Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΕΘΝΙΚΗ 2012-2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2
gspara
Δυο μεγαλες επιδοσεις ειχαμε στον αγωνα Αμυντα-Ψυχικο που σιγουρεψε την ανοδο του δευτερου στην Α2.
Ο τεραστιος Λεωνιδας Ζουπας πετυχε 30(4) και ο σεσημασμενος Νικος Πεττας 37(3).
Στην μαχη των μελλοθανατων ο Δουκας για πρωτη φορα επεσε κατω απο την ζωνη θανατου και ολα θα κριθουν τελευταια αγωνιστικη στο Δουκας-Χαλκιδα.Οποιος κερδισει σωζεται.
Την 3η θεση θα παρει ο νικητης του Αετος-Ερυθραια.
Μεγαλη μαχη στο μπαραζ ανοδου ΑΕΚ-Ηρακλης.
gratipa1929
Ακούγεται ότι παρά το μπαράζ που θα γίνει αναμένεται να ανέβουν τόσο η ΑΕΚ όσο και ο Ηρακλής.

Πανάξια η άνοδος για το Ψυχικό που πραγματικά με εντυπωσίασε φέτος ίσως περισσότερο από κάθε άλλη ομάδα σε κάθε εθνική κατηγορία. Ο Πέττας αειθαλής, πρώτος σκόρερ σε ένα όμιλο περισσότερο ανταγωνιστικό και από την Α2.

Μεγάλη απογοήτευση η πορεία της ΑΕΚ με απρόσμενες ήττες, η οποία είχε ρόστερ πρωταθλητισμού ακόμη για την Α2 αλλά και η ιστορική Νήαρ Ηστ που βασίστηκε σε πολύ μικρό ρόστερ 5 μόλις έμπειρων παικτών οι οποίο σκόραραν κατ αποκλειστικότητα.

Αναμενόμενοι οι υποβιβασμοί Περάματος, Κρόνου και Έσπερου Πάτρας που ήταν ελλιπείς στο ρόστερ.

Η παραμονή πλέον και το ξεκαθάρισμα για την τέταρτη ομάδα που θα υποβιβαστεί θα κριθεί στο ματς Δούκας-Χαλκίδα, που ουσιαστικά φαντάζει σαν αγώνας νοκ άουτ!

gratipa1929
QUOTE (gratipa1929 @ Apr 16 2013, 12:03 ) *
Ακούγεται ότι παρά το μπαράζ που θα γίνει αναμένεται να ανέβουν τόσο η ΑΕΚ όσο και ο Ηρακλής.

Πανάξια η άνοδος για το Ψυχικό που πραγματικά με εντυπωσίασε φέτος ίσως περισσότερο από κάθε άλλη ομάδα σε κάθε εθνική κατηγορία. Ο Πέττας αειθαλής, πρώτος σκόρερ σε ένα όμιλο περισσότερο ανταγωνιστικό και από την Α2.

Μεγάλη απογοήτευση η πορεία της ΑΕΚ με απρόσμενες ήττες, η οποία είχε ρόστερ πρωταθλητισμού ακόμη για την Α2 αλλά και η ιστορική Νήαρ Ηστ που βασίστηκε σε πολύ μικρό ρόστερ 5 μόλις έμπειρων παικτών οι οποίο σκόραραν κατ αποκλειστικότητα.

Αναμενόμενοι οι υποβιβασμοί Περάματος, Κρόνου και Έσπερου Πάτρας που ήταν ελλιπείς στο ρόστερ.

Η παραμονή πλέον και το ξεκαθάρισμα για την τέταρτη ομάδα που θα υποβιβαστεί θα κριθεί στο ματς Δούκας-Χαλκίδα, που ουσιαστικά φαντάζει σαν αγώνας νοκ άουτ!

Επειδή δεν μπορώ να κάνω edit, γράφω το κείμενο εδώ πιο ολοκληρωμένο γιατί πραγματικά θέλω να γράψω τη γνώμη μου αναλυτικά για ένα από τα πιο όμορφα πρωταθλήματα σε ποιότητα παικτών που έχουν υπάρξει στην Β Εθνική.

Ακούγεται ότι παρά το μπαράζ που θα γίνει αναμένεται να ανέβουν τόσο η ΑΕΚ όσο και ο Ηρακλής.

