Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fenerbahce Istanbul vs. Real Madrid
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2015-16
Pages: 1, 2, 3
pk13
Μεγαλη νικη σημερα για τον Ζοτς...Σλουκας βγαλμενος απο περσυ.....Παντως θα τραβηξει πολυ κουπι η Φενερ...Η γραμμη των ψηλων της χανει παρα πολυ χωρις τον Βεσελι...
louie
να εισαι αυτος ο χερσεκ, να βλεπεις κρισιμο αγωνα που η ομαδα σου δεν εχει ψηλους και παιζει μεχρι και ο καλινιτς στο 5 και μολις μπαινεις για 10 δευτερα να δινεις στον αντιπαλο καλαθι και φαουλ... φυσικα αποχωρεις αμεσα με τον ομπραντοβιτς να θελει να σε σκοτωσει.

οι τουρκοι γηγενεις ειναι καταστροφη για τις μεγαλες ομαδες
Ben30
Ευχαριστιόσουν να βλέπεις αυτό το δυνατό ντέρμπι.Όποια από τις 2 περάσει,νομίζω ότι έχει μεγάλη τύχη για να σηκώσει την Ευρωλίγκα.
Η Φενέρ είναι ομάδα σκληρή,με μεγάλο βάθος,με κορυφαίο προπονητή,με τη διαιτησία στο πλευρό της.Χάρηκα τον Σλούκα και μακάρι να συνεχίσει τα καλά παιχνίδια.Ο Ντατόμε και ο Γιούντο κάνουν μεγάλη Ευρωλίγκα.
Η Ρεάλ,είναι η Ρεάλ.Μόνο οι Μαδριλένοι θα μπορούσαν να γυρίσουν σε ένα τέτοιο ματς και με τέτοια ατμόσφαιρα.Σήμερα έδειξαν για μια ακόμη φορά σε μεγάλα ματς,ότι διαθέτουν και ''σκληράδα''.Και ο Ρούντι,ο οποίος πρόσφατα επέστρεψε από τον τραυματισμό του, φαίνεται ότι αρχίζει να παίρνει μπρος την πιο κατάλληλη και κρίσιμη στιγμή.
Οι διαιτητές έπαιξαν Φενέρ αλλά δεν καθόρισαν το αποτέλεσμα.
Το 2ο ματς αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον.Νομίζω ότι,σε μεγάλο βαθμό,αυτό είναι και το ματς που θα κρίνει την έκβαση όλης της σειράς.



assistant
μπραβο ρε Κωσταρα.....πολύ χαρηκα γι αυτό το παιδι σημερα......όπως ειπε κι ενας φιλος δεν είναι για να παιζει 35'........είναι για να παιζει στα μεγαλα παιχνίδια και να μπαινει μεσα όταν η μπαλα ''κοχλαζει''.....απ τους καλυτερους στην Ευρωπη σε τετοιο ρολο.......

Ουντοχ τι παιχτουρα Θεουλη μου......παιρνει παραμάζωμα καλες φροντλαιν σε αμυνα κι επιθεση......

Peace of cake για το Ζελικο να στραγγαλισει τον τρελοΛασο που του εχει δοθεί αυτό το απιστευτο ροστερ και δεν ξερει τι να το κανει.......βγαλε μια φαση ρε μαυρε,μια μονο.......τι τουρλουμπουκια είναι αυτά.....αντε κανε στην μπαντα να ερθει η coachaρα να σηκωσει 2-3 κουπες μ αυτους τους παιχταράδες......

Παρ όλα αυτά με το ροστερ της Ρεαλ και το μικρο ροτεισον της Φενερ δε θεωρω τη σειρα τελειωμενη........
Coach Periklis
QUOTE (Zoys @ Apr 12 2016, 22:53 ) *
Όσον αφορά τα Final 4 σαφώς και προηγείται ο Σλούκας, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι ο Bogdanovic έχει ακόμα μεγαλύτερες παραστάσεις έχοντας παίξει και με μια team USA σε τελικό Παγκοσμίου.



Εγώ σήμερα δεν είδα έναν παίκτη με μεγάλες παραστάσεις, που σαφώς ένας τέτοιος τελικός είναι τεράστια εμπειρία. Είδα έναν παίκτη που έκανε τρομερά λάθη στο τελευταίο ένα-ενάμιση λεπτό και τον Ζοτς να τραβάει τα μαλλιά του....Έκανε φοβερό ματς αλλά λόγω ικανότητας και όχι εμπειρίας

Αντιθέτως, είδα τον Σλούκα να ξέρει πως θα διαχειριστεί μια κλειστή αναμέτρηση και να είναι σε θέση να εκμεταλλευτεί ανά πάσα στιγμή τις ευκαιρίες που του έδινε η άμυνα. Αυτά τα αποκτάς......Άφησε τον Ντίξον πάρα πολλή ώρα εκτός, λόγω αυτού του μομέντουμ και του καθαρού μυαλού που είχε σήμερα
sircharles
Ο μπογκντανοβιτς και σημερα μου επιβεβαιωσε οτι παιζει για τα στατιστικα του και την παρτη του. Παικταρας, αλλα ε δε θα τον ηθελα στην ομαδα μου.
Σλούκας 5 ασσιστ,0 λαθη 17 ποντοι χωρις να εκβιασει προσπαθειες. Σκοραρε παιζοντας για την ομαδα.

Προσωπικα θεωρω οτι η ρεαλ εχει τυχη στη σειρα.

Κοουτς Σφεροπουλε, Προεδροι.... ειχατε δικιο..... ΠΟΙΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣ ΣΛΟΥΚΑΣ?????
pan24
Βρε λασο,βρε αγορι μου,βρε ομορφαντρα μου
Η φενερ εχει ενα(1!!) και μοναδικο καθαρο 5αρι το οποιο επαιξε 33 λεπτα
Πως καταφερες να τελειωσει το παιχνιδι κανοντας(0!!!) φαουλ(και οχι δεν φταινε οι διαιτητες)
Πως γινεται να παιζει ο καλινιτς 5αρι εχοντας και 3 φαουλ και να μην δινεις εντολη να τον ποσταρουν μεχρι αηδιας?
Παντως ο ζοτς εκανε καλη διαχειριση χρονου
Εκτος ουντοχ,μπογκντανοβιτς ολοι κατω απο 30'
Επισης καταφερε να μην φανει η τρυπα στους ψηλους
Φοβερος σλουκας και βοηθησε πολυ η αμυνα του χικμαν,κατι που δεν γραφεται στα στατιστικα
Το μεθαυριανο παιχνιδι πιστευω ειναι μιση προκριση
Αν η φενερ κανει το 2-0 αυτη η ρεαλ δεν μπορει να το γυρισει και πιθανοτατα η σειρα θα τελειωσει στην ισπανια
Reggie Miller 31
Βλέποντας το ματς, θα πω ότι η Ρεάλ έχει τύχη απέναντι στην Φενέρ... 2 φορές πήγε να το γυρίσει... Γενικά μου φαίνεται ότι οι παίκτες της Φενέρ ώρες ώρες δεν έχουν καθαρό μυαλό, πράγμα πολύ παράξενο για ομάδες του Ζοτς

