Help - Search - Members - Calendar
Full Version: GROUP B
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2011-2012
Pages: 1, 2, 3
rchos
αυτος ο σβεντ τι παιχνιδαρα εκανε παλι χτες.

16 ποντους 5 ριμπαουντ 5 ασσιστ 1 λαθος.

το παλικαρακι οταν αρχισει να παιζει σταθερα καλα θα γινει απο τα καλυτερα γκαρντ της ευρωπης.

μεσα στα τοσα λεφτα που ξοδευουν φετος εκει στην τσσκα του βγηκε και ο σβεντ κρυφο χαρτι για να κλεισει την ομαδα.

απο την αλλη ο weems εχει αποδειχτει εξαιρετικα σταθερος κατι που εγω προσωπικα δεν το περιμενα.σε αντιθεση με τον λοουσον ο οποιος συνεχιζει τις χαμηλες πτησεις.
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Nov 24 2011, 14:48 ) *
αυτος ο σβεντ τι παιχνιδαρα εκανε παλι χτες.

16 ποντους 5 ριμπαουντ 5 ασσιστ 1 λαθος.

το παλικαρακι οταν αρχισει να παιζει σταθερα καλα θα γινει απο τα καλυτερα γκαρντ της ευρωπης.

μεσα στα τοσα λεφτα που ξοδευουν φετος εκει στην τσσκα του βγηκε και ο σβεντ κρυφο χαρτι για να κλεισει την ομαδα.

απο την αλλη ο weems εχει αποδειχτει εξαιρετικα σταθερος κατι που εγω προσωπικα δεν το περιμενα.σε αντιθεση με τον λοουσον ο οποιος συνεχιζει τις χαμηλες πτησεις.


Το Γουιμς τον ειχα για περιπτωση Γουειφερ, απλα λιγο καλυτερο. Τελικα παει πολυ καλα, εστω κι αν η ομαδα δεν κερδιζει. Ο δε Λοουσον ειναι το ακριβως αντιθετο. Παιχτης με πολυ περισσοτερες προσδοκιες και προοπτικες στο ΝΒΑ που απογοητευει. Αν δεν εχει ερθει για διακοπες, κατι δεν παει καλα εκει στο Ντενβερ...
Anaz
ο Tj ford στο πρωτο του ματς κιολας προλαβε κι εβγαλε 10 ασσιστ σε 13 λεπτα..?? ohmy.gif
Nuntius
Η Ζάγκρεμπ κέρδισε σχετικά καθαρά την Μπάμπεργκ. Βέβαια οι Γερμανοί συνεχίζουν να είναι πάνω σε περίπτωση ισοβαθμίας. Λογικά θα κριθεί στο ποιός από τους δύο θα κερδίζει την Ζαλγκίρις tongue.gif
A.CAB
http://www.gazzetta.gr/article/item/245093...tos-o-kirilenko

Κυριλένκο (αν δεν φύγει για ΝΒΑ) από Γενάρη πάλι.
Όχι ότι αλλάζει κάτι για τον Παναθηανικό με την τωρινή του κατάσταση αλλά να 'χαμε να λέγαμε.
baskethood
Preview 2ος ΟΜΙΛΟΣ 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



vs

REGULAR SEASON Game 7 - November 30, 2011 - ZALGIRIO ARENA


Η Ζαλγκίρις υποδέχεται την Μάλαγα και θέλει οπωσδήποτε τη νίκη για να έχει ελπίδες για την τέταρτη θέση. Η Ουνικάχα μετά την δεύτερη συνεχόμενη ήττα, από τον Παναθηναϊκό αυτήν την φορά, θα προσπαθήσει να επιστρέψει στις νίκες και να κάνει το 4-3. Και οι δύο ομάδες αρέσκονται στο γρήγορο μπάσκετ και στους υψηλούς ρυθμούς.

Records: Ζαλγκίρις 1-5 Ουνικάχα Μάλαγα 3-3

Injuries: Ο Κόλλινς έχασε το παιχνίδι απέναντι στην ΤΣΣΚΑ την προηγούμενη αγωνιστική, και θα λείψει και σήμερα για την ομάδα του Κάουνας. Ο Ρόουλαντ προστέθηκε στη λίστα των τραυματιών του Τσους Ματέο, μαζί με τον Ούρος Τρίπκοβιτς.



vs

REGULAR SEASON Game 7 - November 30, 2011 - STECHERT ARENA


Η Μπάμπεργκ υποδέχεται την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, θέλει να επιστρέψει στις νίκες καθώς ισοβαθμεί στην Ζάγκρεμπ αλλά αυτό είναι λίγο δύσκολο να συμβεί απέναντι στην αήττητη ΤΣΣΚΑ. Η ομάδας της Μόσχας προελαύνει με άνεση δείχνοντας ότι, μέχρι τώρα, είναι η καλύτερη ομάδα της λίγκας.

Records: Μπάμπεργκ 2-4 ΤΣΣΚΑ Μόσχας 6-0

Injuries: Η Μπάμπεργκ δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα τραυματισμού. Η ΤΣΣΚΑ δε θα έχει στη διάθεση της τον Κιριλένκο, τουλάχιστον μέχρι τον Ιανουάριο, λόγω τραυματισμού στον ώμο. Επίσης θα απουσιάσει ο Ντάριους Λαβρίνοβιτς που έχασε και τα τρία προηγούμενα ευρωπαϊκά παιχνίδια.


vs

REGULAR SEASON Game 7 - November 30, 2011 - O.A.Κ.A.


Ο Παναθηναϊκός χρειάζεται μία καλή εμφάνιση για να επανέλθει η ηρεμία και αυτοπεποίθηση στην ομάδα. Η Ζάγκρεμπ βρίσκεται σε καλή κατάσταση, παίζει καλύτερο μπάσκετ σε σχέση με τον πρώτο γύρο και δείχνει ότι μπορεί να παλέψει για την τέταρτη θέση. Δυστυχώς γι'αυτούς ο Φόρντ σε λίγες μέρες θα αναχωρήσει για την Αμερική οπότε θα πρέπει να αναζητήσουν ξανά έναν καλό κουμανταδόρο.

