Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A' KATHΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3
Gkos
Λοιπον.
Το 13 του Φιλαθλητικου (ο σεντερ) λεγεται Δοξας, αρα μου λειπουν δυο ονοματακια ακομα να μαθω απο ΦΟΑ(ωστε να κανω καλυτερες περιγραφες δηλαδης)....
Το 11 και το 16....
Οποιος τα ξερει ας τα πει....

Καληνυχτες.
tommie1983
QUOTE (Gkos @ Mar 19 2014, 00:26 ) *
Φιλαθλητικος-Παναθηναικος 62-70 (38-34)


21:35 :
Το γηπεδο ειναι καταμεστο.
Πληρωσαμε και 1 ευρω οικονομικη ενισχυση για Φιλαθλητικο(μαλλον την αλλαγη των στεφανιων πληρωνουμε,χαλαλι)......
Απο κοσμο βλεπω πολλες γνωστες φατσες....
Τουλαχιστον 5 ατομα,απο το εφηβικο του Παπαγου,βλεπω ατομα απο το εφηβικο του Δουκα(δεν εχουν ματς αυτη την στιγμηwink.gif....
Ποιον να ρωτησω ρε γαμωτο να μου πει ποιος ειναι ο Παπαδιονυσιου;


21:40 :
Ακουω μια συζητηση διπλα μου για το χτεσινο ματς στο ΔΑΙΣ...
Και οι τρεις συνομιλητες(η μια κυρια) συμφωνουν οτι το παιδικο του Αμαρουσιου ειναι καλυτερη ομαδα απο αυτην του Δουκα....
Μαλιστα.
Welcome to the club!

21:43:
Ενας αλλος κυριος εκ δεξιων μου, αναρωτιεται αν ο Χαραλαμποπουλος εχει δικαιωμα συμμετοχης,αφου χτες επαιξε με το αντρικο...
Ισχυει κανονας 48 η 24 ωρων;
Εγω δεν ξερω να τον διαφωτισω...

Εμαθα ποιος ειναι ο Παπαδιονυσιου...
Αφου φοραει το 6 που λεγαμεsmile.gif
Και θυμαμαι ενα παληκαρι ελεγε για το 9 ο Σκανδαλος(ο κοντος ειναι τελικα) αρα ξερουμε τους δυο...
Καλα παμε...
Ετσι και αλλιως και απο Παναθηναικο τους 3 που ειναι και στο αντρικο ξερω...
Χαραλαμποπουλο,Διαμαντακο και Ερεβμπεναζιε...

21:45:
Μου κανει ΤΡΟΜΕΡΗ εντυπωση που δεν εχει καμερες...
Μα καμια!!
Περσι θυμαμαι στους τελικους(παλι οι ιδιες ομαδες ηταν) που τα εδειχνε και live streaming το Sportshero....
Απο εναν παίδα στην 12αδα της,εκαστη ομαδα...
Ο Παναθηναικος τον Ιορδανου(καλο παικτης με ταλεντο επιθετικα) ενω ο ΦΟΑ εχει το παληκαρι του παιδικου που δεν αγωνιστηκε στο μπαραζ με ΑΟΚ Ακαδημια λογω τραυματισμου...
Εγινε καλα.Μαλιστα.

Εχουμε τζαμπολ!

21:46:
3 φαουλ σε 1 λεπτο ο 5 του Φιλαθλητικου(που μαρκαρει Χαραλαμποπουλο)...
Επικο!!
Τωρα ειναι που λεμε για παραγκα Βασιλακοπουλου ή πιο μεταsmile.gif;;

Μην ξεχασω να αναφερω οτι εχουν αλλαχτει οντως αμφοτερα τα στεφανια!:)

21:49:
9-1 στο 02:40 ο Φιλαθλητικος,με καυτο Παπαδιονυσιου...


21:51:
9-5 με Διαμαντακο οι πρασινοι....
Ψαχνουν συνεχεια και μονοτονα αυτον....

21:53:
13-5 ο Σκανδαλος στον αιφνιδιασμο με πιρουετα και το γηπεδο εχει ξεσηκωθει....

21:56
Πλεον εχει και παρα πολλους ορθιους....
Εχει ερθει και η Θυρα 13(Ζωγραφουwink.gif....


21:59:
13-11 και συμπληρωσε 5 φαουλ ο ΦΟΑ μολις...


22:03:
18-18 και βολες ο Ερεβμπεναζιε.....

22:04:
Τελος α δεκαλεπτου 18-20 με τον Ερεβμπεναζιε να αναδεικνυεται σε αποκλειστικο πρωταγωνιστη,αφου εχει περασει χειροπεδες στον Παπαδιονυσιου(τρομερη ταπα σε τριποντο)...

22:07:
18-24
Με Ερεβμπεναζιε να κανει παρτυ....
6 σερι ποντοι....
Επιστρεφει εσπευσμενα ο Σκανδαλος...

22:09 :
24-24 με δυο σερι τριποντα για ΦΟΑ....
Θα σταματησω λιγο να γραφω,εχω χασει ολο το ματς...

22:12 :
Ο Ερεβμπεναζιε εχει περασει στον παγκο(για ξεκουραση υποθετω αφου απο φαουλ ειναι οκ) και ο ΦΟΑ εχει ξαναπαρει τον ελεγχο...
29-26 ....
29-29 με καλαθι και φαουλ του Διαμαντακου!

22:15 :
31-29 στα μεσα της β περιοδου,
στο παρκε επιστρεφουν για την γηπεδουχο το 11 και ο Παπαδιονυσιου....

22:19 :
Αιρμπολ τριποντο ο Φιλαθλητικος,ριμπαουντ ο εγχρωμος αναπληρωματικος σεντερ του ΦΟΑ και τριτο φαουλ ο Διαμαντακος...
Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα....

22:20 :

Αστοχος σε αμφοτερες(αναμενομενο),αλλα κλεψιμο στην πιεση που ασκησε ο Φιλαθλητικος και τριποντο ο Παπαδιονυσιου και 35-29 μεσα σε αποθεωση....


22:25 :
Ημιχρονο με την ομαδα του Ζωγραφου να προηγειται
38-34....

Ωραιο ματς παρακολουθουν οι θεατες μεχρι στιγμης(εγω εχω χασει το μισο γιατι γραφω στο i phone και δεν ξερω τυφλο συστημα(να ηταν λαπτοπ ή χαρτι θα ήμουν οκ-δημοσιογραφικα δεν διαθετει το γηπεδο;;;) ) ) με πολυ καλη διαιτησια μεχρι στιγμης....
Εχει τα λαθακια της δηλαδης,αλλα δεν γαμιεται....
Στο δευτερο δεκαλεπτο αμφοτερες οι ομαδες παιζουν ζωνη ,με εναν ελευθερο παικτη(ο Φιλαθλητικος αυτον που μαρκαρει τον Χαραλαμποπουλο και ο ΠΑΟ αυτον που μαρκαρει τον Παπαδιονυσιου....)...
Χαμενος στην μεταφραση ο Χαραλαμποπουλος,τον αναμενουμε στο β μερος...
Παρα πολυ καλη εμφανιση ο 16 του ΦΟΑ που απο οταν πατησε παρκε δεν ξαναβγηκε!
Σπουδαια αμυνα!

Στα φαουλ χοντρο προβλημα ο Παναθηναικος με τα 3 του Διαμαντακου,ενω δυο εχει ο Ερεβμπεναζιε....
Στον ΦΟΑ 3 εχει ο 5....

Στο β μερος θα γραφω λιγοτερο αγαπητο μου ημερολογιο,εχω χασει το μισο ματς γραφοντας....

22:35 :
Ακουω συζητηση για Ηλυσσιακο.Γιατι επεσε το εφηβικο....
Λεει οι της τριτης Λυκειου διαβαζανε και δεν πηγαιναν,ενω εναν καλο(δεν συγκρατησα ονομα,ηταν δυσκολο)τον κατεβαζε αντρικο(που και αυτο θα πεσει-αυτο το λεω εγω)...


Μπαι δε γουει ,τουλαχιστον 60-70 ατομα οι ορθιοι πλεον(δεν μπορω να προσδιορισω,μπορει να ειναι και 100)....



22:47 :
7 και 10 για την ληξη της γ περιοδου
και
40-37 το σκορ....
Το σημαντικο ειναι οτι εχει ηδη 4 ομαδικα ο ΠΑΟ...

22:48 :
Συμπληρωσε 5 ομαδικα ο ΠΑΟ


22:50 :
41-42 με Χαραλαμποπουλο ο ΠΑΟ παιρνει κεφαλι μετα απο πολλη ωρα!
Ισως ειναι και το πρωτο του τριποντο σο ματς!!

22:53 :
46-47 ανακτα το προβαδισμα με νεα τριποντη βομβα του Χαραλαμποπουλου(ειχε βαλει και ο 16 του ΦΟΑ ενα πριν)...

22:55 :
49-47 με φολοου καρφωμα του 16 του ΦΟΑ(αν ερθει ασσος ειναι ο mvp κατ εμε)...

23:00 :
51-53 με καλαθι Διαμαντακου στην ληξη της τριτης περιοδου...
Κακη περιστροφη αμυντικα ο ΦΟΑ....

23:13 :
56-59 ,κατοχη ο ΦΟΑ ,2-1 τα ομαδικα φαουλ και απομενει 3:25


23:16 :
58-66 με δυο σερι τριποντα απο το 6 του Παναθηναικου...
Απομενουν λιγοτερο απο δυο λεπτα....

23:19 :
60-67 με 1/2 βολες του Ερεβμπεναζιε(αστοχησε σε 2 αλλα πηρε το επιθετικο ριμπαουντ)....

Τελικο σκορ 62-70

Μεγαλη νικη για Παναθηναικο και η σειρα παει Ταφο Ινδου για Παρασκευη(λογικα)...


