Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2008-09 (2ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Udall
Πήγασος-Πατήσια 53-69 σε έναν αγώνα όπου ο Πήγασος πάλεψε φιλότιμα (όπως όλα τα παιχνίδια του φέτος) αλλά τα Πατήσια τον πήραν ομολογουμένως στο ρελαντί.
Πάθος από τα παιδιά του Πήγασου που προφανώς με το Ιλιον ήταν αρκετό, αλλά απέναντι σε μονταρισμένες ομάδες με στόχο και αξιώσεις δεν αρκεί.
Η διαφορά εμφανής.
Την επόμενη Παρασκευή στο ίδιο γήπεδο Πατήσια-Νεάπολη.
Από τα πολύ ενδιαφέροντα παιχνίδια του ομίλου φέτος.
Η Νεάπολη θα κατέβει γιά πρώτη φορά φέτος προερχόμενη από ήττα.
Άσχημο το timing όταν καλείσαι να δώσεις τον σημαντικότερο αγώνα της σεζόν απέναντι στον κατά τεκμήριο πλέον ισχυρότερο αντίπαλο.
Ευχάριστη έκπληξη και η προσέλευση κόσμου χθες στη Γκράβα.
Υποθέτω ότι την άλλη Παρασκευή θα είναι ακόμα περισσότερος.

Κάποιες φήμες που λένε ότι τα Πατήσια θα βάλουν εισιτήριο στο συγκεκριμένο αγώνα ελέγχονται ως ανακριβείς...
maclovin
68 ποντους μονο ο ψηλος των πατησσιων αληθευει? 69.gif
sop
QUOTE(maclovin @ Mar 8 2009, 22:09 ) *
68 ποντους μονο ο ψηλος των πατησσιων αληθευει? 69.gif

eυκολα ο οιονος τον ορφεα...περιπου 25 ποντους η διαφορα..ξερει κανεις ποσο ηρθε η λυκοβρυση με το ιλιον??
liakopoulos
σιγα την ευκολη νικη,ασχημο παιχνιδι απο τον οιωνο,μη σας ξεγελα το σκορ,μαλλον το οτι παιζανε με υποδεεστερο αντιπαλο,επηρεασε μερικους παιχτες,πιστευω η πρωτη τριαδα εχει ξεκαθαρισει,απλα απομενει να δουμε πως θα ειναι η σειρα τους,5 ματσακια ολη η χρονια της δ εσκα

Πατησια-Νεαπολη
Νεαπολη-Οιωνος
Οιωνος-Πατησια
Νεαπολη-Πατησια
Οιωνος-Νεαπολη


τωρα οποιος χασει βαθμους στα υπολοιπα,τι να πω...εχασε...αλλα μπασκετ ειναι ποτε δε ξερεις...

καλημερα
Udall
Λυκόβρυση-Ιλιον 1 αλλά συμπαθάτε με, μου διαφεύγει το σκορ.
Με αφορμή το ρεαλιστικό πίνακα Λιακόπουλου συνειδητοποίησα ότι από μία αλυσίδα συμπτώσεων πράγματι οι κατά τεκμήριο τρεις πρώτοι και καλύτεροι με εξαίρεση το ντέρμπυ Οιωνός-Πατήσια του πρώτου γύρου έχουν ...αποφύγει να αναμετρηθούν μεταξύ τους, ενώ τυπικά είμαστε πέντε αγωνιστικές πριν το τέλος, (ουσιαστικά λόγω αναβολών, έξι).
Αυτό είναι ένα -ποιητική αδεία- θα λέγαμε Μακιαβελικό σενάριο που και να ήθελε κάποιος να εφαρμόσει θα έπρεπε να κοπιάσει πολύ.
Καραμπόλα στην καραμπόλα αναβολών οι τρεις δεν έχουν ουσιαστικά μετρήσει τις δυνάμεις τους μεταξύ τους ενώ τη μία και μόνη φορά που συνέβη, η διαφορά του ενός καλαθιού δεν αποτελεί ακλόνητο μέγεθος.

Συμπέρασμα: Σασπένς και ενδιαφέρον μέχρι τέλους
majerle
QUOTE(Udall @ Mar 9 2009, 16:43 ) *
Λυκόβρυση-Ιλιον 1 αλλά συμπαθάτε με, μου διαφεύγει το σκορ.
Με αφορμή το ρεαλιστικό πίνακα Λιακόπουλου συνειδητοποίησα ότι από μία αλυσίδα συμπτώσεων πράγματι οι κατά τεκμήριο τρεις πρώτοι και καλύτεροι με εξαίρεση το ντέρμπυ Οιωνός-Πατήσια του πρώτου γύρου έχουν ...αποφύγει να αναμετρηθούν μεταξύ τους, ενώ τυπικά είμαστε πέντε αγωνιστικές πριν το τέλος, (ουσιαστικά λόγω αναβολών, έξι).
Αυτό είναι ένα -ποιητική αδεία- θα λέγαμε Μακιαβελικό σενάριο που και να ήθελε κάποιος να εφαρμόσει θα έπρεπε να κοπιάσει πολύ.
Καραμπόλα στην καραμπόλα αναβολών οι τρεις δεν έχουν ουσιαστικά μετρήσει τις δυνάμεις τους μεταξύ τους ενώ τη μία και μόνη φορά που συνέβη, η διαφορά του ενός καλαθιού δεν αποτελεί ακλόνητο μέγεθος.

Συμπέρασμα: Σασπένς και ενδιαφέρον μέχρι τέλους



Udall έλα στο derby Πατήσια Νεάπολη να είσαι στο μικρόφωνο κ να μεταδίδεις στο justin rolleyes.gif
Χαραμίζεσαι αδερφέ! blove.gif
odysseas 1998
Την Παρασκευή αυτή παίζει Πατήσια-Νεάπολη?Ξέρεις κανείς την ώρα?Θέλω να το δω αυτό το ματσάκι.
kidd5
[quote name='odysseas 1998' date='Mar 9 2009, 21:25 ' post='280136']
Την Παρασκευή αυτή παίζει Πατήσια-Νεάπολη?Ξέρεις κανείς την ώρα?Θέλω να το δω αυτό το ματσάκι.

