Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ 2015-2016
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3
Παναγιώτης
11η Αγωνιστική (6ος όμιλος)
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 62-73

Ένα παιχνίδι που παιζόταν μέχρι και το τελευταίο λεπτό, παρόλο που οι φιλοξενούμενοι έφτασαν σε σημεία να είναι μπροστά μέχρι και 15-20 πόντους. Σε κάποιες φάσεις, η Νέα Ιωνία χτύπησε στην κακή τους άμυνα και έφτασε η διαφορά απο τους -15 στους -3. Στο τέλος η Νέα Ιωνία κουράστηκε και οι αντίπαλοι έβαλαν εύκολα καλάθια σε αιφνιδιασμό και διαμόρφωσαν το τελικό σκορ 62-73.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χατζόπουλος Κωνσταντίνος
gavronick
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΦΙΛΟΘΕΗ 0 - 20 (ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΑ)
Dwyane ''the flash'' Wade
Πανερυθραικός - Άεκ 41-75 άνευ κριτικής
gavronick
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 101 - 54
tommie1983
Για τον 9ο όμιλο στο μεγάλο ντέρμπυ της αγωνιστικής Ροδόπολη-Διόνυσος 58-59.

Γνωρίζει κανείς πόσες ομάδες περνάνε στα νοκ άουτ? Είναι και οι δεύτεροι?
julius ervin
οι 2 πρωτοι απο καθε ομιλο.ο 1τος παιζει μπαραζ στην εδρα του με τον 2ρο αλλου ομιλου (ειναι καθορισμενες οι διασταυρωσεις μπορεις να τις δεις στο σαιτ της εσκα). ο 2ρος αντιστοιχα με μειονεκτημα. μετα για τους 2 επομενους αγωνες γινεται κληρωση wink.gif
gavronick
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΓΚΡΑΒΑ - ΦΙΛΟΘΕΗ 32 - 41
gavronick
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 80 - 69
gavronick
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ 70 - 64
gavronick
15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Β' 20 - 0 (ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΟΣ)
tommie1983
Οι διασταυρώσεις για την επόμενη φάση έχουν βγεί? Ξέρει κάποιος?Ευχαριστώ.
Gkos
QUOTE (tommie1983 @ Jan 28 2016, 22:36 ) *
Οι διασταυρώσεις για την επόμενη φάση έχουν βγεί? Ξέρει κάποιος?Ευχαριστώ.


Απο την αρχη της χρονιας βγαινουν....
Αλλα δεν τις ξερω...

gavronick
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 30 - 85
perry1
B EFHBON B FASH
QUOTE (tommie1983 @ Jan 28 2016, 22:36 ) *
Οι διασταυρώσεις για την επόμενη φάση έχουν βγεί? Ξέρει κάποιος?Ευχαριστώ.


A1-B14 ΟΠΟΥ ΑΡΙΘΜΟΣ=ΟΜΙΛΟΣ ΟΠΟΥ ΣΥΜΕΤΕΧΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
A2-B13 ΓΡΑΜΜΑ= ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΑΒΕ ΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
A3-B12 ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΣΤΗΝ 1η ΘΕΣΗ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ.
A4-B11 ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ Γ ΦΑΣΗ ΟΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΑΙ ΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΔΡΑΣ ΣΕ ΟΥΔΕΤΕΡΑ ΓΗΠΕΔΑ.
A5-B10
A6-B9
A7-B8
A8-B7
A9-B6
A10-B5
A11-B4
A12-B3
A13-B2
A14-B1
tekton
QUOTE(perry1 @ Jan 29 2016, 14:32 ) *
B EFHBON B FASH


A1-B14 ΟΠΟΥ ΑΡΙΘΜΟΣ=ΟΜΙΛΟΣ ΟΠΟΥ ΣΥΜΕΤΕΧΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
A2-B13 ΓΡΑΜΜΑ= ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΑΒΕ ΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
A3-B12 ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΣΤΗΝ 1η ΘΕΣΗ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ.
A4-B11 ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ Γ ΦΑΣΗ ΟΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΑΙ ΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΔΡΑΣ ΣΕ ΟΥΔΕΤΕΡΑ ΓΗΠΕΔΑ.
A5-B10
A6-B9
A7-B8
A8-B7
A9-B6
A10-B5
A11-B4
A12-B3
A13-B2
A14-B1

10ος και 13ος όμιλος δεν υπάρχουν, άρα κάποια νέα διευθέτηση πρέπει να έχει γίνει
tekton
Λογικά υποθέτω (χωρίς να ξέρω), θα είναι όπως παρακάτω:

A1-B14 ΟΠΟΥ ΑΡΙΘΜΟΣ=ΟΜΙΛΟΣ ΟΠΟΥ ΣΥΜΕΤΕΧΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
A2-B12 ΓΡΑΜΜΑ= ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΑΒΕ ΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ
A3-B11 ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΣΤΗΝ 1η ΘΕΣΗ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ.
A4-B9 ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ Γ ΦΑΣΗ ΟΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΑΙ ΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΔΡΑΣ ΣΕ ΟΥΔΕΤΕΡΑ ΓΗΠΕΔΑ.
A5-B8
A6-B7
A7-B6
A8-B5
A9-B4
A11-B3
A12-B2
A14-B1

coach_k
QUOTE (Stamatis10 @ Oct 6 2015, 10:44 ) *
Μιας και αναφερθηκατε στο 4ο ομιλο να πουμε πως και η κερατεα εχασε απο τη Νεα Μακρη (Β) για 60 ποντους σχεδον 90-32...
Αν και πολυ νωρις για προβλεψεις η Νεα Μακρη πιστευω ειναι η καλυτερη ομαδα της Β κατηγοριας..εδω και 3 χρονια τα παιδια προκρινονται στα μπαραζ με αποκορυφωμα περσυ και την ανοδο τους στην Α..
Οι 97αρηδες ειναι αυτοι που ανεβασαν την ομαδα αλλα δεν την εκπροσωπουν δτην Α λογο ηλικιας..τα αποτελέσματα μιλανε απο μονα τους αν και εχουν αντιμετωπισει εύκολους αντιπαλους οι διαφορες τους ειναι ανω των 20 ποντων..γρηγορο εκρηκτικό μπασκετ με χημεια...εχετε το νου σας στη Νεα Μακρη λοιπον που βλεπω να ανεβαινει και δευτερη χρονια..καθως η καθοδος απο την Α θεωρειται δεδομενη


Να ρωτήσω κάτι φίλε μου;
Kαι να περάσει η Ν.ΜΑΚΡΗ τον όμιλο δεν προκρίνεται. Κάνω λάθος;
Λέει η προκύρηξη ότι οι Β΄ ομάδες δεν περνάνε στη Β' Φάση οπότε δεν μπορεί να ανεβει σωστά;

