Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Eastern Conference
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3
Knickerbocker
Καλημερες

Μέσα για το 17-18...

League home: http://games.espn.com/fba/leagueoffice?lea...p;seasonId=2018
kotzito
Οι Northern Cojones ετοιμάζονται να δηλώσουν παρόντες για ακόμα για χρονιά. Η πρώτη συγκέντρωση της ομάδας έχει οριστεί για την επόμενη εβδομάδα. Όσοι προσέλθουν με παραπανίσια κιλά (γκουχ Mirotic γκουχ), παρακαλούνται να ακολουθήσουν αυστηρή δίαιτα μέχρι την ημέρα του draft.
Pierce
Guys, έχουμε μια θέση ανοικτή . Όσοι πιστοί , ας κάνετε ένα post εδώ και μετά από αξιοκρατικές διαδικασίες ( δεχόμαστε και δολλάρια) , ο τυχερός θα είναι ο 15ος της λίγκας.
SteveNashidis
QUOTE(Pierce @ Oct 7 2017, 20:10 ) *
Guys, έχουμε μια θέση ανοικτή . Όσοι πιστοί , ας κάνετε ένα post εδώ και μετά από αξιοκρατικές διαδικασίες ( δεχόμαστε και δολλάρια) , ο τυχερός θα είναι ο 15ος της λίγκας.


Ο Yorgos πρέπει να μπει και αν γίνεται να πάρει μια μεταγραφή στη Δύση , ίσα ίσα για την κόντρα με Twism, Bullet, Spysta και δε συμμαζεύεται. smiley.gif
Pierce
Ο Γιώργος είχε πάρει την 15η θέση, αλλά υπάρχουν τεχνικά προβλήματα που δεν τον αφήνουν να παίξει δυστυχώς.
spysta
Εγω ψηνομαι παντως ευχαριστως!!!
sacarame
QUOTE(spysta @ Oct 9 2017, 04:01 ) *
Εγω ψηνομαι παντως ευχαριστως!!!



Βέτο
RipCity
Αν με βολεύει η μέρα/ώρα του draft που έχετε καθορίσει κι υπάρχει ακόμα κενή θέση μπορώ να μπω εγώ.
aegeansheed
QUOTE(RipCity @ Oct 9 2017, 16:55 ) *
Αν με βολεύει η μέρα/ώρα του draft που έχετε καθορίσει κι υπάρχει ακόμα κενή θέση μπορώ να μπω εγώ.

Ποιά είναι η έως σήμερα εμπειρία σου με το Fantasy;
RipCity
Σε points league καμία, αλλά νομίζω είναι αρκετά πιο απλό από τα roto και h2h που παίζω τα τελευταία 4 χρόνια εφόσον ουσιαστικά μιλάμε για μία κατηγορία κι όχι 9. Οπότε νομίζω δε θα έχω θέμα.
spysta
QUOTE(sacarame @ Oct 9 2017, 11:58 ) *
Βέτο

τι θες μωρη σαλουφα τωρα ???
κακιασμενη!!
aegeansheed
Κάτι ψήνεται λέει σήμερα στις 21:00.



Κι ένα preview από αυτά που θα δούμε να κάνουν οι παικταράδες μου φέτος.
Air Kef
Tι έχει σήμερα στις 21.00; Νομίζω θα το ξεχάσω. banana.gif
Pierce
Άντε και καλή σεζόν.

Η λίγκα είναι αυτή.
aegeansheed
Έχω να πω ότι εκτός από το πιο πεινασμένο draft, έτσι όπως τα κατάφερα (ναι, τρώω τώρα κάνοντας τον απολογισμό και την βόλτα μου από τα ρόστερ των φίλων*), ήταν και το πιο δύσκολο. Νομίζω δεν πέρασε κανένας γύρος που να μου ξεμείνει παίκτης που υπολόγιζα να αρπάξω. Ήθελα πολύ τον Embiid, τον περίμενα πώς και πώς, και δύο picks πριν έναν γεράκι μου τον άρπαξε...