13/3 - 21.45: Πατήσια-Νεάπολη..........
steky78
QUOTE(Udall @ Mar 6 2009, 10:06 ) *
Ο φίλτατος steky 78 έθεσε το θέμα σε μία εντελώς νέα διάσταση που ομολογώ δεν είχα αντιληφθεί. Mea culpa.
Με τάπωσες κανονικά αγαπητέ.
Γουδή, Στρέφη, Γκράβα, Κλειστό Ιλίου, κ.λ.π. - Δεν στήνουν κάμερες τα κανάλια - Να καταργηθούν πάραυτα - ΛΟΥΚΕΤΟ !
Ομοίως Ηρώδειο, Επίδαυρος, Μέγαρο Μουσικής, αλλά και Κατράκειο, Θέατρο Λυκαβητού, Θέατρο Βράχων, κ.λ.π. - ΛΟΥΚΕΤΟ!
Αντιθέτως.
ΟΛΟΙ στο Σεφερλή ! Δελφινάριο και πάσης Ελλάδος !
Αυτόν τουλάχιστον τον δείχνει σταθερά εδώ και χρόνια ο ΑΝΤ 1.

Πλάκα έκανα, όπως νομίζω κάνεις πλάκα κι εσύ... Απλά είναι λίγο αστείο να λέμε "κέρδος για το μπάσκετ" και "ας το απολαύσουν οι φίλαθλοι" για ματς της... Δ' ΕΣΚΑ. Ντάξει, παίζουμε το μπασκετάκι μας, κάνουμε το χαβαλέ μας, αλλά ως εκεί. Κέρδος είναι που κάνουμε το χόμπι μας. Anyway, χιούμορ έκανα...

ΥΓ: Πάντως, το φετινό επίπεδο του ομίλου είναι το χειρότερο των τελευταίων 3 ετών, κατά τη γνώμη μου...
g_80
QUOTE(steky78 @ Mar 11 2009, 11:06 ) *
Πλάκα έκανα, όπως νομίζω κάνεις πλάκα κι εσύ... Απλά είναι λίγο αστείο να λέμε "κέρδος για το μπάσκετ" και "ας το απολαύσουν οι φίλαθλοι" για ματς της... Δ' ΕΣΚΑ. Ντάξει, παίζουμε το μπασκετάκι μας, κάνουμε το χαβαλέ μας, αλλά ως εκεί. Κέρδος είναι που κάνουμε το χόμπι μας. Anyway, χιούμορ έκανα...

ΥΓ: Πάντως, το φετινό επίπεδο του ομίλου είναι το χειρότερο των τελευταίων 3 ετών, κατά τη γνώμη μου...



ειναι λιγο ατοποο να το λες αυτο αφου κα8ε χρονο τον καθε ομιλο τον απαρτιζουν διαφορετικεσ ομαδες......8α μπορουσες να κανεισ μια συκριση των 3 ομιλων της Δ....φυσικα ειναι δυσκολο να εχουμε εικονα του ομιλου με λαγονησι αριωνα κλπ αλλα σε σχεση με τον αλλο ομιλο (οδυσεας ελληνορωσσοι κλπ) νομιζω οτι ο 2ος ειναι λιγο ανωτερος...βεβαια πολυ σχετικα ειναι ολα αυτα....
Udall
QUOTE(majerle @ Mar 9 2009, 18:00 ) *
Udall έλα στο derby Πατήσια Νεάπολη να είσαι στο μικρόφωνο κ να μεταδίδεις στο justin rolleyes.gif
Χαραμίζεσαι αδερφέ! blove.gif

Φυσικά και θα είμαι την Παρασκευή στο γήπεδο σύντροφε!
Δεν έχω χάσει παιχνίδι εντός έδρας φέτος. Παρεμπιπτόντως: Τι εστί "justin";

QUOTE(steky78 @ Mar 11 2009, 11:06 ) *
Πλάκα έκανα, όπως νομίζω κάνεις πλάκα κι εσύ... Απλά είναι λίγο αστείο να λέμε "κέρδος για το μπάσκετ" και "ας το απολαύσουν οι φίλαθλοι" για ματς της... Δ' ΕΣΚΑ. Ντάξει, παίζουμε το μπασκετάκι μας, κάνουμε το χαβαλέ μας, αλλά ως εκεί. Κέρδος είναι που κάνουμε το χόμπι μας. Anyway, χιούμορ έκανα...

ΥΓ: Πάντως, το φετινό επίπεδο του ομίλου είναι το χειρότερο των τελευταίων 3 ετών, κατά τη γνώμη μου...

Όσο κι αν ακούγεται οξύμωρο και παρά την όποια αβάντα κάνουμε στο πτωχό πλην τίμιο πρωταθλημα της Δ΄κατηγορίας (άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε ...ταπώσει), οι πραγματικοί εραστές του ερασιτεχνικού μπάσκετ - σαν την αφεντομουτσουνάδα μου- μπορούμε να απολαμβάνουμε ακόμα ανάμεσα στις λίγες χαρές της ζωής που μας απέμειναν ένα ωραίο ματσάκι σύντροφε.
Επικαλούμαι δε τον ποιητή προς επίρρωσην του βίτσιου μου:
"Όλα είναι ακίνητα
όλα είναι ψέμματα
σαν της οθόνης τους φόνους και τα αίματα
όλα συμβαίνουνε μεσ΄στο κεφάλι μας
και διασκεδάζουμε το μαύρο χάλι μας"

