Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός vs Lokomotiv Kuban
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
plokamias
QUOTE(paodynasty @ Mar 18 2016, 17:03 ) *
τα ίδια με τον Πάβλοβιτς στο 3 ποντο (ας μην ήταν κι αυτός και θα βλέπαμε με τα χάλια που έχει ο Γιάνκοβιτς) !
Προσωπικά μου τη σπάει απίστευτα ! ugly1.gif


Μιλάς για το γήπεδο και τον χθεσινό αγώνα ή γενικά μέσα στη χρονιά???Γιατί ειδικά για χθες δεν μπορώ με τίποτα να φανταστώ τι το χειρότερο από τον Πάβλοβιτς θα έκανε ο Γιάνκοβιτς.Ήτανε πολύ αρνητικός,αδικαιολόγητο το ότι δεν μπήκε δευτερόλεπτο ο Βλάντο
Nemesakos
Το ποσό σημαντικός παίκτης είναι ο Ραντούλιτσα με τις αδυναμίες του και τα θετικά του φυσικά φαίνεται μόνο κ μόνο από το πώς τον αντιμετωπίζουν οι αντιπαλες ομάδες. Τον στοχεύουν συνεχώς.. στο κρασνονταρ έκανε εξαιρετικό παιχνίδι γιατί ο μπαρτζωκας τον άφησε μόνο σε 1on1.. χτες είχε συνέχεια 2 παίκτες πάνω του.

Επίσης λέμε ότι βλέπει κ ξέρει όλη Ελλάδα κ μεις ότι δεν ματσαρει καλά για χτες. Λες ο Τζορτζεβιτς να μην το ξέρει? Η μήπως έχουμε άλλους ψηλούς κ δεν το ξέρω εγώ...??? Κ γκιστ έβαλε στο 5 με φωτση στο 4 κ πάβλοβιτς στο 4 κ χαντερ με γκιστ κ φωτση με γκιστ κ ραντου με φωτση η γκιστ..όλα τα δοκίμασε κ τίποτα δεν βγήκε..πιο εύκολο σκορ απόόλους αυτούς έχει ο Ραντου τι να κάνουμε..χτες δεν τα έβαλε άλλες φορές τα έβαλε..εδώ ξαναλεω ο γκιστ έχασε παίκτες..δεν θα έχανε ο Ραντου? Ο ζουμπκοφ κ ο βορονοφ 3 φορές πήγαν σε λευ απ απέναντι σε γκιστ κ φωτση.. στον ραντου δεν θα πήγαιναν?

Είναι τόσο γρήγορη ομάδα ειδικά περιφερειακά η Κούμπαν που δεν είναι εύκολο να αντιμετωπίστει..όλα ξεκινούν κ τελειώνουν στη περιφέρεια της...ακόμα κ αν βγάλει αμυνα στο ποστ ο ψηλος μας θα βρούν ελεύθερο σουτ. Αν δεν βρούν ελεύθερο σουτ θα σουταρουν από μέση απόσταση οι ψηλοί..δεν έχουμε τα πόδια και την Ενέργεια για να τους αντιμετωπισουνε με εξαίρεση τον καλαθη.. από όπου κ να την πιάσεις λόγω γρήγορων περιστροφων την ζημιά θα την κάνουν..αν φταίει ο Ραντου μόνο για την κακή αμυνα χτες πάω πάσο..δεν είναι τόσο απλό το μπάσκετ...
louie
QUOTE (paodynasty @ Mar 18 2016, 17:03 ) *
Eπειδή είχα τη χαρά να είμαι χθες στο γήπεδο (είχα πολύ καιρό να πάω) , δε θα σχολιάσω το μεγαλείο του Διαμαντίδη ούτε κάτι άλλο απ'τον αγώνα, πάνω κάτω θα τα είπατε. Θέλω να πω για την απίστευτη μουρμούρα !! γιατί ρε παιδιά ?? δε βοηθάτε έτσι την ομάδα σας ! αυτοί είναι τώρα, ενστάσεις δεκτές, αλλά την ώρα του αγώνα ? Και σε μια ομάδα που για 30' προφανώς κι έμοιαζε αγχωμένη ! Οι παίχτες που δε μπορούν να προσφέρουν χρειάζονται και λίγο εμψύχωση, αν τους μουρμουράς τους καταρρακώνεις !! Ακόμα και πρώτους παίκτες που μάλιστα έχουν τραβήξει και μεγάλο κουπί (βλ. Καλάθης) έπιανε τη μπάλα στο τρίποντο και πριν τη σηκώσει να σουτάρει μουυυυυυρ ! τα ίδια με τον Πάβλοβιτς στο 3 ποντο (ας μην ήταν κι αυτός και θα βλέπαμε με τα χάλια που έχει ο Γιάνκοβιτς) !τα ίδια με τον Κούζμιτς στο πίβοτ, πριν ακόμα γυρίσει μουυυυυρ ! Μέχρι "βγάλ'το μαλάκα έξω" για το Μητσο !!!!!!!!!! άκουσα

