Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sasha Djordjevic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
whaler
Το κακό με τον ΔΓ με αυτά που έχω καταλάβει εγώ, είναι πως θέλει άμεσες επιτυχίες. Παίρνεις τίτλο (εκτός Κυπέλλου που γίνεται Φεβρουάριο), κρατάς τη θέση σου. Δεν παίρνεις πρωτάθλημα ή παρουσία σε Φ4, σπίτι σου. Και πιστεύω ακράδαντα πως ο Σάλε και να πηγαίναμε Φ4 φέτος, αν του χρόνου δεν κατάφερνε τίποτα, θα έφευγε ξανά.

Με τα πολλά δηλαδή οι προπονητές που έρχονται πρέπει να καταφέρνουν κάτι, ώστε να μην εξαντλούν την υπομονή του ΔΓ και να παίρνουν το φιλί της ζωής.
G-arenas
δεν ειναι θεμα αποτελεσματων για μενα... ο σαλε εδειξε το απολυτο τιποτα στην ομαδα... οταν ενας προπονητης επιμενει σε πραγματα τα οποια ειναι τραγικα και που αποδεδειγμενα δεν ειναι λειτουργικα τοτε ειναι κολλημενος και δεν μπορει να προοδευσει... οταν δεν κατανοει οτι το παιχνιδι πλεον παιζετε στα ποδια και στην αθλητικοτητα τοτε τι να τον κανεις?? με λιγα λογια εμενα δεν μου αρεσει να φευγουν ετσι οι προπονητες αλλα ειμαι συμφωνος να τους διωχνουμε οταν αποδεδειγμενα το πλανο τους και η φιλοσοφια τους δεν ταιριαζει με την πραγματικοτητα!! το ιδιο παθαμε και με τον ιβανοβιτς που ηθελε να παιζει run n' gun αλλα οταν καταλαβε οτι πρεπει να στηριχτει αλλου με αυτο το ροστερ που ειχε τα εκανε σαλατα...

ομως το να στηριξουμε τον πεδουλακη εμενα μια χαρα λογικη μου ακουγετε και ας μην παρουμε πρωταθλημα και ας μην παρουμε καλα αποτελεσματα στην αρχη και οταν ερθει η ληξη ξερω γω μιας διετιας τοτε να κριθει... και ολα αυτα γιατι η φιλοσοφια που εχει ταιριαζει με την ομαδα μας και το συγχρονο μπασκετ, αμυνα, σκληραδα ,αθλητικοτητα κλπ για αυτο ηθελα σασα ομπραντοβιτς το καλοκαιρι και οχι σαλε... αυτος ναι να στηριχθει! και αν στο τελος αποτυχει παμε για αλλα! αλλα να του δωσουμε 2 σεζον να δουλεψει!

με λιγα λογια ο ΔΓ πρεπει να παιρνει προπονητες με βαση την αμυνα, την αθλητικοτητα κλπ και οχι προπονητες με επιθετικη φιλοσοφια οπως ο σαλε και ο ιβανονιτς εκτος αν αποφασισει να βαλει μπατζετ 20 εκ και να τρελαθουμε! επισης ο σαλε ηταν τραγικος προπονητης αρα οτι η απολυση του ηταν ισως και η πιο σωστη κινηση που εκανε ο προεδρος...
Nik Tepits
Oλοι κρινονται στο παρκε! Η σκουπα με την Καχα, ισως δεν εχετε καταλαβει ποσο ταπεινωτικη ηταν και ποσο πολυ μας μικρυνε σαν σωματειο. Δλδ γιατι να περιμενει ο προεδρος να διωξει τον Σαλε? Να πω οκ, το παλεψε..χασαμε με 3-2 με μειονεκτημα εδρας. Εκει θα τον κρατουσε, αλλα δεν κυλησαν ετσι τα πραγματα σωστα?

Οποιος ξερει μπασκετ και δεν εθελοτυφλει, νομιζοντας οτι στο παρκε μπαινουν οι φανελες, ηξερε οτι η Καχα θα προκριθει. Τι εχουμε δειξει ολη τη χρονια μπορειτε να μου εξηγησετε? Καμμια αγωνιστηκη ταυτοτητα εδω και μηνες, η ομαδα ηταν στον αυτοματο πιλοτο. Εαν παιξει καλα ο ΔΔ εχουμε ελπιδες, οπως και ο Ελλιοτ. Παρανοικη επιμονη σε καποιους παιχτες προκαλωντας κερκιδα, διοιηκηση και παιχτες. Γιατι οταν ενας παιχτης καθεται παγκο και ο αντικαταστατης του στην ιδια θεση παιζει χαλια, ειναι να μην τρελενεσαι η οχι? Ο Βλαντο τον εξεθεσε αγρια με την Καχα, οπως και το γιουχασισμα με την αλλαγη. Υπομονη να κανει γιατι λοιπον ο προεδρος? Να χασουμε αμαχητι και το πρωταθλημα με σκουπα?

Ηταν πειραμα, δεν πετυχε τελος. Κριμα για την ομαδα, χασαμε μια φοβερη ευκαιρια να παμε Φ4 μετα απο χρονια. Οπως ειπε και ο Ραντουλιτσα, δεν προκριθηκε η Καχα...εμεις αποκλειστηκαμε! Κατ εμε απο τις μεγαλητερες ηττες του μπασκετικου Παναθηναικου εδω και χρονια. Δεν ειναι οτι δεν πηγαμε φ4 αλλα πως....αλλο πραγμα να παιζεις με ΤΣΣΚΑ και να χανεις 3-2, και αλλο με Καχα και να χανεις 3-0! Κι αλλο ροστερ τοτε, κι αλλο τωρα ετσι?? 68.gif

