Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΓΟΡ 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ρέθυμνο Cretan Kings
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Kolossos-Rhodes
Φιλε reth1 εγω δεν ειπα οτι το γηπεδο μας ειναι εκκλησια,ειδικα στο ματς με τον αγορ περσι οντως εγιναν υπηρξαν καποιες παραφωνιες (οχι βεββαια οπως τις παρουσιαζε ο εκκεντρικος κουφου) για τις οποιες και τιμωρηθηκαμε!!απλα η πλακα ειναι οτι κατηγορηθηκαμε ατελειωτα απο εσας ενω στην πραξη φαινεται οτι τα ιδια γινονται και στο ρεθυμνο οπως ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ειπες smile.gif

anyway, για τον πεδουλακη συμφωνω οτι ειναι καλος προπονητης αλλα απο μονος του δεν μπορει να τα αλλαξει ολα.αν δεν υπαρχουν λεφτα (κατι που ετσι φαινεται αφου προσπαθουν ποσους μηνες για ενα αμερικανο και δεν βρισκουν) τοτε και οι επιλογες για ξενους ειναι περιορισμενες!εγω δεν θα μιλουσα για 8δα αυτην την στιγμη,παρα μονο για προσπαθεια για σωτηρια
Θεωρω οτι η πρωτη οκταδα οπως ειναι τωρα (παο,οσφπ,πανιωνιος,πανελληνιος,αρης,αιγαλε
ω,αεκ,αελ ειναι μια σκαλα παραπανω απο τις υπολοιπες (ολυμπια,αγορ,κολοσσος,ολυμπιαδα,μαρουσι,πα
οκ) οι οποιες βραζουν στο ιδιο καζανι!τωρα αν λογικα με καποιες κινησεις ομαδες με ονομα και ιστορια οπως παοκ και μαρουσι ανεβουν τοτε γινεται ακομη πιο δυσκολο το εργο...
reth1
QUOTE(Kolossos-Rhodes @ Dec 10 2007, 17:46 ) *
Φιλε reth1 εγω δεν ειπα οτι το γηπεδο μας ειναι εκκλησια,ειδικα στο ματς με τον αγορ περσι οντως εγιναν υπηρξαν καποιες παραφωνιες (οχι βεββαια οπως τις παρουσιαζε ο εκκεντρικος κουφου) για τις οποιες και τιμωρηθηκαμε!!απλα η πλακα ειναι οτι κατηγορηθηκαμε ατελειωτα απο εσας ενω στην πραξη φαινεται οτι τα ιδια γινονται και στο ρεθυμνο οπως ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ειπες smile.gif


σιγά μη δεν απαντούσες!!! χαχαχα!!! icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
Air Kef
QUOTE(κολλοσος-ροδος)
anyway, για τον πεδουλακη συμφωνω οτι ειναι καλος προπονητης αλλα απο μονος του δεν μπορει να τα αλλαξει ολα.


Μπορεί. tongue.gif
Και εγινε αρκετα φανερό,κερδίζοντας τον Πανιωνιο,του 6-1,τον Πανιωνιο που περασε απο το Παλε πριν 2 βδομαδες. smile.gif


QUOTE
αν δεν υπαρχουν λεφτα (κατι που ετσι φαινεται αφου προσπαθουν ποσους μηνες για ενα αμερικανο και δεν βρισκουν) τοτε και οι επιλογες για ξενους ειναι περιορισμενες!



Πανε τα Ζωνιανα,πανε και τα λεφτα. 24.gif (Αστειεύομαι προφανως)

QUOTE
εγω δεν θα μιλουσα για 8δα αυτην την στιγμη,παρα μονο για προσπαθεια για σωτηρια
Θεωρω οτι η πρωτη οκταδα οπως ειναι τωρα (παο,οσφπ,πανιωνιος,πανελληνιος,αρης,αιγαλε
ω,αεκ,αελ ειναι μια σκαλα παραπανω απο τις υπολοιπες (ολυμπια,αγορ,κολοσσος,ολυμπιαδα,μαρουσι,πα
οκ) οι οποιες βραζουν στο ιδιο καζανι!


Ρε συ Κολοσσος,ποσα χρόνια βλεπεις Α1;; biggrin.gif

Κλεισμένη 8αδα,απο 8η αγωνιστικη;
3 παικτες θα φέρει ο ΠΑΟΚ και μετα τα χριστουγεννα θα ειναι ομαδα για 8αδα.
Η ΑΕΛ ποιος σου εγγυάται οτι δν θα εχει καμια τεράστια κοιλιά μεσα στην σεζόν;
Ποιος σου λεει οτι οι τραυματισμοι δν θα αφησουν την Ολυμπια και θα πανε πχ στο Αιγάλεω; wink.gif