ΥΓ Παμέγιστος ο Ζοτς, ίσως ο καλύτερος προπονητής στην Ευρώπη, αλλά πραγματικά φέτος έχει μαζέψει την μικτή ευρώπης για να κάνει κάτι καλό... Μου έχουν λείψει εποχές 90's ή ο ΠΑΟ του 2007 που παρότι δεν είχε το τεράστιο βάθος, ήταν ομάδα Ζοτς απο την αρχή μέχρι το τέλος... Πραγματικά καταντά αηδία κάποιες ομάδες να μαζεύουν όλη την αφρόκρεμα του μπάσκετ
louie
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Apr 13 2016, 00:08 ) *
Βλέποντας το ματς, θα πω ότι η Ρεάλ έχει τύχη απέναντι στην Φενέρ... 2 φορές πήγε να το γυρίσει... Γενικά μου φαίνεται ότι οι παίκτες της Φενέρ ώρες ώρες δεν έχουν καθαρό μυαλό, πράγμα πολύ παράξενο για ομάδες του Ζοτς

ΥΓ Παμέγιστος ο Ζοτς, ίσως ο καλύτερος προπονητής στην Ευρώπη, αλλά πραγματικά φέτος έχει μαζέψει την μικτή ευρώπης για να κάνει κάτι καλό... Μου έχουν λείψει εποχές 90's ή ο ΠΑΟ του 2007 που παρότι δεν είχε το τεράστιο βάθος, ήταν ομάδα Ζοτς απο την αρχή μέχρι το τέλος... Πραγματικά καταντά αηδία κάποιες ομάδες να μαζεύουν όλη την αφρόκρεμα του μπάσκετ


αληθεια πιστευεις οτι αυτη ειναι η μικτη ευρωπης; απο την αρχη της χρονιας το λεω αλλα η φετινη φενερ δεν εχει τοσο τρομερο ροστερ. η ρεαλ ας πουμε εχει πολυ καλυτερο και γεματο ροστερ. δλδ αν εννοουμε μικτη ευρωπης τον μπομπι ντιξον που παιζει στο υψηλο επιπεδο πρωτη φορα φετος στα 33 του ή τον φιλοτιμο μεν ξυλοκοπο δε περο αντιτς τοτε παω πασο. μιλαω για δυο παιχτες με βασικοτατο ρολο στην φενερ. τοτε μαλλον η περιφερεια με γιουλ, σερχιο, καρολ, ρουντι, μασιουλις, νοτσιονι και ριβερς ειναι η μικτη ανθρωποτητας(φραση αλεφαντου).

ακομα και οι σλουκας, χικμαν που ειναι παιχτες με εμπειρια και αρκετα χρονια στο υψηλο επιπεδο ποτε δεν ηταν αστερια. αυτον τον χαρακτηρισμο απο την φενερ θα τον εδινα μονο σε βεσελυ, ουντο, ντατομε και στο μελλον στον ταλαντουχο μπογκντανοβιτς.
assistant
QUOTE(assistant @ Apr 12 2016, 23:06 ) *
μπραβο ρε Κωσταρα.....πολύ χαρηκα γι αυτό το παιδι σημερα......όπως ειπε κι ενας φιλος δεν είναι για να παιζει 35'........είναι για να παιζει στα μεγαλα παιχνίδια και να μπαινει μεσα όταν η μπαλα ''κοχλαζει''.....απ τους καλυτερους στην Ευρωπη σε τετοιο ρολο.......

Ουντοχ τι παιχτουρα Θεουλη μου......παιρνει παραμάζωμα καλες φροντλαιν σε αμυνα κι επιθεση......

Peace of cake για το Ζελικο να στραγγαλισει τον τρελοΛασο που του εχει δοθεί αυτό το απιστευτο ροστερ και δεν ξερει τι να το κανει.......βγαλε μια φαση ρε μαυρε,μια μονο.......τι τουρλουμπουκια είναι αυτά.....αντε κανε στην μπαντα να ερθει η coachaρα να σηκωσει 2-3 κουπες μ αυτους τους παιχταράδες......

Παρ όλα αυτά με το ροστερ της Ρεαλ και το μικρο ροτεισον της Φενερ δε θεωρω τη σειρα τελειωμενη........

αυτό το κεικ του Ζελικα είναι μες στην ειρηνη......μαμω τα αγγλικα μου μ εξεθεσαν παλι....
επαθα λαστιχο
QUOTE(assistant @ Apr 13 2016, 00:48 ) *
αυτό το κεικ του Ζελικα είναι μες στην ειρηνη......μαμω τα αγγλικα μου μ εξεθεσαν παλι....

Θυμήθηκα την ατάκα του Maher
Islam is the religion of peace
Piece of you here, piece of you there
Ben30
QUOTE (assistant @ Apr 12 2016, 21:48 ) *
αυτό το κεικ του Ζελικα είναι μες στην ειρηνη......μαμω τα αγγλικα μου μ εξεθεσαν παλι....


Εδώ δεν ντρέπεται ο Λάσο να παριστάνει τον προπονητή του μπασκετικού τμήματος του πιο μεγάλου αθλητικού οργανισμού της Ευρώπης, και σένα σε πιάσανε οι ντροπές επειδή σου ξέφυγε ένα γράμμα στο basketforum. Άσε μας από δω βρε άνθρωπε smile.gif smile.gif .
Reggie Miller 31
QUOTE (louie @ Apr 13 2016, 00:29 ) *
αληθεια πιστευεις οτι αυτη ειναι η μικτη ευρωπης; απο την αρχη της χρονιας το λεω αλλα η φετινη φενερ δεν εχει τοσο τρομερο ροστερ. η ρεαλ ας πουμε εχει πολυ καλυτερο και γεματο ροστερ. δλδ αν εννοουμε μικτη ευρωπης τον μπομπι ντιξον που παιζει στο υψηλο επιπεδο πρωτη φορα φετος στα 33 του ή τον φιλοτιμο μεν ξυλοκοπο δε περο αντιτς τοτε παω πασο. μιλαω για δυο παιχτες με βασικοτατο ρολο στην φενερ. τοτε μαλλον η περιφερεια με γιουλ, σερχιο, καρολ, ρουντι, μασιουλις, νοτσιονι και ριβερς ειναι η μικτη ανθρωποτητας(φραση αλεφαντου).

