Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Eastern Conference
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2
morrison
Γενικά ακολουθήθηκε η κλασσική διαδικασία. Ανταλλαγές προτάσεων, πέσαμε και οι δύο, καταλήξαμε κάπου στη μέση.
Όπως είναι εμφανές, Νώντας πάρα πολύ βάθος, δίνει συμπλήρωμα τον 12ο και τον 13ο παίχτη του πάνω κάτω και παίρνει τον καλύτερο παίχτη του τρειντ.

Εγώ παίζω σε 5 λίγκες φέτος και αυτή εδώ είναι εκείνη που πραγματικά δεν έχει καμία προοπτική μετά το ντραφτ οπότε για να μην παλεύω με 25 ανούσια add/drops την εβδομάδα είπα να το κάνω νωρίς.
Rose δεν ξέρουμε αν θα ζει σε 1 μήνα, Χαρέλ μπορεί και να έχει σταθερό χρόνο κάποτε, δεν έχω ιδέα.

Προφανώς δεν έχω κανένα θέμα να ακυρωθεί, να τεθεί ξανά σε review ή ότι άλλο.
aegeansheed
QUOTE(Pierce @ Nov 1 2018, 11:14 ) *
Για να ξεκαθαριστούν και δημόσια τα πράγματα.


Δε βγαίνουν τα κουκιά ρε παιδιά.

Horford: Παίζει στο 30 σήμερα. Στους Celtics δε μπορεί να πάρει πολλά παραπάνω σουτ από αυτά που παίρνει, γενικά είναι ομάδα small ballική και παίζει με μεγάλο rotation. Προσωπικά δε θεωρώ ότι παίζει πιο άσχημα από αυτό που θα κάνει φέτος, αν και για τις ανάγκες της συζήτησης να δεχθώ το "αισιόδοξο" σενάριο ότι θα κάνει +2 ακόμα σε μέσους όρους. Δε βλέπω συνθήκες για κάτι πολύ καλύτερο. Ο Stevens βάζει και Baynes και Theiss πολύ και αν πάθει κάποιος παίκτης τραυματισμό, ευνοημένος δε θα είναι ο Horford, αλλά πιθανότατα κάποιος εκ των Smart ή Rozier.
Jerami: Παίζει σε ομάδα με τον PG και τον Russell, πού σουτ... Βρήκε χώρο για βασικός και θα παραμείνει πιστεύω, αλλά το ταβάνι του είναι τα 10 σουτ και είναι 40% σουτέρ. Κάνει hustle stats, αλλά δεν είναι ούτε καν η 3η επιλογή στην ομάδα αυτή, που έχει βάθος επίσης. Οι μέσοι όροι του ήταν κοντά στο 20 και έκανε ένα καλό ματς όταν δεν έπαιζε ο Adams με τους Suns. Στα όρια ενός ρόστερ ο Jerami φαντασιακά. Μου φαίνεται overstretched σκέψη για 9άδα.
Bradley: Αστείο να σχολιάσω.
32+23

Batum: Τραυματισιάρης ναι, αλλά παίζει σταθερά στο 27-30 όλες τις χρονιές του, για να μην πούμε και παραπάνω. Δε θα παίξει για παραπάνω φέτος λόγω Kemba, αλλά είναι το σαφές second option στους Hornets. Δε μπορεί να πέσει κάτω από το 26 όσο χάλια και να είναι.
Rose: Ο 6ος παίκτης των Wolves, παίκτης που πάει πάρα πολύ ο Τιμποντώ και έχει ξεκινήσει πάρα πολύ καλά φέτος, παίζοντας ήδη στο 27-28. Δε μπορεί να πέσει κάτω από το 25-26 στη Λίγκα μας. Δεδομένης της ιδιαίτερης κατάστασης με τον Butler εκεί, έχει πολύ μεγάλο ταβάνι και ανταλλακτική αξία κοντά στο 40. Ενδεικτικό αυτό που έκανε σήμερα. Έχει mental issues και δεν ξέρεις ποτέ-δεκτό, αλλά είναι σε πολύ καλή φυσική κατάσταση και δείχνει ότι έχει βρει έναν ρόλο που του δίνει κίνητρο να παίζει μπάσκετ. Αυτό ήταν πάντα το πρόβλημά του στις ομάδες που πήγαινε. Με έναν άνθρωπο που του έχει εμπιστοσύνη και δεν αμφισβητείται νιώθει άνετα και παίζει. Οι συνθήκες φαίνονται να είναι με το μέρος του στους Wolves.
Harrell: Αγαπημένος παίκτης του Doc και παίκτης που τα λεπτά που παίζει δεν αντικατοπτρίζουν την παραγωγή του. Τον κράτησαν φέτος με νέο συμβόλαιο επειδή τον υπολογίζουν. Κινείται στο 27-28 σήμερα, δεν πιστεύω ότι απαραίτητα θα το κρατήσει, αλλά είναι άνετα 9αδάτος προς το παρόν και στη χειρότερη να πέσει στο 23, αλλά και πάλι είναι από τους μάχιμους streamers.
28+30 (για Rose) +26

