Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Eastern Conference
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3
klow13
Update για D'Angelo να περιμένουμε φέτος?
Batum ωραίος.
Ο seth ζει?
Άλλη μια χρονιά πεταμενη.
Προτείνω H2h του χρόνου.
Air Kef
QUOTE
Προτείνω H2h του χρόνου.


Pierce dislikes this. laugh.gif

Γεια σου Τζόνι Ουόλ, και πάλι γεια σου
Air Kef
Όταν πιστεύεις ότι έχεις βάθος στην ομάδα

Click to view attachment


και δίνεις 2 παίκτες για 1. 71.gif
aegeansheed
QUOTE(Air Kef @ Nov 28 2017, 12:50 ) *
Όταν πιστεύεις ότι έχεις βάθος στην ομάδα

και δίνεις 2 παίκτες για 1. 71.gif

Πλάκα-πλακα μου είχε λείψει αυτό. Πλέον ΜΠΟΡΩ να διαλέγω ΚΑΘΕ εβδομάδα τα πιο hot steaks της mediocre ομάδας μου. Ανοίγουν ευκαιρίες με τους τραυματισμούς όταν έχεις πολλούς παίκτες! 19.gif

Ο FA της εβδομάδας που μας πέρασε: Mario Chalmers
Παρόλο που συνέπεσε με το χειρότερο span των Grizzlies (max offense 90 pts...ή κάπου εκεί), ο Chalmers με dreadlocks και βγαλμένος από τα αμυντικά συστήματα των Cavs (τρομερά αδιάφορος), έπιασε το πολυπόθητο 100αρι, σε μια κακή λόγω rest και τραυματισμών εβδομάδας μου (Brown 1, Teague 2, Green 1) με έναν τρελό συνδυασμό ενός YOLO παιχνιδιού και τριών μέτριων προς κακών, αναλογικά με τις ευκαιρίες που υπολόγιζα.
klow13
Έλα είναι αστείο, δεν έχω παίκτες
Air Kef
Κράτα μωρή Λεμπρόνα ηγέτη μέχρι να γυρίσουν τα σαπάκια icon_headbang.gif
aegeansheed
QUOTE
Jeff Teague (Achilles) said he is "prepared to play" Friday vs. OKC but "* still needs to go through warmups."

O Teague μάλλον βαρέθηκε το καθισιό και σκέφτεται να κατέβει απόψε...
Είπε ότι πρώτα θα δει και μετά θα αποφασίσει...
Σεβαστό...
Ο,τι πει η αγορίνα μας icon_drunk.gif

Να δούμε λοιπόν αν θα λήξει άδοξα αυτό το άτυπο ongoing day-2-day status του, που μας θύμισε κάτι τον περσινό Favors (τ' ακούς Σακαράκα????????? laugh.gif )

* για το σασπένς
klow13
Aναζητειται pf.Κανω και 2-1 τρειντ,εγω το 1.
Pierce
Τι 4-4 ρε μπαγάσες.

QK traded Tyreke Evans, Mem to NCOJ
QK traded Derrick Favors, Utah to NCOJ
QK traded Kris Dunn, Chi to NCOJ
QK traded Emmanuel Mudiay, Den to NCOJ
NCOJ traded Marcus Smart, Bos to QK
NCOJ traded Tobias Harris, Det to QK
NCOJ traded Kent Bazemore, Atl to QK
NCOJ traded Trevor Ariza, Hou to QK

Πλιζ ψηφίζουμε όλοι.
Pierce


(No hard feelings για το Βέτο, νομίζω Θοδωρή το παράκανες με το dumping peace.gif )


teopt13
Ομολογώ δεν περίμενα το βέτο, βάθος προσπαθώ να πάρω και τα νούμερα βγαίνουν εύκολα. Οκ ο φειβορς είναι πάνω από αυτό που παίζει αλλά ο νταν ως βασικός είναι στο 32 ως τώρα και αντισταθμίζει τα νούμερα του φειβορς. Τέλος πάντων, εφόσον αυτό πιστεύει η πλειοψηφία δεκτό, είχα ενδοιασμούς έτσι και αλλιώς να δεχτώ η όχι αυτή την ανταλλαγή, κυρίως λόγω νταν που είναι αστάθμητος παράγοντας και δεν ξέρω τι ταβάνι έχει.
Tobias Funke
Allow ήταν από μένα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις και γενικά το έχω πει ότι δύσκολα θα ψηφίσω veto, αφού ακόμα ισχυρίζομαι ότι δεν υπάρχει νόημα σε αυτό που κάνουμε με τι ψηφοφορίες.
Air Kef
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 9 2017, 04:33 ) *
Allow ήταν από μένα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις και γενικά το έχω πει ότι δύσκολα θα ψηφίσω veto, αφού ακόμα ισχυρίζομαι ότι δεν υπάρχει νόημα σε αυτό που κάνουμε με τι ψηφοφορίες.