Τα πάντα παίζονται.Απο 3-14 θεση,τπτ δν ειναι σίγουρο.Στο περίπου υπολογιζουμε,αλλα ποτε δν ξερουμε. smile.gif
Kolossos-Rhodes
Αν διαβασεις φιλε airkef πιο προσεχτικα αυτα που εγραψα θα δεις οτι οτι λεω ειναι ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ,οπως ειναι οι ομαδες ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ οπως λεω χαρακτηριστικα
Τωρα αν ο αγορ παρει παικταραδες,αν η αελ κανει κοιλια.αν οι αλλοι σακατευτουν,το αιγαλεω φαλιρισει,ενταξει τοτε καλα....
αλλα με τα ΑΝ δεν γινεται δουλεια,συμφωνω εννοειται οτι ειναι νωρις να πεις κατι εκ του ασφαλους,αλλα καποια πρωτα συμπερασματα μπορεις να βγαλεις και αυτα βγαινουν με την τωρινη εικονα των ομαδων και οχι με υποθεσεις...
reth1
Σε αυτό που έχω ένσταση εγώ είναι ο ΠΑΟΚ. Να ορθοποδήσει; Πως; Με τι προσόντα; Χρήματα; Παίκτες άξιοι αυτή την εποχή; Πουν' τους να τους πάρουμε στον ΑΓΟΡ! Δύο ψάχνουμε...
Και πες γίνεται ένα θαύμα και έρχονται 3 παίκτες που ξέρουν μπάσκετ...να πλαισιώσουν ποιούς; τον Κούβελα; τον Σόντερς; τον Τσιάκο; το Σφέικο; Αυτό είναι ρόστερ Α2 παιδιά...
Kolossos-Rhodes
Συμφωνω απολυτα για αλλη μια φορα με τον φιλτατο reth1 biggrin.gif
Με μια εξαιρεση ως προς τα παλτα που προανεφερες θα αφαιρεσω τον Τσιακο,επειδη ηταν ο αγαπημενος μου παικτης στον Κολοσσο προπερσι,αλλα και επειδη πιστευω οτι εχει καλα στοιχεια και γενικα ειναι απο τους 2-3 που ξεχωριζουν στον ΠΑΟΚ!

Φιλε reth1 τι εποχη παιζουμε μαζι 2ο γυρο??αα απ οτι ειδα στο σαιτ του εσακε,μαλλον 23 φεβρουαριου!κλεισε απο τωρα αεροπορικο εισιτηριο!! biggrin.gif τετοια ματς πρεπει να τα δεις απο κοντα,να σε φιλοξενησουμε κιολας tongue.gif
man10
QUOTE(reth1 @ Dec 13 2007, 13:49 ) *
Σε αυτό που έχω ένσταση εγώ είναι ο ΠΑΟΚ. Να ορθοποδήσει; Πως; Με τι προσόντα; Χρήματα;

Mονο και μονο το γεγονος οτι ειναι ο ΠΑΟΚ και οχι το Ρεθυμνο η η Ολυμπια αυξανει τις πιθανοτητες του να παραμεινει αν θες την γνωμη μου.Θα δεις οτι θα παιξει τεραστιο ρολο το ειδικο βαρος της φανελας του,αλλα επισης προβλεπω οτι μολις ο κινδυνος γινει ακομη πιο ορατος,τοτε οι Παοκτσηδες επωνυμοι και μη θα βοηθησουν την ομαδα.Βεβαια ισως τοτε να ειναι αργα πια,αλλα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εστω και στην τελευταια αγωνιστικη,το ντερμπι της Θεσσαλονικης τη σεζον 2008-2009 θα συνεχισει να ειναι ΠΑΟΚ-ΑΡΗΣ και οχι ΠΑΟΚ-Ηρακλης στην Α2... ohmy.gif
Air Kef
QUOTE
Θεωρω οτι η πρωτη οκταδα οπως ειναι τωρα (παο,οσφπ,πανιωνιος,πανελληνιος,αρης,αιγαλε
ω,αεκ,αελ ειναι μια σκαλα παραπανω απο τις υπολοιπες (ολυμπια,αγορ,κολοσσος,ολυμπιαδα,μαρουσι,πα
οκ) οι οποιες βραζουν στο ιδιο καζανι!


Aυτο ειπες ρε Κολοσσε. smile.gif

Το "οπως ειναι τώρα" κανει τη διαφορά;; tongue.gif
Πανω σε αυτό ειπα αυτα που ειπα.


QUOTE
Σε αυτό που έχω ένσταση εγώ είναι ο ΠΑΟΚ. Να ορθοποδήσει; Πως; Με τι προσόντα; Χρήματα; Παίκτες άξιοι αυτή την εποχή; Πουν' τους να τους πάρουμε στον ΑΓΟΡ! Δύο ψάχνουμε...
Και πες γίνεται ένα θαύμα και έρχονται 3 παίκτες που ξέρουν μπάσκετ...να πλαισιώσουν ποιούς; τον Κούβελα; τον Σόντερς; τον Τσιάκο; το Σφέικο; Αυτό είναι ρόστερ Α2 παιδιά...


Ο ΠΑΟΚ βρήκε λύση στο ιδιοκτησιακο,αλλαξε προπονητη και εδιωξε 2 πληγές.Δεν ειναι και τοσο δύσκολο να βρεις καλους παικτες στο μπασκετ,καλους για να σε σώσουν βεβαια,οχι για πολυ παραπανω.Και όπως πολυ σωστά ειπώθηκε, μιλαμε για τον ΠΑΟΚ,δλδ ομάδα με ιστορία και πολύ κόσμο.
Kolossos-Rhodes
Το βρηκες!
Προφανως ναι το "οπως ειναι τωρα" κανει την διαφορα! tongue.gif
αντε και το Σαββατο παιζουμε αντιπαλοι 41.gif 77.gif
reth1
Ο Mike Bernard που έπαιξε πριν από μερικά χρόνια στον Πανιώνιο έρχεται για τον ΑΓΟΡ. Ο Άγγλος σέντερ είναι 29 χρονών, ύψος 2.06 και έπαιξε για λίγο στη Νάπολι. Πέρυσι στη Ροζέτο σε 13.8 λεπτά συμμετοχής είχε 5.1 πόντους, 3.3 ριμπάουντ.

theov
Καλή παιχτούρα ο Mike Bernard θα βοηθήσει τον ΑΓΟΡ στην front line που πονάει... 41.gif
reth1
Ο ΑΓΟΡ ενισχύθηκε... Η ομάδα του Ρεθύμνου υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας μέχρι το τέλος της φετινής σεζόν με τον Σέρβο φόργουορντ, Στεφάν Ναντζφέι (16/08/79, 2.04μ.), που από το 2005 ως το 2007 φόρεσε την φανέλα του Πανελληνίου.

