Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Unibasket Tournament
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4
Silver8
Αγόρια καμιά προπόνηση θα κάνουμε? Πως το βλέπετε? εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε? icon_wave.gif
Bonzo
Εγώ μπορώ την τρίτη μάλλον
dizzy_fingers
Μάγκες, εγώ ούτε αγώνα θα έρθω. Ξεκινάει η εξεταστική.... (το κάναμε τόπικ των μπαραμπάκων εδώ ε? tongue.gif)
grigoris
Κάτω το μονοπώλιο των Μπαραμπάκων στο τόπικ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Το Σάββατο οι Pillz αντιμετώπισαν την καλύτερη ομάδα του ομίλου (Χατζηκυριάκειο) που απ'ότι έμαθα παίζει Β'ΕΣΚΑ και ηττήθηκε μεν αλλά κατόπιν λυσσαλέας αντίστασης ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο:

Τελικό σκορ 61-71 (ημίχρονο 17-41)

Να σημειώσω πως οι αντίπαλοι στα 2 πρώτα τους παιχνίδια είχαν νίκες με 59 και 36 πόντους διαφορά οπότε καλά σταθήκαμε πιστεύω.

Περιμένω και τον Νίκο για τη δική του άποψη μιας και για άλλη μια φορά μας τίμησε με την παρουσία του
nikefalin
QUOTE(grigoris @ May 14 2007, 03:00 PM) *
Κάτω το μονοπώλιο των Μπαραμπάκων στο τόπικ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Το Σάββατο οι Pillz αντιμετώπισαν την καλύτερη ομάδα του ομίλου (Χατζηκυριάκειο) που απ'ότι έμαθα παίζει Β'ΕΣΚΑ και ηττήθηκε μεν αλλά κατόπιν λυσσαλέας αντίστασης ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο:

Τελικό σκορ 61-71 (ημίχρονο 17-41)

Να σημειώσω πως οι αντίπαλοι στα 2 πρώτα τους παιχνίδια είχαν νίκες με 59 και 36 πόντους διαφορά οπότε καλά σταθήκαμε πιστεύω.

Περιμένω και τον Νίκο για τη δική του άποψη μιας και για άλλη μια φορά μας τίμησε με την παρουσία του


Και δεν ήμουν μόνος μου ε ? Σε μια εβδομάδα οι οπαδοί των Pillz διπλασιάστηκαν biggrin.gif

Πρέπει να αναφέρω το ακατάλληλο της ώρας (1.30 το μεσημέρι) καθώς και στο Α εφιαλτικό ημίχρονο παίζαμε με τον ήλιο κόντρα και στο κακό καλάθι (αυτό με το σιδερένιο δίχτυ), ήμασταν και λίγο από τον ύπνο έ Γρηγόρη ?
Στο Β ημιχρόνιο μετά και τις παροτρύνσεις για άμυνα στα 3/4 και μεταφορά του παιχνιδιού μέσα στο καλάθι το παίχνιδι ισορόπησε. Για να μην πω για τις απουσίες και τους τραυματισμούς ohmy.gif
Μυθική εμφάνιση του Σταμάτη που ακόμα μετράμε τους πόντους του (32 μάλλον), σκόραρε κατά βούληση και με όλους τους τρόπους(σουτ απ'έξω, μπασίματα μετά απο ρημπάουντ...ασταμάτητος ο Σταμάτης)
Silver8
QUOTE(nikefalin @ May 14 2007, 03:28 PM) *
Και δεν ήμουν μόνος μου ε ? Σε μια εβδομάδα οι οπαδοί των Pillz διπλασιάστηκαν biggrin.gif

Πρέπει να αναφέρω το ακατάλληλο της ώρας (1.30 το μεσημέρι) καθώς και στο Α εφιαλτικό ημίχρονο παίζαμε με τον ήλιο κόντρα και στο κακό καλάθι (αυτό με το σιδερένιο δίχτυ), ήμασταν και λίγο από τον ύπνο έ Γρηγόρη ?
Στο Β ημιχρόνιο μετά και τις παροτρύνσεις για άμυνα στα 3/4 και μεταφορά του παιχνιδιού μέσα στο καλάθι το παίχνιδι ισορόπησε. Για να μην πω για τις απουσίες και τους τραυματισμούς ohmy.gif
Μυθική εμφάνιση του Σταμάτη που ακόμα μετράμε τους πόντους του (32 μάλλον), σκόραρε κατά βούληση και με όλους τους τρόπους(σουτ απ'έξω, μπασίματα μετά απο ρημπάουντ...ασταμάτητος ο Σταμάτης)



Επιτέλους γράφει και κάποιος άλλος εδώ, αλλιώς το topic πήγαινε για φούντο. Αυτό με την ώρα( 1΄30?) εγκληματικό. Για μαύρισμα πηγαίνετε? Και τα σιδερένια δυχτάκια δεν με εμπνέουν. Ζήτω το Μέτς!!!!!


STOP Σταμάτης.........

