Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 Fantasy League Rosters
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3
thrylos7
Για χρηματιστής δεν ξέρω... φαίνεται όμως ότι έχεις μπει στο πνεύμα του παιχνιδιού... smile.gif
Dromeas7
ΜΙα ερώτηση ο Ντίκελ δεν έφυγε?
thrylos7
Όχι, το Μαρούσι θα τον περιμένει για το διάστημα που θα είναι τραυματίας (νομίζω 1,5 μήνα ακόμα), καθώς έχουν πάθει υπερκόπωση από τη υπερβολική δραστηριότητα και δεν είναι να ψάχνουν πάλι...

σσσ... ας μη μιλάω... καλά κάνουν... βλέπουμε και τον Μακεδονικό που μας έχει ταράξει..
thrylos7
Νοκ άουτ μάλλον και ο Έιμπραμς...

Σέκουλιτς, Έιμπραμς, Τρεντ, Ραλίμι, Τσιάρας...

έχουμε πρόβλημα!

Ο Χάτσον κινδυνεύει...
Anaz
Eσεις μπορει..Εγω οχι!των φρονιμων τα παιδια.. wink.gif Εχω κανει τις επιλογες μου απ'την προηγουμενη βδομαδα χωρις να συμπεριλαβω καποιον απο αυτους.. blech.gif
thrylos7
Τελικά δεν έχεις μπει και τόσο στο πνεύμα του παιχνιδιού... 24.gif tongue.gif
Anaz
Να δω αν θα γελάς την Κυριακή το βραδυ... shot.gif 19.gif 45.gif
thrylos7
Αφού θα είναι άλλη μία "μεταβατική" αγωνιστική και θα πρέπει να περιοριστώ σε προσωρινές λύσεις, τότε μπορεί και να μη γελάω...

Εκτός αν θέλεις να μου πεις ποιους έδιωξες... tongue.gif

Άσχετο.. αλλά άλλαξε την υπογραφή σου, ήρθε ο Φλεβάρης.. βάλε "να έρθει η Παρτιζάν στο ΣΕΦ" καλύτερα... smile.gif
Anaz
Αρχισαμε τις δικαιολογίες??? 65.gif
Για να σε τρομαξω κι αλλο θα σου πω οτι,αφου κατατροπώσαμε ολους τους προηγουμενους εισαι το επομενο βαθμολογικό μου θυμα για την επιτευξη του στοχου της τριαδας που εχει θεσει ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ...! Οποτε εχουμε ανοιχτους λογαριασμους.. shot.gif
Μπορεις ν'αρχισεις να ιδρωνεις.... 19.gif

σοβαρα αυτην την αγωνιστικη την φοβαμαι πολυ..την θεωρω πολυ κρισιμη για την συνεχεια,και εχω παρει καποια ρισκα απ'την εκβαση των οποιων θα κριθουν πολλα..
thrylos7
QUOTE
Αρχισαμε τις δικαιολογίες???
Για να σε τρομαξω κι αλλο θα σου πω οτι,αφου κατατροπώσαμε ολους τους προηγουμενους εισαι το επομενο βαθμολογικό μου θυμα για την επιτευξη του στοχου της τριαδας που εχει θεσει ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ...! Οποτε εχουμε ανοιχτους λογαριασμους..
Μπορεις ν'αρχισεις να ιδρωνεις....

laugh.gif

Αν με περάσεις θα πάρω διαρκείας για τον Άρη, 400 ευρώ, για τα πλέι οφ μόνο... tongue.gif

Δυστυχώς κι εγώ, πρέπει να ρισκάρω με τους 2 παίκτες... Αμφιβάλλω αν είχα ποτέ τη δεκάδα που ήθελα... κατάσταση που θα ήταν ιδανική, καθώς τα πράγματα αρχίζουν να γίνονται ζόρικα και οι λύσεις μειώνονται...
Air Kef
Ο Πανιωνιος χωρις Φ. Βασιλοπουλο και Μαυροδειδη στην Λάρισα.

Εκτος απο τον Κογιαντίνοβιτς,ο Πιλαφιδης δν θα εχει ουτε τον Κούβελα.

