Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Boston Celtics
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
jvalin
Δεδομένου ότι το θέτεις υπό μορφή διλήμματος (Σμαρτ ή Ροζίερ), για μένα σήμερα που μιλάμε δεν υφίσταται καν δίλημμα. Πες ότι διώχνουμε Σμαρτ για να κρατήσουμε Ροζίερ. Και πάλι, το 2019 πρέπει να πληρώσουμε τον Ροζίερ. Όποιον κι αν κρατήσουμε, το 2019 θα χουμε ζόρια. Εκτός αν εννοείς να διώξουμε φέτος Σμαρτ και του χρόνου να διώξουμε και Ροζίερ.

Επίσης ο Μπράουν έχει team option το 2019/20. Τον πληρώνουμε την επόμενη χρονιά που λήγει το μαξ του Χόρφορντ.

Με έβαλες στο τρυπάκι τώρα...

Payroll για το 2019-2020 tongue.gif

1. Χέιγουορντ $32.700.690
2. Καϊρί $32.400.000 (cap projection $108 μύρια, 8-year veteran --> 30% του καπ)
3. Χόρφορντ $30.123.015 (σιγά μην κάνει οπτ άουτ, μακάρι να κάνει δλδ αλλά πού)

οι 3 τους μας βγάζουν $95.223.705

4. Σμαρτ $10.000.000
5. Τέιτουμ $7.830.000
6. Μπράουν $6.534.829
7. Σέμι $1.618.520
8. taxpayer(?) MLE 2018-2019 $5.292.000
9. taxpayer MLE 2019-2020 $5.659.000
10. πικ των Κινγκς (πες ότι διαλέγουμε πάλι στο #3) $7.758.000

Αυτός είναι ο κορμός. Γιάμπου, Ναντέρ και λοιπούς πουθενάδες δεν τους βάζω. Φαντάζομαι μέχρι τότε θα χουν πάρει πόδι.

Σούμα $139.916.054

Συμπλήρωσε τις υπόλοιπες θέσεις στο ρόστερ με μίνιμουμ/ρούκι συμβόλαια

11. πες ότι κρατάμε το φετινό μας πικ και διαλέγουμε στο #28 $1.909.320
12. 10-year vet $2,537,964
13. 10-year vet $2,537,964
14. 10-year vet $2,537,964
15. 10-year vet $2,537,964
(τα κερατιάτικα του Τζάκσον $92,857)

Τελική σούμα $152.070.087

Το tax line δίνεται στα $129.200.000

Θα μαστε 22.870.087 πάνω απ το tax line.

Για τα πρώτα $5 μύρια πάνω απ το tax line --> $7,5 μύρια φόρος
Για τα επόμενα $5 μύρια --> $8,75 μύρια φόρος
Για τα επόμενα $5 μύρια --> $12,5 μύρια φόρος
Για τα επόμενα $5 μύρια --> $16,25 μύρια φόρος
Για τα επόμενα $5 μύρια --> $18,75 μύρια φόρος

$7.500.000 + $8.750.000 + $12.500.000 + $16.250.000 + $10.762.826,25 = $55.762.826,25 φόρος πολυτελείας

Παλεύεται? Τι να σου πω... Μόνο οι ιδιοκτήτες ξέρουν πόσα είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν. Το 2016 οι Καβς πλήρωσαν 54 μύρια σε φόρο. Επίσης έχω βάλει 4 συμβόλαια 10-year vets. Αν τα βαζα πχ με το ρούκι μίνιμουμ, ο φόρος πέφτει αισθητά (ή αν υπέθετα πχ ότι το πικ των Κινγκς θα καταλήξει χαμηλότερα κ.ο.κ.).

1 έως 11 τα ίδια
12. rookie minimum $888.927
13. rookie minimum $888.927
14. rookie minimum $888.927
15. rookie minimum $888.927

Τελική σούμα $145.473.939

Θα μαστε 16.273.939 πάνω απ το tax line.

$7.500.000 + $8.750.000 + $12.500.000 + $4.140.301,75 = $32.890.301,75 φόρος πολυτελείας

Ή αλλιώς, αν το payroll μειωθεί κατά $6.596.148, ο φόρος πολυτελείας μειώνεται κατά $22.875.524,5!