Δυο λογια για το β ημιχρονο....
Ο ΦΟΑ ηταν πολυ αστοχος(με εξαιρεση 5 σερι ποντους του 13 του,δεν την εβαζε με τιποτα),ο Παπαδιονυσιου κυριολεκτικα κατεδαφισε το καλαθι με παρα παρα πολυ μεγαλη αστοχια στα τριποντα και πολλες βεβιασμενες ενεργειες στο τελος....
Στον αντιποδα ο Παναθηναικος καταφερε να κρατησει μεσα στο ματς τον Διαμαντακο χωρις καν να κανει το τεταρτο του φαουλ(τρομερη αποτυχια του ΦΟΑ αυτο) και να απλοποιησει πολυ τα πραγματα(εκτος απο δικους του ποντους απελευθερωνει πολυ τους συμπαικτες του λογω των βοηθειων στο μαρκαρισμα του).....
Βεβαια το ματς κριθηκε στα δυο σερι τριποντα του 6 ,σουτ που επελεξαν να δωσουν οι γηπεδουχοι αφηνοντας τον
επιδεικτικα αμαρκαριστο(οταν θελεις να κανεις νταμπλ τιμ στον Διαμαντακο,να κοψεις τα ντραιβ του Ερεβμπεναζιε και να μην δωσεις τριποντο στον Χαραλαμποπουλο ειναι προφανες οτι κατι θα θυσιασεις).....
Μεγαλη ενταση και παθος απο αμφοτερες τις ομαδες,με πολλες βουτιες,ταπες και γενικως θεαματικες φασεις....

Σιγουρα οσοι βρεθηκαν στο κλειστο του Ζωγραφου και επελεξαν να περασουν το βραδυ τους με μπασκετ δεν το μετανοιωσαν.....

Αντε να κανω και δω μια προβλεψη....
Η σειρα θα κριθει σε τριτο ματς στου Ζωγραφου...

Παντως ειναι τοσο μικρες οι διαφορες των ομαδων(φανηκε και στα τρια ματς) που δεν θα μου κανει εντυπωση οτιδηποτε και αν γινει(ειτε 3-1 του ΦΟΑ στην Λεωφορο ειτε 3-2 των πρασινων)...


Ευχαριστω για την αναγνωση.
Χαιρετω.

Μακράν το πληρέστερο ποστ που έχουμε δει εδώ.Πολλά μπράβο.Δεν χρειάζεται να είμαστε στο γήπεδο.
bozidar78
QUOTE(Gkos @ Mar 19 2014, 00:26 ) *
Φιλαθλητικος-Παναθηναικος 62-70 (38-34)


21:35 :
Το γηπεδο ειναι καταμεστο.
Πληρωσαμε και 1 ευρω οικονομικη ενισχυση για Φιλαθλητικο(μαλλον την αλλαγη των στεφανιων πληρωνουμε,χαλαλι)......
Απο κοσμο βλεπω πολλες γνωστες φατσες....
Τουλαχιστον 5 ατομα,απο το εφηβικο του Παπαγου,βλεπω ατομα απο το εφηβικο του Δουκα(δεν εχουν ματς αυτη την στιγμηwink.gif....
Ποιον να ρωτησω ρε γαμωτο να μου πει ποιος ειναι ο Παπαδιονυσιου;


21:40 :
Ακουω μια συζητηση διπλα μου για το χτεσινο ματς στο ΔΑΙΣ...
Και οι τρεις συνομιλητες(η μια κυρια) συμφωνουν οτι το παιδικο του Αμαρουσιου ειναι καλυτερη ομαδα απο αυτην του Δουκα....
Μαλιστα.
Welcome to the club!

21:43:
Ενας αλλος κυριος εκ δεξιων μου, αναρωτιεται αν ο Χαραλαμποπουλος εχει δικαιωμα συμμετοχης,αφου χτες επαιξε με το αντρικο...
Ισχυει κανονας 48 η 24 ωρων;
Εγω δεν ξερω να τον διαφωτισω...

Εμαθα ποιος ειναι ο Παπαδιονυσιου...
Αφου φοραει το 6 που λεγαμεsmile.gif
Και θυμαμαι ενα παληκαρι ελεγε για το 9 ο Σκανδαλος(ο κοντος ειναι τελικα) αρα ξερουμε τους δυο...
Καλα παμε...
Ετσι και αλλιως και απο Παναθηναικο τους 3 που ειναι και στο αντρικο ξερω...
Χαραλαμποπουλο,Διαμαντακο και Ερεβμπεναζιε...

21:45:
Μου κανει ΤΡΟΜΕΡΗ εντυπωση που δεν εχει καμερες...
Μα καμια!!
Περσι θυμαμαι στους τελικους(παλι οι ιδιες ομαδες ηταν) που τα εδειχνε και live streaming το Sportshero....
Απο εναν παίδα στην 12αδα της,εκαστη ομαδα...
Ο Παναθηναικος τον Ιορδανου(καλο παικτης με ταλεντο επιθετικα) ενω ο ΦΟΑ εχει το παληκαρι του παιδικου που δεν αγωνιστηκε στο μπαραζ με ΑΟΚ Ακαδημια λογω τραυματισμου...
Εγινε καλα.Μαλιστα.

Εχουμε τζαμπολ!

21:46:
3 φαουλ σε 1 λεπτο ο 5 του Φιλαθλητικου(που μαρκαρει Χαραλαμποπουλο)...
Επικο!!
Τωρα ειναι που λεμε για παραγκα Βασιλακοπουλου ή πιο μεταsmile.gif;;

Μην ξεχασω να αναφερω οτι εχουν αλλαχτει οντως αμφοτερα τα στεφανια!:)

21:49:
9-1 στο 02:40 ο Φιλαθλητικος,με καυτο Παπαδιονυσιου...


21:51:
9-5 με Διαμαντακο οι πρασινοι....
Ψαχνουν συνεχεια και μονοτονα αυτον....

21:53:
13-5 ο Σκανδαλος στον αιφνιδιασμο με πιρουετα και το γηπεδο εχει ξεσηκωθει....

21:56
Πλεον εχει και παρα πολλους ορθιους....
Εχει ερθει και η Θυρα 13(Ζωγραφουwink.gif....


21:59:
13-11 και συμπληρωσε 5 φαουλ ο ΦΟΑ μολις...


22:03:
18-18 και βολες ο Ερεβμπεναζιε.....

22:04:
Τελος α δεκαλεπτου 18-20 με τον Ερεβμπεναζιε να αναδεικνυεται σε αποκλειστικο πρωταγωνιστη,αφου εχει περασει χειροπεδες στον Παπαδιονυσιου(τρομερη ταπα σε τριποντο)...

22:07:
18-24
Με Ερεβμπεναζιε να κανει παρτυ....
6 σερι ποντοι....
Επιστρεφει εσπευσμενα ο Σκανδαλος...

22:09 :
24-24 με δυο σερι τριποντα για ΦΟΑ....
Θα σταματησω λιγο να γραφω,εχω χασει ολο το ματς...

22:12 :
Ο Ερεβμπεναζιε εχει περασει στον παγκο(για ξεκουραση υποθετω αφου απο φαουλ ειναι οκ) και ο ΦΟΑ εχει ξαναπαρει τον ελεγχο...
29-26 ....
29-29 με καλαθι και φαουλ του Διαμαντακου!

22:15 :
31-29 στα μεσα της β περιοδου,
στο παρκε επιστρεφουν για την γηπεδουχο το 11 και ο Παπαδιονυσιου....

22:19 :
Αιρμπολ τριποντο ο Φιλαθλητικος,ριμπαουντ ο εγχρωμος αναπληρωματικος σεντερ του ΦΟΑ και τριτο φαουλ ο Διαμαντακος...
Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα....

22:20 :

Αστοχος σε αμφοτερες(αναμενομενο),αλλα κλεψιμο στην πιεση που ασκησε ο Φιλαθλητικος και τριποντο ο Παπαδιονυσιου και 35-29 μεσα σε αποθεωση....


22:25 :
Ημιχρονο με την ομαδα του Ζωγραφου να προηγειται
38-34....

Ωραιο ματς παρακολουθουν οι θεατες μεχρι στιγμης(εγω εχω χασει το μισο γιατι γραφω στο i phone και δεν ξερω τυφλο συστημα(να ηταν λαπτοπ ή χαρτι θα ήμουν οκ-δημοσιογραφικα δεν διαθετει το γηπεδο;;;) ) ) με πολυ καλη διαιτησια μεχρι στιγμης....
Εχει τα λαθακια της δηλαδης,αλλα δεν γαμιεται....
Στο δευτερο δεκαλεπτο αμφοτερες οι ομαδες παιζουν ζωνη ,με εναν ελευθερο παικτη(ο Φιλαθλητικος αυτον που μαρκαρει τον Χαραλαμποπουλο και ο ΠΑΟ αυτον που μαρκαρει τον Παπαδιονυσιου....)...
Χαμενος στην μεταφραση ο Χαραλαμποπουλος,τον αναμενουμε στο β μερος...
Παρα πολυ καλη εμφανιση ο 16 του ΦΟΑ που απο οταν πατησε παρκε δεν ξαναβγηκε!
Σπουδαια αμυνα!

Στα φαουλ χοντρο προβλημα ο Παναθηναικος με τα 3 του Διαμαντακου,ενω δυο εχει ο Ερεβμπεναζιε....
Στον ΦΟΑ 3 εχει ο 5....

Στο β μερος θα γραφω λιγοτερο αγαπητο μου ημερολογιο,εχω χασει το μισο ματς γραφοντας....

22:35 :
Ακουω συζητηση για Ηλυσσιακο.Γιατι επεσε το εφηβικο....
Λεει οι της τριτης Λυκειου διαβαζανε και δεν πηγαιναν,ενω εναν καλο(δεν συγκρατησα ονομα,ηταν δυσκολο)τον κατεβαζε αντρικο(που και αυτο θα πεσει-αυτο το λεω εγω)...


Μπαι δε γουει ,τουλαχιστον 60-70 ατομα οι ορθιοι πλεον(δεν μπορω να προσδιορισω,μπορει να ειναι και 100)....



22:47 :
7 και 10 για την ληξη της γ περιοδου
και
40-37 το σκορ....
Το σημαντικο ειναι οτι εχει ηδη 4 ομαδικα ο ΠΑΟ...

22:48 :
Συμπληρωσε 5 ομαδικα ο ΠΑΟ


22:50 :
41-42 με Χαραλαμποπουλο ο ΠΑΟ παιρνει κεφαλι μετα απο πολλη ωρα!
Ισως ειναι και το πρωτο του τριποντο σο ματς!!

22:53 :
46-47 ανακτα το προβαδισμα με νεα τριποντη βομβα του Χαραλαμποπουλου(ειχε βαλει και ο 16 του ΦΟΑ ενα πριν)...

22:55 :
49-47 με φολοου καρφωμα του 16 του ΦΟΑ(αν ερθει ασσος ειναι ο mvp κατ εμε)...

