Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BasketForum Basketball Meeting III
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
Pages: 1, 2
dizzy_fingers
Λοιπόν!

Κι επίσημα πια, την Κυριακή 11 Ιουνίου στις 18:00 θα βρεθούμε για να παίξουμε το μπασκετάκι μας, που τόσο μας έχει λείψει...

To venue άλλαξε!!!

Θα παίξουμε στο κλειστό του Σπόρτινγκ!!!

Ραντεβού λοιπόν, στις 18:00 όπως είπαμε, στον ηλεκτρικό σταθμό του Αγ.Ελευθερίου.

Όσοι θα έρθετε πρώτη φορά, στείλτε μου πμ, ώστε να αλλάξουμε τηλέφωνα, ή να σας πω λεπτομέρειες για το πως να μας...καταλάβετε biggrin.gif.

Απ'ότι έχω καταλάβει, θα είμαστε:
dizzy
tsops
harris
leonkalf
live_strong (θα παίξεις και μπάσκετ μαμά? tongue.gif)
Δρομέας7
ενώ υπολογίζω πάντα σε fatboy και suspect.

Ασφαλώς, αναμένεται οι συμμετοχές να αυξηθούν μέχρι την Κυριακή... wink.gif
tsops
Επιβεβαιώνω...είμαι μέσα για ατέλειωτο μπασκετάκι....θα λιώσουμε! wink.gif
Warrior
Και γω θα ειμαι εκει,αφου ξεπερασω κατι "τεχνοκρατικες" δυσκολιες! laugh.gif
Anaz
Νομιζω θα ερθω κ εγω..Ευκαιρια να σας γνωρίσω...! biggrin.gif
Τωρα για το αν θα παιξω,θα το αποφασισω αφου διαπιστωσω την αγωνιστικη κατασταση που βρισκομαι...(αλλα κ την δική σας.. tongue.gif )
Αλλα θα παω με τους καλούς.. blech.gif
Απο Πειραια πως να ερθω??ηλεκτρικο Ομονοια κ μετα Μετρο??

Ο φίλος μου ο morfi δεν θα΄ναι??? shot.gif 19.gif tongue.gif
Bonzo
Ηλεκτρικό μοναστηράκι και μετά μετρό Anaz

Δεν μπορώ να καταλάβω εμένα γιατί δε με υπολογίζει κανείς τώρα τελευτέα..sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
Εκτός απροοπτου είμαι και γω μέσα και θα το πω και στον Dominique
tsops
QUOTE(Bonzo @ Jun 8 2006, 08:05 PM)
Ηλεκτρικό μοναστηράκι και μετά μετρό Anaz

Δεν μπορώ να καταλάβω εμένα γιατί δε με υπολογίζει κανείς τώρα τελευτέα..sad-smiley-009.gif  sad-smiley-009.gif  sad-smiley-009.gif
Εκτός απροοπτου είμαι και γω μέσα και θα το πω και στον Dominique
*


Ο Dizzy πάντως σε υπολόγιζε οπότε... biggrin.gif

Ρε κόσμος που θα μαζευτεί το 3ήμερο! Morfi, αν δεν έρθεις θα τιμωρήσω το Χάρη με δημοσιογραφική διαθεσιμότητα (άσχετο) blink.gif

Ε ρε πλάκες που έχουν να γίνουν. Anaz, η αγωνιστική κατάσταση είναι εύκολο να περιγραφεί. Ο leonkalf θα σουτάρει ασταμάτητα από τα 8μ. και ο Μόρφιους θα βαράει εμένα tongue.gif
morfi
QUOTE(Anaz @ Jun 8 2006, 09:14 PM)
Ο φίλος μου ο morfi δεν θα΄ναι??? shot.gif  19.gif  tongue.gif
*

Αφου θα ερθεις κι'εσυ...
Θα τα πουμε στο γηπεδο... shot.gif


QUOTE(tsops @ Jun 9 2006, 12:55 AM)
Ρε κόσμος που θα μαζευτεί το 3ήμερο! Morfi, αν δεν έρθεις θα τιμωρήσω το Χάρη με δημοσιογραφική διαθεσιμότητα (άσχετο) blink.gif
*

Θα ερθω!Και αυτο ειναι απειλη...

QUOTE(tsops @ Jun 9 2006, 12:55 AM)
Ε ρε πλάκες που έχουν να γίνουν. Anaz, η αγωνιστική κατάσταση είναι
εύκολο να περιγραφεί.  Ο leonkalf θα σουτάρει ασταμάτητα από τα 8μ. και ο Μόρφιους θα βαράει εμένα tongue.gif
*

Μορφιους... μου αρεσει.... λοιπον ετσι θα με φωναζετε απο εδω και περα... μορφιους... banana.gif

Ωραια κοπελα στο μπαρ:Τι ομορφο αγορακι που εισαι... Πως σε λενε καλε?Τι κανεις μετα?"
morfi: (με υφος εγω ειμαι ο ενας και μετα κανενας) μορφιους κοπελια... μορφιους... and i am very busy...
morfi
dizzy δεν παμε εκει που ελεγε ο warrior?Στο γηπεδακι που ειναι απεναντι απο το ξεναδοχειο... που ειναι τα μοντελα... wub.gif
Dromeas7
QUOTE(morfi @ Jun 9 2006, 01:22 AM)
dizzy δεν παμε εκει που ελεγε ο warrior?Στο γηπεδακι που ειναι απεναντι απο το ξεναδοχειο... που ειναι τα μοντελα...  wub.gif
*



ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Εκεί πάω συνέχεια ρε!!!Φίλε Μόρφιους δεν λεει γιατί πέρα απο μοντέλα έχει και πολλά παιδάκια με τα οποία δεν την παλεύεις και μπασκετάκι παίζεις 1 στις 10.. 68.gif

Παιδιά εγώ μάλλον δεν θα έρθω γιατί θα παω για μπανάκι!!!

