Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Συζήτηση Fantasy 2019
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2
Pierce
QUOTE (teopt13 @ Sep 26 2018, 16:58 ) *
Καλησπέρα, μεσα και εγώ απλως λόγω διαφοράς ώρας (Αμερική) και δουλειάς έχω μεγάλο θέμα με το αν μπορώ να συμμετέχω στο ντραφτ.Αν υπάρχει περίπτωση να γίνει Παρασκευή, οποιαδήποτε ώρα, θα μου έλυνε τα χέρια. Αν είναι οριστικό για Κυριακή θα ξέρω τελευταιά στιγμή αν μπορώ να αλλάξω τις ώρες της δουλειάς ώστε να συμμετέχω κανονικά.



Κάτσε να κλείσουμε τις λίγκες και το βλέπουμε , εγώ δεν έχω θέμα για Παρασκευή.


@Jkidd

Κάνε mocks, ούτε εγώ έχω παίξει σε λίγκα με δημοπρασία ξανά.
j-kidd13
Μωρε κάνω αλλά θέλει πολυ εξοικείωση για να έχεις καλό αποτέλεσμα.

Επειδή με μια πρόχειρη ματιά δεν το βρήκα,που μπορώ να βρώ λίστα με τις τιμές όλων των παικτών?
RipCity
QUOTE (j-kidd13 @ Sep 27 2018, 08:08 ) *
Μωρε κάνω αλλά θέλει πολυ εξοικείωση για να έχεις καλό αποτέλεσμα.

Επειδή με μια πρόχειρη ματιά δεν το βρήκα,που μπορώ να βρώ λίστα με τις τιμές όλων των παικτών?


Αν έχετε φτιάξει τη λίγκα πήγαινε στο players->live draft trends.
Pierce
Ginobili/Konst/Gotham Bats, είστε μέσα ή όχι; Πλιζ δώστε ένα yes/no μέχρι την Κυριακή για να το κλείσουμε το θέμα.

Προφανώς η λίγκα με τις αλλαγές δεν περπατάει, οπότε θα πάμε με και στις 2 με το ίδιο φορμάτ.
Ανάλογα με το πόσοι θα μαζευτούμε θα κριθεί αν είμαστε 2 των 15, 1 όλοι μαζί ή κάτι ενδιάμεσο.

Whaler θα σου στείλω ένα πμ, είσαι μέσα προφανώς. Μπορείς να διαβάσεις παλιότερο τόπικ για να δείς τι εννοούμε standard.
Season points είναι η λίγκα, δεν είναι κάτι το στρατοσφαιρικά δύσκολο (ίσα ίσα).

Όσοι άλλοι πιστοί, δηλώστε συμμετοχή αν και δεν υπάρχουν πολλές διαθέσιμες θέσεις.
konst
Θέλει κάποιος co-owner να μοιράσουμε το χρόνο ?
Ginobili
Μέσα παιδιά κι εγώ κανονικά .Συγνώμη για την καθυστέρηση!
konst
Παιδιά εγώ είμαι εκτός για φέτος! Καλή season να έχετε όλοι. Τα λέμε του χρόνου
aegeansheed
Παιδιά καλά να περάσετε φέτος. Θα πάω στη λίγκα με τα παιδιά που έχουν ευχηθεί καλά να περάσουμε και να έχουμε καλή σαιζόν.
leonkalf
Καλησπέρα!
Ενδιαφέρεται κανείς για λίγκα στο Yahoo Fantasy?

Αν ναι, σας περιμένω εδώ... Couch Coaches League
Pierce
Υπαρκτό περιστατικό σε H2H την οποία παίζει εκλεκτό μέλος και των 2 Leagues και μαζί του και εγώ. Η ομάδα του έχει 1-4 αυτή τη στιγμή, και ο πρώτος στην λιγκα έχει 5-0. Scoring system το ίδιο.

Η διαφορά;

Η ομάδα του φίλου μας με το 1-4 έχει παραπάνω πόντους συνολικά από αυτόν που έχει 5-0.



Εξηγείστε μου πως είναι πιο δίκαιο το H2H on the long run. Να δεχθώ ότι μπορεί να κρατήσει το ενδιαφέρον κάποιου που έχει μείνει πιο πίσω, ο βραχυπρόθεσμος στόχος μιας εβδομαδιαίας νίκης (κλαιν αν με ρωτήσετε προσωπικά). Αλλά στο τέλος της ημέρας κάποιος με πολύ καλύτερη ομάδα, λόγω συγκυριών μπορεί να βρεθεί ακόμα και έξω από τα Play Offs.




