Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μπασκετοπεριοχές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Pages: 1, 2, 3
soz
έχω ενα φίλο που κατεβαίνει εκεί τα σάββατα (μαρίνα ζέας),στάνταρ θα τον ξέρεις γιατί ποτέ δεν περνάει απαρατήρητος tongue.gif

καλωσήρθες
giannhs_09
soz poion les?onoma??ilikia???face control!!!!xaxaxaxa
tous perissoterous tous 3erw apo savvata alla exw na katevw apo to kalokairi logw proponisewn sxoli ktl kai de prolavainw na katevainw..
simera elega na kateuw alla ema8a oti exoun proponiseis opi akadimies tou olimpiakou epeidi to sef einai ek8esiako kentro i kati tetoio....
opote se ligo 8a paw profiti ilia....kalo gipedaki..isixa...den exei poli kosmo...monoi mas 8a maste...
parempiptontws 8a i8ela na pw kati pou to 3exasa x8es...
8a anafer8w sta gipedakia sto trokantero...
einai poli moufa! ! ! !mazevontai ola ta skatoywnia kai tin exoune dei para poli...i plaka einai oti den 3eroune kai tsakonontai kiolas gia to dikio tous to opoio den ifistatai....
einai apla ili8ioi..... 68.gif
fisika de milaw gia olous , iparxoun kai e3ereseis alla exoume ma8ei na milame gia ti pleioyifia opote sixna peftoun 8imata oi meionotites...(kako auto...poli kako alla ti na kaneis?????)
ma8imatika einai auta...
x=Σxi/n opou n to pli8os.....
xaxaxaxaxaxa na kaoume kai ligo emeis oi epistimones
suns1-sm.gif
thrylos7
Καλώς ήρθες Γιάννη!

Εφόσον έχεις τη δυνατότητα γραφε μ' ελληνικούς χαρακτήρες...
tzepeto_pas
Στα Γιαννενα κλασικη περιοχη για μπασκετ ειναι η περιοχη της Λιμνοπουλας (ειναι και το κλειστο εκει).Μαζευει πολυ κοσμο χειμωνα-καλοκαιρι,ολων των ηλικιων και ολοι τους ειναι ενταξει παιδια!Εχει 3 γηπεδα.
Επισης καλο σημειο ειναι και στην Αρχιεπισκοπου Μακαριου (οι Παγουραδες ξερουν, οι φοιτητες μπορουν να μαθουν).Εκει εχει φτιαξει ο δημος εναν χωρο με 6-7 γηπεδακια μπασκετ.Λιγος κοσμος αλλα καλος.
Μετα ειναι τα κατα τοπους σχολεια...
Δυστηχως ειμαστε πισω ακομα σε αυτα εμεις εδω πανω... 68.gif
Gravedigger
QUOTE(giannhs_09 @ Sep 27 2007, 16:02 ) *
8a anafer8w sta gipedakia sto trokantero...
einai poli moufa! ! ! !mazevontai ola ta skatoywnia kai tin exoune dei para poli...i plaka einai oti den 3eroune kai tsakonontai kiolas gia to dikio tous to opoio den ifistatai....

Δεν πιστεύω να λες για μένα! tongue.gif Τα γηπεδάκια καλά είναι,ο κόσμος όντως μερικές φορές είναι χάλια...Εμείς ερχόμαστε γύρω στις 3 φορές την βδομάδα εκεί και παίζουμε.(Εγώ,ο B for Basketball και παρέα.)Αλλά μαζευόμαστε νωρίς,ακριβώς για να μην πετύχουμε τους ηλίθιους που αρχίζουν και έρχονται κατά τις 18:30!
giannhs_09
QUOTE(Gravedigger @ Sep 27 2007, 18:24 ) *
Δεν πιστεύω να λες για μένα! tongue.gif Τα γηπεδάκια καλά είναι,ο κόσμος όντως μερικές φορές είναι χάλια...Εμείς ερχόμαστε γύρω στις 3 φορές την βδομάδα εκεί και παίζουμε.(Εγώ,ο B for Basketball και παρέα.)Αλλά μαζευόμαστε νωρίς,ακριβώς για να μην πετύχουμε τους ηλίθιους που αρχίζουν και έρχονται κατά τις 18:30!

