Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Panathinaikos OPAP Athens vs Anadolu Efes Istanbul
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
pan24
VS

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται την Έφες που πλέον μετά τα τελευταία αποτελέσματα φαντάζει φαβορί για την τέταρτη θέση.
Μετά από συνεχόμενες ήττες σε κρίσιμα εκτός έδρας παιχνίδια ο Παναθηναικός βλέπει τις ελπίδες πρόκρισης του να μειώνονται κάθε αγωνιστική που περνάει.
Τυχόν ήττα από την Έφες θα μηδενίσει τις όποιες πιθανότητες πρόκρισης υπάρχουν ακόμα.

Σχόλια για το παιχνίδι.
Blurry
Πολύ σημαντικός ο σημερινός αγώνας.Είναι σίγουρα Must Win αγώνας αν θέλουμε να μπούμε στα Play Offs.Καθόλου εύκολος.Έχουμε τα γνωστά προβλήματα καί εκτός δύο σημαντικούς παίκτες στα Guard που θα μπορούσαν να μας δώσουν πόντους στην επίθεση.Η Anadolu Efes φέτος είναι πολύ δυνατή καί ειδικά σε θέσεις που πονάμε εμείς.(Beaubois,Micic,Larkin/Moerman,Dunston,Pleiss).
Όλα θα κριθούν στα rebounds καί στον έλεγχο της ρακέτας πιστεύω.Καί ειδικά στα επιθετικά rebounds-δεύτερες ευκαιρίες που την πατάμε πολύ συχνά φέτος.Με αυτά τα δεδομένα νομίζω η Efes είναι φαβορί για σήμερα.
Μακάρι οι παίκτες να βγάλουν αντίδραση,να παίξουν δυνατή άμυνα,να πάρουν αύρα ΟΑΚΑ καί να το πάρουμε.Αλλά δεν δίνω πολλές πιθανότητες.Μακάρι να διαψευστώ.
Coach Periklis
Εμείς άραγε(ς) τι να υποστηρίξουμε σήμερα;;; :-P
jazz thrilos
QUOTE (Coach Periklis @ Feb 1 2019, 20:15 ) *
Εμείς άραγε(ς) τι να υποστηρίξουμε σήμερα;;; :-P

Οτι και να υποστηριξουμε εμείς, η πραγματικότητα είναι αμείλικτη. Η Εφες φέτος είναι πολύ καλύτερη ομάδα απο τον Παναθηναικό (και τον Ολυμπιακό, αλλά αποψε παίζει με τον Παναθηναικό) και είναι φαβορί για την νικη απόψε. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ονειραβλέπουν στις στοιχηματικές εταιρίες και δίνουν φαβορι τον Παο.

Με σουπερ άμυνα, αρκετό ξύλο, ευστοχία πανω απο 38% στα τρίποντα ο Παναθηναικός έχει ελπίδες φυσικά για το ματς αλλά και πάλι πρέπει να βρεθούν σε κακή μέρα αρκετοί παίχτες της Εφες.

Θέλω να ελπίζω σε καλό ματς και ωραίο μπάσκετ αλλα απο την άλλη πιστεύω οτι ο Παναθηναικός αν χτυπήσει το ματς μπορεί να το κάνει μόνο με μια σχετική κακοποίηση του παιχνιδιού του αντιπάλου.

Κλειδί ο Λοτζέσκι γιατι με δυόμιση γκαρντ ο Παναθηναικός θα εχει δυσκολη αποστολή.
j-kidd13
Xωρις Πέιν ο οποίος έχει γαστρεντεριτιδα.
jonaldidhs
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 1 2019, 20:41 ) *
Xωρις Πέιν ο οποίος έχει γαστρεντεριτιδα.

καληνυχτα..
Blurry
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 1 2019, 20:41 ) *
Xωρις Πέιν ο οποίος έχει γαστρεντεριτιδα.


