Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CSKA Moscow-Lokomotiv Kuban
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2015-16
Pages: 1, 2
Zoys
vs


1961, 1963, 1969, 1971, 2006, 2008 Κατακτήσεις -
12 Παρουσίες σε τελικούς 0
14 Παρουσίες σε Final 4 0


CSKA Moscow



Η πορεία μέχρι εδώ

Regular Season (9-1)
1 W vs Maccabi FOX Tel Aviv 100 - 69
2 W at Dinamo Banco di Sardegna Sassari 78 - 107
3 W vs Brose Baskets Bamberg 83 - 77
4 W at Darussafaka Dogus Istanbul 75 - 80
5 L vs Unicaja Malaga 78 - 86
6 W at Maccabi FOX Tel Aviv 82 - 88
7 W vs Dinamo Banco di Sardegna Sassari 93 - 87
8 W at Brose Baskets Bamberg 88 - 100
9 W vs Darussafaka Dogus Istanbul 94 - 66
10 W at Unicaja Malaga 76 - 88

Top 16 (10-4)
11 L at Khimki Moscow Region 91 - 89
12 W vs Real Madrid 95 - 81
13 W vs FC Barcelona Lassa 93 - 82
14 L at Laboral Kutxa Vitoria Gasteiz 81 - 71
15 W vs Brose Baskets Bamberg 91 - 70
16 W at Zalgiris Kaunas 59 - 94
17 W vs Olympiacos Piraeus 92 - 85
18 W vs Khimki Moscow Region 108 - 98
19 W at Real Madrid 87 - 96
20 L at FC Barcelona Lassa 100 - 98
21 W vs Laboral Kutxa Vitoria Gasteiz 90 - 78
22 L at Brose Baskets Bamberg 91 - 83
23 W vs Zalgiris Kaunas 100 - 86
24 W at Olympiacos Piraeus 96 - 99

Playoffs (3-0)
25 W vs Crvena Zvezda Telekom Belgrade 84 - 74
26 W vs Crvena Zvezda Telekom Belgrade 77 - 76
27 W at Crvena Zvezda Telekom Belgrade 71 - 78

Η ομάδα που μετράει τις περισσότερες παρουσίες σε Final 4 στην ιστορία της διοργάνωσης (14) δεν λείπει από τη μεγάλη συνάντηση του Βερολίνου και καλείται να φέρει εις πέρας έναν ακόμα ημιτελικό στον οποίο κουβαλάει ως συνήθως την ταμπέλα του φαβορί. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη ολοκλήρωσε με ιδανικό τρόπο τις υποχρεώσεις της στο Top-16 σε έναν αντικειμενικά απαιτητικό όμιλο κατακτώντας την πρώτη θέση και εξασφαλίζοντας την ευνοϊκή διασταύρωση με τον Ερυθρό Αστέρα τον οποίο και "καθάρισε" συνοπτικά με 3-0 στη σειρά των play-off. Οι Ρώσοι όπως συνηθίζουν παραδοσιακά στη διοργάνωση έκαναν υποδειγματική σεζόν με πρωτιά σε ορισμένες από τις σημαντικότερες στατιστικές κατηγορίες (1οι σε πόντους, ασίστ, εύστοχα δίποντα, ποσοστό σουτ εντός παιδιάς) με ένα όμως αρνητικό, αυτό της άμυνας καθώς η Αρκούδα δέχεται 83,2 πόντους ανά παιχνίδι φέτος, ένα παθητικό που την καθιστά ως τη χειρότερη άμυνα ανάμεσα στις τέσσερις ομάδες του Final 4. Η Πρωταθλήτρια της VTB League βασίζει το παιχνίδι της στα "μαγικά" χέρια των Nando De Colo και Milos Teodosic που συνθέτουν το πιο δυνατό δίδυμο γκαρντ στη λίγκα ενώ διαθέτει ισχυρά χαρτιά και στις υπόλοιπες θέσεις με τον έμπειρο Kyle Hines να έχει λάβει πρόσφατα και το βραβείο του κορυφαίου αμυντικού της χρονιάς. Η CSKA έχει μπροστά της μια μεγάλη πρόκληση σαν οργανισμός φέτος και αυτή δεν είναι άλλη από το να αποβάλλει τον χαρακτηρισμό που την κυνηγάει τα τελευταία χρόνια, αυτόν του loser. Θα τα καταφέρει;