Αρα δεν συμπεριλαμβάνεσαι και συ μέσα σ'αυτούς... tongue.gif !!χαχα!τι ώρα πηγαίνετε εσείς?ποιες μέρες????
άμα είναι να κανονίσουμε να πάμε καμμιά μέρα άμα δεν έχω προπονηση...
Α!και ελπίζω να καταλαβαίνεις για ποιους μιλάω στο τροκαντερό...δεν αναφέρομαι σε μπασκετοφιλους αλλά σε μπασκετοσπασοαρχ... σορρυ για την υβρις...
Gravedigger
QUOTE(giannhs_09 @ Sep 28 2007, 16:50 ) *
Αρα δεν συμπεριλαμβάνεσαι και συ μέσα σ'αυτούς... tongue.gif !!χαχα!τι ώρα πηγαίνετε εσείς?ποιες μέρες????
άμα είναι να κανονίσουμε να πάμε καμμιά μέρα άμα δεν έχω προπονηση...
Α!και ελπίζω να καταλαβαίνεις για ποιους μιλάω στο τροκαντερό...δεν αναφέρομαι σε μπασκετοφιλους αλλά σε μπασκετοσπασοαρχ... σορρυ για την υβρις...

Κατά τις 4 πηγαίνουμε.Έχει ήλιο βέβαια αλλά τουλάχιστον παίζουμε με την ησυχία μας.Δεν έχουμε σταθερές μέρες,όταν μπορούμε πάμε!Ναι,να κανονίσουμε!Και κατάλαβα ποιους εννοείς...είναι μερικοί....αλλά παντού υπάρχουν τέτοιοι τι να κάνεις...
basketman
Γεια σας κι απο μενα
λοιπον
στα ΔΠ γηπεδα για μπασκετ
ειναι αυτα σταΕΑκ του Αιγαλεω αρκετα καλοι παικτες αυτοι την εποχη μαζευονται ολων των ηλικιων
αλλα χαλιααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!! γηπεδο το τερεν απο τσιμεντο το οποιο το εχουν βαψει.Εχει χαλασει και η μια μπασκετα και ακομα να την φτιαξουν(εχουν βγαλει το στεφανι και πρεπει να βαλουν αλλο)απο τον Ιουλιο και ακομα,καλα ειναι ντροπη τους παντως και για το τερεν που ειναι ετσι απο τοτε που το κατασκευασαν αλλα και για την μπασκετα.
Υστερα ειναι στο Χαιδαρι στο Κεβοπ Διπλα απο το κλειστο μαζευεται κοσμος μετριο επιπεδο,αλλα παιζουν ολοι δυνατα και το ευχαριστιεσαι αν σου αρεσει το psysical game
και το αλλο της Αμιλλας στο Μπουρναζι οπως κατεβαινεις την Κωνσταντινουπολεως(απο θηβων) Στην πρωτη διασταθρωση με φαναρι λοξος αριστερα.
Επισης καλο γηπεδο ειναι πανω στην θηβων και κςνσταντινουπολεως(της Προνειας)αλλα κανουν προπονησης οι μικροι του Περιστεριου και δεν το βρισκεις αδειο το χειμωνα.
Στο τροκαντερο οντως μαζευει περιεργο κοσμο αλλα τα χειροτερα ειναι τα γηπεδα και το τερεν αλλα και οι μπασκετες χαμηλες και απο τις ποιο χαλια που εχω συναντησει
Αυτα ! icon_wave.gif
dizzy_fingers
Ναι, ειδικά το καλοκαίρι το τερέν κάτω στο Τροκαντερό είναι πολύ γλυστερό.

