Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψηφιστε τον καλυτερο Point Guard
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2, 3
Das Kapital
Σκεφτηκα να φτιαξω ενα πολλ οπου θα ψηφισουμε εμεις τον καλυτερο ασσο του ΝΒΑ και για τις αλλες θεσεις θα φτιαξω αλλα πολλ στη συνεχεια!!!! Με αυτο το πολλ θα βγαλουμε εμεις με την ταπεινη μας αποψη τις 3 καλυτερς πενταδες του ΝΒΑ

Συμειωση: Εχω βαλει παιχτες που μπορει να μην παρουν ουτε ψηφο το εκανα για να μην μεινει κανεις παραπονουμενος!!! Επισης καποιοι παιχτες μπορει να ειναι και σε δυο πολλ λογο του οτι μπορουν να παιξουν δυο θεσεις!!!Πειτε μας την αποψη σας και γιατι ψηφισατε αυτον που ψηφισατε

ΚΑΛΗ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ



Πρωτος εγω ψηφιζω Στιβ Νας 2 φορες πολυτιμοτερος διεκδικει πρωταθλημα και ισως ειναι ο πιο θεαματικος χωρις καν να καρφωνει!!!
dizzy_fingers
Προβλέπεται μονομαχία Κιντ-Νας...

Εγώ προτίμησα τον Κιντ ίσως επειδή είναι πιο οργανωτικός παρά εκτελεστικός άσσος (όχι ότι σε αυτό πάει πίσω ο Νας βέβαια). Είναι και το all around που τον χαρακτηρίζει, πραγματικά δε θα μπορούσα να σκεφτώ κάποιο λόγο για να μην τον έχω αυτόν τον παίχτη στην ομάδα μου.
Pierce
κινδυνευω να γινω γραφικος αλλα....
λειπει ενας απο τους καλυτερους play maker με ολη την σημασια της λεξης. andre miller. απο τους λιγους που μπορει να βγαλει +20 ασιστ το παιχνιδι.

ειμαι μεταξυ κιντ και γουιλιαμς(τζασον) και επειδη δεν προβλεπω να τον ψηφιζει κανεις θα το κανω εγω. εχει 100 τονους τρελας και μπορει να βγαλει την πιο απιθανη πασα που μπορει να φανταστει κανεις
thrylos7
Ψηφίζω Παπαλουκά...

Α ναι, είναι μόνο για το ΝΒΑ..

Πλάκα πλάκα, σαν πλέι μέικερ είναι καλύτερος από τους περισσότερους που αναφέρονται...
Gravedigger
Με βάση τον ορισμό του play maker ο Nash είναι ο καλύτερος.Aλλά ψήφισα Baron Davis γιατί είναι απλά καταπληκτικός...
Keyser_Soze
Εννοείται ότι οι 2 καλύτεροι είναι οι Νας-Κιντ (μέχρι πέρσι ήταν και ο Μπίλαπς αλλά φέτος δεν με πείθει) αλλά εγώ θα ψηφίσω τον παιχταρά τον Βαρώνο Ντέιβις για 2 βασικά λόγους: 1. Μου αρέσει απίστευτα το στυλ του και 2. Είναι σε μία από τις αγαπημένες μου ομάδες (βασικά αυτός και ο Ρίτσαρντσον την έκαναν αγαπημένη μου).
apkat
Νας γιατι ειναι απιστευτος παικτης..Εβλεπα προ ημερων το παιχνιδι με τους μαβερικς και πραγματικα το πως ο ανθρωπος εβαλε 10 ποντους σε 55'' ηταν απιστευτο..Περα απο αυτο βεβαια και η οργανωση του και οι ασιστ του δε νομιζω οτι υπαρχουν αλλου..
Anaz
Βαρωνος..γιατι ετσι μας αρεσει!! biggrin.gif
grigoris
Jason Kidd.......γιατί έτσι μας αρέσει biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Σοβαρά τώρα ψηφίζω τον Κιντ γιατί εκτός από σούπερ οργανωτής και καλός εκτελεστής,σε όποια ομάδα κι αν έχει παίξει την έχει ανεβάσει πολλά επίπεδα αλλά είναι και λίγο αλάνι μέσα στο γήπεδο (και έξω απ'αυτό αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία)
Pantel
κι εγώ Jason Kidd. Τι να μας πει κι ο Καναδός; smiley.gif
teneatis
Jason Kidd μιας και όπως έγραψε κι ο grigoris ανεβάζει το επίπεδο σ' όποια ομάδα παίζει. Αλλά ΔΕΝ είναι καλός εκτελεστής, μην τρελαθούμε κιόλας
morfi
QUOTE(thrylos7 @ Mar 21 2007, 01:40 AM) *
Ψηφίζω Παπαλουκά...