* Γεωργίου σπήκιν
klow13
Ρε τι λέω γα μπατιμ ο βρωμοστομος και μου ρχεται οτοπικ?
Δεν πειράζει όμως, με λαμπι, τοριν και πολλή celtic pride φέτος.
Ευχαριστώ τον φίλο από τα παλιά για την πολύτιμη συνεισφορά του.
Pierce
Καιρό είχα να πάρω τόσα νοσοκομεία μαζί.

Hoodie Melo είσαι το αρχηγόπουλο για φέτο.





Pierce
Ωραία αρχίσαμε κοντέ.

Αμάν ρε κουντέλιν ούτε σε ένα μοκ δεν είχε φύγει εκεί ο καιρί, τι πήγες και μου τον πήρες και έμεινα με τον κουτσό shot.gif
klow13
QUOTE (Pierce @ Oct 19 2017, 11:22 ) *
Ωραία αρχίσαμε κοντέ.

Αμάν ρε κουντέλιν ούτε σε ένα μοκ δεν είχε φύγει εκεί ο καιρί, τι πήγες και μου τον πήρες και έμεινα με τον κουτσό shot.gif

Ρε ποιος κουντελιν?Μιια στο δισεκατομμυριο να παει καλα η χρονια μου θα καπηλευτει την επιτυχια ο διαχειριστης?
Αν τερματισω διψηφιος τοτε ναι,κουντελιν.
Pierce
Ρε μαυρόγατες (διαχειριστής και manager), σε 2 μέρες έχετε ξεκάνει τους 2 βασικούς "ανταγωνιστές" των παικτών σας στα guard.

Ποιος έχει σειρά;
Pierce
Έξω ο Μπλέντσο, έξω ο Χασάν, πάει για μήνα ο Πολ.

Ήταν προφανές ότι μετά την περσινή χρονιά με τους minimum τραυματισμούς, φέτος θα του damnιόταν.

Χρειάζομαι απελπισμένα κάποιο Guard.
Pierce
The awkward moment που τα πρώτα σου 3 πικ έχουν παίξει 4.5 παιχνίδια όλοι μαζί μέσα σε μια εβδομάδα.

6 Ο και DTD, δεν ξέρω ποιον να πετάξω και τι να βάλω μέσα.

Μπόλοξ.

Air Kef
QUOTE(Pierce @ Oct 26 2017, 12:55 ) *
The awkward moment που τα πρώτα σου 3 πικ έχουν παίξει 4.5 παιχνίδια όλοι μαζί μέσα σε μια εβδομάδα.

6 Ο και DTD, δεν ξέρω ποιον να πετάξω και τι να βάλω μέσα.

Μπόλοξ.





και (για μένα)

aegeansheed
H αγαπημένη σχέση "Sheed" + "πρώην επιτυχημένος small forward/ ρασταφάρι-running back/" (ή πιο απλά πρώην SF/πρώην παίκτης) συνεχίζεται και φέτος. Μετά τον Αντεμάρ Κάρολ ο πολυαγαπημένος Jae Crowder, που πέρυσι μου έφαγε το μηχάνημα ο Κεφ, βρήκε την Ιθάκη του στη Γη του Κλήβελαντ, στο TheLand, ένα εξωτικό μέρος, που μπορείς να χαρείς τις ανέσεις και τις απολαύσεις ενός επαγγελματία μπασκτεμπωλίστα χωρίς να χρειάζεται καν ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΑΜΥΝΑ, ΝΑ ΧΑΣΛΑΡΕΙΣ ή ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΣΟΥ, όπως -καθόλου τυχαία- ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ Γ*Μ***** ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΥΤΟ και ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΠΩΣ;;;;;;; ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕΣ KAI ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΤΟΥ ΝΒΑ;;;;; angry_red.gif
RipCity
Πολύ καλό το ξεκίνημα για τους Sliema Wanderers παρά την γκαντεμιά με τον Lin. Τα περισσότερα picks έχουν βγει.
Pierce
Αν υπάρχει κάποιος που θέλει να παρκάρει στον πάγκο του τον Bledsoe, και να μου δώσει κάποιον guard που αναπνέει έστω, ακούω.
Προφανώς θα παίξει αισθητό discount στην τιμή του.
SteveNashidis
QUOTE(Pierce @ Nov 1 2017, 00:46 ) *
Αν υπάρχει κάποιος που θέλει να παρκάρει στον πάγκο του τον Bledsoe, και να μου δώσει κάποιον guard που αναπνέει έστω, ακούω.
Προφανώς θα παίξει αισθητό discount στην τιμή του.


