Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 3ος όμιλος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Mundobasket 2014
Pages: 1, 2
rchos
ΟΜΑΔΕΣ
Dominican Republic
Finland
New Zealand
Turkey
Ukraine
United States of America


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

30 August 2014
Ukraine – Dominican Republic
New Zealand – Turkey
United States – Finland
31 August 2014
Dominican Republic – New Zealand
Finland – Ukraine
Turkey – United States
2 September 2014
Ukraine – Turkey
United States – New Zealand
Finland – Dominican Republic
3 September 2014
New Zealand – Ukraine
Turkey – Finland
Dominican Republic – United States
4 September 2014
Finland – New Zealand
Ukraine – United States
Turkey – Dominican Republic
GK_23
Ο πλέον ανοικτός όμιλος από την 2η θέση και κάτω, όλοι μπορούν να προκριθούν και επίσης όλοι μπορούν να μείνουν έξω.

Θα δω οπωσδήποτε τα δύο πρώτα ματς της σημερινής ημέρας από αυτό το γκρουπ rolleyes.gif
ssoulliss
Νομίζω αν η Ουκρανία είναι σοβαρή θα είναι η δεύτερη του ομίλου.
Weekendman
Ο Φρατέλο έλεγξε απολύτως τον ρυθμό απέναντι στους Δομινικανούς σήμερα, ακόμη και στο πρώτο ημίχρονο που ήταν οι 2 ομάδες ισόπαλες…
GK_23
QUOTE(Weekendman @ Aug 30 2014, 13:56 ) *
Ο Φρατέλο έλεγξε απολύτως τον ρυθμό απέναντι στους Δομινικανούς σήμερα, ακόμη και στο πρώτο ημίχρονο που ήταν οι 2 ομάδες ισόπαλες…

Σωστός! Σε ματς με τέτοιο σκορ ήταν μάλλον αδύνατο να χάσουν οι Ουκρανοί από τους Δομινικανούς. Και αν είχαν ελέγξει και τα ριμπάουντ νωρίτερα, κάτι που θεωρητικά έπρεπε να το είχαν κάνει λόγω υψομετρικής υπεροχής, θα κέρδιζαν πιο εύκολα.

Δεν ξέρω αν φάνηκε τόσο στο ματς αλλά ο Κραβτσόβ έχει γράψει πάρα πολύ καλά νούμερα: 13π-7ρ και 100% στα εντός πεδιάς, σε λιγότερο από 20 λεπτά 41.gif
Weekendman
QUOTE(GK_23 @ Aug 30 2014, 15:33 ) *
Σωστός! Σε ματς με τέτοιο σκορ ήταν μάλλον αδύνατο να χάσουν οι Ουκρανοί από τους Δομινικανούς. Και αν είχαν ελέγξει και τα ριμπάουντ νωρίτερα, κάτι που θεωρητικά έπρεπε να το είχαν κάνει λόγω υψομετρικής υπεροχής, θα κέρδιζαν πιο εύκολα.

Δεν ξέρω αν φάνηκε τόσο στο ματς αλλά ο Κραβτσόβ έχει γράψει πάρα πολύ καλά νούμερα: 13π-7ρ και 100% στα εντός πεδιάς, σε λιγότερο από 20 λεπτά 41.gif


Και ένα ακόμη παράσημο για τους Ουκρανούς ψηλούς ,ήταν η καλή αμυντική αντιμεντώπιση πάνω στον Μαρτίνεθ.
Zoys
17-8 οι Νεοζηλανδοί κι αν ήταν λίγο πιο συγκεντρωμένοι σε 2-3 φάσεις που επέτρεψαν κλεψίματα από την τουρκική ομάδα η διαφορά μπορεί να ήταν και μεγαλύτερη. Μεγάλο το επιθετικό πρόβλημα για τους Τούρκους.
sacarame
Δεν σκοράρουν ούτε κατα λάθος οι Τούρκοι. Πολύ κακοί επιθετικά, μπουκώνουν συνέχεια, και έχουν ως καλύτερη επιθετική λύση τον Γκιουλέρ.

