Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΓΟΡ 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ρέθυμνο Cretan Kings
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
reth1
Ο ΑΓΟΡ στην Α1 πλέον, έστω και λόγω της δυσάρεστης κατάστασης στην οποία περιήλθε ο ιστορικός Σπόρτιγκ. Ελπίζω σε μία καλή πρώτη σεζόν με πρώτο στόχο τη σωτηρία. Από υλικό ο ΑΓΟΡ έχει ήδη ανανεώσει ή αποκτήσει τους :

1. Γκαγκαλούδη, Κούμουλο, Τσακιρίδη, Μακρή
2. Χ. Πετρόπουλο, Βαρδιάνο
3. Α. Γκιζόγιαννη
4. Βαρδαβάς, Βαγενάς
5. Ζούζα

Επόμενοι στόχοι απ' ότι μαθαίνω ο Καραποστόλου, πιθανόν και ο Μ. Νικολαίδης ενώ στην Ελευθεροτυπία σήμερα έγραφε για Σιγάλα (συμπαίχτες με Γκάγκα; tongue.gif ). Σίγουρα πάντως ψάχνουμε και για 2-3 ψηλούς

Καλή αρχή!
man10
Ποιος ειναι ο Μακρης στον ασσο???
Δεν τον ξερω για αυτο.
Εγω εναν Μακρη που ηξερα επαιζε 3-4,αυτον που ηταν παλια στο Περιστερι λεω.

Αρκετα αδυναμο μου φαινεται παντως το ροστερ για να πω την αμαρτια μου...
Αν υπηρχε η ο Σπανουλης η ο Σπανος τουλαχιστον...
Alexmei
Αντε Σπύρο θα κάνεις την αλλαγή στα φόρουμ;

Ορίστε, με την μία Γκαγκαλούδης! 41.gif
reth1
Και γω αυτόν τον Μακρή ήξερα παλιά. Ο συγκεκριμένος είναι πλεημέηκερ, έπαιζε πέρυσι στα Τρίκαλα εχει ξαναπεράσει παλιότερα από ΑΓΟΡ και πιστεύω ότι όπως και οι Τσακιρίδης, Βαρδιάνος, Βαγενάς θα είναι βοηθητικοί παίκτες (αποκτήθηκαν κυρίως για Α2...). Μη βιάζεσαι με το ρόστερ πάντως. Έχει μέλλον ακόμα
k_sal_15
Να πω την αλήθεια χάρηκα λίγο που ανέβηκε έστω υπό αυτές τις συνθήκες ο ΑΓΟΡ... Πιστεύω ότι θα τα πάνε καλά, με την βοήθεια του κόσμου φυσικά. Είναι ότι καλύτερο να υπάρχουν ομάδες από όλη την Ελλάδα στην Α1, ανεβαίνει το επίπεδο.


Αγαπητοί mods, πότε θα αποκτήσει ο ΑΓΟΡ δικό του Subforum;;
reth1
όσο για κόσμο, να στε σίγουρα ότι θα γίνει "πανικός" - ήδη άρχισαν οι κινήσεις σε στυλ "ρουσφετιού" του τύπου: "που θα βρούμε διαρκείας;" smiley.gif
man10
Να ρωτησω κατι αλλο,ο Σπανουλης γιατι αποδεσμευτηκε?
reth1
Δεν "ταιριάξαν τα χνώτα τους" απ' ότι ακούστηκε αλλά και γράφτηκε τότε. Κοινώς ο χαρακτήρας του παίκτη δεν έδεσε με την υπόλοιπη ομάδα
man10
QUOTE(reth1 @ Aug 29 2007, 19:03 ) *
Δεν "ταιριάξαν τα χνώτα τους" απ' ότι ακούστηκε αλλά και γράφτηκε τότε. Κοινώς ο χαρακτήρας του παίκτη δεν έδεσε με την υπόλοιπη ομάδα

Γιατι,προλαβε να κανει προπονηση??