Lokomotiv Kuban



Η πορεία μέχρι εδώ

Regular Season (8-2)

1 W vs Panathinaikos Athens 81 - 70
2 W at Zalgiris Kaunas 74 - 76
3 W at Stelmet Zielona Gora 75 - 83
4 W vs Pinar Karsiyaka Izmir 72 - 53
5 L at FC Barcelona Lassa 72 - 68
6 W at Panathinaikos Athens 71 - 77
7 W vs Zalgiris Kaunas 80 - 50
8 L vs Stelmet Zielona Gora 51 - 66
9 W at Pinar Karsiyaka Izmir 78 - 88
10 W vs FC Barcelona Lassa 78 - 74

Top 16 (9-5)
11 W at Cedevita Zagreb 75 - 89
12 W vs Anadolu Efes Istanbul 78 - 77
13 L at Fenerbahce Istanbul 85 - 79
14 W vs Panathinaikos Athens 76 - 67
15 L at Crvena Zvezda Telekom Belgrade 80 - 66
16 W at Unicaja Malaga 64 - 82
17 W vs Darussafaka Dogus Istanbul 82 - 58
18 W vs Cedevita Zagreb 87 - 63
19 W at Anadolu Efes Istanbul 61 - 76
20 L vs Fenerbahce Istanbul 52 - 55
21 L at Panathinaikos Athens 84 - 79
22 W vs Crvena Zvezda Telekom Belgrade 86 - 62
23 W vs Unicaja Malaga 81 - 60
24 L at Darussafaka Dogus Istanbul 87 - 86

Playoffs (3-2)
25 W vs FC Barcelona Lassa 66 - 61
26 L vs FC Barcelona Lassa 66 - 92
27 L at FC Barcelona Lassa 82 - 70
28 W at FC Barcelona Lassa 80 - 92
29 W vs FC Barcelona Lassa 81 - 67

Η "σταχτοπούτα" του Final 4 που κόντρα στα προγνωστικά θα διεκδικήσει το βαρύτιμο τρόπαιο δεν είναι άλλη από την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα. Ο πρώτος Έλληνας προπονητής που κατέκτησε την κούπα της Ευρωλίγκας έκανε ακόμα μια υπέρβαση αυτή τη φορά με την ομάδα του Κράσνονταρ στην μόλις δεύτερη παρουσία της στη διοργάνωση αξιοποιώντας στον ύψιστο βαθμό το ρόστερ του με γρήγορο μπάσκετ που ανταποκρίθηκε πλήρως στις σύγχρονες επιταγές του αθλήματος. Με έναν Malcolm Delaney να ανοίγει την πόρτα των top παικτών στην ήπειρο και έναν Anthony Randolph να βγάζει μάτια το εξαιρετικό σύνολο των Ρώσων έδωσε δύο σημαντικές ενέσεις ποιότητας που εκτόξευσαν την καλοδουλεμένη και σωστά στελεχωμένη μηχανή της Lokomotiv. Με άμυνα που θα ζήλευαν τα φαβορί της διοργάνωσης (η καλύτερη στο Top-16 με 73,1 π. παθητικό) και καλό spacing και κυκλοφορία της μπάλας που την έφερε στην πρώτη θέση σε αριθμό εύστοχων σουτ τριών πόντων η Lokomotiv Kuban πήρε το πλεονέκτημα έδρας στη φάση των 16 και δεν σταμάτησε εκεί πετώντας έξω την μπαρουτοκαπνισμένη στα ματς play-off Barcelona στην πιο συναρπαστική σειρά των προημιτελικών που κρίθηκε στο 5ο ματς στη Ρωσία. Η Lokomotiv που αποτελεί την μοναδική ομάδα του Final 4 που δεν έχει εξασφαλισμένη συμμετοχή στην επόμενη Ευρωλίγκα (δεδομένο πλέον ότι δεν διεκδικεί εισιτήριο από την VTB League όπου και αποκλείστηκε) είναι ήδη στον έβδομο ουρανό από τη φετινή της επιτυχία, αλλά σίγουρα αφού έφτασε ως το Βερολίνο θα θέλει να ολοκληρώσει ακόμα πιο θριαμβευτικά τη δουλειά. Μπορεί να κοιτάξει στα μάτια την CSKA για να πλησιάσει το άπιαστο;
pan24
Πιστευετε οτι η κουμπαν μπορει να κανει την εκπληξη?
Προσωπικα πιστευω οτι αν μπει στο τελευταιο 3λεπτο με την διαφορα κατω απο τους 5 ποντους εχει μεγαλη πιθανοτητα να παθει η τσσκα το γνωστο της κοκομπλοκο και να περασει
TakeshyKurosawa
Μακάρι να περάσει ο Μπαρτζώκας και να το σηκώσει κιόλας! biggrin.gif
rahxephon13
Νομίζω η τσσκα είναι το φαβορί άλλα οι εμφύλιοι είναι πάντα περίεργοι άσε που ο μπαρτζωκας έχει ρίξει όλο το βάρος σε αυτόν τον αγώνα και ουσιαστικά παράτησε το πρωτάθλημα, βεβαία αυτό μπορεί στην τελική να του γυρίσει μπούμερανγκ και ξαφνικά να αποκτήσουν άγχος και αυτοί, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα δούμε ενδιαφέρων ματσάκι μένει να φανεί ποίος θα επικράτηση η επίθεση της αρκούδας η η άμυνα της λοκο.
G-arenas
το ματς ειναι για μενα 50-50 και θεωρω οτι απλως οποια ομαδα βρεθει σε καλυτερη μερα θα κερδισει! προβλεπω πολυ ωρα τον τζακσον να πιεζει πολυ τον ντιλεινι και τον χαινς πανω σε ραντολφ να τον μαρκαρει ψηλα και να μην του δινει το σουτ... απο μπαρτζωκα περιμενω να αλλαζει ολα τα σκριν καθως η τσσκα δεν εχει ψηλους με σκοπο να χαλασει την δημιουργια του τεο και του ντε κολο και στην επιθεση να προσπαθει να τρεξει ωστε να βρει γρηγορα ρυθμο...

