Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54
x-patra
Επιστολή στον Ιωαννίδη
Διευκρινιστική επιστολή προς τον υφυπουργό Αθλητισμού, Γιάννη Ιωαννίδη απέστειλε η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης σχετικά με τη νομική σύσταση των ομάδων που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ.
Αναλυτικά η επιστολή της ΕΟΚ αναφέρει:
"Σε συνέχεια των εγγράφων μας με αριθμ. Πρωτ. 2791/22-6-2009 και 3376/22-7-2009 επανερχόμαστε στη θέση μας ότι: Στην Α2 Εθνική κατηγορία συμμετέχουν μόνο ομάδες Αθλητικών Σωματείων. Κατ’ εξαίρεση οι υφιστάμενες ΚΑΕ της κατηγορίας έχουν δικαίωμα να διατηρήσουν τη μορφή αυτή κατά την αγωνιστική περίοδο 2009-10. Μετά το τέλος της περιόδου όλες οι ΚΑΕ θα τεθούν σε καθεστώς εκκαθάρισης".

Ρε καημό που έχει η ΕΟΚ να μην υπάρχουν ΚΑΕ. Και όσες χρωστούν προφανώς τότε θα γράψουν τα χρέη τους στην άμμο!!
Ελυσαν όλα τα θέματα οργάνωσης όλων των κατηγοριών και μένει η Α2

Αλλά δεν μας λένε το μυστικό ότι αν οι ΚΑΕ στην Α2 γίνουν τουλάχιστον 8 τότε η ΕΟΚ χάνει την διοργάνωση του πρωταθλήματος!!!
orangepower
Σε φιλικο: Παγκρατι-Λαυριο 64-60
basketka*los
Λεπτομερειες για το παιχνιδι???
kaukasios
QUOTE(orangepower @ Aug 23 2009, 12:37 ) *
Σε φιλικο: Παγκρατι-Λαυριο 64-60

σιγουρα?γιατι σε σαιτ διαβασα οτι ηρθε 70-66.
orangepower
QUOTE(kaukasios @ Aug 23 2009, 15:01 ) *
σιγουρα?γιατι σε σαιτ διαβασα οτι ηρθε 70-66.

O δαιμων του τυπογραφειου! smiley.gif
HLR CENATION
Φημες ελεγαν οτι ο Ηρακλης θα επαιρνε Αριελ μακντοναλντ αλλα τελικα τζιφος.Προταθηκε κ ο γιουρακ λεει..
delonte
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ, ΑΣ ΠΡΟΒΛΕΨΟΥΜΕ ΤΑ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α2.
orangepower
Τελικά ο Ηρακλής θα παίξει Α1 ή Α2;
orangepower
QUOTE(delonte @ Aug 25 2009, 14:03 ) *
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ, ΑΣ ΠΡΟΒΛΕΨΟΥΜΕ ΤΑ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α2.

1-6: Ηρακλης, Παγκρατι, Νηαρ Ηστ, Ολυμπιαδα Πατρων, Ικαρος/Εσπερος Καλλιθεας, ΑΓΟ Ρεθυμνου

7-11: ΚΑΟΔ, Ξανθη, Περαμα, Ερμης Λαγκαδα, Ικαροι Σερρων

12-16: Αιγαλεω, Αμυντας, ΑΕ Λαρισας, Απολλων Πατρων, Δαφνη
HLR CENATION
QUOTE(orangepower @ Aug 25 2009, 14:15 ) *
Τελικά ο Ηρακλής θα παίξει Α1 ή Α2;

Ο βασιλακοπουλος ειπε οτι μπορει να παιξει κ α1.Παιρνει κ ραισεβιτς..
orangepower
QUOTE(laclipers @ Aug 25 2009, 19:33 ) *
Ο βασιλακοπουλος ειπε οτι μπορει να παιξει κ α1.Παιρνει κ ραισεβιτς..

Για να ερχονται τετοιοι παικτες, σημαινει οτι μαλλον για Α1 παει...
akatalhlos
QUOTE(orangepower @ Aug 26 2009, 10:26 ) *
Για να ερχονται τετοιοι παικτες, σημαινει οτι μαλλον για Α1 παει...

ο καοδ πολυ δυνατος θα κανει μεγαλες ζημιες
CrossoverOnE
QUOTE(akatalhlos @ Aug 26 2009, 12:30 ) *
ο καοδ πολυ δυνατος θα κανει μεγαλες ζημιες

Γνωμη μου ειναι να παλεψουμε για μια θεση στην 6αδα...εγιναν παρα πολλες αλλαγες αλλα το σημαντικο ειναι οτι εμειναν 3 παικτες απ τη περσινη ομαδα που παιζαν βασικοι.Με μια πρωτη ματια νομιζω οτι εχουμε βαθυνει λιγο και το παγκο αλλα καλυτερα να δουμε μερικα παιχνιδια πρωτα.
pehis65
QUOTE(CrossoverOnE @ Aug 26 2009, 20:29 ) *
Γνωμη μου ειναι να παλεψουμε για μια θεση στην 6αδα...εγιναν παρα πολλες αλλαγες αλλα το σημαντικο ειναι οτι εμειναν 3 παικτες απ τη περσινη ομαδα που παιζαν βασικοι.Με μια πρωτη ματια νομιζω οτι εχουμε βαθυνει λιγο και το παγκο αλλα καλυτερα να δουμε μερικα παιχνιδια πρωτα.