Υ.Γ: ο Garnett13 θα παίξει, ή να φέρω την γιαγιά μου για back up. Tρεις χωρίς τον κούκο θα κατέβουμε τελικά.
soz
Ρε παιδιά είναι η χειρότερη εμπειρία σε αυτά τα γηπεδάκια με τον ήλιο στη μάπα.Σας τα λεγα εγω tongue.gif

Πάντως επειδή η ομάδα μου πάει για φούντο,χάσαμε 60-57 χθες και το πολύ να βγούμε 4οι και στα πλευοφ να φαμε 50 πόντους,λέτε να παίξει καμμιά μεταγραφική ενίσχυση??Θα ρωτήσω τον Στρατή (το παιδί που το διοργανώνει σχεδόν όλο μόνος του),αν είναι να βοηθήσω όποια ομάδα στο σ/κ έχει προοπτικές και θέλει ενίσχυση κάτω απτο καλάθι (ξύλο κυρίως) biggrin.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Silver8 @ May 14 2007, 07:16 PM) *
Υ.Γ: ο Garnett13 θα παίξει, ή να φέρω την γιαγιά μου για back up. Tρεις χωρίς τον κούκο θα κατέβουμε τελικά.

Θα κατέβει.
Gravedigger
QUOTE(soz @ May 14 2007, 07:22 PM) *
Θα ρωτήσω τον Στρατή (το παιδί που το διοργανώνει σχεδόν όλο μόνος του),αν είναι να βοηθήσω όποια ομάδα στο σ/κ έχει προοπτικές και θέλει ενίσχυση κάτω απτο καλάθι (ξύλο κυρίως) biggrin.gif

O Στρατής είναι κ γαμώ τα παιδιά κ συμφωνώ ότι κάνει σχεδόν τα πάντα μόνος του...!Παίξαμε κ με την ομάδα του τους Iguana Pacers!Βασικά επειδή μου το ζήτησε έτρεξα κ στον γύρο της Αθήνας.!
soz
Κ εγω έτρεξα! (έτσι κιαλλιώς τρέχω εδω και χρόνιαστον γύρο,αλλά αυτή τη φορά γράφτηκα στον στρατή!)

Ήσασταν τα 2 παιδιά που ήρθαν λίγο πριν την έναρξη?
Gravedigger
QUOTE(soz @ May 14 2007, 08:31 PM) *
Κ εγω έτρεξα! (έτσι κιαλλιώς τρέχω εδω και χρόνιαστον γύρο,αλλά αυτή τη φορά γράφτηκα στον στρατή!)

Ήσασταν τα 2 παιδιά που ήρθαν λίγο πριν την έναρξη?

Ναι ήμουν με 1 φίλο μου!εσύ ήσουν μαζί με τον Στρατή???
grigoris
QUOTE(nikefalin @ May 14 2007, 03:28 PM) *
Και δεν ήμουν μόνος μου ε ? Σε μια εβδομάδα οι οπαδοί των Pillz διπλασιάστηκαν biggrin.gif

Πρέπει να αναφέρω το ακατάλληλο της ώρας (1.30 το μεσημέρι) καθώς και στο Α εφιαλτικό ημίχρονο παίζαμε με τον ήλιο κόντρα και στο κακό καλάθι (αυτό με το σιδερένιο δίχτυ), ήμασταν και λίγο από τον ύπνο έ Γρηγόρη ?
Στο Β ημιχρόνιο μετά και τις παροτρύνσεις για άμυνα στα 3/4 και μεταφορά του παιχνιδιού μέσα στο καλάθι το παίχνιδι ισορόπησε. Για να μην πω για τις απουσίες και τους τραυματισμούς ohmy.gif
Μυθική εμφάνιση του Σταμάτη που ακόμα μετράμε τους πόντους του (32 μάλλον), σκόραρε κατά βούληση και με όλους τους τρόπους(σουτ απ'έξω, μπασίματα μετά απο ρημπάουντ...ασταμάτητος ο Σταμάτης)


Πάντα αναλυτικός και καίριος Νίκο.Ο Σταμάτης πραγματικά ασταμάτητος με 28 πόντους και 2 τάπες στον ψηλό των αντιπάλων αλλά όπως το είπες μας έφαγε το πρώτο ημίχρονο και ο τραυματισμός.Τουλάχιστον φτιάξαμε καλοκαιρινό μαύρισμα από Μάη μήνα biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
soz
Κοίτα να δεις που πήρε φωτιά το τόπικ.
Βασικά δεν τρέξαμε μαζί,απλά γραφτήκαμε και περιμέναμε πιο δίπλα στην σκιά.Χαθήκαμε όμως μετά στον αγώνα τελείως .
Gravedigger
QUOTE(soz @ May 14 2007, 08:43 PM) *
Κοίτα να δεις που πήρε φωτιά το τόπικ.
Βασικά δεν τρέξαμε μαζί,απλά γραφτήκαμε και περιμέναμε πιο δίπλα στην σκιά.Χαθήκαμε όμως μετά στον αγώνα τελείως .