ψηφισα κουμπαν λογω του πιο δυνατου μεταλλου και νοοτροπιας που εχουν σε σχεση με τους λουζεραδες ρωσσους...
basketmono80
Εγω θελω παρα πολυ να κερδισει η ΤΣΣΚΑ για τον αγαπημενο μου παικτη τον Τεοντοσιτς αλλα οφειλω να ομολογησω οτι την φοβαμαι παρα πολυ την Λοκομοτιβ την θεωρω πολυ επικινδυνη και "υπουλη" ομαδα που δεν εχει τιποτα να χασει και θα παιξει χωρις αγχος και επισης φοβαμαι πολυ την ΤΣΣΚΑ στα τελευταια 3 λεπτα οτι θα τα κανει μανταρα μονη της, κατι θα γινει καποιος θα γλιστρησει παλι και θα χασει την προκριση μεσα απο τα χερια της.Θελω να κερδισει η ΤΣΣΚΑ αλλα δεν τολμω να το πιστεψω μου φαινεται πολυ καλο για να γινει.Μακαρι να κερδισει παντως γιατι το αξιζει ο Τεοντοσιτς.
assistant
εννοείται υποστηριζω Μπαρτζωκα ποσο μαλλον εναντι του αντιπαθητικου και αλλαζονα Ιτουδη.......η Τσσκα εχει μονο το αβανταζ της φανέλας για μενα,δεν είναι καλυτερη ομαδα απ την Κουμπαν και θα τα βρει μπαστουνια.......μονο Τεο και Χαινς φοβάμαι που είναι μεγαλοι παιχτες.......ο ΝτεΚολο αν το παιχνιδι παει στο 4ο 10λεπτο θ αρχισει τα νιαουρίσματα.......προβλεπω κι εγω πολλες αλλαγες στα σκριν για να κοψουμε τη δημιουργια και την κυκλοφορια της Τσσκα και πολλα ποσταρισματα του Ραντολφ ώστε να φθαρει ο μοναδικος σοβαρος ψηλος του αντιπαλου...........vamos coachαρα,τρελανε μας και παλι.....
Reggie Miller 31
3.50 το διπλό της Κούμπαν... Στοιχηματικά θα έλεγα ότι αξίζει να το ποντάρει κάποιος απο άποψη ότι μιλάμε για ομάδες απο την ίδια χώρα που έχουν ξαναπαίξει μέσα στην χρονιά, οπότε η Κούμπαν δεν θα έχει ούτε το κόμπλεξ, ούτε τον φόβο που θα είχε κάποια άλλη ομάδα...
ssoulliss
Συνήθως σε τέτοιους ημιτελικούς η έμπειρη ομάδα(ΤΣΣΚΑ) έχει και τον πρώτο λόγο. Όμως η ΤΣΣΚΑ έχει μια μεγάλη τρύπα στην άμυνα της στη ρακέτα(πλην Χάϊνς).