Yπομονη θα σου πρότεινα. Συμπάσχω με την καταστάση σου.
Σε όποια ομάδα θα πάει θα κάνει 40αρια. Είτε Denver, είτε Bucks, είτε Clippers
Pierce
Έχω και Paul και Whiteside και παίζω με 8 γιατί χτύπησε και ο Ρέντικ και δεν έχω γκάρντ. Δεν είναι μόνο ο Μπλέντσο δυστυχώς...Από την πρώτη βδομάδα ξύσαμε πάτο.

Μόνο ο Hoodie το κρατάει όρθιο το μαγαζί.

#tziggerpoulafyge
klow13
Ρε τι θα γινει,θα το δωσουν το pf στον χορφορντ?
Knickerbocker
Πρόστιμο στον ιδιοκτήτη προπονητή ομάδας που άφησε την ομάδα με μείον ένα παίκτη επειδή ήθελε να κλείσει την ομάδα τελευταία στιγμή....Δεν κάνουμε tanking!
Air Kef
Θα τρέξει αίμα closedeyes.gif

Click to view attachment
Air Kef
Ανακοίνωση (διαβάζεται με φωνή Γιάννη Αλαφούζου - κάνε κλικ για να δεις μία φωτογραφία του χωρίς λόγο):

ΤΑΚ Moulin Rouge Islanders

Σκοτεινά συμφέροντα που δεν θέλουν την τίμια ομάδα των Moulin Rouge Islanders στην κορυφή κάνουν ότι μπορούν, στοχευμένα τραυματίζοντας starters μας (και τον Τρίσταν Τόμσον αλλά αυτό δεν έχει σημασία), συνήθως Τετάρτες. Η απάντηση της ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ των Islanders θα έρθει στο γήπεδο, καταπίνοντας τους αντιπάλους.

Ο Πρόεδρος/GM/Coach/Operations VP
Kef
Air Kef
Δίνω 2 for 1, όποιος το σκέφτεται ας χτυπήσει πόρτα, ευχαριστώ.
aegeansheed
QUOTE(Air Kef @ Nov 12 2017, 15:13 ) *
Δίνω 2 for 1, όποιος το σκέφτεται ας χτυπήσει πόρτα, ευχαριστώ.


H πόρτα χτύπησε εμένα πρώτη.

Ψηφίστε παρακαλώ
Air Kef
klow13
Δεν νομίζω ότι έχουν ξαναχτυπήσει 2 σταρ συμπαίκτες(και συμπαίκτες στο φαντασι) την ίδια εβδομάδα στο κεφάλι με αποτέλεσμα να χάσουν από 2 ματς.
Κωνσταντίνου και Ρόμπερτ Γιαρνι μόνο αλλά αυτοί χτύπησαν μεταξύ τους.
aegeansheed
QUOTE(klow13 @ Nov 12 2017, 16:31 ) *
Δεν νομίζω ότι έχουν ξαναχτυπήσει 2 σταρ συμπαίκτες(και συμπαίκτες στο φαντασι) την ίδια εβδομάδα στο κεφάλι με αποτέλεσμα να χάσουν από 2 ματς.

Ανέβασε βιντ ρε να δούμε

QUOTE(klow13 @ Nov 12 2017, 16:31 ) *
Κωνσταντίνου και Ρόμπερτ Γιαρνι μόνο αλλά αυτοί χτύπησαν μεταξύ τους.

