Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μετωπική Νova με OTE TV εντ δε γουίνερ ιζ...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2
SlobodaN
Απο χτες μας χαιρέτησε η Νόβα (μαζί με το δεκαετίας πιάτο της) και έχω βάλει ΟΤΕ TV με ολοκαίνουργιο 80άρι πιάτο.

Το φιλοσόφησα το θέμα πριν φτάσω σε αυτή την απόφαση, και είπα τα εξής: έδινα 63 ευρώ τον μήνα για να βλέπω 2 φορές στάνταρ την εβδομάδα Ολυμπιακό μπασκετ ποδόσφαιρο, και άντε και καμιά ταινία ή ντοκιμαντέρ πολυ πιο σπάνια όμως, τον μήνα. Αυτά, τέλος.
Δεν με σύνέφερε ρε έτσι και ακόμα και το sport pack να έβαζα με 45 ευρώ τα θεωρώ και πάλι πάρα πολλά.

Το πακέτο του ΟΤΕ μου δινει τα εξής ,, Ισπανικό,Ιταλικό,Γερμανικό, Libertadores,Sudamericana,Κύπελλο Ελλάδας ποδόσφαιρο, Ολυμπιακός και Παναθηναικός Α1 μπάσκετ (σωστά δεν το λέω?), και εντός έδρας αγώνες του Ολυμπιακού σε C.L,και επίσης και Fοrmula 1.Τα Αμερικάνικα ΕSPN America HD, και ESPN Classic (αυτό βάζει διάφορα αφιερώματα, παλιούς αγώνες premier league κλπ) . Υπάρχει και το extreme sports channel,με διάφορά "τρελά" αλλά και πολύ martial attack που με ενδιαφέρει.Tέλος δίνει και το eurosport Hd , eurosport 2.
Στις ταινίες υπάρχει ένα θέμα είναι η αλήθεια καθώς έχει 4 κανάλια εκ των οποίων τα FX Channel και το Fοx Life τα είχα και στην Νόβα και δείχνουν μονίμως σειρές. Το sundance HD και το Universal και αυτά γεμάτα απο σειρές αλλά που και που σου ρίχνουν και καμια ταινία για να σπάει λίγο.. Εδώ ευελπιστώ ο οτε να κάνει κάτι στο μέλλον..
Με 4 ντοκιμαντέρ,National Geographic Wild Hd, Discovery,Science (Discovery), ID Investigation, και το TLC.
Απο μουσική ΜΤV HD, Mad, VH1 και Music TV. Τέλος έχει 4 παιδικα, 3 ψυχαγωγία-fashion και 6 ειδησεογραφικά διεθνή. Απο Ελληνικά έχει μόνο όλα τα κρατικά προς το παρόν αλλά λογικά στο μέλλον θα βάλει και τα υπόλοιπα ελευθερα.

Εν κατακλείδι σου προσφέρει 44 κανάλια με 25 ευρώ τον μήνα και τα HD μέσα και δώρο ο δέκτης! Ο οποίος δέκτης είναι και επίγειος ψηφιακός (για όταν έρθει Χίο η digea..) με usb θύρα για εγγραφή προγραμμάτων και ένα σωρό υποδοχές δλδ καμία σχέση με τον αντίστοιχο της Νόβα. Χτες έβλεπα Ίντερ -Νάπολι και πιο αργά Μπαρτσελόνα-Σεβίλλη σούπερ εικόνα και στα 2 στα HD.

Τίμια λύση την θεωρώ προς το παρόν, και μακάρι να μείνει έτσι και το τιμολόγιό της. Επίσης σε 2 χρόνια υπάρχει και επαναδιαπραγμάτευση για τα δικαιώματα της superleague οπότε πολλά μπορούν να αλλάξουν.

Βέβαια σε 2 χρόνια απο τώρα...
T.W.Is.M.
QUOTE(SlobodaN @ Oct 23 2011, 12:41 ) *
, Ολυμπιακός και Παναθηναικός Α1 μπάσκετ (σωστά δεν το λέω?), και εντός έδρας αγώνες του Ολυμπιακού σε C.L,και επίσης και Fοrmula 1.


Ο Ολυμπιακος και Παναθηναικος στην Α1 ειναι νομιζω στην ΕΡΤ. Το CL ειναι στη Nova και η Φορμουλα 1 ειναι για τον ΟΤΕ σε αποκλειστικοτητα μονο για τα δοκιμαστικα. Οι αγωνες μεταδιδονται και απο τον Alpha.
T.W.Is.M.
Ουσιαστικα τα πακετα εχουν ως εξης:
Νοva: Superleague(πλην Ξανθης), Champions League πλην 2 αγωνων(Ολυμπιακος + αλλος 1), Europa League πλην 2 αγωνων, Euroleague πλην 1 αγωνα ελληνικης ομαδας, Premier League, Championnat και ισως 2 αγωνες NBA την εβδομαδα.
Τιμη €52.20(*)
OTE: Κυπελλο Ελλαδας, Primera Division, Serie A, Bundesliga, Copa Libertadores, Copa Sudamericana
Τιμη €24,88.

(*)Αν καποιος ειναι συνδρομητης Forthnet(οπως εγω) στο double play πχ, η πραγματικη επιβαρυνση για τη Nova(Sports Pack) ειναι €33,51, λαμβανοντας υποψη την εκπτωση στο συνολο τηλεφωνου+Nova και θεωρωντας δεδομενο οτι το ποσο που αντιστοιχει στο τηλεφωνο πληρωνεται σε καθε περιπτωση, ειτε με Nova ειτε χωρις.

