Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BasketForum at ΟΑΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Athens 2007
Pages: 1, 2
dizzy_fingers
Ποιοί θα είστε στο Final4 τις προσεχείς μέρες?

Για να δούμε πόσο δυνατός θα είναι ο παλμός του basketforum στο ΟΑΚΑ κι αν θέλετε βρισκόμαστε κιόλας να τα πούμε.

Απ'ότι έχω καταλάβει παρώντες θα είναι:

dizzy_fingers
sihainas
trefoil13
bonzo
sarounas
papaloukas_4_ever
tkt9

Μου διαφεύγει κανείς?
Green Warrior
QUOTE(dizzy_fingers @ May 3 2007, 10:44 AM) *
Ποιοί θα είστε στο Final4 τις προσεχείς μέρες?

Για να δούμε πόσο δυνατός θα είναι ο παλμός του basketforum στο ΟΑΚΑ κι αν θέλετε βρισκόμαστε κιόλας να τα πούμε.

Απ'ότι έχω καταλάβει παρώντες θα είναι:

dizzy_fingers
sihainas
trefoil13
bonzo
sarounas
papaloukas_4_ever
tkt9

Μου διαφεύγει κανείς?


+1 icon_wave.gif
leonkalf
Και γω παρών θα είμαι icon_wave.gif

Βεβαίως να βρεθούμε.

Με τα μπλουζάκια που έλεγες Σπύρο τι έγινε? Ετοίμασες??
grigoris
Κι εγώ μέσα θα είμαι
peka
Μμμμ... και εγω απο Πατρα ερχομενη!
smile.gif
harris
icon_wave.gif +1
Jimar
κι εγω θα μαι εκει με τον losers can win . smiley.gif
aopkv
εγω σας ζηλευω.....εχω αγωνα γ'εσκα στις 9 στην ραφηνα...

ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΩΡΑ.... sad.gif
Igor
Απλα ειδοποιησε πως υπαρχει βομβα στο κλειστο που παιζετε...

Και εγω θα ειμαι μεσα!
mikri prasini ollandeza
εγώ θα είμαι.....απλά θα βλέπω τον αγώνα από το σχολείο μου!την ίδια ώρα θα χορεύω παραδοσιακούς χορούς στο σχολείο το οποίο σχολείο βρίσκεται λίιιιγο πιο δίπλα!!!!πολύ λίγο!Αλλά φαίνεται το ΟΑΚΑ!
Γκαντεμιά τεράστια...!!!!!! smiley.gif
leonkalf
QUOTE(aopkv @ May 3 2007, 04:05 PM) *
εγω σας ζηλευω.....εχω αγωνα γ'εσκα στις 9 στην ραφηνα...

ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΩΡΑ.... sad.gif

Τα παιχνίδια της Γ' Εσκανα αναβλήθηκαν για μεθαύριο Σάββατο (αντί για Παρασκευή που είναι κανονικά), εξαιτίας του F4.
Η ΕΣΚΑ όχι?
kolossos
Σιγά μην έλειπα tongue.gif
kop-13
Κ ο kop13 θα είναι μέσα!!! icon_drunk.gif
Anaz
Καμμια 20αρια κοντα δηλαδη.. ohmy.gif Αααχχ... sad.gif
Σοβαρα θα σκασετε και με μπλουζες basketforum?? evilmonkey.gif 24.gif
Προτινω πρασινα μπλουζακια να'ναι ασορτι με το κλιμα της κερκιδας και μπροστα το σημα στο αβαταρ του Ντιζυ με το μοτο, και απο πισω να αχνοφαινεται το τριφύλλι!Ψηλα στο πισω μερος το ψευδωνυμο του χρηστη στο φορουμ! biggrin.gif
losers can win
QUOTE(Jimar @ May 3 2007, 03:14 PM) *
κι εγω θα μαι εκει με τον losers can win . smiley.gif


να μιλάς για τον εαυτό σου smiley.gif
θα είμαι και εγώ και απλά θα τυχαίνει να είναι δίπλα μου ο jimar
όποιος θέλει να βρεθούμε pm
Alexmei
εγώ δεν βρήκα ticket τελευταία στιγμή!! 10 λεπτά πιο νωρίς να παρέγγελνε ο πατέρας μ... ohmy.gif
Aristofanis
QUOTE(dizzy_fingers @ May 3 2007, 01:44 PM) *
Ποιοί θα είστε στο Final4 τις προσεχείς μέρες?