ενταξει ρε παιδια καλοι ειναι οι 5-6 παικτες του καοδ αν και πιστευω οτι τι μπασκετ που παιζει ο τακιανος ειναι ξεπερασμενο και τελικα θα παλεψει για να σωθει μονο!!!!για την 6αδα μαλλον χλωμο το βλεπω!!!!
anto10
Ο ΗΡΑΚΛΗΣ πήρε Ρα'ί'τσεβιτς
basketmania_9
QUOTE(pehis65 @ Aug 27 2009, 00:04 ) *
ενταξει ρε παιδια καλοι ειναι οι 5-6 παικτες του καοδ αν και πιστευω οτι τι μπασκετ που παιζει ο τακιανος ειναι ξεπερασμενο και τελικα θα παλεψει για να σωθει μονο!!!!για την 6αδα μαλλον χλωμο το βλεπω!!!!


Εντάξει, δεν τη λες και ομάδα που θα παλέψει για τη σωτηρία της.
Ίσως πέρσυ ο Τακιανός να φέρει πολύ μεγάλη ευθύνη για την κακή πορία του Ρεθύμνου, αλλά μην ξεχνάμε ότι την περασμένη χρονιά ανέβασε το Πέραμα. Δε διαφωνώ μαζί σου, απλώς λέω ότι πιστεύω ότι πρέπει να περιμένουμε να δούμε τι θα παρουσιάσει φέτος και μετά θα δούμε. Αν πάει με την ίδια συνταγή δύσκολα θα πετύχει...

Ο Ηρακλής νιώθει τόσο σίγουρος ότι θα είναι στην Α1????
yiagos
QUOTE(delonte @ Aug 25 2009, 14:03 ) *
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ, ΑΣ ΠΡΟΒΛΕΨΟΥΜΕ ΤΑ ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α2.


1-7:Ηρακλης,Καοδ,Ολυμπιαδα,Πραγκρατι,Νηαρ,Ικα
ρος/Εσπερος,Ρεθυμνο
8-12:Περαμα,Σερρες,Λαγκαδας,Ξανθη,Αμυντας
13-16:Αιγαλαιω,Δαφνη,ΑΕΛ,Απολλων

Στην κορυφη θα γινει χαμος,για μενα θα κανουν ζημια στους ''μεγαλους'' το Περαμα και ο Αμυντας που τον εχουν ολοι ξεγραμμενο.
CrossoverOnE
QUOTE(basketmania_9 @ Aug 27 2009, 00:19 ) *
Εντάξει, δεν τη λες και ομάδα που θα παλέψει για τη σωτηρία της.
Ίσως πέρσυ ο Τακιανός να φέρει πολύ μεγάλη ευθύνη για την κακή πορία του Ρεθύμνου, αλλά μην ξεχνάμε ότι την περασμένη χρονιά ανέβασε το Πέραμα. Δε διαφωνώ μαζί σου, απλώς λέω ότι πιστεύω ότι πρέπει να περιμένουμε να δούμε τι θα παρουσιάσει φέτος και μετά θα δούμε. Αν πάει με την ίδια συνταγή δύσκολα θα πετύχει...

Ο Ηρακλής νιώθει τόσο σίγουρος ότι θα είναι στην Α1????