Ειδικα απο την στιγμη που ανεβηκε η ομαδα Α1 θα ηταν υπερχρησιμος...
agor
εχω την εντυπωση οτι ο βαρδιανος ειναι 4ρη και οχι 2αρη ετσι τουλαχιστων τον θυμαμαι να παιζει πριν λιγα χρονια στον αγορ αν αλαξε τωρα δεν ξερω
reth1
1.94 είναι, στις μικρές κατηγορίες παίζει 3αρι αλλά όχι παραπάνω...
mono maroussi
QUOTE(reth1 @ Aug 29 2007, 16:52 ) *
Ο ΑΓΟΡ στην Α1 πλέον, έστω και λόγω της δυσάρεστης κατάστασης στην οποία περιήλθε ο ιστορικός Σπόρτιγκ. Ελπίζω σε μία καλή πρώτη σεζόν με πρώτο στόχο τη σωτηρία. Από υλικό ο ΑΓΟΡ έχει ήδη ανανεώσει ή αποκτήσει τους :

1. Γκαγκαλούδη, Κούμουλο, Τσακιρίδη, Μακρή
2. Χ. Πετρόπουλο, Βαρδιάνο
3. Α. Γκιζόγιαννη
4. Βαρδαβάς, Βαγενάς
5. Ζούζα

Επόμενοι στόχοι απ' ότι μαθαίνω ο Καραποστόλου, πιθανόν και ο Μ. Νικολαίδης ενώ στην Ελευθεροτυπία σήμερα έγραφε για Σιγάλα (συμπαίχτες με Γκάγκα; tongue.gif ). Σίγουρα πάντως ψάχνουμε και για 2-3 ψηλούς

Καλή αρχή!

οποτε εχουμε και εκδρομη στην ομορφη Κρητη φετος icon_drunk.gif
B for Basketball
QUOTE(mono maroussi @ Aug 29 2007, 22:13 ) *
οποτε εχουμε και εκδρομη στην ομορφη Κρητη φετος icon_drunk.gif

αυτο ξαναπεστο!!!!!
mono maroussi
QUOTE(B for Basketball @ Aug 30 2007, 03:15 ) *
αυτο ξαναπεστο!!!!!

τωρα θα μαστε 5,10,15 δεν ξερω παντως θα παμε tongue.gif icon_drunk.gif
reth1
ελάτε... έχει καλες ταβέρνες και πολλές ρακές icon_drunk.gif
B for Basketball
QUOTE(reth1 @ Aug 30 2007, 14:45 ) *
ελάτε... έχει καλες ταβέρνες και πολλές ρακές icon_drunk.gif

ξερω ξερω...2 συνεχομενα καλοκαιρια διακοπες ρεθυμνο ημουν.....rethymno for ever!! smiley.gif
man10
Επιστρεφοντας στο θεμα του topic,περιμενω απο τον Γκαγκα να σηκωσει στις πλατες του την ομαδα,και να γινει ενα με τους τρελους κρητικους 41.gif 41.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Alexmei @ Aug 29 2007, 17:34 ) *
Αντε Σπύρο θα κάνεις την αλλαγή στα φόρουμ;


Περιμένω να δω τί θα γίνει και με τη συμμετοχή του Αιγάλεω στην Α1 ώστε να τα κάνω όλα μαζί.
Αμάν, ασανσέρ γίνεται κάθε χρόνο το ελληνικό πρωτάθλημα....
reth1
Η θέση του πλέη μέηκερ μάλλον έχει κλείσει.
Στο 2 ψάχνουμε έναν παίκτη (Καραποστόλου ή Π. Νικολαίδη) με μπακαπ τον Πετρόπουλο και τους Κούμουλο-Βαρδιάνο αν χρειαστεί.
Στο 3 και στο 4 βλέπω ξένους μαζί με μπακάπ Γκιζόγιαννη-Βαγενά και Βαρδαβά. Εδώ πάει να γίνει η κίνηση για καλό ονοματάκι Έλληνα (αμα κάτσει) π.χ. Σιγάλας, Κόμματος, κ.α.
Στο 5αρι τον Ζούζα με ένα ή δύο ακόμα μαζί του (Γλυνιαδάκης??? μακάρι!)