Αυτά είναι τα μαθηματικά μου και τα estimates. Μικρής αξίας παίκτες μεν, αλλά μεγάλη ανισορροπία δε.
Για μένα δε βγαίνει αν δεν μπει κάποιος άλλος εκτός Jerami στην εξίσωση.
klow13
Εχε υποψιν σου ομως οτι

1)Οι ομαδες φετος ειναι 14 και το fa pool μεγαλυτερο.Βλεπουμε καθημερινα add-drops 25ρηδων παικτων,ο ιδιος ο ροουζ εγινε ντροπ πριν 10 μερες(και απο κουτς,που ειναι στο starter pack του,μαζι με beasley και jr tongue.gif ).Αλλο παραδειγμα o siakam,εχει 27 και μπηκε σε ροστερ χθες,δεν βλεπω γιατι να μη κανει 25,με ιμπακα βασικο και τα ριμπ του θα κρατησει και hustliαρης ειναι και πολυ παιζει.

2)Ο χαρελ μπορει να μη ξαναμπαινε στην εννιαδα μου.Ο ροουζ δεν μπηκε τωρα με 4,ερχοταν απο 4 σερι 20κατι ματς και με γουιγκινς να λειπει.

Συν οτι εχω ευκολο αντ ντροπ,μεχρι να γινει το τρειντ δεν ειχα.

Με τα ΠΡΟΧΘΕΣΙΝΑ δεδομενα παντα-γιατι απο τοτε μεσολαβησε αποφαση μπατλερ να ρεπαρει μεχρι να παρει ανταλλαγη,παροτι ερχοταν απο 30αρου απεναντι σε λεμπρον+ τραυματισμος τιγκ και ροουζ πενταδα με καριρ χαι -θα ντρεπομουν να προτεινω κατι αισθητα καλυτερο απο jerami.
Το οτι ηδη πηρε boost ο rose,αφοτου ομως εκλεισε η ψηφοφορια,νομιζω πρεπει να το καρπωθει ο μορισον.
aegeansheed
Δε μου αρέσει καθόλου το παιχνίδι των ερωτήσεων, αλλά... θεωρητικά θα σκεφτόσουν για 9άδα Jerami, αλλά όχι Harrell;

Γιατί δε βλέπω πού είναι καλύτερος ο Jerami από τον αυτόν. Ή έστω σε potential μέσα στη χρονιά κάπου.

Άρα (συμπέρασμά μου, σόρυ αν προτρέχω) ζήτησες Horford μόνο για Batum+Rose. Η λογική ερώτηση η δική μου είναι ποιά είναι η αξία που υπολόγισες για τον Horford για να υποστηρίξει αυτό το ζύγισμα. Πιστεύεις ότι θα αγγίξει 35άρι; Ρωτάω γιατί δέχομαι την άλλη άποψη για συζήτηση έστω. Και κάνεις σαφές ότι δεν πίστεψες ότι ο Rose μπορεί να υποστηρίξει καν ένα 27άρι, in the long term σωστά; Τώρα μπορεί να σκέφτεσαι ότι σε βάζω σε διαδικασία απολογίας, αλλά θέλω να καταλάβω τα μαθηματικά πίσω από αυτό.
aegeansheed
Να σχολιάσει και ο Σπύρος παρακαλώ ως independent trade analyst/estimate model projectist/strategic negotiator economist που είναι πάνω στους υπολογισμούς των νούμερων και του ΠΟΤΕΝΣΙΑΛ του κάθε εμπλεκόμενου. Αλλιώς veto.
spysta
Horford 34fpts για 70 ματς
Jerami Bradley non factor

