Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague 2017-18 off-topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2017-18
Pages: 1, 2, 3
whaler
Ξέρει κάποιος τι παίζει με Euroleague pass?
Τιμές, ματς που δείχνει, on demand? Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη.
RipCity
80.99 κάνει για Euroleague και μετά από το παρακάτω που ήρθε σε επίσημο email από την Euroleague δείχνει τα πάντα live

QUOTE
Based on your feedback from last season, we worked hard on improving the service and we are excited to introduce new enhancements to Euroleague TV:
NO. MORE. BLACKOUTS! All games are now available everywhere. Yes, everywhere.


Όταν λέει no more blackouts πρέπει να το εννοεί. Οτιδήποτε διαφορετικό παίρνεις money back κανονικά και με το νόμο.

Πέρυσι πάντως στα παιχνίδια ελληνικών ομάδων μπορούσες να τα δεις με vpn λόγω των blackouts.
irving
οταν λεει All games are now available everywhere. Yes, everywhere. εννοει οτι μπορουμε να βλεπουμε παο και οσφπ στην ελλαδα?
whaler
Ακόμα δε το έχω αγοράσει, γιατί δεν έχω προλάβει να κάτσω να το κοιτάξω. Λίγο που μπήκα στο site, λέει 90€ το χρόνο ή 14€ το μήνα.
Αν παίζουν blackouts θα ξενερώσω πολύ, υποτίθεται το αγοράζεις για να γλιτώσεις από όλα αυτά.
Πρέπει να το κοιτάξεις για τα δικά μας παιχνίδια εντός Ελλάδας, μπορεί σε τίποτα ψιλά γράμματα να γράφει κάτι διαφορετικό.
RipCity
Δε θα ξενερωσεις, δεν υπάρχει κανενα μπλακ αουτ.
Conan1982
QUOTE (RipCity @ Oct 10 2017, 21:31 ) *
Δε θα ξενερωσεις, δεν υπάρχει κανενα μπλακ αουτ.


Μακάρι, εγώ αγόρασα την μηνιαία συνδρομή, πιστεύω μόνο να μην ψάχνω λίγο πριν τον αγώνα να βάζω και φέτος VPN smiley.gif
Πάντως στο μέιλ που τους έστειλα και τους ρωτούσα ξεκάθαρα δεν μου απάντησαν..
Τι γίνεται το έχουν μυστικό;
RipCity
QUOTE (Conan1982 @ Oct 11 2017, 12:58 ) *
Μακάρι, εγώ αγόρασα την μηνιαία συνδρομή, πιστεύω μόνο να μην ψάχνω λίγο πριν τον αγώνα να βάζω και φέτος VPN smiley.gif
Πάντως στο μέιλ που τους έστειλα και τους ρωτούσα ξεκάθαρα δεν μου απάντησαν..
Τι γίνεται το έχουν μυστικό;


Δε το έχουν μυστικό, απλά γενικά δεν απαντούν μέιλ ή απαντούν λίγα. Στο τουιτερ που τους ρώτησα μου απάντησαν ξεκάθαρα ναι. Επίσης το league pass το διαφήμισε κι η σελίφα του Ολυμπιακού στο fb. Ε αν δεν έδειχνε τα παιχνίδια θα ήταν πολύ άκυρο.
mixalisgate7
QUOTE(@EuroLeague)
No geoblockings in Greece and Italy. For UK, Ireland, Italy, Vatican City and San Marino, access will be through via Eurosport Player.


ΠΗΓΗ
Conan1982
QUOTE (RipCity @ Oct 10 2017, 21:31 ) *
Δε θα ξενερωσεις, δεν υπάρχει κανενα μπλακ αουτ.


Το έλεγες και το ξανάλεγες κι εγώ συνέχιζα να αμφιβάλλω, και ήμουν από τους πρώτους που χάρηκαν που είχα άδικο, ήπια και μια μπύρα στην υγειά σου και άλλη μια στην υγεία της Ευρωλίγκα που επιτέλους αφαίρεσε τους περιορισμούς. smiley.gif