Α ναι, είναι μόνο για το ΝΒΑ..

Πλάκα πλάκα, σαν πλέι μέικερ είναι καλύτερος από τους περισσότερους που αναφέρονται...

Για πες ποιοι ειναι αυτοι απο τους οποιους ειναι καλυτερος ο παπαλουκας ?
Van_prentzi
Baron πολυ απλά γιατι:
είναι ο θεαματικότερος άσσος,
είναι μεσα στους 5 καλύτερους στις τελικές πάσες,
είναι καλύτερος αμυντικός απο τους περισσότερους άσσους,
είναι δυνατότεροςκ κυριότερο για μένα
πριν καν πατήσει το πόδι του στο ΝΒΑ
είχε σακατέψει τα γόνατά του κ ακόμα έχει μεγάλα προβλήματα με αυτά.
Εχει πετύχει απίστευτα πολλά με τέτοια σακατεμένα γόνατα,
που αν τα είχε αλλος θα ήταν γύρω στους 3πόντους μέσο όρο.....
kop-13
Ο Στέλιος ρε παιδιά είναι το κάτι άλλο...
Τόσο ''αυθεντικό'' μπάσκετ σε τόσο υψηλό επίπεδο με τέτοιο κορμί είναι υπέροχο!
thrylos7
QUOTE
Για πες ποιοι ειναι αυτοι απο τους οποιους ειναι καλυτερος ο παπαλουκας ?


Xάινριχ, Τέρι, Άιβερσον, Ουίλλιαμς, Γουέιντ (τι άλλο θα δούμε), Μάρμπερι, Πάρκερ, Αρίνας ...

Για κανά δυο (που δεν αναφέρω) δεν έχω άποψη...

Μην ξεχνάς, είπα καλύτερος πλέι μέικερ και όχι απλά καλύτερος...
kop-13
Τέρι,Ουίλλιαμς κ Πάρκερ είναι πολύ καλύτεροι play απο τον Παπαλουκά!
Εκτος των Μάρμπερι κ Χάϊνριχ οι υπόλοιποι είναι πολύ καλύτεροι του αλλα όχι play!
Das Kapital
QUOTE(thrylos7 @ Mar 21 2007, 07:02 PM) *
Xάινριχ, Τέρι, Άιβερσον, Ουίλλιαμς, Γουέιντ (τι άλλο θα δούμε), Μάρμπερι, Πάρκερ, Αρίνας ...

Για κανά δυο (που δεν αναφέρω) δεν έχω άποψη...

Μην ξεχνάς, είπα καλύτερος πλέι μέικερ και όχι απλά καλύτερος...


Μηπως εννοεις οτι δεν εκανα καλα που τους εβαλα?
dizzy_fingers
QUOTE(thrylos7 @ Mar 21 2007, 05:02 PM) *
Xάινριχ, Τέρι, Άιβερσον, Ουίλλιαμς, Γουέιντ (τι άλλο θα δούμε), Μάρμπερι, Πάρκερ, Αρίνας ...

Οι 5 τουλάχιστον από αυτούς που αναφέρεις δεν είναι play maker.
Οπότε άτοπη η σύγκριση... ("ο Φασούλας είναι καλύτερος σέντερ από τον Ντελκ")

Lebron δεν έκανες λάθος που τους έβαλες.
Η ψηφοφορία λέει point guard κι όχι play maker, επομένως όσο περιορισμένες και να είναι οι οργανωτικές ικανότητες αυτών των παιχτών εξαιτίας των εκτελεστικών, ο όρος αυτός περικλείει αυτού του είδους τους παίχτες.

Οι Wade+Arenas μόνο δεν πιστεύω ότι ανήκουν...shooting guard είναι όχι point guard.
Keyser_Soze
QUOTE
Τέρι,Ουίλλιαμς κ Πάρκερ είναι πολύ καλύτεροι play απο τον Παπαλουκά!
Ο Γουίλιαμς (νομίζω εννοεί τον Τζέισον) όταν έπαιζε στους Κινγκς ΙΣΩΣ να ήταν ισάξιος του Παπαλουκά ως πλέι, αυτή τη στιγμή όμως όυτε καν συγκρίνονται. Μακράν καλύτερος ο Θοδωρής. Για τους υπόλοιπους ούτε κουβέντα. Δε νομίζω να είναι καν πλέι αυτοί οι παίχτες. Και ο Πάρκερ και ο Τέρι είναι κόμπο γκαρντς που βασίζονται περισσότερο στην εκτέλεση παρά στην οργάνωση του παιχνιδιού όπως θα έκανε ένας κλασσικός πλέι. Ειδικά ο Πάρκερ δεν νομίζω να έχει έστω και το παραμικρό καλύτερο από τον Παπαλουκά.
Air Kef
Κοντοσταθηκα για 5 δευτερολεπτα πριν ψηφισω,αλλα δν ειναι δυνατον να μην ψηφισω Νας..


