Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 45ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3
mjtherealgoat
QUOTE (Snitch1 @ Jun 3 2018, 12:22 ) *
Σωστά.Η ΑΕΚ ειχε τρεις 2001.Ξεχωρίζουν ομως οι 2002.Ιδίως ο P.G!Πανιώνιος πολύ αξιόμαχος ιδίως το γυμνασμένο παιδί που αναγκάζεται να παίζει μέςα στη ρακέτα ενώ είναι τριαράκι.καλός και αλτρουιστής.

Ποιο P.G εννοεις?
Gkos
Ποιον μπορεί να εννοεί δηλαδή καλέ μου φίλε που έκανες προφιλ για να ρωτησεις αυτο;
Φωτογραφικός ειναι.

ethn
QUOTE(Gkos @ Jun 4 2018, 18:50 ) *
Ποιον μπορεί να εννοεί δηλαδή καλέ μου φίλε που έκανες προφιλ για να ρωτησεις αυτο;
Φωτογραφικός ειναι.



αχαχαχαχαχα

(Εγώ δεν ξέρω πάντως, αλλά δεν τολμώ να ρωτήσω τώρα καν! smiley.gif )
Gkos
Βλέπω να παίρνει κανάς Πανιωνιος το πανελλήνιο και να γελάμε.
Ή να κλαίμε.
Έστω.



QUOTE (ethn @ Jun 7 2018, 11:59 ) *
αχαχαχαχαχα

(Εγώ δεν ξέρω πάντως, αλλά δεν τολμώ να ρωτήσω τώρα καν! smiley.gif )


Έχει Πολίτικο επίθετο smiley.gif
minas gr
Μία σύνοψις για το Πανελλήνιο Παίδων, τη βρήκα στο σαιτ του Προμηθέα δε ξέρω αν ανέβηκε αλλού πρώτα:
www.promitheasbc.gr
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Jun 13 2018, 12:10 ) *
Βλέπω να παίρνει κανάς Πανιωνιος το πανελλήνιο και να γελάμε.
Ή να κλαίμε.
Έστω.





Έχει Πολίτικο επίθετο smiley.gif

Εγω αν πονταρα στον Πανιωνιο θα πονταρα παντως...απο την αρχη της χρονιας για ΕΣΚΑΝΑ τουλαχιστον τον πιστευα...ειδικα αν ο ΠΑΟ εχει τραυματισμους!!!
Gkos
Εναν και καλό.
Τον γλωσσόφαγε φίλος του φόρουμ 😂
tiramolas111
[quote name='Gkos' date='Jun 13 2018, 15:00 ' post='894844']
Εναν και καλό.
Τον γλωσσόφαγε φίλος του φόρουμ 😂
[/quote


ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΤΥΠΗΣΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΞΕΙ
ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟΔΕΥΤΕΡΟΣ...
ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΜΗΘΕΑ.....
ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΗΣ ΑΥΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ
ethn
[/quote

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΤΥΠΗΣΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΞΕΙ
ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟΔΕΥΤΕΡΟΣ...
ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΜΗΘΕΑ.....
ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΗΣ ΑΥΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ
[/quote]


Τελικά αυτό και μόνο (πρέπει να) μετράει. Περαστικά στο παιδι, και μακάρι να μπορέσει να παίξει, είναι μεγάλη η απογοήτευση στο παρά 5 να μένεις εκτός απο τόσο σημαντικούς αγώνες
minas gr
Jεκινάει σήμερα το Πανελλήνιο ...

πουθενά δεν αχνοφαίνεται Live Streaming αφού στις ανακοινώσεις δε λέει κανείς τίποτα...
τρέχουν να κρυφτούνε :'(
storm2
Από το fbook του PAO BC:

Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί στο YouTube κανάλι της Hellenic BasketBall Federation-3on3 (Official)

https://bit.ly/2vFmSJC
minas gr
Tελικά LlIVE kai εδώ!
https://www.youtube.com/watch?v=y4cPDkItAhI
jhantzop
QUOTE(minas gr @ Jun 20 2018, 16:04 ) *
Tελικά LlIVE kai εδώ!
https://www.youtube.com/watch?v=y4cPDkItAhI

Το ίδιο δείχνετε...
storm2
QUOTE (storm2 @ Jun 20 2018, 13:07 ) *
Από το fbook του PAO BC:

Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί στο YouTube κανάλι της Hellenic BasketBall Federation-3on3 (Official)

https://bit.ly/2vFmSJC


live στατιστικά / score box του αγώνα
http://www.sportstats.gr/eokbasket/tournam...etails/id/22388
storm2
Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Παίδων, ο ΠΑΟ έχοντας την σημαντική απουσία του Κοντούδη (τραυματίας) και με 2 μόλις παίκτες (Γιώτης, Καλιανιώτης) να πετυχαίνουν το 60% των πόντων πήρε την νίκη τελικά απέναντι στον Αρίων Ξάνθης που προσπάθησε να είναι κοντά στο σκορ μέχρι την τρίτη περίοδο.