ακομα και οι σλουκας, χικμαν που ειναι παιχτες με εμπειρια και αρκετα χρονια στο υψηλο επιπεδο ποτε δεν ηταν αστερια. αυτον τον χαρακτηρισμο απο την φενερ θα τον εδινα μονο σε βεσελυ, ουντο, ντατομε και στο μελλον στον ταλαντουχο μπογκντανοβιτς.

Δεν λέω οτι η Ρεάλ πχ πάει πίσω και αυτό με ενοχλεί στο ευρωπαϊκό μπάσκετ... το ότι 2-3 ομάδες μαζεύουν όλη την αφρόκρεμα και όλες οι υπόλοιπες πολεμάνε (ευτυχώς συνήθως αυτές που πολεμάνε κερδιζουν και την κουπα στο τελος)

Στα της Φενερ τώρα... θεωρώ παίκτε όπως οι Αντιτς, Σλούκας, Χικμαν, Νιξον είναι ρολίστες υπερπολυτελείας που μαζί με Ντατομε, Βεσελι, Ούντο δημιουργούν μια υπερομαδάρα με παίκτες που όταν βγαίνει ο ένας άξια τον αντικαθιστά ο άλλος. Για να στο πω αλλιώς και ο ΠΑΟ του 2009 είχε ανάμεσα στα τρομερά αστέρια του (ΔΔ, Σπανουλη, Σάρας, Ντρου, Πεκοβιτς) παίκτες ρολιστες πολυτελείας όπως Περπέρογλου-Τσαρτσαρή-Φώτση κλπ Δεν τους λες δλδ αστέρες, αλλά είναι αυτοί οι παίκτες που σε άλλες ομάδες θα έπαιζαν βασικότατοι και θα ήταν αστέρια, ενώ στον ΠΑΟ όποτε έμπαιναν μέσα σίγουρα θα σου έδιναν σχεδόν την βοήθεια ενός βασικού σου παίκτη... Αντιθετα, ο ΠΑΟ του 2007 πισω απο Μάικ-Τομάσεβιτς είχε τον Γιαβτόκας και τον Ντικουδη. Πίσω απο τον ΔΔ τον Ντελκ (όσο έπαιξε), πισω απο τον Μπετσίροβιτς ή τον Σίσκα τον Χατζηβρέττα...
louie
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Apr 13 2016, 01:11 ) *
Δεν λέω οτι η Ρεάλ πχ πάει πίσω και αυτό με ενοχλεί στο ευρωπαϊκό μπάσκετ... το ότι 2-3 ομάδες μαζεύουν όλη την αφρόκρεμα και όλες οι υπόλοιπες πολεμάνε (ευτυχώς συνήθως αυτές που πολεμάνε κερδιζουν και την κουπα στο τελος)

Στα της Φενερ τώρα... θεωρώ παίκτε όπως οι Αντιτς, Σλούκας, Χικμαν, Νιξον είναι ρολίστες υπερπολυτελείας που μαζί με Ντατομε, Βεσελι, Ούντο δημιουργούν μια υπερομαδάρα με παίκτες που όταν βγαίνει ο ένας άξια τον αντικαθιστά ο άλλος. Για να στο πω αλλιώς και ο ΠΑΟ του 2009 είχε ανάμεσα στα τρομερά αστέρια του (ΔΔ, Σπανουλη, Σάρας, Ντρου, Πεκοβιτς) παίκτες ρολιστες πολυτελείας όπως Περπέρογλου-Τσαρτσαρή-Φώτση κλπ Δεν τους λες δλδ αστέρες, αλλά είναι αυτοί οι παίκτες που σε άλλες ομάδες θα έπαιζαν βασικότατοι και θα ήταν αστέρια, ενώ στον ΠΑΟ όποτε έμπαιναν μέσα σίγουρα θα σου έδιναν σχεδόν την βοήθεια ενός βασικού σου παίκτη... Αντιθετα, ο ΠΑΟ του 2007 πισω απο Μάικ-Τομάσεβιτς είχε τον Γιαβτόκας και τον Ντικουδη. Πίσω απο τον ΔΔ τον Ντελκ (όσο έπαιξε), πισω απο τον Μπετσίροβιτς ή τον Σίσκα τον Χατζηβρέττα...


κοιτα η αληθεια ειναι οτι οσο παει γινεται το αντιθετο στην ευρωπη.δλδ οι πρωτοκλασσατοι μοιραζονται μεταξυ των ομαδων. δες το 09. ο παναθηναικος ειχε 6-7 παιχτες αστερια(με ολη την εννοια της λεξεως) και οι ρολιστες που λες ηταν 5 επιπεδα πανω απο αυτους τους ρολιστες σημερα. καλα ο φωτσης υπηρξε το κορυφαιο 4αρι της ευρωπης οποτε μονο ρολιστας δεν μετριεται. παραλληλα η τσσκα ειχε χολντεν, λανγκντον, σισκαουσκας, σμοντις, λορμπεκ. ο ολυμπιακος παπαλουκα, τσιλντρες, μπουρουση, βουισιτς. η μπαρτσα αλλα τοσα αστερια. τοτε ολοι μαζευονταν σε 4-5 υπερομαδες και δεν εμενε τπτ για τις αλλες.