Batum 28fpts για 65-70ματς
Χαρελ θα εχει σιγουρα αξια στο 27-28 σε καποιο καιρο.. κ τωρα εχει βεβαια.
Ροουζ θα εχει μια αξια στο 25 αλλα για ποσα ματς? Ρισκο οπως παντα ο Ντερικ.

Περιεργο trade διοτι ο Χορφ θα ειναι ο καλυτερος
Αλλα εφοσον Χαρελ κ Ροουζ βγουν (πιθανο) .. γερνει προς αυτη την 3αδα αρκετα.

Βετο θα ημουν για τωρα, θα ηθελα μεγαλυτερο δειγμα για τους συγκεκριμενους παικτες ή πιο σιγουρα second assets και απο τις δυο πλευρες
Για την ωρα μοιαζει Χορφ για Μπατουμ που δεν βγαινει καθως ο Χορφ ειναι πολυ καλυτερο ασετ.

Δεν ειναι κ λογος αποχωρησης Κωστη παντως .. δεν ειναι κατι κραυγαλεο.
aegeansheed
Λοιπόν, αποφάσισα να επιστρέψω. Όσοι βάλατε waiver claims σε παίκτες μου μπορείτε να τα ρίξετε. Ας αποφασίσει ο LM για την τύχη του trade είτε με αυτή τη μορφή, είτε με όποια τυχόν παραλλαγή. Συνεχίζουμε...
sacarame
Μόνο εγώ παρατήρησα ότι ο μέγας ΣΠΥΣΤΑ πλέον εκτός από το ποτένσιαλ των παικτών κάνει προγνωστικά και για το πόσα ματς θα παίξουν;;;;;

#mathete_mpalitsa_oi_ampaloi


ΤΕΡΕΛΟΟΟ;; laugh.gif
Pierce
Love έκανε επέμβαση για τραυματισμό που δεν ξέραμε ότι είχε.
Johnson θα έπαιζε στο opener, τελικά δεν έχει timetable.
Mitchell βγήκε off.
Dragic κάτι ενδιάμεσο.
Klay αν εξαιρέσουμε το ματς με το ρεκόρ, κάνει συμπαράσταση στον Hayward.

Έχε χάρη που είμαι και γω με μηνίσκο, αλλιώς θα ξεκίναγα προθέρμανση.
aegeansheed
Να πούμε και τα ευχάριστα, μετά από έναν μήνα περίπου και για πρώτη φορά αν δεν κάνω λάθος, οι Manhattan Webslinger με σήμα τον Spiderman και αγαπημένο φαγητο την Pizza Zeas, βρίσκονται στην κορυφή της κατάταξης της Ανατολικής. Συγχαρητήρια στον Knickerbocker, του ευχόμαστε να συνεχίσει έτσι και να μην κάνει flop-όπως μας έχουν συνηθίσει οι ομάδες του tongue.gif ή αρχίζει να ξεχνάει εκτός ομάδας παίκτες πάλι! Δύσκολη εβδομάδα για την πρωτιά, καθώς ο co-manager των καθόλου Lazy-to-grab FAs, Lazers έκανε πρωινή κίνηση ματ και άρπαξε τον Κουκ με τα 5 του.