23:00 :
51-53 με καλαθι Διαμαντακου στην ληξη της τριτης περιοδου...
Κακη περιστροφη αμυντικα ο ΦΟΑ....

23:13 :
56-59 ,κατοχη ο ΦΟΑ ,2-1 τα ομαδικα φαουλ και απομενει 3:25


23:16 :
58-66 με δυο σερι τριποντα απο το 6 του Παναθηναικου...
Απομενουν λιγοτερο απο δυο λεπτα....

23:19 :
60-67 με 1/2 βολες του Ερεβμπεναζιε(αστοχησε σε 2 αλλα πηρε το επιθετικο ριμπαουντ)....

Τελικο σκορ 62-70

Μεγαλη νικη για Παναθηναικο και η σειρα παει Ταφο Ινδου για Παρασκευη(λογικα)...


Δυο λογια για το β ημιχρονο....
Ο ΦΟΑ ηταν πολυ αστοχος(με εξαιρεση 5 σερι ποντους του 13 του,δεν την εβαζε με τιποτα),ο Παπαδιονυσιου κυριολεκτικα κατεδαφισε το καλαθι με παρα παρα πολυ μεγαλη αστοχια στα τριποντα και πολλες βεβιασμενες ενεργειες στο τελος....
Στον αντιποδα ο Παναθηναικος καταφερε να κρατησει μεσα στο ματς τον Διαμαντακο χωρις καν να κανει το τεταρτο του φαουλ(τρομερη αποτυχια του ΦΟΑ αυτο) και να απλοποιησει πολυ τα πραγματα(εκτος απο δικους του ποντους απελευθερωνει πολυ τους συμπαικτες του λογω των βοηθειων στο μαρκαρισμα του).....
Βεβαια το ματς κριθηκε στα δυο σερι τριποντα του 6 ,σουτ που επελεξαν να δωσουν οι γηπεδουχοι αφηνοντας τον
επιδεικτικα αμαρκαριστο(οταν θελεις να κανεις νταμπλ τιμ στον Διαμαντακο,να κοψεις τα ντραιβ του Ερεβμπεναζιε και να μην δωσεις τριποντο στον Χαραλαμποπουλο ειναι προφανες οτι κατι θα θυσιασεις).....
Μεγαλη ενταση και παθος απο αμφοτερες τις ομαδες,με πολλες βουτιες,ταπες και γενικως θεαματικες φασεις....

Σιγουρα οσοι βρεθηκαν στο κλειστο του Ζωγραφου και επελεξαν να περασουν το βραδυ τους με μπασκετ δεν το μετανοιωσαν.....

Αντε να κανω και δω μια προβλεψη....
Η σειρα θα κριθει σε τριτο ματς στου Ζωγραφου...

Παντως ειναι τοσο μικρες οι διαφορες των ομαδων(φανηκε και στα τρια ματς) που δεν θα μου κανει εντυπωση οτιδηποτε και αν γινει(ειτε 3-1 του ΦΟΑ στην Λεωφορο ειτε 3-2 των πρασινων)...


Ευχαριστω για την αναγνωση.
Χαιρετω.

Για τον ΦΟΑ : Παίδας που δεν έπαιξε με Ακαδημία : THΛΙΟΠΟΥΛΟΣ
Νο 11 : ΣΜΥΡΛΗΣ
Νο 16 : ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ
Gkos
Θενκ γιου.
Γνωστα ονοματα αμφοτερα....(τα εχω ξανακουσει εννοω δλδ)....

Εγω στο μυαλο μου οταν ειχα πρωτοδει ΦΟΑ(με ΠΑΟ στον Ταφο και ειχα δει καπου τους ποντους) ειχα οτι
Κριτσωτακης ηταν ο 6(που ειναι ο Σκανδαλος τελικα) και οτι ο Σκανδαλος ηταν ο Σμυρλης...
Βασει ποντων αυτο,το ειχα συνδυασει ετσι...
Αλλα χτες ειδες,ενημερωθηκα.....smile.gif

Παρεπιμπτοντως,ουσιαστικα εκτος παιγχνιδιου χτες ο Σμυρλης....
Τον εχω δει σε καλυτερα ματς.....
Κριτσωτακης my favorite ,παικτης οικονομιας.....

Α,και ο Τηλιοπουλος πολυ καλος παικτης,με σωματοδομη εφηβου....


Για λυσε μου τωρα δυο αποριες αν εισαι ακομα εκει:

Ο Δοξας παει σχολειο Παπαγου;;
Ή επαιζε παπαγου;;
Μετα το ματς, του μιλουσε ωρα ,ολο το εφηβικο του Παπαγου....

Επισης ,ειχε παικτη τραυματια ο ΦΟΑ;
Μου φανηκε ειδα παγκο ενα ψηλο παιδι,με φορμα,που σαν να τον θυμαμαι στο εφηβικο....

(Να πω οτι ο ΠΑΟ ειχε τραυματια τον δευτεροτριτο πλει μεικερ του-με πατεριτσες στον παγκο)
Gkos
QUOTE (tommie1983 @ Mar 19 2014, 08:40 ) *
Μακράν το πληρέστερο ποστ που έχουμε δει εδώ.Πολλά μπράβο.Δεν χρειάζεται να είμαστε στο γήπεδο.




Να σαι καλά...

Οριστηκε το επομενο ματς και ειναι οντως
Παρασκευη...
Στις 9:45 στον Ταφο(κοιταχτε να πατε λιγο νωριτερα οσοι πατε,μην μεινετε ορθιοιsmile.gif )


Αντιγραφω απο την επισημη σελιδα των Ακαδημιων του Παναθηναικου στο φεισμπουκ:



"Τα δεκάλεπτα : 18-20,38-34,51-53,62-70

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Παπαδόπουλος) : ΙΟΡΔΑΝΟΥ, ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΚΑΡΓΙΑΣ 11(2), ΕΡΕΒΜΠΕΝΑΖΙΕ 13, ΚΟΝΤΑΞΙΟΥ, ΤΣΟΥΠΡΟΣ 2, ΜΑΙΝΤΟΜΠΕ , ΣΤΑΥΡΟΣ, ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ 2, ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ 3, ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΟΣ 23, ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ 16(2)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ (Ζήβας) : ΘΕΙΑΚΟΥΛΗΣ ,ΚΑΡΤΕΡΟΛΙΩΤΗΣ, ΠΑΠΑΔΙΟΝΥΣΙΟΥ 14(1), ΤΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΟΡΟΥΤΣΙ , ΣΚΑΝΔΑΛΟΣ 9, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ 3(1), ΣΜΥΡΛΗΣ 3(1), ΓΕΜΕΝΗΣ , ΔΟΞΑΣ 23(2) , ΟΚΕΚΟΥΟΙΙΕΝ , ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ 10(2) "

Αρα μαθαμε και ποιος ειναι το 6 του Παναθηναικου.
Κακαργιας(να λεμε και ονοματα)....


Υ.γ.1.
Μιας και το σαιτ του ΑΣΕΔ ακομα δεν εχει γραψει για τον χτεσινο μικρο τελικο εφηβων(τους επεσε βαρια η ηττα στους παιδες μου φαινεται και ακομα να συνελθουν-τσαμπα οι προετοιμασιες απονομης)
σας παραθετω τι ελαβα στα πριβε μου:

"Ματς περισσότερο φιλικού χαρακτήρα, με πολλές αγκαλιές και φιλοφρονήσεις μεταξύ των παικτών και κόουτς ήταν αυτό που έγινε για την τρίτη θέση του πρωταθλήματος ά κατηγορίας ΕΣΚΑ.
Τελικος νικητής και κάτοχος του χάλκινου μεταλλίου ο ΔΟΥΚΑΣ που επικράτησε του ΓΣΠ με 71-64 μετά από ένα σχετικά καλό παιχνίδι.
Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοπορία σχεδόν σε όλη την διάρκεια του ματς, ειδικά από την στιγμή που με ένα σερί 9-0 έκλεισαν το ημίχρονο με 39-30.
Η αναμενόμενη έκρηξη του ΓΣ έλαβε χώρα τρία περίπου λεπτά πριν την εκπνοή, όταν κατάφερε και μείωσε στους τρεις και είχε και την κατοχή, το λέυ απ όμως ήταν άστοχο και η ομάδα των Εκπαιδευτηριων,εκμεταλλεύτηκε τον αιφνιδιασμό ανεβάζοντας την διαφορά.
Το στοίχημα των ελεύθερων βολών δεν απέφερε καρπούς για το Περιστερι κι έτσι το τελικό σκορ κρίνεται δίκαιο."

Ευχαριστουμε τον φιλο.

Υ.γ.2.
Αν κανεις ειδε το ματς χτες στου Ζωγραφου και εχει διαφορετικη οπτικη,εδω ειμαστε να το συζητησουμεsmile.gif

Υ.γ.3.
Αν βλεπετε ακυρα smiles στα κειμενα δεν φταιω εγω.
Εγω ανοιγω παρενθεση,κανω μια παραθεση με ερωτηση και μετα την ξανακλεινω.
Και κολλαει το ; με το ) και βγαινει εικονιδιο smile.gif
Εγω μονο το : με ) κανω επιτηδες!!

Χαιρετω
alina
QUOTE(bozidar78 @ Mar 19 2014, 11:32 ) *
Για τον ΦΟΑ : Παίδας που δεν έπαιξε με Ακαδημία : THΛΙΟΠΟΥΛΟΣ
Νο 11 : ΣΜΥΡΛΗΣ
Νο 16 : ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ

Ο διαμαντακος δεν κανει ποτε τρια δευτερα κ βηματα........ο χαραλαμποπουλος στην α1 ποσες φορες θα τολμουσε να χτυπησει τα χερια αντιπαλουτου, να σπρωχνει με τα δυο χερια και να μεινει ατιμωρητος
Gkos
QUOTE (alina @ Mar 21 2014, 16:15 ) *
Ο διαμαντακος δεν κανει ποτε τρια δευτερα κ βηματα........ο χαραλαμποπουλος στην α1 ποσες φορες θα τολμουσε να χτυπησει τα χερια αντιπαλουτου, να σπρωχνει με τα δυο χερια και να μεινει ατιμωρητος



Όπως έγραψα και πιο πανω ,οι διαιτητες κανανε λαθακια και αυτο ειναι κατι φυσικό,ειδικα οταν μιλαμε για ενα ματς με τόσες επαφες.
Εγω εκνευριζομαι όταν βλεπω ειτε να σφυρανε τα παντα λαθος ειτε να σπρωχνουν εμφανως μια ομαδα
Και κατι τετοιο δεν ειδα προχτες και απότι καταλαβα,δεν ειδαν και οι υπολοιποι συνδαιτημονες μου..
Σεβαστη η αποψη σου αλλα δεν θα συμφωνησω οτι η διαιτησια εκρινε το ματς..

