Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Boston Celtics (2) vs Milwaukee Bucks (7)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Playoffs
Pages: 1, 2
aegeansheed
Το παιδί μας σε τί κατάσταση βρίσκεται; Έχει όντως ankle injury ή το έπαιζαν safe για να μπει στα offs μια και καλή;

Ωραίο παιχνίδι, έτσι που είναι οι Celtics είναι καλό ματσαπ για upset από το lower seed, ειδικά στην κατάσταση που δείχνουν οι Bucks, πιστεύω ότι θα είναι και ενδιαφέρον.

O Bledsoe αναστήθηκε Άρη; laugh.gif Τι συνέβη;
Pierce
Του αρέσε το παγωμένο Γούοκι μάλλον , καλύτερα από την Αριζόνα. Δεν χτυπάει τα ποζαράκια του το παιζί.
Αν φτάσουμε σε 7ο παιχνίδι, δεν φεύγει ο Γιάννης με διπλό.-
aegeansheed
QUOTE(Pierce @ Apr 14 2018, 13:10 ) *
Του αρέσε το παγωμένο Γούοκι μάλλον , καλύτερα από την Αριζόνα. Δεν χτυπάει τα ποζαράκια του το παιζί.
Αν φτάσουμε σε 7ο παιχνίδι, δεν φεύγει ο Γιάννης με διπλό.-


Εγώ (και ο Μάνιμαλ) οραματίστηκα ζευγάρι Heat-Bucks πάντως. Είναι ψημένη ομάδα πια οι Bucks, θα ζοριστούν πολύ οι Celtics, όσο κι αν υπερέχουν στον πάγκο.
SG3ptshooter
Όσο πιο γρήγορα αποκλειστεί η Bos καλύτερα, αλλά δε βλέπω να μπορεί το Waukee σε αυτό το σημείο της σεζόν των δύο.
RipCity
Παίζει ο καλύτερος προπονητής της 16άδας κόντρα στον χειρότερο. Δύο νίκες πιστεύω θα ναι επιτυχία για Bucks.
pan24
Τεράστια υπεροχή στο coaching vs υπεροχή (μικρότερη) στο ταλέντο.
Αυτή η σειρά θα είναι ένα μικρό τεστ αν το να έχεις τον καλύτερο παίκτη στο γήπεδο αρκεί για να κερδίσεις μια καλύτερα στημένη ομάδα.
Γνώμη μου ότι δεν αρκεί...

Μετά τους τραυματισμούς οι Bucks υπερέχουν στους κοντούς οι Celtics στους ψηλούς.
Το καλό για τους Bucks είναι ότι όταν ο Horford πάει στο 5 μπορούν να βάζουν τον Γιάννη εκεί και να μειωθεί ο χρόνος που παίζουν τα παραδοσιακά 5αρια τους.
Ο Zeller είναι αρκετός για ξυλίκι με τον Monroe,για τον Baynes προσεύχονται ο Henson να είναι σοβαρός.

Η σειρά θα κριθεί στο ματσάρισμα Γιάννη-Horford και στον Stevens που θα πρέπει να βρει τρόπο με την λειψή περιφέρεια που έχει να καταφέρει να αντιμετωπίσει Bledsoe,Brogdon.
Για Middleton πιστεύω με Tatum,Brown θα βρούν τρόπο να τον περιορίσουν όσο γίνεται.

Xfactor για Celtics μπορεί να είναι ο Rozier,για Bucks ο Jabari...προς το καλό ή προς το κακό.

Το σταύρωμα είναι ιδανικό και για τους 2 γιατί νομίζω στην κατάσταση που βρίσκονται μόνο μεταξύ τους μπορούν να κερδίσουν σειρά.

Φαβορί οι Celtics ο Stevens.Για να περάσουν οι Bucks ο Γιάννης θα πρέπει να έχει τουλάχιστον τους φετινούς μέσους όρους του απέναντι στους Celtics(33,5/10,8/5) αλλά ακόμα και αυτό ίσως να μην φτάνει
geo82
QUOTE (pan24 @ Apr 15 2018, 12:06 ) *
Τεράστια υπεροχή στο coaching vs υπεροχή (μικρότερη) στο ταλέντο.
Αυτή η σειρά θα είναι ένα μικρό τεστ αν το να έχεις τον καλύτερο παίκτη στο γήπεδο αρκεί για να κερδίσεις μια καλύτερα στημένη ομάδα.
Γνώμη μου ότι δεν αρκεί...

Μετά τους τραυματισμούς οι Bucks υπερέχουν στους κοντούς οι Celtics στους ψηλούς.
Το καλό για τους Bucks είναι ότι όταν ο Horford πάει στο 5 μπορούν να βάζουν τον Γιάννη εκεί και να μειωθεί ο χρόνος που παίζουν τα παραδοσιακά 5αρια τους.
Ο Zeller είναι αρκετός για ξυλίκι με τον Monroe,για τον Baynes προσεύχονται ο Henson να είναι σοβαρός.