Πόσο υπεράνω είσαι τελικά ρε μλκ wub.gif
Tobias Funke
QUOTE (Air Kef @ Dec 9 2017, 13:22 ) *
Πόσο υπεράνω είσαι τελικά ρε μλκ wub.gif



Κι όλα αυτά μετά από έντονη, πλήρως επιτυχημένη νύχτα, όπου είχα 0/3 πεφτουλιές, ενώ συνήθως παίζω στο 0/5-0/6


klow13
Αποσύρετε την ομάδα μου . Τα βλέπω διπλα, σορι.
aegeansheed
QUOTE(klow13 @ Dec 11 2017, 22:07 ) *
Αποσύρετε την ομάδα μου . Τα βλέπω διπλα, σορι.

Ρίχνεις Skal και Seth για αρχή. Κι έχεις αργήσει... κάπως... Διαισθάνομαι ένα desire for Twisming* εδώ laugh.gif

Guess that was not your point... Mr. Team Hospital tongue.gif


(Πόσο Dwight K.Schrute-στα καλά του- ατάκες? Είναι το second coming που μάλλον με έχει επηρεάσει peace.gif )

*πρέπει να σηκώσεις Jameer Nelson για να ολοκληρωθεί το transformation
klow13
Σεθ τον πιστεύω αρκετά και δεν τον ρίχνω και από πείσμα, γιατί άμα τον ρίξω θα επιστρέψει την επόμενη μέρα όπως πέρσι ο Josh ο Richardson.
Σκαλ για ντροπ είναι σαφώς αλλά και αυτός οπότε παίρνει λεπτά κάνει. Βέβαια Kings πάνε για πρωτάθλημα οπότε πρέπει να παίζουν Hill, temple, Zach και Carter, αργησα κιόλας.
Air Kef
Τώρα σοβαρά πάντως, που πας με Τζίγκερ άβαταρ;
Knickerbocker
Δεύτερη φορά που την πατάω με line-up...ζητείται trade που να παίρνω δύο για έναν
aegeansheed
Μου αρέσει που ο Crowder συνεχίζει να βρίσκει στέγη σε άλλα φαντασιακά σωματεία ακόμα... #ΚανέναΑπολύτωςΜίσος
Ανήκει πλέον στην κατηγορία του ΠαρτουζοFA, αυτού που όλοι τον περνάνε ένα χεράκι (Yogi, Richardson, Norma(l)n Powe(rs)ll, Lyles, Winslow κλπ) αλλά τους αφήνει όλους ανικανοποίητους #iCanGetNooo

Έχουμε το trade "Reggie Jackson - Andrew-δε θα βελτιωθώ ποτέ ως παίκτης-Wiggins" να ψηφίσουμε. Allow από μένα.
Air Kef
QUOTE(aegeansheed @ Dec 14 2017, 14:15 ) *
Ανήκει πλέον στην κατηγορία του ΠαρτουζοFA, αυτού που όλοι τον περνάνε ένα χεράκι (Yogi, Richardson, Norma(l)n Powe(rs)ll, Lyles, Winslow κλπ) αλλά τους αφήνει όλους ανικανοποίητους #iCanGetNooo


24.gif

Νομίζω κάθε σεζόν πρέπει να υπάρχει ένα τέτοιο βραβείο, μεταξύ άλλων.

Βραβείο ΠαρτουζοFA
Βραβείου πιο άκυρου τραυματισμού (έχασε 2 ματς γιατί πήγε οδοντίατρο και δεν έπιασε το σφράγισμα)
Βραβείο Όλοτονπερίμενακαιποτέδενέπαιξεπαρολοπουε
πρεπεσταχαρτιά.

κτλ. κτλ.

Ο καθένας κάνει submit τους υποψήφιους και ψηφίζουμε.
Pierce
Το βραβείο θα λέγεται "Βραβείο Ιμάν Σάμπερτ" .
Pierce
Έχουμε έναν μερακλή που άλλαξε την ψήφο του. Anyway με 8-0 πέρασε αέρα το trade που ανέφερε πιο πάνω ο Sheed.
Pierce
Και τα 2 τρειντς με 7-1 περάσανε.
Air Kef
Click to view attachment

Τι άλλο θα κάνουμε γιαυτό το φάνταζι
Pierce
Ρε hoodie, είπαμε είσαι το αρχηγόπουλο, mαμήθηκε η φάση από την αρχή και δεν πειράζει. Να είμαστε πιο χαλαροί αλλά εσύ...




