Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός Superfoods vs Maccabi Fox Tel Aviv
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
stefkorner
QUOTE (jazz thrilos @ Dec 20 2017, 18:55 ) *
Απο τον Τόμιτς παίζει να είναι καλύτερος και ο Βουγιούκας!! laugh.gif Ποτέ δεν τον πήγαινα αυτό τον παίχτη, σοφτ στην άμυνα, προβλέψιμος στην επίθεση. Στα 22 του ήταν παίχτης με προοπτική, με μηδέν εξέλιξη στα 30 του πλέον μάλλον πρώην παίχτη θυμίζει.


κρατα μικρο καλαθι γιατι εχει αρχισει και ανεβαινει ! μεχρι προτινος και εγω απορουσα πως παραμενει στην Μπαρτσα ..!
ασε και συνηθιζει να μας γλενταει ! τον φοβαμαι και για το οακα rolleyes.gif
δεν παυει να ειναι εξαιρετικα ποιοτικος ομως ! και ο καλυτερος πασερ υψους over 2.10 ,στην ευρωπη ,τα τελευταια χρονια


QUOTE (basketikos13 @ Dec 20 2017, 19:29 ) *
O παραχουσκι ειναι σιγουρα αναμεσα στα καλυτερα κλασικα πενταρια της ευρωπης.
Βασικα μετα απο στιματς, ταρτσεφσκι, βοιτμαν και ντουμπλεβιτς αυτον θα διαλεγα.
Σιγουρα θα τον διαλεγα αναμεσα απο τομιτς, πλαις, κουζμιτς και μιλουτινοφ.


οκ καλοι παικτες και αυτοι που αναφερεις !βεβαια αλλη κατηγορια εντελως ο ταρσεφσκι ! ποσο μαλλον ο ντουμπλιεβιτς ! 4ρο-5ρι λες και ο αλλος αναφερει κλασσικο σεντερ !οτι να ναι δηλαδη

βαζεις και Παραχουσκι πανω απο Μιλουτινοφ και Ταρσεφσκι συνολικα καπου 2 επιπεδα πανω ;; και αυτο επειδη ο Μιλουτινοφ τυγχανει να ειναι παικτης του Ολυμπιακου να φανταστω.. ;;; καθολου οπαδικης προελευσης οι συλλογισμοι σου... smiley.gif
basketikos13
QUOTE(stefkorner @ Dec 20 2017, 12:33 ) *
κρατα μικρο καλαθι γιατι εχει αρχισει και ανεβαινει ! μεχρι προτινος και εγω απορουσα πως παραμενει στην Μπαρτσα ..!
ασε και συνηθιζει να μας γλενταει ! τον φοβαμαι και για το οακα rolleyes.gif
δεν παυει να ειναι εξαιρετικα ποιοτικος ομως ! και ο καλυτερος πασερ υψους over 2.10 ,στην ευρωπη ,τα τελευταια χρονια




οκ καλοι παικτες και αυτοι που αναφερεις !βεβαια αλλη κατηγορια εντελως ο ταρσεφσκι ! ποσο μαλλον ο ντουμπλιεβιτς ! 4ρο-5ρι λες και ο αλλος αναφερει κλασσικο σεντερ !οτι να ναι δηλαδη

βαζεις και Παραχουσκι πανω απο Μιλουτινοφ και Ταρσεφσκι συνολικα καπου 2 επιπεδα πανω ;; και αυτο επειδη ο Μιλουτινοφ τυγχανει να ειναι παικτης του Ολυμπιακου να φανταστω.. ;;; καθολου οπαδικης προελευσης οι συλλογισμοι σου... smiley.gif



Κοιταξε φιλε οι συλλογισμοι δεν ειναι καθολου οπαδικης προελευσης.
Ο ταρτσεφσκι μ αρεσει παραπανω απο τους κουζμιτς και μιλουτινοφ, οπως και ο παραχουσκι.
Επισης ταρτσεφσκι και ντουμπλεβιτς βασικο τους χαρακτηριστικο ειναι οτι παιζουν κυριως με πλατη γι αυτο τοας καταταξα στα κλασικα πενταρια παλια κοπης.

Αν καινομιζω οτι δεν χρειαζομαστε τετοιου ειδους ψηλο αλλα αθλητικο ψηλο. Αυτος που πρεπει να αποχωρησει ειναι ο ογκαστ και ο βουγιουκας να μεινει για τριτος και 5 για λεπτα.
stefkorner
QUOTE (basketikos13 @ Dec 20 2017, 18:39 ) *
Αν καινομιζω οτι δεν χρειαζομαστε τετοιου ειδους ψηλο αλλα αθλητικο ψηλο. Αυτος που πρεπει να αποχωρησει ειναι ο ογκαστ και ο βουγιουκας να μεινει για τριτος και 5 για λεπτα.


μπερδευτηκες ,δεν συζηταμε για αυτους τους παικτες ως προς εμας !