(Και δεν εχει σχεση που ειμαι Παναθηναικος-στις ακαδημιες δεν υποστηριζω οπαδικα-εκτος αν παιζουμε με Ολυμπιακο δηλαδη : ) )

Μακαρι να γινει ενα ωραιο ματς σημερα και να κερδισει ο καλυτερος(και αν ειναι ο Παναθηναικος ακομα καλυτερα-να απολαυσουμε και τριτο τελικο)
Gkos
Παναθηναικος-Φιλαθλητικός 

83-71(21-9,42-29,63-55).
alina
QUOTE(Gkos @ Mar 21 2014, 23:28 ) *
Παναθηναικος-Φιλαθλητικός 

83-71(21-9,42-29,63-55).

Μαραμης-φιλαθλητικος 83-71,ντροπη , προσβαλει την νοημοσυνη μας.
Gkos
Επαιξε εδρα η διαιτησια.
Ισχυει.
probasketball
QUOTE (Gkos @ Mar 22 2014, 00:51 ) *
Επαιξε εδρα η διαιτησια.
Ισχυει.



Διαιτησια 80-20 απλα απαράδεκτο ... Ντροπη του μπασκετ
no fear
QUOTE (Gkos @ Mar 22 2014, 00:51 ) *
Επαιξε εδρα η διαιτησια.
Ισχυει.

SFAGH TOY FILATHLITIKOY....NTROPH....KAI AN PAROUME IPOPSIN TI EGINE STA 2 TELEYTAIA PAIXNIDIA THN TRITH THA DOYME PIO GELIA AKOMA SFIRIGMATA
Gkos
Αγαπητοί νομίζω τα παραλέτε. . .
Ενιγουέι.

Δεν θα βγαλω εγώ το φιδι από την τρυπα. .

Μιας και το μισο μπασκετφόρουμ ηταν Ταφο σημερα,ας μας γραψει κανεις για το ματς για όσους δν το ειδαν,και μετα σχολιαζουμε την διαιτησια. . .

Μερσι.
bozidar78
QUOTE(Gkos @ Mar 22 2014, 03:47 ) *
Αγαπητοί νομίζω τα παραλέτε. . .
Ενιγουέι.

Δεν θα βγαλω εγώ το φιδι από την τρυπα. .

Μιας και το μισο μπασκετφόρουμ ηταν Ταφο σημερα,ας μας γραψει κανεις για το ματς για όσους δν το ειδαν,και μετα σχολιαζουμε την διαιτησια. . .

Μερσι.

Διαιτητική παρωδία στον Τάφο . Αλήθεια , αν δεν σφυρίζονται ποτέ 3" και τα βήματα στον Διαμαντάκο , υπάρχει περίπτωση το "κεφάλαιο" αυτό του ελληνικού μπάσκετ να μην χαθεί ? Αν επιτρέπουν στον Μπράουν να ρίχνει μπουνιά στον Παπαδιονυσίου (που του προκάλεσε καρούμπαλο ) ,και οι διαιτητές όχι μόνο δεν καταλογίζουν αντιαθλητικό αλλά ούτε απλό φάουλ , πιστεύει κανείς ότι αξίζει τον κόπο να συζητάμε για ανάπτυξη , πρόοδο και υποδομές ? Συμπερασματικά , τζάμπα χαλάσαμε το βράδυ μας όσοι παρακολουθήσαμε το χτεσινοβραδινό ματς . Τέτοιες διαιτησίες διώχνουν τον κόσμο από τα γήπεδα και ποδοσφαιροποιούν το αγαπημένο μας άθλημα ...
no fear
QUOTE (Gkos @ Mar 22 2014, 03:47 ) *
Αγαπητοί νομίζω τα παραλέτε. . .
Ενιγουέι.

Δεν θα βγαλω εγώ το φιδι από την τρυπα. .

Μιας και το μισο μπασκετφόρουμ ηταν Ταφο σημερα,ας μας γραψει κανεις για το ματς για όσους δν το ειδαν,και μετα σχολιαζουμε την διαιτησια. . .

Μερσι.

FILE OTAN YPARXOYN TOULAXISTON 20 SFIRIGMATA YPER TOY PANATHINAIKOY(TOULAXISTON 35-40 ektelese o pao)..META DEN MILAS GIA BASKET MONO GIA ALLIOSH APOTELESMATOS
Peri16
Καταρχάς, σπουδαία εικόνα στον Τάφο που ήταν κατάμεστος από οπαδούς και των δύο ομάδων, αλλά και από πολλά παιδιά που έπαιζαν σε άλλες ομάδες της κατηγορίας (είδα σίγουρα παίχτες από Δούκα, ΚΑΠ, Περιστέρι, Αμύντα, Πετράλωνα, Αιγάλεω, αλλά και παίχτες από την ΕΣΚΑΝΑ, από τον Ίκαρο και το Παλαιό Φάληρο). Στα αγωνιστικά, κακός ο Φιλαθλητικός, άργησε να μπει στο παιχνίδι όπως δηλώνει και το σκορ μέχρι την τρίτη περίοδο. Σ'αυτό βέβαια, ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟ ρόλο έπαιξε η προκλητική διαιτησία που δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να βρουν ρυθμό. Χαρακτηριστικό είναι οι τουλάχιστον 15 με 20 βολές που εκτέλεσε μόνο ο -πολύ προκλητικός χτες είναι η αλήθεια- Χαραλαμπόπουλος. Πολλές παραβάσεις βημάτων (κυρίως του Διαμαντάκου, που κάθε δεύτερη φάση περπατούσε) και ανύπαρκτα φάουλ έδιναν προβάδισμα στους γηπεδούχους και προκαλούσαν απίστευτο εκνευρισμό στους φιλοξενούμενους που οδήγησε και σε τεχνική ποινή στον προπονητή του ΦΟΑ. Για τον Παναθηναϊκό, το ματς "καθάρισε" ο Χαραλαμπόπουλος (κυρίως από την γραμμή των βολών, αλλά και με αρκετά μεγάλα σουτ), καλός ο Μπράουν που ευστόχησε σε 2-3 τρίποντα και πέτυχε μερικά καλάθια και φάουλ, βοήθησε από τον πάγκο ο Μαγιτόμπε (νομίζω πέτυχε 8-10 πόντους με ένα μεγάλο τρίποντο από την γωνία). Για τον Διαμαντάκο δεν χωράει σχολιασμός, αφού σχεδόν όλοι οι πόντοι που πέτυχε προέρχονταν είτε από βήματα, είτε από τραβηγμένα φάουλ. Από την άλλη, για τον Φιλαθλητικό ξεχώρισαν -όπως αναμενόταν- οι Σκάνδαλος και Παπαδιονυσίου, παρ'ότι ο δεύτερος δεν ήταν από την αρχή του παιχνιδιού το πολυβόλο που έχουμε συνηθίσει και που με "σκότωσε" στον ημιτελικό. Πολύ κακή η εικόνα των υπόλοιπων παιδιών του ΦΟΑ, ο Δόξας έκανε πολλά λάθη και έχασε εύκολα καλάθια, ο Κριτσωτάκης, παρ'ότι MVP του προηγούμενου ματς, ήταν άφαντος στο χθεσινό, σε ρηχά νερά κινήθηκαν οι Καρτερολιώτης και Σμυρλής.
SpIlIoS3pts
QUOTE(Peri16 @ Mar 22 2014, 12:07 ) *
Καταρχάς, σπουδαία εικόνα στον Τάφο που ήταν κατάμεστος από οπαδούς και των δύο ομάδων, αλλά και από πολλά παιδιά που έπαιζαν σε άλλες ομάδες της κατηγορίας (είδα σίγουρα παίχτες από Δούκα, ΚΑΠ, Περιστέρι, Αμύντα, Πετράλωνα, Αιγάλεω, αλλά και παίχτες από την ΕΣΚΑΝΑ, από τον Ίκαρο και το Παλαιό Φάληρο). Στα αγωνιστικά, κακός ο Φιλαθλητικός, άργησε να μπει στο παιχνίδι όπως δηλώνει και το σκορ μέχρι την τρίτη περίοδο. Σ'αυτό βέβαια, ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟ ρόλο έπαιξε η προκλητική διαιτησία που δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να βρουν ρυθμό. Χαρακτηριστικό είναι οι τουλάχιστον 15 με 20 βολές που εκτέλεσε μόνο ο -πολύ προκλητικός χτες είναι η αλήθεια- Χαραλαμπόπουλος. Πολλές παραβάσεις βημάτων (κυρίως του Διαμαντάκου, που κάθε δεύτερη φάση περπατούσε) και ανύπαρκτα φάουλ έδιναν προβάδισμα στους γηπεδούχους και προκαλούσαν απίστευτο εκνευρισμό στους φιλοξενούμενους που οδήγησε και σε τεχνική ποινή στον προπονητή του ΦΟΑ. Για τον Παναθηναϊκό, το ματς "καθάρισε" ο Χαραλαμπόπουλος (κυρίως από την γραμμή των βολών, αλλά και με αρκετά μεγάλα σουτ), καλός ο Μπράουν που ευστόχησε σε 2-3 τρίποντα και πέτυχε μερικά καλάθια και φάουλ, βοήθησε από τον πάγκο ο Μαγιτόμπε (νομίζω πέτυχε 8-10 πόντους με ένα μεγάλο τρίποντο από την γωνία). Για τον Διαμαντάκο δεν χωράει σχολιασμός, αφού σχεδόν όλοι οι πόντοι που πέτυχε προέρχονταν είτε από βήματα, είτε από τραβηγμένα φάουλ. Από την άλλη, για τον Φιλαθλητικό ξεχώρισαν -όπως αναμενόταν- οι Σκάνδαλος και Παπαδιονυσίου, παρ'ότι ο δεύτερος δεν ήταν από την αρχή του παιχνιδιού το πολυβόλο που έχουμε συνηθίσει και που με "σκότωσε" στον ημιτελικό. Πολύ κακή η εικόνα των υπόλοιπων παιδιών του ΦΟΑ, ο Δόξας έκανε πολλά λάθη και έχασε εύκολα καλάθια, ο Κριτσωτάκης, παρ'ότι MVP του προηγούμενου ματς, ήταν άφαντος στο χθεσινό, σε ρηχά νερά κινήθηκαν οι Καρτερολιώτης και Σμυρλής.


