Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ 2017-18 ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3
Gkos
Τα Βριλήσσια μας λείπανε,που νίκησαν άνετα όπως βλέπω στο σαιτ της ΕΣΚΑ.
Γρήγορη ενημέρωση.
Εύγε Θοδωρή.

Τελευταίο ματς της βραδιάς ήταν στο κλειστό του Σπύρου Λούη.
Απότι καταλαβαίνετε από τις ώρες έναρξης ,όταν εφτασα στο ανακαινισμένο( ; ) κλειστό,έληγε το ημίχρονο,οπότε δεν έχω να πω κάτι.
Πόσο έληξε το ημίχρονο ;
Κάθεστε;
22-7 !!
Ναι,τόσο.
Η Ηλιούπολη μπήκε αποφασισμένη στο β μέρος και με πολυ καλή άμυνα(όχι ότι είχε πρόβλημα με την άμυνα στο α μέρος) ,μείωσε 22-12 και έχασε και 2-3 λει απ να μειώσει παραπάνω αλλα γκολ δεν έμπαινε με τίποτα.
Ετσι φτάσαμε στο 25-17 του 30' !!!
Με ένα γκολ φαουλ εφτασαν στο -5 οι φιλοξενούμενοι και μετά τέλος.
30-20 στο 24' και απλα περιμέναμε να λήξει καρτερικά.
Με κατι φαουλ εκνευρισμου των ηττημενων η ΑΑΑ έφτασε τους 39 ενώ βλέπω ότι τελικα έφτασε τους 26 η Ηλιούπολη.
Είχα καταλάβει ότι δεν θα εκδηλώσουν την τελευταία επιθεση ,αλλα απότι φαινεται και την κάνανε και πέτυχαν τρίποντο.
Αυτα ειναι!
Τελικα ισοφάρισαν τους 26 της Φιλοθέης.
Και του συζητούσαμε φεύγοντας.

Υ.γ. Ανακαινισμένο μου φάνηκε το κλειστό,όχι τρομερά πράματα βέβαια.
Πάντως η είσοδος είχε αλλάξει από την τελευταία φορα που πήγα.
Τα καλάθια ισως έπρεπε να αλλάξουν,δεν εξηγείται τόση αστοχια.
Μπηκαν και βγηκαν 5 τρίποντα της Ηλιουπολης.
Κατά τα άλλα κατάμεστο και αυτό το κλειστό,όλο το Μαρουσι ήταν μέσα.

Στα υπόλοιπα που ξεπετάξαμε να πουμε πως στην Ανθούπολη το ματς κρίθηκε 6" πριν το τέλος με μια εύστοχη βολή από ΟΚΑΜ.
Η ΑΕΚ στερήθηκε τον κορυφαιο της παίκτη που ήταν τριήμερη και της κόστισε.

Άργησα λίγο να γράψω, αλλά όπως καταλαβαίνετε με τόσα γήπεδα ,ξέμεινα από μπαταρία.
Και στα δυο κινητά 😂

Καλή βδομάδα.
Gkos
Ξύπνησα ιδρωμένος.

Είχαν λέει κληρωθεί Ηλυσιακός με Ντιρι.

Ουφ,ήταν εφιάλτης.

Πάω να ξανακοιμηθώ.

Υ.γ.
Χωρις καμιά διάθεση για δημοσιες σχέσεις,με όσα ειδα (το διημερο) ή έχω ακούσει, πιστευω ότι σχεδόν όλες (εκτός 2 ) οι ομάδες που θα μπουν στην κληρωτιδα μπορουν να φθάσουν ως το τέλος.
tommie1983
ΔΙΟΝΥΣΟΣ- ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2

Το ματς είχε κριθεί πριν το τέλος της 3ης περιόδου. Ο Διόνυσος για τρίτη συνεχόμενη χρονιά έκανε την υπέρβαση, παίρνοντας την πρόκριση με 6 παίκτες να κατεβαίνουν, εκ των οποίων οι 3 δεν συμμετείχαν καν στην επίθεση της ομάδας. Όταν από τους άλλους 3 ο ένας(μοναδικός ψηλός) είναι τραυματίας και ο άλλος(πρώτος σκόρερ) είναι σε πολύ κακή μέρα, δεν κερδίζεις ποτέ τα Βριλήσσια. Πρώτη φορά βλέπω το Νο.18 των Βριλησσίων, τον πολύ ψηλό αδύνατο να κάνει πάρτυ και να βάζει καμιά 20αριά. Το Νο.7 έκανε την διαφορά, όπως άλλωστε έχει κάνει ακόμη και σε ματς του ανδρικού. Οι υπόλοιποι τα γνωστά- τρέξιμο,πίεση,παγίδες παντού ανάγκασαν σε δεκάδες λάθη τον Διόνυσο και η διαφορά φυσιολογικά έφυγε στους +20..
jhantzop
Β΄ΦΑΣΗ

ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 46-53
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 87-32
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 96-26
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 43-68
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 47-58
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 75-34
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 74-49
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 77-68
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 57-58
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - Σ.Κ. ΑΝΟΙΞΗΣ 75-43
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 47-75
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 62-39
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ. - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 39-26
sakaxa
QUOTE (tommie1983 @ Feb 26 2018, 09:55 ) *
ΔΙΟΝΥΣΟΣ- ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2

Το ματς είχε κριθεί πριν το τέλος της 3ης περιόδου. Ο Διόνυσος για τρίτη συνεχόμενη χρονιά έκανε την υπέρβαση, παίρνοντας την πρόκριση με 6 παίκτες να κατεβαίνουν, εκ των οποίων οι 3 δεν συμμετείχαν καν στην επίθεση της ομάδας. Όταν από τους άλλους 3 ο ένας(μοναδικός ψηλός) είναι τραυματίας και ο άλλος(πρώτος σκόρερ) είναι σε πολύ κακή μέρα, δεν κερδίζεις ποτέ τα Βριλήσσια. Πρώτη φορά βλέπω το Νο.18 των Βριλησσίων, τον πολύ ψηλό αδύνατο να κάνει πάρτυ και να βάζει καμιά 20αριά. Το Νο.7 έκανε την διαφορά, όπως άλλωστε έχει κάνει ακόμη και σε ματς του ανδρικού. Οι υπόλοιποι τα γνωστά- τρέξιμο,πίεση,παγίδες παντού ανάγκασαν σε δεκάδες λάθη τον Διόνυσο και η διαφορά φυσιολογικά έφυγε στους +20..