Οπως το εθεσες εσυ, ισως συμφερει ο ΟΤΕ. Οπως το εθεσα εγω συμφερει η Nova, αν εισαι ηδη στη Forthnet. Πανω απ ολα ομως ειναι και θεμα του τι βαζεις σαν προτεραιοτητα για να παρακολουθεις. Εγω στη θεση σου θα εβαζα Forthnet(φανταζομαι πως εχεις DSL), θα επαιρνα το Sports Pack και θα επαιρνα και ΟΤΕ TV με συνολικο επιπλεον κοστος €58,39, λιγοτερο απ οσο εδινες για το Full Pack της Nova!
SlobodaN
75-80 ευρώ το μήνα είναι πάρα πολλά δεν το συζητάω για σταθερό-ίντερνετ-δορυφορικά. Είναι όπως το λες, δεν τα χρειάζομαι τόσα κανάλια, είναι και στην ανάγκη του καθενός, εγώ όλα τα πρωινά συμπεριλαμβανομένου και του Σαββάτου εργάζομαι σε κατάστημα, βάλε και 3 απογευματα, και συν της άλλοις μένω και μόνος στο σπίτι. Οπότε περιττά τα πολλά κανάλια.Ο κολλητός μου μένει στα 100 μέτρα απο εμένα και έχει το sportpack και πλέον Ολυμπιακό θα βλέπω εκεί. Αλλά σου ξαναλέω ο ΟΤΕ σε καλύπτει στα εντός έδρας Champions League και σε HD μάλιστα, στην Α1, και στο κύπελλο Ελλάδας. Δεν είναι κι άσχημα..
Ίντερνετ εδω και 1 χρόνο είχα forthnet με το Νόβα (full pack) , μου έβγαινε γύρω στα 70-72 ο μήνας,την forthnet την έκοψα ,και δεν θέλω να πω τους λόγους γιατί θα είμαστε κομμάτι off topic. Έχω συνδυάσει σταθερό-κινητό-ίντερνετ σε μία άλλη εταιρεία πλέον.


ΥΓ: Και το ΝΒΑ που είχα πέρσυ στην Νόβα δεν το έβλεπα απο εκεί. Υπήρχαν -και υπάρχουν- και εναλλακτικές..
T.W.Is.M.
QUOTE(SlobodaN @ Oct 23 2011, 16:24 ) *
ΥΓ: Και το ΝΒΑ που είχα πέρσυ στην Νόβα δεν το έβλεπα απο εκεί. Υπήρχαν -και υπάρχουν- και εναλλακτικές..


Φυσικα και υπαρχουν. Χωρις να μπλεκει κανεις με streaming μαλιστα, απολυτα "νομιμο", μπορεις να βαλεις league pass και να βλεπεις οποιο παιχνιδι θελεις. Περσι το ειχα κανει και σκοπευω να το συνεχισω οποτε ξεκινησει και η φετινη σεζον. Το κοστος μου βγηκε γυρω στα €25 το μηνα μαζι με τα πλει οφ και με το premium πακετο(που περιλαμβανει δυνατοτητα προβολης οποιουδηποτε ματς ολη τη χρονια και οχι μονο για 24 ωρες, οπως το standard). Αν προτιμησει κανεις το standard πρεπει να ερχοταν με λιγοτερο απο €20 το μηνα(νομιζω γυρω στα €18).
Αν παλι προτιμας να ψαξεις για stream, ειναι νομιζω πολυ πιθανο να βρεις για πολλα ματς. Αλλα το ιδιο ισχυει και για το ευρωπαικο ποδοσφαιρο.
Ginobili
QUOTE(SlobodaN @ Oct 23 2011, 13:24 ) *
Αλλά σου ξαναλέω ο ΟΤΕ σε καλύπτει στα εντός έδρας Champions League και σε HD μάλιστα, στην Α1

Πως ακριβώς σε καλύπτει το OTE TV στην Α1?
Και πως επίσης στα εντός έδρας Champions League?
PanosIlio
Αυτό το λέει επειδή μέσω του ΟΤΕ TV θα πιάνει τα ψηφιακά της ΕΡΤ, άρα και το ΕΡΤ HD, και άρα θα βλέπει και CL και Α1 έτσι.

Και η απάντηση είναι εδώ,

QUOTE(SlobodaN @ Oct 23 2011, 12:41 ) *
Εν κατακλείδι σου προσφέρει 44 κανάλια με 25 ευρώ τον μήνα και τα HD μέσα και δώρο ο δέκτης! Ο οποίος δέκτης είναι και επίγειος ψηφιακός (για όταν έρθει Χίο η digea..) με usb θύρα για εγγραφή προγραμμάτων και ένα σωρό υποδοχές δλδ καμία σχέση με τον αντίστοιχο της Νόβα. Χτες έβλεπα Ίντερ -Νάπολι και πιο αργά Μπαρτσελόνα-Σεβίλλη σούπερ εικόνα και στα 2 στα HD.


Δεν πιάνουν τα ψηφιακά της ΕΡΤ εκεί που μένει και προφανώς εννοεί πως με το ΟΤΕ TV θα βλέπει τα προγράμματα της ΕΡΤ ψηφιακά και σε HD tongue.gif
Ginobili
QUOTE(PanosIlio @ Oct 24 2011, 06:35 ) *
Αυτό το λέει επειδή μέσω του ΟΤΕ TV θα πιάνει τα ψηφιακά της ΕΡΤ, άρα και το ΕΡΤ HD, και άρα θα βλέπει και CL και Α1 έτσι.