Ηδη μια διαφορα ειναι οτι δε μας κουβαλισε ολους τους παλιους του παικτες οπως εκανε στις προηγουμενες ομαδες του...απο κει και περα περιμενουμε και βλεπουμε
esperiotis
Η ευχή μου, νομίζω ότι είναι και ευχή όλων: πρωτάθλημα ποιοτικό, δίκαιο και πρωτίστως καλή υγεία στους αθλητές, στους παράγοντες, στους φιλάθλους και γενικά σε όλους τους ανθρώπους. Η ομάδα μου, που λέγεται Ίκαρος - Έσπερος, εκτιμώ ότι με τη δυνατή έδρα που διαθέτει, την συσπείρωση όλων των φιλάθλων του Εσπέρου, και τις μεταγραφές που έκανε, δεν θα κινδυνεύσει. Αντίθετα, με λίγη προσοχή, ίσως, δημιουργήσει από πολύ νωρίς προυποθέσεις ανόδου. Οι επιλογές, του προέδρου της διοικούσας επιτροπής μπάσκετ Δ. Αγγελόπουλου, ήταν ακόμα μία χρονιά επιτυχημένες. Αυτό που περιμένουμε είναι ο προπονητής να "δέσει" την ομάδα και να πρωταγωνιστήσει. Οι φίλαθλοι της ομάδας, ας σπεύσουν να προμηθευθούν τα διαρκείας, γιατί προβλέπεται συνωστισμός στο γήπεδο του Εσπέρου.
ABRAAM
QUOTE(esperiotis @ Aug 27 2009, 06:55 ) *
Η ευχή μου, νομίζω ότι είναι και ευχή όλων: πρωτάθλημα ποιοτικό, δίκαιο και πρωτίστως καλή υγεία στους αθλητές, στους παράγοντες, στους φιλάθλους και γενικά σε όλους τους ανθρώπους. Η ομάδα μου, που λέγεται Ίκαρος - Έσπερος, εκτιμώ ότι με τη δυνατή έδρα που διαθέτει, την συσπείρωση όλων των φιλάθλων του Εσπέρου, και τις μεταγραφές που έκανε, δεν θα κινδυνεύσει. Αντίθετα, με λίγη προσοχή, ίσως, δημιουργήσει από πολύ νωρίς προυποθέσεις ανόδου. Οι επιλογές, του προέδρου της διοικούσας επιτροπής μπάσκετ Δ. Αγγελόπουλου, ήταν ακόμα μία χρονιά επιτυχημένες. Αυτό που περιμένουμε είναι ο προπονητής να "δέσει" την ομάδα και να πρωταγωνιστήσει. Οι φίλαθλοι της ομάδας, ας σπεύσουν να προμηθευθούν τα διαρκείας, γιατί προβλέπεται συνωστισμός στο γήπεδο του Εσπέρου.



Υπαρχει και η λυση του Ο.Α.Κ.Α εαν δεν χωραει το κλειστο σας...Το εχετε σκεφτει? blink.gif blink.gif
pehis65
thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
QUOTE(ABRAAM @ Aug 27 2009, 14:10 ) *
Υπαρχει και η λυση του Ο.Α.Κ.Α εαν δεν χωραει το κλειστο σας...Το εχετε σκεφτει? blink.gif blink.gif

καλο!!!!
thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
esperiotis
Ορεξάτοι μου γυρίσατε από τις διακοπές. Το χιούμορ είναι στη ζωή μας. Ωστόσο, το γήπεδο του Εσπέρου θα γεμίζει κάθε Κυριακή και αυτό θα είναι καλό για το άθλημα. Παιδιά, σας εύχομα και πάλι καλή χρονιά, με υγεία. Όσον αφορά τα αγωνστικά, σας το λέω κατηγορηματικά, ότι δεν θα περάσει κανένας εύκολα από το γήπεδο του Εσπέρου. Καλά παιγνίδια και πάλι και απολογισμός τον Μάιο.
pehis65
QUOTE(esperiotis @ Aug 27 2009, 15:57 ) *
Ορεξάτοι μου γυρίσατε από τις διακοπές. Το χιούμορ είναι στη ζωή μας. Ωστόσο, το γήπεδο του Εσπέρου θα γεμίζει κάθε Κυριακή και αυτό θα είναι καλό για το άθλημα. Παιδιά, σας εύχομα και πάλι καλή χρονιά, με υγεία. Όσον αφορά τα αγωνστικά, σας το λέω κατηγορηματικά, ότι δεν θα περάσει κανένας εύκολα από το γήπεδο του Εσπέρου. Καλά παιγνίδια και πάλι και απολογισμός τον Μάιο.

εχεις μπερδευτει λιγακι! αν ειναι καθε κυριακη γεματο τοτε δεν θα σας βλεπει ανθρωπος το σαββατο?
esperiotis
Καλά, εσύ να έρχεσαι και Σάββατο και Κυριακή, γιατί η Καλλιθέα προσφέρει θέαμα με ... θέα!
lelos
QUOTE(ABRAAM @ Aug 27 2009, 14:10 ) *
Υπαρχει και η λυση του Ο.Α.Κ.Α εαν δεν χωραει το κλειστο σας...Το εχετε σκεφτει? blink.gif blink.gif


πολυ ειρωνικος γινεσαι με την ομαδα μου ΑΒΡΑΑΜ...............
pass
QUOTE(lelos @ Aug 27 2009, 21:45 ) *
πολυ ειρωνικος γινεσαι με την ομαδα μου ΑΒΡΑΑΜ...............
Φίλοι μου καλό χειμώνα να χουμε,μολις γύρισα απο τις διακοπές.Καλά που είναι το FORUM και ενημερώθηκα για τα νεα των ομάδων.Τωρα για την δυναμικότητα της καθε ομάδας είναι πολύ νωρις ακόμα.Ούτε για την δική μου ομάδα δεν μπορώ να μιλήσω.Πάντως απο τις κινήσεις που έκανε η διοίκηση πιστεύω να πάμε καλά.Νομίζω ομως οτι χρειαζόμαστε ένα ψηλό τριάρι.Θα δω την ομάδα και τον Λαγκαδά το επόμενο Σαββατοκύριακο και θα βγάλω τα πρώτα συμπεράσματα.
pehis65
QUOTE(esperiotis @ Aug 27 2009, 16:26 ) *
Καλά, εσύ να έρχεσαι και Σάββατο και Κυριακή, γιατί η Καλλιθέα προσφέρει θέαμα με ... θέα!