Πάντως είμαι σε πολύ καλή φόρμα μιας και πάω 2 φορες την εβδομαδα...Εκεί στα μοντέλα παω...

Πάντως κρίμα γιατί θα ήθελα να γνωρίσω τα παιδιά που δεν ήταν τις άλλες φορες...

Πάντως ένα θα σας πω να ευχεστε να έρθει ο fatboy για να απολαύσετε λίγο showtime...

Ελπίζω να πάμε και την άλλη Κυριακή...C Ya niggazzzzzzz cool.gif
Dromeas7
Έχω πει 3 πάντως σερί...

χμμμ το λεξιλόγιο μου τα σπάει.... 68.gif
morfi
QUOTE(Dromeas7 @ Jun 9 2006, 02:03 AM)
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ  Εκεί πάω συνέχεια ρε!!!Φίλε Μόρφιους δεν λεει γιατί πέρα απο μοντέλα έχει και πολλά παιδάκια με τα οποία δεν την παλεύεις και μπασκετάκι παίζεις 1 στις 10.. 68.gif
*

Μα δεν θελω να παιξω μπασκετ... cool.gif

QUOTE(Dromeas7 @ Jun 9 2006, 02:03 AM)
Πάντως είμαι σε πολύ καλή φόρμα μιας και πάω 2 φορες την εβδομαδα...Εκεί στα μοντέλα παω...
*

Καλα κανεις αγορι μου...πηγαινε να δεις... πηγαινε να πιασεις... πηγαινε να διαδωσεις το τηλεφωνο μου στην ομορφη ναυαγοσωστρια και στις κοπελιες που ειναι τοπλες... wink.gif

Και σου φυλαγα μια εκπληξη... μια εμφανιση των κλιππερς... την επομενη φορα...
Anaz
Που ειναι ρε παιδια ολα αυτα??? w00t.gif ΕΚΕΙ να παμε!!!!!!!!!!!! Τι μπασκετ τωρα κ μαλακιες.... fast.gif

Morfious αρχισα ηδη προπονηση.. icon_workout.gif
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 8 2006, 05:39 PM)
live_strong (θα παίξεις και μπάσκετ μαμά? tongue.gif)




Εεεε !!!! blink.gif δε νομίζω ότι θα παίξω…μη τρελαθούμε και τελείως!!! w00t.gif Είπαμε να παίξετε μπασκετάκι wos_sport5.gif όχι να παρακολουθήσετε μαύρη κωμωδία… 24.gif 24.gif
Εγώ άλλωστε είμαι των διοικητικών δεν είπαμε; icon_blahblah.gif hammer.gif
Πραγματικά δεν ξέρω αν θα έρθω…θα δείξει!!! cool.gif
Πάντως εύχομαι να το ευχαριστηθείτε!!!! icon_wave.gif
tsops
QUOTE(morfi @ Jun 8 2006, 11:21 PM)
Θα ερθω!Και αυτο ειναι απειλη...
*


Η λίστα μεγαλώνει και αυτό είναι ευχάριστο (σε περιμένω μικρή μου μπανανοχορεύτρια)

Άντε, βάλτε τα σκισμένα σας πανιά, φορέστε τα παλιά σας (παίζουμε σε ανοιχτό) λάστιχα και πάμε να ξεδώσουμε λιγάκι biggrin.gif
hagi
Παίδες θα προσπαθήσω να έρθω και γω αλλά θα φύγω για Σαββατοκύριακο και δεν ξέρω αν θα προλάβω να γυρίσω μέχρι εκείνη την ώρα..

Αν προλάβω θα έρθω σίγουρα γιατί θέλω να γνωρίσω την παρέα από κοντά και δεν έχει τύχη μέχρι τώρα...
fragos
ειμαι και εγω μεσα σχεδον σιγουρα.
morfi
QUOTE(Anaz @ Jun 9 2006, 06:50 AM)
Morfious αρχισα ηδη προπονηση.. icon_workout.gif
*

Για μποξ? banana.gif 24.gif
HOULIGAN76
Αντε να δημιουργήσουμε και ομάδα και σε μια δεκαετία θα πάρουμε πρωτάθλημα της α1! biggrin.gif biggrin.gif
Διοργανώνετε πολλές τέτοιες εκδηλώσεις?
Σας ζηλευω που μερικοί παίζετε μπάσκετ!!Δυστυχώς η αφεντιά μου έχει να παίξει καμιά διετία. angry_red.gif angry_red.gif
Ελπίζω κάπου το φθινόπωρο να κάνετε ενα τέτοιο πάρτυ για να σας τρελάνω στα αστοχα σούτ.
Απαιτώ λεπτομέρειες για το πάρτυ της Κυριακής την επόμενη.
ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ! icon_drunk.gif 41.gif
dizzy_fingers
Όπως είδατε, έκανα νέο τόπικ (B-Forum Basketball meeting 3) καθώς:

1) Η συνάντηση τείνει να γίνει η μεγαλύτερη που έχει γίνει ποτέ στην ιστορία του φόρουμ wav.gif
2) Τελικά, θα παίξουμε όχι στο ανοιχτό των αμπελοκήπων αλλά....ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟΥ ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ!!!!!

Τα έγραψα στο πρώτο ποστ, τα γράφω κι εδώ:

Ραντεβού αυτήν την Κυριακή 11-6-2006, στις 18:00 στον ηλεκτρικό σταθμό του Αγ.Ελευθερίου (το κλειστό είναι 20 μέτρα από εκεί).