Και η απάντηση είναι εδώ,



Δεν πιάνουν τα ψηφιακά της ΕΡΤ εκεί που μένει και προφανώς εννοεί πως με το ΟΤΕ TV θα βλέπει τα προγράμματα της ΕΡΤ ψηφιακά και σε HD tongue.gif

Αχαχαχα...όχι τίποτα άλλο,αλλά επειδή το πουλάω το ΟΤΕ TV...με το που το διάβασα λέω "τι γίνεται εδώ πέρα...?" Έμεινα μ#^ας... laugh.gif
SlobodaN
QUOTE(Ginobili @ Oct 25 2011, 01:12 ) *
Αχαχαχα...όχι τίποτα άλλο,αλλά επειδή το πουλάω το ΟΤΕ TV...με το που το διάβασα λέω "τι γίνεται εδώ πέρα...?" Έμεινα μ#^ας... laugh.gif


Άρα είμαστε και "συνάδελφοι" κατά μία έννοια! rolleyes.gif
SlobodaN
EUROLEAGUE ΣΤΗ ΝΕΤ. Ο Ολυμπιακός σε HD!
Τον αγώνα μεταξύ του Ολυμπιακού και της Φενέρ Μπαχτσέ για τη δεύτερη αγωνιστική της Euroleague στο Μπάσκετ, θα μεταδώσει αύριο Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2011 στις 21.45 η ΝΕΤ, σε απευθείας σύνδεση με το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Ο αγώνας θα μεταδοθεί παράλληλα με τη ΝΕΤ και μέσω της EΡΤ HD, σε σήμα υψηλής ευκρίνειας.
Την περιγραφή του αγώνα θα κάνει ο Βαγγέλης Ιωάννου.

ΠΗΓΗ: NET


Πέρα απο το ότι τρελαίνομαι να δω Θρύλο στο μπάσκετ σε HD για πρώτη φορά, θα ακούσω και σε χαϊ ντεφινίσιον τον πανμέγιστο..
T.W.Is.M.
Πληροφοριακα και μονο, τα ψηφιακα της ΕΡΤ και το ΕΡΤ ΗD μπορει να τα πιασει κανεις με μια καινουρια τηλεοραση με ενσωματωμενο ψηφιακο αποκωδικοποιητη, χωρις καμια συνδρομη ουτε στη Nova ουτε στον ΟΤΕ και χωρις να αγορασει επιπλεον εξοπλισμο.
SlobodaN
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 30 2011, 14:17 ) *
Πληροφοριακα και μονο, τα ψηφιακα της ΕΡΤ και το ΕΡΤ ΗD μπορει να τα πιασει κανεις με μια καινουρια τηλεοραση με ενσωματωμενο ψηφιακο αποκωδικοποιητη, χωρις καμια συνδρομη ουτε στη Nova ουτε στον ΟΤΕ και χωρις να αγορασει επιπλεον εξοπλισμο.


Ισχύει αυτό αλλά επειδή η digea δεν είναι διαθέσιμη ακόμα σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας (ούτε στο νησί μου δλδ), δεν πιάνει σε όλους. Υπάρχουν πληροφορίες ότι θα μπουν και τα υπόλοιπα ελεύθερα ιδιωτικά στο πακέτο μέχρι το τέλος του χρόνου.
Das Kapital
Οte TV χωρις να εχουμε conn-x γινεται;
Ginobili
QUOTE(lebron15 @ Nov 24 2011, 21:40 ) *
Οte TV χωρις να εχουμε conn-x γινεται;

ναι 25 ευρώ/μηνα το full pack με τα αθλητικά.Αποκωδικοποιητή και δορυφ.καρτα σου στέλνουν δωρεάν.
Δορυφορικό πιάτο παίρνεις μόνο(εκτός αν έχεις ήδη).Αν θες ο ΟΤΕ σου στέλνει πιάτο με τεχνικό για να στα κάνει όλα,(πιάτο και εργασία τεχνικού 115 ευρώ όμως).
Αν έχεις πιάτο...και θέλεις τεχνικό από ΟΤΕ για εγκατάσταση είναι 30 ευρώ
Phil Laak
QUOTE(Ginobili @ Nov 25 2011, 00:50 ) *
ναι 25 ευρώ/μηνα το full pack με τα αθλητικά.Αποκωδικοποιητή και δορυφ.καρτα σου στέλνουν δωρεάν.
Δορυφορικό πιάτο παίρνεις μόνο(εκτός αν έχεις ήδη).Αν θες ο ΟΤΕ σου στέλνει πιάτο με τεχνικό για να στα κάνει όλα,(πιάτο και εργασία τεχνικού 115 ευρώ όμως).
Αν έχεις πιάτο...και θέλεις τεχνικό από ΟΤΕ για εγκατάσταση είναι 30 ευρώ


Κλαίω από τα γέλια.
Ginobili
QUOTE(Phil Laak @ Nov 24 2011, 23:21 ) *
Κλαίω από τα γέλια.


blech.gif

Μοναδική ευκαιρία παιδιά!!!! Προλαβαίνετε δεν προλαβαίνετε...μετά που θα πάρει και Ευρωλίγκα θα είναι πιο ακριβό,κι αν είχε και ΝΒΑ θα το χαν πάρει κι αυτό..!!!! Απευθυνθείτε σε μένα να σας φτιάξω!!!

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
lamar
QUOTE(Ginobili @ Nov 25 2011, 11:45 ) *
blech.gif

Μοναδική ευκαιρία παιδιά!!!! Προλαβαίνετε δεν προλαβαίνετε...μετά που θα πάρει και Ευρωλίγκα θα είναι πιο ακριβό,κι αν είχε και ΝΒΑ θα το χαν πάρει κι αυτό..!!!! Απευθυνθείτε σε μένα να σας φτιάξω!!!