Το κακό είναι ότι έχω συνδέσει ένα android tv box στην τηλεόραση, είχα κατεβάσει την εφαρμογή και ενώ έπαιζε σε κανονική ανάλυση με το που ξεκίνησε το ματς η ανάλυση κατέβηκε σε απαράδεκτα επίπεδα (ίσως για μέγεθος οθόνης κινητού) με αποτέλεσμα να τρέχω να ανοίγω και να συνδέω τον φορητό στην τηλεόραση για να δω τον αγώνα. Δεν ξέρω γιατί μπορεί να το έκαναν αυτό, πάντως δεν φταίει ούτε το tv box ούτε η σύνδεση στο ίντερνετ.
green_sky
Για οσους απο εμας εχουμε ειτε nova, ειτε βλεπουμε ευρωλιγκα με τη euroleague tv, ειτε δεν ξερω εγω με ποιον αλλο τροπο τα πραγματα ειναι οκ.
Υπαρχει ομως παρα πολυς κοσμος, ειδικα ανθρωποι μεγαλυτερης ηλικιας, που ειτε δεν εχουν ουτε την δυνατοτητα να πληρωνουν συνδρομητικα ειτε δεν ξερουν στην τελικη πως να συνδεσουν εναν λαπτοπ σε μια tv για να δουν το μπασκετακι και περιμεναν καθε πεμπτη ή παρασκευη να κατσουν στην πολυθρονα τους και να δουν ενα ματσακι απο την ΕΡΤ την οποια ο καθενας απο εμας πληρωνει.
Θεωρω ως εκ τουτου απαραδεκτο το γεγονος ,η δημοσια τηλεοραση την οποια ξανατονιζω ο καθενας απο εμας πληρωνει να μην δειχνει εναν αγωνα την εβδομαδα.
pan24
QUOTE (green_sky @ Oct 13 2017, 09:54 ) *
Για οσους απο εμας εχουμε ειτε nova, ειτε βλεπουμε ευρωλιγκα με τη euroleague tv, ειτε δεν ξερω εγω με ποιον αλλο τροπο τα πραγματα ειναι οκ.
Υπαρχει ομως παρα πολυς κοσμος, ειδικα ανθρωποι μεγαλυτερης ηλικιας, που ειτε δεν εχουν ουτε την δυνατοτητα να πληρωνουν συνδρομητικα ειτε δεν ξερουν στην τελικη πως να συνδεσουν εναν λαπτοπ σε μια tv για να δουν το μπασκετακι και περιμεναν καθε πεμπτη ή παρασκευη να κατσουν στην πολυθρονα τους και να δουν ενα ματσακι απο την ΕΡΤ την οποια ο καθενας απο εμας πληρωνει.
Θεωρω ως εκ τουτου απαραδεκτο το γεγονος ,η δημοσια τηλεοραση την οποια ξανατονιζω ο καθενας απο εμας πληρωνει να μην δειχνει εναν αγωνα την εβδομαδα.

Η ερτ επελεξε αντι να δωσει τα χρηματα στην ευρωλιγκα για να αγορασει δικαιωματα να στηριξει τις ελληνικες ομαδες μπασκετ-βολευ που δεν ειχαν τηλεοπτικη στεγη αρα ουτε και εσοδα απο τηλεοπτικο
Καλα εκανε γιατι αν τα ειχε δωσει στην ευρωλιγκα θα εδειχνε ενα παιχνιδι αλλα η α1 δυσκολα θα ξεκιναγε
1990ge
QUOTE (mixalisgate7 @ Oct 12 2017, 16:17 ) *
No geoblockings in Greece and Italy. For UK, Ireland, Italy, Vatican City and San Marino, access will be through via Eurosport Player.


Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος (πιθανώς με χρήση vpn για UK) ο Eurosport Player κοστίζει 29.99£ και δείχνει τα ματς της Euroleague και πιθανότατα Eurocup και Champions League. Εγώ το έβαλα σήμερα και τα ματς της Euroleague (on demand τουλάχιστον) έχουν φυσικό ήχο γηπέδου και όχι περιγραφή.
benchwarmer
Το livescore πάντως είναι και φέτος άθλιο...
Small Forward
Θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Θα λείπω για κάνα μήνα από την Ελλάδα οπότε έλεγα να κάνω μηνιαία συνδρομή στο Euroleague tv για να βλέπω κάνα παιχνιδι αυτό το διάστημα. Διάβασα όμως στα FAQ στο site ότι η μηνιαία συνδρομή ανανεώνεται αυτόματα κάθε μήνα (ok λογικό, συνέβαινε και στο παλιό Euroleague tv), όμως για να το διακόψεις πρέπει να τους στείλεις mail!!!

Γενικά, επειδή αυτό με το mail αφενός με αγχώνει, αφετέρου μου φαίνεται ψιλοκουφό, μπορεί κάποιος που έχει μηνιαία συνδρομή να με διαφωτήσει εάν μπορώ να διακόψω τη συνδρομή μετά από ένα μήνα μέσα από το site (το λογικό θα ήταν να πατάς ένα κουμπί cancel subscription και να γίνεται);

Thanks!
nikolas_asteri
Ε λογικά αν είχε cancel subscription option θα το έλεγαν στο FAQ. Γιατί σε αγχώνει το mail όμως;
Small Forward
QUOTE(nikolas_asteri @ Oct 15 2017, 02:11 ) *
Ε λογικά αν είχε cancel subscription option θα το έλεγαν στο FAQ. Γιατί σε αγχώνει το mail όμως;


Είναι η πρώτη φορά που ακούω ότι για να διακόψεις συνδρομή πρέπει να στείλεις mail, γι'αυτο μου φαίνεται περιέργο.