όλα τα παραπάνω είναι φυσικά προσωπικές απόψεις που προκύπτουν από τα δημοσιεύματα και τις δηλώσεις των παραγόντων αριστερά-δεξιά... wink.gif
B for Basketball
QUOTE(reth1 @ Aug 31 2007, 12:03 ) *
Στο 5αρι τον Ζούζα με ένα ή δύο ακόμα μαζί του (Γλυνιαδάκης??? μακάρι!)

γλυννιαδακης??? κομματακι δυσκολο...εδω αεκ και αρης με περισσοτερα λεφτα κ φιλοδοξιες απετυχαν να τον παρουν....δεν νομιζω πως θα μπορεσει να τα καταφερει ο ΑΓΟΡ...εξαλλου θα ειναι ενα πισωγυρισμα στην καριερα του!!! παντως μακαρι να φτιαχει ομαδα ο ΑΓΟΡ και να πετυχει κατι καλο....θα χαρω πολυ!!!
man10
Ναι οντως για Γλυνιαδακη δεν το πολυπιστευω,δεν νομιζω οτι υπαρχουν πιθανοτητες,και ας ειναι απο την Κρητη...

Ο Κουμουλος μου αρεσε που τον ειδα...

Διαμαντοπουλος???Ελευθερος δεν ειναι??
Κομματος??
sherman
Πηρε Σιγαλα!
Air Kef
Συμπαικτης με Γκαγκα;;;; 24.gif


ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΑΡΙΛΕΝΑ!!!!!

(Η αδελφη μου, περασε Παιδαγωγικο στο Ρεθυμνο banana.gif
To εχει η οικογενεια.Το απιστευτο;;;
Οταν περασα εγω Λαρισα,η Ολυμπια ανεβηκε Α1 το ιδιο καλοκαιρι επειδη το Περιστερι δηλωνε αδυναμια για Α1!!!!!! )
man10
Γκαγκα-Σιγαλας μαζι????
Χα,χα εξαιρετικα ενδιαφερον μου φαινεται...Θελω να δω πως θα τα πανε οι 2 τους,ειδικα μετα τη κοντριτσα που ειχαν προ διετιας...
sherman
Tι κοντριτσα ειχαν ρε παιδια για θυμιστε κ εμας...

Εγω απο Μακρη θυμαμαι καποιον... Νεστεροβιτς.
man10
QUOTE(sherman @ Sep 1 2007, 10:50 ) *
Tι κοντριτσα ειχαν ρε παιδια για θυμιστε κ εμας...

Εγω απο Μακρη θυμαμαι καποιον... Νεστεροβιτς.

Ναι Μακρης ηταν το ελληνικο ονομα του Ρασο. smiley.gif

Για την κοντρα ηταν στο ΠΑΟΚ-ΑΡΗΣ,τελευταια επιθεση οπου παιρνει ο Γκαγκα την μπαλα να βαλει καλαθι και να κερδισει ο ΠΑΟΚ και του λεει ο Σιγαλας ''Ελα αν τολμας'' η κατι τετοιο τελος παντως,δεν θυμαμαι καλα.Τελικα ο Σιγαλας του επαιξε καλη αμυνα,και ο Γκαγκα δεν σκοραρε και ΠΑΟΚ δεν κεριδε.
Τις επομενες μερες μετα απο το ματς ειχε αναπτυχθει μια φιλολογια για την κοντρα των 2 πακτων,οτι ταχα ο ενας του εβρισε του αλλου την μανα και κατι τετοια.
reth1
για το Σιγάλα που το ακουσες; προσπαθώ να το επιβεβαιώσω εδώ αλλά δεν εχω βρει ακόμα άκρη...
man10
QUOTE(reth1 @ Sep 1 2007, 10:57 ) *
για το Σιγάλα που το ακουσες; προσπαθώ να το επιβεβαιώσω εδώ αλλά δεν εχω βρει ακόμα άκρη...

