Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3
wike side
QUOTE(Gkos @ Mar 3 2015, 15:49 ) *
Θέλω να τα σκεφτώ λίγο αλλά στο πρώτο ψιλοδιαφωνω...








Mπορείς να διαφωνείς όσο θέλεις,αυτή την στιγμή των αγώνων θεωρώ ότι,απλά,ο Παπάγος είναι πολύ σκληρός για το BAC,πού έχει πολύ καλή ομάδα αλλά πολύ light.Στα μπαράζ η δύναμη και ο τσαμπουκάς είναι από τα πιο σημαντικά στοιχεία στους εφήβους.
Μακάρι η BAC να με διάψευση,δεν εκφράζω προτίμηση αλλά εκτίμηση.
Gkos
Ο Παπαγος στον τελικό,παράπονα από την διαιτησία η Bac.
bfm-bro
Διακοπή λόγω επεισοδίων το Τριπλή Κορώνα-Αγ.Ανάργυροι

Κρίμα σε αυτές τις ηλικίες να γίνονται τέτοια γεγονότα.Οι πρώτες πληροφορίες μιλάνε για τραγικούς διαιτητές ανίκανους για τέτοια παιχνίδια.
Gkos

Μην τρελένεσαι.
Σε ότι γηπεδο πηγα σημερα,ειχε καυγα στην κερκιδα.
Ασε που το συγκεκριμενο ειναι μικρο και στριμωγμενο και . . .
jhantzop
QUOTE(bfm-bro @ Mar 7 2015, 21:33 ) *
Διακοπή λόγω επεισοδίων το Τριπλή Κορώνα-Αγ.Ανάργυροι

Κρίμα σε αυτές τις ηλικίες να γίνονται τέτοια γεγονότα.Οι πρώτες πληροφορίες μιλάνε για τραγικούς διαιτητές ανίκανους για τέτοια παιχνίδια.


Δεν ξέρω αν ήταν θέμα διαιτητών ή όχι... ο πρώτος διαιτητής αύριο σφυρίζει Α2 ντέρμπι κορυφής... ως δεύτερος... αλλά τα έχουμε πει στο αντίστοιχο topic... υπάρχει θέμα...
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Mar 7 2015, 22:27 ) *
Δεν ξέρω αν ήταν θέμα διαιτητών ή όχι... ο πρώτος διαιτητής αύριο σφυρίζει Α2 ντέρμπι κορυφής... ως δεύτερος... αλλά τα έχουμε πει στο αντίστοιχο topic... υπάρχει θέμα...



Από περιέργεια,μπορείς να μου πεις οι ρεφ που σφυρουσαν σημερα στο Ντιρί(Αργοναυτης-Διόνυσος παιδες) που σφυριζουν ;;;


Γιατί ή μίνι σφυρίζουν ή ΝΒΑ !!!
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Mar 7 2015, 23:06 ) *
Από περιέργεια,μπορείς να μου πεις οι ρεφ που σφυρουσαν σημερα στο Ντιρί(Αργοναυτης-Διόνυσος παιδες) που σφυριζουν ;;;


Γιατί ή μίνι σφυρίζουν ή ΝΒΑ !!!


Πέτυχες διάνα και εσύ... ένα θα σου πω... δεν είναι όμορφη;

Ας μην το συνεχίσουμε εδώ... είναι για εφήβους το topic :-P
Gkos
QUOTE (bfm-bro @ Mar 7 2015, 21:33 ) *
Διακοπή λόγω επεισοδίων το Τριπλή Κορώνα-Αγ.Ανάργυροι

Κρίμα σε αυτές τις ηλικίες να γίνονται τέτοια γεγονότα.Οι πρώτες πληροφορίες μιλάνε για τραγικούς διαιτητές ανίκανους για τέτοια παιχνίδια.



Για το ματς στην Μεταμόρφωση μου μεταφέρθηκε και μενα ότι έπεσε ξύλο ,και διεκοπη αρχές τρίτης περιόδου!


QUOTE (Gkos @ Mar 7 2015, 19:55 ) *
Ο Παπαγος στον τελικό,παράπονα από την διαιτησία η Bac.