Δεν νικάμε με τίποτα... biggrin.gif
natouralistis
QUOTE (jazz thrilos @ Feb 1 2019, 20:36 ) *
Η Εφες φέτος είναι πολύ καλύτερη ομάδα απο τον Παναθηναικό (και τον Ολυμπιακό, αλλά αποψε παίζει με τον Παναθηναικό) και είναι φαβορί για την νικη απόψε. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ονειραβλέπουν στις στοιχηματικές εταιρίες και δίνουν φαβορι τον Παο.


39-50 κέρδιζε ημίχρονο μέσα στη Βαρκελώνη η Εφές και έληξε 80-65...Έβαλε σε ολόκληρο δεύτερο ημίχρονο 15 πόντους. Καλή ομάδα, συμφωνώ καλύτερη και από τις 2 ελληνικές αλλά από τη μία το τεράστιο θέλω του ΠΑΟ στο συγκεκριμένο αγώνα και στη συγκεκριμένη έδρα, από την άλλη η ολίγον ασταθής εκτός έδρας ομάδα του Αταμάν (βασικά όταν δεν παίζει καλά ο Μίσιτς δεν κερδίζει) δίνουν αυτές τις αποδόσεις.
MaJesty23
QUOTE(natouralistis @ Feb 1 2019, 21:07 ) *
39-50 κέρδιζε ημίχρονο μέσα στη Βαρκελώνη η Εφές και έληξε 80-65...Έβαλε σε ολόκληρο δεύτερο ημίχρονο 15 πόντους. Καλή ομάδα, συμφωνώ καλύτερη και από τις 2 ελληνικές αλλά από τη μία το τεράστιο θέλω του ΠΑΟ στο συγκεκριμένο αγώνα και στη συγκεκριμένη έδρα, από την άλλη η ολίγον ασταθής εκτός έδρας ομάδα του Αταμάν (βασικά όταν δεν παίζει καλά ο Μίσιτς δεν κερδίζει) δίνουν αυτές τις αποδόσεις.


Συμφωνώ απόλυτα...αλλα χωρίς Payne ,τα πράγματα ίσως γυρίσουν τούμπα.
jonaldidhs
ΕΝΑ ΛΙΝΚ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ
enypnio
καλά ξεκίνησε μάλλον ο πάο 1η περιοδο
j-kidd13
QUOTE(enypnio @ Feb 1 2019, 21:38 ) *
kala xekinise mallon o pao

Tα greeklish απαγορευονται... Ελληνικα...
whaler
Επιτελους παιζουμε ξυλο...
Titus
Για μένα καμμία σημασία δεν έχει η απουσία του Πέην. Λίγα δίνει, πολλά κοστίζει με την αμπαλοσύνη του.

Θα πω τώρα που είναι νωρίς ότι χωρίς σκορ στο τρανζίσιον δύσκολα θα κερδίσει ο ΠΑΟ απόψε.
pan24
Παμε πολυ καλα μεχρι τωρα
Καλος Λοτζεσκι,γενικα μπαινουν σουτ,ο Καλαθης ζωγραφιζει και η Εφες δεν δειχνει ιδιαιτερη διαθεση να παιξει αμυνα ενω κι επιθετικα δεν κανουν πολλα
Ας συνεχισουμε ετσι
MaJesty23
O Killpatrick γιατι δεν παίρνει προσπάθειες?Διστακτικός..οκ να παίζει μυαλωμένα,αλλά το διστακτικός είναι άλλο πράγμα.
Titus
Αυτό που ο Κιλ ο Πάτρικ έχει το ελεύθερο να παίρνει την μπάλα και να επιτίθεται όπως γουστάρει με ξεπερνάει πραγματικά. Λες και παίζει ο Τζόρνταν στο βελγικό πρωτάθλημα.

Η Εφές έχει μαύρα χάλια, άνευρη και χωρίς στοιχειώδη έστω συγκέντρωση. Μόλις ο ΠΑΟ βρίσκει τρανζίσιον τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα αλλά είναι δυσοίωνο το ότι με τέτοια Εφές η διαφορά είναι μόνο στους 5 πόντους στο ημίχρονο.