Για να δούμε πόσο δυνατός θα είναι ο παλμός του basketforum στο ΟΑΚΑ κι αν θέλετε βρισκόμαστε κιόλας να τα πούμε.

Απ'ότι έχω καταλάβει παρώντες θα είναι:

dizzy_fingers
sihainas
trefoil13
bonzo
sarounas
papaloukas_4_ever
tkt9

Μου διαφεύγει κανείς?


Πρόσθεσε και έμενα biggrin.gif
trefoil 13
QUOTE(Anaz @ May 3 2007, 08:01 PM) *
Καμμια 20αρια κοντα δηλαδη.. ohmy.gif Αααχχ... sad.gif
Σοβαρα θα σκασετε και με μπλουζες basketforum?? evilmonkey.gif 24.gif
Προτινω πρασινα μπλουζακια να'ναι ασορτι με το κλιμα της κερκιδας και μπροστα το σημα στο αβαταρ του Ντιζυ με το μοτο, και απο πισω να αχνοφαινεται το τριφύλλι!Ψηλα στο πισω μερος το ψευδωνυμο του χρηστη στο φορουμ! biggrin.gif

Φοβερή ιδέα!!! laugh.gif
dizzy_fingers
Δεν προλαβαίνουμε να την υλοποιήσουμε όμως τώρα.

Όπως κατάλαβας Anaz δεν κοίταξα περαιτέρω το θέμα των t-shirt.

Να κάνω μία σούμα:
dizzy_fingers
sihainas
trefoil13
bonzo
sarounas
papaloukas_4_ever
tkt9
green warrior
leonkalf
grigoris
peka
harris
jimar
losers_can_win
igor
kolossos
kop13
Aristofanis

18 άτομα! w00t.gif!

Όποιος θέλει να βρεθούμε στείλτε μου πμ (να σας δώσω κινητό) να κανονίσουμε να τα πούμε κάπου στο ενδιάμεσο μεταξύ ημιτελικών.
nikefalin
QUOTE(dizzy_fingers @ May 4 2007, 01:25 AM) *
Δεν προλαβαίνουμε να την υλοποιήσουμε όμως τώρα.

Όπως κατάλαβας Anaz δεν κοίταξα περαιτέρω το θέμα των t-shirt.

Να κάνω μία σούμα:
dizzy_fingers
sihainas
trefoil13
bonzo
sarounas
papaloukas_4_ever
tkt9
green warrior
leonkalf
grigoris
peka
harris
jimar
losers_can_win
igor
kolossos
kop13
Aristofanis

18 άτομα! w00t.gif!

Όποιος θέλει να βρεθούμε στείλτε μου πμ (να σας δώσω κινητό) να κανονίσουμε να τα πούμε κάπου στο ενδιάμεσο μεταξύ ημιτελικών.



Ζηλεύω και γω μαζί με τον Warrior, τουλάχιστον οι "αδερφοί" Γρηγόρης και Green warrior & Papaloukas_4_ever (που τους γνωρίζω και προσωπικά) θα μεταφέρουν το κλίμα και τη ζήλεια μου tongue.gif
leonkalf
Βάλε και τον Sponge Bob στη λίστα.

Θα μιλήσουμε Σπύρο τηλεφωνικά να βρεθούμε.

