Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2012-2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Dec 8 2012, 13:30 ) *
ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 (φορμαρισμένη η ομάδα μας, ξανά χωρίς Γεωργίτση ο Ερμής)

ΤΡΙΚΑΛΑ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 1 (ντέρμπι, τα Τρίκαλα θα συνεχίσουν το μεγάλο σερί νικών λόγω βάθους στο ρόστερ και έδρας)

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ 1 (το πιο αμφίρροπο ματς αναμφίβολα. προαίσθηση ότι στις Σέρρες θα σταματήσει το σερί της ΑΕΝΚ)

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΟΦΗ 2 (σαφώς πιο πλήρες ρόστερ ο ΟΦΗ)

ΛΑΥΡΙΟ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 1 (στάνταρ)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 1 (πάνω από 20 πόντους διαφορά)

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 1 (στάνταρ)

Συμφωνω σε ολα.
Καλη επιτυχια στην ομαδα σου gratipa.Με ομαδικο Φωτη(9 ασιστ στη Λευκαδα) δεν φοβασαι τιποτα.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Dec 8 2012, 16:07 ) *
Συμφωνω σε ολα.
Καλη επιτυχια στην ομαδα σου gratipa.Με ομαδικο Φωτη(9 ασιστ στη Λευκαδα) δεν φοβασαι τιποτα.

Ευχαριστω πολυ φίλε μου! Καλη επιτυχία και στο περιστέρι στην Καβάλα απ'οτι είδα στα live το παιχνίδι είναι στα ίσα και αν συνεχίσει έτσι υπάρχουν πολλές πιθανότητες για το διπλο.

Εδω στο ΜΕΤΣ κερδίζουμε στο ημίχρονο με 8 πόντους με εξαιρετικη άμυνα και βοήθεια απο όλους σχεδόν του παίκτες. Για να δούμε.
gratipa1929
Η αποστολή του 3x3 εξετελεσθη με νέο περίπατο στο ΜΕΤΣ με 74-52 τον ερμη λαγκαδα!!! Μπράβο σε όλους για τη διεύρυνση του σερι και τώρα πάμε για το διπλο στην αμαλιαδα να αρχίσουμε να καλυπτουμε το χαμένο έδαφος!
basketall
ela re filathlitikara proth pali xaxaxaxa
Opoios fetos den paei na dei mia fora filathlitiko den kserei ti xanei
Edo kai tora 8eloume zontano me thn kifisia gia mas stin ksenitia
basketall
Η ανακοίνωση της A.E.N.Kηφισιάς:

"Η ομάδα μας στον αγώνα με τους Ίκαρους στις Σέρρες γνώρισε την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Α2. Μπορεί να υπάρχει στεναχώρια για την ήττα αλλά γνωρίζουμε ότι στον αθλητισμό και οι ήττες είναι μέσα στο πρόγραμμα.

Δεν θεωρούσαμε ούτε και πιστεύουμε ότι είμαστε η ανίκητη ομάδα, ξέρουμε ότι συμμετέχουμε σε ένα δύσκολο και ανταγωνιστικό πρωτάθλημα στο οποίο αν δεν παίξεις καλά μπορεί να χάσεις σε οποιαδήποτε έδρα. Ο τρόπος βέβαια με τον οποίο διαμορφώθηκε το αποτέλεσμα στο συγκεκριμένο παιχνίδι μας προκαλεί ερωτηματικά.

Εκτιμούμε την καθ’ όλα αξιόλογη ΚΕΔ που έχει προσφορά στο χώρο και πέρα από τις δικές μας ευθύνες για την ήττα οι οποίες σίγουρα υπάρχουν και θα τις αναλύσουν οι προπονητές με τους παίκτες μας, ζητάμε από την ΚΕΔ την αξιολόγηση ορισμένων δεδομένων τα οποία θεωρούμε οτι έπαιξαν ρόλο στην τελική έκβαση του αγώνα.

Έχοντας απόλυτη εμπιστοσύνη στην ΚΕΔ και το δύσκολο έργο το οποίο επιτελεί θα θέλαμε να ρωτήσουμε τα εξής:

Πως είναι δυνατόν οι Ίκαροι που από το 20ο λεπτό του παιχνιδιού βρίσκονται πίσω στο σκορ από 5 έως και 15 πόντους και κυνηγούν να κάνουν την ανατροπή, να έχουν εκτελέσει 22 βολές στο δεύτερο ημίχρονο και η ομάδα μας μόλις 1(!); (3η περίοδος 12-1 βολές, 4η περίοδος 10-0).

Θεωρούμε ότι η ομάδα μας έχει παίκτες με προσωπικότητα και αξία τουλάχιστον ανάλογη με αυτή των παικτών των Σερρών.

Αν μπορεί ας μας θυμίσει ο οποιοσδήποτε εικόνα δευτέρου ημιχρόνου σε ντέρμπι τουλάχιστον ισοδύναμων ομάδων που η μία ομάδα να έχει εκτελέσει 22 βολές και η άλλη μόλις 1(!).

Πως γίνεται τα φάουλ στην 3η περίοδο να είναι 9-1 υπέρ της ομάδας που κυνηγάει στο σκορ και συνολικά στο δεύτερο ημίχρονο 18-7;

Μήπως ο προπηλακισμός των διαιτητών στο ημίχρονο με χυδαίες εκφράσεις προς το πρόσωπο τους, από ανθρώπους και παράγοντες των Σερρών, επηρρέασε την απόδοση τους;

Θα περιμένουμε απο την ΚΕΔ στη διάθεση της οποίας είναι το DVD του παιχνιδιού να αξιολογήσει και να κρίνει την απόδοση των διαιτητών στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Υ.Γ : Άραγε η αλλοίωση αποτελέσματος που έγινε σε παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής, στα τελευταία δευτερόλεπτα και με βάση τη δική σας κρίση, μπορεί να συνδέεται με το δικό μας παιχνίδι στις Σέρρες;

Θα το μάθουμε σύντομα…

Εκ του διοικητικού συμβουλίου της ΑΕΝΚ".



RE DEN H8ELA NA TO GRAPSO MOLIS EIDA OTI H KHFISIA EXASE OTI 8A ARXISOUN THN KLAPSA ALLA EIMOUN APOLYTA SIGOUROS XAXAXAXA .... KAI DEN TO LEO ME KAKIA... ALITHIA 8ELO H KHFISIA KAI O FILATHLITIKOS NA ANEBOUN OSO TIPOTA ALLO.... ALLA AYTOI STHN KIFISIA KAI O PAPATHODOROU POU TON EXO APO TOUS KALITEROUS.... POLY KLAPSA ME TOUS DIETITES XAXAXA
basketall
Η ανακοίνωση της A.E.N.Kηφισιάς:

"Η ομάδα μας στον αγώνα με τους Ίκαρους στις Σέρρες γνώρισε την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Α2. Μπορεί να υπάρχει στεναχώρια για την ήττα αλλά γνωρίζουμε ότι στον αθλητισμό και οι ήττες είναι μέσα στο πρόγραμμα.

Δεν θεωρούσαμε ούτε και πιστεύουμε ότι είμαστε η ανίκητη ομάδα, ξέρουμε ότι συμμετέχουμε σε ένα δύσκολο και ανταγωνιστικό πρωτάθλημα στο οποίο αν δεν παίξεις καλά μπορεί να χάσεις σε οποιαδήποτε έδρα. Ο τρόπος βέβαια με τον οποίο διαμορφώθηκε το αποτέλεσμα στο συγκεκριμένο παιχνίδι μας προκαλεί ερωτηματικά.

Εκτιμούμε την καθ’ όλα αξιόλογη ΚΕΔ που έχει προσφορά στο χώρο και πέρα από τις δικές μας ευθύνες για την ήττα οι οποίες σίγουρα υπάρχουν και θα τις αναλύσουν οι προπονητές με τους παίκτες μας, ζητάμε από την ΚΕΔ την αξιολόγηση ορισμένων δεδομένων τα οποία θεωρούμε οτι έπαιξαν ρόλο στην τελική έκβαση του αγώνα.

