Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2012-13 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
teopol
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 2
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 1

καλη αγωνιστικη!
Duke78
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΑΟ ΚΑΡΕΑ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 2
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1 από ημίχρονο
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 2

pain of salvation
ΑΠΟΛΛΩΝ-ΚΟΥΚΑΚΙ 66-50(30-28)

Στο 1ο,ελέγχαμε τον ρυθμό και δείξαμε μαχητικότητα,...
Τραγικοί στο 2ο ημίχρονο,σαν να μην μπήκαμε,
επιμείναμε πολύ στη ζώνη και μας στοίχησε,δεχτήκαμε τρίποντα,χάσαμε αρκετά ριμπάουντ,είμασταν άστοχοι.
Το αφήνουμε και πάμε στο επόμενο.
ADMIRAL14
Μιλησαν οι εδρες σημερα, μοναδικο διπλο η παναξια νικη του Νικηφορου μεσα στην Ολυμπιαδα με 76-80 καθως ειμασταν μπροστα σε ολο το ματς ακομα και με διαφορες +10. Πολυ ωραιο παιχνιδι για οσους βρεθηκαν στο γηπεδο με καταπληκτικη ομαδικη αποδοση του Νικηφορου και θεαματικο-γρηγορο μπασκετ κι απο τις 2 ομαδες. Πολυ δυσκολα να ξαναχασει αγωνα στην εδρα της η πιο αθλητικη ομαδα του πρωταθληματος Ολυμπιαδα(σιγουρα θα τερματισει μες την 1η τριαδα), η οποια στο τελος εκανε την αντεπιθεση της και με μεγαλο 3ποντο στα 11' μειωσε στο ποντο, ομως ειμασταν ψυχραιμοι στις βολες και ο mvp του πρωταθληματος Παρασκευοπουλος αστοχησε σε "κρεμασμενο" 3ποντο για την ισοφαριση στη ληξη. Εμεις συνεχιζουμε με 4/4 αλλα με χαμηλους τονους καθως η ομαδα δεν εχει ξαναπαιξει Β Εσκα και δεν εχει μπατζετ και "ονοματα". Ακολουθει στην εδρα μας πολυ δυσκολο τοπικο ντερμπι με τη Δαφνη η οποια εχει σερι 2 νικων και θα κατεβει "αγριεμενη" στην Αγια Βαρβαρα.
gspara
ΚΟΥΚΑΚΙ-ΚΑΡΕΑΣ 62-70(16-12,25-27,37-45).
Ολα τα λεφτα η δ' περιοδος με το ματς να μετατρεπεται σε τιτανομαχια με το σκληροτραχηλο Κουκακι πολυ σκληρο για να πεθανει.
Ο Καρεας πηρε το παιχνιδι οπως θαλεγε και ο Φ. Συριγος με την αεροπορια.Ηρθε κ το 3ο φαουλ του πολυ καλου ψηλου(15) του Κουκακιου στην αρχη της γ' κ ο σεντερ του Καρεα επαιξε βολευ.
Πρες σε ολο το γηπεδο κ ζωνη αναγκαστικα απο το Κουκακι.Το ματς εκανε κοιλια για λιγο (28'-31') με σκορ 37-46 κ μετα εγινε κολαση.Αρχικα με το νο5(αρσεν λουπεν) κ κατοπιν με βομβαρσισμο 3ποντων απο τον αριστεροχειρα φαρμακερο 10 κ το 12.Το Κουκακι εφτασε μεχρι το καλαθι,αστοχησε κ στο 3ποντο της ισοφαρισης ο εξαιρετικος pm(νο8) αλλα δεν αντεξε να ολοκληρωσει την ανατροπη.
πολυ καλος ο Καρεας με αξονα τον πολυ καλο pm(νο5),το 13 κ φυσικα τον σεντερ(με τα πολλα νευρα στο α').Ζημια εκανε κ ο αναπληρωματικος pm.
Συγχαρητηρια κ στις 2 ομαδες που σε βραδια γιουρολιγκ μας εδειξαν πως παιζεται το πραγματικο μπασκετ!!!
pain of salvation
QUOTE(gspara @ Nov 8 2012, 22:46 ) *
ΚΟΥΚΑΚΙ-ΚΑΡΕΑΣ 62-70(16-12,25-27,37-45).
Ολα τα λεφτα η δ' περιοδος με το ματς να μετατρεπεται σε τιτανομαχια με το σκληροτραχηλο Κουκακι πολυ σκληρο για να πεθανει.
Ο Καρεας πηρε το παιχνιδι οπως θαλεγε και ο Φ. Συριγος με την αεροπορια.Ηρθε κ το 3ο φαουλ του πολυ καλου ψηλου(15) του Κουκακιου στην αρχη της γ' κ ο σεντερ του Καρεα επαιξε βολευ.
Πρες σε ολο το γηπεδο κ ζωνη αναγκαστικα απο το Κουκακι.Το ματς εκανε κοιλια για λιγο (28'-31') με σκορ 37-46 κ μετα εγινε κολαση.Αρχικα με το νο5(αρσεν λουπεν) κ κατοπιν με βομβαρσισμο 3ποντων απο τον αριστεροχειρα φαρμακερο 10 κ το 12.Το Κουκακι εφτασε μεχρι το καλαθι,αστοχησε κ στο 3ποντο της ισοφαρισης ο εξαιρετικος pm(νο8) αλλα δεν αντεξε να ολοκληρωσει την ανατροπη.
πολυ καλος ο Καρεας με αξονα τον πολυ καλο pm(νο5),το 13 κ φυσικα τον σεντερ(με τα πολλα νευρα στο α').Ζημια εκανε κ ο αναπληρωματικος pm.
Συγχαρητηρια κ στις 2 ομαδες που σε βραδια γιουρολιγκ μας εδειξαν πως παιζεται το πραγματικο μπασκετ!!!


δεν είσαι κακός,αλλά εγώ θα γίνω λίγο, μια και το Κουκάκι το πονάω... biggrin.gif

Κακή ήττα,κακή εμφάνιση.
Πιστεύω αντιμετωπίσαμε χειρότερη ομάδα από τις ΦΕΑ,Κουκου,Απόλλων.
Πράγμα βέβαια, που μας κάνει,δυστυχώς,χειρότερη ομάδα από όλους.
Μπράβο στο Καρέα, που εκμεταλλεύτηκε σωστά,τις αδυναμιές του Κουκακίου.
Οι απουσίες μας δεν (θέλω) είναι δικαιολογία,τέτοια ματς στο Ρουφ πρέπει να τα παίρνουμε.
Και πρέπει να συνέλθουμε,να συγκεντρωθούμε γρήγορα και να θέσουμε τους στόχους μας, γιατι θα κυνηγάμε και δεν θα φτάνουμε.
ADMIRAL14
ΜΕΛΑΣ-ΑΧΑΡΝΗΣ 2 (50-55) οι γηπεδουχοι προηγηθηκαν στην αρχη με 15 ποντους αλλα οι φιλοξενουμενοι σιγα-σιγα μαζεψαν τη διαφορα και στο 4ο δεκαλεπτο πηραν διαφορα 5-7 ποντους, που σχετικα ευκολα, κρατησαν μεχρι το τελος. Παντως οι αριθμοι που μεχρι τωρα λενε πως οι 2 ομαδες εχουν τις χειροτερες επιθεσεις επαληθευτηκαν και μ' αυτη τη λογικη δικαια ειναι οι μονες με 1 νικη μεχρι τωρα.

