Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Group F - Ljubljana
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2013
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
rchos
Ένα τελευταίο σχόλιο θα κάνω και αυτομπαναρίζομαι μέχρι το τέλος του Ευρωμπάσκετ.

Μερικοί είστε τόσο κομπλεξικοί που κάθεστε και βλέπετε εθνική σκεπτόμενοι οι μεν ότι αν η ομάδα πάρει μετάλλιο θα είναι δικαίωση του Ολυμπιακάρα Σπανούλη απέναντι στον Παναθηναικάρα Διαμαντίδη και οι δε ότι αν η ομάδα αποτύχει είναι δικαίωση του Παναθηναικάρα Διαμαντίδη απέναντι στον Ολυμπιακάρα Σπανούλη.

Είστε άρρωστοι εσείς μέσα σας και κανείς άλλος.
Ελπίζω στις υπόλοιπες εκφάνσεις της ζωής σας να μην έχετε τόσα κόμπλεξ γιατί θα είστε δυστυχισμένοι.
tsouras o.a.c
QUOTE(rchos @ Sep 15 2013, 23:55 ) *
Ένα τελευταίο σχόλιο θα κάνω και αυτομπαναρίζομαι μέχρι το τέλος του Ευρωμπάσκετ.

Μερικοί είστε τόσο κομπλεξικοί που κάθεστε και βλέπετε εθνική σκεπτόμενοι οι μεν ότι αν η ομάδα πάρει μετάλλιο θα είναι δικαίωση του Ολυμπιακάρα Σπανούλη απέναντι στον Παναθηναικάρα Διαμαντίδη και οι δε ότι αν η ομάδα αποτύχει είναι δικαίωση του Παναθηναικάρα Διαμαντίδη απέναντι στον Ολυμπιακάρα Σπανούλη.

Είστε άρρωστοι εσείς μέσα σας και κανείς άλλος.
Ελπίζω στις υπόλοιπες εκφάνσεις της ζωής σας να μην έχετε τόσα κόμπλεξ γιατί θα είστε δυστυχισμένοι.



τι γινεται οταν αυτοι ειναι οι κολλητοι σου ,πες μου,γιατι χτες εχασα το πρωτο ημιχρονο του αγωνα ουρλιαζοντας ακριβως αυτο που εγραψες..... 68.gif 68.gif
PanosNer
QUOTE (rchos @ Sep 15 2013, 23:55 ) *
Ένα τελευταίο σχόλιο θα κάνω και αυτομπαναρίζομαι μέχρι το τέλος του Ευρωμπάσκετ.

Μερικοί είστε τόσο κομπλεξικοί που κάθεστε και βλέπετε εθνική σκεπτόμενοι οι μεν ότι αν η ομάδα πάρει μετάλλιο θα είναι δικαίωση του Ολυμπιακάρα Σπανούλη απέναντι στον Παναθηναικάρα Διαμαντίδη και οι δε ότι αν η ομάδα αποτύχει είναι δικαίωση του Παναθηναικάρα Διαμαντίδη απέναντι στον Ολυμπιακάρα Σπανούλη.

Είστε άρρωστοι εσείς μέσα σας και κανείς άλλος.
Ελπίζω στις υπόλοιπες εκφάνσεις της ζωής σας να μην έχετε τόσα κόμπλεξ γιατί θα είστε δυστυχισμένοι.



Σωστόοοοοος......

Ελπίζω να μην ισχύει αυτό και για τη κριτική το σχόλιο... Ο λόγος είναι ότι μπορούν να ειπωθούν πολλά για τη φετινή χρονιά.
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 15 2013, 23:30 ) *
Υ.Γ. Εμενα μου θυμιζουν τα promos του (πολυαγαπημενου μου) wrestling. Και για να μην ξεχνιομαστε, ο Σπανουλης ειναι ο καλος και ο Διαμαντιδης ο κακος! Θελετε και να το εξηγησω? Κοιταξτε αριστερα λιγο κατω απο το avatar. Να, καπου εδω
<--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
καλυτερος...



77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
manj13
QUOTE(rchos @ Sep 15 2013, 23:55 ) *
Ένα τελευταίο σχόλιο θα κάνω και αυτομπαναρίζομαι μέχρι το τέλος του Ευρωμπάσκετ.

Μερικοί είστε τόσο κομπλεξικοί που κάθεστε και βλέπετε εθνική σκεπτόμενοι οι μεν ότι αν η ομάδα πάρει μετάλλιο θα είναι δικαίωση του Ολυμπιακάρα Σπανούλη απέναντι στον Παναθηναικάρα Διαμαντίδη και οι δε ότι αν η ομάδα αποτύχει είναι δικαίωση του Παναθηναικάρα Διαμαντίδη απέναντι στον Ολυμπιακάρα Σπανούλη.

Είστε άρρωστοι εσείς μέσα σας και κανείς άλλος.
Ελπίζω στις υπόλοιπες εκφάνσεις της ζωής σας να μην έχετε τόσα κόμπλεξ γιατί θα είστε δυστυχισμένοι.


Στο συμπερασμα αυτο κατεληξες εσυ ΑΡΡΩΣΤΑ σκεπτομενος ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ, με παραμετρους που εθεσες ΜΟΝΟΣ σου και διαγνωση που επισης εθεσες ΜΟΝΟΣ σου ΧΩΡΙΣ να εισαι ψυχιατρος ή ψυχολογος φανταζομαι 68.gif Το να συζηταμε αν υπαρχει -ΙΣΧΥΕΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!!!- κακο κλιμα μεταξυ των πιθανων μελων-παικτων της Εθνικης ειναι παραλογο?...ΔΕΝ επηρεαζει αυτο την πορεια της Εθνικης?Πρεπει να λυθει ή να περναει ντουκου και καθε λιγο Καλαθο-Μαυρο-Σοφο-Κουφο να μην ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ να παιζουν στην Εθνικη?

Το αν αρρωσταινουμε μεσα μας αμα ψυλλιαζομαστε οτι η Εθνικη εχει γινει μαγαζακι καποιων ειναι δικαιωμα μας...Αν εσυ τα βλεπεις αγγελικα πλασμενα ολα μαλλον ΕΣΥ πρεπει να δεις αν εισαι αρρωστος -αλλα δεν ειναι της ειδικοτητας μου να βγαλω διαγνωση-εκτος αν ζεις ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ....