τωρα πια αστερια εχει και η φενερ και η ρεαλ, η τσσκα, η μπαρτσα, ο παναθηναικος, ο ολυμπιακος, η κιμκι, η εφες, η κουμπαν. γενικα απο οταν αρχισε να πεφτει χρημα, εκτος απο τις παραδοσιακες δυναμεις, απο πολλες ομαδες της ρωσιας και της τουρκιας τοτε τα πραγματα εξομαλυνθηκαν. γι αυτο γινονται και συνεχεια "μικρα θαυματα" και βλεπουμε αουτσαιντερ να κερδιζουν φαβορι ολο και πιο συχνα.
benchwarmer
Η Φενέρ δεν έχει καλά καλά το καλύτερο ρόστερ μεταξύ των 2 ομάδων αυτής της σειράς, για ποια σύγκριση με τον Παναθηναικό του 2009 (την καλύτερη ίσως ομάδα στην ιστορία της Ευρωλίγκα) μιλάμε? Όπως και να χει οι συγκρίσεις είναι για άλλες εποχές του χρόνου και για άλλα τόπικ.
Προς το παρόν αυτό που έχουμε εδώ είναι μία ομάδα με τεράστιο μεν μπάτζετ, αλλά με συγκεκριμένο ροτέισιον (ειδικά φυσικά μετά και τον τραυματισμό του Βέσελι), και που έχει και τον προπονητή να το υποστηρίξει αυτό. Εξάλλου είμαι της άποψης ότι από αυτό το σημείο της σεζόν και μετά δεν έχουν τόση σημασία οι 11οι και 12οι παίχτες. Και απέναντι της μία ομάδα με ίσως την πληρέστερη 12άδα σε όλη την Ευρωλίγκα, που όμως κάποια από τα βασικότερά της γρανάζια φαίνονται κουρασμένα/κορεσμένα μετά και από το Ευρωμπάσκετ, και που ο προπονητής της δεν εμπιστεύεται τις εναλλακτικές (Ρίβερς 3 λεπτά κλπ).
Όπως ξαναέγραψα πάντως και νωρίτερα, η Ρεάλ έχει αυτές τις προσωπικότητες για να μην παραδοθεί, σε όσο κακή φόρμα και να βρίσκεται. Επειδή όμως η Φενέρ έχει και καλύτερο προπονητή, αλλά και δυνατή έδρα, νομίζω πως στο τέλος θα προκριθεί, όποια και να είναι η διακύμανση του σκορ από εδώ και πέρα (πιθανότατα σε 5 ματς).
Reggie Miller 31
QUOTE (benchwarmer @ Apr 13 2016, 01:58 ) *
Η Φενέρ δεν έχει καλά καλά το καλύτερο ρόστερ μεταξύ των 2 ομάδων αυτής της σειράς, για ποια σύγκριση με τον Παναθηναικό του 2009 (την καλύτερη ίσως ομάδα στην ιστορία της Ευρωλίγκα) μιλάμε? Όπως και να χει οι συγκρίσεις είναι για άλλες εποχές του χρόνου και για άλλα τόπικ.
Προς το παρόν αυτό που έχουμε εδώ είναι μία ομάδα με τεράστιο μεν μπάτζετ, αλλά με συγκεκριμένο ροτέισιον (ειδικά φυσικά μετά και τον τραυματισμό του Βέσελι), και που έχει και τον προπονητή να το υποστηρίξει αυτό. Εξάλλου είμαι της άποψης ότι από αυτό το σημείο της σεζόν και μετά δεν έχουν τόση σημασία οι 11οι και 12οι παίχτες. Και απέναντι της μία ομάδα με ίσως την πληρέστερη 12άδα σε όλη την Ευρωλίγκα, που όμως κάποια από τα βασικότερά της γρανάζια φαίνονται κουρασμένα/κορεσμένα μετά και από το Ευρωμπάσκετ, και που ο προπονητής της δεν εμπιστεύεται τις εναλλακτικές (Ρίβερς 3 λεπτά κλπ).
Όπως ξαναέγραψα πάντως και νωρίτερα, η Ρεάλ έχει αυτές τις προσωπικότητες για να μην παραδοθεί, σε όσο κακή φόρμα και να βρίσκεται. Επειδή όμως η Φενέρ έχει και καλύτερο προπονητή, αλλά και δυνατή έδρα, νομίζω πως στο τέλος θα προκριθεί, όποια και να είναι η διακύμανση του σκορ από εδώ και πέρα (πιθανότατα σε 5 ματς).

Τον Λάσο και γω δεν εμπιστεύομαι και πράγματι έχει μικρύνει το ροτέισον της ρεαλ, αλλά δεν ξέρω, η σημερινή Φενέρ δεν με πολυέπεισε. όπως έγραψα και πιο πριν μου κάνει ομάδα που σε συγκεκριμένες κρίσιμες στιγμές τα ψιλοχάνει... Νομίζω αυτή η σειρά θα πάει πολύ μακριά..
yorgos
Όσο και να το προσπαθεί ο Λάσο, αυτή η Ρεάλ δεν μπορεί να αποκλειστεί από αυτή τη Φενέρ (αν παίξει ο Βέσελι αλλάζει το θέμα βέβαια). Θεωρώ πως το διπλό είναι μεγάλη στοιχηματική ευκαιρία μεθαύριο. Πολύ μεγάλη.

Ο Λάσο είναι ο Καρανίκας της προπονητικής. Κάπου έκανε κατάληψη μαζί με τον πρόεδρο της Ρεάλ όταν ήταν στο δεκαπενταμελές κι όταν αυτός έγινε πρόεδρος τον πήρε προπονητή. Δε γίνονται αυτά.
shtarkws
Οσο η Φενερ θα κραταει χαμηλα τον ρυθμο,πηγαινοντας στους 65-75 ποντους, παιζοντας περισοοτερο οργανωμενο και μυαλωμενο μπασκετ απο την Ρεαλ θα ειναι φαβορι. Η Ρεαλ θα παρει ολα τα ματς με γρηγορο ρυθμο και ψηλο σκορ αφου ειναι η καλυτερη ομαδα της Ευρωπης στο ροντεο.

Πραγματι η Φενερ εχει μεγαλο προβλημα πλεον στο 5, ο Ζοτς ομως κανει τρικ για να το κρυψει , απο την μερια του Λασο δεν ειδα καποιο σχεδιο για να το εκμεταλευτει και ουτε πιστευω οτι θα εχει. Κατα την γνωμη μου η Ρεαλ εχασε στο πρωτο ματς το πλεονεκτημα του αιφνιδιασμου για να κλεψει ενα παιχνιδι. Δεν νομιζω οτι ο Λασο μπορει να εμφανιστει περισσοτερο ετοιμος τακτικα απο τον Ομπραντοβιτς και δεν θα μου εκανε εντυπωση αν η σειρα κριθει στα 5 παιχνιδια και καθε ομαδα παρει ολα τα ματς της εδρας της.
pan24
skountis mode on
Η φενερ επαιξε με το μυαλο της ρεαλ και την αναγκασε να σκεφτει
Οταν η ρεαλ αναγκαζεται να παιξει με το μυαλο και οχι το ταλεντο χανει
skountis mode off
Και η περσινη ρεαλ ειχε θεμα να κερδισει παιχνιδια κατω απο τους 70-75 ποντους
Για την φετινη ειναι σχεδον αδυνατο αν δεν βρεχει τριποντα
Χτες θυμισε τα κακα παιχνιδια του ολυμπιακου επι μπαρτζωκα
25 διποντα,34 τριποντα
Οταν εχεις κοντους οπως ο sergi και ο lull που μπορουν να περασουν καλα την μπαλα στην ρακετα ειναι απαραδεκτο να μην το επιδιωξεις ειδικα οταν ο αντιπαλος εχει μονο εναν ψηλο
thrylos7
Με τους Fernandez και Llull να συνδυάζουν 2/17 τρίποντα, είναι λογικό να μην μπορεί κανείς να ξεγράψει την Ρεάλ. Καλώς ή κακώς, διαθέτει τέτοιους παίκτες που όσο καλός και να είναι ο αντίπαλος και όσους ύπνους κι αν ρίχνει ο "προπονητής" της στον πάγκο, είναι πάντα επικίνδυνη.

Το ρόστερ των Ισπανών είναι σαφώς πιο πλήρες από των Τούρκων, είναι αμαρτία παίκτες όπως ο Rivers και ο Carroll (για να μην θυμηθούμε τον Thompkins) να σκουπίζουν τον πάγκο, τη στιγμή που ο Ζοτς χρησιμοποιεί όλα του τα χαρτιά, χωρίς ...προλήψεις, με Kalinic και σία.