Η σειρά θα κριθεί στο ματσάρισμα Γιάννη-Horford και στον Stevens που θα πρέπει να βρει τρόπο με την λειψή περιφέρεια που έχει να καταφέρει να αντιμετωπίσει Bledsoe,Brogdon.
Για Middleton πιστεύω με Tatum,Brown θα βρούν τρόπο να τον περιορίσουν όσο γίνεται.

Xfactor για Celtics μπορεί να είναι ο Rozier,για Bucks ο Jabari...προς το καλό ή προς το κακό.

Το σταύρωμα είναι ιδανικό και για τους 2 γιατί νομίζω στην κατάσταση που βρίσκονται μόνο μεταξύ τους μπορούν να κερδίσουν σειρά.

Φαβορί οι Celtics ο Stevens.Για να περάσουν οι Bucks ο Γιάννης θα πρέπει να έχει τουλάχιστον τους φετινούς μέσους όρους του απέναντι στους Celtics(33,5/10,8/5) αλλά ακόμα και αυτό ίσως να μην φτάνει


Συμφωνώ πλήρως. Κάτι ανάλογο ήθελα να γράψω αλλά με πρόλαβες tongue.gif Πιστεύω ότι οι Celtics θα περάσουν, έστω και δύσκολα.
gerorge
Μπαινει ο Jabari με Brogdon και Zeller βγαινει για λιγο ο Γιαννης ταυτοχρονα,τρωνε σερι 13-0(με τον Γιαννη να ξαναμπαινει στη μεση του σερι).Βγαινει ο Jabari,10-2 οι Μπακς στη δευτερη περιοδο.

Ο Γιαννης μετριος μεχρι τωρα,εχει φαει αρκετουτσικους ποντους για τα δεδομενα του
belalik
QUOTE(gerorge @ Apr 15 2018, 20:47 ) *
Μπαινει ο Jabari με Brogdon και Zeller βγαινει για λιγο ο Γιαννης ταυτοχρονα,τρωνε σερι 13-0(με τον Γιαννη να ξαναμπαινει στη μεση του σερι).Βγαινει ο Jabari,10-2 οι Μπακς στη δευτερη περιοδο.

Ο Γιαννης μετριος μεχρι τωρα,εχει φαει αρκετουτσικους ποντους για τα δεδομενα του


Καλησπερα σε ολους ... Παιζει κανα στρημ να δουλευει ρε παιδια; ... please pm smile.gif ..
gate1010
1) O Bledsoe για ακόμη ένα παιχνίδι αρκετά κουραστικός.
2) Ο Σνελ έχει πέσει πάρα πολύ . Πέρυσι ήταν καθοριστικός στα play -offs για τους bucks αλλά φέτος δεν υπάρχει.
3)Ο Μπρόγκντον λογικά είναι αποσυντονισμένος.
4) HENSON-BAYNES επική μονομαχία επιπέδου Α1.
5) Σήμερα το TD Garden είναι πάρα πολύ κακή έδρα.
6) Παρά την υπεροχή των Σέλτικς στον πάγκο η διαφορά ταλέντου είναι τόσο μεγάλη που θα πρόκειται για θαύμα αν καταφέρουν να περάσουν τους Μπακς.
gerorge
Τι απαθεια ηταν αυτη απο Bled?

θεουλη μου x5 .Αν ειναι δυνατον
SteveNashidis
TINAFTORE
kotzito
Τι έκανε εκεί ο Ερρίκος; Πρώτα τρώει την προσποίηση και πάει 2 μέτρα πίσω και μετά κάθεται και κοιτάει 2 δευτερόλεπτα τον Rozier.

ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΙΝΤΛΕΤΟΝ;;;;
whaler
Αμυνα Bledsoe στο σημαντικοτερο σουτ του ματς λες και επαιζε στο ανοιχτο της γειτονιας μου στην Πευκη.

ΥΓ: ΤΙ ΕΒΑΛΕ Ο MIDDLETON στα 00.5!!!
irving
QUOTE(gate1010 @ Apr 15 2018, 21:29 ) *
6) Παρά την υπεροχή των Σέλτικς στον πάγκο η διαφορά ταλέντου είναι τόσο μεγάλη που θα πρόκειται για θαύμα αν καταφέρουν να περάσουν τους Μπακς.


οι σελτικς ειναι πολυ καλυτεροι ως συνολο. χωρις ιρβινγκ βεβαια δεν θα πανε μακρυα αλλα τους μπακς μπορουν να τους περασουν. και δεν θα ειναι θαυμα. ισως ειναι και το φαβορι.
geo82
QUOTE (irving @ Apr 15 2018, 23:07 ) *
οι σελτικς ειναι πολυ καλυτεροι ως συνολο. χωρις ιρβινγκ βεβαια δεν θα πανε μακρυα αλλα τους μπακς μπορουν να τους περασουν. και δεν θα ειναι θαυμα. ισως ειναι και το φαβορι.


+1
RipCity
QUOTE (irving @ Apr 15 2018, 22:07 ) *
οι σελτικς ειναι πολυ καλυτεροι ως συνολο. χωρις ιρβινγκ βεβαια δεν θα πανε μακρυα αλλα τους μπακς μπορουν να τους περασουν. και δεν θα ειναι θαυμα. ισως ειναι και το φαβορι.


