Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CSKA Moscow-Olympiacos Piraeus
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Istanbul 2017
Pages: 1, 2, 3, 4
jazz thrilos
Ιτούδης μετά το παιχνίδι: "Θέλω να συγχαρώ τον Ολυμπιακό για τη νίκη και την πρόκριση στον τελικό. Ο ημιτελικός είναι σαν τελικός... "

Μπράβο στο κόουτς Ιτούδη που οδήγησε την ομάδα του σε δεύτερο συνεχόμενο τελικό. Συγχαρητήρια. smiley.gif
nirvana
Mετά το ποστ με τον Ρώσο σκαφάτο, ξέχασα τι ήθελα να πω.

Τέλος πάντων, επικό ματς, με τα τρίποντα των κοχονάτων να κρίνουν το παιχνίδι, η πνευματική κατάσταση του Σπανούλη είναι αξιοθαύμαστη και ζηλευτή, εμπνέει τους πάντες στην ομάδα, από τον Αγραβάνη μέχρι τον Σφαιρόπουλο, και ενώ αναπολώ ΔΔ, έχω τώρα τον Σπανούλη, που τον θυμάμαι από το Μαρούσι, και εξεπλάγην δυσάρεστα όταν έφυγε από τον ΠΑΟ, να μου δίνει αυτό που θέλω από το μπάσκετ, πέρα από τα καλάθια, ψυχή παράλληλα με καθαρό μυαλό, στα 35 φθάνει σε έναν ακόμη τελικό, ως αθλητής υπόδειγμα. Προσκυνώ. Ταυτόχρονα, πέρα από τον Σπανούλη, η μεγάλη επιτυχία οφείλεται κατά κύριο λόγο σε Έλληνες παίχτες και αυτό είναι συγκινητό στους δύσκολους καιρούς που περνά η χώρα μας. Μπράβο στην ομαδάρα, χίλια μπράβο, το ήθελα αλλά δεν το περίμενα με τόσο, θα έλεγα, ολυμπιακό τρόπο, με τρόπο που συνεχίζει την επική παράδοση άντερντογκ-ανατροπή-πρόκριση που έχουμε ζήσει επανειλημένα τα τελευταία χρόνια. Πραγματικά συγκινητική αυτή η ομάδα.
Coach Periklis
Αδέρφια εάν δεν έχετε μετανοήσει ακόμη να σας θυμίσω ότι την Κυριακή είναι του Αγ. Κωνσταντίνου


" Στην Πόλη στην Αγιά Σοφιά, ακόμα καίει μια φωτιά "

( έχω κι άλλα γραφικά tongue.gif )
TAKIS7
Σαν Ολυμπιακός είμαι πολύ περήφανος για την ομάδα μου ότι και να γίνει μεθαύριο. Τους ευχαριστώ για όλα. Δίνουν τα πάντα ακόμα και με απουσίες. Μια ομάδα με δομή, με ρόλους και δέσιμο.
Μου αρέσει που άκουγα όλη τη μέρα από δημοσιογράφους βασικά ότι η ΤΣΣΚΑ θα έχει αποβάλλει το κόμπλεξ λόγω του ότι το πήρε πέρυσι.
Εγώ αυτό που είδα είναι ότι ο Ντε Κολό είναι ένας παίκτης για να παίζει μέχρι το 35, ο Τεόντοσιτς έχει κόλλημα και τα χάνει στο κρίσιμο σημείο, η διαιτησία έδινε τα φάουλ τόσο εύκολα στην ΤΣΣΚΑ όσο ο παπάς την κοινωνία και ότι ο Ιτούδης ως συνήθως μίρλα και γκρίνια. Άμα πληρώνονται ο καθένας από 2 χαρτιά τότε ο Βασίλης πρέπει να αισθάνεται χαζός.
Όλη τη χρονιά είχαμε το τι όμάδα έχει φτιάξει ό Ιτούδης, τι φανταστικό μπάσκετ παίζει και άλλα τέτοια. Και γιατί στο φινάλε είναι καλύτερος από τον Σφαιρόπουλο; Έχει χάσει δύο φορές σε F4 με ρόστερ αξίας τριπλάσιας.
Κομπλεξική ομάδα, με πούλμαν στη Μόσχα.
Καλή τύχη μεθαύριο και μακάρι να το σηκώσουμε μέσα εκεί με αντίπαλο τη συγκεκριμένη ομάδα.