Η λογική λέει ότι η διαδικασία θα πάει μια χαρά (στέλνεις mail, το διακόπτουν, τέλος), απλώς θα με έκανε να αισθανθώ πολύ πιο άνετα να μπορείς να το κάνεις αυτόματα από το να μπείς στη διαδικασία να τους στέλνεις mail, αν δεν απαντήσουν να στέλνεις reminder κτλ.
T.W.Is.M.
Μια πρωτη προσεγγιση που ειχα κανει και περσι για το πως βλεπω τα αποτελεσματα καθε ομαδας πισω απο τη βαθμολογικη της θεση.
Χωριζω τις ομαδες σε 4 κατηγοριες:
Α: Φενερμπαχτσε, ΤΣΣΚΑ, Ρεαλ, Μπαρτσελονα(*), Ολυμπιακος, Παναθηναικος
Β:Μακαμπι, Εφες(*), Χιμκι
Γ:Βαλενθια, Μπασκονια(*), Αρμανι
Δ:Ζαλγκιρις, Μαλαγα, Μπαμπεργκ, Ερυθρος Αστερας
(*)την καταταξη την εχω κανει αυθαιρετα με τα αρχικα δεδομενα και προσδοκιες καθε ομαδας, οι ομαδες που εχουν τον αστερισκο ομως κινδυνευουν να μεταφερθουν σε χαμηλοτερη κατηγορια, αν συνεχισουν ετσι.
Αναλογα με το στοχο που εχει καθε ομαδα, ψαχνει τις αντιστοιχες νικες σε καθε κατηγορια.

Για τις 2 δικες μας λοιπον, που εχουν στοχο να πανε στο φαιναλ φορ, αρα θελουν να παρουν θεση στην πρωτη 4αδα, θεωρω οτι θα ειναι ασφαλεις με 20 νικες. Θεωρω επισης οτι οι 13 νικες ειναι κατι σαν ταβανι για τα εντος εδρας παιχνιδια. Οι 2 ηττες μπορουν να ερθουν με οποιονδηποτε αντιπαλο. Απο την 3η ηττα και πανω ομως χρειαζεται καλυψη με ενα διπλο εκτος απο αυτα που θα γραψω. Για τις 20 νικες λοιπον χρειαζονται τουλαχιστον 7 διπλα.
Στην κατηγορια Α δεν απαιτειται κανενα απο τα 5.
Στην κατηγορια Β χρειαζεται μια νικη(ο Ολυμπιακος την εχει ηδη κανει, πραγμα που ουσιαστικα μεταφερει την Εφες και τη Χιμκι στην κατηγορια Α)
Στην κατηγορια Γ υπαρχει περιθωριο για μια ηττα.
Στην κατηγορια Δ πρεπει να γινουν μονο νικες.
Conan1982
QUOTE (Small Forward @ Oct 15 2017, 01:29 ) *
Είναι η πρώτη φορά που ακούω ότι για να διακόψεις συνδρομή πρέπει να στείλεις mail, γι'αυτο μου φαίνεται περιέργο.

Η λογική λέει ότι η διαδικασία θα πάει μια χαρά (στέλνεις mail, το διακόπτουν, τέλος), απλώς θα με έκανε να αισθανθώ πολύ πιο άνετα να μπορείς να το κάνεις αυτόματα από το να μπείς στη διαδικασία να τους στέλνεις mail, αν δεν απαντήσουν να στέλνεις reminder κτλ.


Αν και έχουν περάσει μέρες από την απορία σου μια που το είδα ας απαντήσω.
Έχω ακυρώσει αρκετές φορές την συνδρομή με μέιλ, και εμένα με εκνευρίζει που το έχουν δυσκολέψει έτσι σαν διαδικασία.
Πάντως δεν τίθεται θέμα να μην στην ακυρώσουν. Δεν έχει χρειαστεί ποτέ να στείλω δεύτερο μέιλ για να τους το ξαναζητήσω. Στέλνω το μήνυμα και κάποια στιγμή έρχεται μήνυμα ότι στην έχουν ακυρώσει.
shtarkws
Ερωτηση,στο euroleague tv απο laptop η tablet μπορει να γινει μεταφορα εικονας μεσω καλωδιου στην τηλεοραση? ή λειτουργει σαν το nova go?
Conan1982
QUOTE (shtarkws @ Nov 4 2017, 11:10 ) *
Ερωτηση,στο euroleague tv απο laptop η tablet μπορει να γινει μεταφορα εικονας μεσω καλωδιου στην τηλεοραση? ή λειτουργει σαν το nova go?


Κανονικά, έχω συνδέσει και φορητό υπολογιστή και android tv box. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο ή όχι γιατί δεν το ξαναδοκίμασα αλλά ενώ με το tv box είχα κανονική ανάλυση με το που ξεκίνησε ο αγώνας έπεσε σε απαράδεκτα επίπεδα ενώ με τον φορητό που άνοιξα όσο πιο γρήγορα μπορούσα η εικόνα ήταν μια χαρά. Από τότε συνδέω απευθείας τον φορητό.
Conan1982
Καλά τι γίνεται με την Ρεάλ φέτος; Μας έχει νικήσει κατά κράτος στους τραυματισμούς.
Εκτός ο Αγιόν με εκτίμηση για 4 μήνες. Και μιλάμε για τον παίκτη που μετά και τον τραυματισμό του Κούζμιτς παίζει τον περισσότερο χρόνο, είναι πρώτος κλέφτης και μπλοκέρ, πρώτος πασέρ μαζί με τον Ντόνσιτς της ομάδας, τρίτος σκόρερ. Με λίγα λόγια κάνει τα πάντα συν την άμυνα. Λογικά θα πάνε για μεταγραφή, αλλιώς τα κενά γίνονται πολλά...
Zoys
QUOTE(Conan1982 @ Nov 7 2017, 18:44 ) *
Λογικά θα πάνε για μεταγραφή, αλλιώς τα κενά γίνονται πολλά...