Συμμετοχές, απ'ότι βλέπω μέχρι στιγμής:
dizzy
harris
tsops
morfi
bonzo
dominique
leonkalf
warrior
anaz
fragos
keyser_soze
ενώ υπολογίζω και σε
suspect
fatboy

Αρκετοί είμαστε ε? w00t.gif

Hagi, έχει μαυρίσει το μάτι μας για να σε δούμε κάποια φορά biggrin.gif.
Προσπάθησε να έρθεις wink.gif.

Επίσης, Papaloukas4ever (θέλουμε στατιστικά του αγώνα!!!!) και όποιος άλλος ντρέπεται και δε μας μιλάει...biggrin.gif
Ελάτε! Θα είναι μοναδική η ευκαιρία να πατήσετε το παρκέ ενός από τα πιο ιστορικά γήπεδα στη χώρα μας....
Bonzo
Βγάλε τον Dominique εκτός γιατί τραυματίοτηκε
harris
Βάλε και δυο ακόμα wink.gif

Παίδες όσο περισσότεροι είμαστε τόσο καλύτερα... Αφού μπορέσαμε να κλείσουμε το γήπεδο, πρέπει να ξεσκιστούμε στο μπασκετάκι... w00t.gif laugh.gif
kolossos
Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να έρθω για ευνόητους λόγους... Έτσι και αλλιώς έχω ήδη προγραμματισμένη επισκέψη για αυτό το γήπεδο (που όταν το είδα πρώτη φορά απέξω νόμιζα ότι ήταν πολυκατοικία icon_drunk.gif ) και θα έρθω με άγριες διαθέσεις. Έτσι για να αποκατασταθεί η τάξη από τις 2 προηγούμενες επισκέψεις tongue.gif
suspect
σημερα παιζω μπαλα.
Ελπιζω αυριο να ειμαι ζωηρος και να ερθω.

Τι ελπιζω δηλαδη, που με βλεπω να ερχομαι νωριτερα!

smile.gif
dizzy_fingers
Όλη μέρα το σκέφτομαι το μπασκετάκι....άντε να έρθει το απόγευμα...

Α! Όσοι είναι να έρθετε, θέλω να επιβεβαιώσετε ότι θα έρθετε.
Μην περιμένουμε πάλι, όπως την προηγούμενη φορά, και δεν εμφανιστείτε μερικοί μερικοί... wink.gif
Keyser_Soze
15,5 ώρες έμειναν Dizzy...Υπομονή...
fragos
επιβεβαιωνω για μενα και τον bonzo.
Anaz
Υπαρχει μια πιθανοτητα να μη μπορεσω τελικα... sad.gif
Θα ξερω το απογευμα..Για το κλειστο του Σπορτινγκ να κατεβω "κατω πατησια"???(edit:Τωρα προσεξα καλυτερα το post του dizzy..:"αγιος Ελευθεριος")
dizzy_fingers
Στείλε μου ένα μήνυμα, να ξέρω. wink.gif

Ο Σταθμός είναι Άγ.Ελευθέριος.
Γι'αυτό έχουμε δώσει εκεί ραντεβού. wink.gif

Frago, ήσουνα την προηγούμενη φορά μήπως μαζί με Bonzo + Dominique?
Anaz
QUOTE
Στείλε μου ένα μήνυμα, να ξέρω.
PM??
dizzy_fingers
Στο κινητό.
Δε σου έστειλα το νούμερό μου?
Anaz
Σε pm το'στειλες??Που το βλεπω??
dizzy_fingers
Ναι στα pm.

Ακολούθησε αυτό το λινκ:
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?act=Msg

Κάπου εκεί θα βρεις ένα μήνυμά μου (χθεσινό-προχθεσινό).
Αν δεν το βρεις, πες μου να σου ξαναστείλω.

Προσπάθησε να έρθεις πάντως wink.gif.
Anaz
Α,οκ!!Τhanks!!Θα σου στειλω κατα τις 5..!
Θα προσπαθησω,γουσταρω πολυ να σας γνωρισω..
Εξαλλου τοση προπονηση εκανα να δω τον Morfius!! icon_workout.gif 19.gif
dizzy_fingers
Πάρε νούμερο και περίμενε στη σειρά σου! 19.gif
Αρκετοί βλέπω, θέλουν να συναντήσουν την Μορφή biggrin.gif:.


Πώπω, ακόμη έξι ώρες....
Πρέπει να διαβάσω και μάλλον δεν πρόκειται παιδιά...δεν έχω το μυαλό να συγκεντρωθώ. icon_bored.gif
tsops
Η ώρα είναι 14:15....χεχε ugly_tocktock.gif

Κάντε μπάνιο, λουστείτε....μη βάλεις κραγιόν μόρφιους, θα μας παρεξηγήσουν tongue.gif
dizzy_fingers
Ανεβαίνει ο πυρετός της αναμονής!!!!!!!!!
wav.gif

Δεχόμαστε και συμμετοχές της τελευταίας στιγμής.
Θα ξαναμπώ στις 4 περίπου, για να τσεκάρω μήπως έρθει κι άλλος wink.gif.