Χρειαζοταν ενα ηλεκτροσοκ η ομαδα, και καλα επραξε ο ΔΓ. Ας του γινει μαθημα του χρονου, να μην πηγαινει με στοιχηματα και να τα σκασει για Ιτουδη.Ο Σαλε μας πεταξε στα σκουπιδια ολη τη χρονια, γιατι να λεμε ψεμματα? Πιστευτε με εναν σοβαρο προπονητη θα ειχαμε αποκλειστει? Serioulsy??
j-kidd13
QUOTE(Ben30 @ Apr 24 2016, 02:18 ) *
Πολλοί όντως θα το έκαναν αυτό που γράφεις,εάν χάναμε τους τελικούς με τον Σάσα στον πάγκο.Σίγουρα,πάντως,δεν θα το έκανα εγώ.
Φυσικά και κάνει καμώματα ο ΔΓ και διώχνει προπονητές προτού αυτοί δείξουν τι μπορούν να κάνουν.Αυτή είναι η δική μου κριτική.Άλλοι φίλοι μπορεί να θέλουν πιο γρήγορες απολύσεις,ας πούμε τον Οκτώβριο,τον Νοέμβριο ή τον Φεβρουάριο.Προσωπικά νομίζω ότι οι προπονητές στα σοβαρά σωματεία κρίνονται είτε στο τέλος της σεζόν είτε στο τέλος της διετίας.
Και να στο αντιστρέψω.Αν τυχόν πήγαινε ο Σάσα στο ΣΕΦ και ξανακέρδιζε ματς τίτλου,όπως έκανε τον Οκτώβριο για το κύπελλο,και σου έφερνε το νταμπλ,τότε ποιός θα τολμούσε να τον κουνήσει από τη θέση του; Γιατί να μην του δοθεί η δυνατότητα να κριθεί στους τελικούς;

Μα δεν χρειάζεται να στο πει κανένας. Άμα βλέπει ο οποιοσδήποτε σοβαρός προπονητής της γης ετούτης ότι τους συναδέλφους του, ο ΔΓ τους απολύει κάθε χρονιά ανοιξιάτικα, δεν θα τρέχει μακριά στο άκουσμα του ονόματος ΔΓ; Θα θέλει κανείς σοβαρός κόουτς,με όνομα στην πιάτσα, να μπλέξει με έναν Πρόεδρο ο οποίος τσαλακώνει και απαξιώνει προπονητές;Γιατί;Για να τσαλακωθεί κι αυτός και να χαλάσει το όνομά του; Θα πρέπει να είναι πολύ απελπισμένος για να έρθει στον Παναθηναϊκό κάτω από αυτές τις συνθήκες.


Hθελες δηλαδη να κρατησει τον Σαλε,με το απολυτο τιποτα που εδειξε.Το μονο που εκανε ηταν ενα καλο ραν,καποιο παχνιδια,και σε αυτο βοηθησαν οι μεταγραφες,που απλωσε λιγο το ροτεισον στα γκαρντ,κια κυριως ο Ουιλιαμς που μπηκε στο κοκκινο.
Οταν βλεπεις οτι μια επιλογη,δεν τραβαει,τοτε κανεις κατι να αλλαξεις την κατασταση.Ο Σαλε το εχασε το παιχνιδι.Τον πιστεψαμε πολυ,αλλα δεν ειναι ετοιμος ακομα για τετοιες απαιτησεις.

Ben30
QUOTE (Nik Tepits @ Apr 24 2016, 13:01 ) *
Oλοι κρινονται στο παρκε! Η σκουπα με την Καχα, ισως δεν εχετε καταλαβει ποσο ταπεινωτικη ηταν και ποσο πολυ μας μικρυνε σαν σωματειο. Δλδ γιατι να περιμενει ο προεδρος να διωξει τον Σαλε? Να πω οκ, το παλεψε..χασαμε με 3-2 με μειονεκτημα εδρας. Εκει θα τον κρατουσε, αλλα δεν κυλησαν ετσι τα πραγματα σωστα?

Οποιος ξερει μπασκετ και δεν εθελοτυφλει, νομιζοντας οτι στο παρκε μπαινουν οι φανελες, ηξερε οτι η Καχα θα προκριθει. Τι εχουμε δειξει ολη τη χρονια μπορειτε να μου εξηγησετε? Καμμια αγωνιστηκη ταυτοτητα εδω και μηνες, η ομαδα ηταν στον αυτοματο πιλοτο. Εαν παιξει καλα ο ΔΔ εχουμε ελπιδες, οπως και ο Ελλιοτ. Παρανοικη επιμονη σε καποιους παιχτες προκαλωντας κερκιδα, διοιηκηση και παιχτες. Γιατι οταν ενας παιχτης καθεται παγκο και ο αντικαταστατης του στην ιδια θεση παιζει χαλια, ειναι να μην τρελενεσαι η οχι? Ο Βλαντο τον εξεθεσε αγρια με την Καχα, οπως και το γιουχασισμα με την αλλαγη. Υπομονη να κανει γιατι λοιπον ο προεδρος? Να χασουμε αμαχητι και το πρωταθλημα με σκουπα?

Ηταν πειραμα, δεν πετυχε τελος. Κριμα για την ομαδα, χασαμε μια φοβερη ευκαιρια να παμε Φ4 μετα απο χρονια. Οπως ειπε και ο Ραντουλιτσα, δεν προκριθηκε η Καχα...εμεις αποκλειστηκαμε! Κατ εμε απο τις μεγαλητερες ηττες του μπασκετικου Παναθηναικου εδω και χρονια. Δεν ειναι οτι δεν πηγαμε φ4 αλλα πως....αλλο πραγμα να παιζεις με ΤΣΣΚΑ και να χανεις 3-2, και αλλο με Καχα και να χανεις 3-0! Κι αλλο ροστερ τοτε, κι αλλο τωρα ετσι?? 68.gif

Χρειαζοταν ενα ηλεκτροσοκ η ομαδα, και καλα επραξε ο ΔΓ. Ας του γινει μαθημα του χρονου, να μην πηγαινει με στοιχηματα και να τα σκασει για Ιτουδη.Ο Σαλε μας πεταξε στα σκουπιδια ολη τη χρονια, γιατι να λεμε ψεμματα? Πιστευτε με εναν σοβαρο προπονητη θα ειχαμε αποκλειστει? Serioulsy??