(Τζιμάκος)
odysseas 1998
[quote name='g_80' date='Mar 11 2009, 14:33 ' post='280591']
ειναι λιγο ατοποο να το λες αυτο αφου κα8ε χρονο τον καθε ομιλο τον απαρτιζουν διαφορετικεσ ομαδες......8α μπορουσες να κανεισ μια συκριση των 3 ομιλων της Δ....φυσικα ειναι δυσκολο να εχουμε εικονα του ομιλου με λαγονησι αριωνα κλπ αλλα σε σχεση με τον αλλο ομιλο (οδυσεας ελληνορωσσοι κλπ) νομιζω οτι ο 2ος ειναι λιγο ανωτερος...βεβαια πολυ σχετικα ειναι ολα αυτα....
[/quote
Παρακολουθόντας τα παιχνίδια του Οδυσσέα στον τρίτο όμιλο πιστεύω ότι είναι σχεδόν ισάξιοι οι 2 όμιλοι(δεύτερος και τρίτος).Στον δεύτερο υπάρχουν 3 πολύ καλές ομάδες(Πατήσια νεάπολη και Οιωνός με τυχαία σειρά) και στον τρίτο 1(εθνικός ελληνορώσσων) και άλλες καλές(Ρουφ,Οδυσσέας,Κωφοί και Πακ Χαλανδρίου).Το θέμα είναι αν οι 3 του ομίλου σας είναι στο επίπεδο της μιας δικιάς μας(οπότε έχετε πολύ πιο δυνατό όμιλο),ή οι 3 καλές σας είναι σαν τις 4 καλές μας και χειρότερες από τον τους Ελληνορώσσους(οπότε έχουμε πολύ πιο δυνατό όμιλο).Μάλλον το πρώτο ισχύει αλλά θα φανεί στα μπαράζ πρωταθλητών.Ελπίζω να έρθω να δω το Πατήσια-Νεάπολη(και να έρθει διπλό!) για να έχω μια εικόνα από τον όμιλό σας.Ο πρώτος όμιλος πάντα είναι πιο...χαλαρός.
Psykoman
Ο πρώτος όμιλος παιδιά είναι μακράν ο καλύτερος με τους 4 πρώτους να αποτελούν δυνατές ομάδες και στη Γ' ΕΣΚΑ...

τώρα από πού βγαίνει το συμπέρασμα "ο πρώτος όμιλος είναι πάντα πιο χαλαρός" όταν ο τρίτος όμιλος έχει 8 ομάδες δεν μπορώ να καταλάβω....

ελάτε να δείτε αγώνα του πρώτου ομίλου και μετά μιλάτε...



όσο για τα μπαράζ..... ούτε συζήτηση...

ο υπερπρωταθλητής θα είναι από τον πρώτο όμιλο....
liakopoulos
Ο καθενας πιστευει στην ομαδα του να δουμε τι θα γινει πρωτα στον ομιλο και μετα μιλαμε για υπερπρωταθλητες της Δ ΕΣΚΑ!!!

Ο Οιωνος εκανε τα ευκολα δυσκολα,κερδισε τελικα ομως 62-61 σημερα...Δε βλεπω να αλλαζει τιποτα μεχρι τα παιχνιδια μεταξυ των 3 πρωτων.
g_80
QUOTE(Psykoman @ Mar 11 2009, 20:35 ) *
Ο πρώτος όμιλος παιδιά είναι μακράν ο καλύτερος με τους 4 πρώτους να αποτελούν δυνατές ομάδες και στη Γ' ΕΣΚΑ...

τώρα από πού βγαίνει το συμπέρασμα "ο πρώτος όμιλος είναι πάντα πιο χαλαρός" όταν ο τρίτος όμιλος έχει 8 ομάδες δεν μπορώ να καταλάβω....

ελάτε να δείτε αγώνα του πρώτου ομίλου και μετά μιλάτε...



όσο για τα μπαράζ..... ούτε συζήτηση...

ο υπερπρωταθλητής θα είναι από τον πρώτο όμιλο....



χαχαχαχα...χαλαρωσε ρε μεγαλε...μη το κανουμε και εδω το forum ροντεο οπως το χετε κανει εσεις στο 1ο ομιλο......εντα3ει συζυτηση κανουμε....μπορει και να χεισ δικιο....ε3'αλλου δεν εχουμε καποιο αντικειμενικο μετρο για να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα για το ποιος ομιλος ειναι πιο δυνοτος η για το ποια ομαδα 8α βγει super/duper πρωρα8λητρια.....οποτε ασ παι3ουμε το μπασκετακι και το μαι 8α ναι ωραια με τις κουπεσ στον πειραια!!(ασχετο!!!...) smiley.gif
Udall
Σύντροφοι Ομιλιστές: (συγχωρείστε μου το νεολογισμό)
Διακρίνω μία υπολανθάνουσα τάση.
Το γνωστό και υγιές φαινόμενο της φιλαθλοοπαδικής υποστήριξης σε μία ομάδα να τείνει να εξαπλωθεί σε οπαδισμό ολόκληρων ομίλων της Δ΄κατ.
Μ΄άλλα λόγια κινδυνεύουμε σε λίγο να διαχωριστούμε σε οπαδούς και ομίλων.
Ήδη υπάρχει "εισπήδηση" (κατά την εκκλησιαστική ορολογία) φιλάθλων ομάδων του 1ου και 3ου ομίλου στο φόρουμ του 2ου.
Αναμφισβήτητα είναι καλοδεχούμενη η παράθεση κάθε άποψης από οποιονδήποτε.
Σπεύδω όμως να προλάβω εν τη γενέσει της μία ανεδαφική αντιπαράθεση τύπου "ο τάδε όμιλος διαθέται ποιοτικότερες ομάδες από τον δείνα" κ.λ.π. αφού είναι αυτονόητο ότι αν δύο ή περισσότερες ομάδες δεν αγωνιστούν μεταξύ τους (και μάλιστα πάνω από μία φορά), τα μεγέθη δεν είναι συγκρίσσιμα.
Ως δηλωμένος εραστής της ερασιτεχνικής κατηγορίας παρακολουθώ και άλλες κατηγορίες όπως και ομίλους εκτός από αυτόν της ομάδας μου. Συμπεράσματα υπάρχουν. Προτιμώ όμως να τα κρατώ γιά τον εαυτό μου γιατί και ολοκληρωμένα δεν είναι, αλλά και κάθε ομάδα δικαιούται να έχει μεταπτώσεις.
Ας πρυτανεύσει ψυχραιμία και υπομονή.