QUOTE (τρελος @ Oct 15 2015, 08:40 ) *
ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΕΝΟΣ ΤΡΕΛΟΥ
ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ 15-10 20015
Καλημερα αγαπητοι μου φιλοι προπονητες αθλητες προεδροι παραγοντες μανατζαρεοι γονοις φιλαθλοι και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις
ΔΩΣΤΕ ΒΑΣΗ ΣΤΗ ΠΕΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΙΤΕΧΝΗς
ΚΑΙ Η ΒΡΟΧΑ ΕΠΕΦΤΕ ΡΑΙΤ ΘΡΟΥ
ΑΡΘΡΟ 4 ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ 5 ΕΔΑΦΙΟ 4
Visit My Website
ΚΥΡΙΟΙ ΓΙΑΤΙ ΚΩΦΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΤΕ ΘΕΣΗ
θα μου πειτε μα μιλαει για πρωταθλητη τοπικου πρωταθληματος για συμετοχη στο πανελλνιο πρωταθλημα και δικαιωμα εχει μονο ο πρωτος απο την α κατηγορια της ΕΣΚΑ
και θα σας απαντησω εγω αναφερει για ολλα τα τοπικα δεν διευκρινιζει για Α Β Γ κατηγορια τοπικων πρωταθληματων ελα μωρε ειναι αυτονοητο και δεν βγαζουν μια τροποποιητικη προκυρηξη να το διευκρινησουν(εδω κολαει το ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ)
και θα σας πω εγω μα στην ΕΣΚΑΝΑ στα μπαραζ αναδειξης πρωταθλητη συμετεχουν και ομαδες απο την Β κατηγορια ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΣΥΜΕΤΕΧΟΥΝ ΑΘΛΗΤΕς ΓΕΝΗΘΕΝΤΕς 97.....ΕΕΕΕΕΕΕ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΙ ΕΙΠΑΤΕ........
ΕΧΕΤΕ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΤΟ ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΟΠΩς ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΕΛΛΑΔΑ
.........η μαλον τον τρυπησαμε .......αχ ξεπατωθηκα!!!!!!!!!!!!!
Υ.Γ Απο τρελο και απο χαζο μαθαινεις την αληθεια και επειδη εγω δεν ειμαι χαζος αλλα ΤΡΕΛΟΣ EIMAI OTI ΘΕΛΩ ΛΕΩ ΚΑΙ ΟΣΟ ΔΕ ΤΑ ΛΕΤΕ ΔΕ ΤΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΘΑ ΣΑς ΤΑ ΧΩΝΩ
...................ΤΟ ΒΕ CONTINUED....OOOOO YES............. smiley.gif

Έχεις δίκιο, προφανώς δεν θεωρεί το Πρωταθλημα της Β'ΕΦΗΒΩΝ κομματί του Πανελληνίου Πρωταθλήματος .....

QUOTE (Gkos @ Nov 4 2015, 15:23 ) *
https://www.youtube.com/watch?v=csgGYdvqKXI

Kάρφωμα του Καμαριανού ,στον χτεσινό αγώνα της ΑΕΚ !


Παίζει και ο Άτιτς του Ανδρικού στο Εφηβικό ή δεν έχει Ελληνική υπηκοότητα;
Gkos
QUOTE (coach_k @ Feb 2 2016, 15:23 ) *
Παίζει και ο Άτιτς του Ανδρικού στο Εφηβικό ή δεν έχει Ελληνική υπηκοότητα;


Δεν επιτρέπεται .
Δεν θυμαμαι ακριβώς το γιατί.
Οσοι δεν εχουν ελληνική υπηκοότητα ,πρεπει να βγαλουν δελτιο ως τα 15 τους το αργότερο γιατι μετά δεν επιτρέπεται.
Κατι τετοιο.
Στο λεω μπακαλίστικα πολυ.

Btw αν ενδιαφερεται κανεις, σημερα στο κλειστο Ιλισσιων ,Ηλυσιακος-Ενωση Ιλιου ,με τους γηπεδουχους να θελουν νικη με 5 πόντους και ανω ,αλλιως οι φιλιξενούμενοι ακολουθουν ΑΕΚ ως 2ροι του ομιλου...
Αμφοτερες ομάδες με απουσιες,πιο σημαντικη αυτη της Ενωσης που θα στερηθεί τις υπηρεσίες του Παντελή Σκορδα που θα προφυλαχτεί για τους αγώνες του αντρικού.
gavronick
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛΗΤΩΝ - ΦΙΛΟΘΕΗ 34 - 41
Stamatis10
[quote name='coach_k' date='Feb 2 2016, 15:23 ' post='753772']
Να ρωτήσω κάτι φίλε μου;
Kαι να περάσει η Ν.ΜΑΚΡΗ τον όμιλο δεν προκρίνεται. Κάνω λάθος;
Λέει η προκύρηξη ότι οι Β΄ ομάδες δεν περνάνε στη Β' Φάση οπότε δεν μπορεί να ανεβει σωστά;



Φιλε coach k και εγω ετσι γνωριζα αλλα ασχοληθηκα λιγο και ειδα οτι ο πανελληνιος αν δεν με ξεγελλα η μνημη μου πριν τροα χρονια στη παρθενικη του εμφανιση στην α κατηγορια εφηβων ειχε ομαδα και στη β
Εκεινη τη σεζον τερματισε τελευταιος στην Α αλλα πρωτος στη β κατηγορια οπως η Νεα Μακρη και διεκδικησε κανονικα την ανοδο ξανα στην Α αλλο που δεν τα καταφερε
Ως προς το κανονισμο πιστευω ειναι σωςτος αλλα εν μερη δηλαδη για τις ομαδες που δεν πεφτουν
Για εκεινες που θα πεσουν φετος οπως γαλατσι μακρη και αμυντα βλεπω εγω το θεωρω αδικο να μη διεκδικουν ανοδο
Δεν λεμε πυτε για παο ουτε για πετιστερι γενικοτερα ομαδες που δεν πεφτουν αυτο ναι θα ηταν αδικο πιστευω να εχεις δυο ομαδες αλλα απο τη στιγμη που πεφτεις γιατι να μη μπορεις να ξαναανεβεις?
coach_k

