Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2012-2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 30 2012, 12:41 ) *
Φέτος η ΕΟΚ θέσπισε και εφαρμόζει στην Α2 τον εξής κανόνα:

Σε κάθε αγώνα του πρωταθλήματος, κάθε ομάδα στην δωδεκάδα της θα πρέπει να έχει τουλάχιστον 3 παίκτες κάτω των 22 ετών, αλλιώς μηδενίζεται.

ετσι εξηγηται το γεγονος οτι πηρα Δερμιτζάκη,Μαρίνο και Δρακόπουλο;


QUOTE (nbayer @ Sep 30 2012, 12:44 ) *
ετσι εξηγηται το γεγονος οτι πηρα Δερμιτζάκη,Μαρίνο και Δρακόπουλο;

πηραμε ηθελα να πω συγνωμη
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ Sep 30 2012, 15:45 ) *
ετσι εξηγηται το γεγονος οτι πηρα Δερμιτζάκη,Μαρίνο και Δρακόπουλο;



πηραμε ηθελα να πω συγνωμη

Μπράβο ακριβώς για αυτό το λόγο.

Και εγώ συμφωνώ μαζί σου, είμαι αισιόδοξος φέτος ότι θα πάμε καλά, έχουμε κάνει προσεγμένο ρόστερ και έχουμε έναν από τους καλύτερους προπονητές.



nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 30 2012, 14:24 ) *
Μπράβο ακριβώς για αυτό το λόγο.

Και εγώ συμφωνώ μαζί σου, είμαι αισιόδοξος φέτος ότι θα πάμε καλά, έχουμε κάνει προσεγμένο ρόστερ και έχουμε έναν από τους καλύτερους προπονητές.

ξερεις ποσο ειναι το BUDGET της ομαδας;
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ Sep 30 2012, 16:59 ) *
ξερεις ποσο ειναι το BUDGET της ομαδας;

Δεν έχω μάθει για να σου πω σίγουρα, αλλά βλέποντας τους παίκτες υπολογίζω γύρω στις 120-140 χιλιάδες
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 30 2012, 16:54 ) *
Δεν έχω μάθει για να σου πω σίγουρα, αλλά βλέποντας τους παίκτες υπολογίζω γύρω στις 120-140 χιλιάδες

οκ καλος για οτι νεοτερο ενημερωσε
Giannisbasket123
http://www.basketworld.gr/2012/10/2_4840.html
gratipa1929
Εν τω μεταξύ η ΕΟΚ είπε έστω ανεπίσημα ότι υπάρχει κίνδυνος μηδενισμού για όποιες ομάδες δεν κατέβουν στους αγώνες. Κατά πάσα πιθανότητα αύριο θα κριθούν όλα.
gratipa1929
ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 2012-2013

4. ΜΑΡΙΟΣ ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ (3-4) (1.98 20 ΕΤΩΝ)
5. ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (2) (1.93 19 ΕΤΩΝ)
6. ΦΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ (1) (1.87 26 ΕΤΩΝ)
7. ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ (1) (1.85 23 ΕΤΩΝ)
8. ΘΟΔΩΡΗΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ (3-4) (2.00 20 ΕΤΩΝ)
9. ΔΗΜΟΣ ΦΩΤΙΟΥ (3) (1.97 30 ΕΤΩΝ)
10. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΑΡΟΣ (1) (1.82 37 ΕΤΩΝ)
11. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΟΥΤΡΟΥΛΙΑΣ (5) (2.02 36 ΕΤΩΝ)
12. ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΚΛΑΒΟΣ (4) (2.02 35 ΕΤΩΝ)
13. ΝΕΜΑΝΙΑ ΒΡΑΝΙΕΣ (2) (1.88 24 ΕΤΩΝ) (ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟΣ)
14. ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΙΧΑΛΟΓΛΟΥ (4) (2.05 24 ΕΤΩΝ)
15. ΜΑΡΚΟ ΠΑΒΛΟΒΙΤΣ (5) (2.08 26 ΕΤΩΝ) (ΣΕΡΒΟΣ)
16. ΤΑΣΟΣ ΚΟΚΟΡΟΓΙΑΝΝΗΣ (4) (2.03 20 ΕΤΩΝ)

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΙΟΓΑΣ
gratipa1929
Παγκράτι-Ηράκλειο 42-30 στο ημίχρονο. Αγωνιζόμαστε χωρίς τον Φώτη Βασιλόπουλο. Στο πρώτο δεκάλεπτο παίξαμε κακό μπάσκετ και βρισκόμασταν πίσω με χαμηλό σκορ. Στο δεύτερο πήραμε φωτιά.

ΥΓ: Δύσκολο να ποστάρεις από κινητό. tongue.gif
gratipa1929
Τελικά κερδίσαμε 85-66, παίζοντας στο ρελαντί τα τελευταία λεπτά. Η διαφορά στα μέσα της τελευταίας περιόδου είχε φτάσει και κοντά στους 30 πόντους. Καταπληκτική εμφάνιση, συγχαρητήρια σε όλους!!!

FORZA PAGRATARA!!!
gspara
Mε δυο εκπληξεις λοιπον η πρεμιερα,μια μεγαλη κ μια μικρη.
Η μεγαλη στα Τρικαλα.Το Λαυριο αν και αποδυναμωμενο εκανε το διπλο απεναντι σε ενα απο τα δυο φαβορι με μεγαλη εμφανιση του Σακη Γιαννακοπουλου.Ανελπιστη βοηθεια απο τον εξαιρετικο αμυντικο Ψωμαδερη με 17(4)π.
Μικροτερη στις Σερρες καθως ο Φιλαθλητικος εχει ομαδαρα και ικανος κατα τη γνωμη μου για την 2αδα.Γκικας τεραστιος,ενω προβλεπω φετινη αποκαλυψη τον αλτικοτατο Γεωργιαδη(19π,11ρ).Αν ειχε και τιν Τσαματο...
Εκπληξη μου προκαλεσε η μεγαλη σε εκταση νικη της ΑΕΝΚ.Η ΚΑΠ επαιξε βεβαια χωρις Κορωνιδη.
Οι υπολοιπες τελικα εστω και τελευταια στιγμη καταφεραν να ενισχυθουν,αλλες λιγοτερο αλλες περισσοτερο.Επομενως θα χρειαστουν λιγο χρονο ακομα να δειξουν τις δυνατοτητες τους.Σιγουρα θα κανουν ζημιες,κυριως στην εδρα τους,στα παραπανω φαβορι(συν Παγκρατι).
Σαν πρωτη εκτιμηση ξεχωριζω Λευκαδα και Κοροιβο.Στον αντιποδα ο Αρκαδικος πρωτο φαβορι για κατω.
Ακομα βεβαια ειναι αρχη.Θα δουμε πολλα.Σαββατο παντως ολοι οι δρομοι οδηγουν Ζωγραφου!!!Φιλαθλητικος-Τρικαλα!!!
Πολυ ενδιαφεροντα και τα Λαυριο-Παγκρατι,ΚΑΠ-Ικαροι και ΟΦΗ-ΑΕΝΚ.
azeppos
QUOTE(gratipa1929 @ Oct 12 2012, 17:21 ) *
ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 2012-2013


5. ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (2) (1.93 19 ΕΤΩΝ)


ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΙΟΓΑΣ

ο Δρακοπουλος επαιζε περσι στο εφηβικο του παναθηναικου?
πολυ καλη περιπτωση παιχτη θεωρω..πολυεργαλειο... wink.gif
gspara
QUOTE (azeppos @ Oct 15 2012, 01:59 ) *
ο Δρακοπουλος επαιζε περσι στο εφηβικο του παναθηναικου?
πολυ καλη περιπτωση παιχτη θεωρω..πολυεργαλειο... wink.gif

Σωστος!!
gratipa1929
QUOTE (azeppos @ Oct 15 2012, 01:59 ) *
ο Δρακοπουλος επαιζε περσι στο εφηβικο του παναθηναικου?
πολυ καλη περιπτωση παιχτη θεωρω..πολυεργαλειο... wink.gif

Ναι αυτός είναι, ήταν και αρχηγός του εφηβικού του ΠΑΟ νομίζω. Όντως πολύ καλός παίκτης.

QUOTE (gspara @ Oct 14 2012, 22:20 ) *
Mε δυο εκπληξεις λοιπον η πρεμιερα,μια μεγαλη κ μια μικρη.
Η μεγαλη στα Τρικαλα.Το Λαυριο αν και αποδυναμωμενο εκανε το διπλο απεναντι σε ενα απο τα δυο φαβορι με μεγαλη εμφανιση του Σακη Γιαννακοπουλου.Ανελπιστη βοηθεια απο τον εξαιρετικο αμυντικο Ψωμαδερη με 17(4)π.
Μικροτερη στις Σερρες καθως ο Φιλαθλητικος εχει ομαδαρα και ικανος κατα τη γνωμη μου για την 2αδα.Γκικας τεραστιος,ενω προβλεπω φετινη αποκαλυψη τον αλτικοτατο Γεωργιαδη(19π,11ρ).Αν ειχε και τιν Τσαματο...
Εκπληξη μου προκαλεσε η μεγαλη σε εκταση νικη της ΑΕΝΚ.Η ΚΑΠ επαιξε βεβαια χωρις Κορωνιδη.
Οι υπολοιπες τελικα εστω και τελευταια στιγμη καταφεραν να ενισχυθουν,αλλες λιγοτερο αλλες περισσοτερο.Επομενως θα χρειαστουν λιγο χρονο ακομα να δειξουν τις δυνατοτητες τους.Σιγουρα θα κανουν ζημιες,κυριως στην εδρα τους,στα παραπανω φαβορι(συν Παγκρατι).
Σαν πρωτη εκτιμηση ξεχωριζω Λευκαδα και Κοροιβο.Στον αντιποδα ο Αρκαδικος πρωτο φαβορι για κατω.
Ακομα βεβαια ειναι αρχη.Θα δουμε πολλα.Σαββατο παντως ολοι οι δρομοι οδηγουν Ζωγραφου!!!Φιλαθλητικος-Τρικαλα!!!
Πολυ ενδιαφεροντα και τα Λαυριο-Παγκρατι,ΚΑΠ-Ικαροι και ΟΦΗ-ΑΕΝΚ.

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου. Να προσθέσω για τον Αρκαδικό ότι μου έκανε εντύπωση πως σκόραραν μόνο 4 παίκτες. Κάτι τέτοιο προσωπικά δεν έχω ξαναδεί ποτέ μου στο ελληνικό μπάσκετ. Σίγουρα πρόκειται για το νούμερο ένα φαβορί για υποβιβασμό καθώς με 0 πάγκο (μόνο έφηβοι) και μόλις 2 Έλληνες με εμπειρία Α2 +2 κοινοτικούς μαζί με τον Γκόβα, έχει μακράν το πιο αδύναμο ρόστερ φέτος.

Με εντυπωσίασε το Λαύριο που κέρδισε μέσα στα Τρίκαλα παρόλο που αγωνίστηκε χωρίς Κακιούζη και επιβεβαίωσε τις υποψίες μου ότι θα χτυπήσε τετράδα και φέτος (νομίζω το συζητούσαμε και το καλοκαίρι αυτό).

gspara
Σωστα.Θυμαμαι που αποθεωναμε και τον Σακη Γιαννακοπουλο.
Θα πας Λαυριο?Ματσαρα!!!Ειναι μακρια κ θα προτιμησω να παω Φιλαθλητικο-Τρικαλα.Κολαση!!
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Oct 16 2012, 01:04 ) *
Σωστα.Θυμαμαι που αποθεωναμε και τον Σακη Γιαννακοπουλο.
Θα πας Λαυριο?Ματσαρα!!!Ειναι μακρια κ θα προτιμησω να παω Φιλαθλητικο-Τρικαλα.Κολαση!!

Ναι θα είμαι εκεί και θα γράψω αναλυτικές εντυπώσεις, θα είναι πολύ ωραίο ματς!

Ο Γιαννακόπουλος όντως μου αρέσει πολύ και εμένα σαν παίκτης, σίγουρα θα μπορούσε να σταθεί με αξιώσεις και στην Α1.