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif


Εχω δυο χρονια ΟΤΕ ΤV... Εκει που θελω να με φτιαξεις ειναι στο εξης. Θελω να βαλω ΟΤΕ ΤV μεσω δορυφορου λογω τον καναλιων HD. Η προσφορα που μου εγινε ειναι με 19.90 το μηνα. Ελα ομως που τωρα πληρωνω 15,50 μηνιαιως που το εχω μεσω connx... Γι αυτο τι μπορεις να κανεις???
rolleyes.gif
Das Kapital
Πολλα για να βλεπω μονο F1!
Phil Laak
QUOTE(lamar @ Nov 25 2011, 11:51 ) *
Εχω δυο χρονια ΟΤΕ ΤV... Εκει που θελω να με φτιαξεις ειναι στο εξης. Θελω να βαλω ΟΤΕ ΤV μεσω δορυφορου λογω τον καναλιων HD. Η προσφορα που μου εγινε ειναι με 19.90 το μηνα. Ελα ομως που τωρα πληρωνω 15,50 μηνιαιως που το εχω μεσω connx... Γι αυτο τι μπορεις να κανεις???
rolleyes.gif


Επειδή εκτός από κολλητός του Ginobili,είμαι και συνάδελφος του,να σου πω πως αυτό δε γίνεται.
Ενημερωτικά πάντως να ξέρεις,πως όταν τελειώσει η δέσμευση σου με το πρόγραμμα,θα σε περάσει από τα 15,50 που πληρώνεις τώρα στην κανονική τιμή του,που είναι στα 19,90 (από δω και πέρα το ΤV είτε μέσω CONN-X είτε μέσω δορύφορου,έχει ίδια χρέωση στα 19,90,αρκεί βέβαια να είσαι συνδρομητής ΟΤΕ).
Οπότε,αφού κάποια στιγμή θα αυξηθεί η χρέωση σου...Μπορείς να το κάνεις μια ώρα αρχίτερα.
Πάντως πάρε το Ginobili για να του χρεωθεί για πώληση (στο τέλος αντί να σε φτιάξει αυτός θα τον φτιάξεις εσύ) smiley.gif
Θα σου έλεγα να πάρεις εμένα αλλά εγώ είμαι σε άλλο τμήμα,οπότε δώς τη στον Ginobili μην κλαίει 69.gif
lamar
QUOTE(Phil Laak @ Nov 25 2011, 21:06 ) *
Επειδή εκτός από κολλητός του Ginobili,είμαι και συνάδελφος του,να σου πω πως αυτό δε γίνεται.
Ενημερωτικά πάντως να ξέρεις,πως όταν τελειώσει η δέσμευση σου με το πρόγραμμα,θα σε περάσει από τα 15,50 που πληρώνεις τώρα στην κανονική τιμή του,που είναι στα 19,90 (από δω και πέρα το ΤV είτε μέσω CONN-X είτε μέσω δορύφορου,έχει ίδια χρέωση στα 19,90,αρκεί βέβαια να είσαι συνδρομητής ΟΤΕ).
Οπότε,αφού κάποια στιγμή θα αυξηθεί η χρέωση σου...Μπορείς να το κάνεις μια ώρα αρχίτερα.
Πάντως πάρε το Ginobili για να του χρεωθεί για πώληση (στο τέλος αντί να σε φτιάξει αυτός θα τον φτιάξεις εσύ) smiley.gif
Θα σου έλεγα να πάρεις εμένα αλλά εγώ είμαι σε άλλο τμήμα,οπότε δώς τη στον Ginobili μην κλαίει 69.gif


Η δεσμευση μου εχει τελειωσει εδω και 10 μηνες... Οι χρεωσεις μου ειναι οι εξης.

ΟΤΕ TV (Full Pack) 25.31 ευρω το διμηνο ανευ ΦΠΑ.

Conn-x Double Play 24Mbps+60 λεπτα κινητα 73.98 ευρω το διμηνο ανευ ΦΠΑ.

Συνολο 99.31.

Επι 23% ΦΠΑ πληρωνω καθε διμηνο 125 ευρω μαζι με την αναγνωριση κλησεων.

Αυτα...

Αρα το 19.90 δεν αλλαζει... Επισης επειδη εχω και NOVA εχω πιατο, αρα θα πληρωσω μονο το 30αρι στον τεχνικο, αφου ο αποκωδικοποιητης μου διδεται δωρεαν???
Phil Laak
QUOTE(lamar @ Nov 25 2011, 22:17 ) *
Επισης επειδη εχω και NOVA εχω πιατο, αρα θα πληρωσω μονο το 30αρι στον τεχνικο, αφου ο αποκωδικοποιητης μου διδεται δωρεαν???


Κατα 99% αυτό ισχύει (το ρώτησα και εγώ αυτό,γιατί θέλω και γω να το κάνω δορυφορικό,και έχω και NOVA και πιάτο).
Θα μπει ο τεράστιος πωλητής Ginobili να μας τα πει όλα χαρτί και καλαμάρι
lamar
QUOTE(Phil Laak @ Nov 25 2011, 22:25 ) *
Κατα 99% αυτό ισχύει (το ρώτησα και εγώ αυτό,γιατί θέλω και γω να το κάνω δορυφορικό,και έχω και NOVA και πιάτο).
Θα μπει ο τεράστιος πωλητής Ginobili να μας τα πει όλα χαρτί και καλαμάρι


Σε ποιο καταστημα δουλευει να παμε για να παρει και την πωληση.... smiley.gif
Phil Laak
QUOTE(lamar @ Nov 25 2011, 22:28 ) *
Σε ποιο καταστημα δουλευει να παμε για να παρει και την πωληση.... smiley.gif


Χαχαχα!Τώρα που ψήθηκες,στάνταρ θα μπει να σου στείλει pm (δεν το γράφω εδώ για να μη λέει ότι αποκαλύπτω προσωπικά του δεδομένα)
Ginobili
Στα έστειλα σε pm lamar.Θα στα πω και τηλεφωνικά

QUOTE(lebron15 @ Nov 25 2011, 11:22 ) *
Πολλα για να βλεπω μονο F1!