Πωωωπωωω......καιρό έχω να νιώσω έτσι για να παίξω μπάσκετ.
Κι έχω ένα συναίσθημα πως θα περάσουμε φανταστικά.....
leonkalf
Μη με περιμένετε στο σταθμό του τρένου.
Θα έρθω κατευθείαν στο γήπεδο.
Ίσως δεν είμαι εκεί στις 6 ακριβώς,αλλά θα έρθω.
Keyser_Soze
Έλα κι έμεινε μόνο 1 ωρα...!!! (και μισή ώρα για να ξεκινήσω να κατεβαίνω)
dizzy_fingers
Η καλύτερη μπασκετική συνάντηση που έχει γίνει μέχρι τώρα.....
Αύριο θα δώσω περισσότερες λεπτομέρειες γιατί τώρα....χώμα biggrin.gif
tsops
Μάλλον είμαι ο πρώτος που μπαίνω μετά τη σημερινή "πρώτη" του Dizziakou! Λοιπόν, καταρχάς ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Χάρη που έκλεισε το γήπεδο και στο Dizzy που το οργάνωσε! 41.gif

Όπως είπαμε αυτή είναι μόνον η αρχή γιαυτό που θα επακολουθήσει!

Εγώ προσωπικά έφυγα από το κλειστό του Σπόρτιγκ με ένα μπλοκάκι σημειώσεις! laugh.gif

Δεν μπορώ λοιπόν να αντισταθώ σε μία μικρή τεχνική ανάλυση. Πάμε λοιπόν :

1. Dizzy Fingers

Απλός και ουσιαστικός, ο γόνος του streetball. Λάτρης της "μπογιάς", εκμεταλεύεται του συμπαίκτες του με τέτοιο τρόπο ώστε η μπάλα να μπει στο πλεχτό όχι μόνο ουσιαστικά αλλά και εντυπωσιακά. Το σώμα του σηκώνεται παράλληλα με το καλάθι, καλός στις ψηλές φάσεις, θέλει δουλειά όμως στη ντρίπλα torture.gif

2. Harris

Ο άνθρωπος με το μοναδικό 45/44 τρίποντα που έχει γραφτεί στην ιστορία ohmy.gif Ξε....χαρβαλώθηκε ο καρπός του σήμερα και η σχέση του με το πλεχτό ήταν ιδιαίτερα ερωτική. Το τόπι πήγαινε "καρφί" μέσα από όπου κιαν στηνόταν. Τον περιμένω με περισσότερο πλουραλισμό την επόμενη φορά, γιατί "τόχει".

Οι συμπαίκτες μου πρώτοι...

3. Suspect

Ο παίκτης "βαρόμετρο". Η μπάλα στα χέρια του πάντα καίει σαν καυτό βούτυρο. Στο 3p, στο drive, στο 1-1, ο suspect είναι η μόνιμη απειλή που αν βρεθεί σε καλή μέρα, καταστρέφει το νεyρικό σύστημα του αντιπάλου και τον στέλνει με ταξί στο Ερρίκος Ντυνάν! tongue.gif

4. Keyser Soze

Η ήρεμη δύναμη. Λάτρης του rebound, ομαδικός, ποστάρει όπως και στο forum, λίγο και ουσιαστικά. "Βλέπει" γήπεδο, "βλέπει" την ομάδα και "βλέπει" την ικανοποίηση ακόμα και μέσα από ένα απλό σκριν.

5. Anaz

Η έκπληξη - το χρήσιμο εργαλείο. Πηδάει ως σωστός χριστιανός (στο θεό), πραγματικά είχε κάνει προπόνηση (γυμνασμένος) και αν και παραπονείτο ότι η σχέση του με το τόπι ήταν πρό 4αετίας, τα πήγε περίφημα. Μαχητής όπως ο Keyser, συμπλήρωναν ο ένας τον άλλο σωστά (τα μπλοκ μας μόνο ήταν λίγο ανύπαρκτα, ε? 45.gif )

Οι...άλλοι

6. fragos

Η ουσία. Αθόρυβος, ουσιαστικός, πάντα εκεί όταν έπρεπε. Σουτ μέσης απόστασης, πολύ καλό timing στο πάτημα του rebound, κατέβασε τα boards που ήταν απαραίτητα (μέτρησα τουλάχστον 11 μεταξύ μας). Amateur μόνον στα post του forum! smile.gif

7. Leonkalf

Αγόρι μου...Το είπα στον Dizzy και στον Χάρη, το λέω και εδώ. Πληρότητα κινήσεων, άνεση ντρίπλας, έψαχνε ανηλεώς το 3p ως γνήσιος σουτέρ. Φαίνεται ότι έχει δουλέψει πολύ σκληρά προσωπικά και βγαίνει σε κάθε του κίνηση. Ιδιαίτερα ευγενής (με έπαιξε πολύ διακριτικά και με μεγάλο σέβας αν και δεν έπρεπε wink.gif ), αλλά ουσιώδης.

8. Fatboy

Το καλό κρασί γίνεται καλύτερο όσο μεγαλώνεις. Έμπειρος και μεστός στις κινήσεις του, έπαιρνε τις φάσεις πάνω του όταν έπρεπε χωρίς όμως να γίνεται ατομιστής. Πολλές φάσεις μπορεί να μην του βγήκαν σήμερα, φάνηκε όμως ότι το παλληκάρι το έχει ταλαιπωρήσει πολλά χρόνια το τόπι και το κατέχει 41.gif

9. Bonzo

Κατηγορία "ήρεμη δύναμη". Παρών σε όλες τις φάσεις, σάρωσε τα boards, είχε δικές του όλες τις φάσεις της μπογιάς, ομαδικός, έψαχνε τον συμπαίκτη του για να βγει πιο σωστά η πάσα. Ελαφρύς αλλά γρήγορος, προσπαθούσε να βγαίνει στο rebound πίσω από τον αμυνόμενο.