Οι ΝεοΖηλανδοί δεν κάνουν κάτι τρομερό, αλλά τουλάχιστον βάζουν τη μπάλα στο καλάθι...
GK_23
Ο Rob Loe κάνει μεγάλο ματς απέναντι σε Ασίκ-Σαβάς, έχει 8π-6ρ στο ημίχρονο.

Η Νέα Ζηλανδία έχει 9 παραπάνω ριμπάουντ και σε όλα τα hustle plays είναι ένα κλικ μπροστά από τους Τούρκους.

Να βοηθήσει λιγάκι και ο Πένι στο σκορ στο 2ο rolleyes.gif

Μακάρι να συνεχίσουν να σουτάρουν τόσο άσχημα οι Τούρκοι...
ssoulliss
Τελικά όπως λέει και ο Στιβ, αν δεν τραγουδήσει η χοντρή ο αγώνας δεν τελειώνει. Η Τουρκία όταν θα περνά τους 70 πόντους θα είναι επικίνδυνη και θα κερδίζει.


Καλά τα έλεγαν τα ταρώ για τον Σαβάς... smiley.gif
Vas
Πάνε για ρεκορ διαφοράς οι Φιλανδοί?? 60-18 στο ημιχρονο!!! rolleyes.gif
benchwarmer
Κρίμα για τους Νεοζηλανδούς. Δεν τους φοβάμαι όμως, νομίζω ότι έχουν το mentality σαν ομάδα να ανταπεξέλθουν ψυχολογικά. Το σημερινό με τους Δομινικανούς είναι όλα ή τίποτα.
GK_23
QUOTE(benchwarmer @ Aug 31 2014, 09:19 ) *
Κρίμα για τους Νεοζηλανδούς. Δεν τους φοβάμαι όμως, νομίζω ότι έχουν το mentality σαν ομάδα να ανταπεξέλθουν ψυχολογικά. Το σημερινό με τους Δομινικανούς είναι όλα ή τίποτα.

Αυτοκτονία φίλε...
Κοιμήθηκε και ο προπονητής κατά τη γνώμη μου. Ο μικρός Ουέμπστερ δεν έπρεπε να παίζει τόσο πολύ στο τέλος, ο πιο έμπειρός Τάιτ ξεχάστηκε στον πάγκο σε ολόκληρο το 4ο δεκάλεπτο. Το ματς απέναντι στη Δομινικανή Δημοκρατία είναι must win και για τις δύο ομάδες.

Μάχη προβλέπω και στο Φινλανδία-Ουκρανία. Οι Φινλανδοί μπορεί να έχασαν πολλά με λίγα χθες αλλά σούταραν πάρα πολύ άσχημα, κάτι που δεν νομίζω να επαναληφθεί απόψε. Από την άλλη οι Ουκρανοί είναι μία πολύ οργανωμένη ομάδα στο κομμάτι της τακτικής και θα κοιτάξουν όπως και χθες να χαμηλώσουν το τέμπο του ματς. Αναμένεται μεγάλο ματς εδώ.

Ας μη ξεχνάμε και το πλεονέκτημα του κόσμου, πάνω από 7 χιλιάδες Φινλανδοί βρίσκονται στο Μπιλμπάο...
Zoys
QUOTE(GK_23 @ Aug 31 2014, 11:55 ) *
Μάχη προβλέπω και στο Φινλανδία-Ουκρανία. Οι Φινλανδοί μπορεί να έχασαν πολλά με λίγα χθες αλλά σούταραν πάρα πολύ άσχημα, κάτι που δεν νομίζω να επαναληφθεί απόψε. Από την άλλη οι Ουκρανοί είναι μία πολύ οργανωμένη ομάδα στο κομμάτι της τακτικής και θα κοιτάξουν όπως και χθες να χαμηλώσουν το τέμπο του ματς. Αναμένεται μεγάλο ματς εδώ.