Δεν κατέβηκαν 6 αλλά 9. Η διαφορά των ομάδων ήταν τεράστια, για κριτική του αγώνα. Τ δε γήπεδο δεν είναι για αγώνες, είναι με κακό φωτισμό και με δάπεδο επικίνδυνο για να τραυματισθούν τα παιδιά. Το δε νο 7 δεν παίζει στο ανδρικό λόγω φροντιστηρίων αλλά μόνο στν U21.
tommie1983
QUOTE (sakaxa @ Feb 26 2018, 11:45 ) *
Δεν κατέβηκαν 6 αλλά 9. Η διαφορά των ομάδων ήταν τεράστια, για κριτική του αγώνα. Τ δε γήπεδο δεν είναι για αγώνες, είναι με κακό φωτισμό και με δάπεδο επικίνδυνο για να τραυματισθούν τα παιδιά. Το δε νο 7 δεν παίζει στο ανδρικό λόγω φροντιστηρίων αλλά μόνο στν U21.

Συμφωνώ απολύτως για το γήπεδο και τα έχω γράψει πολλές φορές. Τουλάχιστον επικίνδυνο...Και έλλειψη σεβασμού προς τον θεατή να μην έχουν φροντίσει οι άνθρωποι του Διονύσου να έχουν το σκορ με χαρτάκια στην γραμματεία.
Χθες κατέβηκαν 9, όλη την χρονιά κατέβαιναν 6. Φυσικά δεν άλλαξε κάτι αφού στην επίθεση συμμετείχαν και πάλι 3 άτομα, οι υπόλοιποι απλά υπάρχουν στο γήπεδο.
Η διαφορά δυναμικότητας ήταν όντως μεγάλη, και έγινε μεγαλύτερη από την στιγμή που ο Διόνυσος δεν είχε τον μοναδικό του ψηλό και το Νο.5 δεν έβαλε τίποτα..Δυστυχώς γιατί ίσως βλέπαμε κάπως πιο ανταγωνιστικό παιχνίδι..
Όσο για το Νο.7 έπαιζε σίγουρα στο ανδρικό στο ματς με την ΕΦΟΑ,που είναι πρώτη στον όμιλο, και τους έκανε πλάκα..απότι ξέρω και σε μερικά ακόμη..στα τελευταία που είδα με Πολιτεία και Οιον όντως μας έλειψε..
Gkos
Αργει ακομα του εφηβικουυυυυυ ; wink.gif
Gkos
Περιμενοντας το φουλ προγραμμα με ενημερωνουν απο το κοντρολ πως το ονειρο μου μαλλον θα βγει αληθινο (as usual) .....😢
Aggelos_Charisis
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΤΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΑΦΟΤΟΥ ΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΚΑΙΡΟ...ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΝΤΕΡΜΠΙ ΑΦΟΥ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΚΟΡ ΞΕΦΥΓΕ...! ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΙΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΩ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΛΟΓΟΥ ΧΑΡΙΝ ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΚΑΙ ΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΣΤΑΘΗΚΑΝ ΤΥΧΕΡΟΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΙΟ ΚΑΥΤΗ ΕΔΡΑ ΤΩΝ ΕΦΗΒΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΑΦΟΤΟΥ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΕΤΥΧΕ ΣΤΟ ΝΟΚΑΟΥΤ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ..ΚΑΚΑ ΦΑΟΥΛ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΕΙΜΕΙΚΕΡ (ΝΟΥΜΕΡΟ 4) ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΛΑΘΗ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 7 ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΙΣΩΣ ΛΟΓΩ ΣΤΡΕΣ ΚΑΙ ΠΙΕΣΗΣ..ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ Η ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΣΤΑΘΗΚΕ ΤΥΧΕΡΗ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Ο ΠΙΟ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΣΚΟΡΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΑΜΥΝΕΣ (ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ 23 ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΙΛΤΟΣ ΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ) ΕΜΕΙΝΕ ΧΑΜΗΛΑ(ΑΝ ΜΕΤΡΗΣΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟΥΣ 4 ΠΟΝΤΟΥΣ) ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΣΤΟΧΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΠΟΥ ΠΑΛΕΨΕ ΓΙΑ ΤΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΜΕ ΨΗΛΟΤΕΡΑ ΚΟΡΜΙΑ...ΕΝΑΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΠΟΥ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 4 ΑΓΩΝΕ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΚΟΡΑΡΟΝΤΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΣ ΠΟΛΛΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ...ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 10(ΓΚΑΡΝΤ) ΚΑΙ ΤΟ 8(ΨΗΛΟΣ) ΤΗΣ ΥΠΕΡΟΧΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 17 ΤΗΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΣΤΕΡΓΙΟΥ(ΝΟΥΜΕΡΟ 5)....ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΟΚΑΟΥΤ ΠΙΣΤΥΕΩ ΠΩΣ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΝΑΓΕ ΤΗΝ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕ..! ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΑ ΛΑΘΗ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΗΣ ΥΠΕΡΟΧΗΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΡΟΤΕΙΣΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ..!

Υ.Γ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΚΕΡΚΥΔΑ ΚΑΙ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΣΑΝ ΜΑΖΙ ΧΩΡΙΣ ΦΑΣΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΝΤΑΣΕΙΣ!
Υ.Γ.2 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΔΙΚΩ ΑΠΛΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΣΤΑΘΗΚΕ ΤΥΧΕΡΗ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ!
gspara
Καλως ηρθες στο φορουμ Αγγελε.Θα σε παρακαλουσα μονο να μην γραφεις με κεφαλαια γραμματα.
Aggelos_Charisis
QUOTE(gspara @ Feb 26 2018, 15:17 ) *
Καλως ηρθες στο φορουμ Αγγελε.Θα σε παρακαλουσα μονο να μην γραφεις με κεφαλαια γραμματα.