Δεν είναι δικά μου λεφτά, αλλά όπως και να το κάνουμε, τα 32 μύρια χωνεύονται πολύ πιο εύκολα απ τα 55. biggrin.gif
RipCity
Lol ο Rozier μήπως τελικά είναι τόσο παικταράς? και δε του το είχα καθόλου. Μέχρι φέτος ούτε καλύτερα ποσοστά σουτ από τον Smart δεν είχε.

SteveNashidis
Πολύ καλή προσθήκη ο Μονρό, που θα τους βοηθήσει αρκετά με τις ομάδες της ανατολής στα οφφς. Σε ενδεχόμενη συμμετοχή σε τελικούς με το GSW πιστεύω οτι δε μπορεί να ακολουθήσει αυτό το ρυθμό του παιχνιδιού, αλλά δε παύει να είναι μια πολύ αξιόπιστη λύση από το πάγκο.



Υ.Γ.Δεν έχω παρά να σημειώσω τα δωράκια του McDonough προς στους Σέλτικς στη θητεία του στο Φοίνιξ. Με τον Τόμας, ένα πικ των Lakers, τώρα δε μπορώ να φανταστώ ότι δεν είχε καμία διαπραγματευτική αξία ο παίκτης.
thalys
Η σκέψη μου είναι η εξής:

Αν πιστεύεις ότι έχεις καλή πιθανότητα να πάρεις το πρωτάθλημα, κρατάς τον κορμό και δίνεις πικς και ρέστα για αναβάθμιση φέτος. Έστω και για 5 μήνες.

Αν πιστεύεις ότι δεν παίρνεις πρωτάθλημα παρά μόνο σε καμμιά απίθανη συναστρία και δεν θες/περιμένεις ν'ανανεώσεις έναν παίχτη, τον δίνεις στο ντεντλάιν και παίρνεις πίσω έστω ένα πικ 2ου γύρου για να μην τον χασεις τζάμπα.

Επειδή η ομάδα αποκλείεται να αντέξει να δώσει 20Μ συνολικά σε Σμαρτ και Ροζίερ, η ανανέωση του Σμαρτ σημαίνει ότι ο Ροζίερ θα δοθεί σε ανταλλαγή. Από κει προκύπτει και το Σμαρτ ή Ροζίερ για μένα. Αν ποντάρουμε στον Ροζίερ (έστω για την επόμενη χρονιά μόνο), ο Σμαρτ πρέπει να δοθεί τώρα. Αν ποντάρουμε στον Σμαρτ, το καλοκαίρι πρέπει να δοθεί ο Ροζίερ. Εκτός αν η ομάδα δέσει τόσο πολύ που πάει για πρωτάθλημα, οπότε τους κρατάς όλους και βλέπεις τι γίνεται το καλοκαίρι του 19.

Οι δύο τελευταίες εμφανίσεις του Ροζίερ με έχουν προβληματίσει περισσότερο. Αν μπορεί να δίνει 15 πόντους και καλή άμυνα από τον πάγκο, η διαφορά με τον Σμαρτ δεν είναι τόσο μεγάλη. Βρίσκεις έναν 3nD περιφερειακό που'ναι πιο φτηνός από τον Σμαρτ και καθάρισες. Από την άλλη ο Ροζίερ δήλωσε ότι θέλει να παίξει βασικός κάποια στιγμή, ο Σμαρτ δεν έχει εκδηλώσει τέτοιες φιλοδοξίες.

Παρεμπιπτόντως, Jvalin για salary purposes νομίζω τα μονοετή συμβόλαια μετράνε όλα ως 2 year veteran (των ρούκιζ συμπεριλαμβανομένων) κι ένα μέρος του μισθού το καλύπτει η λίγκα.

