Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιος ειναι ο μεγαλυτερος super star
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2
j.browning
Δεν το συζητω CHARLES BARKLEYYYYYYYYYYYYYYYYY smiley.gif 69.gif icon_drunk.gif blove.gif bball.gif
ο ανθρωπος ηταν τρελος ειχε τρομερη αυτοπεποιθηση και οταν ειχε ανεβασμενη ψυχολογια ηταν ασταματητος εκανε εκπληκτικα πραγματα που δεν τα εκανε κανεις.επισης ειχε μειονεκτημα σωματικα αλλα αυτο δεν τον εμποδισε ποτε.τρομερος παιχτης!

Βεβαια ψηφισα και μαλοουν γιατι και αυτος μου αρεσε παρα πολυ.

τετοιου ειδους παιχτες δεν υπαρχουν σημερα για κανενα λογο.μονο ο wade παιζει καπως ετσι
Magnus92
Ωραιο τοπικ τουτο εδω ...

Η ψηφος μου ηταν τριπλη και δηλωνω εξ αρχης πως βασιζεται στα οσα εχω προλαβει εγω να δω απο ΝΒΑ...

1. Φυσικα ο Ντιρκ Νοβιτσκι... Ο καλυτερος, κατα τη γνωμη μου, Ευρωπαιος που πέρασε ποτε απο το ΝΒΑ... Ελπιζω η αδικια να αποκατασταθει φετος...
2. Στηβ Νας ... Απλα σκεφτητε πως ο ανθρωπος αυτος δεν εχει φτασει ΠΟΤΕ ουτε καν σε τελικους ( αν δεν κανω καποιο σοβαρο λαθος...)
3. Αλλεν Αιβερσον... Φανταστητε ο παικτης αυτος εστω και για μια σαιζον στην καριερα του να ειχε αξιους συμπαραστατες...
just basketball
Θα μπορουσα ανετα να τους ψηφισω ολους...αλλα θα ψηφισω μονο 3 : στοκτον,μαλλοουν και νας..
δεν ψηφισα ωτιρκ και κιντ επειδη φετος οι Dallas θα το παρουν... smiley.gif

QUOTE(just basketball @ May 16 2011, 22:10 ) *
Θα μπορουσα ανετα να τους ψηφισω ολους...αλλα θα ψηφισω μονο 3 : στοκτον,μαλλοουν και νας..
δεν ψηφισα ωτιρκ και κιντ επειδη φετος οι Dallas θα το παρουν... smiley.gif

αα ξεχασα και τον μπαρκλει... rolleyes.gif
ComingUpRoses
Ο Ιverson και ο Dirk . Ο πρώτος δεν σχολιάζεται , είναι απο τους καλύτερους pg που πέρασαν απο το NBA , όσο για το δεύτερο έχει ακόμα 2-3 χρόνια προσπάθειας
Quincy
QUOTE(ComingUpRoses @ May 17 2011, 11:48 ) *
Ο Ιverson και ο Dirk . Ο πρώτος δεν σχολιάζεται , είναι απο τους καλύτερους pg που πέρασαν απο το NBA , όσο για το δεύτερο έχει ακόμα 2-3 χρόνια προσπάθειας



Εγώ δεν ψήφισα τον Άιβερσον, αν και μου άρεσε απίστευτα το στυλ παιχνιδιού του. Χαρισματικός σκόρερ (από τους καλύτερους που πέρασαν από τα γήπεδα), και πρέπει να του αναγνωρίσουμε ότι η σωματοδομή του δεν τον ευνόησε. Ωστόσο του καταλογίζω 21 πράγμα. Το ότι δεν έφυγε από τους Σίξερς πιο νωρίς, έπρεπε να φύγει μετά τους τελικούς με το Λ.Α. από τη στιγμή που η διοίκηση της Φιλαδέλφεια δεν είχε σκοπό να φέρει 1-2 αντάξιους συμπαίκτες, όταν πια το έκανε ήταν μεγάλος για να ηγηθεί του Ντένβερ σε μια δύσκολη περιφέρεια. Θα μπορούσε για παράδειγμα να κάνει αυτό που έκαναν ο Κιντ, ο Γκαρνέτ, ο Άλεν και πολλοί άλλοι που κατάλαβαν ότι χαίρι με τις ομάδες τους δεν θα δουν και πήγαν σε μεγαλύτερους συλλόγους να δοκιμάσουν εκεί με καλύτερες πιθανότητες το δαχτυλίδι. Θα μπορούσε κι ο Άιβερσον, αλλά δεν το έκανε, γι αυτό δεν τον ψήφισα.