Σοφο και Στεφανοφ εντος 12αδας,εκτος ο Παπαμακαριος..
thrylos7
Έγινε η ανανέωση για τους τραυματίες και τους νέους παίκτες.

(Ήμουν στις πολύ καλές μου σήμερα... )

EDIT! O Nέιτ Ουίλλιαμς του Μακεδονικού δε θα παίξει τελικά.
thrylos7
Δε μπορώ να συμμετέχω στη συμπλήρωση του παζλ του ιατρικού ρεπορτάζ αυτή την αγωνιστική...

Πηγές έχετε βεβαίως... smile.gif
geosider
ΘΡΎΛΟΣ7 έχεις σταυρό στον Ουόλς της Ολίμπιας, είναι σίγουρο ότι δεν παίζει για να τον αλλάξουμε;
πότε θα ολοκληρωθεί το ιατρικό ρεπορτάζ για να κάνουμε τις τελευταίες αλλαγές;
thrylos7
Ο Air_Kef που ξέρει και περισσότερα περί των ομάδων της Λάρισας λογικά τον έβαλε.

Εγώ διάβασα ότι χάνει το ματς με την ΑΕΚ.

Να θυμήσω ότι ο σταυρός σημαίνει ότι ο παίκτης έχει κάποιο πρόβλημα και υπάρχει περίπτωση να χάσει τον αγώνα (όχι βεβαιότητα δηλαδή).

Όλες οι αλλαγές (προσθήκες, τραυματισμοί) θα έχουν πραγματοποιηθεί λογικά μέχρι τις 17:00. Βέβαια, οι εξελίξεις δε σταματούν εκεί, οπότε ... keep an eye.. Πολλές φορές μαθαίνουμε για τραυματισμό παίκτη τελευταία στιγμή.
thrylos7
O Ουόλς χάνει κατά πάσα πιθανότητα το ματς με την ΑΕΚ.

(Θυμάμαι βέβαια και τον τραυματισμό του Τσιάρα πριν λίγο καιρό, ο οποίος όμως τελικά αγωνίστηκε).
Καλύτερα όμως να μην τον προτιμήσετε. Διατηρείστε επαφή είτε με το topic, είτε με τα αθλητικά sites (κι ενημερώστε αν βρείτε κάτι αξιόλογο).

Από εκεί και πέρα προβλήματα αντιμετωπίζουν οι Ταπούτος, Π. Νικολαϊδης (ίσως αγωνιστεί), Νάντζφεϊ, Αργυρόπουλος, Γιαφτόκας (έμεινε προληπτικά εκτός του αγώνα με την Πρόκομ, άρα λογικά είναι έτοιμος), Γκιζογιάννης.

Προστέθηκαν οι Γκργκούρεβιτς και Ταμίρ, ενώ πλέον δεν υπάρχουν οι Λεπόγιεβιτς, Ουάσινγκτον και Ουίλλιαμς.
Gravedigger
Paidia o Walls dn paizei.Apo oti diabasa tha meinei eksw toulaxiston 4 bdomades...Dn kobw k to kefali mou,ti diabasa lew!Krima k eixame sigouro score...
thrylos7
Πράγματι, αλλά το είχαμε όλοι.... wink.gif

Δεν παίζει ο Στηβ Μπαρτ!
Gravedigger
Ontws!K malista ton edwsa k phra ton Scepanovic pou monimws ponaei... 68.gif -2 nomizw oti ebgale...
Air Kef
Εγω έβαλα τον Ουολς καθως ηταν σιγουρο οτι δν θα παιξει..!

Επισης χανει σιγουρα τα ματς με Ολυμπιακο και Αιγαλεω που ακολουθουν,γινεται τεράστια προσπάθεια για τον υπερκρισημο αγωνα με τον ΠΑΟΚ στην Πυλαια.Αν οχι τοτε θα επιστρέψει σιγουρα στο ματς με ΑΕΛ..

Αυτα επειδη ξερω οτι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ τον ειχαν στην ομάδα τους και πιθανως κανουν κράτη στα credits τους για την επανενταξη του..!

