Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Unibasket Tournament
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4
dizzy_fingers
Άνοιξη τελικά.
dizzy_fingers
Ξέχασα να το αναφέρω παιδιά.

Οι εγγραφές έχουν ξεκινήσει εδώ και 3 μέρες.

Εδώ οι πληροφορίες.

Σύντομα θα υπάρχει και ξεχωριστό site για τη διοργάνωση.
Gravedigger
Επιτέλους λίγη δράση! icon_joy.gif icon_joy.gif Άντε γιατί σκουριάσαμε!
nikefalin
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 24 2008, 15:48 ) *
Ξέχασα να το αναφέρω παιδιά.

Οι εγγραφές έχουν ξεκινήσει εδώ και 3 μέρες.

Εδώ οι πληροφορίες.

Σύντομα θα υπάρχει και ξεχωριστό site για τη διοργάνωση.

Όποιος θέλει παίκτη-προπονητή-πρόεδρο εκδοροσφαγέα προσφέρομαι smiley.gif smiley.gif
apkat
Aντε δεν κατεβαζουμε μια basketforum Ομαδα να τα σαρωσουμε ολα;;

Υ.Γ:Φυσικα προπονητης ο Νικεφαλιν..
nikefalin
QUOTE(apkat @ Mar 27 2008, 03:47 ) *
Aντε δεν κατεβαζουμε μια basketforum Ομαδα να τα σαρωσουμε ολα;;

Υ.Γ:Φυσικα προπονητης ο Νικεφαλιν..

Ωραία ιδέα ,συμμετοχές εως πότε ?
dizzy_fingers
Μέχρι 7 Απριλίου.

Περισσότερα εδώ: http://unileague.gr/displayITM1.asp?ITMID=288.

Εγώ παιδιά, όπως καταλαβαίνετε, δεν προλαβαίνω για αυτό το τουρνουά...θα σας παρακολουθώ από κοντά όμως, όλους wink.gif.
Gravedigger
Εγώ ψήνομαι για ομάδα basket forum!Τι ψήνομαι δηλαδή,έχω αρπάξει!Δεν ξέρω αν γίνεται βέβαια γιατί είναι φοιτητικό αλλά και πάλι σχεδόν όλοι φοιτητές είμαστε.Να αρχίσουμε να κανονίζουμε!
apkat
Ωραια για την ωρα απκατ και Ντιγγερ συνθετουν την περιφερειακη γραμμη της ομαδας..Ελα κοσμε..!!! smiley.gif smiley.gif
Gravedigger
QUOTE(apkat @ Mar 27 2008, 21:20 ) *
Ωραια για την ωρα απκατ και Ντιγγερ συνθετουν την περιφερειακη γραμμη της ομαδας..Ελα κοσμε..!!! smiley.gif smiley.gif

Και b for basketball μέσα για να μας σκουπίζει τον ιδρώτα! biggrin.gif
dizzy_fingers
Όχι ρε παιδιά φέτος που δε μπορώ εγώ....

Anyway, μιλήστε και με bonzo-dominique μιας και αυτοί ψήνονται να κατέβουν. Πιστεύω ότι κλείνετε άνετα ομάδα bforum.
morfi
Aν παίζουμε μόνο σ/κ θα το σκεφτώ και εγώ!
B for Basketball
QUOTE(Gravedigger @ Mar 27 2008, 19:21 ) *
Και b for basketball μέσα για να μας σκουπίζει τον ιδρώτα! biggrin.gif

Μαλλον εννοεις να ειμαι εκει να σε κραζω για τις π@@@ριες σου και να σου μαθαινω πως παιζουν πραγματικο μπασκετ! laugh.gif rolleyes.gif

Λιγο δυσκολο για σαββατοκυριακο μιας και τα παιχνιδια εκεινης της ημερας γινονται σε ανοιχτα γηπεδα στην πλειοψηφια.
Ενω το γηπεδο του Παγκρατιου ειναι μια χαρα γηπεδακι...
(Ασε που ειναι 2 βηματα απο το σπιτι μου banana.gif )
Αν κ η ημερες θα συζητηθουν αφου βρουμε ατομα....
Εμενα με βολευει η δευτερα!
Στην χειροτερη παιζουμε και σ/κ!

Ντιζυ ελα ρε...2 ωρες απο το χρονο σου δεν μπορεις να βρεις? biggrin.gif
captain charisma
μονο στην αθηνα γινεται αυτο ε? sad-smiley-009.gif
dizzy_fingers
Προς το παρόν, μόνο Αθήνα.

QUOTE(B for Basketball @ Mar 28 2008, 01:54 ) *
Ντιζυ ελα ρε...2 ωρες απο το χρονο σου δεν μπορεις να βρεις? biggrin.gif

Να παίρνω άδεια από τη δουλειά για ένα δύωρο για να παίζω και μετά να ξαναγυρίζω? tongue.gif

Κανά σκ ίσως να έρθω αλλά το χρονικό διάστημα μέχρι τον Ιούνιο θα είμαι σφιγμένος.