Πολυ καλη ιδεα,αλλα εχει οντως καποια κενα,οπως οτι οι μισοι δν ειναι point guard και βεβαια λειπει ο Αντρε Μιλλερ που με τον Ιγκουονταλα και τον Κορβερ οδηγουν τους Σιξερς στα πλει οφ,ενω μετα την φυγη του Αιβερσον θεωρουσαμε την χρονια τελειωμενη γιαυτους..
NBAholic
Είναι άτοπο να συγκρίνουμε παίχτες που παίζουν σε πρωταθλήματα με τελείως διαφορετικές φιλοσοφίες. Με την ευρωπαϊκή φιλοσοφία, ο Παπαλουκάς μπορεί να είναι καλύτερος PG από κάποιους παίχτες της λίστας. Από φιλοσοφίας ΝΒΑ, δεν είναι καθόλου σίγουρο. Ας πάει στο ΝΒΑ να δοκιμάσει για να τον συγκρίνουμε στα ίσα. Το πιθανότερο είναι ότι δε θα πάει. Ούτε αυτός πρόκειται να χαλαστεί ούτε το ΝΒΑ.

Όσο για τη λίστα, κορυφαίος παίκτης από όλους αυτούς είναι μάλλον ο Γουέιντ. Πολυτιμότερος πόιντ για την ομάδα του όμως, ο Νας. Ο Γουέιντ, ο Γκίλμπο και ο ΑΙ είναι κυρίως SG, ιδίως ο πρώτος.
thrylos7
QUOTE
Μηπως εννοεις οτι δεν εκανα καλα που τους εβαλα?


Όχι, δεν ήθελα να πω αυτό.

QUOTE
Οι 5 τουλάχιστον από αυτούς που αναφέρεις δεν είναι play maker.
Οπότε άτοπη η σύγκριση... ("ο Φασούλας είναι καλύτερος σέντερ από τον Ντελκ")


Προφανώς... γι' αυτό εξάλλου βάζω χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία τον Παπαλουκά πάνω από αυτούς.

QUOTE
Ο Γουίλιαμς (νομίζω εννοεί τον Τζέισον)

Ναι. Ο Ντερόν ανήκει σ' αυτούς για τους οποίους δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

QUOTE
Ας πάει στο ΝΒΑ να δοκιμάσει για να τον συγκρίνουμε στα ίσα.


Γιατί να παίξει μ' αυτούς τους όρους όμως; Αναφέρεις βέβαια, ότι σε περίπτωση που αγωνίζονταν κάποιοι στην Ευρώπη, δε θα ήταν καλύτεροι... Κάποιοι ή η συντριπτική πλειοψηφία;

Εκεί που μπορεί να γίνει καλύτερα η σύγκριση, είναι σε διεθνές επίπεδο. Καλύτερα, εν μέρει βέβαια, καθώς αυτό προσεγγίζει περισσότερο την Ευρώπη.
morfi
QUOTE(thrylos7 @ Mar 21 2007, 07:02 PM) *
Xάινριχ, Τέρι, Άιβερσον, Ουίλλιαμς, Γουέιντ (τι άλλο θα δούμε), Μάρμπερι, Πάρκερ, Αρίνας ...

Για κανά δυο (που δεν αναφέρω) δεν έχω άποψη...

Μην ξεχνάς, είπα καλύτερος πλέι μέικερ και όχι απλά καλύτερος...

Aυτοι με τα μαρκαρισμενα γραμματα δεν ειναι πλειμεικερ (δεν βαζω τον τερι μεσα γιατι καποτε επαιζε στην αυτη τη θεση). Ο μοναδικος ισως που εχει περασει τα περισσοτερα λεπτα συμετοχης στο ενα ειναι ο αιβερσον ο οποιος εχει αποδειξει οτι εκτος απο σκορερ ειναι και καλος οργανωτης.
Απο τους αλλους, με εξαιρεση τον παρκερ, δεν νομιζω οτι ο παπαλουκας ειναι καλυτερος πλειμεικερ. Δεν κανει τιποτα παραπανω απο τον χαινριχ και τον γουιλλιαμς για να τον θεωρω καλυτερο.

QUOTE(lebron15 @ Mar 21 2007, 07:18 PM) *
Μηπως εννοεις οτι δεν εκανα καλα που τους εβαλα?

Θα φανω πολυ κακος αν σου πω "Ναι, κακως εκανες που τους εβαλες." ?

QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 22 2007, 12:10 AM) *
Οι 5 τουλάχιστον από αυτούς που αναφέρεις δεν είναι play maker.
Οπότε άτοπη η σύγκριση... ("ο Φασούλας είναι καλύτερος σέντερ από τον Ντελκ")

Οι παικτες που δεν ειναι πλειμεικερ ειναι λιγοτεροι απο πεντε...

QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 22 2007, 12:10 AM) *
Lebron δεν έκανες λάθος που τους έβαλες.
Η ψηφοφορία λέει point guard κι όχι play maker, επομένως όσο περιορισμένες και να είναι οι οργανωτικές ικανότητες αυτών των παιχτών εξαιτίας των εκτελεστικών, ο όρος αυτός περικλείει αυτού του είδους τους παίχτες.

Και ομως οχι. Εδω μιλαμε για point guards, παικτες δηλαδη που παιζουν στην θεση αυτη.
Αν το παμε ετσι και ο κομπι εχει εκτελεστικες δυνατοτες, που ειναι ομως ? Συμφωνα με αυτο που λες αν κανουμε μια ιστορικη συγκριση θα επρεπε να βαλουμε και τον τζορνταν μεσα.

QUOTE(Keyser_Soze @ Mar 22 2007, 12:16 AM) *
Ο Γουίλιαμς (νομίζω εννοεί τον Τζέισον) όταν έπαιζε στους Κινγκς ΙΣΩΣ να ήταν ισάξιος του Παπαλουκά ως πλέι, αυτή τη στιγμή όμως όυτε καν συγκρίνονται. Μακράν καλύτερος ο Θοδωρής.

ΙΣΩΣ ισαξιος ? Δεν ξερω αν τον εχεις δει σε παλιους αγωνες να παιζει. Το παλικαρι ηταν σχεδον απιθανο να τον μαρκαρεις. Εκτος απο τις τρελες πασες που εκαναν την αντιπαλη αμυνα να ψαχνεται, ειχε πραγματικα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ χειρισμο της μπαλλας. Ενας πραγματικος πλειμεικερ οπου κοιταζε το πως θα τρεξει την ομαδα στον αιφνιδιασμο και πως θα οργανωσει την επιθεση.
Μην μιλατε αν εχετε δει μονο χαιλαιτς.
thrylos7
Κάτσε ρε Βασίλη, επειδή διαφωνούμε σημαίνει ότι δεν ξέρουμε;

Και μένα μου φαίνεται περίεργο που θεωρείς καλύτερους τους Χάινριχ και Ουίλλιαμς, αλλά δεν κάνω έτσι.
morfi
QUOTE(thrylos7 @ Mar 22 2007, 03:28 PM) *
Κάτσε ρε Βασίλη, επειδή διαφωνούμε σημαίνει ότι δεν ξέρουμε;

Και μένα μου φαίνεται περίεργο που θεωρείς καλύτερους τους Χάινριχ και Ουίλλιαμς, αλλά δεν κάνω έτσι.

Ωπα ρε κατσε. Σου φανηκε οτι το υφος μου ειναι υποτιμητικο ? Δεν ξερω αν φαινεται ετσι η οχι παντως δεν ηταν αυτη η προθεση μου.

QUOTE(thrylos7 @ Mar 22 2007, 03:28 PM) *
αλλά δεν κάνω έτσι.

Πως εκανα ? Απλα την γνωμη μου εγραψα. Που να εβαζα και το "failure" 69.gif
Das Kapital
QUOTE(morfi @ Mar 22 2007, 03:06 PM) *
Θα φανω πολυ κακος αν σου πω "Ναι, κακως εκανες που τους εβαλες." ?


Εγω βαζω πολλους παιχτες για να εχουμε ποικιλια και να ψηφιζει ο καθενας οτι γουσταρει!!! Και δεν εκανα λαθος που τους εβαλα γιατι μιλαω για ποιντ γκαρντ ανεξαιρετως αν ειναι σκορερς,ντανκερς,πλειμεικερς κλπ!!!
morfi
QUOTE(lebron15 @ Mar 22 2007, 03:38 PM) *
Εγω βαζω πολλους παιχτες για να εχουμε ποικιλια και να ψηφιζει ο καθενας οτι γουσταρει!!!

Ενταξει, βαλε και τον σακιλ τοτε...

QUOTE(lebron15 @ Mar 22 2007, 03:38 PM) *
Και δεν εκανα λαθος που τους εβαλα γιατι μιλαω για ποιντ γκαρντ ανεξαιρετως αν ειναι σκορερς,ντανκερς,πλειμεικερς κλπ!!!

Οπως λες και εσυ, μιλας για ποιντ γκαρντς. Δηλαδη για παικτες που παιζουν η εστω περνανε πολυ ωρα σε αυτη τη θεση. Παικτες που εχουν παιξει ελαχιστα εως καθολου για μενα ειναι λαθος να ειναι σε αυτη τη λιστα.