Δεν διαφωνώ,και για μένα προσωπικά είναι πολλά για να βλέπω μόνο acb και αδριατική λίγκα.
Εντάξει...δείχνει και κολεγιακό.
Για άλλους που βλέπουν και κύπελλο Ελλάδος-Ισπανικό-Ιταλικό-Γερμανικό πρωτάθλημα είναι αλλιώς.Το θέμα είναι ότι ρίχνουν πολλά λεφτά σε αυτό το προιόν,το έχει πάρει πολύ θερμά ο ΟΤΕ και προσθέτει συνέχεια κι άλλα πράγματα.

*Πριν λίγους μήνες με πήρε ο Ρεντζιάς για να καταργήσει το tv....τι να του πω??? laugh.gif Σιγά το μπάσκετ που έδειχνε... tongue.gif
HLR CENATION
Exω και τα δυο πακετα αλλα τωρα τελευταια η ΝΟΒΑ με χει απογοητευσει.Εχει ριξει το βαρος της στο ελληνικο πρωταθλημα και εχει παρατησει ολα τα αλλα.Μονο Τσαμπιονς λιγκ εχει απο καλη μπαλα.

Ακομα και απο το καλυτερο κατα την γνωμη μου πρωταθλημα της ευρωπης την πρεμιερ λιγκ φετος δεν βαζει ολα τα ματς οπως περυσι και εχει κοψει τελειως τα ματς του Σαββατου των 5.Εδω δεν εβαλε καθολου το Εβερτον-Ματζεστερ της δευτερας.

Μονο καλο οτι κρατησε την ευρωλιγκα και το raw αλλα και αυτο με 15 μερες καθυστερηση.Δεν πηρε καν το σμακνταουν.

Πλεον πιο πολυ ταινιες βλεπω στην νοβα.

Απο την αλλη ο ΟΤΕ εχει πιο πλουσιο προγραμμα τα Σαββατοκυριακα που δεν ξερεις τη θα πρωτοδεις.Εχει πολυ μπαλα με Ισπανια,Ιταλια,Γερμανια,λιγα ACB απο μπασκετ καθως και αδριατικη λιγκα.μαλιστα εχει παρει και τα δεικαιωματα του καλυτερου πρωταθληματος χανμπολ στον κοσμο του γερμανικου.

Εχει και τσαμπιονς λιγκ βολλευ οπως και Φ1.

Eπισης απο φετος θα εχει και το ΝΒΑ TV και απο οσο ξερω ενα ματς καθε μερα σε αντιθεση με το φθηνο πακετο της NOBA που εχει μολις δυο ματς την εβδομαδα.
HLR CENATION
http://www.gazzetta.gr/podosfairo/article/...-ote-me-premier



Σε μια κίνηση που αλλάζει τα δεδομένα στο αθλητικό τηλεοπτικό τοπίο προχώρησε ο ΟΤΕ TV, αποκτώντας τα δικαιώματα της Πρέμιερ Λιγκ για την τριετία 2013-16.

.

«Βόμβα» που είναι ικανή να αλλάξει τις ισορροπίες στο τηλεοπτικό τοπίο, ειδικά αυτό των αθλητικών γεγονότων, έριξε σύμφωνα με πληροφορίες του typologies.gr ο ΟΤΕ TV. Όπως αναφέρει το σχετικό δημοσίευμα το συνδρομητικό κανάλι απέκτησε τα δικαιώματα της Πρέμιερ Λιγκ για την τριετία 2013-16.

Από τον ΟΤΕ δεν επιβεβαιώνουν την είδηση αυτή, ωστόσο η συμφωνία θα πρέπει να θεωρείται δεδομένη και αν όντως δεν συμβεί κάτι την τελευταία στιγμή, μιλάμε για κίνηση που μπορεί να φέρει τα πάνω-κάτω, μιας και το Αγγλικό πρωτάθλημα είναι το πλέον διαδεδομένο και ο ΟΤΕ TV, μετά το Ισπανικό, Ιταλικό και Γερμανικό, καταφέρνει να έχει στην πλατφόρμα του, τα καλύτερα πρωταθλήματα του κόσμου, με ότι αυτό συνεπάγεται.
captain charisma
καλα η νοβα παει για κλεισιμο μου φαινεται...μονο ελληνικο πρωταθλημα θα δειχνει?πως και δ το πηρε κ αυτο ο οτε
HLR CENATION
QUOTE(captain charisma @ Feb 1 2013, 11:38 ) *
καλα η νοβα παει για κλεισιμο μου φαινεται...μονο ελληνικο πρωταθλημα θα δειχνει?πως και δ το πηρε κ αυτο ο οτε