10. morfi

Ο Μόρφιους μου. Αγωνιστής με πρωτοφανή καρδιά, κόντεψε να σκίσει το πανί του (μπλούζα) από τα αλλεπάλληλα μπλονζόν. Δεν αφήνει τόπι για τόπι, ακόμα και αν κατευθύνεται.....στη κερκίδα. Πάθος για τις γυναίκες, πάθος και για τη μπάλα. Δεν την άφησε από τα μάτια του στιγμή. Super! cool.gif

11, 12

Οι 2 γυναίκες της παρέας, η γυναίκα του Νίκου και η Μίνα. Άλλη μία τρανή απάντηση στους πολέμιους του γυναικείου μπάσκετ : μας τσάκισαν τα κόκκαλα. Τρέξιμο, καλό σουτ και ώριμες επιλογές, μας έστειλαν συνοπτικά στον οφθαλμίσατρο για τσεκάπ!

Ο 13 ήμουν εγώ αλλά ποτέ δεν σχολιάζω τον εαυτό μου blink.gif

Εγώ προσωπικά πέρασα πολύ ωραία (αν και δυστυχώς έπρεπε να φύγω και δεν το ευχαριστήθηκα όσο ήθελα) και προτείνω η σημερινή συνάντηση να γίνει trend. Μέχρι και Θεσσαλονίκη ανεβαίνω να παίξω και με τα παιδιά εκεί!

Α, βγάλαμε και τρελή φωτό - ντοκουμέντο. Φαντάζομαι ο Dizzy θα κάνει το αντίστοιχο post. Όπως θα δείτε, το πιο ωραίο παιδί είναι αναμφισβήτητα ο Μόρφιους που φυσικά πήρε τη πόζα - morfi!
suspect
Για μια ακομα φορα περασαμε πολύ ωραια, οποιος δεν ηρθε ας προσεχε, να τσακιστει να ερθει στο επομενο, παιξαμε, γελασαμε, χασαμε, κερδισαμε, ξαναπαιξαμε, ξαναγελασαμε, ξαναχασαμε μεχρι που εξαντλημενοι αποχωρησαμε.

Μπραβο στον Χαρη και ευχαριστουμε πολύ για το γηπεδακι, μπραβο στον Σπυρο για τη διοργανωση. Κανονιστε για αμεση επαναληψη event!

Προσηλθα στο γηπεδο ελαφρως συγκινημενος.
Παρκε που πατησε ο τζορνταν, ο νταμινικ, ενας από τους αγαπημενους μου ever στην Α1, ο Μιτσελ Ουιγκινς, ο Γκαλης και ποσοι αλλοι παιχταραδες που περασαν από το ελληνικο μπασκετ…

Για το πώς χωριστηκαν οι ομαδες, δεν μπορω να μιλησω καθως τα εκατομμυρια λιτρα του αλκοολ με κανουν και ξεχνω. Θα μιλησω ατομικα για τους συμμετεχοντες:

Τωρα πια βεβαιωθηκα.
Όταν μεγαλωσω θελω να γινω σαν αυτόν.
Το καμαρι του μπασκετφορουμ, ο αρχοντας του γηπεδου, ο σπορ και θεαμα ο ιδιος, η αυτου μεγαλειοτης ο misteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer morfiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Τι να πω.. δεν παιζεται ο ανθρωπος!!!
Τι βουτιες, τι αλματα, τι εκτιναξεις, μπερδευε συμπαικτες και αντιπαλους, μας εκανε χαζους, μας εκανε να κλαιμε από τα γελια, να κανει τον bonzo να αναρωτιεται για κανα μισαωρο τινος είναι η μπαλα, αν μπηκε ο ποντος, ποιος την εβγαλε κλπ.
Απιθανος!
Morfi, εισαι το προτυπο μου. Σε θαυμαζω!

Περναω στον αρχοντικο, ουσιαστιακο και όπως τον ειχα χαρακτηρισει από το ματσακι στους αμπελοκηπους, ως τονι παρκερ ο οποιος προσηλθε μετα της συζυγου και αμφοτεροι αποτελεσαν ένα διδυμο φωτια! Fatboy κυριες και κυριοι, ο ανθρωπος ελατηριο με τους 987459 τροπους για να σκοραρει.

Εκτος από τον morfi, μορφη επισης και ο κοουτς tsop ο οποιος στα διαλειμματα μας εκανε ειδικα μαθηματα προπονητικης σε γυναικειο τμημα και πληροφοριες που αναφερουν ότι ο morfi επαιζε μονο και μονο από τη μερια που συζητουσαμε για να ακουει τι λεγεται, ελεγχονται ως ανακριβεις.
Ο tsop όμως και εντος γηπεδου παρεδωσε μαθηματα απλου και αποτελεσματικου μπασκετ και ηταν σπουδαιος συμπαικτης.

Παω στον ζελικοοοοοοοοοοοοοοοοοο ρεμπρατσαααααααααααααααααα!
Ο dizzy, ανικητος όπως παντα κατω από το καλαθι, πλαστικος, δυνατος και ευστοχος.
Μεγαλη δυναμη κοντα στο καλαθι!

Και περναω στον πιο βαρετο παικτη του γηπεδου τον bonzo.
Πρεπει να πηρε πανω από 8754897532 ριμπαουντ, να εβαλε μπολικα καλαθια και να ανανεωσε τις επιθεσεις της ομαδας του παμπολλες φορες. Οπου χαμενο σουτ και να σου ο bonzo να παιρνει τη μπαλα, λες και τη μαγνητιζε! Από ένα σημειο και επειτα ηταν σκετη απογοητευση. Ή θα το εβαζαν, η θα επαιρνε το ριμπαουντ ο bonzo.

Μας ηρθε και ο leokalf ψυχρος και δολοφονος. Σουτ φαρμακειο και από διεισδυση, πολύ δυσκολα κοβεται.

