Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Western Conference
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2
Pierce
Καλησπέρα και καλή βραδιά.




Έχετε λάβει προσκλήσεις για τη νέα λίγκα. Κομίσιονερ από φέτος θα είναι ο Κουντέλιν και ο ΤζΚίντ.

Υπενθυμίζω ότι το draft θα είναι με auction, ενώ έχουμε και trade deadline.
Για τα υπόλοιπα θα σας ενημερώσει ο Κομίσιονερ smiley.gif

Φέτος η Λίγκα θα είναι 14αρα μιας και είχαμε κάποιες απώλειες.

Twism
Kudelin
Spysta
Coon
Jkidd
Flash/pierce
Nashidis 
Whaler
Ginobili
Kef
BforBasketball
Morisson
Sacarame
Duncan21
kudelin8
Καλησπέρα σε όλους,
Ανέκαθεν η Δύση ήταν άγρια, τώρα με τον υπεφαινόμενο σε ρόλο κομίσιονερ ετοιμαστείτε για σπέσιαλ σεζόν...

Να ευχαριστήσω τους mods που σε μία περίεργη χρονιά με αρκετές αποχωρήσεις και αλλαγές εμπιστεύονται μια ιστορική λίγκα και στα δικά μου χέρια.
Από αύριο θα ετοιμαστεί poll για επιλογή ημερομηνίας και ώρας draft. Υπενθυμίζω πρώτο τζαμπολ στις 16.10 άρα χρόνος και πολλές επιλογές δεν υπάρχουν.

Καλή φαντασιακή σεζόν σε όλους
whaler
Καλημέρα και από έναν νέο στη λίγκα, θα προσπαθήσουμε -όσο μπορούμε- να μπούμε στα παπούτσια των ένδοξων τεράτων του παρελθόντος.

Καλή σεζόν να έχουμε!
j-kidd13
Λοιπον...Κομισιονερ νο 2 εδω.
Εγω λογω ελλειψης χρονου δεν θα πολυφαινομαι,αλλα κανω την αρχη.
Για να μην κανουμε ενα poll για ψηφοφορια χωρις να εχουμε ενα δειγμα του που κινειται η πλειοψηφια,ποσταρετε εδω ποια μερα/ες και ωρα σας βολευει καλυτερα,ωστε να καταληξουμε στις τελικες επιλογες για το poll.

Σημειωτεον,η σεζον ξεκιναει Τριτη 16/10, οπότε η Κυριακή 14 θεωρητικά είναι η τελευταία πιθανή μέρα.
whaler
Από εμένα, ιδανικά θα προτιμούσα κάποια Κυριακή αργά απόγευμα - προς βράδυ.

Καθημερινές, δε με βολεύουν Τρίτη και Τετάρτη, στις υπόλοιπες λογικά θα μπορέσω (είμαι και μια ώρα πίσω, οπότε έχω μεγαλύτερη ευελιξία).
spysta
Παιδες εγω μπορω καθημερινη αργα το βραδυ.
Αυτο το σκ ή το επομενο δυστυχως δεν μπορω καθολου γιατι θα λειπω
SteveNashidis
Moνο ΣΚ. Και Κυριακή αν βολεύει αργά όπως είπε και ο Πιρς.
Ginobili
Κυριακες στις 10 το βράδυ (άντε 9:30) μπορώ,η' και μεσημέρι (2-3).Και καθημερινές εκτός Δευτέρας μετά τις 10 το βράδυ.Αρκει να μην παίζει η Παναθα Ευρωλίγκα...
whaler
Μόλις ήρθε φλασιά, από Πέμπτη εως Κυριακή μεσημέρι είμαι off (11-14/10).
Τα υπόλοιπα ισχύουν κανονικά.
spysta
Παιδια τρελη ανατροπη δεδομενων ... μπορω κ σκ τελικα!!!Σημερσ πρωι το εμαθα
j-kidd13
Παρακαλώ να ποστάρουν και οι άλλες ομάδες.
Air Kef
Καλησπέρα και καλή βραδιά και από μένα, ενημέρωσα και κομις 2 (καλή αρχή και στους 2):

Από Δευτέρα 8/10 μπορώ οποιαδήποτε μερα, μετά τις 19.00, εκτός Τρίτης που μπορώ μετά τις 23.00.