Δεν έχω προλαβει να μαθω πολλα για το ματς,ότι κερδιζε σχεδόν σε όλο το ματς η Ακαδημια έμαθα,το γύρισε ο Παπαγος με αιχμες τους ψηλους και τον Δόξα που δεν μπορουσε να αντιμετωπιστει,και η Ακαδημια μιλάει για εχθρικη διαιτησια.
Αυτό.

QUOTE (jhantzop @ Mar 8 2015, 00:46 ) *
Πέτυχες διάνα και εσύ... ένα θα σου πω... δεν είναι όμορφη;

Ας μην το συνεχίσουμε εδώ... είναι για εφήβους το topic :-P



Ναι . . .είναι!
Με κάλυψες!
bfm-bro
QUOTE(Gkos @ Mar 8 2015, 01:23 ) *
Για το ματς στην Μεταμόρφωση μου μεταφέρθηκε και μενα ότι έπεσε ξύλο ,και διεκοπη αρχές τρίτης περιόδου!


Σωστά επεσε πολύ ξύλο μπήκαν και από την εξέδρα μέσα φίλαθλοι και έγινε χαμός.Διακόπηκε 2λεπτα πριν λήξει η τρίτη περίοδος και ηταν 1πόντο μπροστά η Τριπλή Κορώνα.
Στην αρχή οι διαιτητές είπαν να εκκενωθεί το γήπεδο να αποβληθούν οι παίκτες των πάγκων και των δυο ομάδων που είχαν εμπλακεί στα επεισόδια συν τους δύο (ενας απο καθε ομαδα) που επαιζαν δλδ θα συνέχιζαν με 4 παιχτες η καθε ομαδα.Αυτο δεν εγινε δεκτο απο καμμια ομαδα ξαι οι διαιτητες προτειναν να αποβληθουν 3 παιχτες απο καθε παγκο που και αυτο δεν εγινε δεκτο.
Η πλευρά της Τριπλής Κορώνας ζητησε να διακοπη ο αγώνας να παει το βιντεο στην ΕΣΚΑ και να αποφασισει η ΕΣΚΑ για την έκβασή του.
Gkos
Εισαι εραστής της λεπτομέρειας και μου αρέσεις!

(Τι γραφω πρωι πρωι . . .)
ΣΟΥΛΗΣ
Aυτή σου η ανάρτηση είναι χυδαία , εμετική , κατάπτυστη και οφείλεις να την ανακαλέσεις. Αφήνεις αισχρά υπονοούμενα για την διαιτήτρια και είσαι επιεικώς απαράδεκτος. Θα αποσύρεις αμέσως τα γραφόμενα σου, αλλιώς επιφυλάσσομαι....

Τι πάει να πει, πρότειναν?? Πρότειναν?? Τι είναι οι διαιτητές, σερβιτόροι και πρότειναν menu?? Oι διαιτητές επιβάλλουν, δεν προτείνουν...Άκου πρότειναν......
wike side
Καλημέρα,αν κάποιος άλλος ξέρει λεπτομέρειες από το "άγριο"παιχνίδι να τις αναφέρει,για ενημέρωση και για ηρεμία στο forum.
peace.gif
Gkos
QUOTE (ΣΟΥΛΗΣ @ Mar 8 2015, 11:14 ) *
Aυτή σου η ανάρτηση είναι χυδαία , εμετική , κατάπτυστη και οφείλεις να την ανακαλέσεις. Αφήνεις αισχρά υπονοούμενα για την διαιτήτρια και είσαι επιεικώς απαράδεκτος. Θα αποσύρεις αμέσως τα γραφόμενα σου, αλλιώς επιφυλάσσομαι....

Τι πάει να πει, πρότειναν?? Πρότειναν?? Τι είναι οι διαιτητές, σερβιτόροι και πρότειναν menu?? Oι διαιτητές επιβάλλουν, δεν προτείνουν...Άκου πρότειναν......


Wtf ?


Ρε σεις,πριν γραψετε στο φόρουμ μπορειτε να ειστε λιγο ήρεμοι-νηφάλιοι;;

Εσεις έχεις νευρα πολλα.


Τι εγραψε ο Γιαννης;;

Ότι ειναι όμορφη!!!

