Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΦΑΣΗ Δ΄ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2
ka1972
Αστερας Πατησιων - Πικερμι 58-79

Ντερμπυ για 1 ημιχρονο. Στο 3ο δεκαλεπτο το Πικερμι με συνεχομενα τριποντα πηρε μια διαφορα 15 ποντων και το παιχνιδι τελειωσε καπου εκει. Κακη εντυπωση μου εκανε ο προπονητης του Αστερα που ενω η ομαδα του αποτελειται στην πλειοψηφια της απο μικρα παιδια, την ωρα που το Πικερμι επαιρνε τη διαφορα, αντι για υποστηριξη και ενθαρυνση, εκεινος επελεξε να λογομαχει μαζι τους και να τα "κραζει" για τις ενεργειες τους.
azeppos
Υπεροχή Εξ.-Οιον Αγ.Στεφάνου 72-55

Ανέβηκαν σαν 1οι...
Νέοι Βύρωνα
Σπάτα
Γλυκά Νερά
Υπεροχή Εξ.

Στα μπαραζ επιλαχόντων...
Πικέρμι
Ροδόπολη(λογικά)
Αστέρας Περιστερίου
Οίον Αγ.Στεφάνου
bball.gif bball.gif

dimdan
Θελω απο τα βαθη της καρδιάς μου να ευχαριστησω ολους του αθλητες που συμμετείχαν στη φετινη προσπάθεια των Εξαρχείων και να τους αφιερώσω αυτη την ανοδο.....Ακομα και τωρα δεν μπορω να πιστεψω την εκπληκτική και σε αθλητικα πλαισια ατμόσφαιρα απο τον κοσμο μας που μας εδωσε απίστευτη ωθηση για αυτη την επική ανατροπη.....Καναμε το καλύτερο και πιο μεστο μας παιχνιδι στο κρισιμοτερο αγωνα της χρονιάς...
Δημήτρης Δανιήλ
Stathis
Φανταστική ατμόσφαιρα … Εκπληκτική εμφάνιση … Πανδίκαια άνοδος.

Υπεροχή Εξαρχείων - Οιον Αγ.Στεφανου 72 - 55

Σε ένα γήπεδο που δεν έπεφτε καρφίτσα , με ένα φανταστικό κόσμο που δεν σταμάτησε λεπτό να τραγουδά για την ομάδα του , μια εξέδρα που θα ζήλευαν ομάδες Εθνικών Κατηγοριών , χθες η ομάδα των Εξαρχείων πήρε αυτό που της άξιζε μια μεγάλη πεντακάθαρη νίκη που την φέρνει πλέον στην Γ’ κατηγορία.
Λεπτομερειες για το ματς εδω...
Stathis
1oς ΟΜΙΛΟΣ

1.) ΑΟ ΚΩΦΩΝ

2.) ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
3.) ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
4.) ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
---------------------------
2oς ΟΜΙΛΟΣ

1.) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ

2.) ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
3.) ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ
4.) ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
----------------------------
3oς ΟΜΙΛΟΣ

1.) ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ

2.) ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ
3.) ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
4.) ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ
-----------------------------
4oς ΟΜΙΛΟΣ

1.) ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ


2.) ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ
3.) ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
4.) ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ

Ανεβηκαν λοιπον 3 ομαδες απο τον 2ο Ομιλο , 3 ομαδες απο τον 4ο , και μονον οι πρωτοι απο τον 1ο και το 3ο Ομιλο
gspara
Συγχαρητηρια στην ομαδα της Υπεροχης για την παναξια ανοδο!!!Μια ανοδο που της χρωσταγε η ιστορια και η τυχη καθως θα ειχε ερθει 2 χρονια νωριτερα αν δεν ειχε τραυματιστει ο τεραστιος Παρλαβαντζας!!!!
Πολλα συγχαρητηρια βεβαια και σε ολες τις ομαδες που ανεβηκαν κατηγορια!!
Gkos
QUOTE (gspara @ May 5 2015, 14:04 ) *
Συγχαρητηρια στην ομαδα της Υπεροχης για την παναξια ανοδο!!!Μια ανοδο που της χρωσταγε η ιστορια και η τυχη καθως θα ειχε ερθει 2 χρονια νωριτερα αν δεν ειχε τραυματιστει ο τεραστιος Παρλαβαντζας!!!!
Πολλα συγχαρητηρια βεβαια και σε ολες τις ομαδες που ανεβηκαν κατηγορια!!



Συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες γενικώς ,και σε όλα τα παιδιά που θυσιάζουν προσωπικό χρόνο ,οικογένειες κλπ , για να κάνουν αυτό που αγαπανε!