Στο basketblog το διαβασα νομιζω.
Air Kef
71.gif ph34r.gif 21.gif hammer.gif
reth1
εδω άκουσα ότι "απομακρύνεται" ο Ράμπο, ίδωμεν...
man10
Βουγιουκας?
Δεν ειναι κακος...
reth1
καθόλου κακός θα έλεγα... biggrin.gif
ADMIRAL14
QUOTE(sherman @ Sep 1 2007, 10:50 ) *
Tι κοντριτσα ειχαν ρε παιδια για θυμιστε κ εμας...

Εγω απο Μακρη θυμαμαι καποιον... Νεστεροβιτς.

Ο Νικος Μακρης ειναι play maker-καλος αμυντικος & οργανωτης-επαιξε πριν 3 χρονια Ρεθυμνο,ενδιαμεσα Ερυθραια και Τρικαλα, παλιοτερα βασικο μελος Ηλυσιακου στην τρελη πορεια με σερι ανοδους απο Γ' στην Α1(με coach Κουφο) με συμμετοχη στην Α1.
reth1
Πολύ κοντά στη συμφωνία με δύο ακόμη αθλητές βρίσκεται ο ΑΓΟΡ, τον Ίαν Βουγιούκα και του Ντεγουέιν Τζέφερσον. Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα, φέρεται να είναι μια ανάσα από την ένταξη στο ρόστερ της δύο ακόμη αθλητών, σε καίριες θέσεις όπου θα βοηθήσουν τα μέγιστα στη δημιουργία μιας άκρως ανταγωνιστικής ομάδας.
Την περίπτωση δανεισμού του Ίαν Βουγιούκα από τον Ολυμπιακό εξετάζει πολύ σοβαρά ο ΑΓΟΡ και οι πληροφορίες λένε ότι οι δύο ομάδες βρίσκονται ένα βήμα πριν από τη συμφωνία. Ο Βουγιούκας είναι 22 χρονών, έχει ύψος 2.13 και αγωνίζεται στη θέση του σέντερ. Εκτός από το νεαρό Έλληνα σέντερ, στον ΑΓΟΡ συνεχίζουν να βρίσκονται σε αναζήτηση για την ολοκλήρωση του ρόστερ της νέας σαιζόν.
Όπως όλα δείχνουν ό Ντεγουέιν Τζέφερσον θα αποτελέσει τον πρώτο Αμερικανό που θα φορέσει τη φανέλα του Ρεθυμνιώτικου συλλόγου. Στον 28χρονο γκάρντ φαίνεται να έχει καταλήξει ο Στέργιος Κουφός, για την κατάληψη της μίας εκ των δύο θέσεων ξένων που δικαιούται να αποκτήσει, η Ρεθυμνιώτικη ομάδα. Ο Τζέφερσον είναι 28 ετών, έχει ύψος 1.91 και πέρυσι αγωνίστηκε για ένα γύρο στην Α1 με το Μακεδονικός και εν συνεχεία μετακόμισε στην Ιταλία, για να φορέσει τη φανέλα της Ίμολα. Με τη φανέλα του Μακεδονικού αγωνίστηκε σε 13 παιχνίδια πετυχαίνοντας 232 πόντους (περίπου 18 πόντους ανά παιχνίδι).
Όσον αφορά, τα Αθηναϊκά μέσα, συνεχίζουν να συντηρούν τις περιπτώσεις των Γιώργου Σιγάλα και Πρόδρομου Νικολαΐδη, αν και οι τελευταίες πληροφορίες δείχνουν να απομακρύνονται από το Ρέθυμνο και οι δύο.

cretanews
reth1
Aκρα του τάφρου σιωπή στα μεταγραφικά, ελπίζω σήμερα στην "πρώτη" να βγει καμιά είδηση. Μια τοπική εφημερίδα αναφέρει ξανά τον Jefferson αλλά και τον D. Abraaams για το 4. Επίσης τα διαρκείας φεύγουν σαν τα ζεστά κουλούρια, δύσκολα θα μείνει καρέκλα κενή φέτος... smile.gif
reth1
tzepeto_pas
Σγχαρητηρια για την ανοδο σας στην Α1 (εστω και με αυτον τον παραδοξο τροπο που εγινε).Σιγουρα το ελληνικο πρωταθλημα χρειαζεται ομαδες απο την περιφερεια.