EDIT: Εκτός αν είναι να πάμε καθημερινή κατά τις 7-8 απόγευμα. Εκεί είμαι μέσα.
nikefalin
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 28 2008, 11:33 ) *
Προς το παρόν, μόνο Αθήνα.
Να παίρνω άδεια από τη δουλειά για ένα δύωρο για να παίζω και μετά να ξαναγυρίζω? tongue.gif

Κανά σκ ίσως να έρθω αλλά το χρονικό διάστημα μέχρι τον Ιούνιο θα είμαι σφιγμένος.
EDIT: Εκτός αν είναι να πάμε καθημερινή κατά τις 7-8 απόγευμα. Εκεί είμαι μέσα.

Δευτέρα εως Τετάρτη είμαι και γω πλέον πιο χαλαρός, να μαζέψουμε συμμετοχές ?
apkat, morfi, b_for_basketball, gravedigger, bonzo ?,
πρέπει να είναι όλοι φοιτητές ή υπάρχει ποσόστωση ? (ειδάλλως να ξεθάψω το πάσο του 1995 laugh.gif )
kostakis19
Λεγαμε με τα παιδια απο τη σχολη μου να κατεβασουμε ομαδα αλλα δεν πολυψηνονται.Ειμαι και εγω μεσα για ομαδα Basket forum. Αν ειναι ομως να το αποφασισουμε πρεπει να γινει γρηγορα.Και πρεπει να εχουμε συμμετοχες...
dimitris18
paidia mipos mporei kapoios na m grapsei tous orous simmetoxis?
morfi
Mήπως θες να σου ράψουμε και εμφανίσεις για σένα και την ομάδα σου;
dimitris18
μπράβο ρε φίλε πολύ έξυπνη η απάντηση 41.gif
apkat
Eγω θελω Βασιλη..Μπορεις να το αναλαβεις;;
B for Basketball
Τελικα τι θα γινει με την ομαδα??? Θα παμε???
Τελειωνουν οι μερες...Μεχρι δευτερα εχουμε προθεσμια!
apkat
Επειδη αντικειμενικα θα ναι δυσκολο να μαζεψουμε εξ'ολοκληρου ομαδα μπασκετ φορουμ αν καποιος εχει φιλους που ενδιαφερονατι ας τους προτεινει και θα εχουμε μια ομαδα αναμικτη.Απλα να τονισω οτι οπως πανε τα πραγματα βασικα ψηλους παικτες θα χρειαστουμε.Σε τετοιο επιπεδο ειδικα ειναι αυτοι που κανουν την διαφορα.Και κοντους βρισκουμε.Ειμαστε πολλοι και εδω αλλωστε..
B for Basketball
QUOTE(apkat @ Apr 3 2008, 22:28 ) *
Επειδη αντικειμενικα θα ναι δυσκολο να μαζεψουμε εξ'ολοκληρου ομαδα μπασκετ φορουμ αν καποιος εχει φιλους που ενδιαφερονατι ας τους προτεινει και θα εχουμε μια ομαδα αναμικτη.Απλα να τονισω οτι οπως πανε τα πραγματα βασικα ψηλους παικτες θα χρειαστουμε.Σε τετοιο επιπεδο ειδικα ειναι αυτοι που κανουν την διαφορα.Και κοντους βρισκουμε.Ειμαστε πολλοι και εδω αλλωστε..


Το πιθανοτερο αυτο θα γινει..
Μια αναμικτη ομαδα...
Εχω σιγουρο εναν αρκετα ψηλο...Γυρω στο 1.90 κατι αλλα μεγαλων διαστασεων κ μπορει να παιξει καλα 5αρι!
Μετα εχουμε εμενα, εσενα , τον Digger + ενα ακομη παλικαρι!
Αν μπορεσει να βρεθει εστω ενας για ρακετα ακομη και 2 για αλλαγη εχουμε μια ομαδα 8 ατομων!
Μια χαρα μ ακουγεται!
Εσυ apkat γνωριζεις καποιον π θα ενδιαφεροταν?
apkat
Σιγουρα..Θα το κοιταξω..
dizzy_fingers
Οι Μπαραμπάκοι τί γίνονται φέτος ρε παιδιά? Apkat, δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο τον Bonzo να δεις μήπως κατέβετε έτσι?
nikefalin
QUOTE(apkat @ Apr 4 2008, 05:06 ) *
Σιγουρα..Θα το κοιταξω..

Υπολογίστε και μένα σε 5πλό ρόλο παίκτη-προπονητή-έφορου-πρόεδρα-εκδοροσφαγέα
B for Basketball
Δηλαδη εχουμε και λεμε

Digger
Αpkat
Nikefalin
BfB
+2 παιδια δικοι μας
Βοnzο?