Οι μπασκέτες πάντως δεν είναι όλες κοντές. Έχει για όλα τα γούστα! biggrin.gif
Είχε τουλάχιστον όταν πήγαινα πριν 2 χρόνια...
giannhs_09
Φιλε basketman στο τροκαντερο δεν ειναι κα8ολου χαμηλες οι μπασκετες....εκτος αν εννοεις τη μια και μοναδικη που ειναι για τα παιδακια...τωρα για το εδαφος στο τροκαντερο πιστευα οτι μια χαρα ειναι...
τωρα τι να σας πω...my opinion..
Gravedigger εχω εξεταστικη κατσε να τελειωσει και 8α κανονισουμε...
suns1-sm.gif
B for Basketball
QUOTE(giannhs_09 @ Sep 29 2007, 14:11 ) *
Φιλε basketman στο τροκαντερο δεν ειναι κα8ολου χαμηλες οι μπασκετες....εκτος αν εννοεις τη μια και μοναδικη που ειναι για τα παιδακια...τωρα για το εδαφος στο τροκαντερο πιστευα οτι μια χαρα ειναι...
τωρα τι να σας πω...my opinion..
Gravedigger εχω εξεταστικη κατσε να τελειωσει και 8α κανονισουμε...
suns1-sm.gif

απαντω για χαρη του gravedigger...
και εμεις εχουμε εξεταστικη...
ποιος χεστηκε ομως? blech.gif
και να ξερεις...θα με αντιμετωπισεις!!!
Ηθε να νικησει ο καλυτερος...(εγω)! tongue.gif

οσο για τερεν στο τροκαντερο ναι οντως γλιστραει λιγο...!!!

που να βλεπατε την παραλιγο ( γαμωτο) σαβουρα που πηγε να φαει ο gravedigger!! banana.gif
giannhs_09
QUOTE(B for Basketball @ Sep 29 2007, 17:48 ) *
απαντω για χαρη του gravedigger...
και εμεις εχουμε εξεταστικη...
ποιος χεστηκε ομως? blech.gif
και να ξερεις...θα με αντιμετωπισεις!!!
Ηθε να νικησει ο καλυτερος...(εγω)! tongue.gif

οσο για τερεν στο τροκαντερο ναι οντως γλιστραει λιγο...!!!

που να βλεπατε την παραλιγο ( γαμωτο) σαβουρα που πηγε να φαει ο gravedigger!! banana.gif

Οχι "Ηθε να νικησει ο καλυτερος" "Ηθε να νικησω εγω" να μου πεις το ιδιο ειναι αλλα δε πειραζει....
ρε συ εχω 0/3 στην εξεταστικη απο τα οποια στα 2 δεν πιγα και στο 3 εγραψα μοναδουλα(μπορει και πιο κατω)! tongue.gif 2 νοεμβριου τελειωνω και την επαναληπτικη οποτε θα σου ειμαι διαθεσιμος... biggrin.gif
suns1-sm.gif
morfi
QUOTE(basketman @ Sep 28 2007, 21:12 ) *
ειναι αυτα σταΕΑκ του Αιγαλεω αρκετα καλοι παικτες αυτοι την εποχη μαζευονται ολων των ηλικιων
αλλα χαλιααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!! γηπεδο το τερεν απο τσιμεντο το οποιο το εχουν βαψει.Εχει χαλασει και η μια μπασκετα και ακομα να την φτιαξουν(εχουν βγαλει το στεφανι και πρεπει να βαλουν αλλο)απο τον Ιουλιο και ακομα,καλα ειναι ντροπη τους παντως και για το τερεν που ειναι ετσι απο τοτε που το κατασκευασαν αλλα και για την μπασκετα.

To τερέν είναι μια χαρά. Τόσα χρόνια παίζουμε εκεί χαλαρά και ποτέ δεν άκουσα κάποιον να παραπονιέται για αυτό.

Και για τη μπασκέτα... δεν είναι ωραίο που ακόμα δεν την έχουν φτιάξει αλλά αν σε ενοχλεί τόσο πολύ έχει άλλες τρεις.