Πλέον μένει ένας Αμερικάνος στο 2-3... εκτός εάν μας αφήσει ο Βασίλιους που ΔΕΝ ακολούθησε την αποστολή στη Λάρισα και έρθει στη θέση του ο Μπερνάρντ που θα βοηθήσει στο 5. Το 4 είναι πλέον πλήρες με Τόπιτς, Νατζφέι, Βαρδαβά
thrylos7
Καλά, ότι όνομα ακούγεται για τον ΠΑΟΚ, το παίρνει ο ΑΓΟΡ;

Λογικό βέβαια, ο Νάντζφεϊ ν' ακολουθήσει Πεδουλάκη.

Φανερή ενίσχυση πάντως για την ομάδα του Ρεθύμνου! 41.gif
reth1
QUOTE(thrylos7 @ Dec 14 2007, 19:24 ) *
Καλά, ότι όνομα ακούγεται για τον ΠΑΟΚ, το παίρνει ο ΑΓΟΡ;

Λογικό βέβαια, ο Νάντζφεϊ ν' ακολουθήσει Πεδουλάκη.

Φανερή ενίσχυση πάντως για την ομάδα του Ρεθύμνου! 41.gif


ο ΑΓΟΡ τον έχει προσεγγίσει πάνω από ένα μήνα τώρα...Απλά ο ανθρωπος είχε τρεχάματα με την εγκυμοσύνη της συζύγου του και ήθελε να είναι σε μεγάλη πολή (π.χ.Αθήνα, Βελιγράδι,κ.λ.π). Για να έκλεισε τώρα σημαίνει ότι λύθηκε το θέμα του... wink.gif
thrylos7
Θυμάμαι ότι είχε απασχολήσει και λίγο καιρό πριν τον ΑΓΟΡ, αλλά τότε διάβασα ότι απλώς δεν προχώρησε και έψαχναν άλλο... άρα ότι το θέμα έκλεισε. Δε γνώριζα αυτές τις λεπτομέρειες... Πού ήταν αυτό το ρεπορτάζ τόσο καιρό; tongue.gif
Kolossos-Rhodes
Συγχρονως θα ερθει και ο μπερναρτ που προαναφερατε?? blink.gif
η μονο ο νατζφρει??
θεωρω οτι ειναι σημαντικη ενισχυση η προσθηκη του νατζφρει,δυναμωνει ο αγορ!σε αντιθεση με αλλες ομαδες που ενω ειναι εμφανης η αναγκη ενισχυσης παραμενουν απαθεις.... blink.gif
thrylos7
superbasket.gr:

QUOTE
Την ανακοίνωση της απόκτησης των Στεφάν Νάτσφεϊ και του Βόσνιου Νέναντ Πιστόγιεβιτς ανακοίνωσε ο ΑΓΟΡ. Οι Κρητικοί όμως δεν σταματούν εδώ. Ο Αργύρης Πεδουλάκης, αυτούς ξέρει, αυτούς εμπιστεύεται και γι’ αυτό το λόγο θέλει να φέρει στην Κρήτη και τον Μπούμτσε – Μπούμτσε τον οποίο είχε στον Πανελλήνιο.



Η ανακοίνωση των Κρητικών...


H διοίκηση του Ρέθυμνο Almeco ανακοινώνει την απόκτηση του Στέφαν Νάτσφεϊ και του Νέναντ Πιστόγιεβιτς.

Who is Who Στεφάν Νάτσφεϊ

Ο Στέφαν Νάτσφεϊ γεννήθηκε στις 16 Αυγούστου του 1979. Αγωνίζεται ως φόργουορντ και έχει ύψος 2.04. Από το 1997 έως το 1999 υπήρξε παίχτης της Μπεομπάνκα και το 2000 μπήκε στα ντραφτ του ΝΒΑ. Με την ομάδα της μεγάλης του αγάπης, της Παρτιζάν Βελιγραδίου κέρδισε το πρωτάθλημα και το κύπελλο το 2001-02, χωρίς όμως να το χαρεί όπως ήθελε, αφού είχε έναν σοβαρό τραυματισμό. Την επόμενη χρονιά βρέθηκε στο Ρωσικό πρωτάθλημα και φόρεσε τη φανέλα της Ουράλ. Επόμενος σταθμός του το Βέλγιο και η ομάδα της Verviers-Pepinster.

Στο ελληνικό πρωτάθλημα αγωνίστηκε με τον Πανελλήνιο τις σεζόν 2005-06 και 2006-07, όπου και συνεργάστηκε με τον Αργύρη Πεδουλάκη. Φέτος αγωνίστηκε στη νεοφώτιστη Βίζουρα στο πρωτάθλημα της Σερβίας και σε 9 παιχνίδια είχε 14,8 πόντους μ.ο., 5,2 ριμπάουντ μ.ο. και 2 ασίστ ανά παιχνίδι.


Who is Who Νέναντ Πιστόγιεβιτς

Ο Νέναντ Πιστόγιεβιτς γεννήθηκε στις 20 Μαΐου του 1980 στη Βοσνία, έχει ύψος 1,96 και αγωνίζεται στη θέση του γκαρντ. Από την ηλικία των 19 ετών αγωνίστηκε στην Ζελέζνι του Βελιγραδίου και μετά από 3 σαιζόν μετακόμισε στο πρωτάθλημα της Βοζνίας Ερζεγοβίνης και συγκεκριμένα στην ομάδα Μπάνια Λούκα Μπόρατς. Το 2003 μετακόμισε στη Βουλγαρία, ως παίχτης της Λουκόιλ Ακαντέμικ. Εκείνη τη χρονιά μάλιστα πήρε το πρωτάθλημα και το κύπελλο, αναδείχθηκε ο Βόσνιος Παίχτης της χρονιάς στο Βουλγαρικό πρωτάθλημα, αγωνίστηκε στο Uleb Cup ενώ πήρε μέρος και στο all-star game της χρονιάς. Το Μάιο όμως του 2005 ένα βαρύ διάστρεμμα πριν τα πλέι-οφ τον έστειλε στο χειρουργείο, στέλνοντας τον παράλληλα εκτός γηπέδων για 3 μήνες.