ΔΑΦΝΗ-ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1 (63-61) σ' ενα παιχνιδι πραγματικο ντερμπι με συνεχη εναλλαγη στο προβαδισμα σε ολο το παιχνιδι μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο, καθως στην τελευταια φαση δεν δοθηκε καθαρο φαουλ σε σουτ των φιλοξενουμενων κατω απ το καλαθι. Κακη εικονα ομαδας απο τη Δαφνη καθως αποβληθηκαν 2 απο τους καλυτερους παικτες της για διαμαρτυριες στους διαιτητες, κατα τη γνωμη μου ατοπες, αλλα πολυ δουλεια στην αμυνα καθως κουρασαν και περιορισαν στο 4ο δεκαλεπτο τα ατου των φιλοξενουμενων με αποτελεσμα να μπλοκαρουν επιθετικα.

Γνωριζει καποιος ποτε οριστηκε να συνεχιστει το ματς της 3ης αγωνιστικης που διακοπηκε μεταξυ Κουκακιου και Κουκουβαουνων?
pain of salvation
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΚΟΥΚΑΚΙ 50-55(27-21)

Σημαντικό διπλό για την ψυχολογία μας.
Πάλι κακοί,πολύ άστοχοι σε τρίποντα και βολές.
Κυνηγούσαμε το σκορ και πηγαίναμε πάλι για ήττα.
Έπρεπε να τα δώσουμε όλα στο 4ο,δεν υπήρχαν περιθώρια.
Οι αντίπαλοι κόλλησαν για κανα 7λεπτο όπου σημείωσαν 3-4 πόντους και εμείς από το 44-34,αποφασίσαμε να αντιμετωπίσουμε από μέσα την αντίπαλη ζώνη,από τα να πονάμε το στεφάνι με μακρινά σουτ,δυναμώσαμε την άμυνα και ροκανίσαμε σιγά σιγά την διαφορά.
Προς το τέλος,επιτέλους είμασταν εύστοχοι εκεί που έπρεπε.
ADMIRAL14
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΜΕΛΑΣ 58-61(30-29)

Οσο πιο ψηλα βρισκεσαι τοσο περισσοτερο χτυπας οταν πεφτεις και για το Νικηφορο(1ος και αηττητος) που εχασε απο το Μελα(τελευταιος με 1 μολις νικη) το πληγμα ηταν τεραστιο. Το ρεπο που ειχαμε και οι μικροτραυματισμοι δεν αποτελουν δικαιολογια καθως καναμε τραγικη εμφανιση και δικαιοτατα μας κερδισε ο Μελας. Με 30 λαθη δεν κερδιζεις κανενα και προφανως χρειαζομαστε πολυ δουλεια ακομα αν θελουμε να διεκδικησουμε κατι καλο φετος, ενω οσοι νομισαν πως με το 5-0 εχουμε ανεβει ηδη περιπατο να ξερουν πως το πρωταθλημα ειναι πολυ μακρυ και δυσκολο, ειδικα για μια ομαδα που παιζει 1η φορα στην ιστορια της στη Β' κι εχει ν' αντιμετωπισει πολυ πιο εμπειρες ομαδες οπως π.χ. ο Μελας.
gspara
Μεγαλο ντερμπι αυριο Καρεας-Απολλων στο κλειστο της Εργανης.
ADMIRAL14
QUOTE(gspara @ Nov 28 2012, 17:24 ) *
Μεγαλο ντερμπι αυριο Καρεας-Απολλων στο κλειστο της Εργανης.

βασει βαθμολογιας ναι, βασει δυναμικοτητας θεωρω πως οι φιλοξενουμενοι ειναι πολυ ανωτεροι, καλη αγωνιστικη
byron
ΚΑΡΕΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 51-67..ΤΙΜΗΤΙΚΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΕΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ..
gspara
QUOTE (byron @ Nov 29 2012, 23:29 ) *
ΚΑΡΕΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 51-67..ΤΙΜΗΤΙΚΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΕΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ..

Συμφωνω.Οπως τα ειπε και ο admiral.Κριμα το δρομολογιο που εκανα μεσα στη βροχη πεπεισμενος να δω ντερμπι.
Στο α' ημιχρονο(18-27) η ζωνη 2-3 του Καρεα δυσκολεψε προσωρινα τους φιλοξενουμενους.
Στην γ' περιοδο ομως πατησαν γκαζι και προηγηθηκαν στο 27' με 23-44.Ο κοουτς του Καρεα μαγεμενος προφανως και αυτος απο το θεαμα δεν πηρε ταιμαουτ και επεμενε στην ιδια αμυνα που ειχε γινει ελβετικο τυρι απο τους βομβαρδισμους 3ποντων των παιχτων του Απολλωνα λες και παιζανε ρολοι.
Δυσκολο να ξεχωρισεις καποιον απο τους νικητες.Πρωτος μεταξυ ισων ο Σκουταρης.Φοβερη γ' περιοδο ο πλειμεικερ(νο6).Τουρμπο στο β' ημιχρονο το νο24.Ταυρος ο σεντερ(νο23) που αγωνιστηκε 40'.
Απο τον προβλεψιμο Καρεα προσπαθησαν ο pm(νο4) και ο σεντερ(νο15).Εβαλε καποια συνεχομενα σουτακια και ο νεαρος με το 5 που απλα μειωσαν τη διαφορα στους 10.
Περιμενουμε τωρα admiral το μεταξυ σας ματς του δευτερου γυρου.
ADMIRAL14
QUOTE(gspara @ Nov 30 2012, 00:56 ) *
Περιμενουμε τωρα admiral το μεταξυ σας ματς του δευτερου γυρου.