QUOTE(giannhs_09 @ Sep 29 2007, 20:36 ) *
Οχι "Ηθε να νικησει ο καλυτερος" "Ηθε να νικησω εγω" να μου πεις το ιδιο ειναι αλλα δε πειραζει....
ρε συ εχω 0/3 στην εξεταστικη απο τα οποια στα 2 δεν πιγα και στο 3 εγραψα μοναδουλα(μπορει και πιο κατω)! tongue.gif 2 νοεμβριου τελειωνω και την επαναληπτικη οποτε θα σου ειμαι διαθεσιμος... biggrin.gif
suns1-sm.gif

Aν σου πω πόσο μας ένοιαζε...
Dimitris_OCFP
Στους Αμπελοκηπους πισω απο το γηπεδο της τοπικης ομαδας της περιοχης (ΠΑΟ 1908) στα γηπεδα μαζευονται καποιες φορες αξιολογοι παιχτες.Οι περισσοτεροι ειναι μετριοι(κυριως απο τους συνδεσμους του βαζελου) αλλα εχω πετυχει και ορισμενους πολυ καλους..
remali
Πολύ καλά γηπεδάκια με αρκετά καλούς παίχτες έχει στο Χαλανδρίου στο Χαλάνδρι (προφανώς).. Μαζεύεται αρκετός κόσμος (ιδίως το καλοκαίρι), και ψιλοξέρονται οπότε εαν θελει κανείς μπάσκετ επιπέδου wos_sport4.gif wos_sport4.gif εκεί θα το βρει
parkeroni9
paidia ston byrona exei ena apo ta kalhtera anoixta agia triada sto alsos !!! apisteyto tartan./. kai mazeyei polu kalous pextes !! paizei g ethnikh a2 kai alla paixtakia apo topikes omades !! kai krataei kai mexri arga ta fota!!!!! 41.gif
babs
Γεια σας παιδιά, είναι το 1ο μου και μιας και καλυτερεύει ο καιρός να αναφέρω και γω τη περιοχή που συνήθιζα να παίζω που και που. Στο άλσος Βεΐκου στα γήπεδα μπάσκετ παλιότερα μάζευε αρκετό κόσμο.Δυστυχώς δε ήταν όλοι καλοί παίχτες -συμπεριλαμβανομένου του γραφοντος- αλλά είχε φοβερό χαβαλέ. Μεγάλες μορφές μπορεί να συναντήσει κάποιος στο γήπεδο. Αναφέρω για τους γνώστες τον 60άρη πλέον Μπινέλι,αλλιώς και Πατριάρχη του Μπάσκετ και τον Αρειανό κόουτς. 77.gif 4 μπασκέτες, όλες με διχτάκι, μέσα στο πράσινο. Καλό δεν ακούγεται;
oktaba
Ρε παιδιά είναι κανένας από Λάρισα? Αν ναι που πάτε για μπασκετ? smile.gif
Ginobili
QUOTE(remali @ Oct 27 2007, 19:01 ) *
Πολύ καλά γηπεδάκια με αρκετά καλούς παίχτες έχει στο Χαλανδρίου στο Χαλάνδρι (προφανώς).. Μαζεύεται αρκετός κόσμος (ιδίως το καλοκαίρι), και ψιλοξέρονται οπότε εαν θελει κανείς μπάσκετ επιπέδου wos_sport4.gif wos_sport4.gif εκεί θα το βρει

Εκεί παίζω εγώ.... biggrin.gif
nikolas12
Ειναι κανενα αλανι στην ομαδα των Βριλισιων ή προπονειται κανενας στο ανοιχτο της ομαδαρας μας;(Βριλησσια)
fersteine
Ρε παιδιά που είναι τα ΕΑΚ στο Αιγάλεω;
morfi
QUOTE(fersteine @ Jun 1 2008, 10:49 ) *
Ρε παιδιά που είναι τα ΕΑΚ στο Αιγάλεω;

Στο μπαρουτάδικο, όπως θα μπείς από την είσοδο τα πρώτα γήπεδα που θα δεις (βασικά απ'έξω διακρίνεται μόνο το γήπεδο του ποδοσφαίρου).

