Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μπασκετοπεριοχές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3
dizzy_fingers
Δε θυμάμαι κάποια εκκλησία (χωρίς να αποκλείω όντως να υπάρχει) αλλά τώρα που το έψαξα στο google maps είναι πιο κοντά στο σταθμό Περισσού παρά των Πατησίων.
gallistis
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 21 2009, 12:16 ) *
Δε θυμάμαι κάποια εκκλησία (χωρίς να αποκλείω όντως να υπάρχει) αλλά τώρα που το έψαξα στο google maps είναι πιο κοντά στο σταθμό Περισσού παρά των Πατησίων.


αυτο που λες ειναι τα γηπεδα στο προμπονα.κοντα στο στο σταθμο του περισσου,λιγο μετα το γηπεδο της ριζουπολης.τα γηπεδα που αναφερει ο kojito ειναι στη λαμπρινη κατω απο την εκκλησια του αγιου ανδρεα(αμυκλων ειναι ο ενας δρομος).μετριο το επιπεδο,πολυ πιτσιρικαρια(12 ετων και βγαλε).τα 2 γηπεδα ειναι καλα αλλα εχουν το μειονεκτημα τα σαββατοκυριακα να μην αναβουν τα φωτα οταν νυχτωνει(αν και μια φορα ειχαμε βαλει στην εισοδο αυτοκινητο με αναμμενα τα προβολια και παιζαμε μπασκετ μεχρι της μια το πρωι ωσπου βγηκαν οι περιοικοι και απειλησαν να φερουν την αστυνομια smiley.gif
a.n.r00u *n-e*
ωραία ανοιχτά γηπεδάκια έχει και στις αθλητικες εγκαταστάσεις του γηπέδου ΡΟΥΦ δίπλα στο γκάζι...μέσα σε 1 χρόνο το έφτιαξαν φοβέρα το μέρος οχι μονο απ'εξω αλλά και το κλειστο γήπεδο είναι πολύ καλύτερο απο πέρυσι..
dizzy_fingers
Κάποιος νομίζω είχε γράψει παλαιότερα για τα ανοιχτά στο Ν.Ψυχικό, ένα του δήμου με 3 όμορφα γήπεδα (διχτάκι πάντα, φώτα, καθαρά ταρτάν). Επιβεβαιώνω τα καλά λόγια μιας και πήγα την προηγούμενη βδομάδα και πέρασα καλά. Το επίπεδο είναι καλό στη μία, κλασικά, μπασκέτα αλλά αν πας με παρέα θα βρεις να παίξεις και σε κάποια από τις υπόλοιπες μια χαρά.

Μπορεί να ξαναπάω σήμερα ή αύριο.
CAMPEON
Και η Πατρα εχει δυνατες μπασκετοπεριοχες. Ανεκαθεν ηταν δλδ!!! Σε οποια μπασκετα και αν παει καποιος(αν οχι σε ολες στις περισοτερες τουλαχιστον) υπαρχουν ωραια και δυνατα μονα και διπλα!!!!
siska_13_
Παιδια σορρυ αν ειμαι οφ τοπικ απλα θελω να κανω μια ερωτηση.Γνωριζει κανεις που ειναι το ανοιχτο του Πορφυρα?? blove.gif
kotzito
QUOTE(siska_13_ @ Sep 3 2009, 12:35 ) *
Παιδια σορρυ αν ειμαι οφ τοπικ απλα θελω να κανω μια ερωτηση.Γνωριζει κανεις που ειναι το ανοιχτο του Πορφυρα?? blove.gif

Δεν ξερω ακριβως που ειναι και δεν ειμαι 100% σιγουρος,αλλα νομιζω ειναι στην Φρεαττυδα(περιοχη μετα το Πασαλιμανι),διπλα απο την θαλασσα.
j-kidd13
QUOTE(siska_13_ @ Sep 3 2009, 12:35 ) *
Παιδια σορρυ αν ειμαι οφ τοπικ απλα θελω να κανω μια ερωτηση.Γνωριζει κανεις που ειναι το ανοιχτο του Πορφυρα?? blove.gif

