Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Ρεάλ Μαδρίτης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
Zoys
vs

Μια μεγάλη αναμέτρηση στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας ανάμεσα στον Ολυμπιακό που βρίσκεται στην τρίτη θέση και την πρώτη Real - ισόβαθμη με CSKA, αλλά προηγούμενη στη μεταξύ τους ισοβαθμία. Οι δύο ομάδες προέρχονται από νίκες την προηγούμενη αγωνιστική με τη Real να αποσπά ακόμα μια νίκη επί της Barcelona στις φετινές του μάχες σε Ευρώπη και Ισπανία και τον Ολυμπιακό να δραπετεύει με ηρωική νίκη μετά από παράταση και σκληρή μάχη στην έδρα του Ερυθρού Αστέρα. Οι ερυθρόλευκοι καλούνται να ανασυνταχθούν γρήγορα και να μαζέψουν όσες δυνάμεις τους έχουν απομείνει για ένα πολύ απαιτητικό παιχνίδι κόντρα στην ομάδα του διαστημικού Sergio Llull που κλέβει την παράσταση σε κάθε του εμφάνιση με τη Real. Η παράδοση στο Φάληρο ευνοεί τον Ολυμπιακό, αλλά θα χρειαστεί προσφορά από όλους τους παίκτες και σίγουρα καλή άμυνα για μια ομάδα όπως ο Ολυμπιακός που βασίζεται στην επίδοση του στα μετόπισθεν για να πάρει το θετικό αποτέλεσμα και να κρατήσει ζωντανές τις πιθανότητες διεκδίκησης ακόμα και της δεύτερης θέσης. Σε οποιαδήποτε περίπτωση, οι ερυθρόλευκοι που αγκάλιασαν το πλεονέκτημα έδρας θέλουν τη νίκη και για λόγους γοήτρου ενώ αντίστοιχα η Real ώστε να μη χάσει έδαφος στο κυνήγι της πρώτης θέσης.

Κανονικά θα έπρεπε να βάλουμε το παιχνίδι του πρώτου γύρου από την πρεμιέρα της Ευρωλίγκας, αλλά για δύο από τις κορυφαίες ομάδες των τελευταίων ετών αξίζει να ανατρέξουμε στους δύο τελικούς που έχουν μεταξύ τους την τρέχουσα δεκαετία.


Quincy
Η παράδοση είναι υπερ μας. Θα λεγα ότι έχουμε και μεγαλύτερο κίνητρο αφού είχαμε ψιλοδιασυρθεί από την Ρεαλ στο πρώτο παιχνίδι. Αλλά αν συνεχίσει ο Σπανούλης τις εμφανίσεις εφηβικού και δεν φάει πάγκο αν παίξει έτσι, 50-50 στην καλύτερη.
το_καλύτερο_3d
Αν η ρεαλ σκοράρει απο την περιφέρεια ευκολα, θα κερδίσει.Ο ολυμπιακός στην έδρα του δεν τα πάει τοσο καλα.
Προβλέπω νίκη της ρεαλ με 6-10 πόντους.
T.W.Is.M.
Γιατι μου ανοιξατε το τοπικ και μου χαλατε το γουρι;;;

Αφου δεν μπορω να κανω κατι αλλο, θα ριξω προβλεψη:
Εεε οοο ασο στο ημιχρονο και 2 τελικο! smiley.gif
natouralistis
Από τα παιχνίδια που θέλω να δω όσο λίγα μέσα στη χρονιά. Ούτε ο Χλαπάτσας δεν σου βγάζει τόση αντιπάθεια όση ο Ρούντι με τη παρέα του (εξαιρουμένου του πιτσιρικά και του Χάντερ).

Πέρυσι τέτοια εποχή 25/03/2016



Κρίμα που είναι ψιλοαδιάφορο, ήθελα ντέρμπι με δύναμη, να βλέπω το ρεύμα να χτυπάει τα κακομαθημένα και να πάει το καντήλι σύννεφο.
kotzito
Πιο πολύ ματς αγωνιστικών αποδείξεων παρά βαθμολογικών, αφού ο Ολυμπιακός αν θέλει να ελπίζει σε μια θέση στην πρώτη δυάδα θα πρέπει να πάρει και την διαφορά και να ελπίζει ότι η Ρεάλ θα χάσει ένα τουλάχιστον ματς μετά (δεδομένου ότι κι εμείς μάλλον στην ΤΣΣΚΑ θα χάσουμε).