Εγώ όταν ήρθα να γραφτώ βρήκα τον Στρατή κ ήταν κ άλλος 1 μαζί του.Εσύ ήσουν???(Πάμε να τα πούμε στο Off topic μην αρχίσουν να μας κράζουν??? tongue.gif )
Bonzo
Οι Μπαραμπάκοι παρά τις πολλές απουσίες και την πολύ μέτρια παρουσία ιδιαίτερα στο πρώτο ημιχρονο θρυάμβευσαν(????) έναντι της ΤΑΟΥ με 60-34.
Βαρι'εμαι να κάνω ενδελεχή αναλυση του αγώνα αλλά οι καλυτεροι παίχτες ήταν ο Silver 8 με 25 πόντους και o Dominique(η imitation όχι ο κανονικός) με 18 πόντους. Ολοι οι υπόλοιποι βάλαμε από 1-5 πόντους ο καθένας.
Silver8
QUOTE(Bonzo @ May 16 2007, 12:42 PM) *
Οι Μπαραμπάκοι παρά τις πολλές απουσίες και την πολύ μέτρια παρουσία ιδιαίτερα στο πρώτο ημιχρονο θρυάμβευσαν(????) έναντι της ΤΑΟΥ με 60-34.
Βαρι'εμαι να κάνω ενδελεχή αναλυση του αγώνα αλλά οι καλυτεροι παίχτες ήταν ο Silver 8 με 25 πόντους και o Dominique(η imitation όχι ο κανονικός) με 18 πόντους. Ολοι οι υπόλοιποι βάλαμε από 1-5 πόντους ο καθένας.





Τι μέτρια? Άθλια εμφάνιση πες καλύτερα. Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου τα λέει όλα 24-19. Ούτε βόλευ να παίζαμε. Καιρός να κάνουμε καμιά προπόνηση γιατί αν παίξουμε έτσι στην επόμενη φάση, θα τον φάμε κανονικά.
Gravedigger
EEEEE!!!Mας κλέβουνε!!!Στον πρώτο αγώνα βάλαμε 57 πόντους κ αν προσθέσεις τους πόντους των παιχτών μας όπως τους έχουν βάλει στο Site βγαίνουν 37!μας έφαγαν 20 πόντους!Εγώ προσωπικά έβαλα 15 κ μου έχουν βάλει 8!Σχεδόν τους μισούς!!! evilmonkey.gif evilmonkey.gif evilmonkey.gif
Silver8
Όντως. Τους μετράνε άρπα κόλα. 68.gif
grigoris
Παρ'όλο που μας έλειψε η υποστήριξη από την κερκίδα (για σένα τα λέω Νίκο biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ) πήραμε την εύκολη νίκη με 86-64 σε ένα ματς που έγινε οριακά λόγω βροχής και παράλληλα εξασφαλίσαμε την πρόκρισή μας στα πλέι-οφ και παίζουμε στο επόμενο ματς για τη δεύτερη θέση.Και εις ανώτερά μας!!!!!!!!!!
Silver8
Μαγκες πέσαμε με ΤΕΦΑΑ. Τρέχουν πολύ αυτοί. Αλλα εμείς τρέχουμε περισσότερο smiley.gif Η μ@λ@κί@ είναι ότι περίμενα τη διαστάυρωση με την ΑΣΟΕΕ στον ημιτελικό και όχι στον προημιτελικό. Θα δούμε....Σπύρο κανόνισε προπόνηση Τρίτη βράδυ, ή Κυριακή πρωί, ή το καλύτερο, Σάββατο πρωί.
dizzy_fingers
Μα Παρασκευή ή Σάββατο δεν παίζουμε?

Εγώ δίνω Παρασκευή στις 18:00 τελικά (και δουλεύω 17:00-21:00 το σάββατο αλλά δε νομίζω να είναι τόσο αργά ο αγώνας).
Dominique
Κοιταξτε αυτο:

QUOTE
Κάποιες νέες ομάδες δείχνουν απίστευτο πάθος που σίγουρα θα χρησιμέψει στη συνέχεια. Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι Pills, οι The Chosen Ones και οι Μπαρμπάκοι που αποδίδουν ρεαλιστικό μπάσκετ και δίνουν σε κάθε αγώνα το 110%.


Ειναι απ το σαιτ του unibasket.Δεν ξερω για σας Pills,αλλα εμεις σιγουρα δε δινουμε το 110%.Αξιζει να σημειωθει οτι γραφτηκε πριν την τριτη αγωνιστικη οταν ειχαμε ρεκορ 1-1,ειχαμε κερδισει σχετικα δυσκολα τους Chosen Ones και ειχαμε χασει σχετικα ευκολα απ την ΑΣΟΟΕ.Που σημαινει οτι πρεπει να προχωρησουμε κι αλλο προκειμενου να ασχοληθουν λιγο πιο σοβαρα μαζι μας.

Dizzy,μπορεις μηπως να ανεβασεις καποια στοιχεια για τα ΤΕΦΑΑ(βαθμολογια του ομιλου τους,αποτελεσματα);
Ταιριαζουν στο ρεαλιστικο μπασκετ που παιζουμε;
dizzy_fingers
Δεν ξέρω ακόμα με ποιά ομάδα από τα ΤΕΦΑΑ παίζουμε καθώς δε γνωρίζω τις διασταυρώσεις.