Άντε, η ώρα φτάνει...
grigoris
QUOTE(nikefalin @ May 4 2007, 01:36 AM) *
Ζηλεύω και γω μαζί με τον Warrior, τουλάχιστον οι "αδερφοί" Γρηγόρης και Green warrior & Papaloukas_4_ever (που τους γνωρίζω και προσωπικά) θα μεταφέρουν το κλίμα και τη ζήλεια μου tongue.gif


Νίκο μου μην ανησυχείς,πιθανότατα σήμερα το βράδυ με την επιστροφή μου θα μπω να μεταφέρω εντυπώσεις και κλίμα από τη γιορτή του μπάσκετ
aopkv
QUOTE(leonkalf @ May 3 2007, 05:11 PM) *
Τα παιχνίδια της Γ' Εσκανα αναβλήθηκαν για μεθαύριο Σάββατο (αντί για Παρασκευή που είναι κανονικά), εξαιτίας του F4.
Η ΕΣΚΑ όχι?


οχι ολα...καποια (και το δικο μου) γινονται...... 68.gif
nikefalin
QUOTE(aopkv @ May 4 2007, 01:03 PM) *
οχι ολα...καποια (και το δικο μου) γινονται...... 68.gif

Δεν μπορείς να δηλώσεις ασθένεια, τροχαίο κλπ ? tongue.gif icon_drunk.gif
dizzy_fingers
Παρέλαβα τα εισιτήρια, φόρτισα τη μηχανή, καθάρισα τη μνήμη, έπλυνα το dizzy_wagon (τώρα...στο επόμενο final4 που θα διοργανώσουμε πάλι 71.gif ) κι είμαι έτοιμος να νιώσω DEVOTION.

wav.gif
trefoil 13
QUOTE(dizzy_fingers @ May 4 2007, 01:23 PM) *
Παρέλαβα τα εισιτήρια, φόρτισα τη μηχανή, καθάρισα τη μνήμη, έπλυνα το dizzy_wagon (τώρα...στο επόμενο final4 που θα διοργανώσουμε πάλι 71.gif ) κι είμαι έτοιμος να νιώσω DEVOTION.

wav.gif

Xαχαχα! Τα ίδια και εγώ! Αλλά δεν ξέρω... δεν θέλω να περάσουν οι ώρες γιατί από την στιγμή που θα τελειώσει θα αισθάνομαι ότι έχουν περάσει μόλις κάποια δευτερόλεπτα...!
sihainas
Εγώ σε 10 λεπτάκια ξεκινάω από Πάτρα... wav.gif w00t.gif

Άντε και με τη νίκη (ΤΑΟΥ tongue.gif) just kiddin'...
losers can win
παιδιά φεύγω για τη γιορτή του οακα
να πάνε όλα καλά και η κυριακη να μας βρει με κούπες παντού
αντε γεια icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Igor
Για πειτε ατμοσφαιρα που ζησατε εκει που καθοσασταν. Εγω τα ειπα και στο τοπικ Tau - Pao..
grigoris
Λοιπόν-λοιπόν εντυπώσεις από την πρώτη μέρα του Φάιναλ-Φορ στο ΟΑΚΑ (άκου Νίκο!!!):

Πρώτο και σπουδαιότερο η παρουσία του κόσμου του Παναθηναϊκού που ήταν μεγάλη δύναμη στο πλευρό της ομάδας του και (το σπουδαιότερο) χωρίς την παραμικρή παρεκτροπή.Πολλά συγχαρητήρια!!!!!!!!!!

Δεύτερον η πολύχρωμη παρουσία Ισπανών και Ρώσων (και Ρωσίδων βεβαίως-βεβαίως).Ειδικά με τους οπαδούς της ΤΣΣΚΑ είχα πολύ στενή επαφή καθώς τους είχα ακριβώς μπροστά μου.Αλλά και της Μάλαγα οι οπαδοί με την ορχήστρα τους έκαναν αίσθηση.

Τρίτον τα διάφορα αναμνηστικά που αποκόμισα (διαφημιστικά ή αγοραστά) για να θυμάμαι για πάντα τις μέρες αυτές.

Τέταρτον η πολύ ωραία παρουσίαση των ομάδων αλα ΝΒΑ (σκοτάδι και προβολέας σε κάθε παίχτη).