Συγγνώμη, ευχαριστώ για το καλοσώρισμα..
jhantzop
Γ' Φάση

1η αγωνιστική

ΣΑ 03/03/2018 14:30 ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.
ΣΑ 03/03/2018 18:45 ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΚΥ 04/03/2018 14:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ
ΚΥ 04/03/2018 15:00 ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
ΚΥ 04/03/2018 18:00 ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ
ΚΥ 04/03/2018 19:15 ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ
ΡΕΠΟ: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ.

2η αγωνιστική

ΣΑ 11/03/2017 17:30 ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΣΑ 10/03/2018 20:45 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΚΥ 11/03/2018 12:30 ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ
ΚΥ 11/03/2018 21:30 ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ
ΔΕ 12/03/2018 21:45 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
ΤΡ 13/03/2018 21:30 ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΡΕΠΟ: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ.
Mstav23
QUOTE (Aggelos_Charisis @ Feb 26 2018, 14:18 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΤΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΑΦΟΤΟΥ ΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΚΑΙΡΟ...ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΝΤΕΡΜΠΙ ΑΦΟΥ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΚΟΡ ΞΕΦΥΓΕ...! ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΙΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΩ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΛΟΓΟΥ ΧΑΡΙΝ ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΚΑΙ ΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΣΤΑΘΗΚΑΝ ΤΥΧΕΡΟΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΙΟ ΚΑΥΤΗ ΕΔΡΑ ΤΩΝ ΕΦΗΒΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΑΦΟΤΟΥ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΕΤΥΧΕ ΣΤΟ ΝΟΚΑΟΥΤ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ..ΚΑΚΑ ΦΑΟΥΛ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΕΙΜΕΙΚΕΡ (ΝΟΥΜΕΡΟ 4) ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΛΑΘΗ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 7 ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΙΣΩΣ ΛΟΓΩ ΣΤΡΕΣ ΚΑΙ ΠΙΕΣΗΣ..ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ Η ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΣΤΑΘΗΚΕ ΤΥΧΕΡΗ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Ο ΠΙΟ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΣΚΟΡΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΑΜΥΝΕΣ (ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ 23 ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΙΛΤΟΣ ΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ) ΕΜΕΙΝΕ ΧΑΜΗΛΑ(ΑΝ ΜΕΤΡΗΣΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟΥΣ 4 ΠΟΝΤΟΥΣ) ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΣΤΟΧΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΠΟΥ ΠΑΛΕΨΕ ΓΙΑ ΤΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΜΕ ΨΗΛΟΤΕΡΑ ΚΟΡΜΙΑ...ΕΝΑΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΠΟΥ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 4 ΑΓΩΝΕ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΚΟΡΑΡΟΝΤΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΣ ΠΟΛΛΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ...ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 10(ΓΚΑΡΝΤ) ΚΑΙ ΤΟ 8(ΨΗΛΟΣ) ΤΗΣ ΥΠΕΡΟΧΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 17 ΤΗΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΣΤΕΡΓΙΟΥ(ΝΟΥΜΕΡΟ 5)....ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΟΚΑΟΥΤ ΠΙΣΤΥΕΩ ΠΩΣ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΝΑΓΕ ΤΗΝ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕ..! ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΑ ΛΑΘΗ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΗΣ ΥΠΕΡΟΧΗΣ ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΡΟΤΕΙΣΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ..!

Υ.Γ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΚΕΡΚΥΔΑ ΚΑΙ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΣΑΝ ΜΑΖΙ ΧΩΡΙΣ ΦΑΣΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΝΤΑΣΕΙΣ!
Υ.Γ.2 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΔΙΚΩ ΑΠΛΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΣΤΑΘΗΚΕ ΤΥΧΕΡΗ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ!

Καλησπέρα, είμαι ο Μίλτος που αναφέρεις ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...αλλά η ομάδα δεν αποτελείται από εμένα αλλά από όλους τους παίχτες...βασικό κομμάτι μιας καλής ομάδας...Επίσης δεν μου άρεσαν τα σχόλια για την προπονητική.......!
Aggelos_Charisis
QUOTE(Mstav23 @ Feb 26 2018, 16:13 ) *
Καλησπέρα, είμαι ο Μίλτος που αναφέρεις ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...αλλά η ομάδα δεν αποτελείται από εμένα αλλά από όλους τους παίχτες...βασικό κομμάτι μιας καλής ομάδας...Επίσης δεν μου άρεσαν τα σχόλια για την προπονητική.......!

Δεν ήθελα να κατακρίνω κάποιον, συγγνώμη αν το έκανα, απλά εξέφρασα την άποψη μου πάνω στο ματς που είδα! Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας!
Mstav23
QUOTE (Aggelos_Charisis @ Feb 26 2018, 16:40 ) *
Δεν ήθελα να κατακρίνω κάποιον, συγγνώμη αν το έκανα, απλά εξέφρασα την άποψη μου πάνω στο ματς που είδα! Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας!

Να είσαι καλά..Ευχαριστούμε!
Gkos
QUOTE (Aggelos_Charisis @ Feb 26 2018, 14:18 ) *
ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΟΚΑΟΥΤ ΠΙΣΤΥΕΩ ΠΩΣ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΝΑΓΕ ΤΗΝ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕ..! 

Υ.Γ.2 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΔΙΚΩ ΑΠΛΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΣΤΑΘΗΚΕ ΤΥΧΕΡΗ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ!


Αυτά που γράφεις για την Υπεροχή περί άγχους και στρες ,δεν  μπορεί να ισχύουν και για την Ερυθραια που όπως είπες αλλωστε δεν είχες ξαναδει;
Τροφή για σκέψη .
Καλημέρες.