Ο Ιτούδης θα προσπαθήσει να το πάει στις πολλές επιθέσεις για να εκμεταλλευτεί το ταλέντο της ομάδας του. Ο Μπαρτζώκας θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί τους ψηλούς του(Κλαβέρ,Ράντολφ,Σίνγκλετον). Οι Ντιλέινι και Ντε Κολό είναι οι σταθερές τον ομάδων. Κόσμος για να σπρώξει τη μία από τις δύο ομάδες δεν θα υπάρχει. Το άγχος θα το έχει η ΤΣΣΚΑ και ειδικά ο Ιτούδης.

Αν λοιπόν ανοίξει ο ρυθμός νομίζω πως η ΤΣΣΚΑ θα κερδίσει εύκολα. Αν όμως το παιχνίδι πάει στην δύναμη και σε λίγες κατοχές, η Λόκο έχει το προβάδισμα.

D-Wade
Με τους Τσεσεκάδες είμαι εγώ.Νομίζω ότι θα τους βοηθήσει ψυχολογικά το γεγονός ότι αντιμετωπίζουν ''μικρή'' ομάδα από τη Ρωσία. Το παιχνίδι είναι δικό τους . . .Να το κερδίσουν ή να το χάσουν
basketmono80
QUOTE (assistant @ May 13 2016, 14:18 ) *
εννοείται υποστηριζω Μπαρτζωκα ποσο μαλλον εναντι του αντιπαθητικου και αλλαζονα Ιτουδη.......η Τσσκα εχει μονο το αβανταζ της φανέλας για μενα,δεν είναι καλυτερη ομαδα απ την Κουμπαν και θα τα βρει μπαστουνια.......μονο Τεο και Χαινς φοβάμαι που είναι μεγαλοι παιχτες.......ο ΝτεΚολο αν το παιχνιδι παει στο 4ο 10λεπτο θ αρχισει τα νιαουρίσματα.......προβλεπω κι εγω πολλες αλλαγες στα σκριν για να κοψουμε τη δημιουργια και την κυκλοφορια της Τσσκα και πολλα ποσταρισματα του Ραντολφ ώστε να φθαρει ο μοναδικος σοβαρος ψηλος του αντιπαλου...........vamos coachαρα,τρελανε μας και παλι.....
Καθολου αλλαζονας δεν ειναι ο Ιτουδης ειναι πολυ καταδεκτικος μην κρινεις απο τις συνεντευξεις που φαινεται καπως αλλα αμα εχεις και εσυ απεναντι σου Ελληνες δημοσιογραφους προβοκατορες(μην πω ονοματα τωρα) φαινεσαι αλλαζονας με τις απαντησεις σου.
troll_ey
Είχα(και συνεχίζω βασικά να έχω)την πεποίθηση οτι θα περάσει η cska αλλά το βράδυ είδα στον υπνο μου(και δεν κάνω πλάκα)ότι πέρασε στον τελικό ο μπαρτζώκας και το σήκωσε biggrin.gif

