Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος-Ζαλγκιρις Καουνας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
T.W.Is.M.
vs

Παρασκευη 18/3 21:45 Nova Sports 2

Το να μιλησω για αρχη της αντεπιθεσης, νεο ξεκινημα, το πρωτο απο τα 4 βηματα και αλλα τετοια ειναι κλισε. Στις ΗΠΑ το λενε wiin or go home. Ηδη εδω και μια εβδομαδα ειμαστε με το κλειδι του σπιτιου(μας) στο χερι. Το γεγονος οτι επομενος αντιπαλος ειναι η πιο αδυναμη ομαδα του ομιλου δειχνει οτι η επιστροφη στο σπιτι(Α1) θα καθυστερησει λιγο ακομα.
Δε θα πω ουτε οτι δεν ξεγραφω τον Ολυμπιακο οσο εχει μαθηματικες πιθανοτητες. Το αφηνω να το πουν αλλοι. Θα πω μονο οτι η ηττα του πρωτου γυρου στο Καουνας ηταν η μιση καταστροφη σε αυτο τον ομιλο. Ειναι λοιπον μια ευκαιρια για ρεβανς. Μπορει να μην εχει σημασια, αλλα ας ψαξουμε για ενα κινητρο παραπανω...

Δε θα κανω προβλεψη αυτη τη φορα, γιατι την προηγουμενη εβδομαδα που το εκανα, ειδαμε το αποτελεσμα. Τουλαχιστον δε θα κραζω κατα τη διαρκεια του αγωνα, γιατι θα ειμαι στο γηπεδο. Εκτος κι αν με βγαλουν τοσο εξω απο τα ρουχα μου αυτα που θα δω, που ψαχνω το κινητο για να μπω για κραξιμο... tongue.gif

Στο καθιερωμενο βιντεο θα βαλω το ματς του πρωτου γυρου μπας και καταλαβουμε πως χαθηκε με 20 ποντους ενα παιχνιδι εναντιον πιθανοτατα της πιο αδυναμης ομαδας του top 16...
yorgos
1.09 πλήρωνε ο Ολυμπιακός, τώρα 1.04. Ακόμη κι έτσι ευκαιρία είναι, δε χάνεται αυτό το ματς με την καρακαμία.
akratacity
Τα υπολοιπα τρια παιχνιδια του ομιλου μας ειχαν αποτελεσματα, που νομιζω μας ευνοουν. Με νικη επι της Ζαλγκιρις και με μια καλη εμφανιση για λογους ψυχολογιας, θα φτασουμε στις 5 νικες και την επομενη αγωνιστικη με τη Ρεαλ στο ΣΕΦ θα εχουμε την ευκαιρια να μπουμε στην 4αδα για πρωτη φορα μετα απο καιρο. Συνεχιζω να πιστευω ομως οτι η ομαδα που εχουμε πιο πολλες πιθανοτητες να φτασουμε ειναι η Λαμποραλ.
Για το παιχνιδι με τη Ζαλγκιρις, εχω να πω οτι μονο ευκολο δεν θα ειναι αφου οι Λιθουανοι αν και αδιαφοροι, παλευουν ολα τα παιχνιδια τους. Θελει προσοχη ο καινουργιος τους ξενος, ο Ραντλ.
D-Wade
QUOTE(yorgos @ Mar 18 2016, 00:28 ) *
1.09 πλήρωνε ο Ολυμπιακός, τώρα 1.04. Ακόμη κι έτσι ευκαιρία είναι, δε χάνεται αυτό το ματς με την καρακαμία.

Περίμενε να ξεκινήσει άσχημα μήπως πάει 1,20+ αν θέλεις να το φορτώσεις. Τώρα τί να παίξεις . . .Να βάλεις 1000 για να πάρεις 40?
SteveNashidis
Πόσα ακόμα αποτελέσματα θα ρθουν , που θα μας ευνοούν, χωρίς να αρπάζουμε την ευκαιρία;
Φιλί της ζωής προς τον Σφαιρό να αλλάξει την ψυχολογία της ομάδας για άλλη μία αγωνιστική. Ήδη μετράει 3 αγωνιστικές που του ήρθαν όλα κουτί.

Νίκη με 30 πόντους για να δείξουμε ότι επιστρέψαμε για το απόλυτο ή νίκη με buzzer beater Μάντζαρη για να θολώσουμε ακόμα πιο πολύ τα νερά των scouter των αντιπάλων μας;;; tongue.gif
assistant
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 18 2016, 00:04 ) *
vs

Παρασκευη 18/3 21:45 Nova Sports 2

Το να μιλησω για αρχη της αντεπιθεσης, νεο ξεκινημα, το πρωτο απο τα 4 βηματα και αλλα τετοια ειναι κλισε. Στις ΗΠΑ το λενε wiin or go home. Ηδη εδω και μια εβδομαδα ειμαστε με το κλειδι του σπιτιου(μας) στο χερι. Το γεγονος οτι επομενος αντιπαλος ειναι η πιο αδυναμη ομαδα του ομιλου δειχνει οτι η επιστροφη στο σπιτι(Α1) θα καθυστερησει λιγο ακομα.
Δε θα πω ουτε οτι δεν ξεγραφω τον Ολυμπιακο οσο εχει μαθηματικες πιθανοτητες. Το αφηνω να το πουν αλλοι. Θα πω μονο οτι η ηττα του πρωτου γυρου στο Καουνας ηταν η μιση καταστροφη σε αυτο τον ομιλο. Ειναι λοιπον μια ευκαιρια για ρεβανς. Μπορει να μην εχει σημασια, αλλα ας ψαξουμε για ενα κινητρο παραπανω...