QUOTE
Real Madrid signs Walter Tavares to three-year deal


Σύμφωνα με το Eurohoops φέρνουν πίσω στην Ευρώπη από τη G-League τον Tavares, δοκιμασμένο στην Ισπανία από τη θητεία του στην Gran Canaria.
yorgos
φωτιά στο φάντασι!
pan24
Μια χαρα ειναι ο Tavares και ειναι πολυ καλος παικτης αλλα πιστευω η ρεαλ θα εχει προβλημα οσο λειπει ο Ayon
Ο Tavares ειναι ελιτ μπλοκερ για ευρωπη,κατεβαζει ριμπαουντ,ειναι βασικα αυτος που θα επρεπε να ειχαν παρει το καλοκαιρι αντι του επισης τραυματια Kuzmic

Ο Ayon ειναι αλλο στυλ παικτη,κανει αυτο που θελαμε να κανει περσι ο μπουρουσης
Ποντους παιζοντας με πλατη και καλες πασες στους ελευθερους

Αυτη την στιγμη ειναι δευτερος σε ασσιστ στην ρεαλ με 3,6 πισω μονο απο τις 4 του Doncic
Κανενας Tavares δεν θα τους το δωσει αυτο
green_sky
Ξερει κανενας καποιο site που να εχει τα τελικα αποτελεσματα της ευρωλιγκα μαζι με τα αποτελεσματα του ημιχρονου ,χωρις να χρειαζεται να μπουμε μεσα στην σελιδα του καθε αγωνα για να δουμε ποσο ηρθε το ημιχρονο ?
Δηλαδη να γραφει........... ομαδα 1-ομαδα 2.....τελικο τοσο......ημιχρονο τοσο.........
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Nov 30 2017, 18:56 ) *
Ξερει κανενας καποιο site που να εχει τα τελικα αποτελεσματα της ευρωλιγκα μαζι με τα αποτελεσματα του ημιχρονου ,χωρις να χρειαζεται να μπουμε μεσα στην σελιδα του καθε αγωνα για να δουμε ποσο ηρθε το ημιχρονο ?
Δηλαδη να γραφει........... ομαδα 1-ομαδα 2.....τελικο τοσο......ημιχρονο τοσο.........


αν καταλαβα καλα ..ισως κατι τετοιο να ειναι αυτο που ψαχνεις(και επιλεγεις και μονο τους αγωνες που σε ενδιαφερουν).. :

https://www.flashscore.com/basketball/
yorgos
Τεράστια νίκη που δεν την περίμενα (δυστυχώς πόνταρα πριν μάθω για την οριστικότητα της απουσίας τους Ντούμπλιεβιτς). Μετά τη Ζαλγκίρις ο Ολυμπιακός είναι η πιο δουλεμένη ομάδα της διοργάνωσης, πάρα πολλά μπράβο στο Σφαιρό, τον πιο υποτιμημένο κόουτς της διοργάνωσης διαχρονικά.
Athanasios_Olympiacos
Zalgiris Who? Αποκτήσαμε νέο παραμύθι με το Σάρας...
yorgos
QUOTE(Athanasios_Olympiacos @ Dec 1 2017, 18:56 ) *
Zalgiris Who? Αποκτήσαμε νέο παραμύθι με το Σάρας...

Τι δε σου αρέσει στη Ζαλγκίρις; Ο τρόπος παιχνιδιού; Τα αποτελέσματα με βάση το ρόστερ της; Η στελέχωση των ξένων με βάση το διαθέσιμο μπάτζετ; Το στήσιμο της ομάδας, η συμπεριφορά της στα εκτός έδρας;
Athanasios_Olympiacos
QUOTE (yorgos @ Dec 1 2017, 18:23 ) *
Τι δε σου αρέσει στη Ζαλγκίρις; Ο τρόπος παιχνιδιού; Τα αποτελέσματα με βάση το ρόστερ της; Η στελέχωση των ξένων με βάση το διαθέσιμο μπάτζετ; Το στήσιμο της ομάδας, η συμπεριφορά της στα εκτός έδρας;


μια μέτρια ομάδα της Ευρωλίγκας με ένα προπονητή που δεν έχει το μικρό παράσημο στο πέτο του σίγουρα δε θα τους συγκρίνω με τον Ολυμπιακό που έχει το απόλυτο know how και τα τελευταία χρόνια το δείχνει συνεχώς! Υπάρχει η τάση απο τα μέσα να ανακαλύψουν το νέο Ομπράντοβιτς και η μυθοποίηση πάει σύννεφο. 5-5 ρεκόρ εχει θυμίζω.
Άμα σε λένε Σφαιροπουλο βέβαια δεν έχεις τύχη....