Αpkat kai Nikefalin αν υπαρχει καποιος γνωστος σας που ενδιαφερεται δεκτος.


ΑΛΛΟΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ??????
nikefalin
QUOTE(B for Basketball @ Apr 4 2008, 16:48 ) *
Δηλαδη εχουμε και λεμε

Digger
Αpkat
Nikefalin
BfB
+2 παιδια δικοι μας
Βοnzο?

Αpkat kai Nikefalin αν υπαρχει καποιος γνωστος σας που ενδιαφερεται δεκτος.
ΑΛΛΟΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ??????

οκ, θα μάθω εως αύριο για 2-3
B for Basketball
QUOTE(nikefalin @ Apr 4 2008, 13:49 ) *
οκ, θα μάθω εως αύριο για 2-3

Προτεραιοτης παιχτης ρακετας!
Αυτο το Σ/Κ να εχουμε αποφασισει για να παμε να δηλωσουμε συμμετοχη!
Gravedigger
Δευτέρα η Παρασκευή εγώ μπορώ...Μέχρι την Κυριακή πρέπει να τα κανονίσουμε όλα γιατί την Δευτέρα λήγει η προθεσμία!
nikefalin
QUOTE(Gravedigger @ Apr 4 2008, 16:53 ) *
Δευτέρα η Παρασκευή εγώ μπορώ...Μέχρι την Κυριακή πρέπει να τα κανονίσουμε όλα γιατί την Δευτέρα λήγει η προθεσμία!

ναι βρε αύριο θα γίνει η συνενόηση.
εγώ μπορώ σαβατοκύριακα και καθημερινές αλλά μετά τις 8
Gravedigger
QUOTE(nikefalin @ Apr 4 2008, 16:58 ) *
ναι βρε αύριο θα γίνει η συνενόηση.
εγώ μπορώ σαβατοκύριακα και καθημερινές αλλά μετά τις 8

Πρωί είναι οι αγώνες.... sad.gif
nikefalin
QUOTE(Gravedigger @ Apr 4 2008, 17:00 ) *
Πρωί είναι οι αγώνες.... sad.gif

ρε συ πέρυσι που πήγαινα και έβλεπα την ομάδα του grigoris παίζανε σαββάτα
Gravedigger
QUOTE(nikefalin @ Apr 4 2008, 17:01 ) *
ρε συ πέρυσι που πήγαινα και έβλεπα την ομάδα του grigoris παίζανε σαββάτα

ΣΚ είναι στα ανοιχτά στο ΣΕΦ.Καλύτερα νομίζω στο κλειστό του Μετς....
nikefalin
QUOTE(Gravedigger @ Apr 4 2008, 17:14 ) *
ΣΚ είναι στα ανοιχτά στο ΣΕΦ.Καλύτερα νομίζω στο κλειστό του Μετς....

καλύτερο είναι ασυζητητί, αλλά καθημερινές δουλέυω
B for Basketball
Mε τα λευτα που θα παρουμε με την Κατακτηση της κουπας δεν θα χρειαζεται να δουλευεις για κανα 2μηνο laugh.gif
apkat
Παιδια μην αγχωνεστε τοσο με τις δηλωσεις.Και πιο μετα να την κανουμε θα γινει δεκτη.Και γω μεχρι αυριο θα χω μιλησει με 2-3 και θα ενημερωσω.Ντιζυ εσυ ουτε για σαβ/κα δεν θα μπορεις καθολου;;

Εισαι βασικος πυλωνας της ομαδας tongue.gif tongue.gif
dizzy_fingers
ου ναι...πυλώνας της ΔΕΗ tongue.gif.

Μπα, τα σκ λείπω εκτός αθήνας συνήθως.
Rondo
Κρίμα για το επίπεδο αυτού του τουρνουά...Αυτό που συνέβη δεν θα συνέβαινε ούτε στη μπανανία...Μία κυρία καθόταν στη γραμματεία...Αυτή λοιπόν έβαζε στη λάθος ομάδα πόντους και το σκορ ήταν 11-4 υπέρ της μιας ομάδας και αυτή τα είχε βάλει ανάποδα...Το βλέπουμε και της το λέμε...Λέει όχι δεν κάνω λάθος...Η άλλη ομάδα έλεγε και αυτή εκτός από ένα της άτομο ότι είναι ανάποδα το σκορ...Τελικώς ήρθε και ο υπεύθυνος ο οποίος υποστήριξε την κυρία της γραμματείας... 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif Τελικά χάσαμε για 4 πόντους...
Kostakis
φιλε Rondo για ποιες ομαδες μιλας??
Dominique
Παιδια,υπαρχει κανεις φοιτητης πανω απο 1.90 που να ξερει να παιξει ως τεσσαροπενταρι και να ενδιαφερεται να ενισχυσει την υπερηχητικη ομαδα των Μπαραμπακων;Την επομενη εβδομαδα παιζουμε Πεμπτη,περιπου στις 12 και απο κει και περα βλεπουμε.Εννοειται οτι μιλαμε για Αθηνα.
dizzy_fingers
Για όσους ενδιαφέρονται, αρχίζει:

http://unileague.com/displayITM1.asp?ITMID=482

apkat
Μαλιστα..Υπαρχουν ενδιαφερομενοι απο εδω φετος;;;;

