Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Khimki-Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
RipCity
Eγώ πάλι δεν έχω καταλάβει πως οι αποδόσεις είναι στο 50-50 στοιχηματικά, ξεκάθαρα άσος μου φαίνεται το ματσάκι.
rankin
QUOTE(RipCity @ Oct 8 2018, 09:47 ) *
Eγώ πάλι δεν έχω καταλάβει πως οι αποδόσεις είναι στο 50-50 στοιχηματικά, ξεκάθαρα άσος μου φαίνεται το ματσάκι.

Άσος και Over! smiley.gif
Future7
Συμφωνώ και εγώ πως ειναι λογικό να εχουμε διακυμάνσεις στην απόδοση. Τοσοι νέοι παίχτες (εκ των οποίων Γκος ΛεΝτει χωρίς εμπειρία) και νέος προπονητής με αλλαγή φιλοσοφίας.. Ε θέλει καιρό να δέσει.

Η αμυνα θα βρεθεί. Το ενθαρρυντικό ειναι η διαφορετική προσέγγιση του αγώνα και το καλύτερο σκοράρισμα
shaq7
Το καλο ειναι οτι και η ομαδα του μπαρτζωκα ειναι σε αναλογη κατασταση..50/50 το βλεπω εγω.
Αν δεν τραβηξουν καθολου οι στρελνιεκς-σπανουλης-λεντει θα χουμε θεμα.Παιζει ρολο και αν θα παιξει ο παπ και σε τι κατασταση θα ειναι γιατι μετα μενει μονο ο τουπαν να μαρκαρει τον σβεντ.
Θελω να πιστευω οτι δεν εχουμε σκοπο να παμε μονο με την επιθεση και οτι απλα ειναι νωρις ακομα..
RipCity
QUOTE (shaq7 @ Oct 8 2018, 13:53 ) *
Το καλο ειναι οτι και η ομαδα του μπαρτζωκα ειναι σε αναλογη κατασταση..50/50 το βλεπω εγω.
Αν δεν τραβηξουν καθολου οι στρελνιεκς-σπανουλης-λεντει θα χουμε θεμα.Παιζει ρολο και αν θα παιξει ο παπ και σε τι κατασταση θα ειναι γιατι μετα μενει μονο ο τουπαν να μαρκαρει τον σβεντ.
Θελω να πιστευω οτι δεν εχουμε σκοπο να παμε μονο με την επιθεση και οτι απλα ειναι νωρις ακομα..



Τι εννοείς αν θα παίξει ο Παπ? Δε νομίζω πως υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο. Καλά Χριστούγεννα.
yorgos
QUOTE(RipCity @ Oct 8 2018, 08:47 ) *
Eγώ πάλι δεν έχω καταλάβει πως οι αποδόσεις είναι στο 50-50 στοιχηματικά, ξεκάθαρα άσος μου φαίνεται το ματσάκι.

Συμφωνώ, και γενικά τα διπλά στην Ευρωλίγκα δεν είναι εύκολα, πόσο μάλλον για ομάδα ολοκαίνουρια όπως ο Ολυμπιακός.
shaq7
QUOTE (RipCity @ Oct 8 2018, 14:58 ) *
Τι εννοείς αν θα παίξει ο Παπ? Δε νομίζω πως υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο. Καλά Χριστούγεννα.


Ο μπλατ χτες ειπε οτι θα δοκιμασει προπονηση μηπως και παιξει με χιμκι
back2back
QUOTE(rankin @ Oct 8 2018, 12:24 ) *
Άσος και Over! smiley.gif


Διπλό από εδώ μέχρι την Ανδρομέδα cool.gif
T.W.Is.M.
Να το φερουμε Χ να βολευτουμε και οι δυο ομαδες; smiley.gif
Zephyr
Αμοντάριστη είναι και η Χίμκι, αν είμαστε εύστοχοι το χτυπάμε το ματσάκι. Φέτος θέλει υπομονή, η ομάδα είναι σε rebuild mode, πολλοί νέοι παίχτες, πολλοί καταπονημένοι διεθνείς, θέλουμε χρόνο. Εκτός αυτού πάμε στο εντελώς αντίθετο στυλ μπάσκετ σε σχέση με ότι έχουμε συνηθίσει από το 2015 και μετά.
Πάντως στις αναλαμπές βλέπουμε πολύ όμορφο μπάσκετ, πολύ τρεχαλητό και διάθεση για συνεργασίες και passing game, όχι iso ή pnr και Άγιος ο Θεός.
golitog7
Όντως κατά διαστήματα βλέπουμε ωραίο μπάσκετ. Είναι όμως πολύ νωρίς, έχουμε μεγάλα και πολλά νεκρά διαστήματα και υποψιάζομαι ότι θα πέσουν πολλές φάπες. Αυτό δεν πρέπει να μας πτοήσει ούτε να μας απογοητεύσει μιας και επί της ουσίας αυτό που μετράει είναι η φόρμα της ομάδας τους τελευταίους δύο μήνες. Ξέρω ότι είναι δύσκολο διότι έχουμε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια να πλασαριζόμαστε από νωρίς στις πρώτες θέσεις αλλά φέτος είναι διαφορετικά τα πράγματα.