Χίλιες φορές Τρινκιερι....
qspock
QUOTE(Athanasios_Olympiacos @ Dec 1 2017, 17:56 ) *
Zalgiris Who? Αποκτήσαμε νέο παραμύθι με το Σάρας...


+1
Like 41.gif
yorgos
QUOTE(Athanasios_Olympiacos @ Dec 1 2017, 20:27 ) *
μια μέτρια ομάδα της Ευρωλίγκας με ένα προπονητή που δεν έχει το μικρό παράσημο στο πέτο του σίγουρα δε θα τους συγκρίνω με τον Ολυμπιακό που έχει το απόλυτο know how και τα τελευταία χρόνια το δείχνει συνεχώς! Υπάρχει η τάση απο τα μέσα να ανακαλύψουν το νέο Ομπράντοβιτς και η μυθοποίηση πάει σύννεφο. 5-5 ρεκόρ εχει θυμίζω.
Άμα σε λένε Σφαιροπουλο βέβαια δεν έχεις τύχη....

Χίλιες φορές Τρινκιερι....

Δεν είναι μια μέτρια ομάδα της Ευρωλίγκας η Ζαλγκίρις. Είναι ένα πάρα πολύ κακό ρόστερ, επιπέδου eurocup και αν, που χάρη στον προπονητή της κάνει υπέρβαση κάθε εβδομάδα. Το 5-5 ρεκόρ της Ζαλγκίρις με το υλικό και μπάτζετ που έχει ισοδυναμεί με 10-0 για κάποια ομάδα με μπάτζετ παραπάνω της μιας τυρόπιτας.
akratacity
QUOTE (yorgos @ Dec 1 2017, 23:51 ) *
Δεν είναι μια μέτρια ομάδα της Ευρωλίγκας η Ζαλγκίρις. Είναι ένα πάρα πολύ κακό ρόστερ, επιπέδου eurocup και αν, που χάρη στον προπονητή της κάνει υπέρβαση κάθε εβδομάδα. Το 5-5 ρεκόρ της Ζαλγκίρις με το υλικό και μπάτζετ που έχει ισοδυναμεί με 10-0 για κάποια ομάδα με μπάτζετ παραπάνω της μιας τυρόπιτας.
Το ρόστερ επιπέδου eurocup είναι τουλάχιστον υπερβολικό. Έχει πολύ καλούς ξένους η Ζαλγκίρις και μερικούς πολύ έμπειρους γηγενείς. Βέβαια συμφωνώ μαζί σου ότι ο Σάρας έχει κάνει τρομερή δουλειά και παρουσιάζει μια πολύ αξιολογη ομαδα. Πολύ δουλεμενη σίγουρα όχι η πιο δουλεμενη της διοργάνωσης αλλά ο βαθμός συνοχής της είναι σε εξαιρετικό επίπεδο. Βέβαια ο Σάρας κάνει εξαιρετική δουλειά σε ένα απόλυτα προστατευμένο περιβάλλον. Σημαντικός παράγοντας κατά τη γνώμη μου.
stefkorner
QUOTE (Athanasios_Olympiacos @ Dec 2 2017, 00:56 ) *
Zalgiris Who? Αποκτήσαμε νέο παραμύθι με το Σάρας...


καλα το να θεωρεις οτι ενδεχομενως να ειναι ενα πυροτεχνημα η καλη της πορεια κατανοητο!αλλα να την απαξιωνεις και τοσο δεν στεκει πουθενα!ακομα και απο συγκυριες να παραμενει ανταγωνιστικη και με καλα αποτελεσματα ,οταν βλεπεις να περναει με 30ρες απο εδρες ευρωλιγκας,ακομα και αν προκειται για την εδρα της Αρμανι ,λεει πολλα ,για την δυναμικη που εχει αναπτυξει,ενω αρχικα την θεωρουσαμε σχεδον ολη ως την πιο αδυναμη ,μαζι με τον ερυθρο αστερα
Tobias Funke
benchwarmer
Απουσίες λόγω τραυματισμού μέχρι και την 12η αγωνιστική (συγχωρέστε μου τυχόν ανακρίβειες):