Το 2006 αγωνίστηκε στην Cherkassy Monkeys SK, ομάδα του Ουκρανικού Πρωταθλήματος και στη συνέχεια στο Κυπριακό Πρωτάθλημα, με τον ΑΠΟΕΛ, από τον οποίο έφυγε το Δεκέμβρη του 2006. Φέτος γύρισε μετά από 5 χρόνια στη Σερβία, φορώντας τη φανέλα της νεοφώτιστης Βίζουρα, πριν έρθει στην Κρήτη και στην ομάδα του Ρεθύμνου.


Εφόσον αποκτηθούν και οι ΜπούμπτσεΧ2 και Ράνσιτς ( rolleyes.gif ), τότε τα πράγματα αλλάζουν εντελώς για την ομάδα και δεν ξέρω αν ο στόχος θα εξακολουθεί να θεωρείται η παραμονή, ή τα πλέι οφ... Βασικά, ξέρουμε... biggrin.gif
man10
O Πεδουλακης κανει αυτο που ειχε κανει και στον Πανελληνιο και στον Μακεδονικο,δηλαδη να αλλαξει ριζικα την ομαδα...Τις προηγουμενες 2 φορες πετυχε αυτη η κινηση του.Για να δουμε τι θα γινει τωρα...
reth1
QUOTE(thrylos7 @ Dec 20 2007, 15:41 ) *
superbasket.gr:



Εφόσον αποκτηθούν και οι ΜπούμπτσεΧ2 και Ράνσιτς ( rolleyes.gif ), τότε τα πράγματα αλλάζουν εντελώς για την ομάδα και δεν ξέρω αν ο στόχος θα εξακολουθεί να θεωρείται η παραμονή, ή τα πλέι οφ... Βασικά, ξέρουμε... biggrin.gif


O Μπουμτσέ x 2 έχει κλείσει εδώ κι ένα μήνα. Είχε υπογράψει στην Ολντενμπουργκ λίγες μέρες πριν "αναλάβει δράση"¨ο Πεδουλάκης. Σήμερα λήγει το μηνιαίο το συμβόλαιο και ...να τον!
B for Basketball
QUOTE(reth1 @ Dec 20 2007, 19:14 ) *
O Μπουμτσέ x 2 έχει κλείσει εδώ κι ένα μήνα. Είχε υπογράψει στην Ολντενμπουργκ λίγες μέρες πριν "αναλάβει δράση"¨ο Πεδουλάκης. Σήμερα λήγει το μηνιαίο το συμβόλαιο και ...να τον!

Aρα????
Θα ερθει στο ρεθυμνο η οχι???
pivot
QUOTE(man10 @ Dec 20 2007, 20:13 ) *
O Πεδουλακης κανει αυτο που ειχε κανει και στον Πανελληνιο και στον Μακεδονικο,δηλαδη να αλλαξει ριζικα την ομαδα...Τις προηγουμενες 2 φορες πετυχε αυτη η κινηση του.Για να δουμε τι θα γινει τωρα...



Μα στο Ρέθυμνο αυτό είναι επιβεβλημένο δεν μπορούσε διαφορετικά, όλες οι αλλαγές ήταν "υποχρεωτικές" και είναι και λίγες θα έλεγα.
Ομως άλλο να φτιάχνεις την ομάδα το καλοκαίρι κι άλλο το χειμώνα!
Kolossos-Rhodes
τι γινεται εδω παιδες?πολυ ησυχια παρατηρω τον τελευταιο καιρο!που εισαι ρε φιλε reth1??πιο πολυ γραφεις στο φορουμ του κολοσσου παρα εδω tongue.gif
pivot
QUOTE(Kolossos-Rhodes @ Jan 8 2008, 12:38 ) *
τι γινεται εδω παιδες?πολυ ησυχια παρατηρω τον τελευταιο καιρο!που εισαι ρε φιλε reth1??πιο πολυ γραφεις στο φορουμ του κολοσσου παρα εδω tongue.gif



Kolossos, βλέπω και εσύ και ο reth1 ανταλλάσεται επισκέψεις, άσπονδοι φίλοι!
Οπως δείχνουν τα πράματα θα μονομαχήσετε στο τέλος για την παραμονή. peace.gif
Kolossos-Rhodes
QUOTE(pivot @ Jan 8 2008, 19:22 ) *
Kolossos, βλέπω και εσύ και ο reth1 ανταλλάσεται επισκέψεις, άσπονδοι φίλοι!
Οπως δείχνουν τα πράματα θα μονομαχήσετε στο τέλος για την παραμονή. peace.gif


Mε τον φιλο reth1 εχουμε καλη εδω και παρα πολυ καιρο!αν και τυγχανει παντα οι ομαδες μας να εχουν κοινους στοχους οποτε μοιραια να ειμαστε και συγχρονως "εχθροι" tongue.gif
οι συζητησεις σε παλιοτερα φορουμ ειδικα περσι στην α2 ηταν τρελες tongue.gif ,ειδικα μετα το ματς μεταξυ μας στην ροδο περσι,χεχε biggrin.gif
ελπιζω μονο φετος να ερθει στην ροδο στον δευτερο γυρο να παρακολουθησει το ντερμπυ tongue.gif
reth1
Εδώ είμαι και εγώ! βρε Kolossos-Rhodes, να ρθω στο ντέρμπι, να κερδίσουμε και να με κυνηγάει μετά όλο το γήπεδο; Χαχαχα... Σαν να με βλέπω ...αθλητικό πρόσφυγα στα απέναντι παράλια!