Υ.Γ(Επι προσωπικου)Αν το μονο ''κομπλεξ'' που εχω με μια ομορφη φαμιλια με 2 παιδια και χωρις φεσια ΑΥΤΗ την περιοδο, ειναι οι αποψεις μου για το μπασκετ ειμαι ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ φιλε μου!! peace.gif

Υ.Γ2:Μετα απ' αυτο το ποστ ΑΠΟ ADMINISTRATOR ΚΙΟΛΑΣ επιστροφη dimit στο σαιτ ΑΜΕΣΑ.............
xristos_metal
Εγω δε θεωρω απιθανο αυριο η Ιταλια να νικησει την Ισπανια. Το παιχνιδι των ιταλων δεν ταιριαζει με αυτο των Ισπανων. Ειναι δυσκολα αντιμετωπισιμο.

Το μπασκετ που παιζουν οι ιταλοι ειναι ψυχολογιας. Με δεδομενη τη προκριση τους στην επομενη φαση πιστευω οτι θα τα βαλουν τα σουτ.

Καλως ή κακως αν νικησουμε αυριο, οι ισπανοι θα παιξουν τελικο. Δεν θα ειναι καθολου ευκολο ματς γιαυτους. Θα παιζουν με τη πλατη στον τοιχο.

Ωστοσο στη κατασταση που ειναι η ομαδα μας, με τη ψυχολογια που εχει, θεωρω πιο πιθανο να χασει η εθνικη απο το να νικησει η Ισπανια. Ειδικα απεναντι σε μια Κροατια που θα ψοφαει για τη νικη που θα τους στειλει στους Ουκρανους.

Δε θα παραξενευτω αν δω ηττα Ελλαδας και ηττα Ισπανιας.
katharop
QUOTE (manj13 @ Sep 16 2013, 00:23 ) *
Στο συμπερασμα αυτο κατεληξες εσυ ΑΡΡΩΣΤΑ σκεπτομενος ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ, με παραμετρους που εθεσες ΜΟΝΟΣ σου και διαγνωση που επισης εθεσες ΜΟΝΟΣ σου ΧΩΡΙΣ να εισαι ψυχιατρος ή ψυχολογος φανταζομαι 68.gif Το να συζηταμε αν υπαρχει -ΙΣΧΥΕΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!!!- κακο κλιμα μεταξυ των πιθανων μελων-παικτων της Εθνικης ειναι παραλογο?...ΔΕΝ επηρεαζει αυτο την πορεια της Εθνικης?Πρεπει να λυθει ή να περναει ντουκου και καθε λιγο Καλαθο-Μαυρο-Σοφο-Κουφο να μην ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ να παιζουν στην Εθνικη?

Το αν αρρωσταινουμε μεσα μας αμα ψυλλιαζομαστε οτι η Εθνικη εχει γινει μαγαζακι καποιων ειναι δικαιωμα μας...Αν εσυ τα βλεπεις αγγελικα πλασμενα ολα μαλλον ΕΣΥ πρεπει να δεις αν εισαι αρρωστος -αλλα δεν ειναι της ειδικοτητας μου να βγαλω διαγνωση-εκτος αν ζεις ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ....

Υ.Γ(Επι προσωπικου)Αν το μονο ''κομπλεξ'' που εχω με μια ομορφη φαμιλια με 2 παιδια και χωρις φεσια ΑΥΤΗ την περιοδο, ειναι οι αποψεις μου για το μπασκετ ειμαι ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ φιλε μου!! peace.gif

Υ.Γ2:Μετα απ' αυτο το ποστ ΑΠΟ ADMINISTRATOR ΚΙΟΛΑΣ επιστροφη dimit στο σαιτ ΑΜΕΣΑ.............

+1
tsouras o.a.c
Τελικα ο στρουθοκαμηλισμος θα επρεπε να ειναι το εθνικο μας σπορ....on topic!
Nuntius
QUOTE (PanosNer @ Sep 15 2013, 23:23 ) *
Και του ενός τα νούμερα είναι στην Ευρωλίγκα και του άλλου στο NBA.
Σε τέτοια στατιστικά μετράει....


Ναι, ανέφερα το ότι τα στατιστικά του ενός είναι στην Ευρωλίγκα και του άλλου στο NBA.

QUOTE (TakeshyKurosawa @ Sep 15 2013, 23:25 ) *
Μην τα βλέπεις όλα με τα ποσοστά.. Αν δεν έχεις παρακολουθήσει συστηματικά τον παίκτη δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα αν όντως είναι μεγαλύτερος σκόρερ.. Για να κρίνεις κάποιον σκόρερ πρέπει να δεις και τις συνθήκες υπό τις οποίες μπορεί να σκοράρει, αριθμό προσπαθειών κλπ.. Πιστεύω καταλαβαίνεις τι θέλω να πω..


Ναι. Αλλά έχω παρακολουθήσει και τους δύο. Έχω παρακολουθήσει τον Dragic γιατί τον είχα στο fantasy του forum για ένα αρκετά μεγάλο διάστημα και πάντα παρακολουθώ τους παίκτες μου (γι' αυτό τους επιλέγω άλλωστε). Έχω παρακολουθήσει τον Σπανούλη γιατί είμαι γενικότερα φίλος του Ολυμπιακού και το 2012 δεν είχα χάσει αγώνα Ευρωλίγκας (αντικειμενικά Α1 δεν παρακολουθούσα ποτέ πολύ).

Κανένας από τους δύο παίκτες δεν μου άγνωστος. Διαφορά στις προσπάθειες μεγάλη δεν υπήρχε. 11.4 σουτ έπαιρνε ο Σπανούλης ενώ ο Dragic έπαιρνε 11.8. Ελάχιστη η όποια διαφορά όπως και στο 0.4% στο ποσοστό.

Τους έχω δει και τους δύο παίκτες. Γενικά, προτιμάω τον Dragic γιατί τον θεωρώ πιο ολοκληρωμένο όπως είπα και στην αρχή. Βέβαια, έχω και μια αδυναμία στους αριστερόχειρες tongue.gif
damian
καλά μη θίγεστε τόσο, αγνοί φίλαθλοι της εθνικής Ελλάδος...
Nuntius
QUOTE (PanosNer @ Sep 15 2013, 23:42 ) *
Στο NBA παίζεις πάντα με υψηλού επιπέδου παίχτες ξέχωρα αν στη regular season καλύτερα να παρακολουθείς golf και έχεις ανυπαρξία άμυνας.