Γενικά και μένα με βολεύει βράδυ αργά.
T.W.Is.M.
Κι εμενα με βολευει βραδυ, κυριως μετα τις 10 και οχι ολες τις μερες. Μπορω αυτη την Κυριακη, μπορω τουλαχιστον ενα απο τα 2 βραδια του επομενου ΣΚ(ισως και τα δυο) και 3 απο τις εργασιμες μερες της επομενης εβδομαδας(μαλλον οχι Δευτερα και ναι Παρασκευη μετα το ματς του Ολυμπιακου με τη Χιμκι).
kudelin8
Λοιπόν αγόρια έχουμε και λέμε.

AUCTION DRAFT ΚΥΡΙΑΚΗ 14/10 στις 21:30..
Δεν υπάρχει κόλλημα από κάποιον για την εν λόγω ημέρα και ώρα οπότε φτιάξτε λίστες, κάντε κουμάντα και ετοιμαστείτε για hardcore draft.

Προχωράμε σε ο,τι αφορά τα trades. Κάθε trade θα υπόκειται σε διήμερο trade review, όπου όλοι πέρα των εμπλεκομένων θα ψηφίζουμε σε εσωτερικό poll στη σελίδα της λίγκας για το αν θα περάσει.Κατόπιν δηλώνουμε ότι ασκήσαμε το εκλογικό μας δικαίωμα,όπως περσι. Εδώ θα υπάρξει μία μίνι διαφοροποίηση προς όφελος ελπίζω των trades και της δράσης που δίνουν στο πρωτάθλημα. Για να ΚΟΠΕΙ trade θα χρειαστούν 7(επτά) ΒΕΤΟ, δηλαδή ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ των εχόντων δικαίωμα ψήφου. Στα 6 ΒΕΤΟ, οι κομισάριοι θα πάρουν την απόφαση για την τύχη του trade, ενώ από 5 ΒΕΤΟ και κάτω περνάνε τα πάντα. Ναι περνάνε και αυτά που το βέτο προηγείται και αυτά που θαχουμε ισοπαλίες του στυλ 3-3, 4-4. Γιαυτό ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ
Και για διασφαλίσουμε την ψήφο σας, δηλαδή την ελάχιστη συμμετοχή σας στα πράγματα της λίγκας, ανανεώνουμε την λίστα ποινών που μπήκε πέρσι και βελτίωσε το χάλι των προηγούμενων χρόνων.
1η ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ = ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ
2η ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ = ΑΦΑΙΡΕΣΗ 100 ΠΟΝΤΩΝ
3η ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ = ΑΦΑΙΡΕΣΗ 300 ΠΟΝΤΩΝ
4η ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ = ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΙΓΚΑ


Υπενθυμίζω την ύπαρξη trade deadline από εφέτος την 02.03.2019..
Κατα τα άλλα όπως τα γνωρίζετε.
Αναγκάστε μας με την παρουσία σας να έχουμε διακοσμητικό ρόλο σαν κομισιονερς.
ΚΑΛΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑΚΗ ΣΕΖΟΝ
SteveNashidis
Καλησπέρα . Μπορούμε να προσθέσουμε 3η μέρα στη προθεσμία για να ψηφίσουμε, όπως πέρσι;
Πέρσι λειτούργησε καλά. Νομίζω 2 μέρες είναι λίγο μικρό το κενό, λόγω υποχρεώσεων μας. Ευχαριστώ.
T.W.Is.M.
QUOTE(kudelin8 @ Oct 5 2018, 23:26 ) *
Λοιπόν αγόρια έχουμε και λέμε.

AUCTION DRAFT ΚΥΡΙΑΚΗ 14/10 στις 21:30..
Δεν υπάρχει κόλλημα από κάποιον για την εν λόγω ημέρα και ώρα οπότε φτιάξτε λίστες, κάντε κουμάντα και ετοιμαστείτε για hardcore draft.