Ας μη ξεχνάμε και το πλεονέκτημα του κόσμου, πάνω από 7 χιλιάδες Φινλανδοί βρίσκονται στο Μπιλμπάο...

Είναι καθαρά θέμα επιβολής ρυθμού αυτό το ματς. Οι Ουκρανοί έδειξαν χθες πολύ σοβαρή εικόνα και την ικανότητα να φέρνουν το παιχνίδι στα μέτρα τους φτάνοντας ευκολότερα απ' ότι περίμενα στη νίκη απέναντι στους Δομινικανούς. Βέβαια με τους τρελο-Φινλανδούς που θα έχουν την ώθηση από τον άφθονο λαό που τους ακολούθησε στην Ισπανία, όπως επισημαίνεις, η αποστολή του Fratello θα είναι κομματάκι δυσκολότερη.
KingCrimson
Οι Τουρκοι μπροστα στο ημιχρονο με τους Αμερικανους 40-35!!!
yorgos
Το' χω παίξει +30 Τουρκία. Να' χω αγωνία; Όσοι το βλέπετε, τι βλέπετε; Έχει πάει κούτσου-κούτσου μπάσκετ;
theref
QUOTE(KingCrimson @ Aug 31 2014, 23:06 ) *
Οι Τουρκοι μπροστα στο ημιχρονο με τους Αμερικανους 40-35!!!



Μακαρι αλλα χλωμο το βλεπω. Το θεμα ειναι η Αμερικη να μη παρει το χρυσο-τοτε το μουντομπασκετ θα ειναι επιτυχια. Θα τους γινει μαθημα και αν θελουν χρυσο δεν θα κατεβαινουν με τα δευτερα του ΝΒΑ smiley.gif
Marciulionis
Άμυνα με τα μάτια παίζουν οι Τούρκοι. Χάρη στην επίθεση κρατιούνται καθώς το ίδιο κάνουν κι ο Αμερικάνοι. σχεδόν μόνιμα κάποιος Τούρκος είναι ελεύθερος στο τρίποντο και δεν αστοχεί.
thalys
QUOTE
‏@WojYahooNBA
U.S. trailing Turkey 40-35 at half. Turkey coach Ergin Ataman delivering a clinic. Also, they didn't let USA's coach bring ACC officials.


Σφάζει ο Γουόζ με το μπαμπάκι.
Dred11
Θέλω τον Φαρίντ στην ομάδα μου. Τί παικταράς! Τί αθληταράς!
rchos
Οι Τούρκοι θα χάσουν αλλά όταν δυσκολεύονται οι Αμερικάνοι τόσο πολύ απέναντι σε μια από τις χειρότερες Ευρωπαικές ομάδες του Τουρνουά δεν ξέρω με κάποιες άλλες και ειδικά με Ισπανία τι θα κάνουν.
Marciulionis
Νομίζω πιο πολύ θέμα αντιμετώπισης του ματς ήταν. 5 λεπτά παίξαν άμυνα κι η διαφορά πήγε στους 16.
thalys
Οι ΗΠΑ έχουν πρόβλημα απέναντι σε ομάδες που ματσάρουν τα κορμιά τους στη ρακέτα, μαρκάρουν καλά το περιφερειακό σουτ, έχουν δικό τους σουτ στην επίθεση και έχουν αρκετά έμπειρους χειριστές για να ελέγξουν τον ρυθμό. Υπάρχει μόνο μία ομάδα στο τουρνουά που έχει αυτά τα χαρακτηριστικά. Αν κατέβαινε πλήρης, θα τα είχε και η Γαλλία.
katharop
QUOTE (thalys @ Aug 31 2014, 23:59 ) *
Οι ΗΠΑ έχουν πρόβλημα απέναντι σε ομάδες που ματσάρουν τα κορμιά τους στη ρακέτα, μαρκάρουν καλά το περιφερειακό σουτ, έχουν δικό τους σουτ στην επίθεση και έχουν αρκετά έμπειρους χειριστές για να ελέγξουν τον ρυθμό. Υπάρχει μόνο μία ομάδα στο τουρνουά που έχει αυτά τα χαρακτηριστικά. Αν κατέβαινε πλήρης, θα τα είχε και η Γαλλία.