Χαρης: δεν ηταν σε φορμα, δεν γελασαμε οσο την προηγουμενη φορα αλλα το τριποντο από την κορυφη το χει όπως ο dizzy το λεϊ απ

Μινα: η φιλη του Χαρη με το φαρμακερο σουτ από μεση αποσταση. Ο κοουτς Τσοπ δεν εχασε ευκαιρια, εβγαλε από το μαγικο βαλιτσακι του συμβολαια, ρητρες και η Μινα βρηκε από ένα μονο, ομαδα για 10 χρονια!

Kaiser soze: δυναμικος power fwd, αποτελσματικος και παλεψε πολύ στην αμυνα

Δυστυχως τα γεραματα με κανουν και ξεχναω τα nicks 2 παικτων. Ο ενας με τη φανελλα του κομπι και ο άλλος ο αμιλητος.
Ο «κομπι» αφου ζεσταθηκε μια και ειχε καιρο να παιξει, ηταν πολύ επικινδυνος και περιορισε τον fatboy κανοντας εξαιρετικη δουλεια στην αμυνα.
Ο αμιλητος, μπορει να μη γεμιζει το ματι αλλα ηταν μεγαλος μαχητης στα ριμπανουντ, καλος αμυντικος και στο ζωγραφιστο εβαλε αρκετα καλαθια.

Ωραια ηταν να το ξαναματακανονισουμε αμεσα!
suspect
κοουτς!!

τωρα ειδα το ποστ σου, σε ευχαριστω αλλα ημουν σε κακιστη βραδια!

πρεπει να ξαναπαιξουμε!

smile.gif
dizzy_fingers
Click to view attachment


Νομίζω πως τα της τεχνικής ανάλυσης, τα έγραψαν με περίσσιες λεπτομέρειες ο coach και ο suspect, οπότε δεν έχω να συμπληρώσω τίποτα.

Απλά θα γράψω μερικές εντυπώσεις από αυτήν τη συνάντηση που ήταν η καλύτερη που έχει γίνει ποτέ στο bforum, μέχρι την επόμενη ασφαλώς:

- Με τον Χάρη καταφθάσαμε από νωρίς νωρίς...στις 17:00 περίπου. Προσπαθήσαμε να σκουπίσουμε λίγο το παρκέ, αλλά η ζημιά που είχαν κάνει, κάποια συνεργεία (αποστήλωσης tongue.gif) πιθανότατα, γεμίζοντας με σκόνη το παρκέ, ήταν αδιόρθωτη (δεν είχαμε και καμία σοβαρή σφουγγαρίστρα να κάνουμε τη δουλειά μας οι καθαρίστριες).
Έτσι το παρκέ γλυστρούσε, εκτός από τα σημεία που σκούπιζε ο morfi με τις πτώσεις του laugh.gif.
Ζητάω συγνώμη για αυτό το γεγονός, αλλά και γιατί με γλυστερό παρκέ δε μπορέσατε να θαυμάσετε τις πλήρεις ικανότητές μου cool.gif.

- Οι γυναίκες της παρέας δεν είχαν καθόλου διακοσμητικό ρόλο, για όσους μπορεί νόμιζουν το αντίθετο. Η Μίνα δεν έχανε σουτ από τα 3-4 μέτρα, ενώ η Τζίνα έδειξε ότι αυτοί οι Γιουγκοσλάβοι....το έχουν μέσα τους το μπάσκετ τελικά.... 41.gif
Ο Fatboy, πάντως, έτσι που μάλωνε τη γυναίκα του που δεν έκοβε, θα πρέπει να έφαγε πολλή παντόφλα το βράδυ!!! laugh.gif

- Fragos!!!! Απίστευτη συνέπεια στο σουτ! Όποτε σημάδευε το ταμπλό, ΔΕΝ ΑΣΤΟΧΟΥΣΕ! Εκνευριστικά εύστοχος, αν με ρωτήσετε (αφού δεν ήμουν στην ίδια ομάδα μαζί του).

- Ο Anaz ΕΙΝΑΙ "ΦΕΤΕΣ"!!! w00t.gif 24.gif tongue.gif
Παρόλο που ισχυριζόταν ότι έχει καιρό να παίξει, το στυλ του ήταν αψεγάδιαστο.
Ειδικά, στα fade away, ήταν αξιοπρόσεχτος ο τρόπος με τον οποίο κατάφερνε να διατηρεί την ισορροπία του στον αέρα και να κρατάει καρπό στο σουτ. 41.gif

- Η ευστοχία του Χάρη δε μετράει 33.gif. Το γήπεδο είναι δικό του και το έχει μάθει καλά tongue.gif. Όχι ότι και σε άλλες μπασκέτες δεν βάζει....αλλά το έχω παράπονο ρε παιδί μου να σε δω μια φορά να κάνεις ένα μπάσιμο tongue.gif.

- Ο Leonkalf, βασικά, ήταν όπως τον περίμενα! biggrin.gif
Λες και ήρθε κατευθείαν από την προπόνηση της ομάδας του. Λυπήθηκα που δεν είδα πολλά match up Leon-Fatboy.

- Βοnzo....το χέρι μου πονάει ακόμα από τις πολλές τάπες που σου έκανα! blech.gif

- Ο Keyser Soze που έφυγε νωρίς για..."δουλειές" biggrin.gif ήταν ένας Σακ από μόνος του. Ανυπομονώ να μάθω, πως πήγε η έξοδος wink.gif.

- Ο morfi νομίζω πως έδωσε ρέστα χθες 41.gif.
Κι όχι απαραίτητα για τις μπασκετικές του ικανότητες laugh.gif tongue.gif.

- Fatboy και suspect, κινήθηκαν στα συνήθη υψηλά τους στάνταρ.
Το παράπονό μου με τον fatboy, είναι πάντα ότι δεν έχω αρκετές δυνάμεις να τον μαρκάρω όσο θέλω...
Το παράπονό μου με τον suspect, είναι πάντα ότι έρχεται με ποδοσφαιρική ένδυση στα meeting tongue.gif.