Εδώ θα διαφωνήσω. Μια χαρά μπορείς να δεις άμυνα και στην Regular Season. Απλά πρέπει να βλέπεις συγκεκριμένες ομάδες που παίζουν πάντα άμυνα (Grizzlies, Pacers, Bulls) και όχι ομάδες που κάνουν coasting. Ως οπαδός των Pacers δεν είχα ποτέ παράπονο από την άμυνα που έβλεπα. Μακάρι να έβλεπα και στην Ευρώπη τέτοια άμυνα wink.gif

QUOTE (PanosNer @ Sep 15 2013, 23:42 ) *
Αλλά τα στατιστικά για πόντους δε λένε σχεδόν ποτέ αλήθεια πιστεύω. Εκεί το πάω...


Το PPG ποτέ δεν λέει κάτι. Γενικά, είναι σχετικά ανούσιο στατιστικό χωρίς την ανάλογη τεκμηρίωση (τι άλλες επιλογές υπήρχαν, τι τέμπο έπαιζαν, πως σκόραρε και τα λοιπά). Απλά πάντα μ' αρέσει να πλαισιώνω τα όσα λέω και με στατιστικά.

Η ουσία αυτής της αναφοράς μου είναι πως θεωρώ τον Dragic στο ίδιο εκτελεστικό επίπεδο με τον Σπανούλη με αποτέλεσμα να τον θεωρώ πιο ολοκληρωμένο παίκτη συνολικά μιας και είναι καλύτερος οργανωτικά και αμυντικά.

QUOTE (D-Wade @ Sep 15 2013, 23:54 ) *
Βέβαια στο NBA ένας παίχτης δίνει πάσα στο τρίποντο, ο συμπαίχτης του σκάει τη μπάλα 6 φορές, πάει για lay up, κάνει 3 προσποιήσεις, βάζει το καλάθι και μετράει η assist για τον passer


Μόνο αν παίζεις στην Γιούτα ή στην Νέα Ορλεάνη tongue.gif
manj13
QUOTE(damian @ Sep 16 2013, 00:54 ) *
καλά μη θίγεστε τόσο, αγνοί φίλαθλοι της εθνικής Ελλάδος...


Εχεις κανα ευθιξιομετρο να μας πεις τις φυσιολογικες τιμες ή εισαι κι εσυ απ αυτους που οταν τους φτυνουν λενε οτι βρεχει??? 68.gif
PanosNer
QUOTE (Nuntius @ Sep 16 2013, 01:06 ) *
Εδώ θα διαφωνήσω. Μια χαρά μπορείς να δεις άμυνα και στην Regular Season. Απλά πρέπει να βλέπεις συγκεκριμένες ομάδες που παίζουν πάντα άμυνα (Grizzlies, Pacers, Bulls) και όχι ομάδες που κάνουν coasting. Ως οπαδός των Pacers δεν είχα ποτέ παράπονο από την άμυνα που έβλεπα. Μακάρι να έβλεπα και στην Ευρώπη τέτοια άμυνα wink.gif



Το PPG ποτέ δεν λέει κάτι. Γενικά, είναι σχετικά ανούσιο στατιστικό χωρίς την ανάλογη τεκμηρίωση (τι άλλες επιλογές υπήρχαν, τι τέμπο έπαιζαν, πως σκόραρε και τα λοιπά). Απλά πάντα μ' αρέσει να πλαισιώνω τα όσα λέω και με στατιστικά.

Η ουσία αυτής της αναφοράς μου είναι πως θεωρώ τον Dragic στο ίδιο εκτελεστικό επίπεδο με τον Σπανούλη με αποτέλεσμα να τον θεωρώ πιο ολοκληρωμένο παίκτη συνολικά μιας και είναι καλύτερος οργανωτικά και αμυντικά.


Ωραίος τότε.... Συμφωνούμε!!! biggrin.gif Kαι εγώ τον θεωρώ καλύτερο παίχτη, αλλά δε γίνεται ένας άνθρωπος να βγαίνει τόσο μπροστά στα μεταξύ μας ματς. Ζούμε σε εποχές σύγχρονου μπάσκετ. Όχι ο Κοπόνεν, όχι ο Ντατόμε.
Αααα ρε Μάντζαρη.

ψιλοoff:Οι ομάδες αυτές είναι και περιπτωσάρα όμως. Δε ξέρεις τι είναι να βλέπεις Knicks-Celtics και να θες να βγάλεις τα μάτια σου...
katharop
μιας και αρχισανε οι συγκρισεις,,,επειδη εχω τεραστια διαφωνια με καποιον και θελω και αλλες γνωμες ποιον θεωρειτε καλυτερο 2αρι τον ναβαρο η τον σπανουλη(δικια μου γνωμη μακραν ο σπανουλης)
nickagian
Εδώ θα συμφωνήσω με κάποιους από τους τελευταίους προλαλήσαντες... Κάθισα και διάβασα τα post μετά το χτεσινό παιχνίδι κι έμεινα άφωνος. Να έχουμε τη στεναχώρια μας για την αποτυχία μας στο τουρνουά και ό,τι διαβάζουμε εδώ από μερικούς να βγάζει την αρρώστια που υπάρχει στην κόντρα ΠΑΟ-ΟΣΦΠ... Ε όχι... 68.gif Έχουμε γίνει σαν την εθνική ποδοσφαίρου με τις αντίστοιχες κόντρες που υπήρχαν/υπάρχουν. Νομίζω όσο υπάρχει αυτή η οπαδική αρρώστια στην εθνική δεν θα καταφέρουμε τπτ. Ειδικά αν αυτή περνάει και μέσα στην ομάδα, έστω κι αν όχι ακριβώς με τη μορφή κόντρας ΠΑΟ-ΟΣΦΠ.

Σχετικά με τα πιο αγωνιστικά θέματα, όσο βλέπω παίχτες να τσινίζουν που γίνονται αλλαγή ή να στραβομουτσουνιάζουν που δεν παίζουν πολύ και μπαίνουν στραβωμένοι στο παρκέ, ε τότε όχι, δε θα πάρουμε κανένα μετάλλιο. Και επίσης προσωπική μου άποψη είναι ότι αυτές οι τεράστιες μεταπτώσεις στην απόδοση από παιχνίδι σε παιχνίδι δείχνουν ότι υπήρχε έλλειψη επαρκούς διάθεσης (ή μπλαζέ νοοτροπία, πείτε το όπως θέλετε) από τους παίχτες σε ορισμένα παιχνίδια (αυτό είναι ίσως ξεκάθαρο με τη Φινλανδία). Τώρα πώς γίνεται ένα τέτοιο κρίσιμο παιχνίδι όπως με τη Σλοβενία οι παίχτες να το αντιμετωπίζουν έτσι και να κάνουν στην αρχή του ματς αυτά ακριβώς που δεν έπρεπε να κάνουν για να μην δώσουν ρυθμό και αυτοπεποίθηση στους αντιπάλους δε ξέρω... Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά...