----



Ο Μασιγιαουσκας ποτε λεει να κανει το ντεμπουτο του;;Μηπως πρέπει να πεσει η αρχικη του τιμη (84,00) ;;
thrylos7
QUOTE
Ο Μασιγιαουσκας ποτε λεει να κανει το ντεμπουτο του;;Μηπως πρέπει να πεσει η αρχικη του τιμη (84,00) ;;


Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Όταν μπήκε η τιμή, ήταν εν γνώσει μας ότι ήταν τραυματίας.. wink.gif

Είναι εξάλλου αρκετά πιθανό να χρησιμοποιηθεί λίγο χρόνο στο πρώτο ματς και να χάσει το 15% ...
thrylos7
Αμφιβάλλω αν έχει ξαναυπάρξει πρωτάθλημα με τόσες πολλές αλλαγές παικτών...
Αν και συγκεκριμένες ομάδες την "κάνουν" τη δουλειά...
dizzy_fingers
Και για του λόγου το αληθές, φέτος από τον Μακεδονικό έχουν περάσει όχι 10, ούτε 20 αλλά 30 παίχτες ohmy.gif !
thrylos7
Η "κατάρα" των ψηλών συνεχίζεται...

Ο Μαμαντού Ντζάι εκτός για τουλάχιστον ένα μήνα...
Gravedigger
Paei k autos???Ti ginetai re gamwto...EInai sigouro etsi?
Air Kef
Οπως και ο Στεφαν Αριγκμπαμπου που υπεστει εξάρθρωση συνδέσμων στο μεσαίο δάκτυλο του δεξιού του χεριού και θα μεινει εκτος για 2 βδομαδες.Σιγουρα χανει το ματς με ΟΣΦΠ,ισως και αυτο με Αιγαλεω..
PanosIlio
Πρόλαβα ευτυχώς να αλλάξω τον Ντζάι πριν πέσει η τιμή του και έβαλα τον Χάτσον.

Με αυτή την αγωνιστική που ο Πανιώνιος και Ολυμπιάδα δεν παίζουν το σ/κ αλλά στις 24 τι θα γίνει με τις βαθμολογίες των παιχτών αυτών?

Θα είναι η πρώτη αγωνιστική που συμμετέχω και θέλω να είμαι κομπλέ, αν είναι να κάνω αλλαγές. Φέτος είναι προσαρμογή, του χρόνου πάω για παραμονή και μετά βλέπουμε tongue.gif
dizzy_fingers
Για το θέμα του Ολυμπιάδα-Πανιώνιος θα το συζητήσουμε και θα σας ενημερώσουμε αύριο. Το πιο πιθανό είναι να μη ληφθεί καθόλου υπ'όψιν...

Θα ανοίξουμε νέο τόπικ αύριο μεσημέρι όπου θα σας ενημερώσουμε.
PanosIlio
Α οκ άμα είναι να προλάβω να κάνω και καμιά μεταγραφούλα να είμαι κομπλέ στην πρώτη μου δοκιμαστική εμφάνιση tongue.gif
thrylos7
Τομάσεβιτς αντί Ντελκ στην Α1...

Ο Φέλτον τελικά πήγε στην ΑΕΚ (θα προστεθεί σε λίγο, όπως και όλα τα υπόλοιπα)...
thrylos7
Προστέθηκε ο Φέλτον...

Δεν έγιναν αλλαγές για τα ρόστερ του Πανιωνίου και της Ολυμπιάδας..

Από εκεί και πέρα Σειμπούτις, Χαραλαμπίδης και Τζάζβιν είχαν προβλήματα για το Μαρούσι, αλλά είναι στην αποστολή. Όπως και ο Νάγκις της ΑΕΛ.
Αριγκμπάμπου εκτός, όπως και ο Ντζάι ασφαλώς.

Ο Παντελιάδης δεν έπαιξε με Δυναμό, ενώ ο Χαριτόπουλος δήλωσε πως θα παίξει με το Μαρούσι, παρά τον τραυματισμό του...

Αφαιρέθηκε τέλος, ο Ισάκι του Αιγάλεω...
Gravedigger
O Siskauskas είναι εκτός αν κ δν έχει το σημαδάκι.Λογικά θα το βάλετε,απλώς το αναφέρω...
Air Kef
Eκτος για 10 μερες,ναι.Θα τον βαλουμε τωρα.