Το πιο σημαντικό είναι να διατηρηθούμε στην 8αδα και ει δυνατόν πάνω από την 7η θέση για να αποφύγουμε την Τσσκα και τη Φενέρ με μειονέκτημα. Από κει και πέρα όλα είναι θέμα φόρμας. Θα έχει δέσει και η ομάδα μέχρι τότε, έχω εμπιστοσύνη στον Μπλατ. Το πόσο εύκολο είναι βέβαια να διατηρήσουμε την ψυχραιμία μας μετά από απανωτές 20αρες είναι άλλο θέμα tongue.gif
rankin
QUOTE(Zephyr @ Oct 8 2018, 20:06 ) *
Αμοντάριστη είναι και η Χίμκι,

Η φετινή Χίμκι ειναι κοντσέρτο για πολυβόλα
Απαξ και βρεθούν στη μέρα τους είναι ικανοί να σε ξεφτιλίσουν...
Ελπίζω να μη συμβεί κάτι τέτοιο
stefkorner
γιατι σας τρομαζει ετσι η Χιμκι .. ;
επειδη καναν τραγικες εμφανισεις περσι εκει οι δυο δικοι μας.. ;
εγω λογικο βρισκω το να ξεκινανε απο το 50-50 οι αποδοσεις !ομως με Παπανικολαου μεσα..
χωρις Παπανικολαου, με την τεραστια συνεισφορα πανω στο μαρκαρισμα του Σβεντ (για οσο δεν θα τον ειχε ο Τουπαν)
ειτε τον αναλαμβανε ο ιδιος ,ειτε απλως εδινε βοηθειες
οντως δυσκολευουν παρα πολυ τα πραγματα
οσο για τους ψηλους ισως να πονταρα στην φορμα του Μιλουτινοφ..
basket72
Νομίζω ότι φέτος δεν θα έχουμε τις φοβερές αυτές διακυμάνσεις που είχαμε πέρσι (και κατ΄επέκταση όλα τα χρόνια που είχαμε τον Σφαιρό) στην απόδοσή μας.

Ή που θα μας έβγαινε το pnr και το ποστ του Πρίντεζη και θα σαρώναμε εντός κι εκτός ή που θα μας μπλόκαραν και θα είχαμε -20 και θα μας έπιανε πελάτες ο Τρινκιέρι.

Φέτος έχει πιο πολλές λύσεις, περισσότερη συμμετοχή από όλους (έχουμε καλούς παίκτες σε όλες τις γραμμές).

Το θέμα είναι ότι είμαστε ακόμα στο "στρώσιμο"(και θα είμαστε για καμπόσο) και γενικότερα διανύουμε μεταβατική χρονιά, αλλάζοντας σημαντικά (αλλά όχι εντελώς wink.gif ) το μπάσκετ που παίζαμε.
Μας λείπει επίσης ο σημαντικότερος (σε συνολική και σταθερή προσφορά) ίσως παίκτης μας (ή έστω ένας από τους 3-4 πιο σημαντικούς). Ο Παπανικολάου. Όσο κι αν ακούγεται κάπως αυτό, εγώ προς τα εκεί κλίνω.

Εγώ βλέπω ήττα στα περίχωρα αλλά όχι και στραπάτσο.
jazz thrilos
Εντάξει ρε παιδιά, και η Χιμκι απ' ότι είδα δεν έχει φέρει τίποτα φοβερά ονόματα για να τρομάζει τόσο πολύ. Απο τους καινούργιους αμερικάνους μόνο ο Μίκι Τζόρνταν ήρθε απο ΝΒΑ μεριά. Οι υπόλοιποι απο κάτι Αυστραλίες, Κύπρους, Τουρκίες κλπ έχουν πάει στην Μόσχα. Βέβαια δεν τους γνωρίζω τους παίχτες, τι χρονιές έκαναν πέρυσι, αλλά δεν είναι και ονοματάρες. Μπορεί να αποδειχθούν παιχταράδες, αλλά θα χρειαστούν κι αυτοί τον χρόνο τους σε αυτό το επίπεδο. Οι σταθερές του Μπαρτζώκα δεν είναι καινούργιες, παραμένουν οι Σβεντ, Γκιλ και Τζέκινγκς. Θα μου πεις με αυτούς πέρυσι μας διέσυραν. Όμως πέρυσι εκείνη την εποχή βάζαμε καλάθι μόνο με αίτηση, οπότε θα δούμε φέτος με διαφορετική επιθετική νοοτροπία πως θα τα πάμε. Πάντως νομίζω οτι είναι καλό που παίζουμε νωρίς φέτος στην Μόσχα με την Χιμκι. Έχει κι αυτή (όπως εμείς) αρκετούς νέους ξένους παίχτες και θέλει κι αυτή τον χρόνο της, οπότε πάνω στην αναμπουμπούλα κάτι μπορεί να γίνει.