Σε άλλα νέα, με τον Μονρό καλύψαμε την τρύπα στους ψηλούς. Θυμίζω ότι κυνηγήσαμε τον Μπόγκουτ το Φθινόπωρο, αλλά προτίμησε το ΛΑ. Ιδανικά θα παίρναμε έναν γκαρντ ακόμα, αλλά δεν θέλω να δώσουμε πικς που θα βοηθήσουν να γεμίσει το ρόστερ με φτηνούς παίχτες όταν η ομάδα θα είναι πλήρης και διεκδικήτρια.
RipCity
Εντάξει μην κολλάς στο τι δήλωσε ο Rozier. Πρέπει να κάνει τρομερή πρόοδο για να γίνει starter material στην πιο ανταγωνιστική θέση του πρωταθλήματος (γιατί αν γίνει κάπου starter θα ναι ως pg πιστεύω κι όχι sg). Βασικά αδυνατώ να το δω πως θα συμβεί. Δε νομίζω να τον χαλάει ο πάγκος αν έχει ρόλο ανάλογο του Smart πχ.
thalys
Αρχικά να διορθώσω μια παράβλεψη παραπάνω: Τα μονοετή ελάχιστα συμβόλαια μετράνε σαν μίνιμουμ διετούς βετεράνου για το σάλαρυ.

Δεν πιστεύω ότι ο Ροζίερ είναι αυτήν την στιγμή έτοιμος για βασικός PG. Δεν ξέρω αν θα είναι ποτέ, ίσως ταιριάξει καλά σε μιαν πολύ ειδική κατάσταση κάπου. Όμως, έχω ως αρχή να παίρνω πολύ σοβαρά αυτά που δηλώνουν ότι ονειρεύονται/σκοπεύουν να πράξουν οι άνθρωποι, όσο απίθανη κι αν μου φαίνεται η πραγμάτωση τους. Μπορεί ο Ροζίερ να φύγει για να γίνει βασικός, ν'αποτύχει και να καταλήξει 6-7ος παίχτης κάπου. Μπορεί στις διαπραγματεύσεις με την ομάδα να είναι πολύ πιο βολικός και να μην υπάρχει πρόβλημα.

Εφόσον δεν έχω καλύτερη πληροφόρηση, την οποία σίγουρα έχει το FO των Σέλτικς, η αρχή μου με οδηγεί να πιστεύω ότι ο Ροζίερ δεν θα είναι χαρούμενος ως παγκίτης για τα επόμενα 4-5 χρόνια και κάποια στιγμή θα δημιουργηθούν τριβές. Ίσως, ακόμα κι έτσι, να μας συμφέρει να ανανεωθεί.
jvalin
QUOTE (thalys @ Feb 3 2018, 17:16 ) *

Νομίζω βάζεις πολλές παραμέτρους στο τραπέζι χωρίς να υπάρχει λόγος. Σήμερα που μιλάμε, το όλο θέμα συνοψίζεται στο εξής δίλημμα : θέλουμε να πληρώσουμε τον Σμαρτ, ναι ή όχι? Αν δε θέλουμε, τότε φαντάζει πράγματι προτιμότερο να τον δώσουμε. Ο Ροζίερ δεν έχει θέση στη συζήτηση. Το δίλημμα Σμαρτ ή Ροζίερ μπαίνει στο τραπέζι του χρόνου. Η λογική λέει ότι μακροπρόθεσμα δεν μπορούμε να τους κρατήσουμε και τους 2. Όταν λοιπόν φτάσει η στιγμή να αποφασίσουμε αν θα πληρώσουμε τον Ροζίερ, εκεί θα χρειαστεί να δούμε ποιον εκ των 2 θα δώσουμε με trade. Με άλλα λόγια, μπορούμε κάλλιστα να ανανεώσουμε φέτος τον Σμαρτ και να τον δώσουμε του χρόνου. Δεν επείγει να τον δώσουμε φέτος. Τα κουκιά με το καπ του 2018-2019 βγαίνουν μια χαρά με τον Σμαρτ εκεί γύρω στα 10 μύρια.