Θα εχει και τσαμπιονς λιγκ και ευρωλιγκα.Αλλα για ποσο ακομα?Ο ΟΤΕ εδω και δυο χρονια κανει επιδειξη δυναμης.
tuareg
εχθες με πηρε ενας απο τον οτε και μου κανε προσφορα για 47 euro το μηνα (τβ,νετ,τηλεφωνο) που το πρωτο εξαμηνο θα ναι κατι λιγοτερο.
Βεβαια επειδη τη nova δε τη κοβω (ευρωλιγκα,ελληνικο ποδοσφαιρο)χρειαζεται αλλο πιατο πιο μεγαλο για να πιανει και τους δυο δορυφορους που απ'οσο ξερω δεν εχει κανενα τρελλο κοστος.
Δεδομενου οτι τωρα δινω γυρω στο 100αρικο το μηνα για νοβα και τηλ-νο/νετ (μεσω wind) ,το σκεφτομαι.
Το ακριβες κοστος θα μου παει 107 αντι 102.
HLR CENATION
ο ΟΤΕ ανακοινωσε και επισημα την αγγλικη πρεμιερ λιγκ.Πλεον εχει εκπληκτικο πακετο.

Αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως ανεβασει την τιμη.
rchos
QUOTE(HLR CENATION @ Feb 16 2013, 20:15 ) *
ο ΟΤΕ ανακοινωσε και επισημα την αγγλικη πρεμιερ λιγκ.Πλεον εχει εκπληκτικο πακετο.

Αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως ανεβασει την τιμη.



Αν και είναι πιθανό να ανεβάσει την τιμή ο ΟΤΕ έχει το πλεονέκτημα της τηλεφωνίας γιαυτό μπορεί να έχει τέτοια τιμή στην τηλεόραση.
Η τιμή του τηλεφώνου-Ιντερνετ στον ΟΤΕ είναι πολύ υψηλή σε σχ'εση με την τιμή της forthnet και σε συνδυσμό με τον μεγ'αλο αριθμό συνδρομητών τηλεφωνίας μπορεί πολύ άνετα να κρατήσει την τιμή της τηλεόρασης χαμηλά.

Ουσιαστικά ότι "χάνει" τώρα από την τηλεόραση τα κερδίζει πολλαπλάσια από τα λεφτά που παίρνει από την σταθερή τηλεφωνία και ίντερνετ.

Αυτή την στιγμή αν δεν κάνω λάθος για 12μηνο συμβόλαιο τηλεφωνο-ιντερνετ-τηλεόραση δίνεις μέσο όρο 45 ευρώ το μήνα.
Η προσφορά της νόβα με ίδιο πρόγραμμα τηλεόραση(μόνο αθλητικά)-ίντερνετ-τηλέφωνο είναι με την 18μηνη προσφορά που είχαν βγάλει 2-3 ευρώ λιγότερα νομίζω.

Θεωρώ πως μέχρι να την κλείσει τελείως την Νόβα(γιατί εκεί πάει το πράγμα) ο οτε θα κρατήσει σταθερές τις τιμές του.
Αλλά και μετά δεν θα κάνει καμιά τραγική άυξηση.
Θα είναι πάντα κερδισμένος από τις τιμές στο τηλέφωνο οπότε θα κρατάει το πιασάρικο προιόν που είναι η τηλεόραση χαμηλά για να τραβάει και περισσότερο κόσμο.Πιο έξυπνη τακτική από αυτή της φόρθνετ σαφέστατα.Απλά μπορεί να το κάνει λόγο της βάσης συνδρομητών τηλεφώνου που έχει λόγο της ιστορίας του.


Υ.Γ. είναι τραγικό ότι μόνο η ευρωλίγκα δεν είναι στον οτε.Αν πάρει και αυτή θα μας κάνει μεγάλη χάρη.
HLR CENATION
QUOTE(rchos @ Feb 16 2013, 20:48 ) *
Αν και είναι πιθανό να ανεβάσει την τιμή ο ΟΤΕ έχει το πλεονέκτημα της τηλεφωνίας γιαυτό μπορεί να έχει τέτοια τιμή στην τηλεόραση.
Η τιμή του τηλεφώνου-Ιντερνετ στον ΟΤΕ είναι πολύ υψηλή σε σχ'εση με την τιμή της forthnet και σε συνδυσμό με τον μεγ'αλο αριθμό συνδρομητών τηλεφωνίας μπορεί πολύ άνετα να κρατήσει την τιμή της τηλεόρασης χαμηλά.

Ουσιαστικά ότι "χάνει" τώρα από την τηλεόραση τα κερδίζει πολλαπλάσια από τα λεφτά που παίρνει από την σταθερή τηλεφωνία και ίντερνετ.

Αυτή την στιγμή αν δεν κάνω λάθος για 12μηνο συμβόλαιο τηλεφωνο-ιντερνετ-τηλεόραση δίνεις μέσο όρο 45 ευρώ το μήνα.
Η προσφορά της νόβα με ίδιο πρόγραμμα τηλεόραση(μόνο αθλητικά)-ίντερνετ-τηλέφωνο είναι με την 18μηνη προσφορά που είχαν βγάλει 2-3 ευρώ λιγότερα νομίζω.

Θεωρώ πως μέχρι να την κλείσει τελείως την Νόβα(γιατί εκεί πάει το πράγμα) ο οτε θα κρατήσει σταθερές τις τιμές του.
Αλλά και μετά δεν θα κάνει καμιά τραγική άυξηση.
Θα είναι πάντα κερδισμένος από τις τιμές στο τηλέφωνο οπότε θα κρατάει το πιασάρικο προιόν που είναι η τηλεόραση χαμηλά για να τραβάει και περισσότερο κόσμο.Πιο έξυπνη τακτική από αυτή της φόρθνετ σαφέστατα.Απλά μπορεί να το κάνει λόγο της βάσης συνδρομητών τηλεφώνου που έχει λόγο της ιστορίας του.