QUOTE(lebron15 @ Mar 22 2007, 03:38 PM) *
ανεξαιρετως αν ειναι σκορερς,ντανκερς

Αυτο που λες δεν εχει καμμια σχεση. Δεν με εενδιαφερει αν ειναι σκορερ η ντανκερ αρκει να ειναι πλειμεικερ για να μπει στη λιστα.

QUOTE(lebron15 @ Mar 22 2007, 03:38 PM) *
ανεξαιρετως αν ειναι σκορερς,ντανκερς,πλειμεικερς

Θα εννοεις ως προς τον τροπο παιχνιδιου ετσι ? Γιατι δεν νομιζω πως αν θες να φτιαξεις μια λιστα με τους δεκα καλυτερους πλειμεικερ να μην σε ενδιαφερει αν οι παικτες που θα βαλεις θα παιζουν σε αυτη τη θεση η σε αλλη...
Anaz
QUOTE
Ειδικά ο Πάρκερ δεν νομίζω να έχει έστω και το παραμικρό καλύτερο από τον Παπαλουκά.
Ωπα ρε παιδια,ειπαμε..Οχι και δεν εχει τιποτα καλυτερο απ'τον Παπαλουκα ο Παρκερ!Τον υποτιμάτε λιγο μου φαινεται και μη ξεχναμε οτι ειναι και 24 χρονων ακομα..

Ειδικα ο Wade παντως δεν θα'πρεπε να ειναι στην λίστα.Δεν ειναι ποιντ γκαρντ!
Anaz
QUOTE
Δεν κανει τιποτα παραπανω απο τον χαινριχ και τον γουιλλιαμς για να τον θεωρω καλυτερο.
Αντε για τον Γουιλιαμς πες το συζηταμε..Αλλα ε όχι και δεν κανει κατι παραπανω απ'τον Χαινριχ!!
Pierce
QUOTE(Anaz @ Mar 22 2007, 03:51 PM) *
Ειδικα ο Wade παντως δεν θα'πρεπε να ειναι στην λίστα.Δεν ειναι ποιντ γκαρντ!

αν και διαφωνω και εγω για τον wade και την παρουσια του εδω(αφου πλεον καθαρα δεν ειναι οργανωτης) ,πριν ερθει ο γουιλιαμς(κανεις αλλος δεν θα τον ψηφισει???? shot.gif ) στο miami επαιζε play maker
thrylos7
QUOTE
Ωπα ρε κατσε. Σου φανηκε οτι το υφος μου ειναι υποτιμητικο ? Δεν ξερω αν φαινεται ετσι η οχι παντως δεν ηταν αυτη η προθεση μου.

Πως εκανα ? Απλα την γνωμη μου εγραψα. Που να εβαζα και το "failure"

biggrin.gif

Απλά με ...παρέσυρε η τελευταία φράση του post σου... ΟΚ τότε! smile.gif
morfi
QUOTE(pierce21 @ Mar 22 2007, 04:03 PM) *
αν και διαφωνω και εγω για τον wade και την παρουσια του εδω(αφου πλεον καθαρα δεν ειναι οργανωτης) ,πριν ερθει ο γουιλιαμς(κανεις αλλος δεν θα τον ψηφισει???? shot.gif ) στο miami επαιζε play maker

οχι οχι
Μπορει να περασε καποιο χρονο σε αυτη τη θεση αλλα σε καμμια απο τις δυο χρονιες πριν ερθει ο γουιλλιαμς δεν ηταν ο βασικος πλειμεικερ της ομαδας.

QUOTE(thrylos7 @ Mar 22 2007, 04:06 PM) *
biggrin.gif

Απλά με ...παρέσυρε η τελευταία φράση του post σου... ΟΚ τότε! smile.gif

Μαθε να διαβαζεις πισω απο τις φρασεις μου...
Thunder
Jason Kidd.Tα κανει ολα κ συμφερει.Αμετρητα τριπλ νταμπλ,το μονο που του λειπει ειναι ενας τιτλος.
P.Faliro13
Steve Nash...
Das Kapital
QUOTE(morfi @ Mar 22 2007, 03:46 PM) *
Ενταξει, βαλε και τον σακιλ τοτε...


Δε κοροιδευεις τωρα?

QUOTE(morfi @ Mar 22 2007, 03:46 PM) *
Παικτες που εχουν παιξει ελαχιστα εως καθολου για μενα ειναι λαθος να ειναι σε αυτη τη λιστα.
Αυτο που λες δεν εχει καμμια σχεση.


Ποιος απο τους παιχτες που εβαλα εχουν παιξει λιγο σε αυτην τη θεση? blink.gif
Keyser_Soze
Αν είχε παντώς τον Σάκαρο εγώ θα τον ψήφιζα... tongue.gif
Δε ξέρω αν τον έχετε δει να κατεβάζει μπάλα στα ολ σταρ γκέιμ. Την κατέχει και την οργάνωση το Θηρίο...!!!