Εντάξει,έχουμε εκθέσει όλοι τις απόψεις μας για τον Σάσα,ας μην επαναλαμβανόμαστε.
Η Λαμποράλ είναι ομαδάρα και την έχουμε υποτιμήσει πάρα πολύ.
Το ηλεκτροσόκ,είναι το μόνιμο επιχείρημα υπέρ των απολύσεων που κάνει κάθε χρόνο ο ΔΓ...
Θέλω όμως να σταθώ σε κάτι πολύ σημαντικό.
Δεν είναι ντροπή να χάνεις από μια ανώτερη ομάδα.Ούτε μικραίνεις επειδή έχασες από μια ανώτερη ομάδα.
Το ματς που ΠΡΑΓΜΑΤΙ μίκρυνε τον Σύλλογο,ήταν το προπέρσινο με την Λαμποράλ μέσα στο ΟΑΚΑ.Για 3 δεκάλεπτα,ναι,μικρύναμε πάρα πολύ με την προκλητική εικόνα που δείξαμε.Μερικοί σε εκείνο το ματς,έπαιζαν για 3 δεκάλεπτα σαν να απαιτούσαν να απολυθεί ο Ιβάνοβιτς.
Αληθεια,τι το φοβερό έκανε ο Βλάντο στο τελευταίο ματς και τον αποθεώνετε πολλοί;Το ότι δεν μπορούσε να πιάσει τον αντίπαλό του ούτε με λάσο και έφαγε καμιά 20αριά πόντους,ειδικά στο 2ο ημίχρονο;Τι δηλαδή;Επειδή έγινε το ΚΑΡΑΣΤΗΜΕΝΟ κράξιμο στον Πάβλοβιτς,και πιθανότατα με ΓΝΩΣΗ του Βλάντο (τόσο πολύ ''κουράστηκε'' στο 3λεπτο,αθλητής άνθρωπος,και...ξαφνικά ζήτησε αλλαγή);
Μήπως δεν ήταν ο ίδιος Βλάντο που έπαιξε στο 1ο ματς στη Βιτόρια και τον προσπερνούσαν στην άμυνα μέχρι και τα παιδάκια της εξέδρας;Άκου ''τον εξέθεσε ο Βλάντο''...
irving
ο παβλοβιτς ηταν τοσο κακος φετος που μεχρι κ ο (πολυ κακος αμυντικος) βλαντο τον εξεθεσε!

τι εννοεις στημενο? ετσι και αλλιως καποια στιγμη θα εβγαινε
j-kidd13
QUOTE(Ben30 @ Apr 24 2016, 18:25 ) *
Αληθεια,τι το φοβερό έκανε ο Βλάντο στο τελευταίο ματς και τον αποθεώνετε πολλοί;Το ότι δεν μπορούσε να πιάσει τον αντίπαλό του ούτε με λάσο και έφαγε καμιά 20αριά πόντους,ειδικά στο 2ο ημίχρονο;Τι δηλαδή;Επειδή έγινε το ΚΑΡΑΣΤΗΜΕΝΟ κράξιμο στον Πάβλοβιτς,και πιθανότατα με ΓΝΩΣΗ του Βλάντο (τόσο πολύ ''κουράστηκε'' στο 3λεπτο,αθλητής άνθρωπος,και...ξαφνικά ζήτησε αλλαγή);
Μήπως δεν ήταν ο ίδιος Βλάντο που έπαιξε στο 1ο ματς στη Βιτόρια και τον προσπερνούσαν στην άμυνα μέχρι και τα παιδάκια της εξέδρας;Άκου ''τον εξέθεσε ο Βλάντο''...


10 ποντοι σε 16 λεπτα συμμετοχης και 15 ρανκινγκ.Εχεις δικιο,τι εκανε...Τιποτα.
Και ποιους 20 ποντους εφαγε?Και απο ποιον?Μετα απο τους 2 κοντους,που δεν ειναι αρμοδιοτητα του,3ος σκορερ ηταν ο Μπερτρανς με 13,που επαιζε στο 4.
Nemesakos
QUOTE (Ben30 @ Apr 24 2016, 18:25 ) *
Εντάξει,έχουμε εκθέσει όλοι τις απόψεις μας για τον Σάσα,ας μην επαναλαμβανόμαστε.
Η Λαμποράλ είναι ομαδάρα και την έχουμε υποτιμήσει πάρα πολύ.
Το ηλεκτροσόκ,είναι το μόνιμο επιχείρημα υπέρ των απολύσεων που κάνει κάθε χρόνο ο ΔΓ...
Θέλω όμως να σταθώ σε κάτι πολύ σημαντικό.
Δεν είναι ντροπή να χάνεις από μια ανώτερη ομάδα.Ούτε μικραίνεις επειδή έχασες από μια ανώτερη ομάδα.
Το ματς που ΠΡΑΓΜΑΤΙ μίκρυνε τον Σύλλογο,ήταν το προπέρσινο με την Λαμποράλ μέσα στο ΟΑΚΑ.Για 3 δεκάλεπτα,ναι,μικρύναμε πάρα πολύ με την προκλητική εικόνα που δείξαμε.Μερικοί σε εκείνο το ματς,έπαιζαν για 3 δεκάλεπτα σαν να απαιτούσαν να απολυθεί ο Ιβάνοβιτς.
Αληθεια,τι το φοβερό έκανε ο Βλάντο στο τελευταίο ματς και τον αποθεώνετε πολλοί;Το ότι δεν μπορούσε να πιάσει τον αντίπαλό του ούτε με λάσο και έφαγε καμιά 20αριά πόντους,ειδικά στο 2ο ημίχρονο;Τι δηλαδή;Επειδή έγινε το ΚΑΡΑΣΤΗΜΕΝΟ κράξιμο στον Πάβλοβιτς,και πιθανότατα με ΓΝΩΣΗ του Βλάντο (τόσο πολύ ''κουράστηκε'' στο 3λεπτο,αθλητής άνθρωπος,και...ξαφνικά ζήτησε αλλαγή);
Μήπως δεν ήταν ο ίδιος Βλάντο που έπαιξε στο 1ο ματς στη Βιτόρια και τον προσπερνούσαν στην άμυνα μέχρι και τα παιδάκια της εξέδρας;Άκου ''τον εξέθεσε ο Βλάντο''...