Έχοντας απόλυτη εμπιστοσύνη στην ΚΕΔ και το δύσκολο έργο το οποίο επιτελεί θα θέλαμε να ρωτήσουμε τα εξής:

Πως είναι δυνατόν οι Ίκαροι που από το 20ο λεπτό του παιχνιδιού βρίσκονται πίσω στο σκορ από 5 έως και 15 πόντους και κυνηγούν να κάνουν την ανατροπή, να έχουν εκτελέσει 22 βολές στο δεύτερο ημίχρονο και η ομάδα μας μόλις 1(!); (3η περίοδος 12-1 βολές, 4η περίοδος 10-0).

Θεωρούμε ότι η ομάδα μας έχει παίκτες με προσωπικότητα και αξία τουλάχιστον ανάλογη με αυτή των παικτών των Σερρών.

Αν μπορεί ας μας θυμίσει ο οποιοσδήποτε εικόνα δευτέρου ημιχρόνου σε ντέρμπι τουλάχιστον ισοδύναμων ομάδων που η μία ομάδα να έχει εκτελέσει 22 βολές και η άλλη μόλις 1(!).

Πως γίνεται τα φάουλ στην 3η περίοδο να είναι 9-1 υπέρ της ομάδας που κυνηγάει στο σκορ και συνολικά στο δεύτερο ημίχρονο 18-7;

Μήπως ο προπηλακισμός των διαιτητών στο ημίχρονο με χυδαίες εκφράσεις προς το πρόσωπο τους, από ανθρώπους και παράγοντες των Σερρών, επηρρέασε την απόδοση τους;

Θα περιμένουμε απο την ΚΕΔ στη διάθεση της οποίας είναι το DVD του παιχνιδιού να αξιολογήσει και να κρίνει την απόδοση των διαιτητών στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Υ.Γ : Άραγε η αλλοίωση αποτελέσματος που έγινε σε παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής, στα τελευταία δευτερόλεπτα και με βάση τη δική σας κρίση, μπορεί να συνδέεται με το δικό μας παιχνίδι στις Σέρρες;

Θα το μάθουμε σύντομα…

Εκ του διοικητικού συμβουλίου της ΑΕΝΚ".



RE DEN H8ELA NA TO GRAPSO MOLIS EIDA OTI H KHFISIA EXASE OTI 8A ARXISOUN THN KLAPSA ALLA EIMAI APOLYTA SIGOUROS XAXAXAXA .... KAI DEN TO LEO ME KAKIA ALITHIA 8ELO H KHFISIA KAI O FILATHLITIKOS NA ANEBOUN OSO TIPOTA ALLO ALLA AYTOI STHN KIFISIA KAI O PAPATHODOROU POU TON EXO APO TOUS KALITEROUS POLY KLAPSA ME TOUS DIETITES XAXAXA
gratipa1929
Και πέρυσι έτσι έκαναν στα μεταξύ μας ματς που τους κερδίσαμε μέσα έξω!!! biggrin.gif
freelance
Το να έχουν δίκιο το αποκλείετε??

Τα νούμερα που αναφέρουν είναι -θεωρητικά- με το μέρος τους. Δεν έχω εικόνα του παιχνιδιού, απλά λέω μήπως έχουν δίκιο?
Εγώ πάντως δεν αποκλείω οι διαιτητές να άλλαξαν τροπάριο μετά τον εκφοβισμό (αν υπήρξε) του ημιχρόνου.. Γνωστά επαναλαμβανόμενα -δυστυχώς- πράγματα..
barbarosa
QUOTE (freelance @ Dec 11 2012, 14:21 ) *
Το να έχουν δίκιο το αποκλείετε??

Το να έχουν παράπονα και άλλες ομάδες που δεν βγάζουν ανακοινώσεις αποκλείετε;
Γιατί τώρα ξαφνικά με την πρώτη ήττα βγάλανε ανακοίνωση;
Ποιοί είναι οι επόμενοι αντίπαλοι και τι γνωριμίες έχουν;
Μερικά ερωτήματα για αγνούς φιλάθλους.

basketall
QUOTE (freelance @ Dec 11 2012, 13:21 ) *
Το να έχουν δίκιο το αποκλείετε??

Τα νούμερα που αναφέρουν είναι -θεωρητικά- με το μέρος τους. Δεν έχω εικόνα του παιχνιδιού, απλά λέω μήπως έχουν δίκιο?
Εγώ πάντως δεν αποκλείω οι διαιτητές να άλλαξαν τροπάριο μετά τον εκφοβισμό (αν υπήρξε) του ημιχρόνου.. Γνωστά επαναλαμβανόμενα -δυστυχώς- πράγματα..


Fysika kai mporei na exoun dikio oute ego eida to paixnidaki gia thn antidrash omos eimoun sigouros (KAI TO LEO GIA PLAKA ALITHIA)

[quote name='barbarosa' date='Dec 11 2012, 14:02 ' post='580531']
Το να έχουν παράπονα και άλλες ομάδες που δεν βγάζουν ανακοινώσεις αποκλείετε;
Γιατί τώρα ξαφνικά με την πρώτη ήττα βγάλανε ανακοίνωση;

Se brisko sosto yparxoun omades paragontes proponites paiktes pou panta sxedon stin htta ftene oi diatites To oikonomiko anxos simera ston a8litismo einai poly barh paragontes bazoun ta lefta tous osa exoun pia kai ta blepoun na xanonte ston aera(FTAINE KAI AYTOI LIGO), proponites se hlektrosok kai paiktes pou tosa prostima kai aplirota merokamata pali kala pou paizoun.
To skeftomoun shmera pragmatika diabazontas ta tou ARH me ton XANTIBRETA kai hlikrina pisteyo oti o Ombratovich exei dikio ENA PROTA8LIMA EYROPI kai oi alloi erasitexnika (oute ayto to reziliki oute oi diatites oute tipota).
Koitaga x8es agones B E8nikis re paidia kai paizan kati bodia BODIA RE oxi a8lites oxi baskebolistes bodia milame, ta idia sthn G sta topika alla kai stin A1 kati ZOA amerikanika pou brikan ta koroida kai tous ta dinoun, TI NA PO RE PAIDIA den me endiaferei pia auto to basket ka8olou den to agapo me kseneroni.
Kai hlikrina ean den ypirxe o filathlitikos kati to re8ymno ligo h kifisia den 8a eblepa tipota pia DEN ME GEMIZEI.

gspara
Πιστευω οτι ισχυουν οτι εγραψαν ολοι οι φιλοι παραπανω,χωρις κι'εγω να εχω δει το ματς.
Ειναι λιγο γκρινιαρηδες,αδικηθηκαν λιγο,ετοιμαζουν και το εδαφος για τα επομενα καθως ακολουθει δυσκολη 4αδα ντερμπι για την Κηφισια με αποκορυφωμα το τελευταιο ματς του 1ου γυρου στην εδρα του Φιλαθλητικου.
Συμφωνω με τον πολυ καλο φιλο basketall.Γουσταρω πολυ ΑΓΟΡ-Φιλαθλητικο(καλη δυναμη στην ξενιτια φιλε,σημερα παω Αιγαλεω-Φιλαθλητικος να δω τον αγαπημενο σου Γιαννη Αντετοκουμπο και θα τα πουμε).
Γουσταρω παντως που νικησαν οι Σερρες γιατι ζεσταθηκε περισσοτερο το πρωταθλημα.
Την επομενη αγωνιστικη εχουμε ματσαρες,ΚΗΦΙΣΙΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ και ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ!!!!!
basketall
QUOTE (gspara @ Dec 11 2012, 20:03 ) *
Πιστευω οτι ισχυουν οτι εγραψαν ολοι οι φιλοι παραπανω,χωρις κι'εγω να εχω δει το ματς.
Ειναι λιγο γκρινιαρηδες,αδικηθηκαν λιγο,ετοιμαζουν και το εδαφος για τα επομενα καθως ακολουθει δυσκολη 4αδα ντερμπι για την Κηφισια με αποκορυφωμα το τελευταιο ματς του 1ου γυρου στην εδρα του Φιλαθλητικου.
Συμφωνω με τον πολυ καλο φιλο basketall.Γουσταρω πολυ ΑΓΟΡ-Φιλαθλητικο(καλη δυναμη στην ξενιτια φιλε,σημερα παω Αιγαλεω-Φιλαθλητικος να δω τον αγαπημενο σου Γιαννη Αντετοκουμπο και θα τα πουμε).
Γουσταρω παντως που νικησαν οι Σερρες γιατι ζεσταθηκε περισσοτερο το πρωταθλημα.
Την επομενη αγωνιστικη εχουμε ματσαρες,ΚΗΦΙΣΙΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ και ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ!!!!!