To post μπορεί να μοιάζει εκτός τόπου και χρόνου, αλλά δόθηκε η ευκαιρία και το αναφέρω.
RipCity
QUOTE (Pierce @ Nov 20 2018, 11:00 ) *
Υπαρκτό περιστατικό σε H2H την οποία παίζει εκλεκτό μέλος και των 2 Leagues και μαζί του και εγώ. Η ομάδα του έχει 1-4 αυτή τη στιγμή, και ο πρώτος στην λιγκα έχει 5-0. Scoring system το ίδιο.

Η διαφορά;

Η ομάδα του φίλου μας με το 1-4 έχει παραπάνω πόντους συνολικά από αυτόν που έχει 5-0.



Εξηγείστε μου πως είναι πιο δίκαιο το H2H on the long run. Να δεχθώ ότι μπορεί να κρατήσει το ενδιαφέρον κάποιου που έχει μείνει πιο πίσω, ο βραχυπρόθεσμος στόχος μιας εβδομαδιαίας νίκης (κλαιν αν με ρωτήσετε προσωπικά). Αλλά στο τέλος της ημέρας κάποιος με πολύ καλύτερη ομάδα, λόγω συγκυριών μπορεί να βρεθεί ακόμα και έξω από τα Play Offs.




To post μπορεί να μοιάζει εκτός τόπου και χρόνου, αλλά δόθηκε η ευκαιρία και το αναφέρω.



H2H με points δηλαδή?

Καμία σχέση με H2H με κατηγορίες.
Pierce
Ναι.
Και εγώ θεωρώ ότι το H2H μπορεί να δουλέψει μόνο σε Cats. Σε points υπάρχει διαστρέβλωση.
RipCity
QUOTE (Pierce @ Nov 20 2018, 12:41 ) *
Ναι.
Και εγώ θεωρώ ότι το H2H μπορεί να δουλέψει μόνο σε Cats. Σε points υπάρχει διαστρέβλωση.


Ναι αυτό είναι το point, να κάνεις ομάδα που δε σε νοιάζουν οι ασίστ, αλλά είσαι δυνατός σε rebs/blks κτλ κτλ. Με στρατηγική. Τώρα το points είναι καλύτερο σε roto format, όπως το κάνετε.
spysta
QUOTE(Pierce @ Nov 20 2018, 10:00 ) *
Υπαρκτό περιστατικό σε H2H την οποία παίζει εκλεκτό μέλος και των 2 Leagues και μαζί του και εγώ. Η ομάδα του έχει 1-4 αυτή τη στιγμή, και ο πρώτος στην λιγκα έχει 5-0. Scoring system το ίδιο.

Η διαφορά;

Η ομάδα του φίλου μας με το 1-4 έχει παραπάνω πόντους συνολικά από αυτόν που έχει 5-0.



Εξηγείστε μου πως είναι πιο δίκαιο το H2H on the long run. Να δεχθώ ότι μπορεί να κρατήσει το ενδιαφέρον κάποιου που έχει μείνει πιο πίσω, ο βραχυπρόθεσμος στόχος μιας εβδομαδιαίας νίκης (κλαιν αν με ρωτήσετε προσωπικά). Αλλά στο τέλος της ημέρας κάποιος με πολύ καλύτερη ομάδα, λόγω συγκυριών μπορεί να βρεθεί ακόμα και έξω από τα Play Offs.




To post μπορεί να μοιάζει εκτός τόπου και χρόνου, αλλά δόθηκε η ευκαιρία και το αναφέρω.

δεν νομιζω οτι ειναι θεμα πιο δικαιου .. αλλα οπως ειπες σιγουρα σε κραταει σε ενδιαφερον μεχρι τελους λογω play offs.

Aπο κει και περα .. νομιζω, χωρις να ειμαι σιγουρος, οτι μπορεις να το παιξεις μονο με αθροισμα ποντων στην regular ...και στα play offs να πας σε ματσαρισμα με αντιπαλο. Ισχυει ή κανω λαθος?

πχ εγω σε λιγκα με cats, στην ρεγκιουλαρ μετραμε σε καθε ματσαρισμα τις κερδισμενες κατηγοριες .. και οχι ποιος κερδισε συνολικα στο ματσαρισμα. Στα πλει οφς ομως ... μετρας τα συνολικα με τον αντιπαλο για να περασεις στην επομενη φαση ή να αποκλειστεις.