ΠΑΟ - ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ 68-56 (12-15, 21-13, 19-17, 16-11)

Στατιστικά αγώνα: http://www.sportstats.gr/eokbasket/tournam...etails/id/22388

Το πρόγραμμα των αγώνων εδώ http://basket.gr/eidhseis/8400-programma-p...hlimatos-paidon
Flinafim
Ο παναθηναικος τελικα δεν....το τωρινο παιχνιδι αναξιο λογου...κριμα που παιρνει το ηρακλειο θεση ομαδας...
giorgos14
Ελπίζω τουλάχιστον να είναι καλοί μαθητές τα περισσότερα από τα παιδιά γιατί σαν μπασκετικη φουρνια δεν γεμίζει το μάτι... peace.gif peace.gif
Υ. Γ νταξει ο Μαντζουκας αποτελεί εξαίρεση λόγω κορμιου
polykos
Η βαριά φανέλα πάλι "μίλησε".
Παρά το εύστοχο τρίποντο της ισοφάρισης του Προμηθέα, πολύ καλή αντίδραση στο τέλος και εύστοχες βολές απο Κουμάνταρο.
mlprds
QUOTE (giorgos14 @ Jun 20 2018, 21:30 ) *
Ελπίζω τουλάχιστον να είναι καλοί μαθητές τα περισσότερα από τα παιδιά γιατί σαν μπασκετικη φουρνια δεν γεμίζει το μάτι... peace.gif peace.gif
Υ. Γ νταξει ο Μαντζουκας αποτελεί εξαίρεση λόγω κορμιου

Kαμια σχέση η δυναμική των φετινών ομάδων του "πανελληνιου" παίδων με την περσινή, τελικά είχαν δίκαιο αυτοί που λέγανε ότι η φουρνιά των 2001 είναι από τις καλύτερες των τελευταίων χρονων και των 2002 από τις χειρότερες (πάντα υπάρχουν εξαιρέσει).
Μονο ο Προμηθέας είναι πάνω κάτω τα ίδια με πέρυσι, κατά τα αλλα οι φετινοί εκπρόσωποι καμια σχέση με τους περσινούς ΠΑΟΚ - Δέκα, Ίκαρος - Πανιώνιος και ειδικά Δούκας - ΠΑΟ (άντε και ο Φετινός Πανιώνος να πλησιάζει κάπως τον Ίκαρο και για auto είναι και το φαβορί).
KingCrimson
Εχει πολλα μπασκετικα 2-3αρια παντως
Gkos
Ανάπαυλα με ΠΑΟ να προηγειται 45-37 του Προμηθεα .
Στέκονται ανέλπιστα καλά οι πρασινοι σήμερα.
Οι Πατρινοι ως τώρα στο 1,5 ματς που τους έχω δει,απογοητεύουν.
BasketZilla
Πρώτα από όλα στο Πανελλήνιο παίζει μόνο το 1/3 των παικτώνε της Εθνικής.

Από τους guard μόνο ο Καφεζας του Προμηθέα, από τα τριαρια οι Αφοι Παπασάβογλου, ο Γιώτης του ΠΑΟ και ο σούπερ Τόλιας ενώ από τους αψηλούς μόνο ο Καλιανιώτης και φυσικά ο 2003ρος Μαντζούκας (που είναι τοπ5 στους Ευρωπαίους 2003ρους).

Λείπουν δηλαδή Κολοβερος-Πραππας-Κωστοπουλος-Καλογηρος-Τσαμης (η πενταδα της Εθνικης πανω-κατω) και Φιλλιος-Περρης-Βησσαριου-Φιλιππου-ο γιος του παράγοντα μπαμπα του-ο γιος του point guard μπαμπα του- ο Ομερ Νετζηπογλου και φυσικά δεν βλέπουμε το πουλέν μου sad-smiley-009.gif του ΠΑΟ.

Κρίνοντας από αυτά που έχω δει από τους 2002ρους στας Ευρώπας (Bellegarde - το τούρκικο U16 φέτος - Φιλίας) κάπου στο 5-12 είμαστε.

Αλλά είναι όλοι μαζεμένοι οι καλοί παίκτηδες στο 2-3. Πχ ο Γιώτης που είναι σούπερ εδώ δύσκολα θα είναι το καλοκαίρι στην δωδεκάδα.
polykos
Πείτε του τύπου με την κάμερα να δείχνει που και που τον χρόνο!!!!
Gkos
QUOTE (BasketZilla @ Jun 21 2018, 19:30 ) *
Αλλά είναι όλοι μαζεμένοι οι καλοί παίκτηδες στο 2-3. Πχ ο Γιώτης που είναι σούπερ εδώ δύσκολα θα είναι το καλοκαίρι στην δωδεκάδα.