Ο Bogdanovic νομίζω εξελίσσεται στον νέο Διαμαντίδη του Obradovic. Δεν συγκρίνω μεγέθη και ικανότητες, αλλά φαίνεται πως πλέον αυτός είναι ο "εκλεκτός" και αυτό φαίνεται από την πρόοδό του καθ' όλη τη διάρκεια της χρονιάς.

Κάποιες τελευταίες κακές επιθέσεις δεν θεωρώ ότι ήταν μόνο θέμα απειρίας (αν μπορεί να σταθεί αυτός ο όρος) σε αυτό το επίπεδο, αλλά και θέμα ...προσανατολισμού στο παρκέ, αφού δεν υπήρχε ούτε μισό πεντάρι εκείνη την ώρα στο παρκέ.

Νομίζω πως είναι αναπόφευκτο η Ρεάλ να παρουσιαστεί καλύτερη στο δεύτερο ματς, τόσο με υψηλότερα ποσοστά, όσο και με καλύτερη αξιοποίηση του Ayon και γενικότερα φθορά στο ζωγραφιστό. Προφανείς σκέψεις που όταν έχεις βέβαια τον Λάσο δεν ακούγονται και τόσο προφανείς.. Κι αν βρει ρυθμό, θα χρειαστεί οπωσδήποτε ο άλλος "τρελός του χωριού", ο Dixon, ίσως και ο Datome, αν και δεν φαίνεται να του ταιριάζει η Ρεάλ του Ιταλού, για να αποδείξει η Φενέρ ότι είναι καλύτερη ομάδα από την Ρεάλ, υπό οποιεσδήποτε συνθήκες.

Δεν αποκλείω να υπάρξει μέχρι και σκούπισμα από τον μετρ του είδους, αλλά μου κάθεται ακόμα καλύτερα ένα σενάριο με τριπλό σπάσιμο έδρας και πρόκριση της Ρεάλ.

Όσο για τον Σλούκα, καληνύχτα στον Πειραιά...
j.browning
QUOTE (sircharles @ Apr 12 2016, 23:09 ) *
Ο μπογκντανοβιτς και σημερα μου επιβεβαιωσε οτι παιζει για τα στατιστικα του και την παρτη του. Παικταρας, αλλα ε δε θα τον ηθελα στην ομαδα μου.
Σλούκας 5 ασσιστ,0 λαθη 17 ποντοι χωρις να εκβιασει προσπαθειες. Σκοραρε παιζοντας για την ομαδα.

Προσωπικα θεωρω οτι η ρεαλ εχει τυχη στη σειρα.

Κοουτς Σφεροπουλε, Προεδροι.... ειχατε δικιο..... ΠΟΙΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣ ΣΛΟΥΚΑΣ?????

αυτο ακριβως.
ο σλουκας εκανε τον σπανουλη να φαινεται καλυτερος απο οτι πραγματικα ειναι,σε ολες τις αντεπιθεσης του ολυμπιακου αυτος ηταν ο πρωτεργατης (μερικες φορες μαζι του και ο μαντζαρης).
παιχτες σαν τον σλουκα δινουν κουπες αντιθετως με κατι θεατρινους σαν τον τεοντοσιτς.γιαυτο ο ζοτς το παλεψε τοσο πολυ το καλοκαιρι και καλα εκανε,για μενα αν ειχε βεσελι ηταν το φαβορι για την κουπα.
green_sky
QUOTE (yorgos @ Apr 13 2016, 04:37 ) *
Όσο και να το προσπαθεί ο Λάσο, αυτή η Ρεάλ δεν μπορεί να αποκλειστεί από αυτή τη Φενέρ (αν παίξει ο Βέσελι αλλάζει το θέμα βέβαια). Θεωρώ πως το διπλό είναι μεγάλη στοιχηματική ευκαιρία μεθαύριο. Πολύ μεγάλη.


Θα συμφωνησω μαζι σου.Καλυτερα η Φενερ χωρις Βεσελι δεν μπορει να παιξει απο οτι επαιξε στο πρωτο παιχνιδι.Επιπλεον ο Ουντοχ επαιξε χθες σχεδον σε ολο τον αγωνα και αρα δεν ειναι δυνατον να εχει την ιδια αποδοση την πεμπτη.
Εγω παντως δεν θυμαμαι παιχνιδι να εχει μια ομαδα σχεδον 40 τριποντα ,να χτιζει και να σοβαντιζει σε ολο τον αγωνα ,παρολα αυτα να ειναι κοντα στον σκορ και ακομα και να προηγειται και ο προπονητης της ομαδας να κανει το απολυτο τιποτα.Καλε μου ανθρωπε βλεπεις οτι η Φενερ εχει ουσιαστικα ενα σεντερ,βλεπεις οτι ο σεντερ αυτος δεν εχει βγει δευτερολεπτο εξω και οσο περναει η ωρα πεφτει ,βλεπεις οτι 3-4 φορες ακουμπησες την μπαλα στο καλαθι στην τριτη περιοδο και μειωσες αμεσως την διαφορα, περνα ρε ανθρωπε την μπαλα κοντα στο καλαθι.Τι τους αφηνεις και συνεχιζουν το χτισιμο?Αφου καποια στιγμη ειλικρινα πιστευα οτι η Ρεαλ εχει σημαδεψει το δευτερο παιχνιδι και για αυτο παιζει με αυτο τον τροπο.Minds gameς που ελεγε και καποιος μεγαλος προπονητης απο Π.
Οσο για τους τουρκους ας αναψουν μια λαμπαδα στον Σλουκα.Στον παιχταρα τον Σλουκα.
Ben30