ΤΣΣΚΑ: 13 (Χάντερ 2, Βέστερμαν 8, Βοροντσέβιτς 3)
Ολυμπιακός: 30 (Αγραβάνης 4, Μάντζαρης 1, Μιλουτίνοφ 1, Παπαπέτρου 1, Ρόμπερτς 1, Σπανούλης 10, Τιλί 12), με τον αστερίσκο βέβαια ότι μετά από κάποια ματς απουσίας του Τιλί αποκτήθηκε ο Γουίλτζερ που δεν θα είχε αποκτηθεί αλλιώς.
Φενέρ: 23 (Ντίξον 10, Κάλινιτς 12, Σλούκας 1)
Παναθηναϊκός: 0 (!!!)
Μακάμπι: 1 (Ρολλ 1)
Ζαλγκίρις: 1 (Ουλάνοβας 1)
Κίμκι: 15 (Χάνικατ 9, Γκιλ 2, Ρόμπινσον 3, Μάρκοβιτς 1)
Ρεάλ: 42 (Γιουλ 12, Αγιόν 7, Κούζμιτς 10, Ρούντι 1, Ράντολφ 7, Τόμπκινς 5), με τους αστερίσκους βέβαια ότι ο μεν Γιουλ είναι γνωστό από το καλοκαίρι ότι θα λείπει και ότι εδώ και κάποια ματς έχει αποκτηθεί και ο Ταβάρες
Μπασκόνια: 23 (Μπουμπουά 1, Γκαρίνο 8, ΜακΡέι 9, Ντιοπ 5)
Μπάμπεργκ: 11 (Χάκετ 3, Μίτροβιτς 3, Νίκολιτς 1, Τέιλορ 2, Ζήσης 2)
Αστέρας: 8 (Άντιτς 3, Ντάνγκουμπιτς 5)
Μπαρτσελόνα: 11 (Σάντερς 5, Κλαβέρ 4, Οριόλα 1, Ρίμπας 1)
Μάλαγα 10 (Όγκουστιν 1, Μπρουκς 1, Σερμαντίνι 1, Βατσίνσκι 3, Νέντοβιτς 3, Μιλοσάβλιεβιτς 1)
Βαλένθια 12 (Ντούμπλιεβιτς 3, Σαν Εμετέριο 4, Σάστρε 5)
Εφές 23 (Μπαλμπάι 3, Ντόελμαν 8, Μπράουν 10, Λέντο 2)
Μιλάνο 7 (Μπέρτανς 1, Γκάουντλοκ 5, Τζέφερσον 1)
Conan1982
Παρακολουθεί κανείς άλλος παιδιά τα ματς από την Euroleague Tv;
Έχω το κακό συνήθειο να βάζω ταυτόχρονα και το boxscore από την euroleague.net το οποίο προπορεύεται πάντα του αγώνα με αποτέλεσμα καμιά φορά να το ανεβάζω προς τα πάνω και να βλέπω το σκορ πριν το δείξει η τηλεόραση, πολύ εκνευριστικό.
Επίσης να πω και την κακία μου για την Gazzetta αλλά είναι εκνευριστική και η ιστοσελίδα της που αφορά την Ευρωλίγκα, ντε και καλά στην κορυφή της σελίδας τα αποτελέσματα των αγώνων, κουτσουρεμένα στατιστικά και boxscore, δεν βρίσκω κανένα λόγο να την προτιμήσει κανένας από την euroleague.net.
stefkorner
QUOTE (Conan1982 @ Dec 29 2017, 15:11 ) *
Παρακολουθεί κανείς άλλος παιδιά τα ματς από την Euroleague Tv;
Έχω το κακό συνήθειο να βάζω ταυτόχρονα και το boxscore από την euroleague.net το οποίο προπορεύεται πάντα του αγώνα με αποτέλεσμα καμιά φορά να το ανεβάζω προς τα πάνω και να βλέπω το σκορ πριν το δείξει η τηλεόραση, πολύ εκνευριστικό.
Επίσης να πω και την κακία μου για την Gazzetta αλλά είναι εκνευριστική και η ιστοσελίδα της που αφορά την Ευρωλίγκα, ντε και καλά στην κορυφή της σελίδας τα αποτελέσματα των αγώνων, κουτσουρεμένα στατιστικά και boxscore, δεν βρίσκω κανένα λόγο να την προτιμήσει κανένας από την euroleague.net.


εγω εκανα το εγκλημα.. να αλλαξω nova με ote tv (και φετος δεν πολυβλεπω Nba ) ugly_tocktock.gif
ευρωλιγκα βλεπω απο λινκ του stopstream ,που βγαζει συνηθως πανω απο 2-3 σε hd !!
ταυτοχρονα boxscore του euroleague.net ,αλλα και flashscore για πιο γρηγορες ματιες!
αυτο με gazzetta ,αλλα και την ανακατευθηνση του sport24 οντως πολυ εκνευριστικο !και προσπαθω να βρω τροπο να μπλοκαρω γκαζετα γιατι παντα αυτη μου πεταει απο μηχανες αναζητησεις ,πανω απο το euroleague.net ugly1.gif
RipCity
QUOTE (Conan1982 @ Dec 29 2017, 08:11 ) *
Παρακολουθεί κανείς άλλος παιδιά τα ματς από την Euroleague Tv;
Έχω το κακό συνήθειο να βάζω ταυτόχρονα και το boxscore από την euroleague.net το οποίο προπορεύεται πάντα του αγώνα με αποτέλεσμα καμιά φορά να το ανεβάζω προς τα πάνω και να βλέπω το σκορ πριν το δείξει η τηλεόραση, πολύ εκνευριστικό.
Επίσης να πω και την κακία μου για την Gazzetta αλλά είναι εκνευριστική και η ιστοσελίδα της που αφορά την Ευρωλίγκα, ντε και καλά στην κορυφή της σελίδας τα αποτελέσματα των αγώνων, κουτσουρεμένα στατιστικά και boxscore, δεν βρίσκω κανένα λόγο να την προτιμήσει κανένας από την euroleague.net.