Μη λες ψέμματα, πάντως, στους αντιπάλους μας. Σε κάθε αγώνα φτύνουμε αίμα για να κερδίσουμε (αυτό είναι αλήθεια, δεν είναι? tongue.gif) 69.gif.
Silver8
phoenix moons. εύκολα τους έχουμε
τι αίμα ρε ντίζυ αφου ψωλοβροντάμε κάθε φορά. σορρυ κιόλας.
dizzy_fingers
Τους έχεις δει να παίζουν?
Εγώ τελικά δε θα έρθω.
Gravedigger
Παιδιά ξέρετε που γίνονται οι αγώνες αυτής της φάσης?Πάλι στο Μετς παίζεται?Θα ήθελα να δω και άλλες ομάδες! rolleyes.gif
Bonzo
Ο δικός μας αγώνας γίενται στο ρουφ
Silver8
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 6 2007, 08:37 PM) *
Τους έχεις δει να παίζουν?
Εγώ τελικά δε θα έρθω.



Τουλάχιστον αυτοί που έχεις αναλάβει (Μανώλης, Κώστας) θα έρθουν?
Μην πάμε ξυπόλητοι στα αγγούρια. sad.gif
Και παίζουμε στο ρουφ. Μην κάνετε καμία βλακεία και πάτε στο Μέτς.
Όλα τα μάτς στο Ρούφ θα γίνουν.

Υ.Γ: Iσως να μπορούσες να έρθεις για ένα ημίχρονο. Αν δεν θες να κουραστείς γιατί δίνεις, τουλάχιστον να διορθώσεις τα κακώς κείμενα απέξω. Φέρε και τις σημειώσεις να διαβάσεις. smiley.gifΘα νομίζουν ότι κρατάς σημειώσεις για τον αγώνα. Θα τους κάνουμε ψυχολογικό πόλεμο. laugh.gif Μπορεί να σου πούμε και τα SOS. biggrin.gif
grigoris
QUOTE(Dominique @ Jun 6 2007, 04:53 PM) *
Κοιταξτε αυτο:
Ειναι απ το σαιτ του unibasket.Δεν ξερω για σας Pills,αλλα εμεις σιγουρα δε δινουμε το 110%.Αξιζει να σημειωθει οτι γραφτηκε πριν την τριτη αγωνιστικη οταν ειχαμε ρεκορ 1-1,ειχαμε κερδισει σχετικα δυσκολα τους Chosen Ones και ειχαμε χασει σχετικα ευκολα απ την ΑΣΟΟΕ.Που σημαινει οτι πρεπει να προχωρησουμε κι αλλο προκειμενου να ασχοληθουν λιγο πιο σοβαρα μαζι μας.

Dizzy,μπορεις μηπως να ανεβασεις καποια στοιχεια για τα ΤΕΦΑΑ(βαθμολογια του ομιλου τους,αποτελεσματα);
Ταιριαζουν στο ρεαλιστικο μπασκετ που παιζουμε;


Α,εμείς είμαστε πολύ ρεαλιστές.Βλέπουμε από την αρχή αν μας παίρνει και αν όχι το ρίχνουμε στο τσάμικο smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Σοβαρά τώρα,στα παιχνίδια μας δίνουμε αρκετό ξύλο στην άμυνα (ειδικά οι αντίπαλοι ψηλοί δεινοπαθούν) αλλά στην επίθεση είμαστε λίγο ιδιωτική πρωτοβουλία.Ελπίζω βέβαια αυτά τα περί άμυνας να μην τα διαβάζει κανένας διαιτητής του unibasket... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
dizzy_fingers
Θα φροντίσω να τα μάθουν αν παίζουμε αντίπαλοι 19.gif.

Κώστα, θα έρθουν οι δικοί μου (Μανώλης-Κώστας), αλλά εγώ δεν παίζει να προλάβω.
Οπότε φροντίστε να κερδίσετε για να παίξω στο επόμενο ματς, έτσι?

Στο ρουφ παιδιά, στο κλειστό θα γίνουν οι αγώνες ή στα ανοιχτά δίπλα?
Bonzo
Στο κλειστό
Silver8
Χάσαμε από τους κουλούς. Από μία ομάδα που είχε τρεις μέτριους έως καλούς παίχτες και από εκεί και πέρα το χάος. Το ερώτημα είναι γιατί?