Άστον τον Γιώτη μωρέ ,όποιον😮 αναφέρεις στα κείμενα σου είτε τραυματίζεται είτε καθαρίζει παγκο 😂😂😂

Τεράστια νίκη του λαβωμένου Παναθηναικού,με την υποστήριξη της Θ13 !
Ενιωσα λίγο τα νιάτα μου!
Κατά τα αλλα δεν είναι γήπεδο για τελική φάση αυτό.
Ότι δεν έχει air cond είναι το λιγότερο.
Snitch1
QUOTE (mlprds @ Jun 21 2018, 17:31 ) *
Kαμια σχέση η δυναμική των φετινών ομάδων του "πανελληνιου" παίδων με την περσινή, τελικά είχαν δίκαιο αυτοί που λέγανε ότι η φουρνιά των 2001 είναι από τις καλύτερες των τελευταίων χρονων και των 2002 από τις χειρότερες (πάντα υπάρχουν εξαιρέσει).
Μονο ο Προμηθέας είναι πάνω κάτω τα ίδια με πέρυσι, κατά τα αλλα οι φετινοί εκπρόσωποι καμια σχέση με τους περσινούς ΠΑΟΚ - Δέκα, Ίκαρος - Πανιώνιος και ειδικά Δούκας - ΠΑΟ (άντε και ο Φετινός Πανιώνος να πλησιάζει κάπως τον Ίκαρο και για auto είναι και το φαβορί).

Διαφωνώ μαζί σου.Από την περυσινή εθνική παμπαίδων ειναι στο πρωτάθλημα μονο τρείς!Καφέζας(που επαιξε ελάχιστα),Παπασάββογλου Αναγνώστης(κι αυτός ελάχιστα) και Μαντζούκας.Λείπουν Κολοβέρος,Σπύρογλου,Καραμανλής,Νικολαίιδη
,Καλόγηρος,Τσάμης,Πράπας,Κωστόπουλος,Φίλιο
,Φιλίππου,Περρής.Βάλε και τον Βησσαρίου που ήταν πέρυςι τραυματίας και βγάλε συμπέρασμα.Στα γκαρντ πολύ καλύτεροι απο τους 2001.Το ίδιο και στα τριάρια συνολικά.Χωλαίνουν λίγο στους ψηλούς που και οι 2001 δεν είχαν κανένα φοβερό πεντάρι.Ξανακοίτα το.
BasketZilla
QUOTE(Gkos @ Jun 21 2018, 20:11 ) *
Άστον τον Γιώτη μωρέ ,όποιον😮 αναφέρεις στα κείμενα σου είτε τραυματίζεται είτε καθαρίζει παγκο 😂😂😂

Τεράστια νίκη του λαβωμένου Παναθηναικού,με την υποστήριξη της Θ13 !
Ενιωσα λίγο τα νιάτα μου!
Κατά τα αλλα δεν είναι γήπεδο για τελική φάση αυτό.
Ότι δεν έχει air cond είναι το λιγότερο.



Την Παρασκευη συζητουσα με εναν φιλο που μπορει να κρυβεται ο Σωρρας smiley.gif
Snitch1
QUOTE (Gkos @ Jun 21 2018, 20:11 ) *
Άστον τον Γιώτη μωρέ ,όποιον😮 αναφέρεις στα κείμενα σου είτε τραυματίζεται είτε καθαρίζει παγκο 😂😂😂

Τεράστια νίκη του λαβωμένου Παναθηναικού,με την υποστήριξη της Θ13 !
Ενιωσα λίγο τα νιάτα μου!
Κατά τα αλλα δεν είναι γήπεδο για τελική φάση αυτό.
Ότι δεν έχει air cond είναι το λιγότερο.
Έχει όμως ανοικτή την πόρτα στην οποία εχουν βάλει μπροστά την εστία του χάντμπολ!!!ασύλληπτο!
polykos
QUOTE(Snitch1 @ Jun 21 2018, 20:35 ) *
Έχει όμως ανοικτή την πόρτα στην οποία εχουν βάλει μπροστά την εστία του χάντμπολ!!!ασύλληπτο!

Για να μη μπαίνουν κουνούπια
polykos
Αντε οι ανταποκριτές, να γράψουν κάτι δεν είναι ντροπή.

Νίκη μεταλλίου (υγεία να υπάρχει και θα βγεί και το χρώμα) έκανε ο Πανιώνιος, με εμφατική νίκη επι του ΕΥΟΣΜΟΥ - ΔΟΞΑ ΕΛΠ.
Snitch1
QUOTE (polykos @ Jun 22 2018, 19:04 ) *
Αντε οι ανταποκριτές, να γράψουν κάτι δεν είναι ντροπή.