Ας περιμένουμε κι αύριο να δούμε, αλλά επειδή το πιο πιθανό σενάριο είναι να αποχωρήσουμε από το τουρνουά, δε ξέρω κι εγώ αν είναι καλό να πάρουμε wild card για το παγκόσμιο ή όχι. Από τη μια είναι κρίμα ίσως κάποιοι παίχτες να αποχαιρετήσουν έτσι άδοξα, με έναν τέτοιο ντροπιαστικό αποκλεισμό. Από την άλλη όμως θα είναι μια ευκαιρία για ανασυγκρότηση και αναδόμηση από την αρχή, με κάποιον προπονητή που αρέσκεται στο να δουλεύει (και) με νέους (π.χ. Σφαιρόπουλος?).

Αυτά τα ολίγα. Όπως και να έχει, στηρίζουμε την ομάδα και στις λύπες και τις αποτυχίες, μη ξεχνώντας τις απίστευτες χαρές που μας έχει χαρίσει όλα αυτά τα χρόνια.
Nuntius
QUOTE (PanosNer @ Sep 16 2013, 01:16 ) *
ψιλοoff:Οι ομάδες αυτές είναι και περιπτωσάρα όμως. Δε ξέρεις τι είναι να βλέπεις Knicks-Celtics και να θες να βγάλεις τα μάτια σου...


Trust me, I know. Είδα αρκετούς αγώνες τον Knicks γιατί ήταν κοντά στην βαθμολογία με τους Pacers μου και ήθελα να ξέρω πως παίζουν για να προετοιμάζομαι για τα playoffs tongue.gif

Αρκετά συχνά έβλεπα και Lakers για να γελάω με την άμυνα τους πάντως laugh.gif
ssoulliss
QUOTE (nickagian @ Sep 16 2013, 01:31 ) *
Ας περιμένουμε κι αύριο να δούμε, αλλά επειδή το πιο πιθανό σενάριο είναι να αποχωρήσουμε από το τουρνουά, δε ξέρω κι εγώ αν είναι καλό να πάρουμε wild card για το παγκόσμιο ή όχι. Από τη μια είναι κρίμα ίσως κάποιοι παίχτες να αποχαιρετήσουν έτσι άδοξα, με έναν τέτοιο ντροπιαστικό αποκλεισμό. Από την άλλη όμως θα είναι μια ευκαιρία για ανασυγκρότηση και αναδόμηση από την αρχή, με κάποιον προπονητή που αρέσκεται στο να δουλεύει (και) με νέους (π.χ. Σφαιρόπουλος?).

Αυτά τα ολίγα. Όπως και να έχει, στηρίζουμε την ομάδα και στις λύπες και τις αποτυχίες, μη ξεχνώντας τις απίστευτες χαρές που μας έχει χαρίσει όλα αυτά τα χρόνια.


Με τις δυο τελευταίες παραγράφους σου, παρασυμφωνώ. Απλά νομίζω ότι η ιστορία μας έχει διδάξει ότι κάποιοι μεγάλοι και σπουδαίο μπασκετμπολίστες τελειώνουν από τις εθνικές τους άδοξα. Αυτό δεν τους ακυρώνει την πορεία που έχουν κάνει! (π.χ. Μποντιρόγκα 2004 και 2005)
PanosNer
QUOTE (nickagian @ Sep 16 2013, 01:31 ) *
Ας περιμένουμε κι αύριο να δούμε, αλλά επειδή το πιο πιθανό σενάριο είναι να αποχωρήσουμε από το τουρνουά, δε ξέρω κι εγώ αν είναι καλό να πάρουμε wild card για το παγκόσμιο ή όχι. Από τη μια είναι κρίμα ίσως κάποιοι παίχτες να αποχαιρετήσουν έτσι άδοξα, με έναν τέτοιο ντροπιαστικό αποκλεισμό. Από την άλλη όμως θα είναι μια ευκαιρία για ανασυγκρότηση και αναδόμηση από την αρχή, με κάποιον προπονητή που αρέσκεται στο να δουλεύει (και) με νέους (π.χ. Σφαιρόπουλος?).

Αυτά τα ολίγα. Όπως και να έχει, στηρίζουμε την ομάδα και στις λύπες και τις αποτυχίες, μη ξεχνώντας τις απίστευτες χαρές που μας έχει χαρίσει όλα αυτά τα χρόνια.


Ναι σωστός αλλά όχι και wild card με τέτοια εικόνα... Τι θέλουμε πάλι? Να θριαμβολογούμε πριν τη διοργάνωση για το ποιο μετάλλιο θα πρωτοκερδίσουμε και να έχουμε την ίδια νοοτροπία? Για να νικήσουμε μια ομάδα θα πρέπει να μας νικάει 15 χρόνια σε μεγάλα τουρνουά και τους άλλους που τους έχουμε να πηγαίνουμε με τη φανέλα? Όχι mister, από τα σπίτια τους όλοι.
Σεβασμός σεβασμός στην ομάδα, αλλά η κριτική κριτική...

QUOTE (Nuntius @ Sep 16 2013, 01:32 ) *
Trust me, I know. Είδα αρκετούς αγώνες τον Knicks γιατί ήταν κοντά στην βαθμολογία με τους Pacers μου και ήθελα να ξέρω πως παίζουν για να προετοιμάζομαι για τα playoffs tongue.gif

Αρκετά συχνά έβλεπα και Lakers για να γελάω με την άμυνα τους πάντως laugh.gif


Ναι κανονικά ξέχασα να τους αναφέρω. Αυτές οι επιθέσεις 3 δευτερολέπτων που δεν αλλάζει χέρι η μπάλα (σκέφτομαι Carmelo) και σηκώνεται για σουτάκι, με κάνει και νυστάζω πιο άνετα το χειμώνα.
Αρνούμαι να δω regular biggrin.gif . Μόνο highlights με coca cola και ποπ κορν στο κανάλι του youtube. Από πρώτο γύρο playoff τα συζητάμε.
Nuntius
QUOTE (manj13 @ Sep 16 2013, 00:23 ) *
Στο συμπερασμα αυτο κατεληξες εσυ ΑΡΡΩΣΤΑ σκεπτομενος ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ, με παραμετρους που εθεσες ΜΟΝΟΣ σου και διαγνωση που επισης εθεσες ΜΟΝΟΣ σου ΧΩΡΙΣ να εισαι ψυχιατρος ή ψυχολογος φανταζομαι 68.gif Το να συζηταμε αν υπαρχει -ΙΣΧΥΕΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!!!- κακο κλιμα μεταξυ των πιθανων μελων-παικτων της Εθνικης ειναι παραλογο?...ΔΕΝ επηρεαζει αυτο την πορεια της Εθνικης?Πρεπει να λυθει ή να περναει ντουκου και καθε λιγο Καλαθο-Μαυρο-Σοφο-Κουφο να μην ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ να παιζουν στην Εθνικη?

