Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ/ROSTERS Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Pages: 1, 2, 3
MENEGIN11
[quote name='o kakos' date='Jul 26 2016, 16:24 ' post='787758']
οι 4 της β νοτο πανε γ νοτο και 4 του βορρα στην γ......αρα που είναι 7 ομαδες?
λεει ομως οτι του χρονου η β εθνικη κ η γ εθνικη θα γινουν με 14 ομαδες,απο 16 που ειναι φετος η β εθνικη κ 15 που εχει ο πρωτος ομιλος.οποτε αν μετρησεις προσεκτικα γινονται 7 αυτοι που πεφτουν απο το πρωτο ομιλο κ 5 απο το δευτερο
o kakos
αν μεινουν ετσι οι ομιλοι από θεμα αριθμο ομαδων θα πεσουν 5 από το 1 και 4 από τον δευτερο
ChrisKof13
Mετα την αρνηση Τρικαλιωτη Σκαλωμενου στις προτασεις ανανεωσης να συνεχισουν στον Διαγορα η ομαδα απ το Αιγαλεω κινηθηκε και πηρε Παπαποστολου και Ζακινθυνο..πολυ καλες κινησεις!!συν Καραλη και Εμιρη..συν τον Διαμαντοπουλο και αυτους που εμειναν!!σουπερ ροστερ!!ο Ζεγκινογλου συμφωνησε με τον Ικαρο καλλιθεας και ο Ντιμπ με το Τριτωνα..επισης σουπερ ροστερ..ιδωμεν..
Gkos
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
Δυστυχως η ΕΟΚ δεν σεβαστηκε τις προκυρηξεις των πρωταθληματων 2015-16 και διατηρησε τον Εσπερο στη Β Εθνικη και Γλαυκο και Εσπερο Λαμιας στη Γ Ρθνικη ενω με αγωνα μπαραζ που δεν έγινε ποτε, επρεπε να πεσει η μια .Ειναι προφανες οτι ολα γινονται για να ευνοηθουν οι δύο ομαδες της Πατρας κατι που δεν χρειάζεται να είναι κάποιος βαθύς γνωστης του θέματος για το καταλαβει. Σιγουρα με αυτη την κατσταση πλητεται σοβαρα
το κυρος της Ομοσπονδιας. Ο Συλογος μας εξεταζει σοβαρα το ενδεχομενο να προσφυγει μέσα στις νόμιμες προθεσμίες στο ΑΣΕΑΔ , οπως και αλλοι Συλλογοι που εχουν ενομο συμφερον και η δικαίωση σύμφωνα με νομικούς που ασχολούνται με Αθλητικά είναι βέβαιη.Ανεξαρτητα απ αυτο η ομάδα διατηρεί την ελπιδα της ανοδου στη Β Εθνικη αφου υπαρχει η αποροφηση της Λειβαδιας απ τον Χολαργο που την εχει μπλοκαρει η ΕΟΚ και οδηγειται και αυτη στο ΑΣΕΑΔ .Οι προσφυγες βεβαια λογω θερινων διακοπων θα συζητηθουν Σεπτεμβριο οποτε θελει υπομονη.Υπαρχουν βεβαια και αλλες περιπτωσις οπως του ΓΣ Λαρισας που μαλλον δεν δεχεται την ανοδο του στην Α2 και αλλες περιπτωσεις αποχωρήσεων , εξαγοράς ομάδων κλπ Αναμενουμε τις εξελιξεις και κανουμε τη δουλεια μας...
MENEGIN11
Απ οτι διαβάζω στα σάιτ,ο ΑΟ Ερμιόνης ανακοίνωσε τον πιο ακριβοπληρωμένο παίχτη κάτω απο την α2.γιωργος Διαμαντόπουλος,με πενταψηφιο ποσο που μπροστά θα έχει το 2,συνολικά έξοδα με σπιτι φαγητό μεταφορικά.ανάλογη κινηση παει να γίνει κ για κόμπο γκαρντ, επίσης με πενταψηφιο ποσο,κι υπολογίσει κάποιος Ευστρατίου κ Κορυζη συν τους υπολοιπους,μιλάμε για μπάτζετ άνω των 60000 παιχτικο οποτε αυτόματα έχουμε κ νέο παίχτη στο 1ο όμιλο για την ανοδο
akratacity
QUOTE (periman @ Jul 27 2016, 00:35 ) *
Απ οτι διαβάζω στα σάιτ,ο ΑΟ Ερμιόνης ανακοίνωσε τον πιο ακριβοπληρωμένο παίχτη κάτω απο την α2.γιωργος Διαμαντόπουλος,με πενταψηφιο ποσο που μπροστά θα έχει το 2,συνολικά έξοδα με σπιτι φαγητό μεταφορικά.ανάλογη κινηση παει να γίνει κ για κόμπο γκαρντ, επίσης με πενταψηφιο ποσο,κι υπολογίσει κάποιος Ευστρατίου κ Κορυζη συν τους υπολοιπους,μιλάμε για μπάτζετ άνω των 60000 παιχτικο οποτε αυτόματα έχουμε κ νέο παίχτη στο 1ο όμιλο για την ανοδο