Για μένα προσωπικά ο κανονισμός είναι απόλυτα σωστός.
Δεν μπορεί κάποιες ομάδες να έχουν δεύτερες ευκαιρίες, ο λόγος που γίνονται τα β΄τμήματα είναι να παιρνουν αγώνες όλα τα παιδιά των ομάδων και αυτό είναι πολύ σωστό.
Αλλά αν για παραδειγμα η Ν.ΜΑΚΡΗ σωθεί από την Α' και από τη Β΄ κατηγορία ανέβει η Β΄ομάδα τι γίνεται;
Ή αν για παραδειγμα η Ν. ΜΑΚΡΗ (και η κάθε Ν.ΜΑΚΡΗ απλά λέω το όνομα για το παράδειγμά μου) πέσει εύκολα και το ξέρει γιατί θα έχει μείνει πίσω βαθμολογικά από την αρχή, μπορεί να κατεβάσει τα παιδιά που παίζουν στην Α΄Κατηγορία και να ανέβει ας πούμε.
Είναι δίκαιο αυτό για τις άλλες 120-130 ομάδες που παλέυουν στην Β' Κατηγορία;
Εν κατακλείδι δεν ξέρω πως έχει ο κανονισμός αλλά το σωστό είναι οι Β΄ομάδες να πάιζουν και να μετράνε κανονικά στη βαθμολογία του ομίλου αλλά να μην μπορούν να περνάνε στη Β' ΦΑΣΗ.....
dontshoottheref
Η Α' κατηγορία τελειώνει στις 15/3. Η Β' κατηγορία την επόμενη βδομάδα. Πως γίνεται να ξεκινήσει η 2η φάση και να είναι μέσα ομάδα Β αν δεν ξέρουμε οτι πέφτει η Α ομάδα και επίσημα;;; θεωρώ οτι λογικά η Ν. Μάκρη δεν θα έχει δικαίωμα συμμετοχής στη 2η φάση....
coach_k
QUOTE (dontshoottheref @ Feb 10 2016, 02:19 ) *
Η Α' κατηγορία τελειώνει στις 15/3. Η Β' κατηγορία την επόμενη βδομάδα. Πως γίνεται να ξεκινήσει η 2η φάση και να είναι μέσα ομάδα Β αν δεν ξέρουμε οτι πέφτει η Α ομάδα και επίσημα;;; θεωρώ οτι λογικά η Ν. Μάκρη δεν θα έχει δικαίωμα συμμετοχής στη 2η φάση....


ΑΡΘΡΟ 1ο: ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕΝΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Στα πρωταθλήματα ΠΑΙΔΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ της Ε.Σ.Κ.Α., δικαιούνται να λάβουν μέρος όλα τα σωματεία που ανήκουν στη δύναμη της Ε.Σ.Κ.Α.

Η συμμετοχή στο πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ.

Η συμμετοχή στο πρωτάθλημα ΕΦΗΒΩΝ είναι ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ.

Α) Στα πρωταθλήματα ΠΑΙΔΩΝ & ΕΦΗΒΩΝ μπορούν τα σωματεία να συμμετέχουν με

δύο ή τρεις ομάδες κλπ.

Β) Οι επιπλέον ομάδες θα αγωνίζονται υποχρεωτικά σε διαφορετικούς ομίλους.

Γ) Στη Β΄φάση των πρωταθλημάτων Παίδων και Εφήβων θα προκρίνεται μόνο η ομάδα

που θα έχει δηλωθεί ως πρώτη ομάδα.








Άρα δε νομίζω ότι τίθεται θέμα συζήτησης....


Stamatis10
[quote name='coach_k' date='Feb 9 2016, 16:48 ' post='755045']

Οπως το λες εχεις δικιο αλλα υπαρχει και η αλλη οψη του νομισματος αυτη της νεας μακρης
Την ομαδα την ανεβασαν στην Α κατηγορια περσυ με 17-0 οι 97αργδες της οι οποιοι δεν εχουν δικαιωμα συμμετοχης στην Α φετος και αναγκαστικα παιζουν στη β
Συνεπως αφου και φετος εχουν 12-2 τααμπα κοπος και ιδρωτας γι τα παιδια καθως θα περασει η 3η ομαδα στη προκειμενη περιπτωση οκαμ με 5ηττες(απιστευτο)


[quote name='dontshoottheref' date='Feb 10 2016, 02:19 ' post='755166']
Η μακρη ειναι τελευταια με 0 νικες και εχει ακομα 5 ματς ενα εκ των οποιων με Παο ηδη χαμενο αρα 4
Και 4 νικες να χανει εχει πεσει καθως πεφτουν 3 ομαδες και εκτος απο το γαλατσι νικες ολοι οι αλλοι εχουν 5 και βαλε


Το θεωρω αδικο να μη δινεται το δικαιωμα διατηρησης της Α κατηγοριας


Υ.Γ για να μη παρεξηγηθω δεν ειμαι ουτε κατοικος της μακρης ουτε την υποστηριζω
Εγω αιγαλεω γεννημα θρεμα ειμαι
Απλα θεωρω πως πρεπεο να μαστε δικαιοι αμερολυπτοι και να μην ακυρωνουμε κοπο αθλητων και ποσο μαλλον νεαρων
Gkos
Όχι ότι έχει σημασία ,αλλα επειδή είδα μια φορά την Νεα Μάκρη(όταν παίξανε στο Deree),πάνω από 1% δεν τους έδινα να ανέβουν...
Βεβαια θα μου πείτε και πέρυσι κανείς δεν το περίμενε και ανέβηκε η Νεα Μάκρη ,οπότε ότι και να λέω εγώ...
coach_k
QUOTE (Gkos @ Feb 10 2016, 21:16 ) *
Όχι ότι έχει σημασία ,αλλα επειδή είδα μια φορά την Νεα Μάκρη(όταν παίξανε στο Deree),πάνω από 1% δεν τους έδινα να ανέβουν...
Βεβαια θα μου πείτε και πέρυσι κανείς δεν το περίμενε και ανέβηκε η Νεα Μάκρη ,οπότε ότι και να λέω εγώ...


Η Β΄Κατηγορία Εφήβων είναι η πιο περίεργη κατηγορία της ΕΣΚΑ.
Η φάση με τα knock out ματς δίνει κάθε χρόνο τουλάχιστον 1 ομάδα έκπληξη.... Οπότε ας ξεκινήσουμε να δούμε και φέτος τα knock out γιατί βλέπω να γίνονται πολύ καλά ματς!!!!!
gavronick
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΦΙΛΟΘΕΗ 53 - 60
tommie1983
Τώρα που πλησιάζει η πιο ενδιαφέρουσα περίοδος στο εφηβικό (κατά την γνώμη μου πιο ενδιαφέρουσα από την Α' όπου οι εκπλήξεις είναι λιγότερες) πείτε κανένα προγνωστικό για το ποιες ομάδες θα ανέβουν. Κουβέντα να γίνεται, αφού κ εγώ από λίγους ομίλους έχω εικόνα. Να φανταστώ φαβορί από το πρώτο όμιλο, ειδικά η ΑΕΚ, επίσης η Τριπλή Κορώνα??
tekton
Με κάθε επιφύλαξη τα ζευγάρια της επόμενης φάσης, είναι τα παρακάτω:

ΑΕΚ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΨΥΧΙΚΟ-ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ
ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ-ΔΙΟΝΥΣΟΣ
ΔΑΦΝΗ-ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡ.-ΑΜΙΛΛΑ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ
ΦΙΛΟΘΕΗ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
coach_k
QUOTE (tommie1983 @ Feb 14 2016, 11:29 ) *
Τώρα που πλησιάζει η πιο ενδιαφέρουσα περίοδος στο εφηβικό (κατά την γνώμη μου πιο ενδιαφέρουσα από την Α' όπου οι εκπλήξεις είναι λιγότερες) πείτε κανένα προγνωστικό για το ποιες ομάδες θα ανέβουν. Κουβέντα να γίνεται, αφού κ εγώ από λίγους ομίλους έχω εικόνα. Να φανταστώ φαβορί από το πρώτο όμιλο, ειδικά η ΑΕΚ, επίσης η Τριπλή Κορώνα??