Τι χυδαιο ειπαμε δηλαδη;




QUOTE (wike side @ Mar 8 2015, 11:32 ) *
Καλημέρα,αν κάποιος άλλος ξέρει λεπτομέρειες από το "άγριο"παιχνίδι να τις αναφέρει,για ενημέρωση και για ηρεμία στο forum.
peace.gif




Τον Σουλη για αρχιδιαιτητή της ΕΣΚΑ τον βλέπω !!! smile.gif

Μακαρι να ειναι. . .
jhantzop
QUOTE(ΣΟΥΛΗΣ @ Mar 8 2015, 11:14 ) *
Τι πάει να πει, πρότειναν?? Πρότειναν?? Τι είναι οι διαιτητές, σερβιτόροι και πρότειναν menu?? Oι διαιτητές επιβάλλουν, δεν προτείνουν...Άκου πρότειναν......


'Ησουν στο γήπεδο και ξέρεις τι έγινε;

Μήπως η επιβολή είναι το γενικότερο πρόβλημα αρκετών διαιτητών; Ούτε φυσικά το "πρότειναν" είναι σωστό... αλλά επειδή το ψάχνεις τόσο... η λέξη "είπαν" αναφέρθηκε στην αρχή... μην γινόμαστε υπερβολικοί... και μην είμαστε τόσο ευέξαπτοι... Κυριακή πρωί...
Gkos
Λοιπόν,επειδη έχουμε χαθεί λίγο,μίλησα και με ένα παιδι που "συμμετείχε" στο σκηνικό.


Μάλωσε ένα παιδί των Αγιων Αναργύρων με έναν της Τριπλής, και ήταν μπροστά στον παγκο των Αγίων Αναργύρων.
Και έπεσε ολος ο πάγκος της ομάδας πάνω στο παιδί της Τριπλής και τρέξανε οι δικοί του να τον προστατεύσουν και μετά φαντάζεστε την συνέχεια.


Δεν είχε σχέση με διαιτητές(ασχετα αν ήταν κακοί ή όχι).

Ρώτησα για διαιτησια,και προς τιμήν του μου ειπε "θα κρινουν οι αρμόδιοι"

Αυτα.
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Mar 8 2015, 12:47 ) *
Λοιπόν,επειδη έχουμε χαθεί λίγο,μίλησα και με ένα παιδι που "συμμετείχε" στο σκηνικό.


Μάλωσε ένα παιδί των Αγιων Αναργύρων με έναν της Τριπλής, και ήταν μπροστά στον παγκο των Αγίων Αναργύρων.
Και έπεσε ολος ο πάγκος της ομάδας πάνω στο παιδί της Τριπλής και τρέξανε οι δικοί του να τον προστατεύσουν και μετά φαντάζεστε την συνέχεια.


Δεν είχε σχέση με διαιτητές(ασχετα αν ήταν κακοί ή όχι).

Ρώτησα για διαιτησια,και προς τιμήν του μου ειπε "θα κρινουν οι αρμόδιοι"

Αυτα.


Δεν υπάρχουν αρμόδιοι... στα γήπεδα...
Gkos
Θα εξετασουν το βίντεο απότι αντελήφθην!
bfm-bro
Δέν με ενοχλει εαν ο αλλος δεν καταλαβαίνει ουτε εαν θέλει να παιζει με τις λέξεις,ειναι δικαίωμα του οπως δικαίωμα μου ειναι να εκφράζω την αποψή μου χωρις να προσβάλω καποιον η να δημιουργό θεμα στους φίλους του forum, μεταφέροντας τα πραγματικά γεγονότα με αντικειμενικότητα για να ενημερωνόμαστε.
Στο θέμα μας τώρα οταν ο διαιτητης αποφασιζει γινετε αυτο που λεει και τελειωνει εκει το οτιδηποτε.Οταν ειναι αναποφασιστος και λεει "τωρα θα αποβληθουν 6 παιχτες και μετα απο λιγο οχι 6 αλλα 3 "υπαρχει διαπραγματευση.
Η ενημερωση λοιπον που ειχα ηταν οτι οι διαιτητες "προτειναν"αυτο το πραγμα προφανων φανταζομαι και για να τελειωσει το παιχνιδι.
Εαν ειχαν αποφασισει θα το εκαναν απο την αρχη.