Μεγαλες κινησεις η Ερμιονιδα. Για να δουμε και τη συνεχεια γτ παντα υπαρχει η περιπτωση να εξελιχθει σε Λεωνιδιο για οσους θυμουνται...
o kakos
QUOTE (akratacity @ Jul 27 2016, 01:27 ) *
Μεγαλες κινησεις η Ερμιονιδα. Για να δουμε και τη συνεχεια γτ παντα υπαρχει η περιπτωση να εξελιχθει σε Λεωνιδιο για οσους θυμουνται...

πολύ καλος παιχτης αλλα είναι πρωην παιχτης....δες μερικα παιχνίδια από παπαγου και θα καταλάβεις! σιγουρα θα εχει την ποιοτητα αλλα για ανοδο δεν νομιζω όπως εγραψε ο φιλος μου ο περι
MENEGIN11
QUOTE(o kakos @ Jul 27 2016, 13:14 ) *
πολύ καλος παιχτης αλλα είναι πρωην παιχτης....δες μερικα παιχνίδια από παπαγου και θα καταλάβεις! σιγουρα θα εχει την ποιοτητα αλλα για ανοδο δεν νομιζω όπως εγραψε ο φιλος μου ο περι

Εντάξει εμένα μου αρέσει η μεταγραφική κινητικότητα κ έβαλα λίγο αλατακι παραπανω,το συνδύασαν όμως με την απόκτηση ενος ποιοτικού κόμπο γκαρντ.όσο για το οικονομικό τι να λέμε,μιλάμε για τη περιοχή που παραθερίζει ο βασιλιάς...
o kakos
QUOTE (periman @ Jul 27 2016, 12:01 ) *
Εντάξει εμένα μου αρέσει η μεταγραφική κινητικότητα κ έβαλα λίγο αλατακι παραπανω,το συνδύασαν όμως με την απόκτηση ενος ποιοτικού κόμπο γκαρντ.όσο για το οικονομικό τι να λέμε,μιλάμε για τη περιοχή που παραθερίζει ο βασιλιάς...

φοβερος ομιλος γιατι καμια ομαδα δεν δειχνει να είναι σε ασχημη κατασταση.....στο 2 φετος θα υπαρχουν ομαδες σακος του μποξ
akratacity
QUOTE (o kakos @ Jul 27 2016, 13:14 ) *
πολύ καλος παιχτης αλλα είναι πρωην παιχτης....δες μερικα παιχνίδια από παπαγου και θα καταλάβεις! σιγουρα θα εχει την ποιοτητα αλλα για ανοδο δεν νομιζω όπως εγραψε ο φιλος μου ο περι

Μαλλον δεν καταλαβες αυτο που εγραψα για το Λεωνιδιο...
o kakos
ο μητσακης πηγε τελικα γλαυκο? σημερα τον ανακοινωσαν στο μια ομαδα β εθνικη βορρα
G-arenas
QUOTE (o kakos @ Jul 29 2016, 14:16 ) *
ο μητσακης πηγε τελικα γλαυκο? σημερα τον ανακοινωσαν στο μια ομαδα β εθνικη βορρα