Ή θα χτίζεις, ή θα παίρνεις 6 (!!!!) σούτ.


Whiteside είναι διαθέσιμος, τον βαρέθηκα τον τύπο, καλύτερα να βγάλω όλη την χρονιά με τον σαπιοΓκορτάτ στο C.
Θα προτιμηθεί κάποιο SG (και σε 1-1) , τιμή διαπραγματεύσιμη. Όχι προτάσεις για Ίνγκραμ, είναι ο λόγος που δεν έχω αφήσει στη τύχη της την ομάδα.
Pierce
Συνεχίζοντας στο topic "ανθολόγιο από μονολόγους του Pierce" ,





Cazzo ρε κρισπολη. Cazzo.
klow13
100 με 7 παικτες,μπορεις και χειροτερα.
Air Kef
Ντάξει ο Τέρνερ είναι ότι πιο αστείο είχα ποτέ σε φάνταζι, κάνει πάνω από 30 για 2η φορά σε 10 αγώνες και θα μείνει εκτός για 2 ματς επειδή χτύπησε τον αγκώνα του σε κάρφωμα, υπερενθουσιάστηκε μάλλον που έβαλε 15 πόντους. 24.gif

Μάιλς, κοίτα μην κάνεις κανα νταμπλ-νταμπλ όταν γυρίσεις γιατί σε βλέπω να μένεις έξω κάναν μήνα από την χαρά σου. ΓΕΛΟΙΕ.
aegeansheed
QUOTE(Air Kef @ Jan 11 2018, 02:13 ) *
Ντάξει ο Τέρνερ είναι ότι πιο αστείο είχα ποτέ σε φάνταζι, κάνει πάνω από 30 για 2η φορά σε 10 αγώνες

Εμένα πέρυσι μια χαρά μου έπαιξε biggrin.gif Έχει χάσει την εμπιστοσύνη σου. Τελειώσατε!

(επίσης) Μα ποιός μου στέλνει συνέχεια προτάσεις με τον Eric Gordon μέσα; Χαχα! Τρομερό να μην υπάρχει καμία εμπιστοσύνη πλέον σε αυτόν τον παίκτη στην πιο καλή του χρονιά αντικειμενικά. Ένας Gerald Green εμφανίστηκε από πουθενά και οι managers του Gordon πιστεύουν ότι όταν γυρίσει ο Χάρντεν κάτι... θα πάει στραβά και θα χάσει αυτόν τον σούπερ ρολάκο 6ου παίκτη, που κάνει ό,τι θέλει στην επίθεση. Ένας φαντασιακός προβληματισμός για τον κ.Gordon.

Η αδιάφορη σαιζόν συνεχίζεται παρακολουθώντας σε ποια θέση 7-10 θα βρεθώ στην αρχή της νέας εβδομάδας.
Pierce
MLK Day σήμερα, κλειδώνουν το απόγευμα τα rosters.
aegeansheed
QUOTE(Pierce @ Jan 15 2018, 15:37 ) *
MLK Day σήμερα,

Γνωστή και ως ΜΛΚντέη και ΜΛΚβδομάδα (ιδίως αν δε πατάει στο μαγαζί άθρωπος).

Θέλω να δω πόσο θα διαρκέσει αυτό το σεράκι του Μάρβαρου του Γουίλιαμς* με τα +20 fpts που έπιασε κότσο το νέο θύμα του... laugh.gif

* Ο Μαρβ έχει κάνει μόλις 1 χρονιά αξιόλογου φάνταζυ στην καριέρα του, δηλ. πέρυσι. Ανήκει στην κατηγορία "non-factor/ ghost-player", όπως επίσης ο Joe Johnson και ο Iguodala (την πάτησα κι εγώ ναι).
RipCity
Έλεος φέτος πια με τους τραυματισμούς. Θα παίξει αυτή τη βδομάδα πιο πολλά παιχνίδια ο Gobert από τον Lonzo...
aegeansheed
Εδώ είναι που βρίζουμε; laugh.gif

ΟΥ ΝΑ ΧΑΘΕΙΣ ρε ξεφτιλισμένε Τηγκ, που θέλεις 10 παιχνίδια να βρεις ρόλο και άλλα 10 μετά τον τραυματισμό σου για να πατήσεις ξανά στα πόδια σου κι έχει... τελειώσει η χρονιά πριν το καταλάβεις. Δε σε πάω μία, σε πήρα σαν το δεύτερο κομάτι του trade, αυτό που δεν ήθελα, αλλά θα ανεχόμουν επειδή έδινες φάντασυ σκορ. Πλέον ούτε για αυτό είσαι. Free Tyus Jones.