Μόλις επιβεβαιωθούν τα ζευγάρια θα αρχίσει και η κουβεντα.....Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις και εκπλήξεις προβλέπω.....
xaker_man
Ας μιλήσουμε και για τον 2ο όμιλο ο οποίος φάνηκε πολύ δυνατός
tommie1983
QUOTE (xaker_man @ Feb 16 2016, 01:03 ) *
Ας μιλήσουμε και για τον 2ο όμιλο ο οποίος φάνηκε πολύ δυνατός

Με Παγκράτι και Ηλιούπολη, προσωπικά δεν έχω εικόνα του ομίλου, αλλά επειδή τα ανδρικά τους είναι εθνικές κατηγορίες ή Α' ΕΣΚΑ σίγουρα θα γίνεται καλή δουλειά. Μαζί με τις ομάδες του 1ου ομίλου, θα έχουν προβάδισμα αλλά έχουμε δει πολλές εκπλήξεις..
tekton
Είναι βέβαιο πως θα έχουμε εκπλήξεις. Όμως σε αυτή τη φάση δεν μπορούμε να σχολιάσουμε και πολλά πράγματα ...για ευνόητους λόγους.
Gkos
QUOTE (tekton @ Feb 15 2016, 11:26 ) *
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ






Χωρις να τα εχω κοιταξει ολα,Χολαργος σιγουρα  δεν ειναι ακομα δευτερος.
Για να γινει,πρεπει σημερα να νικησει την ΑΕΨ...
Καθολου σιγουρο θα ελεγα(αν κατεβει πληρης η ΑΕΨ)...
tekton
QUOTE(Gkos @ Feb 16 2016, 11:02 ) *
Χωρις να τα εχω κοιταξει ολα,Χολαργος σιγουρα  δεν ειναι ακομα δευτερος.
Για να γινει,πρεπει σημερα να νικησει την ΑΕΨ...
Καθολου σιγουρο θα ελεγα(αν κατεβει πληρης η ΑΕΨ)...

Το Ψυχικό έχει κερδίσει τον πρώτο αγώνα με 26 πόντους διαφορά.
Λίγο δύσκολο μου φαίνεται να κερδίσει τώρα ο Χολαργός με μεγαλύτερη διαφορά!!!!!!!!!!
Gkos
Δεν θελει διαφορα με Ψυχικό,νικη θελει γιατι ειναι μια ηττα πισω ο Παπαγος που υπερτερει στην ισοβαθμια...
Και ο Σπορτινγκ απο πισω ειναι,μεχρι και τριπλή μπορεί να γίνει με Σπορτινγκ αποτι βλέπω...
tekton
QUOTE(Gkos @ Feb 16 2016, 11:29 ) *
Δεν θελει διαφορα με Ψυχικό,νικη θελει γιατι ειναι μια ηττα πισω ο Παπαγος που υπερτερει στην ισοβαθμια...
Και ο Σπορτινγκ απο πισω ειναι,μεχρι και τριπλή μπορεί να γίνει με Σπορτινγκ αποτι βλέπω...

Με απλή νίκη του Χολαργού κάτω των 26 πόντων είναι δεύτερος.
Στην περίπτωση που χάσει, δεν έχω υπολογίσει αν χάνει την δεύτερη θέση σε τριπλή ισοβαθμία με Σπόρτιγκ και Παπάγου.
Πάντως αν περάσει, θα είναι σίγουρα δεύτερος.
xaker_man
QUOTE (tommie1983 @ Feb 16 2016, 09:53 ) *
Με Παγκράτι και Ηλιούπολη, προσωπικά δεν έχω εικόνα του ομίλου, αλλά επειδή τα ανδρικά τους είναι εθνικές κατηγορίες ή Α' ΕΣΚΑ σίγουρα θα γίνεται καλή δουλειά. Μαζί με τις ομάδες του 1ου ομίλου, θα έχουν προβάδισμα αλλά έχουμε δει πολλές εκπλήξεις..




Όντως 4-5 είναι οι ομάδες που διακρίθηκαν και φάνηκαν άξιες
Παγκράτι
Ηλιούπολη
Κουκάκι (το οποίο στην διάθεση του είχε μόνο 6 παίχτες και μπράβο του για την προσπάθεια)
Τρίτων
Gkos
Χωρις Τζοι Γκατζο η ΑΕΨ έχασε στον Χολαργό....
Να πω οτι δεν το περίμενα και το ενα και το άλλο ,θα είμαι ψεύτης...
Gkos
ΣΑ20/02/201613:30ΦΙΛΟΘΕΗΣΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ0 - 0

ΣΑ20/02/201618:00ΕΘΝΙΚΟΥΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ0 - 0

ΚΥ21/02/201615:00ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ.ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ0 - 0

ΚΥ21/02/201616:00ΡΟΔΟΠΟΛΗΣΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ0 - 0

ΚΥ21/02/201617:00ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ0 - 0

ΚΥ21/02/201617:00ΧΩΡΑΦΑΣΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ0 - 0

ΚΥ21/02/201619:00ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛ.ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ.ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ0 - 0

ΚΥ21/02/201619:3024ο Κ.ΝΕΟΤ.ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ0 - 0


ΚΥ 21/02/201621:15ΧΡ.ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π.0 - 0

ΤΡ23/02/201620:45Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ ΚΛ.Α.Ε.Κ.ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ0 - 0

ΤΡ23/02/201621:45ΜΕΤΣ ΑΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ0 - 0

ΤΡ23/02/201621:45ΨΥΧΙΚΟΥ ΚΛ.ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ
coach_k
Και επίσημα πλέον τα ζευγάρια της Β΄ Φάσης... Πάμε για προγνωστικά της MARCH MADNESS της ΕΣΚΑ...

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 2
Δεν έχω πολλά στοιχεία για τις 2 ομάδες αλλά η Ηλιούπολη φαίνεται να είναι πιο ποιοτική ομάδα και πιστεύω στο 2 παρόλο που η Φιλοθέη παραδοσιακά βγάζει καλά Εφηβικά.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2
Δεν έχω εικόνα από Εθνικό αλλά αν ο Χολαργός πάιξει καλά θα το πάρει το ματς εύκολα ή δύσκολα αρκεί να προσαρμοστεί γρήγορα στις ανάγκες της αναμέτρησης και του γηπέδου!

ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
Εξαιρετικός ο Αρίων φέτος αλλα έχει δύσκολο αντίπαλο τα μπαρουτοκαπνισμένα παιδιά των Βριλησσίων (πολλά από τα οποία πάιζουν στο Ανδρικό). Πάω με έδρα.

ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 2
Ντερμπάκι γειτονικό αλλά ανώτερος ο ΟΚΑ.

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 1
Εκ των φαβορί για άνοδο η Κορωνα. Εύκολο έργο θα έχει λογικά.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
Τοπικό ντέρμπι ανάμεσα σε 2 ομάδες που έδειξαν πολύ καλά στοιχεία στην Α' Φάση. Πάω με έδρα αλλά το ματς είναι 50-50 για μένα, ισάξιες ομάδες αλλά λίγο μεγαλύερο βάθος ο Φίλιππος.

ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 2
Πολύ ανώτερη ομάδα οι Κουκου με πολλά παιδιά που έχουν ρόλο βασικών στο ανδρικό. Δεν θα έχει θέμα με τους φιλότιμους γηπεδούχους.

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 2
Πάρα πολύ πονηρό ματς. Ανοιχτό γήπεδο, έδρα από τις λίγες, σκληρή ομάδα οι γηπεδούχοι παιδιά που έχουν μεγάλη δίψα για μπάσκετ αλλά η ποιότητα του Ηλυσιακού (μια ομάδα που μπορεί να χτυπήσει και άνοδο) με οδηγέι στο πολύ δύσκολο 2.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 1
Ματς που υπάρχει αδιαφιλονίκητο φαβορί και αυτοί είναι οι γηπεδούχοι. Φιλότιμοι οι φιλοξενούμενοι αλλά δεν φτάνει. Διαφορά ανάμεσα στις 2 ομάδες + έδρα με οδηγεί στον 1.

Α.Ε.Κ. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
Δεν υπάρχει θέμα για τον 1. Πρώτο φαβορί η ΑΕΚ για άνοδο και εξαιρετικά ποιοτική ομάδα. Εύκολη νίκη προβλεπεται για τους γηπεδούχους.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
Αξιόλογο πολύ το Παγκράτι λογικά δεν θα έχει θέμα μέσα στην έδρα του.

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 1
Και εδώ διαφορά δυναμικής ανάμεσα στις 2 ομάδες. Από τις πολύ καλές ομάδες το Ψυχικό που δεν θα έχει θέμα απέναντι στους αδύναμους φιλοξενούμενους.


Για κάντε παιχνίδι και οι υπόλοιποι!
tommie1983
Ας κάνω και εγώ μερικά προγνωστικά, αν και για αρκετές ομάδες δεν έχω εικόνα. Αλλά αξίζουν αυτά τα παιχνίδια, μακράν τα πιο ενδιαφέροντα στην χρονιά.

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ- ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2
Οριακά. Η Φιλοθέη έκανε περίπατο, αλλά σε πολύ ευκολότερο όμιλο. Είναι πάντως σκληρή ομάδα, έχει και την έδρα, θα είναι δύσκολο για Ηλιούπολη.

ΕΘΝΙΚΟΣ- ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2
Δεν έχω εικόνα, το λέω λόγω της καλής δουλειάς που γίνεται εδώ και χρόνια στο εφηβικό του Χολαργού.

ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ- ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2
Οριακά και εδώ. Πολύ ποιοτικές ομάδες και οι δύο, προσπωική συμπάθεια τα Βριλήσσια.

ΡΟΔΟΠΟΛΗ- ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 2
Δεν έχω εικόνα του ΟΚΑΜ, είναι η ομάδα που πέρασε με τις περισσότερες ήττες από κάθε άλλη (λόγω Μάκρης Β'), έχω ωστόσο εικόνα από Ροδόπολη, η οποία δεν με πείθει ότι μπορεί να κερδίσει μπαράζ. Από την άλλη, στο κλουβί δεν θα είναι καθόλου εύκολο.

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ- ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 1
Λογικά εύκολα. Φαβορί για μένα η Τριπλή. Ο Διόνυσος με 6-7 φιλότιμα παιδιά, που έχουν ρόλο στο ανδρικό, αλλά δυστυχώς μέχρι εδώ..

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ- ΑΜΙΛΛΑ 1
Πιθανότατα ντέρμπυ, θα πάω με την έδρα.

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ- ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 2
Πολύ καλοί οι έφηβοι των Κουκου, που κάνουν και εξαιρετική πορεία στο ανδρικό.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ- ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 2
Εύκολα ή δύσκολα, δεν βλέπω πάντως άλλο αποτέλεσμα. Πολύ πιο δυνατός ο Ηλυσιακός.

ΑΕΚ- ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1
Δεν χρειάζονται εδώ περαιτέρω σχόλια, όποιος έχει δει την ΑΕΚ καταλαβαίνει ότι είναι μεγάλο φαβορί για άνοδο.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ- ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
Πρώτη θέση για το Παγκράτι σε ένα πολύ δύσκολο όμιλο, δεν θα χάσει την ευκαιρία να διεκδικήσει άνοδο.

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ- ΑΣ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ- ΘΗΣΕΑΣ 1
Δεν έχω εικόνα, πάω με την έδρα και το όνομα.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ- ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1
Καλύτερη ομάδα η Δάφνη, με καλές διασταυρώσεις μπορεί το κάτω παραπάνω.
Flinafim
Σε ενα διαφωνώ...πιστεύω οτι η Ροδόπολη θα περασει...κοντός ψαλμός αλληλούια..
tommie1983
QUOTE (Flinafim @ Feb 17 2016, 22:05 ) *
Σε ενα διαφωνώ...πιστεύω οτι η Ροδόπολη θα περασει...κοντός ψαλμός αλληλούια..

Πολύ πιθανό, και εγώ οριακά είπα διπλό. Από τη μία έχουμε την πολύ δύσκολη έδρα της Ροδόπολης, μικρό γήπεδο-κλουβί, που ειδικά σε τέτοιο ματς θα έχει τεράστια υποστήριξη από τον κόσμο της. Από την άλλη ο ΟΚΑΜ βγήκε μεν τρίτος με αρκετές ήττες αλλά είχε μπροστά του Τριπλή Κορώνα και Μάκρη Β' (που στην ουσία θα έπαιζε στην Α' Εφήβων αν δεν υπήρχε αυτός ο κανονισμός που έριξε τόσο το επίπεδο στην Α').
Πιστεύω να μπορέσω να το δω, έστω το δεύτερο ημίχρονο, γιατί σκοπεύω να δω πρώτα το Αρίων Αμαρουσίου- Βριλήσσια.
tekton
ΑΕΚ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΨΥΧΙΚΟ-ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ
ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ-ΔΙΟΝΥΣΟΣ
ΔΑΦΝΗ-ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡ.-ΑΜΙΛΛΑ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ
ΦΙΛΟΘΕΗ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

Τα πρώτα πέντε παιχνίδια τείνουν στο 1 ενώ τα πέντε τελευταία τείνουν στο 2.
Στο παιχνίδι ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ έχει περισσότερες πιθανότητες ο ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ επειδή και δεν υστερεί ως ομάδα και η έδρα του είναι περίεργη με τους θεατές πάνω στην πλάγια γραμμή.
tommie1983
QUOTE (tekton @ Feb 18 2016, 12:44 ) *
ΑΕΚ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
ΨΥΧΙΚΟ-ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ
ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ-ΔΙΟΝΥΣΟΣ
ΔΑΦΝΗ-ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡ.-ΑΜΙΛΛΑ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ
ΦΙΛΟΘΕΗ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

Τα πρώτα πέντε παιχνίδια τείνουν στο 1 ενώ τα πέντε τελευταία τείνουν στο 2.
Στο παιχνίδι ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ-ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ έχει περισσότερες πιθανότητες ο ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ επειδή και δεν υστερεί ως ομάδα και η έδρα του είναι περίεργη με τους θεατές πάνω στην πλάγια γραμμή.