και γω την ιδια απορια ειχα γιατι ανακοινωθηκε απο το πευκοχωρι σημερα.
benchwarmer
Αυτό το άρθρο πάντως ήταν πολύ σαφές, αλλά τελικά λάθος:

http://www.matchaxaias.gr/dynamoni-perissotero-o-glafkos/

Αν δεν γίνει πάντως κάποια αντίστοιχη κίνηση, θα είναι δύσκολα τα πράγματα. Έβγαλε κανείς άκρη από τις προκηρύξεις για το πόσοι πέφτουν από κάθε όμιλο? Γιατί κάτι μου λέει ότι πάλι θα έχουμε τα ίδια...
o kakos
QUOTE (benchwarmer @ Jul 29 2016, 12:27 ) *
Αυτό το άρθρο πάντως ήταν πολύ σαφές, αλλά τελικά λάθος:

http://www.matchaxaias.gr/dynamoni-perissotero-o-glafkos/

Αν δεν γίνει πάντως κάποια αντίστοιχη κίνηση, θα είναι δύσκολα τα πράγματα. Έβγαλε κανείς άκρη από τις προκηρύξεις για το πόσοι πέφτουν από κάθε όμιλο? Γιατί κάτι μου λέει ότι πάλι θα έχουμε τα ίδια...

πεφτουν όπως κάθε χρονο 4 και 4 και ισως 4+1 η 5 και 5 μεχρι να είναι 14 και 14 ομαδες σε κάθε ομιλο της γ,απο σημερα ο τριτωνας είναι στην β εθνικη
MENEGIN11
τριτωνας οχι ακομα β εθνικη,εξαρταται απο τι κατηγορια θα διαλεξει η κηφισια,αν διαλεξει β εθνικη,δεν αλλαζει τπτ
μαλιστα,ανακαταταξη απλη χωρις αποχωρηση ειναι κακο νεο για το τριτωνα,γιατι καιγεται η μια επιλαχουσα θεση του νοτου για την α2 χωρις να επηρεαζεται η γ εθνικη.
o kakos
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=16
πολλα μπραβο στην διοικηση της ακρατας που θελει την ομαδα ακομα πιο καλη!
gspara
http://aoarispetroupolis.gr/index.php/andr...gia-tous-andres
Το ροστερ του Αρη Πετρούπολης.
o kakos

Γελάει ..ο κόσμος στην Αλικαρνασσό!
Γράφτηκε από Αγγελική Μαυράκη




Ένα περίεργο και σίγουρα πρωτοφανές γεγονός συνέβει μετά το ματς της 23ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Ηρόδοτο και Άρη Νίκαιας...Καθώς μετά την ήττα με 82-96 και την λήξη του ματς δεν αναχώρησαν όλοι οι παίκτες των γηπεδούχων για τα αποδυτήρια.
Ο Βασίλης Μίχος επέλεξε να μείνει περιμένοντας να βγουν οι πόντοι που έβγαζε για λογαριασμό του site μας ο βοηθός προπονητή του κ.Στειακάκη. Και όχι μόνο επιτηρούσε αλλά απαίτησε να πάρει μαζί του σαν ..σουβενιρ!

Τα παρατράγουδα όμως δεν σταματούν εκεί... καθώς μετά τα παράπονα στο σωματείο για την σωστή ενημέρωση πόντων, ο ίδιος ο πρόεδρος των μπλε δεσμεύτηκε να αποστείλει το φύλλο αγώνα προς ενημέρωση των αναγνωστών μας.Κάτι που έκανε καθώς ο ίδιος ενημερώθηκε ότι το φύλλο ήταν στα χέρια του μπασκετμπολίστα του Ηροδότου και ζήτησε από τον ίδιο να του το αποστείλει ώστε να ενημερώσει τα τοπικά site. Έλα όμως που το "φύλλο" έγινε .. "δέντρο" και άρχισε να πολλαπλασιάζει πόντους αντί καρπούς.. και ξαφνικά οι 8 πόντου του 37χρονου Μακεδόνα έγιναν 14!
Ενώ να σημειωθεί ότι η ενημέρωση στα αθηναϊκά site από το ματς στην Αλικαρνασσό έγιναν από μυστικό αποστολέα...