Σήμερα πιστεύω η ομάδα θα βγάλει χαρακτήρα. Τώρα αν θα νικήσουμε είναι άλλο θέμα. Σε ψηλό σκορ και γρήγορο τέμπο δεν νομίζω ότι θα μπορέσουμε να ακολουθήσουμε την Ρεάλ, οπότε στόχος είναι να την κρατήσουμε μέχρι τους 75-80 πόντους αν θέλουμε την νίκη έστω και με έναν πόντο. Τον Γιούλ δεν τον φοβάμαι τόσο, κλασσικά θα μας βάλει 15-20 πόντους με 3-4 τρελά σουτ και νομίζω κιόλας ο Σφαιρόπουλος δεν θα ρίξει όλο το βάρος στο μαρκάρισμα του. Δηλαδή θα πρέπει να περιορίσουμε παίκτες όπως ο Κάρολ κι ο Ράντολφ, που είναι αυτοί που φοβάμαι περισσότερο. Ο Μιλουτίνοφ πιστεύω θα τα πάει καλά πάνω στον Αγιόν αν δεν φορτωθεί νωρίς με φάουλ.


Πάντως νομίζω πιο πιθανό είναι να φτιάξει διαφορά η Ρεάλ και να το γυρίσουμε, παρά να προηγηθούμε από νωρίς και να μείνουμε μπροστά μέχρι τέλους. Για να δούμε.
Dreamerpanos
Διαβάζω ότι είναι μάλλον εκτός για σήμερα ο Πρίντεζης.

Τάμα το χετε κάνει?

Σε λίγο θα παίξετε πλήρεις και θα χετε πρόβλημα χημείας tongue.gif
Varvos
Καλα αυτα περι ιωσης μαλλον μουφες ειναι, για να ξεκουραστει μενει εξω και απλα δε θελει ο Σφαιροπουλος να φανει οτι δε δινει και πολλη σημασια στο ματς

Σωστη κινηση παντως, ηδη εχει αρχισει να χανει πολλα ευκολα καλαθια ο Γιωργος απο την κουραση, στα πλει οφ θα ειναι λιωμα αμα συνεχισει ετσι
Conan1982
Αλήθεια ή ψέμα το γεγονός είναι ότι η 1η ή η 2η θέση είναι αρκετά δύσκολη.
Σκοπός της ομάδας από δω και πέρα λογικά θα είναι να ξεκουραστούν οι επιρρεπείς σε τραυματισμούς και όσοι έχουν μεγάλη καταπόνηση, να επιστρέψουν οι τραυματίες και να φορμαριστούν όσο το δυνατόν περισσότεροι παίκτες.
Έχουμε αρκετά θέματα.
Να βρει την φόρμα του ο Σπανούλης
Να προφυλαχθεί ο Πρίντεζης
Να επιστρέψει στις καλές εμφανίσεις Λοτζέσκι, Παπαπέτρου
Να γίνει το θαύμα και να ανέβει ο Γιανγκ
Γιατί όχι να ξεπεταχθεί ο Αγραβάνης.
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ Mar 23 2017, 23:54 ) *
Γιατι μου ανοιξατε το τοπικ και μου χαλατε το γουρι;;;

Αφου δεν μπορω να κανω κατι αλλο, θα ριξω προβλεψη:
Εεε οοο ασο στο ημιχρονο και 2 τελικο! smiley.gif



Αν το ειχες γουρι ας βιαζοσουν...
Πονταρεις στο καλο μας τεταρτο δεκαλεπτο... και την εκπληκτιικη μας ευστοχια στα τριποντα?
Dred11
Ερώτημα επειδή βαριέμαι να κάνω τους υπολογισμούς, αν ξέρει κανείς. Υπάρχει σενάριο που ο Ολυμπιακός χάνει τη θέση του στην τετράδα;
Varvos
οχι, το λιγοτερο 3ος
North_gato
QUOTE (Varvos @ Mar 24 2017, 14:15 ) *
οχι, το λιγοτερο 3ος