Υ.Γ. είναι τραγικό ότι μόνο η ευρωλίγκα δεν είναι στον οτε.Αν πάρει και αυτή θα μας κάνει μεγάλη χάρη.

ΕΚτος της ευρωλιγκα απο ελκυστικα πακετα εχει μεινει μονο το τσαμπιονς λιγκ αντε και το Γιουροπα γιατι δεν πιστευω οτι πληρωνει κανεις νοβα για να δει πορτογαλια και αργεντινη.Αμα παρει και το ελληνικο πρωταθλημα ο ΟΤΕ τελειωσε η ΝΟΒΑ.ΑΝΤιο ζωη.
HLR CENATION
Παντως σε επιπεδο σπικερ υπερτερει η νοβα.

Μπορει ο οτε να διαθετει τον καλυτερο ποδοσφαιρικο τον Σπυροπουλο αλλα η νοβα εχει τους καλυτερους μπασκετικους,ποδοσφαιρικους,και βολευκους.

Αυτος που κανει την περιγραφη στο ΠΑΟΚ-Λεβαδιακος τωρα ειναι τραγικος.

Ολα υπερ του ΠΑΟΚ τα βλεπει.

ΣΤα συν της νοβα επισης οτι διαθετει τις ταινιες σε πρωτη προβολη και ατομα σαν και εμενα που δεν εχουν κινηματογραφο και dvd καταστημα στην περιοχη τους ειναι μονοδρομος.
HLR CENATION
Παιδια ξερει κανεις μεχρι ποτε εχει συμβολαιο η nova με την Ευρωλιγκα,την σουπερ λιγκα και το τσαμπιονς λιγκ?

Ευχαριστω. smile.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
η νοβα εβγαλε προσφορα με 29,90 απεριοριστα σταθερα,κινητα,ιντερνετ και τηλεοραση.πηρα να μαθω τι περιλαμβανει η τηλεοραση απο τα αθλητικα και μου λενε το nova highlights!!!για κοροιδα ψαχνουν!!
HLR CENATION
τον Μαιο του 2014 τελειωνει και το συμβολαιο της νοβα με την ευρωλιγκα.μετα η ευρωλιγκα θα κανει νεο διαγωνισμο.λογικα θα μπει και ο οτε στο παιχνιδι.

Παντως ακουγεται οτι η Νοβα θα χτυπησει το γαλλικο πρωταθλημα ποδοσφαιρου.Καλη κινηση θα ειναι.
HLR CENATION
Ο ΟΤΕ πηρε ακομα ενα πακετο που το ειχε κανει κτημα της η νοβα.

Αναφερομαι στο θεαματικο Γουορλντ λιγκ βολευ που σημερα ειχε μεταδοση ο ΟΤΕ...Πλεον το προγραμμα του γινεται σουπερ καθως αποκτα και πλουραλισμο.
frenchman7
Έκλεισα το πακέτο της νοβα με τα 50 ευρώ..
Superleague-Euroleague-Champions league = WINNER
Άντε γιατί μας φάγανε τα stream και οι καφετέριες πέρσι...
HLR CENATION
http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/gi...ka.2396058.html

Για αλλα τεσσερα χρονια η Ευρωλιγκα στην nova.Που μαζι με α1 θα εχει πολυ καλο μπασκετικο πακετο.
SlobodaN
Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω το πακέτο του OTE TV μέσο δορυφόρου το Full Pack. Γνωρίζοντας πλέον οτι η Ευρωλίγκα πήγε στη Νόβα συμφέρει να πάω προς τα εκεί για Ολυμπιακό η να κάνω κάποια συνδρομή στο euroleague Tv , πριλ λίγο είδα τα πακέτα που έχει.

Το έχει ενεργοποιήσει κανένας στην περσινή σεζόν και αν μπορεί να μου πει αν αξίζει γενικά

Ευχαριστώ
PanosIlio
QUOTE(SlobodaN @ Sep 4 2013, 19:37 ) *
Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω το πακέτο του OTE TV μέσο δορυφόρου το Full Pack. Γνωρίζοντας πλέον οτι η Ευρωλίγκα πήγε στη Νόβα συμφέρει να πάω προς τα εκεί για Ολυμπιακό η να κάνω κάποια συνδρομή στο euroleague Tv , πριλ λίγο είδα τα πακέτα που έχει.

Το έχει ενεργοποιήσει κανένας στην περσινή σεζόν και αν μπορεί να μου πει αν αξίζει γενικά

Ευχαριστώ


Επειδή την έχω πατήσει στο παρελθόν, το πακέτο της euroleague έχει geoblocking restrictions, εδώ και 3 χρόνια, πέρσι ίσχυε, όσα παιχνίδια δείχνει η ΝΟΒΑ, όχι μόνο ελληνικής ομάδας, ακόμα και μεταξύ ξένων ομάδων, δεν έχει το δικαίωμα κάποιος από Ελλάδα, ελληνική IP δηλαδή, να τα δει. Τόσο απλά tongue.gif

Δες τους όρους χρήσης πριν το πάρεις, διάβασε προσεκτικά.
LFO
QUOTE(SlobodaN @ Sep 4 2013, 19:37 ) *
Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω το πακέτο του OTE TV μέσο δορυφόρου το Full Pack. Γνωρίζοντας πλέον οτι η Ευρωλίγκα πήγε στη Νόβα συμφέρει να πάω προς τα εκεί για Ολυμπιακό η να κάνω κάποια συνδρομή στο euroleague Tv , πριλ λίγο είδα τα πακέτα που έχει.