παντως εσυ και ο kwsn men παιζει να ειστε οι μοναδικοι παγκοσμιως που βλεπουν τον Μιλουτινοφ 1 σκαλι κατω απο Παραχουσκι και 2 κατω απο τον Ταρσεφσκι ( τον οποιο εχουν δει μονο σε ενα ματς στο οακα ..)
τι σου ειναι τα οπαδικα γυαλια τελικα smiley.gif
thanath
QUOTE (stefkorner @ Dec 20 2017, 13:33 ) *
κρατα μικρο καλαθι γιατι εχει αρχισει και ανεβαινει ! μεχρι προτινος και εγω απορουσα πως παραμενει στην Μπαρτσα ..!
ασε και συνηθιζει να μας γλενταει ! τον φοβαμαι και για το οακα rolleyes.gif
δεν παυει να ειναι εξαιρετικα ποιοτικος ομως ! και ο καλυτερος πασερ υψους over 2.10 ,στην ευρωπη ,τα τελευταια χρονια




οκ καλοι παικτες και αυτοι που αναφερεις !βεβαια αλλη κατηγορια εντελως ο ταρσεφσκι ! ποσο μαλλον ο ντουμπλιεβιτς ! 4ρο-5ρι λες και ο αλλος αναφερει κλασσικο σεντερ !οτι να ναι δηλαδη

βαζεις και Παραχουσκι πανω απο Μιλουτινοφ και Ταρσεφσκι συνολικα καπου 2 επιπεδα πανω ;; και αυτο επειδη ο Μιλουτινοφ τυγχανει να ειναι παικτης του Ολυμπιακου να φανταστω.. ;;; καθολου οπαδικης προελευσης οι συλλογισμοι σου... smiley.gif


Στην προσπάθεια σου να γίνεις politically correct και να μην χαρακτηριστείς οπαδός, όπως εύκολα το κάνεις εσύ με όλους τους υπόλοιπους χάνεις την μπάλα. Είναι κακό να θεωρεί τον Παραχούσκι κάποιος στην παρούσα φάση καλύτερο του Μίλου? Ο Μιλουτίνοφ έχει τεράστιο ποτένσιαλ αλλά είναι ακόμα σε πρώιμο στάδιο της καριέρας του. Ο άλλος είναι φθασμένος παίχτης με πάρα πολύ καλή χρονιά στην EL με την Νιζνι (αν θυμάμαι καλά), με αξιοπρεπέστατες χρονιές στην Unics και γενικά καλή παρουσία στην EL. Μέχρι πέρυσι ακόμα και οι φίλοι του ΟΣΦΠ τον έβριζαν τον Μιλουτίνοφ...


stefkorner
QUOTE (thanath @ Dec 20 2017, 18:44 ) *
Στην προσπάθεια σου να γίνεις politically correct και να μην χαρακτηριστείς οπαδός, όπως εύκολα το κάνεις εσύ με όλους τους υπόλοιπους χάνεις την μπάλα. Είναι κακό να θεωρεί τον Παραχούσκι κάποιος στην παρούσα φάση καλύτερο του Μίλου? Ο Μιλουτίνοφ έχει τεράστιο ποτένσιαλ αλλά είναι ακόμα σε πρώιμο στάδιο της καριέρας του. Ο άλλος είναι φθασμένος παίχτης με πάρα πολύ καλή χρονιά στην EL με την Νιζνι (αν θυμάμαι καλά), με αξιοπρεπέστατες χρονιές στην Unics και γενικά καλή παρουσία στην EL. Μέχρι πέρυσι ακόμα και οι φίλοι του ΟΣΦΠ τον έβριζαν τον Μιλουτίνοφ...


οκκ βρεθηκε και ο 3ος παγκοσμιως που(την παρουσα στιγμη) θεωρει τον Παραχουσκι καλυτερο του Μιλουτινοφ,επειδη απλα ειναι αξιοπρεπεστατος,πραγμα για το οποιο εννοειται πως δεν διαφωνουμε !
αν καταφερετε να γινετε και καρε.. παραιτουμαι smiley.gif
thanath
QUOTE (stefkorner @ Dec 20 2017, 14:53 ) *
οκκ βρεθηκε και ο 3ος παγκοσμιως που(την παρουσα στιγμη) θεωρει τον Παραχουσκι καλυτερο του Μιλουτινοφ,επειδη απλα ειναι αξιοπρεπεστατος,πραγμα για το οποιο εννοειται πως δεν διαφωνουμε !
αν καταφερετε να γινετε και καρε.. παραιτουμαι smiley.gif


Είδες ότι κάνεις μονίμως αυτό που σε είχα κατηγορήσει και την προηγούμενη φορά? Σου έγραψα κάπου ότι θεωρώ καλύτερο τον Παραχούσκι? Σου είπα ότι δεν είναι παράλογο να υπάρχει κάποιος που στην παρούσα φάση να τον προτιμάει και ότι δεν έχει να κάνει μόνο με οπαδικές προτιμήσεις!