Αναζ να στηριξω σε εσενα απολυτα το σκοραρισμα(μετα απο τις μαγικες ασιστ μου..) στην ομαδα;;
Dominique
Οπως ο Αλβερτης με τους αφους Γιαννακοπουλους,ετσι κι εγω με τον αδερφο του Βonzo και τον Silver8 συμφωνησαμε μεσα σε 2 λεπτα να κατεβασουμε την τριτη εκδοση των...ταρατζουμ,ταρατζουμ!!!!.......ΜΠΑΡΑΜΠΑΚΩΝ!!!Φανταζομαι πως δεδομενη θα πρεπει να θεωρειται και η συμμετοχη του ιδιου του Bonzo.
Dizzy εσενα απ το υφος του post σε κοβω να μην κατεβαινεις ουτε φετος,σωστα?Θα περιμενουμε ακομη τον Garnett13 και απο κει και περα σιγα σιγα θα στελεχωσουμε την περιφερεια.Οσοι πιστοι προσελθετε,θα τηρηθει αυστηρη σειρα προτεραιοτητας tongue.gif tongue.gif jedi.gif
dizzy_fingers
Αν οι αγώνες γίνονται πριν τις 10:00 ή μετά τις 19:00 είμαι μέσα tongue.gif.
Pierce
dom, εχουν επικοινωνησει μαζι σας; Γιατι εμας μετα την εγγραφη μας εχουν γειωσει τελειως.
Μου φαινεται κανουν πολεμο στους Portland Jail Breakers. Μονο απο το ονομα τα εχουν κανει πανω τους shot.gif
Pierce
εχει παιξει κανεις απο το φορουμ; rolleyes.gif
Η ομαδαρα που εχει μεσα εμενα ντιγκερ ειδωλο , gikos ,μονο_μαρουσι ξεκιναει απο βδομαδα cool.gif
Pierce
H υπερομαδα μας ( icon_drunk.gif ) οι Portland Jail Breakers εκαναν το ντεμπουτο τους σημερα με αντιπαλους τους Κ.Α.Ρ.αγκιοζηδες (κεντρο αθλητικου ρεπορταζ ) κερδιζοντας 51-31 με ενα κρεσεντο αιφνιδιασμων
Οι περιοδοι ηταν 6-21 , 12-29 , 17-38 , 31-51 . Ο υπογράφων ηταν απαραδεκτος στην επιθεση κανοντας 1 φορα βηματα και χανοντας 4 φορες την μπαλα και με 0/4 σουτ, τουλαχιστον πηρα 4 επιθετικα φαουλ ( τυφλα να εχει ο τζινομπιλι) και γενικα πυλωνας στην αμυνα ( icon_drunk.gif ). Διακριθέντες ο Βασιλης ,( το παιδι που επαιζε Α1 Κυπρου για οσους ηρθαν στο τελευταιο μιτινγκ) κριμα που δεν θα ειναι στους επομενους αγωνες, με 28 ποντους και απο κοντα σε αποδοση με πολλες ασιστ ο gikos(καμια 10αρια) που ειχε και 12 ποντους. Ο Ντιγκερ ειχε 4 και μια ταπα, ο μονο μαρουσι αποντος, ο HD ηταν στα πιτς λογω τραυματισμου ενω οι υπολοιποι ειναι εκτος φορουμ biggrin.gif
Gravedigger
Και ναι πήραμε την νίκη biggrin.gif Ουσιαστικά 2 άτομα ξεχώρισαν αφού οι υπόλοιποι δεν είμασταν σε καλή μέρα!Εγώ άργησα κιόλας (κωλό Μ.Μ.Μ) με αποτέλεσμα να χάσω το 1ο δεκάλεπτο αλλά ούτε κατάλαβα πότε μπήκα και πότε τέλειωσε ο αγώνας.Έμπαινες μέσα και χωρίς να το καταλάβεις είχε τελειώσει το 10λεπτο!Η δική μου απόδοση ήταν επιεικώς μέτρια αφού με 4 σουτ έβαλα 4 πόντους...Ήθελα περισσότερο μπάλλα tongue.gif Στην άμυνα τα είπε ο flopper από πάνω!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.