Νίκη μεταλλίου (υγεία να υπάρχει και θα βγεί και το χρώμα) έκανε ο Πανιώνιος, με εμφατική νίκη επι του ΕΥΟΣΜΟΥ - ΔΟΞΑ ΕΛΠ.

Θα μιλήσουν οι φανέλλες τελικά.
fairbasket
QUOTE (Snitch1 @ Jun 22 2018, 19:22 ) *
Θα μιλήσουν οι φανέλλες τελικά.

Ντέρμπυ τίτλου την Κυριακή, νομίζω το ενδιάμεσο δεν μας ενδιαφέρει. Δυστυχώς οι Δέκα δεν άξιζαν ούτε το 5! Μου είναι ακατανόητο πως έχασε έτσι εύκολα. Δυστυχώς οι πάγκοι είναι για κλάματα.
Gkos
QUOTE (polykos @ Jun 21 2018, 21:03 ) *
Για να μη μπαίνουν κουνούπια



😂😂😂😂

QUOTE (BasketZilla @ Jun 21 2018, 20:33 ) *
Την Παρασκευη συζητουσα με εναν φιλο που μπορει να κρυβεται ο Σωρρας smiley.gif



smiley.gif

QUOTE (polykos @ Jun 22 2018, 19:04 ) *
Αντε οι ανταποκριτές, να γράψουν κάτι δεν είναι ντροπή.


Δεν ήμουνα σήμερα γήπεδο.
Ανωτέρα βια.

Εγω σε περιμένω αυριο.
Αμα έρθεις πάρε τηλ ή χτύπα συνθηματικά την πόρτα.



QUOTE (Gkos @ Jun 13 2018, 12:10 ) *
Βλέπω να παίρνει κανάς Πανιωνιος το πανελλήνιο και να γελάμε.
Ή να κλαίμε.
Έστω.



QUOTE (fairbasket @ Jun 22 2018, 21:53 ) *
Ντέρμπυ τίτλου την Κυριακή, νομίζω το ενδιάμεσο δεν μας ενδιαφέρει. Δυστυχώς οι Δέκα δεν άξιζαν ούτε το 5! Μου είναι ακατανόητο πως έχασε έτσι εύκολα.


Και μένα,ψέματα να πω;


polykos
QUOTE(fairbasket @ Jun 22 2018, 21:53 ) *
Ντέρμπυ τίτλου την Κυριακή, νομίζω το ενδιάμεσο δεν μας ενδιαφέρει.

δεν ισχύει η φράση.
Το ΔΕΚΑ κυνηγάει το μετάλλιο, λογικό. Μόνο με νίκη αύριο το καταφέρνει. Σε αυτή την περίπτωση δεν θα υπάρχει ντέρμπυ γιατί ο ΠΑΟ θα θέλει με πολλούς πόντους νίκη, πράγμα δύσκολο με την εικόνα των ομάδων.
Αν χάσει το ΔΕΚΑ θα θέλει νίκη με Προμηθέα την κυριακή και τίτλος θα κριθεί όντως σε ντερμπι Πγσσ-παο.
Αρα το ¨ενδιάμεσο" ενδιαφέρει όλους τους εμπλεκόμενους, αλλά και τους απλούς φιλάθλους (σικ)
Gkos
ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ ΡΕ ;
polykos
QUOTE(Gkos @ Jun 23 2018, 00:41 ) *
ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ ΡΕ ;

μπα........
εχω αναλάβει τις ψησταριές για την κυριακή
Hip
Εγω να θυμησω πως ειχα πει πως η ομαδα που απεκλεισε το φαβορι, γινεται αυτοδικαιως φαβορι (τον Ολυμπιακο δλδ)
Αυτο που δεν μ αρεσει ειναι πως τον τιτλο δεν θα τον παρει η καλυτερη ομαδα, αλλα η λιγοτερο μετρια. Αντε να πω πως θα το παρει η φανελα (λογικα οχι η πρασινη, η αλλη)
Αν δεν ηταν παιδικο, που απο μερα σε μερα μπορεις να δεις αλλη ομαδα να φοραει την ιδια φανελα, θα ελεγα πως δεν θα φτασουμε Κυριακη να περιμενουμε τον τιτλουχο. Εδω σημερα η ομαδα που στο πρωτο ημιχρονο εβαλε 21, στην τεταρτη περιοδο εβαλε 30. Τι να λεμε; βλεπω ΔΕΚΑ αυριο και Προμηθεα την Κυριακη. Αλλα αν υπηρχε στοιχημα δεν θα το επαιζα.
Για την ωρα η πιο solid αμυντικα ομαδα φανταζει το φαβορι. Δεν πιστευω πως μπορει πλεον ευκολα να χασει παιχνιδι. Και αν κερδισει αυριο η ΔΕΚΑ θα τελειωσει η πρωτη θεση ετσι κι αλλιως λογο διαφορων.
Gkos
Γενικώς παρατηρώ ότι δεν είναι μεγάλη η συμμετοχή σας στο εν λόγω τόπικ,σε αντίθεση με αυτό των μεταγραφών που γνωρίζει δόξες.