εγω θα ερχομαι και θα βρισκω θεση γιατι κατι αλβανοι ελαιοχρωματιστες θα ειναι στο γηπεδο μονο!!!! και τωρα ισως μερικοι εσπεριωτες που θα αναπολουν τα περασμενα μεγαλεια αλλα με αλλουνου τα φραγκα!!!
CrossoverOnE
QUOTE(pass @ Aug 28 2009, 00:00 ) *
Φίλοι μου καλό χειμώνα να χουμε,μολις γύρισα απο τις διακοπές.Καλά που είναι το FORUM και ενημερώθηκα για τα νεα των ομάδων.Τωρα για την δυναμικότητα της καθε ομάδας είναι πολύ νωρις ακόμα.Ούτε για την δική μου ομάδα δεν μπορώ να μιλήσω.Πάντως απο τις κινήσεις που έκανε η διοίκηση πιστεύω να πάμε καλά.Νομίζω ομως οτι χρειαζόμαστε ένα ψηλό τριάρι.Θα δω την ομάδα και τον Λαγκαδά το επόμενο Σαββατοκύριακο και θα βγάλω τα πρώτα συμπεράσματα.

Oταν λες ψηλο τριαρι τι εννοεις; Ο Κιτσουλης ειναι 2.04....
άρρωστος
QUOTE(ABRAAM @ Aug 28 2009, 01:07 ) *
Εσπερου????Παλια στο τεξας λεγοταν ετσι φιλε μου το κλειστο της καλλιθεας,πες μας ολοκληρο το ονομα της ομαδα σου μην ντρεπεσαι... smiley.gif

Θέλεις δε θέλεις να το δεχτείς φίλε το κλειστό της Καλλιθέας λέγεται κλειστό γυμναστήριο ΕΣΠΕΡΟΣ από τότε που φτιάχτηκε και έτσι θα λέγεται.Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω την εμπάθεια μερικών προς μια τόσο ιστορική ομάδα!!!!
esperiotis
Οϋτε αναπολούμε μεγαλεία, ούτε δόξες. Η επστροφή του Εσπέρου στην Α2 είναι γεγονός. Οικονομικά εξυγιασμένος, συσπειρωμένος και με αθλητικό όραμα, δομή και πλαισιωμένος με ανθρώπους που αγαπούν το μπάσκετ. Οι πιο πρόσφατες επιτυχίες της ομάδας είναι η κατάκτηση μίας φοράς του πανελλήνιου εφηβικού πρωταθλήματος και δύο φορές της τρίτης θέσης του ίδιου πρωτθαθλήματος. Τώρα, αυτό που λές, με αλλουνού λεφτά, δεν το καταλαβαίνω. Αν εννοείς τον Δ. Αγγελόπουλο, είναι πρόδρος της διοικούσας του μπάσκετ. Ποιανού αλλουνού λεφτά; Τι θέλεις να πεις; Πως λειτουργούν οι ομάδες; Λες και κατέβηκες από άλλο πλανήτη. Σε πληροφορώ πάντως, ότι η έδρα στον Έσπερο, θα είναι πολύ δυνατή. Προς το παρόν βγάλε τα ρατσιστικά κόμπλεξ. Η ομάδα Ίκαρος - Έσπερος, θέλεις, δεν θέλεις, θέλουνε, δεν θέλουνε., εφέτος θα πρωταγωνιστήσει. Η επιστροφή του Εσπέρου στην Α2, ενός ιστορικού σωματείου της Αθήνας και των Νοτίων Προαστείων, θα συνοδευτεί με νέες επιτυχίες. Όλοι στηρίζουμε τις επιλογές του Αγγελόπουλου και στόχος είναι η Α1. Ένα τελευταίο: οι ομάδες έχουν σκαμπανεβάσματα. Η διάρκεια είναι αυτό που μετράει και εμείς μετράμε 67 χρόνια ζωής στον αθλητισμό της Ελλάδας. Με έξι τμήματα και 1.000 αθλητές ενεργούς αθλητές. Με διεθνείς και ιστορία.
kesariani 4ever
ρε φιλε εσπεριωτη πολυ φορτσατος ηρθες στην Α'2..Ηρεμησε λιγο ομως γιατι υπαρχουν φετος πολυ πιο ιστορικες ομαδες απο σενα κ οσο για τον κοσμο κ τα υπολοιπα που ειπες μου φαινεται οτι εχεις να παρακολουθησεις πολλα χρονια Α2.Δεν απευθυνεσαι σε ομαδες Α'ΕΣΚΑΝΑ.Ο Ικαρος καλλιθεας ηταν μια συμπαθητικη ομαδα-ο Εσπερος μια ιστορικη ομαδα κ καλο εγινε που συγχωνευτηκαν αλλα χαμηλα την μπαλα!!!
pasas4
QUOTE(CrossoverOnE @ Aug 28 2009, 02:54 ) *
Oταν λες ψηλο τριαρι τι εννοεις; Ο Κιτσουλης ειναι 2.04....