Όσο για ΑΓΟΡ έχω απογοητευτεί ότι πέρα από το ματς με ΑΕΛ όλα τα άλλα τα έχουμε πολεμήσει τουλάχιστον έως το 36-39' ανεξαρτήτως αντιπάλου και δε μας έχει "κάτσει" ένα... Ένα 2αρι και ένα ψηλό ψάχνουμε αλλά όλο κάτι συμβαίνει. Η επαρχία είναι δύσκολη να έρθει καλός παίκτης και ιδιαίτερα Αμερικάνος. Ο Μπρίτον Γιόνσεν ήταν να ρθει αλλά τον έπιασε το "σύνδρομο Αμπραμς" (έχουν φαίνεται βαρύ χέρι οι σύζυγοι wink.gif ).,

Ελπίζω σε διπλό στην Πυλαία και νίκες με ΑΕΛ, Ολύμπια, Ολυμπιάδα, Αιγάλεω, ΑΕΚ (και Κολοσσό;;; ) στο β΄γύρο. Αν κάτσει και κανένα ακόμα διπλό δε θα με χαλάσει... Μας το χρωστάει η θεά τύχη tongue.gif

Τώρα με Γκάγκα και Ζούζα εκτός πρέπει να περίσεψε κανένα 80αρι χιλιάρικα, κάτι απ αυτά θα πήρε ο Πιστολιεβιτς, έχουν και καβάντζα το μηνιάτικο του 2ου Αμερικάνου οπότε δεν πιστεύω να είναι πρόβλημα τα φράγκα για 2 τρίμηνα συμβόλαια
pivot
Εγώ πάντως είμαι με το Ρέθυμνο, λόγω Πεδουλάκη!

Reth1 ο Γκαγκαλούδης γιατί έφυγε;
reth1
QUOTE(pivot @ Jan 9 2008, 12:43 ) *
Εγώ πάντως είμαι με το Ρέθυμνο, λόγω Πεδουλάκη!

Reth1 ο Γκαγκαλούδης γιατί έφυγε;


Κλασσικά πράγματα... Ηρθε ορεξάτος, κάπου στην πορεία ορισμένοι βλαμμένοι (όχι πολλοί, οργανωμένοι κυρίως της Θύρας 7) του την έπεφταν λόγω οπαδικών προτιμήσεων και έπεσε πάνω τους όλη η πολη να λήξει το θέμα, κείμενα σε τοπικό τύπο, αμοιβαίες εξηγήσεις,κ.λ.π. Ολα για να μπορέσει να συνεχίσει ιδανικά.. Ο Γκαγκα όμως μυαλό δε βάζει και κατάφερε να μαλώσει και με Πεδουλάκη ο οποίος τον έστειλε για ...μακαρόνια (έχει κλείσει μέρες τώρα στη Νάπολι). Πήρε και 60.000 και γεια σας!
Kolossos-Rhodes
δεν πιστευω να κανετε καμια πλακα και να κερδισετε τον παναθηναικο σημερα! biggrin.gif
μετα το ματς με ολυμπιακο,ικανους σας εχω να μας τρελανετε tongue.gif
reth1
προσπαθήσαμε πάντως, ε; icon_wave.gif
sherman
To ματς με το Μαρουσι παντως θα ειναι ντερμπαρα...

Γμτ παλι 2 ομαδες μου αγωνιζονται μαζι. Ισοπαλια υπαρχει???
Kolossos-Rhodes
Πολυ σημαντικη νικη για τον αγορ απεναντι σε ολυμπιαδα που τωρα με ανεβασμενη ψυχολογια θα ερθει στην ροδο το αλλο σαββατο για τον "τελικο παραμονης"!!!
η ολυμπια εδειξε αλλη μια φορα πως ειναι παρα πολυ ασταθης ομαδα.την μια εβδομαδα πεταει και την αλλη σερνεται οπως σημερα..κουμπουρας,μπατης,τσιαρας πολυ λιγοι σημερα.
και θα κλεισω με ενα σχολιο για τον αγορ.θεωρω πολυ καλη ομαδα τον αγορ που αν πεσει θα πεσει λογω των κακων εμφανισεων στο ξεκινημα και τις ηττες απο κολοσσο και ολυμπιαδα μεσα στην κρητη.ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,σημερα απο το πρωτο λεπτο μεχρι το τελος του αγωνα εβλεπες ολο το γηπεδο να τα εχει με τους διαιτητες και την γραματεια.τοσο πολυ πια??ο πεδουλακης δε ηταν γραφικος,σε καθε φαση χτυπιοταν??μηπως θελαν να το παρουν το ματς με το ζορι,με τον τσαμπουκα??μηπως καποιοι φιλοι εδω στο φορουμ που λεγανε οτι ομαδα του πεδουλακη δεν πεφτει το ελεγαν για αυτον τον λογο??ελεος.
καλα οσον αφορα την μεταδοση του αγωνα,περιττα τα σχολια,τετοια αδυναμια στον αγορ απο τους δημοσιογραφους δεν εχω ξαναδει,βαρεθηκα να ακουω τον δημοσιογραφο να λεει "κοιτα ποσο ωραια κανει το πικ εν ρολ ο ντειβιντσον,κοιτα αυτο,κοιτα εκεινο,ο αγορ εχει πολυ καλο αυτο,κανει τελεια εκεινο,ενταξει δεν επαιζε μονος του ο αγορ,ειχε και αντιπαλο
δεν ξερω σεβομαι τον αγορ και θεωρω οτι εχει πολυ καλες μοναδες και δεν θα επρεπε να πεσει αλλα δεν μου αρεσουν διακρισεις κτλ.τελοσπαντων.
τα λεμε το αλλο σαββατο smile.gif
taz4
πολύ σημαντική νίκη για τον αγορ αυτη με το αιγάλεω...
προλαβαίνει τη σωτηρία?????
tasos12
QUOTE(rookie @ Mar 1 2008, 22:32 ) *
πολύ σημαντική νίκη για τον αγορ αυτη με το αιγάλεω...
προλαβαίνει τη σωτηρία?????