Νομίζω όχι απλά είναι το φαβορί, αλλά για μένα αυτό είναι και ξεκάθαρο. Μπάσκετ αλάνας οι Μπακς που αν δεν είχαν Κούμπο θα πάλευαν με τους Suns.
thalys
QUOTE
We're gonna ride Al. He's been unbelievable at being a facilitator this year. There are moments where he is going to be a feature scorer. Where we are now, he's going to be the featured scorer, do all the playmaking, guard Giannis and even run the film session tomorrow.


Από την συνέντευξη τύπου του Στήβενς.

86 πόντοι, 30 ριμπάουντ, 15 ασσίστ για την Βοστώνη από Χόρφορντ, Μπράουν, Τάτουμ, Ροζίερ. Χώρια η εξαιρετική άμυνα που έπαιξε ο Χόρφορντ σε όλον τον αγώνα και κατά περιόδους Τάτουμ-Μπράουν. Αυτά είναι τα καλά νέα.

Τα κακά είναι ότι οι 4 προαναφερθέντες έπαιξαν όλοι 40+ λεπτά. Ο Μόρρις που είχε κι αυτός 21-7-1 έπαιξε 35 λεπτά. Όλοι οι χρόνοι αρκετά πάνω από το μ.ο. τους στην διάρκεια της σαιζόν. Πολλά θα κριθούν από την αντοχή αυτών των 5.

Ο Μπέυνς και ο Μονρό δεν μπορούν να δώσουν πάρα πολλά λεπτά στα πλέυ οφφ. Η αδυναμία τους στην περιφερειακή άμυνα τους περιορίζει κι επιθετικά δεν είναι τόσο καλοί για να τους βάζεις παρότι θα φάνε πόντους πίσω. Οι υπόλοιποι της Βοστώνης (οι αναπληρωματικοί των αναπληρωματικών για να είμαστε δίκαιοι) ήταν για κλάματα. Ο Λάρκιν κόντεψε να δώσει το ματς με 3 συνεχόμενα λάθη. Ο Οτζελέυ είναι για να ρίχνει ξύλο. Μέχρι εκεί φέτος. Ναντέρ και Γιαμπουσέλε DNP, προφανώς.

Με 7 παίχτες δεν ξέρω πόσο μακριά μπορείς να πας στα πλέυ οφφ.

Οι Μπακς ξεκίνησαν άσχημα. Τα λάθη της Βοστώνης (Λάρκιν) και κάποιες προσαρμογές στην β' περίοδο τους ανέστησαν. Γιάννης-Μίντλετον τους κράτησαν ανταγωνιστικούς μέχρι τέλους. Ο Γιάννης είχε ευμενή αντιμετώπιση από την διαιτησία, αλλά είναι ο καλύτερος παίχτης στο παρκέ. Περιμένεις ότι θα του χαριστούνε. Ενδιαφέρον έχει η μονομαχία Γιάννη-Χόρφορντ. Ο Αλ και ματσάρει καλά αμυντικά με τον Γιάννη και έχει τον τρόπο του μαζί του επιθετικά. Αν ο Γιάννης κάνει step up αμυντικά και περιορίσει τον Χόρφορντ, η Βοστώνη δεν έχει ελπίδα.

Το ευχάριστο για τους Μπακς είναι ότι δεν πήραν όσα ήλπιζαν από Μπλέντσο (τραγική άμυνα στο τρίποντο του Ροζίερ) και Πάρκερ. Αν αυτοί οι δύο παίξουν καλύτερα, λογικά θα περάσουν. Η διαφορά στο βάθος και στην ποιότητα των ρόστερ είναι πολύ μεγάλη. Αν όχι, in Stevens we trust.

ΥΓ. Οι Τάτουμ και Μπράουν βελτιώνονται μπροστά στα μάτια μας. Πέρσι ο Μπράουν έπαιζε σποραδικά στα πλέυ οφφ. Φέτος βάζει 20 πόντους και μας φαίνεται φυσιολογικό. Ο Τάτουμ απλά συνεχίζει να ανεβάζει το ταβάνι του.
RipCity
Δεν υοαρχει διαφορα ιδιαιτερη στο βαθος. Δες και τους χρονους των Bucks. Απλα αντι πεντε εχουν εξι παικτες για πανω απο 30 λεπτα με τον εναν να ναι ο Snell που δεν κανει ουτε για τσοπανης. Κιι ο Jabari ψιλοunplayable ειναι.
thalys
Άλλο 30, άλλο 40 λεπτά.

Οι Σέλτικς είχαν 4 παίχτες με 40+ λεπτά, οι Μπακς 2.
Στα 30-39 λεπτά οι Σέλτικς έχουν 1, οι Μπακς, 4.
Στα 0-29 λεπτά οι Σέλτικς έχουν 4 και οι Μπακς 3 (δεν μετράω τον Στέρλιγκ που μπήκε για μια κατοχή).

