Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Προκριματικοί Basketball Champions League - Σεζόν 2018-2019
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2
Conan1982
QUOTE (hagi @ Oct 3 2018, 21:11 ) *
Πες τα ρε φίλε.. Το σχολίασα και γω για τον κόσμο. Είναι δυνατό να μην μπορούμε να γεμίσουμε 5.000 ένα γήπεδο ολόκληρη Θεσσαλονίκη.Το ρίξανε όλοι σε αυτό το άθλημα με τα πόδια που δεν γουστάρω καθόλου..


Τελικά έχει καταλάβει κανένας τι πρόβλημα έχουν οι οργανωμένοι;
Θέτουν 8 ερωτήματα αλλά πραγματικά δεν κατάλαβα τίποτα.
SteelGandalf
Δεν αντιλαμβάνομαι τι ακριβώς πρόβλημα έχουν. Θεωρώ πως ο κύριος Γουλιέλμος ήταν ξεκάθαρος στην συνέντευξη τύπου που παραχώρησε, απαντώντας σε όλα τα ερωτήματα, ενώ τόνισε πως δεν είναι μπροστινός κανενός και πως πληρώνει από την τσέπη του. Τώρα αποδείξεις δεν γνωρίζω με ποιον ακριβώς τρόπο μπορούμε να έχουμε, αλλά ούτε και οι οργανωμένοι, θαρρώ, μπορούν να στηρίξουν τις εικασίες τους. Αν μπορούσαν, πιστεύω πως θα το έκαναν.

Η ομάδα έχει οικονομικά προβλήματα και της δημιουργούν μεγαλύτερα με την στάση τους. Αν, κάτι που απεύχομαι, συμβεί καμιά στραβή, τότε δεν θα έχει απολύτως κανένα νόημα όλη αυτή η κόντρα. Η ζημιά θα έχει γίνει. Απειλές του στυλ "δεν πατάμε στο γήπεδο", που δυστυχώς διαβάζω και από άλλους, μάλλον μη οργανωμένους, καταδεικνύουν πως κανένα μάθημα δεν πήραμε, τις προηγούμενες χρονιές, από το ποδόσφαιρο.
stefkorner
αν εχουν αντιληφθει κατι ,καλως και τα βαζουν τωρα με τον Γουλιελμο
οπως πολυ καλα καναν και τα βαζαν με τον προηγουμενο απατεωνα
το να θεωρειται ο Γουλιελμος μπροστινος καθολου απιθανο δεν μου μοιαζει ! αυτες τις μερες εψαξα και ειδα οτι ο ανθρωπος ενα δικηγορικο γραφειο εχει και οχι κανας μεγαλοδικηγορος ,που θα μπορουσε να κρατησει ως επενδυτης μια ομαδα στο μεγεθος του Αρη!
τωρα αν ειναι συνεπης στις υποχρεωσεις του ως προς τους παικτες σε πρωτη φαση ,μπορει να μην σημαινει και πολλα..!
συνεπης ηταν στην αρχη και ο προηγουμενος..!
οκ υποψιασμενοι για τους οργανωμενους,αλλα υποψιασμενοι ας ειμαστε και με τους δηθεν επενδυτες/σωτηρες,που εμφανιζονται απο το πουθενα για να χρησιμοποιησουν τις ομαδες και τον κοσμο τους !
απο την στιγμη μαλιστα που εμφανιζονται και φιλαθλοι της ομαδας να συμμεριζονται τις ιδιες ανησυχιες,κατι βρωμαει παλι εδω!

εγω ρωταω και εδω τοσες μερες μηπως ξερει κανεις τι εστι τελικα Γουλιελμος (ως οικονομκο μεγεθος)και απαντησεις δεν παιρνω !ειδικα απο το μοντ,που θα περιμενα να γνωριζει..
pan24
stef να σε βοηθησω εξ'οσον γνωριζω
Ο Γουλιελμος δεν ισχυριστηκε ποτε οτι ειναι ο επενδυτης που με τα λεφτα του θα εξυγιανει την ομαδα

Ως διαχειριστης ανελαβε ωστε με λιγα δικα του χρηματα και χρηματα απο φιλους της ομαδας με οικονομικη επιφανεια να προσπαθησει να επαναφερει την ομαδα στον ισιο δρομο
Κατι σαν αυτο που ειχε κανει η προηγουμενη απο τον Λασκαρη διοικηση η οποια εβαλε σε μια ταξη τα οικονομικα(εξοφλησε καποια χρεη,τακτοποιησε τα υπολοιπα) και οταν εμφανιστηκε επενδυτης την παρεδωσε σε αυτον αλλο που τελικα βγηκε απατεωνας