Κατα τ αλλα ... οι συγκυριες ειναι μεσα στη ζωη .. ειναι απολυτα ρεαλιστικες οπως και στο πραγματικα μπασκετ .. επομενως το να μπεις πλει οφς και ο πχ 8ος να αποκλεισει τον 1ο γιατι εκεινες τις 2 εβδομαδες παει καλυτερα ή επειδη υπαρχουν τραυματισμοι ... εχει την νοστιμια του.
Και εχει και την αναλογη στρατηγικη του βεβαιως
Pierce
Ποια στρατηγική έχει ρε Σπύρο ακριβώς; Να έχεις καλή ομάδα αλλά επί σερί εβδομάδων να πέφτεις πάνω σε ομάδες φωτοβολίδες , που μπορεί απλά να τους κάθεται εβδομάδα και με 4-5 ματς παραπάνω; Να χάνεις στους 10-15 πόντους (που όταν το match up πάει στους 1100 μιλάμε για 1% διαφορά) και από εκεί που θα ήσουν πρώτος είσαι τελευταίος; Τα ακούω βερεσέ αυτά που λες περί ζωής, δεν είναι όπως οι τραυματισμοί , είναι ξεκάθαρα λάθος στημένο το παιχνίδι.

Επίσης ποιο το νόημα να έχεις H2H format και να μετράνε οι πόντοι στο ζευγάρι και όχι οι Νίκες/Ήττες; blink.gif Έχε το με τους πόντους εξ'αρχής και τέλος.

T.W.Is.M.
Να προσθεσω συμφωνωντας με τον Αρη οτι στη λιγκα του NFL που παιζουμε με καποιους απο το φορουμ με H2H συστημα βρισκομαι στην 4η θεση σε ρεκορ(σε συνολο 10 παιχτων), αλλα στην 6η θεση σε ποντους, η οποια θα ηταν ακομα χειροτερη αν δεν ειχα ενα απο τα καλυτερα σκορ της λιγκας στις πρωτες εβδομαδες. Θεωρω οτι εχω μια ομαδα που δεν ειναι στις 6-7 καλυτερες, αλλα λογω του συστηματος εχω τυχη να περασω στα πλει οφ, οπου συμμετεχουν 4(αν και λογω προγραμματος δεν υπαρχουν ρεαλιστικες πιθανοτητες).
Σε ενα αντιστοιχο συστημα στο ΝΒΑ μπορεις να πας πιο ψηλα απ οτι αξιζεις απο ενα ευνοικο προγραμμα, εναν ευνοικο συγχρονισμο τραυματισμων(που θα υπαρξουν, αλλα μπορουν να παιξουν διαφορετικο ρολο απο οτι σε points system), τον αριθμο αγωνων των παιχτων σου ή τον αντιστοιχο του αντιπαλου. Αν μαλιστα προσθεσουμε το γεγονος οτι μετα ακολουθουν πλει οφ και μεσα σε μια εβδομαδα κρινεται ολοκληρη η πορεια της ομαδας, βλεπουμε οτι ειναι ακομα πιο εφικτο να προχωρησει μια ομαδα που δεν πρεπει. Θα μου πει κανεις, μα θα γινουν ολα μαζι; Εδω εχουν γινει ολα μαζι στο πραγματικο μπασκετ, στο fantasy θα κολλησουμε;
Παντως ειμαι πιο πολυ υπερ του points σε standard league τωρα που εχω μια καλυτερη εικονα και απο τις 2 επιλογες.
spysta
QUOTE(Pierce @ Nov 20 2018, 20:46 ) *
Ποια στρατηγική έχει ρε Σπύρο ακριβώς; Να έχεις καλή ομάδα αλλά επί σερί εβδομάδων να πέφτεις πάνω σε ομάδες φωτοβολίδες , που μπορεί απλά να τους κάθεται εβδομάδα και με 4-5 ματς παραπάνω; Να χάνεις στους 10-15 πόντους (που όταν το match up πάει στους 1100 μιλάμε για 1% διαφορά) και από εκεί που θα ήσουν πρώτος είσαι τελευταίος; Τα ακούω βερεσέ αυτά που λες περί ζωής, δεν είναι όπως οι τραυματισμοί , είναι ξεκάθαρα λάθος στημένο το παιχνίδι.