Και θα συμφωνήσω με όσους φίλους παραπάνω θεωρούν κομβική την απουσία Παπανικολάου. Θα μας λείψουν πολύ οι άμυνες του αλλά και η ενέργεια που μπορεί να μεταδώσει στουτς υπόλοιπους παίχτες.
stefkorner
QUOTE (jazz thrilos @ Oct 9 2018, 16:59 ) *
Εντάξει ρε παιδιά, και η Χιμκι απ' ότι είδα δεν έχει φέρει τίποτα φοβερά ονόματα για να τρομάζει τόσο πολύ. Απο τους καινούργιους αμερικάνους μόνο ο Μίκι Τζόρνταν ήρθε απο ΝΒΑ μεριά. Οι υπόλοιποι απο κάτι Αυστραλίες, Κύπρους, Τουρκίες κλπ έχουν πάει στην Μόσχα.



-ο Κροκερ,ως αντιΧονεικατ στα 32 του που κοντευει ,προερχεται απο εξαιρετικη σεζον και ειναι πλ σταθερος σουτερ,αλλα μιλαμε για παικτη που θα μπορουσε να τον εχει βασικο 3ρι και ο Παοκ η ο Προμηθεας (δεν το λεω τυχαια,γιατι επαιζε πριν λιγα χρονια στην Κηφισια! και η Χιμκι πηρε μπακ απ του τον Πραδερ ,του Προμηθεα rolleyes.gif )
-ο Μικει επισης δεν ειναι παικτης επιπεδου Ρομπινσον
-οσο για ΝτιΜποστ ,μην ξεχναμε πως τον εδιωξε περσι ο Σαρας στα μεσα της σεζον ,εκει που παλι αναπληρωματικος ηταν!
-επισης ο Γκιλ μου φαινεται δυσκολο να πιασει τα περσινα του στανταρ!μου φανηκε αρκετα πεσμενος οπως τον ειδα στο τουρνουα Γιαννακοπουλος (αλλα θα περιμενω να δω και στα επισημα φυσικα)
με λιγα λογια η Χιμκι μου φαινεται λιγο εως πολυ αποδυναμωμενη σε σχεση με περσι και δεν θα πονταρα οτι θα βρεθει ξανα στην 8δα rolleyes.gif
basket72
Μπορεί να πήρε νέους παίκτες η Χίμκι, αλλά στην ουσία είναι η ίδια ομάδα με πέρυσι. Στο ίδιο μοτίβο προχωράει και μάλιστα το έχει εμπεδώσει (νομοτελειακά τουλάχιστον....) Λογικά θα είναι και καλύτερη.
Καλά τα ονόματα, σημασία όμως έχει το σύνολο κι η χημεία κι εκεί ποντάρει φέτος ο Μπαρτζώκας.
Ο Μίκι μπορεί να είναι και πιο καλός για το μπάσκετ που παίζεται στην Ευρωλίγκα απ΄ότι ο Ρόμπινσον. Ως ταλέντο υπερτερεί ο Ρόμπινσον, αλλά αυτός έχει άλλα θέματα.
Να θυμίσω στο σημείο αυτό ότι ο κόουτς τον Μίκι ήθελε από πέρυσι και μετά στράφηκε στον Ρόμπινσον.

Σχετικά με τον Κρόκερ, η αναφορά σου φίλε Stef σε ΠΑΟΚ και Προμηθέα δεν έχει και τόσο βάση, γιατί στην Τουρκία ανέβασε κατακόρυφα μετοχές. Πέρσι έπαιξε τελικούς(!) στην δεύτερο-τρίτη λίγκα ( μαζί με τη VTB).
Στις ομάδες που ανέφερες θα μπορούσε να είχε πάει πριν τον υπογράψει η Κηφισιά.

Συμπερασματικά, όλες οι ομάδες είναι σε στάδιο "δεσίματος", απλώς πολλές συνεχίζουν από εκεί που σταμάτησαν πέρσι με μικρές (ή λίγο μεγαλύτερες) αλλαγές.
Ο Ολυμπιακός λοιπόν έχει ξεκάθαρο ντεσαβαντάζ στο χρονικό σημείο που βρισκόμαστε.

stefkorner
QUOTE (basket72 @ Oct 9 2018, 17:49 ) *
Σχετικά με τον Κρόκερ, η αναφορά σου φίλε Stef σε ΠΑΟΚ και Προμηθέα δεν έχει και τόσο βάση, γιατί στην Τουρκία ανέβασε κατακόρυφα μετοχές. Πέρσι έπαιξε τελικούς(!) στην δεύτερο-τρίτη λίγκα ( μαζί με τη VTB).
Στις ομάδες που ανέφερες θα μπορούσε να είχε πάει πριν τον υπογράψει η Κηφισιά.