Συμφωνώ 100% ότι τα πικς θα μας βοηθήσουν να μπαλαντζάρουμε το payroll το 2019-20, όταν θα ρθουν τα χοντρά ζόρια με το φόρο πολυτελείας. Από κει και πέρα το πράγμα θα στρώσει κάπως. Το 2020-21 πληρώνουμε μεν τον Μπράουν, αλλά εκπνέει το μαξ του Χόρφορντ. Κατ αντιστοιχία, το 2021-22 πληρώνουμε τον Τέιτουμ, αλλά εκπνέει το μαξ του Χέιγουορντ. Τίποτα απ όλα αυτά δεν πιστεύω ότι είναι τυχαίο. Το γραψες και εσύ χθες, ο Ντάνυ λειτουργεί με προοπτική 3ετίας-4ετίας+. Στο cap management είναι μανούλα. Δεν τον φτάνει κανείς. Πραγματικά δυσκολεύομαι να θυμηθώ ποια ήταν η τελευταία φορά που δώσαμε υπερβολικό συμβόλαιο. Ίσως ο Τζετ πίσω στο 2012? Που δεν το λες και άλμπατρος, αλλά ΟΚ, εκ του αποτελέσματος μάλλον ήταν λάθος. Υπό αυτό το πρίσμα, έχω πολύ καλό προαίσθημα για το επόμενο συμβόλαιο του Σμαρτ. Αν μείνει, δεν πρόκειται να πάρει τρελά λεφτά. Ή αλλιώς, αν ο Ντάνυ πιστεύει ότι θα βρει τρελά λεφτά στη free agency, αποκλείεται να τον κρατήσει. Φαντάζομαι ωστόσο ότι σε αυτή την περίπτωση θα τον είχε ήδη διώξει, δε θα περίμενε να ρισκάρει τελευταία στιγμή στο deadline.


QUOTE (thalys @ Feb 3 2018, 17:16 ) *

Σωστός, το χα ξεχάσει. Για τα ρούκι συμβόλαια δεν το ήξερα καν. Νόμιζα ότι ίσχυε μονάχα για 3-year vets και πάνω. Ευχαριστώ για τη διόρθωση! smile.gif Πρακτικά λοιπόν, τα 55 μύρια του πρώτου παραδείγματος θα πέσουν αισθητά. Γενικά μιλώντας, ο κορμός των 10 παικτών που ανέφερα από πάνω μου φαίνεται εφικτός στόχος. Με λίγη προσοχή στα εναπομείναντα συμβόλαια, νομίζω ο φόρος μοιάζει διαχειρίσιμος. Εδώ βέβαια μπαίνουμε στα χωράφια του Wyc. Μόνο ο ίδιος ξέρει πόσα είναι διατεθειμένος να πληρώσει.
geo82
Οι Celtics πλέον πρέπει να θεωρούνται το φαβορί στην Ανατολή.
RipCity
btw
QUOTE
Boston willing to listen to offers for Smart
jvalin
QUOTE (RipCity @ Feb 3 2018, 22:28 ) *
btw
Boston willing to listen to offers for Smart

Το διάβασα κι εγώ. Θα ξενερώσω πολύ αν επιβεβαιωθεί...

QUOTE (Woj)
You talk about Marcus Smart, he’s a player that’s available for a first round pick. If a team was willing to give Boston a first, Boston would look at if they didn’t have to take back a lot of money going out in the future. He’s restricted this summer, you don’t know what it will cost to keep him. (...) they can’t pay everybody in Boston and they’re going to have to make decisions. But does a team want to give up a first for a player when they don’t know what it will cost to keep him? I’m not sure that will happen. But I think certainly if they were going to make a move with one of their core guys, there’s potential that it’s going to be Smart.


QUOTE (Bobby Marks)
When you trade a first for a player when you know he’s restricted, you’ll have a qualifying offer, you usually have to exceed what you pay him. For a team that is interested in Marcus Smart you better be doing your homework on the market this summer, figure out what other guards are going to be out there and what would be a home for him. I have a hard time if it’s not Boston, where else is there a home. Two years ago he would be a player who would be getting $13-15 million, now you’re looking in that $8-10 range.


RipCity, τι λες για αυτό? smile.gif
QUOTE
One hypothetical destination that comes to mind is the Portland Trail Blazers, who the Celtics host on Sunday. Whether they’d be willing to give up a first round pick is debatable, but Smart would add some extra defensive prowess to the duo of CJ McCollum and Damian Lillard.

Για Χάρκλες λέει και ένα φερστ... Στρέιτ απ δε βγαίνει. Πρέπει να σας φορτώσουμε και κάνα σαπάκι. Επί του παρόντος δεν επιβεβαιώνεται από κάπου. Παίζει να μην ισχύει καν.