Καλά αυτό που θα πας και αν είναι ντέρμπι. Βγαλμένο από τις περσινές μάχες της Β'Εθνικής, με ακόμη πιο βελτιωμένα ρόστερ.
gspara
Προγνωστικα για την 2η αγωνιστικη

ΛΑΥΡΙΟ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΤΡΙΚΑΛΑ 1
ΚΑΠ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 1
ΟΦΗ-ΑΕΝΚ 2
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ 2
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 2

Περιμενω τα δικα σας...
LEF
ΛΑΥΡΙΟ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 2
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΤΡΙΚΑΛΑ 1
ΚΑΠ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 2
ΟΦΗ-ΑΕΝΚ 2
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ 2
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 2
gratipa1929
ΛΑΥΡΙΟ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 2 (ίδιες πιθανότητες και ο άσος)
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΤΡΙΚΑΛΑ 1
ΚΑΠ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 1
ΟΦΗ-ΑΕΝΚ 2
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ 1
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 1

Με ρίσκο. biggrin.gif
gratipa1929
Ηράκλειο-Δόξα Λευκάδας 71-64

ΟΦΗ-Νέα Κηφησιά 62-79
gspara
Mεγαλη νικη για τον Φιλαθλητικο και σημαντικοτατη διαφορα(+17)!!!
Τιποτα βεβαια δεν προμηνυε τετοια εξελιξη στο α' ημιχρονο.Τα Τρικαλα ηταν καλυτερα για 15' επιβαλοντας τον ρυθμο τους με Παπαχρηστο κ Χαρισμιδη ανικητους στη ρακετα κ τον Κακλαμανο να ξεκινα με 2/2 τριποντα.Η εισοδος του παιχταρα Σαμοθρακη ανεβασε τους γηπεδουχους κ φτασαμε στο κομβικο 19'.Ο Χαρισμιδης κοβει κανονικα τον Γεωργιαδη αλλα του καταλογιζεται 3ο φαουλ.Διαμαρτυρεται εντονα και εισπραττει 2 τεχνικες με αποτελεσμα την αποβολη του(26-30).5/6 ο Γεωργιαδης κ η εικονα του αγωνα αλλαζει καθως ο Χαρισμιδης ειναι ισως ο πιο σημαντικος παιχτης της ομαδας και σχεδον αναντικαταστατος.Κριμα κ για μας τους ουδετερους που περιμεναμε κι'αλλα βροντερα του καρφωματα.
Τα Τρικαλα αναποφεκτα αμυνθηκαν σε ζωνη σχεδον ολο το β'.Οι γηπεδουχοι με ευελικτα σχηματα κ την ανοδο του φοβερου Γκικα προηγηθηκαν γυρω στους 9-10ποντους αφηνοντας στην αμυνα ελευθερα σουτ στον Κατσαρε.
Στην δ' ο Κακλαμανος αρχισε παλι να πυροβολει κ μαζι με τον Τσουτσο γυρισαν το ματς στο 55-56 στο 35'.Εκει αφηνιασαν οι γηπεδουχοι και με αιχμες τους Γκικα-Σαλουστρο-Σαμοθρακη εκαναν 16-0 σε 3' και τελος.
Το επομενο Σαββατο τριτο σερι ντερμπι για τον Φιλαθλητικο στο Παγκρατι.Τρομερη ματσαρα.
Giannisbasket123
Το best of ten της Α2 μετά από δύο αγωνιστικές

http://www.basketworld.gr/2012/10/2-best-of-10_20.html
gratipa1929
Άσχημη ήττα για την ομάδα μας στο Λαύριο με 86-69. Η διαφορά είναι μεν πλασματική γιατί διαμορφώθηκε στο τελευταίο πεντάλεπτο, ωστόσο η εμφάνισή μας ήταν κάκιστη.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τα ηνία σε μεγάλο μέρος και κλείσαμε το ημίχρονο πίσω στο σκορ με 46-45. Ίδια εικόνα και στο τρίτο δεκάλεπτο όπου το ματς ήταν ντέρμπι. Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν υπήρχαμε στο γήπεδο και η διαφορά έφτασε στους 17 πόντους. Απαράδεκτη ήττα και κυρίως διαφορά από μια ομάδα με σαφώς μικρότερο ρόστερ, αλλά που παλεύει κάθε ματς παρά τα σοβαρά προβλήματα που έχει.

Από τους παίκτες για ακόμη μία φορά ο Βράνιες ήταν φοβερός σε άμυνα και επίθεση και σήμερα ήταν και πολύ εύστοχος στα τρίποντα με 4/6.

Εξαιρετικός ο Κουτρούλιας συνέχισε την ευστοχία επιθετικά και αυτή την αγωνιστικά αλλά αμυντικά υστέρησε. Αυτές τις 2 πρώτες αγωνιστικές έχει 87% (!) στα δίποντα.

Ο Γεώργαρος το χρόνο που έπαιξε ήταν καλός και βοήθησε οργανωτικά χωρίς να κάνει τρομερή εμφάνιση.

Οι υπόλοιποι κάτω του μετρίου και συγκεκριμένα:

Ο Σκλάβος έκανε ίσως από τις χειρότερες εμφανίσεις που τον έχω δει και επιθετικά και αμυντικά.

Ο Πάβλοβιτς τραγικός! Άστοχος και με πολλά λάθη.

Ο Φωτίου ειδικά στα κρίσιμα σημεία τα έκανε μαντάρα. Πολύ άσχημη εμφάνιση γενικά και απείθαρχο παιχνίδι.

Η επιστροφή του Φώτη Βασιλόπουλου δυστυχώς δεν βοήθησε καθόλου, καθώς ήταν φανερά ανέτοιμος και πραγματοποίησε και αυτός πολύ άσχημη εμφάνιση.

Πρέπει να ανασυνταχθούμε άμεσα για να πετύχουμε πάση θυσία τη νίκη στο ντέρμπι με το Φιλαθλητικό, ο οποίος είναι ιδιαίτερα δυνατή και δεμένη ομάδα και δεν επιτρέπει το παραμικρό λάθος.
natouralistis
Οπως δειχνουν εως τωρα τα πραγματα η ΑΕΝΚ ειναι η καλυτερη ομαδα και θα ειναι πρωταθλητρια. Οποτε θα παρακολουθησουμε ενα φανταστικο πρωταθλημα οπου περιπου 6 ομαδες θα δωσουν μεγαλη μαχη για τη δευτερη θεση.. Φαβορι για τη καταληψη αυτης δε νομιζω οτι υπαρχει.