A RE TYXERAKIA XAXAXAXA

QUOTE (basketall @ Dec 11 2012, 20:08 ) *
A RE TYXERAKIA XAXAXAXA


kai pare kai kamia kamera na grapsis to paixnidaki Pragmati ayta ta paixnidia aksizoun meta ta paidia mono me ta paidia
basketall
Θ.Α. «Δεν έχω κάτι να πω πάνω σε αυτό. Εντάξει, όλες οι ομάδες δείχνουν ενδιαφέρον για τον Φιλαθλητικό, όχι για εμάς μόνο. Ο Φιλαθλητικός θέλει να βγάλει αθλητές σε όλα τα επίπεδα και παιδιά υποδείγματα, τα καλύτερα παιδιά, κοσμήματα του μπάσκετ. Αυτό είναι όλο. Και αυτό θέλουμε να κάνουμε και εμείς, να δώσουμε συνέχεια και να υλοποιήσουμε το όραμα των ανθρώπων της ομάδας. Αγαπάω και εκτιμάω αυτό που κάνει ο Φιλαθλητικός. Πολλά παιδιά έχουν ταλέντο, αλλά αν ήμασταν σε διαφορετική ομάδα μπορεί τα πράγματα να μην εξελίσσονταν έτσι. Να μην ταιριάζαμε στο στυλ της ομάδας, να μην παίζαμε και τώρα όλα να ήταν διαφορετικά. Έχει μια μαγιά επιτυχίας ο Φιλαθλητικός και ελπίζω και εύχομαι να υπάρχει για πολλά χρόνια ακόμα αυτή η μαγιά και να μας βρει όλους μαζί στην Α1».

Χ.Σ. «Δεν έχω ακούσει τίποτα εγώ. Σίγουρα είναι κολακευτικό, αλλά αυτή τη στιγμή το μόνο που με ενδιαφέρει είναι ο Φιλαθλητικός, τίποτα άλλο. Και οι τρεις μας χρωστάμε πάρα πολλά στον Φιλαθλητικό και τον κόουτς Ζήβα. Εγώ μπορώ να πω πως είμαι δημιούργημα του 100%. Οπότε δεν ασχολούμαι με κάτι άλλο πέρα από τον Φιλαθλητικό».

Γ.Α. «Πραγματικά και εγώ από τη μεριά μου δεν έχω να σχολιάσω κάτι για τις φήμες και όλα όσα ακούγονται και λέγονται. Θέλω και εγώ να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόουτς Ζήβα. Ο Φιλαθλητικός είναι μια μεγάλη οικογένεια και αυτός ο άνθρωπος δίνει ευκαιρίες σε όλα τα παιδιά. Αν είσαι καλός τις αρπάζεις. Το μόνο σίγουρο είναι μαζί του πως θα τις έχεις».

AYTA TA LOGIA EINAI APO 3 NEA PAIDIA TOY FILTHLITIKOY STO SAIT GAZETTA.GR TA AFIERONO STON MEGALO PARAGONTA TIS OMADAS TOUS TON GIANNH TON SMYRLH KAI STO KALYTERO GIA MENA PROPONITH THS ELLADOS TON TAKH TON ZHBA.



Θ. Α.: «Aκριβώς, αρχίσαμε κάπως μεγάλοι. Πάντα μου άρεσε το μπάσκετ. Και εγώ και ο Γιάννης είμαστε μέσα στον αθλητισμό από μικροί. Στο να παίξουμε μπάσκετ μας ώθησε ένας προπονητής ο κύριος Σπύρος Βεληνιάτης. Εγώ άρχισα το μπάσκετ στα 14 με 15, κάπου εκεί ανάμεσα».

Γ.Α. : «Εγώ άρχισα όταν ήμουν 12 χρονών. Θέλω και εγώ με τη σειρά μου να πω ένα τεράστιο ευχαριστώ στον κύριο Σπύρο Βεληνιάτη γιατί ουσιαστικά χάρη σε αυτόν άρχισα να παίζω μπάσκετ. Αν δεν ήταν αυτός ο Θανάσης τώρα ίσως να μην έπαιζε μπάσκετ».

KAI AYTA TA LOGIA STON FILO MOU TON SPYRO TON BELINIATH POU EINAI O KALYTEROS PROPONITHS POU GNORISA GIA PAIDIA KAI ME BOHTHISE SE OLOI MOY THN POREIA STHN PROPONITIKI TOU BASKET
GIATI TELIKA KAPOIA PRAGMATA PREPEI NA ANAGNORIZONTE
gratipa1929
Τελικα θα το δείξουν με live εικόνα στο ilia-sport το ματς στην αμαλιαδα;
solomon
QUOTE(gratipa1929 @ Dec 12 2012, 12:29 ) *
Τελικα θα το δείξουν με live εικόνα στο ilia-sport το ματς στην αμαλιαδα;


πολυ πιθανο. εχει δειξει αρκετα παιχνιδια του Κοροιβου το συγκεκριμενο σαιτ.
gratipa1929
QUOTE (solomon @ Dec 12 2012, 11:41 ) *
πολυ πιθανο. εχει δειξει αρκετα παιχνιδια του Κοροιβου το συγκεκριμενο σαιτ.

Και εγώ αυτό σκέφτηκα. Μακάρι να το δείξει και αυτό.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Dec 12 2012, 11:29 ) *
Τελικα θα το δείξουν με live εικόνα στο ilia-sport το ματς στην αμαλιαδα;