Λογικά δεν είσαι Αιγαλιώτης, έτσι; Φαντάζομαι πως θα το ήξερες...
fersteine
Μαζεύει κόσμο εκεί; Tι ώρα πρέπει να πάω για να παίξω;
kotzito
Κι εγω στο Χαλανδριου παιζω.Οτι ωρα και να πας βρισκεις κοσμο.Και μπασκετ αν πας πριν τις 7 βρισκεις ανετα.
kotzito
QUOTE(hip-hop @ May 31 2008, 00:35 ) *
Ειναι κανενα αλανι στην ομαδα των Βριλισιων ή προπονειται κανενας στο ανοιχτο της ομαδαρας μας;(Βριλησσια)

Εγω ειμαι απο Βριλησσια,αλλα παιζω Χαλανδρι.Αν και καμια φορα πηγαινω και στα ανοιχτα των Βριλησσιων για μπασκετ.
morfi
QUOTE(fersteine @ Jun 1 2008, 14:38 ) *
Μαζεύει κόσμο εκεί; Tι ώρα πρέπει να πάω για να παίξω;

Ναι, μαζεύει και πολύ μάλιστα. Αλλά αν πας στη σωστή ώρα σχεδόν πάντα θα βρείς να παίξεις. Μετά τις 5 και πριν τις 6 είναι η πιο κατάλληλη ώρα. Ίσως να βρείς και μετά αλλά είναι δύσκολο. Ακόμη και κοντά στις 6 ίσως να μην προλάβεις.
Το καλοκαίρι με τη ζέστη ίσως να είναι λίγο διαφορετικά. Δηλαδή να βρίσκεις άνετα και μετά τις 6.
Air Kef
QUOTE(oktaba @ May 27 2008, 14:53 ) *
Ρε παιδιά είναι κανένας από Λάρισα? Αν ναι που πάτε για μπασκετ? smile.gif




Στης Νεάπολης πάω συνηθως με την παρέα μου αλλα τελευταία έχω ξενερώσει με διάφορους θαμώνες εκει.
Θα χρειαστεις υπομονή.

Γηπεδικα ειναι μια χαρά,με καλο δάπεδο,διχτάκια κτλ,ασχετα αν ειναι λιγο κωλοστεφάνι. smile.gif

Μπορω να σου δώσω οδηγιες πως να πας.
oktaba
Ναι airkef για πες μου

Δεν πας κα8ολου στα σφαγεια ?
Air Kef
Απλά πέρνεις το αστικό "1" μπροστά απο τα δικαστήρια στην κεντρικη πλατεία και πες του οδηγού να σου πει που πρέπει να κατέβεις για τα ανοικτά της Νεάπολης.Ειναι περίπου 15 λεπτά διαδρομή. Αν οταν κατέβεις δεν μπορείς να τα βρεις,ρώτα καποιον που θα βρεις εκει,ειναι παρα πολυ κοντά στην στάση. Όταν ειναι να γυρίσεις,παλι πρεπει να παρεις το λεωφορείο,αλλα απο άλλη στάση,ρώτα καποιον εκει να σου δείξει ποιον δρόμο να πάρεις,ειναι πολύ ευκολο. smile.gif


(Ρώτα για καλο και για κακο στα εκδοτήρια στην κεντρική, αν ειναι σίγουρα το 1 για Νεάπολη γιατι για καποιο ηλιθιο λογο έχω κολλήσει biggrin.gif )


Τα σφαγία ακουστά τα έχω αλλα δεν έχω πάει..

Για πες,για πες. smile.gif
oktaba
EINAI APO TA KALYTERA GHPEDA EXEI BASKETES ME ALYSIDES KAI DYXTAKIA KAI MAZEYETAI POLYS KAI KALOS KOSMOS KYRIWS TA SAVVATOKYRIAKA EGW EPEIDH MENW EKEI KONTA PAW SYNEXEIA
EINAI KONTA STO NOSOKOMEIO KAI ME AYTOKINHTO AN ERTHEIS TO VRISKEIS EYKOLA
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(Air Kef @ Jun 4 2008, 13:59 ) *
Απλά πέρνεις το αστικό "1" μπροστά απο τα δικαστήρια στην κεντρικη πλατεία και πες του οδηγού να σου πει που πρέπει να κατέβεις για τα ανοικτά της Νεάπολης.Ειναι περίπου 15 λεπτά διαδρομή. Αν οταν κατέβεις δεν μπορείς να τα βρεις,ρώτα καποιον που θα βρεις εκει,ειναι παρα πολυ κοντά στην στάση. Όταν ειναι να γυρίσεις,παλι πρεπει να παρεις το λεωφορείο,αλλα απο άλλη στάση,ρώτα καποιον εκει να σου δείξει ποιον δρόμο να πάρεις,ειναι πολύ ευκολο. smile.gif
(Ρώτα για καλο και για κακο στα εκδοτήρια στην κεντρική, αν ειναι σίγουρα το 1 για Νεάπολη γιατι για καποιο ηλιθιο λογο έχω κολλήσει biggrin.gif )
Τα σφαγία ακουστά τα έχω αλλα δεν έχω πάει..