Οχι. Ο Ολυμπιακος ειναι στο 19-8 με 27 αγωνες και Παναθηναικος και Φενερ που τον ακολουθουν στο 17-11 με 28 αγωνες. Και να χασει ο Ολυμπιακος και τους τρεις αγωνες που του απομενουν ενω κερδισουν Παναθηναικος και/η Φενερ τους δυο δικους τους θα υπαρξει διπλη η τριπλη ισοβαθμια στην οποια υπερτερει ο Ολυμπιακος.
yorgos
Εγώ αν ήμουν Σφαιρόπουλος τον Πριντέζαρο θα τον έστελνα μια εβδομάδα στη Σαντορίνη με τη Βιβή ή με όποια είναι. Το ματς είναι αδιάφορο, θα έβαζα Τολιόπουλο, Αθηναίου και το λουρί της μάνας, κάπως πρέπει να κεφαλαιοποιήσει η ομάδα την εξαιρετική της πορεία μέχρι στιγμής και ειδικά με ξεκούραση σε back to back αγώνες. Για τη Ρεάλ διακυβεύεται κάτι;

Προβλέπω Αγραβάνη να χτυπάει 25λεπτο και μίνιμουμ 10 προσπάθειες, οι 8 να είναι τρίποντα.
North_gato
QUOTE (yorgos @ Mar 24 2017, 16:03 ) *
Εγώ αν ήμουν Σφαιρόπουλος τον Πριντέζαρο θα τον έστελνα μια εβδομάδα στη Σαντορίνη με τη Βιβή ή με όποια είναι. Το ματς είναι αδιάφορο, θα έβαζα Τολιόπουλο, Αθηναίου και το λουρί της μάνας, κάπως πρέπει να κεφαλαιοποιήσει η ομάδα την εξαιρετική της πορεία μέχρι στιγμής και ειδικά με ξεκούραση σε back to back αγώνες. Για τη Ρεάλ διακυβεύεται κάτι;

Προβλέπω Αγραβάνη να χτυπάει 25λεπτο και μίνιμουμ 10 προσπάθειες, οι 8 να είναι τρίποντα.



Ο Αγραβανης ειναι η του υψους η του βαθους. Η θα βαλει 8 τριποντα η θα κατεβασει 8 φορες το χρονομετρο των 25"..
Με καποιο περιθωριο χρονου και κοπου ισως ο Σφαιροπουλος κυνηγησει νικη, ωστε με μια ακομα στα κατεχομενα διεκδικησει την δευτερη θεση, αν αυτο του δινει πιο ευκολη αντιπαλο (Εφες)
Stojako
Υπάρχει κάποιο λινκ ; Δεν βρίσκω τίποτα.

Edit: Βρέθηκε.
rankin
Αυτή η ομάδα, έχει καποια ιδιαιτερη αδυναμία στο παιχνίδι της;
louie
Αν ο γιουλ σούταρε όλα τα σουτ με ένα χρονόμετρο να τελειώνει θα είχε 100% ποσοστό...
pan24
QUOTE (rankin @ Mar 24 2017, 21:24 ) *
Αυτή η ομάδα, έχει καποια ιδιαιτερη αδυναμία στο παιχνίδι της;

Η ρεαλ τον κακο της αυτο και τον λασο κυριως
Φανηκε και περσι αυτο

Ο ολυμπιακος οχι κατι χτυπητο.Αλλα κανενας δεν εχει χτυπητη αδυναμια μεχρι καποιος να την φανερωσει.Και συνηθως αν υπαρχει φαινεται εκει που καιει...
benchwarmer
Ωραίο ματς γενικά χωρίς πολλές σκοπιμότητες. Εάν είχαμε κερδίσει τη Γαλατά θα μιλάγαμε με άλλη βάση, πλέον δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλά που μπορούμε να κάνουμε εκτός από το να περιμένουμε τις επόμενες αγωνιστικές (των άλλων).
rankin
QUOTE(pan24 @ Mar 24 2017, 21:31 ) *
Η ρεαλ τον κακο της αυτο και τον λασο κυριως
Φανηκε και περσι αυτο

Ο ολυμπιακος οχι κατι χτυπητο.Αλλα κανενας δεν εχει χτυπητη αδυναμια μεχρι καποιος να την φανερωσει.Και συνηθως αν υπαρχει φαινεται εκει που καιει...