Ben υπερβάλεις...Πολύ κιόλας... Εγώ που ήμουν γήπεδο και δεν είχε πάρει το αυτί μου για στημένο κράξιμο, συγκρατήθηκα, δεν έκραξα, αλλά η απογοήτευση να βγαίνει ο καλύτερος μας παίκτης σε εκεινον τον αγώνα μεχρι εκεινη την στιγμη για να μπει ενας παίκτης που τελικά δεν δικαιολόγησε τπτ από αυτά τα λίγα που πιστεύαμε κάποιοι, ήταν μαχαιριά. Μου δημιούργησε περίεργα αρνητικά συναισθήματα κ μια απορία που δεν μπορουσα να καταλαβω το νόημα της αλλαγής. Και επειδη όπως έχω γράψει ξανά κάθομαι πίσω απο το πάγκο, στις 2 τελευταίες σειρές συνήθως, ο Βλάντο ήρθε μπροστά μας και είχε γονατίσει κ δεν μπορούσε να πάρει ανάσα. Θεώρησα εκείνη την στιγμή πως απογοητεύτηκε από την αλλαγή ομως μετά τον αγώνα γραφτηκε οτι ζήτησε αλλαγή. Προφανως το γονάτισμα και το να μην μπορεί να πάρει ανάσα ήταν αληθινό και γιαυτό ζήτησε αλλαγή. Να κατηγορούμε τώρα ότι ο Βλαντο έστησε την αλλαγή για να πέσει κράξιμο, συγγνώμη αλλά είναι αστείο και φθηνό.. Μπορούμε να βρούμε ένα εκατομμύριο άλλους τρόπους να εκφράσουμε την αντίθεση την δυσαρεσκεια μας απέναντι στον πρόεδρο τον προπονητή τον παίκτη, χωρίς να χρειάζεται να λέμε ψέμματα, να δημιουργούμε εντυπώσεις και να πετάμε λάσπη ή να κιτρινίζουμε ανθρώπους.
G-arenas
QUOTE (Ben30 @ Apr 24 2016, 18:25 ) *
Εντάξει,έχουμε εκθέσει όλοι τις απόψεις μας για τον Σάσα,ας μην επαναλαμβανόμαστε.
Η Λαμποράλ είναι ομαδάρα και την έχουμε υποτιμήσει πάρα πολύ.
Το ηλεκτροσόκ,είναι το μόνιμο επιχείρημα υπέρ των απολύσεων που κάνει κάθε χρόνο ο ΔΓ...
Θέλω όμως να σταθώ σε κάτι πολύ σημαντικό.
Δεν είναι ντροπή να χάνεις από μια ανώτερη ομάδα.Ούτε μικραίνεις επειδή έχασες από μια ανώτερη ομάδα.
Το ματς που ΠΡΑΓΜΑΤΙ μίκρυνε τον Σύλλογο,ήταν το προπέρσινο με την Λαμποράλ μέσα στο ΟΑΚΑ.Για 3 δεκάλεπτα,ναι,μικρύναμε πάρα πολύ με την προκλητική εικόνα που δείξαμε.Μερικοί σε εκείνο το ματς,έπαιζαν για 3 δεκάλεπτα σαν να απαιτούσαν να απολυθεί ο Ιβάνοβιτς.
Αληθεια,τι το φοβερό έκανε ο Βλάντο στο τελευταίο ματς και τον αποθεώνετε πολλοί;Το ότι δεν μπορούσε να πιάσει τον αντίπαλό του ούτε με λάσο και έφαγε καμιά 20αριά πόντους,ειδικά στο 2ο ημίχρονο;Τι δηλαδή;Επειδή έγινε το ΚΑΡΑΣΤΗΜΕΝΟ κράξιμο στον Πάβλοβιτς,και πιθανότατα με ΓΝΩΣΗ του Βλάντο (τόσο πολύ ''κουράστηκε'' στο 3λεπτο,αθλητής άνθρωπος,και...ξαφνικά ζήτησε αλλαγή);
Μήπως δεν ήταν ο ίδιος Βλάντο που έπαιξε στο 1ο ματς στη Βιτόρια και τον προσπερνούσαν στην άμυνα μέχρι και τα παιδάκια της εξέδρας;Άκου ''τον εξέθεσε ο Βλάντο''...

ο περασοβιτς με πολυ μετριο ροστερ εφτιαξε ομαδαρα!! ο σαλε με πολυ καλυτερο ροστερ εφτιαξε το απολυτο τιποτα!!ακομα και ετσι ομως αν εκανε 2 βασικα πραματα σωστα θα περναγαμε την καχα γιατι πολυ απλα ειχε μονο 6 παικτες rotation απο τους οποιους ουσιαστικα μονο οι 2 κοντοι και ο μπουρου ειναι ποιοτικοι! και ομως σε κερδισε με τον τιγι και τον πλανινιτς!! και ομως μονο αν τους πιεζε πολυ και απλως δεν εβαζε τον παβλοβιτς καθολου και δεν εβγαζε χετζ αουτ τον ραντου τοτε θα ειχαμε περασει!! χωρις τιποτα αλλο σε επιπεδο τακτικης και θα ειχαμε περασει και ομως δεν τον εκανε!! και ολη την χρονια το ιδιο προσωπο ακολουθει...δεν θα ξεχασουμε ουτε το κοουτσαρισμα με την κουμπαν στο οακα που κερδισαμε ουτε τις 2 ηττες με αστερα που του εκανε πλακα ο ραντονιτς ουτε το ματς με την αεκ που τα εκανε σαλατα...

και ναι ειναι πολυ κακο και μεγαλη ντροπη να χανεις απο μια ομαδα με 5 παικτες και μικρη ποιοτικα!
Reggie Miller 31
QUOTE (Ben30 @ Apr 24 2016, 18:25 ) *
Εντάξει,έχουμε εκθέσει όλοι τις απόψεις μας για τον Σάσα,ας μην επαναλαμβανόμαστε.
Η Λαμποράλ είναι ομαδάρα και την έχουμε υποτιμήσει πάρα πολύ.
Το ηλεκτροσόκ,είναι το μόνιμο επιχείρημα υπέρ των απολύσεων που κάνει κάθε χρόνο ο ΔΓ...
Θέλω όμως να σταθώ σε κάτι πολύ σημαντικό.
Δεν είναι ντροπή να χάνεις από μια ανώτερη ομάδα.Ούτε μικραίνεις επειδή έχασες από μια ανώτερη ομάδα.
Το ματς που ΠΡΑΓΜΑΤΙ μίκρυνε τον Σύλλογο,ήταν το προπέρσινο με την Λαμποράλ μέσα στο ΟΑΚΑ.Για 3 δεκάλεπτα,ναι,μικρύναμε πάρα πολύ με την προκλητική εικόνα που δείξαμε.Μερικοί σε εκείνο το ματς,έπαιζαν για 3 δεκάλεπτα σαν να απαιτούσαν να απολυθεί ο Ιβάνοβιτς.
Αληθεια,τι το φοβερό έκανε ο Βλάντο στο τελευταίο ματς και τον αποθεώνετε πολλοί;Το ότι δεν μπορούσε να πιάσει τον αντίπαλό του ούτε με λάσο και έφαγε καμιά 20αριά πόντους,ειδικά στο 2ο ημίχρονο;Τι δηλαδή;Επειδή έγινε το ΚΑΡΑΣΤΗΜΕΝΟ κράξιμο στον Πάβλοβιτς,και πιθανότατα με ΓΝΩΣΗ του Βλάντο (τόσο πολύ ''κουράστηκε'' στο 3λεπτο,αθλητής άνθρωπος,και...ξαφνικά ζήτησε αλλαγή);
Μήπως δεν ήταν ο ίδιος Βλάντο που έπαιξε στο 1ο ματς στη Βιτόρια και τον προσπερνούσαν στην άμυνα μέχρι και τα παιδάκια της εξέδρας;Άκου ''τον εξέθεσε ο Βλάντο''...