Μόνο για το Αρίων Αμαρουσίου- ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ δεν σχολίασες.
tekton
QUOTE(tommie1983 @ Feb 19 2016, 09:55 ) *
Μόνο για το Αρίων Αμαρουσίου- ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ δεν σχολίασες.

Χα Χα Χα...
Για όσους ξέρουν τις ομάδες, ξέρουν και ποιος θα κερδίσει.
Καλημέρα
Gkos


Πάμε να δώσουμε και μεις προγνωστικά για τα μπαράζ των εφήβων ,αφού το κάνανε και τα άλλα παιδιά ,να έχει ενδιαφέρον!

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ- ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ:1

Πρέπει να'χει καλή ομάδα η Ηλιούπολη(εικόνα ντεν έκο),που τα προηγούμενα χρόνια(όχι πέρυσι) σε επίπεδο παίδων είχε φτάσει πολύ κοντά σε άνοδο,τα ίδια πάνω κάτω ισχύουν και για την Φιλοθέη,που φέτος έχω μικρή εικόνα.
Θα παω με την δύναμη της έδρας(ανοιχτό γηπεδάκι γαρ),και θα φλερτάρω έντονα με τον κουβά.

ΕΘΝΙΚΟΣ- ΧΟΛΑΡΓΟΣ:2

Δεν έχω εικόνα του Εθνικού,αλλά ούτε του Χολαργού(φέτος).
Έχω όμως από άλλες ομάδες του ομίλου του,και έχω και εικόνα από άλλες χρονιές του  ΚΟΧ, και όπως είπε και ο φίλος παραπάνω,θα στηριξω την καλή δουλειά που γίνεται.

ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ- ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ:1

Πολύ ενδιαφέρον σταύρωμα,που θα ήθελα να παρευρεθώ.
Ο Αρίωνας με αρκετά(πολλά) παιδιά,που ήταν πέρυσι Δούκα(είτε στην σχολική ,είτε στην ομάδα της  ΕΣΚΑ),έχει δυνατό σύνολο και βλέψεις,αφού κατάφερε σε έναν δύσκολο όμιλο να υπερκεράσει ομάδες όπως οι Κουκουβάουνες και να τερματίσει πρώτος.
Τα Βριλήσσια με Μπουντούρη,και μεταγραφές επίσης,θα'ναι δυσκολος αγώνας,αλλά θα πάρω έδρα και θα στενοχωρήσω τέκτονα,που το ταξίδι θα τελειώσει εδώ,χαχαsmile.gif

ΡΟΔΟΠΟΛΗ- ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ:2

Δεν έχω εικόνα καμία, διπλό.

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ- ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ:1

Από τα  "καυτά" φαβορί για άνοδο η Τριπλή Κορώνα,που παρόλο που είχε πολλές αποχωρήσεις και δεν θυμίζει σε τίποτα την ομάδα που τερμάτισε τρίτη στο πρωτάθλημα παίδων πρόπερσι,έκανε καλές μεταγραφές και τερμάτισε πρώτη(και αήττητη νομίζω-βαριεμαι να κοιτάξω-σε εναν πολύ εύκολο όμιλο όμως) και θα προσπαθήσει να πετύχει ότι δεν κατάφερε πέρυσι για ένα γκολ-φάουλ του Μέλλιου,δηλαδή την άνοδο στην Α κατηγορια
Για Διόνυσο δεν έχω εικόνα,αλλά. . .

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ- ΑΜΙΛΛΑ:1
Πραγματικά στην τύχη ,θα πάρω έδρα.
Τελείως τύχη όμως.
Θυμαμαι περυσι πάντως,που τοσο σε παιδικό όσο σε εφηβικό,ο Φίλιππος ήταν πρώτος και έχασε σε αμφότερα στον πρώτο γύρο  ,εύκολα(άρα ειναι ευκολος όμιλος).

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ- ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ:2

Ακόμα ένα ενδιαφέρον σταύρωμα ,που θα ήθελα να παρευρεθώ,αλλα είναι αδύνατον λόγω ώρας. . .
Οι Κουκου επιστρέφουν (σχεδόν με την ίδια σύνθεση όπως τότε) στο γήπεδο που πριν δυο χρόνια έχασαν την άνοδο στο παιδικό από  την Ακαδήμια,και ξυπνάνε οι αναμνήσεις...
Στα αγωνιστικά,δεν έχουν πάει όσο καλά θα μπορούσαν ,ισως επαιξαν ρόλο και οι υποχρεώσεις καποιων παιδιών με το αντρικό(αγώνες Παρασκευή  βραδυ και άρα κουραση το Σαββατο,και όχι πολλες προπονήσεις σαν εφηβικό σκετο) ,και ουσιαστικα εξασφάλισαν την 2ρη θέση  του ομίλου με την νικη επί του (ξενυχτισμένου εκείνη την μέρα) Αρίωνα ,δυο αγωνιστικές πριν το τέλος αλλα και το 2 στα 2 με ΟΦΗ Ηρακλείου ,που έκανε το 0/2 με Λυκόβρυση να μην κοστίσει...
Εικόνα της γηπεδούχου δεν έχω,θα στηρίξω Κούκου αν και δεν πιστευω ότι μπορουν φετος να ανέβουν.
Του χρόνου...

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ- ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ:1

Το πλέον ενδιαφέρον στάυρωμα του πρώτου γύρου κατ εμέ,και θα προσπαθήσω να παρευρεθώ,παρά την άβολη μέρα και το άβολο γήπεδο...
Θα στηρίξω Αναγέννηση,παρότι θεωρώ Ηλυσιακό ανώτερη ομάδα...
Να έχεις βγει  πρώτος στον όμιλο με μια ήττα όλη και όλη,και να βρίσκεις Ηλυσιακό ,το λες και γκαντεμιά.
Αλλα με το σταυρωμα των ομιλων, από το να βρεις  ΑΕΚ,λες και ευχαριστώ...
Τα Πετράλωνα ,αρέσκονται να τρέχουν ,και στηρίζονται και σε παιδιά που ανέβασαν πέρυσι το παιδικό (όπως ανέβηκε-τα θυμάστε θαρρώ) στην Α,όσο και σε παιδιά που πέρυσι βρίσκονταν στο εφηβικό που έπεσε από την Α(λογω ηλικίας μπορούσαν ολοι να παραμεινουν) και πέρασαν ως πρώτα αφού νίκησαν τον Αθηναικό τελευταία αγωνιστική,και τον έστειλαν σε  ΑΕΚ.
Ο Ηλυσιακός πέρασε από τον "όμιλο του θανάτου"(όπου αρκετές ομάδες που αποκλειστήκαν,θα κάνανε περίπατο σε άλλους ομίλους) ως δεύτερος,αφού από ένα σημείο και μετά η ΑΕΚ ξέφυγε,ο ΦΟΑ δεν άντεξε στις αποχωρήσεις του και τελικά η Ενωση Ιλίου πήγε χωρις Σκόρδα στα Ιλίσσια και ηττήθηκε.
Στην ομάδα υπάρχουν παιδιά και από το περσινό παιδικό που ανέβηκε στην Α ,όσο και από το  περσινό εφηβικό που απέτυχε να νικησει την Νεα Μακρη και να ανεβει,συν καποια παιδια που ήρθαν για το αντρικό,αλλα κατεβαίνουν και εφηβικό.
Νομίζω υπερτερεί σαν υλικό της Αναγέννησης,αλλά ο x factor είναι το γήπεδο.
Το γηπεδάκι στο Ρουφ λοιπόν,που είναι ανοιχτό (και κακό ανοιχτό-εγώ ούτε μονό δεν θα έπαιζα εκεί) και θα χει και μια ψύχρα το βραδάκι,και θα είναι πολιτισμικό σοκ για τον Ηλυσιακό,που έχει συνηθίσει να αγωνίζεται μόνο σε κλειστά φέτος.
Κάτι άκουσα για αλλαγή έδρας,αλλά το θεωρώ απλή φήμη,καθώς σιγα μην συναινούσε σε κάτι τέτοιο η Αναγέννηση.