Ας προσπερασουμε παρακαλώ το γεγονός πως βλέπω καμμένα όνειρα tongue.gif
A.CAB
Ωραίο ματσάκι θα γίνει σήμερα. Δίνω ένα μικρό προβάδισμα στην ΤΣΣΚΑ. Καλό σενάριο αυτό με το μηδενικό άγχος της Λοκομοτίβ αλλά οι τύποι παράτησαν το πρωτάθλημά τους για αυτό το Φ4. Κάτι μου λέει πως μια χαρά άγχος θα υπάρχει.
Εννοείται πως υποστηρίζω Ιτούδη ειδικά απέναντι στον αντιπαθέστατο Μπαρτζώκα.
Έχουν κάνει και οι 2 σπουδαία δουλειά βέβαια και είναι εντυπωσιακό πως δύο έλληνες προπονητές βρίσκονται εκεί που βρίσκονται. Ρισπέκτ. Περιμένω μεγάλο ματς από Ράντολφ και Ντε Κολό και γενικά περιμένω αμφίρροπο παιχνίδι.
assistant
QUOTE(basketmono80 @ May 13 2016, 17:08 ) *
Καθολου αλλαζονας δεν ειναι ο Ιτουδης ειναι πολυ καταδεκτικος μην κρινεις απο τις συνεντευξεις που φαινεται καπως αλλα αμα εχεις και εσυ απεναντι σου Ελληνες δημοσιογραφους προβοκατορες(μην πω ονοματα τωρα) φαινεσαι αλλαζονας με τις απαντησεις σου.

δεν είναι τοσο απ τις συνεντεύξεις οσο απ το υφακι την ωρα που κοουτσαρει και δινει οδηγιες στους παιχτες του.......σαν να λεει ''εγω που σας τα εχω διδαξει όλα κι εσεις με εκθετετε''.......τελος παντων ισως και να είμαι προκατειλλημενος απ το ''κακο'' του παρελθον,οποτε δεν το συνεχιζω......
Reggie Miller 31
QUOTE (assistant @ May 13 2016, 17:40 ) *
δεν είναι τοσο απ τις συνεντεύξεις οσο απ το υφακι την ωρα που κοουτσαρει και δινει οδηγιες στους παιχτες του.......σαν να λεει ''εγω που σας τα εχω διδαξει όλα κι εσεις με εκθετετε''.......τελος παντων ισως και να είμαι προκατειλλημενος απ το ''κακο'' του παρελθον,οποτε δεν το συνεχιζω......

Είναι για το ότι διαμαρτύρεται ακόμα και για την θερμοκρασία του γηπέδου, ακόμα και για το μαλακτικό που πλύναν τις πετσέτες! Διαμαρτύρεται συνέχεια! Δεν λέω ότι είναι κακός προπονητής, αλλά την ώρα του αγώνα χάνει πάρα πολλές φορές την ψυχραιμία του, γι' αυτό άλλωστε του έκανε πλάκα μέχρι και ο Αλβέρτης!
basketmono80
QUOTE (assistant @ May 13 2016, 17:40 ) *
δεν είναι τοσο απ τις συνεντεύξεις οσο απ το υφακι την ωρα που κοουτσαρει και δινει οδηγιες στους παιχτες του.......σαν να λεει ''εγω που σας τα εχω διδαξει όλα κι εσεις με εκθετετε''.......τελος παντων ισως και να είμαι προκατειλλημενος απ το ''κακο'' του παρελθον,οποτε δεν το συνεχιζω......
Ισα ισα στη Μοσχα τον αγαπανε πολυ ο κοσμος που πηγαινει στο γηπεδο του μιλανε βγαζουν φωτογραφιες μαζι του και εχω διαβασει σε σχολια Ρωσων οτι ειναι ο πιο προσητος προπονητης της ΤΣΣΚΑ,καμια σχεση με το Μεσινα που ηταν σνομπ και απροσητος.Να σου θυμισω τις ιδιες τις δηλωσεις του Τεοντοσιτς που ειπε οτι ειναι ο καλυτερος προπονητης της καριερας του και με τον μονο προπονητη που εχει τελειες σχεσεις και θελει να τον εχει προπονητη για πολλα χρονια.
whaler
Μεγάλο ενδιαφέρον θα έχει η κόντρα Ντε Κολό με Ντιλέινι.. Από εκεί και πέρα, πλην Χάινς, είναι οι αθλητικοί ψηλοί της Κουμπάν κόντρα στους ψηλούς της CSKA. Προβλέπεται μεγάλο παιχνίδι και πιστεύω θα δούμε υψηλό σκόρ και θέαμα και από τους δυο.
Ilias7
Πολυ ενδιαφερον το παιχνιδι που μπορει να κρυβει παγιδες..Θεωρω πως η ΤΣΚΑ εστω και δυσκολα θα καταφερει να παρει τη προκριση για το τελικο..