Το έχει ενεργοποιήσει κανένας στην περσινή σεζόν και αν μπορεί να μου πει αν αξίζει γενικά

Ευχαριστώ


Βαλε ΝΟΒΑ. Κοστος, το ξερω, αλλα ετσι θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Χαλαρο ζαπιγκ οταν εχει αρκετα ματς, ωραια ρεπορταζ, λατρεμενα αγγλικα απο τους ρεπορτερ τους (αγαπαμε Νικητα "was the loss from Ikaros here today?"Αυγουλή) και Συριγοι σε ρεσιταλ μετα τα παιχνιδια.

rchos
QUOTE(LFO @ Sep 6 2013, 11:07 ) *
Βαλε ΝΟΒΑ. Κοστος, το ξερω, αλλα ετσι θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Χαλαρο ζαπιγκ οταν εχει αρκετα ματς, ωραια ρεπορταζ, λατρεμενα αγγλικα απο τους ρεπορτερ τους (αγαπαμε Νικητα "was the loss from Ikaros here today?"Αυγουλή) και Συριγοι σε ρεσιταλ μετα τα παιχνιδια.


Σε πήραν τηλ για νέα προσφορά στο triple play μαζί με κινητά στα ίδια λεφτά με αυτό που έχεις τώρα?
LFO
QUOTE(rchos @ Sep 6 2013, 19:27 ) *
Σε πήραν τηλ για νέα προσφορά στο triple play μαζί με κινητά στα ίδια λεφτά με αυτό που έχεις τώρα?


Οχι
rchos
QUOTE(LFO @ Sep 7 2013, 09:34 ) *
Οχι


Περίμενε το
T.W.Is.M.
H Nova αξιζει αν καποιος εχει σταθερο Forthnet. Με €50 καλυπτει σταθερο, ιντερνετ και τηλεοραση. Δεν ξερω ποιο ακριβως ειναι το τιμολογιο του ΟΤΕ για το ιδιο πακετο, αλλα πιστευω οτι το τηλεοπτικο πακετο ειναι τουλαχιστον ισαξιο με αυτο του ΟΤΕ. Μπορει τα ελληνικα πρωταθληματα ποδοσφαιρου και μπασκετ να μην ειναι ποιοτικοτερα απο τα ξενα, αλλα, κακα τα ψεματα, τραβανε πιο ενδιαφερον(πολυ πετυχημενη η διαφημιστικη κατευθυνση της Nova οτι εκει θα δεις την ομαδα σου) και αντισταθμιζουν το ελλειμμα ποιοτητας. Απο κει και περα, CHL, Ευρωλιγκα και Europa League δινουν και την ποιοτητα που χρειαζεται το προγραμμα τους. Οσο για το ΝΒΑ, οτι και να δειξει ο ΟΤΕ, αν καποιος εχει αγορασει League Pass, καταλαβαινει οτι δεν υπαρχει συγκριση(εστω κι αν το πακετο του ΟΤΕ ειναι καλο).
Εγω προσωπικα φετος θα περιοριστω στα stream και ισως αγορασω ξανα League Pass(αναλογα και με την τιμη). Αν δω οτι δε με καλυπτουν τα stream, του χρονου το Σεπτεμβριο(που θα ληξει κι η 12μηνη δεσμευση), μπορει να κινηθω προς το triple play της Forthnet.
HLR CENATION
To καλο με την νοβα ειναι οτι βαζει ταινιες σχετικα γρηγορα.
Εγω που μενω στην επαρχια ,σε περιοχη χωρις σινεμα και dvd η νοβα με σωνει.

Τωρα καθαρα για το αθλητικο πακετο...Μεχρι περυσι που ειχε την πρεμιερ λιγκ η νοβα πιστευω οτι το πακετο της ηταν καλυτερο αλλα φετος η πλαστιγα γερνει προς ΟΤΕ.
Ειδικα τα σαββατοκυριακα γινεται του κουτρουλη ο γαμος.
Απο την αλλη βεβαια η νοβα ειναι πολυ δυνατη τις καθημερινες που εχει τσαμπιονς λιγκ και ευρωλιγκα.

Α και μπραβο στον ΟΤΕ που εχει εικονα ΗD δωρεαν...
gkamared
Ρε παιδιά η nova θέλει να πουλήσει το προϊόν της και να έχει συνδρομητές και να βγάλει κέδρος? Με αυτά που κάνει με το κοινό της καλαθοσφαίρισης , δεν θα σταυρώσει πελάτη ξέρουμε ότι η nova πολύ κάλο προϊόν καλαθοσφαίρισης είναι δυνατόν να μεταδίδει μονάχα 2 αγώνες την εβδομάδα από την Basket League που ξέρουμε ότι είναι το καλύτερο πρωτάθλημα στον κόσμο. Αν έχεις forthnet και θες να δεις κάτι αξιολογώ συμφέρει στης ταινίες και σειρές η nova άλλα στα αθλητικά τα έχει σκατώσει τέλειος και δεν πιστεύω ότι πτωχεύει smiley.gif
HLR CENATION
Ο ΟΤΕ δειχνει και ιταλικο πρωταθλημα μπασκετ.
gkamared
Αυτό που έχει κάνει ο Ο.Τ.Ε με της εθνικές ομάδες του βγάζω το καπέλο η forthnet θα πρέπει να κτυπήσει τον Ο.Τ.Ε σ' αυτό τον τομέα μόλις ξεκαθαρίσει τα οικονομικά της , μάλλον πόλοι θα βάλουν 3play Ο.Τ.Ε αυτό το καλοκαίρι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.