Δεν θέλω να αναιρέσω το γεγονός ότι δώθηκαν σφυρίγματα υπέρ ΠΑΟ ούτε ότι οι διαιτητές υπέπεσαν σε λάθη, αλλά δεν βάζετε στην εξίσωση και τις εξής παραμέτρους, οι οποίες είναι ότι ο Φιλαθλητικός 40 λεπτά πιέζει σε όλο το γήπεδο (άρα περισσότερες επαφές, φάουλ για να σταματήσεις κατάσταση 2-1 που δημιουργείται αν σπάσει η πίεση κλπ.) και ότι αντίθετα ο ΠΑΟ τουλάχιστον στα τελευταία 10-15 λεπτά έπαιζε ζώνη. Σίγουρα η διαιτησία σφύριξε έδρα (και φανέλα αν θέλετε) αλλά το 80-20 δεν ισχύει επουδενί. Και αν δείτε κιόλας το ματς πιο διεξοδικά η ομάδα του Φιλαθλητικού σούταρε πάρα πολύ και με κακές προυποθέσεις πολλές φορές, και δεν έβαλε αυτά που θα έπρεπε να βάλει, και γενικά δεν παίζει μπάσκετ ο Φιλαθλητικός με την έννοια του ωραίου, οργανωμένου με συνεργασίες μπάσκετ. Αυτά, εύχομαι να δούμε έναν εξαιρετικό τελικό την Τρίτη!
Gkos
Εγώ θα γράψω την άποψη μου την Τρίτη. . .
(Ρωτάω όσους ξέρω που ηταν γηπεδο,πως είδαν την διαιτησία)

Πάντως νομίζω ότι στεκόμενοι μόνο στην διαιτησια,χάνετε την ουσια και την μαγεια του αθλητισμού.

Γιατί αλλη ηταν η στιγμη του ματς που εγραψε και όχι οι διαιτητες.

Καλη βδομαδα να έχετε.

Α.Και καταμεστο δεν ήταν.
Κάτι έχουμε μπλέξει στην εννοια.
Κατάμεστο ηταν πχ πέρσι,στον τελευταιο τελικό με Φιλαθλητικό,όπου δεν υπήρχε χώρος ούτε στις τουαλέτες.
Είχε πολύ κόσμο.
Ως εκειsmile.gif
Peri16
Πολύ σωστός ο φίλος μου. Ξέχασα να αναφερθώ στην αποθέωση του παιδιού που είχε τραυματιστεί. Σπουδαία στιγμή, ευχαριστώ που το θύμισες αδερφέ.
Gkos
Καλησπερίζω.

Δυστυχώς,υποχρεώσεις δεν μου επέτρεψαν να γράψω αυτά που ήθελα για το ματς της Παρασκευής.

Θα γίνει πακέτο με το σημερινό.

Στα του σημερινού,να ευχηθώ να γινει ένα καλό ματς και να κερδίσει ο καλύτερος.

Σαν πρόβλεψη,θα πω ΦΟΑ.
Χρωστάει ένα (ολόκληρο) καλό ματς ο Παπαδιονυσίου.

Χαιρετώ.

Υ.γ.Ασχετως διαιτητικών αποφάσεων,θεωρώ δικαιο νικητη τον Παναθηναικό,σε αμφότερα τα πρώτα ματς.
Ο Φιλαθλητικός απουσιαζε στο β ημ του Ζωγραφου και στο α του Ταφου.
Gkos
Πρωταθλητης ΕΣΚΑ ο Παναθηναικός.

Φιλαθλητικός-Παναθηναικός 57-73(17-21,28-30,41-51)

Συγχαρητηρια σε αμφότερες τις ομάδες .

Δεν γραφω κάτι παραπάνω γιατι αφενός έχω κακη εικόνα,αφετέρου θα πω τίποτα για τις μανούλες των υπευθυνων του Φιλαθλητικού και του γηπεδου γενικότερα.
Shorty
QUOTE (Gkos @ Mar 25 2014, 23:12 ) *
Πρωταθλητης ΕΣΚΑ ο Παναθηναικός.

Φιλαθλητικός-Παναθηναικός 57-73(17-21,28-30,41-51)

Συγχαρητηρια σε αμφότερες τις ομάδες .

Δεν γραφω κάτι παραπάνω γιατι αφενός έχω κακη εικόνα,αφετέρου θα πω τίποτα για τις μανούλες των υπευθυνων του Φιλαθλητικού και του γηπεδου γενικότερα.



Επειδη εισαι ο καλυτερος αναλυτης στο forum , ανελυσε μας τιποτα απο το ματς ! Συγχαρητηρια στον παναθηναικο !
Gkos
Δεν ξέρω αν τρολάρεις ή όχι,αλλα όταν λέω "κακη εικόνα" ,δεν εννοώ οτι δεν μου αρεσε το ματς.
Εννοω ότι το ειδα λίγο,γιατι δεν ειχα ορατοτητα. . .

Ας γράψει κανά παληκάρι που είχε.

1000 ατομα ειχε,ε καποιος μπασκετφορουμιτης θα ηταν. . .
jhantzop
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 57 (28)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 73 (30)

Διαιτητές: Αφεντουλίδης, Ψαριανός
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Θειακούλης, Καρτερολιώτης 7, Παπαδιονυσίου 16 (1), Φιλιόπουλος, Ορούτσι, Σκάνδαλος 13, Παναγιώτου 2, Σμυρλής 3 (1), Γεμενής, Δόξας, Οκεκουόγιεν 12 (1), Κριτσοτάκης 4
Παναθηναϊκός (Παπαδόπουλος): Σταυρανιόπουλος, Χριστοδούλου, Καρκαγιάς 5 (1), Ερεμπενάζιε 12 (1), Κονταξίου, Τσούπρος, Μαγιοτόμπε, Σταύρος, Μακρυγιάννης 6 (1), Φωτεινάκης 9 (2), Διαμαντάκος 19, Χαραλαμπόπουλος 22
dontshoottheref
καλύτερος ο Παναθηναϊκός από το 1ο λεπτό, πήρε το προβάδισμα με 0-7 και δεν το ξαναέχασε ποτέ. Μέτριο μπασκετικά παιχνίδι, ο Φιλαθλητικός πάρα πολύ άστοχος, ο Διαμαντάκος δεν τροφοδοτήθηκε υπερβολικά, είχε και αρκετά νεύρα από την άμυνα που τον έπαιζαν, αλλά ήταν αρκετά ουσιώδης. Ο Χαραλαμπόπουλος είχε εξαιρετικά τελειώματα με την κλασική κατάχρηση κατοχής. Βοήθησε και ο Ερεμπενάζιε αρκετά. Συνολικά ο ΠΑΟ ήταν εμφανώς καλύτερος και φάνηκε οτι το είχε το ματς όπως και έγινε. Η περιφέρεια του Φιλαθλητικού προσπάθησε αλλά ήταν πολύ άστοχοι και δεν μπορούσαν να πλησιάσουν και στο καλάθι λόγω των θηρίων. Μετρημένα κουκιά το ματς και δεν έγινε κάποια έκπληξη. Σε όλο το ματς η διαφορά ήταν περίπου στο +5, ο Φιλαθλητικός πλησίασε στο 2ο δεκάλεπτο στο -1 (40-41 νομίζω) αλλά δεν ξανααπείλησε και στο 4ο δεκάλεπτο άνοιξε σχεδόν στο +20. Πολύ καλή η διαιτησία με ελάχιστα λάθη και λίγη γκρίνια, ειλικρινά στο 2ο ημίχρονο ο Φιλαθλητικός μου έδωσε την εντύπωση οτι δεν το πίστευε καν και έπαιζε σαν σε φιλικό. Το γήπεδο προφανώς υπερτιγκαρισμένο, οι όρθιοι σχεδόν όσοι και οι καθιστοί, ο ΠΑΟ είχε και φανατικούς με τύμπανο που έκαναν εξέδρα...
Shorty
QUOTE (Gkos @ Mar 26 2014, 01:11 ) *
Δεν ξέρω αν τρολάρεις ή όχι,αλλα όταν λέω "κακη εικόνα" ,δεν εννοώ οτι δεν μου αρεσε το ματς.
Εννοω ότι το ειδα λίγο,γιατι δεν ειχα ορατοτητα. . .

Ας γράψει κανά παληκάρι που είχε.

1000 ατομα ειχε,ε καποιος μπασκετφορουμιτης θα ηταν. . .



Οχι καθολου ειρωνια μετα την live μεταδοση που χες κανει στον πρωτο τελικο ηταν λες και ημουν εκει , και χθες δεν πηγα και λεω δεν βαριεσαι θα το δω στο forum και μολις ειδα οτι δεν εγραψες ξενερωσα tongue.gif ααα νομιζα κακο παιχνιδι !!
Gkos
Θα γραψω και για εξωαγωνιστικα καποια στιγμη(αφου δεν εβλεπα και καλα,κοιτουσα αλλα)

Παντως το ματς δν ειχε τπτ τρομερο ως εξελιξη,τα ειπε το παληκαρι παραπανω.
LORD L


ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 57-73 HD720


https://www.youtube.com/watch?v=bkozBbdMV7Q
Gkos
Ωραια δουλεια αδερφέsmile.gif

Θα το δω και γω όταν ευκαιρησωsmile.gif


(Θυμαμαι να ειδα μια γυναικα με καμερα χειρος)
Gkos
http://www.sepk.gr/portal2/el-GR/-basketba...-03-27-12-48-31


Η συνεντευξη του προπονητη του Παναθηναικου,Κωστα Παπαδοπουλου στο σαιτ των Ελληνων προπονητων.
Ενδιαφερουσα.
Gkos
Ξέρω ότι εδώ ειναι για ΕΣΚΑ μόνο ,αλλα μιας κ δεν υπαρχει μερος ΕΣΚΑΝΑ(θα κανω ενα θρεντ για πανελληνιο να τα πω ολα-ειχαμε κ πρωταθλητη ΕΚΑΣΘ σημερα)να πω οτι σημερα,στο Βαρικας,στις 9:30
,ειναι ο τελευταιος τελικος εφηβων μεταξυ Πανιωνιου και Ικαρου.
Σταματης εναντιον Τολιόπουλου ειναι το σκηνικό. .
Στο πρωτο ματς που παραβρεθηκα,εγινε πολυ καλό ματς,στο 2ρο μου μεταφερθηκε ότι ήταν από τα καλυτερα ματς που ειχε δει ο συνομιλητης μου και κριθηκε απο φολοου στην εκπνοή.
Οπότε όσοι πιστοι,προσελθετε.