στα ορια της υπερβολης αυτο που εγραψα,αλλα το εκανα για να δωσω εμφαση !
φυσικα και ανεβασε μετοχες ο Κροκερ,οπως ολοι οι παικτες της περσινης Τοφας !αυτο δεν σημαινει οτι εγινε ξαφνικα ενας παικτης στο επιπεδο Χονεικατ (παριπτοντως ξεχωριζει και στην Χιμκι για την ωρα ,επειδη οπως προειπα ειναι ενας αξιοπιστος παικτης με πολυ σταθερο σουτ)

επιμενω ομως οτι καθε καινουργιος παικτης της Χιμκι ειναι χαμηλοτερης δυναμικης απο οποιον αντικατεστησε
Conan1982
Δεν έχουμε το ευκολότερο δυνατό πρόγραμμα στην αρχή αλλά μπορεί να μας βγει σε καλό, αποφύγαμε τις 4 πρώτες αγωνιστικές Ρεάλ-Φενέρ-ΤΣΣΚΑ που έχουν συνοχή από πέρυσι και σαφώς είναι οι δυνατότερες ομάδες που θα μπορούσαν να μας τύχουν, αποφύγαμε τον Παναθηναϊκό που πάντα τα παιχνίδια μεταξύ μας αν στραβώσουν φέρνουν και την γκρινια.
Μας έτυχε βέβαια εκτός Χίμκι και Μπασκόνια, η πρώτη έχει αρκετές αλλαγές, την δεύτερη τουλάχιστον βάσει παράδοσης την έχουμε, πρακτικά βέβαια φέτος θα είναι πολύ δύσκολα.
shaq7
QUOTE
Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε την προετοιμασία του ο Ολυμπιακός, για την πρώτη αγωνιστική της Euroleague, κόντρα στην Χίμκι στη Ρωσία. Και αυτό, διότι ο Θρύλος θα ταξιδέψει τελικά στη Μόσχα και με τον Κώστα Παπανικολάου!

Την Τετάρτη το πρωί, λοιπόν, ο διεθνής φόργουορντ προπονήθηκε κανονικά με την υπόλοιπη ομάδα των Πειραιωτών και συμπεριλήφθηκε από τον Ντέιβιντ Μπλατ στην 13μελή αποστολή για την ευρωπαϊκή πρεμιέρα, κόντρα στο συγκρότημα του Γιώργου Μπαρτζώκα.

Μάλιστα, ο «Παπ» έχει πολλές πιθανότητες να πραγματοποιήσει το φετινό του ντεμπούτο με την ερυθρόλευκη φανέλα, καθώς δεν αγωνίστηκε απέναντι στον Χολαργό, για το Κύπελλο και το πρωτάθλημα!

Υπενθυμίζεται ότι ο Παπανικολάου ταλαιπωρήθηκε από ένα οστικό οίδημα, από τα «παράθυρα» του Παγκοσμίου Κυπέλλου με την Εθνική, κόντρα στη Γεωργία…


Θα ειναι τεστ και για τους γιατρους το ματς..αν παιξει και μετα μεινει κανα 2 μηνο εξω παει να πει οτι θα δουμε τα ιδια και φετος.Νομιζω οτι αυτο που εχει ειναι απο υπερκοπωση παντως και οτι απλα ηθελε ξεκουραση γιαυτο ισως του δωσαν οσο περισσοτερο χρονο γινεται.Με καλο Παπ αυξανονται πολυ οι πιθανοτητες νικης .
rankin
Δυσκολεύομαι να σκεφτώ τον τρόπο ώστε να αναλυθεί το παιχνίδι που έρχεται.
Πριν και μετά

Ο Ολυμπιακός είναι work in progress.
Και ο ίδιος ο Μπλάτ το ξέρει αυτό, καθώς θεωρώ δεδομένο πως κάπου στις γιορτές θα έχουμε διορθωτικές κινήσεις, χωρίς να προδικάζω τις θέσεις στις οποίες θα γίνουν αυτές.

Νομίζω πως αυτό που περιμένουμε να δουμε τώρα ειναι :
Το ρυθμό προσαρμογής της ομάδας στις νέες ανάγκες και στο υψηλότερο επίπεδο
Το κατα πόσον αυτά που έχει στο μυαλό του ο κοουτς Μπλατ, μπορεί να τα εκτελέσει αυτό το ροστερ.
Νέους και παλιούς να βρίσκουν το ρόλο τους (και πόσο κοντά θα βρίσκονται σε αυτό τη Παρασκευή)

Βεβαιως, δεν ειναι φιλικό το παιχνίδι, άρα και η νικη ειναι μέρος της ατζέντας, αλλά απο καθαρά τεχνοκρατική πλευρά, εγώ θα έλεγα πως σε αυτή τη φάση θα πρέπει να κοιτάξουμε και λίγο πιο μακριά.

Μπορεί να κερδίσεις παίζοντας άθλιο μπασκετ, μπορεί και να χάσεις παίζοντας όμορφα και στρωτά
Σε αυτη τη φάση, το δεύτερο μάλλον θα ειναι πιο αισιόδοξο απο το πρώτο

Αν δηλαδή ξεκινήσουμε με στυλ Μπλατ, δε μας βγαίνει, και το γυρίσουμε σε ανελέητα PnR, με Σπανούλη-Πρίντεζη να παίζουν 35 λεπτα ωστε να κερδίσουμε, εγώ θα μελαγχολήσω λίγο....