Όττο Πόρτερ ΞΥΠΝΑ!!! Τα 'χεις παραδεχτεί και μόνος σου, κάνε κάτι, παίξε άμυνα, πάρε ριμπάουντ, κάνε κάτι, μην κρύβεσαι στο φτερό, δεν είσαι Αφλάλο, είσαι κάτι πολύ καλύτερο. Τα λεφτά σου μέσα...

Ο Draymond από εκεί που ήταν ο Mr.Ακρογωνιαίος λίθος των Warriors και έπαιζε 40λεπτα εδώ και 3 χρονιές, φέτος την είδε... Ginobili. Ένα παίζει, ένα κάθεται, δεν είναι δουλειά αυτό... Ρε φίλε 27 χρονώ είσαι, όχι 40... Πρόσεξε λίγο το σώμα σου δηλαδή...

O DeAndre χάνει τρίτο παιχνίδι με αστράγαλο, ενώ θεωρείται d2d. Μεγαλειώδες ιατρικό τημ στο Κλιπεράδικο...

Με κρατάει ο Jru ο Χορευτής, ο Joshaκος που τον έριξαν τον καημένο και τον φιλοξενώ και ο Πάου ο Γκασόλ,ο Pau-ΡΕ ΦΙΛΕ-ο γερόλυκος, που αντιστέκεται παραδόξως στον πειρασμό των rest του Popovich, αν και θα μπορούσε να το δικαιούται λόγω ηλικίας. Απίστευτος επαγγελματίας.
RipCity
Πάει κι ο RHJ και κυρίως πάει μάλλον σοβαρά ο Boogie. άντε τα λέμε του χρόνου μάγκες!
Pierce
Έτσι όπως το είπες, νόμιζα ότι ο RHJ έχασε και αυτός την σεζόν tongue.gif
RipCity
QUOTE (Pierce @ Jan 28 2018, 20:44 ) *
Έτσι όπως το είπες, νόμιζα ότι ο RHJ έχασε και αυτός την σεζόν tongue.gif


έστω κι αν δεν κάνει και πολύ διαφορά την έχασε ο Roberson tongue.gif

Δύο season ending μέσα σε μια βδομάδα σας έχουν τύχει ποτέ? biggrin.gif

Εννοείται φάνηκε που πάει το πράγμα όταν είχα το season ending του Lin στα πρώτα λεπτά της σεζόν. Προσθέτεις και το περισσότερο έξω και λιγότερο μέσα του Gobert, μια δεκάρα χαμένα από Gordon και άλλα τόσα από Lonzo ε εντάξει και πολύ ασχολήθηκα μου φαίνεται!
Air Kef
QUOTE(aegeansheed @ Jan 19 2018, 15:25 ) *
Εδώ είναι που βρίζουμε; laugh.gif



Eδώ, εδώ.


Συγκλονιστικός Avery Bradley, εβδομάδα 4 αγώνων και την κλείνει με συνολικά 25 φανταζι πόντους, 9/30 σούτες (#lonzowho) και ένα Κυριακάτικο ρεπό για την φάση. bball.gif

Με το πουλέν της σεζόν πλέον γελάμε παρέα, κάνει κάρφωμα, χτυπάει αγκώνα στο κάρφωμα, χάνει 2 εβομάδες (εννοείται με 4αδα αγώνων και οι 2), επανέρχεται μετά από 9 αγώνες για 11 (!) λεπτά όπου κάνει 5 φάουλ και περιφέρεται άσκοπα από ρακέτα σε ρακέτα, δίνοντας ανάσες στον Σαμπόνις που γλεντάει αντίπαλους ψηλούς (θα σου πάρει και την θέση ρε κατακαημένε).
Στο μεσοδιάστημα προλαβαίνει να σκίσει το παντελόνι του κατά την διάρκεια πανηγυρισμών και να δηλώσει περί του κατορθώματός του στα σοσιαλ μιντια "if that's not passion, idk what is". ΤΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΑΙΞΕΙΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ; ΣΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΕΤΟΙΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 6; ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΡΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ. ΝΟΥΜΠΑ.