Θα παρει τριτη σερι χρονια πρωταθλημα ΕΣΚΑΝΑ ο Τολιόπουλος;;;

Δύσκολα,λεω εγω.
Gkos
Καλησπερίζω.

Σήμερα στα Τρίκαλα ,ξεκινάει το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων .

Ήθελα να γράψω ενα ξεχωριστό post (γενικώς το φόρουμ,ειναι πολυ Αθηνοκεντρικό και δεν μπορώ  να καταννοήσω το γιατί),αλλά λόγω έλλειψης χρόνου,θα ειμαι σύντομος. . .

Οι 6 ομαδες που προκριθηκαν
είναι οι εξής:
-Παναθηναικός(πρωταθλητής ΕΣΚΑ)
-Πανιώνιος(πρωταθλητης ΕΣΚΑΝΑ)
-Αρης(πρωταθλητης ΕΚΑΣΘ)
και οι 3 ομαδες που προκριθηκαν από τους ομίλους των μπαράζ
-Καστοριά
-Σπόρτινγκ Πάτρας και
-Ηράκλειο.

Το προγραμμα της σημερινης μέρας(όλα τα ματς στο Κατσιμήδειο)

16:00 Σπόρτινγκ-Πανιώνιος
18:00 Αρης-Ηρακλειο
20:00 Καστορια-Παναθηναικός.

Στις 19:30 έχει και τελετή έναρξης.

Λοιπόν .
Για Παναθηναικό τα έχουμε πει πάνω κάτω.
Πανιωνιο ειδα στους τελικους με Ικαρο στο Βαρίκας.
Καλή ομάδα,που στηριζεται όμως παρα παρα πολυ στον Σταμάτη. Και οργανωτικά και εκτελεστικά(30αρα ταριφα).
Ο Ικαρος ενω επιθετικα ήταν αρκετα καλός ,αμυντικα δεν μπόρεσε σε καμια περιπτωση να περιορισει τον Σταματη,ουτε με Ιορδανογλου,ουτε με Τολιόπουλο(έφαγε πολλη γιούχα) και μοιραια,εχασε.

Για ΑΡΗ ,δεν έχω εικόνα( υπάρχει βιντεο από τα ματς του Φαιναλ 4 -Ναι,κανουνε Φαιναλ 4 οι Σαλονικιοι- αν θελει κανεις να τα δει.Εγώ δεν τα έχω δει)...
Ξέρω οτι στον ημιτελικό απέκλεισε  75-67  τον Μαντουλιδη  ( https://www.youtube.com/watch?v=jDDKwNwAQUg...be_gdata_player )
και στον τελικό τον ΠΑΟΚ   (σε ένα καταμεστο Ιβανώφειο με παρόντες και τους παικτες της αντρικης ομάδας) με 62-56 ( εδώ το βιντεο
http://www.youtube.com/watch?v=wdYEOeg_Vs0#t=97 ). . .
Ότι οι δύο καλύτεροι του είναι ο Στέλιος Πουλιανίτης(γκαρντ- γιος του παλιού παικτη του Φιλιππου Θεσσαλονικης Βαγγέλη Πουλιανίτη)και ο  Κωστας Μητογλου(φόργουορντ-γιος του παλιου ποδοσφαιριστη του ΠΑΟΚ Δημητρη Μητογλου)οπου  αμφότεροι αποκτηθηκαν το καλοκαίρι από  την Ακαδημια Αστερια,του Ροδόπουλου. . .
Για τον Μήτογλου μαλιστα,τα σκασανε χοντρά απότι μαθαινω,γιατι τον θελανε πολλοί ,ενώ ο Πουλιανιτης που το καλοκαιρι ηταν στην καταλληλη ηλικια ,υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο.

Και για  Ηρακλειο ξερω,καθότι έχω ρουφιανο και στην Κρήτη. . .
Πολύ καλη ομαδα,όπου ξεχωρίζει ο Σκανδαλος(αδερφός του Σκανδαλου που ειχε φετος ο ΦΟΑ),που καλύπτει την θέση 4-5 και αγωνιζεται και στο αντρικό του Ηρακλείου στην Β Εθνική.

Χωρις να έχω εικόνα των 2 επαρχιώτικων ομαδων,θα δωσω φαβορι ΠΑΟ με Αρη. ..

Ο Πανιώνιος θαρρώ,δεν θα αντέξει.
Αν περάσει χειροπέδες στον Σταματη ο Ερεβμπενάζιε,η μιση δουλεια έχει γινει. . .

Θα δούμε.

Λεω .
Παο,μετα Αρης και τριτος ο ιστορικός.
Λέω.Χωρις να έχω εικόνα των υπολοιπων.

Αυτα τα λιγα.
Μακαρι να γινουν καλά ματς.
Λογικα το Σαββατο το απόγευμα που ναι το ΑΡΗΣ-ΠΑΟ θα έχει το ενδιαφερον.
Και στο περσινό πανελληνιο στην Πάτρα ,μεταξυ ΠΑΟ και Αρη κριθηκε,με τους Βεζενκοφ και Μποχωριδη να χαμογελάνε τελικά.

Αν κανα παληκάρι ειναι από τα Τρικαλα,ή γενικώς έχει πληροφόρηση λόγω σχέσης με κάποια ομάδα ,ας πει κάτι παραπανω.

Εγώ αυτα ξέρω.
Δεν ασχολούμαι τόσο πολύ με εφήβους . . .
Έδωσα απλά μια εικόνα.
Αρκετά καλή θαρρω.

Καλό μεσημέρι.
Gkos
Με νίκες προχώρησαν τα φαβορί στην πρώτη μέρα του πανελληνίου πρωταθλήματος.
ΑΡΗΣ,Πανιώνιος και Παναθηναικός έκαναν περίπατο.

Αναλυτικά.

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία, ο Πανιώνιος κέρδισε ανετα τον Σπόρτιγκ Πατρών με 49-70. 

Δεκάλεπτα: 16-20, 25-46, 36-62, 49-70 

 Διαιτητές: Παριανόπουλος-Τσουμαχίδης

  ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΩΝ (Ελευθεριάδης): Τσιακμάς, Τουλάτος 2, Βεργανελάκης 2, Παπανικολόπουλος 7(1), Ροκανάς 9, Μπακαφούκας, Παπαγεωργίου 9(2), Κανελλόπουλος 14, Κατσαβόπουλος, Ζαχαράκης, Γιαλελής 6, Νάτσκος.  

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ(Δεγαϊτάς): Καράμπελας 15(2), Μουζακιώτης, Μακρυγιάννης, Καλούδης, Τσάβαλος, Σπυρόπουλος 14, Ζούρντα, Ρουσάκος, Μπιλλής 5(1), Τσιμπούκης 9(2), Αλεξιάς 2, Σταμάτης 25(4).

Ο Άρης  δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στο Ηράκλειο, το οποίο συνέτριψε με 95-61. 
Ο αρχηγός του Άρη, Τηλέμαχος Καρανώτας, έκανε μεγάλο ματς με 23 πόντους, ενώ εξαιρετικός ήταν και ο Κώστας Μήτογλου με 21. «Διψήφιοι» επίσης ήταν οι Σιδηρόπουλος, Πουλιανίτης.

 Τα δεκάλεπτα: 26-13, 42-23, 67-41, 95-61

Διαιτητές: Φακίτσας-Πιτσίλκας Β.  

ΑΡΗΣ(Κεσαπίδης): Σιδηρόπουλος 12, Παουλεάνου 9, Φώτογλου 7(1), Φλιώνης 3(1), Καρασίμος, Τσιροπούλης, Σιδηροηλίας 4, Πουλιανίτης 11(1), Μήτογλου 21, Καρανώτας 23(1), Δέτσικας 5(1). 

 ΗΡΑΚΛΕΙΟ(Σηφομιχελάκης): Σταράκης 24(3), Γεωργόπουλος, Πηρουνάκης, Θεοδωρίδης 12(2), Σπυριδάκης 1, Μαραγκάκης 4, Τσαγκαράκης 3(1), Πουλής, Παπασταυράκης, Στρατάκης 14, Παπαδούλης 3. 

Στον αγώνα που έκλεισε την πρώτη μέρα, ο Παναθηναϊκός δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στην Καστοριά την οποία συνέτριψε με 48-80.

 Δεκάλεπτα: 15-17, 26-38, 35-60, 48-80 

Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ.-Γερακίνης

 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ(Σούλιος): Βλάχος 6(1), Παπαδημητρίου 2, Κόκα, Λέκκος 2, Καραβατάκης 3, Χότζα 8, Δίτσιος 2, Βελλίδης 8(1), Μπέγας 17(2).

 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ(Παπαδόπουλος): Τσούπρος 8, Χριστοδούλου 6(1), Κακαργιάς 7(1), Ερεβμπενάζιε 11(1), Κοντακσίου, Σταυριανόπουλος 3, Μαϊτόμπε 5(1), Σταύρος 3(1), Μακρυγιάννης 10(2), Φωτεινάκης 5(1), Διαμαντάκος 12, Χαραλαμπόπουλος 10(1).

Δυο σχόλια θα ήθελα να κανω:

Α)Θυμάμαι έναν διαιτητή  Πιτσίλκα ,που σφύραγε Α1 . . .
(Πιτσίλκας,Κουκουλεκίδης και σία)
Αυτοι που σφύριζαν χτες,ποιοι ήταν;;;
Οι υιοι του;
Ξέρει κανείς;
Πιτσίλκας Μ. και Πιτσίλκας Β.

Ανανέωση:Ναι,οι υιοι του. Το έψαξα.