τελικα απ οτι φαινεται δε θα χρειαστει το ματς του 2ου γυρου για να ξεχωρισει η καλυτερη ομαδα καθως ο Νικηφορος εχασε και 2ο σερι ματς στην εδρα με τους ουραγους, πλην τιμιους, Αχαρνης με 57-59(17-28)... sad.gif
ο,τι και να πω για το ματς και την ομαδα μου ειναι λιγο, τραγικοι ισως θα ηταν ο "καλυτερος" χαρακτηρισμος, και βεβαια δεν μπορεις να κοιτας ψηλα οταν χανεις 2 σερι στην εδρα σου απο τους τελευταιους(χωρις να θελω να μειωσω σε καμια περιπτωση τις ομαδες του Μελα και των Αχαρνης)
επανερχομαστε λοιπον στον αρχικο στοχο μας, ως νεοφωτιστοι, στην κατηγορια δηλαδη τη γρηγορη σωτηρια, θα προσπαθησουμε να μαζεψουμε τα "κομματια" μας ενοψει της πολυ δυσκολης συνεχειας που μας περιμενει(η αρχη στον Αθηναϊκο) και ο μονος τροπος ειναι με πολυ δουλεια και συμπνοια μεσα στο γηπεδο

κατα τ αλλα μερα 2ων καθως το Κουκακι κερδισε μεσα στη Δαφνη
pain of salvation
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΚΟΥΚΑΚΙ 60-63(25-24)

Με τον φόβο,να μας αποπροσανατολίσουν,αυτά που συμβαίνουν τελευταία...αναβολή,διακοπή,τιμωρίες,απουσί
ες βασικών παικτών,το χθεσινό διπλό μας κάνει καλό στην ψυχολογία και μας χαροποιεί λίγο,γιατί η νίκη ήρθε και με αρκετά καλύτερη εμφάνιση από ότι στο διπλό στους Θράκες.

Ντέρμπι και στα 40 λεπτά,οι ομάδες πηγαίναν μαζί στο σκορ,με την Δάφνη σχεδόν πάντα μπροστά με διαφορές 1-5.
Δεν χάσαμε την επαφή στο σκορ,πιέσαμε καλά στα 4/4 του γηπέδου και είχαμε απάντηση όποτε η Δάφνη πήγαινε να ξεφύγει λίγο.Όπως νομίζω προς το τέλος του 3ου ή αρχές 4ου,όπου η Δάφνη πήγε στο 48-41.
Περνάμε μπροστά με 51-52 κοντά στο 35' και από εκεί,είχαμε εμείς την πρωτοπορία,μέχρι και 5 πόντους.
Η Δάφνη κάταφερε και ισοφάρισε σε 2-3 περιπτώσεις,αλλά δεν πέρασε μπροστά.Πιο εύστοχοι,πιο τυχεροί στο τέλος και ήρθε το διπλό.
Μοιρασμένα τα σφύριγματα των ρεφ.Δυστυχώς διόρθωναν τα λάθη τους με λάθη.
gallistis
QUOTE(ADMIRAL14 @ Nov 30 2012, 02:07 ) *
τελικα απ οτι φαινεται δε θα χρειαστει το ματς του 2ου γυρου για να ξεχωρισει η καλυτερη ομαδα καθως ο Νικηφορος εχασε και 2ο σερι ματς στην εδρα με τους ουραγους, πλην τιμιους, Αχαρνης με 57-59(17-28)... sad.gif
ο,τι και να πω για το ματς και την ομαδα μου ειναι λιγο, τραγικοι ισως θα ηταν ο "καλυτερος" χαρακτηρισμος, και βεβαια δεν μπορεις να κοιτας ψηλα οταν χανεις 2 σερι στην εδρα σου απο τους τελευταιους(χωρις να θελω να μειωσω σε καμια περιπτωση τις ομαδες του Μελα και των Αχαρνης)
επανερχομαστε λοιπον στον αρχικο στοχο μας, ως νεοφωτιστοι, στην κατηγορια δηλαδη τη γρηγορη σωτηρια, θα προσπαθησουμε να μαζεψουμε τα "κομματια" μας ενοψει της πολυ δυσκολης συνεχειας που μας περιμενει(η αρχη στον Αθηναϊκο) και ο μονος τροπος ειναι με πολυ δουλεια και συμπνοια μεσα στο γηπεδο

κατα τ αλλα μερα 2ων καθως το Κουκακι κερδισε μεσα στη Δαφνη


ήμουν μέσα στο γήπεδο και συμφωνώ...χαμένες βολές στα κρίσιμα σημεία,λάθη αβίαστα και αψυχολόγητα...πραγματικά κρίμα...παραλίγο όμως να το γυρίζατε με τα ψέμματα.

αν ξέρει κάποιος απο το φόρουμ,αυτος με το 8 στους αχαρνής,ειναι ο παλιός γνωστός ''λύκος'' του φόρουμ?
pain of salvation
QUOTE(gallistis @ Nov 30 2012, 19:22 ) *
ήμουν μέσα στο γήπεδο και συμφωνώ...χαμένες βολές στα κρίσιμα σημεία,λάθη αβίαστα και αψυχολόγητα...πραγματικά κρίμα...παραλίγο όμως να το γυρίζατε με τα ψέμματα.

αν ξέρει κάποιος απο το φόρουμ,αυτος με το 8 στους αχαρνής,ειναι ο παλιός γνωστός ''λύκος'' του φόρουμ?


Ναι,ο "Λύκος" παίζει Αχαρνής,θα σε γελάσω στο νούμερο.
ADMIRAL14
9η Αγωνιστική
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1. σερι 2 ηττες για τους γηπεδουχους και 2 σερι νικες για το Μελα με 2 απο τις χειροτερες επιθεσεις, προβλεπω κλειστο παιχνιδι στους 55 ποντους
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2. και οι 2 προερχονται απο 2 σερι ηττες, πιστευω ομως οτι οι φιλοξενουμενοι εχουμε καλη ψυχολογια και θελουμε να παραμεινουμε ψηλα, αν τους κρατησουμε κατω απο τους 65 ποντους θα το παρουμε καθως εχουν την 2η καλυτερη επιθεση
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 1. σερι 2/3 με εκτος εδρας νικες στα τελευταια ματς για τους γηπεδουχους που εχουν καλη ψυχολογια, ηττα του Καρεα μετα απο καιρο, ενδιαφερον οτι οι γηπεδουχοι εχουν 0-4 στην εδρα τους και ο Καρεας 4-0 εκτος , βλεπω πολυ χαμηλο σκορ
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1. 0/3 και 2/3 αντιστοιχα στα τελευταια ματς ομως πιστευω οτι οι γηπεδουχοι θ ανεβουν συντομα βαθμολογικα
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2. η χειροτερη εναντιον της καλυτερης επιθεσης, δεν νομιζω πως μπορουν να κρατησουν χαμηλα τους ταλαντουχους φιλοξενουμενους
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 1. οχι ομως ευκολα καθως λογω της αλλαγης coach των φιλοξενουμενων εχει αντιστραφει το αρχικο αρνητικο κλιμα στην ομαδα