Πανάξια η άνοδος για το Ψυχικό που πραγματικά με εντυπωσίασε φέτος ίσως περισσότερο από κάθε άλλη ομάδα σε κάθε εθνική κατηγορία. Απομένει μόνο η φιέστα με τη Νήαρ Ηστ όπου θα σφραγιστεί οριστικά η άνοδος. Ο Πέττας αειθαλής, πρώτος σκόρερ σε ένα όμιλο περισσότερο ανταγωνιστικό και από την Α2. Φοβερό σε ποιότητα και πληρότητα ρόστερ με Βιδάλη-Πέττα-Κολώκα-Μπάρμπα-Βογιατζή (πέρυσι παπάδες με Δούκα), Κορίζη και Μιχόπουλο (οι πρωταγωνιστές του Ψυχικού πέρυσι σε ένα πολύ δύσκολο πρωτάθλημα και φέτος έδειξαν ότι κάνουν ακόμη και για Α2), την τανάλια όποτε χρειάζεται και άνθρωπο των κρίσιμων στιγμών Ντίνο Αχή, μαζί με 3 παίκτες που ήταν αποκαλύψεις τα προηγούμενα χρόνια στην Α2 ως νεαροί και φέτος προσφέρουν λύσεις, Γρηγόρη Παππά, Μπασδέκη και Βαθρακοκοίλη.

Μεγάλη απογοήτευση η πορεία της ΑΕΚ με απρόσμενες ήττες, η οποία είχε ρόστερ πρωταθλητισμού ακόμη για την Α2 αλλά και η ιστορική Νήαρ Ηστ που βασίστηκε σε πολύ μικρό ρόστερ 5 μόλις έμπειρων παικτών οι οποίο σκόραραν κατ αποκλειστικότητα.

Τρίτη απογοήτευση ο Αμύντας, ο οποίος έχει στις τάξεις του έναν από τους καλύτερους άσους στο οργανωτικό κομμάτι στο ελληνικό μπάσκετ, τον Λεωνίδα Ζούπα και άλλους 7 παίκτες-πρωταγωνιστές της Α2, το ρόστερ του ήταν αντίστοιχο του Ψυχικού.

Αναμενόμενοι οι υποβιβασμοί Περάματος, Κρόνου και Έσπερου Πάτρας που ήταν ελλιπείς στο ρόστερ.

Η παραμονή πλέον και το ξεκαθάρισμα για την τέταρτη ομάδα που θα υποβιβαστεί θα κριθεί στο ματς Δούκας-Χαλκίδα, που ουσιαστικά φαντάζει σαν αγώνας νοκ άουτ!
Reggie_
QUOTE(gratipa1929 @ Apr 16 2013, 12:22 ) *
Επειδή δεν μπορώ να κάνω edit, γράφω το κείμενο εδώ πιο ολοκληρωμένο γιατί πραγματικά θέλω να γράψω τη γνώμη μου αναλυτικά για ένα από τα πιο όμορφα πρωταθλήματα σε ποιότητα παικτών που έχουν υπάρξει στην Β Εθνική.

Ακούγεται ότι παρά το μπαράζ που θα γίνει αναμένεται να ανέβουν τόσο η ΑΕΚ όσο και ο Ηρακλής.

Πανάξια η άνοδος για το Ψυχικό που πραγματικά με εντυπωσίασε φέτος ίσως περισσότερο από κάθε άλλη ομάδα σε κάθε εθνική κατηγορία. Απομένει μόνο η φιέστα με τη Νήαρ Ηστ όπου θα σφραγιστεί οριστικά η άνοδος. Ο Πέττας αειθαλής, πρώτος σκόρερ σε ένα όμιλο περισσότερο ανταγωνιστικό και από την Α2. Φοβερό σε ποιότητα και πληρότητα ρόστερ με Βιδάλη-Πέττα-Κολώκα-Μπάρμπα-Βογιατζή (πέρυσι παπάδες με Δούκα), Κορίζη και Μιχόπουλο (οι πρωταγωνιστές του Ψυχικού πέρυσι σε ένα πολύ δύσκολο πρωτάθλημα και φέτος έδειξαν ότι κάνουν ακόμη και για Α2), την τανάλια όποτε χρειάζεται και άνθρωπο των κρίσιμων στιγμών Ντίνο Αχή, μαζί με 3 παίκτες που ήταν αποκαλύψεις τα προηγούμενα χρόνια στην Α2 ως νεαροί και φέτος προσφέρουν λύσεις, Γρηγόρη Παππά, Μπασδέκη και Βαθρακοκοίλη.