Records: Παναθηναικός 4-2 Ζάγκρεμπ 2-4

Injuries: Οι πρωταθλητές Ευρώπης δεν θα έχουν στη διάθεση τους τον Κώστα Τσαρτσαρή και τον Στράτο Περπέρογλου. Κανένα πρόβλημα τραυματισμού από τη πλευρά της Ζάγκρεμπ.
duncan21
Αμπαλούκος τελικά αυτός ο ψηλός με το 12 της Cska.Χειρότερος του Πέκοβιτς,υπερεκτιμημένος,θα τον καταπιεί ο Μάικ,δεν κάνει τη διαφορά,κ@λόπαιδο κι άλλες τέτοιες γραφικότητες άκουσα κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού για τον καλύτερο ψηλό της Euroleague από τον "καλό" Βούισιτς κι έπειτα...
SG3ptshooter
QUOTE(duncan21 @ Dec 1 2011, 10:46 ) *
Αμπαλούκος τελικά αυτός ο ψηλός με το 12 της Cska.Χειρότερος του Πέκοβιτς,υπερεκτιμημένος,θα τον καταπιεί ο Μάικ,δεν κάνει τη διαφορά,κ@λόπαιδο κι άλλες τέτοιες γραφικότητες άκουσα κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού για τον καλύτερο ψηλό της Euroleague από τον "καλό" Βούισιτς κι έπειτα...

φαντάσου έβαλε νικητήριο τρίποντο ο Μίλος κι εσύ το χαβά σου με τον υδραυλικό.. tongue.gif

Υπερεκτιμημένος, παλαιόπαιδο, αντιαθλητικός και άλλες γραφικότητες προσυπογράφω. Ο φετινός Mike δεν μπορεί να καταπιεί το Σίμτσακ, κι ο Βουγιούκας με το Λάζο δεν είναι άμπαλοι αλλά αυτό δε σημαίνει ότι μου κάνουν κιόλας, η διαφορά δεν έγινε ακόμα, ίσα ίσα το ότι παίζει 32 λεπτά στη regular σε μια ομάδα που θεωρείς ότι είναι dream team του Ευρωπαϊκού μπάσκετ εμένα θα με ανησυχούσε αν γινόμουν ένθερμος οπαδός της όπως εσύ, όσο για συγκρίσεις αν αρχίσουμε τα advanced stats, PPP, ανάλυση συνθηκών (συμπαίκτες, δυναμικότητα αντιπάλων στη θέση του στον όμιλο, δυναμικότητα ομίλου κλπ), ξεκατινιάσματα και λοιπά θα ανοίξουμε ένα θέμα που το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να τσακωθούμε και να βγάλουμε 10 διαφορετικά συμπεράσματα. Σίγουρα είναι από τους λίγους center που είναι ψηλά σε όλες τις κατηγορίες και με βάση το status του και την ομάδα στην οποία παίζει, αν πάνε και ως το τέλος, μοιάζει πολύ πιθανό να μπει και σε All- Euroleague team.

Εγώ στο κάτω κάτω σου μίλησα για 18-21 λεπτά και 12-13 ράνκιν, κάποιο ποσοστό της τσατίλας σου, δεν ξέρω πόσο σημαντικό, στο χουν προκαλέσει κι άλλοι (TWIsM, postino σίγουρα tongue.gif ). Πέφτω έξω σημαντικά στο χρόνο συμμετοχής, επίσης πίστευα θα είναι χειρότερος στα rebs (οι καραφλοί αγκώνες κάνουν καλή δουλειά) και όσο για το πως σφυράνε φέτος, ξέρεις ότι δεν παίζω καν EL fantasy και δηλώνω ξενερωμένος από τη διοργάνωση από πολύ νωρίς, οπότε ας μην επεκταθώ.. Θα περάσουμε στο Σπανούλη και θα κλείσει το φόρουμ. tongue.gif

Αν ο Krstic είναι ο διάδοχος του Vujcic στη θέση του center στην Ευρωλίγκα, καλύτερα να την καταργήσουμε γιατί δεν υπάρχει καν ελπίδα..
il postino
θα τον δουμε το μορφονιο μεχρι το τελος της σεζον....δεν υπαρχει λογος βιασυνης!!

και αυτον θα δουμε και το μιλος θα δουμε και τον καζλαουσκας θα δουμε, ολα θα τα δουμε!!!αν μεινει η κιριλα στη τσσκα εχει καλως, πιθανοτατα θα κανει πολυ κοσμο μαγκα!!αν οχι, τοτε θα δουμε κατα ποσο ολο αυτο το χαρτι που εχει συγκεντρωθει στη μοσχα μπορει να το παει μεχρι τελους!!!

χθες παντως στο σουτ κριθηκε το ματσακι στο μπαμπεργκ!!οπως και με τον κακο παο αλλωστε πριν 3 αγωνιστικες..

για να δουμε και τι θα παιξει σε 2 βδομαδες στη μοσχα....

υ.γ μετα τον πυραυλοκινητο βουισιτς το χαος....θα μας τρελανεις ρε τιμοθεε!!!
Ginobili
QUOTE(duncan21 @ Dec 1 2011, 08:46 ) *
Αμπαλούκος τελικά αυτός ο ψηλός με το 12 της Cska.Χειρότερος του Πέκοβιτς,υπερεκτιμημένος,θα τον καταπιεί ο Μάικ,δεν κάνει τη διαφορά,κ@λόπαιδο κι άλλες τέτοιες γραφικότητες άκουσα κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού για τον καλύτερο ψηλό της Euroleague από τον "καλό" Βούισιτς κι έπειτα...