Ηθελα να ρωτησω τι γινεται με το κλειστο του Ρεθυμνου...
Απο οτι θυμαμαι απο τον ημιτελικο με τον Κολλοσο Ροσου ήταν μικρο με μεσα γινοταν πανζουρλισμος.
Γινονται καποια εργα για τις κερκιδες?Υπαρχει περιπτωση η ομαδα να παιζει τα εντος εδρας παιχνιδια στο Ηρακλειο?
reth1
ήδη από το καλοκαιρινό ευρωπαικό πρωτάθλημα των παίδων το γήπεδο έχει "φρεσκαριστεί". θα προστεθούν έξτρα εξέδρες πλάι στην περυσινή με τα "διαρκείας" και θα μπουν και κανονικές εξέδρες πίσω από τις ρακέτες για φιλάθλους με διαρκείας (και όχι καρέκλες όπως πέρυσι στον ημιτελικό με τον Κολοσσό wink.gif )
reth1
Ο Quinton Hosley έρχεται για δοκιμή για τον ΑΓΟΡ. Ο 23χρονος small forward είναι απόφοιτος του Fresno State University και έχει ύψος 1.98.



Το nbadraft.net γράφει:

NBA Comparison: Matt Barnes
Strengths: Possesses big time physical tools to develop into a elite defender due to his lateral quickness, long arms, anticipation skills and mental toughness … Hosley is an impressive athlete capable of some impressive plays … Has three point range shooting capability … His huge wingspan allows him to play much bigger than his 6-6 height ... Shows a great first step, able to get past most defenders when on the perimeter … Excellent rebounder for his size due to his long arms and athleticism … Does an admirable job playing the passing lanes for easy steals … Good upper body strength enables him to finish after contact occurs … Makes a living drawing fouls from opposing defenders getting to the free throw line with ease … Has improved greatly shooting from mid-range when his feet are set … Creates mismatches with his ability to overpower smaller defenders … Excellent finisher in transition or on the break where he shows impressive flair … Team player who has adjusted his game this year in order for the team to be more successful … Plays the game with a good intensity level and a will to win … Coachable player who has the work ethic to improve … Potential is considerable despite being a senior …

Weaknesses: His perimeter defense will need to be improved upon … Not the best shooter off the dribble as Hosley is more comfortable when his feet are set. Creating offense off the dribble has shown some improvement this past season but remains inconsistent … Tries too often to go for the spectacular play whether it’s a put-back or a basic dunk … Needs to improve going to the left side of the basket as he heavily favors going right during games … Doesn’t have the best court vision, while improved Hosley struggles to identify open shooter when in the post … Perimeter shooting such as mid-range and three point range have improved but remain very inconsistent … Free throw shooting doesn’t allow him to fully capitalize after drawing fouls … Plays the game a little over-aggressive as he tends to pick-up unnecessary fouls … Basketball IQ remains a work in progress as he is prone to making mental mistakes in games …


Μια χαρά μου φαίνεται! smiley.gif
reth1
Για τις υπόλοιπες θέσεις τις πεντάδας περιμένουν την απάντηση του Danya Abrams αλλά και των Σωτήρη Καραποστόλου και Ολυμπιακού για το δανεισμό του Ίαν Βουγιούκα. Μια χαρά για νεοφώτιστοι... Ελπίζω και ο πάγκος να ανταποκριθεί...
reth1
Σίγουρα για δοκιμή τον φέρνουν αυτόν; Και είναι ακόμα ελεύθερος; Σαν "κλοπή" μου μοιάζει...

QUOTE
Quinton Hosley (Fresno State) — Teammate Dominic McGuire got picked in the second round, but Hosley was just as good for Fresno State. Think a poor man’s Shawn Marion, Hosley does a little bit of everything, averaging 13.9 points and 8.9 boards per game.
B for Basketball
QUOTE(reth1 @ Sep 10 2007, 18:50 ) *
Σίγουρα για δοκιμή τον φέρνουν αυτόν; Και είναι ακόμα ελεύθερος; Σαν "κλοπή" μου μοιάζει...