Aκομα δεν εχουν ανακοινωσει κατι ουτε στο ilialive.Θα το μαθουμε μεχρι το Σαββατο.
gspara
Να πουμε και τι ξεχωρισε απο την 9η αγωνιστικη.
Στις ΣΕΡΡΕΣ ο ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ σε φουλ φορμα.Σε 43' ειχε 28π,8ρ,5ασ και 12 κερδισμενα φαουλ.Ο Καραμπουλας για πρωτη φορα μονοψηφιος(6π).
Τα ΤΡΙΚΑΛΑ πετυχαν την 7η συνεχομενη νικη τους και τωρα πανε για μεγαλη μαχη στην ΚΗΦΙΣΙΑ.Στα μειον βεβαια η εντος ηττα απο ΛΑΥΡΙΟ και η μεγαλη διαφορα στον ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ.
Ο ΚΟΡΟΙΒΟΣ αν και δεν πηρε βοηθεια απο τους εξαιρετικους κοινοτικους του(ο TOMIC αγωνιστηκε 7'ενω o COSIC μονο στο α' λογω τραυματισμου) ηταν μεσα στο παιχνιδι.Στο ντερμπι με το ΠΑΓΚΡΑΤΙ επιστρεφει ο Κουρτης ενω θα αγωνιστει κανονικα ο COSIC.
O ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ δεν ειχε κανενα προβλημα με τη ΝΙΚΗ.Μοιρασε 27ασιστ(ο ΓΚΙΚΑΣ ειχε 9)!!!!
Η ΚΑΠ ζοριστηκε με τον παντα αξιομαχο ΑΡΚΑΔΙΚΟ του ΣΩΚΡΑΤΗ αλλα εκανε το 3στα3 και παει στο ΒΟΛΟ για ακομα καλυτερο πλασαρισμα στην βαθμολογια.Μετα τον ΚΟΡΩΝΙΔΗ εχει νεο προβλημε με τον ΜΑΝΑΒΟΠΟΥΛΟ που στην διακοπη μπαινει χειρουργειο και θα λειψει ενα μηνα.
Φοβερο ματς στην ΚΡΗΤΗ με το ΗΡΑΚΛΕΙΟ να νικαει στην παραταση τον ΟΦΗ και τον PELKIC να εχει 36π(14/23),11ρ και 10 κερδισμενα φαουλ.Απο τον ΟΦΗ νεα μεγαλη εμφανιση απο τον εμπειρο ΚΙΤΣΟΥΛΗ ΜΕ 30π,7ρ,5ασ και 13 κερδισμενα,ενω ακομα ειναι σε συζητησεις με τον ΜΑΤΑΛΟΝ.
Το ΠΑΓΚΡΑΤΙ οπως ειπε ο gratipa ευκολα τον ΕΡΜΗ με το ''λαχειο'' VRANJES 20π,5κλ.Πολυ καλος απο τους φιλοξενουμενους ο ταλαντουχος ΚΑΜΑΡΙΩΤΗΣ(22π,10ρ) που τοσα καλα εχουμε ακουσει γι'αυτον.
Τελος στο β' ημιχρονο το ΛΑΥΡΙΟ επικρατησε της ΛΕΥΚΑΔΑΣ με τον σκληροτραχηλο αμυντικο ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟ να εχει 24π(6/7 τριποντα),4ασ.Ο σεσημασμενος ΚΑΚΙΟΥΖΗΣ ειχε 10/10 διποντα και 5ασιστ!!!
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Dec 12 2012, 13:32 ) *
Να πουμε και τι ξεχωρισε απο την 9η αγωνιστικη.
Στις ΣΕΡΡΕΣ ο ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ σε φουλ φορμα.Σε 43' ειχε 28π,8ρ,5ασ και 12 κερδισμενα φαουλ.Ο Καραμπουλας για πρωτη φορα μονοψηφιος(6π).
Τα ΤΡΙΚΑΛΑ πετυχαν την 7η συνεχομενη νικη τους και τωρα πανε για μεγαλη μαχη στην ΚΗΦΙΣΙΑ.Στα μειον βεβαια η εντος ηττα απο ΛΑΥΡΙΟ και η μεγαλη διαφορα στον ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ.
Ο ΚΟΡΟΙΒΟΣ αν και δεν πηρε βοηθεια απο τους εξαιρετικους κοινοτικους του(ο TOMIC αγωνιστηκε 7'ενω o COSIC μονο στο α' λογω τραυματισμου) ηταν μεσα στο παιχνιδι.Στο ντερμπι με το ΠΑΓΚΡΑΤΙ επιστρεφει ο Κουρτης ενω θα αγωνιστει κανονικα ο COSIC.
O ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ δεν ειχε κανενα προβλημα με τη ΝΙΚΗ.Μοιρασε 27ασιστ(ο ΓΚΙΚΑΣ ειχε 9)!!!!
Η ΚΑΠ ζοριστηκε με τον παντα αξιομαχο ΑΡΚΑΔΙΚΟ του ΣΩΚΡΑΤΗ αλλα εκανε το 3στα3 και παει στο ΒΟΛΟ για ακομα καλυτερο πλασαρισμα στην βαθμολογια.Μετα τον ΚΟΡΩΝΙΔΗ εχει νεο προβλημε με τον ΜΑΝΑΒΟΠΟΥΛΟ που στην διακοπη μπαινει χειρουργειο και θα λειψει ενα μηνα.
Φοβερο ματς στην ΚΡΗΤΗ με το ΗΡΑΚΛΕΙΟ να νικαει στην παραταση τον ΟΦΗ και τον PELKIC να εχει 36π(14/23),11ρ και 10 κερδισμενα φαουλ.Απο τον ΟΦΗ νεα μεγαλη εμφανιση απο τον εμπειρο ΚΙΤΣΟΥΛΗ ΜΕ 30π,7ρ,5ασ και 13 κερδισμενα,ενω ακομα ειναι σε συζητησεις με τον ΜΑΤΑΛΟΝ.
Το ΠΑΓΚΡΑΤΙ οπως ειπε ο gratipa ευκολα τον ΕΡΜΗ με το ''λαχειο'' VRANJES 20π,5κλ.Πολυ καλος απο τους φιλοξενουμενους ο ταλαντουχος ΚΑΜΑΡΙΩΤΗΣ(22π,10ρ) που τοσα καλα εχουμε ακουσει γι'αυτον.
Τελος στο β' ημιχρονο το ΛΑΥΡΙΟ επικρατησε της ΛΕΥΚΑΔΑΣ με τον σκληροτραχηλο αμυντικο ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟ να εχει 24π(6/7 τριποντα),4ασ.Ο σεσημασμενος ΚΑΚΙΟΥΖΗΣ ειχε 10/10 διποντα και 5ασιστ!!!

Σούπερ ανάλυση! cool.gif

Προσωπικά με εντυπωσίασαν τα εξής. Τρομερές επιδόσεις στο Λαύριο, θεωρώ τα 10/10 δίποντα του Κακιούζη και τα 6/7 τρίποντα του Λυμπερόπουλου τα δύο κορυφαία γεγονότα της αγωνιστικής μαζί με το απίστευτο παιχνίδι του Ηρακλείου!!!

gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Dec 12 2012, 16:15 ) *
Σούπερ ανάλυση! cool.gif

Προσωπικά με εντυπωσίασαν τα εξής. Τρομερές επιδόσεις στο Λαύριο, θεωρώ τα 10/10 δίποντα του Κακιούζη και τα 6/7 τρίποντα του Λυμπερόπουλου τα δύο κορυφαία γεγονότα της αγωνιστικής μαζί με το απίστευτο παιχνίδι του Ηρακλείου!!!

Ευχαριστω gratipa!!Zoρικο ματς εχετε το Σαββατο.Μακαρι να το δειξει.Τωρα που εχετε παρει τα πανω σας με νικη πιστευω μπαινετε σε τροχια ανοδου για βαθμολογικους αλλα και ψυχολογικους λογους.
Κοιταζα το προγραμμα και μεχρι το τελος του α΄γυρου εχετε ματς-φωτια.Εντος ΑΕΝΚ-ΤΡΙΚΑΛΑ και εκτος ΣΕΡΡΕΣ!!!!Κομβικη η στροφη για τον β' γυρο.Πιστευω με 3/4 εισαστε μεσα στο παιχνιδι.
Τελικα ο ΟΦΗ πηρε τον ΜΑΤΑΛΟΝ.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Dec 12 2012, 18:53 ) *
Ευχαριστω gratipa!!Zoρικο ματς εχετε το Σαββατο.Μακαρι να το δειξει.Τωρα που εχετε παρει τα πανω σας με νικη πιστευω μπαινετε σε τροχια ανοδου για βαθμολογικους αλλα και ψυχολογικους λογους.
Κοιταζα το προγραμμα και μεχρι το τελος του α΄γυρου εχετε ματς-φωτια.Εντος ΑΕΝΚ-ΤΡΙΚΑΛΑ και εκτος ΣΕΡΡΕΣ!!!!Κομβικη η στροφη για τον β' γυρο.Πιστευω με 3/4 εισαστε μεσα στο παιχνιδι.
Τελικα ο ΟΦΗ πηρε τον ΜΑΤΑΛΟΝ.

Έχεις απόλυτο δίκιο, ειδικά στην Αμαλιάδα θεωρώ ότι έχουμε πολύ δύσκολο έργο γιατί, όχι μόνο φέτος που είναι αήττητος, αλλά και τελευταία χρόνια, σπάνια κάποια ομάδα σπάει την έδρα του Κόροιβου!

Το πρόγραμμά μας φωτιά, ακόμη και στις αρχές του Β' γύρου:

Κόροιβος-Παγκράτι
Παγκράτι-ΑΕΝΚ
Ίκαροι Σερρών-Παγκράτι
Παγκράτι-Τρίκαλα
Ηράκλειο-Παγκράτι (η νίκη αυτοσκοπός εδώ, σε δύσκολη έδρα που στραβοπάτησε ο Φιλαθλητικός)
Παγκράτι-Λαύριο
Φιλαθλητικός-Παγκράτι
Παγκράτι-ΚΑΠ
ΟΦΗ-Παγκράτι (η δεύτερη απαραίτητη νίκη εντός προγράμματος)

Ρεαλιστικά, για να διεκδικήσουμε την άνοδο με αξιώσεις, καλυπτοντας το χαμένο έδαφος, πρέπει να κάνουμε το 4/4 εντός έδρας και να πετύχουμε 3-4 εκτός έδρας νίκες στα 5 ματς που έχουμε. ΚΟΛΑΣΗ!!!