Χαχα το θυμάμαι αυτό. Νομίζω κιόλας ο Jarni είχε μπει αλλαγή σε αυτό για να ξαναβγεί (δεν άντεξε την κεφάλα του Κωνσταντίνου), αν δεν κάνω λάθος μάλιστα ήταν ένα ματς που είχε σκοράρει ο Γιόνας Κολλλλκκκκα σε Κύπρο ή Ισραήλ.

* Ξαναψηφίζουμε για το trade που θα αλλάξει τις τύχες των δύο Owners φέτος. Για τυπικούς λόγους (διάρκεια συμβολαίου του Otto, αρχικά υπήρξε συμφωνία για 10ετές μετά έγινε Ητέρναλ smile.gif ) ακυρώθηκε το παλιό και ξανανέβηκε για voting.

Kef νομίζω παίρνεις και Porzingod και ξυπνάς κάθε πρωί νιώθοντας ένας μικρός Θεός cool.gif
klow13
QUOTE (aegeansheed @ Nov 12 2017, 16:45 ) *
Χαχα το θυμάμαι αυτό. Νομίζω κιόλας ο Jarni είχε μπει αλλαγή σε αυτό για να ξαναβγεί (δεν άντεξε την κεφάλα του Κωνσταντίνου), αν δεν κάνω λάθος μάλιστα ήταν ένα ματς που είχε σκοράρει ο Γιόνας Κολλλλκκκκα σε Κύπρο ή Ισραήλ.

Σωστός με κολκα,όμως το ματς ήταν με Πόρτο εξω(το ψάξα, νόμιζα ήταν με σπαρτα πραγας).
aegeansheed
QUOTE(klow13 @ Nov 12 2017, 16:55 ) *
Σωστός με κολκα,όμως το ματς ήταν με Πόρτο εξω(το ψάξα, νόμιζα ήταν με σπαρτα πραγας).


Πόρτο, Νούνο Καπούτσο και Μένιος με το ποιητικό ρεπορτάζ με τις μεγάλες παύσεις που έπαιζε στις Ειδήσεις 9 παρά δέκα περίπου. Μαζί με Σωτηρακόπουλο να τον σπηκάρουν "Καπούσο"...
Air Kef
Από τα πιο γρήγορα και μεγαλύτερα τρέιντ μου έβερ. Τζον Ουούλ, καλωσήρθες στην ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ του Μουλέν Ρουζ, είμαστε σίγουροι ότι θα δώσεις το 110% των δυνατοτήτων σου για μία νέα εποποιΐα της ομάδας.

Ευχαριστούμε τους Τζεφ Τιγκ και Ότο Πόρτερ Τζ, έδωσαν τα πάντα αλλά δεν χωράγαμε πλέον. Είμαστε σίγουροι ότι θα κάνουν το ίδιο στο νέο σπίτι που τους εξασφαλίσαμε.
aegeansheed
Δε γίνεται όλος ο πάγκος μου να έχει ξεχάσει το μπάσκετ.
Δε μπορώ να το πιστέψω.
Wade-Crowder-MKG-Powell είναι σαν να έχουν έρθει από άλλο πλανήτη. Καμία σύνδεση με τις προηγούμενες χρονιές τους. Και θα πω και για τον Γκάρη τον Χάρης που και αυτός παίζει subpar.

* Αντώνη για 30 δεύτερα πήρες τον T-bone Steakolosha
Air Kef
QUOTE(aegeansheed @ Nov 13 2017, 13:52 ) *
Δε γίνεται όλος ο πάγκος μου να έχει ξεχάσει το μπάσκετ.
Δε μπορώ να το πιστέψω.
Wade-Crowder-MKG-Powell είναι σαν να έχουν έρθει από άλλο πλανήτη. Καμία σύνδεση με τις προηγούμενες χρονιές τους. Και θα πω και για τον Γκάρη τον Χάρης που και αυτός παίζει subpar.