Προσωπικά μου τη σπάει απίστευτα ! ugly1.gif


κοιτα ειδικα εχτες απο ενα σημειο και μετα υπηρχε μια ενταση και ενας εκνευρισμος που δεν υπηρχε σε αλλους αγωνες. ακομα και με τον ολυμπιακο φετος που κερδισαμε τελικα αλλα βρεθηκαμε σε καποια φαση να χανουμε με 17 δεν υπηρχε τοσος εκνευρισμος. ηταν που ηταν λιγο ψυχοβγαλτικη η εξελιξη θες, λιγο η εκνευριστικη διαιτησια, λιγο τα πολλα χαμενα σουτ, δεν ξερω τι εφταιξε αλλα υπηρχε παντου εκνευρισμος. αλλα δεν νομιζω οτι ειναι τοσο πολυ εναντιον των παιχτων οπως λες. αυτο που μου αρεσει παντα στο οακα ειναι οτι απο την συντριπτικη πλειοψηφια υπαρχει ενας σεβασμος απεναντι στην ομαδα. παντα θα υπαρξει καποιος ανοητος που ηρθε κατευθειαν απο το ποδοσφαιρο και μπορει να βρισει καποιον παιχτη αλλα οχι τοσο πολυ. και σιγουρα αυτο με τον διαμαντιδη που λες δεν το βλεπω πολυ πιθανο. οχι επειδη δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει καποιος βλακας να το πει αλλα περισσοτερο επειδη αν το πει μετα θα τα ακουσει απο ολους γυρω του.

αν πρεπει να παρεδεχτω κατι και για τον εαυτο μου συγκεκριμενα οταν ο κουζμιτς χανει αυτα τα λει απ κατω απο το καλαθι μου βγαινει ενα αντανακλαστικο επιφωνημα απογοητευσης. αν αυτο γινει απο μερικες χιλιαδες ατομα δημιουργειται αυτος ο χαρακτηριστικος ηχος μουρμουρας.
looser
QUOTE(rahxephon13 @ Mar 18 2016, 18:15 ) *
Σορρυ αλλα αυτο δεν ειναι απλες ενστασεις, θες κατι αλλο απο την ομαδα η οποια αυτη την στιγμη δεν στο προσφερει δεν ειναι μεμπτο αυτο και συγνωμη αν σου εδωσα λαθος εντυπωση καθε αποψη ειναι δεκτη, απλως εγω προτιμο πιο τεκμηριωμενες tongue.gif αλλα αυτο δικο μου θεμα.

Και μην νομιζεις οτι εχω καποια τρομερη γνωμη για την ομαδα ισα ισα πιστευω οτι τα μεγαλυτερα λαθη εγιναν στον καλοκαιρινο σχεδιασμο (μη αποκτηση μαπ, αναπληρωματικου γκαρντ) αλλα αυτα εχουν ειπωθει τοσες φορες μεσα στην σεζον που εχουν γινει κουραστικα, καλως η κακως η ομαδα κινηθηκε αργα για να κλειση τα οποια κενα αλλα απο τοτε δειχνει τουλαχιστον να δουλευει οποτε θεωρω τουλαχιστων αντιαισθητικο να μην περιμενουμε να δουμε που θα βγαλει αυτη η προσπαθεια τονιζοντας βεβαια στην πορεια τα οποια θετικα και αρνητικα βλεπουμε, εγω παντως μεχρι στιγμης βλεπω το ποτηρι μισιγεματο wink.gif

Πολυ θα ηθελα να διαβασω και την δικη σου γνωμη για τα +/- που βλεπεις εσυ και ποια βλεπεις να υπερισχύουν.