Οι Μπακς έχουν μεσαία τάξη να μοιράσουν λεπτά. Οι Σέλτικς δεν έχουν (για την ακρίβεια αυτοί που είχαν λόγω τραυματισμών έχουν προωθηθεί σε ρόλο σταρ).

Σε ένα παιχνίδι δεν κάνει μεγάλη διαφορά. Σε μία σειρά η επιπλέον κόπωση θα αρχίσει να φαίνεται. Στον επόμενο γύρο μπορεί να είναι καθοριστική. Ειδικά αν βγει κάνας τραυματισμός στον Μόρρις, που ήδη έχασε πολλά παιχνίδια στην ρέγκιουλαρ επειδή το γόνατο του δεν άντεχε μεγάλη καταπόνηση.
RipCity
QUOTE (thalys @ Apr 16 2018, 00:56 ) *
Άλλο 30, άλλο 40 λεπτά.

Οι Σέλτικς είχαν 4 παίχτες με 40+ λεπτά, οι Μπακς 2.
Στα 30-39 λεπτά οι Σέλτικς έχουν 1, οι Μπακς, 4.
Στα 0-29 λεπτά οι Σέλτικς έχουν 4 και οι Μπακς 3 (δεν μετράω τον Στέρλιγκ που μπήκε για μια κατοχή).

Οι Μπακς έχουν μεσαία τάξη να μοιράσουν λεπτά. Οι Σέλτικς δεν έχουν (για την ακρίβεια αυτοί που είχαν λόγω τραυματισμών έχουν προωθηθεί σε ρόλο σταρ).

Σε ένα παιχνίδι δεν κάνει μεγάλη διαφορά. Σε μία σειρά η επιπλέον κόπωση θα αρχίσει να φαίνεται. Στον επόμενο γύρο μπορεί να είναι καθοριστική. Ειδικά αν βγει κάνας τραυματισμός στον Μόρρις, που ήδη έχασε πολλά παιχνίδια στην ρέγκιουλαρ επειδή το γόνατο του δεν άντεχε μεγάλη καταπόνηση.


Καλα δε νομιζω να πιστευει κανεις οτι και μη καταπονημενοι μπορουν να περασουν την ΦΙλα. Το ταβανι ειναι χαμηλο φετος μετα τον τραυματισμο Irving. Για τη σειρα ομως πιστευω αντεχουν, νεα παιδιά ειναι η περιφερεια. Τα 47 του Middleton θα του κατσουν πιο βαρια με το σκαρι του απο 50 του Rozier κι απ οτι ειδαμε σημερα Γιαννης και Middleton ειναι ολοι οι Μπακς.
pan24
Το καλο για τους Celtics ειναι οτι δυσκολα θα ξαναπαιξει ετσι ο Middleton στην σειρα
Το κακο ειναι οτι χρειαστηκαν παραταση για να κερδισουν ενω ατομικα δεν πιστευω οτι μπορουν να παιξουν καλυτερα
Οι παικτες του βασικου ροτεισον επαιξαν οσο καλυτερα γινοταν δεν υπηρξε καποιος που να υστερησε

Παρολ'αυτα αν ο Bledsoe ηταν απλα υποφερτος η αν ο Jabari εβαζε τα 10-15 ποντακια που βαζει συνηθως(εστω αν ειναι τρυπα πισω) θα εχαναν
Ακομα και ο Γιαννης εχει περιθωριο να παιξει καλυτερα

Θεωρω οτι οι Bucks επρεπε να δοκιμασουν τον Brown απο την στιγμη που ο Terry και ο Jabari ηταν εκτος παιχνιδιου και ο Snell στην συνηθισμενη τον τελευταιο καιρο νιρβανα του
Επισης πιστευω οτι επρεπε να δοκιμαστει περισσοτερο ο Zeller πανω στον Horford
Πιο αργος και θα ειχε θεμα αν τον τραβαγε εξω αλλα στο ποστ μπορουσε να κοντραρει και να μειωσει λιγο την φθορα του Γιαννη που στο ποστ διαχρονικα εχει θεμα με τον Horford γιατι και δυνατος ειναι και τεχνικη εχει
thalys
QUOTE (RipCity @ Apr 16 2018, 02:01 ) *
Καλα δε νομιζω να πιστευει κανεις οτι και μη καταπονημενοι μπορουν να περασουν την ΦΙλα. Το ταβανι ειναι χαμηλο φετος μετα τον τραυματισμο Irving. Για τη σειρα ομως πιστευω αντεχουν, νεα παιδιά ειναι η περιφερεια. Τα 47 του Middleton θα του κατσουν πιο βαρια με το σκαρι του απο 50 του Rozier κι απ οτι ειδαμε σημερα Γιαννης και Middleton ειναι ολοι οι Μπακς.


Το πιστεύω εγώ κι έχω κάμποσα επιχειρήματα να το στηρίξω, αλλά δεν είναι της ώρας. Ας περάσουν και οι δύο πρώτα, να δούμε αν θα επιστρέψουν Εμπιίντ/Σμαρτ και βλέπουμε.