Ότι το επίπεδο δεν θα είναι ιδιαίτερα υψηλό νομίζω όποιος ασχολείται (έστω και επιδερμικά) το περίμενε.
Αρκεί μια ματιά στα ρόστερ,πόσοι είναι εδώ, και πόσοι λείπουν.
Δεν έχει κάποια ομάδα μαζεμένους διεθνείς...

Μέχρι τώρα ο Προμηθέας έχει απογοητεύσει,ενώ η ΔΕΚΑ που στα δυο πρώτα ματς άφησε καλές εντυπώσεις ,κατέρρευσε σαν χάρτινος πύργος στο πρώτο τέστ.
Ευχάριστη έκπληξη ο Πανιώνιος,και μετά ο Παναθηναικός που πέτυχε τεράστια νικη την Πέμπτη.
Θα αντέξει στα back to back το ΣΚ;
Θα δείξει.
Όπως είχαμε πει και με storm2 ,το χρυσό θα κριθεί την Κυριακή,με Πανιώνιο να φαίνεται να έχει ξεκάθαρο προβαδισμα,αφου θα είναι και ξεκούραστος.

Τα παιδιά βγήκανε σήμερα βόλτα στην κεντρική πλατεία της πόλης να χαλαρώσουν πριν την "τελική μάχη"!

Υ.γ.Έχουμε και την μάχη του 1ου σκόρερ με Μαντζούκα να έχει 82 πόντους και Γιώτη να ακολουθεί με 78!
Φαβορι ο ψηλος του Προμηθέα που έχει και πιο βατά ματσάκια.

Υ.γ.2.
Μου έχει κάνει πολύ αρνητική εντύπωση η κάλυψη των αγώνων μεσω του σαιτ της ΕΟΚ.
Καμιά σχέση με άλλες διοργανώσεις.
Πολυ φτωχά κείμενα.
Μια γραμμή δηλώσεων.
Ουτε φοιτητής σε ΙΕΚ να τα γράφει . . .

Gkos
Κωνσταντινίδου τράβα ρίξε ένα σφουγγάρισμα στο σπιτάκι σου .
Αιντε.

Ανάπαυλα στο Αγρίνιο με την ΔΕΚΑ να προηγείται με 47-31 .
Χτες σούταρε με 17% (4/23 ) από τα 6,75 σημερα εχει 55% με 10/18 ,την ώρα που οι πράσινοι εχουν 11/20 βολές.
Μετα από ενα πολυ κακό ξεκινημα των φιλοξενουμενων που βρεθηκαν πισω με 16π αν θυμαμαι καλά, βρήκαν τις λύσεις και το σωστό σχήμα και καταφεραν να πλησιασουν στους 6-7 μα συνεχόμενα τρίποντα των Σαλονικιών και η παρατεταμένη αστοχια από την γραμμή της φιλανθρωπίας φέρανε την διαφορά στους 16 .
Παπασαβόγλου Αναγνώστης εχει 3 φαουλ από το 8' μα ο Χατζηβρέττας επιμένει να τον κρατάει στο παρκέ και να κάνει την ζημιά ,ενώ στην άμυνα έχει κάνει 5-6 φορές το 4ο φάουλ μα η ξανθιά σκεφτόταν το κομμωτήριο και δεν το πρόσεξε.

Υ.γ.
Μεγάλες στιγμές έζησε το κλειστό  ,όταν  έκανε την εμφάνιση του ο Κωνσταντινος Απόστολος και γνώρισε την αποθέωση σε τρίλεπτο standing ovation.
Snitch1
QUOTE (polykos @ Jun 21 2018, 21:03 ) *
Για να μη μπαίνουν κουνούπια

Είπες την ατάκα του καλοκαιριού!!!🎯🎯🎯🎯
Gkos
Νίκη με 73-64 για την ΔΕΚΑ και ο Πανιώνιος κοντά σε τίτλο.

Αν αυριο ο ΠΑΟ νικήσει Πανιώνιο και ο Προμηθέας νικησει ΔΕΚΑ ,έχουμε πρωταθλητη Παναθηναικό στην ισοβαθμια και τριτο Προμηθεα.