Καλα, για τη Ρεαλ μιλούσα
Ο Ολυμπιακός εχει αρκετές αδυναμίες. Απλά ειναι ομάδα με πολύ hustle playing, βουτιές στο κενό, άμυνες του θανάτου κλπ, που τον σπρώχνουν να ξεπερνά τον εαυτό του.

Σήμερα παντως, αρχίζει να αχνοφαίνεται οτι, ναι, ο Νικολάς ο Μιλουτίνοφ, ειναι απο τους 2-3 καλύτερους seven footers της λίγκας, αρκεί να πρέπει να αντιμετωπίσει κάποιον άλλο seven footer...

PS O Μαντζαρης εκτελεί με ποσοστά Ελισάβετ απο το σερβάιβορ...
pan24
QUOTE (rankin @ Mar 24 2017, 22:02 ) *
Καλα, για τη Ρεαλ μιλούσα
Ο Ολυμπιακός εχει αρκετές αδυναμίες. Απλά ειναι ομάδα με πολύ hustle playing, βουτιές στο κενό, άμυνες του θανάτου κλπ, που τον σπρώχνουν να ξεπερνά τον εαυτό του.

Σήμερα παντως, αρχίζει να αχνοφαίνεται οτι, ναι, ο Νικολάς ο Μιλουτίνοφ, ειναι απο τους 2-3 καλύτερους seven footers της λίγκας, αρκεί να πρέπει να αντιμετωπίσει κάποιον άλλο seven footer...

Ο ολυμπιακος εχει αρκετες αδυναμιες υπο προυποθεσεις ομως.Δεν εχει καποια ολοφανερη αδυναμια
Διαφορες μικρες αδυναμιες εχει που υπο συγκεκριμενες συνθηκες και αντιπαλο μπορουν να γινουν καταστροφικες
rankin
QUOTE(pan24 @ Mar 24 2017, 22:05 ) *
Ο ολυμπιακος εχει αρκετες αδυναμιες υπο προυποθεσεις ομως.Δεν εχει καποια ολοφανερη αδυναμια
Διαφορες μικρες αδυναμιες εχει που υπο συγκεκριμενες συνθηκες και αντιπαλο μπορουν να γινουν καταστροφικες

O Ολυμπιακός αυτη τη στιγμή, με τον Σπανούλη να παίζει στο slow motion, και τον Χακετ εκτός, δεν εχει παίχτη να μπορεί να τρυπήσει την αντίπαλη άμυνα. Ο Γκριν, είναι τιμιοτατος, αλλά δεν τον βοηθά το σώμα του... Οταν οι άμυνες σφίγγουν, αρχίζουμε το γυρω γύρω ολοι, μέχρι να εξαντληθεί ο χρόνος και να μπουμπουνίσουμε τρίποντο
Manu7
Πείτε ρε παιδια για την ευεργετικη αλλαγή Χακετ με Γουότερς...
rankin
QUOTE(Manu7 @ Mar 24 2017, 22:18 ) *
Πείτε ρε παιδια για την ευεργετικη αλλαγή Χακετ με Γουότερς...


Όταν εγώ γραφω "Ντανιελ λείπεις" με λένε γραφικό
Ο Ουοτερς, τιμιότατος, αλλά εδω και καμια βδομάδα έχει αρχίσει και πέφτει.

Ευτυχως έχουμε το Νικόλα και μας κρατάει ζωντανούς
Dred11
Έβαλε τον Ντόνσιτς μέσα. Θα γυρίσει τώρα για τον Ολυμπιακό.
Manu7
100 φορές Ντάνιελ μέσα άποντο παρά αυτό το πράγμα με τις μετριότητες...
Stojako
Μετράει κανείς τα χαμένα λει απ 77.gif
rankin
QUOTE(Manu7 @ Mar 24 2017, 22:23 ) *
100 φορές Ντάνιελ μέσα άποντο παρά αυτό το πράγμα με τις μετριότητες...