Σιγουρα το Λαυριο εχει το πιο θετικο προσημο γιατι τετοια εκκινηση περιοδου δε τη περιμενε κανεις

Το αρνητικο παει στον Οφη που στα λογια πηγαινε για ψηλα και στη πραξη μετραει 2 20αρες. Ειδικα αυτη απο το Κοροιβο που εκανε ομαδα πριν 15 μερες ηταν σφαλιαρα.
alexf-5
Μεγάλη νίκη του ΣΕΦΑ Αρκαδικού επί του πιο έτοιμου και καλύτερο ποιοτικά Κόροιβού Αμαλιάδας τουλάχιστον τη δεδομένη χρονική περίοδο! Μεγάλη προσπάθεια από τους "γηπεδούχους" που άντεξαν ως το τέλος και πήραν μεγάλη νίκη για τη δύσκολη συνέχεια με 79-72
Αναλυτικό ρεπορτάζ και φωτογραφικό υλικό από το ματς: http://www.contraepithesi.gr/news/index.ph...&Itemid=172
gspara
Καποιες σκεψεις μετα κ την 2η αγωνιστικη.
Η ΑΕΝΚ στο προσωπο του Καραμπουλα δεν βρηκε απλα εναν σκορερ που θα βαζει 30αρες.Βρηκε ενα παιχτη με νοοτροπια νικητη που θα δωσει αυτοπεποιθηση στους υπολοιπους ωστε να μπορουν να ξεπερασουν κ την φοβια των εκτος εδρας αγωνων.
Ακομα ομως δεν την εχω τοσο σιγουρη.Φιλαθλητικο κ Τρικαλα τους εχω στην ιδια ευθεια.Ο πρωτος εχει ενα σοβαρο crash test το Σαββατο στο Μετς για να δουμε αν οι σουπερ πιτσιρικαδες ειναι ετοιμοι να γινουν αντρες ετοιμοι για ολα.Τα Τρικαλα εχουν ποιοτητα κ εμπειρια να καλυψουν το χαμενο εδαφος.
Το Παγκρατι οταν βρει χημεια κ επανελθει πληρως ο Βασιλοπουλος θα παιξει δυνατα για ανοδο.Αρκει να μην εχει χαθει πολυτιμο εδαφος.
Η ΚΑΠ με το γεματο ροστερ δινει την εντυπωση οτι κατι της λειπει για την υπερβαση.Να δουμε αν αυτο ειναι ο Κορωνιδης.
Οι Ικαροι φαγαν το καλοκαιρι στα γραφεια κ τωρα τρεχουν μηπως προλαβουν.Οχι οτι εχουν αδικο αλλα...
Το Λαυριο ειναι η ευχαριστη εκπληξη με 2 μεγαλες νικες,αλλα δε νομιζω ν'αντεξει.
Οι υπολοιπες ομαδες θα παλεψουν για καλο πλασαρισμα κ την αποφυγη του υποβιβασμου.
Σημαντικο διπλο πετυχε ο Ερμης με το νεανικο του συνολο δινοντας απο νωρις ντεζαβανταζ στους Βολιωτες.
Το Ηρακλειο χτυπησε διανα με τους Πελκιτς κ Γιοβανοβιτς κ με την προσθηκη του Ντιαλο δημιουργησε ισχυρη φροντλαιν.
Ο Αρκαδικος εδωσε το μηνυμα οτι δεν θα ειναι σακος του μποξ κ σταματαμε να τον θεωρουμε ξεγραμμενο.
Δοξα κ Κοροιβος πολυ δυνατοι εντος αλλα εκτος εδρας χανουν τη δυναμη τους.


gspara
Μεγαλο πληγμα για τα Τρικαλα που χανει τον Λεπενιωτη για ολο σχεδον τον 1ο γυρο με καταγμα στον αστραγαλο.
Για 2 περιπου μηνες θα χασει και ο ΟΦΗ τον καλυτερο επιθετικο του Βουκαντινοφ.
gspara
Παμε προγνωστικα για 3η αγωνιστικη