Ο Αριγκμπαμπου εβγαλε σημερα τα ράματα,αλλα ειναι αμφιβολος για το ματς με το Αιγαλεω.Θα παραμεινει τραυματιας,αν καποιος θελει να το ρισκαρει,ελευθερα..!
thrylos7
Oυόλς, Αριγκμπάμπου (υπάρχουν λίγες πιθανότητες), Σισκάουσκας, Στεφανίδης (έχει πρόβλημα, πιθανό όμως να παίξει), Παντελιάδης, Πέτρουλας, Πελεκάνος, Ζέμλιτς, Νάντζφεϊ, Παπαϊωακείμ, Ντζάι (Ναι, όλος ο Πανελλήνιος), Σωτήρης Νικολαϊδης, Ταπούτος, Κόμματος, Γκργκούρεβιτς(έχει πρόβλημα, αλλά παίζει - σαν τον Πανελλήνιο και η ΑΕΚ), Καποτάς είναι οι τραυματίες.

Προστέθηκαν οι Σι Τζέι Ουότσον, Γκιγιέρμο Ντίαζ και Μάρκο Γιοβάνοβιτς, ενώ δεν υπάρχουν οι Μπίτσαμ και Στάρτσεβιτς.
thrylos7
Παίζει ο Παντελιάδης. Πρόβλημα προέκυψε με τον Σιμς, θ' αποφασιστεί αύριο αν θα παίξει. Μάλλον δεν είναι πρόβλημα τραυματισμού.
Air Kef
O Αριγκμπαμπου εκτός αποστολης.
thrylos7
Παίδες, δε μπορώ να συμμετέχω καθόλου στο ρεπορτάζ αυτής της εβδομάδας... sorry!
thrylos7
Χμ.. δεν υπήρχε λόγος ούτως ή άλλως... Την Τετάρτη έχουμε αγωνιστική. rolleyes.gif
Gravedigger
Παιδιά,ξέρει κανείς πότε επιστρέφει ο Walsh k o Ν'Diaye?
dizzy_fingers
Μαλλον δε θα παίξει κανείς από τους δύο την Τετάρτη.

Για τον πρώτο τσέκαρε στο www.citybasket.gr την τετάρτη πρωί για να είσαι σίγουρος και για τον δεύτερο δες αυτό το άρθρο:

QUOTE
Χωρίς τους Ζέμλιτς και Ντ΄τζάι (ο τελευταίος αναμένεται να επιστρέψει προς το τέλος της περιόδου)...
Jimar
ο πελεκανος παιζει ετσι ?
thrylos7
Ναι, ο Πελεκάνος παίζει.

Αντίθετα, μάλλον δεν παίζουν οι Σιμς, Μπουντούρης, Ηλιάδης, Σωτήρης Νικολαϊδης, Ζέμλιτς, Ντζάι, Τζικάνοβιτς, Αλβέρτης.

Προστέθηκε ο Μπένερμαν.
dizzy_fingers
Έτοιμη η αγωνιστική.

Anaz υποκλίνομαι!!!! 77.gif 77.gif 77.gif

Κρίμα που η αγωνιστική είναι εμβόλιμη και δε θα δεις το όνομά σου να φιγουράρει στο άρθρο της b'week tongue.gif!
thrylos7
Δεν παίζει ο Ουόλς με Πανελλήνιο!

Σκέιλς και Ηλιάδης εκτός.

Τζάζβιν, Τσαρτσαρής δεν παίζουν όπως είναι πιθανό και ο Αλβέρτης.

Ολοκληρωμένο ρεπορτάζ της εβδομάδας σε λίγη ώρα.

Edit: Δεν υπάρχουν και πολλά νεότερα. Δεν παίζει ο Μίσιτς για τον Μακεδονικό, ενώ είναι πιθανό να δούμε τον Ντζάι ξανά στα παρκέ.
Gravedigger
Σίγουρα δν παίζει o Walsh???Τι έπαθε πάλι???
thrylos7
sportime.gr:

QUOTE
Τελικά δε λέει να χαμογελάσει το χειλάκι του Γιώργου Μπαρτζώκα. Ο Έλληνας τεχνικός είδε τους Αποστολίδη και Τσιάρα να μετέχουν κανονικά στην αποστολή της ομάδας για το ματς με τον Πανελλήνιο όχι όμως και το Ματ Ουόλς. Ο Αμερικανός αισθάνθηκε ενοχλήσεις στο χτυπημένο χέρι του και κρίθηκε σκόπιμο να προφυλαχθεί για τα επόμενα ματς.