Αν η ΔΕΚΑ νικησει Προμηθεα και ο ΠΑΟ τον Πανιώνιο τότε έχουμε τριπλή ισοβαθμια και θα μετρησουν οι διαφορες.
Ο ΠΑΟ θα θέλει νίκη με 16π τουλαχιστον, ώστε να πάει στο +7 και να αφησει και Πανιώνιο στο +7 !
Το κακό για τους πράσινους ειναι πως παίζουν πριν το ΔΕΚΑ-Προμηθέας.
Είπαμε εξαρχης, και το πρόγραμμα για Πανιώνιο ήταν. . .


Υ.γ. Για το ιατρειο δεν γράφω τίποτα,μην με χάσετε για κανά μήνα από το φόρουμ
Hip
QUOTE (Gkos @ Jun 23 2018, 19:07 ) *
Κωνσταντινίδου τράβα ρίξε ένα σφουγγάρισμα στο σπιτάκι σου .
Αιντε.

Ανάπαυλα στο Αγρίνιο με την ΔΕΚΑ να προηγείται με 47-31 .
Χτες σούταρε με 17% (4/23 ) από τα 6,75 σημερα εχει 55% με 10/18 ,την ώρα που οι πράσινοι εχουν 11/20 βολές.
Μετα από ενα πολυ κακό ξεκινημα των φιλοξενουμενων που βρεθηκαν πισω με 16π αν θυμαμαι καλά, βρήκαν τις λύσεις και το σωστό σχήμα και καταφεραν να πλησιασουν στους 6-7 μα συνεχόμενα τρίποντα των Σαλονικιών και η παρατεταμένη αστοχια από την γραμμή της φιλανθρωπίας φέρανε την διαφορά στους 16 .
Παπασαβόγλου Αναγνώστης εχει 3 φαουλ από το 8' μα ο Χατζηβρέττας επιμένει να τον κρατάει στο παρκέ και να κάνει την ζημιά ,ενώ στην άμυνα έχει κάνει 5-6 φορές το 4ο φάουλ μα η ξανθιά σκεφτόταν το κομμωτήριο και δεν το πρόσεξε.

Υ.γ.
Μεγάλες στιγμές έζησε το κλειστό  ,όταν  έκανε την εμφάνιση του ο Κωνσταντινος Απόστολος και γνώρισε την αποθέωση σε τρίλεπτο standing ovation.

Ενταξει, περα απο βολες, τριποντα και Κωνσταντινιδου, κερδισε η καλυτερη ομαδα μεσα στο γηπεδο.
Εχουμε τωρα τα εξης δεδομενα, Αν κερδισει εστω και με ενα αυριο ο Πανιωνιος ειναι ο Πρωταθλητης. Αμα χασει ο Ευοσμος απο Προμηθεα, ο Παναθηναικος με νικη εστω και με ενα ποντο ειναι ο Πρωταθλητης. Αν κερδισει Ο Ευοσμος τον Προμηθεα ο Παναθηναικος θελει νικη με 17 για να παρει το πρωταθλημα (δυσκολο). Για δευτερο-τριτες θεσεις υπαρχουν αναλογα σεναρια. Εγω επιμενω στην προβλεψη που εκανα. Σημερα εβλεπα ΔΕΚΑ, και κερδισε. Αυριο βλεπω Προμηθεα και Πανιωνιο.
Πρωτη θεση Πανιωνιος δλδ και μετα κατα τις 15,00 θα ξερουμε τα αλλα μεταλλια. Τολμω να πω πως ο Προμηθεας ειναι για μενα ο πιθανοτερος δευτερος και αυτο λογο προγραμματος (δυσκολο να αντεξει ο Ευοσμος 3 ντερμπυ στην σειρα)
Gkos
Διαφωνω αδερφε.
Falcon
QUOTE (Gkos @ Jun 23 2018, 20:54 ) *
Διαφωνω αδερφε.

Σε τι? Γιατί?
Gkos
QUOTE (Hip @ Jun 23 2018, 20:13 ) *
Ενταξει, περα απο βολες, τριποντα και Κωνσταντινιδου, κερδισε η καλυτερη ομαδα μεσα στο γηπεδο.