Ο καλός Βούισιτς...ο καλός Μπατίστ....ο Σκόλα και ο Πέκοβιτς ήταν πολύ ανώτεροι παίκτες από αυτόν Κρισιτς που βλέπουμε.
duncan21
Ω τι έκπληξη!Δεν περίμενα να απαντήσουν οι κύριοι sg,il postino... rolleyes.gif

QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 1 2011, 13:37 ) *
ίσα ίσα το ότι παίζει 32 λεπτά στη regular σε μια ομάδα που θεωρείς ότι είναι dream team του Ευρωπαϊκού μπάσκετ εμένα θα με ανησυχούσε αν γινόμουν ένθερμος οπαδός της όπως εσύ, όσο για συγκρίσεις αν αρχίσουμε τα advanced stats, PPP, ανάλυση συνθηκών (συμπαίκτες, δυναμικότητα αντιπάλων στη θέση του στον όμιλο, δυναμικότητα ομίλου κλπ), ξεκατινιάσματα και λοιπά θα ανοίξουμε ένα θέμα που το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να τσακωθούμε και να βγάλουμε 10 διαφορετικά συμπεράσματα. Σίγουρα είναι από τους λίγους center που είναι ψηλά σε όλες τις κατηγορίες και με βάση το status του και την ομάδα στην οποία παίζει, αν πάνε και ως το τέλος, μοιάζει πολύ πιθανό να μπει και σε All- Euroleague team.

Εγώ στο κάτω κάτω σου μίλησα για 18-21 λεπτά και 12-13 ράνκιν, κάποιο ποσοστό της τσατίλας σου, δεν ξέρω πόσο σημαντικό, στο χουν προκαλέσει κι άλλοι (TWIsM, postino σίγουρα tongue.gif ). Πέφτω έξω σημαντικά στο χρόνο συμμετοχής, επίσης πίστευα θα είναι χειρότερος στα rebs (οι καραφλοί αγκώνες κάνουν καλή δουλειά) και όσο για το πως σφυράνε φέτος, ξέρεις ότι δεν παίζω καν EL fantasy και δηλώνω ξενερωμένος από τη διοργάνωση από πολύ νωρίς, οπότε ας μην επεκταθώ.. Θα περάσουμε στο Σπανούλη και θα κλείσει το φόρουμ. tongue.gif

Έπαιξε σ' έναν αγώνα 32 λεπτά?Και?Με Λαβρίνοβιτς και Κιριλένκο έξω...Κάποιος έπρεπε να παίξει παραπάνω και να πάρει τις μπάλες που περίσσεψαν,δε συμφωνείς?Το επίπεδο των ψηλών στον όμιλο το αφήνω ασχολίαστο(τα αλλά τα συζητάω αν κι έχω την αίσθηση ότι πάλι είμαι μπροστά cool.gif ).Ρώτα καλύτερα τους φίλους μου(σου) Φρίλαντ και Σλότερ να σου πουν.Κάτι Ράκοβιτς,Ζόριτς,Γιαφτόκας,Κασούν,κτλ όσο άμπαλοι κι αν είναι στην άμυνα σφαλιαρίζουν ότι κινείται(καλά ο Ρομπέρτας όχι και τόσο) αλλά ο Νέναντ τους έχει νιώσει από ελάχιστα έως καθόλου.Στο Οακά έφτυσε αίμα,έπρεπε να'χει 18 κερδισμένα φάουλ αντί για 8 αλλά τέσπα.Ξαναχτύπησαν οι καραφλοί αγκώνες,μάααααλιστα...

Πίστεψε με,καμιά τσατίλα.Χαίρομαι όταν δικαιώνομαι καμιά φορά γιατί έχω επιλέξει να στηρίζω μια ζωή παικταράδες αλλά προβληματικούς για τον πολύ το κόσμο(ψιλοάσχετο αλλά ήθελα να το πω).
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 1 2011, 13:37 ) *
Αν ο Krstic είναι ο διάδοχος του Vujcic στη θέση του center στην Ευρωλίγκα, καλύτερα να την καταργήσουμε γιατί δεν υπάρχει καν ελπίδα..

Kρίμα,θα την κάνει ο Βαλαντσιούνας για nba οπότε όντως δεν υπάρχει ελπίδα...

QUOTE(il postino @ Dec 1 2011, 15:11 ) *
υ.γ μετα τον πυραυλοκινητο βουισιτς το χαος....θα μας τρελανεις ρε τιμοθεε!!!

QUOTE(Ginobili @ Dec 1 2011, 15:44 ) *
Ο καλός Βούισιτς...ο καλός Μπατίστ....ο Σκόλα και ο Πέκοβιτς ήταν πολύ ανώτεροι παίκτες από αυτόν Κρισιτς που βλέπουμε.

Αυτός ο Κρίστιτς είναι σίγουρα ανώτερος των Πέκοβιτς,Μπατίστ κι ένα κλικ πιο κάτω από τους Σκόλα,Βούισιτς.Αυτή είναι η γνώμη μου... bball.gif

υ.γ Χτυπάει άσχημα στο μάτι το 21 rkg σε 25 λεπτά...
il postino
@duncan21

κοψε το fantasy!!σε αποπροσανατολιζει και κοιτας ολους τους παικτες αναλογα με το ranking που βγαζουν!!! rolleyes.gif

οσο για το "κρστιτς>μαικ", αυτο ειναι η τελευταια σου κουβεντα?
duncan21
QUOTE(il postino @ Dec 1 2011, 17:25 ) *
@duncan21

κοψε το fantasy!!σε αποπροσανατολιζει και κοιτας ολους τους παικτες αναλογα με το ranking που βγαζουν!!! rolleyes.gif

οσο για το "κρστιτς>μαικ", αυτο ειναι η τελευταια σου κουβεντα?

Ούτε καν όμως,δεν νομίζω να σου έχω δώσει τέτοια εντύπωση.Οι φορές που έχω χρησιμοποιήσει αριθμούς,rkg,κτλ για να κρίνω έναν παίκτη είναι μετρημένες στα δάχτυλα τους ενός χεριού(και αν).Και δη στο φόρουμ.Επίσης δεν έχει να κάνει με το fantasy το rkg,καταλαβαίνεις πιστεύω το γιατί...