μπα...νομιζω πως ειναι μια καλη λυση για μια ομαδα τετοιου επιπεδου...!! τοθλαχιστον απο τα ποσοστα σε ποντους και ριμπαουντς!!!
George_12ISL
Η μεγάλη απώλεια για τον ΑΓΟΡ πιστεύω πως ήταν η παραχώρηση του Σπανού.
Ελπίζω τώρα η ομάδα να φτιάξει ικανό σύνολο για να σταθεί στην Α1, διότι αργά αποφασίστηκε η τύχη του Σπόρτιγκ. Θυμάμαι μάλιστα περίπου δύο μήνες πριν, τη διοίκηση της ομάδος να δηλώνει πως δεν επιθυμούσε τη συμμετοχή του συλλόγου στην Α1.
reth1
Ο Σπανός έφυγε μόνος του απ' ότι φαίνεται. Δεν ήθελε να μείνει. Πάντως όλα καλά πάνε. Το ρόστερ δείχνει λίγο αδύναμο προς το παρόν, αλλά αν ολοκληρωθούν οι μεταγραφές όπως περιμένουμε θα είναι οκ. Ειδικά αυτός ο Χόσλεϊ δείχνει φοβερή περίπτωση! Τα διαρκείας φεύγουν και η ομάδα δείχνει να απολαμβάνει τις πρώτες της μέρες στην Α1
reth1
Ο Σωτήρης Καραποστόλου είναι το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Ρεθύμνου που συνεχίζει την ενίσχυσή του ενόψει του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας.
"Είμαι χαρούμενος που ήρθα σε μια ομάδα με φιλοδοξίες, η οποία για πρώτη φορά θα αγωνιστεί στην Α1. Θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου για να βοηθήσω την ομάδα μου να πετύχει τους στόχους της" είπε αρχικά ο Καραποστόλου μετά την υπογραφή του συμβολαίου του για ένα χρόνο και συνέχισε αναφερόμενος στους προσωπικούς του στόχους: "Το μόνο που θέλω είναι να δουλέψω και να βελτιωθώ και μέσα από την ομαδική επιτυχία να έρθει και η προσωπική".

Ποιοι είναι οι ομαδικοί στόχοι; "Να εξασφαλίσουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται την παραμονή μας στην Α1. Όπως επίσης, να καταφέρουμε σε κάθε παιχνίδι να προσφέρουμε θέαμα, για να ευχαριστούμε τους φιλάθλους, όπως και να μπορέσουμε στο μέλλον να θέσουμε κάποιους ψηλότερους στόχους".
Πέρυσι, ο Σωτήρης Καραποστόλου φόρεσε τη φανέλα του Πανελληνίου με τον οποίο αγωνίστηκε σε 28 ματς και είχε μέσο όρο 6.9 πόντους, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

basketblog.gr/www.agor.gr
notosbc
QUOTE(reth1 @ Sep 8 2007, 16:17 ) *

41.gifΣΚΟΡΔΑ,ΣΚΟΡΔΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ. rolleyes.gif
reth1





Ανακοίνωσε χορηγό ονόματος ο ΑΓΟΡ

Η ΑΛΜΕΚΟ είναι η εταιρία που θα αποτελέσει το χορηγό ονόματος του ΑΓΟΡ για τη νέα χρονιά.

«Η Διοίκηση του Α.Γ.Ο.Ρ. με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνει την συνεργασία με την εταιρία ΑΛΜΕΚΟ σαν επίσημος χορηγός μας και την μετονομασία της ομάδας σε Α.Γ.Ο.ΡΕΘΥΜΝΟ-ΑΛΜΕΚΟ για την περίοδο2007-2008», αναφέρει η ανακοίνωση.