αν κατεβαίναμε με δδ,σπανούλη,κουφό,σοφοκλή πιστεύεις δεν τους ματσάραμε?
Anaz
QUOTE
Ρε τον Χαρντεν..Θεατης!! biggrin.gif

QUOTE(theref @ Aug 31 2014, 23:14 ) *
Μακαρι αλλα χλωμο το βλεπω. Το θεμα ειναι η Αμερικη να μη παρει το χρυσο-τοτε το μουντομπασκετ θα ειναι επιτυχια. Θα τους γινει μαθημα και αν θελουν χρυσο δεν θα κατεβαινουν με τα δευτερα του ΝΒΑ smiley.gif
Δεν το παιρνουν οι Αμερικανοι.Το φετινο Μουντο ειναι της Ισπανιας. wink.gif
Vas
QUOTE(thalys @ Aug 31 2014, 23:59 ) *
Οι ΗΠΑ έχουν πρόβλημα απέναντι σε ομάδες που ματσάρουν τα κορμιά τους στη ρακέτα, μαρκάρουν καλά το περιφερειακό σουτ, έχουν δικό τους σουτ στην επίθεση και έχουν αρκετά έμπειρους χειριστές για να ελέγξουν τον ρυθμό. Υπάρχει μόνο μία ομάδα στο τουρνουά που έχει αυτά τα χαρακτηριστικά. Αν κατέβαινε πλήρης, θα τα είχε και η Γαλλία.


Αν κατεβαίνανε πλήρης και άλλες ομάδες θα τους (σχεδόν) είχαν.... πχ Ελλάδα,Αργεντινή...

Και η τουρκία πάντως έχει πολλές και σοβαρές απουσίες!
thalys
QUOTE (katharop @ Sep 1 2014, 00:01 ) *
αν κατεβαίναμε με δδ,σπανούλη,κουφό,σοφοκλή πιστεύεις δεν τους ματσάραμε?


Χειρότερα από την Ισπανία και την πλήρη Γαλλία. Ο ΔΔ πέρσι σούταρε με τα χειρότερα ποσοστά του εδώ και χρόνια ενώ είναι εμφανώς πιο αργός στην άμυνα κι ο Αντετοκούνμπο είναι ακόμα άγουρος. Και οι υπόλοιποι παίχτες, πλην Σπανούλη, θα έπρεπε να κάνουν την υπέρβαση για να έχουμε ελπίδες. Θα μπορούσαμε, αλλά οι Ισπανοί και οι πλήρεις Γάλλοι θα αρκούσε να παίξουν στα γνωστά τους επίπεδα. Η πλήρης Αργεντινή θα είχε πιθανότητες λόγω ομοιογένειας και εμπειρίας.

Η Τουρκία έχει κορμιά και ταλέντα. Ομάδα μπάσκετ για την ώρα δεν έχει.
GK_23
Πιο πολύ επιθυμίες νομίζω πως εκφράζουν τα περί αποτυχίας των ΗΠΑ στο φετινό Παγκόσμιο παρά την πραγματικότητα.

Πέντε λεπτά σοβαρού μπάσκετ χθες και η διαφορά πήγε στο +20.

Στο προηγούμενο Παγκόσμο είχαν δυσκολευτεί ακόμα περισσότερο οι ΗΠΑ σε ματς της 1ης φάσης, τη Βραζιλία πχ την είχαν κερδίσει στο καλάθι.

Χθες ο Φρατέλο έριξε στο ματς με τη Φινλανδία τον 17χρονο Μιχάλιουκ, αρκετά θρασύς, αλλά λόγω απειρίας χρεώθηκε με 4 φάουλ σε 10 λεπτά. Ίσως τον δούμε ακόμα περισσότερο από εδώ και στο εξής καθώς ο Γκλαντίρ έπαθε διάστρεμμα και θα χάσει τα υπόλοιπα ματς του πρώτου γύρου, τουλάχιστον...