ο Ντανίελος και άποντος ακόμα, θα έχει παίξει τις αμυνάρες του, θα έχει κάνει τις παλικαριές του.

σημερα παντως, θα πρέπει να βγει μπροστά ο Γκριν γιατι αλλιως δε βλεπω φως απο τη περιφέρεια
εκτος και αν περιμένουμε να παρει το παιχνιδι ο Νικόλας
Dred11
Πολύ δυνατός ο Γιανγκ στα επιθετικά ριμπάουντς.
rankin
Χαλαρή ήττα 8-10 πόντων όπως είχε προβλέψει ενας φίλος νωρίτερα
louie
Ο σφαιροπουλος έχει σκοπό να αντιμετωπίσει το πικ ν ρολ των γιουλ-χαντερ με σπανουλη-μιλουτινοφ;;
Stojako
Αν συνεχιστεί αυτή η εκνευριστική αστοχία από το τρίποντο βλέπω να μας παίρνει από κάτω.

Λοτζέσκι.. ohmy.gif sad.gif
Anaz
Ο Αγραβάνης πως την έχει δει και κάθε φορά που πιάνει τη μπάλα, παίρνει προσπάθεια..;; Απίθανος ο τύπος!
Coach Periklis
Νομίζω το είχαμε ανάγκη τέτοια εποχή ένα τραυματισμό

Η Παναγια μαζί μας

Και κάτι νευράκια Μπιρτς

ολά καλά παιδιά dry.gif
D-Wade
Α ωραία εκεί που λέγαμε να περάσουν απλά οι 3 αγωνιστικές χωρίς τραυματισμούς φυσικά θα τραυματιζόταν κάποιος. Ολυμπιακός είσαι
Manu7
Αχίλλειος ήταν αυτός;

Δεν αντέχεται αυτό το πράγμα.. Αν χάσει τη χρονιά και ο Λοτζέσκι, δεν εχω καμια ορεξη να ασχοληθω. Δεν γίνεται να χανουμε τους παίχτες καθε χρονο μια και καλή.
Coach Periklis
QUOTE (Manu7 @ Mar 24 2017, 22:53 ) *
Αχίλλειος ήταν αυτός;


Ολυμπιακός είσαι ...αλλά ΚΟΥΝΗΣΟΥ ΑΠ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ
ΦΑΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΟΥ

smiley.gif
boumtze-boumtze
O Αγραβανης πρεπει να'ναι μεγας στοκος...
Εκανε καλο παιχνιδι μεσα στον Αστερα,αλλα ψυχικα(περα απο σωματικα η μπασκετικα),δεν ειναι για αυτο το επιπεδο...
rankin
Ο Μπιρτς εφαγε καμπάνα και πηγε στα αποδυτήρια;

Το παιχνιδι δεν αξιζει σχολιασμού. Δικαιότατη ήττα. 2 σκαλιά πανω η Ρεαλ. Σπουδαιο επίτευγμα που χασαμε με αυτη τη διαφορά
mixalisgate7
Αναμενόμενη η ήττα από την στιγμή που δεν έπαιξε ο Πρίντεζης και οι Σπανούλης και Λοτζέσκι ήταν ανέτοιμοι, θετικό πως ήμασταν ανταγωνιστικοί. Με τους τραυματισμούς δεν λέμε να ησυχάσουμε. Απογοητευτικός ο Ουότερς στα τελευταία παιχνίδια αν και ξεκίνησε καλά. Αν συνεχίσει έτσι και στα αλλά δυο πριν τα play off καλύτερα να παίζει ο Αθηναίου. Μπριτς, Παπαπέτρου και Γκριν πρέπει να ανεβάσουν την απόδοσης τους.
rankin
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 24 2017, 22:58 ) *
Αναμενόμενη η ήττα από την στιγμή που δεν έπαιξε ο Πρίντεζης και οι Σπανούλης και Λοτζέσκι ήταν ανέτοιμοι, θετικό πως ήμασταν ανταγωνιστικοί. Με τους τραυματισμούς δεν λέμε να ησυχάσουμε. Απογοητευτικός ο Ουότερς στα τελευταία παιχνίδια αν και ξεκίνησε καλά. Αν συνεχίσει έτσι και στα αλλά δυο πριν τα play off καλύτερα να παίζει ο Αθηναίου. Μπριτς, Παπαπέτρου και Γκριν πρέπει να ανεβάσουν την απόδοσης τους.