Ποια είναι η ΑΛΜΕΚΟ

Η ΑΛΜΕΚΟ είναι εταιρία κατασκευής επίπλου, για τον εξοπλισμό επαγγελματικών επιχειρήσεων και όχι μόνο. Ξεκίνησε την επιχειρηματική πορεία της από το Ρέθυμνο και έχει εξαπλωθεί σε ολόκληρη την Ελλάδα, όντως μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες στο χώρο. Ο βασικός μέτοχος της ΑΛΜΕΚΟ κ. Μανόλης Σειραγάκης είναι Ρεθυμνιώτης και μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του ΑΓΟΡ. Με την κίνηση του αυτή, απέδειξε για μία ακόμη φορά την αγάπη του για την ομάδα της Κρήτης και την συμπαράσταση του για να συνεχίζει να διαγράφει ανοδική πορεία.
tsitum
Υπαρχει καποια εξελιξη με το Βουγιουκα?Αν αποκτηθει ενισχυεται σημαντικα ο ΑΓΟΡ χωρις να καταλαμβανει κ θεση ξενου.Ουτε θα δωσει κ πολλα χρηματα στον Ολυμπιακο αφου κ αυτος θελει να αδειασει το ροστερ του.

Τετοιες κινησεις ευκαιριας καθοριζουν παραμονες ωρες-ωρες wink.gif


Θα βοηθησει πολυ κ ο Καραποστολου.Πολυ καλος παιχτης...
matse7
QUOTE(tsitum @ Sep 14 2007, 17:19 ) *
Υπαρχει καποια εξελιξη με το Βουγιουκα?Αν αποκτηθει ενισχυεται σημαντικα ο ΑΓΟΡ χωρις να καταλαμβανει κ θεση ξενου.Ουτε θα δωσει κ πολλα χρηματα στον Ολυμπιακο αφου κ αυτος θελει να αδειασει το ροστερ του.

Τετοιες κινησεις ευκαιριας καθοριζουν παραμονες ωρες-ωρες wink.gif
Θα βοηθησει πολυ κ ο Καραποστολου.Πολυ καλος παιχτης...


QUOTE
Ικανοποιημένος από τον δανεισμό του στον ΑΓΟ Ρεθύμνου εμφανίστηκε ο Ίαν Βουγιούκας σύμφωνα με δηλώσεις του στην επίσημη ιστοσελίδα των Κρητικών «Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που θα έρθω στο Ρέθυμνο και θα αγωνιστώ στον ΑΓΟΡ. Εύχομαι να είναι μια καλή χρονιά για μένα και για την ομάδα. Ελπίζω να βελτιωθώ σαν παίκτης και να βοηθήσω το Ρέθυμνο να πετύχει τους στόχους που έχει βάλει για τη φετινή χρονιά. Ξέρω ότι έρχομαι σε μια όμορφη πόλη, όπου ο κόσμος αγαπάει το μπάσκετ».

H ανακοίνωση:

«Η διοίκηση του ΑΓΟ Ρεθύμνου ΑΛΜΕΚΟ, ανακοινώνει την απόκτηση του αθλητή Ίαν Βουγιούκα, με τη μορφή δανεισμού από τον Ολυμπιακό, για ένα χρόνο. Αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε την ΚΑΕ Ολυμπιακός και ειδικότερα τους αδερφούς Αγγελόπουλου».

Who is who…

Ο Ίαν Βουγιούκας γεννήθηκε στις 31 Μαΐου 1985, στην Αγγλία. Έχει ύψος 2.11 και αγωνίζεται στη θέση του σέντερ. Ξεκίνησε την μπασκετική του καριέρα από τον Άρη Γλυφάδας (1995-2001), ενώ αγωνίστηκε και στον Ηλυσιακό (2001-03). Το 2003 μετακόμισε στην Αμερική, όπου φοίτησε στο κολλέγιο του Σαίντ Λιούις. Με την κολεγιακή ομάδα του Σαίντ Λιούις αγωνίστηκε τέσσερα χρόνια, συμμετέχοντας σε 110 παιχνίδια και είχε κατά μέσο όρο 9.5 πόντους και 5.8 ριμπάουντ. Είναι διεθνής και έχει κατακτήσει το Αργυρό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών το 2005 στην Αργεντινή και το Χάλκινο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων το 2003 στη Θεσσαλονίκη.


http://www.sport-fm.gr/news.jsp?newsID=101391
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.