Προχωράμε σε ο,τι αφορά τα trades. Κάθε trade θα υπόκειται σε διήμερο trade review, όπου όλοι πέρα των εμπλεκομένων θα ψηφίζουμε σε εσωτερικό poll στη σελίδα της λίγκας για το αν θα περάσει.Κατόπιν δηλώνουμε ότι ασκήσαμε το εκλογικό μας δικαίωμα,όπως περσι. Εδώ θα υπάρξει μία μίνι διαφοροποίηση προς όφελος ελπίζω των trades και της δράσης που δίνουν στο πρωτάθλημα. Για να ΚΟΠΕΙ trade θα χρειαστούν 7(επτά) ΒΕΤΟ, δηλαδή ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ των εχόντων δικαίωμα ψήφου. Στα 6 ΒΕΤΟ, οι κομισάριοι θα πάρουν την απόφαση για την τύχη του trade, ενώ από 5 ΒΕΤΟ και κάτω περνάνε τα πάντα. Ναι περνάνε και αυτά που το βέτο προηγείται και αυτά που θαχουμε ισοπαλίες του στυλ 3-3, 4-4. Γιαυτό ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ
Και για διασφαλίσουμε την ψήφο σας, δηλαδή την ελάχιστη συμμετοχή σας στα πράγματα της λίγκας, ανανεώνουμε την λίστα ποινών που μπήκε πέρσι και βελτίωσε το χάλι των προηγούμενων χρόνων.
1η ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ = ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ
2η ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ = ΑΦΑΙΡΕΣΗ 100 ΠΟΝΤΩΝ
3η ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ = ΑΦΑΙΡΕΣΗ 300 ΠΟΝΤΩΝ
4η ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ = ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΙΓΚΑ


Υπενθυμίζω την ύπαρξη trade deadline από εφέτος την 02.03.2019..
Κατα τα άλλα όπως τα γνωρίζετε.
Αναγκάστε μας με την παρουσία σας να έχουμε διακοσμητικό ρόλο σαν κομισιονερς.
ΚΑΛΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑΚΗ ΣΕΖΟΝ


Αρα η αποχη δεν παει "υπερ του πρωτου κομματος"( tongue.gif ), αλλα υπερ της ανταλλαγης.
Μια απορια που εχω ειναι η εξης: Καταλαβα καλα οτι αν το αποτελεσμα ειναι 7-6 υπερ του allow αποφασιζουν οι commissioners; Και αν ναι, δεν ειναι παραδοξο να μην περναει αμεσως ενα trade με 7-6, αλλα να περναει με 0-5;
kudelin8
@TWISM Δεν θα υπάρχει 7-6 γιατι φετος ειμαστε 14.μειον δυο οι εμπλεκομενοι φτανουμε τους 12 μαξιμουμ ψήφους

@NASIDIS Ας αρχίσουμε στο διήμερο και το βλέπουμε στην πορεία. Είναι κάτι που μπορούμε να φιξάρουμε και μεσούσης της σεζόν, μην σε προβληματίζει. Στο 90% των περιπτώσεων έκλεινε εντός διημέρου το trade
j-kidd13
Όλοι έχουμε υποχρεώσεις και είναι κατανοητό,αλλά το να ψηφίσει κάποιος σε ένα τρειντ,δεν είναι υπόθεση που θα πάρει πάνω από 2 λεπτά...
SteveNashidis
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 7 2018, 01:56 ) *
Όλοι έχουμε υποχρεώσεις και είναι κατανοητό,αλλά το να ψηφίσει κάποιος σε ένα τρειντ,δεν είναι υπόθεση που θα πάρει πάνω από 2 λεπτά...


Mιλαω για την συνθήκη οι υποχρεώσεις να μην σου επιτρέπουν συνέχεια την πρόσβαση στην πλατφόρμα για το χρονικό διάστημα των 2 ημερών που τέθηκε φέτος.
j-kidd13
Και απο το κινητο μπορει ευκολα καποιος να μπει να ψηφισει,και σπιτι να μην ειναι.Δεν νομιζω οτι χρειαζεται δηλαδη εξτρα ημερα,ωστοσο αν συμφωνειτε ολοι,μπορουμε να την προσθεσουμε,δεν ειναι κατι δυσκολο.Απλα οπως το βλεπω εγω,η ψηφοφορια ειναι κατι που πολυ ευκολα μπορει να διευθετηθει μεσα σε μια μερα.
T.W.Is.M.
QUOTE(kudelin8 @ Oct 7 2018, 01:12 ) *
@TWISM Δεν θα υπάρχει 7-6 γιατι φετος ειμαστε 14.μειον δυο οι εμπλεκομενοι φτανουμε τους 12 μαξιμουμ ψήφους