Όσο γιά τον Πήγασο απέναντι στον Οιωνό, είχα δηλώσει πρόσφατα ότι αυτή η ομάδα προς τιμήν της παλεύει κάθε παιχνίδι.
Άρα γιά το μόνο που μπορεί να την κατηγορήσει κάποιος είναι γιά συνέπεια.
Οπότε δεν βρίσκω υποτιμητικό γιά τον Οιωνό το ότι κέρδισε στον πόντο.
Τουναντίον.
Psykoman
QUOTE(g_80 @ Mar 12 2009, 09:54 ) *
χαχαχαχα...χαλαρωσε ρε μεγαλε...μη το κανουμε και εδω το forum ροντεο οπως το χετε κανει εσεις στο 1ο ομιλο......εντα3ει συζυτηση κανουμε....μπορει και να χεισ δικιο....ε3'αλλου δεν εχουμε καποιο αντικειμενικο μετρο για να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα για το ποιος ομιλος ειναι πιο δυνοτος η για το ποια ομαδα 8α βγει super/duper πρωρα8λητρια.....οποτε ασ παι3ουμε το μπασκετακι και το μαι 8α ναι ωραια με τις κουπεσ στον πειραια!!(ασχετο!!!...) smiley.gif



φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο...απλά ήταν η απάντησή μου στο ποιος όμιλος είναι ο πιο χαλαρός που ανέφερε παιδί του τρίτου ομίλου...

και για να του θυμίσω... το Λαγονήσι κέρδισε το ΠΑΚ 50 πόντους μέσα στο ΠΑΚ και τα Γλυκά Νερά καμιά 20αριά μπορεί και παραπάνω..που είναι τελευταία στον όμιλό μας..

Έχεις δίκιο πάντως και δεν ξανασχολούμαι...πάντως ροντέο δεν το έχουμε κάνει...
g_80
QUOTE(Psykoman @ Mar 12 2009, 14:21 ) *
φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο...απλά ήταν η απάντησή μου στο ποιος όμιλος είναι ο πιο χαλαρός που ανέφερε παιδί του τρίτου ομίλου...

και για να του θυμίσω... το Λαγονήσι κέρδισε το ΠΑΚ 50 πόντους μέσα στο ΠΑΚ και τα Γλυκά Νερά καμιά 20αριά μπορεί και παραπάνω..που είναι τελευταία στον όμιλό μας..

Έχεις δίκιο πάντως και δεν ξανασχολούμαι...πάντως ροντέο δεν το έχουμε κάνει...


ενδιαφερον στοιχειο αυτο για τον ΠΑΚ....αν παιζανε ολοι πληρεισ τοτε αυτο μπορει να αποτελεσει βαση για μια συγκριση δυναμικατητασ των ομιλων....παντως αν οντως εχασαν 50 και 20 ποντους ο 1οσ ομιλοσ πρεπει να ειναι πολυ δυνατος ....

ΥΓ1:ta γλυκα νερα δεν ειναι τελευταια στον ομιλο σας... ο dionysos einai
ΥΓ2:εε οχι και δε το κανατε ροντεο...εδω ο admin sας το ειχε κλεισει για μια μερα γιατι πλακωνοσαστε !!!! smiley.gif

καλη συνεχεια στους παντες ανε3αρτητως ομιλων!!!!!
steky78
Τους ομίλους μεταξύ τους δεν μπορώ να τους συγκρίνω, αν και έχω άποψη τόσο για τον 2ο (όπου συμμετέχω 3 χρόνια), όσο και για τον 3ο (είναι πιο κοντά στη γειτονιά μου και ενίοτε παρακολουθώ).
Αυτό, όμως, που λέω με βεβαιότητα είναι ότι ο φετινός 2ος είναι χαμηλότερου επιπέδου από τον περυσινό με τις ίδιες περίπου ομάδες και με τον προπέρυσινο (τότε ήταν ο 3ος).
Αυτό που είπε κάποιος φίλος ότι οι ομάδες στους ομίλους αλλάζουν κάθε χρόνο δεν ισχύει. Εξαιρουμένων, βεβαίως αυτών που ανεβαίνουν στη Γ και αυτών που έρχονται από εκεί. Ομάδες όπως οι Λυκόβρυση, Ορφέας, Πήγασος ήταν καλύτερες πέρυσι και πρόπερσι (οι 2 πρώτοι). Οι Άγ. Ανάργυροι και Νικηφόρος που ανέβηκαν πέρυσι είναι σαφώς ανώτεροι από τους εφετινούς διεκδικητές. Και αυτές που ήρθαν φέτος από τη Γ είναι επιπέδου Δ καθαρά. Μόνον η Νεάπολη είναι ανεβασμένη σε σχέση με την περασμένη διετία.
odysseas 1998
Εγώ ο "τριτοομιλήτης" πάντως που είπα ότο ο πρώτος όμιλος είναι πιο... χαλαρός είπα την άποψή μου χωρίς να έχω το αλάνθαστο και φυσικά χωρίς παρωπίδες γιατί παραδέχτηκα ότι μάλλον ο δεύτερος είναι πιο δυνατός.Βέβαια αυτά δενεχουν σημασία,απλά ήθελα να αποκαταστήσω την αντικειμενικότητά μου!Τα λέμε στο Πατήσια-Νεάπολη μιας και μένω κοντά στη Γκράβα.
kidd5
QUOTE(odysseas 1998 @ Mar 12 2009, 18:25 ) *
Εγώ ο "τριτοομιλήτης" πάντως που είπα ότο ο πρώτος όμιλος είναι πιο... χαλαρός είπα την άποψή μου χωρίς να έχω το αλάνθαστο και φυσικά χωρίς παρωπίδες γιατί παραδέχτηκα ότι μάλλον ο δεύτερος είναι πιο δυνατός.Βέβαια αυτά δενεχουν σημασία,απλά ήθελα να αποκαταστήσω την αντικειμενικότητά μου!Τα λέμε στο Πατήσια-Νεάπολη μιας και μένω κοντά στη Γκράβα.

Ρεκόρ προσεύλευσης βλέπω σήμερα.....sold out!! smiley.gif
maclovin
QUOTE(kidd5 @ Mar 13 2009, 00:36 ) *
Ρεκόρ προσεύλευσης βλέπω σήμερα.....sold out!! smiley.gif



Συμφωνα με δημοσιευματα του ιταλικου τυπου ο σκαουτερ της αρμανι Αλεσαντρο Μπαμπουινι θα δωσει το παρων..
g_80
QUOTE(maclovin @ Mar 13 2009, 16:02 ) *
Συμφωνα με δημοσιευματα του ιταλικου τυπου ο σκαουτερ της αρμανι Αλεσαντρο Μπαμπουινι θα δωσει το παρων..



smiley.gif

17:01. LIVE from GRAVA sports arena ( !!!! icon_drunk.gif !!!) :συνοστισμος φιλαθλων λιγες ωρες πριν το πρωτο τζαμπολ, ε3ω απο το κλειστο, με τα ματ να αναγκaζονται να κανουν χρηση χημικων για να αποφυγουν κυματα οπαδων που προσπα8ουν να μπουν χωρις εισιτηριο στο γηπεδο...
maclovin
QUOTE(g_80 @ Mar 13 2009, 16:59 ) *
smiley.gif

17:01. LIVE from GRAVA sports arena ( !!!! icon_drunk.gif !!!) :συνοστισμος φιλαθλων λιγες ωρες πριν το πρωτο τζαμπολ, ε3ω απο το κλειστο, με τα ματ να αναγκaζονται να κανουν χρηση χημικων για να αποφυγουν κυματα οπαδων που προσπα8ουν να μπουν χωρις εισιτηριο στο γηπεδο...