περιμενω σχολια και προβλεψεις απο συμforumιτες, καλη αγωνιστικη
Peritri
9η Αγωνιστική
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1Χ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2 - Μου φάνηκε η πιο δουλεμένη ομάδα ο Νικηφόρος, δεν ξέρω γιατί έκανε 2 σερί ήττες.
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ Χ - Δεν τους έχω δει, ο περσινός Καρέας είχε εξαιρετικό 5άρι και 1, νομίζω είναι και φέτος εκεί.
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1 - Μεγάλο θέμα με τους άπειρους μικρούς τους η ΦΕΑ αλλά θα ρεφάρουν γρήγορα γιατί οι υπόλοιποι είναι έμπειροι και ποιοτικοί.
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 1 - Δεν τους έχω δει, από τα ονόματα που διαβάζω και τα αποτελέσματα 1.
ADMIRAL14
QUOTE(Peritri @ Dec 6 2012, 01:26 ) *
9η Αγωνιστική
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1Χ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2 - Μου φάνηκε η πιο δουλεμένη ομάδα ο Νικηφόρος, δεν ξέρω γιατί έκανε 2 σερί ήττες.
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ Χ - Δεν τους έχω δει, ο περσινός Καρέας είχε εξαιρετικό 5άρι και 1, νομίζω είναι και φέτος εκεί.
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1 - Μεγάλο θέμα με τους άπειρους μικρούς τους η ΦΕΑ αλλά θα ρεφάρουν γρήγορα γιατί οι υπόλοιποι είναι έμπειροι και ποιοτικοί.
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 1 - Δεν τους έχω δει, από τα ονόματα που διαβάζω και τα αποτελέσματα 1.

σωστα τα ειπες φιλε, μεχρι και το Χ στους Αχαρνης πετυχες καθως το ματς δεν εγινε! οσον αφορα την ομαδα μου το Νικηφορο ουτε εμεις οι ιδιοι εχουμε καταφερει ακομα να εξηγησουμε τι εγινε στα 2 ματς με τους ουραγους στο γηπεδο μας...

Αθηναϊκος-Νικηφόρος 72-78(41-43)
μετα τις 2 εντος εδρας σφαλιαρες που φαγαμε ειμασταν αποφασισμενοι σημερα για τη νικη και το δειξαμε στο παρκε καθως ειμασταν μπροστα σε ολο το ματς(μεχρι και 15 στην 4η περιοδο), στο τελος καναμε καποια λαθη αλλα δεν γυρναγε με τιποτα το ματς. Πολλοι καλοι απο τους γηπεδουχους ο μεγας-Νικολαου(11), ο Κοκαλιας(13) και ο play maker(6) ομως δεν ειχαν βοηθεια απο τους υπολοιπους, κατα κυριο λογο, μικρους. Για μας ακολουθει δυσκολο εντος με τη σκληροτραχηλη Παλατιανη, αλλα πλεον ειμαστε υποψιασμενοι και δεν προκειται να ξανακανουμε τα ιδια λαθη...
ADMIRAL14
QUOTE(Peritri @ Dec 6 2012, 01:26 ) *
9η Αγωνιστική
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1Χ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2 - Μου φάνηκε η πιο δουλεμένη ομάδα ο Νικηφόρος, δεν ξέρω γιατί έκανε 2 σερί ήττες.
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ Χ - Δεν τους έχω δει, ο περσινός Καρέας είχε εξαιρετικό 5άρι και 1, νομίζω είναι και φέτος εκεί.
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 1 - Μεγάλο θέμα με τους άπειρους μικρούς τους η ΦΕΑ αλλά θα ρεφάρουν γρήγορα γιατί οι υπόλοιποι είναι έμπειροι και ποιοτικοί.
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 1 - Δεν τους έχω δει, από τα ονόματα που διαβάζω και τα αποτελέσματα 1.

τα πετυχες ολα φιλε, μεχρι και το Χ στους Αχαρνης καθως το ματς δεν εγινε! οσον αφορα την ομαδα μου το Νικηφορο ουτε εμεις οι ιδιοι εχουμε καταφερει ακομα να εξηγησουμε τι εγινε στα 2 ματς με τους ουραγους στο γηπεδο μας...

Αθηναϊκος-Νικηφόρος 73-78(41-43)
μετα τις 2 εντος εδρας σφαλιαρες που φαγαμε ειμασταν αποφασισμενοι σημερα για τη νικη και το δειξαμε στο παρκε καθως ειμασταν μπροστα σε ολο το ματς(μεχρι και 15 στην 4η περιοδο), στο τελος καναμε καποια λαθη αλλα δεν γυρναγε με τιποτα το ματς. Πολλοι καλοι απο τους γηπεδουχους ο μεγας-Νικολαου(11), ο Κοκαλιας(13) και ο play maker(6) ομως δεν ειχαν βοηθεια απο τους υπολοιπους, κατα κυριο λογο, μικρους. Για μας ακολουθει δυσκολο εντος με τη σκληροτραχηλη Παλατιανη, αλλα πλεον ειμαστε υποψιασμενοι και δεν προκειται να ξανακανουμε τα ιδια λαθη...
ADMIRAL14
τη Δευτερα 9.15 θα τελειωσει το ματς Κουκακι-Κουκουβαουνες που διακοπηκε λογω γενικης συρραξης στο 32' με το σκορ ισοπαλο 44-44, βεβαια αν θα συνεχιστει απο εκεινο το σημειο ή θα γινει απο την αρχη-αν θα παιξουν οσοι συμμετειχαν στο ξυλο ή οχι δεν γνωριζω, ας μας διαφωτισει ο φιλος pain of salvation ή οποιος αλλος γνωριζει
pain of salvation
QUOTE(ADMIRAL14 @ Dec 7 2012, 02:32 ) *
τη Δευτερα 9.15 θα τελειωσει το ματς Κουκακι-Κουκουβαουνες που διακοπηκε λογω γενικης συρραξης στο 32' με το σκορ ισοπαλο 44-44, βεβαια αν θα συνεχιστει απο εκεινο το σημειο ή θα γινει απο την αρχη-αν θα παιξουν οσοι συμμετειχαν στο ξυλο ή οχι δεν γνωριζω, ας μας διαφωτισει ο φιλος pain of salvation ή οποιος αλλος γνωριζει


Ναύαρχε,ο αγώνας θα συνεχιστεί από το 32'(κεκλεισμένων των θυρών.Η έδρα έχει τιμωρηθεί για 4 αγωνιστικές),δεν θα παίξουν 2 παίκτες που έχουν τιμωρηθεί,ένας απο κάθε ομάδα,που υποτίθεται ότι ξεκίνησαν την σύρραξη.
ADMIRAL14
QUOTE(pain of salvation @ Dec 7 2012, 16:11 ) *
Ναύαρχε,ο αγώνας θα συνεχιστεί από το 32'(κεκλεισμένων των θυρών.Η έδρα έχει τιμωρηθεί για 4 αγωνιστικές),δεν θα παίξουν 2 παίκτες που έχουν τιμωρηθεί,ένας απο κάθε ομάδα,που υποτίθεται ότι ξεκίνησαν την σύρραξη.