Β)Δεν βλέπω τον Σκάνδαλο στους σκόρερ του Ηρακλειου.
Αρχικά σκέφτηκα ότι η πηγη μου στην Κρήτη,τα έμπλεξε.
Αλλα η πηγή είναι έγκυρη. . .
Και θυμάμαι και πέρσι που αμφότεροι οι Σκανδαλοι,που αγωνιζονταν Εργοτέλη,δεν κατέβηκαν πανελλήνιο,και ο Εργοτελης μαζευε 100ρες στο κεφάλι. . .
Θα ρωτήσω και θα ενημερώσω.

ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

16:00 ΑΡΗΣ-ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

18:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΩΝ

20:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Gkos
Καλησπερίζω.

Για την χτεσινη μέρα,δεν πρόλαβα να γράψω (κράτησε 3 ώρες το βόλλευ στην Κυψέλη-χαχα) ,θα τα πουμε αυριο.

Στα σημαντιτά ,ο Πανιώνιος κερδισε 73-71 τον Παναθηναικο(που τα σκάτωσε στο τελευταιο 10λεπτο) . . .

Βιντεάκι του τελευταιου 10λεπτου και τα λέμε.

https://www.youtube.com/watch?v=o29-lVkw2ls...be_gdata_player
Gkos
Καλησπεριζω.

Σάββατο σήμερα,και τέταρτη και προτελευταία μέρα ,του Πανελληνιου στα Τρίκαλα.

Την Πέμπτη είχαμε νικες για ΑΡΗ και ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ,ενώ την νικη της ημέρας πέτυχε ο Πανιώνιος,που επικράτησε του Παναθηναικού με 73-71.

Αναλυτικά.

ΑΡΗΣ-ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ  79-57

Δεκάλεπτα: 22-5, 42-25, 61-37, 79-57

Διαιτητές: Γερακίνης-Ξέρας

ΑΡΗΣ(Κεσαπίδης): Σιδηρόπουλος 11(1), Παουλεάνου 1, Φώτογλου 2, Φλιώνης 14(1), Καρασίμος, Τσιροπούλης 3, Σιδηροηλίας 6, Πουλιανίτης 12(2), Μήτογλου 19, Καρανώτας 11, Δέτσικας.

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ(Σούλιος): Βλάχος 20(3), Παπαδημητρίου 6(1), Λέκκος, Καραβατάκης 9(2), Χότζα 20(2), Δίτσιος, Βελλίδης 2, Μπέγος.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΠΑΤΡΩΝ   52-59

Δεκάλεπτα: 15-18, 32-26, 42-45, 52-59

Διαιτητές: Πιτσίλκας Β.-Ζάχαρης

ΗΡΑΚΛΕΙΟ(Σηφομιχελάκης): Σταράκης 15(1), Γεωργόπουλος, Πηρουνάκης, Θεοδωρίδης 9(1), Σπυριδάκης 2, Μαραγκάκης, Τσαγκαράκης, Πουλής, Παπασταυράκης, Στρατάκης 10, Παπαδούλης 16(1).

ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΩΝ (Ελευθεριάδης):Τουλάτος 9, Βεργανελάκης, Παπανικολόπουλος 11, Ροκανάς 15(1), Παπαγεωργίου 3, Κανελλόπουλος 19, Γιαλελής 2, Νάτσκος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 73-71

Δεκάλεπτα: 16-13, 30-37, 48-53, 73-71

Διαιτητές: Δεσλής-Τζαφλέρης

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ(Δεγαϊτάς): Καράμπελας 13(3), Μουζακιώτης, Μακρυγιάννης, Τσάβαλος 4, Σπυρόπουλος 18, Ζούρντα 3(1), Μπιλλής 7, Τσιμπούκης 6(2), Αλεξιάς, Σταμάτης 22(2).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ(Παπαδόπουλος): Τσούπρος, Χριστοδούλου, Κακαργιάς 2, Ερεβμπενάζιε 7(1), Κονταξίου, Σταυριανόπουλος, Μαγιτόμπε, Σταύρος, Μακρυγιάννης 5(1), Φωτεινάκης 2, Διαμαντάκος 26, Χαραλαμπόπουλος 29(2). 

Ο Παναθηναικός μετά το πρώτο 10λεπτο ,ήταν συνεχεια μπροστά στο σκορ με διαφορες 4-6 πόντων,και ξαναμεινε πίσω στο σκορ 1,5 λεπτό πριν την λήξη. . .
Γενικώς κάκιστο τελευταιο 10λεπτο για τους πρασινους(ανέβασα το βίντεο,της τελευταιας περιόδου χτες) και κακές  επιλογές στα τελευταια κρίσιμα δευτερόλεπτα,με αποκορύφωμα το σόλο του Ερεβμπενάζιε στο 73-71. . .(Ετινόζα σε αγαπάω,αλλά γελάνε και οι πέτρες με αυτό το σόλο)

Οι κυανέρυθροι παρότι έχασαν τις κρισιμες βολες(2/6 στα τελευταια 40τοσα δευτερόλεπτα και 1/4 στα τελευταια 10), κράτησαν την νίκη αφου ο Χαραλαμπόπουλος αστόχησε και στα 3 3ποντα που πήρε(το ένα με την κόρνα της ληξης).

Εικόνα όλου του ματς δεν έχω,αλλά να κρατας τον Σταμάτη τόσο χαμηλα(22π είναι χαμηλά για τα στάνταρ του) και να χάνεις,μου μοιάζει κάπως.
Αλλα και ο Παναθηναικός,ρε γμτ δεν έχει βοηθειες. . .
Πίσως από την τριαδα Χαραλαμπόπουλου,Διαμαντάκου και Ερεβμπενάζιε,οι άλλοι ειναι διακοσμητικοι.
Και τους παίδες να βάλει να παίξουν,καμιά διαφορά δεν θα έχει!!!!

Μπράβο στον Πανιώνιο για την νικη του ,και ας μου χαλάει τα προγνωστικά(χαχα)

-------------------

Χτες Παρασκευή,στην τριτη μέρα του τουρνουά,είχαμε τις ευκολες νικες των φαβορι.

Παναθηναικός-Ηράκλειο 92-54

Δεκάλεπτα: 27-18, 54-29,
67-44, 92-54

Διαιτητές: Πιτσίλκας-Καρακώστας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ(Παπαδόπουλος): Τσούπρος 6, Χριστοδούλου 2, Κακαργιάς 2, Ερεβμπενάζιε 7(1), Κοντακτσίου 5(1), Σταυριανόπουλος 13, Μαγιτόμπε 5(1), Σταύρος 6, Μακρυγιάννης 11(3), Φωτεινάκης 4, Διαμαντάκος 21, Χαραλαμπόπουλος 10. 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ(Σηφομιχελάκης): Σταράκης 14(1), Γεωργόπουλος 5(1), Πηρουνάκης, Θεοδωρίδης 6, Σπυριδάκης 3, Μαραγκάκης 7, Τσαγκαράκης 1, Πουλής 1, Παπασταυράκης, Στρατάκης 8, Παπαδούλης 9.

Καστοριά-Πανιώνιος  50-67

Δεκάλεπτα: 15-21, 31-46, 42-61, 50-67

Διαιτητές: Παγώνης-Κοντογιάννης

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ(Σούλιος): Βλάχος 11(1), Παπαδημητρίου 7(1), Κόκα, Λέκκος 2, Καραβατάκης, Χότζα 18(1), Δίτσιος 2, Βελλίδης 8, Μπέγος 2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ(Δεγαϊτάς): Καράμπελας 13(3), Μουζακιώτης 4, Μακρυγιάννης, Καλούδης 2, Τσάβαλος 4, Σπυρόπουλος 8, Ζούρντα 2, Ρουσάκος, Μπιλλής 5, Τσιμπούκης 14(2), Αλεξιάς, Σταμάτης 15(2). 

Σπόρτινγκ Πατρών-ΑΡΗΣ 46-81

Δεκάλεπτα:  15-22, 25-36, 39-57, 46-81

Διαιτητές: Παριανόπουλος-Κέτουλας

ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΩΝ (Ελευθεριάδης): Τσιακμάς, Τουλάτος 6, Βεργανελάκης 3(1), Παπανικολόπουλος 2, Ροκανάς 16(1), Μπακαφούκας, Παπαγεωργίου 2, Κανελλόπουλος 10, Κατσαβόπουλος 2, Ζαχαράκης 2, Γιαλελής 3(1), Νάτσκος.

ΑΡΗΣ(Κεσαπίδης): Σιδηρόπουλος 6, Παουλεάνου 7, Φώτογλου 2, Φλιώνης 6(2), Καρασίμος, Τσιροπούλης 7(1), Σιδηροηλίας 2, Πουλιανίτης 20(2), Βενετίδης, Μήτογλου 14, Καρανώτας 15, Δέτσικας 2.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΡΗΣ  255-164  6
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  220-170  6
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  243-175  5
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΩΝ 154-213  4
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ  155-226  3
ΗΡΑΚΛΕΙΟ  167-246  3

ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

15.00 ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

17.00 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΑΣ

19.00 ΑΡΗΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

Όπως ειναι προφανές το μεγάλο ματς ειναι το βραδινό. . .
Αν οι πρωταθλητές ΕΚΑΣΘ κερδίσουν,σιγουρευουν το ασημένιο μετάλλιο,και αύριο στις 2 με Πανιώνιο θα παιξουν για τον τιτλο του Πρωταθλητη.

Αν η ομαδα της Αθήνας κερδισει,μπλέκει λίγο.
Θα έχουμε ισοβαθμια τριπλη αν κερδισει μετά ο Αρης τον Πανιώνιο.

Ενιγουει θα δούμε.

Καλη επιτυχια σε όλες τις ομάδες.

Υ.γ. Τελικά μαλακιές εγραφα ότι ο Σκανδαλος ειναι Ηρακλειο.
Εργοτέλη ήταν,Εργοτέλη παραμενει και παιζει στην Γ Εθνικη,και να ναι καλα το παιδί.
Εγώ μπερδευτηκα,όταν μιλαγα με την πηγη μου.
Μου ειπε για Ηρακλειο,κλπ και μετα μου εξηγούσε για Εργοτέλη κλπ κ άλλες ομάδες,αλλά εγώ δεν πρόσεχα και τα έκανα αχταρμά.

Mea Culpa.
tuareg
οτι και να γινει σημερα (εκτος αν κερδισει ο ΠΑΟ με αστρονομικη διαφορα) το μεγαλο ματς που θα κρινει το τιτλο ειναι το Αρης-Πανιωνιος
Gkos
Ναι.Αυτο εγραψα.

Αλλα αστρονομικη διαφορα δεν χρειαζεται αδερφε.