O Μίντλετον έπαιξε 36.2 λεπτά/παιχνίδι σε 82 παιχνίδια κι είχε 20 πόντους μ.ο. στην κανονική περίοδο. Δε μου φαίνεται να έχει θέμα αντοχής. Ο Μπλέντσο αντίθετα μου φαίνεται ότι έχει (στη φάση με τον Ροζίερ έπαιζε άμυνα σα να είχε σκάσει).

QUOTE (pan24 @ Apr 16 2018, 02:15 ) *
Επισης πιστευω οτι επρεπε να δοκιμαστει περισσοτερο ο Zeller πανω στον Horford
Πιο αργος και θα ειχε θεμα αν τον τραβαγε εξω αλλα στο ποστ μπορουσε να κοντραρει και να μειωσει λιγο την φθορα του Γιαννη που στο ποστ διαχρονικα εχει θεμα με τον Horford γιατι και δυνατος ειναι και τεχνικη εχει


Δεν ξέρω πόσο έχει βελτιωθεί ο Ζέλερ στους 11 μήνες που έπαιξε τελευταία φορά με τους Σέλτικς, αλλά μέχρι πέρσι δεν μπορούσε να παίξει άμυνα στο ποστ. Η αίσθηση μου είναι ότι μεγαλύτερη συμμετοχή Ζέλερ θα σημάνει μεγαλύτερη συμμετοχή Μονρό/Μπέυνς. Κι άρα περισσότερη ξεκούραση για τον Χόρφορντ ή περισσότερο χρόνο στο 4. Και τα δύο είναι θετικά για την Βοστώνη.

Οι Σέλτικς μπορούν να μειώσουν τα λάθη τους. Αν δεν υπήρχαν κάποια ανόητα λάθη, το ματς θα είχε λήξει νωρίτερα.
RipCity
O Middleton για να παιξει τα λεπτα αυτα στη regular εκλεβε στο πισω κομματι.
geo82
Οφείλω να ομολογήσω ότι το ευχαριστήθηκα το παιχνίδι. Κέρδισε κιόλας η ομάδα που ήθελα. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και το φινάλε μου θύμισε λίγο εποχές 2009 και την επική σειρά Celtics-Bulls.
SteveNashidis
Αν δεν γίνει η έκπληξη σε αυτό το ζευγάρι , ο λόγος θα είναι ο Στίβενς . Η δουλειά που κάνει στο τεχνικό κομμάτι είναι απίστευτη και δεν είναι τυχαίο ότι όποιος έμπαινε μέσα από τους Σέλτικς αμέσως έβαζε το λιθαράκι του στην έκβαση του παιχνιδιού σε αντίθεση με τους Μπακς που τα περίμεναν όλα από τους 2-3 . Δεν νομίζω να είναι εύκολη σειρά για τους 2ους της Ανατολής. Αντιθέτως περιμένω να γίνει το break


Υ.Γ. Πολύ αδιάφορος έως και ψυχρός με την ομάδα δεν φαίνεται ο Πάρκερ ή ιδέα μου είναι;
gerorge
QUOTE (SteveNashidis @ Apr 16 2018, 19:40 ) *
Αν δεν γίνει η έκπληξη σε αυτό το ζευγάρι , ο λόγος θα είναι ο Στίβενς . Η δουλειά που κάνει στο τεχνικό κομμάτι είναι απίστευτη και δεν είναι τυχαίο ότι όποιος έμπαινε μέσα από τους Σέλτικς αμέσως έβαζε το λιθαράκι του στην έκβαση του παιχνιδιού σε αντίθεση με τους Μπακς που τα περίμεναν όλα από τους 2-3 . Δεν νομίζω να είναι εύκολη σειρά για τους 2ους της Ανατολής. Αντιθέτως περιμένω να γίνει το break


Υ.Γ. Πολύ αδιάφορος έως και ψυχρός με την ομάδα δεν φαίνεται ο Πάρκερ ή ιδέα μου είναι;



Εμενα μου δινει την ιδεα οτι βγαζει ενα υφακι "Εχε χαρη που ειχα τους τρυαματισμους αλλιως εγω θα ειχα τη θεση του Γιαννη".Χτες,στο σερι μολις βγηκε νομιζω ηταν,χαιροταν ολος ο παγκος και πανηγυριζε και αυτος καθοταν με την πετσετα στο κεφαλι περιλυπος,σαν να ειναι σε garbage time τελειωμενου παιχνιδιου.Καταλαβαινω οτι απογοητευεται απο τον εαυτο του κυριως,αλλα μηπως εχει στην ακρη του μυαλου του και το επομενο συμβολαιο ως RFA?Χτες παντως ηταν πολυ κακος,γιατι δεν εβαλε τους συνηθισμενους του ποντους και πισω τα γνωστα
thalys
Εύκολο 2-0 από την Βοστώνη. Τράβηξε το κάρο ο Μπράουν με 30 πόντους. Κρίσιμος ο Μόρρις με δύσκολους πόντους. Πολλή δουλειά που δεν φαίνεται, αλλά δίνει νίκες ο Χόρφορντ.

5 λάθη σε όλον τον αγώνα και βοήθεια από παγκίτες η διαφορά σε σχέση με τον πρώτο αγώνα.