Επίσης ποιο το νόημα να έχεις H2H format και να μετράνε οι πόντοι στο ζευγάρι και όχι οι Νίκες/Ήττες; blink.gif Έχε το με τους πόντους εξ'αρχής και τέλος.

Noμιζω το κανει πιο φερ στην ρεγκιουλαρ οσον αφορα την καταταξη .. γι αυτο το 1% που λες. αντι να μετρας τις νικες .. να μετρας το αθροισμα των ποντων. ειναι πιο σωστο .. γιατι μια φορα που ενας θα παει τρομερα και θα παρει νικη .. θα ισοδυναμει με εναν αλλον που θα παει αθλια και θα παρει νικη. Βεβαια να μου πεις ετσι ειναι κ σε ριαλ ταιμ .. αλλα οκ for the love of the game cause ισως να ειναι καλυτερα με το αθροισμα ποντων στην ρεγκιουλαρ.

στα πλει οφς μπαινει κ ο τζογος μεσα, η φωτοβολιδα που ειπες. Ωραια ειναι αυτα ρε συ.. αναπαντεχα κ κινκι!!
Στρατηγικη με βαση παικτες που θα φορτσαρουν στο β μισο.. με trade dealine βεβαιως, με ελευθερους, με προγραμμα ομαδων.. κτλ


στην cats περυσι περασα στο final4 για ενα τριποντο αν θυμαμαι καλα στο ματσαρισμα με την αντιπαλη ομαδα .. κυριολεκτικα τελευταια στιγμη κυριακη βραδυ μετα απο 2 εβδομαδες που πηγαιναμε χερι χερι.
Ελα ρε ... ειναι καλη φαση αυτο. Εχει πολυ πλακα και σασπενς !!

το βασικο βεβαια ομως ειναι .. οτι ΟΛΟΙ ειναι στο παιχνιδι της κατακτησης του τιλου και το ενδιαφερον μενει μεχρι τελους.
οπως κ στα πραγματικα πλει οφς

QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 20 2018, 21:43 ) *
Να προσθεσω συμφωνωντας με τον Αρη οτι στη λιγκα του NFL που παιζουμε με καποιους απο το φορουμ με H2H συστημα βρισκομαι στην 4η θεση σε ρεκορ(σε συνολο 10 παιχτων), αλλα στην 6η θεση σε ποντους, η οποια θα ηταν ακομα χειροτερη αν δεν ειχα ενα απο τα καλυτερα σκορ της λιγκας στις πρωτες εβδομαδες. Θεωρω οτι εχω μια ομαδα που δεν ειναι στις 6-7 καλυτερες, αλλα λογω του συστηματος εχω τυχη να περασω στα πλει οφ, οπου συμμετεχουν 4(αν και λογω προγραμματος δεν υπαρχουν ρεαλιστικες πιθανοτητες).
Σε ενα αντιστοιχο συστημα στο ΝΒΑ μπορεις να πας πιο ψηλα απ οτι αξιζεις απο ενα ευνοικο προγραμμα, εναν ευνοικο συγχρονισμο τραυματισμων(που θα υπαρξουν, αλλα μπορουν να παιξουν διαφορετικο ρολο απο οτι σε points system), τον αριθμο αγωνων των παιχτων σου ή τον αντιστοιχο του αντιπαλου. Αν μαλιστα προσθεσουμε το γεγονος οτι μετα ακολουθουν πλει οφ και μεσα σε μια εβδομαδα κρινεται ολοκληρη η πορεια της ομαδας, βλεπουμε οτι ειναι ακομα πιο εφικτο να προχωρησει μια ομαδα που δεν πρεπει. Θα μου πει κανεις, μα θα γινουν ολα μαζι; Εδω εχουν γινει ολα μαζι στο πραγματικο μπασκετ, στο fantasy θα κολλησουμε;
Παντως ειμαι πιο πολυ υπερ του points σε standard league τωρα που εχω μια καλυτερη εικονα και απο τις 2 επιλογες.

Νομιζω οτι προσπαθησουμε να αυξησουμε τα επιπεδα δικαιουσυνης του φαντασυ ... οταν αυτο ΔΕΝ υπαρχει καν στο μεγιστο.. στον πραγματικο αθλητισμο.

προφανως και μια ομαδα μπορει να αποκλειστει κι ας εχει παει φοβερα στην ρεγκιουλαρ ... γινεται στην πραγματικοτητα .. γιατι να μην το κανουμε και στο φαντασι παιχνιδι μας??