Δλδ μικρύναμε επειδή χάσαμε απο την Κάχα το 2013 με rotation 6 παικτών και γκαρντ τύπου Ούκιτς και Ράιτ και δεν μικρύναμε που χάσαμε φέτος απο την Κάχα που έχει rotation 5μιση παικτών;

Σόρυ φίλε μου και το λέω εντελώς καλοπροαίρετα, αλλά 1 μήνα τώρα μας έχεις βγάλεις όλους εγκάθετους του Σάλε, μέχρι και για στημένο κράξιμο στον Πάβλοβιτς λες (20 χιλιάδες οπαδοί στημένοι ήταν). Ούτε ο μάνατζερ του Σάλε δεν θα έκανε τόσες τεμενάδες...
Ben30
QUOTE (Nemesakos @ Apr 24 2016, 16:42 ) *
Ben υπερβάλεις...Πολύ κιόλας... Εγώ που ήμουν γήπεδο και δεν είχε πάρει το αυτί μου για στημένο κράξιμο, συγκρατήθηκα, δεν έκραξα, αλλά η απογοήτευση να βγαίνει ο καλύτερος μας παίκτης σε εκεινον τον αγώνα μεχρι εκεινη την στιγμη για να μπει ενας παίκτης που τελικά δεν δικαιολόγησε τπτ από αυτά τα λίγα που πιστεύαμε κάποιοι, ήταν μαχαιριά. Μου δημιούργησε περίεργα αρνητικά συναισθήματα κ μια απορία που δεν μπορουσα να καταλαβω το νόημα της αλλαγής. Και επειδη όπως έχω γράψει ξανά κάθομαι πίσω απο το πάγκο, στις 2 τελευταίες σειρές συνήθως, ο Βλάντο ήρθε μπροστά μας και είχε γονατίσει κ δεν μπορούσε να πάρει ανάσα. Θεώρησα εκείνη την στιγμή πως απογοητεύτηκε από την αλλαγή ομως μετά τον αγώνα γραφτηκε οτι ζήτησε αλλαγή. Προφανως το γονάτισμα και το να μην μπορεί να πάρει ανάσα ήταν αληθινό και γιαυτό ζήτησε αλλαγή. Να κατηγορούμε τώρα ότι ο Βλαντο έστησε την αλλαγή για να πέσει κράξιμο, συγγνώμη αλλά είναι αστείο και φθηνό.. Μπορούμε να βρούμε ένα εκατομμύριο άλλους τρόπους να εκφράσουμε την αντίθεση την δυσαρεσκεια μας απέναντι στον πρόεδρο τον προπονητή τον παίκτη, χωρίς να χρειάζεται να λέμε ψέμματα, να δημιουργούμε εντυπώσεις και να πετάμε λάσπη ή να κιτρινίζουμε ανθρώπους.


Κοίτα,επειδή εσύ προσωπικά κάθεσαι πίσω από τον πάγκο και καταθέτεις ουσιαστικά μαρτυρία,αν λες ότι τον είδες κουρασμένο, στέκομαι σε αυτό που λες και το δέχομαι. Πάντως είναι λίγο περίεργο να κουράζεται ένας αθλητής στο τρίλεπτο.
Καλά,το κράξιμο στον Πάβλοβιτς ήταν καραστημένο. Εδώ το είχαν προαναγγείλει από το Ίντερνετ σε διάφορες μεριές.''Μην βάλεις τον Σέρβο,θα πέσει κράξιμο''.Όχι ''βάλε τον Βλάντο''.''Μην βάλεις καθόλου τον άλλον''.

Πάντως χαίρομαι που δεν θεωρείς υπερβολική και τη γνώμη μου για το προπέρσινο ματς με τη Λαμποράλ.


QUOTE (irving @ Apr 24 2016, 16:34 ) *
ο παβλοβιτς ηταν τοσο κακος φετος που μεχρι κ ο (πολυ κακος αμυντικος) βλαντο τον εξεθεσε!

τι εννοεις στημενο? ετσι και αλλιως καποια στιγμη θα εβγαινε


Το είχαν προαναγγείλει μέσω Ίντερνετ και το μήνυμα ήταν ''μην βάλεις τον Σέρβο γιατί θα πέσει κράξιμο''.

QUOTE (G-arenas @ Apr 24 2016, 16:46 ) *
ο περασοβιτς με πολυ μετριο ροστερ εφτιαξε ομαδαρα!! ο σαλε με πολυ καλυτερο ροστερ εφτιαξε το απολυτο τιποτα!!ακομα και ετσι ομως αν εκανε 2 βασικα πραματα σωστα θα περναγαμε την καχα γιατι πολυ απλα ειχε μονο 6 παικτες rotation απο τους οποιους ουσιαστικα μονο οι 2 κοντοι και ο μπουρου ειναι ποιοτικοι! και ομως σε κερδισε με τον τιγι και τον πλανινιτς!! και ομως μονο αν τους πιεζε πολυ και απλως δεν εβαζε τον παβλοβιτς καθολου και δεν εβγαζε χετζ αουτ τον ραντου τοτε θα ειχαμε περασει!! χωρις τιποτα αλλο σε επιπεδο τακτικης και θα ειχαμε περασει και ομως δεν τον εκανε!! και ολη την χρονια το ιδιο προσωπο ακολουθει...δεν θα ξεχασουμε ουτε το κοουτσαρισμα με την κουμπαν στο οακα που κερδισαμε ουτε τις 2 ηττες με αστερα που του εκανε πλακα ο ραντονιτς ουτε το ματς με την αεκ που τα εκανε σαλατα...