Μεγαλη νικη νεαπολης..μπασκετικη πανω απο ολα
sop
QUOTE(maclovin @ Mar 14 2009, 01:27 ) *
Μεγαλη νικη νεαπολης..μπασκετικη πανω απο ολα

συγχαρητηρια στην νεαπολη..με πολλες ελειψεις κερδισε στα ισια τα πληρη πατησια...πολυ πιο ομαδα η νεαπολη και πολυ δικαιη νικη!
KOBY
Συγχαρητηρια στη νεαπολη.
Ειμασταν πολυ κακοι και αξιζαμε να χασουμε αυτο το παιχνιδι.
Τωρα τι εννοει ο malc με τον ορο μπασκετικη νικη?
Μαλλον το οτι η νεαπολη κερδισε μια ομαδα που ειναι δυο σκαλια πανω "μπασκετικα".
Τελος παντων τα ροστερ μενουν στα χαρτια και το θεμα ειναι τα αποτελεσματα στο γηπεδο.
Και παλι συγχαρητηρια.
majerle
QUOTE(KOBY @ Mar 14 2009, 09:36 ) *
Συγχαρητηρια στη νεαπολη.
Ειμασταν πολυ κακοι και αξιζαμε να χασουμε αυτο το παιχνιδι.
Τωρα τι εννοει ο malc με τον ορο μπασκετικη νικη?
Μαλλον το οτι η νεαπολη κερδισε μια ομαδα που ειναι δυο σκαλια πανω "μπασκετικα".
Τελος παντων τα ροστερ μενουν στα χαρτια και το θεμα ειναι τα αποτελεσματα στο γηπεδο.
Και παλι συγχαρητηρια.


Δίκαιη νίκη. Με βασικές απουσίες η Νεάπολη, αλλά όταν χρειάστηκε έπαιξε και το πήρε.
Προσωπικά θεωρώ το Τρίτωνα καλύτερη ομάδα από το ΓΣ Πατησίων.
Τίποτα το ιδιαίτερο στο παιχνίδι τους τα Πατήσια, απλά ήταν ντέρμπυ και στο τέλος κέρδισε όντως η πιο ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ομάδα. icon_drunk.gif bball.gif

ps: Τα 2 σκαλιά πάνω που τα είδες φίλε μου; Please mind the gap between the train and the platform smiley.gif
liakopoulos
Μπραβο στη Νεαπολη!Εχει δρομο ακομα για το τελος,το μονο μειονεκτημα της Γκραβας ειναι οτι δεν ειναι εδρα...Εχουν παιξει εκει ολες οι ομαδες που υπαρχουν στην Αθηνα,απο 10 φορες η καθεμια,τι να κανουμε...Δημος Αθηναιων με ενα κλειστο της Γκραβας...Καπου διαβασα για το Τριτωνα,βασικα προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι ειναι πολυ καλυτερος απο αυτο που φαινεται στη βαθμολογια,και ειναι τυχερες οι πρωτες ομαδες που εχουν τελειωσει τα παιχνιδια μαζι του...Απλα...δε ξερω τι γινεται σε αυτη την ομαδα που οφειλεται η θεση της την ειχα για ανετα πρωτη!Το πρωταθλημα συνεχιζεται αντε να δουμε ποτε θα γινει το Νεαπολη-Οιωνος!
maclovin
QUOTE(KOBY @ Mar 14 2009, 09:36 ) *
Συγχαρητηρια στη νεαπολη.
Ειμασταν πολυ κακοι και αξιζαμε να χασουμε αυτο το παιχνιδι.
Τωρα τι εννοει ο malc με τον ορο μπασκετικη νικη?
Μαλλον το οτι η νεαπολη κερδισε μια ομαδα που ειναι δυο σκαλια πανω "μπασκετικα".
Τελος παντων τα ροστερ μενουν στα χαρτια και το θεμα ειναι τα αποτελεσματα στο γηπεδο.
Και παλι συγχαρητηρια.


Ενοοω οτι ειμασταν πιο μπασκετικη ομαδα κ στο τελος φανηκε και κερδισαμε.Απορω που λες οτι ειναι 2 σκαλια πιο πανω τα πατησσια.Ομαδα που δεν σουταρει κανεις πιο μπασκετικη...πρωτη φορα το ακουω...
KOBY
Μαλλον εχουμε διαφορετικη αποψη για το μπασκετ.
Για να χαρακτιρισεις μια ομαδα μπασκετικη πρεπει να γινουν ενα δυο σκριν εστω για τα ματια του κοσμου.
Δυο πασες δυο ομαδικες προσπαθειες.
Χθες δεν το κανε καμμια ομαδα.
Ενα ατελειωτο ενας εναντιον ενος ειδα σε ολο το γηπεδο.
Οποιος δεν μπορουσε να παρει προσπαθεια εδινε την μπαλα στο διπλανο του.
Ετσι το ματς πηγε στο ποιος πιστευει πιο πολυ στα χερια του και ποιος θα βαλει τα πιο πολλα.
Το εκανε η νεαπολη και κερδισε δικαια.
Πιο μπασκετικη ομαδα θεωρω τα πατησια γιατι μπορουν να παιξουν ομαδικα και οργανωμενα.
Οταν δεν το κανουν θα χανουν οπως και χτες.
maclovin
QUOTE(KOBY @ Mar 14 2009, 19:26 ) *
Μαλλον εχουμε διαφορετικη αποψη για το μπασκετ.
Για να χαρακτιρισεις μια ομαδα μπασκετικη πρεπει να γινουν ενα δυο σκριν εστω για τα ματια του κοσμου.
Δυο πασες δυο ομαδικες προσπαθειες.
Χθες δεν το κανε καμμια ομαδα.
Ενα ατελειωτο ενας εναντιον ενος ειδα σε ολο το γηπεδο.
Οποιος δεν μπορουσε να παρει προσπαθεια εδινε την μπαλα στο διπλανο του.
Ετσι το ματς πηγε στο ποιος πιστευει πιο πολυ στα χερια του και ποιος θα βαλει τα πιο πολλα.
Το εκανε η νεαπολη και κερδισε δικαια.
Πιο μπασκετικη ομαδα θεωρω τα πατησια γιατι μπορουν να παιξουν ομαδικα και οργανωμενα.
Οταν δεν το κανουν θα χανουν οπως και χτες.