Και επειδή μια εικόνα ειναι 1000 λέξεις... Το basketaki.news επικοινώνησε με τη Νίκαια και ζήτησε το ροζ φύλλο αγώνα..οπού εκεί οι πόντου ως δια μαγείας είναι 8..
o kakos
βεσκουκης στην ακρατα! πολλα μπραβο στην ομαδα που εχει κανει πολύ καλες κινησεις και δειχνει να θελει ευκολα την παραμονη
Gkos
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=16


Και ο Βεσκουκης στην Ακρατα!
akratacity
Η Ακρατα απεκτησε και τον νεαρο Ολυμπιο απο τον Ηλυσιακο, ο οποιος αφησε εξαιρετικες εντυπωσεις στις προπονησεις που συμμετειχε. Αποτελει την τριτη φετινη μεταγραφη μετα τους Βεσκουκη και Πρεκα και σε συνδυασμο με την ανανεωση του περυσινου βασικου κορμου, δημιουργει ενα ροστερ με πολλες λυσεις σε καθε θεση και μεγαλο βαθος στον παγκο.
MENEGIN11
QUOTE(akratacity @ Sep 14 2016, 12:05 ) *
Η Ακρατα απεκτησε και τον νεαρο Ολυμπιο απο τον Ηλυσιακο, ο οποιος αφησε εξαιρετικες εντυπωσεις στις προπονησεις που συμμετειχε. Αποτελει την τριτη φετινη μεταγραφη μετα τους Βεσκουκη και Πρεκα και σε συνδυασμο με την ανανεωση του περυσινου βασικου κορμου, δημιουργει ενα ροστερ με πολλες λυσεις σε καθε θεση και μεγαλο βαθος στον παγκο.

Φιλέ με όλο το σεβασμό, όλα τα λεφτά είναι ο λαφης, χωρίς αυτον ουτε σαρικας ουτε βεσκουκης θα τραβήξουν αφού όλοι θα πέφτουν επανω τους.αν ο λαφης λειτουργήσει ως τρίτος πόλος τοτε οκ.οι άλλοι παίκτες είναι καλά παιχτακια τοπικού επιπέδου.στο λέω με κάθε συμπάθεια γιατί είμαι πολύ υπέρ της αποκέντρωσης του μπάσκετ, βρίσκεσαι σε δύσκολο όμιλο κ με την ομάδα που έχεις δύσκολα θα κινδινευσεις αλλά φέτος εχεις 3 μεγαθήρια αντιπάλους,κατα σειρά αγια παρασκευή, Ίκαρο νς,Κόρινθο κ 3 πολύ δυνατες αθηναϊκές κατα σειρα δάφνη Δαφνίου,Ίλιον,πεύκη,ενω το πλεονέκτημα που εχεις στην έδρα λίγο πολύ το έχουν κ οι αλλες επαρχιακές. Φιλική συμβουλή,κρατά μικρο καλάθι κ μη ανοιγεις κόντρες όπως πχ με Κόρινθο γιατί εκεί που μπορεί να χρειαστείς ενα ρουμπο για οτιδήποτε να μη στο δώσει κανεις.εχεις κ τα προηγούμενα με το πόλις απί πέρσι κ επειδή τα παιδιά είναι ωραίοι κ τους πηγαίνουν όλοι,δε λένε κ τα καλυτερα λογια για σας.
akratacity
QUOTE (periman @ Sep 14 2016, 17:04 ) *
Φιλέ με όλο το σεβασμό, όλα τα λεφτά είναι ο λαφης, χωρίς αυτον ουτε σαρικας ουτε βεσκουκης θα τραβήξουν αφού όλοι θα πέφτουν επανω τους.αν ο λαφης λειτουργήσει ως τρίτος πόλος τοτε οκ.οι άλλοι παίκτες είναι καλά παιχτακια τοπικού επιπέδου.στο λέω με κάθε συμπάθεια γιατί είμαι πολύ υπέρ της αποκέντρωσης του μπάσκετ, βρίσκεσαι σε δύσκολο όμιλο κ με την ομάδα που έχεις δύσκολα θα κινδινευσεις αλλά φέτος εχεις 3 μεγαθήρια αντιπάλους,κατα σειρά αγια παρασκευή, Ίκαρο νς,Κόρινθο κ 3 πολύ δυνατες αθηναϊκές κατα σειρα δάφνη Δαφνίου,Ίλιον,πεύκη,ενω το πλεονέκτημα που εχεις στην έδρα λίγο πολύ το έχουν κ οι αλλες επαρχιακές. Φιλική συμβουλή,κρατά μικρο καλάθι κ μη ανοιγεις κόντρες όπως πχ με Κόρινθο γιατί εκεί που μπορεί να χρειαστείς ενα ρουμπο για οτιδήποτε να μη στο δώσει κανεις.εχεις κ τα προηγούμενα με το πόλις απί πέρσι κ επειδή τα παιδιά είναι ωραίοι κ τους πηγαίνουν όλοι,δε λένε κ τα καλυτερα λογια για σας.