Εμείς, μια μετριότητα, φάνηκε από το draft. Ένα ευχαριστώ στον Terrence Ross, που όντως ξηγήθηκε ως "boss" την προηγούμενη. Ο Millsap έγινε Λάζαρος χτες και ο Taytum θυμήθηκε ότι είναι Kobe πάλι. Sweetener η χθεσινή βραδιά για την αρχή αυτής της εβδομάδας.
sacarame
QUOTE(aegeansheed @ Nov 12 2018, 17:17 ) *
Να πούμε και τα ευχάριστα, μετά από έναν μήνα περίπου και για πρώτη φορά αν δεν κάνω λάθος, οι Manhattan Webslinger με σήμα τον Spiderman και αγαπημένο φαγητο την Pizza Zeas, βρίσκονται στην κορυφή της κατάταξης της Ανατολικής. Συγχαρητήρια στον Knickerbocker, του ευχόμαστε να συνεχίσει έτσι και να μην κάνει flop-όπως μας έχουν συνηθίσει οι ομάδες του tongue.gif ή αρχίζει να ξεχνάει εκτός ομάδας παίκτες πάλι! Δύσκολη εβδομάδα για την πρωτιά, καθώς ο co-manager των καθόλου Lazy-to-grab FAs, Lazers έκανε πρωινή κίνηση ματ και άρπαξε τον Κουκ με τα 5 του.

Εμείς, μια μετριότητα, φάνηκε από το draft. Ένα ευχαριστώ στον Terrence Ross, που όντως ξηγήθηκε ως "boss" την προηγούμενη. Ο Millsap έγινε Λάζαρος χτες και ο Taytum θυμήθηκε ότι είναι Kobe πάλι. Sweetener η χθεσινή βραδιά για την αρχή αυτής της εβδομάδας.



Ζέας με ανανά μόνο παρακαλώ....


Όσο για μας, είχαμε πρωινή αναφορά, Κάκκαλου παρόντος και μαζέψαμε το φυντανάκι.. tongue.gif
Knickerbocker
QUOTE (aegeansheed @ Nov 12 2018, 18:17 ) *
Να πούμε και τα ευχάριστα, μετά από έναν μήνα περίπου και για πρώτη φορά αν δεν κάνω λάθος, οι Manhattan Webslinger με σήμα τον Spiderman και αγαπημένο φαγητο την Pizza Zeas, βρίσκονται στην κορυφή της κατάταξης της Ανατολικής. Συγχαρητήρια στον Knickerbocker, του ευχόμαστε να συνεχίσει έτσι και να μην κάνει flop-όπως μας έχουν συνηθίσει οι ομάδες του tongue.gif ή αρχίζει να ξεχνάει εκτός ομάδας παίκτες πάλι! Δύσκολη εβδομάδα για την πρωτιά, καθώς ο co-manager των καθόλου Lazy-to-grab FAs, Lazers έκανε πρωινή κίνηση ματ και άρπαξε τον Κουκ με τα 5 του.

Εμείς, μια μετριότητα, φάνηκε από το draft. Ένα ευχαριστώ στον Terrence Ross, που όντως ξηγήθηκε ως "boss" την προηγούμενη. Ο Millsap έγινε Λάζαρος χτες και ο Taytum θυμήθηκε ότι είναι Kobe πάλι. Sweetener η χθεσινή βραδιά για την αρχή αυτής της εβδομάδας.



Ζουμε μεγαλες στιγμες. Σπεσιαλ με το σουτζουκι να καθοριζει το τεμπο σαν τον Durant στην ομαδα μου, αλλα και ζαμπον τυρι γιατι η απλοτητα κανει τη διαφορα, οπως ο Καντερ σε ομαδα που τανκαρει.

Περιμενουμε σαν knickerbockers το μηνα Linsanity και προχωραμε.
Ginobili
Ρε παιδιά...ό,τι να ναι ....βλέπω ότι ο Ιμπάκα έπαιξε κανονικά χθες με Ουόριορς...και το σκορ του δεν υπάρχει πουθενά για να προσμετρηθεί.(Του Λέοναρντ κανονικά)...τι για τον ^&(* έχουν κάνει πάλι?
Knickerbocker
Καλημερα και Καλή Χρονιά,

Μπαινουν στην λιστα υπο παραχωρηση ο BBB και ο Schroder. Guard κυριως θα θελαμε αλλα προτασεις δεκτες.
Pierce
klow13
Deadline τελικα εχουμε?
Για να σταματησει ο καταιγισμος trade αν ειναι.
Pierce
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.