Φιλε CrossoverOnE με μπερδεψες με τον pass, που νομιζω οτι ειναι απο Σερρες αν καταλαβα καλα και μιλαει για τους Ικαρους Σερρων.
άρρωστος
QUOTE(kesariani 4ever @ Aug 28 2009, 11:18 ) *
ρε φιλε εσπεριωτη πολυ φορτσατος ηρθες στην Α'2..Ηρεμησε λιγο ομως γιατι υπαρχουν φετος πολυ πιο ιστορικες ομαδες απο σενα κ οσο για τον κοσμο κ τα υπολοιπα που ειπες μου φαινεται οτι εχεις να παρακολουθησεις πολλα χρονια Α2.Δεν απευθυνεσαι σε ομαδες Α'ΕΣΚΑΝΑ.Ο Ικαρος καλλιθεας ηταν μια συμπαθητικη ομαδα-ο Εσπερος μια ιστορικη ομαδα κ καλο εγινε που συγχωνευτηκαν αλλα χαμηλα την μπαλα!!!

Φίλε μου δεν θέλω για κανένα λόγο να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου γιατί πολύ απλά υποστηρίζεις και εσύ μια από τις ιστορικότερες ομάδες του ελληνικού μπάσκετ.Όμως και ο Έσπερος είναι μία από αυτές, με 6 συμμετοχές στην Α΄Εθνική ή Α1,και 35 στην δεύτερη κατηγορία όπως και αν ονομαζόταν αυτή.Διεθνής σε όλες τις εθνικές ομάδες έχουμε δώσει, και αν είσαι παλιός θα θυμάσαι ομηρικούς αγώνες μεταξύ των ομάδων μας αν είσαι νέος ρώτησε κάποιον παλιότερο ή μπορώ να σου βρω την προιστορία μεταξύ μας.Επαναλαμβάνω ότι δε θέλω να μπω σε καμμία αντιπαράθεση με κάποιον που υποστηρίζει ιστορική ομάδα. Υ.Γ.Στόχος μας φέτος,για να μην παρεξηγηθούμε, είναι να σωθούμε όσο γίνεται γρηγορότερα και να πλασαριστούμε σε όσο καλύτερη θέση γίνεται.Βέβαια αν στην πορεία μας δωθεί η ευκαιρία για κάτι παραπάνω θα το κυνηγήσουμε αν και πιστεύω πως φέτος είναι δύσκολο και αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά αν και εμείς ποτέ δεν υπήρξαμε δυνατοί σε αυτόν τον τομέα.
kesariani 4ever
QUOTE(άρρωστος @ Aug 28 2009, 14:18 ) *
Φίλε μου δεν θέλω για κανένα λόγο να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου γιατί πολύ απλά υποστηρίζεις και εσύ μια από τις ιστορικότερες ομάδες του ελληνικού μπάσκετ.Όμως και ο Έσπερος είναι μία από αυτές, με 6 συμμετοχές στην Α΄Εθνική ή Α1,και 35 στην δεύτερη κατηγορία όπως και αν ονομαζόταν αυτή.Διεθνής σε όλες τις εθνικές ομάδες έχουμε δώσει, και αν είσαι παλιός θα θυμάσαι ομηρικούς αγώνες μεταξύ των ομάδων μας αν είσαι νέος ρώτησε κάποιον παλιότερο ή μπορώ να σου βρω την προιστορία μεταξύ μας.Επαναλαμβάνω ότι δε θέλω να μπω σε καμμία αντιπαράθεση με κάποιον που υποστηρίζει ιστορική ομάδα. Υ.Γ.Στόχος μας φέτος,για να μην παρεξηγηθούμε, είναι να σωθούμε όσο γίνεται γρηγορότερα και να πλασαριστούμε σε όσο καλύτερη θέση γίνεται.Βέβαια αν στην πορεία μας δωθεί η ευκαιρία για κάτι παραπάνω θα το κυνηγήσουμε αν και πιστεύω πως φέτος είναι δύσκολο και αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά αν και εμείς ποτέ δεν υπήρξαμε δυνατοί σε αυτόν τον τομέα.

Ναι,ρε φιλε δεν εχω προβλημα με την ομαδα σου αλλα ο φιλος σου ο εσπεριωτης ξεκινησε λιγο αποτομα οτι οποιος κουνηθει για τον κοσμο κ κατι τετοια.τα θυμαμαι τα περισσοτερα παιχνιδια μεταξυ μας κ πραγματικα οπως ειπα κ πριν ειναι μια ιστορικη ομαδα αλλα νομιζω δεν χρειαζονται περισσοτερα πραγματα.φετος υπαρχουν στην Α2 κ αλλες ιστορικες ομαδες με πολυ κοσμο μαζι τους..
Vas
QUOTE(kesariani 4ever @ Aug 28 2009, 14:43 ) *
Ναι,ρε φιλε δεν εχω προβλημα με την ομαδα σου αλλα ο φιλος σου ο εσπεριωτης ξεκινησε λιγο αποτομα οτι οποιος κουνηθει για τον κοσμο κ κατι τετοια.τα θυμαμαι τα περισσοτερα παιχνιδια μεταξυ μας κ πραγματικα οπως ειπα κ πριν ειναι μια ιστορικη ομαδα αλλα νομιζω δεν χρειαζονται περισσοτερα πραγματα.φετος υπαρχουν στην Α2 κ αλλες ιστορικες ομαδες με πολυ κοσμο μαζι τους..