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 2(αν κ δεν χωρανε προγνωστικα αλλα το Παγκρατι δειχνει ανετοιμο ακομα)
ΤΡΙΚΑΛΑ-ΚΑΠ 1 (ηρθε η ωρα για την 1η νικη)
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΟΦΗ (το ιδιο κ για τις Σερρες που ειναι ετσι κιαλλιως ανωτερες)
ΑΕΝΚ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 1
ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 1(αν κ εχω την αισθηση οτι θα το χτυπησει δυνατα η Νικη)
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 1(δυσκολο ματς παει για ντερμπι)
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΛΑΥΡΙΟ 1(δυσκολα χωρις Κακιουζη)
gratipa1929
ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 1 (ίσως ο δυσκολότερος αντίπαλος φέτος μαζί με την ΑΕΝΚ. Ελπίζω η έδρα να μας δώσει ώθηση)
ΤΡΙΚΑΛΑ-ΚΑΠ 1 (αν χάσουν και αυτό το ματς τα Τρίκαλα βγαίνουν από την 3 αγωνιστική εκτός στόχων)
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΟΦΗ 1 (περίπατος πάνω από 10 πόντοι διαφορά)
ΑΕΝΚ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 1 (πάνω από 20)
ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 1 (στην έδρα του δεν χάνει ο Κόροιβος από την άπειρη στην Α2 Νίκη Βόλου)
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 1 (ντέρμπι για παραμονή, ποντάρω στην έδρα)
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΛΑΥΡΙΟ 2 (πολύ αποδυναμωμένο το Ηράκλειο μετά τη φυγή του κοινοτικού ψηλού)
gratipa1929
Μεγάλο ντέρμπι εδώ στο ΜΕΤΣ με το σκορ να είναι 43-42. Εξαιρετικό ματς με πολύ αρνητικό στοιχείο τους διαιτητές που κοντεύουν να τινάξουν το γήπεδο στον αέρα με τα σφυρίγματα, κάθε δευτερόλεπτο φάουλ!
gspara
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΑΠ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1
ΝΤΕΡΜΠΙ.Η ΚΑΠ ΠΙΟ ΕΤΟΙΜΗ.ΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΩΝ.
ΟΦΗ-ΤΡΙΚΑΛΑ 2
ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΗΤΤΑ ΟΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ.ΘΑ ΔΤΣΚΟΛΕΥΤΟΥΝ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΗ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΝΙΚΗ.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 2
ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΣΥΓΚΟΥΝΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΙΚΑΡΟΣ.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΕΝΚ 2
ΕΥΚΟΛΑ Η ΔΥΣΚΟΛΑ...
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ 1
ΔΥΝΑΤΗ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ Η ΔΟΞΑ,ΧΩΡΙΣ ΤΟΜΙΤΣ Ο ΚΟΡΟΙΒΟΣ.
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
ΦΟΡΜΑΡΙΣΜΕΝΟΣ Ο ΕΡΜΗΣ ΠΑΕΙ ΜΕ ΚΕΚΤΗΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟ 4/4.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΛΑΥΡΙΟ 1
ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ.ΘΕΑΜΑΤΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ Η ΝΕΑΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΖΩΓΡΑΦΟΥ,ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΟΝ FIRE O ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΥΡΙΟ.ΚΛΕΙΝΩ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟ.
gspara
Απο το νεο ετος θα ξαναδουμε τον Αρη Κορωνιδη στο παρκε καθως θα υποβληθει σε εγχειρηση στην μεση.
Μεγαλο το πληγμα για την ΚΑΠ.Σβερκουνος και Κουρης θα εχουν περισσοτερο χρονο συμμετοχης πλεον στην θεση του ασου.
gspara
Γιατι τοση νεκρα ρε παιδια????Αραχνες πιασαμε.Που εισαι gratipa?
Οκ η ΑΕΝΚ δεν παιζεται αλλα απο κει και περα υπαρχει αρκετο ψωμι.
Η νικη του Ηρακλειου επι του Φιλαθλητικου εδωσε νεο ενδιαφερον.Χωρις μαλιστα τον Γιοβανοβιτς κ τον εξαφανισμενο Ντιαλο!!!
Οι γκαρντ Γκοντοπουλος-Αγαπιαδης ομως εκαναν παπαδες!!!
Ο Κοροιβος επισης πολυ δυνατος.Με σουπερ Καρυδα κ τον Νοεα double-double(16π,13ρ) εσπασε το αηττητο του φορμαρισμενου Ερμη.
Το Λαυριο με την επιστροφη του Κακιουζη συνεχιζει ακαθεκτο νικωντας την ΚΑΠ που χωρις Κορωνιδη δεν μπορει για την υπερβαση.
Το Παγκρατι επαιξε επιτελους αμυνα,πηρε μπρος ο Σκλαβος κ οταν ειναι 100% ετοιμος ο Φωτης θα χτυπησει 2αδα.
Τρικαλα και Ικαροι εννοειται μεσα στο παιχνιδι της ανοδου.
Ο ΟΦΗ αρνητικη εκπληξη μεχρι τωρα αν και ατυχος πολυ με τραυματισμους,ενω η Νικη κολλημενη στον πατο και με πολυ δυσκολο προγραμμα στη συνεχεια.

Καυτη η 6η αγωνιστικη.Ολα τα ματς αμφιρροπα.Ξεχωριζει το ΚΑΠ-Φιλαθλητικος.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Nov 13 2012, 20:42 ) *
Γιατι τοση νεκρα ρε παιδια????Αραχνες πιασαμε.Που εισαι gratipa?
Οκ η ΑΕΝΚ δεν παιζεται αλλα απο κει και περα υπαρχει αρκετο ψωμι.
Η νικη του Ηρακλειου επι του Φιλαθλητικου εδωσε νεο ενδιαφερον.Χωρις μαλιστα τον Γιοβανοβιτς κ τον εξαφανισμενο Ντιαλο!!!
Οι γκαρντ Γκοντοπουλος-Αγαπιαδης ομως εκαναν παπαδες!!!
Ο Κοροιβος επισης πολυ δυνατος.Με σουπερ Καρυδα κ τον Νοεα double-double(16π,13ρ) εσπασε το αηττητο του φορμαρισμενου Ερμη.
Το Λαυριο με την επιστροφη του Κακιουζη συνεχιζει ακαθεκτο νικωντας την ΚΑΠ που χωρις Κορωνιδη δεν μπορει για την υπερβαση.
Το Παγκρατι επαιξε επιτελους αμυνα,πηρε μπρος ο Σκλαβος κ οταν ειναι 100% ετοιμος ο Φωτης θα χτυπησει 2αδα.
Τρικαλα και Ικαροι εννοειται μεσα στο παιχνιδι της ανοδου.
Ο ΟΦΗ αρνητικη εκπληξη μεχρι τωρα αν και ατυχος πολυ με τραυματισμους,ενω η Νικη κολλημενη στον πατο και με πολυ δυσκολο προγραμμα στη συνεχεια.

Καυτη η 6η αγωνιστικη.Ολα τα ματς αμφιρροπα.Ξεχωριζει το ΚΑΠ-Φιλαθλητικος.

Χαχαχα όντως! Λοιπόν για να πάρουμε λίγο μπρος θα αναφερω την κριτική μου για το ματς του Παγκρατίου με τον ΟΦΗ που παρακολούθησα.

Κατ'αρχήν θεωρώ ότι οι 3 σερί ήττες δεν έπρεπε να γίνουν και το ότι έγιναν οφείλεται σε 3 λόγους, την απουσία συγκέντρωσης και την διατήρηση δυνάμεων στο τέταρτο δεκάλεπτο των αγώνων, στην κακή άμυνα και τη διαιτησία. Αν αντέχαμε σε όλους τους αγώνες 40 λεπτά τώρα θα είχαμε 5-0. Δεν πειράζει, όμως τώρα αναγκαστικά δεν πρέπει να στραβοπατήσουμε καθόλου μέχρι το τέλος του πρώτου γύρου.

Πρώτη φορά η ομάδα με ικανοποίησε με την εξαιρετική άμυνα που έπαιξε κατά διαστήματα στον αγώνα. Να σημειώσω ότι απουσίασε ο Μιχάλογλου, ενώ ο Κουτρούλιας δεν χρησιμοποιήθηκε ούτε δευτερόλεπτο σε αυτό τον αγώνα με απόφαση του προπονητή (ακούστηκε υπήρξε κάποια κόντρα μεταξύ τους μέσα στην εβδομάδα σχετικά με το αγωνιστικό κομμάτι αλλά τα βρήκαν και το θέμα λύθηκε).