Ο κοουτς Μπλατ ειμαι σιγουρος πως ειναι ενας βαθιά μεθοδικός άνθρωπος.
Δε μπορεί να μην έχει ενα χρονοδιάγραμμα στο μυαλό του.
Αν θα έπρεπε να το μαντέψω, θα έλεγα πως έχει στο μυαλό του κάπου απο τον Φλεβάρη να αρχίσει να παρουσιάζει ενα ομοιογενές σύνολο, με σαφεις ρόλους και ακμαίο ηθικό, που θα καλπάζει απο νίκη σε νίκη... (λέμε τώρα)
Το οποίο ακμαίο ηθικό όμως, ειρήσθω εν παρόδω (που θα έλεγε και ο Σκουντής), για να εξασφαλιστεί, χρειάζεται ενα αξιοπρεπές ρεκόρ νικών ως εκείνη τη στιγμή...

Αφήστε που, όπως βλέπω και τα συμβόλαια των ξένων παιχτών, νομίζω πως ο κοουτς έχει κυκλώσει τη σεζόν 19-20 ως τη κατάλληλη στιγμή "για να κατακτήσει την ευρώπη". Με μικρές προσαρμογές το καλοκαίρι και έχοντας κρατήσει για μια τελευταία παράσταση τους δυο ηγέτες του, τότε θα ειναι η μεγάλη του στιγμή να χτυπήσει.

Η φετινή σεζόν απαιτεί να κρατηθούν δυο καρπούζια κάτω απο την ιδια μασχάλη.
Απολύτως νέα νοοτροπία + κυνήγι στόχων
Αυτό δεν ειναι παντα εύκολο να γίνει και ενας μεθοδικός, μελετημένος και έξυπνος κόουτς το γνωρίζει.
Ο Σφαιρόπουλος, θα ακολουθούσε τη νορμα του, και θα πάσχιζε να πιάσει πολ ποζίσιον για τα πλέι οφ, ώστε να φτάσει στο F4 και να πάει για δυο νικες σε δυο παιχνίδια.

Ο Μπλατ, δεν ηρθε για να κάνει οτι θα έκανε ο Σφαιρόπουλος, αρα πρώτα τον ενδιαφέρει να φτιάξει μια ομάδα όπως αυτός την φαντάζεται και - έχοντας πίστη στη δουλειά του - να περιμένει να σπριντάρουμε στο τέλος, και οσο μακριά φτάσουμε τότε...
Και μετά, υπάρχει πάντα και η σεζόν 19-20 οπου δεν θα χρειάζεται να ξεκινήσει απο την αρχή η δουλειά και θα μπεί δυνατά στη μάχη απο την πρώτη κι ολας αγωνιστική

Υπομονή λοιπόν
Η σεζόν μάλλον προσφέρεται περισσότερο για φιλοσοφία και μικρές, πλην σημαντικές, μπασκετικές συγκινήσεις, παρά για τυμπανοκρουσίες, κόκκινα τραίνα, και τίτλους στη Βιτόρια...
T.W.Is.M.
QUOTE(rankin @ Oct 10 2018, 16:39 ) *
Ο Μπλατ, δεν ηρθε για να κάνει οτι θα έκανε ο Σφαιρόπουλος, αρα πρώτα τον ενδιαφέρει να φτιάξει μια ομάδα όπως αυτός την φαντάζεται και - έχοντας πίστη στη δουλειά του - να περιμένει να σπριντάρουμε στο τέλος, και οσο μακριά φτάσουμε τότε...
Και μετά, υπάρχει πάντα και η σεζόν 19-20 οπου δεν θα χρειάζεται να ξεκινήσει απο την αρχή η δουλειά και θα μπεί δυνατά στη μάχη απο την πρώτη κι ολας αγωνιστική


Ωρα για την κακια της ημερας.
Κι ο Ντουντα στη θεση του Μπλατ θα υπολογιζε να παρει το κυπελλο το 2020. Θα το επαιρνε το 2019 και ειτε θα εφευγε το καλοκαιρι ειτε το 2020 θα εχανε ολους τους τιτλους εντος εδρας! smiley.gif
papp7
QUOTE (shaq7 @ Oct 10 2018, 16:12 ) *
Θα ειναι τεστ και για τους γιατρους το ματς..αν παιξει και μετα μεινει κανα 2 μηνο εξω παει να πει οτι θα δουμε τα ιδια και φετος.Νομιζω οτι αυτο που εχει ειναι απο υπερκοπωση παντως και οτι απλα ηθελε ξεκουραση γιαυτο ισως του δωσαν οσο περισσοτερο χρονο γινεται.Με καλο Παπ αυξανονται πολυ οι πιθανοτητες νικης .



Το οστικο οιδημα προερχεται μετα απο καποια συγκρουση (συνηθως), το κοκκαλο που δεχεται το χτυπημα πρηζεται εσωτερικα (οστικο οιδημα ειναι το πρηξιμο εσωτερικα του κοκκαλου) και η θεραπεια ειναι συντηρητικη με παγο και ξεκουραση. Αναλογα με το ποσο ισχυρο ηταν το χτυπημα αλλα και σε ποιο μερος του σωματος η αποκατασταση παιρνει απο 1 εβδομδα-2μηνες.

Fun fact: Απο προσωπικη εμπειρια σε οστικο οιδημα στην επιγονατιδα (τοσο ισχυρο που γλυτωσα το καταγμα) περασα με παγο και ξεκουραση 1,5 μηνα και το οστο σαν εικονα επανηλθε μετα το 3μηνο μεχρι τοτε ηταν πρησμενο και παραμορφωμενο.