οντως μαλλον αλλο ματς βλεπαμε.. icon_drunk.gif
τουρλουμπουκισταν και ξυλο εγω ειδα απο τα πατησσια κ αρκετες μπασκετικες στιγμες απο νεαπολη
KOBY
Για το τουρλουμπουκι δε θα διαφωνησω και μενα δε μαρεσε ουτε το πρες ψηλα ουτε οι επιθεσεις μας.
Περισσοτερες φορες μας εβγαλε με μειονεκτημα στην αμυνα παρα μας βοηθησε.
Τωρα το ξυλο(?)..
Αν ειδες και ξυλο χτες τοτε εγω ειμαι αρχιτσεκουρι γιατι σε πεντε φορες που ηρθα σε επαφη με αντιπαλο εκανα πεντε φαουλ...
Δεν ηταν κακη η διαιτησια γενικα αν και στο ξεκινημα πηγε να τα κανει μπουρδελο με την αποβολη χωρις να καταλαβω το λογο.
majerle
63-65 όλα τα υπόλοιπα είναι σάλτσες.. Koby κατέβα από τα σκαλάκια να παίξουμε ρε συ, η διαιτησία στο 80% του αγώνα ήταν υπέρ σας , για να μην πω στην αρχή που κόντεψε να διώξει ο γραφικός referee φίλαθλο της νεάπολης και έβγαλε το βασικό ψηλό της με 3 φάουλ στο 2ο λεπτό!!!!

κάτι άκουσα και για το ματς με το τρίτωνα, και εκεί με 6 παίχτες παίζατε λέει...

δε πειράζει, το κακό για σας είναι ότι το κόντρα σφύριγμα μας πείσμωσε ακόμα περισσότερο..

ciao
KOBY
Το φορουμ ειναι για τις σαλτσες.
Τωρα το παραδειγμα που δινεις με τον ψηλο το ιδιο εγινε και με μενα και αν ειδες στο ποστ μου ειπα πως διαφωνω με την αποβολη.
Τα σκαλακια δεν καταλαβαινω τι σημαινουν.
Ουτε για τους εξι παιχτες καταλαβαινω τι εννοεις ετσι οπως το λες.
*Αργησα αλλα στροφαρα.Διαιτητες εννοεις.Αρα παιζαμε με 7 εφοσον στο μπασκετ ειναι δυο rolleyes.gif
maclovin
QUOTE(KOBY @ Mar 14 2009, 21:59 ) *
Το φορουμ ειναι για τις σαλτσες.
Τωρα το παραδειγμα που δινεις με τον ψηλο το ιδιο εγινε και με μενα και αν ειδες στο ποστ μου ειπα πως διαφωνω με την αποβολη.
Τα σκαλακια δεν καταλαβαινω τι σημαινουν.
Ουτε για τους εξι παιχτες καταλαβαινω τι εννοεις ετσι οπως το λες.
*Αργησα αλλα στροφαρα.Διαιτητες εννοεις.Αρα παιζαμε με 7 εφοσον στο μπασκετ ειναι δυο rolleyes.gif


μια φορα 3 δν εδωσε ρε φιλε η κοπελια(πολυ καλο παρεπιπτοντως) κατασκηνωνατε απο κατω...
KOBY
Για να τελειωνω με το θεμα και επειδη πεσατε να με φατε δεν ειπα κατι κακο για την νεαπολη.
Απλα θεωρω την ομαδα μου πιο ποιοτικη.Δηλαδη αν εμπαινε το τριποντο στην τελευταια φαση και κλεβαμε το παιχνιδι σημερα εσεις θα λεγατε οτι τα πατησια ηταν πιο μπασκετικη ομαδα απο τη νεαπολη?Φανταζομαι οχι.
Τωρα majerle αν θες να συνεχισεις με το υφακι που εχεις εναντιον των πατησιων δικαιωμα σου.
Ουτως η αλλως μαρεσει να αντιπαθουν την ομαδα μου...
Καλο σαββατοβραδο.

Μπροστα στις υπολοιπες ηταν συμπαθητικο smiley.gif
Τα 3 δευτερολεπτα ειναι απτις παραβασεις που δεν μπορω να παρατηρησω μιας και κοιταω να μπαινοβγαινω.
Παντως σουταρατε αρκετες βολες και γενικα για εκτος εδρας ματς ειχατε καλη αντιμετωπιση.
Ακυρο.Το παλλικαρακι με το 4 τι ηλικια εχει ?
majerle
ΚΟΒΥ δεν με ενδιαφέρει η ομάδα σου. Απλά είπα τη γνώμη μου,ίσως λίγο πιο επιθετικά οκ...
Καλή συνέχεια στους αγώνες σας.