Ιmo Νέναντ>Μάικ ατομικά και μόνο.Aπό άποψη τίτλων,χημείας με την ομάδα,κτλ καλό είναι να περιμένουμε.Αλλά αν κρίνουμε ατομικά πιστύεω ότι ο Κρίστιτς είναι μεγαλύτερη κλάση...
apkat
Παντως και γω συμφωνω οτι ειναι στους κορυφαιους ψηλους απο τον Βουισιτς και μετα..
Τωρα αν ηταν ο Μπατιστ στο πικ του λιγο καλυτερος..Ναι μπορει..Αλλα μην ξεχναμε οτι ο Κριστιτς δεν παιζει στην ΤΣΣΚΑ ηδη 5-6 χρονια για να εχει τοσους αυτοματισμους με τους συμπαικτες του και να αποδωσει καλυτερα.Ισως σε 1-2 χρονια να ειναι ακομα καλυτερος..Παντως αυτην την στιγμη νομιζω ειναι εμφανως ο καλυτερος στην διοργανωση και μαλιστα στην καλυτερη ως τωρα ομαδα της διοργανωσης..

Παντως στην πενταδα για μενα ειναι πρωτα Σκολα-Βουισιτς μετα Μπατιστ-Κρστιτς και μετα Πεκοβιτς.Και ισως ξεχναω και καποιον που θα μπορουσε να μπει πριν τον Πεκοβιτς.

Το ranking καλως η κακως αποτυπωνει καποια πραγματα.Ο Κρστιτς εχει ψηλα ποσοστα 60%, σουταρει καλα απο βολες για ψηλο (73%) μαζευει μπολικα ριμπαουντ, ειναι πρωτος σκορερ της ομαδας του και ο βασικοτερος επιθετικος αξονας ακομα και οταν ειναι μεσα ο Κιριλενκο..Ε τι αλλο να κανει;; Τωρα να πει κανεις οτι δεν εχει συναντησει σοβαρους αντιπαλους συγνωμη αλλα η διοργανωση δεν εχει και πολλους καλυτερους να βρει μπροστα του. Με την αποχωρηση Πεκοβιτς οι μονοι αξιοπρεπεις πιθανοι μελλοντικοι του αντιπαλοι ειναι ο Σοφο, ο Τομιτς, ο Λαβρινοβιτς αντε και η ρακετα της Μπαρτσα..Και με αυτους βεβαια προσωπικα θεωρω οτι δεν θα χει κανενα προβλημα...
SG3ptshooter
laugh.gif
QUOTE(duncan21 @ Dec 1 2011, 17:00 ) *
Στο Οακά έφτυσε αίμα,έπρεπε να'χει 18 κερδισμένα φάουλ αντί για 8 αλλά τέσπα.

28 έπρεπε να χει κερδίσει και άλλωστε μην ξεχνάς ότι έχουμε το Μάριτς, που έχεις πει πως είναι ο πιο βρώμικος σέντερ στην Ευρώπη, άρα πάλι καλά που δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του να παίξει και δε στο τραυμάτισε το παιδί..

Δεν υπάρχει λόγος να γίνεται όλο αυτό, αγνοώ τις αφορμές να ρίξουμε το επίπεδο, έχεις γίνει πιο Τσεσεκά κι απ' τους Ρώσους μόλις πήραν το αγαπημένο σου δίδυμο, το καταλάβαμε, πάμε παρακάτω.
duncan21
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 1 2011, 18:19 ) *
laugh.gif

28 έπρεπε να χει κερδίσει και άλλωστε μην ξεχνάς ότι έχουμε το Μάριτς, που έχεις πει πως είναι ο πιο βρώμικος σέντερ στην Ευρώπη, άρα πάλι καλά που δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του να παίξει και δε στο τραυμάτισε το παιδί..

Δεν υπάρχει λόγος να γίνεται όλο αυτό, αγνοώ τις αφορμές να ρίξουμε το επίπεδο, έχεις γίνει πιο Τσεσεκά κι απ' τους Ρώσους μόλις πήραν το αγαπημένο σου δίδυμο, το καταλάβαμε, πάμε παρακάτω.

Eυχαριστώ που με προσέχεις όταν μιλάω βρε...Μεγάλος θεατρίνος είχα πει,τινάζεται σαν τον Μίλος όταν τον ακουμπάνε αλλά δε μαμιέται,λέγε ότι θες εσύ γιατί σε πάω...

Είναι πραγματικά ευχάριστο που κρατάμε ένα κάποιο επίπεδο αν και κάνω φιλότιμες προσπάθειες να το ρίξω με άθλια αντεπιχειρήματα,όπως πάντα δηλαδή...
SG3ptshooter
ελπίζω να λήξει εδώ κάπου αυτό, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το συνεχίζεις.
QUOTE(duncan21 @ Dec 1 2011, 18:44 ) *
Είναι πραγματικά ευχάριστο που κρατάμε ένα κάποιο επίπεδο αν και κάνω φιλότιμες προσπάθειες να το ρίξω με άθλια αντεπιχειρήματα,όπως πάντα δηλαδή...

Το post σου το πρωινό το βρήκα λίγο επιθετικό, με αναφορά όχι στην αξία του Κρστιτς αλλά σε αυτά που έχεις ακούσει άλλοι να λέμε γι' αυτόν, απάντησα όμως με μια δόση πλάκας γιατί όλοι ήξεραν τη γνώμη σου για το Νέναντ οπότε δεν πίστευα ότι θα συνεχιζόταν όλο αυτό, ουσιαστικά περισσότερο μίλησα για τις αναφορές σου που θεώρησα ότι ήταν υπερβολικές παρά για την απόδοση του Νέναντ φέτος. Για την οποία μάλιστα είπα ότι έπεσα έξω, ότι πάει καλύτερα σε τομείς και ανέφερα 1η Δεκεμβρίου τη φράση All-El team. Ούτε για τα φάουλ θα καθόμουν να μίλαγα ένα προς ένα κι αν του Διαμαντίδη το τέταρτο ήταν ή όχι, ούτε αν του έβαλε ο Σλότερ με foul trouble κλπ, τίποτα.. Δε νιώθω ότι στον αδίκησα. Οπότε πίστευα ότι θα τελείωνε κάπου εκεί.

Το επόμενο ποστ σου με ενόχλησε πραγματικά, να σου πω την αλήθεια. Ουσιαστικά μίλησες για διαιτητική εύνοια του ΠΑΟ στην EL, διαχωρίστηκες από εμάς τον "πολύ τον κόσμο", αναφέρθηκες σε τουλάχιστον 3 παίκτες που μου αρέσουν ακριβώς επειδή τους συμπαθώ με σκοπώ να σου απαντήσω ανάλογα, και άλλα, προσπαθώντας να με πικάρεις. Επιλογή σου, δεν είπα ότι ήταν ξεκάθαρα χαμηλού επιπέδου αλλά σίγουρα ήταν αφορμές να απαντήσω κατάλληλα και να τσακωθούμε, και το ήξερες.