Αφιέρωμα στην αβάσταχτη ελαφρότυτα του Myles: https://www.indystar.com/story/sports/nba/p...ver/1035299001/

Κανονικά θα έπρεπε να σε πουλάω ρε παλιοαλήτη αλλά ποιος ανώμαλος θα προσφέρει κανονικό παίκτη για να σε πάρει;
RipCity
Παει κι ο Love χαχαχα παλι καλα ειμαι εντελώς εκτος και δε τα παιρνω σοβαρα πια.
aegeansheed
QUOTE(RipCity @ Jan 31 2018, 10:22 ) *
Παει κι ο Love χαχαχα παλι καλα ειμαι εντελώς εκτος και δε τα παιρνω σοβαρα πια.


Φίλε είναι μάτι...
άστο...
100% αποδεδειγμένο επιστημονικά! tongue.gif Δεν υπάρχει σωτηρία.
Ξέρω εγώ που σου λέω, είδες τί είχε συμβεί ακριβώς 2 χρόνια πριν... Δε με ήθελε τότε, δε σε θέλει φέτος, δε βαριέται...

Kef φαίνεται τα παράτησε και αυτός μετά τη δεύτερη νίλα με Wall, ούτε καν έβαλε claimer (waiver claim tongue.gif ) για Σάτορα... Δεν πειράζει, εγώ σε πίστεψα, έδειξες τελικά ότι δεν έχεις μόνο το auto-pick ως όπλο, αλλά το κατηφέρνεις και μάνιουαλη και... με λίγη τύχη όλα παίζονται, απ' του χρόνου, πρώτα ο Θεός. Δεν το βάζουμε κάτω.
Air Kef
QUOTE(aegeansheed @ Jan 31 2018, 13:41 ) *
Φίλε είναι μάτι...
άστο...
100% αποδεδειγμένο επιστημονικά! tongue.gif Δεν υπάρχει σωτηρία.
Ξέρω εγώ που σου λέω, είδες τί είχε συμβεί ακριβώς 2 χρόνια πριν... Δε με ήθελε τότε, δε σε θέλει φέτος, δε βαριέται...

Kef φαίνεται τα παράτησε και αυτός μετά τη δεύτερη νίλα με Wall, ούτε καν έβαλε claimer (waiver claim tongue.gif ) για Σάτορα... Δεν πειράζει, εγώ σε πίστεψα, έδειξες τελικά ότι δεν έχεις μόνο το auto-pick ως όπλο, αλλά το κατηφέρνεις και μάνιουαλη και... με λίγη τύχη όλα παίζονται, απ' του χρόνου, πρώτα ο Θεός. Δεν το βάζουμε κάτω.



Μας πήρατε και στο ψιλό, έγινε κύριε Κωστή.

Τι να τον πάρω τον Σατόρ ρε φούστη μου, αφού και στον πρώτο τραυματισμό ασταθής εντελώς ήταν, διαφορετικά θα τον είχα πάρει για ασφάλεια (σχολή Pierce) όσο έπαιζε κανονικά ο Τζονης. Να σταθεροποιηθεί τώρα στο 25-30 και να τον έχασα, πάσο.

Όλες οι ελπίδες στους ΕΛ ΕΙ ΚΛΙΠΕΡΣ για φέτος. Σουτάρουν Ντιάντρε, ο Μπόμπαν ο Μαριάνοβιτς παίζει βασικός και κάνει 35 γιατί αυτός είναι κύριε SVG, ο Έιβερι ο Μπράντλευ βλέπει Ντοκ Ρίβερς και θυμάται τα 33 της Βοστώνης ενώ ο Hot Lou δεν γίνεται τρέιντ και συνεχίζει στα 31 του για κάποιο λόγο να παίζει στο 40. icon_tomato.gif
aegeansheed
Νώντα, έλα, ήρθε η ώρα πια...
klow13
QUOTE (aegeansheed @ Feb 6 2018, 22:30 ) *
Νώντα, έλα, ήρθε η ώρα πια...

Να περάσει την πόρτα του χειρουργειου πρώτα, να σιγουρευτω.
klow13
Πιστευω 3 χρονια σερι να παιζουμε,η διαφορα μου με μορισον θα παραμεινει στους 150-250 ποντους,οπως ειναι καιρο τωρα.
Το χει καθαρισει και απο νωρις ο τεο το πρωταθλημα,διαδικαστικου χαρακτηρα ο τελευταιος μηνας.
Pierce
ΠΟΥΛΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ.