Καλά τα λες, διαφωνω στη συγκριση Ουοτερς-Αθηναιου, οπου πιστευω πως καλυτερα μετριος Ουοτερς, παρα ο ετσι και αλλιως μετριος Αθηναίου

Επισης διαφωνω για τον Γκριν. Όποτε ειναι μονος στο παρκέ, ειναι θετικός. Οταν ειναι μαζι με το Σπανούλη δεν ακουμπαει ποτέ τη μπάλα.

Γενικά παντως η εικόνα της ομάδας δεν εμπνέει αισιοδοξία για πρόκριση στο final 4.
Να δουμε βέβαια, αλλά σε αυτή τη φαση δείχνουμε εντελως ντεφορμέ
Dreamerpanos
Του γύρισε το πόδι?

Δεν το είδα.
pan24
Το βελουδινο σπυρι(το ειδα μου αρεσε και το καθιερωνω) σωματικα ειναι πολυ καλα.Για αυτο ειναι κριμα το ποσο πισω ειναι πνευματικα
Εχει βελτιωθει παικτικα(αν και περιμενα περισσοτερο) ομως χωρις μυαλο οποιος και να εισαι καριερα δεν κανεις
Ειχα γραψει μετα το ματς με τον αστερα οτι το αν εχει γυρισει ο διακοπτης θα φανει τις επομενες 1-2 εβδομαδες και φανηκε στο επομενο παιχνιδι ποσο (δεν) εχει αλλαξει

Εκανε ενα καλο παιχνιδι και νομισε οτι εγινε νοβιτσκι
Πηρε 11 προσπαθειες με το εκπληκτικο 1/5 διποντα,1/6 τριποντα.Οκ ειχε και 5/5 βολες
Και να πεις οτι ειναι κανενας φοβερος σουτερ να συνεχιζει να σουταρει για να βρει το χερι του...
Εβλεπε οτι δεν εμπαιναν και συνεχιζε να σουταρει οποτε επαιρνε μπαλα.Ταυτοχρονα και η μανουρα,γκρινια κτλ

Οσο για το βελουδινο σφυρι μακαρι να μην εχει τιποτα.Φανηκε πολυ σοβαρο αλλα μπορει και να την γλιτωσει με κατι μικρο
Stojako
QUOTE (rankin @ Mar 24 2017, 22:57 ) *
Ο Μπιρτς εφαγε καμπάνα και πηγε στα αποδυτήρια;

Το παιχνιδι δεν αξιζει σχολιασμού. Δικαιότατη ήττα. 2 σκαλιά πανω η Ρεαλ. Σπουδαιο επίτευγμα που χασαμε με αυτη τη διαφορά



Είχε φραστικό με τον Σφαιρόπουλο.



Έχω ξενερώσει τόσο πολύ με το θέμα των τραυματισμών που δεν έχω διάθεση ούτε να ασχοληθώ πλέον.
rankin
QUOTE(Stojako @ Mar 24 2017, 23:03 ) *
Είχε φραστικό με τον Σφαιρόπουλο.



Έχω ξενερώσει τόσο πολύ με το θέμα των τραυματισμών που δεν έχω διάθεση ούτε να ασχοληθώ πλέον.

Το ειδα το μανουριασμα
Απλα δεν ηξερα αν τον έστειλε στα αποδυτήρια ή αν απλά τον κρατησε στον πάγκο
Διάβασα οτι έγινε το δεύτερο.

Στα του αγώνα, απλά απογοητεύτηκα.
benchwarmer
QUOTE(rankin @ Mar 24 2017, 23:09 ) *
Στα του αγώνα, απλά απογοητεύτηκα.