Μα πρώτα και κύρια διότι αυτοί ήταν ομάδα ενώ εμείς τουρλουμπούκι!!!!
Ηδη από το πρώτο επτάλεπτο κατορθώσαμε να πάρουμε διαφορά 7 πόντων έχοντας (το τονίζω) εξαιρετική προσήλωση στην άμυνα και σωστές επιθετικές επιλογές με την μπάλα να αλλάζει χέρια ταχύτατα. Ως εκεί. Απο εκείνη τη στιγμή εμφανίστηκε το κύριο χαρακτηριστικό των Μπαραμπάκων μόλις παίρνουν διαφορα: πρώτα και κύρια χαλάρωση στην άμυνα και μετά ότι μας κατέβει στη επίθεση(φυσικά και εγώ μέσα σ' αυτούς) όπου ο καθένας προσπαθεί να κάνει hi score. Έτσι εκεί που οι άλλοι είχαν με το καλημέρα τρομοκρατηθεί μπήκαν ξαφνικά στο παιχνίδι. Εμείς συνεχίσαμε να σουτάρουμε υπο πίεση και στο γάμο του καραγκιόζη (μέχρι και οι ψηλοί σούταραν τρίποντα) με αντίπαλο μία ομάδα απαρτιζόμενη από κοντούς!!! Στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου μπήκε και ένα γομάρι που πρέπει να έβαλε περι τους 8 πόντους συνεχομενους( γκολ-φάουλ και λοιπά) και συνολικά ούτε ξέρω πόσους, έχασα το μέτρημα (ρε παιδιά μια γ@μημένη αμύνα από μπροστά!!!). Βέβαια ένα από τα μεγαλύτερα μερίδια της ήττας ανήκει στον υποφαινόμενο με 6/14 βολές σε κρίσιμα σημεία της αναμέτρησης που ήταν χτύπημα στην ψυχολογία της ομάδας.

Και φτάνουμε στην συμβολή της διαιτησίας. Πρέπει να είναι η μοναδική φορά στο παγκόσμιο βιβλίο του μπάσκετ biggrin.gif που μία ομάδα με ψηλούς που προσπαθεί(όπως προσπαθει) να παίξει μέσα από τη ρακέτα παίρνει συνολικά 10 φάουλ σε όλο το μάτς και οι αντίπαλοι(αρκετα πιο κοντοί) που επίσης παίζουν μέσα από τη ρακέτα(!!!!!!) παίρνουν 30 77.gif .Ούτε οι Πίστονς δεν έχουν τέτοια αποτελεσματικότητα στην άμυνα. Οι τύποι(διαιτητές, ο θεός να τους κάνει) σε κάθε επίθεση σφυρούσαν φάουλ με αποτέλεσμα οι άλλοι να σκοράρουν 30 πόντους από βολές.Αντίθετα στην περίπτωση των αντιπάλων η άμυνα με τα χέρια(αφού ήταν κοντότεροι) θεωρούνταν κανονική, τα τρία δευτερόλεπτα δεν υπήρχαν στους κανονισμούς, και τέσσερις φορές μετά από βολές έδωσαν τη μπάλα στους αντιπάλους γιατί λέει ΚΑΠΟΙΟΣ μπήκε μέσα γρηγορότερα. Στην ερώτησή μου ποιός? φυσικά δεν ήξερε να απαντήσει.Για να μην αναφέρω τις δύο φάσεις που οι άλλοι αντί για μπάσκετ έπαιξαν ποδόσφαιρο με την μπάλα και ο άρχων του αγών δεν είδε τιποτα με αποτέλεσμα να δεχθούμε ισάριθμα καλάθια.

Δεν φταίει όμως η διαιτησία για την ήττα. Φταίμε εμείς που με τον τρόπο που παίξαμε τους δώσαμε το δικαίωμα να μας χειρουργήσουν. Τα πα και ξαλάφρωσα icon_drunk.gif Άντε και του χρόνου με λιγότερο εγωισμό, μεγαλύτερη ομαδικότητα και περισσότερες προπονήσεις. icon_wave.gif