ευτυχως που μου το πες γιατι θα ρχομαουν τζαμπα να σας κατασκοπευσω, οποτε την επομενη που παιζουμε αντιπαλοι χωρις κοσμο θα γινει, παλι καλα που τιμωρησαν απο 1 καλα σας ηρθε και στους 2, κανονιστε να μην πλακωθειτε παλι...
ADMIRAL14
QUOTE(ADMIRAL14 @ Dec 7 2012, 03:32 ) *
τη Δευτερα 9.15 θα τελειωσει το ματς Κουκακι-Κουκουβαουνες που διακοπηκε λογω γενικης συρραξης στο 32' με το σκορ ισοπαλο 44-44

παιχτηκαν και τα 8 τελευταια λεπτα του ματς και τελικο σκορ 61-55
3η σερι νικη για το Κουκακι και ρεκορ 4-3
5η σερι ηττα για τις Κουκουβαουνες με ρεκορ 3-6
gspara
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ-ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 2
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 1
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ-ΑΟ ΚΑΡΕΑ 2

Λεω να παω Παπαγου.Πιστευω αν και δυσκολο ο Απολλων θα κανει την πρωτη του ηττα.
ADMIRAL14
QUOTE(gspara @ Dec 12 2012, 14:46 ) *
Λεω να παω Παπαγου.Πιστευω αν και δυσκολο ο Απολλων θα κανει την πρωτη του ηττα.

σιγουρα το ματς της αγωνιστικης, συγκρουεται η καλυτερη επιθεση με την καλυτερη αμυνα οποτε ολα ειναι θεμα ρυθμου, παντως αν χασει ο Απολλων θα ειναι η 2η ηττα καθως ειχε χασει και στην πρεμιερα στο Νικηφορο

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ-ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 1 2/3 ο Μελας και 3/3 για Κουκακι, ντερμπι με χαμηλο σκορ
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1 0/3 εκτος εδρας για τους φιλοξενουμενους, ανεβασμενοι εμεις μετα το 2ο στον Αθηναϊκο
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ-ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 1 ντερμπι ουραγων, οι γηπεδουχοι τραβανε σκορ ειδικα στο γηπεδο τους ενω οι Αχαρνης εχουν την χειροτερη επιθεση
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1 δεν νομιζω η κατηφορα των Κουκουβαουνων να σταματησει στην αφιλοξενη εδρα της Δαφνης(ακομα κι αν δεν παιξει ο Βοϊδηλος)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1 κατα τη γνωμη μου οι κορυφαιες ομαδες του ομιλου, σιγουρα θα γινει πολυ καλο ματς καθως και οι 2 διαθετουν πολυ ταλεντο
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ-ΑΟ ΚΑΡΕΑ 1 καλοι εντος και ανεβασμενοι οι γηπεδουχοι μετα την πολυ καλη εμφανιση, παρα την ηττα, στη Ριζουπολη, ο Καρεας σφιχτη ομαδα και 4-0 εκτος εδρας αλλα δεν νομιζω οτι ειναι ομαδα play off

Σημειωση: για οσους δεν με γνωριζουν εχω φαει με το κουταλι την Εσκα στα 36 μου πλεον, εχω φιλους και γνωστους σε ολες τις ομαδες, σε καμια περιπτωση δε θελω να προσβαλω ή να υποτιμησω οποιαδηποτε ομαδα, προσπαθω να κανω κουβεντα αντικειμενικα μπασκετικη, ακομα κι αν δεν ειναι παντα σε οφελος της ομαδας μου(για οσους θυμουνται τα post μου οταν ημουν Αετο 2007-8 ανοδο σε Α')
erasitexnis
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ 63-55 (ημ 47-37)

Μεγάλη νίκη της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ χωρίς 4 βασικούς και με δύο έφηβους στον πάγκο.
gspara
QUOTE (erasitexnis @ Dec 13 2012, 23:31 ) *
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ 63-55 (ημ 47-37)

Μεγάλη νίκη της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ χωρίς 4 βασικούς και με δύο έφηβους στον πάγκο.

Και το τελικο σκορ να κολακευει τον Απολλων.47-37 η γ' περιοδος(ημιχρονο 36-25).
Μπαινοντας στο γηπεδο και βλεποντας τον Παρασκευοπουλο με πολιτικα απογοητευτηκα,πιστευοντας οτι θα γινει ευκολο 2πλο.
Η τουρμποκινητη ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ομως καθαρισε ευκολα το ματσακι με την σκληροτραχηλη και παθιασμενη αμυνα της.
Ο Απολλων αντεξε ενα δεκαλεπτο(17-16).Αν δεν κουραζοντουσαν οι εναπομειναντες βασικοι η διαφορα ηταν για +20.
Τρομερο α' ημιχρονο ο Τριανταφυλλης,εξαιρετικοι οι δυο νεαροι(4και5) που καλυψαν το ασοδυο.Δεν νομιζω βεβαια να υπαρχει υστερησας.
Απο τον τραγικο Απολλων παλεψε μονο ο σεντερ(23) που πρεπει να εβαλε τους μισους ποντους.Ακομα καο ο Σκουταρης αποντος.
bmaniac
QUOTE (erasitexnis @ Dec 13 2012, 23:31 ) *
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ 63-55 (ημ 47-37)

Μεγάλη νίκη της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ χωρίς 4 βασικούς και με δύο έφηβους στον πάγκο.