Γιατί θες να το δεις γραμμένο και για να σταματήσεις να γράφεις κατά το δοκούν και να ερμηνεύεις τα γραφόμενα των άλλων όπως εσύ θες. Όχι εγώ προσωπικά θεωρώ καλύτερο τον Μιλουτίνοφ. Εμένα μου άρεσε και όταν ακόμα όλοι τον έβριζαν! Είναι πάρα πολύ καλός ψηλός! Αν μείνει Ευρώπη θα κυριαρχεί. Αν πάει Αμερική θα είναι μέσα στους above the average ψηλούς του ΝΒΑ.

Απλά σου έγραψα απλά τι μπορεί να βλέπει κάποιος στην σύγκριση των 2 παικτών και να μην καταλήγει στην δική σου επιλογή.

ΥΓ. Θα ήθελα πάρα πολύ να ήσουν στο φόρουμ όταν όλοι όσοι υπερασπιζόμασταν τον Κούζμιτς λοιδορούμασταν, και τι θα έλεγες για την σύγκρηση των 2 παικτών, ενώ τώρα τον κατατάσεις στους καλύτερούς του....

ΥΓ1. Συνέχισε να παρουσιάζεις όπως σου άρεσει ό,τι σου αρέσει! Καλή καρδιά! smiley.gif

ΥΓ2. Μακάρι να φτάσουν το καρέ wink.gif
stefkorner
QUOTE (thanath @ Dec 20 2017, 19:00 ) *
Είδες ότι κάνεις μονίμως αυτό που σε είχα κατηγορήσει και την προηγούμενη φορά? Σου έγραψα κάπου ότι θεωρώ καλύτερο τον Παραχούσκι? Σου είπα ότι δεν είναι παράλογο να υπάρχει κάποιος που στην παρούσα φάση να τον προτιμάει και ότι δεν έχει να κάνει μόνο με οπαδικές προτιμήσεις!

Γιατί θες να το δεις γραμμένο και για να σταματήσεις να γράφεις κατά το δοκούν και να ερμηνεύεις τα γραφόμενα των άλλων όπως εσύ θες. Όχι εγώ προσωπικά θεωρώ καλύτερο τον Μιλουτίνοφ. Εμένα μου άρεσε και όταν ακόμα όλοι τον έβριζαν! Είναι πάρα πολύ καλός ψηλός! Αν μείνει Ευρώπη θα κυριαρχεί. Αν πάει Αμερική θα είναι μέσα στους above the average ψηλούς του ΝΒΑ.

Απλά σου έγραψα απλά τι μπορεί να βλέπει κάποιος στην σύγκριση των 2 παικτών και να μην καταλήγει στην δική σου επιλογή.

ΥΓ. Θα ήθελα πάρα πολύ να ήσουν στο φόρουμ όταν όλοι όσοι υπερασπιζόμασταν τον Κούζμιτς λοιδορούμασταν, και τι θα έλεγες για την σύγκρηση των 2 παικτών, ενώ τώρα τον κατατάσεις στους καλύτερούς του....

ΥΓ1. Συνέχισε να παρουσιάζεις όπως σου άρεσει ό,τι σου αρέσει! Καλή καρδιά! smiley.gif

ΥΓ2. Μακάρι να φτάσουν το καρέ wink.gif


τωρα τα εβαλες στην σωστη τους βαση τα πραγματα και δεκτον ,δεν εισαι ο 3ος !κατι μου λεει οτι τελικα μια χαρα μπορουμε να συννενοηθουμε με σενα ,απλα εκατσε να το παρουμε στραβα στην αρχη.. rolleyes.gif

οι αναφορες βεβαια ειχαν να κανουν με τα δεδομενα των παικτων την παρουσα στιγμη !οχι να συγκρινουμε το πικ του Παραχουσκι με τις χειροτερες προπερσινες περιοδους του Μιλουτινοφ ξερω γω.. huh.gif huh.gif

εννοειται δεν ειναι ευκολο για χομπιστες σαν εμας εδω μεσα.. γενικα, να διαθετουμε την μπασκετικη ματια ωστε να ημασταν σε θεση να διακρινουμε τοτε την προοπτικη του Μιλουτινοφ !και μενα στην αρχη μια χρυση μετριοτητα μου φαινοταν ! μαλιστα ερχοταν στο μυαλο μου η περιπτωση Μαριτς ,που εκανε παπαδες με Παρτιζαν ,αλλα στην επομενη μεγαλη ομαδα φανηκε πολυ λιγος..!
οσο για Κουζμιτς απλα ατυχησαμε και οι δυο wink.gif!χωρις να ειχα αντιληφθει απολυτα το επιπεδο του,το οποιο ειδαμε στην συνεχεια..τον θεωρουσα πολυ καλη περιπτωση για 2ο ψηλο ! σιγουρα ομως με εξεπληξε η επομενη εκπληκτικη του σεζον!
basketikos13
QUOTE(stefkorner @ Dec 20 2017, 12:44 ) *
μπερδευτηκες ,δεν συζηταμε για αυτους τους παικτες ως προς εμας !