Aggelos_Charisis
QUOTE(Gkos @ Feb 27 2018, 05:03 ) *
Αυτά που γράφεις για την Υπεροχή περί άγχους και στρες ,δεν  μπορεί να ισχύουν και για την Ερυθραια που όπως είπες αλλωστε δεν είχες ξαναδει;
Τροφή για σκέψη .
Καλημέρες.

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω...Η Ερυθραία είναι μια ομάδα που γνωρίζει από τα νοκαουτ αφού και πέρσι βρισκόταν στα Βαλκάνια φάση...Σε αντίθεση με την πρωτάρα Υπεροχή..που προσωπικά φέτος αποτέλεσε μια ευχάριστη έκπληξη αφού αρκετοί την θεωρούσαν πολύ μικρή ομάδα. Αφήνοντας έξω μια καλή ομάδα όπως την Δάφνη που πέρσι έφτασε μέχρι τα ημιτελικά! Φυσικά είναι νοκαουτ και έδειξε η Ερυθραία την εμπειρία της, εγώ απλά εξέφρασα την γνώμη μου! Καλή σου μέρα!
Gkos
QUOTE (Gkos @ Feb 26 2018, 03:30 ) *
Ξύπνησα ιδρωμένος.

Είχαν λέει κληρωθεί Ηλυσιακός με Ντιρι.

Ουφ,ήταν εφιάλτης.

Πάω να ξανακοιμηθώ.

Υ.γ.
Χωρις καμιά διάθεση για δημοσιες σχέσεις,με όσα ειδα (το διημερο) ή έχω ακούσει, πιστευω ότι σχεδόν όλες (εκτός 2 ) οι ομάδες που θα μπουν στην κληρωτιδα μπορουν να φθάσουν ως το τέλος.




Εχω μια τάση να βλέπω όνειρα,πράματα που ΔΕΝ θέλω να γίνουν. . .Και δυστυχώς γίνονται πραγματικότητα.
Όταν έγραψα δεν έβλεπα όνειρο.
Ξύπνιος ημουνα.
Και σκεφτόμουν ποιες 2 ομάδες δεν θα ήθελα να δω αντίπαλες σε τελικό ανόδου. . .
Και ηταν πανεύκολη η απάντηση, Ηλυσιακό και το Ντιρί.
Ε,σιγά μην δεν πέφτανε μαζι.
Απότι φαίνεται(μπάλα ειναι) θα το ζήσω και αυτό. . . ;( ;(
sakaxa
QUOTE (Mstav23 @ Feb 26 2018, 17:51 ) *
Να είσαι καλά..Ευχαριστούμε!


Είααι σίγουρος ότι αυτή είναι η τετράδα?
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
Gkos
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ (Αίμα και άμμος και Πάνος Κιάμος.Τοπικό ντέρμπι,οι ομάδες έχουν κοινό,τα γηπεδάκια είναι μικρά ,οπότε όποιος πάει και θέλει να βρει θέση ας πάει νωρίς.Θα δώσω 55% σε Ίωνες)
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ (Ντέρμπι και δω , 50-50 το βλέπω)

Πολυ ανοιχτό κλαδί αυτό.

ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Λογικά το Ντιρι)
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ(Ο Ηλυ λογικά)

Μεγάλος τελικός δύσκολος σε πρόβλεψη.

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Αλλο ντέρμπι και δω. 50-50 και δω)
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Δεν έχω εικόνα του ΝΕΦΟ αλλα νομίζω Ενωση ειναι το φαβορι)
ΡΕΠΟ: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ.

Μετά παει Ενωση με ΑΑΑ και ο νικητης τον νικητή του Παπαγου-Βριλησσια ;
Δυσκολες οι προβλέψεις τελείως.

Το εγραψα προχτες αλλωστε ότι δεν βλεπω ξεκάθαρα φαβορι και πως μπορουν όλες οι ομάδες σχεδόν να φτάσουν ως το τέλος.
jhantzop
QUOTE(sakaxa @ Feb 27 2018, 12:48 ) *
Είααι σίγουρος ότι αυτή είναι η τετράδα?
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

Όχι, δεν είμαι
Gkos
QUOTE (sakaxa @ Feb 27 2018, 12:48 ) *
Είααι σίγουρος ότι αυτή είναι η τετράδα?
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ


Τώρα το είδα αυτό.
Δεν έχω δει διάγραμμα μα και από τις 2 ομάδες αυτό μου είπανε,πως βρίσκουν τελικό,άρα. .

Νομιζω η 2η αγωνιστική όπως την έγραψε ο κος Γιαννης ειναι τα σταυρώματα.
Εχει κανεις το χαρτι να μας πει σίγουρα ;


QUOTE (jhantzop @ Feb 27 2018, 14:55 ) *
Όχι, δεν είμαι



Εμένα ρωτούσε νομίζω 😂😂😂😂
Μαζί γράψαμε όμως,απιστευτο!
sakaxa
QUOTE (Gkos @ Feb 27 2018, 14:58 ) *
Τώρα το είδα αυτό.
Δεν έχω δει διάγραμμα μα και από τις 2 ομάδες αυτό μου είπανε,πως βρίσκουν τελικό,άρα. .

Νομιζω η 2η αγωνιστική όπως την έγραψε ο κος Γιαννης ειναι τα σταυρώματα.
Εχει κανεις το χαρτι να μας πει σίγουρα ;


Από την ανακοίνωση της ΕΣΚΑ δεν καταλαβαίνεις τίποτα, μιας και η σειρά που έχει τους αγώνες δεν πιστοποιεί την συνέχεια ποια είναι....


Εμένα ρωτούσε νομίζω 😂😂😂😂
Μαζί γράψαμε όμως,απιστευτο!

erasitexnis
Οι διασταυρώσεις:

1. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ

2. ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ

3a. ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ο νικητής με ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ.