και ναι ειναι πολυ κακο και μεγαλη ντροπη να χανεις απο μια ομαδα με 5 παικτες και μικρη ποιοτικα!


Θα έλεγα ,επειδή πια πρέπει να κοιτάζουμε το μέλλον, να κοιτάξουμε να έχουμε του χρόνου έτοιμο προπονητή,ψημένο,χωρίς ρίσκα. Αφού δεν είμαστε έτοιμοι να βαδίσουμε με προπονητή που τώρα πάει να φτιάξει όνομα σε υψηλό επίπεδο ,ας πάρουμε έναν έτοιμο και με καλό όνομα.Αλλιώς θα συνεχίζουμε να κράζουμε.

[quote name='Reggie Miller 31' date='Apr 24 2016, 16:53 ' post='768484']
Δλδ μικρύναμε επειδή χάσαμε απο την Κάχα το 2013 με rotation 6 παικτών και γκαρντ τύπου Ούκιτς και Ράιτ και δεν μικρύναμε που χάσαμε φέτος απο την Κάχα που έχει rotation 5μιση παικτών;

Σόρυ φίλε μου και το λέω εντελώς καλοπροαίρετα, αλλά 1 μήνα τώρα μας έχεις βγάλεις όλους εγκάθετους του Σάλε, μέχρι και για στημένο κράξιμο στον Πάβλοβιτς λες (20 χιλιάδες οπαδοί στημένοι ήταν). Ούτε ο μάνατζερ του Σάλε δεν θα έκανε τόσες τεμενάδες...

Ήταν ντροπή διότι η Λαμποράλ ήταν αδύναμη τότε και εμείς προκλητικά αδιάφοροι...

Στην ίδια ακριβώς θέση βρέθηκα πρόπερσι με τον Πεδουλάκη και πέρσι με τον Ιβάνοβιτς...Νομίζω ότι,όταν επιλέγεις να υπογράψεις έναν προπονητή,πρέπει να του δίνεις έναν εύλογο χρόνο για να σου δείξει τι μπορεί να κάνει.Έστω 1 χρόνο.Αλλιώς δεν είσαι σοβαρό σωματείο.
Απλά δεν συμφωνούμε όλοι για όλα.Ο καθένας έχει τις απόψεις του.
Φυσικά και δεν ήταν 20 χιλιάδες αυτοί που έκραξαν παίχτη της ομάδας μας.Αυτό έλειπε!!Δεν πάει ο κόσμος στο ΟΑΚΑ για να κράξει παίχτες που φοράνε το τριφύλλι! Ήταν οι πρώτες σειρές πίσω από τον πάγκο της ομάδας.Μια μικρή και θορυβώδης μερίδα οπαδών.
Στα περί μάνατζερ του Σάλε και τεμενάδων δεν απαντώ και,έχοντας καλή πίστη,θεωρώ ότι όλοι μας καμιά φορά υπερβάλλουμε σε όσα γράφουμε.Άλλες φορές συμβαίνει με μένα.Τώρα συνέβη σε σένα.Δεν πειράζει,ας πάμε παρακάτω.


Θέλω να κάνω και ένα γενικό σχόλιο.
Ευχαριστώ πολύ τους σχολιαστές για τις ωραίες συζητήσεις που κάνουμε.Άλλοτε γράφω σωστά πράγματα εγώ,άλλοτε εκείνοι.Αυτό το νόημα έχει το φόρουμ.Ανταλλάσσουμε απόψεις και μαθαίνουμε ο ένας από τον άλλον.
Επίσης,θα ήθελα να τονίσω ότι ποτέ μου δεν καταφέρθηκα προσωπικά εναντίον άλλου σχολιαστή με απαξιωτικό post.
Επιπλέον,θέλω να υπενθυμίσω ότι (σε αντίθεση ίσως με άλλους σχολιαστές...),προσωπικά έχω ένα και μοναδικό account.
Ευχαριστώ πολύ.
bodiroga10
http://www.euroleague.net/competition/play...5#!E2015_PO

http://www.euroleague.net/competition/play...5#!E2015_PO

http://www.esake.gr/el/action/EsakeplayerV...onship=38100B0B

http://www.esake.gr/el/action/EsakeplayerV...009B&mode=1

τα νουμερα μιλανε απο μονα τους ο βλαντο ακομα και παροπλισμενος ηταν καλυτερος απο τον παβλοβιτς

μαλιστα στην 1η φαση της διοργανωση που ειχαν παραπλησιο χρονο ο γιανκοβιτς ηταν πολυ καλυτερος. φυσικα για τους δικους του λογους μετα ο τζορτζεβιτς αποφασισε να παροπλισει τον γιανκοβιτς και να εμπιστευτει τον παβλοβιτς

επισης οταν λεμε δεν ειναι λογικο να στηριχτει ο παβλοβιτς τοσο πολυ ως ξενος δεν ειναι ρατσιστικο αλλα αν εβγαινες στην αγορα να αντικαταστησεις ενα ξενο 3αρι θα εβρισκες δεκαδες 3αρια καλυτερα απο τον παβλοβιτς ενω αν εβγαινες να αντικαταστησεις τον ελληνα γιανκοβιτς εγω δεν ξερω καλυτερο ελληνα 3αρι με τα λεφτα του βλαντο αντε μονο ο μπραμος και αυτο συζητησιμο ειναι....

ενας φιλαθλος που αγαπαει την ομαδα του και οταν μια ολοκληρη χρονια κανει υπομονη με μια εμμονη του προπονητη αλλα στον πιο κρισιμο ματς της χρονιας ο παβλοβιτς ενω ειναι αρνητικος σ ολο τον αγωνα παει στην 4η περιοδο και δεχεται τεχνικη ποινη χαριζοντας εναν ποντο στον αντιπαλο με τον οποιο κριθηκε ο αγωνας ειναι φυσιολογικα να συμπεριφερθει με το συναισθημα και να γιουχαρει...