Για πες,για πες. smile.gif


Μιλάμε για οδηγίες, όχι αστεία icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
nikolas12
QUOTE(kojito @ Jun 2 2008, 18:50 ) *
Εγω ειμαι απο Βριλησσια,αλλα παιζω Χαλανδρι.Αν και καμια φορα πηγαινω και στα ανοιχτα των Βριλησσιων για μπασκετ.


Παιζεις καμμια Τεταρτη σε προπονηση;Και σε ποιο ανοιχτο ελπιζω να λες αυτο που εχει απο διπλα και ενα γηπεδο τεννις.Παιδια επειδη μενω Γερακα στη μεγαλη οικοδομικη περιοχη Δαρβιρα μενει κανεις κοντα στα δυο τα μικρα τα γηπεδακια μπροστα απο δυο μεγαλες μεζονετες(ξερω για αλλους ειναι ασαφης οι πληροφοριες αλλα οποιος ειναι απο εκει θα καταλαβει.)
shadow#7
Κανένα γηπεδάκι για βραδινές ορέξεις ξέρετε;Να μην ενοχλούμε κόσμο γύρω γύρω, εννοείται να έχει
προβολείς.(προς καλλιθέα-φάληρο αν γίνεται)
Βασικα θα πηγαίνω με παρέα, αλλά αν έχει κ κόσμο ακόμα καλύτερα. Ευχαριστώ
BabyShaq
Γεια σας παιδια και απο εμενα , πρωταρης στην παρεα. Εγω παω κυρίως στα γήπεδα του Ν.Ψυχικού στα ανοιχτά του Ποσειδώνα και κάμιά φορά στο ΠΑΚ(Πρότυπο Αθλητικό κέντρο Χαλανδρίου) Όμως κάποιοι φίλοι παραπάνω αναφέρθηκαν σε κάτι γήπεδα Χαλανδρίου. Ποιά ακριβώς λέτε παιδιά? Και που είναι?
kotzito
QUOTE(BabyShaq @ Aug 25 2008, 06:00 ) *
Γεια σας παιδια και απο εμενα , πρωταρης στην παρεα. Εγω παω κυρίως στα γήπεδα του Ν.Ψυχικού στα ανοιχτά του Ποσειδώνα και κάμιά φορά στο ΠΑΚ(Πρότυπο Αθλητικό κέντρο Χαλανδρίου) Όμως κάποιοι φίλοι παραπάνω αναφέρθηκαν σε κάτι γήπεδα Χαλανδρίου. Ποιά ακριβώς λέτε παιδιά? Και που είναι?

Εγω παιζω σε αυτα που ειναι στην Λεωφορο Πεντελης απεναντι απο την Ηλεκτρονικη.Ειναι διπλα απο την σταση του προαστιακου,πισω απο το κολυμβητηριο.
pikoulino
φιλε ginobili που σε ποιο απ'ολα λες..(δωσε πληροφοριες αν μπορεις..)
spysta
QUOTE(kojito @ Aug 25 2008, 09:25 ) *
Εγω παιζω σε αυτα που ειναι στην Λεωφορο Πεντελης απεναντι απο την Ηλεκτρονικη.Ειναι διπλα απο την σταση του προαστιακου,πισω απο το κολυμβητηριο.