Σωστα, ξεχασα οτι φετος ειμαστε 14. Ειναι λογικο στο 6-6 να μπορει να αποφασισει ο commissioner. Απ την αλλη δεν παυει να ειναι κατι σαν κενο των κανονισμων οτι μπορει μια ανταλλαγη να περασει με ψηφους 0-5. Ομως θα πρεπει ολοι να ψηφιζουμε. Αν λοιπον ο κανονισμος των 5 βετο που επιτρεπει την ανταλλαγη ανεξαρτητως θετικων ψηφων αποτελει ενα μεσο πιεσης προς ολους μας να ψηφισουμε, τοτε συμφωνω. wink.gif
j-kidd13
Η ομάδα Athens Homers θα αποχωρήσει,στη θέση της θα συμμετάσχει ο bullet.
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 12 2018, 14:30 ) *
Η ομάδα Athens Homers θα αποχωρήσει,στη θέση της θα συμμετάσχει ο bullet.



Αυτός που πέρσι λαμπαδιασε τη λίγκα, και ντροπαρε ολους τους παικτες του επειδη δεν περασε καποιο τρεηντ ( ή κατι τετοιο)


Καλά. Οκ

Εγω δηλωνω υπευθυνα την αποχωρηση μου απο τη λιγκα
j-kidd13
Καλα ανακαλεσε την αποχωρηση σου,εξισου υπευθυνα... laugh.gif
Μετα απο αντιδρασεις,οχι αδικες,ακυρωνεται η συμμετοχη bullet.
Βρεθηκε αλλος ενδιαφερόμενος,που θα συμμετασχει στην λιγκα στη θεση των Athens Homers.
Επομενως προχωραμε για το ντραφτ της Κυριακης.
Air Kef
Δηλώνω υπεύθυνα πως αν κάποιος θέλει την θέση μου του την παραχωρώ, εφόσον υπάρχει θετική ψήφος και από τους υπόλοιπους.
Δεν θέλω με τίποτα να ξαναπεράσω το μαρτύριο του Auction draft.

Κατά την διάρκειά του, έφαγα μία πίτσα, μάζεψα το γραφείο μου, πήγα σπίτι με το αυτοκίνητο, άδειασα την βαλίτσα μου(!) από πρόσφατα ταξίδι που έκανα, έκανα 15λεπτο βίντεο κολ με την γυναίκα μου, είδα 2 επεισόδια Starters, τάισα τον γάτο μου, έβαλα πυτζάμες, έπεσα στο κρεββάτι και ακόμα είχα 4 κενές θέσεις στο ρόστερ μου.
klow13
QUOTE (Air Kef @ Oct 13 2018, 01:19 ) *
Δηλώνω υπεύθυνα πως αν κάποιος θέλει την θέση μου του την παραχωρώ, εφόσον υπάρχει θετική ψήφος και από τους υπόλοιπους.
Δεν θέλω με τίποτα να ξαναπεράσω το μαρτύριο του Auction draft.

Κατά την διάρκειά του, έφαγα μία πίτσα, μάζεψα το γραφείο μου, πήγα σπίτι με το αυτοκίνητο, άδειασα την βαλίτσα μου(!) από πρόσφατα ταξίδι που έκανα, έκανα 15λεπτο βίντεο κολ με την γυναίκα μου, είδα 2 επεισόδια Starters, τάισα τον γάτο μου, έβαλα πυτζάμες, έπεσα στο κρεββάτι και ακόμα είχα 4 κενές θέσεις στο ρόστερ μου.

Οποτε για μια ώρα παραπάνω ντραφτ, ας κριθεί ένα παιχνίδι που τρέχει ένα χρόνο με διαφορετικό τρόπο . Οντως η ένσταση για το auction είναι η μια παραπάνω ώρα?
spysta
για του χρονου να εχουμε και 100δολλαρια για μπινταρισμα στους φρι ειτζεντς ... μετραει ΚΑΙ αυτο ΠΑΡΑ πολυ.

Air Kef
QUOTE(klow13 @ Oct 13 2018, 01:39 ) *
Οποτε για μια ώρα παραπάνω ντραφτ, ας κριθεί ένα παιχνίδι που τρέχει ένα χρόνο με διαφορετικό τρόπο . Οντως η ένσταση για το auction είναι η μια παραπάνω ώρα?