Βασικά εγώ τον Παπαλουκά από το ευρωπαικό και μετά τον έχω στείλει στον Θεό, αν και πριν δεν μου άρεσε ιδιαίτερα. Γι' αυτό το λόγο ίσως να υπερβάλλω λιγάκι. Προσωπικά τον βάζω μέσα στους 5 καλύτερους πλέι μέικερς στον κόσμο...
Das Kapital
QUOTE(morfi @ Mar 22 2007, 03:46 PM) *
Αυτο που λες δεν εχει καμμια σχεση. Δεν με εενδιαφερει αν ειναι σκορερ η ντανκερ αρκει να ειναι πλειμεικερ για να μπει στη λιστα.


Ψηφισε οποιον θες χωρις να χλευαζεις τους αλλους!!! Κατι παρομοιο ειχες κανει και στο ''ψηφιστε τον καλυτερο σουτερ'' και σε ενα αλλο τοπικ ''αγαπημενος αριθμος φανελας''!!!! Επισης κατι ειχες πει και για τον kostasvc15 στο NBA Players of the week!!!

ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ???
Keyser_Soze
Χαλάρωσε ρε φιλαράκο, δε σε είπε και καμπούρη...
Τη γνώμη του για το παρόν τόπικ λέει.

(Το ότι έχω φτάσει στο σημείο να υπερασπίζομαι τον Μορφή χρίζει θεραπευτικής αγωγής...)
Das Kapital
QUOTE(Keyser_Soze @ Mar 22 2007, 07:05 PM) *
Χαλάρωσε ρε φιλαράκο, δε σε είπε και καμπούρη...
Τη γνώμη του για το παρόν τόπικ λέει.

(Το ότι έχω φτάσει στο σημείο να υπερασπίζομαι τον Μορφή χρίζει θεραπευτικής αγωγής...)


Ολες οι γνωμες ειναι δεκτες!!! Δε με πειραξε που ειπε οτι καποιοι παιχτες δε θα επρεπε να ειναι σε αυτο το πολλ( παρολο που τους ψηφιζει οποιος θελει) αλλα γιατι κοροιδευει!!!
morfi
QUOTE(lebron15 @ Mar 22 2007, 06:53 PM) *
Δε κοροιδευεις τωρα?

Οχι, δεν κοροιδευω. Εγραψες : "Βαζω παικτες για ποικιλια και ας μην παιζουν σε αυτη τη θεση". Ε, με αυτη τη λογικη σου ειπα και εγω να βαλεις τον σακιλ.

QUOTE(lebron15 @ Mar 22 2007, 06:53 PM) *
Ποιος απο τους παιχτες που εβαλα εχουν παιξει λιγο σε αυτην τη θεση? blink.gif

Αν κοιταξεις προηγουμενα ποστ μου θα δεις ποιοι ειναι...

QUOTE(lebron15 @ Mar 22 2007, 06:59 PM) *
Ψηφισε οποιον θες χωρις να χλευαζεις τους αλλους!!! Κατι παρομοιο ειχες κανει και στο ''ψηφιστε τον καλυτερο σουτερ'' και σε ενα αλλο τοπικ ''αγαπημενος αριθμος φανελας''!!!! Επισης κατι ειχες πει και για τον kostasvc15 στο NBA Players of the week!!!

ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ???

Ναι, εισαι λαθος. Πρεπει να καταλαβεις την διαφορα μεταξυ του "λεω την γνωμη μου" και του "κοροιδευω".

Και για να σου λυσω τις αποριες σου :

QUOTE(lebron15 @ Mar 22 2007, 06:59 PM) *
Κατι παρομοιο ειχες κανει και στο ''ψηφιστε τον καλυτερο σουτερ''

Ειπα την γνωμη μου...

QUOTE(lebron15 @ Mar 22 2007, 06:59 PM) *
και σε ενα αλλο τοπικ ''αγαπημενος αριθμος φανελας''!!!!

Εννοεις για την εικονα "failure" που ποσταρα ? Ελεος... καθαρα χιουμοριστικη. Μου την ποσταρει και εμενα ο thrylos7.

QUOTE(lebron15 @ Mar 22 2007, 06:59 PM) *
Επισης κατι ειχες πει και για τον kostasvc15 στο NBA Players of the week!!!

Αυτο που του ειχα πει ειναι απλα να τα γραφει ολα σε ενα ποστ και να κανει edit ωστε να ειναι ολα μαζεμενα. Αν εξαιρεσεις οτι δεν ηξερα τοτε πως το edit λιγο μετα απενεργοποιητε, βρισκεις κατι λαθος σε αυτο ?