Καθαρά αγωνιστικά, νομίζω το μόνο αρνητικό ήταν ο Γουότερς. Όχι ότι δεν το περιμέναμε στην αρχή, αλλά είχε κάνει εμφανίσεις που μας είχαν αφήσει να πιστέυουμε. Καλά, θα δούμε βέβαια ακόμα...

Εγώ πιο πολλά σύν είδα, όπως τον Μιλουτίνοφ και τον Παπανικολάου (εδώ και αρκετό καιρό δηλαδή, όχι μόνο σήμερα). Ή ακόμα και τον Γιανγκ αν θες. Η κατάσταση του Σπανούλη είναι γνωστή, πιστεύω ότι πλέον θα ανεβαίνει.

Όλα αυτά βέβαια περνάνε σε δεύτερη (ή μάλλον τρίτη και βάλε) μοίρα αν έπαθε κάτι σοβαρό ο Λοτζέσκι... Για το σκηνικό με τον Μπιρτς δεν ανησυχώ καθόλου, συμβαίνουν αυτά και καλώς συμβαίνουν.

Βαθμολογικά, πλέον το μόνο σενάριο που μας βγάζει κάτι άλλο από τρίτους είναι να χάσει η ΤΣΣΚΑ στο ΟΑΚΑ, να κερδίσουμε εμείς στην Εφές, και μετά να κερδίσουμε με +7 στη Μόσχα.... Κατά τ' άλλα, απλά περιμένουμε να δούμε με ποιον θα παίξουμε (και πόσο πλήρεις θα είμαστε..)
mixalisgate7
QUOTE(rankin @ Mar 24 2017, 23:02 ) *
Καλά τα λες, διαφωνω στη συγκριση Ουοτερς-Αθηναιου, οπου πιστευω πως καλυτερα μετριος Ουοτερς, παρα ο ετσι και αλλιως μετριος Αθηναίου

Επισης διαφωνω για τον Γκριν. Όποτε ειναι μονος στο παρκέ, ειναι θετικός.


Η σύγκρηση είναι με τον κακό Ουότερς που στα τελευταία παχνίδια μοιάζει να είναι στον κόσμο του . Αν δεν συνέλθει προτιμώ τον μέτριο Αθηναίου που μπορεί να βάλει κανά 1-2 τρίποντα (με τόσο σκούριασμα λίγο απίθανο tongue.gif ) . Μωρέ θετικός είναι ο Γκριν αλλά για να πάμε ψηλά πρέπει να παίζει καλύτερα. Σε κάποιες φάσεις διστάζει να πάρει σουτ. Βέβαια στα τελυταία ματς οι αντίπαλες άμυνες τους δίνουν μεγαλύτερη προσοχή λόγω των προβλημάτων των Σπανούλη και Λοτζέσκι.
natouralistis
Ο Σφαιροπουλος μετα το περιστατικο με τον Μπιρτς εχασε υα αυγα και τα πασχαλια και το κοουτσαρισμα του ηταν το λιγοτερο αστειο. Επισης ο σεβασμος κερδιζεται.

Ο Λοτζο μαλλον ρηξη αχιλλειου;Τοσο γκινια;

Ο Ραντολφ ενταξει ρισπεκτ!
Ilias7
QUOTE(natouralistis @ Mar 24 2017, 23:29 ) *
Ο Σφαιροπουλος μετα το περιστατικο με τον Μπιρτς εχασε υα αυγα και τα πασχαλια και το κοουτσαρισμα του ηταν το λιγοτερο αστειο. Επισης ο σεβασμος κερδιζεται.

Ο Λοτζο μαλλον ρηξη αχιλλειου;Τοσο γκινια;

Ο Ραντολφ ενταξει ρισπεκτ!


Γιατι προπονητες οπως ο Ιβκοβιτς,Ομπραντοβιτς,Μπαρτζωκας,Λασο κλπ δεν ειχαν εντασεις με παιχτες τους στο παρελθον;;

Οι προπονητες εχουν απαιτησεις και οι παιχτες παιζουν σε πολυ υψηλους σφυγμους με αποτελεσμα καποιες λογες φορες να συμβαινουν κι αυτα..

Μετα το τραυματισμο του Λοτζεσκι το παιχνιδι περναει σε δευτερη μοιρα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.