Σε αυτό το ματς κατά διαστήματα χρησιμοποιήθηκε μια πολύ κοντή πεντάδα, που εμένα προσωπικά μου φάνηκε ιδιαίτερα έξυπνη σε αυτό το ματς. Γεώργαρος-Βασιλόπουλος-Βράνιες-Φωτίου-Σκλάβος. Και θεωρώ ότι έπαιξε σημαντικό ρόλο στην έκβαση του αγώνα, οπότε αξίζει συγχαρητήρια ο προπονητής μας.

Ο Βασιλόπουλος έδωσε έναν τρομερό ρυθμό στο ματς, παίζοντας μάλιστα και άμυνα! Ο Βράνιες ήταν παντού στο γήπεδο επιθετικά και αμυντικά (ειδικά με το σκορ στους 5 πόντους και με επίθεση ο ΟΦΗ, με την ομάδα της Κρήτης να έχει ροκανίσει τη διαφορά και να δείχνει απειλητική) έκανε ένα τρομερό κλέψιμο και στη συνέχεια πέτυχε καλάθι και φάουλ στην πλέον καθοριστική φάση του αγώνα που άλλαξε το momentum). Ο Γεώργαρος έκανε φοβερή δουλειά στην άμυνα και την οργάνωση του παιχνιδιού, ενώ πέτυχε 2 πολύ δύσκολα καλάθια. Ο Φωτίου αν εξαιρέσουμε 2 φορές που χάλασε ωραίες φάσεις με αστοχία σε ελεύθερα σουτ ήταν καλύτερος από άλλους αγώνες και βοήθησε. Ο Σκλάβος και πάλι ουσιαστικός, ενώ ο Πάβλοβιτς ήταν και πάλι μέτριος με αβίαστα λάθη και κακές τοποθετήσεις επιθετικά, αλλά στον τομέα των ριμπάουντ και της άμυνας ήταν και πάλι καλός.

Ο ΟΦΗ μου άρεσε σαν ομάδα, θεωρώ ότι αδικείται από την βαθμολογική του θέση. Το 7 (Τραϊανός) έκανε τρομερό ματς και έβαλε σουτ που απλά δεν μπαίνουν! Ο Κιτσούλης καλός σχετικά αν και άστοχος. Ο Παπαδάκης φέτος σέρνεται. Οι κοινοτικοί του (Βουκαντίνοφ-Ντοϊτσίνοφ) έκαναν τραγική εμφανιση και ήταν οι χειρότεροι του γηπέδου. Η απουσία του Καραδολάμη ήταν αισθητή. Ο Τακιανός εριστικός όπως πάντα, οι διαιτητές του χάρισαν τουλάχιστον 2 Τ.Π.!!!

Τεράστιο πρόβλημα του ΟΦΗ η αστοχία στο τρίποντο, στατιστικά είναι η χειρότερη ομάδα της Α2 σε αυτό τον τομέα. Πιστεύω θα βελτιωθεί στο μέλλον και θα μείνει άνετα στην κατηγορία.