Επειδή δεν το βλέπω να ανεβαίνετε, να πέσει το Μαρούσι Α2 για να ξανανιώσουμε λιγάκι…. Να θυμηθούμε τα παλιά… smile.gif
kesariani 4ever
QUOTE(Vas @ Aug 28 2009, 14:56 ) *
Επειδή δεν το βλέπω να ανεβαίνετε, να πέσει το Μαρούσι Α2 για να ξανανιώσουμε λιγάκι…. Να θυμηθούμε τα παλιά… smile.gif

μην βιαζεσαι φιλε μου...μπορει να τα ξαναπουμε συντομα..αν δεν τα καταφερουμε εμεις καντε το εσεις..απλα το θεμα ειναι οτι απο εσας δεν εχει μεινει τιποτα..συνεχεια αδειο ειναι το γηπεδο...εχω αδικο????
ABRAAM
QUOTE(άρρωστος @ Aug 28 2009, 13:18 ) *
Φίλε μου δεν θέλω για κανένα λόγο να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου γιατί πολύ απλά υποστηρίζεις και εσύ μια από τις ιστορικότερες ομάδες του ελληνικού μπάσκετ.Όμως και ο Έσπερος είναι μία από αυτές, με 6 συμμετοχές στην Α΄Εθνική ή Α1,και 35 στην δεύτερη κατηγορία όπως και αν ονομαζόταν αυτή.Διεθνής σε όλες τις εθνικές ομάδες έχουμε δώσει, και αν είσαι παλιός θα θυμάσαι ομηρικούς αγώνες μεταξύ των ομάδων μας αν είσαι νέος ρώτησε κάποιον παλιότερο ή μπορώ να σου βρω την προιστορία μεταξύ μας.Επαναλαμβάνω ότι δε θέλω να μπω σε καμμία αντιπαράθεση με κάποιον που υποστηρίζει ιστορική ομάδα. Υ.Γ.Στόχος μας φέτος,για να μην παρεξηγηθούμε, είναι να σωθούμε όσο γίνεται γρηγορότερα και να πλασαριστούμε σε όσο καλύτερη θέση γίνεται.Βέβαια αν στην πορεία μας δωθεί η ευκαιρία για κάτι παραπάνω θα το κυνηγήσουμε αν και πιστεύω πως φέτος είναι δύσκολο και αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά αν και εμείς ποτέ δεν υπήρξαμε δυνατοί σε αυτόν τον τομέα.



Παιδια ηρεμηστε πεταξα εγω σε προηγουμενο post μου λιγο τυρακι και πιαστηκαν πολλοι στην φακα 69.gif .Το ερωτημα μου ηταν γιατι εχετε μεινει στον ΕΣΠΕΡΟ που ολοι ξερουμε την ιστορια του κλπ,και οταν αναφερωσαστε στην ομαδα της ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ δεν λετε το πληρες ονομα της?Οπου υπαρχουν η συνχωνευσεις Ικαρου Καλλιθεας(πρωην Νεα Σμυρνης smiley.gif ), Α.Ε.Κ.Τ ,Εσπερος..
Vas
QUOTE(kesariani 4ever @ Aug 28 2009, 15:45 ) *
μην βιαζεσαι φιλε μου...μπορει να τα ξαναπουμε συντομα..αν δεν τα καταφερουμε εμεις καντε το εσεις..απλα το θεμα ειναι οτι απο εσας δεν εχει μεινει τιποτα..συνεχεια αδειο ειναι το γηπεδο...εχω αδικο????


ενώ εσείς 1000 χουλιγκάνια σε κάθε αγώνα.... smiley.gif

Στην Α2 είναι πιο ρομαντικά... μαζέυετε ο κόσμος... Στην Α1 είναι επαγγελματικα.
kesariani 4ever
QUOTE(Vas @ Aug 28 2009, 15:56 ) *
ενώ εσείς 1000 χουλιγκάνια σε κάθε αγώνα.... smiley.gif

Στην Α2 είναι πιο ρομαντικά... μαζέυετε ο κόσμος... Στην Α1 είναι επαγγελματικα.