Οσο για τα εμετικα ταχα σχόλεια και τα αλλα χαζά που λεει ο φιλος ας τα πει αλλού εχω μαθει στην ζωή μου να ειμαι τσαμπουκας εκει που πρέπει αλλά οταν κανω λαθος εχω και στο λεξιλογιο μου την λεξη "συγνώμη"
Gkos
Για να αλλάξουμε λίγο ατζέντα συζήτησης,και να επανέλθουμε στα αγωνιστικά,το εφηβικό του Ηλυσιακού που πέρασε bye στην επόμενη φάση,εδωσε δυο φιλικούς αγώνες το διημερο.
Εχτές με Παγκράτι ,που κερδισε 48-26  και όπως μου μεταφέρθηκε ο Ηλυσιακός ήταν μέτριος αλλά το Παγκράτι τραγικό (φαίνεται και στο σκορ),και όλοι στο γήπεδο απορούσαν πως έχει βρεθεί στην β φάση των μπαράζ(έχει ματς την Τριτη).
Σημερα ,ηττήθηκε από το εφηβικό του Παναθηναικού(σε ακαταλληλο γήπεδο) με
48-59(15-24, 34-39,39-51,48-59)

Για ένα ημιχρονο οι ομαδες συμβάδιζαν στο σκορ,και ειδικα όσο ήταν μέσα ο Ορφεας του Ηλυσιακού,μέχρι που έμοιαζαν ισάξιες!
Ο Παναθηναικός ήταν πλήρης,χωρις την 4αδα του αντρικού και για δευτερο σερί ματς που τον βλέπω μετά από την ήττα  στο Περιστέρι για το under 22,(δυσκολευτηκε και με Μελισσια απότι διαβασαμε στο φόρουμ)προβληματισε παρα παρα παρα αρα πολυ.
Φαίνονται σκασμένοι πολλοί παίκτες, ειδικα καποιοι (μην αναφέρω ονόματα) ειναι αγνώριστοι!!!!!!!
Σαν να βλέπω αλλη ομάδα!


QUOTE (Gkos @ Mar 8 2015, 01:23 ) *
Δεν έχω προλαβει να μαθω πολλα για το ματς,ότι κερδιζε σχεδόν σε όλο το ματς η Ακαδημια έμαθα,το γύρισε ο Παπαγος με αιχμες τους ψηλους και τον Δόξα που δεν μπορουσε να αντιμετωπιστει,και η Ακαδημια μιλάει για εχθρικη διαιτησια.
Αυτό.


Την ήττα με 54-45 από τον Παπάγου, στο ουδέτερο γήπεδο του Saint Lawrence, γνώρισε το Εφηβικό της TeleUnicom BAC, αποτέλεσμα που ισοδυναμεί με αποκλεισμό από τη συνέχεια των νοκ-άουτ αγώνων που οδηγούν στην άνοδο στην Α' κατηγορία της ΕΣΚΑ. Η ομάδα της Ακαδημίας με καταπληκτική άμυνα κατάφερε στα τρια πρώτα δεκάλεπτα να έχει προβάδισμα στο σκορ, όμως στην τελευταία περίοδο με τους περισσότερους παίκτες φορτωμένους με φάουλ, δεν κατάφερε να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό, γνωρίζοντας τελικά την ήττα.

Τα δεκάλεπτα και οι πόντοι της ομάδας μας στο παιχνίδι με τον Παπάγου:

Τα δεκάλεπτα:16-14, 31-23, 34-33, 45-54.

TeleUnicom BAC (Κώστας Παταβούκας, Αντώνης Μπότης):Δαμίγος Ε. 15, Ζαχόπουλος Π., Πανταζόπουλος Π., Γριμάνης Ι. 4, Ζένιου Μ. 15, Κούτρας Ν., Κριτσαντώνης Π. 5(1), Καλογήρου Κ. 4, Προίσκος Γ., Ζωχιός Π., Καραγιάννης Γ., Παπαγιαννόπουλος Μ. 2.

http://www.basketballacademy.gr/post/249/t...y-45-54-efhbiko


AS1972
H Νέα Μάκρη απέκλεισε τον Εύνικο...
Κακό ματς ποιοτικά, ωραίο όμως σε εξέλιξη...
μέτριες ομάδες και οι δύο...
η Μάκρη που πέρασε, δεν έχει ψηλούς... καθόλου.
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Mar 8 2015, 19:03 ) *
H Νέα Μάκρη απέκλεισε τον Εύνικο...
Κακό ματς ποιοτικά, ωραίο όμως σε εξέλιξη...
μέτριες ομάδες και οι δύο...
η Μάκρη που πέρασε, δεν έχει ψηλούς... καθόλου.