Κάποιος δεν ακολουθούσε τα σωστά channels το καλοκαίρι. (ντάξει πάντα ψάχνω ευκαιρία να κράξω Wade biggrin.gif )

Pierce
Η πολυθρύλητη στήλη "Mαλάκας της ημέρας" επιστρέφει φέτος.

QUOTE
Bledsoe is a game-time decision for Monday's game against the Grizzlies with a right knee contusion, Michael Wallace of Grizzlies.com reports.


kill.gif shot.gif stypid.gif ugly8.gif


ΛΕΠΙΔΙ . ΣΚΟΥΡΙΑΣΜΕΝΟ ΚΙΟΛΑΣ. ΤΡΟΜΠΑ.
Air Kef
QUOTE(Pierce @ Nov 14 2017, 00:01 ) *
Bledsoe is a game-time decision for Monday's game against the Grizzlies with a right knee contusion, Michael Wallace of Grizzlies.com reports.



24.gif Mα είναι να γελάει κανείς.
Air Kef
ΛΗΧΤΟ
aegeansheed
QUOTE(Air Kef @ Nov 16 2017, 11:46 ) *
ΛΗΧΤΟ

Τεράστιος Κεφ, half-human half-machine φέτος, με μια μάνιουαλ κίνηση (βλ. trade) πάει να αλλάξει τον ρου της φανταζιακής ιστορίας του.

Εγώ με τη σειρά μου προσδοκώ σε ανάσταση δυο-τριών παικτών μου (ο MKG έκανε την αρχη; ) για να ατενίζω με θετική διάθεση μια προδιαγεγραμμένη μέτρια χρονιά μου. Το μόνο που μπορώ να υποσχεθώ στον υπέροχο λαό των Morties είναι ότι θα παλέψω με νύχια και με δόντια για να έχω την Ελίτ των Free Agents στο ρόστερ αυτής της ομάδας.

* Άντε να μπει και ο CP3 να ανακατευτεί για τα καλά το 7-15 στα Standings
RipCity
Ωχ, έχασα την πρωτοπορία για πρώτη φορά νομίζω. Αντέξαμε τραυματισμο Lin, αλλά αυτός του Gobert πόνεσε.
aegeansheed
QUOTE(aegeansheed @ Nov 13 2017, 13:52 ) *
Δε γίνεται όλος ο πάγκος μου να έχει ξεχάσει το μπάσκετ.
Δε μπορώ να το πιστέψω.
Wade-Crowder-MKG-Powell είναι σαν να έχουν έρθει από άλλο πλανήτη. Καμία σύνδεση με τις προηγούμενες χρονιές τους. Και θα πω και για τον Γκάρη τον Χάρης που και αυτός παίζει subpar.


Wade: back from the dead. Έχει μεταμορφωθεί σε μια έκδοση Lou Williams φέτος #βολάκιας. Έστω...
Crowder: Το Παλτώ της Χρονιάς. Δε θα γίνουν βραβεία, o συναγωνισμός αγγίζει τα επιπεδα του προπέρσινου MVP voting (Curry).
MKG: Αν σπάσει το φράγμα των 25 λεπτών θα έχει πέσει το Κάστρο του Κλίφορντ. Δε θα το ήθελε. Ο Κλίφορντ...
Harris: To πρώτο παιχνίδι μετά από 12 περίπου φέτος, που παίζει στις δυνατότητές του. Όχι κάτι εξωπραγματικό, όπως έπαιζε πέρυσι εννοώ.

Σήμερα με έκαναν να αισθανθώ ότι έχω κι εγώ μια ομάδα στο Fantasy. #WeBelieve
Air Kef
Click to view attachment

ΠΑΡΕ ΚΑΝΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΡΕ ΑΛΗΤΗ, 34 ΛΕΠΤΑ ΒΑΣΙΚΟ ΣΕΝΤΕΡ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ 5 ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ.
ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ 8 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΣΑΙ, ΓΥΑΛΑΚΙΑ, ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΠΗΞΕΙ ΣΤΟ 20.
Pierce
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.