Φιλε μου σε αυτο το υφος που γραφεις πολυ ευχαριστως να αναπτυξουμε οτι συζητηση θελεις. Απλως πρεπει να καταλαβουμε ολοι μας εδω μεσα οτι κανενας δεν θελει το κακο της ομαδας. Ο καθενας τα βλεπει απο την δικη του σκοπια. Μου αρεσει πολυ που μου λες οτι διαφωνουμε, αλλα θελω να ακουσω την αποψη σου. Με τετοιους συνομιλητες θελω να μιλαω. Στο τελος θελω καλλιστα να μου πεις οτι ειμαι λαθος ή οτι δεν συμφωνω αλλα καταλαβαινω τι εννοεις. Δεν ειναι δυνατον να συμφωνουμε ολοι με ολους.

Ενα πραγμα λεγαμε ολοι μας το καλοκαιρι και το αναφερεις και εσυ. Θα αφησω στην ακρη το αναπληρωματικο γκαρντ που αναφερεις γιατι το θεωρω δευτερευουσα αναγκη. Η μη αποκτηση ΜΑΠ ομως ειναι χιλιοειπωμενη και νομιζω οτι ειναι το μοναδικο πραγμα που συμφωνουμε ολοι μας εδω μεσα. Δεν μπορω να καταλαβω πως ενας προπονητης δεν μπορεσε να το προβλεψει αυτο. Η διαφορα μου ισως με πολλους εδω ειναι οτι εγω αν ημουν ο ΔΓ, δεν θα το ξεχνουσα αυτο το σκηνικο αν εφτανε το καλοκαιρι και επρεπε να εκτιμησω την κατασταση για τον Σαλε. Οι περισσοτεροι μπορει να πουνε, ενταξει μωρε εκανε ενα λαθος, ας παμε παρακατω. Νομιζω οτι ειναι λαθος τετοιυ βεληνεκους που δεν μπορεις να το παραβλεψεις. Στα συν του βεβαια οτι το διορθωσε εστω και μεσουσης της χρονιας. Περιμενουμε να δουμε τωρα ποσο και με ποιο ρολο θα τον χρησιμοποιησει. Δεν λεω να τον διωξει για αυτο και μονο αυτο τον λογο. Ομως δεν λεω οτι πρεπει να το κανει γαργαρα.

Το τι ομαδα θα ηθελα να εχουμε το εχω πει μερικες φορες εδω μεσα και να με συγχωρεις που δεν θα στο αναλυσω λεπτομερειακα. Θα πω μονο το εξης. Οταν υπαρχει μια ομαδα η οποια σου κανει τους τελειους τελικους με τον Ολυμπιακο Πρωταθλητη Ευρωπης και τον νικαει με 0-3 με μειονεκτημα εδρας, κατι που πρεπει να αποτελει ρεκορ στα ευρωπαικα δεδομενα, παιζοντας πολυ ωραιο μπασκετ στους τελικους και μια αμυνα για σεμιναριο και εσυ (ο ΔΓ) αντι να την στηριξεις με μερικες προσθαφαιρεσεις, την διαλυεις σε βαθος χρονου και φτιαχνεις κατι εντελως διαφορετικο, πραγματικα δεν το καταλαβαινω. Υπηρχε φιλαθλος του ΠΑΟ που να μην απολαμβανε την ασυλληπτη αθλητικοτητα του ζευγαριου Λασμε - Γκιστ ? Θυμασαι εσυ στην ομαδα μας να εχουμε δει κατι παρομοιο ? Αντ' αυτου τον διωχνει και μου φερνει τον Μπατιστα !!!! Αυτοκτονια !!!! Αλλου τυπου παικτης...Δεν υπαρχει καμια μα καμια λογικη στον σχεδιασμο του ΠΑΟ τα τελευταια χρονια.