Δε θα κανω προβλεψη αυτη τη φορα, γιατι την προηγουμενη εβδομαδα που το εκανα, ειδαμε το αποτελεσμα. Τουλαχιστον δε θα κραζω κατα τη διαρκεια του αγωνα, γιατι θα ειμαι στο γηπεδο. Εκτος κι αν με βγαλουν τοσο εξω απο τα ρουχα μου αυτα που θα δω, που ψαχνω το κινητο για να μπω για κραξιμο... tongue.gif

Στο καθιερωμενο βιντεο θα βαλω το ματς του πρωτου γυρου μπας και καταλαβουμε πως χαθηκε με 20 ποντους ενα παιχνιδι εναντιον πιθανοτατα της πιο αδυναμης ομαδας του top 16...

δεν ξεγραφω τον Ολυμπιακο οσο εχει μαθηματικες ελπιδες...........και επισης............δεν ξεγραφω τον Ολυμπιακο οσο εχει μαθηματικες ελπιδες.......

QUOTE(akratacity @ Mar 18 2016, 02:44 ) *
Τα υπολοιπα τρια παιχνιδια του ομιλου μας ειχαν αποτελεσματα, που νομιζω μας ευνοουν. Με νικη επι της Ζαλγκιρις και με μια καλη εμφανιση για λογους ψυχολογιας, θα φτασουμε στις 5 νικες και την επομενη αγωνιστικη με τη Ρεαλ στο ΣΕΦ θα εχουμε την ευκαιρια να μπουμε στην 4αδα για πρωτη φορα μετα απο καιρο. Συνεχιζω να πιστευω ομως οτι η ομαδα που εχουμε πιο πολλες πιθανοτητες να φτασουμε ειναι η Λαμποραλ.
Για το παιχνιδι με τη Ζαλγκιρις, εχω να πω οτι μονο ευκολο δεν θα ειναι αφου οι Λιθουανοι αν και αδιαφοροι, παλευουν ολα τα παιχνιδια τους. Θελει προσοχη ο καινουργιος τους ξενος, ο Ραντλ.

εγω προτιμουσα νικη της Ρεαλ εχθες.....γιατι θεωρω ότι πιο ευκολα πετας εξω αυτην τη Μπαρτσα παρα αυτην τη Ρεαλ.......μακαρι να κανω λαθος.......

Α)εφιαλτικο σεναριο.......κανουμε 4 νικες κα μενουμε εξω σε τριπλη ισοβαθμια με Ρεαλ και Μπαρτσα........

Β)σεναριο που ολοι κρυφοκοιταμε και κρυφοονειρευομαστε.........4 νικες εμεις και η Λαμποραλ κανει το 1/3 ή 0/3 και περναμε.....

Γ)ΤΡΕΛΟ σεναριο......η Λαμποραλ κανει 3 ηττες,η Μπαμπεργκ μονο μια νικη κι εμεις περναμε κανοντας το 3/4..........

ΥΓ....πολύ πονηρο ματσακι το Μπαμπεργκ-Τσσκα........

ΥΓ 2......δεν ξεγραφω τον Ολυμπιακο οσο εχει μαθηματικες ελπιδες.......
TakeshyKurosawa
Σήμερα θέλουμε νίκη με ξεφτιλίκι στη Ζαλγκίρις για να πάρουμε και ψυχολογία.
Zephyr
QUOTE(Voyager @ Mar 18 2016, 10:32 ) *
Νίκη με 30 πόντους για να δείξουμε ότι επιστρέψαμε για το απόλυτο ή νίκη με buzzer beater Μάντζαρη για να θολώσουμε ακόμα πιο πολύ τα νερά των scouter των αντιπάλων μας;;; tongue.gif


Νίκη με 30 π. αλλιώς να το γυρίσουν στο χόκει επί χόρτου tongue.gif
JR_Swish
Νίκη με όσους περισσότερους πόντους γίνεται και "Κόουτς Μπούλετ οεοεοε.." στην εξέδρα μπας και μπορέσει να πάρει η ομάδα ψυχολογία.
Την επόμενη εβδομάδα που πέφτει και αργία και θα πάμε όλοι ξεκούραστοι tongue.gif επιβάλλεται το ΣΕΦ να είναι καμίνι!
erwi grey
Η ομαδα φετος δε σταματα να μας εκπλησσει! Αρνητικα....
Ακομα και ηττα, δε θα μου φανει απροοπτο, με τα φετινα χαλια.

mόrfeas79
QUOTE (assistant @ Mar 18 2016, 11:03 ) *
δεν ξεγραφω τον Ολυμπιακο οσο εχει μαθηματικες ελπιδες...........και επισης............δεν ξεγραφω τον Ολυμπιακο οσο εχει μαθηματικες ελπιδες.......


εγω προτιμουσα νικη της Ρεαλ εχθες.....γιατι θεωρω ότι πιο ευκολα πετας εξω αυτην τη Μπαρτσα παρα αυτην τη Ρεαλ.......μακαρι να κανω λαθος.......

Α)εφιαλτικο σεναριο.......κανουμε 4 νικες κα μενουμε εξω σε τριπλη ισοβαθμια με Ρεαλ και Μπαρτσα........

Β)σεναριο που ολοι κρυφοκοιταμε και κρυφοονειρευομαστε.........4 νικες εμεις και η Λαμποραλ κανει το 1/3 ή 0/3 και περναμε.....

Γ)ΤΡΕΛΟ σεναριο......η Λαμποραλ κανει 3 ηττες,η Μπαμπεργκ μονο μια νικη κι εμεις περναμε κανοντας το 3/4..........