QUOTE(Keyser_Soze @ Mar 22 2007, 07:05 PM) *
Χαλάρωσε ρε φιλαράκο, δε σε είπε και καμπούρη...
Τη γνώμη του για το παρόν τόπικ λέει.

(Το ότι έχω φτάσει στο σημείο να υπερασπίζομαι τον Μορφή χρίζει θεραπευτικής αγωγής...)

Η συμμορια της γειτονιας σου δεν θα σε ξαναπειραξει... cool.gif
NBAholic
QUOTE
Γιατί να παίξει μ' αυτούς τους όρους όμως; Αναφέρεις βέβαια, ότι σε περίπτωση που αγωνίζονταν κάποιοι στην Ευρώπη, δε θα ήταν καλύτεροι... Κάποιοι ή η συντριπτική πλειοψηφία;


Εξαρτάται από πολλά πράγματα. Σε ποια ομάδα θα έπαιζαν; Τι αντιμετώπισης θα τύχαιναν απ'τον προπονητή; Πώς θα προσαρμόζονταν οι ίδιοι; Πώς θα προσαρμόζονταν οι συμπαίχτες τους; Το "κάποιοι" είναι η απάντηση ασφαλείας.
Θα ήταν ο Διαμαντίδης ισάξιος του τωρινού εαυτού του αν ο Κόκκαλης δε μουλάρωνε τότε και του πρόσφερε τα χρήματα που ήθελε και τον έφερνε στον άθλιο Ολυμπιακό του 2004-05;

QUOTE
Εκεί που μπορεί να γίνει καλύτερα η σύγκριση, είναι σε διεθνές επίπεδο. Καλύτερα, εν μέρει βέβαια, καθώς αυτό προσεγγίζει περισσότερο την Ευρώπη.


Nαι, αλλά υπάρχει το μειονέκτημα των λίγων αγώνων που χρησιμοποιούνται σαν κριτήριο. Προσωπικά, δηλαδή, δεν πρόκειται να θεωρήσω καλύτερο τον Παπαλουκά/Διαμαντίδη απ' το Γουέιντ λόγω της νίκης μας (δηλαδή με την ίδια λογική, αυτοί ήταν καλύτεροι το 2004 που μας κέρδισαν, κι ας ήταν κατώτεροι των εν έτει 2006 εαυτών τους), με την ίδια λογική που δε θεωρώ καλύτερο τον Καλντερόν των δικών μας.
Das Kapital
QUOTE(morfi @ Mar 22 2007, 09:03 PM) *
Οχι, δεν κοροιδευω. Εγραψες : "Βαζω παικτες για ποικιλια και ας μην παιζουν σε αυτη τη θεση".



Ποτε δεν εγραψα εγω οτι βαζω παιχτες και ας μην παιζουν σε αυτη τη θεση ειπα βαζω παιχτες για ποικιλια παρολο που δε θα τους ψηφισει κανεις γιατι παιχτες σαν το Κιντ και το Νας ειναι ανωτεροι!!!

Αλλα τελος παντων σκοπος μου δεν ηταν να τσακωθω η να λογομαχησω με καποιον που δε ξερω και διαδικτυακα και το κυριοτερο με καποιον που εχει την ιδια τρελα με μενα και αγαπαει το μπασκετ!!!

peace.gif ????
thrylos7
QUOTE
Εξαρτάται από πολλά πράγματα. Σε ποια ομάδα θα έπαιζαν; Τι αντιμετώπισης θα τύχαιναν απ'τον προπονητή; Πώς θα προσαρμόζονταν οι ίδιοι; Πώς θα προσαρμόζονταν οι συμπαίχτες τους; Το "κάποιοι" είναι η απάντηση ασφαλείας.
Θα ήταν ο Διαμαντίδης ισάξιος του τωρινού εαυτού του αν ο Κόκκαλης δε μουλάρωνε τότε και του πρόσφερε τα χρήματα που ήθελε και τον έφερνε στον άθλιο Ολυμπιακό του 2004-05;


Αυτό όμως είναι λιγάκι αόριστο... Δεδομένου ότι ισχύουν οι ίδιες συνθήκες, σε όλες τις παραμέτρους που αναφέρεις; Κι αυτό βέβαια είναι αόριστο, καθώς μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

Εκεί που έχουμε κάποια δεδομένα είναι στο διεθνές στερέωμα.

QUOTE
Nαι, αλλά υπάρχει το μειονέκτημα των λίγων αγώνων που χρησιμοποιούνται σαν κριτήριο. Προσωπικά, δηλαδή, δεν πρόκειται να θεωρήσω καλύτερο τον Παπαλουκά/Διαμαντίδη απ' το Γουέιντ λόγω της νίκης μας (δηλαδή με την ίδια λογική, αυτοί ήταν καλύτεροι το 2004 που μας κέρδισαν, κι ας ήταν κατώτεροι των εν έτει 2006 εαυτών τους), με την ίδια λογική που δε θεωρώ καλύτερο τον Καλντερόν των δικών μας.