Άνετη νίκη της Ολυμπιάδας επί ενός κακού Απόλλωνα. Με παίκτες ικανούς στο 1 vs 1, χτυπούσε τα αργά πόδια των παικτών του Απόλλωνα, οι οποίοι εκτός του φιλότιμου και μαχητικού Αθανασάκη, δεν δικαιολόγησαν σε καμία περίπτωση την πρώτη θέση στη βαθμολογία. Το κρύο στο γήπεδο ταίριαζε απόλυτα στην όλη ατμόσφαιρα της ομάδας του Απόλλωνα, αφού δεν υπήρχε καμία διάθεση, κανένα πάθος ενώ ήταν και αρκετά προβλέψιμη στο επιθετικό κομμάτι του παιχνιδιού. Πολύ άστοχος ο Μπίτσικας κι εκτός παιχνιδιού ο Σκούταρης. Η Ολυμπιάδα, παρά τις σημαντικές της απουσίες, ήταν πιο ομάδα, μπήκε από την αρχή συγκεντρωμένα και δυνατά στον αγώνα, έτρεξε, μόχθησε και παρότι ήταν λίγο στατική εναντίον της ζώνης που επιστράτευσε ο Απόλλωνας, κέρδισε απόλυτα δίκαια. Πολύ καλά και διεισδυτικά τα δύο γκαρντ Νο 4 και 5, και το Νο 11 (αν δεν κάνω λάθος), ενώ φοβερή δουλειά κάνει ο Παλαιοκρασάς και αμυντικά κι επιθετικά. Πολύτιμος και ο ψηλός (νομίζω Νο 15).
jhantzop
ΜΕΛΑΣ - Κουκάκι ?
Νικηφόρος - Παλατιανή ?
Αθηναϊκός - Αχαρνής ?
Δάφνη Δαφνίου - Κουκουβάουνες 42-48
Ολυμπιάδα Παπάγου - Απόλλων 63-55
Θρακαμακεδόνες - Καρέας 53-49
Ρεπό: ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ
gspara
QUOTE (bmaniac @ Dec 13 2012, 23:53 ) *
Άνετη νίκη της Ολυμπιάδας επί ενός κακού Απόλλωνα. Με παίκτες ικανούς στο 1 vs 1, χτυπούσε τα αργά πόδια των παικτών του Απόλλωνα, οι οποίοι εκτός του φιλότιμου και μαχητικού Αθανασάκη, δεν δικαιολόγησαν σε καμία περίπτωση την πρώτη θέση στη βαθμολογία. Το κρύο στο γήπεδο ταίριαζε απόλυτα στην όλη ατμόσφαιρα της ομάδας του Απόλλωνα, αφού δεν υπήρχε καμία διάθεση, κανένα πάθος ενώ ήταν και αρκετά προβλέψιμη στο επιθετικό κομμάτι του παιχνιδιού. Πολύ άστοχος ο Μπίτσικας κι εκτός παιχνιδιού ο Σκούταρης. Η Ολυμπιάδα, παρά τις σημαντικές της απουσίες, ήταν πιο ομάδα, μπήκε από την αρχή συγκεντρωμένα και δυνατά στον αγώνα, έτρεξε, μόχθησε και παρότι ήταν λίγο στατική εναντίον της ζώνης που επιστράτευσε ο Απόλλωνας, κέρδισε απόλυτα δίκαια. Πολύ καλά και διεισδυτικά τα δύο γκαρντ Νο 4 και 5, και το Νο 11 (αν δεν κάνω λάθος), ενώ φοβερή δουλειά κάνει ο Παλαιοκρασάς και αμυντικά κι επιθετικά. Πολύτιμος και ο ψηλός (νομίζω Νο 15).

Σωστος.Το 11 ειναι ο Τριανταφυλλης,τον ψηλο δεν τον ξερω αλλα ειναι οπως εγραψες το 15.Ο Παλαιοκρασσας φοβερος κυριως στο α'.Οταν φορτωθηκε με φαουλ μαλλον κρυωσε στον παγκο,ενω στο τελος φανηκε καπως κουρασμενος.
erasitexnis
QUOTE(jhantzop @ Dec 14 2012, 00:06 ) *
ΜΕΛΑΣ - Κουκάκι ?
Νικηφόρος - Παλατιανή ?
Αθηναϊκός - Αχαρνής ?
Δάφνη Δαφνίου - Κουκουβάουνες 42-48
Ολυμπιάδα Παπάγου - Απόλλων 63-55
Θρακαμακεδόνες - Καρέας 53-49
Ρεπό: ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ

Από ATHLISI

ΜΕΛΑΣ - Κουκάκι 2-1
Νικηφόρος - Παλατιανή 42-75
Αθηναϊκός - Αχαρνής 1-2
gspara
QUOTE (erasitexnis @ Dec 14 2012, 00:15 ) *
Από ATHLISI

ΜΕΛΑΣ - Κουκάκι 2-1
Νικηφόρος - Παλατιανή 42-75
Αθηναϊκός - Αχαρνής 1-2

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 42-75??????????????????????????????με γελανε τα ματακια μου???????
ADMIRAL απαιτουμαι εξηγησεις.Τριτωσε το κακο.Κι'ελεγα την αλλη βδομαδα να ερθω να σας δω με ΚΟΥΚΑΚΙ.
pain of salvation
ΜΕΛΑΣ-ΚΟΥΚΑΚΙ 61-57(31-27)

Σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή μας,νευρικότητα,χωρίς την απαιτούμενη συγκέντρωση στην άμυνα,χωρίς το πάθος των τελευταίων αγώνων,μόνο όταν πήγαμε καμικάζι να "κλέψουμε" το ματς στο 4ο δεκάλεπτο,μετά και την αποβολή του κόουτς.
Στο ημίχρονο πηγαίναμε σχεδόν μαζί.Στο 2ο σαν να μην μπήκαμε,δεχτήκαμε σερί και κυνηγούσαμε.
Φτάσαμε και -13.(το 3ο τελείωσε νομίζω 49-41)
Το γυρίσαμε στο 4ο,αλλά δεν κάναμε την ανατροπή.
Μπράβο στον Μελά για την νίκη.
Χάσαμε την ευκαιρία να πλασαριστούμε σε καλή θέση στην βαθμολογία.
Πρέπει να νικήσουμε τον Ναύαρχο την Πέμπτη.
ADMIRAL14
QUOTE(gspara @ Dec 14 2012, 01:30 ) *
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 42-75??????????????????????????????με γελανε τα ματακια μου???????
ADMIRAL απαιτουμαι εξηγησεις.Τριτωσε το κακο.Κι'ελεγα την αλλη βδομαδα να ερθω να σας δω με ΚΟΥΚΑΚΙ.

οσοι βρεθηκαν σημερα στην αγια βαρβαρα ειδαν αισθησιακη ταινια με τιτλο Π..τσα & Ξυλο, οπου Π βαλε Παλατιανη και οπου Ξυλο βαλε Νικηφορο καθως οπως φαινεται μας αρεσει να τις τρωμε αφου δεν αντιδρα κανεις.. σημερα ο Νικηφορος καταλαβε οτι η Β εσκα(καθως δεν εχει ξαναπαιξει) ειναι αντρικη κατηγορια ενω η εικονα της ομαδας μου ηταν παιδικου..
Συγχαρητηρια στα παιδια της Παλατιανης που πετυχαν season high σε παραγωγικοτητα(τυχαιο? δεν νομιζω..) και στο Δημητρακουλη που στους περιφερειακους της ομαδας μου φανταζε kobe bryant..
οσο για μας, ο δρομος για τη σωτηρια ειναι πολυ μακρυς...