Και συγχαρητήρια και σε σένα Θοδωρή για την δημοσιογραφική κάλυψη που προσφέρεις σε όλες (ανεξαιρέτως) τις Αθηναικές κατηγορίες και μας μεταφέρεις στιγμές και ιστορίες των πρωταγωνιστών στο πιο ευρυ κοινό ! smiley.gif
Giwrgis17
QUOTE(Stathis @ May 5 2015, 11:30 ) *
1oς ΟΜΙΛΟΣ

1.) ΑΟ ΚΩΦΩΝ

2.) ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
3.) ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
4.) ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
---------------------------
2oς ΟΜΙΛΟΣ

1.) ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ

2.) ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
3.) ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ
4.) ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ
----------------------------
3oς ΟΜΙΛΟΣ

1.) ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ

2.) ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ
3.) ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
4.) ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ
-----------------------------
4oς ΟΜΙΛΟΣ

1.) ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ


2.) ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ
3.) ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
4.) ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ

Ανεβηκαν λοιπον 3 ομαδες απο τον 2ο Ομιλο , 3 ομαδες απο τον 4ο , και μονον οι πρωτοι απο τον 1ο και το 3ο Ομιλο


Περίμενα καιρό να πω και εγώ τη γραφικότητα μου. Αλλά ο πιο αδύναμος όμιλος ανέβασε τρεις ομάδες. έτσι όπως πριν από δύο χρόνια είχαν βγάλει δεν ξέρω πως τον δικό μας όμιλο τον πιο δύσκολο και δεν ανέβηκε καμιά από τις ομάδες.


πολλλά συγχαρητήρια στον κόουτς δανιηλ για το εξαιρετικό κοουτσαρισμα σε όλους τους συμπαίκτες μου και στο κόσμο που όσο γραφικό και αν ακούγεται ήταν ο εξ φακτορ για αυτή την άνοδο.

Καλή συνέχεια σε όλους τους αντιπάλους με υγεία πάνω από όλα.
ATHINOULA
QUOTE (Giwrgis17 @ May 5 2015, 17:22 ) *
Περίμενα καιρό να πω και εγώ τη γραφικότητα μου. Αλλά ο πιο αδύναμος όμιλος ανέβασε τρεις ομάδες. έτσι όπως πριν από δύο χρόνια είχαν βγάλει δεν ξέρω πως τον δικό μας όμιλο τον πιο δύσκολο και δεν ανέβηκε καμιά από τις ομάδες.


πολλλά συγχαρητήρια στον κόουτς δανιηλ για το εξαιρετικό κοουτσαρισμα σε όλους τους συμπαίκτες μου και στο κόσμο που όσο γραφικό και αν ακούγεται ήταν ο εξ φακτορ για αυτή την άνοδο.

Καλή συνέχεια σε όλους τους αντιπάλους με υγεία πάνω από όλα.

νομιζω οτι τοτε ο ομιλος σας ηταν ο πιο δυσκολος αλλα οχι και ο πιο ποιοτικος.
παντως φετος η δ εσκα ηταν πολυ χαμηλου επιπεδου ,σκεψου οτι η ομαδα σου ηταν πολυ κατωτερη απο αυτη πριν 2 χρονια που τοτε δεν ανεβηκε ,οσο για το οιον ασε καλυτερα ......την διαλυσανε την ομαδα. παντως δικαια ανεβηκε η υπεροχη και σαν θεατης εχθες ζηλεψα την ατμοσφαιρα ....καλη συνεχεια
Giwrgis17
QUOTE(ATHINOULA @ May 5 2015, 19:45 ) *
νομιζω οτι τοτε ο ομιλος σας ηταν ο πιο δυσκολος αλλα οχι και ο πιο ποιοτικος.
παντως φετος η δ εσκα ηταν πολυ χαμηλου επιπεδου ,σκεψου οτι η ομαδα σου ηταν πολυ κατωτερη απο αυτη πριν 2 χρονια που τοτε δεν ανεβηκε ,οσο για το οιον ασε καλυτερα ......την διαλυσανε την ομαδα. παντως δικαια ανεβηκε η υπεροχη και σαν θεατης εχθες ζηλεψα την ατμοσφαιρα ....καλη συνεχεια


Επειδη στην ομαδα ημουν και στις δυο προσπαθειες που αναφερονται γεγονος ειναι οτι η ομαδα του '12 ειχε ακριβως τα ιδια νεαρα παιδια που την απαρτιζουν και τωρα με την εξαιρεση μονο δυο περιπτωσεις. Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ειχε και εχει την ιδια ποιοτητα (ποια ποιοτητα θε μου δ εσκα ειμαστε) συν το γεγονος οτι τα ιδια παιδια ειναι και δυο χρονια "ωριμοτερα".

Επισης παλι ειναι υποκειμενικη αποψη και δεν μπορω να αναγκασω κανενα να το ενστερνιστει η δ εσκα τοσα μα τοσα χρονια εχει αυτο το επιπεδο. Μη πω κιολας οτι εχει ανεβει θυμαμαι κατι χρονιες σαν εφηβος οπου παιζοταν ενα κραμα μπασκετ με αμερικαν φουτμπολ χωρις τις εξαρτησεις.