Ασφαλώς, αυτή δεν είναι καν λογική, ωστόσο ίσως φαίνονται κάποια πράγματα(από τη γενική εικόνα και όχι από τα αποτελέσματα). Μήπως δηλαδή ο Γουέιντ, δεν είναι τόσο μεγάλος παίκτης (άσχετα αν ανήκει σίγουρα στους ικανότερους), καθώς φαίνεται ότι υπάρχουν περισσότεροι "ευρωπαϊκοί" τρόποι για να περιοριστεί; Και το αντίστροφο βέβαια... (μάλλον για το ΝΒΑ όμως) (εδώ φαίνεται ξεκάθαρα ότι το διεθνές παιχνίδι είναι κατά πολύ περισσότερο ευρωπαϊκό).
kostasvc15
QUOTE(lebron15 @ Mar 20 2007, 09:29 PM) *
Με αυτο το πολλ θα βγαλουμε εμεις με την ταπεινη μας αποψη τις 3 καλυτερς πενταδες του ΝΒΑ

Επειδης ειναι καλη η ιδεα λεω να διορθωσουν το πολλ οι μοντερατορς και να βαλουν στο πολλ παιχτες που η κανονικη τους θεση ειναι ποιντ γκαρντ και να βγαλουν τους παιχτες που η κανονικη τους θεση ειναι σουτινγκ γκαρντ αλλα παιζουν και σαν ποιντ γκαρντ(π.χ. ο Ουειντ).
QUOTE(morfi @ Mar 22 2007, 01:06 PM) *
ΙΣΩΣ ισαξιος ? Δεν ξερω αν τον εχεις δει σε παλιους αγωνες να παιζει. Το παλικαρι ηταν σχεδον απιθανο να τον μαρκαρεις. Εκτος απο τις τρελες πασες που εκαναν την αντιπαλη αμυνα να ψαχνεται, ειχε πραγματικα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ χειρισμο της μπαλλας. Ενας πραγματικος πλειμεικερ οπου κοιταζε το πως θα τρεξει την ομαδα στον αιφνιδιασμο και πως θα οργανωσει την επιθεση.
Μην μιλατε αν εχετε δει μονο χαιλαιτς.

Ο χειρισμος και η πασα ειναι τα πιο βασικα στο πλει μαικερ και ο Ουιλιαμς ειναι απο τους κορυφαιους σε αυτα (αν οχι ο κορυφαιος).Ειμαι αναμεσα σε αυτον και τον Κιντ αλλα θα πω Κιντ λογο τριντλ νταμπλ.
Das Kapital
Oχι δε συμφωνω ας το αφησουν ετσι οπως ειναι οποιος θελει ψηφιζει και βγαζει αυτους που θελει!!!
Hayate
Steve Nash Rulezzz!!!!
NBA-MANIAC
Polu apla ...Kaneis dn sugrinetai to steve Nash!!!!skorarei kala , pasarei trela ....exei tis perissoteres assists kata meso oro sto nba!!!!respect steve!ti na kanei mprosta tou o kidd?dn lew kalos paixths alla san ton steve kanenas!!!!




ETSI KI ALLIWS OLOI LATREVOUME TO BASKET!!!ARA PSIFISTE STEVE NASH!!!
Zmac
QUOTE(NBA-MANIAC @ Apr 4 2007, 02:30 PM) *
Polu apla ...Kaneis dn sugrinetai to steve Nash!!!!skorarei kala , pasarei trela ....exei tis perissoteres assists kata meso oro sto nba!!!!respect steve!ti na kanei mprosta tou o kidd?dn lew kalos paixths alla san ton steve kanenas!!!!
ETSI KI ALLIWS OLOI LATREVOUME TO BASKET!!!ARA PSIFISTE STEVE NASH!!!



Να και καποιος με τα ιδια γουστα! smiley.gif
iverson
QUOTE(Zmac @ Apr 4 2007, 04:41 PM) *
Να και καποιος με τα ιδια γουστα! smiley.gif

εγώ πάλι έχω διαφορευικά γούστα οπότε Allen Iverson από εμένα.γιατί δεν έχει πάρει πολλές ψήφους?
Click to view attachment
Das Kapital
QUOTE(iverson @ Apr 5 2007, 12:19 AM) *
εγώ πάλι έχω διαφορευικά γούστα οπότε Allen Iverson από εμένα.γιατί δεν έχει πάρει πολλές ψήφους?
Click to view attachment


Τι πολλες? Μονο εσυ και αλλος ενας τον ψηφισε!!!Παντως αν γινοταν το πολλ πριν 4 χρονια θα ηταν πρωτος και με διαφορα!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.