Απλά λέω ότι στο σνέικ περνάω καλά, χθες δεν πέρασα καθόλου καλά, δεν ευχαριστήθηκα τίποτα και κατέληξα και με μία ομάδα που δεν μου αρέσει smile.gif
j-kidd13
QUOTE(Air Kef @ Oct 13 2018, 11:24 ) *
Απλά λέω ότι στο σνέικ περνάω καλά, χθες δεν πέρασα καθόλου καλά, δεν ευχαριστήθηκα τίποτα και κατέληξα και με μία ομάδα που δεν μου αρέσει smile.gif


Δεν εχω κάνει auction draft ποτέ,μόνο τώρα 5-6 mocks,άρα δεν έχω κριτήριο υπό κανονικές συνθήκες,αλλά προσυπογράφω υπεύθυνα όσα λες!Snake FTW! tongue.gif tongue.gif
spysta
Nα ενημερωσω την λιγκα οτι auction με 30 δευτερολεπτα oπως εκαναν στην eastern .. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ !!!

10 δευτερολεπτα και ΠΟΛΛΑ ειναι... διοτι καθε φορα που απανταει καποιος στο μπινταρισμα αλλου γινεται αυτοματη ανανεωση του αρχικου χρονου .. επομενως με 30 δευτερολεπτα ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ και θα σε παρει ο υπνος στο λαπτοπ πανω !!


παρακαλω να το φτιαξετε αυριο στην δικη μας αυτο διοτι θα κανει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα!!! θα ειναι πολυ πιο γρηγορη και ευχαριστη η ολη διαδικασια

10 δευτερολεπτα για καθε παικτη που θελουμε να μπινταρουμε .. αντε το πολυ 15.
10 το καλυτερο προσωπικα θεωρω
jasonick
Στηρίζουμε Νασίδη!
Από auction δεν ξέρω πολλά αλλά Χρήστο ακολούθα την επιτυχημένη συνταγή του πρόεδρου για να το σηκώσεις. Μην δίνεις λεφτά σε κανέναν και περίμενε να πάθουν οι παίκτες χιαστούς για να τους ανανεώσεις πάρεις. 69.gif icon_drunk.gif
whaler
Στις 00:30 υπάρχει ένα snake από άλλη λίγκα...
Δεν πιστεύω να μην έχει τελειώσει το auction μέχρι τότε, πρέπει να σηκωθούμε το πρωί rolleyes.gif

Συμφωνώ για τα 10’’
spysta
οπωσδηποτε στα 10'' ο χρονος οταν γινεται ξανα μπινταρισμα.

ξεκιναει ο παικτης με 20'' (δεν χρειαζεται παραπανω) και γινεται το countdown του χρονου ...και σε καθε μπινταρισμα αντιπαλου ανεβαινουμε στα 10'' , ΟΧΙ παραπανω. ΕΤΣΙ θα γινει πολυ πιο γρηγορη η διαδικασια και ωραια
kudelin8
Καλησπέρα κύριοι, 21.30 ξεκινάει το ντραφτ μην ξεχνιόμαστε... 20 sec για nominate , 10 sec μετά από bidαρισμα ... λίγο παραπάνω απο δύωρο υπολογίζεται η διαδικασία. όλοι παρόντες στην ώρα μας γιατί είναι και εργάσιμη η αυριανή.. καλό ντραφτ να εχουμε.
SteveNashidis
QUOTE(jasonick @ Oct 13 2018, 20:38 ) *
Στηρίζουμε Νασίδη!
Από auction δεν ξέρω πολλά αλλά Χρήστο ακολούθα την επιτυχημένη συνταγή του πρόεδρου για να το σηκώσεις. Μην δίνεις λεφτά σε κανέναν και περίμενε να πάθουν οι παίκτες χιαστούς για να τους ανανεώσεις πάρεις. 69.gif icon_drunk.gif


Που είσαι χαμένος κομίσιονερ της καρδιάς μας; Εγκρίνω την τακτική του προέδρου σας. Αυτό με τα πρόστιμα θα το εφαρμόσω smiley.gif

-----------------------
Κουραστικό το δραφτ. Το ενδιαφέρον δεν μεγάλωσε σε σχέση με το snake, ακόμα και αν υπήρχε κάποιο στην αρχή, χάθηκε λόγω κούρασης. Το bid που κάναμε οι περισσότεροι στο ένα δευτερόλεπτο πριν από τη πώληση, απλά δεν έχει καμία σχέση με το μπασκετικό παιχνίδι που παίζουμε. Μπορώ να καταλάβω όμως ότι εξιτάρει ορισμένους η συγκεκριμένη διαδικασία. Περί δικαιοσύνης και ισορροπίες στα ρόστερ τα αναλύσατε με το παραπάνω.