Το αν αρρωσταινουμε μεσα μας αμα ψυλλιαζομαστε οτι η Εθνικη εχει γινει μαγαζακι καποιων ειναι δικαιωμα μας...Αν εσυ τα βλεπεις αγγελικα πλασμενα ολα μαλλον ΕΣΥ πρεπει να δεις αν εισαι αρρωστος -αλλα δεν ειναι της ειδικοτητας μου να βγαλω διαγνωση-εκτος αν ζεις ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ....


Δηλαδή δεν μπορείς να δεχθείς πως ότι λες σε σχέση με "μαγαζάκια" το λες μέσα από καθαρά οπαδικό πρίσμα?
manj13
QUOTE(katharop @ Sep 16 2013, 01:29 ) *
μιας και αρχισανε οι συγκρισεις,,,επειδη εχω τεραστια διαφωνια με καποιον και θελω και αλλες γνωμες ποιον θεωρειτε καλυτερο 2αρι τον ναβαρο η τον σπανουλη(δικια μου γνωμη μακραν ο σπανουλης)


ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ.....Ο Σπανουλης ΣΤΑΜΑΤΙΕΤΑΙ, δες και φετινους τελικους με τρικ Γκιστ κτλ...Ο Ναβαρο, ΟΧΙ των τραυματισμων των τελευταιων 2 ετων, αλλα των ντουζενιων του θα κανε τον Σπανουλη ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ...Απ τους τελευταιους ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ των γηπεδων,κωλοχαρακτηρας αλλα δολοφονος απ τους λιγους και αιμα πιο κρυο απ τα φιδια...Οταν σηκωνοταν ηδη εκλαιγες κι εμας σε συλλογικο κι εθνικο επιπεδο μας εκτελεσε πολλακις...οχι σαν το φρου-φρου το Ρουντι...Μαζι με τον Λαγκτον απ τους λιγους που δεν ελπιζα οταν σηκωνονταν για σουτ...Θα μπορουσα να σου βαλω απειρα βιντεο με αγωνες αλλα παρε ενα για να καταλαβεις γιατι καποιοι παικτες ΤΟ 'ΧΟΥΝ ρε παιδι μου....

http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Eur...l?pageNumber=51
Nuntius
QUOTE (PanosNer @ Sep 16 2013, 01:43 ) *
Αρνούμαι να δω regular biggrin.gif . Μόνο highlights με coca cola και ποπ κορν στο κανάλι του youtube. Από πρώτο γύρο playoff τα συζητάμε.


Ααα, χάνεις wink.gif

QUOTE (PanosNer @ Sep 16 2013, 01:43 ) *
Ναι κανονικά ξέχασα να τους αναφέρω. Αυτές οι επιθέσεις 3 δευτερολέπτων που δεν αλλάζει χέρι η μπάλα (σκέφτομαι Carmelo) και σηκώνεται για σουτάκι, με κάνει και νυστάζω πιο άνετα το χειμώνα.


Κι εμένα με παίρνει ο ύπνος καμιά φορά με Melo ή Kobe tongue.gif
doctorjekil
QUOTE(xristos_metal @ Sep 16 2013, 00:24 ) *
Εγω δε θεωρω απιθανο αυριο η Ιταλια να νικησει την Ισπανια. Το παιχνιδι των ιταλων δεν ταιριαζει με αυτο των Ισπανων. Ειναι δυσκολα αντιμετωπισιμο.

Το μπασκετ που παιζουν οι ιταλοι ειναι ψυχολογιας. Με δεδομενη τη προκριση τους στην επομενη φαση πιστευω οτι θα τα βαλουν τα σουτ.

Καλως ή κακως αν νικησουμε αυριο, οι ισπανοι θα παιξουν τελικο. Δεν θα ειναι καθολου ευκολο ματς γιαυτους. Θα παιζουν με τη πλατη στον τοιχο.

Ωστοσο στη κατασταση που ειναι η ομαδα μας, με τη ψυχολογια που εχει, θεωρω πιο πιθανο να χασει η εθνικη απο το να νικησει η Ισπανια. Ειδικα απεναντι σε μια Κροατια που θα ψοφαει για τη νικη που θα τους στειλει στους Ουκρανους.

Δε θα παραξενευτω αν δω ηττα Ελλαδας και ηττα Ισπανιας.

Εγω παλι θεωρω δυσκολο εως απιθανο να κερδισουμε αυριο τους κροατες για πολλους λογους...αλλα και να κερδισουμε εμεις δεν δινω ουτε μια στο εκκατομυριο να κερδισει η ιταλια την ισπανια γιατι εκτος του οτι δεν μπορει,ο πιανιτζανι ειναι σκοτωμενος με τον τρινκιερι και σιγουρα δεν θα θελει να του κανει τετοιο δωρο
katharop
QUOTE (manj13 @ Sep 16 2013, 01:46 ) *
ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ.....Ο Σπανουλης ΣΤΑΜΑΤΙΕΤΑΙ, δες και φετινους τελικους με τρικ Γκιστ κτλ...Ο Ναβαρο, ΟΧΙ των τραυματισμων των τελευταιων 2 ετων, αλλα των ντουζενιων του θα κανε τον Σπανουλη ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ...Απ τους τελευταιους ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ των γηπεδων,κωλοχαρακτηρας αλλα δολοφονος απ τους λιγους και αιμα πιο κρυο απ τα φιδια...Οταν σηκωνοταν ηδη εκλαιγες κι εμας σε συλλογικο κι εθνικο επιπεδο μας εκτελεσε πολλακις...οχι σαν το φρου-φρου το Ρουντι...Μαζι με τον Λαγκτον απ τους λιγους που δεν ελπιζα οταν σηκωνονταν για σουτ...Θα μπορουσα να σου βαλω απειρα βιντεο με αγωνες αλλα παρε ενα για να καταλαβεις γιατι καποιοι παικτες ΤΟ 'ΧΟΥΝ ρε παιδι μου....

http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Eur...l?pageNumber=51

ξες που κολλαω πες μου τι αλλο κανει ο ναβαρο εκτος του τρομακτικου του σουτ και ενος καλου drive που εχει. αμυνα 0 οργανωση 0 αθλητικοτητα 0,,αν δεις http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2012 και τα στατιστικα του ποτε μα ποτε δεν ειχε καποιο ιδιαιτερο pir στην ευρωλιγκα.αν πας στον σπανουλη ειναι καλυτερα τα πραγματα διαχρονικα,,,,καλα αμα πας στον ΔΔ το χαος η χειροτερη χρονια του ΔΔ η καλυτερη του ναβαρο βαση αριθμων
manj13
QUOTE(Nuntius @ Sep 16 2013, 01:46 ) *
Δηλαδή δεν μπορείς να δεχθείς πως ότι λες σε σχέση με "μαγαζάκια" το λες μέσα από καθαρά οπαδικό πρίσμα?