Ο Ίαν, όσο κι αν τον κοροϊδεύετε, είναι κανονικός σέντερ. Όταν παίρνει χρόνο κάνει αυτά που πρέπει στην επίθεση: τελειώνει τις φάσεις που πρέπει να τελειώσει, σκρινάρει πολύ καλά, βλέπει γήπεδο κλπ. Στην άμυνα έχει θέματα αλλά ποιος ψηλός του ΠΑΟ δεν έχει.

john wick
Μεγαλη παραφωνια ο Κιλπατρικ στην αμυνα....
Ωρες ωρες ειναι σαν να ηρθε μολις χτες στην ομαδα...

Νικ Καλαθης τους κανει οτι θελει στην επιθεση..



Δειχνουμε διαθεση,παλευουμε στα ριμπαουντ ,λιιιιγο να κερδισουμε κανενα επιθετικο θεκει κ 1~2 3ποντα να ξεμπουκωσουμε...
Future7
Μια χαρά είστε !

Γιατί ο Γκιστ κάνει ποδήλατο ?
Titus
QUOTE (MaJesty23 @ Feb 1 2019, 22:11 ) *
O Killpatrick γιατι δεν παίρνει προσπάθειες?Διστακτικός..οκ να παίζει μυαλωμένα,αλλά το διστακτικός είναι άλλο πράγμα.


Τόσες φορές έχει μπουκάρει 'μόνος μου και όλοι σας'. Τι άλλο έπρεπε να κάνει;
enypnio
χαλαρά κάνει ποδήλατο σαν να πάει βόλτα στην προκυμαία
Future7
20αρα!
MaJesty23
QUOTE(Titus @ Feb 1 2019, 22:29 ) *
Τόσες φορές έχει μπουκάρει 'μόνος μου και όλοι σας'. Τι άλλο έπρεπε να κάνει;


Είσαι κομματάκι υπερβολικός... tongue.gif .Mike James έβλεπες?
Titus
QUOTE (MaJesty23 @ Feb 1 2019, 22:35 ) *
Είσαι κομματάκι υπερβολικός... tongue.gif .Mike James έβλεπες?


Εξακολουθώ να είμαι υπερβολικός; Γιατί ακριβώς έτσι ξεκίνησε και το β' ημίχρονο ο κυρ-Σων.

Στο μεταξύ κόλλησαν τα πάντα πάλι στην επίθεση και μπήκε ο Παπατζών επειδή προφανώς είναι ό,τι πρέπει σε τέτοιες καταστάσεις.
whaler
Τα εχει φτυσει ο Νικ και μας ροκανισαν τη διαφορα. Θελει πολυ συγκεντρωση απο ολους τωρα
enypnio
ας βγαλει εξω τον καλαθη τα χει φτύσει ο ανθρωπός
Future7
Άργησε να ξεκουράσει Καλαθη, φοβερό καμμπακ εφες
villiskabas
QUOTE (Future7 @ Feb 1 2019, 22:45 ) *
Άργησε να ξεκουράσει Καλαθη, φοβερό καμμπακ εφες



Παλια κραζαμε τον Πασκουαλ για τα μεγαλα come back των αντιπαλων...απο τι φαινεται ειναι οτι δεν μπορουν τα παιδια οχι οτι φταιει ο προπονητης
Titus
Μεγάλο ματσίδιο ο Νικ.

Νομίζω μόλις σούταρε βολή τεχνικής ποινής ο Γκιστ. Πήγε λίγο χειρότερα από κάτι σουτάκια που κάνει η οκτάχρονη κόρη ενός φίλου μου. Όπως και οι δύο προηγούμενες που σόυταρε. Εντελώς σουρεάλ αυτή η ομάδα φέτος.
villiskabas
QUOTE (Titus @ Feb 1 2019, 22:53 ) *
Μεγάλο ματσίδιο ο Νικ.