Sorry για το οφ τοπικ. smiley.gif

2 καινουριες ομαδες με διαφορετικο τροπο παιχνδιου θεωρω θα εχει πολυ ενδιαφερον . Δινω στην γηπεδουχο πλεονεκτημα νικης
RipCity
QUOTE (RipCity @ Oct 8 2018, 08:47 ) *
Eγώ πάλι δεν έχω καταλάβει πως οι αποδόσεις είναι στο 50-50 στοιχηματικά, ξεκάθαρα άσος μου φαίνεται το ματσάκι.


Στο 1.65 πλέον η Khimki. Ήταν παράλογες οι αρχικές αποδόσεις.

Καθοριστικής σημασίας ο Milutinov σήμερα.
stefkorner
πιο πολυ απ ολα σημερα ειμαι περιεργος για τον ρολο του Τουπαν ,που θα χρειαστει να παιξει και για τον Παπανικολαου (πανω στον Σβεντ )
Future7
Δεν περιμένω νίκη σήμερα.

Παίζουμε κόντρα σ ενα δυνατό σύνολο με πολυ καλο προπονητή.

Έτσι κι άλλως εχουμε καινούρια ομάδα , θα κάνουμε και ήττες ειναι μέσα στο προγράμμα μέχρι να δέσουν.

Αυτο που θέλω να δω ειναι ορθολογική χρήση των παιχτών. Να παίζει ο καλύτερος και όχι με χρονόμετρο. Πάρε 15’ εσυ αλλα αν και παιζεις καλα βγες για να μπει ο άλλος.
Επισης θέλω να δω Μιλουτινοφ επιτέλους να μη βγαίνει να μαρκάρει μακάρι απο το ζωγραφιστό. Δε μπορεί ο άνθρωπος, αςτον μέσα να καλύπτει το ζωγραφιστό.

Για να δούμε
jazz thrilos
QUOTE (stefkorner @ Oct 12 2018, 11:56 ) *
πιο πολυ απ ολα σημερα ειμαι περιεργος για τον ρολο του Τουπαν ,που θα χρειαστει να παιξει και για τον Παπανικολαου (πανω στον Σβεντ )


Τι σε προβληματίζει τόσο πολύ;;; Είναι νομίζω δεδομένη η τακτική του Τουπάν πάνω στον Σβεντ. Παρατίθεται στο παρακάτω βίντεο:

https://www.youtube.com/watch?v=68bv4rh4SlI wos_sport4.gif

Πέρα απο την πλάκα, νομίζω οτι με παίχτες τύπου Σβεντ, Λάνγκφορντ, Γιούλ, Ντε Κολό κλπ, απλά προσαρμόζεις μια κάποια άμυνα πάνω τους και θεωρείς δεδομένο οτι 20+ ποντάκια μάλλον θα τα δεχθείς απο αυτούς οπότε πάμε παρακάτω να δούμε που αλλού μπορούμε να χτυπήσουμε.

Πιο περίεργος είμαι απόψε για την ρακέτα μας να σου πω καθώς και για την άμυνα μας στα ποσταρίσματα των Ρώσων. Για να δούμε Τίμα και Βενζέκοφ πως θα τα πάνε. Επίσης περιέργεια έχω για το πρώτο ματς του Λεντέι στην ευρωλίγκα και για το αν ο Μιλου μπορεί να επωμιστεί το βάρος του "αρχηγού" της ρακέτας μας σε σταθερή βάση.
Αν η Χιμκι μείνει στην περιφέρεια και μπουμπουνίζει συνέχεια απ' έξω κάτι μπορεί να γίνει. Εκτός κι αν έχουν κανά 60% στο τρίποντο ξερώ γω, οπότε οτι και να κάνουμε η μοίρα μας θα είναι προδιαγεγραμμένη.
yorgos
QUOTE(RipCity @ Oct 12 2018, 09:53 ) *
Στο 1.65 πλέον η Khimki. Ήταν παράλογες οι αρχικές αποδόσεις.

Καθοριστικής σημασίας ο Milutinov σήμερα.

1.58 και κατεβαίνει... Όποιος πρόλαβε το 1.95 (δεν ξέρω αν ήταν και παραπάνω πιο πριν), πρόλαβε.

Μου φαίνεται χαμηλό το +9,5 για το Λεντέι.
G-arenas
εγω παντως 50-50 το βλεπω το ματσακι. ολοι λετε δεν υπαρχει περιπτωση εκει μεσα να κερδισετε κλπ κλπ. εγω παντως θεωρω οτι θα δουμε ενα ματς πολυ ανοικτο, με υψηλο σκορ και αυτος που θα παιξει για κανα 5λεπτο αμυνα θα κερδισει.

το μονο πλεονεκτημα που βλεπω απο κιμκι ειναι η τριαδα γκιλ-τομας-μαικι που λογο αθλητικοτητας ισως παρει πολλα ριμπαουντ και παιξει και λιγο αμυνα καποια στιγμη. απο την αλλη ο οσφπ ετσι και παιξει λιγο ξυλο μπορει να αφοπλισει την κιμκι.