Anaz
QUOTE(GK_23 @ Sep 1 2014, 04:33 ) *
Πιο πολύ επιθυμίες νομίζω πως εκφράζουν τα περί αποτυχίας των ΗΠΑ στο φετινό Παγκόσμιο παρά την πραγματικότητα
H δικη μου αποψη παντως δεν εκφραζει επιθυμια. Αντιθετως, προτιμω να το παρουν οι Αμερικανοι, θεωρω ομως φαβορι τους Ισπανους.
roko
QUOTE (Anaz @ Sep 1 2014, 08:42 ) *
H δικη μου αποψη παντως δεν εκφραζει επιθυμια. Αντιθετως, προτιμω να το παρουν οι Αμερικανοι, θεωρω ομως φαβορι τους Ισπανους.


Εγω αντιθετως με σενα προτιμω Ισπανους αλλα βλεπω Αμερικανους bball.gif
katharop
QUOTE (thalys @ Sep 1 2014, 01:02 ) *
Χειρότερα από την Ισπανία και την πλήρη Γαλλία. Ο ΔΔ πέρσι σούταρε με τα χειρότερα ποσοστά του εδώ και χρόνια ενώ είναι εμφανώς πιο αργός στην άμυνα κι ο Αντετοκούνμπο είναι ακόμα άγουρος. Και οι υπόλοιποι παίχτες, πλην Σπανούλη, θα έπρεπε να κάνουν την υπέρβαση για να έχουμε ελπίδες. Θα μπορούσαμε, αλλά οι Ισπανοί και οι πλήρεις Γάλλοι θα αρκούσε να παίξουν στα γνωστά τους επίπεδα. Η πλήρης Αργεντινή θα είχε πιθανότητες λόγω ομοιογένειας και εμπειρίας.

Η Τουρκία έχει κορμιά και ταλέντα. Ομάδα μπάσκετ για την ώρα δεν έχει.

προφανώς έχουν πέσει τα ποσοστά του όταν δεν υπήρχε αξιόπιστος σουτερ στην ομάδα του παναθηναικού και γυρνούσαν οι επιθέσεις σαυτόν στα 3 δευτερόλεπτα και τα μισά σουτ τα έπαιρνε σκοτωμένα με αμυντικό πάνω του....Στην εθνική δεν θα υπήρχε αυτό και θα έπαιρνε σουτ υπο καλές προυποθέσεις.Τέτοια σουτ δεν τα χάνει....και τα ποσοστά του στους τελικούς ήταν αξιοζήλευτα.ο δδ θα είχε οργανωτικό ρόλο ο σπανούλης εκτελεστικό....εγώ πιστεύω οτι δδ,σπαν,νικ καλάθης,παπανικολάου φτιάχνουν την καλύτερη περιφέρεια στην ευρώπη με διαφορά απο την δεύτερη......πλήρης κατα την γνώμη μου θα ήμασταν μεσα στα 3 πρώτα φαβορί.
TakeshyKurosawa
QUOTE (katharop @ Sep 1 2014, 12:19 ) *
προφανώς έχουν πέσει τα ποσοστά του όταν δεν υπήρχε αξιόπιστος σουτερ στην ομάδα του παναθηναικού και γυρνούσαν οι επιθέσεις σαυτόν στα 3 δευτερόλεπτα και τα μισά σουτ τα έπαιρνε σκοτωμένα με αμυντικό πάνω του....Στην εθνική δεν θα υπήρχε αυτό και θα έπαιρνε σουτ υπο καλές προυποθέσεις.Τέτοια σουτ δεν τα χάνει....και τα ποσοστά του στους τελικούς ήταν αξιοζήλευτα.ο δδ θα είχε οργανωτικό ρόλο ο σπανούλης εκτελεστικό....εγώ πιστεύω οτι δδ,σπαν,νικ καλάθης,παπανικολάου φτιάχνουν την καλύτερη περιφέρεια στην ευρώπη με διαφορά απο την δεύτερη......πλήρης κατα την γνώμη μου θα ήμασταν μεσα στα 3 πρώτα φαβορί.