ΥΓ....πολύ πονηρο ματσακι το Μπαμπεργκ-Τσσκα........

ΥΓ 2......δεν ξεγραφω τον Ολυμπιακο οσο εχει μαθηματικες ελπιδες.......



To A σενάριο που λες δεν μας πετάει έξω. Η ρεάλ θα έχει 2 ήτες από Μπάρτσα και αυτόματα αποκλείεται αυτή. Η μοναδική περίπτωση να αποκλειστούμε με 4/4 είναι αν η Μπάμπεργκ κάνει το 3/3 και κερδίσει δηλαδή και ΤΣΣΚΑ εντός και Μπάρτσα εκτός (τρελό).
Στα του παιχνιδιού, δεν μπορώ να σκεφτώ και δεν μπορώ να δεχτώ ότι θα χάσουμε από αυτή την ομάδα με τον μαθητευόμενο προπονητή για δεύτερη φορά και μάλιστα εντός έδρας. Η διαφορά πρέπει να φύγει σε διψήφια νούμερα διαφορετικά αν κερδίσουμε πάλι οριακά ή στα τελευταία λεπτά δεν χρειάζεται πιστεύω να μιλάμε για τα επόμενα παιχνίδια.
RipCity
Τι σενάρια και βλακείες, ενώ δεν μπορούμε να σταυρώσουμε νίκη ρε παιδιά. Ας νικήσουμε όχι μόνο τους Λιθουανούς, αλλά και τη Ρεάλ και μετά ας αναφέρουμε κανά σενάριο.
assistant
QUOTE(mόrfeas79 @ Mar 18 2016, 12:13 ) *
To A σενάριο που λες δεν μας πετάει έξω. Η ρεάλ θα έχει 2 ήτες από Μπάρτσα και αυτόματα αποκλείεται αυτή. Η μοναδική περίπτωση να αποκλειστούμε με 4/4 είναι αν η Μπάμπεργκ κάνει το 3/3 και κερδίσει δηλαδή και ΤΣΣΚΑ εντός και Μπάρτσα εκτός (τρελό).
Στα του παιχνιδιού, δεν μπορώ να σκεφτώ και δεν μπορώ να δεχτώ ότι θα χάσουμε από αυτή την ομάδα με τον μαθητευόμενο προπονητή για δεύτερη φορά και μάλιστα εντός έδρας. Η διαφορά πρέπει να φύγει σε διψήφια νούμερα διαφορετικά αν κερδίσουμε πάλι οριακά ή στα τελευταία λεπτά δεν χρειάζεται πιστεύω να μιλάμε για τα επόμενα παιχνίδια.

εχεις απολυτο δικιο φιλε......για καποιο περιεργο λογο μου ειχε κολλησει ότι οι νικες ηταν μοιρασμένες.......

edit....οποτε ειχε δικιο και το άλλο παλικαρι που ελεγε ότι ηταν καλη η νικη της μπαρτσα εχθες κι όχι εγω που ηθελα νικη της Ρεαλ..........ο,τι να ναι,που ζω;;;;;

QUOTE(Zephyr @ Mar 18 2016, 11:29 ) *
Νίκη με 30 π. αλλιώς να το γυρίσουν στο χόκει επί χόρτου tongue.gif

για να μην παραονειρευομστε να πω ότι η Ζαλγκιρις σε καμια περιπτωση δεν είναι χειροτερη ομαδα απ την Αεκ που ''κοιμηθηκε ο Θεος'' για να κερδίσουμε......είμαι σιγουρος ότι θα κερδίσουμε αποψε αλλα οι 30αρες είναι μακρινο ονειρο αυτην τη στιγμη.....

QUOTE(RipCity @ Mar 18 2016, 12:29 ) *
Τι σενάρια και βλακείες, ενώ δεν μπορούμε να σταυρώσουμε νίκη ρε παιδιά. Ας νικήσουμε όχι μόνο τους Λιθουανούς, αλλά και τη Ρεάλ και μετά ας αναφέρουμε κανά σενάριο.

ετσι ακριβως είναι αλλα.......ασε μας να ονειρευόμαστε και λιγο.......
mόrfeas79
QUOTE (RipCity @ Mar 18 2016, 12:29 ) *
Τι σενάρια και βλακείες, ενώ δεν μπορούμε να σταυρώσουμε νίκη ρε παιδιά. Ας νικήσουμε όχι μόνο τους Λιθουανούς, αλλά και τη Ρεάλ και μετά ας αναφέρουμε κανά σενάριο.


E, άσε και εμάς τους αριθμολάτρεις να χαρούμε λίγο ! Πραγματικά πιο πολύ ενδιαφέρον έχουν κάθε βδομάδα τα διάφορα σενάρια που διαμορφώνονται και η αλλαγή στις ισορροπίες για κάθε ομάδα του ομίλου παρά τα παιχνίδια της ομάδας που παρακολουθούμε. Εγώ μάλιστα σε αρκετά παιχνίδια του top16 φέτος έχω κλείσει την τηλεόραση από το ημίχρονο γιατί δεν μου φταίνε σε τίποτα τα αντικείμενα του σπιτιού μου ή η οικογένειά μου για να ξεσπάω τον θυμό μου ή την στεναχώρια μου αντίστοιχα πάνω τους.
Ούτως ή άλλως λογικά η χαρά μας θα κρατήσει το πολύ μια με δυο αγωνιστικές ακόμα δυστυχώς.
red emerald
QUOTE(mόrfeas79 @ Mar 18 2016, 14:37 ) *
E, άσε και εμάς τους αριθμολάτρεις να χαρούμε λίγο ! Πραγματικά πιο πολύ ενδιαφέρον έχουν κάθε βδομάδα τα διάφορα σενάρια που διαμορφώνονται και η αλλαγή στις ισορροπίες για κάθε ομάδα του ομίλου παρά τα παιχνίδια της ομάδας που παρακολουθούμε. Εγώ μάλιστα σε αρκετά παιχνίδια του top16 φέτος έχω κλείσει την τηλεόραση από το ημίχρονο γιατί δεν μου φταίνε σε τίποτα τα αντικείμενα του σπιτιού μου ή η οικογένειά μου για να ξεσπάω τον θυμό μου ή την στεναχώρια μου αντίστοιχα πάνω τους.
Ούτως ή άλλως λογικά η χαρά μας θα κρατήσει το πολύ μια με δυο αγωνιστικές ακόμα δυστυχώς.