Πέμπτον η γιούχα που έφαγε ο Σαρμπέλ όταν βγήκε να τραγουδήσει ακριβώς πριν το ματς ΠΑΟ-Ταου και για κάποιο διάστημα δεν ακουγόταν τραγούδι αλλά συνθήματα των οπαδών του Παναθηναϊκού biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Έκτον η αποθέωση του Στόγιαν Βράνκοβιτς όταν τον έδειξε το βίντεο-γουόλ.

Τα μόνα μέιον για μένα ήταν οι απίστευτες τιμές στο κυλικείο (3 σάντουιτς και 3 νερά = 16,50 ευρώ shot.gif shot.gif shot.gif ) και το γεγονός ότι στο μαγαζί με τα αναμνηστικά της διοργάνωσης δεν είχε Έλληνα υπάλληλο.Είπαμε να τα παίρνει η ΟΥΛΕΜΠ που είναι ισπανικών συμφερόντων αλλά όχι κι έτσι...

Σίγουρα τις επόμενες μέρες θα θυμηθώ κι άλλα και μέσα στην εβδομάδα θα ποστάρω και φωτογραφίες και βιντεάκια από τους ημιτελικούς και τελικούς.
sihainas
Εμένα οι εντυπώσεις μου είναι άψογες καθώς δεν ψώνισα από το κυλικείο ούτε από το euroleague shop την κυριακή βλέπουμε...

Μοναδικό μείον... αυτός που καθόταν πίσω μου όπου στην κυριολεξία με έλουσε καθώς κάθε φορά που άνοιγε το στόμα του έτρεχαν 5 λίτρα σάλια προς το κεφάλι μου tongue.gif ...αν το ήξερα θα έφερνα μαζί μου το ultrex tongue.gif
dizzy_fingers
Τί έγινε με το πάρκινγκ παιδιά? Γιατί ήταν κλειστό προς το κοινό?
Αναγκάστηκα να πάω τέρμα θεό να παρκάρω με αποτέλεσμα να χάσω την αρχή του πρώτου ημιτελικού.
Jimar
φοβερη ολη η ατμοσφαιρα στο οακα.
στο πρωτο ματς οι μαλαγεζοι , μετα ολοι εμεις...

εγω ειχα φερει σαντουιτσακια απο το σπιτι biggrin.gif . οι τιμες ηταν εξωπραγματικες.
trefoil 13
QUOTE(dizzy_fingers @ May 5 2007, 02:10 AM) *
Τί έγινε με το πάρκινγκ παιδιά? Γιατί ήταν κλειστό προς το κοινό?
Αναγκάστηκα να πάω τέρμα θεό να παρκάρω με αποτέλεσμα να χάσω την αρχή του πρώτου ημιτελικού.

Eίχα ακούσει ότι με τα πάρκινγκ θα υπάρχει πρόβλημα καθώς θα ήταν κλειστά...

Ουφ.... κάτι ήθελα να πω αλλά το ξέχασα... δεν πάω καλά αυτές τις μέρες... θα τρελαθώ...!
Bonzo
grigoris πρέπει να καθώμαστε πολύ κοντα section 114 row 25 seat 6
dizzy_fingers
Στα θεωρεία του section 407 σειρά 13, θέση 22 είναι κανείς κοντά?
nikefalin
QUOTE(trefoil 13 @ May 5 2007, 02:15 AM) *
Eίχα ακούσει ότι με τα πάρκινγκ θα υπάρχει πρόβλημα καθώς θα ήταν κλειστά...

Ουφ.... κάτι ήθελα να πω αλλά το ξέχασα... δεν πάω καλά αυτές τις μέρες... θα τρελαθώ...!