- Τsops....ομολογώ πως δεν τον πρόσεξα τόσο μέσα στο παρκέ, όσο εκτός όπου έκανε πιο έντονη την παρουσία του.
Κάποια στιγμή θα ήθελα να παρακολουθήσω συζήτηση-συνέντευξη tsops με suspect....

QUOTE(tsops)
Απλός και ουσιαστικός, ο γόνος του streetball....
θέλει δουλειά όμως στη ντρίπλα

Πάρτε τον hot sauce...βγάλτε του την τρίπλα (και το χρώμα tongue.gif) και σας μένει...εγώ!
Χμ...δεν μένουν και πολλά ε? dry.gif


Τέλος, να στείλω το μήνυμά μου σε κάποιους κάποιους που δεν παρευρέθηκαν λόγω γκομενοδουλειών σε κάτι...Ραφήνες....πως χάσατε κύριε που δεν ήρθατε, για μία ακόμη φορά tongue.gif.


Η επόμενη συνάντηση δε θα αργήσει!
Συγκεκριμένα θα τα ξαναπούμε αυτήν την Κυριακή!
Ώρα και σημείο συνάντησης (το οποίο αναμένεται να είναι πάλι σπέσιαλ wink.gif )θα ανακοινωθούν εντός βδομάδας είτε από αυτό το τόπικ, είτε από καινούριο.
Keyser_Soze
Αυτό ήταν ΜΠΑΣΚΕΤ!! Αυτοί ήταν παίχτες!! Αυτή ήταν ατμόσφαιρα!!
Μόνο εγώ ο μ@λ@κ@ς έπρεπε να φύγω νωρίς γ@μώ τις γκόμενες μου (τουλάχιστον πέρασα καλά tongue.gif )!!
Έχασα και τις αναμνηστικές φωτογραφίες, όχι τίποτε άλλο...

Όσον αφορά τ' αγωνιστικά τώρα:

ΚΑΙΖΕΡΙΑΚΟΣ (δε σας χάλασε που έδωσα το όνομα μου στην ομάδα, ε; biggrin.gif )
Tsops: Μεγάλος δάσκαλος, μεγάλος coach και μεγάλη προσωπικότητα. Η εμπειρία του έκανε μπαμ και η σιγουριά που έδινε σε μας τους συμπαιχτες του όποτε είχε τη μπάλα στα χέρια του ήταν μοναδική. Ανυπομονώ από Σεπτέμβρη να ξαναπαίξουμε γιατί νομίζω ότι μπορώ να μάθω κάποια πολύ ουσιαστικά πράγματα δίπλα του.
Suspect: Ένα πράγμα έχω να πω μόνο... ΑΡΧΗΓΟΣ! Ενορχήστρωνε εκπληκτικα τις επιθέσεις μας όντας ο πλέι μέικερ της ομάδας, έκανε σωστότατες επιλογές στην επίθεση γενικά και δε μάσαγε ΠΟΥΘΕΝΑ! Πάντως η Μίνα τον εξέθεσε ολίγον τι... biggrin.gif
Anaz: Όταν ήρθε στο γήπεδο η πρώτη κουβέντα του ήταν: "Παιδιά, μη περιμένετε πολλά από μένα γιατί έχω 4 χρόνια να παίξω...". Όπως καταλαβαίνετε αυτή ήταν μία μορφή τακτικής για να ψαρώσει τους αντιπάλους του και να του δίνουν λίγο χώρο να τους κάνει χωνί με αυτό το τρομερό σουτ του.

ΝΤΙΖΙΑΚΟΣ
Dizzy: Εξ' αρχής όταν τον είδα είπα από μέσα μου ότι αν παίξουμε αντίπαλοι θα γίνουν τρελές μάχες μέσα στη ρακέτα. Πράγμα που έγινε! Οι μάχες μας ήταν ομηρικές στον ένα και μοναδικό αγώνα που παίξαμε αντίπαλοι και πρέπει να παραδεχτώ ότι με έκανε άλογο (στη ρέβανς θα τον είχα πάντως 69.gif )!
Harris: Ακόμα προσπαθώ από χθες το βράδυ να θυμηθώ αν έχασε κανένα σουτ... Και μάλλον θα καταλήξω στο ότι όντως δεν έχασε ΚΑΝΕΝΑ! Όλα μέσα και όλα άγγιχτα! Απίστευτος!
Morfi: ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΜΟΡΦΗ! Οι επιλογές του σε άμυνα κι επίθεση θύμιζαν το πρότυπό του, Λάρι Πουλί. Πάσες πίσω από το κεφάλι, απίστευτα πλονζόν, κτλ. Δεν δίσταζε να θυσιάσει τον εαυτό του προς τέρψιν του θεάματος...
Leonkalf: Τρομερος!! Αναμφίβολα μαζί με τον fatboy ήταν οι καλύτεροι όλων και δεν έχανε στιγμή να το αποδεικνύει. Αμφιβάλλω αν έκανε έστω και ένα λάθος.
Μίνα: Το λάθος μας ήταν ότι δεν την πήραμε στην αρχή σοβαρά με αποτέλεσμα να μας εκθέσει ανεπανόρθωτα (ειδικά τον suspect που τη φυλούσε)! Αυτά τα σουτάκια από μέση απόσταση τα είχε βούτηρο στο ψωμί της. Ασάλιωτα πήγαιναν όλα!