Από που και ως που η καλύτερη ομάδα ;
Ακόμα και λαβωμένος(με Κοντουδη μέσα 25π θα είχε έρθει το ματς αλλά άλλη συζήτηση αυτή),ακόμα και σε κακή μέρα ,ο Παναθηναικός θα την είχε κερδίσει την ΔΕΚΑ,αν η διαιτησία είχε σταθεί στο ύψος των περιστασεων.
Θες να αρχίσω να αναφέρω φάσεις;
Ενδεικτικά στο β ημ:
*Στην Γ περίοδο ο ΠΑΟ έχει μπει πολύ δυνατά και έχει μειώσει στους 5 πόντους και έχει το μομέντουμ.
ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ βηματα η ΔΕΚΑ, που δεν σφυρίζονται,Καλιανώτης αντιδράει (κακώς), τεχνική ποινή και 4ο φάουλ και έξω.
Ξαναμπηκε αρχές Δ περιόδου.
Αυτη η τεχνική(εκτός του ότι διέκοψε τον ρυθμό του ΠΑΟ) αφησε τόση ώρα εξω το παιδι που άλλο παίκτη εκει ο ΠΑΟ δεν εχει.Τουλαχιστον 8 πόντους ζημιά για Παναθηναικό.
*Απομένουν 3" για την λήξη της περιόδου και ο Αναγνώστης χρεώνεται το 4ο (14ο ήταν αλλά whatever) του φαουλ.
Νιώσανε τύψεις οι ρεφ που τόλμησαν να χρεώσουν φάουλ το παιδι, οπότε στην διεκδίκηση του ριμπάουντ μετά από την χαμενη βολη,δινουν φάουλ/βολες σε νεκρό χρόνο στην ΔΕΚΑ.
Η διαφορά ήταν στους 8 τότε.
*Αρχές Δ περιόδου,61-53 ,ο Αναγνώστης κάνει ντραιβ και με το δεξί χέρι απωθει Καβουρα.Μπροστά μας έγινε.
Φυσικα αμυντικό φάουλ.
Φυσικά.
*Λιγο πιο μετά ο Αριστείδης (που έχει επίσης 4 φάουλ) κατεβαζει παίκτη του ΠΑΟ(δεν θυμαμαι ποιον) .
Φαουλ και βολές.
Αλλά δεν βγαίνει έξω.
Ο Βασιλειου λέει το φάουλ ,η ξανθιά οπτασία.
Γελούσε ο κόσμος.
Αν μπορούσε θα το έδινε και στον Χατζηβρέττα.
Τι παραπάνω να πω;
Για την ιστορια κανένα από τα δυο αδερφια δεν έφτασε τα 5 ατομικά.
Τέτοια ασυλία ουτε με Λεμπρόν δεν έχω δει.
Βήματα δεν τους δίνανε ,φάουλ εις βάρος δεν τους δίνανε ,κομπλέ.
Καλοι παίκτες,μα απίστευτη ασυλία.
Ακόμα και έτσι ,θα μπορούσε να νικησει ο ΠΑΟ,όταν το εφτασε στους 4 αν θυμαμαι καλά και εχασε δυο καλές επιθέσεις.
Αυτά.
Δεν υπάρχει χρόνος για δάκρυα ,σε λιγότερο από 12 ώρες ειναι οι αγώνες.
Πάμε να μαζέψουμε βαλίτσα.
Εγω πιστευω θα νικήσουν ΠΑΟ και Προμηθεας.
Πάντως.
Καληνυχτες.

QUOTE (Falcon @ Jun 23 2018, 21:02 ) *
Σε τι? Γιατί?


Σε αυτά που έγραψα.
gspara
QUOTE
Προστέθηκε ο κανονισμός 14 ως εξής:
Κανονισμός 14: • Δεν επιτρέπονται οι δημοσιεύσεις σχολίων επί διαιτητικών αποφάσεων ή για τη διαιτησία γενικότερα, με τρόπο που ερμηνεύεται ότι υποδηλώνουν εύνοια ή αδικία, ότι υποθάλπουν καταστάσεις που ενδεχομένως προκαλέσουν οπαδική κόντρα, προσωπική αντιπαράθεση ή γενικότερη σύγκρουση, που απαξιώνουν πρόσωπα, καταστάσεις και τον θεσμό της διαιτησίας.
Δεν επιτρέπονται δημοσιεύσεις με αντικείμενο τη μεταφορά θέσεων ή ανακοινώσεων επίσημων παραγόντων (ανακοινώσεις ομάδων, ανακοινώσεις παραγόντων, δημοσιεύσεις σε social media κ.ά.), που αφορούν σε διαιτητικές αποφάσεις ή στη διαιτησία γενικότερα.
Δεν επιτρέπονται οι αναδημοσιεύσεις άρθρων ή παραπομπές συνδέσμων από εξωτερικές πηγές με υλικό (άρθρα, φωτογραφίες, οπτικό υλικό, οπαδικά μπλογκ κ.ά.) ή αναφορές σε αυτά, που αναφέρονται σε διαιτητικές αποφάσεις ή παίρνουν θέση επί αυτών, με ύφος σχετικό με αυτό που περιγράφεται στις ανωτέρω παραγράφους.
Οι δημοσιεύσεις δε θα διαγράφονται στις περιπτώσεις που κρίνεται ότι δεν αντιτίθενται στους κανονισμούς. Ο σχολιασμός για τις περιπτώσεις διαιτητικών αποφάσεων που παρουσιάζουν ενδιαφέρον για συζήτηση (απορία για μια απόφαση, κατανόηση κανονισμών, διευκρινίσεις κ.ά.) και δεν αντιτίθενται στους κανονισμούς, μπορεί να γίνεται μόνο στα σχετικά Θέματα που έχουν ανοίξει σχετικά.