Τώρα που το  (ξανα)σκέφτομαι ,Κυριακή έχει αγώνα και το αντρικό του Ηλυσιακου,στις 17:00 με Ηρόδοτο. . .
Πως θα παίξουν τα παιδια;

ΑΕΚ- ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ :1

Δεν χρειάζεται να πούμε πολλά.
Η ΑΕΚ δεν εχει υπερομάδα,αλλα κατά  98% θα είναι η μια εκ των τριων που θα ανέβουν.
Ως εδώ ήταν για  Αθηναικό.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ- ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ:1

Εικόνα δεν έχω,αλλά απόσα ξέρω θα πω άσσο.

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ- ΑΣ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ  ΘΗΣΕΑΣ:1

Το Ψυχικό τερμάτισε πρώτο στον τρίτο(και δύσκολο) όμιλο και φαντάζει ως ένα από τα φαβορί για από πάνω,αλλά δεν το βλεπω να ανεβαινει.
Βασίζεται αποκλειστικά σε μια 5αδα(χωρίς καθολου αλλαγές),με παιδιά που ήρθαν για αντρικό(Γκάτζο,Χρυσός κλπ)και αν λείψει κανείς (όπως έλειψε ο Τζόι στον αγωνα με  ΚΟΧ λογω τραυματισμου),δεν υπάρχει ζωή...
Ασσος(με αμφίβολο Γκάτζο) και βλεπουμε μετά.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ- ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ:1

Η ΑΕΚ Περιστεριου έχει ακόμα αυτόν τον τρελό  προπονητή που γουσταρω ; smile.gif
Αυτο ειναι το ερώτημα.
Κατα τα άλλα ,μπορει να μου έχει χαρισει ένα από τα  συγκλονιστικότερα ματς σε εφηβικά που έχω  παρευρεθεί(πριν 3 χρόνια,τετοιο γύρο, στο Γαλάτσι),αλλά απόσα εχω ακούσει δεν θα συνεχίσει παρακάτω.
Δαφνη Δαφνιου λοιπον.

Αυτά.
Τολμώ να πω πως δεν βλέπω πολλα  ενδιαφέροντα ζευγαρώματα και γενικώς ενδιαφέρουσες ομάδες(ακόμα χειρότερα στο παιδικό).

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά και να γίνουν ωραίοι αγώνες.
Α ,και να γραφετε τι είδατε,όσοι πάτε.
Εγώ  δεν γράφω. . .

gavronick
18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ Β' 20 - 0 (ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΟΣ)
erasitexnis
QUOTE(Gkos @ Feb 19 2016, 22:15 ) *
Πάμε να δώσουμε και μεις προγνωστικά για τα μπαράζ των εφήβων ,αφού το κάνανε και τα άλλα παιδιά ,να έχει ενδιαφέρον!

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ- ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ:1

Πρέπει να'χει καλή ομάδα η Ηλιούπολη(εικόνα ντεν έκο),που τα προηγούμενα χρόνια(όχι πέρυσι) σε επίπεδο παίδων είχε φτάσει πολύ κοντά σε άνοδο,τα ίδια πάνω κάτω ισχύουν και για την Φιλοθέη,που φέτος έχω μικρή εικόνα.
Θα παω με την δύναμη της έδρας(ανοιχτό γηπεδάκι γαρ),και θα φλερτάρω έντονα με τον κουβά.

ΕΘΝΙΚΟΣ- ΧΟΛΑΡΓΟΣ:2

Δεν έχω εικόνα του Εθνικού,αλλά ούτε του Χολαργού(φέτος).
Έχω όμως από άλλες ομάδες του ομίλου του,και έχω και εικόνα από άλλες χρονιές του  ΚΟΧ, και όπως είπε και ο φίλος παραπάνω,θα στηριξω την καλή δουλειά που γίνεται.

ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ- ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ:1

Πολύ ενδιαφέρον σταύρωμα,που θα ήθελα να παρευρεθώ.
Ο Αρίωνας με αρκετά(πολλά) παιδιά,που ήταν πέρυσι Δούκα(είτε στην σχολική ,είτε στην ομάδα της  ΕΣΚΑ),έχει δυνατό σύνολο και βλέψεις,αφού κατάφερε σε έναν δύσκολο όμιλο να υπερκεράσει ομάδες όπως οι Κουκουβάουνες και να τερματίσει πρώτος.
Τα Βριλήσσια με Μπουντούρη,και μεταγραφές επίσης,θα'ναι δυσκολος αγώνας,αλλά θα πάρω έδρα και θα στενοχωρήσω τέκτονα,που το ταξίδι θα τελειώσει εδώ,χαχαsmile.gif

ΡΟΔΟΠΟΛΗ- ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ:2

Δεν έχω εικόνα καμία, διπλό.

ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ- ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ:1

Από τα  "καυτά" φαβορί για άνοδο η Τριπλή Κορώνα,που παρόλο που είχε πολλές αποχωρήσεις και δεν θυμίζει σε τίποτα την ομάδα που τερμάτισε τρίτη στο πρωτάθλημα παίδων πρόπερσι,έκανε καλές μεταγραφές και τερμάτισε πρώτη(και αήττητη νομίζω-βαριεμαι να κοιτάξω-σε εναν πολύ εύκολο όμιλο όμως) και θα προσπαθήσει να πετύχει ότι δεν κατάφερε πέρυσι για ένα γκολ-φάουλ του Μέλλιου,δηλαδή την άνοδο στην Α κατηγορια
Για Διόνυσο δεν έχω εικόνα,αλλά. . .

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ- ΑΜΙΛΛΑ:1
Πραγματικά στην τύχη ,θα πάρω έδρα.
Τελείως τύχη όμως.
Θυμαμαι περυσι πάντως,που τοσο σε παιδικό όσο σε εφηβικό,ο Φίλιππος ήταν πρώτος και έχασε σε αμφότερα στον πρώτο γύρο  ,εύκολα(άρα ειναι ευκολος όμιλος).