Eεεετσι !!!!!Χαλανδριου για παντα !!!! tongue.gif
Τις εχω λιωσει τις μπασκετες εκει τοσα χρονια smiley.gif
panagiotisTheDream
Γεια χαρά μάγκες....Είναι κανένας από Αγρίνιο να μου πει για κανά καλό γηπεδάκι; Πάω για σπουδές εκεί φέτος και θέλω να πηγαίνω και καθημερινά ει δυνατόν.....
babs
QUOTE(panagiotisTheDream @ Sep 15 2008, 16:51 ) *
Γεια χαρά μάγκες....Είναι κανένας από Αγρίνιο να μου πει για κανά καλό γηπεδάκι; Πάω για σπουδές εκεί φέτος και θέλω να πηγαίνω και καθημερινά ει δυνατόν.....


Συγχαρητήρια και καλή επιτυχία στις σπουδές σου φούλη μ' smiley.gif (θα το ακούσεις συχνά στη πατρίδα αυτό)
Δυστυχώς το Αγρίνιο δεν είναι και πολύ του μπάσκετ. Μαζεύει λίγο κόσμο στο πάρκο και λίγο παραπάνω ίσως στο Εθνικό στάδια έξω από τη πόλη. Το επίπεδο δεν είναι και πολύ υψηλό οπότε αν θες πιο δυνατό μπάσκετ πήγαινε να γραφτείς σε καμιά ομάδα να βρεις την υγειά σου. Στα ανοιχτά που προανάφερα μόνο Π/Σ απόγευμα άμα θα πετύχεις κανά δυνατό μονό.
shadow#7
καπου είχα βρει αυτό το link κοιτάξτε το λίγο, κάποιος που ασχολείται κ έφτιαξε κάτι σαν site που οργανώνει αγώνες σε ανοιχτα για ομάδες φίλων.
Κατι τετοιο δηλαδή κατάλαβα με μια ματιά που είχα ρίξει.Ρίξτε κ εσείς μία.
http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...endid=409070229
Swthrakhs13
οπου υπαρχει γηπεδο υπαρχει και ζωη παιδια.
ειναι εντελος απροσδιοριστο το ποστ.
τα παιδια ζητουν χωρους αθλησης.μακαρι οι αρμοδιοι να το καταλαβουν
alexanderthegreat
ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟΝΑ ΣΤΑ ΣΕΠΩΛΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ... ΔΥΝΑΤΑ ΜΟΝΑ, ΨΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΠΠΑΣ ΜΑΤΣΑΓΚΑΣ
gallistis
καλα,οποιος δεν εχει παιξει κυπριαδου(απεναντι απο την ιταλικη σχολη-μητσακη και αγιας λαυρας στα πατησια)δεν εχει δει τιποτα.εχω παει σε πολλα μερη, το επιπεδο σε αυτα τα γηπεδα δε το εχω βρει.το παρκινγκ ειναι λιγο μυστηριο αλλα σε ανεκτα επιπεδα.αφηστε που απο πισω ακριβως εχει ενα ταβερνειο που μολις βραδιασει και αρχισει τα ψησιματα,μας τρεχουν τα σαλια biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
a.n.r00u *n-e*
ωραία γηπεδάκια έχει και στον πορτοράφτη εκεί προς Αγία μαρίνα μετα το καλουα νομίζω! Δηλαδή παίζεις μπασκετ δίπλα στη θάλασσα ειδικά το καλοκαίρι είναι τέλεια!!!
gallistis
QUOTE(a.n.r00u *n-e* @ Apr 16 2009, 23:55 ) *
ωραία γηπεδάκια έχει και στον πορτοράφτη εκεί προς Αγία μαρίνα μετα το καλουα νομίζω! Δηλαδή παίζεις μπασκετ δίπλα στη θάλασσα ειδικά το καλοκαίρι είναι τέλεια!!!