Εσύ όταν δεν παίζει η Bac,πας στο γήπεδο της και ότι παίζει το βλέπεις;
Μου ειπανε ότι ηταν μπροστα στο σκορ ο Ευνικός αλλά φορτώθηκε με φάουλ. . .
AS1972
QUOTE (Gkos @ Mar 8 2015, 20:41 ) *
Εσύ όταν δεν παίζει η Bac,πας στο γήπεδο της και ότι παίζει το βλέπεις;
Μου ειπανε ότι ηταν μπροστα στο σκορ ο Ευνικός αλλά φορτώθηκε με φάουλ. . .


18-2.... ή κάπου τόσο...
αλλά ήταν πολύ νωρίς...
Gkos
QUOTE (Gkos @ Mar 8 2015, 17:15 ) *
 
Τα δεκάλεπτα:16-14, 31-23, 34-33, 45-54.


Oι πόντοι του Παπάγου


Παπάγος (Πουλίδης): Γαλανόπουλος, Ρέκκας Π. 2, Δημάκης 2, Κατιντζάρος 1, Αφενδρής, Μέξης 4, Γράψας 6, Μακαντάσης 4, Οικονόμου 6, Φάντης, Αλευράς 8(1), Δόξας 21


http://www.acpapagou.gr/index.php/art-graf...-bacppgu19.html
pk2010
QUOTE (jhantzop @ Mar 7 2015, 22:27 ) *
Δεν ξέρω αν ήταν θέμα διαιτητών ή όχι... ο πρώτος διαιτητής αύριο σφυρίζει Α2 ντέρμπι κορυφής... ως δεύτερος... αλλά τα έχουμε πει στο αντίστοιχο topic... υπάρχει θέμα...


?????????????????????????????
Σε ποιον αναφέρεσαι;


Γιατί στο site της ΕΣΚΑ Α' διαιτητής φαίνεται ο Κοτσώνης, ο οποίος είναι αξιολογημένος Γ' Εθνική, οπότε δε θα μπορούσε να σφυρίξει ματς Α2...
Επιπλέον τα ματς της Α2 έγιναν την ίδια ημέρα...

Μήπως υπήρξε αλλαγή ορισμού;
GavroMike
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΡΙΠΛΗΣ ΚΟΡΩΝΑΣ ΚΑΙ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 20:30 ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΦΥΛΛΟΥ ΑΓΩΝΟΣ, ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΠΗΣ.

ΟΠΩΣ ΜΑΘΑΜΕ ΕΠΙΣΗΣ, ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΣ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΤΟΥ ΣΤΗΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ, ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΑΤΣ.
Gkos
QUOTE (GavroMike @ Mar 9 2015, 18:35 ) *
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΡΙΠΛΗΣ ΚΟΡΩΝΑΣ ΚΑΙ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 20:30 ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΦΥΛΛΟΥ ΑΓΩΝΟΣ, ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΠΗΣ.

ΟΠΩΣ ΜΑΘΑΜΕ ΕΠΙΣΗΣ, ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΣ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΤΟΥ ΣΤΗΝ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ, ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΑΤΣ.


Δηλαδη στο +1 η Τριπλη Κορωνα,λίγο πριν το τελος της γ περιόδου.


Με όλους τους παίκτες παρόντες ????

GavroMike
Ακριβώς. Το σκορ τη στιγμή της διακοπής ήταν 40-39 υπέρ της Τριπλής Κορώνας.