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ- ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ:2

Ακόμα ένα ενδιαφέρον σταύρωμα ,που θα ήθελα να παρευρεθώ,αλλα είναι αδύνατον λόγω ώρας. . .
Οι Κουκου επιστρέφουν (σχεδόν με την ίδια σύνθεση όπως τότε) στο γήπεδο που πριν δυο χρόνια έχασαν την άνοδο στο παιδικό από  την Ακαδήμια,και ξυπνάνε οι αναμνήσεις...
Στα αγωνιστικά,δεν έχουν πάει όσο καλά θα μπορούσαν ,ισως επαιξαν ρόλο και οι υποχρεώσεις καποιων παιδιών με το αντρικό(αγώνες Παρασκευή  βραδυ και άρα κουραση το Σαββατο,και όχι πολλες προπονήσεις σαν εφηβικό σκετο) ,και ουσιαστικα εξασφάλισαν την 2ρη θέση  του ομίλου με την νικη επί του (ξενυχτισμένου εκείνη την μέρα) Αρίωνα ,δυο αγωνιστικές πριν το τέλος αλλα και το 2 στα 2 με ΟΦΗ Ηρακλείου ,που έκανε το 0/2 με Λυκόβρυση να μην κοστίσει...
Εικόνα της γηπεδούχου δεν έχω,θα στηρίξω Κούκου αν και δεν πιστευω ότι μπορουν φετος να ανέβουν.
Του χρόνου...

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ- ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ:1

Το πλέον ενδιαφέρον στάυρωμα του πρώτου γύρου κατ εμέ,και θα προσπαθήσω να παρευρεθώ,παρά την άβολη μέρα και το άβολο γήπεδο...
Θα στηρίξω Αναγέννηση,παρότι θεωρώ Ηλυσιακό ανώτερη ομάδα...
Να έχεις βγει  πρώτος στον όμιλο με μια ήττα όλη και όλη,και να βρίσκεις Ηλυσιακό ,το λες και γκαντεμιά.
Αλλα με το σταυρωμα των ομιλων, από το να βρεις  ΑΕΚ,λες και ευχαριστώ...
Τα Πετράλωνα ,αρέσκονται να τρέχουν ,και στηρίζονται και σε παιδιά που ανέβασαν πέρυσι το παιδικό (όπως ανέβηκε-τα θυμάστε θαρρώ) στην Α,όσο και σε παιδιά που πέρυσι βρίσκονταν στο εφηβικό που έπεσε από την Α(λογω ηλικίας μπορούσαν ολοι να παραμεινουν) και πέρασαν ως πρώτα αφού νίκησαν τον Αθηναικό τελευταία αγωνιστική,και τον έστειλαν σε  ΑΕΚ.
Ο Ηλυσιακός πέρασε από τον "όμιλο του θανάτου"(όπου αρκετές ομάδες που αποκλειστήκαν,θα κάνανε περίπατο σε άλλους ομίλους) ως δεύτερος,αφού από ένα σημείο και μετά η ΑΕΚ ξέφυγε,ο ΦΟΑ δεν άντεξε στις αποχωρήσεις του και τελικά η Ενωση Ιλίου πήγε χωρις Σκόρδα στα Ιλίσσια και ηττήθηκε.
Στην ομάδα υπάρχουν παιδιά και από το περσινό παιδικό που ανέβηκε στην Α ,όσο και από το  περσινό εφηβικό που απέτυχε να νικησει την Νεα Μακρη και να ανεβει,συν καποια παιδια που ήρθαν για το αντρικό,αλλα κατεβαίνουν και εφηβικό.
Νομίζω υπερτερεί σαν υλικό της Αναγέννησης,αλλά ο x factor είναι το γήπεδο.
Το γηπεδάκι στο Ρουφ λοιπόν,που είναι ανοιχτό (και κακό ανοιχτό-εγώ ούτε μονό δεν θα έπαιζα εκεί) και θα χει και μια ψύχρα το βραδάκι,και θα είναι πολιτισμικό σοκ για τον Ηλυσιακό,που έχει συνηθίσει να αγωνίζεται μόνο σε κλειστά φέτος.
Κάτι άκουσα για αλλαγή έδρας,αλλά το θεωρώ απλή φήμη,καθώς σιγα μην συναινούσε σε κάτι τέτοιο η Αναγέννηση.

Τώρα που το  (ξανα)σκέφτομαι ,Κυριακή έχει αγώνα και το αντρικό του Ηλυσιακου,στις 17:00 με Ηρόδοτο. . .
Πως θα παίξουν τα παιδια;

ΑΕΚ- ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ :1

Δεν χρειάζεται να πούμε πολλά.
Η ΑΕΚ δεν εχει υπερομάδα,αλλα κατά  98% θα είναι η μια εκ των τριων που θα ανέβουν.
Ως εδώ ήταν για  Αθηναικό.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ- ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ:1

Εικόνα δεν έχω,αλλά απόσα ξέρω θα πω άσσο.

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ- ΑΣ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ  ΘΗΣΕΑΣ:1

Το Ψυχικό τερμάτισε πρώτο στον τρίτο(και δύσκολο) όμιλο και φαντάζει ως ένα από τα φαβορί για από πάνω,αλλά δεν το βλεπω να ανεβαινει.
Βασίζεται αποκλειστικά σε μια 5αδα(χωρίς καθολου αλλαγές),με παιδιά που ήρθαν για αντρικό(Γκάτζο,Χρυσός κλπ)και αν λείψει κανείς (όπως έλειψε ο Τζόι στον αγωνα με  ΚΟΧ λογω τραυματισμου),δεν υπάρχει ζωή...
Ασσος(με αμφίβολο Γκάτζο) και βλεπουμε μετά.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ- ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ:1

Η ΑΕΚ Περιστεριου έχει ακόμα αυτόν τον τρελό  προπονητή που γουσταρω ; smile.gif
Αυτο ειναι το ερώτημα.
Κατα τα άλλα ,μπορει να μου έχει χαρισει ένα από τα  συγκλονιστικότερα ματς σε εφηβικά που έχω  παρευρεθεί(πριν 3 χρόνια,τετοιο γύρο, στο Γαλάτσι),αλλά απόσα εχω ακούσει δεν θα συνεχίσει παρακάτω.
Δαφνη Δαφνιου λοιπον.

Αυτά.
Τολμώ να πω πως δεν βλέπω πολλα  ενδιαφέροντα ζευγαρώματα και γενικώς ενδιαφέρουσες ομάδες(ακόμα χειρότερα στο παιδικό).

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά και να γίνουν ωραίοι αγώνες.
Α ,και να γραφετε τι είδατε,όσοι πάτε.
Εγώ  δεν γράφω. . .


Η προκηρυξη αρθρο 4, επιβαλει κλειστο εφ οσον υπαρχει τετοιο στο Δημο εδρα της γηπεδουχου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.