γενικα αμφιρροπο το ματς ισως το πιο 50-50 ματς σημερα μαζι με το ζαλγκιρις-μπασκονια.
yorgos
Εγώ βλέπω νίκη της Χίμκι με πάνω από 5 πόντους, τον Ολυμπιακό να κάνει αρκετά λάθη (αρχή είναι ακόμη, θελουν δέσιμο) και προβλήμτα με την αθλητικότητα της Χίμκι. Λογικά ο Μιλού θα φορτωθεί με φάουλ, είναι κάτι που επιδιώκει ο Μπαρτζώ. Τον Κρόκερ θέλω πολύ να τον δω σε αυτό το επίπεδο, μου αρέσει πάρα πολύ, ενώ μια απορία την έχω και για το ρίσκο που λέγεται Πράδερ, αλλά το Μπάρτζι τον εμπιστεύομαι σε κάτι τέτοια, είναι μεγάλη γάτα. Γενικώς η Χίμκι φαντασιακώς φέτος θα έχει τουλάχιστον 3 παίκτες σοβαρού ενδιαφέροντος κι όπως πάντα θα παίξει σέξι, αθλητικό και γρήγορο μπάσκετ. Υγιείς να είναι γιατί τρομερό βάθος δεν έχουν, αλλά για άλλη μια φορά στο ξεκίνημα της σαιζόν είναι η πιο fun to watch ομάδα μετά τη Ρεάλ. Ευτυχώς ξεφορτωθήκαμε τη Μάλαγα γιατί για μένα ήταν η πιο βαρετή απ' όλες.
shaq7
Με τον Κώστα Παπανικολάου στην 12άδα θα παραταχθεί ο Ολυμπιακός στην αναμέτρηση με την Κίμκι (12/10, 20.00). Εκτός έμεινε ο Βασίλης Τολιόπουλος

Εγω εχω αισθηση οτι θα κερδισουμε σημερα παντως!
rankin
Το γράφω τώρα, που ειναι νωρίς ακομα στο παιχνίδι, και μπορεί να διαψευστώ
αυτο το ορθιο ξύλο, ο Τουπάν, ειχε πάει και ΝΒΑ;
ΛΟΛ
manos_89
Κολλάει και σε κανέναν άλλον το eurolegue.tv;
Conan1982
QUOTE (manos_89 @ Oct 12 2018, 20:08 ) *
Κολλάει και σε κανέναν άλλον το eurolegue.tv;


Εμένα στην αρχή ήταν χάλια η ανάλυση και ήταν σαν να είχαν πέσει δακρυγόνα, τώρα καθάρισε αλλά κολλάει και χαμηλώνει η ανάλυση.
stefkorner
QUOTE (Conan1982 @ Oct 13 2018, 01:20 ) *
Εμένα στην αρχή ήταν χάλια η ανάλυση και ήταν σαν να είχαν πέσει δακρυγόνα, τώρα καθάρισε αλλά κολλάει και χαμηλώνει η ανάλυση.


ρε παιδες αν ειναι να σας χαλαει η αναλυση και να σας κολλαει τι τους πληρωνετε τοτε rolleyes.gif
βαλτε καλυτερα free live stream ,που εχει και καμια 20ρια λινκ να διαλεξεις ! (fan του stopstream εδω ) tongue.gif
rankin
Μια χαρα παίζει
Conan1982
QUOTE (stefkorner @ Oct 12 2018, 20:28 ) *
ρε παιδες αν ειναι να σας χαλαει η αναλυση και να σας κολλαει τι τους πληρωνετε τοτε rolleyes.gif
βαλτε καλυτερα free live stream ,που εχει και καμια 20ρια λινκ να διαλεξεις ! (fan του stopstream εδω ) tongue.gif


Δεν μου έχει ξανασυμβεί 2 χρόνια τώρα και χθες έβλεπα μια χαρά, ίσως να φταίει και η σύνδεση για κάποιο λόγο.
stefkorner
QUOTE (rankin @ Oct 13 2018, 01:29 ) *
Μια χαρα παίζει


Και ο Ολυμπιακος μια χαρα παιζει για την ωρα !
μπηκε και ο Παπ,οποτε επιβεβαιωνονται ως πιο σωστες οι αρχικες στοιχηματικες αποδοσεις rolleyes.gif
παραγοντας ομως σημερα η εδρα !επιτελους μια Ρωσικη εξεδρα να δινει λιγο παλμο,γιατι συνηθως ειναι υπνος
rankin
QUOTE(Conan1982 @ Oct 12 2018, 20:30 ) *
Δεν μου έχει ξανασυμβεί 2 χρόνια τώρα και χθες έβλεπα μια χαρά, ίσως να φταίει και η σύνδεση για κάποιο λόγο.

Εχεις δικιο λοιπον
μου εχει κανει και εμενα 1-2 γκράου και ειναι πλέον και πολυ πισω χρονικά.
Κάτι δεν πάει καλά...
Επίσης, και εγω τριτη σερι χρονια ειναι αυτη με euroleague.tv Και πρώτη φορά έχω ασταθεια στο στριμ
Future7
Επιτέλους βλέπουμε Ολυμπιακό....
rankin
QUOTE(Future7 @ Oct 12 2018, 20:51 ) *
Επιτέλους βλέπουμε Ολυμπιακό....