Ενιγουέι, πλέον ότι και να πούμε για το Νέναντ θα είναι μάταιο νομίζω, απ' τη στιγμή που τον βγάζεις το καλύτερο center της δεκαετίας κι εγώ προτιμώ π.χ. το Λόρμπεκ ακόμα και για μέσα στη σεζόν που τον βλέπεις ξεκάθαρο κυρίαρχο. Απλά προσπάθησε να συγκρατήσεις λίγο τον "ενθουσιασμό" σου. Τέλος.
duncan21
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 1 2011, 19:29 ) *
ελπίζω να λήξει εδώ κάπου αυτό, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το συνεχίζεις.

Το post σου το πρωινό το βρήκα λίγο επιθετικό, με αναφορά όχι στην αξία του Κρστιτς αλλά σε αυτά που έχεις ακούσει άλλοι να λέμε γι' αυτόν, απάντησα όμως με μια δόση πλάκας γιατί όλοι ήξεραν τη γνώμη σου για το Νέναντ οπότε δεν πίστευα ότι θα συνεχιζόταν όλο αυτό, ουσιαστικά περισσότερο μίλησα για τις αναφορές σου που θεώρησα ότι ήταν υπερβολικές παρά για την απόδοση του Νέναντ φέτος. Για την οποία μάλιστα είπα ότι έπεσα έξω, ότι πάει καλύτερα σε τομείς και ανέφερα 1η Δεκεμβρίου τη φράση All-El team. Ούτε για τα φάουλ θα καθόμουν να μίλαγα ένα προς ένα κι αν του Διαμαντίδη το τέταρτο ήταν ή όχι, ούτε αν του έβαλε ο Σλότερ με foul trouble κλπ, τίποτα.. Δε νιώθω ότι στον αδίκησα. Οπότε πίστευα ότι θα τελείωνε κάπου εκεί.

Επιθετικό?Δε νομίζω...Κι εγώ με διάθεση να χαβαλεδιάσουμε το ξεκίνησα αλλά δεν είδα να το αντιληφθεί κανείς μιας κι έχουμε κάνει άπειρες φορές τη συζήτηση.Το "αμπαλούκος" μάλιστα παραπέμπει σε σοβαρό και επιθετικό ποστ.Δεν ήμουν καθόλου υπερβολικός καθώς όλα αυτά που έγραψα είχαν ειπωθεί όπως είπες και στο ποστ σου νωρίτερα... rolleyes.gif

QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 1 2011, 19:29 ) *
Το επόμενο ποστ σου με ενόχλησε πραγματικά, να σου πω την αλήθεια. Ουσιαστικά μίλησες για διαιτητική εύνοια του ΠΑΟ στην EL, διαχωρίστηκες από εμάς τον "πολύ τον κόσμο", αναφέρθηκες σε τουλάχιστον 3 παίκτες που μου αρέσουν ακριβώς επειδή τους συμπαθώ με σκοπώ να σου απαντήσω ανάλογα, και άλλα, προσπαθώντας να με πικάρεις. Επιλογή σου, δεν είπα ότι ήταν ξεκάθαρα χαμηλού επιπέδου αλλά σίγουρα ήταν αφορμές να απαντήσω κατάλληλα και να τσακωθούμε, και το ήξερες.

Διαιτητική εύνοια 24.gif ?Το ίδια και περισσότερα φάουλ μπορεί να έγιναν στον Ιάν ή στο Καλάθη,δεν με νοιάζει.Για τον Κρίστιτς μιλάμε και ΝΑΙ μες το Οακα έφαγε άπειρο ξύλο.Διαχωρίστηκα γιατί δεν τους θεωρώ προβληματικούς όπως η πλειονότητα.Έμεις έχουμε ακόμη μεγαλύτερα καλόπαιδα αλλά εθελοτυφλούμε γιατί έχουν δοξάσει την Ελλαδάρα μας.Τεσπά...Τους καραφλούς αγκώνες φαντάζομαι τους ανέφερες σε απολύτως μπασκετικά πλαίσια μη θέλοντας να δυναμητίσεις το κλίμα ή να με πικάρεις...

QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 1 2011, 19:29 ) *
Ενιγουέι, πλέον ότι και να πούμε για το Νέναντ θα είναι μάταιο νομίζω, απ' τη στιγμή που τον βγάζεις το καλύτερο center της δεκαετίας κι εγώ προτιμώ π.χ. το Λόρμπεκ ακόμα και για μέσα στη σεζόν που τον βλέπεις ξεκάθαρο κυρίαρχο. Απλά προσπάθησε να συγκρατήσεις λίγο τον "ενθουσιασμό" σου. Τέλος.

Συγχαρητήρια,είναι ωραίο κι έντιμο να δημιουργείς εντυπώσεις με το να λες πράγματα που δεν έχω πει(εγώ δεν το καταφέρνω σχεδόν ποτέ sad.gif ).Όπως ας πούμε ότι είπα το Μάριτς το πιο βρώμικο σέντερ στην Ευρώπη ή ότι θεωρώ τον Νέναντ το καλύτερο σέντερ της δεκαετίας.Θα κρατήσω τη συμβουλή σου,άλλωστε τώρα το μαθαίνω το σπορ.Τα δέοντα...
SG3ptshooter
QUOTE(duncan21 @ Dec 1 2011, 20:30 ) *
Επιθετικό?Δε νομίζω...Κι εγώ με διάθεση να χαβαλεδιάσουμε το ξεκίνησα αλλά δεν είδα να το αντιληφθεί κανείς μιας κι έχουμε κάνει άπειρες φορές τη συζήτηση.Το "αμπαλούκος" μάλιστα παραπέμπει σε σοβαρό και επιθετικό ποστ.Δεν ήμουν καθόλου υπερβολικός καθώς όλα αυτά που έγραψα είχαν ειπωθεί όπως είπες και στο ποστ σου νωρίτερα... rolleyes.gif