παντως εσυ και ο kwsn men παιζει να ειστε οι μοναδικοι παγκοσμιως που βλεπουν τον Μιλουτινοφ 1 σκαλι κατω απο Παραχουσκι και 2 κατω απο τον Ταρσεφσκι ( τον οποιο εχουν δει μονο σε ενα ματς στο οακα ..)
τι σου ειναι τα οπαδικα γυαλια τελικα smiley.gif


Δεν μπερδευτηκα μιλησα γενικοτερα και αργοτερα αναφερθηκα στο θεμα ψηλου που μας καιει.
Μαλιστα για να με αντικειμενικος πρεπει να θεωρω καλυτερο τον μιλουτινοφ απο ταρτσεφσκι παραχουσκι.
Ζητω ο μιλουτινοφ λοιπον. Σ' αφηνω τωρα, παω να τυπωσω μλουζακι μιλουτινοφ...
stefkorner
QUOTE (basketikos13 @ Dec 20 2017, 20:18 ) *
Μαλιστα για να με αντικειμενικος πρεπει να θεωρω καλυτερο τον μιλουτινοφ απο ταρτσεφσκι παραχουσκι.
Ζητω ο μιλουτινοφ λοιπον. Σ' αφηνω τωρα, παω να τυπωσω μλουζακι μιλουτινοφ...


οχι για να εισαι αντικειμενικος ! για να εισαι λογικος και να μην σε θολωνει η οπαδικη μαστουρα ! με αγαπη στο λεω wub.gif
KWSN_Men
stefkorner δεν κινείται ο κόσμος γύρω σου για να πρέπει να μαζευτούμε πολλοί για να σε βγάλουμε λάθος.
shtarkws
Κυριοι, παρακαλω να πεσουν οι τονοι. Δεν χρειαζεται να συμφωνουμε ολοι και παντα, ουτε ομως να αφοριζουμε οποιον δεν συμφωνει με εμας. Θα το πω για τελευταια φορα, δεν υπαρχει λογος να χαλιομαστε. Υπαρχει και το ignore
paobc3
QUOTE (rahxephon13 @ Dec 20 2017, 10:02 ) *
Έχω διαπίστωση μια διάσταση απόψεων σχετικά με την άμυνα του ντεμον, εδώ στο φόρουμ υπαρχή η αίσθηση ότι αμυντικά ο παίχτης είναι κακός ενώ η πλευρά των δημοσιογράφων εκθειάζουν την άμυνα του, χθες ο παπαδογιαννης το ανέφερε στο live του αγώνα (ότι βρήκε ρυθμό μεσώ τις καλής του άμυνας) και το ανέφερε μετά και στο άρθρο που ανέβασε και το ίδιο συνέβη με των λαουδη στο δικό του άρθρο γιατί λέτε οι γίνεται αυτό μήπως έχουμε αδικήσει καπως των παίχτη? (τουλάχιστον στο συγκεκριμένο κομμάτι) η θεωρείτε ότι οι δημοσιογράφοι γράφουν άπλα μπαρούφες? γιατί να υπάρχει άλλο κίνητρο (γραμμή από την καε) το θεωρό απίθανο εσάς πια είναι η γνώμη σας?.


Ναι διάβασα και εγω το άρθρο του κ.Παπαδόγιαννη και γενικά αναφέρε ότι ο παίκτης είναι πολύ καλός στην άμυνα μετά από αλλαγές..Τον παίκτη δεν το ήξερα ,με αυτά τα λίγα που έχουμε παρακολουθήσει ,ναι εχθές έβγαλε μια σημαντική άμυνα πάνω στον Κοουλ αν θυμάμαι καλά και μια που έκοψε την πάσα στον ψηλό κάτω από την ρακέτα..Εφαγε όμως και πολλά αντίστοιχα καλάθια στην προσωπική του μονομαχία με τον Κόουλ.Καλό είναι που οι απόψεις διίστανται .Γενικότερα αυτό που στην πλειοψηφία συμφωνούμε είναι ότι ο Ντένμον το πρόβλημα που έχει είναι κυρίως ψυχολογικό.Φάνηκε και εχθές με το που έβαλε το 2ο τρίποντο πως όλη η ομάδα σηκώθηκε από τον πάγκο..Λες και τους έφυγε ένα βάρος για τον συγκεκριμένο παίκτη.Εγω τον πιστεύω τουλάχιστον για τα λεπτά που παίζει ότι μπορεί να προσφέρει δεν λέω ότι είναι κανάς ουάου ,αλλά το να πάρουμε κάτι αντίστοιχο που πάλι πρέπει να περιμένουμε αν θα μας βγει για μένα δεν στέκει...Υπομονή έχω, τον παίκτη τον πιστεύω σε γενικές γραμμές ,ας μα κάνει να γράφουμε τις κωλοτούμπες στο ματς με τον Ερυθρό!
stefkorner
QUOTE (KWSN_Men @ Dec 20 2017, 19:36 ) *
stefkorner δεν κινείται ο κόσμος γύρω σου για να πρέπει να μαζευτούμε πολλοί για να σε βγάλουμε λάθος.