Ο Γουλιελμος απ'οτι εχω καταλαβει γνωστος δικηγορος της Θεσσαλονικης ειναι και κατι σαν αυτο που περιεγραψα θελει να κανει
Δεν λεει οτι ειναι επενδυτης ο ιδιο

shtarkws
Ο Γουλιέλμος διαχειρίζεται λεφτά που βάζουν άλλοι, σύμφωνα με τις επιθυμίες τους. Δεν καταλαβαίνω πως αυτό είναι μεμπτό. Ούτε όλες τις επιχειρήσεις τις διαχειρίζονται οι ιδιοκτήτες τους. Υπάρχουν μάνατζερς, διαχειριστές, ceo και γενικά άνθρωποι που διεκπεραιώνουν το πλάνο της ιδιοκτησίας
SteveNashidis
Προφανώς το όλο θέμα γίνεται γιατί κάποιοι στην Σούπερ 3 είναι δυσαρεστημένοι επειδή δεν έχουν κομμάτι από την πίτα. Γενικότερα το κλίμα από Θεσσαλονίκη δεν είναι καλό και ο περισσότερος απλός κόσμος έχει κουραστεί με αυτή τη συνεχή κόντρα Σούπερ 3 vs εκάστοτε Διοίκησης και θέλει απλά να δει μπάσκετ.
SteelGandalf
QUOTE(stefkorner @ Oct 4 2018, 14:26 ) *
εγω ρωταω και εδω τοσες μερες μηπως ξερει κανεις τι εστι τελικα Γουλιελμος (ως οικονομκο μεγεθος)και απαντησεις δεν παιρνω !ειδικα απο το μοντ,που θα περιμενα να γνωριζει..


Αυτό από που προκύπτει (ότι θα έπρεπε ένας διαχειριστής να γνωρίζει);

Είναι δεδομένος πως είναι δικηγόρο, καθώς και Αρειανός. Το επιβεβαιώνουν άνθρωποι που τον γνωρίζουν χρόνια τον άνθρωπο. Περισσότερες λεπτομέρειες όμως, δεν δύναμαι να γνωρίζω. Διαχειριστής είμαι, προσπαθώντας να έχω ένα συμμαζεμένο υποφόρουμ και όχι υπάλληλος του Σ.Δ.Ο.Ε., ώστε να μπορώ να ελέγξω τις επιχειρήσεις του, τα περιουσιακά του στοιχεία και γενικά τις οικονομικές του συναλλαγές.
stefkorner
QUOTE (SteelGandalf @ Oct 5 2018, 06:08 ) *
Αυτό από που προκύπτει (ότι θα έπρεπε ένας διαχειριστής να γνωρίζει);

Είναι δεδομένος πως είναι δικηγόρο, καθώς και Αρειανός. Το επιβεβαιώνουν άνθρωποι που τον γνωρίζουν χρόνια τον άνθρωπο. Περισσότερες λεπτομέρειες όμως, δεν δύναμαι να γνωρίζω. Διαχειριστής είμαι, προσπαθώντας να έχω ένα συμμαζεμένο υποφόρουμ και όχι υπάλληλος του Σ.Δ.Ο.Ε., ώστε να μπορώ να ελέγξω τις επιχειρήσεις του, τα περιουσιακά του στοιχεία και γενικά τις οικονομικές του συναλλαγές.


δεν εννοησα κατι τετοιο !ως φιλος που παρακολουθει στενα τα της ομαδας ,σκεφτηκα πως θα ησουν ο πρωτος,που θα γνωριζε οτιδηποτε ,απ αυτα που κυκλοροφουν ελευθερα στο διαδικτυο!οχι την φορολογικη του δηλωση εννοειται rolleyes.gif
απο θεμα τριβης με την επικαιροτητα !οπως αντιστοιχα και εγω μπορω να πω πως εχω φτασει σε ενα σημειο να περιγραψω σε καποιον μη Παναθηναικο,τι οικονομικο μεγεθος αποτελει ο Ταιλανδος ,που εμπλεκεται με την ποδοσφαιρικη ομαδα
που υποστηριζω!
κατι τετοιο λοιπον ζητησα !στο περιπου τι οικονομικο μεγεθος αποτελει!τοσο απλα