Θα εχει πολυ ενδιαφερον να δουμε αν η Λοκομοτιβ θα καταφερει να μεινει στο σκορ και μεσα στο παιχνιδι μεχρι το τελος.Η πορεια που εχει διαγραψει μεχρι στιγμης ειναι εξαιρετικη και ακρως επιτυχημενη.Μενει να φανει αν ειναι αξιοι και ικανοι να διαχειρηστουν αυτη τους επιτυχια και παιζοντας χωρις αγχος να καταφερουν να κανουν την εκπληξη.

Προβλεπω μεγαλο παιχνιδι απο Τεοντοσιτς σημερα.
assistant
Λαμονικα στην Τσσκα......αχαχχαχ......
TakeshyKurosawa
Πολύ πιο καλά έχει μπει η cska μέχρι στιγμής. Η λόκο δείχνει να μην ξέρει που πατάει και που βρίσκεται!
assistant
ανυπαρκτη Κουμπαν επιθετικα αλλα και στο αμυντικο ριμπάουντ...μονο με Ντιλεινι να απειλεί θα εχει πρόβλημα.

edit..........αμολάμε αετο και δεν είναι και καθαρα Δευτερα ρε φουστη μου....
A.CAB
Η ΤΣΣΚΑ έχει μπει πολύ καλά και πολύ διαβασμένα σε αντίθεση με την Κουμπάν. Ο Ιτούδης δείχνει διαβασμένος φουλ μέχρι στιμής και η έμπνευσή του με τον Κουρμπάνοφ πάνω στον Ράντολφ είναι μέχρι στιγμής εκπληκτική.
Εξαιρετικός ΝτεΚολό και αθόρυβη δύναμη ο Κουρμπάνοφ με πολύ και βρώμικη δουλειά.
whaler
Πολύ διαβασμένη η CSKA στην άμυνα της Κούμπαν, η οποία προσπαθεί να παίξει πιεστική άμυνα αλλά δε της βγαίνει. Αν πάρει μπρος ο Ντιλέινι, θα μπορέσει να μείνει κοντά στο σκορ. Έμεινε αρκετά στον πάγκο στην 1π πάντως. Μεγάλο σκάκι των Ελλήνων προβλέπεται.
TakeshyKurosawa
Αν δεν συμβούν σημεία και τέρατα φαίνεται ότι θα μαζέψει πολλά η Κούμπαν..
Reggie Miller 31
Πονόματος το ματς... πολύ κλειστό σκορ, δυνατές άμυνες, μεγάλη αστοχία απο την Κούμπαν λόγω κυρίως άγχους, αλλά και πολύ καλό διάβασμα του παιχνιδιού απο τον Ιτούδη.

Γενικά νομίζω το ζευγάρι του τελικού το ξέρουμε, εκεί θα δούμε καλό ματς. Σαν Φ4 πολύ χαμηλό επίπεδο απο τις άλλες 2 ομάδες
basketmono80
QUOTE (Reggie Miller 31 @ May 13 2016, 19:42 ) *
Πονόματος το ματς... πολύ κλειστό σκορ, δυνατές άμυνες, μεγάλη αστοχία απο την Κούμπαν λόγω κυρίως άγχους, αλλά και πολύ καλό διάβασμα του παιχνιδιού απο τον Ιτούδη.

Γενικά νομίζω το ζευγάρι του τελικού το ξέρουμε, εκεί θα δούμε καλό ματς. Σαν Φ4 πολύ χαμηλό επίπεδο απο τις άλλες 2 ομάδες
Ποια ομαδα ευννοει το κλειστο σκορ ομως?
RipCity
Καλα αλλωστε δεν εχουμε και κλειστο σκορ.
A.CAB
Είναι κλισέ το ξέρω αλλά ο Ιωάννου έχει δώσει ρεσιτάλ ανοησίας και σήμερα. Άξιος αγόρι μου.
whaler
H Κούμπαν κάνει μονίμως αλλαγές στα σκριν και παίρνει πιο εύκολα επιθετικά ριμπάουντ, παρά αμυντικά. Αν συγκεντρωθούν λίγο περισσότερο στο ματς, ακόμα και με αυτή τη διαφορά, τίποτα δεν έχει τελειώσει.
TakeshyKurosawa
Άντε ρε Κούμπαν πίστεψε το λίγο, βάλε μερικά μεγάλα σουτ να δούμε ματς..
Reggie Miller 31
QUOTE (RipCity @ May 13 2016, 19:47 ) *
Καλα αλλωστε δεν εχουμε και κλειστο σκορ.