Καλησπέρες στους αριθμολάτρες το γραφω τώρα και το αφήνω εδώ. Έτρεξα τα σενάρια με 4 στα 4 υπάρχει μόνο ένα σενάριο που δεν περνάμε. Νίκη Ρεαλ στην Λαμποράλ, νίκη Λαμποράλ επί Μπάρτσα και Νίκη Ολυμπιακού επι Ρεαλ με κάτω από 12π. Βασική προυπόθεση πως η ΤΣΣΚ χάνει μόνο από εμάς και η Μπάμπεργκ δεν κάνει 3/3. Στο link τα βασικά σενάρια. https://drive.google.com/file/d/0B1Ds02A8J6...iew?usp=sharing

Το ερώτημα είναι αν μπορούμε να ονειρευόμαστε καν με τα φετινά χάλια

Conan1982
QUOTE (red emerald @ Mar 18 2016, 19:44 ) *
Έτρεξα τα σενάρια με 4 στα 4 υπάρχει μόνο ένα σενάριο που δεν περνάμε. Νίκη Ρεαλ στην Λαμποράλ, νίκη Λαμποράλ επί Μπάρτσα και Νίκη Ολυμπιακού επι Ρεαλ με κάτω από 12π. Βασική προυπόθεση πως η ΤΣΣΚ χάνει μόνο από εμάς και η Μπάμπεργκ δεν κάνει 3/3.


Με μπέρδεψες λίγο. Είναι μόνο ένα σενάριο να συνδυαστούν οι 3 πρώτες προϋποθέσεις ή μας ενδιαφέρουν και τα αποτελέσματα της ΤΣΣΚΑ, Μπάμπεργκ;
red emerald
QUOTE(Conan1982 @ Mar 18 2016, 20:48 ) *
Με μπέρδεψες λίγο. Είναι μόνο ένα σενάριο να συνδυαστούν οι 3 πρώτες προϋποθέσεις ή μας ενδιαφέρουν και τα αποτελέσματα της ΤΣΣΚΑ, Μπάμπεργκ;


Δεν φταις εσύ η διατύπωση μου ήταν για τα πανηγύρια. Αν η ΤΣΣΚ περάσει από την Μπάμπεργκ αυτομάτως οι Γεμανοί δεν μπορούν να φτάσουν τις 8 νίκες και μένουν εκτός - άρα μας ενδιαφέρει η να κερδίσει η ΤΣΣΚ στη Γερμανία η να μην κάνει 3/3 η Μπάμπεργκ. Επειδή πιστεὐω πως αυτό είναι πολύ πιθανό όλα θα κριθούν στα 2 ματς της Λαμποράλ με Ρεαλ και Μπαρτσα. Αν λοιπόν κάνουμε 4/4 θεωρητικά περνάμε εκτός αν γίνει αυτό που έγραψα πιο πάνω Νίκη Κούτσα επι Μπάρτσα, Νικη Ρεαλ επί Κούτσα και νίκη Ολυμπιακού επί Ρεαλ με λιγότερους απο 12π.
assistant
QUOTE(red emerald @ Mar 18 2016, 20:12 ) *
Δεν φταις εσύ η διατύπωση μου ήταν για τα πανηγύρια. Αν η ΤΣΣΚ περάσει από την Μπάμπεργκ αυτομάτως οι Γεμανοί δεν μπορούν να φτάσουν τις 8 νίκες και μένουν εκτός - άρα μας ενδιαφέρει η να κερδίσει η ΤΣΣΚ στη Γερμανία η να μην κάνει 3/3 η Μπάμπεργκ. Επειδή πιστεὐω πως αυτό είναι πολύ πιθανό όλα θα κριθούν στα 2 ματς της Λαμποράλ με Ρεαλ και Μπαρτσα. Αν λοιπόν κάνουμε 4/4 θεωρητικά περνάμε εκτός αν γίνει αυτό που έγραψα πιο πάνω Νίκη Κούτσα επι Μπάρτσα, Νικη Ρεαλ επί Κούτσα και νίκη Ολυμπιακού επί Ρεαλ με λιγότερους απο 12π.

αν λες για τριπλη ισοβαθμια με Μπαρτσα-Ρεαλ στις 8 νικες μενει εξω η Ρεαλ......το εξηγησε ενας άλλος φιλος το πρωι.......αν εννοεις κατι άλλο εξηγησε το λιγο καλυτερα.....

edit.....το σεναριο σου τελευταια αγωνιστικη τι ''θελει'' το Μπαμπεργκ-Λαμποραλ για να μεινουμε εξω;;;;;;
TakeshyKurosawa
Μαύρα χάλια και σήμερα!
ag97
Δε το πιστευω ότι το καναμε και αυτό το παιχνιδι ντέρμπι...
nikolas12
Πάνε όλα καλά, κομπλέ. Χάνουμε συγκέντρωση και στις 2 πλευρές του γηπέδου και αντί όταν γυρίζει το παιχνίδι να κάνουμε μία αλλαγή (ο Σπανούλης κουράστηκε, του Μάντζαρη δεν του βγαίνει τίποτα) συνεχίζουμε έτσι. Ευτυχώς το προβάδισμα ήταν μικρό και έγιναν οι απαραίτητες αλλαγές.
TakeshyKurosawa
Δε βλέπεται η ομάδα κυριολεκτικά!
mixalisgate7
Αυτό που με απογοητεύει από την ομάδα είναι οτι δεν παίζει σαν μην υπάρχει αύριο.
yorgos
Δεν τη λες και άκρως ξεσηκωτική εμφάνιση.