D-Wade
QUOTE(TAKIS7 @ May 20 2017, 00:12 ) *
Μου αρέσει που άκουγα όλη τη μέρα από δημοσιογράφους βασικά ότι η ΤΣΣΚΑ θα έχει αποβάλλει το κόμπλεξ λόγω του ότι το πήρε πέρυσι.

Όμως δεν ήταν ο Ολυμπαικός πέρυσι στο final 4

Η CSKA είναι σαν τους πειρατές από τον Αστεριξ. Έχουν φάει τόσο ξύλο που όταν βλέπουν τον Ολυμπιακό βουλιάζουν το καράβι μόνοι τους laugh.gif
Quincy
QUOTE(D-Wade @ May 19 2017, 22:25 ) *
Η CSKA είναι σαν τους πειρατές από τον Αστεριξ. Έχουν φάει τόσο ξύλο που όταν βλέπουν τον Ολυμπιακό βουλιάζουν το καράβι μόνοι τους laugh.gif


Διαβάζοντας τις συνεντεύξεις τους θα λεγα ότι είναι ακριβώς έτσι laugh.gif laugh.gif
Kanzler
Απιστευτη νικη του Ολυμπιακου. Τα θερμοτατα συγχαρητηρια (ιδιαιτερα και στον Αγραβανη απο μενα, γιατι ηθελα να βγει απο το παιχνιδι). Νικη εναντιον καθε μπασκετικης λογικης. Χωρις Hackett, χωρις Lojeski και ουσιαστικα χωρις Young. Νικησε και την διαιτησια.

Επιμενω οτι ο Young πρεπει να παιζει περισσοτερο.

Στον τελικο δυστυχως θα ξυπνησουμε απο αυτο το ωραιο ονειρο. Η Real θα ηταν καλυτερος αντιπαλος . Τωρα ολα ειναι ετοιμα για την μεγαλη φιεστα της Fenerbahce. Θα σπρωξει και η διαιτησια. Δεν μου γεμιζει το ματι η Fenerbahce. Πιστευω ο ΠΑΟ επρεπε να την ειχε αποκλεισει, αλλα νικαει απο την αρχη των Playoff παντα σχετικα ευκολα. Εχει κανει τωρα τεσσερις νικες κατα σειρα. Ενω δεν επαιζε και τοσο καλα στην κανονικη περιοδο. Δεν καταλαβαινω πως ομαδες με καλυτερα ροστερ λυγιζουν τοσο σχετικα ευκολα μπροστα της. Χωρις ηττα ο Obradovic στα Playoff και χωρις ηττα εναντιον του Ολυμπιακου σε Final Four.
zorba
Μπράβο στον Ολυμπιακό! Χάρμα ιδέσθαι!
Χαρηκα ιδιαίτερα τον Παπ και τον Μάντζαρη εν όψει εθνικής και θεωρώ κομβικό σημείο το τρίτο φάουλ του Σπανούλη που ανάγκασε τον Σφαιρόπουλο να τον κανει αλλαγή κι ο Ολυμπιακός ξαναμπήκε στο παιχνιδι...
Ο Σπανουλης ως εκείνο το σημείο έκανε πολλά λάθη καθώς φάνηκε οτι ο Ιτουδης ηταν διαβασμένος και είχε προσαρμόσει την αμυνα στο πικ εν ρολ του Μπιλ και στο ποστ γκέιμ του Πρίντεζη. Ο Kill Bill βέβαια μίλησε στο τέλος οπως πάντα, αλλα προσωπικά ψηφίζω MVP τον Μάντζαρη που έδειξε οτι εχει τα guts για clutch συνθήκες. Πάμε τωρα να αλώσουμε την Πόλη!
Coach Periklis
Σιγά μη ξυπνήσουμε απ το όνειρο μας επειδή ίσως χάσουμε απ την διοργανώτρια του Φ4 σε γήπεδο γεμάτο Τούρκους οπαδούς, που όπως φάνηκε κάποια μερίδα είναι απίστευτα ακραίοι . Με διαιτησίες & Ομπράντοβιτς αντίπαλο