Με λιγα λογια αν ημουν στην θεση του ΔΓ θα κρατουσα ολες τις πολυτιμες μοναδες της ομαδας του Πεδουλακη και θα εκανα μερικες ουσιαστικες προσθαφαιρεσεις. Το ποτηρι ειναι παντως μισογεματο. Συμφωνουμε. Αυτο επειδη πλεον εχουν ερθει αθλητικοι παικτες στην ομαδα...
rahxephon13
QUOTE (Nemesakos @ Mar 18 2016, 19:26 ) *
Το ποσό σημαντικός παίκτης είναι ο Ραντούλιτσα με τις αδυναμίες του και τα θετικά του φυσικά φαίνεται μόνο κ μόνο από το πώς τον αντιμετωπίζουν οι αντιπαλες ομάδες. Τον στοχεύουν συνεχώς.. στο κρασνονταρ έκανε εξαιρετικό παιχνίδι γιατί ο μπαρτζωκας τον άφησε μόνο σε 1on1.. χτες είχε συνέχεια 2 παίκτες πάνω του.

Επίσης λέμε ότι βλέπει κ ξέρει όλη Ελλάδα κ μεις ότι δεν ματσαρει καλά για χτες. Λες ο Τζορτζεβιτς να μην το ξέρει? Η μήπως έχουμε άλλους ψηλούς κ δεν το ξέρω εγώ...??? Κ γκιστ έβαλε στο 5 με φωτση στο 4 κ πάβλοβιτς στο 4 κ χαντερ με γκιστ κ φωτση με γκιστ κ ραντου με φωτση η γκιστ..όλα τα δοκίμασε κ τίποτα δεν βγήκε..πιο εύκολο σκορ απόόλους αυτούς έχει ο Ραντου τι να κάνουμε..χτες δεν τα έβαλε άλλες φορές τα έβαλε..εδώ ξαναλεω ο γκιστ έχασε παίκτες..δεν θα έχανε ο Ραντου? Ο ζουμπκοφ κ ο βορονοφ 3 φορές πήγαν σε λευ απ απέναντι σε γκιστ κ φωτση.. στον ραντου δεν θα πήγαιναν?

Είναι τόσο γρήγορη ομάδα ειδικά περιφερειακά η Κούμπαν που δεν είναι εύκολο να αντιμετωπίστει..όλα ξεκινούν κ τελειώνουν στη περιφέρεια της...ακόμα κ αν βγάλει αμυνα στο ποστ ο ψηλος μας θα βρούν ελεύθερο σουτ. Αν δεν βρούν ελεύθερο σουτ θα σουταρουν από μέση απόσταση οι ψηλοί..δεν έχουμε τα πόδια και την Ενέργεια για να τους αντιμετωπισουνε με εξαίρεση τον καλαθη.. από όπου κ να την πιάσεις λόγω γρήγορων περιστροφων την ζημιά θα την κάνουν..αν φταίει ο Ραντου μόνο για την κακή αμυνα χτες πάω πάσο..δεν είναι τόσο απλό το μπάσκετ...

Η περιφεριακη μας αμυνα χθες ηταν για σεμιναριο ειδικα στο πρωτο ημιχρονο οπου δεν τους αφησμε να βρουν ρυθμο εκτος απο το τελος, το προβλημα μας ηταν το ριμπαουντ το οποιο δεν παιρναμε ουτε με αιτηση θυμαμαι καποιες φασεις οπου μετα απο σουτ ηταν 3 δικοι τους εναντιον 2 και οντως και πιο αθλητικοι μας το επαιρναν συνεχεια εκει ομως δεν φταιει μονο ο ραντου που δεν ειναι καλος ιμπαουντερ αλλα η συνολικη λειτουργια της αμυνας, ξεραμε οτι αυτο ειναι ενα απο τα δυνατα τους σημεια αλλα δεν καταφεραμε να τους το κοψουμε και αυτο συνεβη και στο ματς με τον αστερα αν και οχι στον ιδιο βαθμο γενικα φαινεται οτι εκει υπαρχει προβλημα και δεν νομιζω οτι ουτε ο χαντερ μπορει να το λυσει ολοκληρωτικα αλλα αν θελουμε να προχωρησουμε πρεπει να το διορθωσουμε καπως.
rahxephon13
QUOTE (looser @ Mar 18 2016, 19:39 ) *
Φιλε μου σε αυτο το υφος που γραφεις πολυ ευχαριστως να αναπτυξουμε οτι συζητηση θελεις. Απλως πρεπει να καταλαβουμε ολοι μας εδω μεσα οτι κανενας δεν θελει το κακο της ομαδας. Ο καθενας τα βλεπει απο την δικη του σκοπια. Μου αρεσει πολυ που μου λες οτι διαφωνουμε, αλλα θελω να ακουσω την αποψη σου. Με τετοιους συνομιλητες θελω να μιλαω. Στο τελος θελω καλλιστα να μου πεις οτι ειμαι λαθος ή οτι δεν συμφωνω αλλα καταλαβαινω τι εννοεις. Δεν ειναι δυνατον να συμφωνουμε ολοι με ολους.