Το ίδιο συμβαίνει και με το NBA League Pass. Δυστυχώς είναι αρκετά πίσω το streaming από τον πραγματικό αγώνα. Δε μιλάμε για διαφορές 5-10 δευτερολέπτων αλλά >30.
Conan1982
QUOTE (stefkorner @ Dec 29 2017, 13:58 ) *
αυτο με gazzetta ,αλλα και την ανακατευθηνση του sport24 οντως πολυ εκνευριστικο !και προσπαθω να βρω τροπο να μπλοκαρω γκαζετα γιατι παντα αυτη μου πεταει απο μηχανες αναζητησεις ,πανω απο το euroleague.net ugly1.gif


Αν θέλεις να πηγαίνεις στο euroleague.net βάλε απλώς στους σελιδοδείκτες το http://www.euroleague.net/?geoip=disabled
louie
Μιας και δεν υπάρχει το κατάλληλο τοπικ για να το γράψω το γράφω εδώ και αν ειναι εκτος θέματος ας με διορθώσει κάποιος.

Εγραψα και στο τοπικ του αγωνα με την μπαμπεργκ αλλα δεν ηθελα να το συνεχίσω εκεί. Λεμε λοιπόν πως παρατησαμε τον αγωνα κτλ. Αλλα οταν περνας για πρώτη φορα μπροστά στο 51-52 και στις επόμενες 7 επιθέσεις χρεώνεσαι με 4 επιθετικα φαουλ(!!!) και φτάνει η διαφορα στο -10 δεν νομίζω οτι υπάρχει τρόπος να επανελθεις. Συγγνώμη αλλα αυτο δεν θυμαμαι να το εχω ξαναδεί. Εισαι λοιπόν στο τελος του τριτου εως τις αρχες του 4ου δεκαλέπτου κι εκει που πασχιζεις να γυρίσεις την διαφορα του πρώτου ημιχρόνου τα καταφέρνεις και γινεται αυτό. Στο οποιο πρωτο ημίχρονο έχεις 4 βολές, ο απέναντι ψηλος ήδη 10 και η μπαμπεργκ συνολικα ηδη 20. Ναι δεν μπαίνω στην λογική των βολων αλλα ειναι μια καποια ένδειξη. Δλδ ο καλαθης καταφερε να εχει 31 πόντους εκ των οποίων οι 20 με μπασιματα και κέρδισε σε ολο τον αγώνα 2 βολές; δεν ειναι λογικο μπασκετικα

Και δυστυχώς αυτο ερχεται να προστεθεί σε μια ηδη περιεργη σεζόν οπου οι σχεσεις με την διοργάνωση εχουν φτάσει στο χειροτερο σημειο. Και σε αυτο φταιει και ο δγ. Δημοσιευσεις στο ινσταγκραμ για παραπονα και επίσκεψη στα γραφεια της φιμπα, ανακοινωσεις απο την Ευρωλίγκα που προαναγγέλλουν τιμωρίες κτλ.

Με ποια λοιπόν λογική περιμένουμε οταν εχουμε μια τετοια αντιμετώπιση απεναντι στην μικρη και αποκλεισμενη μπαμπεργκ να εχουμε καλύτερη στα κρίσιμα απεναντι σε μεγαλες ομάδες; πως δηλαδή θα παμε στα playoff με μειονέκτημα εδρας και θα σπάσουμε την εδρα ενος μεγαλου αντιπάλου αν έχουμε και κακη αντιμετώπιση;

Τεσπα γι αυτό ελεγα οτι η ομάδα δεν μπορεί να φτάσει μακριά αν συνεχιστει αυτη η κατάσταση
giorgos14
Από τη 2η θέση μέχρι την 7η έχουμε 2 νίκες διαφορά. Πάμε να δούμε το συνολικό πρόγραμμα όλων

Ολυμπιακός : Βαλένθια, @ΠΑΟ, Μπάμπεργκ, Μπαρτσελόνα, @ΤΣΣΚΑ, Εφες, @Μαλαγα, ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ

Φενέρ: Μιλάνο, @ΡΕΑΛ, @ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ, ΤΣΣΚΑ, ΜΑΚΑΜΠΙ, @ερυθρός αστέρας, @ΚΙΜΚΙ, Μάλαγα

ΠΑΟ: @ΚΙΜΚΙ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ , @ΡΕΑΛ , @Μάλαγα, Ερυθρός Αστέρας, @ΜΑΚΑΜΠΙ, Βαλένθια, @Μιλάνο

Ρεάλ: @Μπαρτσελόνα, ΦΕΝΕΡ, ΠΑΟ , @Μιλάνο, @Βαλένθια, ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ, @Ερυθρος Αστέρας, Μπάμπεργκ