δεν ξερω αν το χεις καταλαβει ,αλλα ο μοναδικος εισαι που πιστευει οτι ο Παραχουσκι ειναι ο καλυτερος καθαρος σεντερ στην ευρωλιγκα! αντε να το πιστευει και η μανα του Παραχουσκι ...! ακομα και ο basketikos13 που μας εχει συνηθισει σε σοκαριστικες..δηλωσεις δεν τον τοποθετει στους τοπ!
δεν ψαχνω για εχθρους ,ουτε για αντιπαραθεσεις !παραμενεις ο μοναδικος ανθρωπος που δεν θα μπορεσω ποτε να συννενοηθω,εστω για μια φορα! με τον εναν η τν αλλο τροπο με ολους τους αλλους τα βρισκουμε στο τελος και δεν χαλαμε τις καρδιες μας..!
στην περιπτωση σου θα ακολουθησω τελικα αυτο μας προτεινει ο mod περι ignore !ειχα ξεχασει και την υπαρξη της επιλογης !μεγαλη εφευρεση.. rolleyes.gif

green_sky
Ο Ντενμον δεν ειναι παιχτης κλασης.Αν ηταν δεν θα τον αφηναν οι Τουρκοι να φυγει απο εκει.Καποια ομαδα θα τον ειχε βουτηξει απο την Γκαζιαντεπ.Αυτο ειναι το ενα κρατουμενο.
Το αλλο ομως κρατουμενο ειναι το εξης :
Στα γκαρντ υπαρχουν Καλαθης,Λεκα,Παππας,Λοτζεσκι και ο Ντενμον.Δεν βαζω καθολου Ριβερς στο 2.Υπαρχουν οι παραπανω 5.
Ας παρουμε σαν υποθεση οτι διωχνει τον Ντενμον και φερνει καποιον αλλον γκαρντ.
Θα μπορουσε καποιος να μου γραψει τους χρονους που θα επαιζαν ο Καλαθης , ο Λεκα,ο Παππας,ο Λοτζεσκι και ο καιρνουργιος γκαρντ που ας το δεχτω οτι θα ειναι και πιο καλος παιχτης απο τον Ντενμον ?
Ποσο θα παιζει ο καθενας απο τους παραπανω ωστε η ομαδα να μην γινει @@@@@@@@@@?
Για μενα το ζητουμενο εφοσον ο Λοτζεσκι δειχνει να ανεβαινει ματς με το ματς,ειναι ο Ντενμον να σταθεροποιησει την αποδοση του.
Δεν θελω να μπαινει μεσα και να γραφει εικοσαρες.Εγω θα ειμαι ευχαριστημενος αν στα λεπτα που του αναλογουν χωρις να κανει καταχρηση προσπαθειων δινει 8-10 ποντους στην επιθεση και παιζει και την αμυνα του.
Πιστευω παντως οτι στα γκαρντ με τον εναν ή τον αλλο τροπο ο Πασκουαλ εχει βρει ισσοροπιες.
irving
QUOTE(green_sky @ Dec 20 2017, 15:29 ) *
Ο Ντενμον δεν ειναι παιχτης κλασης.Αν ηταν δεν θα τον αφηναν οι Τουρκοι να φυγει απο εκει.Καποια ομαδα θα τον ειχε βουτηξει απο την Γκαζιαντεπ.Αυτο ειναι το ενα κρατουμενο.
Το αλλο ομως κρατουμενο ειναι το εξης :
Στα γκαρντ υπαρχουν Καλαθης,Λεκα,Παππας,Λοτζεσκι και ο Ντενμον.Δεν βαζω καθολου Ριβερς στο 2.Υπαρχουν οι παραπανω 5.
Ας παρουμε σαν υποθεση οτι διωχνει τον Ντενμον και φερνει καποιον αλλον γκαρντ.
Θα μπορουσε καποιος να μου γραψει τους χρονους που θα επαιζαν ο Καλαθης , ο Λεκα,ο Παππας,ο Λοτζεσκι και ο καιρνουργιος γκαρντ που ας το δεχτω οτι θα ειναι και πιο καλος παιχτης απο τον Ντενμον ?
Ποσο θα παιζει ο καθενας απο τους παραπανω ωστε η ομαδα να μην γινει @@@@@@@@@@?
Για μενα το ζητουμενο εφοσον ο Λοτζεσκι δειχνει να ανεβαινει ματς με το ματς,ειναι ο Ντενμον να σταθεροποιησει την αποδοση του.
Δεν θελω να μπαινει μεσα και να γραφει εικοσαρες.Εγω θα ειμαι ευχαριστημενος αν στα λεπτα που του αναλογουν χωρις να κανει καταχρηση προσπαθειων δινει 8-10 ποντους στην επιθεση και παιζει και την αμυνα του.
Πιστευω παντως οτι στα γκαρντ με τον εναν ή τον αλλο τροπο ο Πασκουαλ εχει βρει ισσοροπιες.