3b. ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
Νικητής σειρας (3)
erasitexnis
QUOTE(erasitexnis @ Feb 27 2018, 16:24 ) *
Οι διασταυρώσεις:

1. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ

2. ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ

3a. ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ο νικητής με ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ.

3b. ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
Νικητής σειρας (3)

Σε πίνακα στο site της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ
Gkos
Άρα καλα τα έγραψα 😂Μην παει τσαμπα η αναλυση 😂

(Αφου το'χα δει το όνειροοο )
lykos84
QUOTE (Gkos @ Feb 25 2018, 19:32 ) *
Ε , 24 πόντοι διαφορά δεν θεωρείται άνετο;
Whatever.
Εν τω μεταξυ,για να λες γεματη ομάδα το Ντιρι που έχει μεινει με 8 εφηβους και δεν εχει και ψηλό(προφανώς θα συμπληρωσε από παιδικό) δεν θελω καν να φανταστώ με πόσους ήταν η συμπαθης Λυκόβρυση. . .
Και γω με καλη διάθεση το λέω. . .


φυσικα και δεν μπορεις να το πεις ανετη νικη αν ειδες τον αγωνα. αν απλα βλεπεις το φυλλο αγωνα σαν φιλαθλος και οχι σαν ανθρωπος του μπασκετ μπορεις να το πεις θριαμβο , διασυρμο η οτι αλλο μπορεις να φανταστεις. οταν οπως ανεφερε και ο no gate το ματς στο 35' ειναι στους 8,οταν χανεις στο ημιχρονο , οταν στο πρωτο δεκαλεπτο εχεις βρεθει πισω μεχρι και με 8 ΦΥΣΙΚΑ και δεν το λες ανετη νικη. το ματς δεν κριθηκε γιατι σοβαρευτηκε το deere , μια χαρα σοβαρο ηταν και οταν εχανε σε ολο το πρωτο μερος .μια αποβολη για δυο αντιαθλητικα (αιφνιδιαασμου συμφωνα με τον νεο κανονισμο ) στο 22' αλλαξε τις ισοροπιες και στην συνεχεια η διαφορα ΞΕΚΑΘΑΡΑ ξεφυγε οταν στο 36' απεβληθησαν 3 παικτες απο την Λυκοβρυση και καπου ο ενας διαιτητης εχασε την μπαλα και δεν ειδε οτι σε μια αντιπαραθεση (της στιγμης) ΠΑΝΤΑ υπαρχουν δυο και οχι μονοπλευρα. αρα η διαφορα δεν ειναι ανετη αλλα εντελως πλασματικη. Φυσικα και η ομαδα του κολλεγιου ειναι μια πολυ καλη ομαδα και συγχαρητηρια , αυτο δεν το αμφισβητει κανενας.
Δεν ειναι ομως ωραιο να δημιουργουμε εντυπωσεις σε βαρος του αλλου απλα για να πουμε κατι. Αλλωστε απο αρχαιοτατων χρονων ισχυει η ρηση Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΗΤΤΗΜΕΝΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟ ΝΙΚΗΤΗ και ανεκαθεν η Λυκοβρυση (που μονο συμπαθης δεν ειναι) εχει μαθει να σεβεται τον αντιπαλο ειτε φευγοντας ως νικητρια (σε 11 (!!!!!!!!!!!) σερι αγωνες στην πρωτη φαση) ειτε ως ηττημενη που θα ανγνωρισει και θα χειροκροτησει την νικη του αντιπαλου.
Παντα με καλη διαθεση και καλη συνεχεια
Gkos
Παντα με καλη διαθεση ,οταν το ματς ληγει 24 ποντους ειναι ανετο ,οταν δεν εισαι εκει ουτε εχεις δει το Φ.Α (ΠΡΟΦΑΝΩΣ) !
Κατα τα αλλα γραψαμε οτι στο ημ νικουσε η Λυκοβρυση,και δεν καταλαβαινω τον εκνευρισμο σου (που θα ελεγε και η Ασπα ) !
Tα σεβη μου και καλη συνεχεια !
Harys_no gate
QUOTE(erasitexnis @ Feb 27 2018, 16:24 ) *
Οι διασταυρώσεις:

1. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ

2. ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ

3a. ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ο νικητής με ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ.

3b. ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
Νικητής σειρας (3)

1)ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 2
ΓΑΟΚ-ΕΣΚΔ Χ2
2)ΟΚΑ-ΝΤΡΕΡΗ 2
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 1
3)ΝΕΦΟ -ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ2
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ-ΠΑΠΑΓΟΥ 1
Η Ακαδημία αν είναι όπως την είχα δει στις αρχές πολλές πιθανότητες.
bfb
Καλησπερα σας. Εχει δει καποιος την Ιωνια και την Ολυμπιαδα ? Καλες ομαδες ?
Gkos
Πολυ ευκολη νικη 94-70 για Πανερυθραικό επι της Ολυμπιάδας.
Δυσκολη η ανατροπη στο Σαλουν. . .
storm2
Αερα περασε η Ενωση Ιλιου απο την εδρα του Νκηφορου. Η φιλοξενουμενη ομαδα με καλυτερο συνολο και με αθλητες που εχουν παραστασεις απο την Γ Εθνικη (αγωνιζονται με το Ανδρικο), εκτος απο την β περιοδο ηταν συνεχως μπροστα στο σκορ. Τυπικη διαδικασια ο δευτερος αγωνας. Στην επομενη φαση δικαια η Ενωση Ιλιου.

Νικηφορος- Ενωση Ιλιου: 52-68
Harys_no gate
[quote name='Gkos' date='Mar 3 2018, 16:46 ' post='879141']
Πολυ ευκολη νικη 94-70 για Πανερυθραικό επι της Ολυμπιάδας.
Δυσκολη η ανατροπη στο Σαλουν. . .
[/quo
94;;;;;;;Μπόμπα δηλαδή ο πανερυθραικός.....
Gkos
Δεν ημουνα.
Δεν μπορω να ειμαι σε 3 γήπεδα συγχρόνως,μα ξερω πως η διαφορά ειχε πάει και παραπάνω.
Harys_no gate
Και εγώ τα ίδια . Πολύ καλή ομάδα ο Πανερυθραικός. 94 πόντοι σε μπαράζ τα λέει όλα.
2 παιδιά τουλάχιστον για πολύ πιο πάνω έμαθα.
erasitexnis
QUOTE(Harys_no gate @ Mar 4 2018, 10:06 ) *
Και εγώ τα ίδια . Πολύ καλή ομάδα ο Πανερυθραικός. 94 πόντοι σε μπαράζ τα λέει όλα.
2 παιδιά τουλάχιστον για πολύ πιο πάνω έμαθα.