Να πω και για την δια τηλοψίας εικόνα. Αδερφέ Γρηγόρη όντως καταπληκτική ατμόσφαιρα και υπέροχες Ρωσίδες. biggrin.gif
Για τις τιμές στο κυλικείο , αναμενόμενο. Υπόσχομαι να προβώ σε αποκαλύψεις για γαργαλιστικές λεπτομέρειες της διοργάνωσης άμα το πέρας της smiley.gif
apkat
QUOTE
Υπόσχομαι να προβώ σε αποκαλύψεις για γαργαλιστικές λεπτομέρειες της διοργάνωσης άμα το πέρας της smiley.gif


Η αληθεια ειναι οτι εχω και γω να κανω ενα-δυο σχολιακια σε στυλ παρασκηνιου(θα θυμισω λιγο Τατιανα) αλλα μετα το τελος της διοργανωσης.. smiley.gif
grigoris
Bonzo είμαι section 110,row 32,seat 5,όντως είμαστε κοντά.Είμαι στα κίτρινα καθίσματα λοξά πίσω αό τον πάγκο που κάθονταν χτες ΤΣΣΚΑ και Ταου.

Νίκο και Απκατ περιμένω τις παρασκηνιακές αποκαλύψεις σας.....
mikri prasini ollandeza
o Sarbel??τον είδε κανείς???
losers can win
τον είδαμε, τον γιουχάραμε 19.gif όλα καλά

τρομερή ατμόσφαιρα στο οακα , πολυ ωραίο να βρίσκονται οπαδοί τοσων ομάδων μαζί χωρίς να ανοίγει μύτη
Απίστευτο γέλιο οι οπαδοί της μαλαγα, είχαν ολοκληρη ορχήστρα και σε κάποια φάση έπαιζαν το i love you baby. Έδωσα και το κασκολ του παναθηναικου για να παρω ένα της μάλαγα

Στον δεύτερο ημιτελικό μετακινηθηκα στην παναθηναικη κερκίδα που ήταν τρομερή χθες (όπως και η ομάδα)
φωνή από το πρώτο μέρι το τελευταίο λεπτό icon_drunk.gif icon_drunk.gif

υγ ας βοηθήσει κάποιος την trefoil να παρει μπρος γιατι αν το σηκώσουμε την κυριακή δεν θα μπορεί ούτε να μπει στο ιντερνετ για να γράψει smiley.gif
Igor
Εγω καθομουν section 105. Περα απο μερικους που ηθελαν να κατσουν εκει χωρις να εχουν εισητηριο για αυτες τις θεσεις ολα πηγαν καλα. Παντως μπροστα μου καθοταν ο Γκωνιας ( παλιος ποδοσφαιριστης ).
Ανταλαξα και εγω κασκολ ΠΑΟ για κασκολ Μαλαγα, και την Κυριακη θα ανταλλαξω κασκολ και απο τις αλλλες δυο ομαδες.

Ευχαριστη ατμοσφαιρα !!
trefoil 13
QUOTE(losers can win @ May 5 2007, 10:51 AM) *
υγ ας βοηθήσει κάποιος την trefoil να παρει μπρος γιατι αν το σηκώσουμε την κυριακή δεν θα μπορεί ούτε να μπει στο ιντερνετ για να γράψει smiley.gif

Δεν λες τίποτα... Ποιο ίντερνετ κλπ την Κυριακή; Αν το πάρουμε δεν θα μπορώ ούτε από το γήπεδο να φύγω!!!

Ο Σαρμπέλ αποδοκιμάστηκε λίγο είναι η αλήθεια...
Και στο τέλος ευχαρίστησε κιόλας. Δηλαδή αν τον είχαμε χειροκροτήσει, τι θα έκανε; 19.gif
Πάντως σε κάποιο σημείο όταν τραγουδούσε, το "ΠΑΟ ΟΛΕ ΟΛΕ" ακουγόταν πιο δυνατά! Και πρέπει οι διοργανωτές να αύξησαν την ένταση στα μεγάφωνα...!

Και κάτι άλλο ήθελα να γράψω αλλά... δεν έχω συνέλθει ακόμα...! rolleyes.gif
Papaloukas 4 ever
QUOTE(dizzy_fingers @ May 5 2007, 02:35 AM) *
Στα θεωρεία του section 407 σειρά 13, θέση 22 είναι κανείς κοντά?