Νομίζω μόλις σούταρε βολή τεχνικής ποινής ο Γκιστ. Πήγε λίγο χειρότερα από κάτι σουτάκια που κάνει η οκτάχρονη κόρη ενός φίλου μου. Όπως και οι δύο προηγούμενες που σόυταρε. Εντελώς σουρεάλ αυτή η ομάδα φέτος.



καλα αυτο ηταν αστειο και πραγματικα εξωφρενικο οπως και οι μπουκες χωρις νοημα του τομας
Future7
Παντως τωρα του βγήκε η μπούκα του Τομας. Δεν τον έχω ξαναδεί να παίζει έτσι
Looter
QUOTE (Titus @ Feb 1 2019, 22:53 ) *
Μεγάλο ματσίδιο ο Νικ.

Νομίζω μόλις σούταρε βολή τεχνικής ποινής ο Γκιστ. Πήγε λίγο χειρότερα από κάτι σουτάκια που κάνει η οκτάχρονη κόρη ενός φίλου μου. Όπως και οι δύο προηγούμενες που σόυταρε. Εντελώς σουρεάλ αυτή η ομάδα φέτος.



Πυρηνικές βόμβες Γκιστ και Τόμας , ΟΤΙ και αν προσφέρουν πρόσκαιρα σε επίθεση.
Έχουν διαστήματα που ακόμα και στο ΟΑΚΑ μπορούν να σε φέρουν από το ζενίθ στο ναδίρ.
Μην απορείτε μετά που στα εκτός βρίσκεσαι με ένα κακό 3λεπτο-4λεπτο 10-15 πόντους πίσω...
Κατά τα άλλα Νικ αναντίον Εφές. Πάλι καλά που υπάρχει ΑΥΤΟΣ!!!
Future7
Καλά πως παίζει έτσι η εφες? Όλο τρίποντα 0 σύστημα
Νομίζω κάπου εδώ τελείωσε
pan24
Καιρος ηταν να κερδισουμε και με καλη εμφανιση
Το χρειαζομασταν
jazz thrilos
Αμυνάρα ο Παναθηναικός απόψε. Ξύλο και ψηλά τα χέρια συνέχεια. Εκτός ρυθμού οι Τούρκοι εντελώς, μόλις πέσανε οι πρώτες ψιλές κρύφτηκαν. Πραγματικά πολυ καλος ο Παο απόψε και φυσικά φοβερός Καλάθης. Οτι ήθελε έκανε την άμυνα του Αταμαν.

Ο καλύτερος πασερ που έχει δει στην ζωή του είπε ο Πιτινο για Καλάθη πριν απο λίγο. Το πιστεύω οτι το πιστεύει.
whaler
Ο Πιτινο μολις ειπε πως ο Καλαθης ειναι ο καλυτερος πασερ που εχει δει ποτε στη ζωη του. Σε προταση που περιειχε μεσα Μagic, Bird, Isiah... Πολυ μεγαλη τιμη αν μη τι αλλο.
natouralistis
Σε ένα τόσο κρίσιμο σημείο, να εκτελέσει τη βολή της τεχνικής ποινής ο Γκιστ, αποτελεί ένα ακόμα κεφάλαιο στα όσα μεταφυσικά συμβαίνουν φέτος στον Παναθηναϊκό...
Titus
20-13-8 ο Νικ. Καλούτσικος. Ο Πιτίνος μόλις είπε ότι είναι καλύτερος πασέρ από τον Μάτζικ, τον Τσικς και τον Ιζάια και γενικά ο καλύτερος πασέρ που έχει δει στη ζωή του. Αν έλεγε καλύτερος και από τον Στόκτον δεν θα τον πίστευε ούτε ο Πατ Καλάθης, οπότε τον παρέλειψε. Μεγάλη εμπειρία σε κάτι τέτοια ο Ρικ.