Επίσης έχουμε και τα γνωστά σενάρια για Ρέκε, Λου

Bulpett: Greg Monroe just beginning as Danny Ainge looks to add some bench scoring

Ο Μπάλπετ είναι η εγκυρότερη πηγή σε ό,τι αφορά την ειδησεογραφία των Σέλτικς. Σα να λέμε ο Woj των Σέλτικς. Δε γεννάει ειδήσεις απ το κεφάλι του για να γεμίσει σελίδες. Ό,τι γράφει είναι πάντοτε διασταυρωμένο.

QUOTE (Steve Bulpett)
According to two Western Conference sources, the Celts are still in pursuit of Lou Williams and Tyreke Evans. They have had discussions regarding others, but those two appear to be the main targets as the C’s look to add scoring off the bench.

The key in each of these cases is how much will be required to make a deal. The Celts are said to be willing to part with assets, but Ainge seems to be again holding the line on what he believes is proper value. The strategy has frustrated other clubs and a percentage of the fan base, but it doesn’t appear to be changing.

Memphis has been asking for a first-round pick for Evans, but the Celts haven’t yet been willing to go there. Denver has reportedly offered Emmanuel Mudiay and a second-round pick, and while the C’s could propose something similar, the second -round pick (or picks) they could send would not be very high.

Also, sources say the Celts are being careful with their pursuit of wings. As much as they might be able to gain some level of help at the position, they have told people they do not want to do something that would too greatly impede the progress of Jaylen Brown and Jayson Tatum, who, they believe, will be even better by the postseason because of the minutes they have been getting all year.

But the Celts are still said to be very active in talks.


Λατρεύω το trade deadline! Έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι θα κάνει ο Ντάνυ. Και γενικότερα δλδ έχω περιέργεια για τις κινήσεις των ομάδων, απλά επικεντρώνομαι πιο πολύ στα δικά μας!
RipCity
'Εχω να πω ότι να πάρουμε Σμάρταρο είναι ένα όνειρο που το χω από το καλοκαίρι! Το πρόβλημα βέβαια είναι ότι έχουμε πάρα πολλά λεφτά ήδη δεσμευμένα και το να έχουμε και Nurkic και Smart RFA (χώρια από κάτι τύπου Vonleh και Napier) θα ναι μεγάλο θέμα, μη διαχειρίσιμο μάλλον. Με λίγα λόγια μόνο αν βρούμε τρόπο να ξεφορτώσουμε κανάν Leonard ή Harkless.
jvalin
QUOTE (RipCity @ Feb 3 2018, 23:11 ) *
'Εχω να πω ότι να πάρουμε Σμάρταρο είναι ένα όνειρο που το χω από το καλοκαίρι! Το πρόβλημα βέβαια είναι ότι έχουμε πάρα πολλά λεφτά ήδη δεσμευμένα και το να έχουμε και Nurkic και Smart RFA (χώρια από κάτι τύπου Vonleh και Napier) θα ναι μεγάλο θέμα, μη διαχειρίσιμο μάλλον. Με λίγα λόγια μόνο αν βρούμε τρόπο να ξεφορτώσουμε κανάν Leonard ή Harkless.

Για Χάρκλες λέει και ένα φερστ... Στρέιτ απ δε βγαίνει. Πρέπει να σας φορτώσουμε και κάνα σαπάκι. Επί του παρόντος δεν επιβεβαιώνεται από κάπου. Παίζει να μην ισχύει καν.

Report: Marcus Smart available for first round pick

Όχι ρε Ντάνυ, μη δώσεις Σμάρταρο... sad.gif
RipCity
Νομίζω δε θα το δεχόντουσαν οι Celtics λόγω του συμβολαίου Harkless κι ότι σαπάκι να ρθει μπακ ουσιαστικά δεν υπάρχει. Αν δίνατε+Morris θα το υπογράφαμε με τα δυο χέρια. Γενικά όμως δε βρίσκω λόγο να πάρουν ένα 10άρι συμβόλαιο οι Celtics και συγκεκριμένα παίκτη που ναι ψιλοάχρηστος.
thalys
Μην υπερβάλλουμε πάντως. Η αναφορά για την ανταλλαγή του Σμαρτ λέει:

QUOTE
But I think certainly if they were going to make a move with one of their core guys, there’s potential that it’s going to be Smart