Εγώ section 411 σειρά 2, θέση 2, αν και χθες μετακινήθηκα λίγο παραδίπλα για να βλέπω καλύτερα. Νικολάκη είδα και το Δημήτρη.
leonkalf
Εγώ καθόμουν ακριβώς πίσω από τη μπασκέτα, στην πτυσσόμενη εξέδρα.

Πήρα τηλ. 2 από τα μέλη του forum για να βρεθούμε, αλλά δεν απάντησαν.... 68.gif
Igor
Παρατραγουδα εζησε κανενας απο εσας...?? Και εγω εχω καποια πραγματα να πω, αλλα θα περιμενω πρωτα τους αλλους δυο... bball.gif bball.gif
liolias
Σας ζηλευωωω evilmonkey.gif
sihainas



smiley.gif
Igor
Tη βλεπεις καλα την φωτο απο πανω Νικολακη \???? smiley.gif
Aristofanis
Τα άσχημα...

1. Πρόβλημα με τις θέσεις
2 κυρίες (από το εξωτερικό δεν καταλάβα χώρα αλλά πιθάνον Ρωσία) είχαν αγοράσει τα ακριβά εισιτήρια (350 ευρώ) στις μπλε κερκίδες κάτω. Τις βρήκα να προσπαθούν να συνεννοηθούν με έναν αστυνομικό. Δεν μπορούσαν να κάτσουν στις θέσεις του γιατί κάποιοι οπαδοί του ΠΑΟ είχαν ανεβεί πάνω στις καρέκλες shot.gif . Δεν υπήρχε κανένας υπεύθυνος να τις βοηθήσει. Προσπάθησα και βρήκα κάποιους εθελοντές να φωνάξουν κάποιον υπεύθυνο

2. Τιμή Κάφε στο Κυλικείο
Ο Καφές πριν το final-four έκανε 2,5 ευρώ στο ΟΑΚΑ. Από χθες η τιμή του πήγε ξαφνικά στα 4 εύρω. Ντροπή... Δεν θα σχολιάσω τις άλλες τιμές σε άλλα προιόντα. Είναι ντροπή.

3. Happenings στο Final-Four
Απλά 0. Βγήκε ο Σαρμπέλ (who is Sarbel? ) και είπε 2 τραγούδια σε Playback και ήταν και κάτι μαζορέτες. Κατα τα αλλά είναι η κορυφαία στιγμή του Ευρωπαικού μπάσκετ.

4. Προβλήματα στο Junior Tournament
Στραβό χρονόμετρο των 24 στην μία μπασκέτα (φτιάχτηκε μετά από 2 αγώνες), τα αυτοκόλλητα του Nike International Junior Tournament βγαίναν από το παρκέ, ο εθελοντής που καθάριζε το παρκέ δεν ήξερε τι να κάνει, δύσκολη η πρόσβαση για απλούς θεατές να πάνε στα βοηθητικά

Τα ωραία...

1. Οι φίλαθλοι γένους θυλυκού της Μάλαγα & ΤΣΣΚΑ
Όσοι είναι άντρες θα καταλάβουν biggrin.gif

2. Η ατμόσφαιρα
Αν και οι Ρώσοι ήταν ξενερώτοι, τον κόσμο της Μάλαγα πολύ τον συμπάθησα. Πολύ εκδηλωτικός και πολύ καλός κόσμος. Όπως και της Ταου που χειροκροτάγανε τις πρόσπαθειας της Μάλαγα και είχαν μία απίστευτη παρουσία στο ΟΑΚΑ.
Όσο για τους δικούς μας τι να πω...ο πιο ωραίος λαός! smile.gif

Τα υπόλοιπα ωραία & άσχημα του FInal Four θα τα αναλύσω την Δευτέρα. Άμα κανονιστεί meeting παιδιά στείλτε pm μέχρι το πρωϊ να τα πούμε και απο κοντά
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.