Όσοι παίξαμε δε Σπανούλη στο φάντασι νιώθουμε σα να ψηφίσαμε Βαρουφάκη: αυτομούτζα στο τετράγωνο.
AJSlaughter6
Τελείως πλασματική η διαφορά,ο ΟΣΦΠ αξίζει να χάνει, σίγουρα πάντως δεν αξιζει να νικαει με τετοια διαφορά. Με καλή ομαδα θα ηταν 15 πόντους πίσω, αλλά η ζαλγκιρις ειναι με διαφορά η χειρότερη του Τοπ-16. Η διαιτησία έχει κάνει πολλά λάθη σήμερα, τόσο υπερ του ΟΣΦΠ όσο και υπέρ της Ζαλγκιρις.
assistant
Είναι απιστευτο που ο Χαντερ εχει παιξει 4 λεπτα γιατι δε ''ματσαρει'' με το υπερφοβητρο Βουγιουκα......εκτος αν τραυματιστηκε......
Είναι απιστευτο που ο Μαντζαρης εχει παιξει 14 λεπτα γιατι ''ματσαρει'' με τον Ραντλ κι ο Χακετ 6'......

Δεν υπαρχει γιατρεια.......χαλασμενο το μυαλο μας.......
Manu7
O coach με τον τρόπο που συμπεριφέρεται στον Χάκετ κινδυνεύει να τον χάσει. Δεν ξέρω αν ξεσπάσει κάποια στιγμή ο Ιταλός.

Ο Μάντζαρης έπαιξε πάλι ένα άθλιο ολόκληρο 10λεπτο συνεχόμενα. Ο Χακετ σε μια τραγική 5άδα με Μιλουτίνοφ-Αγραβάνη μαζί έπαιξε 6 λεπτά και τον έβγαλε έξω χωρίς να είναι κακός.

Κι ας ανέβασε απόδοση ο πρώτος όταν ξαναμπήκε. Βέβαια σε 5άδα με Σπανούλη-Πρίντεζη-Παπανικολάου.

Αν τσιτώνονται τα δικά μας τα νεύρα έτσι, τότε του Χάκετ πώς γίνονται;
Coach Periklis
Απελπισία και σήμερα... Δε χρειάζεται να πω κάτι άλλο, με κάλυψαν οι προλαλησαντες
AJSlaughter6
Το τραγικό πάντως κατά την γνώμη μου είναι που ο ΟΣΦΠ παίζει σαν να έχει αποδεχτεί τον αποκλεισμό, ενώ υπάρχουν ακόμα πιθανότητες, και όχι σενάρια επιστημονικής φαντασίας, αλλα βάσιμα σενάρια.
louie
QUOTE (assistant @ Mar 18 2016, 22:38 ) *
Είναι απιστευτο που ο Χαντερ εχει παιξει 4 λεπτα γιατι δε ''ματσαρει'' με το υπερφοβητρο Βουγιουκα......εκτος αν τραυματιστηκε......
Είναι απιστευτο που ο Μαντζαρης εχει παιξει 14 λεπτα γιατι ''ματσαρει'' με τον Ραντλ κι ο Χακετ 6'......

Δεν υπαρχει γιατρεια.......χαλασμενο το μυαλο μας.......


καλα αυτο με τον μαντζαρη και τον χακετ φετος ειναι εξωφρενικο ακομα κι αν εισαι αντιπαλος!!! σορυ παιδες αλλα ο μαντζαρης ειδικα τους τελευταιους δυο μηνες δεν κανει οχι για τον ολυμπιακο αλλα ουτε για τον αρκαδικο. ο σφαιροπουλος εκθετει και τον μαντζαρη και τον εαυτο του με αυτο το κολλημα. καλα ο ραντλ θα ματσαρει καλα απεναντι και σε ενα τσουβαλι πατατες. ανουσιος και ταλαιπωρει πολυ την μπαλα
yorgos
QUOTE(assistant @ Mar 18 2016, 22:38 ) *
Είναι απιστευτο που ο Χαντερ εχει παιξει 4 λεπτα γιατι δε ''ματσαρει'' με το υπερφοβητρο Βουγιουκα......εκτος αν τραυματιστηκε......
Είναι απιστευτο που ο Μαντζαρης εχει παιξει 14 λεπτα γιατι ''ματσαρει'' με τον Ραντλ κι ο Χακετ 6'......

Δεν υπαρχει γιατρεια.......χαλασμενο το μυαλο μας.......


Α μπράβο γιατί νόμιζα ότι μας ψεκάζουν (μας ψέκασαν το πρωί για το zika βασικά...)
assistant
QUOTE(yorgos @ Mar 18 2016, 22:43 ) *
Α μπράβο γιατί νόμιζα ότι μας ψεκάζουν (μας ψέκασαν το πρωί για το zika βασικά...)