εγω παιδια την h2h περυσι την καραγουσταρα στο β μισο .. δεν ειχα θεμα με το να μπω κατευθειαν στιν ρεγκιουλαρ και η ομαδα να πεταει γιατι αλλιως παπαλα ... ημουν οκ εφτιαξα μια ωραια ομαδα .. πηγαινε καλα (οχι τρομερα) .. κ στα πλει οφς με 1-2 κινησεις κ κανα δυο φρι ειτζεντς μπηκα δυναμικα και πηγαινα για κουπα. Ειχα την ατυχια με Καζινς βεβαια .. και εχασα στον ημιτελικο.
το ολο συστημα ομως .. ειχε πολυ πλακα και ενδιαφερον ... και ειδαμε και ομαδα που τερματισε 8η να πεταει εξω ενα φαβορι.

καταλαβαινω οτι αν πηγαινα τρομερα και εχανα μεσα σε 2 weeks την ευκαιρια για κουπα ... θα κατεβαζα καντηλια .. αλλα κι αυτο ωραιο ειναι

τεσπα .. γουστα ειναι ολα αυτα γενικα
Pierce
QUOTE (spysta @ Nov 21 2018, 00:49 ) *
Noμιζω το κανει πιο φερ στην ρεγκιουλαρ οσον αφορα την καταταξη .. γι αυτο το 1% που λες. αντι να μετρας τις νικες .. να μετρας το αθροισμα των ποντων. ειναι πιο σωστο ..


3 σειρές πιο κάτω

QUOTE (spysta @ Nov 21 2018, 00:49 ) *
Νομιζω οτι προσπαθησουμε να αυξησουμε τα επιπεδα δικαιουσυνης του φαντασυ ... οταν αυτο ΔΕΝ υπαρχει καν στο μεγιστο.. στον πραγματικο αθλητισμο.


spysta
QUOTE(Pierce @ Nov 20 2018, 23:10 ) *
3 σειρές πιο κάτω




το διευκρινησα για την ρεγκιουλαρ .. διοτι πες εκει αξιζει να υπαρχει μια μεγαλυτερη δικαιουσυνη οσον αφορα την τελικη καταταξη.
για τα πλει οφς .. ειναι do or die οπως και στην πραγματικοτητα
sacarame
QUOTE(spysta @ Nov 21 2018, 00:49 ) *
Ωραια ειναι αυτα ρε συ.. αναπαντεχα κ κινκι!!



Είπε ο τύπος, που 6-7 χρόνια μετά, μας λέει ακόμα αν είχα το Ρόντο θα είχα πάρει πρωτάθλημα.... ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑ laugh.gif tongue.gif
Pierce
Σπύρο όταν έχεις γυρίσει τούμπα την λίγκα για το Auction και ότι το Snake δεν είναι δίκαιο, όλα αυτά που γράφεις είναι τερατώδεις παπάτζες.
spysta
QUOTE(Pierce @ Nov 20 2018, 23:24 ) *
Σπύρο όταν έχεις γυρίσει τούμπα την λίγκα για το Auction και ότι το Snake δεν είναι δίκαιο, όλα αυτά που γράφεις είναι τερατώδεις παπάτζες.

γυρισα εγω τουμπα την λιγκα?? ΒΡΕ ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ !!!

οπως και να χει ..
τι σχεση εχει το συστημα επιλογης ντραφτ με την σιζον και το πως εξελισσεται το παιχνιδι ωστε να χαρακτηρισεις τα σχολια μου ως τερατωδεις παπατζες??

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και το οξιον ειναι πιο δικαιο και σωστο και μας νοιαζει ΑΠΕΙΡΑ αυτο, ειτε σε Η2Η ειτε σε ροτο, γιατι καθοροζει σχεδον ολη την χρονια απο την πρωτη στιγμη.
απο κει και περα .. για το πως θα εξελιχθει η σεζον υπαρχουν διαφοροι τροποι.. γνωμη μου ειναι οτι εχει πλακα με h2h για διαφορους λογους που εγραψα πιο πανω, και εξηγησα γιατι ναι μεν μπορει να ειναι αδικο αλλα ειναι και αληθινο συναμα. Δατς ιτ .. τι ψαχνεις παραπανω?
btw και το ροτο βεβαια ωραιο ειναι δεν διαφωνει κανεις .. και πιο δικαιο αλλα και ταυτοχρονα πιο ανουσια για οσους ειναι ατυχοι στην αρχη πχ τραυματισμοι, λιγα ματς κλτ. Οσοι εχουν φτιαξει κακες ομαδες θα το πληρωσουν ειτε σε ροτο ειτε σε η2η