Οταν λεω μαγαζακια εννοω ΟΛΑ...1)Βασιλακοπουλο-επιλογες ανυπαρκτων προπονητων/επιβολη παικτων 2)Λοιδοριες παικτων και χαρακτηρισμους ως αμερικανακια σε Καλαθη & Κουφο οταν πρωτοηρθαν 3)Ομοσπονδια που δεν προωθει Ελληνες προπονητες αλλα εγκρινει κατοχους του τρομερου τιτλου του ιταλικου σουπερκαπ 4) Δημοσιογραφους, που αντι να ασχοληθουν με το παρον, εχουν μιζερα και με υποπτη ΕΜΠΑΘΕΙΑ wink.gif εστιασει ολα τους τα κειμενα στην αποφαση Διαμαντιδη να σταματησει απο την Εθνικη ,λες κι ολα τελειωσαν εκει για την ομαδα 5)Μανατζαραιους που μας παρουσιαζουν τον καθε Καββαδα και Διαμαντακο και Αγραβανη ως τους επομενους Ναβαρο και Σαμπνονις του ευρωπαικου μπασκετ κι ακομα δεν εχουν βαλει ουτε ΕΝΑ νικητηριο σουτ σε ΦΙΛΙΚΟ αγωνα ενω π.χ ο Αμπρινες της Μπαρτσα κοντεψε να μας παρει σαν Παναθηναικο μονος του και στην Ισπανια τον κρατανε με το κεφαλι κατω...

Αυτα ειναι μεσα απο οπαδικο πρισμα?Αν στρουθοκαμηλιζουμε μετα απο μια τριετια ΑΠΟΤΥΧΙΩΝ -βασει υπαρχουσων συνθηκων-τοτε ναι ειμαι πορωμενος οπαδος, αλλα ΔΕΝ μπορω να μπω στο τριπακι οτι ολα συμβαινουν επειδη ειναι αναδρομος ο Ερμης... peace.gif
Nuntius
QUOTE (manj13 @ Sep 16 2013, 02:07 ) *
Οταν λεω μαγαζακια εννοω ΟΛΑ...1)Βασιλακοπουλο-επιλογες ανυπαρκτων προπονητων/επιβολη παικτων 2)Λοιδοριες παικτων και χαρακτηρισμους ως αμερικανακια σε Καλαθη & Κουφο οταν πρωτοηρθαν 3)Ομοσπονδια που δεν προωθει Ελληνες προπονητες αλλα εγκρινει κατοχους του τρομερου τιτλου του ιταλικου σουπερκαπ 4) Δημοσιογραφους, που αντι να ασχοληθουν με το παρον, εχουν μιζερα και με υποπτη ΕΜΠΑΘΕΙΑ wink.gif εστιασει ολα τους τα κειμενα στην αποφαση Διαμαντιδη να σταματησει απο την Εθνικη ,λες κι ολα τελειωσαν εκει για την ομαδα 5)Μανατζαραιους που μας παρουσιαζουν τον καθε Καββαδα και Διαμαντακο και Αγραβανη ως τους επομενους Ναβαρο και Σαμπνονις του ευρωπαικου μπασκετ κι ακομα δεν εχουν βαλει ουτε ΕΝΑ νικητηριο σουτ σε ΦΙΛΙΚΟ αγωνα ενω π.χ ο Αμπρινες της Μπαρτσα κοντεψε να μας παρει σαν Παναθηναικο μονος του και στην Ισπανια τον κρατανε με το κεφαλι κατω...

Αυτα ειναι μεσα απο οπαδικο πρισμα?Αν στρουθοκαμηλιζουμε μετα απο μια τριετια ΑΠΟΤΥΧΙΩΝ -βασει υπαρχουσων συνθηκων-τοτε ναι ειμαι πορωμενος οπαδος, αλλα ΔΕΝ μπορω να μπω στο τριπακι οτι ολα συμβαινουν επειδη ειναι αναδρομος ο Ερμης... peace.gif


Δεν σου είπα να μπεις στο τριπάκι πως όλα συμβαίνουν επειδή είναι ανάδρομος ο Έρμης. Προφανώς και υπάρχει τεράστια διαφορά στην ομοσπονδία. Το έχω αναφέρει σε αρκετά posts μου άλλωστε.

Αλλού αναφερόμουν εγώ. Το πρώτο post του katharop (που ξεκίνησε όλη αυτή την κουβέντα) έλεγε πως "εκδιώχθηκε" και καλά ο Διαμαντίδης και γι' αυτό πάνε όλα σκατά. Το γύρισε καθαρά στο οπαδικό. Και εσύ τον ακολούθησες.

Αυτό σχολίασε ο Rchos. Σωστά είπε πως είναι τελείως άρρωστο να χώνεις το οπαδικό σε κάτι τέτοιο.

Για εμένα φταίνε ΟΛΟΙ. Και οι μεν και οι δε. Διαφωνείς?
benchwarmer
QUOTE(doctorjekil @ Sep 16 2013, 01:56 ) *
Εγω παλι θεωρω δυσκολο εως απιθανο να κερδισουμε αυριο τους κροατες για πολλους λογους...αλλα και να κερδισουμε εμεις δεν δινω ουτε μια στο εκκατομυριο να κερδισει η ιταλια την ισπανια γιατι εκτος του οτι δεν μπορει,ο πιανιτζανι ειναι σκοτωμενος με τον τρινκιερι και σιγουρα δεν θα θελει να του κανει τετοιο δωρο


Φίλε μου σε παρακαλώ μην γράφεις άσχετα πράγματα. Διάβασε τον τίτλο του τόπικ. Εδώ λέμε για τον Διαμαντίδη, τον Σπανούλη, το Ναβάρο, τον Ντράγκιτς και για ΝΒΑ γενικά άμα λάχει. Τι δεν καταλαβαίνεις? .....