gspara
Χωρις το μεγαλο ματς η 7η αγωνιστικη

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 1
Ευκολα...
ΤΡΙΚΑΛΑ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΟΣ 1
Τα Τρικαλα θα κανουν την 5η σερι νικη τους επι της αξιομαχης παντως Δοξας.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1
Τα ιδια και εδω...
ΑΕΝΚ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ 1
Ευκολα η δυσκολα η Κηφισια θα επικρατησει του Κοροιβου που ειναι η ευχαριστη εκπληξη.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΑΠ 2
Δυσκολο παιχνιδι.Πονταρω στο ποιοτικοτερο ροστερ των φιλοξενουμενων.
ΛΑΥΡΙΟ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 1
Δυσκολα θα κανει νικη εκτος ο Αρκαδικος ποσο μαλλον στο δυνατο Λαυριο.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΟΦΗ 1
Περιμενουμε αλλο ενα basket-show απο την μονη ομαδα ισως που μπορει να παρει την πρωτια απο την ΑΕΝΚ.
bmaniac
Πολύ δυνατό παιχνίδι στην Κηφισιά, σε ένα κατάμεστο κλειστό, με περίπου 50 οπαδούς του Κόροιβου. Πολύ καλή ατμόσφαιρα, ενθουσιώδης, μπασκετική, κάτι σύνηθες στο συγκεκριμένο γήπεδο. Αντίπαλες δύο πολύ καλές ομάδες, με εξέπληξε ευχάριστα ο Κόροιβος, με μικρό ρόστερ μεν (7-8 παίκτες), αλλά πολύ ποιοτικό υλικό και καλό προπονητή, διεκδίκησε μέχρι τέλους το παιχνίδι. Η Κηφισιά μπήκε λίγο χαλαρή στον αγώνα (1ο δεκάλεπτο είχε δεχθεί 24 πόντους και είχε κάνει 3-4 φάουλ μόνο), αλλά στο 2ο δεκάλεπτο χαμήλωσε το σχήμα με την είσοδο και του Μενουδάκου που έδωσε ενέργεια και πέρασε μπροστά στο σκορ, εκμεταλλευόμενη και την όχι και τόσο αποτελεσματική άμυνα ζώνης 2-1-2 του Κόροιβου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά συνεχώς εκτός από ένα δύο διαστήματα που η Κηφισιά πήρε μία μικρή διαφορά, όμως ο Κόροιβος δείχνοντας ψυχικά αποθέματα και παρά το πρόβλημα με τα φάουλ του Τόμιτς, έφτασε σε απόσταση αναπνοής και έφτασε κοντά στο να κλέψει το παιχνίδι, όμως η Κηφισιά ήταν εύστοχη στις βολές. Στην καθοριστική επίθεση του Κόροιβου και με τη διαφορά στους δύο πόντους ο Τσόσιτς (παικτάρα με drive, καλό σουτ και πάσα) έκανε τραβηγμένη ενέργεια, προσπαθώντας να πάρει το φάουλ, ενώ με τη διαφορά στους 3 πόντους στην εκπνοή του αγώνα, το μακρινό πέταγμα της μπάλλας από τον Καρύδα βρήκε το μέσα μέρος της στεφάνης και έξω!
Η Κηφισιά έχοντας ψηλό σχήμα, με Μοσχοβίτη, Σιούτη, Ψαθά, Καράμπουλα, Πετροδημόπουλο προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το missmatch Σιούτη με Καρύδα (όταν ο Κόροιβος έπαιζε με δύο κοντούς Καρύδα και Τσόσιτς), αλλά δεν πήρε και πολλά πράγματα..Ο Νικητάκης έπαιξε λίγο, είναι προφανώς ανέτοιμος ακόμα, ενώ έλειπε και ο Διαμαντόπουλος λόγω τραυματισμού, οπότε στηρίχτηκε σε 6 παίκτες κυρίως. Ο Καράμπουλας μέχρι το 30 ήταν εκτός των γνωστών του στάνταρ (άστοχος σε ελεύθερα σουτ που τα έχει ψωμοτύρι), όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο έβαλε 12 πόντους (4 δίποντα και 4 βολές) ευστοχώντας αν δεν κάνω λάθος σε όλες τις προσπάθειες και αποδεικνύοντας γιατί είναι δικαιολογημένα ο ηγέτης αυτής της ομάδας. Πολύ καλός ο Μοσχοβίτης και ο Πετροδημόπουλος.
Από τον Κόροιβο πολύ καλό το δίδυμο Καρύδα (είχε 2 μαγικές πάσες αλλά και αρκετά λάθη) με Τσόσιτς, πολύ καλός ο Νοέας αλλά και ο Τόμιτς (δυνατός και έξυπνος παίκτης), ο Γκέρος δυναμικός, υπέρ του δέοντος σε κάποιες φάσεις, ενώ ο Κούρτης δεν είναι και στα καλύτερά του. Μέτριος ο Αντωνιάδης στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Πάντως η ομάδα εκπέμπει υγεία και καλό κλίμα, με ομαδικό πνεύμα και ιδιαίτερη μαχητικότητα.
Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες.
gspara
Πολυ ωραια η αναλυση bmaniac.Εδωσες εικονα κ σε μας τους αποντες.Ελπιζω να δωσεις παρων κ σε αλλα ματς της κατηγοριας.
Κι'ενας φιλος που πηγε ξετρελαθηκε με τους κοινοτικους του Κοροιβου.Πολυ καλη σεζον και ο Νοεας.
Στα αλλα παιχνιδια η ΚΑΠ πηρε επιτελους διπλο(74-89) με σουπερ Βαρδαβα(20π-9ρ) απο το ΗΡΑΚΛΕΙΟ με τον Γκοντοπουλο να εχει 20π-6ρ-7ασ-5κλ αλλα 5/20 σουτ.
Οι ΣΕΡΡΕΣ με 23 του Τοτσιου κ αποκαλυψη τον νεαρο Καπινιαρη(Ηλυσιακος,Περαμα) συνεχισαν το σερι τους κερδιζοντας τον ΕΡΜΗ(93-81) που φωναζει για την διαιτησια,ενω εχασε για αρκετο διαστημα τον Γεωργιτση λογω τραυματισμου.
Ο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ευκολα (88-60) τον ΟΦΗ.Σαλουστρος(14π-7ασ-4κλ)-Κιτσουλης(23π-9ρ-5κλ).
Απροσμενο θριλερ στο ΛΑΥΡΙΟ κ νικη των γηπεδουχων(82-81) επι του μαχητικου ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ.Μορφη κλασικα ο Γιαννακοπουλος σε φοβερη φορμα(31π-7ασ-3κλ),ενω 25π ο Τσιοτρας με 9/10 διποντα.
Δυσκολα και τα ΤΡΙΚΑΛΑ νικησαν τη ΔΟΞΑ(66-62) πετυχαινοντας 5η σερι νικη.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΝΙΚΗ θα παιξουν την αλλη Τεταρτη.(gratipa ξερεις αν ειναι κεκλεισμενων?).
Ενδιαφεροντα παιχνιδια και η 8η αγωνιστικη.Ξεχωριζει το ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Nov 27 2012, 00:19 ) *
Πολυ ωραια η αναλυση bmaniac.Εδωσες εικονα κ σε μας τους αποντες.Ελπιζω να δωσεις παρων κ σε αλλα ματς της κατηγοριας.
Κι'ενας φιλος που πηγε ξετρελαθηκε με τους κοινοτικους του Κοροιβου.Πολυ καλη σεζον και ο Νοεας.
Στα αλλα παιχνιδια η ΚΑΠ πηρε επιτελους διπλο(74-89) με σουπερ Βαρδαβα(20π-9ρ) απο το ΗΡΑΚΛΕΙΟ με τον Γκοντοπουλο να εχει 20π-6ρ-7ασ-5κλ αλλα 5/20 σουτ.
Οι ΣΕΡΡΕΣ με 23 του Τοτσιου κ αποκαλυψη τον νεαρο Καπινιαρη(Ηλυσιακος,Περαμα) συνεχισαν το σερι τους κερδιζοντας τον ΕΡΜΗ(93-81) που φωναζει για την διαιτησια,ενω εχασε για αρκετο διαστημα τον Γεωργιτση λογω τραυματισμου.
Ο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ευκολα (88-60) τον ΟΦΗ.Σαλουστρος(14π-7ασ-4κλ)-Κιτσουλης(23π-9ρ-5κλ).
Απροσμενο θριλερ στο ΛΑΥΡΙΟ κ νικη των γηπεδουχων(82-81) επι του μαχητικου ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ.Μορφη κλασικα ο Γιαννακοπουλος σε φοβερη φορμα(31π-7ασ-3κλ),ενω 25π ο Τσιοτρας με 9/10 διποντα.
Δυσκολα και τα ΤΡΙΚΑΛΑ νικησαν τη ΔΟΞΑ(66-62) πετυχαινοντας 5η σερι νικη.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΝΙΚΗ θα παιξουν την αλλη Τεταρτη.(gratipa ξερεις αν ειναι κεκλεισμενων?).
Ενδιαφεροντα παιχνιδια και η 8η αγωνιστικη.Ξεχωριζει το ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ.

Ναι τελικά θα είναι κεκλεισμένων των θυρών στο ΜΕΤΣ δυστυχώς.

Λόγω υποχρεώσεων δεν έχω γράψει αρκετό καιρό ελπίζω να μπορέσω να παρακολουθήσω τον μεθεπόμενο αγώνα στο ΜΕΤΣ και να γράψω ανάλυση και εντυπώσεις.

Σχετικά με το ματς στην Τρίπολη, μιλάμε για την απόλυτη σφαγή της ομάδας μας από τους διαιτητές. Καθαρή αλλοίωση του αποτελέσματος σε μια νίκη που ανήκει σε εμάς αλλά δυστυχώς δεν αλλάζει η πικρή ήττα στα τελευταία δεύτερα και πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά. Είναι η πολλοστή φορά και εύχομαι και η τελευταία που κλέβουν κάποια νίκη μας οι διαιτητές.