Μεγάλη απογοήτευση η πορεία της ΑΕΚ με απρόσμενες ήττες, η οποία είχε ρόστερ πρωταθλητισμού ακόμη για την Α2 αλλά και η ιστορική Νήαρ Ηστ που βασίστηκε σε πολύ μικρό ρόστερ 5 μόλις έμπειρων παικτών οι οποίο σκόραραν κατ αποκλειστικότητα.

Τρίτη απογοήτευση ο Αμύντας, ο οποίος έχει στις τάξεις του έναν από τους καλύτερους άσους στο οργανωτικό κομμάτι στο ελληνικό μπάσκετ, τον Λεωνίδα Ζούπα και άλλους 7 παίκτες-πρωταγωνιστές της Α2, το ρόστερ του ήταν αντίστοιχο του Ψυχικού.

Αναμενόμενοι οι υποβιβασμοί Περάματος, Κρόνου και Έσπερου Πάτρας που ήταν ελλιπείς στο ρόστερ.

Η παραμονή πλέον και το ξεκαθάρισμα για την τέταρτη ομάδα που θα υποβιβαστεί θα κριθεί στο ματς Δούκας-Χαλκίδα, που ουσιαστικά φαντάζει σαν αγώνας νοκ άουτ!


Φιλε μου,ωραια η αναλυση σου αλλα διαφωνω οτι η Νηαρ ήταν απογοητευση. Επειδη τυγχανει να ξερω,τοσα αντεχε η τσεπη της ομαδας τοσα ξοδεψε γιαυτο κ το μικρο ροστερ. Η προσπαθεια που εγινε είναι αξια συγχαρητηριων και η παραμονη θα μπορουσε να ειχε ερθει πολυ πιο ευκολα με 1-2 νικες που χαθηκαν στον ποντο κ σε παρατασεις. Νομιζω ειναι λαθος να την συγκρινουμε με την πορεια ομάδων που ειχαν διπλασιο ή ακομα κ τριπλασιο μπατζετ (Αμυντας,Αετος,Χολαργος,Εσπερος).
gratipa1929
QUOTE (Reggie_ @ Apr 16 2013, 14:38 ) *
Φιλε μου,ωραια η αναλυση σου αλλα διαφωνω οτι η Νηαρ ήταν απογοητευση. Επειδη τυγχανει να ξερω,τοσα αντεχε η τσεπη της ομαδας τοσα ξοδεψε γιαυτο κ το μικρο ροστερ. Η προσπαθεια που εγινε είναι αξια συγχαρητηριων και η παραμονη θα μπορουσε να ειχε ερθει πολυ πιο ευκολα με 1-2 νικες που χαθηκαν στον ποντο κ σε παρατασεις. Νομιζω ειναι λαθος να την συγκρινουμε με την πορεια ομάδων που ειχαν διπλασιο ή ακομα κ τριπλασιο μπατζετ (Αμυντας,Αετος,Χολαργος,Εσπερος).

Φίλε μου, σε ευχαριστώ. Για να εξηγήσω τι εννοώ, το αναφέρω καθαρά σε σχέση με το όνομα και την ιστορία της ομάδας. Όντως με βάση το υπάρχον ρόστερ σε τόσο δύσκολο πρωτάθλημα ήταν άθλος, γι'αυτό και μου έκανε εντύπωση το τόσο ελλιπές ρόστερ, το οποίο βέβαια όπως πολύ σωστά αναφέρεις οφείλεται στην έλλειψη πόρων. Ίσως να είμαι και υπερβολικός, καθώς έχω μια ιδιαίτερη συμπάθεια στο συγκεκριμένο σωματείο και με πειράζει να βλέπω την ομάδα να παλεύει για την παραμονή της.