KOBY
Patisia - Likovrisi assos gyrw stous 20 pontous.
Polu kaki diaitisia epaikse polu edra xwris na to xreiazomaste.
Gia na xei na krazei o majerle smiley.gif
majerle
Ότι δεν φτάνει η αλεπού... icon_wave.gif smiley.gif
Udall
Ειρήνη ημίν !
Μέσα στην έξαψη της στιγμής οι σύντροφοι posters καταναλώνονται σε αντεγκλήσεις που κατά την προσωπική μου άποψη αδικούν δύο πολύ καλές, πλην διαφορετικές ομάδες.
Ως νηφάλιος φίλαθλος (δεδηλωμένος οπαδός βέβαια) και με τη ματιά του τρίτου, απ΄έξω στην κερκίδα -άρα ψυχραιμότερου παρατηρητή,- καταθέτω γνώμη:
Συγχαρητήρια στη Νεάπολη. Πήρε αυτό που ήθελε.
Συγχαρητήρια ιδιαίτερα στον προπονητή της Νεάπολης. 'Εχοντας ένα τέτοιο έμψυχο υλικό το χειρίζεται κατά τέτοιο τρόπο ώστε παίρνει αυτό που θέλει. Μπράβο του! Το έχει ξανακάνει με το Ίλιον.
Συγχαρητήρια στους παίχτες της ομάδας. Έπαιξαν με πάθος και ψυχή απέναντι σε αντιπάλους που ως μονάδες υπερτερούν. Έμειναν μέσα στο παιχνίδι, περίμεναν την κάμψη του αντιπάλου και ήταν εκεί την κατάλληλη στιγμή για να την εκμεταλευτούν.
Κύριοι αυτός είναι ο ορισμός του ομαδικού αθλητισμού!
Τέλος, μπράβο και στους οπαδούς της Νέάπολης που έκαναν την ομάδα τους να παίζει "εντός έδρας".
Κάποιες ακρότητες συμπεριφορών σε λεπτομέρειες θα μπορούσαν βέβαια να λείπουν...

Όσον αφορά τα Πατήσια τώρα. Την Ομάδα μου.
Έχω ξαναμιλήσεις γιά στραβοπατήματα. Ουδείς αποτελεί εξαίρεση. Η άσχημη μέρα σας συνέπεσε στο ντέρμπυ.
Συγχαρητήρια επειδή μέσα σε λιγότερο από 48 ώρες αποδείξατε ότι ήταν απλά μία παρένθεση και τίποτα άλλο.
Σας θαύμασα με τη Λυκόβρυση. 12 παίχτες και οι 12 αέρας!!
Άρα είσαστε παίχτες με στόφα πρωταθλητή.
Άρα μεγάλη Ομάδα.

Συμπέρασμα:
Με ομάδες σαν τη Νεάπολη και τα Πατήσια έχουμε ελπίδα γιά το μέλλον.
Και εμείς οι οπαδοί και το Μπάσκετ γενικότερα._
kidd5
Μια χαρά ήταν η διαιτησία στο Πατήσια - Νεάπολη, απ τις καλύτερες για Δ' ΕΣΚΑ, αν και δεν το περιμέναμε.... Το παλικαράκι με το 4 είναι 16......
liakopoulos
QUOTE(liakopoulos @ Mar 9 2009, 12:22 ) *
σιγα την ευκολη νικη,ασχημο παιχνιδι απο τον οιωνο,μη σας ξεγελα το σκορ,μαλλον το οτι παιζανε με υποδεεστερο αντιπαλο,επηρεασε μερικους παιχτες,πιστευω η πρωτη τριαδα εχει ξεκαθαρισει,απλα απομενει να δουμε πως θα ειναι η σειρα τους,5 ματσακια ολη η χρονια της δ εσκα

Πατησια-Νεαπολη
Νεαπολη-Οιωνος
Οιωνος-Πατησια
Νεαπολη-Πατησια
Οιωνος-Νεαπολη


τωρα οποιος χασει βαθμους στα υπολοιπα,τι να πω...εχασε...αλλα μπασκετ ειναι ποτε δε ξερεις...

καλημερα


Τελικα λογαριαζα χωρις το ξενοδοχο...Βομβιτσα στη Γραβα,εχασε η Νεπολη απο το Πηγασο...ολοι τωρα εχουν απο 2 ηττες,αλλα παιζουν εκτος τα Πατησια και Οιωνος,με Ιλιον και Λυκοβρυση αντιστοιχα...
Udall
Έχουμε όλοι μας κατά καιρούς κάνει δηλώσεις που "έγραψαν".
π.χ. "63-65. Όλα τα υπόλοιπα είναι σάλτσες" (Majerle)
Ή: "Το φόρουμ είναι γιά τις σάλτσες" (ΚΟΒΥ)

Άς βάλω κι΄εγώ λοιπόν με τη σειρά μου λίγη σάλτσα.
Παραφράζοντας τον Majerle, 52-42, όλα τα υπόλοιπα είναι σάλτσες.
Σας θυμίζω τι έγραφα πρόσφατα:
"'Ο Πήγασος προς τιμήν του έχει παλέψει όλα τα παιχνίδια. Άρα γιά το μόνο που μπορεί να τον κατηγορήσει κάποιος είναι γιά συνέπεια".
Συγχαρητήρια λοιπόν στον Πήγασο. Έκανε το κατάλληλο παιχνίδι την κατάλληλη στιγμή γιά να βάλει φωτιά στην κορυφή του ομίλου.
Δυστυχώς γι΄αυτόν τον ίδιο είναι κάπως αργά να διεκδικήσει το οτιδήποτε.

Το ζήτημα δεν είναι εκεί. Είναι η Νεάπολη.
Με τη χθεσινή της εμφάνιση έδειξε ότι κάτι τρέχει.
Πριν λίγο καιρό, μετά το μάτς με το Ίλιον έλεγα εδώ ότι η ομάδα έχει ρέντα. Στο παιχνίδι με τα Πατήσια ό,τι έκαναν τους έπιανε. Το κυριότερο, η άσχημη μέρα των Πατησίων.
Εχθές ήρθε το ανάποδο. Η μπάλα δεν έμπαινε, έσπασαν τα στεφάνια.
Δεν ήμουν στου Στρέφη όταν έχασαν γιά πρώτη φορά. Αρκούμαι στη μαρτυρία συντρόφου που είπε ότι ο Τρίτωνας έβαλε στο τέλος τα τρίποντα και κέρδισε.
Στο χθεσινό μάτς όμως ο Πήγασος δεν κέρδισε έτσι. Μετά τα πρώτα 7-8 λεπτά μπήκε μπροστά και έφυγε μέχρι τέλους.