Δε λέει ότι τον έχουν βγάλει στο σφυρί, αλλ'ότι αυτή τη στιγμή ακούνε προσφορές. Το οποίο είναι λογικό γιατί ο παίχτης μπορεί να χαθεί δίχως αντάλλαγμα το καλοκαίρι. Το FO έχει υποχρέωση να διερευνήσει την αγορά και αυτό κάνει.
Pierce
aegeansheed
30 πόντοι από τον 30αρη DeAndre.
Δεν είναι καλό.
RipCity
Απαισιόδοξα τα πράγματα για Kyrie. Αν πάει τελικά για χειρουργείο τότε καταστροφή θα βγει μια πολλά υποσχόμενη χρονιά. Τουλάχιστον υπήρξε βελτίωση των μικρών, με τον Rozier να κάνει απροσδόκητο στεπ απ, οπότε τη νέα χρονιά θα πάνε ξεκάθαρα με στόχο να επιστρέψουν σε τελικούς κι οτιδήποτε λιγότερο θα ναι μεγάλη αποτυχία.
Crash95
QUOTE(RipCity @ Mar 21 2018, 00:22 ) *
Απαισιόδοξα τα πράγματα για Kyrie. Αν πάει τελικά για χειρουργείο τότε καταστροφή θα βγει μια πολλά υποσχόμενη χρονιά. Τουλάχιστον υπήρξε βελτίωση των μικρών, με τον Rozier να κάνει απροσδόκητο στεπ απ, οπότε τη νέα χρονιά θα πάνε ξεκάθαρα με στόχο να επιστρέψουν σε τελικούς κι οτιδήποτε λιγότερο θα ναι μεγάλη αποτυχία.


πω πω σοβαρα ακουστηκε για χειρουργειο? πολυ πολυ κριμα για τους σελτικς αν γινει κατι τετοιο
RipCity
QUOTE (Crash95 @ Mar 21 2018, 12:31 ) *
πω πω σοβαρα ακουστηκε για χειρουργειο? πολυ πολυ κριμα για τους σελτικς αν γινει κατι τετοιο



QUOTE (Shams Charania)
With lack of progress on his ailing left knee, Celtics All-Star Kyrie Irving plans to travel for a second opinion later this week, league sources tell Yahoo.
Crash95
θυμιζει περιπτωση γουολ. λογω κουρασης εχει ενοχλησεις στο γονατο. τον αφησαν να ξεκουραστει αλλα επειδη δεν υποχωρησαν τελειως εκαναν επεμβαση. τωρα ομως δεν υπαρχει χρονος για επεμβαση, οποτε πρεπει να ξεκουραστει και μετα να κανουν θεραπειες για να μπει στα πλει οφ
geo82
http://www.slamonline.com/nba/kyrie-irving...e-knee-surgery/

Τελικά, θα χρειαστεί μια μικροεπέμβαση ο Irving. Με βάση αυτά που διάβασα στο άρθρο, μάλλον υπάρχει πιθανότητα να προλάβει τα playoffs. Η κατάσταση θυμίζει λίγο την περίπτωση του KG το 2009. Πάντως, ακόμη και με αρκετές ελλείψεις, οι Celtics κατάφεραν και κέρδισαν τους Thunder και τους Blazers, αποδεικνύοντας την πολύ καλή δουλειά που γίνεται από το προπονητικό τιμ.
geo82
Ο Irving ανακοινώθηκε ότι θα μείνει έξω 3 με 6 εβδομάδες. Λογικά, θα επιστρέψει κατά τη διάρκεια των playoffs.
sarounas
Έχει ξεφτιλίσει κόσμο και κοσμάκι το νοσοκομείο της Βοστώνης... ΤΙΝΑΦΤΟΙΡΕ smiley.gif
thalys
Καλά θα κάνει ο Μπραντ ν'αρχίσει να κάνει χώρο στο σαλόνι για το βραβείο του προπονητή της χρονιάς. Το Τορόντο έπαιζε πλήρες, οι αναπληρωματικοί γκαρντς της Βοστώνης είχαν έρθει από την G-League κι ο Στήβενς με την ζώνη του μπέρδεψε τους δεινοσαύρους.