Διαιτητική εύνοια 24.gif ?Το ίδια και περισσότερα φάουλ μπορεί να έγιναν στον Ιάν ή στο Καλάθη,δεν με νοιάζει.Για τον Κρίστιτς μιλάμε και ΝΑΙ μες το Οακα έφαγε άπειρο ξύλο.Διαχωρίστηκα γιατί δεν τους θεωρώ προβληματικούς όπως η πλειονότητα.Έμεις έχουμε ακόμη μεγαλύτερα καλόπαιδα αλλά εθελοτυφλούμε γιατί έχουν δοξάσει την Ελλαδάρα μας.Τεσπά...Τους καραφλούς αγκώνες φαντάζομαι τους ανέφερες σε απολύτως μπασκετικά πλαίσια μη θέλοντας να δυναμητίσεις το κλίμα ή να με πικάρεις...


Συγχαρητήρια,είναι ωραίο κι έντιμο να δημιουργείς εντυπώσεις με το να λες πράγματα που δεν έχω πει(εγώ δεν το καταφέρνω σχεδόν ποτέ sad.gif ).Όπως ας πούμε ότι είπα το Μάριτς το πιο βρώμικο σέντερ στην Ευρώπη ή ότι θεωρώ τον Νέναντ το καλύτερο σέντερ της δεκαετίας.Θα κρατήσω τη συμβουλή σου,άλλωστε τώρα το μαθαίνω το σπορ.Τα δέοντα...

Δηλαδή δεν ήσουν υπερβολικός το πρωί, επίσης πιστεύεις όντως ότι ο Κρστιτς έπρεπε να πάρει 18 φάουλ στο ΟΑΚΑ, οκ. Ξεπερνώ τις δύο πρώτες παραγράφους, δεν επικοινωνούμε.

Όσο για την τελευταία παράγραφο, με εντυπωσιάζεις. Κι αυτό για το Μάριτς πιστεύω ότι το χεις πει, δεν το σχολίασα πριν για να μην ανοίξω νέο μέτωπο, και για τον Κρστιτς όταν λες ότι είναι ο καλύτερος σέντερ της τελευταίας πενταετίας (μετά τα καλά του Βούιτσιτς αυτό δε σημαίνει; ), δεν καταλαβαίνω καν γιατί θεωρείς ότι δημιουργώ εντυπώσεις με αυτήν μου την αναφορά, επειδή είπα δεκαετία αντί για πενταετία, και το "μετά" το εννοήσα ως διαδοχή, τον ανέφερα ως διάδοχο και δεν αντέδρασες, και στο κάτω κάτω ναι ρε συ Γιάννη δεν έχω καμία αμφιβολία ότι το πιστεύεις και δεν πιστεύω ότι είμαι ο μόνος. Αν όχι Ο καλύτερος, ένας από τους 2-3 πραγματικά κυρίαρχους στην από δω πλευρά.

Τι έκανε τελικά ρε μαν ο Νέναντ χτες και πορώθηκες τόσο; Τι είδες στο ματς;
duncan21
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 1 2011, 20:42 ) *
Δηλαδή δεν ήσουν υπερβολικός το πρωί, επίσης πιστεύεις όντως ότι ο Κρστιτς έπρεπε να πάρει 18 φάουλ στο ΟΑΚΑ, οκ. Ξεπερνώ τις δύο πρώτες παραγράφους, δεν επικοινωνούμε.

Όσο για την τελευταία παράγραφο, με εντυπωσιάζεις. Κι αυτό για το Μάριτς πιστεύω ότι το χεις πει, δεν το σχολίασα πριν για να μην ανοίξω νέο μέτωπο, και για τον Κρστιτς όταν λες ότι είναι ο καλύτερος σέντερ της τελευταίας πενταετίας (μετά τα καλά του Βούιτσιτς αυτό δε σημαίνει; ), δεν καταλαβαίνω καν γιατί θεωρείς ότι δημιουργώ εντυπώσεις με αυτήν μου την αναφορά, επειδή είπα δεκαετία αντί για πενταετία, και το "μετά" το εννοήσα ως διαδοχή, τον ανέφερα ως διάδοχο και δεν αντέδρασες, και στο κάτω κάτω ναι ρε συ Γιάννη δεν έχω καμία αμφιβολία ότι το πιστεύεις και δεν πιστεύω ότι είμαι ο μόνος. Αν όχι Ο καλύτερος, ένας από τους 2-3 πραγματικά κυρίαρχους στην από δω πλευρά.

Τι έκανε τελικά ρε μαν ο Νέναντ χτες και πορώθηκες τόσο; Τι είδες στο ματς;

Καλά έκανες και τις προσπέρασες,μαλακίες έγραφα...

Για το Μάριτς δες τα logs σου στο msn και τότε ίσως πεισθείς.Η δεκαετία καπελώνει και τη πενταετία Βούισιτς οπότε ναι,στα δικά μου τα μάτια προσπάθησες να δημιουργήσεις εντυπώσεις.Πρόσεχε λιγάκι όμως τη διαφορά,άλλο τι πιστεύω κι άλλο τι γράφω...

Πορώθηκα?Αυτό είδες?Πραγματικά δεν επικοινωνούμε...

p.s Ας το σταματήσουμε εδώ γιατί έχει γίνει πορνείο το τόπικ με τις αντιπαραθέσεις μας.Πμ ή msn ή ας ξεχαστεί ακόμα καλύτερα... smile.gif
T.W.Is.M.
Μπορει καποιος αρμοδιος μοντ να μεταφερει τα off-topic στο καταλληλο τοπικ? 19.gif
baskethood
Preview 2ος ΟΜΙΛΟΣ 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



vs


REGULAR SEASON Game 8 - December 7, 2011 - UNIVERSAL SPORTS HALL CSKA


Δεύτερο συνεχόμενο δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι για τη Ζάγκρεμπ, η οποία κάνει μια προσπάθεια να καλύψει το χαμένο έδαφος και ψάχνει απελπιστικά νίκες για να συνεχίσει στη διοργάνωση. Η Κροατική ομάδα θα προσπαθήσει να αντιπαρατάξει τη δυναμική των ψηλών της, αλλά απέναντι στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας μόνο εύκολο δεν είναι. Η μοναδική αήττητη ομάδα της λίγκας (μαζί με την Μπαρτσελόνα) θα προσπαθήσει να μην πιεστεί και να κάνει καλή χρήση του rotation ώστε να οδηγηθεί στη δεύτερη φάση σε καλή αγωνιστική και φυσική κατάσταση.