Aν πάρει διπλό στη Πάτρα την επόμενη αγωνιστική πιστεύω ότι θα ανέβει η ψυχολογία και μπορεί να το παλέψει ως το τέλος.
Δεν έχω εικόνα του σημερινού παιχνιδιού. Στο τέλος χάσαμε κάτι βολές και χάσαμε και το παιχνίδι. Από τα στατιστικά ο Νικολαίδης ήταν πολύ άστοχος σήμερα. Στη μετά ΤζΑαμπερ εποχή είναι βαρόμετρο ο Μάκης.
ashton
4η σερι νίκη του ΑΓΟΡ, κέρδισε σήμερα τη Λάρισα 68-63 κι έφτασε τις 8 νίκες.
Ούτε οι 10 δε βλέπω να φτάνουν για την παραμονή φέτος.
vastravoud
Δυστυχώς έχουμε κακές ισοβαθμίες, και ο Κολοσσός έχει καλύτερο πρόγραμμα sad.gif

Το πάλεψε πάντως πολύ ο ΑΓΟΡ και του αξίζουν συγχαρητήρια, ασχέτως τελικού αποτελέσματος.
Alexmei
Epeidi ta stomata den kleinoun pote, akoustike oti i AEL to poulise to matsaki gia na vre8ei se dyskoli 8esi o kolossos, kai afto kapoioi poly e3ypnoi to eipan me vasi tis proigoumenes fantastikes emfaniseis tis AEL epi ARI kai PANELLINIOU.... bball.gif bball.gif

bravo ston AGOR...
reth1
ε αφού το "πούλησε" η ΑΕΛ το ματσάκι, γιατί μπουμπούνησε το 3ποντο ο Παπανικολόπουλος (που by the way μάλωσε με το μισό γήπεδο) στο 37' και έκανε το 61-59;;; Έχει σύμβαση με το Γιαννακόπουλο να μας προμηθεύει χάπια για την καρδιά;;; Γιατί μ αυτά που συμβαίνουν φέτος, τα χουμε σίγουρα!

5η σερί νίκη και ακούστηκε ότι θα υπάρξει οργανωμένη εκδρομή στην Κυψέλη την επόμενη αγωνιστική!! 77.gif
Kolossos-Rhodes
Τι να πω,σηνήθισε ο ΑΓΟΡ να κερδιζει,ελεος δηλαδη.
Μπραβο παντως στην ομαδα του ρεθυμνου που παιζει μπασκετ και δεν διαλεγει παιχνιδια οπως αλλοι.....
αυτο που δεν μου αρεσε ηταν απλα οι δηλωσεις του καλαφατακη που πριν τον αγωνα ειπε οτι παμε να κυνηγησουμε οτι πιθανοτητες εχουμε,λες και θα κερδιζανε μονο με θαυμα...διακρινω μια ηττοπαθεια αλλα δεν πειραζει...
τα πραγματα ειναι απλα ο αγορ παιζει πολυ καλυτερο μπασκετ απο τον κολοσσο.ο λογος?προσωπικα εξακολουθω να πιστευω οτι ο κολοσσος εχει καλυτερο υλικο απο αγορ.η διαφορα,η τεραστια διαφορα ειναι στους παγκους μας!!!ο ενας την εκανε ομαδα,ο αλλος διαλεγει παιχνιδια που θα κτυπησει...

στο δια ταυτα...
πιστευω οτι αν κερδισει ο αγορ μεσα στην κυψελη,διολου απιθανο με ενα ασταθη και ισως αδιαφορο(αν κερδισει αυριο) πανελληνιο,τοτε ο αγορ θα σωθει.αν χασει θεωρω οτι αν εχουν ψυχραιμια οι του κολοσσου,τοτε ο κολοσσος εχει τον πρωτο λογο.

γιατι παει για 3 νικες ο κολοσσος και 2 ο αγορ εκτος αν μας τρελανει και κερδισει στο σεφ....
ελπιζω απλα και ο αρης να το χτυπησει το ματς στην κρητη και μην κατσει να χασει οπως βουηζει η θεσσαλονικη για να πεσει ο παοκ....
ashton
.......................23...........24...........25..........26
Ολύμπια.... (9-13)...@Αιγάλεω.....Ολυμπιάδα....@ΑΕΚ..........Πανιώνι
ς
ΠΑΟΚ.......*(8-13)...@Λάρισα......ΠΓΣ..........@ΑΓΟΡ.........Αρης
ΑΓΟΡ........(8-14)...@ΠΓΣ.........Αρης.........ΠΑΟΚ..........@ΑΓΟΡ
Κολοσσός....(7-15)...@Αρης........Αιγάλεω......@Ολυμπιάδα....ΑΕΚ