ΔΔ-Σπαν-Παπανικ-Πριντ-Μπουρουσης θα ήταν η τρίτη πιο δυνατή πεντάδα στα χαρτιά σε αυτό το τουρνουά στο χαλαρό.
T.W.Is.M.
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Sep 1 2014, 12:37 ) *
ΔΔ-Σπαν-Παπανικ-Πριντ-Μπουρουσης θα ήταν η τρίτη πιο δυνατή πεντάδα στα χαρτιά σε αυτό το τουρνουά στο χαλαρό.


Εκτος αν υπηρχε η Πριτζιονι-Τζινομπιλι-Ντελφινο-Νοτσιονι-Σκολα.
Rated: (en)joy
Αφου μιλαμε με υποθεσεις ας μην ξεχναμε οτι και μια 5αδα Parker-Batum-Diaw-Noah (βαλτε στο 2 De Colo/Fournier ή οποιον αλλο θελετε) θα ηταν ακρως ανταγωνιστικη της ελληνικης επισης.
SG3ptshooter
https://vine.co/v/OBHezeZFUTE

The legend continues.... 41.gif
GK_23
Σήμερα έχει δύο πολύ δυνατά ματσάκια για τον 3ο όμιλο...

Η Ουκρανία παίζει με την Τουρκία, χωρίς τον τραυματία Γκλαντίρ στη σύνθεσή της και η Φινλανδία αντιμετωπίζει τη Δομινικανή Δημοκρατία. Ο Φρανσίσκο Γκαρσία είναι πολύ ζεστός μέχρι στιγμής και είναι 2ος στη λίστα των κορυφαίων σκόρερ του τουρνουά με 23,5 πόντους ενώ σουτάρει με 60% στα τρίποντα (9/15 σύνολο). Νομίζω θα είναι άκρως διασκεδαστικό το ματς Φινλανδία-Δομινικανή Δημοκρατία καθώς και οι δύο αρέσκονται να παίζουν σε υψηλό τέμπο και να σουτάρουν αρκετά.

Οι Φινλανδοί φυσικά έχουν το πλεονέκτημα του 6ου παίκτη...

Weekendman
Με βάσει το σημερινό πρώτο ημίχρονο ,και την εμφάνιση με την Νέα Ζηλανδία, που τους έσωσαν η τεχνική ποινή και το αντιαθλητικό των αντιπάλων τους, απορώ πως τα πήγαν καλά με τις ΗΠΑ οι Τούρκοι. Πραγματικά είναι κουραστικό να βλέπεις παιχνίδια τους. Όχι βέβαια ότι δεν ήταν αναμενόμενο...

Zoys
QUOTE(Weekendman @ Sep 2 2014, 16:33 ) *
Με βάσει το σημερινό πρώτο ημίχρονο ,και την εμφάνιση με την Νέα Ζηλανδία, που τους έσωσαν η τεχνική ποινή και το αντιαθλητικό των αντιπάλων τους, απορώ πως τα πήγαν καλά με τις ΗΠΑ οι Τούρκοι. Πραγματικά είναι κουραστικό να βλέπεις παιχνίδια τους. Όχι βέβαια ότι δεν ήταν αναμενόμενο...

Είναι λίγοι στην επίθεση και γενικότερα δεν φαίνονται ικανοί να διεκδικήσουν κάτι καλό στα νοκ-άουτ (αν φτάσουν φυσικά) ανεξαρτήτως αντιπάλου, άλλωστε οι 16 είναι το ταβάνι τους. Αν οι Ουκρανοί δεν στερούνταν τις υπηρεσίες του Gladyr στο σημερινό αγώνα θα τους θεωρούσα φαβορί.
ssoulliss
Αυτή τη στιγμή αναβιώνεται η δεκαετία του '80-'90!!!