Υ.Γ:Ποιός ήταν υπεύθηνος που στο τρίτο δεκάλεπτο με τις αλλαγές του (δυό ψηλοί βρεθηκαν να μαρκάρουν? δυό κοντούς) τα μαρκαρίσματα είχαν γίνει μπάχαλο. Το nick του ξεκινά από Βοn και τελειώνει σε zo. smiley.gif
Bonzo
Γενικά συμφωνώ με τον silver και έχω να προσθέσω τοα εξείς.Οι καλύτεροι μας παίχτες (Κώστας,Silver) βρέθηκαν σε μετρια μέρα και η ομάδα μπορούσε να στρηριχτεί μόνο στον Μανώλη.Αλλά πώς να γίνει αυτό όαν του δινουν 4 (εκ των οποίων τα 2 ήταν τελείως ανύπαρκτα) απ την αρχή οτυ 3ου δεκαλέπτου.¨οσο για την αλλαγή που ανέφερες δεν ευθύνομαι αποκλειστικά εγώ καθώς η πρότασηδεν έγινςε από μένα αλλά συμφώνησα.
Πάντως θεωρητικά(αν είαχν βρει τα μαρκαρίσματα αυτοί που ήταν μέσα) δεν ήταν λάθος κίνηση καθώς θα μπορούσαμε να περ΄σουμε πιο εύκολα την μπαλα στη ρακέτα.ΑΛλά και εκεί είμασταν άτυχοι αφού δυο ελευθερα τρίποντα βρήκαν σε αυτό το διαστημα και τα έβαλαν και τα δυο.Εξάλλου εσύ και ο Dominique μπορείται να παίξεται και έξω..
Silver8
Εγώ μπορώ να μαρκάρω και έξω και κοντότερους παίχτες. Ο Dominique δεν μπορεί. Διότι παρά τον μεγάλο διασκελισμό του είναι πιο αργός λόγω ύψους. Επιπλέον λόγω του ότι δεν έχουμε συνηθήσει να παίζουμε διπλό, όταν η άλλη ομάδα επιτήθεται με τέσσερις στην περιφέρεια, οι δύο ψηλοί μας τραβιούνται προς τα μέσα ασυναίσθητα, με αποτέλεσμα να μένει πάντα ένας ακάλυπτος. Είναι χαρακτηριστικό ότι όταν καποια στιγμη μάρκαρα το 24(πλει μέικερ) την ίδια ώρα τον μάρκαρε και ο Μανώλης ο οποίος όμως βρισκόταν στη ρακέτα σε απόσταση τριών μέτρων. Αποτέλεσμα:ένας ελεύθερος shot.gif
man10
ποσο εληξε ρε παιδια?
Silver8
69-89. 8 πόντους η διαιτησία, 8 πόντους η άμυνά μας και 4 δικοί μου. 8+8+4=20 69.gif
Dominique
Διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα το σκορ θα πρεπει να ειναι χαριστικο για μας.Που τους βρκαμε τους 69 ποντους?Ειναι επισης ατοπο να μιλαμε για διαιτησια.Ας τα λεμε μεταξυ μας,αλλα στο φορουμ ακουγεται αστειο,πως να το κανουμε?Οι αντιπαλοι δεν ηταν καλυτεροι σαν παιχτες αλλα στο συγκεκριμενο ματς επαιξαν πολυ καλυτερα σαν ομαδα και αξιζαν τη νικη.

QUOTE
Υ.Γ:Ποιός ήταν υπεύθηνος που στο τρίτο δεκάλεπτο με τις αλλαγές του (δυό ψηλοί βρεθηκαν να μαρκάρουν? δυό κοντούς) τα μαρκαρίσματα είχαν γίνει μπάχαλο. Το nick του ξεκινά από Βοn και τελειώνει σε zo.


Υπευθυνος για την αλλαγη σχηματος ημουν εγω και οχι ο Bonzo.Η αλλαγη αυτη εγινε με την εισοδο του Αποστολη που ειχε να δωσει φαουλ σε μια απελπιδα προσπαθεια να σταματησουμε το 31.Και παλι διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα νομιζω πως ο Αποστολης δεν εμεινε για πανω απο τρια λεπτα στο ματς.Αληθεια περιμενατε οτι εμπαινε μεσα για να παρει την ομαδα πανω του?Για συγκεκριμενο ρολο περασε στο παιχνιδι αλλα πως να βρει το ρυθμο του μεσα σε τρια λεπτα απεναντι σε εναν αντιπαλο που δεν μπορεσε να σταματησει ουτε ο Μανωλης?????????.
Κωστα στο τριτο δεκαλεπτο εγινε το μπαχαλο με τα μαρκρισματα?ΟΠΟΤΕ εκανε αλλαγη προσωπων ο αντιπαλος το μπαχαλο ηταν εκει,απορω που απομονωνεις το τριτο δεκαλεπτο.

Εγω παντως εχω να δηλωσω πως περασα ωραια σ αυτα τα εξι παιχνιδια ακομα κι αν εδειχνα να εκνευριζομαι καποιες φορες.Πολυ περισσοτερο θυμωσα με το μπλαζε μας υφος στο 3 και 4 παιχνιδι του ομιλου παρα χθες που τουλαχιστον ειχαμε παθος και διαθεση αλλα βρεθηκαμε σε κακη μερα.Θεωρω οτι η ακριβως ιδια ομαδα του χρονου μπορει να φτασει ΠΟΛΥ ψηλοτερα
grigoris
Τι να πούμε κι εμείς......

Η μακράν χειρότερη εμφάνιση της ομάδας μου σε συνδυασμό με την καλή απόδοση των αντιπάλων (γενικά ήταν και καλή ομάδα) οδήγησε στη συντριβή με 105-61.Απαράδεκτοι στην επίθεση,απαράδεκτοι στην άμυνα,το τέταρτο δεκάλεπτο διαδικαστικό=44 ποντάκια