είναι θεμα νοοτροπίας φιλε.......αν ο Ιαν παιξει σαραντα λεπτα ο Χαντερ δε θα ξαναπαιξει κι αυτο δειχνει φοβο.......ΦΟΒΟ με τη Ζαλγκιρις.......τους ακολουθούμε στις αλλαγες τους........ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ απλα......
kotzito
Δεν βλέπεις πάθος, δεν βλέπεις τίποτα. Οκ, το πιο εύκολο θεωρητικά από τα 4 ματς είναι αλλά με την Ζαλγκίρις παίζεις, όχι με την Καβάλα. Πέρα από ένα καλάθι του Στρόμπερι δεν έχω δει σε άλλο να "τρελαίνεται" κανένας από τους παίκτες μας.

Κι ο Σφαιρόπουλος έχει χαλάσει πολύ τον ρυθμό μας σήμερα με τις αλλαγές του. Είναι θετικός ο Χάκετ, τον βγάζει αμέσως. Πάνε να ζεσταθούν λίγο κι ο Όντομ με τον Στρόμπερι, έξω κι αυτοί. Άσε που είσαι σε σημείο που θες να φτιάξεις διαφορά υποτίθεται και η πεντάδα σου έχεις μέσα Στρόμπερι-Όντομ-Αγραβάνη-Μιλουτίνοφ που και απ'έξω χτίζουν και κοντά στο καλάθι δεν τους πηγαίνεις την μπάλα.

Το μόνο θετικό είναι ότι ο Παπανικολάου σήμερα είναι αρκετά καλός και βάζουμε τις βολές.

Υ.Γ. Αν δεν κάνω λάθος αυτό ήταν το πρώτο καλάθι του Μάντζαρη μετά το ματς με την Ρεάλ!
louie
το πρωτο καλαθι του μαντζαρη μετα απο 6 αγωνες... ναι ειναι αληθεια
TakeshyKurosawa
Υπάρχει σκοπιμότητα πίσω από το χρόνο του Μάντζαρη στη χείριστη κατάσταση που βρίσκεται.. Ο Σφαιρόπουλος θέλει να τα έχει καλά με τους Έλληνες της ομάδας για τη θέση του.. Διανοητικά καθυστερημένος μπορεί να δει ότι ο Μάντζαρης κάνει κακό στην ομάδα.. Δεν γίνεται! Υπάρχει σκοπιμότητα 1000%
shtarkws
Δεν βλέπω τον αγώνα και δεν έχω άποψη, όμως από τα γραφόμενα σας θα έλεγε κανείς ότι ο Ολυμπιακός τα βρίσκει σκούρα. Από τι βλέπω όμως προηγείται άνετα μετά το πρώτο δεκάλεπτο. Είναι τόσο κακή η εικόνα του αγωνα η γενικά η ομάδα περνά μια περίοδο γκρίνιας?
nikolas12
QUOTE(Manu7 @ Mar 18 2016, 22:38 ) *
O coach με τον τρόπο που συμπεριφέρεται στον Χάκετ κινδυνεύει να τον χάσει. Δεν ξέρω αν ξεσπάσει κάποια στιγμή ο Ιταλός.

Ο Μάντζαρης έπαιξε πάλι ένα άθλιο ολόκληρο 10λεπτο συνεχόμενα. Ο Χακετ σε μια τραγική 5άδα με Μιλουτίνοφ-Αγραβάνη μαζί έπαιξε 6 λεπτά και τον έβγαλε έξω χωρίς να είναι κακός.

Κι ας ανέβασε απόδοση ο πρώτος όταν ξαναμπήκε. Βέβαια σε 5άδα με Σπανούλη-Πρίντεζη-Παπανικολάου.

Αν τσιτώνονται τα δικά μας τα νεύρα έτσι, τότε του Χάκετ πώς γίνονται;


Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Έχεις ένα παίκτη που με μέτρια πεντάδα σε ανεβάζει 5 επίπεδα και ας αφήσουμε στην άκρη τον τίτλο του βασικού.
Είσαι δεύτερος άσος. Μπαίνεις μέσα, γυρίζεις παιχνίδια, παίζεις ουσιαστικά και κάνεις καλό παιχνίδι σε κάθε πλευρά του παρκέ. Αυτός που αντικαθιστάς έχει 5-6 αγώνες να βάλει καλάθι, ενώ εσύ απειλείς με διείσδυση και τρίποντο που και που, στην άμυνα που υποτίθεται ότι είναι το δυνατό του σημείο, είσαι καλύτερος, στη δημιουργία προσφέρεις περισσότερο, δε φοβάσαι τη μπάλα όταν καίει και προσφέρεις ουσιαστικές επιθέσεις. Παίζει 15-20 λεπτά και ο άλλος 25 σίγουρα. Ε σόρρυ, αλλά αν ο Hackett εκνευριστεί και σπάσει, δικαιολογημένος είναι. Σφαιρόπουλε, ήμαρτον πια, χρονόμετρο έχεις βάλει να βλέπεις αν ο καθένας παίρνει τα λεπτά που πρέπει;
Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει πάθος, η Bamberg τους έκοψε τα φτερά, παίζουν σαν αποκλεισμένοι. Την άλλη εβδομάδα με Real αν δε μπούμε από το πρώτο λεπτό μασώντας σίδερα, όπως αυτοί, η τελευταία αχτίδα ελπίδας χάθηκε. (δε λέω, δεν υπάρχει περίπτωση να περάσουμε, αλλά έστω ας πιστέψουν λίγο, να το δούμε και εμείς).
TakeshyKurosawa
Ο Αγραβάνης είναι παίχτης μικρομεσαίου επιπέδου για Α1. Πραγματικό σκάνδαλο να είναι το δεύτερο τετράρι στον Ολυμπιακό!
mixalisgate7
QUOTE(nikolas12 @ Mar 18 2016, 23:13 ) *
Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει πάθος, η Bamberg τους έκοψε τα φτερά, παίζουν σαν αποκλεισμένοι.