Ποια ποστ είναι εμπρηστικά κλπ δεν είναι δουλειά μου να το πω. Απλά ως απλός χρήστης να παρακαλέσω τουλάχιστον τα άτομα τα οποία σέβομαι ως posters να μην χρησιμοποιούν το φόρουμ ως τσατ, κουράζουν και δεν υπάρχει λόγος. Όπως επίσης ότι θα ήθελα να απαντήσω σε όλες τις τεκμηριωμένες απόψεις (πχ στον colonel, καλως ήλθες), αλλά το γενικό κλίμα δεν με εμπνέει αυτή τη στιγμή. Κάποια άλλη στιγμή σίγουρα, συζητώντας για το μέλλον της εθνικής...

*Σταμάτη, τα κιλά τα έχασες αλλά παραμένεις τεράστιος smile.gif

sacarame
Κύριοι το πράγμα έχει ξεφύγει τελείως. Δυστυχώς δεν μπορει να μαζευτεί το πράγμα καθώς υπάρχουν τουλάχιστον 5 θέματα που συζητάμε παράλληλα με το θέμα του τόπικ που είναι η Εθνική Ανδρών.

Το να βάλουμε κάποια φάουλ δεν θα δώσει την λύση, διότι είναι λάθος να την πληρώσουν λίγοι για ένα γενικευμένο πρόβλημα..

Θα ζητήσω συγνώμη από όσους πραγματικά είναι εντός θέματος και ασχολήθηκαν με την Εθνική ομάδα.



Το τόπικ κλειδώνει προσωρινά και θα ανοίξει αύριο 2-3 ώρες πριν το ματς με την Κροατία.

Ας κάτσουμε όλοι να χαλαρώσουμε, να δούμε λίγο πιο ψύχραιμα τα πράγματα και να επανέλθουμε αύριο με σχόλια για την τελευταία μέρα του ομίλου...
sacarame
Ξεκλειδώνω το τόπικ. Σχόλια για τους σημερινούς αγώνες του ομίλου και για την Εθνική ομάδα ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

Το αν ο Σπανούλης είναι κάλύτερος παίκτης από τον Φάνη Κουμπούρα, αν ο ΔΔ έτρωγε καψώνια στις αποστολές της ΕΟ και για αυτό αποσύρθηκε,αν ο Καρμέλο κάνει καλό πικ εν ρολλ καθώς και οτιδήποτε αφορά Ολυμπιακό-Παναθηναϊκό δεν απασχολούν αυτό το τόπικ.


Οτιδήποτε άσχετο με το θέμα θα διαγράφεται.Α και επίσης κανένας χαρακτηρισμός ή βρισιά, ούτε @@ ούτε μα%^%%α ούτε τίποτα παρεμφερές....
captain charisma
και να νικησει σημερα η ελλαδα..ολα εξαρτονται απο την ιταλια...αυτο φανταζει τρελο δυσκολακι γτ οι ισπανοι δν ειναι κανα καφενειο...μονο αν η ιταλια κανει παιχνιδι αναλογο με αυτο εναντιον σε εμας...τοτε μονο μπορουμε να ελπιζουμε...αλλιως τα λεμε παλι σε 2 χρονια...
Magnus92
QUOTE(captain charisma @ Sep 16 2013, 12:18 ) *
και να νικησει σημερα η ελλαδα..ολα εξαρτονται απο την ιταλια...αυτο φανταζει τρελο δυσκολακι γτ οι ισπανοι δν ειναι κανα καφενειο...μονο αν η ιταλια κανει παιχνιδι αναλογο με αυτο εναντιον σε εμας...τοτε μονο μπορουμε να ελπιζουμε...αλλιως τα λεμε παλι σε 2 χρονια...



Σιγα μην παιξει η Ιταλια οπως με την Ελλαδα...

Οχι οτι δεν μπορει.... Απλα οι αλλοι θα παιξουν αμυνα biggrin.gif
Weekendman
QUOTE(captain charisma @ Sep 16 2013, 12:18 ) *
και να νικησει σημερα η ελλαδα..ολα εξαρτονται απο την ιταλια...αυτο φανταζει τρελο δυσκολακι γτ οι ισπανοι δν ειναι κανα καφενειο...μονο αν η ιταλια κανει παιχνιδι αναλογο με αυτο εναντιον σε εμας...τοτε μονο μπορουμε να ελπιζουμε...αλλιως τα λεμε παλι σε 2 χρονια...


Άμα νικούσε η Ελλάδα ,και ήμουν σήμερα στην θέση της Ιταλίας .Η καλή μου συνείδηση σε μορφή αγγέλου φυσικά ,θα μου έλεγε παίξε όπως πρέπει ,και κυνήγα την έκπληξη ,για να βγάλεις το μεγάλο φαβορί από το τουρνουά. Η πιο διαβολική όμως θα έλεγε άσε καλύτερα μην χτυπήσουμε και με όλες τις δυνάμεις το ματσάκι .Ώστε σε περίπτωση αποτυχίας πρόκρισης απο τα προημιτελικά ,να είναι μέσα η Ισπανία στην οκτάδα ,και να φτάσει ακόμα και η εβδόμη θέση για πρόκριση το Παγκόσμιο…

Το πιο λογικό ,ακόμα και να υποθέταμε ότι θα μπορούσαν ,να είναι ανταγωνιστικοί στο ματς με την Ισπανία .Είναι σαφώς να ακολουθήσουν το δεύτερο σενάριο...
TakeshyKurosawa
Δύσκολα να πάρουμε το σημερινό ματς.. Δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω προαίσθηση ότι Τόμιτς και Ζόριτς θα κάνουν πάρτι ειδικά στα επιθετικά ριμπάουντς.. Δεν θα δω τον αγώνα μήπως και αλλάξει το γούρι biggrin.gif και επειδή δεν μπορώ να ανεχτώ άλλη άψυχη εμφάνιση.. Μακάρι να πέσω σε όλα έξω!!
GK_23
QUOTE(Weekendman @ Sep 16 2013, 11:22 ) *
Η πιο διαβολική όμως θα έλεγε άσε καλύτερα μην χτυπήσουμε και με όλες τις δυνάμεις το ματσάκι .Ώστε σε περίπτωση αποτυχίας πρόκρισης από τα προημιτελικά ,να είναι μέσα η Ισπανία στην οκτάδα ,και να φτάσει ακόμα και η εβδόμη θέση για πρόκριση το Παγκόσμιο…

Και εγώ αυτό πιστεύω πως είναι ένας πολύ καλός λόγος για να μην σκιστούν να κερδίσουν οι Ιταλοί...