Σχετικά με τους παίκτες, η αλήθεια είναι ότι παρέλειψα να αναφέρω ότι θα είναι όλοι παρόντες, πλην των δύο παικτών (ένας από κάθε ομάδα), από τους οποίους ξεκίνησε το επεισόδιο, το οποίο οδήγησε στην σύρραξη και την μετέπειτα διακοπή του παιχνιδιού.
jhantzop
QUOTE(pk2010 @ Mar 9 2015, 12:52 ) *
?????????????????????????????
Σε ποιον αναφέρεσαι;


Γιατί στο site της ΕΣΚΑ Α' διαιτητής φαίνεται ο Κοτσώνης, ο οποίος είναι αξιολογημένος Γ' Εθνική, οπότε δε θα μπορούσε να σφυρίξει ματς Α2...
Επιπλέον τα ματς της Α2 έγιναν την ίδια ημέρα...

Μήπως υπήρξε αλλαγή ορισμού;


Μιλούσα για γυναικεία Α2... σε αξιολογημένο παιχνίδι... τέλος πάντων... ξεχάστε το, έτσι κι αλλιώς δεν έχω εικόνα από τον αγώνα των Εφήβων, άλλο ήταν το point μου...
Gkos
QUOTE (GavroMike @ Mar 9 2015, 19:07 ) *
Ακριβώς. Το σκορ τη στιγμή της διακοπής ήταν 40-39 υπέρ της Τριπλής Κορώνας.

Σχετικά με τους παίκτες, η αλήθεια είναι ότι παρέλειψα να αναφέρω ότι θα είναι όλοι παρόντες, πλην των δύο παικτών (ένας από κάθε ομάδα), από τους οποίους ξεκίνησε το επεισόδιο, το οποίο οδήγησε στην σύρραξη και την μετέπειτα διακοπή του παιχνιδιού.



Ευχαριστουμε για την ενημέρωση.
pk2010
QUOTE (jhantzop @ Mar 9 2015, 19:21 ) *
Μιλούσα για γυναικεία Α2... σε αξιολογημένο παιχνίδι... τέλος πάντων... ξεχάστε το, έτσι κι αλλιώς δεν έχω εικόνα από τον αγώνα των Εφήβων, άλλο ήταν το point μου...


AAAaa....
Εμένα το μυαλό μου πήγε αλλού...

Πως είχε ορισθεί αρχικά διαιτητής αξιολογημένος στην κατηγορία Α2, κι έγινε αντικατάσταση επειδή θα είχε άλλον αγώνα το Σάββατο...

Το point σου είναι απόλυτα αντιληπτό...

Ούτε εγώ έχω εικόνα από τον αγώνα, γιατί δεν ήμουν παρόν, αλλά αυτό που περιγράφηκε στο forum σαν αντιμετώπιση της κατάστασης από τους διαιτητές δε μου φαίνεται πολύ ώριμο...

Είτε αποφασίζεις και αποβάλλεις αυτούς που το ξεκίνησαν, είτε αποφασίζεις και αποβάλλεις όλους όσους ενεπλάκησαν, είτε αποφασίζεις και διακόπτεις τον αγώνα...
Πάντως, ΔΕΝ διαπραγματεύεσαι με τις ομάδες για το πως θα αλλάξεις την απόφασή σου, όταν έχει υπάρξει μία τέτοια εξέλιξη...



bfm-bro
QUOTE(pk2010 @ Mar 9 2015, 19:44 ) *
Ούτε εγώ έχω εικόνα από τον αγώνα, γιατί δεν ήμουν παρόν, αλλά αυτό που περιγράφηκε στο forum σαν αντιμετώπιση της κατάστασης από τους διαιτητές δε μου φαίνεται πολύ ώριμο...

Είτε αποφασίζεις και αποβάλλεις αυτούς που το ξεκίνησαν, είτε αποφασίζεις και αποβάλλεις όλους όσους ενεπλάκησαν, είτε αποφασίζεις και διακόπτεις τον αγώνα...
Πάντως, ΔΕΝ διαπραγματεύεσαι με τις ομάδες για το πως θα αλλάξεις την απόφασή σου, όταν έχει υπάρξει μία τέτοια εξέλιξη...