εμεις φιλε ειχαμε σε καθε εντος 1000 ατομα.κ εχουμε κοσμο κ στα εκτος εδρας.κ β'εθνικη που ειχαμε παει παλι κοσμο ειχαμε.κ στην Α1 θυμασαι αν ειχαμε κοσμο η' οχι..τουλαχιστον για τον κοσμο πιστευω δεν εχει να πει τιποτα κανενας..
Vas
QUOTE(kesariani 4ever @ Aug 28 2009, 16:46 ) *
εμεις φιλε ειχαμε σε καθε εντος 1000 ατομα.κ εχουμε κοσμο κ στα εκτος εδρας.κ β'εθνικη που ειχαμε παει παλι κοσμο ειχαμε.κ στην Α1 θυμασαι αν ειχαμε κοσμο η' οχι..τουλαχιστον για τον κοσμο πιστευω δεν εχει να πει τιποτα κανενας..



είχατε κόσμο πριν 10 χρονια... τώρα δεν ξέρω. δεν σας έχω δει. παίζουμε ευρωλίγκα... smile.gif

πάντως 3 πούλμαν Μαρούσι δεν έχετε έρθει.... cool.gif
kesariani 4ever
QUOTE(Vas @ Aug 28 2009, 16:50 ) *
είχατε κόσμο πριν 10 χρονια... τώρα δεν ξέρω. δεν σας έχω δει. παίζουμε ευρωλίγκα... smile.gif

πάντως 3 πούλμαν Μαρούσι δεν έχετε έρθει.... cool.gif

τον ιδιο κοσμο εχουμε κ τωρα φιλε μου..μπραβο σας που παιζεται ευρωλιγκα..βοηθηστε ομως κ τον προεδρο σας τουλαχιστον με την παρουσια σας γιατι ο ανθρωπος περυσι σε ενα παιχνιδι ηθελε κοσμο για την ιστορια με τον βοτανικο κ επειδη δε3ν εχετε αναγκαστηκε κ εφερε οικοδομους κ υδραυλικους!!!!!χαχαχαχαχαχα
Υ.Γ.Εχουμε ερθει παντως κ με χιονια αν θυμασαι 70 ατομα κ εσεις εισασταν στο γηπεδο 10 ατομα επειδη χιονιζε κ ειχε κρυο...χαχαχαχα
Παλιες καλες εποχες,θυμασαι???
Vas
QUOTE(kesariani 4ever @ Aug 28 2009, 17:24 ) *
τον ιδιο κοσμο εχουμε κ τωρα φιλε μου..μπραβο σας που παιζεται ευρωλιγκα..βοηθηστε ομως κ τον προεδρο σας τουλαχιστον με την παρουσια σας γιατι ο ανθρωπος περυσι σε ενα παιχνιδι ηθελε κοσμο για την ιστορια με τον βοτανικο κ επειδη δε3ν εχετε αναγκαστηκε κ εφερε οικοδομους κ υδραυλικους!!!!!χαχαχαχαχαχα
Υ.Γ.Εχουμε ερθει παντως κ με χιονια αν θυμασαι 70 ατομα κ εσεις εισασταν στο γηπεδο 10 ατομα επειδη χιονιζε κ ειχε κρυο...χαχαχαχα
Παλιες καλες εποχες,θυμασαι???


μα γιατί γελάς;; εμείς τον κράξαμε για τις δηλώσεις του. ήθελες να πάμε και γήπεδο? 69.gif

ΥΓ. δηλαδή είσασταν πιο πολλοι;; ειλικρινα δεν το θυμάμε smile.gif

ΥΓ2. πάντως ειναι τρομακτικό σε τι επίπεδο ήταν το Μαρούσι πριν 10 χρόνια, και που είναι τώρα... Να κερδίζει τον αυτοκράτορα...
CrossoverOnE
QUOTE(pasas4 @ Aug 28 2009, 13:33 ) *
Φιλε CrossoverOnE με μπερδεψες με τον pass, που νομιζω οτι ειναι απο Σερρες αν καταλαβα καλα και μιλαει για τους Ικαρους Σερρων.

Ωχ εχεις δικιο.Μπερδεψα τα ονοματα,ειπε και οτι θα δει την ομαδα στο Λαγκαδα και επειδη ο ΚΑΟΔ θα συμμετασχει σε τουρνουα του Ερμη αν δε κανω λαθος μπερδευτικα ακομη περισσοτερο....παρεξηγηση!!!
orangepower
Ο Ικαροεσπερος κοντα σε Κορωνιδη!
άρρωστος
QUOTE(kesariani 4ever @ Aug 28 2009, 14:43 ) *
Ναι,ρε φιλε δεν εχω προβλημα με την ομαδα σου αλλα ο φιλος σου ο εσπεριωτης ξεκινησε λιγο αποτομα οτι οποιος κουνηθει για τον κοσμο κ κατι τετοια.τα θυμαμαι τα περισσοτερα παιχνιδια μεταξυ μας κ πραγματικα οπως ειπα κ πριν ειναι μια ιστορικη ομαδα αλλα νομιζω δεν χρειαζονται περισσοτερα πραγματα.φετος υπαρχουν στην Α2 κ αλλες ιστορικες ομαδες με πολυ κοσμο μαζι τους..