Κίμκι: ΠΑΟ, @Μπασκόνια, Mιλάνο, @ΜΑΚΑΜΠΙ, @Εφές, ΤΣΣΚΑ, ΦΕΝΕΡ, @Μπαρτσελόνα

Ζαλγκίρις: @Εφές, Μπαρτσελόνα, ΦΕΝΕΡ, @Μπασκόνια, Μιλάνο, @ΡΕΑΛ , ΤΣΣΚΑ, @ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Με βάση το πρόγραμμα ο Ολυμπιακός έχει τα λιγότερα "δύσκολα" παιχνίδια μέχρι τώρα. Ακόμα και να χάσει τα παιχνίδια σε ΟΑΚΑ και Μόσχα, αν πάρει όλα τα υπόλοιπα θα τερματίσει στην 4αδα.
Ο ΠΑΟ, από την άλλη, έχει ως μονόδρομο τη νικη σε όλα τα ματς εντός έδρας και πρέπει να πάρει τουλάχιστον 2 διπλά αν θέλει να ελπίζει το πλεονέκτημα.
Η Ρεάλ έχει εντός Φενέρ,Παο και Ζαλγκίρις αλλά έχει τα πολύ επικίνδυνα ισπανικά ντέρμπι εκτός έδρας με Μπάρτσα και Βαλένθια
Η Φενέρ έχει να πάει σε 3 ΠΟΛΥ δυσκολες έδρες( Ρεάλ, Ζαλγκίρις, Κίμκι), έχει να υποδεχτεί την Τσσκα και να ταξιδέψει στον ερυθρό αστέρα που έχουν προηγούμενα λόγω οπαδών. Ισως το πιο δύσκολο πρόγραμμα.
Η Κίμκι πήρε σπουδαία νίκη χθες γιατί αλλίως θα κινδύνευε να τερματίσει 8η ή να μείνει εκτός. Πρέπει να πάρει τουλάχιστον 3 απο τους ΠΑΟ, ΤΣΣΚΑ, Μιλάνο και Φενέρ και να βρει διπλά σε Εφές και Μπαρτσελόνα που θα είναι αδιάφορες.
Η Ζαλγκίρις, τέλος, πρέπει να κάνει το 2/2 τις επόμενες αγωνιστικές αλλιώς θα κινδυνέψει να βρεθεί 8η ή και εκτός συνέχειας.
RipCity
Δεν είναι υποψήφιοι Καλάθης, Gist κι είναι ο Singleton για Defensive Player of the Year. Κι όταν έλεγα ότι δεν ξέρουν την τύφλα τους που έβγαζαν καλύτερο αμυντικό της χρονιάς τον Dunston επειδή έκανε blocks, ενώ ο Othello μάζευε τα ασυμμάζευτα μου λέγανε μερικοί ξέρουν οι προπονητές. Ε την τύφλα τους ξέρουν.
akratacity
QUOTE (RipCity @ Feb 14 2018, 19:37 ) *
Δεν είναι υποψήφιοι Καλάθης, Gist κι είναι ο Singleton για Defensive Player of the Year. Κι όταν έλεγα ότι δεν ξέρουν την τύφλα τους που έβγαζαν καλύτερο αμυντικό της χρονιάς τον Dunston επειδή έκανε blocks, ενώ ο Othello μάζευε τα ασυμμάζευτα μου λέγανε μερικοί ξέρουν οι προπονητές. Ε την τύφλα τους ξέρουν.

Ποιοι ειναι οι υπολοιποι;
RipCity
QUOTE (akratacity @ Feb 14 2018, 18:40 ) *
Ποιοι ειναι;

Bryant Dunston
Adam Hanga
Kyle Hines
Charles Jenkins
Kostas Papanikolaou
Vincent Poirier
Chris Singleton
Walter Tavares
Brad Wanamaker
akratacity
QUOTE (RipCity @ Feb 14 2018, 19:41 ) *
Bryant Dunston
Adam Hanga
Kyle Hines
Charles Jenkins
Kostas Papanikolaou
Vincent Poirier
Chris Singleton
Walter Tavares
Brad Wanamaker

Δεν ειναι ο Πουαριε καλος αμυντικος;;; smiley.gif

Χανγκα, Χαινς και Παπανικολαου αξιζουν να βρισκονται στη λιστα. Οι υπολοιποι ψιλοακυροι ειναι...
yorgos
Singleton φέτος στην άμυνα είναι τόσο αποτελεσματικός όσο ο Κώστας Τσάκωνας ως υδραυλικός στο ¨Κλασική Περίπτωση Βλάβης".
akratacity
http://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...ifii-mvp-video/

Ειναι δυνατον να μην εχουν τον Ντονσιτς στη λιστα με τους MVP; Αν το εχουν κανει λογω ηλικιας ειναι η πιο αστεια αποφαση που εχω δει τα τελευταια χρονια σε τετοιου ειδους βραβεια απο την Ευρωλιγκα.
Κατα τα αλλα απο τους προτεινομενους για MVP πιστευω θα γινει μεταξυ των Σερχιο και Καλαθη. Οποιαδηποτε αλλη επιλογη θα ειναι καταφορη αδικια για αυτους τους δυο παιχτες. Ναι, ακομα και ο Σβεντ...
Zoys
edit: Στο site τον έχει κανονικά τον Doncic. http://www.euroleague.net/news/i/8jgsbvc7m...-mvp-candidates
akratacity
QUOTE (Zoys @ Feb 15 2018, 16:42 ) *
edit: Στο site τον έχει κανονικά τον Doncic. http://www.euroleague.net/news/i/8jgsbvc7m...-mvp-candidates

Παλι καλα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.