Νομίζω ότι το 2ο ματς θα είναι διαφορετικό από το πρώτο.
Δεν ξέρω τι παραπάνω έχει να διδάξει η χτεσινή μάχη τον Ζέλικο.Ήξερε ότι τον βόλευε η χτεσινή μορφή του ματς.Όμως στον Λάσο (τέλος πάντων,στους παίχτες της Ρεάλ και σε όσους κάθονται στον πάγκο...),έχει να διδάξει πολλά.Δηλαδή,τι να μην κάνουν και τι να κάνουν για να πετάξουν έξω τους Τούρκους.
Οι Μαδριλένοι με μια στοιχειώδη ευστοχία (όχι τίποτε το φοβερό,απλά να μην τα ''σπάνε'') και με έναν νορμάλ για τους ίδιους ρυθμό (κι όχι το υπερσυντηρητικό πρώτο 10λεπτο,για το οποίο ο Λάσο χάρηκε κιόλας...),θα βάλουν πολύ δύσκολα στη Φενέρ.Έχουν πολλά όπλα και πολλές επιλογές παιχνιδιού,που χτες δεν αξιοποίησαν.
Όταν το ματς πηγαίνει σε λίγες κατοχές,η Φενέρ δύσκολα θα χάνει λόγω έδρας,ατμόσφαιρας,''σκληράδας'' αλλά και διαιτησίας (η οποία χτες έπαιξε Φενέρ αλλά δεν καθόρισε το αποτέλεσμα).Αν η Ρεάλ ξανακυλήσει σε λίγες κατοχές,θα βγάλει τα μάτια της.Δεν χρεάζεται ούτε φρενήρη ρυθμό ούτε ροντέο.Απλά να αυξήσει κάπως τον ρυθμό,χωρίς ακρότητες,.Επίσης να βάλει στο παιχνίδι και τον Αγιόν με συνεργασίες,σίγουρα να μπει ο Ρίβερς (τι όνειρο είδε και δεν τον έβαλε παρά 3 λεπτά...) και ο Τόμπκινς.
Η Ρεάλ χρειάζεται απλά,νορμάλ,σχεδόν αυτονόητα πράγματα για να κερδίσει αυτήν την σειρά.
Από την πλευρά της η Φενέρ,θα επιδιώξει να ακολουθήσει την χτεσινή συνταγή η οποία την βόλεψε αφάνταστα.Όταν το παχνίδι πηγαίνει σε τέτοιο χαμηλό ρυθμό,τη μια θα είναι ο Σλούκας,την άλλη θα είναι ο Μπογκντάνοβιτς και την άλλη ο Ντατόμε που θα βάζουν 2-3 μαζεμένα καλάθια και θα ξεχωρίζουν,ενώ και κανένας από αυτούς να μην είναι,θα πάρουν 2-3 βοήθειες από τους γκρι. Όμως,σε παιχνίδι πολλών κατοχών κανένας από όλους αυτούς δεν μπορεί να ''κουβαλήσει'' τους Τούρκους.Η Ρεάλ θα ανοίγει το σκορ και δύσκολα θα μπορέσουν να ακουλουθήσουν.

ΥΓ Αυτή την χτεσινή ατμόσφαιρα στο γήπεδο,με τους Τούρκους να κρέμονται σαν τα τσαμπιά,θα τη δούμε και στπ Βερολίνο,εάν τυχόν ο Λάσο καταφέρει (που δεν το πιστεύω) να χάσει την σειρά.Οι γερμανικές αρχές θα κληθούν να συγκρατήσουν τις ορδές των Τούρκων της πόλης που θα κατακλύσουν το O2 .Μπελάς μεγάλος smile.gif .Καλύτερα,εδώ που τα λέμε,να περάσει η Ρεάλ ώστε,ΑΝ ΤΥΧΟΝ περάσουμε στο φάιναλ φορ,να κατακλύσουμε εμείς το O2 smile.gif . Θα είμαστε μικρότερας μπελάς στα σίγουρα smile.gif .
TakeshyKurosawa
QUOTE (j.browning @ Apr 13 2016, 11:17 ) *
αυτο ακριβως.
ο σλουκας εκανε τον σπανουλη να φαινεται καλυτερος απο οτι πραγματικα ειναι,σε ολες τις αντεπιθεσης του ολυμπιακου αυτος ηταν ο πρωτεργατης (μερικες φορες μαζι του και ο μαντζαρης).
παιχτες σαν τον σλουκα δινουν κουπες αντιθετως με κατι θεατρινους σαν τον τεοντοσιτς.γιαυτο ο ζοτς το παλεψε τοσο πολυ το καλοκαιρι και καλα εκανε,για μενα αν ειχε βεσελι ηταν το φαβορι για την κουπα.


Πώς γίνεται ο Σλούκας να έκανε τον Σπανούλη καλύτερο από ότι είναι από τη στιγμή που σχεδόν ποτέ δεν έπαιζαν μαζί μέσα πέρα από ειδικές περιστάσεις? Να λέμε τα πράγματα όπως είναι στον Ολυμπιακό ήταν περισσότερα τα ματς που ήταν άφαντος από τα ματς που ήταν πολύ καλός. Στην συντριπτική πλειοψηφία των αγώνων του Ολυμπιακού ο Σλούκας ήταν μέτριος-καλούτσικος.
green_sky
Ολα αυτα που λεμε βασιζονται σε αυτα που ειδαμε χθες και καλως τα λεμε.Υπαρχει και η αποψη που λεει οτι F4 χωρις τουρκικη ομαδα δεν γινεται.
pan24
Απο την μια λεμε η φενερ δεν μπορει να παιξει καλυτερα χωρις βεσελι και η ρεαλ δεν μπορει να τα ξανασπασει
Ομως ο ντατομε ηταν ανυπαρκτος επιθετικα χωρις να εχει απεναντι του και τον καλυτερο αμυντικο(ρουντι) και ο ντιξον ηταν κατω απο τα φετινα στανταρ του
Επισης εχω την αισθηση οτι αν και η φενερ υπολειπεται σε ποιοτητα ειδικα στην περιφερεια εχει και λογω ζελικο την δυνατοτητα να κρατησει χαμηλο τον ρυθμο
Παιζουν ρολο και τα mind games( tongue.gif )
Οσο αφηνουν οι διαιτητες το σκληρο παιχνιδι εχοντας μεσα στην ρακετα τον ουντοχ και τον αντιτς/καλινιτς που βαρανε η ρεαλ φοβαται να μπει μεσα στην ρακετα και ριχνει τριποντα
Ειναι αλλο να ριξεις τριποντο μετα απο συστημα και καλη κυκλοφορια και αλλο να αλλαζεις πασουλες στην περιφερεια και τελικα να ριχνεις ενα hero ball τριποντο ελπιζοντας να μπει
Εχει παικτες να βαλουν 2-3 σερι τριποντα που θα την βαζουν μπροστα οπως χτες αλλα μονο ετσι δεν κερδιζεις παιχνιδι
Πρεπει να βαλουν την μπαλα στην ρακετα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ
Ειμαι σιγουρος οτι ο ζοτς εχει και αλλα πραγματα να μας δειξει στην συνεχεια της σειρας.Στο χτεσινο ηταν το 5αρι καλινιτς και ο ηρωας σλουκας στο τελος
Περιμενω να δω τι θα εμφανιστει αυριο
Οσο για τον λασο...Για το καλο του πρεπει να εχει κατι στο μανικι του
Ελπιζω οτι ισως στοχευε στο δευτερο παιχνιδι και ηταν πιο χαλαρος χτες

@green sky
Η διαιτησια χτες επαιξε εδρα αλλα το αναμενο χωρις να γινει καποια σφαγη.Στην ρωσια βοηθησε την τσσκα περισσοτερο χωρις να χρειαζεται κιολας
green_sky
QUOTE (pan24 @ Apr 13 2016, 12:54 ) *
@green sky
Η διαιτησια χτες επαιξε εδρα αλλα το αναμενο χωρις να γινει καποια σφαγη.Στην ρωσια βοηθησε την τσσκα περισσοτερο χωρις να χρειαζεται κιολας