Χώρια που θεωρώ πως η Ελλάδα δεν πρόκειται να κερδίσει την Κροατία rolleyes.gif
Μια Κροατία που έχει πολύ ισχυρό κίνητρο, μιας και με νίκη τερματίζει σίγουρα 1η και αντιμετωπίζει την Ουκρανία στα προημιτελικά.

edit: Ντατόμε αμφίβολος για τους Ιταλούς sad.gif
bbplayer
Πρόβλημα το δίδυμο Τόμιτς /Ζόριτς, πρέπει να βρούμε λύση εκεί αλλιώς πάμε χαμένοι.
Η Κροατία έχει καιρό να παρουσιαστεί τόσο πλήρης και φαίνεται να το έχουν πάρει ζεστά.

Ας τα δώσουν όλα, προσωπικά αυτό θέλω, και η διάθεσή τους σήμερα για κάτι καλό, προσωπικά θα μου "πει" πολλά πράγματα γενικά για την ΕΟ σε αυτό το τουρνουά.

Όσο "ζούμε" ελπίζουμε.

Για το άλλο ματς, εντάξει τι να πω...δε νομίζω ότι έχουν τύχη οι Ιταλοί , τη στιγμή που με ήττα οι άλλοι χαιρετάνε
Manu7
Ο Ντατόμε δεν θα παίξει χωρίς κάναν ιδιαίτερο λόγο...

Τέλος πάντων. Μόνοι μας φάγαμε το κεφάλι μας αν και σίγουρα στο θέμα αντιπάλων ατυχήσαμε σε κάποια πράγματα.
koostas
ετσι και αλλιως ο 3ος με τον 4ο δεν συναντωνται πλην τελικου, οποτε το να πεταξει η ιταλιοα εξω την ισπανια ειναι ασθενες κινητρο..
και δεν νομιζω η ιταλια να εχει βαλει στοχο το χρυσο και να θελει να διωξει την "πανισχυρη" ισπανια... ή λες και αμα βρει πιο μετα εμας, δεν μπορουμε να την νικησουμε...

πιο πολυ θελει το παγκοσμιο, και γι' αυτην την 7η θεση θα αγωνιστει με την ουκρανια...

εμεις παντως πρεπει να νικησουμε την κροατια... ετσι φευγουμε και με ψηλα το κεφαλι, και δειχνουμε οτι ενα κακο αποτελεσμα, η μορφη του τουρνουα και η ανομοιομορφια στην καταρτιση των 4 ομιλων απο πλευρας δυσκολιας, μας αφησαν εν τελει εκτος...

ασε που θα εχουμε να λεμε οτι αποκλεισθηκαμε κερδιζοντας την ισπανια, και την πιθανη κατοχο μεταλλιου κροατια...
KingCrimson
QUOTE(sacarame @ Sep 16 2013, 12:11 ) *
Το αν ο Σπανούλης είναι κάλύτερος παίκτης από τον Φάνη Κουμπούρα, αν ο ΔΔ έτρωγε καψώνια στις αποστολές της ΕΟ και για αυτό αποσύρθηκε,αν ο Καρμέλο κάνει καλό πικ εν ρολλ καθώς και οτιδήποτε αφορά Ολυμπιακό-Παναθηναϊκό δεν απασχολούν αυτό το τόπικ.


Eιμαι και γραφειο και δε μπορω να λιωσω.... laugh.gif
GreekNick
Ας κάνουμε τουλάχιστον το αυτονόητο να φύγουμε (αν είναι να αποκλειστουμε) με μια νική με καλη εμφάνιση
Magnus92
Θελετε να πονταρουμε ποιος θα ειναι ο κ...λοφαρδος Κροατης σημερα;
tuareg
ελα ρε πριντεζη με τα παιταχταρια μας γκαστρωσες...
Magnus92
QUOTE(tuareg @ Sep 16 2013, 15:27 ) *
ελα ρε πριντεζη με τα παιταχταρια μας γκαστρωσες...


Να εκανε και λευ απ, τι γκρινιαζεις ; Καλυτερο ηταν; tongue.gif





Μεγαλος Ντιρκ biggrin.gif
tuareg
καλυτερος παικτης προς το παρον ο πριντεζης (των κροατων biggrin.gif biggrin.gif )
εντιτ
να δοκιμασε και καρφωμα αλλα το χασε κι αυτο biggrin.gif biggrin.gif
Magnus92
w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif

Ρε Πριντεζη ...
belalik
πεθαμένοι φαίνονται ... Αλλά και οι Κροάτες κουρασμένοι είναι ...


Έχω τη πεποίθηση οτι θα το πάρουμε το ματς πάντως ...
tuareg
τι εκανε ο μπραμος ρε?κλαιω απο το γελιο,κι οι αλλοι καθισαν και το κοιταγαν
giorgos14
Μονο αυτο εχω να δηλωσω...
Πάλι ρε Πριντεζη μαστουρωμενος εισαι; laugh.gif laugh.gif

Λιγος χαβαλες να περασει και η ωρα.Δεν νομιζω οτι θα κερδισουμε παντως...

Τον μπογκτανοβιτς περιμεναμε για "τυχερο" σημερα,οο ουκιτς μας βγαινει ομως...
thalys
Ο Καββαδάς δεν πηδάει ούτε βρεγμένη εφημερίδα.
tuareg
αυτο το πραγμα που οι αντιπαλοι 1-2-3 με μια σταυρωτη-στεπ μπακ-κατω απο τα ποδια σηκωνονται και το μπουμπουνανε μεσα στη μουρη μας και μπαινει κατανταει κουραση
Magnus92
QUOTE(giorgos14 @ Sep 16 2013, 15:36 ) *
Τον μπογκτανοβιτς περιμεναμε για "τυχερο" σημερα,οο ουκιτς μας βγαινει ομως...



Mα ολοι να ειναι γκαρντ... Τι πεπρωμενο ειναι αυτο ...;
G-arenas
QUOTE (giorgos14 @ Sep 16 2013, 15:36 ) *
Μονο αυτο εχω να δηλωσω...
Πάλι ρε Πριντεζη μαστουρωμενος εισαι; laugh.gif laugh.gif

Λιγος χαβαλες να περασει και η ωρα.Δεν νομιζω οτι θα κερδισουμε παντως...

Τον μπογκτανοβιτς περιμεναμε για "τυχερο" σημερα,οο ουκιτς μας βγαινει ομως...

καλα δεν ειναι τυχερος ο ροκο,μπασιματα βαζει οχι σουτ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.