η Ολύμπια κερδίζει σίγουρα την Ολυμπιάδα, φτάνει τις 10 και λογικά τελευταία αγωνιστική αν καίγεται παίρνει και Πανιώνιο. Δεν αποκλείω να κερδίσει και στο Αιγάλεω και να καθαρίσει από την επόμενη βδομάδα.
ο ΠΑΟΚ αν πάρει αύριο τον Πανιώνιο και τον Πανελλήνιο μετά, μπορεί να πάει και για χαβαλέ στο Ρέθυμνο αφού θα έχει 10 νίκες
ο ΑΓΟΡ αν πάρει τα 2 ματς στην έδρα του φτάνει στις 10.
ο Κολοσσός έχει δεδομένη τη νίκη στην Πάτρα, και λογικά θα πάρει το Αιγάλεω στη Ρόδο. Τελευταία αγωνιστική αν παίζεται η παραμονή, ο Αλεξανδρής μπορεί να κερδίσει τον Αγγέλου και να πάει κι αυτός στις 10.
Και σε μια πολλαπλή ισοβαθμία που θα είναι άγνωστο ακόμα το αποτέλεσμα.
reth1
QUOTE(Kolossos-Rhodes @ Mar 29 2008, 23:35 ) *
Τι να πω,σηνήθισε ο ΑΓΟΡ να κερδιζει,ελεος δηλαδη.
Μπραβο παντως στην ομαδα του ρεθυμνου που παιζει μπασκετ και δεν διαλεγει παιχνιδια οπως αλλοι.....
αυτο που δεν μου αρεσε ηταν απλα οι δηλωσεις του καλαφατακη που πριν τον αγωνα ειπε οτι παμε να κυνηγησουμε οτι πιθανοτητες εχουμε,λες και θα κερδιζανε μονο με θαυμα...διακρινω μια ηττοπαθεια αλλα δεν πειραζει...
τα πραγματα ειναι απλα ο αγορ παιζει πολυ καλυτερο μπασκετ απο τον κολοσσο.ο λογος?προσωπικα εξακολουθω να πιστευω οτι ο κολοσσος εχει καλυτερο υλικο απο αγορ.η διαφορα,η τεραστια διαφορα ειναι στους παγκους μας!!!ο ενας την εκανε ομαδα,ο αλλος διαλεγει παιχνιδια που θα κτυπησει...

στο δια ταυτα...
πιστευω οτι αν κερδισει ο αγορ μεσα στην κυψελη,διολου απιθανο με ενα ασταθη και ισως αδιαφορο(αν κερδισει αυριο) πανελληνιο,τοτε ο αγορ θα σωθει.αν χασει θεωρω οτι αν εχουν ψυχραιμια οι του κολοσσου,τοτε ο κολοσσος εχει τον πρωτο λογο.

γιατι παει για 3 νικες ο κολοσσος και 2 ο αγορ εκτος αν μας τρελανει και κερδισει στο σεφ....
ελπιζω απλα και ο αρης να το χτυπησει το ματς στην κρητη και μην κατσει να χασει οπως βουηζει η θεσσαλονικη για να πεσει ο παοκ....


Πεδουλάκης the man! Tρομερές συνθετες άμυνες, μεταγραφές διάνα (Πιστόγεβιτς, Αμερικάνοι, Νατζφει), εδώ έκανε τον Γκιζόγιαννη πενταδάτο 3αρι στην Α1, το Βαγενά starter με Πανιώνιο (5 π. και τέλος ο Newley), o Mακρής παίζει 25' μ.ο. από το πουθενά (και οι τρεις το Δεκέμβρη ετοιμαζόντουσαν για άλλες πολιτείες)
Kolossos-Rhodes
QUOTE(reth1 @ Mar 30 2008, 12:07 ) *
Πεδουλάκης the man! Tρομερές συνθετες άμυνες, μεταγραφές διάνα (Πιστόγεβιτς, Αμερικάνοι, Νατζφει), εδώ έκανε τον Γκιζόγιαννη πενταδάτο 3αρι στην Α1, το Βαγενά starter με Πανιώνιο (5 π. και τέλος ο Newley), o Mακρής παίζει 25' μ.ο. από το πουθενά (και οι τρεις το Δεκέμβρη ετοιμαζόντουσαν για άλλες πολιτείες)



Αυτο ειναι το κουφο,ομαδα με παικτες σαν τον βαγενα,γκιζογιαννη,μακρη και πεταει...
Οσον για τον Νατζφρει τι να πω...ολα τα λεφτα.ο δικος μας ο ...... που μας κατεστρεψε με τις επιλογες του και τα συστηματα του!
κανονισε τωρα να χασετε παντως απο τον πανελληνιο γιατι αλλιως δεν ξαναμιλαμε στο τηλεφωνο για τους αγωνες μας tongue.gif
reth1
QUOTE(Kolossos-Rhodes @ Mar 30 2008, 13:41 ) *
κανονισε τωρα να χασετε παντως απο τον πανελληνιο γιατι αλλιως δεν ξαναμιλαμε στο τηλεφωνο για τους αγωνες μας tongue.gif


πας καλά;;; smiley.gif - αν κερδίσουμε Πανελλήνιο θα σου στέλνω sms ανά 2λεπτο! χαχαχα
pivot
QUOTE(Kolossos-Rhodes @ Mar 30 2008, 12:41 ) *
Αυτο ειναι το κουφο,ομαδα με παικτες σαν τον βαγενα,γκιζογιαννη,μακρη και πεταει...
Οσον για τον Νατζφρει τι να πω...ολα τα λεφτα.ο δικος μας ο ...... που μας κατεστρεψε με τις επιλογες του και τα συστηματα του!



Κορυφαίος ο Πεδουλάκης, δεν νομίζω άλλως να πετύχαινε αυτό το θαύμα, ανεξάρτητα αν τελικά καταφέρει να μείνει το Ρέθυμνο.
Εφτιαξε μια ομάδα που μπαίνει μέσα σε όλα τα ματς μέσα-έξω για να κερδίσει. Και με παίκτες που αμφιβάλλω αν και ο ίδιος θα διάλεγε το καλοκαίρι, εκτός δύο-τριών το πολύ περιπτώσεων. Και μόνος του, δηλαδή χωρίς δικό του προπονητικό τημ και χωρίς λεφτά.