Ενα πραγμα λεγαμε ολοι μας το καλοκαιρι και το αναφερεις και εσυ. Θα αφησω στην ακρη το αναπληρωματικο γκαρντ που αναφερεις γιατι το θεωρω δευτερευουσα αναγκη. Η μη αποκτηση ΜΑΠ ομως ειναι χιλιοειπωμενη και νομιζω οτι ειναι το μοναδικο πραγμα που συμφωνουμε ολοι μας εδω μεσα. Δεν μπορω να καταλαβω πως ενας προπονητης δεν μπορεσε να το προβλεψει αυτο. Η διαφορα μου ισως με πολλους εδω ειναι οτι εγω αν ημουν ο ΔΓ, δεν θα το ξεχνουσα αυτο το σκηνικο αν εφτανε το καλοκαιρι και επρεπε να εκτιμησω την κατασταση για τον Σαλε. Οι περισσοτεροι μπορει να πουνε, ενταξει μωρε εκανε ενα λαθος, ας παμε παρακατω. Νομιζω οτι ειναι λαθος τετοιυ βεληνεκους που δεν μπορεις να το παραβλεψεις. Στα συν του βεβαια οτι το διορθωσε εστω και μεσουσης της χρονιας. Περιμενουμε να δουμε τωρα ποσο και με ποιο ρολο θα τον χρησιμοποιησει. Δεν λεω να τον διωξει για αυτο και μονο αυτο τον λογο. Ομως δεν λεω οτι πρεπει να το κανει γαργαρα.

Το τι ομαδα θα ηθελα να εχουμε το εχω πει μερικες φορες εδω μεσα και να με συγχωρεις που δεν θα στο αναλυσω λεπτομερειακα. Θα πω μονο το εξης. Οταν υπαρχει μια ομαδα η οποια σου κανει τους τελειους τελικους με τον Ολυμπιακο Πρωταθλητη Ευρωπης και τον νικαει με 0-3 με μειονεκτημα εδρας, κατι που πρεπει να αποτελει ρεκορ στα ευρωπαικα δεδομενα, παιζοντας πολυ ωραιο μπασκετ στους τελικους και μια αμυνα για σεμιναριο και εσυ (ο ΔΓ) αντι να την στηριξεις με μερικες προσθαφαιρεσεις, την διαλυεις σε βαθος χρονου και φτιαχνεις κατι εντελως διαφορετικο, πραγματικα δεν το καταλαβαινω. Υπηρχε φιλαθλος του ΠΑΟ που να μην απολαμβανε την ασυλληπτη αθλητικοτητα του ζευγαριου Λασμε - Γκιστ ? Θυμασαι εσυ στην ομαδα μας να εχουμε δει κατι παρομοιο ? Αντ' αυτου τον διωχνει και μου φερνει τον Μπατιστα !!!! Αυτοκτονια !!!! Αλλου τυπου παικτης...Δεν υπαρχει καμια μα καμια λογικη στον σχεδιασμο του ΠΑΟ τα τελευταια χρονια.

Με λιγα λογια αν ημουν στην θεση του ΔΓ θα κρατουσα ολες τις πολυτιμες μοναδες της ομαδας του Πεδουλακη και θα εκανα μερικες ουσιαστικες προσθαφαιρεσεις. Το ποτηρι ειναι παντως μισογεματο. Συμφωνουμε. Αυτο επειδη πλεον εχουν ερθει αθλητικοι παικτες στην ομαδα...

Χμ αν και ποιο παλιος απο μενα μαλλον δεν παρακολουθεις αρκετα το φορουμ wink.gif στο τοπικ για τα μεταγραφικα απο το καλοκαιρι εως πριν κανουμε τις προσθηκες εχουν γραφτει ολοκληρα σεντονια γι'αυτο τον περιβοητο μαπ σε σημειο που με ολα αυτα που εχω διαβασει να μπουχτισω laugh.gif αν δεν βαριεσαι πηγαινε λιγο πισω και δες μονος το τι εχει γραφτει.