Βέβαια στην εποχή που έχει φτάσει το μπάσκετ είναι κρίμα τόσο ιστορικές ομάδες όπως η Νήαρ Ηστ να ταλαιπωρούνται από την έλλειψη χρημάτων. Μου κάνει εντύπωση που δεν μπορεί να βρεθεί για αυτές τις ομάδες μια ομάδα χορηγών που θα στηρίξει την παραγωγική διαδικασία στις υποδομές και θα τους εξασφαλίσει μια σταθερότητα. Ας μην είναι ένας ή δύο παράγοντες που θα δώσουν πολλά. Ας είναι 10-15 που θα δώσουν από 5-10 χιλιάδες ο καθένας. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι οικονομικοί παράγοντες, η κοινωνία αλλά και η πολιτεία έχουν γυρίσει την πλάτη στο μπάσκετ. Σε σαχλαμάρες χωρίς ουσία δεν διστάζουν να ξοδεύουν εκατομμύρια. Ούτε διστάζουν να τα χώνουν στο σάπιο ελληνικό ποδόσφαιρο. Και απαξιώνουν το μπάσκετ το οποίο είναι βαθιά ριζωμένο στη Ελλάδα, προάγει πολιτισμό και στηρίζει ψυχολογικά και ψυχαγωγεί δεκάδες χιλιάδες από εμάς τους άρρωστους με το μπάσκετ.
Reggie_
QUOTE(gratipa1929 @ Apr 16 2013, 16:00 ) *
Φίλε μου, σε ευχαριστώ. Για να εξηγήσω τι εννοώ, το αναφέρω καθαρά σε σχέση με το όνομα και την ιστορία της ομάδας. Όντως με βάση το υπάρχον ρόστερ σε τόσο δύσκολο πρωτάθλημα ήταν άθλος, γι'αυτό και μου έκανε εντύπωση το τόσο ελλιπές ρόστερ, το οποίο βέβαια όπως πολύ σωστά αναφέρεις οφείλεται στην έλλειψη πόρων. Ίσως να είμαι και υπερβολικός, καθώς έχω μια ιδιαίτερη συμπάθεια στο συγκεκριμένο σωματείο και με πειράζει να βλέπω την ομάδα να παλεύει για την παραμονή της.

Βέβαια στην εποχή που έχει φτάσει το μπάσκετ είναι κρίμα τόσο ιστορικές ομάδες όπως η Νήαρ Ηστ να ταλαιπωρούνται από την έλλειψη χρημάτων. Μου κάνει εντύπωση που δεν μπορεί να βρεθεί για αυτές τις ομάδες μια ομάδα χορηγών που θα στηρίξει την παραγωγική διαδικασία στις υποδομές και θα τους εξασφαλίσει μια σταθερότητα. Ας μην είναι ένας ή δύο παράγοντες που θα δώσουν πολλά. Ας είναι 10-15 που θα δώσουν από 5-10 χιλιάδες ο καθένας. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι οικονομικοί παράγοντες, η κοινωνία αλλά και η πολιτεία έχουν γυρίσει την πλάτη στο μπάσκετ. Σε σαχλαμάρες χωρίς ουσία δεν διστάζουν να ξοδεύουν εκατομμύρια. Ούτε διστάζουν να τα χώνουν στο σάπιο ελληνικό ποδόσφαιρο. Και απαξιώνουν το μπάσκετ το οποίο είναι βαθιά ριζωμένο στη Ελλάδα, προάγει πολιτισμό και στηρίζει ψυχολογικά και ψυχαγωγεί δεκάδες χιλιάδες από εμάς τους άρρωστους με το μπάσκετ.