Σχετικά με τους παίκτες μας, είμαι πραγματικά έκπληκτος με την εξωπραγματική απόδοση του VRANJES, κορυφαίος και σε άμυνα και σε επίθεση, πράγμα ιδιαιτέρως σπάνιο στην Α2.
gratipa1929
ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 2 (ήρθε η ώρα για τη μεγάλη νίκη που θα μας κρατήσει ζωντανούς στην άνοδο)

ΑΕΝΚ-ΤΡΙΚΑΛΑ 1 (ντέρμπι)

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 (στάνταρ)

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΛΑΥΡΙΟ 2 (σε κακή κατάσταση ο Ερμής, το Λαύριο με την επιστροφή του Κακιούζη έγινε πιο ισχυρό)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 2 (εύκολα)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΚΑΠ 2 (πιο ισχυρή ομάδα η Αγία Παρασκευή)

Αρκαδικός-ΟΦΗ 2 (ο ΟΦΗ αν χάσει δύσκολα θα γλυτώσει τον υποβιβασμό)

Με πολύ ρίσκο τα προγνωστικά!
gspara
Να δωσω κιεγω προγνωστικα αν και συνηθως παω κουβα!!!!
ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1
Sorry gratipa αλλα να υπαρχει και λιγη κοντρα....Δυνατο ντερμπι.Το Παγκρατι θελει να συνεχισει το 3/3.Με 2πλο επαναπροσδιοριζει τους στοχους του.Πολυ καλη εδρα και πληρης ο Κοροιβος.
ΑΕΝΚ-ΤΡΙΚΑΛΑ 2
Τετοια ματς πρεπει να δειχνει η τν.Δυσκολες οι προβλεψεις.Αν αντεξει ο Κατσαρες την πιεση(μεγαλη απωλεια ο Λεπενιωτης),δεν φορτωθει με φαουλ ο Χαρισμιδης και παρει το οπολο του ο Κακλαμανος.....Κλειδι του ματς θεωρω το ματσαρισμα του σκληροτραχηλου Παπαχρηστου με τον Καραμπουλα.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1(+20).
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΛΑΥΡΙΟ 1
Αμφιρροπο.Δυνατος στην εδρα του ο Ερμης δεν εχει περιθωρια για αλλη ηττα μετα το 0/5.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΟΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 2
Η χειροτερη επιθεση απεναντι στην καλυτερη.....
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΚΑΠ 2
Η Νικη δυστυχως παει για αρνητικο ρεκορ στην ιστορια της Α2.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΟΦΗ 1
Ντερμπι ουραγων.Παω με την εδρα.
basketall
ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ X KANEIS DEN KSEREI
ΑΕΝΚ-ΤΡΙΚΑΛΑ 1
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΛΑΥΡΙΟ 2
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΟΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 2
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΚΑΠ 2
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΟΦΗ 1

basketall
ΠΑΓΚΡΑΤΙ VRANIES http://www.youtube.com/watch?v=UKQs8cSMxpA
gratipa1929
QUOTE (basketall @ Dec 13 2012, 22:05 ) *

Φοβερό και πολύ ενδιαφέρον βίντεο φίλε ευχαριστούμε!!!

Εδώ φαίνεται πλήρως αυτό που έλεγα για ταυτόχρονη ικανότητα σε άμυνα, επίθεση και ασίστ (!!!) του Vranjes, κάτι που σπάνια έχω δει σε παίκτη. Αξίζει να το δείτε.

QUOTE (gspara @ Dec 13 2012, 18:52 ) *
Να δωσω κιεγω προγνωστικα αν και συνηθως παω κουβα!!!!
ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1
Sorry gratipa αλλα να υπαρχει και λιγη κοντρα....Δυνατο ντερμπι.Το Παγκρατι θελει να συνεχισει το 3/3.Με 2πλο επαναπροσδιοριζει τους στοχους του.Πολυ καλη εδρα και πληρης ο Κοροιβος.
ΑΕΝΚ-ΤΡΙΚΑΛΑ 2
Τετοια ματς πρεπει να δειχνει η τν.Δυσκολες οι προβλεψεις.Αν αντεξει ο Κατσαρες την πιεση(μεγαλη απωλεια ο Λεπενιωτης),δεν φορτωθει με φαουλ ο Χαρισμιδης και παρει το οπολο του ο Κακλαμανος.....Κλειδι του ματς θεωρω το ματσαρισμα του σκληροτραχηλου Παπαχρηστου με τον Καραμπουλα.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1(+20).
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΛΑΥΡΙΟ 1
Αμφιρροπο.Δυνατος στην εδρα του ο Ερμης δεν εχει περιθωρια για αλλη ηττα μετα το 0/5.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΟΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 2
Η χειροτερη επιθεση απεναντι στην καλυτερη.....
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΚΑΠ 2
Η Νικη δυστυχως παει για αρνητικο ρεκορ στην ιστορια της Α2.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΟΦΗ 1
Ντερμπι ουραγων.Παω με την εδρα.

Για να δούμε τι θα πιάσουμε! Δύσκολη αγωνιστική για προγνωστικά! biggrin.gif
basketall
QUOTE (gratipa1929 @ Dec 14 2012, 00:21 ) *
Φοβερό και πολύ ενδιαφέρον βίντεο φίλε ευχαριστούμε!!!

Εδώ φαίνεται πλήρως αυτό που έλεγα για ταυτόχρονη ικανότητα σε άμυνα, επίθεση και ασίστ (!!!) του Vranjes, κάτι που σπάνια έχω δει σε παίκτη. Αξίζει να το δείτε.


Για να δούμε τι θα πιάσουμε! Δύσκολη αγωνιστική για προγνωστικά! biggrin.gif


Nai einai poly kalos sto video kai dixnei kai poly eksipnos idika stin amyna alla ligo kontoulis re gamoto ean htan kana dimetros 8a epeze se alla salonia TRABATETON APO TA PODIA XAXAXA (PLAKA KANO ETSI!!!)

QUOTE (basketall @ Dec 14 2012, 10:04 ) *
Nai einai poly kalos sto video kai dixnei kai poly eksipnos idika stin amyna alla ligo kontoulis re gamoto ean htan kana dimetros 8a epeze se alla salonia TRABATETON APO TA PODIA XAXAXA (PLAKA KANO ETSI!!!)


Episeis to video deixnei giati alla ayta ta paidia apo thn ex Yugoslavia bgazoun merokamato (TOUS BAZOUN KAI PAIZOUN APO MIKROUS.... TOUS EMPISTEYONTE ) etsi einai Edo mono O Filathlitikos to kanei ayto kai o Sofos persisi pou tou ta xonane eidika stin arxi oloi giati paizei o Pap kai o Mantaris.

8ymamai ton Patavouka mia sinentefksi poy eixe dosei kai elege( Ego den eimoun poly kalos paikths alla eixa polla fylla agonas afou epaiza apo paidiko ston Astera sta Eksarxia sta Antrika)
Etsi einai Ta fylla agona stin ENTASH STHN FOTIA EKEI PSINETE O PAIKTHS STA DYSKOLA. (Psila gramata gia tous Ellines Paragontes giati gia mena gtaine mono aytoi kai kanenas allos!!!!)
basketall
8ymamai prin 5-6 xronia eixate enan ksan8ouli ena psilo paidaki mia kormara gia basket (poy einai tora!!!)
Epeza antipalos sas sta paidika htan... kai eixa kai ego enan oloidio....piano tote ton proponiti poy eixate kai toy leo na aniksoume to paixnidi na paiksoun oi dyo tous KAI ME EPAIKSE 40 LEPTA ZONH RE PAIDIA... gia na kerdisei 45-44.
Milame o ksan8oulis sto kentro tis aminas na kanei ton aeroporo apo ntripla de molis epernai tin mpala etsi kai den pasare ginotan xamos akouge kati mpinelikia.... Ti na leme tora.

TRELATHIKA MOU GYRISAN TA MATIA ANAPODA XAXAXA H AX AX AX.
Kai posa alla tetoia
Koitaga x8es thn tainia tou ESPN gia ton Ntivats kai ton Petrovich kai eixei kati high apo ta paixnidia tou Ntivats stous laikers kai stin Partizan .... Ti paiktarades 2.10 NTRIPLA PASA SOUT AMYNA ... Ti kanoume emeis edo sthn Ellada den katalabaino tipota pia MA TIPOTA
gratipa1929
Χαχαχα πάρα πολυ σωστός! Ακριβώς τις ίδες απόψεις 100% έχω και εγώ σε όλα τα θέματα που έθιξες!
gspara
H Δοξα Λευκαδας απεκτησε τον γκαρντ Θοδωρης Παναρα.Πολυ καλος παιχτης αν βρισκεται σε καλη φυσικη κατασταση θα βοηθησει.Ειναι στα 36 βεβαια...
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Dec 14 2012, 19:01 ) *
H Δοξα Λευκαδας απεκτησε τον γκαρντ Θοδωρης Παναρα.Πολυ καλος παιχτης αν βρισκεται σε καλη φυσικη κατασταση θα βοηθησει.Ειναι στα 36 βεβαια...