Και αυτό είναι το τελευταίο σοβαρό ποστ που κάνω για τη χρονιά (εκτός αν μου ζητηθεί η γνώμη για κάτι). Δε πρόκειται να ασχοληθώ με άδικα τρέιντς, βέτο, προτάσεις και ότι προκύψει πέρα από το χαβαλέ των παλτών που πήρα. Όποια απόφαση πάρουν οι κομίσιονερ θα είναι σεβαστή.

Καλή χρονιά σε όλους εύχομαι.
Οι πειρατές επέστρεψαν.
klow13
Να ευχηθώ ολόψυχα καλή επιτυχία στη white powder και εύχομαι του χρόνου να την πετύχω κάπου.
Και LeBron σε twism βλέπω, τι φάση?
Air Kef
Στεφεν Κάρυ και Κρις Πολ (κυρίως ο Πολ) δίνονται για 3 σοβαρούς παίκτες. Ευχαριστώ πολύ smile.gif
aegeansheed
O Νασάηντις έχει την καλύτερη ομάδα ίσως, αλλά για κάποιον λόγο είναι στραβωμένος - το talk of the town.

Keft έκανε ό,τι "είναι fun" μέσα στο πρώτο 10λεπτο-που όντως είναι fun να έχεις την ψυχολογία του Λεφτά και μετά άραξε. Πόσες πίτσες χτες; laugh.gif

Sacarame με δεύτερο ντραφτ και δεν ένιωσε λέει ούτε καν κούραση, έκανε και τη κίνηση του Σχορτσιανίτη μετά από κάρφωμα +foul που διώχνει υποτίθεται το έντομο που έχει κάτσει στους ώμους, αλλά στην πραγματικότητα είναι ψίχουλα από φαγώσιμο.
Air Kef
QUOTE(aegeansheed @ Oct 15 2018, 12:38 ) *
Keft έκανε ό,τι "είναι fun" μέσα στο πρώτο 10λεπτο-που όντως είναι fun να έχεις την ψυχολογία του Λεφτά και μετά άραξε. Πόσες πίτσες χτες; laugh.gif


Kαι όμως φίλε, μου έσκασε ταξίδι στην Πάρο τελευταία στιγμή, μέχρι να μπω από κινητό το ότοπικ είχε ξηγηθεί με Κούμπο και Κάρυ, και σαν να μην έφτανε αυτό, τσίμπησε μόνο του και Κρις Πολ ενώ ήμουν κανονικά μέσα, αφήνοντας με ΜΟΝΟ με 1$ per bid.

Δυστυχώς auction και autobid αποδείχθηκαν εντελώς ασύμβατα.
T.W.Is.M.
QUOTE(klow13 @ Oct 15 2018, 00:43 ) *
Να ευχηθώ ολόψυχα καλή επιτυχία στη white powder και εύχομαι του χρόνου να την πετύχω κάπου.
Και LeBron σε twism βλέπω, τι φάση?


Εμενα η White Powder μου αρεσει αρκετα σαν ομαδα. Εχει εναν σουπερ σταρ και καλο βαθος.

Η αποκτηση Lebron απο την ομαδα μου ειναι η τρολια του ντραφτ! Αφου ηρθε στο ΕλΕι, τον φερνουμε και στην Death Valley οχι απο αναγκη, οπως μια αλλη χρονια, αλλα απο επιλογη. Βεβαια ο ακατονομαστος εχει συνηθισει να ειναι αρχηγος στις ομαδες του. Στη δικη μου ομως η θεση του αρχηγου ειναι κλεισμενη! smiley.gif
aegeansheed
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 15 2018, 21:04 ) *
Στη δικη μου ομως η θεση του αρχηγου ειναι κλεισμενη! smiley.gif

Ajameer Nelson ή Noah
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Oct 15 2018, 23:51 ) *
Ajameer Nelson ή Noah