Στην πειραϊκη...
siska_13_
Ευχαριστω πολυ να'στε καλα. blove.gif
streetbc
Μαγκες απο βορεια προαστια εχω παει σε ολα τα ανοιχτα γηπεδα........Μετα απο πολυετη πειρα λοιπον,σας λεω με σιγουρια πως το καλυτερο επιπεδο υπαρχει στα ανοιχτα του χαλανδριου(λεωφορος πεντελης) και μετα στο χολαργο και στο ψυχικο(ποσειδωνας νεου ψυχικου)!!!Παντως στο χαλανδριου υπαρχει πολυ καλο επιπεδο στις 2 απ τις 6μπασκετες......ενω στο χολαργο και στο ψυχικο υπαρχει ενα σχετικα καλο επιπεδο σε 3-4μπασκετες....οχι ομως σαν του χαλανδριου!!!!Αναλογα με τις μερες βεβαια........
babs
Επειδή το χω παρατήσει το σπορ και δε θυμάμαι, μπας και ξέρετε κανα γήπεδο που να χει μέχρι αργά, τουλάχιστον 11-12 βράδυ, ανοιχτούς προβολείς; Το ψάχνει παρέα συναδέλφων. Τους είπα για Βεϊκου, Γαλάτσι που χει και πάρκιν και δε θα ενοχλούν κανέναν. Άλλη πρόταση;;; Θέλουν να παίζουν 2πλο οπότε καλύτερα θα ταν να μην κρατάει τόσο κόσμο μέχρι 10 βράδυ. Thanx!
Kostavic
Παιδια καλησπέρα.
Κανένα γηπεδάκι ανοικτο στο Περιστερι ετσι με καλό κόσμο και ψηλές μπασκετες ξέρουμε;Εκτός βέβαια από αυτα που έχουν ήδη γραφτεί και δεν με βολευουν;
modernam
QUOTE(streetbc @ Oct 25 2009, 03:53 ) *
Μαγκες απο βορεια προαστια εχω παει σε ολα τα ανοιχτα γηπεδα........Μετα απο πολυετη πειρα λοιπον,σας λεω με σιγουρια πως το καλυτερο επιπεδο υπαρχει στα ανοιχτα του χαλανδριου(λεωφορος πεντελης) και μετα στο χολαργο και στο ψυχικο(ποσειδωνας νεου ψυχικου)!!!Παντως στο χαλανδριου υπαρχει πολυ καλο επιπεδο στις 2 απ τις 6μπασκετες......ενω στο χολαργο και στο ψυχικο υπαρχει ενα σχετικα καλο επιπεδο σε 3-4μπασκετες....οχι ομως σαν του χαλανδριου!!!!Αναλογα με τις μερες βεβαια........


kotzito kai jinobilli φανερωθείτε

στο χαλάνδρι παιζω και εγώ (σχεδόν πάντα στη πρώτη μπασκέτα)

έχει όντως καλό επίπεδο ... αλλά πλεον εχω βρεί καλύτερο επίπεδο στο σχολείο διπλα στο σπιτι μου

σορυ που δεν λεω που ... αλλά μαζέυονται παιδιά Α ΕΣΚΑ κλπ

το μόνο κακό είναι πως παίζουμε μόνο σαββατα 5 -8.
Ginobili
QUOTE(modernam @ Aug 27 2010, 22:04 ) *
kotzito kai jinobilli φανερωθείτε

στο χαλάνδρι παιζω και εγώ (σχεδόν πάντα στη πρώτη μπασκέτα)

έχει όντως καλό επίπεδο ... αλλά πλεον εχω βρεί καλύτερο επίπεδο στο σχολείο διπλα στο σπιτι μου

σορυ που δεν λεω που ... αλλά μαζέυονται παιδιά Α ΕΣΚΑ κλπ

το μόνο κακό είναι πως παίζουμε μόνο σαββατα 5 -8.

Φατσικά θα με ξέρεις σίγουρα....παίζω εδώ και πάρα πολλά χρόνια....ναι εκεί στη μπασκέτα που μαζεύονται οι καλοί...
sakissab
Καλησπέρα παιδιά. Στην Πάτρα δραστηριοποιούμαι. Στο Πανεπιστημιακό γυμναστήριο στην κάτω μπασκέτα δεξιά και αν είναι ανοικτό το κλειστό, μέσα. Επίσης, τις τελευταίες μέρες βρήκα καλή παρέα και στο Γυμνάσιο Ανδρέας Παπανδρέου απέναντι από τον Άγιο Αλέξιο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.