Συμφωνω απολυτα για την Φενερ, ειχε την διατησια της εδρας οχι ομως κατι ιδιαιτερο.Απο την αλλη πρωτο παιχνιδι ειναι ακομα.
Την Cska την ειδα στο πρωτο ημιχρονο.Υπαρχει διαφορα δυναμικοτητας αναμεσα στις δυο ομαδες και σωστα οπως λες δεν χρειαζεται βοηθεια για να καθαρισει την σειρα.
Μιλωντας γενικοτερα κατ 'εμε ο τροπος που μπορει να σφυριξει ο διαιτητης σε ενα παιχνιδι μεταξυ σχεδον ισοδυναμων ομαδων ειναι καθοριστικος για την εκβαση του αποτελεσματος .Αλλιως μπορει να παει ενα παιχνιδι αν σφυριζονται οι επαφες και αλλιως αν δεν σφυριζονται.Και στις δυο περιπτωσεις ομως μπορει καποιος να πει οτι ο διατητης σωστα σφυριζε.
Υπαρχουν ομως και λεπτομερειες που αν αφηνονται απο τους διαιτητες και παλι μπορει να δινουν πλεονεκτημα σε μια ομαδα.Για παραδειγμα ο Μπογκτανοβιτς αν τον παρατηρησει καποιος παντα εχει το ενα χερι πανω στον αντιπαλο.Εμενα κατι τετοιο θα με εκνευριζε παρα πολυ.Θα μου πεις να σφυριζεται το αγγιγμα?Για μενα ναι πρεπει να σφυριζεται το αγγιγμα γιατι βοηθαει τον αμυνομενο να εχει καλυτερη αισθηση της κινησης του αντιπαλου.
louie
QUOTE (green_sky @ Apr 13 2016, 12:49 ) *
Ολα αυτα που λεμε βασιζονται σε αυτα που ειδαμε χθες και καλως τα λεμε.Υπαρχει και η αποψη που λεει οτι F4 χωρις τουρκικη ομαδα δεν γινεται.


η πιο αστεια απο τις θεωριες συνομοσιας που εχουμε στην ελλαδα για το μπασκετ. τα τελευταια χρονια μονο περσι ειχε τουρκικη ομαδα το φιναλ 4 και γενικα μονο 2 φορες στην ιστορια... αν ειναι ετσι δλδ οι υπολοιποι στην ευρωπη με τοσα τροπαια που ερχονται στην ελλαδα και με σχεδον ολα τα φιναλ 4 να εχουν ελληνικη ομαδα τι επρεπε να λενε; θυμαμαι το φιναλ 4 της πολης που αυτη η θεωρια ολη την χρονια ηταν σε εξαρση και τελικα οπως παντα δεν περασε τουρκικη. μυαλο δεν βαζουμε ομως
pan24
Πολυ νεκρα επεσε εδω και εχει παιχνιδι αποψε
Θα καταφερει ο ζοτς να κανει το 2-0 και να μισοκλειδωσει την προκριση ή η ρεαλ θα κανει το 1-1 και θα παιξει την προκριση στην ισπανια?
Ο ουντοχ θα αντεξει δευτερο κολλητο παιχνιδι στο 30λεπτο?
Εχει ο ζοτς να παρουσιασει αλλους ασσους στο μανικι μετα τον ηρωα σλουκα και το 5αρι καλινιτς?
Ο λασο θα καταφερει να αιφνιδιασει τον ζοτς?
Προβλεψεις?
Ben30

20.45 η μεγάλη ματσάρα.Είναι το μόνο από τα 4 ''δεύτερα'' ματς του Top-8 που πραγματικά ανυπομονώ να φτάσει η ώρα για να το δω.
rahxephon13
QUOTE (pan24 @ Apr 14 2016, 14:58 ) *
Πολυ νεκρα επεσε εδω και εχει παιχνιδι αποψε
Θα καταφερει ο ζοτς να κανει το 2-0 και να μισοκλειδωσει την προκριση ή η ρεαλ θα κανει το 1-1 και θα παιξει την προκριση στην ισπανια?
Ο ουντοχ θα αντεξει δευτερο κολλητο παιχνιδι στο 30λεπτο?
Εχει ο ζοτς να παρουσιασει αλλους ασσους στο μανικι μετα τον ηρωα σλουκα και το 5αρι καλινιτς?
Ο λασο θα καταφερει να αιφνιδιασει τον ζοτς?
Προβλεψεις?

Μήπως έχεις χαθεί πήρες καμιά λάθος στροφή μήπως ? αφού όλοι έχουν πέσει στο τοπικ του παο λαμποραλ από χθες, για συμμορφώσου μην φας κανένα φαουλ, one topic to rule them all tongue.gif

Στα σοβαρά τώρα βλέπω η μάλλον ελπίζω σε ζοτς laugh.gif νομίζω ότι δύσκολα θα το πάρει το ματσάκι και θα έχει το πλεονέκτημα στη σειρά μετά, αν και για να πω την αλήθεια την φοβάμαι την ρεαλ έτσι και της μπουν μερικά τριποντά παραπάνω μπορεί να το χτυπήσει άνετα το παιχνίδι, το μεγαλύτερο ερωτηματικό για μένα είναι αν ο λασο προσπαθήσει να αλλάξει κάτι και κυρίως αν θα χτυπήσει την φενερ στους ψήλους οπού και εκτός του εκπληκτικού ουντοχ (που όμως μοναχός δεν την βγάζει) φάνηκε να έχει μεγάλο πρόβλημα.

yorgos
Νομίζω εύκολα-δύσκολα η Ρεάλ θα το πάρει. Θα βάλει τα δυνατά του ο Λάσο να το χάσει, αλλά ούτε αυτός δεν μπορεί. Δίνω πιθανότητες στη Φενέρ μόνο αν ο Ντίξον αποτρελαθεί και ντυθεί Κόμπι.
louie
ο λασο ειναι πανω στο οριο μεταξυ επαγγελματια προπονητη και βοηθου πιστολακι σε μπαρμπερικο οσον αφορα γνωσεις του σε τακτικη μπασκετ. ΑΛΛΑ δεν γινεται να μην βρεθηκε καποιος μετα τον προηγουμενο αγωνα που θα του ειπε οτι οταν οι αντιπαλοι βαζουν στο 5 μεχρι και το αναπληρωματικο τριαρι τους ισως να ειναι καλη ιδεα να τους χτυπησεις στο ποστ. δλδ ο αγιον ειχε μια προσπαθεια για διποντο στον προηγουμενο αγωνα!!! εναντια σε ομαδα χωρις ψηλους. την ιδια που ρουντι με γιουλ ειχαν 2/17 τριποντα!!!