26-11, 55-27, 79-51, 94-70
Παράσταση για έναν το πρώτο ημίχρονο, έριξε στο καναβάτσο την ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ.
Πολύ καλός ο Πανερυθραιακός, με εξαιρετική ευστοχία από κοντά και από μακριά. Πράγματι 2 παιδιά του Πανερυθριακού έδειξαν εξαιρετικά προσόντα.
Φανερά τρακαρισμένη η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ μακριά από επιδόσεις που μας έχει συνηθίσει, μόνο το τελευταίο 15΄έδειξε κάτι από τον καλό της εαυτό.
Πολύ καλό και αθλητικό κλίμα στην αναμέτρηση
Gkos
Στο ρελαντι ο Ηλυσιακός ,με το 1,5  πόδι στην επόμενη φαση !
17-12 , 39-20,56-35 , 69-47
Gkos
Βριλησσια-Παπαγου 54-61 και οι λογαριασμοι παραμένουν ανοιχτοι.
Υ.γ.
Δεν ξέρανε τι σφυρίζανε οι ρεφ .
Δεν εχω ξαναδει τέτοιο πράμα 😂
Εκνεύρισαν και τις δυο ομάδες.
east17
Ο.ΚΑ.ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΝΤΕΡΗ 49-79
Gkos
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ-Ν.ΙΩΝΙΑ 47 - 52

4 από τα 6 ζευγάρια φαίνεται να έχουν κριθεί πριν την διεξαγωγή των επαναληπτικών.
Παπάγος και Ιωνια έχουν ενα μικρό προβάδισμα μετά τα διπλά που πέτυχαν. . .
jhantzop
Γ' Φάση

1η αγωνιστική

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 94-70 (1)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 47-52 (1)

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 49-79 (2)
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 69-47 (2)

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 52-68 (3Α)
ΡΕΠΟ: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ. (3Α)
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 54-61 (3Β)

2η αγωνιστική

ΣΑ 11/03/2017 17:30 ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΣΑ 10/03/2018 20:45 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΚΥ 11/03/2018 12:30 ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ
ΚΥ 11/03/2018 21:30 ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ
ΔΕ 12/03/2018 21:45 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
ΤΡ 13/03/2018 21:30 ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΡΕΠΟ: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ.
bfb


ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 47-52

Ειδα το παιχνιδι πολυ κακο θεαμα και απο τους δυο αρκετα καλυτερη η Ιωνια η οποια ειχε 2 βασικους παιχτες της ενα
4αρι (απων τραυματιας) και ενας ψηλος (παρων πυρετο στην ουσια απων) εκτος.
Πιστευω ανετα στο επομενο η Ιωνια.

Ειδα και τον ΟΚΑΜ χαωδης ηδιαφορα ...
Gkos
Στον τελικό η Ερυθραια που επικράτησε και στο Σαλούν της Ολυμπιάδας Παπάγου.
Gkos
Απρόσμενα ανταγωνιστική η αναμέτρηση στην Αγία Παρασκευή,τόσο που αναγκάστηκα τα τελευταία 5 (ολογραφως πέντε ) λεπτά, να αφήσω το κινητό και να. . . παρακολουθήσω τον αγώνα !!!
Ανήκουστα πράματα !

Τελικά οι γηπεδούχοι ντούμπλαραν τα ροζάκια και περιμένουν Ηλυσιακό σε δυο μεγάλους τελικόυς !
Πάντως μια χαρά ομαδούλα ειχαν οι φιλοξενούμενοι.
Δεν λέω πως το Ντιρι(μετα το σκορ του πρώτου αγώνα) ξεσκίστηκε,αλλά κομπλε τους είδα.

Deree-ΟΚΑΜ 71-65 (37-28 )
Gkos
Και επίσημα αντίπαλος του Ντιρι ο Ηλυσιακός,που πήρε μια "επαγγελματική νίκη" στους Θρακομακεδόνες.

Θρακομακεδόνες-Ηλυσιακός 62-69(12-22,30-28,45-47,62-69)
Gkos
Η Νέα Ιωνία ντουμπλαρε τις νίκες της εύκολα ,σε μια αναμέτρηση που θα ξεχαστεί πολυ πολυ γρήγορα(να το πω κομψά) !

Νεα Ιωνια-ΓΑΟΚ
53-38 (14-9,30-25 ,43-30,53-38)
Gkos
Στην επόμενη φάση και η Ένωση Ιλιου που ζευγάρωσε τις νίκες της με 64-62 !
Ιδέα μου ή ολοι εχουν περάσει με 2-0 ;;;

Εχει βγει και το πρόγραμμα,μα το αφήνω για τον κο Γιάννη να το γράψει μετά το ματς στο Σαλούν !

QUOTE (Gkos @ Mar 11 2018, 00:21 ) *
Στον τελικό η Ερυθραια που επικράτησε και στο Σαλούν της Ολυμπιάδας Παπάγου.