Πεντάδες με Σαβάς-Ασίκ και Κραβτσόφ-Ζάιτσεφ...θυμίζουν το Παπαδάκος-Φασούλας! smiley.gif
GK_23
19/55 εντός πεδιάς για του Ουκρανούς, 17/48 για τους Τούρκους. Πονάνε τα μάτια μου...

Λίγο να παίξει ο Τζέτερ, θα το πάρουν το ματς οι Ουκρανοί.
Zoys
Παρά την προσπάθεια του Jeter να γυρίσει η Τουρκία το παιχνίδι (1/5 δίπ., 1/4 τρίπ., 5 λάθη) οι Ουκρανοί εξακολουθούν να έχουν τον πρώτο λόγο.
GK_23
Οι Ουκρανοί κέρδισαν τους Τούρκους με 64-58 έχοντας τον Τζέτερ σε τραγική βραδιά και εκτός τον Γκλαντίρ λόγω τραυματισμού. Οι Τούρκοι έπρεπε να είχαν 0/3 κανονικά αλλά ας όψονται οι Νεοζηλανδοί που αυτοκτόνησαν στην πρεμιέρα και έχασαν δικό τους ματς.

Προβλέπω να γίνεται της ισοβαθμίας το κάγκελο σε αυτόν τον όμιλο...
Weekendman
Πάλι MVP ο προπονητής στην Ουκρανία, και δεν είναι τυχαίο, ότι τις 2 φορές που επέβαλε τον ρυθμό της νίκησε, και την 1 φορά που δεν το κατάφερε έχασε από την Φιλανδία.
σπυριαρης
φανταστικη δουλεια ο φρατελο.πως τον ψαρεψαν οι ουκρανοι;
captain charisma


οι αμερικανοι εχουν υφος σα να λενε τι κανουν αυτοι τωρα..
Zoys
QUOTE(captain charisma @ Sep 2 2014, 21:12 ) *


οι αμερικανοι εχουν υφος σα να λενε τι κανουν αυτοι τωρα..

Rose, Harden και Faried είναι για meme με υπότιτλο "WTF?" smiley.gif
Rated: (en)joy
Και που να ηταν και ο Pero Cameron...μουντομπασκετ χωρις haka dance απο Pero Cameron δεν εχει την ιδια χαρη.. smiley.gif
Weekendman
Ο Μαρτίνεθ δεν είναι ακόμη στην καλή κατάσταση των προηγουμένων διοργανώσεων, αλλά ο Βάργκας έπαιξε τον ρόλο του τέταρτου σωματοφύλακα ,δίπλα στους Φελντέιν, Μπάεζ και Γκαρσία ,με το παραπάνω, μέσω πόντων, ριμπάουντ και κοψιμάτων. Mε τους Φιλανδούς από την άλλη να κατεβάζουν την επιθετική παραγωγικότητα των Δομινικανών στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά με 21 λιγότερα ριμπάουντ να είναι λίγο δύσκολο να νικήσουν…


Zoys
QUOTE(Weekendman @ Sep 3 2014, 00:25 ) *
Ο Μαρτίνεθ δεν είναι ακόμη στην καλή κατάσταση των προηγουμένων διοργανώσεων, αλλά ο Βάργκας έπαιξε τον ρόλο του τέταρτου σωματοφύλακα ,δίπλα στους Φελντέιν, Μπάεζ και Γκαρσία ,με το παραπάνω, μέσω πόντων, ριμπάουντ και κοψιμάτων. Mε τους Φιλανδούς από την άλλη να κατεβάζουν την επιθετική παραγωγικότητα των Δομινικανών στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά με 21 λιγότερα ριμπάουντ να είναι λίγο δύσκολο να νικήσουν…

O Vargas ήταν ο x factor για την αποψινή νίκη των Δομινικανών που μετά το νευρικό ξεκίνημα της πρεμιέρας παίρνουν για τα καλά τα πάνω τους.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.