Ο Γιάννης είχε 30-9-8, αλλά είναι εμφανές ότι αυτός και ο Μίντλετον (25 πόντοι) δεν μπορούν να κερδίσουν την Βοστώνη μόνοι τους. Πάρκερ σε άλλο γήπεδο ξανά. Επέστρεψε για ένα 5λεπτο ο Ντελαβεντόβα. Ο Prunty κράζει τους παίχτες του για την άμυνα τους, αλλά δεν του φταίει κανείς άμα αφήνει τον Τέρρυ να παίξει άμυνα σε επίθεση της Βοστώνης μετά από τάιμ άουτ. Αντί να βάλει κάποιον να παίξει άμυνα, τον κράτησε και έφαγε το τρίποντο από τον Λάρκιν. Οι λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά υπέρ Μπραντ.
RipCity
δημοσιογράφος: "Ο Rozier έχει ξεκινήσει πολύ δυνατά στη σειρά, πως βλέπεις το ματσαπ"?
Bledsoe: Who?
δημοσιογράφος: O Terry Rozier
Bledsoe: Δεν ξέρω ποιος είναι αυτός?

Αυτός που σου χει κόψει το μπάσκετ ρε χτίστη. Αυτά τα έκαναν πριν 50 χρόνια όχι τώρα ρε ανίδεε που σε γλεντάει ο Rozier.

Όπως είπα και μετά το πρώτο ματς ο Jabari είναι unplayable αυτή τη στιγμή. Τώρα βέβαια πιστεύω ότι δε θα συνεχίσει και μετά το καλοκαίρι στους Bucks.
sarounas
κρίμα για τον Γιάννη, μόνο λύπηση μου προκαλεί αυτό το Μιλγουόκι....
nikolas12
Κρίμα για το Milwaukee και κυρίως για το Γιάνναρο, αλλά αυτή η σειρά είναι των Celtics. Άντε με το ζόρι να πάρουν ένα παιχνίδι τα Ελάφια στην έδρα τους. Εντυπωσιακός ο Stevens με το σύνολο που έχει δημιουργήσει, είναι κρίμα να μην έχει τους 2 μεγαλύτερους σταρ του για να δούμε πόσο μακριά θα έφτανε στα playoffs.
Αυτό που πιστεύω ότι έχει καταλάβει είναι ότι είναι δύσκολο να περιορίσει τον Γιάννη και ξέρει πως ο μόνος που θα του κάνει ζημιά από την υπόλοιπη ομάδα είναι ο Middleton. Όλοι οι άλλοι δε μπορούν να απειλήσουν. Αν φαίνεται κάτι εξώφθαλμα πλέον είναι αυτό που λεγόταν και πριν τη σειρά, δηλαδή ότι απέναντι στην οργανωμένη άμυνα της Βοστώνης, οι Bucks που είναι κάκιστοι στο σετ παιχνίδι, δυσκολεύονται πάρα πολύ. Ό,τι κάνει ο Γιάννης, ό,τι βάλει ο Middleton και μετά το χάος.
Πολύ κρίμα για τον Greek Freak, η ομάδα του το καλοκαίρι χρειάζεται καλό προπονητή και πολλές αλλαγές.
geo82
QUOTE (sarounas @ Apr 18 2018, 11:34 ) *
κρίμα για τον Γιάννη, μόνο λύπηση μου προκαλεί αυτό το Μιλγουόκι....


Ίσως είναι μια ευκαιρία να καταλάβουν ότι δεν είναι τόσο καλή ομάδα, όσο νομίζουν. Επιπλέον, είναι μια καλή ευκαιρία για τον Γιάννη να σκεφτεί και μια πιθανή αποχώρηση, αν δεν κάνουν κινήσεις βελτίωσης το καλοκαίρι.
pan24
Ο Middleton έπαιξε και πάλι πολύ καλά* αν και όπως ηταν αναμενόμενο δεν ήταν τοσο καλός οσο στο πρώτο
Ο Γιάννης έπαιξε ακόμα καλύτερα μπροστά και πίσω,πολύ εύστοχος και φλέρταρε με triple double αλλά κανένας άλλος δεν εμφανίστηκε για να κερδίσουν

Το πρόβλημα τους είναι βαθύτερο από μια αλλαγή προπονητή
Από τα picks πρωτου γύρου που είχαν μετα τον Γιάννη εχουν 2 εντελώς unplayable μέχρι τώρα(Thon,Wilson), έναν που τον έδιωξαν (Vaughn) και τον Jabari που ουσιαστικά και αυτός unplayable είναι
Ο οποίος Jabari το καλοκαίρι απέρριψε πρόταση επέκταση 3/54 επειδή ο τελευταίος χρόνος δεν ήταν εγγυημένος.
Όπως παίζει και με ελάχιστες ομάδες να έχουν διαθέσιμο χρήμα τυχερός θα είναι να βρει πάνω απο 3/30.