Ψήφισα Μαλόουν και Μπάρκλει που κατά την άποψη μου αδικούνται περισσότερο που δεν πήραν δαχτυλίδι!

Υ.Γ. Όσο για τον Ντίρκ αν δεν το πάρει φέτος θα ναι άξιος της μοίρας του. Έφτασε ήδη μια φορά στην πηγή ως φαβορί και νερό δεν ήπιε. Βέβαια τώρα οι Μαβς είναι πληρέστερη και ωριμότερη ομάδα από εκείνη του '06. Περιμένω ότι θα κάνει τις υπερβάσεις που πρέπει και θα το κατακτήσει φέτος και θα γίνει και με τη βούλα ο κορυφαίος Ευρωπαίος ΝΒΑer όλων των εποχών. Είναι ίσως η τελευταία του ευκαιρία και το ξέρει!
morfi
Πάντως μου κάνει εντύπωση που ο Έλτζιν Μπέιλορ, ένας από τους 10-12 greatest όλων των εποχών που πήγε οκτώ φορές σε τελικούς, δεν ψηφίζεται σχεδόν καθόλου.
Iverson_3
QUOTE(morfi @ May 17 2011, 20:44 ) *
Πάντως μου κάνει εντύπωση που ο Έλτζιν Μπέιλορ, ένας από τους 10-12 greatest όλων των εποχών που πήγε οκτώ φορές σε τελικούς, δεν ψηφίζεται σχεδόν καθόλου.

Επειδή δε τον έχει δει κανείς να παίζει. Είναι πολύ μακρινή η εποχή. Και οι περισσότεροι εδώ μέσα είναι 15-35. Δλδ πρόλαβαν την καριέρα των παιχτών που έχουν ψηφιστεί περισσότερο στο poll. Ο Baylor είναι ο μοναδικός του poll που έπαιζε τόσο παλιά.
NBAholic
QUOTE(morfi @ May 17 2011, 20:44 ) *
Πάντως μου κάνει εντύπωση που ο Έλτζιν Μπέιλορ, ένας από τους 10-12 greatest όλων των εποχών που πήγε οκτώ φορές σε τελικούς, δεν ψηφίζεται σχεδόν καθόλου.


Περιέργως είδα ότι δεν είχα ψηφίσει. Οπότε, έδωσα στον Μπέιλορ την 6η του ψήφο, μαζί με μία στον Καρλ Μαλόουν. Για εμένα, αυτοί οι δύο είναι οι κορυφαίοι. Σχετική εντύπωση μου προκαλεί ότι τελευταίος είναι ο Γιούιν, που λογικά τον πρόλαβαν αρκετοί.

QUOTE
Επειδή δε τον έχει δει κανείς να παίζει. Είναι πολύ μακρινή η εποχή. Και οι περισσότεροι εδώ μέσα είναι 15-35. Δλδ πρόλαβαν την καριέρα των παιχτών που έχουν ψηφιστεί περισσότερο στο poll. Ο Baylor είναι ο μοναδικός του poll που έπαιζε τόσο παλιά.


Σωστά, αλλά το ωραίο είναι ότι ο Μάραβιτς, που επίσης δεν τον πρόλαβε κανείς και δε συγκρίνεται και σαν καριέρα, έχει σχεδόν διπλάσιες ψήφους. Εδώ βέβαια, περνούμε στην κατηγορία "Youtube"...
Iverson_3
QUOTE(NBAholic @ May 17 2011, 22:42 ) *
Σωστά, αλλά το ωραίο είναι ότι ο Μάραβιτς, που επίσης δεν τον πρόλαβε κανείς και δε συγκρίνεται και σαν καριέρα, έχει σχεδόν διπλάσιες ψήφους. Εδώ βέβαια, περνούμε στην κατηγορία "Youtube"...

Ακριβώς..
Dino Charito
This is an easy..."Answer" smiley.gif
Δεν εχω παρακολουθησει τον Μαραβιτς, αλλα εχω ακουσει (κι εχω δει ελαχιστα) οτι μιλαμε για ενα θρυλο. Ο λογος που δεν πηρε πρωταθλημα ηταν καθαρα οτι εφυγε νωρις.

Eιχα την εντυπωση οτι ο Μπαρκλευ ειχε παρει πρωταθλημα, αλλα οχι, δεν πηρε ποτε. Ο Ντρεξλερ νομιζω προλαβε να παρει.
Αρα, Μπαρκλευ και μετα Αιβερσον
spysta
ο μεγαλυτερος σουπερ σταρ .. ειναι ο Εθνικος μας σταρ.period

μετα ο Γιουν κ ο Μαλοουν
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.