Παντα Ajameer! Ελπιζω οταν αποσυρθει να τον αφησει το espn στο παιχνιδι για αλλον ενα χρονο, ωστε να τον παρω στην ομαδα μου και παλι!
Το Λεμπρον τον εχουμε για να του κουβαλαει τις βαλιτσες και τα νερα! smiley.gif
Air Kef
Αλλαγή πλάνων, μάλλον στρώνει η ομάδα, ψάχνω center ομως, όποιος θέλει έρχεται για όποιον θέλει αλλά να φέρνει σέντερ. Ευχαριστώ
T.W.Is.M.
Εχει βρει κανεις πώς μπορω να δω την αναλυση του σκορ της ημερας για την ομαδα μου; Εκτος απ το να μπω νωρις το πρωι...
Περσι εβγαζε την επιλογη να δουμε τη σημερινη και τη χτεσινη μερα. Φετος δεν το εχουμε αυτο; Δηλαδη το ΣΚ που θα ξυπνησω πιο αργα, θα εχω δουλειες να κανω το πρωι και θα θελω να δω κι ενα ματς μετα χωρις να ξερω το σκορ, αρα μπορει να φτασει μεσημερι για να δω τους ποντους των παιχτων μου, δε θα μπορω να το κανω;;;
sacarame
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 27 2018, 16:23 ) *
Εχει βρει κανεις πώς μπορω να δω την αναλυση του σκορ της ημερας για την ομαδα μου; Εκτος απ το να μπω νωρις το πρωι...
Περσι εβγαζε την επιλογη να δουμε τη σημερινη και τη χτεσινη μερα. Φετος δεν το εχουμε αυτο; Δηλαδη το ΣΚ που θα ξυπνησω πιο αργα, θα εχω δουλειες να κανω το πρωι και θα θελω να δω κι ενα ματς μετα χωρις να ξερω το σκορ, αρα μπορει να φτασει μεσημερι για να δω τους ποντους των παιχτων μου, δε θα μπορω να το κανω;;;



Από το φάνταζι καστ πάνω ψηλά. Πατάς εκεί και επιλέγεις μέρα που θες να δεις τα σκορ
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Oct 27 2018, 16:47 ) *
Από το φάνταζι καστ πάνω ψηλά. Πατάς εκεί και επιλέγεις μέρα που θες να δεις τα σκορ


Ευχαριστω πολυ. Ηταν το μονο που δεν ειχα κοιταξει!
spysta
καναμε ενα trade με τον Γιαννη --> Booker Ish για McCollum Ingram

(πορσωπικα ειχα προτεινει και Covington αντι Ish αλλα προτιμουσε Ish o Γιαννης)

το θεμα ειναι το εξης ... στην λιγκα γιατι δεν φαινεται ?
kudelin8
Ανέβηκε σχετικό poll στην αρχική της λίγκας...

ΨΗΦΙΖΟΥΝΕ ΟΛΟΙ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΑΦΗΝΟΥΝ ΣΧΟΛΙΟ



j-kidd13
QUOTE(spysta @ Oct 27 2018, 22:25 ) *
καναμε ενα trade με τον Γιαννη --> Booker Ish για McCollum Ingram

(πορσωπικα ειχα προτεινει και Covington αντι Ish αλλα προτιμουσε Ish o Γιαννης)

το θεμα ειναι το εξης ... στην λιγκα γιατι δεν φαινεται ?


Όταν αγχώνεσαι μήπως σου βεταρουν το trade και προσθέτεις και την εναλλακτική πρόταση για να δειξεις οτι δεν πηγες να κλεψεις... smiley.gif

Done από μένα
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 28 2018, 08:14 ) *
Όταν αγχώνεσαι μήπως σου βεταρουν το trade και προσθέτεις και την εναλλακτική πρόταση για να δειξεις οτι δεν πηγες να κλεψεις... smiley.gif

Done από μένα

Φυσας κ το γιαουρτι

Καπου εδω βεβαια να πουμε οτι εγω ποτε δεν εστειλα προταση.

Ελαβα προταση Μπουκερ ΣαιΑλεξαντερ για Μακολουμ Ινγκραμ ..
Και ειπα στον Γιαννη οτι για να βγει το trade σωστα χρειαζεται καλυτερο δευτερο απο την πλευρα μου.

Προτεινα Κοβ ή Ις .. προτιμαει Ις Σμηθ .. οποτε ετσι κ εγινε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.