Και απ'ότι φαίνεται έτσι τελείωσε η εκπροσώπηση του basketforum στο unibasket...
Silver8
QUOTE(Dominique @ Jun 9 2007, 05:20 PM) *
Διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα το σκορ θα πρεπει να ειναι χαριστικο για μας.Που τους βρκαμε τους 69 ποντους?Ειναι επισης ατοπο να μιλαμε για διαιτησια.Ας τα λεμε μεταξυ μας,αλλα στο φορουμ ακουγεται αστειο,πως να το κανουμε?Οι αντιπαλοι δεν ηταν καλυτεροι σαν παιχτες αλλα στο συγκεκριμενο ματς επαιξαν πολυ καλυτερα σαν ομαδα και αξιζαν τη νικη.
Υπευθυνος για την αλλαγη σχηματος ημουν εγω και οχι ο Bonzo.Η αλλαγη αυτη εγινε με την εισοδο του Αποστολη που ειχε να δωσει φαουλ σε μια απελπιδα προσπαθεια να σταματησουμε το 31.Και παλι διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα νομιζω πως ο Αποστολης δεν εμεινε για πανω απο τρια λεπτα στο ματς.Αληθεια περιμενατε οτι εμπαινε μεσα για να παρει την ομαδα πανω του?Για συγκεκριμενο ρολο περασε στο παιχνιδι αλλα πως να βρει το ρυθμο του μεσα σε τρια λεπτα απεναντι σε εναν αντιπαλο που δεν μπορεσε να σταματησει ουτε ο Μανωλης?????????.
Κωστα στο τριτο δεκαλεπτο εγινε το μπαχαλο με τα μαρκρισματα?ΟΠΟΤΕ εκανε αλλαγη προσωπων ο αντιπαλος το μπαχαλο ηταν εκει,απορω που απομονωνεις το τριτο δεκαλεπτο.

Εγω παντως εχω να δηλωσω πως περασα ωραια σ αυτα τα εξι παιχνιδια ακομα κι αν εδειχνα να εκνευριζομαι καποιες φορες.Πολυ περισσοτερο θυμωσα με το μπλαζε μας υφος στο 3 και 4 παιχνιδι του ομιλου παρα χθες που τουλαχιστον ειχαμε παθος και διαθεση αλλα βρεθηκαμε σε κακη μερα.Θεωρω οτι η ακριβως ιδια ομαδα του χρονου μπορει να φτασει ΠΟΛΥ ψηλοτερα




Πρώτον: Δεν μίλησα μόνο για διαιτησία, μίλησα ΚΑΙ για διαιτησία. Αν είδες τα έχωσα πρώτα σε εμάς και στην κακή μας άμυνα.

Δεύτερον: Καλά έγινε αλλαγή ο Αποστόλης. Την ίδια στιγμή όμως έπρεπε να γίνει αλλαγή ή Εσύ ή Εγώ. Το σχήμα ήταν πολύ ψηλό για να τους ακολουθήσουμε στην άμυνα και συγχρόνως η παρουσία και των δυό μας στην επίθεση τη δεδομένη χρονική στιγμή δεν νομίζω να προσέφερε τίποτα παραπάνω.

Τρίτον: Τήν επίθεση στον Bonzo την έκανα γιατί μου το ζήτησε το λαμόγιο ο αδερφός του για να σπάσει πλάκα. Πήρε όμως διαστάσεις οπότε οφείλω να ξεκαθαρίσω τη θέση μου.

Τέταρτον:Για να παίξεις άμυνα δεν χρειάζεται να ζεσταθείς και πολύ. Τέτοιοι παίκτες όπως το 31(που έχουν όγκο) παίζονται μόνο από μπροστά. Αν σε βάλουν πλάτη ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ! Όταν λοιπόν μπήκε ο Αποστόλης του το επισήμανα, του είπα το αυτονόητο, να τον παίξει άμυνα από μπροστά. Αυτός επέμενε να τον παίξει από πίσω και να χαμηλώσει τα πόδια(αν τον ρωτήσεις θα στο πει). Αποτέλεσμα:τρία φάουλ του Αποστόλη, 4 συνεχόμενες βολές από τον ίδιο αντίπαλο και ο Αποστόλης στον πάγκο.

Πέμπτον:To μπάχαλο στην άμυνα ήταν γενικό και φυσικά εντονότερα εμφανιζόταν όταν έκανε αλλαγή ο αντίπαλος. Και οφείλεται σ' αυτό που είπα. Δεν έχουμε συνηθήσει να παίζουμε διπλό και οι ψηλοί στην άμυνα τραβιόμαστε ΑΣΥΝΑΙΣΘΗΤΑ προς τα μέσα. Αυτό σε συνδιασμό με το γεγονός ότι οι αντίπαλοι είναι συνήθως κοντότεροι τους δίνει πλεονέκτημα στην περιφέρεια. Είναι δύσκολο να βγείς εσύ, ο Μανώλης ή εγώ όταν παίζω ψηλός, να μαρκάρουμε στην περιφέρια, τη στιγμή που στο μυαλό, μας έχει εμφυτευθεί(από το μονό) ότι πρέπει να παίζουμε το ρόλο του ψηλού σε άμυνα και επίθεση. Εκεί είναι που χρειαζόμαστε ένα πιο χαμηλό σχήμα.

Συμπέρασμα:Όλα ξεκινούν από την άμυνα, αν δεν παίζεις άμυνα ή το κυριότερο αν δεν παίζεις άμυνα έξυπνα δεν μπορείς να κερδίσεις(και όταν δεν βάζεις τις βολές biggrin.gif ). Βέβαια εμάς μας έλειπαν και άλλα πράγματα. Όπως ότι συνολικά στο τουρνουα μόνο μια προπόνηση κάναμε μεταξύ μας.