Για την Κορινθο εγραψα στο φορουμ παλιοτερα οτι τη θεωρω ομαδα που θα στεκοταν και στη β εθνικη φετος. Το γεγονος οτι ειχα μια συγκεκριμενη πληροφορια η οποια με ξενισε και την εγραψα στο φορουμ, δεν σημαινει οτι ανοιγω κοντρες με τον οποιονδηποτε. Στο προηγουμενο ποστ εκανα μια διαπιστωση για το ροστερ της Ακρατας φετος, δεν εγραψα πουθενα οτι θα παμε για ανοδο η οτι θα σωθουμε ευκολα για να μου λες να κραταω μικρο καλαθι. Συμφωνω για τον κομβικο ρολο του Λαφη στην ομαδα, αλλα το να αποδομεις τοσο ευκολα την ισως καλυτερη φετινη μεταγραφη σε επιπεδο γ εθνικηςς (βεσκουκης) και τον περυσινο δευτερο σκορερ της κατηγοριας (σαρικας) μαλλον δειχνει και λιγο κομπλεξ απο τη μερια σου. Δηλαδη πιστευεις οτι αν δεν τραβηξει ο Λαφης, ο Βεσκουκης και ο Σαρικας θα εχουν προβλημα να ξεχωρισουν στη συγκεκριμενη κατγορια?
Οσο για την αναλυση σου για τις καλες ομαδες της κατηγοριας θα σε συμβουλευα να περιμενεις να τις δεις στις πρωτες 2-3 αγωνιστικες και μετα να κρινεις. Στη θεωρια μπορει να λεμε πολλα, αλλα ολα μεσα στο γηπεδο θα φανουν.

Υγ το τι εγινε περυσι με τον Πολις ασε με να το ξερω εγω καλυτερα...μπορει να ημουνα εριστικος καποιες φορες αλλα δεν εγραψα κατι που δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα...
o kakos
οικονομου από ικαρο καλλιθεας σε νικη αμαρουσιου και αρναουτακης από εργοτελη σε ικαρο καλλ
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(akratacity @ Sep 15 2016, 01:56 ) *
Για την Κορινθο εγραψα στο φορουμ παλιοτερα οτι τη θεωρω ομαδα που θα στεκοταν και στη β εθνικη φετος. Το γεγονος οτι ειχα μια συγκεκριμενη πληροφορια η οποια με ξενισε και την εγραψα στο φορουμ, δεν σημαινει οτι ανοιγω κοντρες με τον οποιονδηποτε. Στο προηγουμενο ποστ εκανα μια διαπιστωση για το ροστερ της Ακρατας φετος, δεν εγραψα πουθενα οτι θα παμε για ανοδο η οτι θα σωθουμε ευκολα για να μου λες να κραταω μικρο καλαθι. Συμφωνω για τον κομβικο ρολο του Λαφη στην ομαδα, αλλα το να αποδομεις τοσο ευκολα την ισως καλυτερη φετινη μεταγραφη σε επιπεδο γ εθνικηςς (βεσκουκης) και τον περυσινο δευτερο σκορερ της κατηγοριας (σαρικας) μαλλον δειχνει και λιγο κομπλεξ απο τη μερια σου. Δηλαδη πιστευεις οτι αν δεν τραβηξει ο Λαφης, ο Βεσκουκης και ο Σαρικας θα εχουν προβλημα να ξεχωρισουν στη συγκεκριμενη κατγορια?
Οσο για την αναλυση σου για τις καλες ομαδες της κατηγοριας θα σε συμβουλευα να περιμενεις να τις δεις στις πρωτες 2-3 αγωνιστικες και μετα να κρινεις. Στη θεωρια μπορει να λεμε πολλα, αλλα ολα μεσα στο γηπεδο θα φανουν.