Επισης ουτε τα νεα παρακολουθεις και θα σε μαλώσω tongue.gif ειναι γνωστο οτι το καλοκαιρι ενδιαφερθηκαμε για ταιους λασμε αλλα λογω καποιων συγκηριων (ειπαμε τοπικ μεταγραφικα laugh.gif ) καταληξαμε σε κουζμιτς το αν εφταιγε ο προπονητης η ο προεδρος αποτελει ακομη θεμα συζητησης.

Οσο για το τελευταιο κομματι δεν μπορω παρα να συμφωνησο μαζι σου και οπως πολλοι αλλοι εδω μεσα για την φυγη κομβικων παιχτων, και οπως εχω ξαναγραψει αλλου για να φτιαξουμε καλη ομαδα πρεπει πρωτα να κατασταλαξει ο προεδρος στο τη θελει και μετα να δουμε ολα τα αλλα.

Νομιζω οτι αν ασχοληθεις λιγο παραπανω θα δεις οτι δεν εχεις τοσο διαφορετικες αποψεις απο πολλους αλλους συμφουριτες smile.gif
jonaldidhs
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...-diamantidi-vid

Στο μεταξυ ο Σαλε κανει τα παντα για να εχει τον ΔΔ και του χρονου..Ωραιος τυπος φαινεται..
shtarkws
Κυριοι θεωρω το τοπικ απο τα πλεον ενδιαφεροντα σε αγωνα του Παναθηναικου με πολυ καλες αναλυσεις, πλεον ομως βγαινουμε οφφ τοπικ οποτε ας συνεχισουμε τις κουβεντες στις αναλογες ενοτητες
paodynasty
QUOTE(plokamias @ Mar 18 2016, 20:13 ) *
Μιλάς για το γήπεδο και τον χθεσινό αγώνα ή γενικά μέσα στη χρονιά???Γιατί ειδικά για χθες δεν μπορώ με τίποτα να φανταστώ τι το χειρότερο από τον Πάβλοβιτς θα έκανε ο Γιάνκοβιτς.Ήτανε πολύ αρνητικός,αδικαιολόγητο το ότι δεν μπήκε δευτερόλεπτο ο Βλάντο

μιλάω για χθες, για μένα ήταν αξιορεπέστατος, με 1/2 σουτ 3/3 βολές 2 ριμπ. 3 κερδ. φάουλ σε 12 και μισό λεπτά. Και γενικά όμως ο Βλάντο νομίζω ότι δεν έχει την εξέλιξη που περιμέναμε, κινδυνεύει να μείνει παίκτης Α1

Ginobili
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 18 2016, 12:27 ) *
Εγω παλι απορω που καποιοι περνανε τετοια πριονοκορδελα τον Ραντουλιτσα.Υπαρχουν ματς που ειναι εξαιρετικος,γιατι και πισω προσπαθει,θα βγουν καποιοι να πουν οτι ναι εβαλε 20 ποντους αλλα ειναι ενα ματς(που δεν ειναι ειναι ενα),υπαρχουν ματς που κανει πλακα μπροστα,αλλα πισω τρωει καλαθια,εκει θα σταθουν μονο στο δευτερο...καταστροφολογια,υπαρχουν και ματς οπως το χθεσινο,που εναι μετριος μπροστα και πισω πραγματικα κακος,οπως χθες...Ε,εκει ερχεται η συντελεια του κοσμου,η δευτερα παρουσια.Καλη κουβεντα χωρις ναι μεν αλλα,δεν εχει ειπωθει απο την πλειοψηφια,πλην καποιων ατομων που πιστευουν στον παικτη,συμπεριλαμβανομενου και εμου.