Air Kef
Με αφορμη λοιπόν ότι ως άλλη Λιβερπουλάρα πάω ολοταχώς για την κατάκτηση της 3ης θέσης και φέτος,θα ήθελα να αναδείξω το πόσο ωραίοι τύποι είμαστε στην Ανατολή κάνοντας ενα σχόλιο για το μεγαλύτερο πείραμα στην ιστορία του φάνταζι, αυτό του ΟΤΟΝΤΡΑΦΤ.

Ιστορική αναφορά: Στην περσινή λίγκα (2016-2017), ξέχασα το ντραφτ. Μην ρωτάτε τι και πως, παρόλο ότι είχα προετοιμαστεί, παρόλο ότι είχα φτιάξει λίστες, παρόλο που ο αντμιν μου το υπενθύμισε το πρωινό εκείνης της ημέρας, εγώ στις 22.00 που ήταν το ντραφτ, δεν ήμουν στο πισί μου. Φυσική συνέπεια αυτού ήταν όλη η ομάδα μου να επιλεχτεί από τον αλγόριθμο του εσπν, ανάμεσά τους και πολλοί τραυματίες σε υψηλές θέσεις, με το προφανές αποτέλεσμα να είναι ο τελικός καταποντισμός μου. Σωστά; ΛΑΘΟΣ. Λάθος φίλες και φίλοι. Αποδείκτηκε ότι ο αλγόριθμος έκανε 7 εκπληκτικές επιλογές στις θέσεις 1 έως 7 αλλά και 7 τραγικές επιλογές από τις θέσεις 8 έως 14. Η χρονιά ξεκίνησε άσχημα, καθώς ήμουν ουσιαστικά
-2 παίκτες κάθε εβδομάδα. Ωστόσο, το γεγονός ότι πρακτικά είχα 7 κενές θέσεις στο ρόστερ, μου έδωσε την δυνατότητα να είμαι τρομερά άνετος στο ποιους παίρνω από FA και πόσο τους περιμένω μήπως και πιάσουν. Αποτέλεσμα, 5 Γενάρη είχα 13 μαχιμότατους παίκτες που εναλλασόντουσαν κάθε βδομάδα, ανάλογα με το ποσα ματς έιχε ο καθένας. Τελικώς μέχρι τον Φλεβάρη η ομάδα είχε σταθεροποιηθεί στην πρώτη 5αδα (τερμάτισε άνετα 3η, ~1000 πόντους κάτω απο την πρώτη 2αδα) και φαινομενικά εάν δεν είχα χάσει τόσο έδαφος τους πρώτους 2 μήνες ήταν πάρα πολύ πιθανό να χτυπήσει κούπα. Κάπου τον Γενάρη έκανα και την δήλωση ότι "αν τερματίσω 5αδα, του χρόνου επαναλαμβάνεται το πείραμα, αλλά μέχρι την 7η θέση.

Φέτος: Φέτος λοιπόν είχα πάρει την απόφαση ότι μεχρι και την 7η επιλογή θα επιλέξω ότι επιλέγει ο αλγόριθμος, ΕΚΤΟΣ εάν πρόκειται να επιλέξει παίκτη που έχει ανακοινωθεί ότι θα μείνει εκτός αγώνων για πάνω από 1-2 μήνες. Τόσο απλά. Προφανώς και είχα κάνει και φέτος έρευνα για το τι θα επιλέξω αλλά στο ντραφτ εδώ είχα πει ότι θα έχω πιο απλή δουλειά. Aς προχωρήσουμε στην αναλυσούλα μας.

-- Αποτελέσματα:

1ος γύρος - 5η επιλογή:

Ο αλγόριθμος: Λεμπρόν Τζέιμς
Εγώ: Γενικά τον Λεμπρόν τον είχα για ψηλά φέτος καθώς 1) λιγοστεύουν τα χρόνια που μπορεί να χτυπήσει το MVP και 2)η ιστορία με τον kyrie πίστευα θα τον ενεργοποιούσε. Πιθανότατα όμως να διάλεγα τον ΚΑΤ αντί για Λεμπρόν.

Τελικά: Ο Λεμπρόν έκανε την σεζόν της ζωής του, κουβάλησε την ομαδα όλη την σεζόν, δεν εχει χάσει ούτε ένα ματς, κτλ. κτλ.
Νικητής: Αλγόριθμος.