Παιχνίδι do or die, ευτυχώς απέναντι σε σοφτ ομάδα με μέτριο προπονητή. Θετική η βελτίωση στα ριμπάουντ αλλά περιμένω να δω το ίδιο και σ' άλλα παιχνίδια. Από ένα παιχνίδι δεν έβγαλα ποτέ συμπέρασμα. Τα υπόλοιπα εγώ εξακολουθώ να τα βλέπω πάνω-κάτω ίδια. Με τον Καλάθη σε τέτοια φόρμα και μπόλικη ένταση από τους υπόλοιπους, 2-3 εύστοχα σουτ παραπάνω σου δίνουν παιχνίδια. Όχι όσα παιχνίδια χρειάζονται, φοβούμαι.

ΥΓ: Εγώ αν έπαιζα με τον Κιλ τον Πάτρικ, θα είχαμε πλακωθεί στα αποδυτήρια, μπορεί και μέσα στο παιχνίδι.
ΥΓ2: Η κυρία που κάνει τα post-game interviews πρέπει απαραιτήτως να είναι τόσο δουλοπρεπής; Όλες οι ερωτήσεις είναι του τύπου 'πώς αισθάνεσαι που είσαι τόσο υπέροχος'.

green_sky
Νικ Καλαθης.
basketikos13
QUOTE(whaler @ Feb 1 2019, 23:14 ) *
Ο Πιτινο μολις ειπε πως ο Καλαθης ειναι ο καλυτερος πασερ που εχει δει ποτε στη ζωη του. Σε προταση που περιειχε μεσα Μagic, Bird, Isiah... Πολυ μεγαλη τιμη αν μη τι αλλο.


Τωρα ναι ειναι. Διαμαντιδη και Παπαλουκα εχει ψωμια ακομα να φτασει.

Παντως σημερα εκανε ηγετικη εμφανιση, σημερα ηταν πραγματικα παικτης ορχηστρα,

Εμεις πηραμε εναν τελικο και κοιταζουμε πλεον τον επομενο.
Future7
Η εμφάνιση του Καλαθη ηταν συγκλονιστική και παρέσυρε και τους υπόλοιπους

Αυτά περι Μάτζικ ειναι ιεροσυλία απλά
MaJesty23
Απο Διαμαντίδη είναι καλύτερος πασερ.Fight me tongue.gif

Αντε να κερδίσει η Gran Canaria και Armani...και υπάρχει ελπίδα.
Looter
Αν περίμεναν πάντως το αποτέλεσμα ενός αγώνα για να κάνουν ή όχι προσθήκη , ήρθε η ώρα..
Οι μαθηματικές ελπίδες υπάρχουν ακόμα , θα χρειαστούν μεγάλες υπέρβασεις όπως νίκες σε Καναρια , Νταρουσαφακα και Αρμανι και το υπάρχον ρόστερ παραείναι ΚΟΝΤΟ.

35 λεπτά σήμερα ο Νικ και εξωγήινη εμφάνιση για να κερδίσεις στο ΟΑΚΑ μια ομάδα που δεν έπιασε καμία σοβαρή αποδοση.
Καταλαβαίνετε ότι αυτό είναι αδύνατο να συμβεί σε όλα τα εκτός παιχνίδια που πρέπει να κερδίσει..
nvip13
Απορω πραγματικά πως γίνεται ο Παπαγιάννης να γυρισε απ το ΝΒΑ χειρότερος.

Ο Κιλπατρικ μια χαρα τα πηγε απλα δεν βλεπω να το εχει πολυ με τον χειρισμό της μπάλας, στην αμυνα οντως εχει θεματάκια.

Τομας του βγηκε το παιχνίδι σημερα, αν και ο τροπος που επιτίθεται αρκετες φορες δειχνει ανορθοδοξος.

Θετικος και ο Γκιστ που εκανε ισως την καλυτερη φετινη του εμφανιση.

Εξωγήινος Καλαθης αποψε χωρις αυτον καμια τυχη.