Δυστυχως φιλε,ολο κ λιγοτεροι ανθρωποι ασχολουνται με τον αθλητισμο γενικως. Οι περισσοτερες ομαδες,ακομα κ στο υψηλοτερο επιπεδο,βασιζοντε σε εναν τρελο που βαζει τα λεφτα του ή σε ενα λαμογιο που κανει τις "δουλειες" του. Ομαδες οπως η Νηαρ ή το Παγκρατι(φανταζομαι) στηριζοντε κυριως στα εσοδα απο τις ακαδημιες τους κ απο τις λιγες τοπικες χορηγιες. Τουλαχιστον συνεχιζουμε να βλεπουμε ωραιο μπασκετ απο την Α2 κ κατω.
ANTONIO DAVIS
Τρομερά πράγματα διαβάσαμε στο άρθρο του Καρύδα με τίτλο «Αποφασίζει και διατάσσει» στο τελευταίο All Star Βasket.
Μεταξύ άλλων ο έγκριτος δημοσιογράφος αναφέρεται στην αναπλήρωση του εκλιπόντος Γ.Κολοκυθά στην αντιπροεδρία της Ομοσπονδίας και παρουσιάζει μια δική του εκδοχή για το πώς και ποιος θα έπρεπε να αναπληρώσει τον «Μύτο».
Μέχρι εδώ θα ήταν όλα καλά αν τη άποψή του αυτή δεν την διάνθιζε με μια προσπάθεια απαξίωσης του νέου Αντιπροέδρου της ΕΟΚ Αριστείδη Γολέμη.
Η εμπάθεια του γράφοντος ή μάλλον του υποβολέα του για το πρόσωπο του ανδρός φαίνεται από ένα κάρο ψέματα και ανακρίβειες που γράφει γι’αυτόν.
Ο Αριστείδης Γολέμης υπηρετεί το άθλημα δια μέσω του Α.Σ Παπάγου επί μία 30ετία.Υπήρξε μαζί με το Θόδωρο Καρατζά οι οικονομικοί στυλοβάτες του φαινομένου Παπάγος της δεκαετίας 80-90.
Ακόμα μεγαλύτερη ήταν όμως η προσφορά του όταν η ομάδα βρέθηκε εγκαταλελειμμένη και ρημαγμένη στην Α2. Εκεί φώναξε πάλι παρών και απάλλαξε τον Α.Σ από τα δυσβάσταχτα χρέη της ΚΑΕ. Και όλα αυτά έμπρακτα. Με το χέρι στη τσέπη. Όχι με ευχές και αναμνηστικές φωτογραφίες.
Ο Γολέμης εξακολουθεί και είναι ο «Νέστωρας « των Στρατηγών και να τυγχάνει του σεβασμού και της εκτιμήσεως όλων μέσα στο Σωματείο.
Αντίθετα κάποιοι άλλοι περαστικοί από το Σαλούν, που τολμούν να συγκριθούν μαζί του, αυτοί που τους έκανε πέρα από την ΕΣΚΑ μέχρι και ο Μπασούρης γιατί κατάλαβε το παπατζηλίκι τους, δεν περνάν ούτε απ’εξω.
‘Άλλωστε είναι γνωστό πως και όταν ήταν παρόντες, όταν η κουβέντα γύρναγε στην χρηματική συνεισφορά, αυτοί κοίταγαν τα παπούτσια τους. Η καλύτερα το μουστάκι τους
¨
Reporter1983
Θα προτεινα να ψηφισουμε τις 2-3 καλυτερες πενταδες του πρωταθληματος και επειδη παρακολουθουσα κυριως το πρωταθλημα της Α2 φετος θα θελα τη βοηθεια σας.
gspara
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...i&Itemid=15
Την Κυριακη το μπαραζ ΑΕΚ-ΗΡΑΚΛΗ στη Λαρισα.Οχι ομως στο κλειστο της Νεαπολης αλλα στην παλια εδρα του Γυμναστικου!!!!!!!!!!
sporting b.c.
Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το άρθρο 11 – παρ. Γ περίπτωση α της Ειδικής Προκήρυξης Πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 2012 – 2013, θα διεξαχθούν αγώνας κατάταξης στις 28/04/2013 μεταξύ των Σωματείων ΓΣ Ηρακλής - ΑΕΚ, που κατέλαβαν την 2η θέση στους δύο (2) Ομίλους της Κατηγορίας αυτής για τον καθορισμό του νικητή που θα ανέλθει στην Α2’ Εθνική Κατηγορία Ανδρών για την περίοδο 2013 – 2014.