Βασικά μετά το ματς με την ΤΣΣΚΑ δεν υπάρχει πάθος.
nikolas12
QUOTE(mixalisgate7 @ Mar 18 2016, 23:20 ) *
Βασικά μετά το ματς με την ΤΣΣΚΑ δεν υπάρχει πάθος.


Δε διαφωνώ, αλλά πιστεύω ότι στο ματς με τη Laboral μπήκαμε πιο ψυχωμένοι και το πήραμε. Αυτός που είναι πάντα ψυχάρα βεβαίως είναι ο μεγάλος Daniel, αλλά θέλουμε γενικά μία ένεση ενθουσιασμού. Με τη Real δεν πρέπει να μπούμε όπως σήμερα. Αν θεωρούν ότι αποκλειστήκαμε, ας παίξουν χωρίς άγχος με σκοπό τη μέγιστη ζημιά, την έχουμε πάθει κι εμείς έτσι από ομάδες.
assistant
Λοιπον τελειωσε η αγγαρεια κι εχουμε και λεμε.......για να εχουμε την οπιαδηποτε τυχη με Ρεαλ πρεπει Χακετ 30'+,Σπαν 30'+,Πριντ 30'+,Χαντερ 30'+,Στρομπερι 25'+ και ολοι αυτοι να είναι τουλάχιστον θετικοι αν όχι ''στη μερα τους''.......αν παιξουν 60' συνολικα Μαντζαρης-Αγραβανης-Μιλουτινοφ πεταξε το πουλακι.......
red emerald
QUOTE(assistant @ Mar 18 2016, 21:06 ) *
αν λες για τριπλη ισοβαθμια με Μπαρτσα-Ρεαλ στις 8 νικες μενει εξω η Ρεαλ......το εξηγησε ενας άλλος φιλος το πρωι.......αν εννοεις κατι άλλο εξηγησε το λιγο καλυτερα.....

edit.....το σεναριο σου τελευταια αγωνιστικη τι ''θελει'' το Μπαμπεργκ-Λαμποραλ για να μεινουμε εξω;;;;;;


Αυτό που λέω είναι πως αν

Α) κάνουμε το 3//3 και Β) η Μπάμπεργκ δεν κάνει 3/3 τότε μόνο ένα σενάριο μας αφήνει έξω.

Λαμποράλ νίκη με Μπάρτσα
Λαμποράλ ήττα απο Ρεάλ
Ολυμπιακός νίκη με Ρεάλ με κάτω από 12π

Με οποιοδήποτε άλλο συνδιασμό αποτελεσμάτων περνάμε. Θεωρητικά είναι ακόμα στο χέρι μας με δεδομένο πως η Μπάμπεργκ έχει εκτός την Μπαρτσελόνα και εντος ΤΣΣΚ και Λαμποράλ.

Αλλά με εμφάνιση όπως η σημερινή όλα τελειώνουν την επόμενη αγωνιστική στο ΣΕΦ ... το προσπαθώ αλλά δεν με πείθει αυτή η ομάδα
erwi grey
QUOTE(assistant @ Mar 19 2016, 05:40 ) *
Λοιπον τελειωσε η αγγαρεια κι εχουμε και λεμε.......για να εχουμε την οπιαδηποτε τυχη με Ρεαλ πρεπει Χακετ 30'+,Σπαν 30'+,Πριντ 30'+,Χαντερ 30'+,Στρομπερι 25'+ και ολοι αυτοι να είναι τουλάχιστον θετικοι αν όχι ''στη μερα τους''.......αν παιξουν 60' συνολικα Μαντζαρης-Αγραβανης-Μιλουτινοφ πεταξε το πουλακι.......

Mε αντιπαλο τον Αγιον πιο χρησιμος θα ειναι ο Μιλουτινοφ απο τον Χαντερ, που ετσι οπως παει μεχρι και ο Σερχι να τον ποσταρει μπορει να βαλει καλαθι.
Στους υπολοιπους συμφωνω, ειδικα με τον Μαντζαρη εχει παραγινει το κακο αν και φανταζομαι προσπαθει να του δωσει ψυχολογια μεσω του πολυ χρονου που του δινει. Φτανει ομως.... Ενταξει Ελληνες και κλικες μου φαινονται βλακειες.
assistant
QUOTE(red emerald @ Mar 19 2016, 00:02 ) *
Αυτό που λέω είναι πως αν

Α) κάνουμε το 3//3 και Β) η Μπάμπεργκ δεν κάνει 3/3 τότε μόνο ένα σενάριο μας αφήνει έξω.

Λαμποράλ νίκη με Μπάρτσα
Λαμποράλ ήττα απο Ρεάλ
Ολυμπιακός νίκη με Ρεάλ με κάτω από 12π

Με οποιοδήποτε άλλο συνδιασμό αποτελεσμάτων περνάμε. Θεωρητικά είναι ακόμα στο χέρι μας με δεδομένο πως η Μπάμπεργκ έχει εκτός την Μπαρτσελόνα και εντος ΤΣΣΚ και Λαμποράλ.