Η ατμοσφαιρα ηταν οντως εκπληκτικη! Ευχαριστουμε πολυ επισης καλη συνεχεια
gspara
QUOTE (Gkos @ May 5 2015, 14:22 ) *
Συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες γενικώς ,και σε όλα τα παιδιά που θυσιάζουν προσωπικό χρόνο ,οικογένειες κλπ , για να κάνουν αυτό που αγαπανε!

Και συγχαρητήρια και σε σένα Θοδωρή για την δημοσιογραφική κάλυψη που προσφέρεις σε όλες (ανεξαιρέτως) τις Αθηναικές κατηγορίες και μας μεταφέρεις στιγμές και ιστορίες των πρωταγωνιστών στο πιο ευρυ κοινό ! smiley.gif

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.

Θελω να γραψω ενα κατεβατο για σενα,απλα ομως θα πω ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ RESPECT!!!!!!
Bruja 13
QUOTE (gspara @ May 5 2015, 14:04 ) *
Συγχαρητηρια στην ομαδα της Υπεροχης για την παναξια ανοδο!!!Μια ανοδο που της χρωσταγε η ιστορια και η τυχη καθως θα ειχε ερθει 2 χρονια νωριτερα αν δεν ειχε τραυματιστει ο τεραστιος Παρλαβαντζας!!!!
Πολλα συγχαρητηρια βεβαια και σε ολες τις ομαδες που ανεβηκαν κατηγορια!!



Φιλε gspara σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!! οντως μας την χρωσταγε αυτη την ανοδο, αυτη η ρημαδα η τυχη. Οπως ειπε και ο κοουτς, ηταν το πιο μεστο μας παιχνιδι σε μια καταπληκτικη ατμοσφαιρα, οπως τοτε. Ετοιμασου για Γ'.... wos_sport5.gif
istorikos@
Εχουμε και τα Μπαραζ για την ανοδο εαν προκυψει καποια κενη θεση


ΠΙΚΕΡΜΙ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΑΦΑΝΟΥ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ


gspara
QUOTE (Bruja 13 @ May 7 2015, 01:06 ) *
Φιλε gspara σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!! οντως μας την χρωσταγε αυτη την ανοδο, αυτη η ρημαδα η τυχη. Οπως ειπε και ο κοουτς, ηταν το πιο μεστο μας παιχνιδι σε μια καταπληκτικη ατμοσφαιρα, οπως τοτε. Ετοιμασου για Γ'.... wos_sport5.gif

Εννοειται παιχταρα!!!Θα παρω το πρωτο διαρκειας,αλλα θελω εσενα ηγετη...οπως παλια!!!!
Gkos
QUOTE (gspara @ May 7 2015, 14:40 ) *
Εννοειται παιχταρα!!!Θα παρω το πρωτο διαρκειας,αλλα θελω εσενα ηγετη...οπως παλια!!!!


Δηλώσεις... smiley.gif
Bruja 13
QUOTE (Gkos @ May 7 2015, 14:44 ) *
Δηλώσεις... smiley.gif



Μακαρι να μην μεινουν μονο δηλωσεις, αλλα ο χρονος θα δειξει wos_sport4.gif
gspara σιγουρα δε θα ειναι οπως παλια, αλλα κατι θα ειναι σιγουρα...
το διαρκειας, κερασμενο!!! smiley.gif
ilsant
QUOTE(Bruja 13 @ May 7 2015, 20:49 ) *
Μακαρι να μην μεινουν μονο δηλωσεις, αλλα ο χρονος θα δειξει wos_sport4.gif
gspara σιγουρα δε θα ειναι οπως παλια, αλλα κατι θα ειναι σιγουρα...
το διαρκειας, κερασμενο!!! smiley.gif

Αγαπάμε Παρλαβαντζα και Τσουτη αλλά μπορούμε στην καλύτερη περίπτωση να τους δούμε μόνο 2 φορές τον χρόνο Να γυρίσεις γερός Ανδρέα του χρόνου και να ευχαριστηθείς το μπασκετακι Το δικαιούσαι και το αξίζεις
Bruja 13
QUOTE (ilsant @ May 9 2015, 15:27 ) *
Αγαπάμε Παρλαβαντζα και Τσουτη αλλά μπορούμε στην καλύτερη περίπτωση να τους δούμε μόνο 2 φορές τον χρόνο Να γυρίσεις γερός Ανδρέα του χρόνου και να ευχαριστηθείς το μπασκετακι Το δικαιούσαι και το αξίζεις


Σε ευχαριστω Ηλια μου!!! μηπως να σου κερασω κι εσενα ενα διαρκειας, να ερχεσαι περισσοτερο? μηπως παιξει και καλυτερα ο Τσουτης με την παρουσια σου!! tongue.gif Καλη επιτυχια και στο Γκυζη την νεα χρονια, με λιγοτερους τραυματισμους.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.