Αντιγραφω απο την σελιδα του Πανερυθραικου στο fb

"Γ' Φάση Πρωταθλήματος Εφήβων (Νοκ-άουτ/2ο ματς) ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΜΑΣ !!! ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 48-55


Ένα βήμα έμεινε μόνο για την άνοδο...! Χωρίς διάθεση για... αγγαρεία, μετά το +24 του πρώτου αγώνα, και μην δίνοντας δικαίωμα στους αντιπάλους να "κυνηγήσουν" τις όποιες πιθανότητες είχαν για ανατροπή του σκορ απ' την πρώτη αναμέτρηση της σειράς, οι Έφηβοι του Πανερυθραϊκού μας επιβλήθηκαν και στο δεύτερο ματς της Ολυμπιάδας Παπάγου με 48-55, μέσα στο "Σαλούν", κατακτώντας πανηγυρικά την πρόκριση στην τελευταία Φάση των Νοκ-Άουτ αγώνων, η οποία θα κρίνει και την άνοδο στην Α' Κατηγορία!
Στην Δ' και τελευταία Φάση του Πρωταθλήματος, ο Πανερυθραϊκός μας θα κληθεί να ξεπεράσει το εμπόδιο της ΕΣΚΔ Νέας Ιωνίας, η οποία με δύο νίκες επί του ΓΑΟ Κουκουβαούνων, προκρίθηκε και θα αποτελέσει τον τελικό αντίπαλο της ομάδας μας, στο δρόμο για την Α' Κατηγορία.
Με τη σιγουριά του +24 από το πρώτο παιχνίδι, οι παίκτες μας, απαλλαγμένοι από το άγχος, παρουσιάστηκαν στο παρκέ του "Σαλούν" με αυτοπεποίθηση, συγκέντρωση και διάθεση να προκριθούν στον... τελικό των τελικών με δύο νίκες.
Έχοντας, σωστές επιλογές στην επίθεση και -κυρίως- όντας εξαιρετικοί στα αμυντικά τους καθήκοντα, οι αθλητές των κόουτς Νούση και Μπίσκα πήραν απ' την αρχή το προβάδισμα, το οποίο έφτασε σε διψήφια επίπεδα πριν το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, ο Πανερυθραϊκός κατάφερε σχετικά εύκολα να διατηρήσει την υπέρ του διαφορά, ρίχνοντας πάντως ρυθμούς προς τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και δίνοντας την ευκαιρία στην Ολυμπιάδα να μειώσει και να επιστρέψει στο ματς. Ωστόσο, οι παίκτες μας δεν επέτρεψαν κάτι παραπάνω στους γηπεδούχους, αντέδρασαν άμεσα και "τρέχοντας" ένα σερί 8-0 ουσιαστικά "κλείδωσαν" και τη νίκη, ολοκληρώνοντας πανηγυρικά τη Γ' Φάση και κατακτώντας την πρόκριση με δύο νίκες σε ισάριθμα ματς. ΚΑΙ ΟΙ ΔΩΔΕΚΑ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΑΣ έκαναν σπουδαία δουλειά, τόσο εντός των τεσσάρων γραμμών, όσο και εκτός αυτών, με τον πάγκο του Πανερυθραϊκού να είναι υπόδειγμα για ακόμη μία φορά και να αποτελεί το... μυστικό αυτής της ομάδας. ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όλους, παίκτες και προπονητές μας, για την τρίτη διαδοχική πρόκριση! Έμεινε ακόμη ένα βήμα...!

Η πρώτη αναμέτρηση, ο πρώτος "τελικός", με αντίπαλο την ΕΣΚΔ Νέας Ιωνίας θα διεξαχθεί εκτός έδρας, με την ομάδα μας να φιλοξενείται στο κλειστό της Νέας Ιωνίας, το προσεχές Σάββατο 17/3 και ώρα 21:00.
ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΟΥ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΥ ΜΑΣ!!! ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΙΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ !!!

Δεκάλεπτα: 11-17, 25-33, 32-43, 48-55 Διαιτητές: Πλιάκας, Καλογριάς Πανερυθραϊκός (Νούσης, Μπίσκας): Κοτρωνάκης, Στεργίου 7 (1), Βούλγαρης 4, Σπάχια 8, Μυλωνάς 2, Μπραΐμης, Ευσταθόπουλος, Τσικόπουλος 15 (1), Κωνσταντινόπουλος 16, Μπακοδήμος 2, Γαβρίλα 1, Κολώνας. "

QUOTE (Gkos @ Mar 11 2018, 23:07 ) *
Η Νέα Ιωνία ντουμπλαρε τις νίκες της εύκολα ,σε μια αναμέτρηση που θα ξεχαστεί πολυ πολυ γρήγορα(να το πω κομψά) !

Νεα Ιωνια-ΓΑΟΚ
53-38 (14-9,30-25 ,43-30,53-38)



Με το άγχος αν θα μετρήσει ή όχι το γκολ του Βαρέλα (όταν έφτασα γήπεδο υπήρχε πολυς κόσμος εξω από το καφέ απέναντι από το γήπεδο να κοιτάει την τηλεόραση), ξεκίνησε η αναμέτρηση στο κλειστό των Πευκακίων ,με την Ιωνία να μπαίνει δυναμικά και ξεκινάει με 9-0 και τον ΓΑΟΚ να καταφέρνει να μειώσει ως το 14-9 της περιόδου.
Ακόμα και όταν πλησίασε 21-19 η φιλοξενούμενη ,δεν είχα καμιά αμφιβολία ότι η γηπεδούχος θα νικήσει με διψήφια διαφορά καθότι μεταξύ των ομάδων δεν υπήρχε καμια συγκριση.
Μετριες επιεικώς οι Κουκου,η μιση ομάδα παίδες,φουλ ζωνάρα και ο θεός να βάλει το χέρι του.
Ε,έμεινε στο ματς μεχρι την τριτη περίοδο που οι γηπεδούχοι ξέφυγαν και απλά περιμέναμε το σφύριγμα της λήξης.
Η εικόνα που μου έδωσε ο πάγκος της φιλοξενούμενης ήταν πως το περίμεναν(καλό, να έχεις αυτογνωσία) και δεν το κυνήγησαν και παραπάνω όταν είδαν πως ξεφεύγει.
Έτσι σβηστά φτάσαμε στο τελικό σκορ που πανηγυρίστηκε με τον κόσμο των Ιώνων στο κέντρο του γηπέδου.