Πολυ σημαντική νικη και τωρα αρχίζουν τα δύσκολα..
Looter
QUOTE (MaJesty23 @ Feb 1 2019, 23:34 ) *
Απο Διαμαντίδη είναι καλύτερος πασερ.Fight me tongue.gif

Αντε να κερδίσει η Gran Canaria και Armani...και υπάρχει ελπίδα.


Επειδή βλέπω το παιχνίδι , ο Ναναλυ έχει ήδη αρχίσει να κάνει απόσβεση τα λεφτά του.
Και μετράει μόλις 3-4 ημέρες στην ομάδα.

Πραγματικά χάθηκε τρομακτική ευκαιρία με αυτόν τον παίκτη.
Με Παπι και Θανάση να συνεχίζουν το χτίσιμο , ο Ναναλυ θα ήταν σαν όαση στην έρημο.

PS: Ας μας πει ο Ρικ και για τη βελτίωση που έβλεπε όλη την εβδομάδα στα σουτ γιατί εμείς μάλλον έχουμε μυωπία 😂😂😂
Titus
QUOTE (Looter @ Feb 1 2019, 23:43 ) *
Επειδή βλέπω το παιχνίδι , ο Ναναλυ έχει ήδη αρχίσει να κάνει απόσβεση τα λεφτά του.
Και μετράει μόλις 3-4 ημέρες στην ομάδα.

Πραγματικά χάθηκε τρομακτική ευκαιρία με αυτόν τον παίκτη.
Με Παπι και Θανάση να συνεχίζουν το χτίσιμο , ο Ναναλυ θα ήταν σαν όαση στην έρημο.

PS: Ας μας πει ο Ρικ και για τη βελτίωση που έβλεπε όλη την εβδομάδα στα σουτ γιατί εμείς μάλλον έχουμε μυωπία 😂😂😂



Ναι, το βλέπω κι εγώ. Μέρα με τη νύχτα οι δύο παίκτες. Εγώ δεν τον αντέχω τον Σων και ομολογώ ότι τον περίμενα καλύτερο γιατί έδειχνε να το καταλαβαίνει το άθλημα.
Looter
QUOTE (Titus @ Feb 1 2019, 23:54 ) *
Ναι, το βλέπω κι εγώ. Μέρα με τη νύχτα οι δύο παίκτες. Εγώ δεν τον αντέχω τον Σων και ομολογώ ότι τον περίμενα καλύτερο γιατί έδειχνε να το καταλαβαίνει το άθλημα.


Φίλε μου από τη στιγμή που έβγαινε από τη διοίκηση ότι τα είχε συμφωνήσει και με τους 2 , είναι αμαρτία ότι δεν ήρθε και ο Ναναλυ.
Ο Κιλπατρικ πιστεύω θα βοηθήσει , μπορεί όχι όσο θα περιμέναμε αλλά τα 10-15 ποντακια στα δίνει σταθερά χωρίς να το πάρεις χαμπάρι. Και αυτή είναι και η διαφορά με τον Παππά που σε πολλά παιχνίδια επιθετικά δεν μπορούσε μα συνδεθεί με το καλάθι ούτε με τάμα.

Πάντως απορώ πως μερικοί θέλουν να μείνει το δίδυμο Παπι-Θανάσης και για του χρόνου.
Δεν υπάρχει ομάδα που να της δίνουν τόσο απροκάλυπτα το τρίποντο στα 3αρια της όσο ο ΠΑΟ με αυτό το δίδυμο.
Titus
QUOTE (Looter @ Feb 2 2019, 00:06 ) *
Φίλε μου από τη στιγμή που έβγαινε από τη διοίκηση ότι τα είχε συμφωνήσει και με τους 2 , είναι αμαρτία ότι δεν ήρθε και ο Ναναλυ.
Ο Κιλπατρικ πιστεύω θα βοηθήσει , μπορεί όχι όσο θα περιμέναμε αλλά τα 10-15 ποντακια στα δίνει σταθερά χωρίς να το πάρεις χαμπάρι. Και αυτή είναι και η διαφορά με τον Παππά που σε πολλά παιχνίδια επιθετικά δεν μπορούσε μα συνδεθεί με το καλάθι ούτε με τάμα.