2ος γύρος - 26η επιλογή:

Ο αλγόριθμος: Myles Turner
Εγώ: Τον Μάιλς τον είχα πέρσι (σε άλλη λίγκα) και τράβαγα τα μαλλιά μου. Δεν υπήρχε καμία περίπτωση ούτε να τον φτύσω γιατί δεν μπορώ να τον βλέπω. Σίγουρα δεν θα τον επέλεγα, ανταυτού θα έπαιρνα έναν εκ των Μπιλ, Κέμπα, Κόνλευ - μάλλον τον Κέμπα.

Τελικά: Επέλεξα Τέρνερ. Μιλάμε για τον λόγο που δεν σηκώνω κούπα φέτος. Αν διάλεγα Κόνλευ, άλλη κουβέντα.
Νικητής: Κεφ

3ος γύρος - 35η επιλογή:

Ο αλγόριθμος: Jeff Teague*
Εγώ: Όχι, λόγω υπερφόρτωσης της Σότα στις άλλες θέσεις. Θα πήγαινα με εναν εκ των Μίντλετον, Ντράμοντ, Μπρουκ.

Τελικά: Ο Τιγκ ήρθε και κλείνει την σεζόν στο 33-34 έχοντας χάσει κάποια ματς. Θεωρώ τίμια την επιλογή του άλγκο. Θα μπορούσε κάπως καλύτερα, αλλά θα μπορούσε και πολύ χειρότερα.
Νικητής: Εδώ είναι ξεκάθαρα περίπτωση του τι θα σήκωνα. Αν είχα σηκώσει Ντράμοντ/Μιντλετον, κέρδιζα εγώ. ΑΝ είχα σηκώσει Μπρουκ, κέρδιζε ο Άλγκο. Βάζω Χ.

4ος γύρος - 56η επιλογή:

Ο αλγόριθμος: Ότο Πόρτερ*
Εγώ: Όπως και ο Τιγκ, έτσι και ο Ότο δεν μου έκανε ούτε κρύο ούτε ζέστη, οπότε ούτε αυτόν θα τον επέλεγα. Νομίζω θα πήγαινα με Ράντλ ή Τομπάιας.

Τελικά: Ο Ότο ξεκίνησε εντυπωσιακά (37-39) ωστόσο τελικά κλείνει στο 33-34, έχοντας χάσει ελάχιστα ματς. Τομπάιας έκανε τοπ σεζόν για τα δεδομένα του και κλείνει στο 34-35, ο Ραντλ μετά το Ολ Σταρ παίζει στο 40, ωστόσο μεχρι εκεί ήταν μέτριος, τελικά κλείνει στο 32-33.
Νικητής: Εδώ θα το δώσω στον Άλγκο. Ωραίο πικ.

*Σημειώνω ότι Τιγκ και Πόρτερ έγιναν Τζον Ουόλ πολύ κάπου στις αρχές Δεκέμβρη. Αρχικά φάνηκε να κερδίζω στο τρέιντ, αλλά ο Ουόλ έχασε την μιση σεζόν έκτοτε - ο άλλος λόγος που δεν σήκωσα κούπα. Αχ Τζόνι μου.


5ος γύρος - 65η επιλογή: Avery Bradley


Ο αλγόριθμος: Εδώ χάλασε ο Αλγόριθμος και άρχισε να μου βγάζει Μπατούμ που μπήκε στην σεζόν κάπου Δεκέμβρη-Γενάρη.
Εγώ: Αναγκαστικά έπαιξα με ένστικτο και χτύπησα ντουβάρι, σηκώνοντας Μπράντλευ, που μου είχε πάει πολύ καλά φέτος. Τελικώς, καλύτερα να είχα σηκώσει Μπατούμ. ΧΑΘΗΚΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΑΝ ΣΙΜΟΝΣ; ΕΝΑΝ ΕΜΠΙΙΝΤ? Έστω εναν Γκάρυ Χάρις. Αχ, αχ βρε άλγκο, αχ.

Τελικά: ^

Νικητής: Αλγόριθμος

6ος γύρος - 86η επιλογή: Lou Williams


Ο αλγόριθμος: Lou Williams
Εγώ: Ντάξει, δεν με χάλαγε ο Λου ιδιαίτερα,ίσως πήγαινα με Αρίζα που πέρσι γλέντησε, ίσως Μπέιζερμορ, ίσως Κράουντερ.

Τελικά: Τι να λέμε, career year για τον Λου, 40αρες παντού.
Νικητής: Αλγόριθμος

7ος γύρος - 95η επιλογή: Ντάριο Σάριτς


Ο αλγόριθμος: Ντάριο
Εγώ: Ντάριο, έψηνα. Αλλά μάλλον θα έπαιρνα Κράουντερ/Waiters/Ingram.