Πολύ καλή μεταγραφή, κλασικός σουτέρ, αν και δεν χρειαζόταν ακόμη ένας παίκτης στο 2 αλλά ένας άσος.
LORD L
QUOTE(basketall @ Dec 13 2012, 22:05 ) *


Π Α Ι Χ Τ Η Σ !!!
gratipa1929
Κόροιβος-Παγκρατάρα 76-81!!! Πόνεσαν τα μυαλά μας ρεεεεεεεεε!!!! ΓΚΡΑΤΙΠΑ ΟΛΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απίστευτη νίκη σε μια άτρωτη έδρα, στην οποία το πολύ να περάσουν 1-2 ομάδες με διπλό!!!!

25άρι χτύπησε ο Βράνιες πάλι!

Και τώρα έχουμε το χρόνο να προετοιμαστούμε για το ματς που θα μας επαναφέρει σε τροχιά ανόδου, το μεγάλο ντέρμπι με την ΑΕΝΚ στο ΜΕΤΣ.

Με τέτοιες εμφανίσεις δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα

bmaniac
QUOTE (gratipa1929 @ Dec 15 2012, 18:38 ) *
Κόροιβος-Παγκρατάρα 76-81!!! Πόνεσαν τα μυαλά μας ρεεεεεεεεε!!!! ΓΚΡΑΤΙΠΑ ΟΛΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απίστευτη νίκη σε μια άτρωτη έδρα, στην οποία το πολύ να περάσουν 1-2 ομάδες με διπλό!!!!

25άρι χτύπησε ο Βράνιες πάλι!

Και τώρα έχουμε το χρόνο να προετοιμαστούμε για το ματς που θα μας επαναφέρει σε τροχιά ανόδου, το μεγάλο ντέρμπι με την ΑΕΝΚ στο ΜΕΤΣ.

Με τέτοιες εμφανίσεις δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα


Στην Κηφισιά έγινε ένα σημαντικό παιχνίδι από βαθμολογικής άποψης, σε ένα γεμάτο γήπεδο με πολύ μπασκετικό κόσμο. Ο Αίολος προερχόταν από ένα σερί επτά νικηφόρων αγώνων και τυχόν νίκη θα τον έβαζε ξανά στους διεκδικητές της ανόδου. Η εικόνα του 1ου ημιχρόνου ''έδειχνε'' ντέρμπι. Με καλό τον Χαρισμίδη στο 1ο δεκάλεπτο και τη θετική παρουσία Αγγελακόπουλου και Γκιουλέκα ως αλλαγή και παίρνοντας αρκετά επιθετικά ριμπάουντ με Παπαχρήστο και Χαρισμίδη, ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ. Το 3ο δεκάλεπτο όμως είχε κατηφόρα. Η Κηφισιά με πολύ δυνατή άμυνα, δυναμικά Hedge Out (Ο Κακλαμάνος δεινοπάθησε και ζήτημα να έκανε 2 ελεύθερα σουτ σε όλο το παιχνίδι), πολύ καλή άμυνα πάνω στο Χαρισμίδη από τον Πετροδημόπουλο είτε μόνος είτε με βοήθεια από τη δυνατή πλευρά (ρίσκαρε το σουτ κυρίως από τον Κατσαρέ που ήταν άστοχος), εγκλώβισε τον Αίολο, ο οποίος σε 7 λεπτά περίπου πέτυχε 6 πόντους. Επιθετικά είχε σε τρομερή ημέρα τον Μοσχοβίτη, ενώ Καράμπουλας και Πετροδημόπουλος ήταν πολύ καλοί,χωρίς να υστερήσει κάποιος (Σιούτης πολύ καλή άμυνα στον Κακλαμάνο, Ψαθάς βοήθησε σε ριμπάουντ και ενέργεια, το ίδιο κι ο Μενουδάκος, ενώ χρήσιμος πολύ ήταν και ο Τζιάλας όσο έπαιξε). Ο Αίολος με απενεργοποιημένα τα 2 επιθετικά του όπλα (Κακλαμάνος και Χαρισμίδης) είχε μεγάλο πρόβλημα στο περιφερειακό σουτ (αίσθησή μου ότι ίσως ξεχάστηκε λίγο ο Τσούτσος) και μόνο ο Φούντας έβαλε κάποια σουτ, όταν όμως όλα είχαν κριθεί.
Και κάτι για τη διαιτησία, έσπασαν τα νεύρα σε όλους όσους παρακολούθησαν το παιχνίδι, σφύριζαν το παραμικρό, πρέπει να καταλάβουν οι διαιτητές ότι πρωταγωνιστές είναι οι παίκτες, δεν άφηναν να πάρει ρυθμό το παιχνίδι και να ευχαριστηθεί κι ο κόσμος! Πάντως ο Αίολος όπως και στον αγώνα του στον Φιλαθλητικό, είναι επιρρεπής στις διαμαρτυρίες και δέχεται αρκετές τεχνικές ποινές.
Ωραία σκηνή το χειροκρότημα, μετά το τέλος του αγώνα, των παικτών και τεχνικού team του Αίολου στους παίκτες της Κηφισιάς ως αναγνώριση προφανώς της δίκαιης και καθαρής επικράτησής τους.
Πλέον ο Αίολος με μία κακή ήττα στην έδρα του και δύο μεγάλες σε διαφορά ήττες σε Φιλαθλητικό και Κηφισιά δύσκολα προλαβαίνει, αλλά ακόμα είναι νωρίς, πάντως έτσι δείχνει. Κομβικό το παιχνίδι Παγκράτι-Κηφισιά, με διπλό μάλλον ξεκαθαρίζει το τοπίο, διαφορετικά μπαίνει δυνατά στο κόλπο το Παγκράτι.
gspara
http://www.basketnet.gr/main/2/europe/arti...E%B5%CF%84.html
H Σαραγοσα εκλεισε τον Γιαννη Αντετοκουμπο.
Το Ελληνικο scouting στα καλυτερα του.Το γηπεδο του Ζωγραφου πεφτει μακρια για τις ομαδες της Α1.Οι περισσοτερες απο αυτες αμφιβαλλω αν γνωριζουν και σαν ονοματα τα θαυματουργα αδελφια του Φιλαθλητικου!!!!!!!

Στα αγωνιστικα ο φιλος bmaniac φοβερος μας εδωσε εξαιρετικα την εικονα του ντερμπι(????).Παντα απολαμβανω τις αναλυσεις σου!!!!
Οπως φυσικα και του gratipa που κατι μου λεει οτι θα κανει χαρουμενες γιορτες!!!!
Οσο για τα προγνωστικα μου αλλη φορα θα γραφω τα αντιθετα απο αυτα που πιστευω....
basketall
QUOTE (gspara @ Dec 17 2012, 23:51 ) *
http://www.basketnet.gr/main/2/europe/arti...E%B5%CF%84.html
H Σαραγοσα εκλεισε τον Γιαννη Αντετοκουμπο.
Το Ελληνικο scouting στα καλυτερα του.Το γηπεδο του Ζωγραφου πεφτει μακρια για τις ομαδες της Α1.Οι περισσοτερες απο αυτες αμφιβαλλω αν γνωριζουν και σαν ονοματα τα θαυματουργα αδελφια του Φιλαθλητικου!!!!!!!

Etsi einai kai eprepe na ftasei sta 18 kai afou egine kai ntoros giro apo to onoma tou gia na ton kalesoun kai stin e8niki omada giati ola ayta ta xronia kati blasopoulos kai loipous den tous eida pote sta gipeda kai pragmatika anarotiomoun panta AYTOI BASKET DEN BLEPOUN????????
Eisai proponitis basket E8NIKHS OMADAS kai pou eisai ???? STO GIPEDO PAS ti na leme tora....