Γιά να μην παρεξηγούμαι.
Κάποιοι θα πουν πως "Δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλεύεται". Δεδηλωμένος Πατησιώτης επιχαίρομαι με το γλύστριμα της Νεάπολης.
Η αλήθεια είναι ότι αυτό το αποτέλεσμα είναι καλό γιά Πατήσια και Οιωνό.
Προσωπικά με συναρπάζει το αβέβαιο της κορυφής. Τρεις ομάδες στο βιράζ γιά την τελική ευθεία κι΄όποιος αντέξει.
Θυμίζω πως τόνιζα από καιρό τον παράγοντα διάρκεια.
Η Νεάπολη έχει μπροστά της τρία ντέρμπυ. Δύο με Οιωνό, ένα με Πατήσια.
Τα στραβοπατήματα πάντα είναι στο πρόγραμμα.
Κανείς δεν έχει στο τσεπάκι του τις νίκες με τους αδιάφορους. Σήμερα γιά παράδειγμα στο Ίλιον τα Πατήσια θα δοκιμαστούν.
Οι μεγαλόστομες δηλώσεις είναι γιά αφελείς.
Οπότε επιστρέφω καταλήγοντας σε ένα από τα πρώτα μου posts εδώ:

Οι ομάδες φαίνονται μέσα στο γήπεδο...

Υ.Γ. Νέες ήττες από τους τρείς πρώτους ενδέχεται να κοστίσουν ακριβά. Ο Τρίτωνας καραδοκεί...
majerle
Δίκαιη ήττα για τη Νεάπολη χτες. Πολύ κακή εμφάνιση. Όταν πετυχαίνεις σε 20 λεπτά 12 πόντους, δεν μπορείς να περιμένεις και πολλά...

Έχει ακόμα δρόμο, αυτά τα παιχνίδια πρέπει να τα καθαρίζεις αν θέλεις να ανέβεις..
ίδωμεν bball.gif
liakopoulos
Ο Πηγασος εχει πολυ καλα παιχτακια!!!!Και εξυπνα!Το περιμενα το χθεσινο.Ειχε 3 σερι παιχνιδια με τους 3 πρωτους.Και παιζει ομολογουμενως καλο μπασκετ,θεωρουσα αδυνατο να κανει 3 ηττες σερι στη Γκραβα.

RED ALERT!!!!

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ
ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ (Την αλλη Κυριακη)
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ
ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ
ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ

Τελευταια σουμα ειναι που κανω.Οποιος κανει γκελα σε αλλο παιχνιδι πραγματικα εχασε.
kidd5
ΙΛΙΟΝ - ΠΑΤΗΣΙΑ.....??
liakopoulos
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΠΑΤΗΣΙΑ 1

QUOTE(liakopoulos @ Mar 21 2009, 16:13 ) *
Ο Πηγασος εχει πολυ καλα παιχτακια!!!!Και εξυπνα!Το περιμενα το χθεσινο.Ειχε 3 σερι παιχνιδια με τους 3 πρωτους.Και παιζει ομολογουμενως καλο μπασκετ,θεωρουσα αδυνατο να κανει 3 ηττες σερι στη Γκραβα.

RED ALERT!!!!

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ
ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ (Την αλλη Κυριακη)
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ
ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ
ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ - ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ

Τελευταια σουμα ειναι που κανω.Οποιος κανει γκελα σε αλλο παιχνιδι πραγματικα εχασε.


ΚΑΛΑ ΕΓΡAΦΑ RED ALERT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Udall
Θυμίζω πως τόνιζα από καιρό τον παράγοντα διάρκεια.
Η Νεάπολη έχει μπροστά της τρία ντέρμπυ. Δύο με Οιωνό, ένα με Πατήσια.
Τα στραβοπατήματα πάντα είναι στο πρόγραμμα.
Κανείς δεν έχει στο τσεπάκι του τις νίκες με τους αδιάφορους. Σήμερα γιά παράδειγμα στο Ίλιον τα Πατήσια θα δοκιμαστούν.
Οι μεγαλόστομες δηλώσεις είναι γιά αφελείς.
Οπότε επιστρέφω καταλήγοντας σε ένα από τα πρώτα μου posts εδώ:

Οι ομάδες φαίνονται μέσα στο γήπεδο...

Υ.Γ. Νέες ήττες από τους τρείς πρώτους ενδέχεται να κοστίσουν ακριβά. Ο Τρίτωνας καραδοκεί...

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - Γ.Σ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 58-52
Αντί σχολίων παραπέμπω στο post μου λίγες ώρες πριν τον αγώνα.
sop
QUOTE(Udall @ Mar 22 2009, 08:33 ) *
Θυμίζω πως τόνιζα από καιρό τον παράγοντα διάρκεια.
Η Νεάπολη έχει μπροστά της τρία ντέρμπυ. Δύο με Οιωνό, ένα με Πατήσια.
Τα στραβοπατήματα πάντα είναι στο πρόγραμμα.
Κανείς δεν έχει στο τσεπάκι του τις νίκες με τους αδιάφορους. Σήμερα γιά παράδειγμα στο Ίλιον τα Πατήσια θα δοκιμαστούν.
Οι μεγαλόστομες δηλώσεις είναι γιά αφελείς.
Οπότε επιστρέφω καταλήγοντας σε ένα από τα πρώτα μου posts εδώ:

Οι ομάδες φαίνονται μέσα στο γήπεδο...

Υ.Γ. Νέες ήττες από τους τρείς πρώτους ενδέχεται να κοστίσουν ακριβά. Ο Τρίτωνας καραδοκεί...

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - Γ.Σ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 58-52
Αντί σχολίων παραπέμπω στο post μου λίγες ώρες πριν τον αγώνα.

λυκοβρυση οιονος αποψε το βραδυ...θα συνεχιστουν οι εκπληξεις??πιστευο οτι ο οιονος θα περασει ευκολα απο εκει παντως...δειχνει αρκετα σοβαρος σε τετοια παιχνιδια..
jhantzop
QUOTE(Udall @ Mar 22 2009, 08:33 ) *
...
Υ.Γ. Νέες ήττες από τους τρείς πρώτους ενδέχεται να κοστίσουν ακριβά. Ο Τρίτωνας καραδοκεί...
...


Οι τρεις πρώτες ομάδες δεν αλλάζουν. Τα οποιαδήποτε στραβοπατήματα και οι μεταξύ τους αγώνες θα καθορίσουν και τη σειρά κατάταξής τους. Ο Τρίτων το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να κρατήσει την τέταρτη θέση μπας και από τις πολλές συγχωνεύσεις (αν γίνουν) καταφέρει να διεκδικήσει μία θέση στην Γ' ΕΣΚΑ.


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.