Πάλεψαν και οι δύο ομάδες σε όλον τον αγώνα. Στο τέλος η Βοστώνη ανέβασε την άμυνα της, μπήκαν δυο σουτ και το καθάρισε πιο άνετα από όσο θα περίμενε κανείς με βάση την εικόνα του αγώνα.

Θεωρητικά υπαρκτές οι ελπίδες για πρωτιά στην κανονική περιόδο. Στην πράξη δε μου φαίνεται εύκολο. Δεν ξέρω καν αν είναι επιθυμητό, δεδομένης της ρεαλιστικής πιθανότητας να βγουν 4οι οι Καβς. Το ζητούμενο τώρα είναι ν'αποφευχθούν οι Γουίζαρντς στον πρώτο γύρο. Με Ροζίερ και μπάκ απ τους Μπερντ και Άλλεν δεν ματσάρονται οι Μπηλ-Γουόλ.

Η δεύτερη θέση καπαρώθηκε με την χτεσινή νίκη. Αν δεν καίγεται η ομάδα για την πρωτιά, θα έλεγα να ρίξει ρυθμούς και να ξεκουράσει παίχτες, αλλά ποιος να μπει να παίξει; Όποιος δεν έχει τραβήξει πολύ κουπί αυτό το διάστημα, είναι τραυματίας. Άντε να μπουν οι G-Leaguers και ο Γιαμπουσέλε λίγο παραπάνω.
jvalin
(Το θέμα συζήτησης είναι η επόμενη ομάδα του ΛεΜπρον. Γύρω στο 3:00 ξεκινάει να λέει για τους Σέλτικς.)


Όταν το πρωτοδιάβασα, η ενστικτώδης αντίδραση ήταν κάτι σε φάση «καλά ντάξει ούτε καν». Εξακολουθώ να πιστεύω ότι μοιάζει περίπου απίθανο να έρθει, αλλά δεν κρατήθηκα να μην το ποστάρω! tongue.gif
stefkorner
QUOTE (jvalin @ Jun 4 2018, 04:29 ) *
(Το θέμα συζήτησης είναι η επόμενη ομάδα του ΛεΜπρον. Γύρω στο 3:00 ξεκινάει να λέει για τους Σέλτικς.)


Όταν το πρωτοδιάβασα, η ενστικτώδης αντίδραση ήταν κάτι σε φάση «καλά ντάξει ούτε καν». Εξακολουθώ να πιστεύω ότι μοιάζει περίπου απίθανο να έρθει, αλλά δεν κρατήθηκα να μην το ποστάρω! tongue.gif


δεν προσφερεται καν στις στοιχηματικες ,παρα μονο εντασσεται στο οποιαδηποτε αλλη ομαδα περα των 76ers-cavs-rockets-lakers-heat !δινει αποδοση πανω απο 10 ! μην μας παρεις το λαιμο σου.. rolleyes.gif !κακως νομιζω ανοιξα να το δω smiley.gif
mixalisgate7
QUOTE(Sportando)
According to David Pick, the Boston Celtics are seriously interested in signing American guard Brad Wanamaker, who led European powerhouse Fenerbahce to the Turkish championship and was named MVP of the Finals. Orlando, Brooklyn, Miami, and Philadelphia are showing interest in him as well, according to Pick.


ΠΗΓΗ
RipCity
Δε μου κάνει εντύπωση, σίγουρα έχει θέση στο ΝΒΑ βλέποντας κάτι guard που κυκλοφορούν.
mixalisgate7
QUOTE(Adrian Wojnarowski)
EuroLeague guard Brad Wanamaker is finalizing a deal to join the Boston Celtics next season, league sources tell ESPN.


ΠΗΓΗ
drunk guy
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 25 2018, 22:43 ) *

αρα φευγει ο larkin και ισως γυρισει ευρωπη?
mixalisgate7
QUOTE(drunk guy @ Jun 25 2018, 23:17 ) *
αρα φευγει ο larkin και ισως γυρισει ευρωπη?


Free agent είναι αν δεν κάνω λάθος, κάπου είχε πάρει το μάτι μου πως θέλει να παραμείνει στο NBA.
geo82
http://www.espn.com/nba/story/_/id/2489608...signing-celtics

O Kyrie λέει ότι θέλει να παραμείνει στη Βοστόνη, κάτι απολύτως λογικό με δεδομένη την κατάσταση στην ομάδα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.