QUOTE(pain of salvation @ Dec 14 2012, 01:48 ) *
ΜΕΛΑΣ-ΚΟΥΚΑΚΙ 61-57(31-27)

Σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή μας,νευρικότητα,χωρίς την απαιτούμενη συγκέντρωση στην άμυνα,χωρίς το πάθος των τελευταίων αγώνων,μόνο όταν πήγαμε καμικάζι να "κλέψουμε" το ματς στο 4ο δεκάλεπτο,μετά και την αποβολή του κόουτς.
Στο ημίχρονο πηγαίναμε σχεδόν μαζί.Στο 2ο σαν να μην μπήκαμε,δεχτήκαμε σερί και κυνηγούσαμε.
Φτάσαμε και -13.(το 3ο τελείωσε νομίζω 49-41)
Το γυρίσαμε στο 4ο,αλλά δεν κάναμε την ανατροπή.
Μπράβο στον Μελά για την νίκη.
Χάσαμε την ευκαιρία να πλασαριστούμε σε καλή θέση στην βαθμολογία.
Πρέπει να νικήσουμε τον Ναύαρχο την Πέμπτη.

με τετοια εικονα που ειχαμε σημερα δεν κερδιζουμε ουτε σε διπλο προπονησης, ποσο μαλλον να κοντραρουμε εμπειρα παιδια σαν εσας
ADMIRAL14
Μετα απο 10 αγωνιστικες το φετινο πρωταθλημα ειναι ροντεο!
και εξηγουμαι: εφοσον οι Αχαρνης(2 σερι νικες) σπασουν το ροδι στο γηπεδο τους και κερδισουν τον Καρεα(2 σερι ηττες) στο εξ αναβολης την Κυριακη, τοτε ο 2ος θα εχει μολις 2 νικες περισσοτερες απο τον προτελευταιο...
ολοι ισοδυναμοι και ολα ντερμπι, μοναδικος αηττητος εντος εδρας ο Απολλων, μοναδικος αηττητος εκτος ο Νικηφορος(με
μονο 3 εκτος ομως), χωρις νικη στο γηπεδο τους μονο οι Αχαρνης, χωρις εκτος εδρας νικη Θρακες και Αθηναϊκος
tarx_12
Νομίζω ότι αυτός ο όμιλος είναι πιο εύκολος απο τον άλλον... Προβλέπω πάντως στο τέλος την ΦΕΑ να βγαίνει το λιγότερο δεύτερη θέση,
ADMIRAL14
QUOTE(tarx_12 @ Dec 14 2012, 19:05 ) *
Νομίζω ότι αυτός ο όμιλος είναι πιο εύκολος απο τον άλλον... Προβλέπω πάντως στο τέλος την ΦΕΑ να βγαίνει το λιγότερο δεύτερη θέση,

καθε χρονο γινεται η ιδια κουβεντα η οποια ειναι κατα τη γνωμη μου χωρις νοημα καθως μιλαμε για 2 διαφορετικα πρωταθληματα, παντως ο Διαγορας ειναι σιγουρα η καλυτερη ομαδα της Β-εχει βεβαια και το μεγαλυτερο budjet, οσον αφορα τη ΦΕΑ κι εγω πιστευω πως σιγουρα θα ειναι στην πενταδα
are
ΑΧΑΡΝΗΣ - ΚΑΡΕΑΣ 62 - 69 (Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ)
ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΝΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΕΩΘΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΕΝΕΡΓΑ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ!!!
ΤΡΑΓΙΚΗ ΤΡΑΓΙΚΗ ΤΡΑΓΙΚΗ ΔΙΑΤΗΣΙΑ Κ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΓΕΛΟΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ....ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΤΡΑΓΑ ΣΑ ΧΑΖΟΣ ΤΑ ΛΑΘΟΣ ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ(ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΩΣ ΟΥΔΕΤΕΡΟΣ Κ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ) ΟΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΜΑΤΑΙΟ..ΤΟ ΜΑΤΣ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ 5 ΛΕΠΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ Κ ΟΙ ΔΙΑΤΗΤΕΣ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΓΙΝΟΤΑΝ,ΤΑ ΛΑΘΗ ΦΥΣΙΚΑ ΗΤΑΝ Κ ΠΡΟΣ ΤΙΣ 2 ΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥΣ(ΘΕΩΡΩ), ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ Κ ΜΕΓΑΛΟ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟ(ΠΡΟΦΑΝΏΣ ΘΕΛΑΝ ΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΉΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΟ) ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΛΛΙΩΣΗ ΣΚΟΡ( ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ) ΚΑΘΩΣ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΤΗΣΙΑ-ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΩΣΤΑ..
ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ Ν6(ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ) ΤΟΥ ΚΑΡΕΑ ΠΟΥ ΟΣΟ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΣΟΥΛΟΥΠΙ Κ ΦΥΣΙΟΓΝΩΜΙΑ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟΣΟ ΕΥΣΤΟΧΟ ΧΕΡΙ ΕΧΕΙ.
Κ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΧΑΡΝΗΣ Η ΥΠΕΡΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ 3-4 ΑΝΤΡΩΝ ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΦΗΒΟΙ..
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΑΚΙ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΚΑΘΩΣ Κ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ!!!!!!!!!!!!!!
erasitexnis
ΚΑΡΕΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 59 - 81
Στο 2ο ημίχρονο η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ πάτησε το γκάζι.
ADMIRAL14
QUOTE(erasitexnis @ Dec 21 2012, 00:46 ) *
ΚΑΡΕΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 59 - 81
Στο 2ο ημίχρονο η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ πάτησε το γκάζι.

λογικο αποτέλεσμα καθως, κατα τη γνωμη μου η Ολυμπιαδα(5 σερι νικες) ειναι η καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος(ασχετα απ το κακο ξεκινημα που εκανε) και πλεον ειναι στη 2η θεση με 3 ηττες πισω απ τον Απολλων που εχει 2.

ΚΟΥΚΑΚΙ-ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 70-58(42-28)
Δικαια νικη για το εμπειρο και μαχητικο Κουκακι(που μετραει 4/5 τελευταια ματς και πλεον βρισκεται στην 5η θεση βασει νικων-ηττων) απεναντι στην ομαδα μου που στο 1ο ημιχρονο ηταν νοθρη, στο 2ο παλεψαμε και πλησιασαμε στους 4-5 ποντους αλλα λιγο οι διατητες που μας αντιμετωπιζαν με 2 μετρα και 2 σταθμα και λιγο οι κακες μας επιλογες στοιχησαν την 4η ηττα στα τελευταια 5 ματς και πλεον ειναι φανερο πως κατι πρεπει ν αλλαξει καθως η συνεχεια ειναι πολυ δυσκολη και δε θ αργησει πολυ η ωρα που θα μας βρει στην επικινδυνη ζωνη της βαθμολογιας...