Υγ το τι εγινε περυσι με τον Πολις ασε με να το ξερω εγω καλυτερα...μπορει να ημουνα εριστικος καποιες φορες αλλα δεν εγραψα κατι που δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα...

Αδερφέ μου εσύ....
akratacity
QUOTE (POLIS KALLITHEAS @ Sep 16 2016, 03:04 ) *
Αδερφέ μου εσύ....

Μου γλιτωσες φετος... laugh.gif
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(akratacity @ Sep 16 2016, 02:54 ) *
Μου γλιτωσες φετος... laugh.gif

Χαχαχα τα φιλιά μου στον Οικονομόπουλο
gratipa1929
Με τον Προμηθέα Χαλανδρίου τι έχει γίνει τελικά? Ποιό είναι το φετινό ρόστερ?
MENEGIN11
Ιδιαίτερα δυνατός, σε σχέση τουλάχιστο με τη περσινή ομάδα αλλά κ τη δυναμικότητα του φετινου β ομίλου θα Είναι η ομάδα του Έσπερου Λαμίας.με δεδομένη τη παραμονή των περισσότερων παιχτών κ για μια ακόμα χρόνια τη παρουσια του έμπειρου Σοφογιαννης,οι προσθήκες των σεττου(1) απο Κύμη,Παναγιωτίδη (2-3) απο Ηρόδοτο, κ παπαργυροπουλου (4-5) απο Τρίτωνα,δίνουν νέα δυναμική στην ομάδα της Λαμίας που υπο προϋποθέσεις μπορεί να ελπίζει σε καλό πλασαρισμα
gratipa1929
QUOTE (periman @ Sep 17 2016, 12:01 ) *
Ιδιαίτερα δυνατός, σε σχέση τουλάχιστο με τη περσινή ομάδα αλλά κ τη δυναμικότητα του φετινου β ομίλου θα Είναι η ομάδα του Έσπερου Λαμίας.με δεδομένη τη παραμονή των περισσότερων παιχτών κ για μια ακόμα χρόνια τη παρουσια του έμπειρου Σοφογιαννης,οι προσθήκες των σεττου(1) απο Κύμη,Παναγιωτίδη (2-3) απο Ηρόδοτο, κ παπαργυροπουλου (4-5) απο Τρίτωνα,δίνουν νέα δυναμική στην ομάδα της Λαμίας που υπο προϋποθέσεις μπορεί να ελπίζει σε καλό πλασαρισμα

Η Λαμία είναι πολύ ενισχυμένη φέτος, δεν θα με εξέπληττε αν τερμάτιζε στις 3 πρώτες θέσεις.
span_1980
QUOTE (periman @ Jul 24 2016, 16:02 ) *
Συγνωμη Παπαποστόλου....., Διαγόρας Πεντέλη στο 1-2 κ πολύ εύκολα σε αυτό τον όμιλο,αφού οι αλλες αθηναϊκές είναι όχι μια αλλά δυο σκάλες κάτω, Ιπποκράτης κ Νάξος εξαντλήθηκαν πέρσι οικονομικά,οι κρητικές παραπαιουν ενώ Κάδμος Έσπερος Λοκρός είναι μέχρι τα διόδια ,μετα χάνονται....


Αυτό με τους τρεις τελευταίους πρέπει να παραδεχθείς ότι δεν το πέτυχες και πολυ.. Πρόβλεπω ότι και οι τρεις αυτές ομάδες θα σωθούν . Συμφωνώ ότι ο Διαγόρας θα το πάρει περίπατο και από κοντά ο Ιπποκράτης.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.