Οποιαδήποτε αναφορα σε διαιτησια από δω και περα θα τιμωρείται συμφωνα με τον τελευταιο κανονισμο.

Υπαρχει και αναλογο τοπικ ενημερωσης
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...=20636&st=0
storm2
Απο την αρχη ειχαμε προβλεψει με τον gkos οτι ο τιτλος θα κριθει την Κυριακη. rolleyes.gif
Για ην τελευταια αγωνιστικη θα εβλεπα νικη του ΠΑΟ επι του Ιστορικου παρα την σημαντικη ελλειψη του βασικου και το περιορισμενο ροστερ των Πρασινων...

Ο πρωταθλητης ειναι αλλο καπελο - θα πρεπει να τρεξουν σεναρια και διαφορες στα σκορ.. Κοντος ψαλμος... καλη επιτυχια στους 3 διεκδικητες!
Gkos
Με φιμώνουν 😂😂
Ισχυει και στα παιδικα ; 😐

 
QUOTE (storm2 @ Jun 23 2018, 23:38 ) *
Απο την αρχη ειχαμε προβλεψει με τον gkos οτι ο τιτλος θα κριθει την Κυριακη.   rolleyes.gif

Εκκλησία κλέψαμε,ντάξει.

 
QUOTE (storm2 @ Jun 23 2018, 23:38 ) *
Για ην τελευταια αγωνιστικη θα εβλεπα νικη του ΠΑΟ επι του Ιστορικου παρα την σημαντικη ελλειψη του βασικου και το περιορισμενο ροστερ  των Πρασινων... 

Κοίτα σε συγκριση με άλλες ομάδες ,το βλέπω πιο βαθύ το ρόστερ του ΠΑΟ να πω.
Τώρα αυριο και γω ΠΑΟ λέω αν και όλα δείχνουν Πανιώνιο.
Πολύ πολύ πιο ξεκούραστος αφου το μεσημερι έκανε ευρύ ροτέισον.
Θα δούμε.

 
QUOTE (storm2 @ Jun 23 2018, 23:38 ) *
  καλη επιτυχια στους 3 διεκδικητες!


Δυο είναι.
Και τριπλή να γίνει,η ΔΕΚΑ έχει αρνητικό συντελεστή,δεν μπορεί να πάρει χρυσό.
Αν αναφερεσαι στα μετάλλια,είναι τεσσερις.
Hip
QUOTE (Gkos @ Jun 23 2018, 20:54 ) *
Διαφωνω αδερφε.

Αμα συμφωνουσαμε ολοι για ολα, θα ηταν ενας βαρετος κοσμος.
Για διαιτητες δεν μιλαω, παρα μονο για να πω κατι καλο. Για τα κακα υπαρχουν πολλοι προθυμοι. Αντε το πολυ να το παρω λιγο στην πλακα. Οπως παντα λεω, η διαιτησια ειναι ενα φυσικο φαινομενο. Οταν βρεχει, καλα ειναι να εχεις φροντισει να κρατας μια ομπρελα. Και ξερω πως καποιοι εχουν και ομπρελες και αδιαβροχα και δεν αναφερομαι στον Αριωνα Ξανθης βεβαια.
Τωρα για αυριο the time will show the wiser. Και να ξερεις, εγω δεν ειμαι Πανιωνιος, ΠΑΣ Γιαννενα ειμαι στο ποδοσφαιρο και μπασκετικα με οποιον παιζει πιο κοντα στα γουστα μου. blove.gif
Οποτε οτι λεω δεν ειναι αυτο που ευχομαι, αλλα αυτο που πιστευω πως θα γινει με μπασκετικα κριτηρια. Το πολυ πολυ να πεσω εξω. Ετσι κι αλλιως στο στοιχημα δεν το επαιξα, οποτε ουτε να χασω εχω ουτε να κερδισω.
Ο καλυτερος λοιπον και ο πιο "στεγνος" ας κερδισει. Για την ωρα δεν βλεπω πως καποιος εχει σπρωχτει ή αδικηθει ιδιαιτερα.
Στα δικα μου ματια, ο καλυτερος ή ο τυχεροτερος εχει κερδισει σε ολα τα παιχνιδια.
Ελπιζω το ιδιο να γινει και στα αυριανα. smiley.gif
Gkos
Let it be . . .
polykos
Τι ζώνη να φορέσω??
Δερμάτινη ή δερματίνη??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.