τεσπα,
εσυ εισαι σε φαση οτι θα το παρατησεις το φανταζι οριστικα ... τι καιγεσαι τοσο?? ή θα πας για τερατωδη κωλοτουμπα του χρονου??? biggrin.gif biggrin.gif
Pierce
Εγώ την ανακολουθία, να μην μας νοιάζει ιδιαίτερα τι είναι δίκαιο μέσα στη σεζόν αλλά μόνο στην αρχή της, ήθελα να καταδείξω. Γιατί δατς λαιφ να ουμ, έχει την πλάκα του και τι έγινε κλπ.

Τέλος πάντων δεν έχω να προσθέσω κάτι, το αν θα κάνω διάλειμμα του χρόνου είναι επίσης άσχετο με την κουβέντα (αν το H2H με points είναι λάθος ή όχι) .
SteveNashidis
Συνοψίζω με σχόλιο αυτά που ειπώθηκαν.

Τραυματισμοί : Σχετικα με τους τραυματισμούς και για τα δύο ειδών λίγκας εάν σου τύχουν είτε χάνεις το πρωτάθλημα λόγω πλέιοφς είτε μαθηματικώς καθώς δε πρόκειται να φτάσεις τους χαμένους σου πόντους στο διάστημα που απομένει (για τους διεκδικητές της πρώτης 3αδας,4αδας)
Οι υπόλοιποι στην standard league που έχουν τραυματισμούς χάνουν οποιοδήποτε στόχο από τον Νοέμβριο ενώ στην h2h υπάρχει δυνατότητα διεκδίκησης. Η2Η-Standard 1-0

Παραπάνω παιχνίδια: Υπάρχει ορισμός του μέγιστου αριθμού παιχνιδιών ανά εβδομάδα στο φορμάτ. Οπότε δεν υπάρχει καμία αδικία. Παραμένει το H2H-Standard 1-0

Oμάδες φωτοβολίδες. Όντως το αρνητικό σε Η2Η είναι αυτές οι ομάδες που ξαφνικά πετάγονται για 1-2 βδομάδες και αλλάζουν όλα τα προγνωστικά. Αυτό μερικώς λύνεται με το μπόνους +25 πόντων στην ομάδα που τερμάτισε πιο ψηλά στην regular. Bέβαια εδώ που τα λέμε οι ομάδες φωτοβολίδες δεν πρέπει να χαρακτηρίζονται έτσι γιατί οι συγκεκριμένες ομάδες έχουν πάρει ρίσκα σε παίκτες που κοιμούνται όλη τη σεζόν για τους Χ,Ψ λόγους που ξέρουμε, οπότε για μένα δεν υπάρχει κάτι μεμπτό αλλά δίνω πόντο στην στάνταρτ. Η2Η-Standard 1-1

Αδικία στην κατάταξη Το εάν ο 1-4 έχει περισσότερους πόντους από τον 5-0 δεν λέει απολύτως τίποτα καθώς ο 1-4 και ο 5-0 κάποια στιγμή θα παίξουν μεταξύ τους και θα βγει ο πραγματικός νικητής. Επίσης ο 5-0 θα παίξει με τις δύσκολες ομάδες και ο 1-4 με τις εύκολες και στο τέλος της σεζόν θα γίνει ταμείο. Επίσης ο 1-4 μάλλον έχει λιγότερους πόντους από αυτούς που έχασε οπότε το υπόλοιπο επιεγχείρημα είναι μάλλον διαστρεβλωτικό. Ακόμα αυτή η συγκυρία δε θα τυχαίνει πάντα για να την γενικολογήσουμε. Η2Η-Standard 2-1

Ενδιαφέρον Δε νομίζω να θέλει ανάλυση εδώ. Η2Η-Standard 3-1*

*(αν γραφτούν και άλλα θα τα προσθέσω)

Νομίζω επειδή μιλάμε για ΠΑΙΧΝΙΔΙ η συζήτηση πρέπει να κατευθυνθεί περισσότερο στο τι μπορεί να το κάνει πιο διασκεδαστικό. Αν για τους περισσότερους είναι αυτοσκοπός μόνο το πρωτάθλημα μην διαβάσετε τα παραπάνω. Η standard βολεύει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.