KOITATE BIOGRAFIKO TOU BLASOPOULOU:
DILADI TON ZHBA, TON PAPA8EODOROU, TON LIOGA, TON TZHMA pou einai stin A2 oi an8ropoi kai den milame kai gia autous tis A1 pou eprepe na tous STEILOUN STHN MIKTH KOSMOU XAXAXAXA

Οκτώβριος 2007 έως σήμερα – Ομοσπονδιακός προπονητής καλαθοσφαίρισης Εθνικής Εφήβων

• 1η θέση στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα 2008
• 1η θέση στο Albert Schweitzer International Youth Basketball Tournament 2008
• 2η θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα 2009
• 8η θέση στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα 2010

Οκτώβριος 2006 έως Σεπτέμβριο 2007 – Ομοσπονδιακός προπονητής καλαθοσφαίρισης Εθνικής Παίδων

Γενάρη 2004 έως Αύγουστο 2006 – Ομοσπονδιακός προπονητής καλαθοσφαίρισης εθνικής εφήβων (6η θέση στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα 2006)

Γενάρη 2004 έως Αύγουστο 2006 - Υπεύθυνος κλιμακίων αθλητών (παμπαίδων) Εθνικής ομάδας

Σεπτέμβριος 2001 έως σήμερα – Καθηγητής φυσικής αγωγής στο Τ.Ε.Ι. ΠΕΙΡΑΙΑ – υπεύθυνος καλαθοσφαίρισης

Αύγουστος 2003- Ιούνιος 2004 – Βοηθός προπονητής ανδρικής ομάδας καλαθοσφαίρισης Α.Ο. ΣΠΟΡΤΙΓΚ. Άνοδο από τη Β’ Εθνική στην Α2 Εθνική κατηγορία

Ιανουάριος 2002 – Μάρτιος 2003 – Προπονητής καλαθοσφαίρισης στην αντρική ομάδα του Α.Ο. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ (Β ΈΣΚΑΝΑ)

Νοέμβριος 2002 – Ιανουάριος 2003 – Προπονητής καλαθοσφαίρισης στην αντρική ομάδα του Γ.Ν.Ο. ΑΡΗ ΝΙΚΑΙΑΣ (Α ΈΣΚΑΝΑ)

Νοεμβρίου 2001 – 30 Ιουνίου 2002 – Προπονητής καλαθοσφαίρισης της Ε.Ο.Κ. στο πρόγραμμα ανίχνευσης ταλέντων ηλικίας 9-11 ετών

Σεπτέμβριος 2001- Απρίλιος 2002 – Προπονητής καλαθοσφαίρισης στο ΤΜΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ του Α.Ο. ΔΑΦΝΗΣ

Σεπτέμβριος 2001 – Ιούλιος 2004 – Προπονητής καλαθοσφαίρισης στο αναπτυξιακό πρόγραμμα της Ε.Ο.Κ. με τις ΜΙΚΤΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΟΡΙΩΝ της Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α.

Ιούνιος 2001 – Δεκέμβριος 2001 – Βοηθός προπονητή καλαθοσφαίρισης στην ΟΜΑΔΑ ΑΝΔΡΩΝ του Α.Ο.Π Φαλήρου – Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.

Βοηθός προπονητή καλαθοσφαίρισης στην ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ Α.Σ.ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ – Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1999-2000 και Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2000-2001

Αύγουστος 1999 – Αύγουστος 2000 – Προπονητής καλαθοσφαίρισης ΝΕΑΝΙΔΩΝ στον Α.Σ. ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ομάδα νεανίδων Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α. και πέμπτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα νεανίδων στο Βόλο.

Σεπτέμβριος 1998 – Ιούλιος 1999 - Προπονητής καλαθοσφαίρισης στο ΤΜΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ του ΠΕΙΡΑΙΚΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ

Σεπτέμβριος 1996 – Ιούνιος 1999 – Προπονητής καλαθοσφαίρισης στο J.B.S. (Junior Basketball School) του Α.Ο.Π. Φαλήρου

Σεπτέμβριος 1992 – Νοέμβριος 1994 – Προπονητής καλαθοσφαίρισης στα τμήματα υποδομής Α.Ο. ΝΕΟΙ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ

Σεπτέμβριος 1992 – Μάιος 1993 – Προπονητής καλαθοσφαίρισης στα τμήματα υποδομής ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ
Vas
QUOTE(bmaniac @ Dec 17 2012, 13:00 ) *
Ωραία σκηνή το χειροκρότημα, μετά το τέλος του αγώνα, των παικτών και τεχνικού team του Αίολου στους παίκτες της Κηφισιάς ως αναγνώριση προφανώς της δίκαιης και καθαρής επικράτησής τους.



Γιατί έχω την εντύπωση ότι το έκαναν ειρωνικά??
bmaniac
QUOTE (Vas @ Dec 18 2012, 13:36 ) *
Γιατί έχω την εντύπωση ότι το έκαναν ειρωνικά??


Η έκφραση του προσώπου τους δεν έδειχνε ότι το έκαναν ειρωνικά, ούτε προηγήθηκαν αντεγκλήσεις μεταξύ των παικτών, μόνο διαμαρτυρίες για τη διαιτησία, η οποία (παρότι εκνευριστική) σε καμία περίπτωση δεν έπαιξε ρόλο στη διαμόρφωση του αποτελέσματος, ήταν πεντακάθαρη η νίκη της Κηφισιάς και σαφέστατα ανώτερη στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Αντίθετα στον αγώνα του Αίολου εναντίον του Φιλαθλητικού, όπου κατά τη γνώμη μου έπαιξε ρόλο η διαιτησία με την αποβολή με 5 φάουλ νωρίς από το 1ο ημίχρονο του Χαρισμίδη, υπήρχε τελείως διαφορετική αντιμετώπιση εκ μέρους των παικτών του Αίολου προς τον αντίπαλο.




Vas
QUOTE(bmaniac @ Dec 18 2012, 14:12 ) *
Η έκφραση του προσώπου τους δεν έδειχνε ότι το έκαναν ειρωνικά, ούτε προηγήθηκαν αντεγκλήσεις μεταξύ των παικτών, μόνο διαμαρτυρίες για τη διαιτησία, η οποία (παρότι εκνευριστική) σε καμία περίπτωση δεν έπαιξε ρόλο στη διαμόρφωση του αποτελέσματος, ήταν πεντακάθαρη η νίκη της Κηφισιάς και σαφέστατα ανώτερη στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Αντίθετα στον αγώνα του Αίολου εναντίον του Φιλαθλητικού, όπου κατά τη γνώμη μου έπαιξε ρόλο η διαιτησία με την αποβολή με 5 φάουλ νωρίς από το 1ο ημίχρονο του Χαρισμίδη, υπήρχε τελείως διαφορετική αντιμετώπιση εκ μέρους των παικτών του Αίολου προς τον αντίπαλο.



Εχεις δίκιο για την διαιτησία. Ειδικά στην 3η περίοδο το έχασαν εντελώς... Τεχνικές ποινές για ψύλλου πήδημα! Η πλάκα είναι ότι στο τέλος τους αγώνα (όπου έδωσαν άλλες 3 μαζεμένες) έχασαν το μέτρημα στις βολές!

Πάντως το έχω απορία, αν ανέβει η ΑΕΝΚ Α1 αν θα παίζει σε αυτό το γήπεδο που δεν χωράει πάνω από 400 άτομα! (Για όσους δεν ξέρουν 400 χωράει αν είναι ο ένας πάνω στον άλλο!)
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Dec 17 2012, 23:51 ) *
http://www.basketnet.gr/main/2/europe/arti...E%B5%CF%84.html
H Σαραγοσα εκλεισε τον Γιαννη Αντετοκουμπο.
Το Ελληνικο scouting στα καλυτερα του.Το γηπεδο του Ζωγραφου πεφτει μακρια για τις ομαδες της Α1.Οι περισσοτερες απο αυτες αμφιβαλλω αν γνωριζουν και σαν ονοματα τα θαυματουργα αδελφια του Φιλαθλητικου!!!!!!!

Στα αγωνιστικα ο φιλος bmaniac φοβερος μας εδωσε εξαιρετικα την εικονα του ντερμπι(????).Παντα απολαμβανω τις αναλυσεις σου!!!!
Οπως φυσικα και του gratipa που κατι μου λεει οτι θα κανει χαρουμενες γιορτες!!!!
Οσο για τα προγνωστικα μου αλλη φορα θα γραφω τα αντιθετα απο αυτα που πιστευω....