την Κυριακη γινεται το εξ αναβολης πολυ ενδιαφερον ματς Κουκακι-Ολυμπιαδα καθως αυτη τη στιγμη ειναι οι 2 πιο "ζεστες" ομαδες του πρωταθληματος, προβλεπω δυσκολο 2ο καθως δεν νομιζω πως ταιριαζει ο τροπος παιχνιδιου της "πυραυλοκινητης" Ολυμπιαδας στο πιο "στατικο" Κουκακι που δεν θ αντεξει να τους ακολουθησει στο σκορ

Καλες γιορτες σε ολους τους συναθλητες με υγεια και δουλεια
gspara
QUOTE (erasitexnis @ Dec 20 2012, 23:46 ) *
ΚΑΡΕΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 59 - 81
Στο 2ο ημίχρονο η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ πάτησε το γκάζι.

Eπαιξε ο Παρασκευοπουλος?
erasitexnis
QUOTE(gspara @ Dec 21 2012, 07:00 ) *
Eπαιξε ο Παρασκευοπουλος?

Επαιξε λίγο χρόνο για τα δεδομένα του.
pain of salvation
QUOTE(ADMIRAL14 @ Dec 21 2012, 01:25 ) *
λογικο αποτέλεσμα καθως, κατα τη γνωμη μου η Ολυμπιαδα(5 σερι νικες) ειναι η καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος(ασχετα απ το κακο ξεκινημα που εκανε) και πλεον ειναι στη 2η θεση με 3 ηττες πισω απ τον Απολλων που εχει 2.

ΚΟΥΚΑΚΙ-ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 70-58(42-28)
Δικαια νικη για το εμπειρο και μαχητικο Κουκακι(που μετραει 4/5 τελευταια ματς και πλεον βρισκεται στην 5η θεση βασει νικων-ηττων) απεναντι στην ομαδα μου που στο 1ο ημιχρονο ηταν νοθρη, στο 2ο παλεψαμε και πλησιασαμε στους 4-5 ποντους αλλα λιγο οι διατητες που μας αντιμετωπιζαν με 2 μετρα και 2 σταθμα και λιγο οι κακες μας επιλογες στοιχησαν την 4η ηττα στα τελευταια 5 ματς και πλεον ειναι φανερο πως κατι πρεπει ν αλλαξει καθως η συνεχεια ειναι πολυ δυσκολη και δε θ αργησει πολυ η ωρα που θα μας βρει στην επικινδυνη ζωνη της βαθμολογιας...

την Κυριακη γινεται το εξ αναβολης πολυ ενδιαφερον ματς Κουκακι-Ολυμπιαδα καθως αυτη τη στιγμη ειναι οι 2 πιο "ζεστες" ομαδες του πρωταθληματος, προβλεπω δυσκολο 2ο καθως δεν νομιζω πως ταιριαζει ο τροπος παιχνιδιου της "πυραυλοκινητης" Ολυμπιαδας στο πιο "στατικο" Κουκακι που δεν θ αντεξει να τους ακολουθησει στο σκορ

Καλες γιορτες σε ολους τους συναθλητες με υγεια και δουλεια

...λίγο και η έλλειψη συγκέντρωσής μας,όταν ξεκινήσαμε στο 2,ενώ ξέραμε ότι θα μπείτε δυνατά.
Και λίγο,τα 3 αυστηρά φάουλ από το 1ο ημίχρονο, σε έναν από τους καλύτερους παίκτες που διαθέτουμε,που μας αποσυντόνισε.

υγ.Καλοί το 16 και 18 από τον Νικηφόρο,για την κατηγορία.
leonkalf
QUOTE (pain of salvation @ Dec 21 2012, 12:29 ) *
υγ.Καλοί το 16 και 18 από τον Νικηφόρο,για την κατηγορία.

Το #16 είναι ο Γιώργος ο Κουτσουμπάκος, πολύ καλός για την Β' κατηγορία φυσικά. Ο Γιώργος έχει παίξει εξαιρετικά στις 2 πιο πάνω κατηγορίες (Γ' εθνική, Α' εσκανα), στη Β' δε θα ήταν σούπερ?

Πολύ καλό 4αρι (αν και φετος στη Β' παίζει περισσότερο στο 5), με σουτ απ' έξω και με κινήσεις μέσα στο καλάθι, εξαιρετική μεταγραφή για τον Νικηφόρο φέτος.

Κι επειδή έχω παίξει και συμπαίκτης του μια χρονιά, είναι και φοβερός χαρακτήρας! Εξαιρετικό παιδί, όποιος τον έχει συμπαίκτη καταλαβαίνει. Του εύχομαι κάθε καλή συνέχεια και να παίζει πάντα καλά! wink.gif

erasitexnis
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 70-79

Στο αναβληθέν παιχνίδι. Συνέχεια μπροστά στο σκορ η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ.
pain of salvation
ΚΟΥΚΑΚΙ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 70-79(31-44)

...όταν ξεκινάς τόσο άσχημα ένα παιχνίδι,χωρίς καθόλου συγκέντρωση(ίσως παρασεβαστήκαμε τους αντιπάλους),πρέπει να πληρώσεις.(Μίλα και εσύ ρε Peritri ότι έχεις βελτιωθεί,από τότε που είχαμε παίξει στα Βριλήσσια biggrin.gif )
Στα 2 πρώτα λεπτά πρέπει να είχαμε δεχτεί 10 πόντους...Το 1ο δεκάλεπτο τελείωσε 10-27.
Στο 2ο δεκάλεπτο,πρέπει να πήγε και πάνω από 20.
Κυνηγούσαμε όλη την ώρα...Σημασία έχει όμως,οτι ένα ματς που φαινόταν από την αρχή χαμένο...το παλέψαμε...βγάλαμε πάθος και τσαμπουκά...
Κατεβάσαμε την διαφορά μέχρι τους 6,σε κάποια σημεία στο 3ο και 4ο.Και αν είμασταν λίγο πιο προσεκτικοί θα κατέβαινε και άλλο.
Η καλύτερη ομάδα που έχουμε βρεθεί αντίπαλοι...πιο νεανική,πιο γρήγορη,καλύτεροι στο 1-1...Γεράσαμε εμείς,ελπίζω να αντέχουμε ακόμα...
Peritri
Γεια σου pain! χάρηκα που σε γνώρισα και από κοντά!

Δεν έχω να προσθέσω κάτι, όλα σωστά τα είπες, η πιο τσαμπουκαλεμένη ομάδα που παίξαμε το Κουκάκι. Το ότι δεν το παρατήσατε στο σημείο που λες σας τιμά.

Καλές γιορτές σε όλους.

gspara
QUOTE (Peritri @ Dec 23 2012, 23:02 ) *
Γεια σου pain! χάρηκα που σε γνώρισα και από κοντά!

Δεν έχω να προσθέσω κάτι, όλα σωστά τα είπες, η πιο τσαμπουκαλεμένη ομάδα που παίξαμε το Κουκάκι. Το ότι δεν το παρατήσατε στο σημείο που λες σας τιμά.

Καλές γιορτές σε όλους.

ποτε παιζετε με Χαλανδρι?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.