sport24.gr:

QUOTE
Απών θα είναι ο Ματ Ουόλς, από το παιχνίδι της Κυψέλης με τον Πανελλήνιο, το Σάββατο, για την 24η αγωνιστική.Ο Αμερικανός σουτέρ των "πορτοκαλί", αισθάνθηκε ενοχλήσεις στο χέρι όπου είχε τραυματιστεί και κρίθηκε ότι πρέπει να προφυλαχθεί.


betsmart.gr:

QUOTE
Γιώργος Τσιάρας και Γιώργος Αποστολίδης φώναξαν «παρών» για τον αυριανό αγώνα με τον Πανιώνιο, όμως το απουσιολόγιο του Γιώργου Μπαρτζώκα δεν έμεινε λευκό. Ο κόουτς της Ολύμπιας Λάρισας δε θα έχει στη διάθεσή του για τον αγώνα της Κυψέλης τον Ματ Ουόλς!

Ο Τσιάρας έβγαλε τη μισή προόνηση καθώς αισθάνεται καλύτερα μετά τον υψηλό πυρετό που είχε το τελευταίο διήμερο, ενώ ο Αποστολίδης έκανε ατομικό πρόγραμμα λόγω του προβλήματος στην ποδοκνημική. Ωστόσο, ο Ουόλς αισθάνεται ενοχλήσεις στο χτυπημένο χέρι του και κρίθηκε σκόπιμο να προφυλαχθεί για τα επόμενα παιχνίδια.


smile.gif
thrylos7
Μην ξεχνάτε ότι αύριο έχουμε αγωνιστική.

Τέλος ο Μοντγκόμερι από τον Μακεδονικό.

Ο Τζάζβιν θα χάσει τα δύο εναπομείναντα παιχνίδια.

Αποστολίδης, Κούρτοβιτς εκτός για την Ολύμπια, αμφίβολοι οι Τσιάρας, Πρίντεζης, παίζει ο Ουόλς.

Δεν παίζει ο Πεν.

Γκιζογιάννης, Χρ. Πετρόπουλος δεν παίζουν για τον Απόλλωνα (καιρό τώρα, αλλά τώρα το μάθαμε), αμφίβολος ο Κουμπούρας.
thrylos7
Ο Νίκος Παπανικολόπουλος έφυγε από την ΑΕΛ. Ο Στεφάνοφ από τον Ολυμπιακό επίσης, επανέρχεται έτσι ο Στακ (σιγά μην τον πάρει κανείς τελευταία αγωνιστική, αλλά λέμε).

Σκέιλς και Φλέτσερ εξακολουθούν να είναι τραυματίες.

Οι παίκτες του Μακεδονικού είναι αμφίβολο αν θα ταξιδέψουν (τι τραβάνε κι αυτοί), οπότε αν ξεχάσατε κανέναν από αυτούς στην ομάδα σας, καλύτερα να τον αλλάξετε.

Θυμίζω ότι ο Τζάζβιν είναι εκτός.

Αμφίβολος ο Ντραγκόλιοβιτς για τον Πανιώνιο.

Δεν παίζει ο Μάρκοβιτς για τον Απόλλωνα. (Ίσως θα ήταν καλό να αλλάξετε όποιον παίκτη έχετε από την ομάδα, γιατί ελλοχεύει ο κίνδυνος να πάρει πολύ λίγο χρόνο).

Χωρίς Ντζάι και Νάντζφεϊ ο Πανελλήνιος.

Κούρτοβιτς, Αποστολίδης και Πρίντεζης δεν παίζουν για την Ολύμπια.

Αντιθέτως, παίζει ο Σκλάβος... tongue.gif
Jimar
αν δεν ταξιδεψουν πρεπει να πουλησουμε και αυτους απο μαρουσι ε?
thrylos7
Όχι, σε μια τέτοια περίπτωση θα πήγαιναν οι μικροί. Τελικά όμως θα πάνε... οι λιγότερο μικροί (κανονικά δηλαδή).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.