Το διαμαντάκι με τον Brogdon στον δεύτερο γύρο δεν ισοφαρίζει την κατάσταση
Έχουν ευκαιρία αυτό και το επόμενο καλοκαίρι να κάνουν κινήσεις αλλιώς ο Γιάννης θα χαιρετήσει με το δίκιο του

*Πολύ καλά μπροστά γιατί πίσω πάλι πέρναγαν τρένα

QUOTE (RipCity @ Apr 18 2018, 10:13 ) *
δημοσιογράφος: "Ο Rozier έχει ξεκινήσει πολύ δυνατά στη σειρά, πως βλέπεις το ματσαπ"?
Bledsoe: Who?
δημοσιογράφος: O Terry Rozier
Bledsoe: Δεν ξέρω ποιος είναι αυτός?

Αυτός που σου χει κόψει το μπάσκετ ρε χτίστη. Αυτά τα έκαναν πριν 50 χρόνια όχι τώρα ρε ανίδεε που σε γλεντάει ο Rozier.

Όπως είπα και μετά το πρώτο ματς ο Jabari είναι unplayable αυτή τη στιγμή. Τώρα βέβαια πιστεύω ότι δε θα συνεχίσει και μετά το καλοκαίρι στους Bucks.

Γελάει ο κόσμος τον έχει γλεντήσει δυο σερί παιχνίδια το τρίτο pg των Celtics και πουλάει ειρωνεία αντι να βάλει κάτω το κεφάλι
geo82
QUOTE (pan24 @ Apr 18 2018, 20:10 ) *
Γελάει ο κόσμος τον έχει γλεντήσει δυο σερί παιχνίδια το τρίτο pg των Celtics και πουλάει ειρωνεία αντι να βάλει κάτω το κεφάλι


Όντως. Να πεις ότι έχει κερδίσει την προσωπική μονομαχία και απέκτησε το δικαίωμα να μιλάει έτσι, πάσο. Αλλά με τέτοιες εμφανίσεις;Πάντως ο Rozier είναι το 2ο point guard της Βοστόνης, ο Larkin είναι το 3ο. Σκέψου να έπαιζε ο Kyrie τι θα είχε φτιάξει.
thalys
Παίδες μην ψάχνεστε για την σειρά των PG's της Βοστώνης. Ο Στήβενς ταξινομεί τους παίχτες σε χειριστές, φτερά και ψηλούς και το φετινό ρόστερ έχει 4 καθαρόαιμους χειριστές: Ίρβινγκ, Σμαρτ, Ροζίερ, Λάρκιν. Στη σειρά, βάση χρόνου συμμετοχής ο Ίρβινγκ είναι πρώτος, o Σμαρτ λίγο πάνω από τον Ροζίερ (29.5 έναντι 26) και τελευταίος ο Λάρκιν. Στην πράξη με τόσους τραυματισμούς και όπως έχουν έρθει τα πράγματα, δεν έχει σημασία. Σε λίγο θα τρέχει πικ ν ρολ ο Μονρό και θα ποστάρει ο Ναντέρ.
pan24
Ο Jabari στην συνεντευξη για το Game 3 διαμαρτυρεται για τον χρονο συμμετοχης του και πεταει μπηχτες για τον προπονητη του
Μια ωραια ατμοσφαιρα
SteveNashidis
Rozier who ?? laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Kαθηλωτική εμφάνιση από Μπακς, που πήραν ενέργεια από όλους τους παίκτες τους. Οι Σέλτικς μου φάνηκαν κουρασμένοι. Απαντήσεις έδωσαν με τις εμφανίσεις τους οι Μπλέντσο και Πάρκερ, ο πρώτος στους επικριτές του και ο δεύτερος στον εαυτό του γιατί μάλλον κατάλαβε το λάθος του και άρχισε να παίζει πιο σοβαρά.

Η Βοστώνη νομίζω δεν θα παρουσιαστεί έτσι στο 4ο παιχνίδι και θα προσπαθήσει να αποτρέψει την ισοφάριση της σειράς.

Για το Γιάννη δεν έχω σχόλιο. Απλά μιλάει στο παρκέ.
RipCity
Ωραιοτατο διπλο το επομενο ματσακι, αν κι ειμαι μεταξυ 4-1 και 4-2.
pan24
Το παιχνιδι δεν το ειδα αλλα απ'οτι καταλαβα τραυματιστηκε ο Henson και Thon Maker the difference maker
Θυμηθηκε οτι ειναι μπασκετμπολιστας αλλα ισως επρεπε να εχει δοκιμαστει και στα πρωτα 2
Επιθετικα το εχει το σουτακι(το μονο που εχει) και ουτε ο Monroe ουτε ο Baynes μπορουν να πανε μακρια απο το καλαθι για να τον ακολουθησουν

Επαιξαν καλα για πρωτη φορα στα play offs Bledsoe,Jabari,του εκοψε να ξεκινησει Brogdon,να στειλει παγκο Snell και να μην βαλει καθολου Terry και ηρθε το αποτελεσμα