Τελικά: O Nτάριο έπαιξε όλη την σεζόν βασικό 4αρι λόγω Φουλτζ, κλείνει στο 30-31, τι να λέμε, καλα να ναι το παιδί.

Νικητής: Αλγόριθμος



Από 8ο γύρο και κάτω οι επιλογες είναι όλες Κεφ, μιας και όπως ειπαμε, περσι ο άλγκο τα σαλάτωσε ΟΛΑ μετά τον 8ο γύρο.
Περιληπτικά:

8ος γύρος: Καντέρ. Περίμενα να είναι το μπακαπ του...Ουιλιερνανγκομεζ και να δίνει αυτό το 23-25, τελικά έπαιξε βασικουρα και κλείνει 34, καλα να ναι το παιδί.

9ος γύρος: Rose. Εδώ πήρα το ρίσκο μου γιατί είμαι και ρομαντικός. Πατωσαμε.
10ος γύρος: Κλάρξον. Τίμιος για εδώ κάτω, κλείνει 25, ευχαριστούμε πολύ.
11ος γύρος: ΤριΤομσον. Γιόλο σεζόν.
12ος γύρος: Αλ Φαρούκ. Λίγα πράγματα
13ος γύρος: Τέιτουμ. Εδώ η έμπνευση του ντραφτ με Τέιτουμ να παίζιε βασικός λόγω Χέυγουορντ και από το πουθενά ενα 28 σταθερό.
14ος γύρος: Μονκ. Οκ.

Κοινώς: 2 από τις 7 επιλογές ήταν σούπερ, 1 μάλλον λάθος, 4 ήταν σαν του αλγορίθμου.
Νικητής: Κεφ


Συμπεράσματα: Θεωρώ ότι και φέτος ο Αλγόριθμος θα μπορούσε εύκολα να σηκώσει κούπα, αν 1-2 πράγματα είχαν παει λίγο διαφορετικά. Είτε αν ο Ουόλ δεν έχανε την μισή σεζόν ή/και αν έκανε οποιαδήποτε άλλη επιλογή στον 2ο γύρο, νομίζω τα μαθηματικά βγαίνουν υπέρ αυτού που λέω. Του χρόνου θα επαναληφθεί το σκηνικό - Ω ΝΑΙ!

ΥΓ: Όσο παρατηρούσα τον αλγόριθμο πάντως δεν μπόρεσα να καταλάβω το κριτήριο με το οποίο επιλέγει παίκτες. ΔΕΝ επιλέγει τον παίκτη με το επόμενο υψηλότερο (προβλεπόμενο) σκορ, ούτε έχει να κάνει με την θέση, ούτε με συνδυασμό πόντων/ματς που θα κάνει. Πραγματικά παρέμεινε ενα μυστήριο.

Δώστε φιντμπακ ρε
Pierce
Ένας κατάλληλος απολογισμός επιτέλους μετά από καιρό. Εγώ ακόμα κάνω τον δικό μου τον περσινό.
Είχα την εντύπωση πως το autopick βαράει με βάση την κατάταξη του espn, ή έστω ενός συνδυασμού με την λίστα που έχεις φτιάξει δίπλα. Ίσως κάνει ένα pool Χ παικτών με κάποιες σταθμίσεις και βαράει τυχαία έναν από αυτούς.

Air Kef
Ήρθε και το μείον από Τέρνερ, επιτέλους, όλη την σεζόν το περίμενα.
Tobias Funke
Congats στον Θοδωρή κι επίσημα. Κάποια στιγμή έπρεπε να σπάσει την κατάρα της 2ης θέσης.

Καλούτσικα τα πήγα, απλά σκεπτόμενος ότι στις 6 πρώτες θέσεις του ντραφτ πήρα Lillard, Butler, Drummond, Oladipo, Hardaway, Warren που βγήκαν, ήλπιζα ότι θα τερμάτιζα πιο πάνω. Αλλά λίγο οι τραυματισμοί, λίγο το κακό trade του Murray (δεν είχα PF) κι οι υπόλοιπες μετριοκακές επιλογές στο ντραφτ μας ξεφούσκωσαν κάπου στη μέση της χρονιάς.

Του χρόνου λέω να κάνω ένα διάλειμμα αφού ήδη φέτος η όρεξη κι ο χρόνος να χαζεύω παιχνίδια και boxscore της regular, μειώθηκε. Αλλά έχουμε καιρό γι αυτό.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.