Φιλε μου μην σου φαίνεται περίεργο τα πραγματα με τους διαιτητες έγιναν οπως τα περιέγραψα και ειναι διασταυρωμενο απο πολλες πλευρές.
Επίσης πολυ σωστά λες για το τι θα επρεπε να εχουν κανει μετα τα επεισόδια.
Εγω αυτο που ξερω χρονια τωρα οταν γινονται επεισόδια μεταξύ αθλητών σε αγωνα υπαρχουν τιμωρίες παικτών δωματίων κλπ.Εδω οχι μονο δεν τιμωρήθηκε καποιος αλλα συνεχίζεται και το παιχνιδι..........
Gkos
Δωματιων ;;;
bfm-bro
QUOTE(Gkos @ Mar 10 2015, 00:33 ) *
Δωματιων ;;;


sorry λάθος,σωματείων ήθελα να γράψω. rolleyes.gif


Gkos
QUOTE (bfm-bro @ Mar 10 2015, 12:02 ) *
sorry λάθος,σωματείων ήθελα να γράψω. rolleyes.gif


Πω ρε φίλε,το διάβασα 6 φορές και δεν μπορούσα να καταλάβω smiley.gif

Και γω αυτό υπέθεσα ;p
Gkos
Πάμε να πούμε δυο προβλέψεις για τα σημερινά

10/03/15 21:45 ΙΛΙΣΣΙΩΝ ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ


Θα πάρω το διπλό ,χωρίς να έχω εικόνα των ομάδων.
Το Παγκρατι έχασε για πλάκα το Σαββάτο σε αυτό το γήπεδο,αλλά μπορεί να έκρυβε(πιθανότατο) πράματα και απλά να ήθελε εξοικείωση με τον αγωνιστικό χωρο.

10/03/15 21:45 ΜΕΤΣ Α ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Θα πάρω τον άσσο.
Ενισχυμένος με Μέλιο ο Αμύντας ,πιστευω έυκολα (πιο πιθανό) ή δύσκολα θα νικήσει.
sierso
Καλησπερα.
Εαν γινουν τα παιχνιδια στα Ιλισια,θα τα δω και σας ενημερωνω.
Gkos
Η Τριπλή Κορώνα στον τελικό.
Πήρε την νικη με 3 πόντους!
sierso
Περασε ο Απολλωνας παιδικο και εφηβικο,Ειδικα με το Παγκρατι το πηρε με 24 ποντους διαφορα.Στο παιδικο ειχε ανετη επικρατηση απεναντι στην Δαφνη
Επισης ο Ηλυσιακος στα παιδια επικρατησε της Φιλοθεης σε ματς θριλλερ στο τελος74-72...αν δεν κανω λαθος
Αυτα και καλο βραδυ ναχουμε
Gkos
Ναι,υπαρχει θρεντ αλλο για παίδες!!!!
Θενξ για την ενημερωση.
sierso
QUOTE(Gkos @ Mar 11 2015, 01:15 ) *
Ναι,υπαρχει θρεντ αλλο για παίδες!!!!

Σωστα,τα μπερδεψα ολα μαζι.
Gkos
Επειδή το ξέχασα(χάσαμε την μπάλα χτες),,ο Αμυντας διεσυρε τον ΟΦΗ!
Gkos
Αφου ολοκληρώθησαν όλα τα ματς να δουμε τα ζευγάρια του τελικού!

Παπάγου-Απόλλωνας

Tριπλή Κορώνα-Αμυντας
(παρακαλώ την ΕΣΚΑ να μην το βάλει την ιδια ώρα με Deree-Κουκουβαουνες,ούτε Τριτη βραδυ που θα έχει τα πλει οφ παιδικοεφηβικών Α κατηγορία,γιατι ότι γαμωσταυριδι δεν έχω ριξει τόσο καιρο,θα το ριξω σερί-και έχω ακόμα 4 φαουλ να δώσω-υπάρχει κόσμος που θελει να δει τα ματς και τα παιδιά και δεν τον αφήνετε με τους κωλορισμούς σας άχρηστοι.Θενξ)


και Νεα Μακρη-Ηλυσιακος.


Οι νικητες του χρόνου στην α κατηγορια.
sierso
QUOTE(Gkos @ Mar 11 2015, 01:15 ) *
Ναι,υπαρχει θρεντ αλλο για παίδες!!!!