επισης τον παβλοβιτς δεν τον γιουχαρε μια μικρη μειοψηφια πανω απο το μισο γηπεδο μουρμαραγε την ωρα της αλλαγης, ανθρωποι που πληρωσαν εισητηριο, στηριζουν την ομαδα χρονια τωρα, πηγαν σ ενα ματς που τα δεδομενα δεν ηταν ευνοικα 2-0 ηταν η σειρα και στο τελος πανω απο 15χιλ καθισαν και χειροκροτησαν την ομαδα παρα την απογοητευση. οποτε το να παρουσιαζεται οτι το γιουχαρισμα στο παβλοβιτς ηταν καθοδηγουμενο και εγινε απο μια μειοψηφια ειναι εκτος πραγματικοτητας

ο κοσμος που ηταν στο γηπεδο χειροκροτησε την ομαδα στο τελος και γιουχαρε για την αλλαγη στο 1ο δεκαλεπτο παβλοβιτς-τζορτζεβιτς γιατι ξερει να εκτιμαει ποιος προσφερει και εχει προσφερει στον εξαστερο....

ειναι ο ιδιος κοσμος που αποθεωσε τον ιτουδη οταν ηρθε στο οακα παρα τα οσα ειχαν ακουστει, ειναι ο ιδιος κοσμος που αποθεωσε τον ζοτς οσο δεν εχει αποθεωθει κανενας προπονητης ποτε σε ευρωπαικο γηπεδο και ειναι ο ιδιος που εκανε τον μπατιστ να δακρυσει παρα τα οσα ειχαν ακουστει οτι εφυγε για τα χρηματα κτλ. Οποτε αυτος ο κοσμος δεν μπορει να τον υποτιμησει κανενας και να αφηνει υποννοουμενα για κατευθυνομενους.
Ben30

Οι μισοί όντως μουρμούραγαν,μόνο που δεν έκραζαν.Κι εγώ μουρμούραγα,γιατί ο Βλάντο ξεκίνησε καλά και δεν καταλάβαινα τι νόημα είχε να βγει στο τρίλεπτο,εκεί που είχε πιάσει καλό ρυθμό.
Αμέσως μετά,βέβαια,οι μισοί κι ακόμα περισσότεροι μουρμούραγαν με εκείνους που έκραζαν τον παίχτη μας.Γι'αυτό και το στημένο κράξιμο κόπηκε γρήγορα και δεν συνεχίστηκε.
Αυτοί που έκραξαν τον Πάβλοβιτς,ήταν μια μικρή μειοψηφία και μόνο.
Ο κόσμος του Παναθηναϊκού είναι υπέροχος.Μόνο που δεν πάει στο γήπεδο για να κράξει παίχτες που φοράνε τη φανέλα με το τριφύλλι.Και φυσικά κανένας δεν έχει το δικαίωμα να εμφανίζεται,τάχα,ως ''εκφραστής'' του.
Από κει και έπειτα.Ο Πάβλοβιτς δεν κάνει,ο Γιάνκοβιτς δεν κάνει.Το καλοκαίρι πρέπει να ψαχτούμε για βασικό 3άρι με βοηθητικό τον Μπράμο και ελπίδα τον Χαραλαμπόπουλο.
Όχι άλλο Βλάντο.Φτάνει.3 χρόνια είναι αρκετά.Τουλάχιστον για τον Πάβλοβιτς,ξέραμε ότι το καλοκαίρι θα χαιρετούσε έτσι κι αλλιώς.
Nemesakos
QUOTE (Ben30 @ Apr 25 2016, 20:17 ) *
Ήταν οι πρώτες σειρές πίσω από τον πάγκο της ομάδας.Μια μικρή και θορυβώδης μερίδα οπαδών.



Εκεί ξαναλέω ήμουν εγώ... Και όχι δεν έκραξε μια μικρή μερίδα οπαδών πίσω από τον πάγκο.Το κράξιμο ήταν εντελώς αυθόρμητο... Αν ήσουν γήπεδο θα καταλάβαινες πως δεν ήταν απλά μια μικρή μερίδα αλλά η πλειοψηφία του γηπέδου
j-kidd13
QUOTE(Ben30 @ Apr 25 2016, 23:53 ) *
Οι μισοί όντως μουρμούραγαν,μόνο που δεν έκραζαν.Κι εγώ μουρμούραγα,γιατί ο Βλάντο ξεκίνησε καλά και δεν καταλάβαινα τι νόημα είχε να βγει στο τρίλεπτο,εκεί που είχε πιάσει καλό ρυθμό.
Αμέσως μετά,βέβαια,οι μισοί κι ακόμα περισσότεροι μουρμούραγαν με εκείνους που έκραζαν τον παίχτη μας.Γι'αυτό και το στημένο κράξιμο κόπηκε γρήγορα και δεν συνεχίστηκε.
Αυτοί που έκραξαν τον Πάβλοβιτς,ήταν μια μικρή μειοψηφία και μόνο.
Ο κόσμος του Παναθηναϊκού είναι υπέροχος.Μόνο που δεν πάει στο γήπεδο για να κράξει παίχτες που φοράνε τη φανέλα με το τριφύλλι.Και φυσικά κανένας δεν έχει το δικαίωμα να εμφανίζεται,τάχα,ως ''εκφραστής'' του.
Από κει και έπειτα.Ο Πάβλοβιτς δεν κάνει,ο Γιάνκοβιτς δεν κάνει.Το καλοκαίρι πρέπει να ψαχτούμε για βασικό 3άρι με βοηθητικό τον Μπράμο και ελπίδα τον Χαραλαμπόπουλο.
Όχι άλλο Βλάντο.Φτάνει.3 χρόνια είναι αρκετά.Τουλάχιστον για τον Πάβλοβιτς,ξέραμε ότι το καλοκαίρι θα χαιρετούσε έτσι κι αλλιώς.


Ποιο στημενο κραξιμο????Αν ειναι δυνατον!Ο παικτης ζητησε αλλαγη.Ο κοσμος που δεν ηξερε,οταν μπηκε ο Παβλοβιτς γιουχαρε.
Και εγω ημουν ακριβως πισω απο τον παγκο,8η σειρα,και δεν υπηρχε αυτο που λες.Αντιδρασαμε ολοι,οπως θα αντιδρουσε ο καθενας φιλαθλος βλεποντας μια τετοια αλλαγη.
TakeshyKurosawa
Μεγάλο unfair για τον προπονητή αυτό που γίνεται τους τελευταίος 2 μήνες από δημοσιογράφους και ΚΑΕ ΠΑΟ. Από εκεί που ήταν ο κορυφαίος ανερχόμενος προπονητής τώρα έχουν καλλιεργήσει το κλίμα ότι πρόκειται για το τελευταίο σκουπίδι. Απίστευτα απαξιωτικά σχόλια από παντού και φταίξιμο πάνω του για τα πάντα.
rahxephon13
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 26 2016, 12:42 ) *
Ποιο στημενο κραξιμο????Αν ειναι δυνατον!Ο παικτης ζητησε αλλαγη.Ο κοσμος που δεν ηξερε,οταν μπηκε ο Παβλοβιτς γιουχαρε.
Και εγω ημουν ακριβως πισω απο τον παγκο,8η σειρα,και δεν υπηρχε αυτο που λες.Αντιδρασαμε ολοι,οπως θα αντιδρουσε ο καθενας φιλαθλος βλεποντας μια τετοια αλλαγη.