δικαιο εχεις για τα λεπτα. εκτος ομως απο τα λεπτα σημαντικο ρολο παιζουν και τα σουτ που θα παρει ο καθε παιζτης αλλα και ποσο κραταει τη μπαλα στα χερια του. αμα παρουμε παιχτη που θελει τη μπαλα στα χερια του, τοτε θα μπερδευτει η ομαδα καθως τετοιοι παιχτες ειναι ο καλαθης ο λεκα ο παππας και μπορεις να τη δωσεις και λιγο στον λοτζεσκι. οποτε οι ισορροποιες καπου θα χαλασουν. ο παιχτης που θα κουμπωνε στην ομαδα ειναι ενας με τιμια δημιουργια αλλα κοντρολαρισμενος και με καλο σουτ οπου δεν θα κανει καθολου καταχρηση. ενας μου ερχεται στο μυαλο και τον πηρε ο ολυμπιακος το καλοκαιρι.

ο ντενμον αμα ηταν παιχτης οπου θα εκανε λιγα σουτ και θα τα εβαζε θα ηταν ιδανικος στο μπασκετ που θελει να παιξει ο πασκουαλ. το προβλημα ειναι οτι θελει αρκετα σουτ για να βρει ρυθμο και ειναι παιχτης ψυχολογιας. αμα δεν μπορουμε να βρουμε κατι καλυτερο (δυσκολο για την εποχη) τοτε ας τον κρατησουμε. με καλο παππα και λεκα τοτε δεν εχουμε θεμα στην περιφερεια.

υγ. αρχιζει και μου αρεσει ο γκαμπριελ. ειναι πιο μαχητικος, κυνηγαει ολα τα ριμπαουντ και βγαζει ενεργεια! μακαρι να συνεχισει ετσι. φαινεται να εχει μεγαλο κινητρο.
stefkorner
QUOTE (irving @ Dec 20 2017, 21:52 ) *
υγ. αρχιζει και μου αρεσει ο γκαμπριελ. ειναι πιο μαχητικος, κυνηγαει ολα τα ριμπαουντ και βγαζει ενεργεια! μακαρι να συνεχισει ετσι. φαινεται να εχει μεγαλο κινητρο.


οτι εχει κινητρο ,εχει ! αλλα ταυτοχρονα εχει και πιεση ! εξ ου και τα πολλα αστοχα τριποντα !
και χθες κανονικα για 0/3 ηταν..!
αλλα τι καινουργιο βλεπεις τελευταια και σ αρεσει ;
ηταν γνωστο απο πριν οτι στο οακα κυνηγαει και δινει ενεργεια παιζει με αλλη ωθηση ,πιθανοτατα λογο της εδρας !
παιζει πολυ με τα φυσικα του προσοντα και με το ενστικτο του ,που αλλοτε τον επιβεβαιωνει και αλλοτε τον προδιδει!και δυστυχως αυτο παει ραντομ..!
χθες πχ πηγε πανω σε ατομικη αμυνα στο λοου ποστ να βγει μπροστα να κλεψει ,απο λαθος εκτιμηση και τελικα προεκυψαν 2 ευκολοι ποντοι για την Μακαμπι !
για να παιξεις συνολικα καλη αμυνα δεν αρκει η ενεργεια ,το παθος και ενα ενστικτο !πρεπει να βοηθαει λιγο και το μυαλο!και σε εδρες σαν αυτη που ακολουθει αυριο το μυαλο πρεπει να δουλευει καλα ! οχι να χανεται σε καθε περιστροφη ! δηλαδη αν αυριο τον δουμε παλι να κανει επιθετικα φαουλ στα πρωτα του σκριν η να τρωει καλαθια απο οποιον αντιπαλο παιφτει πανω στις αλλαγες ,δεν ξερω αν θα πρεπει να αναρωτιομαστε παλι για το τι εφταιξε..... rolleyes.gif
green_sky
QUOTE (irving @ Dec 20 2017, 15:52 ) *
δικαιο εχεις για τα λεπτα. εκτος ομως απο τα λεπτα σημαντικο ρολο παιζουν και τα σουτ που θα παρει ο καθε παιζτης αλλα και ποσο κραταει τη μπαλα στα χερια του. αμα παρουμε παιχτη που θελει τη μπαλα στα χερια του, τοτε θα μπερδευτει η ομαδα καθως τετοιοι παιχτες ειναι ο καλαθης ο λεκα ο παππας και μπορεις να τη δωσεις και λιγο στον λοτζεσκι. οποτε οι ισορροποιες καπου θα χαλασουν. ο παιχτης που θα κουμπωνε στην ομαδα ειναι ενας με τιμια δημιουργια αλλα κοντρολαρισμενος και με καλο σουτ οπου δεν θα κανει καθολου καταχρηση. ενας μου ερχεται στο μυαλο και τον πηρε ο ολυμπιακος το καλοκαιρι.