Πω,πω θαυμαστικα.
Gkos
Τριτη 17/03/2015 ώρα 21:30 στο γηπεδο Παπάγου το παιχνιδι Τriple Crown-Αμύντας!

Ήμουνα σιγουρος σιγουρος σιγουρος που να παρει.
Δυο ματς θελαμε να δουμε και τα έβαλαν Τριτη.
Μπραβο στην ΕΣΚΑ.
Ολα μαζι.
Μειώνει την προσπάθεια των παιδιών.




(Ξέρει κανεις τα άλλα δυο;
Αυτο το ειδα στο φουμπου,στο κωλοσαιτ της ΕΣΚΑ δεν τα βρισκω !)
tasos
Στον τελικό Έφηβοι και Παίδες του ΑΠΟΛΛΩΝΑ



http://planetapollon.gr/?p=20260
Gkos
'Εμαθα (όχι από την ΕΣΚΑ πάντως) και τα αλλα δυο μπαραζ.


Τρίτη βραδυ αμφότερα .

Στο κλειστο του Αμυντα , ο Παπαγος με τον Απολλωνα και στο Σεντ Λορενς της Τριπλής Κορώνας , ο Ηλυσιακός με την Νεα Μάκρη.


Μπραβο μ@λ@κες της ΕΣΚΑ, όλα Τρίτη βραδυ.

Με τα πλέι οφ της Α Κατηγορίας μαζί.

Ότι και να πω είναι λίγο.

Να θέλει να πάει κανείς να υποστηρίξει τα παιδιά και να μην μπορεί.


Που είναι παλιές καλές εποχές ,που ήταν αλλιώς.

Θυμάμαι προπερσι , ήταν 3 γήπεδα που στο καθέ ένα γινόταν 1 τελικός παιδικού και 1 εφηβικού ,στο καπάκι.

Και ήταν ΣΚ.

Τωρα όλα τα ματς συγχρόνως.

Αυτα .Τίποτα άλλο.

QUOTE (tasos @ Mar 12 2015, 14:14 ) *
Στον τελικό Έφηβοι και Παίδες του ΑΠΟΛΛΩΝΑ



http://planetapollon.gr/?p=20260



Ωραίο αυτό που κάνετε ,και έχετε μαζευτεί 5-10 οπάδοι ,φίλοι ,γονείς , τέλος πάντων της ομάδας και τρέχετε το σάιτ ,με ενημερώσεις για τα τμήματα.

Μακάρι να το κάνανε και άλλοι. smiley.gif
Gkos
Κανείς προγνωστικά για τα σημερινά ???

Εγώ εικόνα δεν έχω , και μου μοιάζουν όλα ντερμπι !!!
bfm-bro
Για το παιχνιδι της Τριπλης Κορωνας με τον Αμυντα εχω δει και τους δυο, η Τριπλη Κορωνα πολυ καλη ομαδα με ψηλα παιδια και με καλη τεχνικη και δυναμη,ο Αμυντας πολυ καλος στην περιφερεια υστερη στους ψηλους.
Θα γινη πιστευω ματσαρα ειναι απο τις καλυτερες ομαδες τησ κατηγοριας κριμα που μια απο τις δυο δεν θα ειναι του χρονου στην Α' εσκα.
Πιστευω θα κερδιση η Τριπλη Κορωνα.
Gkos
QUOTE (bfm-bro @ Mar 17 2015, 15:19 ) *
Για το παιχνιδι της Τριπλης Κορωνας με τον Αμυντα εχω δει και τους δυο, η Τριπλη Κορωνα πολυ καλη ομαδα με ψηλα παιδια και με καλη τεχνικη και δυναμη,ο Αμυντας πολυ καλος στην περιφερεια υστερη στους ψηλους.
Θα γινη πιστευω ματσαρα ειναι απο τις καλυτερες ομαδες τησ κατηγοριας κριμα που μια απο τις δυο δεν θα ειναι του χρονου στην Α' εσκα.
Πιστευω θα κερδιση η Τριπλη Κορωνα.


Σκληρό σταυρωμα.
sierso
Ν.ΜΑΚΡΗ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 84-79. Καλο βραδυ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.