Χαχαχα χαρούμενες γιορτές δεν λες τίποτα φίλε μου. Λες και με άκουσε η ομάδα μου τι ζητούσα εδώ στο φόρουμ (4Χ4) και μας έκανε το χατήρι!!! biggrin.gif

Μέσα στα Χριστούγεννα θα ποστάρω και μια γενική ανάλυση του Παγκρατίου μέχρι στιγμής για τον κάθε παίκτη ξεχωριστά.
bmaniac
QUOTE (gspara @ Dec 17 2012, 23:51 ) *
http://www.basketnet.gr/main/2/europe/arti...E%B5%CF%84.html
H Σαραγοσα εκλεισε τον Γιαννη Αντετοκουμπο.
Το Ελληνικο scouting στα καλυτερα του.Το γηπεδο του Ζωγραφου πεφτει μακρια για τις ομαδες της Α1.Οι περισσοτερες απο αυτες αμφιβαλλω αν γνωριζουν και σαν ονοματα τα θαυματουργα αδελφια του Φιλαθλητικου!!!!!!!

Στα αγωνιστικα ο φιλος bmaniac φοβερος μας εδωσε εξαιρετικα την εικονα του ντερμπι(????).Παντα απολαμβανω τις αναλυσεις σου!!!!
Οπως φυσικα και του gratipa που κατι μου λεει οτι θα κανει χαρουμενες γιορτες!!!!
Οσο για τα προγνωστικα μου αλλη φορα θα γραφω τα αντιθετα απο αυτα που πιστευω....


Σε ευχαριστώ φίλε μου για τα καλά σου λόγια, ανταποδίδω διότι βλέπω και από τα ποσταρίσματά σου ότι είσαι γνώστης του αντικειμένου και το γουστάρεις πολύ!!!
gratipa1929
Μπορεί να μην υπάρχουν πολλοί χρήστες στο τόπικ της Α2, αλλά με εσάς τους 2 που λατρεύετε τόσο το μπάσκετ (νόμιζα ότι δεν υπάρχει τόσο άρρωστος με την σπυριάρα όπως εγώ) το τόπικ παίρνει ζωή 100 χρηστών! biggrin.gif

Από το νέο έτος που θα έχω περισσότερο χρόνο κατά πάσα πιθανότητα θα γράφω περισσότερες μπασκετικές κριτικές.
basketall
QUOTE (gratipa1929 @ Dec 19 2012, 13:20 ) *
Μπορεί να μην υπάρχουν πολλοί χρήστες στο τόπικ της Α2, αλλά με εσάς τους 2 που λατρεύετε τόσο το μπάσκετ (νόμιζα ότι δεν υπάρχει τόσο άρρωστος με την σπυριάρα όπως εγώ) το τόπικ παίρνει ζωή 100 χρηστών! biggrin.gif

Από το νέο έτος που θα έχω περισσότερο χρόνο κατά πάσα πιθανότητα θα γράφω περισσότερες μπασκετικές κριτικές.


Bravo re emena den me logariazeis !!!!! tongue.gif
Kala xristougena se olous me ygeia agapi kai eyhmeria
gratipa1929
QUOTE (basketall @ Dec 19 2012, 13:55 ) *
Bravo re emena den me logariazeis !!!!! tongue.gif
Kala xristougena se olous me ygeia agapi kai eyhmeria

Χαχαχα τους 4 ήθελα να πω, 2 έγραψα κατά λάθος, έκανα αντιαθλητικό φάουλ μου φαίνεται, εννοείται ότι είσαι μέσα όπως και εγώ!!! Μάλλον φταίει το ότι ξύπνησα αργά σήμερα... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένες γιορτές σε όλους, καλά να περάσετε !!!!!
PASKET
QUOTE(gratipa1929 @ Dec 19 2012, 13:20 ) *
Μπορεί να μην υπάρχουν πολλοί χρήστες στο τόπικ της Α2, αλλά με εσάς τους 2 που λατρεύετε τόσο το μπάσκετ (νόμιζα ότι δεν υπάρχει τόσο άρρωστος με την σπυριάρα όπως εγώ) το τόπικ παίρνει ζωή 100 χρηστών! biggrin.gif

Από το νέο έτος που θα έχω περισσότερο χρόνο κατά πάσα πιθανότητα θα γράφω περισσότερες μπασκετικές κριτικές.

Ειμαστε πολλοι οι αρρωστοι φιλε...
gspara
Φιλε PASTER ειμαι σιγουρος οτι εισαι και στους βαρια αρρωστους.Πολυτιμες και χρησιμες οι κριτικες σου ακομα και στο γυναικειο που ειναι εξαιρετικα ενδιαφερον.
BASKETALL δεν σε ανεφερε ο gratipa γιατι εισαι ο ΑΡΧΗΓΟΣ μας αρα ηταν περιττο.
Περιμενουμε την αναλυση gratipa.Mη νομιζεις οτι το ξεχναμε.Μπορει να ερχονται γιορτες αλλα οι φορουμιτες δεν εχουν γιορτες και αργιες.25 ωρες την μερα ΜΠΑΣΚΕΤ!!!!
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Dec 19 2012, 15:22 ) *
Φιλε PASTER ειμαι σιγουρος οτι εισαι και στους βαρια αρρωστους.Πολυτιμες και χρησιμες οι κριτικες σου ακομα και στο γυναικειο που ειναι εξαιρετικα ενδιαφερον.
BASKETALL δεν σε ανεφερε ο gratipa γιατι εισαι ο ΑΡΧΗΓΟΣ μας αρα ηταν περιττο.
Περιμενουμε την αναλυση gratipa.Mη νομιζεις οτι το ξεχναμε.Μπορει να ερχονται γιορτες αλλα οι φορουμιτες δεν εχουν γιορτες και αργιες.25 ωρες την μερα ΜΠΑΣΚΕΤ!!!!

Δεν το συζητάω καν χαχαχα! Δεν υπάρχει ούτε 1 ημέρα που να μην ασχολούμαι και με το μπάσκετ, νοσώ βαρέως, αλλά βλέπω υπάρχουν και άλλοι ασθενείς, οπότε μια χαρά χαχαχα biggrin.gif

Στην ανάλυση θα περιλάβω και αξιολόγηση της απόδοσης του κάθε παίκτη μας αυτές τις πρώτες 10 αγωνιστικές της Α2 με άριστα το 10.
leonkalf
Μπράβο παιδιά!

Χαίρομαι που υπάρχουν χρήστες σαν εσάς, που ασχολούνται και περιγράφουν τα παιχνίδια που βλέπουν και κάνουν μπασκετική κριτική!
Και κυρίως τα παιδιά που βλέπω ότι γράφουν σε πολλά διαφορετικά topics (όχι μόνο εδώ..), από εθνικά μέχρι τοπικά πρωταθλήματα!


Ρε συ gspara, είσαι παντού....???????? smile.gif
Απίστευτος!!



Συνεχίστε έτσι!! wink.gif
blove.gif
gspara
QUOTE (leonkalf @ Dec 19 2012, 17:11 ) *
Μπράβο παιδιά!

Χαίρομαι που υπάρχουν χρήστες σαν εσάς, που ασχολούνται και περιγράφουν τα παιχνίδια που βλέπουν και κάνουν μπασκετική κριτική!
Και κυρίως τα παιδιά που βλέπω ότι γράφουν σε πολλά διαφορετικά topics (όχι μόνο εδώ..), από εθνικά μέχρι τοπικά πρωταθλήματα!


Ρε συ gspara, είσαι παντού....???????? smile.gif
Απίστευτος!!



Συνεχίστε έτσι!! wink.gif
blove.gif

leonkalf εχω κανει αιτησεις σε πολλες ομαδες για να με προσλαβουν ως σκαουτερ αλλα τιποτα.Μαλλον ειμαι ακριβος!!!!
Το μπασκετακι ειναι και μια μορφη ψυχοθεραπειας για ολους μας πιστευω.
Τωρα που ειπα σκαουτερ ακομα δεν μπορω να χωνεψω οτι οι Ισπανοι μας πηραν τον Γιαννη.Ας τον απολαυσουμε τουλαχιστον μεχρι το τελος της σεζον.
ntimat
QUOTE(PASKET @ Dec 19 2012, 14:56 ) *
Ειμαστε πολλοι οι αρρωστοι φιλε...


ακομε ενας με ανιατη ασθενεια!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.