Ε κάποιος πρέπει να φάει το φταίξιμο για την φετινή αποτυχημένη χρονιά και ο σαλε είναι ο εύκολος στόχος κάπως πρέπει να βγάλουν κι αυτοί το ψωμί τους και ο γιανακο να βγει λάδι.
t0ny3
Δεν μου αρεσε καθολου η σποντα της ανακοινωσης για τον Σαλε. Ενταξει εφταιξε ο ανθρωπος και εκανε λαθη, αλλα ειναι εντελως λαθος η κινηση.
yorgos
QUOTE(t0ny3 @ Jun 25 2016, 13:47 ) *
Δεν μου αρεσε καθολου η σποντα της ανακοινωσης για τον Σαλε. Ενταξει εφταιξε ο ανθρωπος και εκανε λαθη, αλλα ειναι εντελως λαθος η κινηση.

Για ποια ανακοίνωση λέμε;
Turamarth
όντως για ποια ανακοίνωσή μιλάτε ?

όσον αφορά το "κράξιμο" επειδή και εγώ ήμουν εκεί (έχοντας χάσει 14 εντός έδρας αγώνες τα τελευταία 12 χρόνια σε πρωτάθλημα/κύπελλο/Ευρώπη) ήταν πάνω από το 50% που δυσανασχέτησε μεταξύ των οποίων και εγώ...
μπορεί να μην έχω γιουχάρει ποτέ άλλοτε μέλος της ομάδας (παίχτη/staff/διοίκηση), να είμαι κάθετα αρνητικός και στην απόλυση Πεδουλάκη αλλά και του Ιβάνοβιτς παρόλο που τους καταλόγιζα ευθύνες για την εικόνα/πορεία της ομάδας τις συγκεκριμένες χρονιές, αλλά 1ον για τον Σάλε πιστεύω πως αργήσαμε να του δώσουμε τα παπούτσια στο χέρι και 2ον στην προαναφερθείσα αλλαγή ή δικιά μου εικόνα είναι πως ήταν αυθόρμητη... αφενός κανείς δεν κατάλαβε πως ο Γιάνκοβιτς ζήτησε αλλαγή και αφετέρου με την εικόνα που είχε ο Παύλοβιτς το λογικό θα ήταν να προσπαθήσει επιτέλους σε ένα τόσο κομβικό παιχνίδι να δοκιμάσει (είτε γιατί το προετοίμασε είτε γιατί του ήρθε έμπνευση) κάτι διαφορετικό... κάτι απρόβλεπτο.. κάτι τέλος πάντων....

Δεν ξεφυσάω καν όταν γίνετε λάθος, χάνεται σουτ, χάνεται βολή, γιατί όταν συμβαίνει αυτό από μερικές χιλιάδες κόσμο πιστεύω πως ψυχολογικά επηρεάζει τους παίχτες αλλά και γιατί όλα αυτά αλλά και η ήττα είναι μέρος του παιχνιδιού, στην συγκεκριμένη περίσταση όμως δεν μπόρεσα να κρατηθώ γιατί ήταν τόσο ακατανόητο να τραβάς χειρόφρενο ενώ έχεις ξεκινήσει καλά και δείχνεις να παίρνεις το μομέντουμ του αγώνα που δεν ήταν δυνατόν να μην εξωτερικεύσω την απογοήτευσή μου. Η κοπέλα μου που τα τρία χρόνια που είμαστε μαζί με ακολουθεί σε κάθε αγώνα (συμπεριλαμβανομένων και των Φ4) με κοιτούσε αποσβολωμένη σαν να ήμουν κάποιος ξένος. Τα διαρκείας γύρω μου που βεβαίως ο κάθε ένας κάθε φορά θα πει (και θα κάνει) το μακρύ και το κοντό του, γενικώς μες στην χρονιά ήταν συγκρατημένοι... την στιγμή αυτή όμως όλοι τους καθώς και όσοι περιστασιακοί θεατές βρίσκονταν στην θύρα μου αντέδρασαν με τον ίδιο τρόπο την ίδια στιγμή, πιτσιρικάδες, ηλικιωμένοι, κοπελιές, 40άριδες, όλοι ... αυτό εγώ το θεωρώ αυθόρμητο.. αλλά ταυτόχρονα και γενικευμένο. Λάθος μέν ... αλλά κατανοητό μετά από αυτά που "ζήσαμε" μέσα στην χρονιά.


Έτσι αντιλήφθηκα εγώ το γεγονός.


Έχετε δίκιο πως είναι άσχημα τα απαξιωτικά σχόλια, από την άλλη και ο ίδιος έδωσε πολλά δικαιώματα για το recruting, τον τρόπο άμυνας και ανάπτυξης της ομάδας, διαχείρισης του ρόστερ (ξεζούμισμα παιχτών αλλά και παροπλισμός κάποιων όπως Φελνταϊιν), ανάδειξη των νεαρών.
t0ny3
QUOTE(yorgos @ Jun 25 2016, 17:02 ) *
Για ποια ανακοίνωση λέμε;


http://www.paobc.gr/page.ashx?pid=2&aid=44084
Andre Miller
Δεν πιστεύω τελικά πως ο Σάσα Τζόρτζεβιτς διαχειρίστηκε με δόλο τις υποθέσεις Παπαγιάννη-Χαραλαμπόπουλου.
Ανάλογο λάθος είχε κάνει πέρσι με την εθνική Σερβίας, όταν κάλεσε τον... Κούζμιτς στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του, αντί του ανερχόμενου Τζόκιτς, ο οποίος αμέσως μετά έβγαλε μάτια στους Νάγκετς και το nba.
Μάλλον διστάζει να εμπιστευτεί νεαρούς παίκτες. Αυτό είναι θέμα για Σέρβο προπονητή.
Las Plagas
προπονητης της πλακας
σε οποια ομαδα θα παει θα αποτυχει
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.