Εξαιρετική εικόνα στο πρώτο μέρος
Και επίσης, ναι βλέπουμε μπασκετ... σχεδον δηλαδη... γιατι η euroleague.tv το έχει σκισει λιγουλακι... θα φάει το παραπονάκι της αυριο, γιατι τελικά το βλέπω απο ουγκρικο στριμ το οποιο ειναι -τουλάχιστον- αξιοπρεπές

το_καλύτερο_3d
Εγώ πήρα αυτη την απάντηση.
I have raised the lagging with the broadcasting team
They're looking into this.
basket72
Φοβερός Σπανούλης, ιδίως στις 2 τελευταίες φάσεις με τη πάσα στον Λεντέι και τη φάση highlight με τη ¨σακούλα¨ στον Μποστ και το buzzer beater από τα 7- 8 μέτρα.
rolleyes.gifΜε διαψεύδει ο αρχηγός , βάζοντας την ομάδα πάνω από τον εαυτό του.

Επιπλέον, βλέπουμε ωραίο μπάσκετ (επιτέλους) από την ομάδα. Συμμετέχουν όλοι σε άμυνα κι επίθεση και αφήνουν πολύ αισιόδοξα μηνύματα για τη συνέχεια.
Έχουμε στην ομάδα 6-7 παίκτες γύρω στα 25 με όρεξη για μπάσκετ και μπόλικο ταλέντο και προσόντα. bball.gif
Ξεχωρίζουν σήμερα οι Τίμα, Μιλου και Βέζε. Άλλη φορά θα είναι η σειρά των Γκος, Τουπάν και Στρέλνιεξ και Λεντέι.

Για τον Μπλατ τα έχουμε πει. Είναι από τις κορυφαίες κινήσεις στη σύγχρονη ιστορία της ΚΑΕ!
rankin
QUOTE(το_καλύτερο_3d @ Oct 12 2018, 21:00 ) *
Εγώ πήρα αυτη την απάντηση.
I have raised the lagging with the broadcasting team
They're looking into this.

Το επικοινωνησες ;
Μπραβο ρε τσιφτη

Τωρα, να το ψάχνουν οντως;;;;; για να δουμε αν υπάρχουν τεχνικοί έτοιμοι, μαχιμοι τέτοια ωρα
rchos
QUOTE(το_καλύτερο_3d @ Oct 12 2018, 21:00 ) *
Εγώ πήρα αυτη την απάντηση.
I have raised the lagging with the broadcasting team
They're looking into this.



'Εχω δει ήδη κάποια παιχνίδια του Eurocup φέτος καθώς και σε παράλληλη σύνδεση όλα τα χτεσινά και τα υπόλοιπα σημερινά.Είναι το μόνο που κολλάει.

Βασικά πολλά χρόνια είχε να κολλάει έτσι ματς σε Euroleague tv

Δεν πειράζει ωραίο παιχνίδι στην λιθουανία γίνετε...
Conan1982
Εμένα μου απάντησαν:
Carlos: Hello
We are looking at the that as we speak! Please be patient along we analyse what is the issue!

Υπομονετικός είμαι, αλλά θα τελειώσει το ματς κι εγώ δεν έχω δει τίποτα τελικά.
rankin
QUOTE(Conan1982 @ Oct 12 2018, 21:09 ) *
Εμένα μου απάντησαν:
Carlos: Hello
We are looking at the that as we speak! Please be patient along we analyse what is the issue!

Υπομονετικός είμαι, αλλά θα τελειώσει το ματς κι εγώ δεν έχω δει τίποτα τελικά.

Πες του, Dear Carlos if you don’t fix it asap, I’ll come and find you
Future7
Εντάξει βλέπουμε τρομερή πρεμιέρα.

Μετά από καιρό απολαμβάνουμε μπάσκετ.
basket72
QUOTE (Future7 @ Oct 12 2018, 21:30 ) *
Εντάξει βλέπουμε τρομερή πρεμιέρα.

Μετά από καιρό απολαμβάνουμε μπάσκετ.



Μπασκετάρα.

Ας κρατήσουμε χαμηλά τους τόνους, παρόλα αυτά.

Κατά τ΄άλλα ο Βεζένκοφ δεν είναι παρά ο Βεζένκοφ.... smiley.gif
mephisto22
QUOTE (basket72 @ Oct 12 2018, 21:32 ) *
Μπασκετάρα.

Ας κρατήσουμε χαμηλά τους τόνους, παρόλα αυτά.

Κατά τ΄άλλα ο Βεζένκοφ δεν είναι παρά ο Βεζένκοφ.... smiley.gif


Δεν το πιάνεις το νόημα... Ο δημοσιογράφος εκφέρει ένα ελλειπες εκφωνημα, για να το συμπληρώσεις με τη φαντασία σου. Είναι κάτι που συμβαίνει συχνά στην ανθρώπινη επικοινωνία,, όπως λένε και οι γλωσσολόγοι. Δεν τα πιάνεις τα
βαθυστόχαστα νοήματα. Μιλάμε για πολύ νόημα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.