Μάλιστα είχανε φέρει και πίτσες (δεν με κέρασαν -ντροπή τους) που μοιράστηκαν ,καθώς και τούρτα (ούτε εδώ με σκέφτηκαν) μιας και ένας παικτης είχε γενέθλια !
Μετα τα. . .κόλυβα του απογεύματος με την Ένωση Ιλιου ,καλά ήταν !

*Μερικές θέσεις παραδίπλα μου ήταν ο Καρακωστας(παίζει ο υιός στον ΓΑΟΚ) και με το ζόρι συγκρατήθηκα να μην τον ρωτήσω τι εγινε στην τελευταία περίοδο στην Νεα Σμύρνη και πήγαμε κουβά😂 !

Ήταν και η τελευταία αναμέτρηση της βραδιάς (και του 2ημέρου) και ήμουν κάτι παραπάνω από ψόφιος οπότε δεν ήμουνα και τόσο αναλυτικος.
Gkos
Στην επόμενη φάση και ο Παπάγος που τα χρειαστηκε αλλα διατήρησε την διαφορά του πρώτου αγώνα και θα αντιμετωπισει Ενωση Ιλιου για μια θέση στον ήλιο της Α ΕΣΚΑ !
jhantzop
Γ' Φάση

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 94-70 (1)
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 47-52 (1)
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 49-79 (2)
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 69-47 (2)
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 54-61 (3Α)
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 52-68 (3Β)
ΡΕΠΟ: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ. (3Β)

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 48-55 (1)
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 53-38 (1)
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 71-65 (2)
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 62-69 (2)
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 55-59 (3Α)
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 64-62 (3Β)
ΡΕΠΟ: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ. (3Β)

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑ 17/03/2018 21:00 ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ (1)
ΚΥ 18/03/2018 12:30 ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ (2)
ΔΕ 19/03/2018 21:45 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ. (3)
ΡΕΠΟ: ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ (3)

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑ 24/03/2018 12:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ (2)
ΣΑ 24/03/2018 19:30 ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ (1)
ΔΕ 26/03/2018 00:00 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛ. - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (3)
ΡΕΠΟ: ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ (3)
Gkos
QUOTE (Gkos @ Mar 4 2018, 17:03 ) *
Βριλησσια-Παπαγου 54-61 και οι λογαριασμοι παραμένουν ανοιχτοι.

Υ.γ.
Δεν ξέρανε τι σφυρίζανε οι ρεφ!
Δεν εχω ξαναδει τέτοιο πράμα !
Εκνεύρισαν και τις δυο ομάδες.


Χτες στο Σαλούν δεν ήμουνα ,μα θυμήθηκα ότι δεν σας έγραψα γι αυτό το ματσάκι (που ήμουνα). . .

ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
54-61
(13-15,20-34,34-44,54-61)

Αν και η ώρα (Κυριακή 15:00) ήταν καλή και ήταν η σύνηθης ώρα των εντός έδρας αγώνων του εφηβικού η παρουσία θεατών δεν ήταν αυτή που περίμενα (και σίγουρα όχι αυτή που έχω συνηθίσει σε αγώνες μπαράζ)με μηδενικό παλμό κιόλας.
Ήμουν που ήμουν άυπνος,παρατρίχα να αποκοιμηθώ στο κάθισμα στα πρωτα 30 λεπτά.
Ανάμεσα στο κοινό είδα και 99ρη παικτη του αντρικού του Δούκα καθως και εφηβους της BAC wink.gif

Το πρώτο ημιχρονο άνηκε στους φιλοξενουμενους ,με τον ΓΣ να μην παίζει τίποτα κυριολεκτικά μα στην τελευταία περίοδο ξύπνησε και προσπέρασε 50-48 μα εκει συμπληρωσε 5 φάουλ ο ηγέτης της ομάδας και οι Στρατηγοί το ξαναγύρισαν.

Όπως έγραψα η διαιτησια ήταν πάρα πολυ κακή ,είχε εκνευρίσει και τις δυο ομάδες, και το φινάλε ήταν το αποκορύφωμα.
Αφού λοιπόν έχουν δώσει τα ΠΑΝΤΑ ανάποδα στην τελευταία περίοδο ,φτάνουμε στην τελευταία επιθεση του αγώνα .
Τα Βριλησσια κατοχή κάπου στο κέντρο και κάποιος του Παπάγου πάει από πισω να κλέψει την μπάλα και ακουγεται ένα σφύριγμα από τον ρεφ που ήταν δίπλα.
Φάουλ δεν φάνηκε να εγινε,μα στις τόσες μαλακίες που εχουν σφυριχτεί τι ψυχή έχει μια ακόμα;
Ο ρεφ όμως δεν έχει δείξει φάουλ.
Σηκώνει το χέρι και πιάνει το κεφάλι του ,ξέρετε την γνωστη κίνηση ότι έκανε λάθος(μετάνιωσε για το φάουλ;Του ξέφυγε το σφύριγμα ; ) !
Και κει ξαφνικα αρχιζει να τρέχει προς το μέρος του ο έτερος ρεφ !
Και αρχιζει να του μιλάει.Και μετα απο μισό λεπτο (ξαναλλάζει απόφαση και ) σηκωνει το χέρι και δίνει βολές.
Just Epic.
Άλλο να σας το λέω,άλλο να το βλέπετε.
Γελούσε όλη η εξέδρα των Βριλησσίων.Αυτο συζητούσαμε μόλις έληξε το ματς.
Και μετά μαθαίνω ότι ήταν ο μικρος αδερφός Κούλης,ο Κωνσταντίνος.
Πόσο ταλέντο σε μια οικογένεια,ουτε το Αντετοκουμπεικο τόσο !
Εν τω μεταξύ τις έχασε και τις δυο βολές ο ΓΣ,που τελικά κόστισαν πολύ. . . .

Αυτα !

Στα χτεσινά δεν ήμουνα ,μα έμαθα για ένα ντέρμπι με μια πολυ σημαντική απουσία από Παπάγου.
Φαινόταν ότι οι διαφορές των ομάδων είναι μικρές.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.