Άγγελε,δεν ήταν κακός ο Ραντούλιτσα πραγματικά στην άμυνα χθες.Απλά δεν βγαίνει αυτό το μαρκάρισμα με Ράντολφ...δεν στέκει.Ο Ράντολφ ήταν ένα πολύ γρήγορο 4-3αρι στο ΝΒΑ(Που όταν έπαιζε Ουόριορς...ο Κυριάκος θυμάμαι στο Φάνταζι έριχνε μπινελίκια που τον είχε,γιατί έπαιζε ελάχιστα,και έβγαζε πολύ υψηλό ράνκιν tongue.gif )...και εδώ τώρα στο 5,δεν γίνεται να απαιτείς από έναν παίκτη σαν τον Ραντούλιτσα να μαρκάρει παίκτη που κατεβάζει την μπάλα σαν γκαρντ στον αιφνιδιασμό,ντριπλάρει και σουτάρει πολύ καλά από τα 5-6 μ.
Και στον Μπουρούση...και στον Τόμιτς πιστεύω τα ίδια θα έκανε.Στον Βουγιούκα...θα ασελγούσε...
Όταν τον έπιασε ο Γκιστ,και ο Ραντου έπιασε Σίγκλετον ...η Λοκομοτίβ έπαψε να απειλεί από οπουδήποτε εκτός από το τρίποντο.
Μην γελιόμαστε,η τόσο αθλητική και ευέλικτη frontline της Κουμπάν,με το πολύ καλό σουτ τους,δεν ταιριάζει στον Ραντούλιτσα.Απεναντίας με την Φενέρ και την Μπάρτσα...και την Εφές τα πήγε περίφημα.
nvip13
Τα highlights του αγώνα.

https://www.youtube.com/watch?v=oeMmxKkDtf4
Reggie Miller 31
QUOTE (j.browning @ Mar 18 2016, 18:00 ) *
ετσι ακριβως,και εγω δεν μπορω να πηγαινω στο οακα γιατι μενω σε νησι,αλλα οσες φορες εχω παει τα ιδια με εσενα βλεπω,ευτυχως που δεν παω γιατι θα πεφταν αγριοι τσαμπουκαδες και θα εμπλεκα. cool.gif
και μετα μου λενε εμενα εδρα οπαδοι και κουραφεξαλα,παιζει καλα ο αντιπαλος βουβενωνται τα ορκ,παιζεις χαλια εσυ?μουρμουρα και αγιος ο θεος,μονο οταν πετας εσυ χειροκροτανε και χαιρονται,ε και?θα ανεβει η ψυχολογια λιγο περισσοτερο απο οτι θα ανεβαινε μονο απο την καλη αποδοση,και αν εισαι απειρος μπορει να παρασυρθεις με υπερενθουσιασμο.
στο μονο σημειο που βοηθαει η καυτη εδρα ειναι οταν παιζεις με λιγοψυχους αντιπαλους ειναι σχεδον στην ιδια ποιοτητα με εσενα και μονο οταν το ματς ειναι στην κοψη του ξυραφιου που σαστιζουν, αλλιως μαπα το καρπουζι.

Οπως ξαναειπα εδω μεσα, οταν παμε γηπεδο και μαλιστα αρκετα συχνα, δεν γινεται να χειροκροταμε ολη την ωρα λες και μας εχουν κανει λοβωτομη.... εννοειται οτι οταν βλεπεις τον Σαλε στο 3ο δεκαλεπτο να επιμενει με Ραντουλιτσα ενω τον εχουν κανει γιο γιο οι αλλοι οτι θα φωναξεις, οπως φωναξε και ολο το γηπεδο... Ή οταν βλεπεις τον Παβλοβιτς στο 4ο αντι να σουταρει να ψαχνει τι να κανει την μπαλα. Βγαλτον εξω γιατι παει να γ@@σει το μομεντουμ αν φοβαται!

Αλλο λοιπον αυτο και αλλο απλα να πας γηπεδο για να γκρινιαξεις... οπου το ειδα πχ στον αγωνα με την Εφες. Απο κει και περα υπαρχουν και οι γραφικοι που βριζουν μεχρι και τον ΔΔ... Με αυτους απλα γελας.

ΥΓ Παντως ΚΑΙ χθες στο -7 στο 4ο, με ολες τις λαθος επιλογες του Σαλε το ΟΑΚΑ ηταν στο αερα... Γενικα εδρα σαν το ΟΑΚΑ και φιλαθλους τοσο σχετικους με το μπασκετ μονο στον Αρη βρισκεις και σχεδον πουθενα σε ολη την ΕL
Nemesakos
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Mar 19 2016, 12:59 ) *
Οπως ξαναειπα εδω μεσα, οταν παμε γηπεδο και μαλιστα αρκετα συχνα, δεν γινεται να χειροκροταμε ολη την ωρα λες και μας εχουν κανει λοβωτομη.... εννοειται οτι οταν βλεπεις τον Σαλε στο 3ο δεκαλεπτο να επιμενει με Ραντουλιτσα ενω τον εχουν κανει γιο γιο οι αλλοι οτι θα φωναξεις, οπως φωναξε και ολο το γηπεδο... Ή οταν βλεπεις τον Παβλοβιτς στο 4ο αντι να σουταρει να ψαχνει τι να κανει την μπαλα. Βγαλτον εξω γιατι παει να γ@@σει το μομεντουμ αν φοβαται!