Όσο για την ομάδα μας είμαι άκρως εντυπωσιασμένος από τον Βράνιες που κάνει παπάδες. Παίκτης πρωταγωνιστής και για Α1 και με προοπτικές να φτάσει στο υψηλότερο επίπεδο κάποια στιγμή στην καριέρα του.
gspara
Τελος ο Νικος Βουρνας απο τη Δοξα Λευκαδας.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Nov 27 2012, 20:59 ) *
Τελος ο Νικος Βουρνας απο τη Δοξα Λευκαδας.

Ανέλαβε ο Δημήτρης Παπαδόπουλος τελικά.
gspara
Πολυ ενδιαφερουσα η 8η αγωνιστικη

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1
Με νεο κοουτς οι γηπεδουχοι δεν εχουν περιθωρια για αλλη εντος εδρας ηττας.Το Παγκρατι ακομα δεν εχει πεισει.
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ 2
Αμφιρροπο παιχνιδι.Δυνατος στην εδρα του ο Ερμης,αλλα τα Τρικαλα αν θελουν να εξακολουθουν να εχουν βλεψεις για ανοδο πρεπει να κερδισουν
ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 1
Ντερμπαρα.Οι γηπεδουχοι απεδειξαν στη Κηφισια οτι δεν αστειευονται,πιστευω θα σταματησουν το νικηφορο σερι των Ικαρων.
ΑΕΝΚ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1
Το πιο στανταρ της αγωνιστικης.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΛΑΥΡΙΟ 1
Να ρισκαρουμε και λιγο.Απο διαισθηση πιστευω η Νικη θα σπασει το ροδι...
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 2
Οσο μαχητικοι κι'αν ειναι οι γηπεδουχοι δυσκολα θα κανουν την υπερβαση.
ΟΦΗ-ΚΑΠ 1
Αν και θα ηθελα Χ.Επιστρεφει και ο Καραδολαμης,δειχνουν αποφασισμενοι.Δυσκολο δευτερη σερι νικη στην Κρητη για την ΚΑΠ.Θα γινει μαχη παντως.
gratipa1929
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 2 (η τέλεια ευκαιρία για το πρώτο φετινό διπλό, η Λευκάδα είναι τραγική σε όλα τα επίπεδα)

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ 2 (η ποιότητα των Τρικάλων θα υπερισχύσει της δυνατής έδρας του Ερμής αλλά χωρίς τον Γεωργίτση)

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 1 (πολύ αμφίρροπο, ωστόσο δύσκολα σπάει η έδρα του Κόροιβου)

ΑΕΝΚ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 (στάνταρ)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΛΑΥΡΙΟ 1 (θα συμφωνήσω απόλυτα με τον gspara, θα κρίνει το ματς η ανάγκη επιβίωσης της Νίκης)

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 2 (το δεύτερο στάνταρ της ημέρας, αλλά με μικρή διαφορά)

ΟΦΗ-ΚΑΠ 1 (σοβαρότατο πρόβλημα στο σουτ ο ΟΦΗ (20% στα τρίποντα!!!), αλλά με την επιστροφή Καραδολάμη θα πάρει το ματς)



gratipa1929
ΟΦΗ-ΚΑΠ 35-48 ημίχρονο
gratipa1929
ΟΦΗ-ΚΑΠ 85-88

Μεγάλο διπλό για την Παγκρατάρα στη Λευκάδα με 72-73, αυτή τη φορά το θρίλερ επιτέλους έληξε υπέρ μας!

Αρκαδικός-Φιλαθλητικός 81-88

ΑΕΝΚ-Ηράκλειο 79-42

Ερμής Λαγκαδά-Τρίκαλα 82-84

Νίκη Βόλου-Λαύριο 67-76

Κόροιβος Αμαλιάδας-Ίκαροι Σερρών 68-64
gratipa1929
O Ερμής Λαγκαδά έκανε ένσταση για εκπρόθεσμο καλάθι του Κατσαρέ στο τέλος του αγώνα το οποίο ήταν το νικητήριο για τα Τρίκαλα.
gspara
Tελος ο Βουκαντινοφ απο τον ΟΦΗ.Οι Κρητικοι ψαχνουν αντικαταστατη.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Dec 3 2012, 20:42 ) *
Tελος ο Βουκαντινοφ απο τον ΟΦΗ.Οι Κρητικοι ψαχνουν αντικαταστατη.

Θα πάρουν Έλληνα λογικά, καθώς δεν γίνεται να πάρουν κοινοτικό. Δεν ξέρω αν υπάρχει ελεύθερος στη θέση του.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Dec 3 2012, 22:49 ) *
Θα πάρουν Έλληνα λογικά, καθώς δεν γίνεται να πάρουν κοινοτικό. Δεν ξέρω αν υπάρχει ελεύθερος στη θέση του.

Tελικα πανε για Ματαλον.
gratipa1929
Περίπατος για την Παγκρατάρα μας 95-79 την Νίκη Βόλου- Η διαφορά ήταν σε όλο το ματς σχεδόν 18-22 πόντους και στο τέλος χαλαρώσαμε λίγο και μας πλησίασαν στους 9. Ωστόσο καθαρίσαμε.

Πάμε τώρα για την τρίτη συνεχόμενη νίκη με τον Ερμή Λαγκαδά ν αρχίσουμε να μαζεύουμε το χαμένο έδαφος!
gratipa1929
ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 (φορμαρισμένη η ομάδα μας, ξανά χωρίς Γεωργίτση ο Ερμής)

ΤΡΙΚΑΛΑ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 1 (ντέρμπι, τα Τρίκαλα θα συνεχίσουν το μεγάλο σερί νικών λόγω βάθους στο ρόστερ και έδρας)

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ 1 (το πιο αμφίρροπο ματς αναμφίβολα. προαίσθηση ότι στις Σέρρες θα σταματήσει το σερί της ΑΕΝΚ)

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΟΦΗ 2 (σαφώς πιο πλήρες ρόστερ ο ΟΦΗ)

ΛΑΥΡΙΟ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 1 (στάνταρ)

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 1 (πάνω από 20 πόντους διαφορά)

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 1 (στάνταρ)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.