καμία απαίτηση απ την ομάδα πλην του να παλέψει

Ασε που αυτή τη φορά....έρχεται η Νέμεσις tongue.gif wink.gif

Redoctor
@Coach τίσις*. Αλλά έρχεται
Conan1982
QUOTE (Kanzler @ May 20 2017, 02:18 ) *
Δεν καταλαβαινω πως ομαδες με καλυτερα ροστερ λυγιζουν τοσο σχετικα ευκολα μπροστα της. Χωρις ηττα ο Obradovic στα Playoff και χωρις ηττα εναντιον του Ολυμπιακου σε Final Four.


Τι πρέπει να λένε τότε για το δικό μας ρόστερ; smiley.gif

Δεν χρειάζεται να κάνει πολλές ήτες η Φενέρ, μια αύριο φτάνει!

Πέρα από την πλάκα εγώ προτιμούσα την Φενέρ, η Ρεάλ δεν μας ταιριάζει, προφανώς και θα είναι πολύ δύσκολα αύριο και ο Ζοτς έχει τον τρόπο του να παρουσιάσει την ομάδα έτοιμη και χωρίς άγχος αλλά με κάτι τέτοιες συνθήκες αν το σηκώσουμε θα είναι μεγαλύτερο και το έπος μας.
Άλλωστε έμαθα ότι περιμένω κι εγώ ....παιδάκι,
παιδάκι κι ο Σπανούλης
παιδάκι και ο Πρίντεζης
δεν δικαιούμαστε ένα ...τρόπαιο να το αφιερώσουμε; smiley.gif
το_καλύτερο_3d
Υ Π Ε Ρ Β Α Σ Η no2
Μένει αλλη μια(και η μεγαλύτερη)την κυριακή.

2-3 σκορπιες σκεψεις(οχι για το αγωνιστικο κομματι)

Ο ολυμπιακος ειχε 3-0 μεχρι χθες απεναντι στην τσσκα και το εκανε 4-0.
Ο ομπράντοβιτς έχει 3-0 σε final4 απεναντι στον ολυμπιακο και παίζουν για τεταρτη φορά αυριο..
Οι 2 ημιτελικοι κύλισαν σχεδον παρομοια οπως και αυτοι του 15.Πολύ δυσκολη νίκη για ολυμπιακο απεναντι σε τσσκα, σχετικα ευκολη και πιο ξεκούραστη επικράτηση του γηπεδούχου.
Δεν ξέρω τις ηλίκίες σας,αλλά ο ολυμπιακος απο το 12 και μετα θυμίζει τον αρη του γκαλη στην αποδοχή του κόσμου(ανεξαρτητος το τι ομαδα υποστηριζει).
Όλοι βλέπουν το τι καταφέρνει αυτη η ομαδα και το πως το καταφέρνει και σχεδον ολοι την υποστηρίζουν.
Μαγκιά.
Μεσα απ την καρδια μου καλή επιτυχια αυριο και μακάρι να το σηκώσετε!
Quincy
-Πριν τον αγώνα φοβόμουν πολύ μην δούμε κάτι παρόμοιο με τον ημιτελικό του '15, οπου ο Σπανούλης δεν είχε χώρους και εκβίαζε προσπάθειες την μια μετά την άλλη. Χτες ήταν κάτι πολύ μακρυά από αυτό. Ίσως και να ήταν το πιο μυαλομένο παιχνίδι του που θυμάμαι.

-Πολλά μπράβο και στον Μάντζαρη, πρέπει να καταπιούμε της γλώσσες μας όσοι λέγαμε ότι κρύβεται στην σκιά του Σπανούλη.