Αλλο λοιπον αυτο και αλλο απλα να πας γηπεδο για να γκρινιαξεις... οπου το ειδα πχ στον αγωνα με την Εφες. Απο κει και περα υπαρχουν και οι γραφικοι που βριζουν μεχρι και τον ΔΔ... Με αυτους απλα γελας.

ΥΓ Παντως ΚΑΙ χθες στο -7 στο 4ο, με ολες τις λαθος επιλογες του Σαλε το ΟΑΚΑ ηταν στο αερα... Γενικα εδρα σαν το ΟΑΚΑ και φιλαθλους τοσο σχετικους με το μπασκετ μονο στον Αρη βρισκεις και σχεδον πουθενα σε ολη την ΕL



Πάντως σε τέτοια ματς εκνευριζομαι όταν ακούω μια γενική μουρμουρα ακόμα και για τον Κούζμιτς. Μπορεί κ γω να μουρμούρισα πχ όταν έχασε ένα λευ απ απο κάτω όταν όμως είναι γενικό φαινόμενο σε ένα τόσο μα τόσο σημαντικό αγώνα νομίζω ότι κόβει τα φτερά όχι μόνο του παίκτη που γεμιζει περισσότερα κόμπλεξ από ότι έχει, αλλά και όλης της ομάδας που ακούει την μουρμούρα...
Θεωρώ και ίσως άδικα, πως τα δικά μας κόμπλεξ (με πρώτο εμένα) δεν είναι δίκαιο να βγαίνουν μέσα στο γήπεδο. Αν το δούμε εντελώς κυνικά και όχι συναισθηματικα, δεν μπορεί να αποθεωνουμε μια εντελως λαθος επιλογή πχ του Διαμαντίδη που προσπάθησε να καρφώσει στα 36 του μπροστά στον Σινγκλετον και να μουρμουράμε για τον Πάβλοβιτς ή τον Κούζμιτς ή τον Ραντούλιτσα ή όποιον άλλον παίκτη της ομάδας επειδή έχασε μια προσπάθεια.
Η ομάδα ειδικά όταν το ματς κρέμεται σε μια κλωστή θέλει ώθηση και όχι μουρμούρα. Εκεί που το γήπεδο καιγόταν και ξεκίνησε να καίγεται κυρίως στην 4η περίοδο, ήθελες περισσότερη ένταση, ξαφνικά έχανε ο Ουίλιαμς την μπάλα, η ο Πάβλοβιτς αντι να σουτάρει κόντεψε να χάσει την μπάλα, κ το γήπεδο είχε μια διαρκή μουρμούρα έστω και για λίγο. Οκ καταλαβαίνω και το άγχος της εξέδρας και την θέληση για να μπει η μπάλα στο καλάθι να βγει μια άμυνα να τους πάρουμε παραμάζωμα, αλλά παίζει κ η άλλη ομάδα μπάσκετ. Αν είχαμε εμεις τον Ντιλέινι προχτές σήμερα θα τον είχαμε περάσει πριονοκορδέλα. Εδώ στις κερκίδες εκεί που κάθομαι τουλάχιστον και συνήθως είμαστε τα ίδια άτομα εκει γύρω, από τους ίδιους ανθρώπους που κράζουν όσο δεν πάει τον Σάλε όταν παίζει ο Βλάντο, τώρα τον κράζανε γιατί δεν έπαιξε. Ε ευτυχώς που είμαι σχετικά ήρεμος άνθρωπος αλλιώς δεν ξέρω πως θα αντιδρουσα με όλα αυτά που ακούω εκεί μέσα.
Δεν κάνω μαθήματα εξέδρας φυσικά ούτε ψυχολογίας, όμως κάποια πράγματα χτυπάνε πολύ άσχημα.. Ακούώ απίστευτα πράγματα εκεί μέσα. Φαντάζομαι κ οσοι πάμε γήπεδο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.