Πιστεύω με αυτά που έγραψα να σε κάλυψα.Δεν θα μαλώσουμε χωρίς λόγο και στην τελική προτιμώ να παίζω μαζί σου παρά με κάθε τυχαίο.
basketmania_9
1. δε νομίζω ότι υπάρχει θέμα για την πιο καυτή έδρα της Α2 στην Αθήνα. Μακράν η Νήαρ Ηστ έχει τον πιο συνεπή κόσμο. Μερικές φορές ξεφεύγει από τα όρια η κατάσταση, αλλά είναι σταθερα 500 άτομα στην κερκύδα, ακόμα και σε αδιάφορα παιχνίδια. Στα ντέρμπυ δεν το συζητώ... παρακολούθησα πέρσυ τον αγώνα με το Περιστέρι και απλά τρελάθηκα από την ατμόσφαιρα. + φέτος πιστεύω θα έχει μία από τις πιο δυνατές έδρες. Ο Έσπερος ελπίζω να έχει κόσμο και ερωτιματικό για μένα το Αιγάλεω, γιατί παλαιότερα είχε πολύ καλή έδρα.
2.ΟΚ, η ομάδα του Εσπέρου είναι ιστορική, οκ, χαιρόμαστε όλοι που το όνομα Έσπερος θα είναι στην Α2 (μαζί με το "Ικαρος"), αλλά μη μας έρχεστε φίλοι Εσπεριότες και μας λέτε ήρθαμε να δείξουμε ποιοι είμαστε, είμαστε ιστορικοί κλπ... Μην ξεχνάμε ότι κανονικά η ομάδα θα ήταν στην β ΕΣΚΑ. Ξαναλέω, για να μην παρεξηγηθώ, χαίρομαι που έγινε αυτή η συγχώνευση αλλά όπως πολύ σωστά είπε και ο φίλος από την Καισαριανή, χαμηλά τη μπάλα... Υπάρχουν και σωματία τα οποία δεν είναι τόσο ιστορικά, αλλά που είναι πραγματικά με την αξία τους στην κατηγορία, αυτό πρέπει να το σεβόμαστε όλοι.Εξάλου κάθε ομάδα κρίνεται από την απόδοση της στο γήπεδο, όχι απο την ιστορία της.
3. Ξέρει κανείς κανένα νεότερο από την ιστορία με Δαφνη-Ηρακλή-Λάρισσες??? τι θα γίνει τελικά? και πότε θα ξεκαθαρίσει επιτέλους ποιες θα είναι οι ομάδες που θα πάρουν μέρος φέτος στην Α2???
pitto
ξέρει κάποιος που πήγε ο Σοφογιάννης ?
kesariani 4ever
Παιδια εαν ο Ικαρος/Εσπερος αποκτησει και τον Κορωνιδη προσωπικη αποψη ειναι οτι γινεται πρωτο φαβορι για ανοδο.Κορωνιδης,Φαλεκας,Λιουις,Κερασοβιτης
,Μαρτζος,Πετροδημοπουλος,Κατουφας,Λακσα,Τζι
αλλας,Αγγελοπουλος και μιλαμε για σουπερ ροστερ.Βεβαια ολα φαινονται στο παρκε αλλα με μια πρωτη ματια ειναι πολυ καλη ομαδα.
esperiotis
Νομίζω ότι συμφωνούμε, δεν διαφωνούμε: Το μπάσκετ στην Αθήνα το δίδαξαν η Νηαρ Ήστ, ο Σπόρτιγκ, ο Πανελλήνιος, το Παγκράτι, το Μαρούσι και ο Έσπερος. Είναι μπασκετικά ιστορικά σωματεία. Έχουμε δώσει μάχες, αξέχαστες μάχες μεταξύ μας σε όλα τα επίπεδα. Πάντως να συμφωνήσουμε ότι θέλουμε να δούμε εφέτος καλό μπάσκετ κα όχι αγριότητες. Δυνατές έδρες, σημαίνει και ανεβασμένο μπάσκετ. Εμείς θέλουμε τον κόσμο στο γήπεδο, όπως καί όλες οι ομάδες. Αυτό προσπαθούμε και θα το καταφέρουμε. Στόχος,η έβδομη άνοδος στην Α1. Και πάλι, υγεία, σωφροσύνη, άμιλλα και πολλά καλάθια, τρίποντα και καρφώματα.Έσπερος, Έσπερος,΄Εσπεράρα, Έσπερος,΄Εσπεράρα, Εσπεράρα, Έσπερος...
ikarosbc
QUOTE(lelos @ Aug 27 2009, 23:45 ) *
πολυ ειρωνικος γινεσαι με την ομαδα μου ΑΒΡΑΑΜ...............

Την ομαδα που αναφερεται στην τελευταια σειρα του ποστ του esreriotis σου εθιξε ο ABRAAM;
Καλα ξεμπερδεματα.......
Ευχομαι να υπαρξει ηρεμια και συνεση γιατι η ομαδα ειναι super κατα κοινη ομολογια φετος και ειναι κριμα να παει "στραφι".
Αυτοι δεν καταλαβαινουν "Χριστο".
Εκτος τοπου και χρονου.
Στον "κοσμο" τους
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.