Πάντως απορώ πως μερικοί θέλουν να μείνει το δίδυμο Παπι-Θανάσης και για του χρόνου.
Δεν υπάρχει ομάδα που να της δίνουν τόσο απροκάλυπτα το τρίποντο στα 3αρια της όσο ο ΠΑΟ με αυτό το δίδυμο.


Το θέμα είναι με πόσα σουτ τα δίνει και πόσα τρώει στην άμυνα. Και οι δύο δε νομίζω ότι υπήρχε περίπτωση να έρθουν.

ΥΓ: Ματσάρα στην Ισπανία με ολίγη αβάντα στους Ιταλοί.
Boom Dizzle
Oι Ιταλοι το πηραν το ματσακι στα Καναρια αλλα προσωπικα δεν μου γεμισαν το ματι. Ειχαν ολιγον advantage. Τρομεροι Ναναλι και Μιτσοβ.
Για το σημερινο δεν χρειαζεται να πουμε πολλα. Τρομαζω να φανταστω τι μπορει να κανει ο Καλαθης αν εχει διπλα του παιχταραδες. Στη Φενερ του Ζοτς ξαναλεω θα ειχε τριπλ νταμπλ καθε βδομαδα!
Η σημερινη εμφανιση παντως θυμισε κατι απο Παναθηναικο επιτελους.
Looter
QUOTE (Titus @ Feb 2 2019, 00:17 ) *
Το θέμα είναι με πόσα σουτ τα δίνει και πόσα τρώει στην άμυνα. Και οι δύο δε νομίζω ότι υπήρχε περίπτωση να έρθουν.

ΥΓ: Ματσάρα στην Ισπανία με ολίγη αβάντα στους Ιταλοί.


34/39 βολές φίλε μου η Αρμανι η οποία έχει σοβαρέψει.
Και με Ναναλυ man of the match με 22

Εγώ αμφιβάλλω αν έπαιζε σήμερα ο ΠΑΟ στην Καναρια ότι θα έβαζε 25/39 βολές..
Και μετά θα λέγαμε τι φταίει και δεν κερδανε πάλι τα έρμα..

Τα 2αρια θα πάρουν υπερβολικά σουτ , συνήθως έτσι γίνεται. Είναι παίκτες που αναζητούν ρυθμό. Κοιτώντας τα στατιστικά του δε βλέπω μεγάλη αστοχία πάντως. Και αμυντικά σε σύγκριση με Κιθ και Παππας αν συνυπολογίσεις ότι δεν είναι ούτε μήνα στην ομάδα και ότι είχε να παίξει για μήνες , δεν μπορώ να πω ότι με έχει απογοητεύσει.

Θέλω να είμαι ειλικρινής smile.gif


PS: Τώρα που ξαναβλέπω τα στατιστικά του Κιλπατρικ , 3/7 2π 2/4 3π 1/1 1π , 2ριμπ , 2 λάθη , 1 κλέψιμο σε κοντά 29 λεπτά σήμερα.

Για να το κλείσω εξακολουθώ να πιστεύω ότι το βασικό πρόβλημα του ΠΑΟ είναι ότι δεν έχει εύκολο και σταθερό σκορ. Ειδικά στα εκτός φαίνεται ακόμα περισσότερο αυτή η αδυναμία. Έναν σκόρερ ακόμα θα έπαιρνα στο 1-2-3 και άμεσα. Αν έδινε κι στον διπλανό του ακόμα καλύτερα. Όσες φορές βρήκε λίγο ρυθμό επιθετικά η ομάδα κέρδισε άνετα από Εφες μέχρι ΤΣΣΚΑ.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.