Αλλά με εμφάνιση όπως η σημερινή όλα τελειώνουν την επόμενη αγωνιστική στο ΣΕΦ ... το προσπαθώ αλλά δεν με πείθει αυτή η ομάδα

παλι δε σε πιανω ρε αδερφε.....αν κανουμε 3 νικες παμε στις 8......να πανε 4 ομαδες στις 9+ νικες είναι μαθηματικα αδυνατο.......οποτε θα αποκλειστούμε στην ισοβαθμια στις 8 νικες.......σε ποια τετοια ισοβαθμια αποκλειομαστε αν η Μπαμπεργκ δεν κανει το 3/3;;;;;;.....γινε πιο ξεκάθαρος......θα ισοβαθμισουμε στις 8νικες με α)...β)...γ)....ποιες;;;;;

QUOTE(erwi grey @ Mar 19 2016, 00:03 ) *
Mε αντιπαλο τον Αγιον πιο χρησιμος θα ειναι ο Μιλουτινοφ απο τον Χαντερ, που ετσι οπως παει μεχρι και ο Σερχι να τον ποσταρει μπορει να βαλει καλαθι.
Στους υπολοιπους συμφωνω, ειδικα με τον Μαντζαρη εχει παραγινει το κακο αν και φανταζομαι προσπαθει να του δωσει ψυχολογια μεσω του πολυ χρονου που του δινει. Φτανει ομως.... Ενταξει Ελληνες και κλικες μου φαινονται βλακειες.

ενδιαφερουσα αποψη η πρωτη σου προταση.....
red emerald

Δες το scenario B στο link

https://drive.google.com/file/d/0B1Ds02A8J6...0t1cWtOMlE/view
yorgos
Με 7 νίκες πώς προκρίνεται ο Ολυμπιακός;
assistant
QUOTE(red emerald @ Mar 19 2016, 00:17 ) *

σε αυτό το σεναριο-σε τριπλη ισοβαθμια Ολυμπιακου-Μπαρτσα-Ρεαλ-η Μπαρτσα θα εχει 3ικες και θα είναι 3η,ο Ολυμπιακος 2 νικες και θα είναι 4ος και η Ρεαλ 1 νικη και θα είναι 5η.......εχουν αλλαξει τα κριτηρια;;;;;δε μετρανε τα μεταξυ των ομαδων αποτελεσματα;;;;;;πρωτο κριτηριο σε τριπλη ισοβαθμια είναι η συνολικη διαφορα ποντων;;;;;......

QUOTE(yorgos @ Mar 19 2016, 00:21 ) *
Με 7 νίκες πώς προκρίνεται ο Ολυμπιακός;

αν γινουν επεισοδια σε όλα τα υπολοιπα ματς και μηδενιστουν ολοι οι αντίπαλοι...........χιουμορ(και καλα)..........περα απ την πλακα η ηττα που θα κανουμε δε θα πρεπει να είναι απ την Κιμκι και φυσικα η Λαμποραλ να κανει 3 σερι ηττες..........
red emerald
[quote name='assistant' date='Mar 19 2016, 00:29 ' post='760913']
σε αυτό το σεναριο-σε τριπλη ισοβαθμια Ολυμπιακου-Μπαρτσα-Ρεαλ-η Μπαρτσα θα εχει 3ικες και θα είναι 3η,ο Ολυμπιακος 2 νικες και θα είναι 4ος και η Ρεαλ 1 νικη και θα είναι 5η.......εχουν αλλαξει τα κριτηρια;;;;;δε μετρανε τα μεταξυ των ομαδων αποτελεσματα;;;;;;πρωτο κριτηριο σε τριπλη ισοβαθμια είναι η συνολικη διαφορα ποντων;;;;;......


Ωραία ερώτηση. Σύμφωνα με τους κανονισμούς της περασμένης σαιζόν γιατί τους φετινούς δεν τους έχω δει. Στην Παράγραφο 21.4.2.

http://www.euroleague.net/rs/60374/84bd1f8...a2/c24/filename

II) WHEN MORE THAN TWO TEAMS ARE TIED

a) The ranking will be established taking into account the
victories obtained in the games played only among them.
Should the tie persist among some, but not all, of the
teams, the ranking of the teams still tied will be determined
by again taking into account the victories in the games
played only among them, and repeating this same
procedure until the tie is entirely resolved.

cool.gif If a tie persists, the ranking will be determined by the goal
difference in favour and against in the games played only
among the teams still tied.

c) Should the tie fail to be resolved through the previous
procedures, the tie will be broken by taking into account all
the games played in the current phase of the competition
firstly by using the goal difference, secondly by the
greatest number of points scored and lastly, if necessary,
by the goal average.

d) If, in the course of applying any of the criteria provided in
the three previous paragraphs, the tie were to be resolved
partially but still with more than two teams remaining tied,
the entire procedure will be applied again beginning with
paragraph a), applying the greatest number of victories in
the games played only among the teams still tied.

e) If, in the course of applying any of the criteria provided in
paragraphs a), cool.gif or c), the tie were to be resolved partially
so that only two teams remain tied, the entire procedure
will be applied again beginning with Section I, paragraph
a), applying the greatest number of victories in only the
games played between the two remaining tied teams.

Εγώ καταλαβαίνω πως στην τριπλή ισσοβαθμία η Μπαρτσα μας έχει τόσο εμάς (1-1) και διαφορά πόντων και την Ρεαλ (2-0) άρα υπάρχει ισσοβαθμία Ολυμπιακού Ρεαλ και μετράει η διαφορά πόντων.
RipCity
Όχι σε τριπλή ισοβαθμία μετράνε οι συνολικές νίκες στα μεταξύ τους. 3 η Μπάρτσα, 2 Ολυμπιακός, 1 η Ρεάλ, άρα Ρεάλ μένει έξω.

Εδώ είσαι

QUOTE
The ranking will be established taking into account the
victories obtained in the games played only among them.
troll_ey
Αν κάνουμε εμείς 3 νίκες και η μπαμπεργκ 1 ηττα δεν υπάρχει τρόπος να αποκλειστούμε!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.