Χαμηλό σκορ, λάθος λέξη έβαλα.

Τον Λόκο ευνοεί το χαμηλό σκορ κατά την γνώμη μου γιατί είναι και η πιο αδύναμη ομάδα. Αν αρχίσει να τρέχει η ΤΣΣΚΑ η Κούμπαν δεν έχει καμία ελπίδα. Το θέμα όμως είναι πως επιθετικά τους έχει βάλει χειροπέδες ο Ιτούδης, ενώ και πολλά σουτ δεν έχουν μπει
assistant
δε γινεται να συνεχισουμε το ιδιο χαλι,θα το γυρισει η Κουμπαν......πρεπει να πληρωθούμε.
BasketZilla
Θα πάει με την ΤΣΣΚΑ στο +10 μέχρι 2-3 λεπτά από το τέλος. Εκεί θα σεληνιαστεί ο Delaney, θα αρχίσει να γκαρίζει από χαρά ο Βαγγέλας, ο Μύλος θα φουρτουνιάσει και θα περάσει η Λοκομοτίβ tongue.gif
bodiroga10
παντως και στην vtb οταν την κερδισε η κουμπαν την τσκκα το ματς ειχε παει πανω απο τους 90 ποντους (88-94)

αν το πιστεψουν λιγο οι σουτερ της κουμπαν ολα γινονται, ισως απελευθερωθουν λιγο και απο τα 11 επιθετικα ριμπαουντ που εχουν και σουταρουν πιο απελευθερωμενοι στο 2ο ημιχρονο....
basketmono80
Ρε παιδια η ΤΣΣΚΑ χανει τα ριμπαουντ γιατι δεν εχει ψηλο αφου ο Φριλαντ ειναι τραυματιας και αυτο ειναι κακο γιατι ετσι η Λοκομοτιβ ανανεωνει τις επιθεσεις.Πρεπει να βρει λυση με τα χαμενα επιθετικα ριμπαουντ ο Ιτουδης.Αλλα ποια λυση να βρει?
Reggie Miller 31
BTW, αυτό που ακούγεται όταν λήγει ο χρόνος είναι η κόρνα της λήξης;;; Γιατί στην αρχή το νόμιζα για συναγερμό απο αμάξι απ' εξω
mixalisgate7
QUOTE(Reggie Miller 31 @ May 13 2016, 19:58 ) *
BTW, αυτό που ακούγεται όταν λήγει ο χρόνος είναι η κόρνα της λήξης;;; Γιατί στην αρχή το νόμιζα για συναγερμό απο αμάξι απ' εξω


Ναι η κόρνα της λήξης είναι.
Zoys
Ο Draper νομίζω ότι με αυτό το τελευταίο τρίποντο ξεπέρασε σε ένα ματς όλα τα εύστοχα που είχε στη θητεία του στη Real. laugh.gif
louie
Ευτυχώς που υπάρχει κι αυτός ο ντε κολο για να πάρουν τίτλο τσσκα και τεοντοσιτς. Ο τύπος είναι απλά απίστευτος
PanosIlio
Ο Ντιλεινι ειναι μέχρι στιγμής ο καλύτερος παίχτης της ΤΣΣΚΑ για να δούμε στο 4ο δεκάλεπτο
A.CAB
Με μπροστάρη τον Ντιλέινι (αλλά και τον Ράντολφ) το παλεύει η Κουμπάν αλλά η ΤΣΣΚΑ έχει πιο πολλές λύσεις και έναν εκπληκτικό ΝτεΚολό και κρατιέται σταθερά μπροστά.
Όλα παίζονται ακόμα όμως.
pan24
Ακομα και η τσσκα δυσκολα το χανει αυτο
Οποιος και να ειναι στον τελικο(πιθανοτατα φενερ) αν καταφερει να μπλοκαρει τον ντε κολο εχει 70% πιθανοτητες να το παρει
ashton
78-62 , 6'30" πριν το τελος, μονο η ΑΕΚ του Ζντοβτς το χάνει :-)
troll_ey
Δυστηχώς επιβαιβεώνεται η προβλεψή μου και όχι το όνειρο και η θέληση,δυστηχώς.
Θα το πάρει η τσσκα φέτος.
Σήμερα εμαθαν αυτοί οτι είναι παιχτούρα ο ντε κολο?
Johnnys
Εμενα οτι και να γινει-να το παρει η CSKA το παιχνιδι που θα το παρει,αν η Φενερ εμφανιστει σοβαρη και με πλανο τους δινω ενα 75-25 των Τουρκων.Κατι μου φαινεται και παλι λιγο στην CSKA.