29/04/2013 Κατσιμήδου 17.00 ΓΣ Ηρακλής – ΑΕΚ

Καλή επιστροφή στα ψηλά γρήγορα και για τις 2 ομάδες...
Reporter1983

Η φετινη χρονια ηταν μια πολύ προβλεψιμη χρονια. Οι μονες εκπληξεις ηταν θεωρω το Ψυχικο που εχει κανει μια πολύ μεγαλη πορεια και η Ερυθραια που πηγε πολύ καλυτερα του αναμενομενου. Η ΑΕΚ θεωρειτε ότι απετυχε αλλα νομιζω ότι γι’αυτό ευθυνεται το Ψυχικο καθως η πορεια της ΑΕΚ ηταν καθαρα πρωταθλητισμου.Τι άλλο να εκανε για να παρει το πρωταθλημα να βγει αηττητη; υπαρχουν και οι κακες μερες στο προγραμμα. Ο Αετος θα μπορουσε να παει και καλυτερα όπως φυσικα και ο Αμυντας που ισως να ναι η μεγαλυτερη απογοητευση του πρωταθληματος. Ιλιον Χολαργος καναν ακριβως αυτό που μπορουσαν τιποτα παραπανω η παρακατω. Οι υπολοιπες εξι ομαδες ηταν από τη πρωτη στιγμη οι υποψηφιες για να πεσουν και τελικα επεσαν οι επικρατεστερες με εξαιρεση τον Εσπερο οπου περιμεναν ολοι να παλεψουν λιγο παραπανω.
1. Μακρης – Πολυταρχου – Ντιμπ
2. Μπουρδανος – Εμμανουηλιδης – Κουσουλας
3. Πεττας – Λυκογιαννης – Καραμπας
4. Γκιζογιαννης – Κολωκας – Λολας
5. Κατιακος – Τζουγκαρακης – Τασσοπουλος
Reggie_
Σωστη η προσεγγιση σου με βρισκει σύμφωνο στα περισσοτερα. Ψυχικο κ ΑΕΚ οι καλύτερες ομάδες. Πολυ καλά δουλεμένη ομάδα ο Αετος ενω καλυτερη απ οτι την περίμενα η Ενωση Ιλιου. Κ εγω περίμενα πιο δυνατη την Πάτρα.
Εδω κ οι δικες μου εκτιμησεις για τις πενταδες(με καποιες διαφοροποιησεις)
1. Φαλέκας – Μακρής – Ντιμπ
2. Μπουρδανος – Πολυταρχου – Κουσουλας
3. Πεττας – Λυκογιαννης – Καραμπας
4. Γκιζογιαννης – Κολωκας – Παπαργυρόπουλος
5. Τζουγκαρακης – Κατιακος – Δεσπος

MVP : Πέττας Νίκος

Καλύτερος "νέος" : Παπαδιονυσίου Στάθης

Καλύτερος προπονητης : Ρεμεντέλας-Παπαμάρκος
gratipa1929
Mεταφέρω εδώ το ποστ μου γιατί το έβαλα κατά λάθος στον όμιλο βορρά.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

1 Ζούπας, Πολυτάρχου
2 Μπουρδάνος, Φαλέκας
3 Πέττας, Κόκκαλης
4 Ανδρόνικος Γκιζογιάννης, Λόλας, Κολώκας
5 Κατιάκος, Τζουγκαράκης, Τασσόπουλος
PetranG3
Να μαστε λοιπον κι εμεις απο τη Νικαια, μετα απο χρονια και παλι στην εν λογω ενοτητα, της Β' Εθνικης...
Με θλιψη βλεπω βεβαια οτι το τοπικ κινηθηκε στα ρηχα και δεν ειχε ιδιαιτερη κινητικοτητα....Ελπιζω του χρονου που θα ξεκινησει η σεζον να μην ειναι...

Μεχρι τοτε, καλη συνεχεια σε ολους...
Ραντεβου το καλοκαιρι...
margiou3
Αφου σκασαμε μυτη εμεις τα ζιζανια ρε Πετραν, θα ζωντανέψει η περιοχη!! biggrin.gif
Reporter1983
QUOTE (Reggie_ @ Apr 26 2013, 14:01 ) *
Σωστη η προσεγγιση σου με βρισκει σύμφωνο στα περισσοτερα. Ψυχικο κ ΑΕΚ οι καλύτερες ομάδες. Πολυ καλά δουλεμένη ομάδα ο Αετος ενω καλυτερη απ οτι την περίμενα η Ενωση Ιλιου. Κ εγω περίμενα πιο δυνατη την Πάτρα.
Εδω κ οι δικες μου εκτιμησεις για τις πενταδες(με καποιες διαφοροποιησεις)
1. Φαλέκας – Μακρής – Ντιμπ
2. Μπουρδανος – Πολυταρχου – Κουσουλας
3. Πεττας – Λυκογιαννης – Καραμπας
4. Γκιζογιαννης – Κολωκας – Παπαργυρόπουλος
5. Τζουγκαρακης – Κατιακος – Δεσπος

MVP : Πέττας Νίκος

Καλύτερος "νέος" : Παπαδιονυσίου Στάθης

Καλύτερος προπονητης : Ρεμεντέλας-Παπαμάρκος


Συμφωνουμε αρκετα στις επιλογες μας στις πενταδες αλλα συμφωνω απολυτα μαζι σου στις υπολοιπες επιλογες σου mvp.προπονητες κτλ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.