-Η ΤΣΣΚΑ με τις 20κατι ασιστ μ.ο. όλη τη σεζόν είχε μόνο 7 χτες 39.gif

- Στο buzzer beater του Αγραβάνη πρέπει να μετανόησαν μέχρι και οι τελευταίοι. Τι άλλο θέλετε ; smiley.gif
Zephyr
QUOTE(Quincy @ May 20 2017, 13:23 ) *
- Στο buzzer beater του Αγραβάνη πρέπει να μετανόησαν μέχρι και οι τελευταίοι. Τι άλλο θέλετε ; smiley.gif


Να δημιουργήσει στον Βεσελι ψυχολογικά προβλήματα για μια ζωή 19.gif !
Quincy
QUOTE(Zephyr @ May 20 2017, 10:49 ) *
Να δημιουργήσει στον Βεσελι ψυχολογικά προβλήματα για μια ζωή 19.gif !


Περιμένω πως και πως τσαμουκά και stare down 56.gif
pan24
QUOTE (Quincy @ May 20 2017, 13:54 ) *
Περιμένω πως και πως τσαμουκά και stare down 56.gif

Κοιτα με το μυαλο που εχει και ο βεσελυ που ωρες ωρες γυαλιζει το ματι του αν κανει κατι και δεν τον προλαβουν,ο βεσελυ θα ριξει κανα μπουκετο και θα το φαει το ντισκαλιφιε του.Με αυτο και μονο ο αγραβανης θα εχει βγαλει ολο τον φετινο μισθο του smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Zephyr @ May 20 2017, 13:49 ) *
Να δημιουργήσει στον Βεσελι ψυχολογικά προβλήματα για μια ζωή 19.gif !


Αυτος ο Βεσελι τι ακριβως θελει και κρεμιεται σαν πιθηκος απ το στεφανι οταν καρφωνει και βγαζει κραυγες μετα απο τις μισες του φασεις; Προκλητικος μεχρι αηδιας...

Ο καλυτερος τροπος αντιμετωπισης του παντως ειναι φαουλ σε καθε φαση. Να θυμηθει το περσινο 1/10 στον τελικο.
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 20 2017, 15:32 ) *
Αυτος ο Βεσελι τι ακριβως θελει και κρεμιεται σαν πιθηκος απ το στεφανι οταν καρφωνει και βγαζει κραυγες μετα απο τις μισες του φασεις; Προκλητικος μεχρι αηδιας...

Ο καλυτερος τροπος αντιμετωπισης του παντως ειναι φαουλ σε καθε φαση. Να θυμηθει το περσινο 1/10 στον τελικο.



Εγώ πάντως γουστάρω να ακούω τον Ιτούδη κάθε φορά να ζητάει play off και όχι μονούς αγώνες...
Δδεν βαριέμαι ποτέ!
jazz thrilos
QUOTE (Conan1982 @ May 20 2017, 09:09 ) *
Τι πρέπει να λένε τότε για το δικό μας ρόστερ; smiley.gif

Δεν χρειάζεται να κάνει πολλές ήτες η Φενέρ, μια αύριο φτάνει!

Πέρα από την πλάκα εγώ προτιμούσα την Φενέρ, η Ρεάλ δεν μας ταιριάζει, προφανώς και θα είναι πολύ δύσκολα αύριο και ο Ζοτς έχει τον τρόπο του να παρουσιάσει την ομάδα έτοιμη και χωρίς άγχος αλλά με κάτι τέτοιες συνθήκες αν το σηκώσουμε θα είναι μεγαλύτερο και το έπος μας.
Άλλωστε έμαθα ότι περιμένω κι εγώ ....παιδάκι,
παιδάκι κι ο Σπανούλης
παιδάκι και ο Πρίντεζης
δεν δικαιούμαστε ένα ...τρόπαιο να το αφιερώσουμε; smiley.gif

Θερμές ευχές να πάνε ολα καλά και να χαιρεστε το παιδι σας με το καλό σύντομα φίλε!!!! Να ξέρεις μονο οτι αν το σηκώσουμε θα έχεις την ιερή υποχρέωση να γίνεις πολύτεκνος!!!! smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.