Με 5 αν κερδισει ο Παο σημερα πχ, και αν κερδισει και ο Αρης μετα με 7 τον Πανιωνιο πχ, πρώτος θα ναι στην τριπλη ο Παοsmile.gif

Ενα παραδειγμα σου λεω.Οχι αστρονομικο.
Gkos
Πάρα πολύ μεγάλη νίκη του Παναθηναικού επί του ΑΡΗ με 73-59,στο αποτέλεσμα που ξεχώρισε στην τέταρτη μέρα του τουρνουά.

Αναλυτικά

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 52-81

Δεκάλεπτα: 11-25, 26-40, 38-61, 52-81

Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Ξέρας

ΗΡΑΚΛΕΙΟ(Σηφομιχελάκης): Σταράκης 15(1), Γεωργόπουλος, Πηρουνάκης, Θεοδωρίδης 6, Σπυριδάκης 6, Μαραγκάκης 12(1), Πουλής, Κολαρετάκης, Στρατάκης 6, Παπαδούλης 7.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ(Δεγαϊτάς): Καράμπελας 16(4), Μουζακιώτης 6, Μακρυγιάννης, Καλούδης 2, Τσάβαλος, Σπυρόπουλος 15, Ζούρντα 3(1), Ρουσάκος, Μπιλλής 13, Τσιμπούκης 13(1), Αλεξιάς 3, Σταμάτης 10(2). 

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΠΑΤΡΩΝ  47-55

Στην τέταρτη θέση οι Πατρινοί.

Δεκάλεπτα: 19-15, 30-32, 39-39, 47-55

Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζάχαρης

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ(Σούλιος): Βλάχος 8(2), Παπαδημητρίου, Κόκα, Λέκκος 2, Καραβατάκης 5, Χότζα 12, Δίτσιος, Βελλίδης 2, Μπέγας 18(4).

ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΩΝ (Ελευθεριάδης):Τουλάτος 14(1), Βεργανελάκης 3(1), Παπανικολόπουλος 11, Ροκανάς 11, Παπαγεωργίου 6, Κανελλόπουλος 10, Γιαλελής.

ΑΡΗΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 59-73

Δεκάλεπτα: 10-16, 21-32, 40-53, 59-73

Διαιτητές: Καρακατσούνης-Τζαφλέρης

ΑΡΗΣ(Κεσαπίδης): Παουλεάνου 1, Φώτογλου, Φλιώνης, Τσιροπούλης, Σιδηροηλίας, Πουλιανίτης 17(1), Βενετίδης, Μήτογλου 23(2), Καρανώτας 6.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ(Παπαδόπουλος): Τσούπρος, Χριστοδούλου, Κακαργιάς 8(2), Ερεβμπενάζιε 10(2), Κοντακτσίου, Σταυριανόπουλος 2, Μαγιτόμπε, Σταύρος 9(2), Μακρυγιάννης 9(3), Φωτεινάκης 2, Διαμαντάκος 27, Χαραλαμπόπουλος 6(1).

Πολύ μεγάλη νικη του Παναθηναικού,που λόγω της έκτασης της,του δινει σοβαρες πιθανότητες για την πρωτιά.

Όλα θα κριθούν αύριο στο Αρης-Πανιωνιος.
Αν κερδισουν οι κυανέρυθροι,κατακτουν το πανελληνιο.Αηττητοι.
Νικη του ΑΡΗ από 1-25(που το βλέπω πιθανότατο),δινει στον Παναθηναικό την πρωτιά ,στην τριπλή ισοβαθμία...
Νίκη με παραπάνω,ευννοει του κριτρινους.

Στα του ματς,ο ΠΑΟ πήρε εξαρχης το κεφάλι και ποτέ δεν ξανακοίταξε πίσω.
32-21 το ημίχρονο,με τον Χαραλαμπόπουλο να έχει μόλις ένα διποντο(το πρώτο του Παναθηναικού μάλιστα). . .
Τελικά τελειωσε με 6  μόλις,γεγονός που δίνει ακόμα μεγαλύτερη αξία στην νίκη των πρασίνων.

Στους διαιτητες,βλέπω Καρακατσούνη.
Να υποθέσω ο γνωστός που σφυράει Α1;;

 Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  301-222  8
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  316-234  7
ΑΡΗΣ  314-237  7
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΩΝ 209-260  6
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ  202-281  4
ΗΡΑΚΛΕΙΟ  219-327  4

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

10.00 ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

12.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΩΝ

14.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΑΡΗΣ
Gkos
70-64 ο Πανιώνιος και δικαιος πρωταθλητής.
benchwarmer
Και ήμουν έτοιμος να γράψω ότι δεν υπάρχει τόπικ για την τελική φάση tongue.gif

Θέλω την άποψή σου φίλε μου (μιας που φαίνεται ότι ασχολείσαι πολύ) για τον Σταμάτη.
Gkos
Πολύ καλός παίκτης,αδερφέ(λογικά θα βγήκε mvp).

Ομολογώ οτι δεν σου γεμιζει το ματι αρχικά,αλλα οταν τον δεις στο παρκέ,απλα α-σταματη-τοςsmile.gif
Καλός σκόρερ,ηγέτης και χωρις να εκβιαζει προσπάθειες (οπως πχ ο Τολιόπουλος,που παιζει μόνο για την παρτη του και τα στατιστικά του).

Θα δειξει το μελλον.

Υ.γ.Δεν εκανα νεο θρεντ,για να μην γεμιζω χώρο.

Αν παω στο Παιδων θα κανω εναsmile.gif
Gkos
Καλησπερίζω.  

Ολοκληρώθηκε χτες το πανελλήνιο πρωτάθλημα  στα Τρίκαλα,με τον Πανιώνιο να κατακτά τον τίτλο,κερδίζοντας ανετα τον Αρη που κατέληξε τρίτος.

Αναλυτικά,

Ηράκλειο-Καστοριά  78-67

Δεκάλεπτα: 18-16, 35-28, 63-46, 78-67

Διαιτητές: Φακίτσας-Κοντογιάννης

ΗΡΑΚΛΕΙΟ(Σηφομιχελάκης): Σταράκης 21(5), Γεωργόπουλος, Πηρουνάκης 2, Θεοδωρίδης 8, Σπυριδάκης 8, Μαραγκάκης 5(1), Τσαγκαράκης 1, Πουλής, Κολαρετάκης 2, Παπασταυράκης, Στρατάκης 27(1), Παπαδούλης 4.

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ(Σούλιος): Παπαδημητρίου 6, Κόκα, Λέκκος 13, Καραβατάκης, Χότζα 18(2), Δίτσιος, Βελλίδης 9, Μπέγος 21(2).

Παναθηναικός-Σπόρτινγκ Πατρών  75-64

Δεκάλεπτα: 29-21, 45-35, 64-49, 75-64  

Διαιτητές: Παγώνης-Παζώλης

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ(Παπαδόπουλος): Τσούπρος 3, Χριστοδούλου 3(1), Κακαργιάς 2, Ερεβμπενάζιε 10, Κοντακτσίου, Σταυριανόπουλος 2, Μαγιτόμπε, Σταύρος 4, Μακρυγιάννης 3(1), Φωτεινάκης 8(2), Διαμαντάκος 28, Χαραλαμπόπουλος 12(1).

 ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΩΝ (Ελευθεριάδης):Τσιακμάς, Τουλάτος, Βεργανελάκης 11(1), Παπανικολόπουλος 6(1), Ροκανάς 26(4), Μπακαφούκας, Παπαγεωργίου, Κανελλόπουλος 11(1), Κατσαβόπουλος 4, Ζαχαράκης, Γιαλελής 6(2), Νάτσκος.

Πανιώνιος-Άρης 70-64

Δεκάλεπτα: 19-23, 40-34, 57-46, 70-64

Διαιτητές: Μητσόπουλος-Δεσλής

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ(Δεγαϊτάς): Καράμπελας 7(1), Καλούδης, Τσάβαλος, Σπυρόπουλος 15, Ζούρντα,, Μπιλλής 17(2), Τσιμπούκης 11(3), Σταμάτης 20(2).

ΑΡΗΣ(Κεσαπίδης): Σιδηρόπουλος 11, Παουλεάνου, Φώτογλου 2, Φλιώνης 8, Καρασίμος, Τσιροπούλης, Σιδηροηλίας 2, Πουλιανίτης 8(1), Βενετίδης 4, Μήτογλου 24(2), Καρανώτας 5, Δέτσικας.

Μεχρι το πρώτο 10λεπτο,ήταν ντέρμπι,μετά ξέφυγε με διψήφιες διαφορές ο Πανιώνιος και δεν ξανακοίταξε πίσω.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  361-286  10
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  391-298  9
ΑΡΗΣ  378-307  8
ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΠΑΤΡΩΝ 273-325  7
ΗΡΑΚΛΕΙΟ  297-394  6
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ  269-359  5

Πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης αναδείχθηκε ο Γιώργος Διαμαντάκος του Παναθηναϊκού. Την απονομή έκανε ο ομοσπονδιακός προπονητής, Κώστας Μίσσας.

Οι προπονητές ανέδειξαν πολυτιμότερο παίκτη της διοργάνωσης τον Δημήτρη Σταμάτη του Πανιωνίου, που πήρε το έπαθλο από τον περιφερειάρχη Θεσσαλίας, Κώστα Αγοραστό.
Κατόπιν ψηφοφορίας των προπονητών στην καλύτερη πεντάδα των αγώνων αναδείχθηκαν οι Δημήτρης Σταμάτης (Πανιώνιος), Στέλιος Πουλιανίτης (Αρης), Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (Παναθηναϊκός), Αναστάσης Σπυρόπουλος (Πανιώνιος) και Γιώργος Διαμαντάκος (Παναθηναϊκός). Την απονομή έκανε ο εντεταλμένος σύμβουλος αθλητισμού της περιφέρειας Θεσσαλίας Ευθύμης Ρετζιάς.


Αυτά.
Σαν ένα μικρό σχόλιο να πω ,ότι ο Πανιώνιος το πηρε δικαια και αήττητος και με διέψευσε που τον ειχα για πιο κάτω,η απογοήτευση ηταν ο Αρης,που κατέβηκε ως φαβορί και έχασε με κάτω τα χέρια,και τα δυο κρίσιμα ματς.


Και το ερώτημα ειναι το εξης:
Ο Σταμάτης έχει μάνατζερ;:)))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.