ο ντενμον αμα ηταν παιχτης οπου θα εκανε λιγα σουτ και θα τα εβαζε θα ηταν ιδανικος στο μπασκετ που θελει να παιξει ο πασκουαλ. το προβλημα ειναι οτι θελει αρκετα σουτ για να βρει ρυθμο και ειναι παιχτης ψυχολογιας. αμα δεν μπορουμε να βρουμε κατι καλυτερο (δυσκολο για την εποχη) τοτε ας τον κρατησουμε. με καλο παππα και λεκα τοτε δεν εχουμε θεμα στην περιφερεια.

υγ. αρχιζει και μου αρεσει ο γκαμπριελ. ειναι πιο μαχητικος, κυνηγαει ολα τα ριμπαουντ και βγαζει ενεργεια! μακαρι να συνεχισει ετσι. φαινεται να εχει μεγαλο κινητρο.

Δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι Αμερικανοι γκαρντ ειδικα στα κυβικα Ντενμον που να παιζουν χωρις να εχουν την μπαλα στα χερια.Οποιον και να παρουμε τα ιδια θα κανει.Μιλαω παντα για παιχτες επιπεδου Ντενμον και με παραστασεις επιπεδου Ντενμον.Ετσι μαθαινουν να παιζουν αυτοι ,για αυτο και πολλοι με το που θα μπουν στο αεροπλανο για να ερθουν στην στην Ευρωπη βγαζουν το μεροκαμματο κανοντας τον πλειμεικερ ενω επι της ουσιας ειναι καθαρα σουτιγκ γκαρντ.
Και χθες αν παρατηρησες ο Ντενμον ξεμπλοκαρε οταν του εδωσε την μπαλα στα χερια στην τεταρτη περιοδο.Αυτος για να δειξει πραγματα θελει χρονο μεσα στο γηπεδο.Με το μπες βγες δεν προκειται ποτε να κανει προκοπη στον Εξαστερο.Απο την αλλη αυτοι που τον εφεραν δεν νομιζω να περιμεναν και πολυ διαφορετικα πραγματα και αν τα περιμεναν κακως τα περιμεναν.
Δεν γινεται να εχουμε απαιτησεις να αλλαξει ο παιχτης απο την μια μερα στην αλλη.Σιγα σιγα και αν.......................
Ο Στρελνιεκς ειναι παιχτης που ειχε ηδη γραψει χιλιομετρα στην Ευρωλιγκα πριν ερθει Ελλαδα ,παιζει με αλλη κουλτουρα και λογικη μπασκετ και βεβαια κοστισε και πιο πολλα απο τον Ντενμον.
Χθες παντως εγω εχω την αποψη οτι ο Αμερικανος τα πηγε μια χαρα ,αναλογικα παντα με τις απολαβες που παιρνει.
irving
QUOTE(stefkorner @ Dec 20 2017, 16:12 ) *
οτι εχει κινητρο ,εχει ! αλλα ταυτοχρονα εχει και πιεση ! εξ ου και τα πολλα αστοχα τριποντα !
και χθες κανονικα για 0/3 ηταν..!
αλλα τι καινουργιο βλεπεις τελευταια και σ αρεσει ;
ηταν γνωστο απο πριν οτι στο οακα κυνηγαει και δινει ενεργεια παιζει με αλλη ωθηση ,πιθανοτατα λογο της εδρας !
παιζει πολυ με τα φυσικα του προσοντα και με το ενστικτο του ,που αλλοτε τον επιβεβαιωνει και αλλοτε τον προδιδει!και δυστυχως αυτο παει ραντομ..!
χθες πχ πηγε πανω σε ατομικη αμυνα στο λοου ποστ να βγει μπροστα να κλεψει ,απο λαθος εκτιμηση και τελικα προεκυψαν 2 ευκολοι ποντοι για την Μακαμπι !
για να παιξεις συνολικα καλη αμυνα δεν αρκει η ενεργεια ,το παθος και ενα ενστικτο !πρεπει να βοηθαει λιγο και το μυαλο!και σε εδρες σαν αυτη που ακολουθει αυριο το μυαλο πρεπει να δουλευει καλα ! οχι να χανεται σε καθε περιστροφη ! δηλαδη αν αυριο τον δουμε παλι να κανει επιθετικα φαουλ στα πρωτα του σκριν η να τρωει καλαθια απο οποιον αντιπαλο παιφτει πανω στις αλλαγες ,δεν ξερω αν θα πρεπει να αναρωτιομαστε παλι για το τι εφταιξε..... rolleyes.gif