ΦΑΤΜΠΟΙΚΟΣ
Fatboy: Όπως είπα μαζί με τον Leonkalf ήταν οι καλύτεροι όλων. Ανά πάσα στιγμή ήξερε τι ακριβώς πρέπει να κάνει. Ψύχραιμος, συγκεντρωμένος και με ένα χέρι φωτιά. Όταν αποφάσιζε να κάνει μπάσιμο χτυπούσε συναγερμός και το σχέδιο σταματήστε-τον-fatboy-με-κάθε-τρόπο έμπαινε σε εφαρμογή και πέφταμε όλοι πάνω του για να τον κόψουμε. Μία στις πέντε φορές τα καταφέρναμε.
Bonzo: Ο άρχοντας των ριμπάουντ. Ήξερε 2 πράγματα να κάνει αλλά τα έκανε καλά. Τα ριμπάουντ και αυτό το θανατηφόρο σουτάκι από τα 3-4 μέτρα ήταν τα όπλα του και δεν έπαυε να τα χρησιμοποιεί. (Του πήρα πάντως αρκετά ριμπάουντ tongue.gif )
Fragos: Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν έλεγαν οι αρχαίοι και ο Fragos φαίνεται να το τηρεί απόλυτα αυτό. Μετρημένος, σωστότατος, ήρεμος...
Τζίνα: Η γυναίκα του Fatboy δε θα μπορούσε να απέχει πολύ από τον ίδιο αφού φαίνεται ότι της έχει μάθει τα μυστικά του μπάσκετ και αυτή τα έχει κατανοήσει απόλυτα (ή μήπως συνέβη το αντίθετο; biggrin.gif ). ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!

Όσον αφορά εμένα, ένα έχω να πω μόνο... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!!!!
Ήταν με διαφορά η καλύτερη μπασκετική εμπειρία που είχα (μέχρι την επόμενη φυσικά που θα ξαναπαίξουμε). Αν και δεν ευχαριστήθηκα όσο θα ήθελα αφού τα $%&**%$##% προβλήματα που έχω με τους αστραγάλους μου μου αποσπούσαν την προσοχή από το παιχνίδι (φοβόμουν να μη χτυπήσω). Θα τα ξαναπούμε από Σεπτέμβρη...
hagi
Παιδιά κρίμα δεν μπόρεσα να έρθω γιατί άργησα να επιστρέψω.
Περιμένω πως και πως την επόμενη συνάντηση..Σπύρο κάνε να είναι γρήγορα!!

Άντε να σας δω και γω από κοντά
airambado
συγχαρητηρια για την διοργανωση!!καλο θα ηταν Σπυρο να γινει κατι παρομοιο στην θεσ/νικη και οσον αφορα το γηπεδο θα το αναλαβω εγω...ααα για πειτε ποιος ειναι ποιος στην φωτογραφια...!!ο μονος που ειμαι σιγουρος για το ποιος ειναι ειναι ο μορφιους... biggrin.gif smile.gif biggrin.gif ++δεξια του μορφιους πρεπει να ειναι ο τσοπς δεν ξερω γιατι αλλα φαινεται το στυλ του προπονητη...το πετυχα??
dizzy_fingers
Ναι, το μελαχρινό αγόρι δεξιά δεξιά είναι ο tsops tongue.gif.

QUOTE
καλο θα ηταν Σπυρο να γινει κατι παρομοιο στην θεσ/νικη και οσον αφορα το γηπεδο θα το αναλαβω εγω...

Τί μου το λες εμένα βρε Air? Κανονίστε κάτι τα παιδιά στην συμπρωτεύουσα.
Τόσοι είστε, τί περιμένετε wink.gif?

QUOTE(Hagi)
Παιδιά κρίμα δεν μπόρεσα να έρθω γιατί άργησα να επιστρέψω.
Περιμένω πως και πως την επόμενη συνάντηση..Σπύρο κάνε να είναι γρήγορα!!

Είπαμε βρε, θα τα πούμε την ερχόμενη Κυριακή πάλι wink.gif.
Φρόντισε να έρθεις biggrin.gif.

Keyser, όντως, οι πάλεις μας στη ρακέτα για τη μπάλα και για το rebound ήταν αξιομνημόνευτες!
Τώρα που πας στη Νάξο, πες στον φίλο σου τον Κεφ τί τον περιμένει αν παίξουμε ποτέ μονό 19.gif!
airambado
αρε τσοπς κανεις μπαμ οτι εισαι coach...!!οι υπολοιποι δεν μου ειπες ποιοι ειναι!!....πονταρω σπυρο οτι εισαι αυτος με την φανελα των suns!
suspect
QUOTE
(ειδικά τον suspect που τη φυλούσε)!


δεν ντρεπεσαι ρε να γραφεις τετοια πραγματα;

tongue.gif

σε λιγο θα μας πεις οτι γυρισαμε και ταινια!!!

shot.gif 19.gif

λεει ψεμματα, μην τον πιστευετε!

icon_drunk.gif blink.gif
NBAholic
Ρε παιδιά, βάλτε ένα caption κάτω απ'τη φωτό να ξέρουμε ποιοι είναι ποιοι...


QUOTE
Τί μου το λες εμένα βρε Air? Κανονίστε κάτι τα παιδιά στην συμπρωτεύουσα.


Κάναμε ήδη ένα ανεπίσημο ο AirΚεφ, o Thrylos και γω, αν και δεν παίξαμε.
Το λειτουργικό κόστος του meeting έφτασε τα 8 Ευρώ.
Φωτογραφίες σε όλα τα επιλεγμένα κρεοπωλεία σε τιμές κόστους (8 ευρώ)! Ξεχρεώνοντας τους λογαριασμούς σας σε καταστήματα της Pizza Fun κερδίζετε ένα τενεκεδάκι Κόκα-Κόλεν!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.