και μετα ακουω οτι ακομα και ο χειροτερος προπονητης ξερει καλυτερα τι κανει απο τους φιλαθλους ή τους δημοσιογραφους/αναλυτες κτλ. ΟΧΙ. οταν ο προπονητης της πρωταθλητριας ευρωπης κανει λαθη που δεν κανω οταν παιζω με τους φιλους μου τοτε δεν μπορω να δεχτω αυτη την αποψη.

τεσπα αυτο που ηθελα να πω πριν με συνεπαρει η εξωφρενικη ασχετοσυνη του προπονητη που διαχειριζεται το καλυτερο ροστερ της ευρωπης ειναι οτι η ρεαλ με καποιες βασικες διορθωτικες κινησεις μπορει πολυ ανετα να χτυπησει τον αγωνα σημερα. το κενο στους ψηλους ειναι τεραστιο για την φενερ. αλλα οσο απο την μια εχεις τον καλυτερο ολων των εποχων και απο την αλλη τον παμπλο λασο τοτε ολα παιζουν. αυτο το ζευγαρι ειναι που θελω να δω περισσοτερο σε αυτα τα playoff μετα απο του παναθηναικου
benchwarmer
QUOTE(yorgos @ Apr 14 2016, 19:01 ) *
Νομίζω εύκολα-δύσκολα η Ρεάλ θα το πάρει. Θα βάλει τα δυνατά του ο Λάσο να το χάσει, αλλά ούτε αυτός δεν μπορεί. Δίνω πιθανότητες στη Φενέρ μόνο αν ο Ντίξον αποτρελαθεί και ντυθεί Κόμπι.


Να πάρει 50 σουτ εννοείς? peace.gif

Η Ρεάλ έχει ελπίδες αν: α) το ματς γίνει ροντέο και είναι εύστοχη, β) στο σετ παιχνίδι βάλει την μπάλα στον Αγιόν
Σε κάθε άλλη περίπτωση η Φενέρ έχει το προβάδισμα, και λόγω έδρας εκτός των άλλων. Το αν έχει ροτέισιον 8 παιχτών ή 11 έχει ελάχιστη σημασία εδώ που είμαστε.
pan24
Εγω νομιζω οτι καποιος απο τον παγκο της ρεαλ θα πει να περασει η μπαλα στον αγιον
Απο την αλλη ομως η φενερ αποκλειεται να μην το περιμενει.Η λογικη ελεγε οτι αυτο θα το εκαναν απο το πρωτο παιχνιδι
Σημερα ειναι καθαρο 50-50
Πιστευω αν υπαρξει καποιος που θα ερθει απο το πουθενα να σωσει την φενερ θα ειναι τουρκος σημερα
Ειτε με καποια τριποντα ο dnp μαχμουτογλου ειτε ο κραγμενος προχτες χερσεκ για να φθειρει τον αγιον που δεν ειναι και ο πιο εξυπνος παικτης
yorgos

QUOTE
Να πάρει 50 σουτ εννοείς? peace.gif

Μαζί σου είμαι...
mephisto22
Πείτε στους τούρκους να κάνουν ησυχία--θα ξυπνήσει ο Λάσο
benchwarmer
Σας παρακαλώ πείτε μου ότι έχει χτυπήσει ο Λίμα, γιατί αν τον άφησε εκτός 12άδας έτσι, τότε δεν έχω τι να πω...
j-kidd13
Tραγωδια η Ρεαλ...Οχι ειναι ευκαιρια το διπλο που ελεγε ο yorgos,παμε για σκουπα...Δεν υπαρχει στο γηπεδο ομαδα Ρεαλ Μαδριτης.
rahxephon13
9/9 δίποντα η φενερ τι άμυνα παίζει η ρεαλ? τι ξέρουν σαν λέξη η είναι άγνωστη έννοια, δεν μπορώ να καταλάβω πως μετά την περσινή χρονιά που είχαν βρει μια πολύ καλή ισορροπία τα θαλάσσωσαν τόσο φέτος γυρίζοντας χρόνια πίσω, και μετά λέμε για την κακή στελέχωση που έκανε ο σφαιρο.
D-Wade
Τους έχουν πιάσει από το λαιμό και ο Rudy πάει να κάνει τον Magic kill.gif
rahxephon13
Όλοι λέγαμε για το κενό που έχει η φενερ στους ψήλους άλλα πάλι έχει διπλάσια τριποντά από δίποντα η ρεαλ προσαρμοστικότητα μηδέν, άρε ρε λασο γίγαντα της προπονητικής.

Με βεσελυ μέσα η σειρά θα είχε ήδη τελείωση.
Zoys
Click to view attachment
shtarkws
Όπως και στην σειρά του Παναθηναικου η μία περιφέρεια πετάει φωτιές και η άλλη αγκομαχει να αλλάξει 2 πάσες
louie
ελα λασο δωσε το διπλωμα προπονητικης σου στον ζοτς να το βαλει μαζι με τα αλλα της συλλογης...
rahxephon13
Πεταει φωτιές η επίθεση της φενερ 54, νομίζω θα χαλαρώσουν λίγο στο δεύτερο ημίχρονο και αναλόγως την διάφορα λογικά θα επιλέξει να ξεκούραση κάποιους παίχτες ο ζοτς στην συνεχεία, τώρα για την έκβαση της σειράς δεν αποκλείω να κάνει 2 ήττες η φενερ στην μαδριτη άλλα να αποκλειστεί από αυτή την ρεαλ το βλέπω χλωμό.
j-kidd13
Πραγματικα ειναι αστεια ομαδα η Ρεαλ.Το να πεις οτι ειναι ερμαιο στις ορεξεις της Φενερ ειναι λιγο.

Επισης....Λασο...........................Και μετα κραζουμε τον Τζορτζεβιτς! laugh.gif
SkyFall
QUOTE (yorgos @ Apr 14 2016, 19:01 ) *
Νομίζω εύκολα-δύσκολα η Ρεάλ θα το πάρει. Θα βάλει τα δυνατά του ο Λάσο να το χάσει, αλλά ούτε αυτός δεν μπορεί. Δίνω πιθανότητες στη Φενέρ μόνο αν ο Ντίξον αποτρελαθεί και ντυθεί Κόμπι.


θα τους το κάνει στο 'Β ο Λάσο, το πιστεύω tongue.gif
louie
στους 30 η διαφορα... η φενερ παιζει το απολυτο μπασκετ σημερα
rahxephon13
Νταξει τελείωσε το ματς νομίζω και οι παίχτες πια δεν το πιστεύουν ότι μπορεί να γυρίσει και κάνουν κρατεί για την άλλη βδομάδα, πιστεύω ακόμη ότι δεν θα τα σκοτωθεί να τα κερδίσει τα ματς στην μαδριτη ο ζοτς άλλα με τέτοια ρεαλ αν του παρουσιαστή η ευκαιρία θα την κυνηγήσει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.