ΥΓ. Διάβασα παραπάνω κάτι υπονοούμενα για το παιχνίδι. Ξέχασαν στην Ρόδο πως κέρδισαν την Λάρισα ή κρίνουν εξ ιδίων τα αλλότρια; (Κις +Τινγκ = 0+0 πόντοι) Απομάκρυνση Πιλαφίδη μετά!
penetration
Ο ΑΓΟΡ θα σωθεί παιδιά και το έχω δηλώσει και σε άλλο topic αρκετά πριν.
ΝΑΙ αιτία είνα ο προπονητής ο οποίος με τον ΑΓΟΡ στο δεύτερο γύρο κάνει πρωταθλητισμό.
Είναι δύσκολα αλλά ο ΑΓΟΡ θα τα καταφέρει .
Εγώ ΑΕΚτζής είμαικαι Υποθετικά σκεφτόμενος Λέω¨:
Αν Ο ΠΕδουλά ήταν στην ΑΕΚ πού Θα ήταν τώρα η ΑΕΚ;Αν ο Πεδουλά ήταν στον ΑΡΗ;ΑΝ ο Πεδουλά ήταν στον Πανιώνιος;
Υποθετικά πάντα μην παρεξηγηθώ. Συγχαρητήρια στους παράγοντες του ΑΓΟΡ αν και πρωτάρηδες στην Α1 για την επιλογή ΠΕδουλά(ενώ οι συνάδελφοι επαγγελματίες παράγοντες των 3 παραπάνω ομάδων,εwink.gif.
Ο ΑΓΟΡ θα σωθεί γιατι παίζει το καλύτερο μπάσκετ στο δεύτερο γύρο από τα 3/4 των ομάδων της Α1.
Kolossos-Rhodes
Κοιτα ενα παραξενο πραγμα,ο πανελληνιος θα δωσει εισιτηρια στον αγορ,ενω δεν εχει δωσει σε καμια πλην του παναθηναικου...κοιτα ενα πραγμα ρε παιδι μου....
COACH
προς γνώση : ο μανατζερ που ελεγχει τον αγορ δυστυχως φίλε κολοσσέ ελέγχει μάντεψε ,
ΠΑΝΙΟΝΙΟ, ΠΑΝΝΕΛΛΗΝΙΟ,
Kolossos-Rhodes
QUOTE(COACH @ Apr 2 2008, 00:32 ) *
προς γνώση : ο μανατζερ που ελεγχει τον αγορ δυστυχως φίλε κολοσσέ ελέγχει μάντεψε ,
ΠΑΝΙΟΝΙΟ, ΠΑΝΝΕΛΛΗΝΙΟ,


Ελπιζω απλα να διαψευστεις...
Kolossos-Rhodes
Τελικα οντως διαψευστηκες οπως και εγω για τον αγωνα αελ-παοκ.δεν μπορω να πω οι παικτες του πανελληνιου επαιξαν με παθος.
απο τον αγορ ξεχωρισαν ο βουγιουκας (που ο φιλος reth1 τον θεωρει ξυλοκοπο tongue.gif ) αλλα και ο πιτσιλκας που θα ελεγα οτι μπορει και να βγει mvp της αγωνιστικης.ελεος,σε καποιο σημειο στο 3ο δεκαλεπτο πρεπει να ηταν διπλασια φαουλ και σχεδον τριπλασιες βολες για τον αγορ,κατι 26-28 βολες με 10 του πανελληνιου....τοσο σκληρα παιζανε και αυτοι του πανελληνιου πια...?
δεν πειραζει πιτσιλκα,αντε το κοβω να παιζεις αγωνα του κολοσσου την αλλη αγωνιστικη... 68.gif
reth1
οχι ξυλοκόπο-προς θεού.. απλά "άνευρο" και μη συγκεντρωμένο... αν παρατηρήσεις στα τελευταία πεντάλεπτα ειναι συνήθως έξω
Kolossos-Rhodes
QUOTE
Αργύρης Πεδουλάκης: "Ο Πανελλήνιος νίκησε δίκαια. Εμείς δεν είχαμε βασικά μας στελέχη σε καλή ημέρα. Επιπρόσθετα ο Νάτζφεϊ είχε ένα διάστρεμμα με αποτέλεσμα να μην κινείται όπως θα ήθελε στο λόου ποστ. Δεν καταφέραμε να ελέγξουμε το ρυθμό. Προσπαθήσαμε να γυρίσουμε το παιχνίδι με τους αναπληρωματικούς. Δεν μπορώ να έχω παράπονο από τους παίκτες. Με τον ΠΑΟΚ και τον Κολοσσό βρισκόμαστε στον ίδιο παρανομαστή. Δεν κοιτάμε τους άλλους, αλλά την ομάδα μας.Πρέπει όμως να πω πως εμείς αντιμετωπίσαμε μια Ολυμπιάδα με τέσσερις ξένους".


Πεδουλακη εισαι πολυ γραφικος..Η ολυμπιαδα εχει ποσους αγωνες που παιζει ετσι,ειπες τιποτα?το λες τωρα που πιθανως εξαρτασαι απο τα αποτελεσματα του κολοσσου και που πλησιαζει το ματς της ολυμπιαδας με τον κολοσσο!!για το αιγαλεω που αφησε τον καλυτερο παικτη του τον τζααμπερ ειπες τιποτα?μηπως αυτα γινονται απο πολλες ομαδες προς το τελος της σαιζον,καθε χρονο??γιατι δεν ειπες τιποτα...???
να δουμε τι αλλο θα επιχειρησεις για να σωθει η ομαδα σου?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.