Υ.Γ: Εννοείται ότι διασκέδασα τη συμμετοχή μας στο τουρνουά και πρώτα ο Θεός , θα το επαναλάβουμε και του χρόνου με καλύτερα αποτελέσματα. smiley.gif
dizzy_fingers
Μόλις ενημερώθηκα πως το unibasket φέτος θα ξεκινήσει αρκετά δυναμικά...
Λόγος είναι η εύρεση κι άλλων (μεγάλων) χορηγών πέρα από την περσινή Legea, οπότε περιμένετε μεγάλα πράγματα.

Γνωρίζω πως δείχνει λίγο άκαιρο το ποστ μου, αλλά δεδομένου ότι όπου να'ναι θα αρχίσει το τουρνουά, είπα να μας ψήσω λίγο περισσότερο μοιράζοντας αυτήν την πληροφορία wink.gif.

Σύντομα θα μάθουμε περισσότερα και ασφαλώς θα σας ενημερώσω.
Gravedigger
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 5 2007, 17:31 ) *
Γνωρίζω πως δείχνει λίγο άκαιρο το ποστ μου, αλλά δεδομένου ότι όπου να'ναι θα αρχίσει το τουρνουά, είπα να μας ψήσω λίγο περισσότερο μοιράζοντας αυτήν την πληροφορία wink.gif.

Όπου να'ναι????Πέρσι είχαμε αρχίσει Απρίλη!Το άλλαξαν???
dizzy_fingers
Είχα την εντύπωση πως είναι δύο τα τουρνουά ανά σεζόν.

Όπως και να'ναι, σίγουρα δε θα παίξουμε άνοιξη, αλλά χειμώνα.

Btw, την αρχοντιά σου την έχεις δει σε μία από τις φωτογραφίες στο unibasket.gr? tongue.gif
Pierce
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 5 2007, 20:44 ) *
Είχα την εντύπωση πως είναι δύο τα τουρνουά ανά σεζόν.

Όπως και να'ναι, σίγουρα δε θα παίξουμε άνοιξη, αλλά χειμώνα.

Btw, την αρχοντιά σου την έχεις δει σε μία από τις φωτογραφίες στο unibasket.gr? tongue.gif

μηπως θες να πεις αφεντια; blech.gif banana.gif

πες μου οτι ειναι και o bforbasketball ο ενας απο τους αλλους 2 !! w00t.gif
dizzy_fingers
O digger είναι άρχοντας cool.gif.


tongue.gif

Αν θυμάμαι καλά είναι ο bforb εκεί (εσύ δεν είχες έρθει μια φορά για μπάσκετ?).
Gravedigger
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 5 2007, 20:55 ) *
O digger είναι άρχοντας cool.gif.
tongue.gif

Αν θυμάμαι καλά είναι ο bforb εκεί (εσύ δεν είχες έρθει μια φορά για μπάσκετ?).

Δεν ήξερα ότι θα την βάλουν στο site!Αν το ήξερα θα κρυβόμουν! tongue.gif

ΥΓ.Που είναι ρε παιδιά και εγώ δεν μπορώ να την βρω????ΝΑΙ ο 1 είναι ο bfb αλλά δεν έχει έρθει ποτέ σε meeting!Άλλο αστέρι εκείνος!!!

Edit:Την βρήκα.... gdi.gif
B for Basketball
Click to view attachment
Ακριβως....Αυτος ειμαι εγω!!!(Στα αριστερα)
Εγω ειμαι η αφεντια... wos_sport4.gif
Και λιγα τα λογια σας blech.gif


QUOTE(Gravedigger @ Oct 5 2007, 18:46 ) *
ΝΑΙ ο 1 είναι ο bfb


banana.gif banana.gif banana.gif
Gravedigger
Ρεεεεεεεεεεεεεεεεε.....Τι κάνεις???? BAN
strike.gif gdi.gif angry_red.gif



spam.gif
Silver8
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 5 2007, 17:31 ) *
Μόλις ενημερώθηκα πως το unibasket φέτος θα ξεκινήσει αρκετά δυναμικά...
Λόγος είναι η εύρεση κι άλλων (μεγάλων) χορηγών πέρα από την περσινή Legea, οπότε περιμένετε μεγάλα πράγματα.

Γνωρίζω πως δείχνει λίγο άκαιρο το ποστ μου, αλλά δεδομένου ότι όπου να'ναι θα αρχίσει το τουρνουά, είπα να μας ψήσω λίγο περισσότερο μοιράζοντας αυτήν την πληροφορία wink.gif.

Σύντομα θα μάθουμε περισσότερα και ασφαλώς θα σας ενημερώσω.


Ωραια!!! Περιμένουμε.....
soz
Δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά και πέρσυ τα ίδια μας είχαν πει ,οτι θα αρχίσουμε απο νοέμβρη κλπ...
KobeBryant
Παιδια εχετε καμια ενημερωση αν θα ξεκινησει προσφατα το Unibasket? η θα περιμενουμε παλι μεχρι την ανοιξη?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.