Records: ΤΣΣΚΑ Μόσχας 7-0 Ζάγκρεμπ 2-5

Injuries: Επιστρέφει ο Λαβρίνοβιτς για την ομάδα της Μόσχας, όχι όμως και ο Κιριλένκο ο οποίος θα μείνει εκτός μέχρι τον Γενάρη λόγω τραυματισμού στον ώμο. Πολλά προβλήματα για την Ζάγκρεμπ, ο Φόρντ έφυγε από την ομάδα όπως αναμενόνταν, ενώ Σάριτς, Κασούν και Μουλαομέροβιτς δεν ταξίδεψαν στη Ρωσία.


vs


REGULAR SEASON Game 8 - December 7, 2011 - ZALGIRIO ARENA


Ο Παναθηναϊκός θα επιδιώξει τη νίκη απέναντι σε μία ομάδα που έχει τις δυνατότητες να είναι ανταγωνιστική, αλλά τις περισσότερες φορές διαψεύδει με τις εμφανίσεις της. Η γραμμή των ψηλών των δύο ομάδων αναμένεται να λειτουργήσει καθοριστικά για την έκβαση του αγώνα. Σημαντικό παιχνίδι ειδικά για την Ζαλγκίρις για την πρόκριση στην επόμενη φάση. Αλλά και ο Ομπράντοβιτς επιθυμεί να δει τους παίκτες του να παλεύουν και να βγάζουν μια διαφορετική εικόνα στο παρκέ απ'ότι στα τελευταία παιχνίδια.

Records: Ζαλγκίρις 2-5 Παναθηναϊκός 5-2

Injuries: Ο Λόουσον είναι ελεύθερος να γυρίσει στο ΝΒΑ, ο Κόλλις είναι αμφίβολος για το σημερινό παιχνίδι. Μία προσθήκη θα έχει η Ζαλγκίρις σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια, τον Παβίλας Μπουτκεβίτσιους. Ο Παναθηναικός για μία ακόμη αγωνιστική θα αγωνιστεί χωρίς τους Στράτο Περπάρογλου και Κώστα Τσαρτσαρή.


vs


REGULAR SEASON Game 8 - December 8, 2011 - MARTIN CARPENA ARENA


Μεγάλης σημασίας παιχνίδι για τις δύο ομάδες, με την πρόκριση στη φάση των 16 να μην έχει ξεκαθαρίσει και κανείς να μη μπορεί να αισθανθεί ότι έχει προκριθεί. Η Μπάμπεργκ πάει να παίξει ματς "ζωής και θανάτου" στην Ισπανία, έχοντας ως σύμμαχο και οδηγό την περσινή της νίκη στην ίδια έδρα. Η Ουνικάχα είναι καλύτερη ομάδα αλλά οι σημαντικές απουσίες ίσως στοιχίσουν στον σημερινό αγώνα.

Records: Ουνικάχα Μάλαγα 3-4 Μπάμπεργκ 2-5

Injuries: Πολλά και σημαντικά τα προβλήματα για την Ουνικάχα. Εκτός ο Τρέμμελ Ντάρντεν για δύο μήνες, αμφίβολοι οι γκάρντ Βάλτερς και Ρόουλαντ. Κανένα πρόβλημα τραυματισμού δεν αντιμετωπίζει η Μπάμπεργκ.
priest
malaga 79-90 brose baskets

μεγαλη νικη της γερμανικης ομαδας με κορυφαιο τον julius jenkins!
Nuntius
Κάλυψε και την διαφορά η Μπάμπεργκ και πάει φουλ για 3η θέση. Αν μάλιστα κάνει και καμια εξυπνάδα η Μάλαγα και χάσει από τους Κροάτες παίζει να μείνει έξω γενικά tongue.gif
sacarame
Preview 2ος ΟΜΙΛΟΣ 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



vs


Regular Season Game 9 - December 14, 2011 - SD TRNSKO


Σημαντικό παιχνίδι για τον τρίτο όμιλο. Η ΚΚ παρ ότι δεν γεμίζει το μάτι σε κανέναν, ελπίζει ακόμα σε πρόκριση και έχει την ευκαιρία, υποδεχόμενη την Μάλαγα, να την ισοφαρίσει σε ρεκόρ. Οι Ισπανοί πάνε από ήττα σε ήττα, και μια νέα από τους Κροάτες θα τους βάλει σίγουρα σε περιπέτειες. Και οι 2 ομάδες έχουν προβληματα τραυματισμών, οπότε υπάρχει ένα μεγάλο ερωτηματικό σχετικά με το αγωνιστικό πρόσωπο που θα παρουσιάσουν.

Records: ΚΚ 2-6, Μάλαγα 3-5

Injuries: Για τους Κροάτες είναι αμφίβολοι οι Mulaomerovic και Saric.Από την άλλη, η Μάλαγα θα αγωνιστεί χωρίς τους Darden και Valters.

vs


Regular Season Game 9 - December 14, 2011 - UNIVERSAL SPORTS HALL CSKA


Μάχη γοήτρου περισσότερο ανάμεσα στις δύο ομάδες είναι αυτό το ματς. Η CSKA ακόμα κι αν ηττηθεί πολύ δύσκολα θα χάσει την πρώτη θέση του ομίλου. Απλά θέλει την νίκη για να συνεχίσει το αήττητο σερί της. Από την άλλη ο Παναθηναϊκός κατεβαίνει σε κάθε ματς για την νίκη και σίγουρα θα ήθελε να πάρει ρεβάνς για την ήττα του στο ΟΑΚΑ. Ενδιαφέρον παιχνίδι που θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Records: CSKA 8-0, Panathinaikos 6-2