απ τν αλλη,ως Αρειανος μεχρι το κοκκαλο παρουσιαζοταν κι o Λασκαρης με την γυναικα του! ακομα αποτελει κριτηριο αξιοπιστιας αυτο; επισης κι εκεινος ειχε καλες συστατικες απο ανθρωπους που τον γνωριζαν, και επιβεβαιωναν οτι αποτελει εγγυηση!η κανω λαθος ; αλλα και απο εσενα εδω θυμαμαι να μεταφερεται μια καλη εικονα,καθως ηταν συνεπεστατος στις υποχρεωσεις του!πληρωνε τους παντες στην ωρα τους κτλ κτλ
SteelGandalf
QUOTE(stefkorner @ Oct 5 2018, 19:22 ) *
δεν εννοησα κατι τετοιο !ως φιλος που παρακολουθει στενα τα της ομαδας ,σκεφτηκα πως θα ησουν ο πρωτος,που θα γνωριζε οτιδηποτε ,απ αυτα που κυκλοροφουν ελευθερα στο διαδικτυο!οχι την φορολογικη του δηλωση εννοειται rolleyes.gif
απο θεμα τριβης με την επικαιροτητα !οπως αντιστοιχα και εγω μπορω να πω πως εχω φτασει σε ενα σημειο να περιγραψω σε καποιον μη Παναθηναικο,τι οικονομικο μεγεθος αποτελει ο Ταιλανδος ,που εμπλεκεται με την ποδοσφαιρικη ομαδα
που υποστηριζω!
κατι τετοιο λοιπον ζητησα !στο περιπου τι οικονομικο μεγεθος αποτελει!τοσο απλα

απ τν αλλη,ως Αρειανος μεχρι το κοκκαλο παρουσιαζοταν κι o Λασκαρης με την γυναικα του! ακομα αποτελει κριτηριο αξιοπιστιας αυτο; επισης κι εκεινος ειχε καλες συστατικες απο ανθρωπους που τον γνωριζαν, και επιβεβαιωναν οτι αποτελει εγγυηση!η κανω λαθος ; αλλα και απο εσενα εδω θυμαμαι να μεταφερεται μια καλη εικονα,καθως ηταν συνεπεστατος στις υποχρεωσεις του!πληρωνε τους παντες στην ωρα τους κτλ κτλ


Πάμε από την αρχή.

Μπορεί να είμαι moderator, είμαι όμως στην ουσία ένα απλό μέλος με κάποια περισσότερα διαχειριστικά δικαιώματα. Βρίσκομαι σε απόσταση από την ομάδα (στην επαρχία) και δεν έχω ιδιαίτερες γνωριμίες, με την έννοια του να μαθαίνω τα καθημερινά τεκταινόμενα εις βάθος. Δεν είναι αυτή η δουλειά μου. Δεν βιοπορίζομαι από αυτό.

Ο κύριος Λάσκαρης και η σύζυγος του, εμφανίστηκαν από το πουθενά και, το βασικότερο, δεν τους γνώριζε κανείς. Είναι εντελώς διαφορετική περίπτωση από αυτή του κυρίου Γουλιέλμου, που βρισκόταν ανέκαθεν ανάμεσα στον κόσμο του Άρη με εισιτήριο διαρκείας. Προσωπικά, πάλι δεν τον γνώριζα, αλλά αυτό δεν λέει κάτι, αφού είναι γνωστός ο άνθρωπος στις τάξεις της Αρειανής οικογένειας. Βέβαια, ούτε το Αρειανός αποτελεί εχέγγυο επιτυχίας ή δικλείδα ασφαλείας πως κάποιος δεν θα σε "κρεμάσει".

Η καλή "εικόνα" που μετέφερα για τον κύριο Λάσκαρη, αφορούσε στο αρχικό διάστημα, όταν και ήταν πέρα από συνεπής, σε όλες του τις υποχρεώσεις, ακόμα και σ' εκείνες των προηγούμενων διοικήσεων. Το ίδιο ισχύει και στην περίπτωση Γουλιέλμου, αν και πλέον, έχοντας καεί στον χυλό (Λάσκαρης), είμαι πιο συγκρατημένος. Παρόλ' αυτά, ο κύριος Γουλιέλμος ευελπιστώ να μην αποδειχθεί το ίδιο αφερέγγυος με τον προκάτοχο του.

Τώρα, τι ακριβώς ψάχνουν οι οργανωμένοι, δεν δύναμαι να γνωρίζω. Είμαι μακριά τους, κυρίως λόγω φιλοσοφίας-ιδιοσυγκρασίας, για να μην σου πω απέναντι τους, εξαιτίας των πρακτικών που αυτοί χρησιμοποιούν.

Τα νέα του Άρη τα διαβάζω, κυρίως, από ιστοσελίδες, κατά βάση, προσκείμενες στην ομάδα, αλλά και από κάποιους ραδιοφωνικούς σταθμούς (σε πολύ μικρότερο βαθμό).

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Υ.Γ. Στο διαδίκτυο, μιας και το αναφέρεις, αναπαράγονται και ψέματα, υπερβολές, ανυπόστατα πράγματα. Δεν μπορεί ένας σοβαρός άνθρωπος να στηρίζεται σε αυτά, σε απόλυτο βαθμό, ιδίως όταν δεν είναι η δουλειά του να το ψάχνει, ώστε να εξακριβώνει την εκάστοτε αλήθεια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.