Για την ωρα προβλεπω Celtics 4-2 αλλα αν οι Bucks παρουν το επομενο βλεπω την σειρα να πηγαινει στα 7
Οσο Γιαννης-Middleton συνεχιζουν να παιζουν σε αυτο το επιπεδο θα μπορουν να χτυπανε καθε παιχνιδι αν βγαινουν μπροστα και 1-2 αλλοι
Αυτη η εκδοση των Celtics υστερει πολυ σε ταλεντο
T.W.Is.M.
Ενδιαφερουσα σειρα, αλλα οσο προχωραει πιο βαθια, οι Μπακς αυξανουν τις πιθανοτητες τους. Το επομενο ματς δε θα ειναι καθολου ευκολο, οπως το χτεσινο, αλλα φαβορι ειναι για μενα παλι το Μιλγουοκι. Μετα βλεπουμε...
nikolas12
Μετά και από τις δηλώσεις Jabari και την ατμόσφαιρα να μυρίζει γενικότερα μπαρούτι, δεν περίμενα οι Bucks να παρουσιαστούν τόσο δεμένοι και να δώσουν μία τόσο ισοπεδωτικοί εμφάνιση. Πρώτη φορά στη σειρά που ο Γιάννης παίρνει βοήθειες από παραπάνω από έναν παίκτη με τον Bledsoe και τον Jabari να παίζουν επιτέλους τόσο καλά όσο μπορούν. X factor όμως ήταν μακράν ο Maker, πολύ καλή εμφάνιση και στις 2 μεριές του παρκέ. Αν ήταν μία αναλαμπή για τα Ελάφια, τότε κρίμα, αλλιώς η σειρά έχει πολύ δρόμο ακόμα και αναμένεται να αποδειχθεί πολύ ενδιαφέρουσα.
aegeansheed
QUOTE(nikolas12 @ Apr 21 2018, 14:25 ) *
X factor όμως ήταν μακράν ο Maker, πολύ καλή εμφάνιση και στις 2 μεριές του παρκέ.

Έτσι φάνηκε.

Να δώσουμε και το stat του αγώνα: η αμυντική επίδοση των Bucks με τα 13 κοψίματα και τα 8 κλεψίματα ήταν μόλις η 14η από το 1984 κι έπειτα. Δείχνει και αυτό πράγματα για το πόσο ήθελαν την νίκη στο ματς.
QUOTE
Current search:
In a single game, in the NBA/BAA, from 1984 to 2018, in the playoffs, requiring Blocks ≥ 13 and Net Points ≥ 1 and Steals ≥ 8, sorted by descending Points

http://bkref.com/tiny/gkgiV

Btw η πιο παραγωγική σε αμυντικά στατ εμφάνιση ήταν αυτή των new era Bad Boys, το 2004 όταν έκαναν 19 τάπες και 10 κλεψίματα. Προς απογοήτευσή μας ο Lindsay-tha-Hunta τελείωσε το ματς χωρίς ούτε ένα κλέψιμο. sad.gif
https://www.basketball-reference.com/boxsco...0405240IND.html
shtarkws
Ο ανεκδιήγητος σχολιαστής του ματς μόλις είπε ότι ο Ζελερ χρειάζεται ζυγοσταθμιση στην μύτη γιατί γέρνει από την μία πλευρά. Ξέρετε ποιος σχολιάζει και που μπορούμε να διαμαρτυρηθουμε για τον καραγκιόζη;
gerorge
Ο Jabari προσπαθει να παιξει και πιστευω παιζει αμυνα σημερα και οχι μονο για τα δεδομενα του.

Τι εκανε ο τρελαρας ο Ντελι στο τελος της περιοδου;
gate1010
Στον οτε;


Thon Maker shot taker
gerorge
Ο Prunty πρεπει να συνεχισει χωρις Γιαννη για οσο τραβηξει αυτη η πενταδα και να τον βαλει μολις κολλησουν.Για να μην διακινδυνεψει να τους κοψει τη φορα
RipCity
O Middleton τι φαση, εχει δαιμονιστει; ενταξει παντα καλος ηταν αλλα πλεον μοιαζει ασταματητος επιθετικα.
pan24
Τους πατανε χωρις να ειναι εντυπωσιακοι οι Γιαννης,Middleton(σε σχεση με τα προηγουμενα παιχνιδια παντα)
Ο Jabari παιζει με παθος,μετα τις δηλωσεις καποιος του εβαλε χερι(ισως ο μανατζερ) και καταλαβε οτι πρεπει να παιξει με παθος αν οχι για την ομαδα τουλαχιστον για το επομενο συμβολαιο
Ωρες ωρες ειναι εκπληκτικο το ποσο κακο ειναι το decision making του Bledsoe
Manimal
Οι Σέλτικς έχουν 17 ψυχές. Όσο μεγαλύτερη διαφορά έχουν να ανατρέψουν τόσο πιο επικίνδυνοι γίνονται.
gerorge
3 uncontested shots σε ολο το ημιχρονο οι σελτικς και τοσα εχω μετρησει σε διαστημα 1 λεπτου σε αυτο το επι μερους τους.Και στον αιφνιδιασμο ο Bledsoe βλεπει τον Maker κατω απο το καλαθι μονο του,και συνεχιζει να τριπλαρει και την χανει.Αδιανοητο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.