στα 2 τελευταια παιχνιδια ειδα να κυνηγαει ολα τα ριμπαουντ και να γινεται πιο σκληρος. διεκδηκει ολες τις μπαλες. δεν εγινε ξαφνικα καλος αμυντικος. τη θυμαμαι τη φαση που λες, φυσικα και φταιει ο γκαμπριελ.
αυτο που λεω ειναι οτι παρα την ενεργεια που δινει το οακα, στα 2 τελευταια ματς ο γκαμπριελ ειναι πιο μαχητικος. μπορει να μην σημαινει και κατι, μπορει να ειναι περιπτωση παππα με την εννοια οτι θα κερδισει τα λεπτα του μεσα απο την αμυνα μιας και δεν ειναι κανενα επιθετικο οπλο. θα δειξει στα επομενα παιχνιδια..
SC13
Καλα μαγκες αμα ο Ντενμον εβρισκε χτυπατε ξυλο τραυματιες ποτε τον Καλαθη και ποτε τον Παππα οπως ο Στρελνιεκς τους Σπανουλη και Μαντζαρη θα σας ελεγα τι οργια θα κανε...Αλλο να ξεκιναει η σεζον και να εισαι βασικοτατος και αλλο ρολιστας του 5-10λεπτου και να βγαινεις το υπολοιπο ματς ή να χτυπας dnp.Για μενα ο Ντενμον εχει περισσοτερο ταλεντο απο Στρελνιεκς απλα ο δευτερος ηταν τυχερος και βρηκε ρυθμο-ψυχολογια αρα και τσαμπουκα και βγηκε εν τελει μπροστα.Τωρα που γυρισε ο Σπανουλης να δουμε ποσο θα παιζει και τι θα κανει...
irving
QUOTE(SC13 @ Dec 20 2017, 17:24 ) *
Καλα μαγκες αμα ο Ντενμον εβρισκε χτυπατε ξυλο τραυματιες ποτε τον Καλαθη και ποτε τον Παππα οπως ο Στρελνιεκς τους Σπανουλη και Μαντζαρη θα σας ελεγα τι οργια θα κανε...Αλλο να ξεκιναει η σεζον και να εισαι βασικοτατος και αλλο ρολιστας του 5-10λεπτου και να βγαινεις το υπολοιπο ματς ή να χτυπας dnp.Για μενα ο Ντενμον εχει περισσοτερο ταλεντο απο Στρελνιεκς απλα ο δευτερος ηταν τυχερος και βρηκε ρυθμο-ψυχολογια αρα και τσαμπουκα και βγηκε εν τελει μπροστα.Τωρα που γυρισε ο Σπανουλης να δουμε ποσο θα παιζει και τι θα κανει...

ο ντενμον ειναι καλυτερος σκορερ. αμα βρει ρυθμο ειναι φονιας. σε πρωταγωνιστικο ρολο ο ντενμον ειναι καλυτερος. σε ομαδα που κυνηγαει τετραδα στην ευρωλιγκα, ο στρενλιεκς ειναι πιο χρησιμος. κανει περισσοτερα πραγματα στο παρκε, δεν θελει πολυ χρονο συμμετοχης για να αποδοσει και ειναι πολυ "οικονομικος" και κοντρολαρισμενος.

αυτο γινεται επειδη ο ενας ειναι αμερικανος και εχει μαθει να ειναι πρωταγωνιστης σε μικρες ομαδες ενω ο αλλος ευρωπαιος (αλλη νοοτροπία) και εχει μαθει να ειναι ρολιστας σε ομαδα ευρωλιγκας.

απο κει και περα ειναι τι παιχτη θες/χρειαζεσαι. μου αρεσει πιο πολυ ο στρενλιεκς καθως ειναι πιο πληρης ενω ο ντενμον ειναι μονοδιαστατος αλλα απο τον στρενλιεκς δεν μπορεις να χασεις ενω απο τον ντενμον μπορεις.
MustGK
H ομάδα χτες γενικά πήγε καλά. Σε όλες τις θέσεις έχουμε παίκτες για να καλύψουν κενά εκτός από την θέση 5. Εκεί έτσι και πάθει τιποτα ο Γκιστ την κάτσαμε. Οπότε για αλλαγές ντεμον,λέκα ή οποιυδήπτε άλλου είναι απλά συζήτηση χωρίς μπασκετικά κριτήρια για εμένα. Απλά οι παίκτες θέλουν τον χρόνο τους για να ανταπεξέλθουν σε αυτό το επίπεδο και σε αυτή την ομάδα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.