Injuries: Αμφίβολος για την CSKA ο Vorontsevich, ενώ για τον Παναθηναϊκό θα απουσιάσουν οι τραυματίες Τσαρτσαρής και Περπέρογλου.


vs


Regular Season Game 9 - December 15, 2011 - STECHERT ARENA


Εξίσου σημαντικό αυτό το παιχνίδι με το αντίστοιχο της Μάλαγα με την ΚΚ. Οι Γερμανοί έχουν μια νίκη παραπάνω από τους Λιθουανούς και θέλουν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα για να εξασφαλίσουν σχετικά την πρόκριση.Από την άλλη η Zalgiris ξέρει ότι αν χάσει και σε συνδυασμό με το αποτέλεσμα του άλλου αγώνα, μπορεί να αποχαιρετήσει την διοργάνωση πρόωρα. Οπότε αναμένεται ένα πολύ δυνατό ματς με τις δυο ομάδες να τα δίνουν όλα για την επικράτηση.


Records: Brose Basket 3-5, Zalgiris 2-6

Injuries: Καμία από τις δυο ομάδες δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών
SG3ptshooter
Επέστρεψε στην Ευρωλίγκα ο Λίμα μετά από σοβαρό τραυματισμό χτες για την Ουνικάχα. Άντε επιτέλους να πάρει λίγο χρόνο, εδώ τον δίνουν για επιλογή στο draft το καλοκαίρι και παίζεται αν θα χωθεί ανάμεσα σε Ζόριτς, Φρίλαντ, Σινάνοβιτς και Μπαρμπα-Κώστα. Είναι συμπαθής ο Βραζιλιάνος F-C.
Nuntius
Για αυτοκτονία πάει η Μπάμπεργκ.
Razorblade Fish
QUOTE(Nuntius @ Dec 15 2011, 22:47 ) *
Για αυτοκτονία πάει η Μπάμπεργκ.

Πραγματικα αναπαντεχο αποτελεσμα,την εχω για σαφως καλυτερη ομαδα την Μπαμπεργκ απο το Λιθουανικο καφενε.ΜΑΛΛΟΝ ''εκλεισε'' και αυτος ο ομιλος ως εξης:

Τσσκα
Παναθηναικος
Μαλαγα
Ζαλγκιρις

Εκτος αν κανει κανα τρελο η Ζαγκρεμπ μεσα στο Καουνας(οχι οτι το αποκλειω) η ακομα πιο τρελο η Μπαμπεργκ στο ΟΑΚΑ(δεν τη λενε Παρτιζαν ομως...)
ViC
χαχαχαχα βροχή οι μπηχτές!
τεράστια έκπληξη κατ' εμέ το αποτέλεσμα στο μπάμπεργκ-ζαλγκίρις
τους είχα για πολύ καλύτερους ή τη ζαλγκίρις για πολύ χειρότερη...
τη φετινή ζαλγκίρις την έχω ικανή να χάσει τελευταία αγωνιστική, απλά δεν έχω την Ζαγκρεμπ ικανή να την κερδίσει...
baskethood
Preview 2ος ΟΜΙΛΟΣ 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ



vs


Regular Season Game 10 - December 21, 2011 - O.A.K.A



Αδιάφορο παιχνίδι από πλευράς Παναθηναϊκού καθώς έχει ήδη εξασφαλίσει τη πρόκριση στο top 16 μέσω της δεύτερης θέσης. Η Μπάμπεργκ "καίγεται" για την νίκη η οποία σε συνδυασμό με ήττα της Ζαλκίρις θα της δώσει την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Records: Παναθηναϊκός 6-3 Μπάμπεργκ 3-6

Injuries: Τσαρτσαρής και Περπέρογλου θα απουσιάσουν για μία ακόμη φορά για την ελληνική ομάδα, κανένα πρόβλημα για τη Μπάμπεργκ.


vs


Regular Season Game 10 - December 21, 2011 - Martin Carpena Arena


Και οι δύο ομάδες έχουν εξασφαλίσει τη θέση τους στο top 16. Η ΤΣΣΚΑ που βρίσκεται στην πρώτη θέση θα επιδιώξει να συνεχίσει το αήττητο σερί της φτάνοντας στο 10-0. Η Ουνικάχα με νίκη είναι σίγουρα τρίτη, αν χάσει και παράλληλα προκριθεί η Μπάμπεργκ τότε θα περάσει ως τέταρτη.

Records: Ουνικάχα Μάλαγα 4-5 ΤΣΣΚΑ Μόσχας 9-0

Injuries: Χωρίς τους Ντάρντεν και Βάλτερς θα αγωνιστεί η Ουνικάχα. Για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας εκτός βρίσκονται οι Κιριλένκο, Βοροντσέβιτς και Γκόρντον.


vs


Regular Season Game 10 - December 21, 2011 - ZALGIRIO ARENA


Το σημαντικότερο παιχνίδι του ομίλου. Η Ζαλγκίρις προκρίνεται αν νικήσει, η Ζάγκρεμπ θέλει νίκη μέσα στη Λιθουανία και ταυτόχρονα ήττα της Μπάμπεργκ. Έτσι καταλαμβάνει αυτή την 4η θέση και προκρίνεται στην επόμενη φάση.

Records: Ζαλγκίρις Κάουνας 3-5 Ζάγκρεμπ 2-6

Injuries: Κανένα πρόβλημα τραυματισμού δεν αντιμετωπίζει η ομάδα του Κάουνας. Αμφίβολος ο Ντάριο Σάριτς για την Ζάγκρεμπ.
duncan21


Kλαίωωωω.Δείτε χαμόγελο ο Μίλος στη τελευταία φάση... laugh.gif laugh.gif

Btw,η Τσσκα είναι η μόνη αήττητη ομάδα στη πρώτης φάση της Εuroleague με τον Κιριλένκο να παίζει μόνο τα 5 πρώτα παιχνίδια της σεζόν.Δε λέει πολλά αυτό το 10-0 αλλά δεν είναι κι άσχημα για μια ΝΕΑ ομάδα...
Nuntius
Πάντως, αυτό το alley-oop play με τον Σβεντ να βγαίνει από την baseline το παίζουν αρκετά συχνά tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.