Eκτος αν σεληνιαστει ο Τεοντοσιτς.Παντως θα εχει προβλημα στους ψηλους η CSKA εχει ελλειψη θαρρω.
Αν παει και το παρει μονος του ο ΝτεΚολο μαγκια του
yorgos
Κάποια στιγμή σε αυτό το φόρουμ πρέπει να μάθουμε να δίνουμε, όχι μόνο να παίρνουμε. Γράφετε ότι λέει ατάκες ο Βαγγέλας και δε λέτε ΚΑΜΙΑ;;;;

Ντροπή σας.
benchwarmer
Με όλες τις αναλύσεις του, το μπάσκετ κατά βάθος μπορεί να χαρακτηριστεί και απλό άθλημα: Ο πιο εύστοχος κερδίζει.

Πάρα πολύ σπουδαίος Ντε Κολό, καταλυτικός ο Χάινς (είχα διατυπώσει πριν λίγο καιρό και την αιρετική άποψη ότι ευτυχώς που τραυματίστηκε ο Φρίλαντ, ο Χάινς παίζοντας μόνος του στο "5" διανύει την καλύτερή του περίοδο στη Μόσχα).

Η Λοκομοτίβ το πάλεψε, έδειξε χαρακτήρα, αλλά έχασε δίκαια. Πολύ ωραίο πάντως να βλέπεις τόσες ελληνικές παρουσίες σε φάιναλ φορ, ακόμα και όταν δεν υπάρχει ελληνική ομάδα.

Αδιανόητο το 36/37 βολές αθροιστικά για ματς τέτοιες σημασίας.

Εάν πάντως η Φενέρ αντιμετωπίσει το τρακ και πάρει το άλλο ματς, νομίζω πως στον "τελικό των φαβορί" με την ΤΣΣΚΑ, αυτή θα είναι "πιο" φαβορί.
louie
Ρε ντε κολο... Τι έκανε το παλικάρι;
D-Wade
Ανώτερη η CSKA . Δίκαια στον τελικό. Βέβαια κέρδισαν μόνο με 7 πόντους ενώ σούταραν καταπληκτικά. 66,7% δίποντα και 50% τρίποντα. Έχασαν πολλά ριμπάουντ. Στη ρακέτα τους διεκδικήθηκαν 35 ριμπ. Πήραν μόνο τα 16 και η Λόκο 19 επιθετικά. Αν βρουν στον τελικό την Φενερ(με Γιούντο και Βέσελι) θα έχουν πρόβλημα
A.CAB
Μπράβο στην ΤΣΣΚΑ πανάξια στον τελικό. Μπράβο και στη Λοκομοτίβ για την πορεία της αλλά σήμερα δεν ήταν για πρόκριση. Σαφως χειρότερη. Είχε έναν εκπληκτικό Ντιλέινι και πάλι αλλά και κρυφό χαρτί τον Ντρέιπερ αλλά δεν ήταν αρκετοί. Συνεχώς κυνηγούσαν αλλα΄δεν έφτασαν ποτέ.
Επικός ΝτεΚολό. Δεν υπάρχουν λόγια για τον τύπο με εξαιρετικό σαπόρτινγκ καστ πέρα από τον πάντα μάχημο Χάινς και μια 3άδα Ρώσων βετεράνων. Κουρμπάνοφ στο πρώτο, Φριτζόν εξαιρετικός και καθοριστικός αλλά και Κριάπα που κατά διαστήματα νόμιζα πως ξανάνοιωσε. Πάντως έπαιξε πολύ με το μυαλό τον Ράντολφ και δημιούργησε προβλήματα.

Ελπίζω σε μονομαχία κουμπάρων στον τελικό. Ας το πάρει όποιος το αξίζει θα είναι απολαυστικό. Πάντως εγώ βλέπω Φενέρ έστω και λίγο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.