για μπασκετακι διπλα στη θαλασσα ενα ειναι το γηπεδο.το ανοιχτο του πορφυρα στη πειραικη.ακριβως απο κατω η θαλασσα,μοναδικη θεα,και οταν πεσει το βραδακι και αναψουν τα φωτα ειναι κατι το απιστευτο
Bikerboy
Στο Αιγαλεω υπαρχουν 2 γηπεδα στα ΕΑΚ με διχτακι κομπλε!
επισης ενα γηπεδο π ειναι ανοιχτο ειναι του Ιωνικου απεναντι απο το βιλατζ.
dizzy_fingers
QUOTE(gallistis @ Apr 16 2009, 22:10 ) *
καλα,οποιος δεν εχει παιξει κυπριαδου(απεναντι απο την ιταλικη σχολη-μητσακη και αγιας λαυρας στα πατησια)δεν εχει δει τιποτα.εχω παει σε πολλα μερη, το επιπεδο σε αυτα τα γηπεδα δε το εχω βρει.το παρκινγκ ειναι λιγο μυστηριο αλλα σε ανεκτα επιπεδα.αφηστε που απο πισω ακριβως εχει ενα ταβερνειο που μολις βραδιασει και αρχισει τα ψησιματα,μας τρεχουν τα σαλια biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Τα έχω τιμήσει με την παρουσία μου στο παρελθόν tongue.gif...
Επιβεβαιώνω το καλό του επιπέδου εκεί καθώς και την όμορφη ατμοσφαιρα (πράσινο γύρω γύρω). Δεν θεωρώ πως έχουν το καλύτερο σταθερά επίπεδο (για παράδειγμα στη μία τη "δυνατή" μπασκέτα στον Φλοίσβο είχα ζοριστεί περισσότερο, έρχονταν και παίχτες εθνικών κατηγοριών ενίοτε) αλλά αν πας νωρίς και καταφέρεις να μπεις σε κάποια από τις δυνατές τετράδες θα περάσεις καλά.

Το ανοιχτό του Πορφύρα που λες είναι πράγματι σε μοναδική τοποθεσία αλλά μαζεύει καλό κόσμο? Δεν έχω παίξει, μόνο περαστικά το έχω δει αλλά πάντα έβλεπα να κάνουν προπόνηση τα παιδικά.
gallistis
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 17 2009, 23:06 ) *
Τα έχω τιμήσει με την παρουσία μου στο παρελθόν tongue.gif...
Επιβεβαιώνω το καλό του επιπέδου εκεί καθώς και την όμορφη ατμοσφαιρα (πράσινο γύρω γύρω). Δεν θεωρώ πως έχουν το καλύτερο σταθερά επίπεδο (για παράδειγμα στη μία τη "δυνατή" μπασκέτα στον Φλοίσβο είχα ζοριστεί περισσότερο, έρχονταν και παίχτες εθνικών κατηγοριών ενίοτε) αλλά αν πας νωρίς και καταφέρεις να μπεις σε κάποια από τις δυνατές τετράδες θα περάσεις καλά.

Το ανοιχτό του Πορφύρα που λες είναι πράγματι σε μοναδική τοποθεσία αλλά μαζεύει καλό κόσμο? Δεν έχω παίξει, μόνο περαστικά το έχω δει αλλά πάντα έβλεπα να κάνουν προπόνηση τα παιδικά.


για το ανοιχτο του πορφυρα εχω παιξει πολυ πολυ μικρος(να φανταστεις πριν καν δημιουργηθει η εσκανα και χωρισθουν οι περιοχες).για κοσμο δε ξερω τι μαζευει απλα το μερος ειναι ειδυλλιακο για μπασκετακι με ωραια ατμοσφαιρα.για τη κυπριαδου η μια μπασκετα(που βλεπει στην ιταλικη)μαζευει δυνατο κοσμο(τους λεγομενους ΝΒΑερς),αλλα και στις υπολοιπες γινονται δυνατα μονα(οι CBAερς 69.gif ).οι μπασκετες καλες, σχεδον παντα με διχτακι και παντα περιποιημενο(ας ειναι καλα ο νικος ο φυλακας)
dizzy_fingers
Ναι, για τον φύλακα έχω κι εγώ να πω καλά λόγια - είχα σκίσει το πηγούνι μου σε ένα μονό και ο άνθρωπος αμέσως με εξυπηρέτησε.

Μόλις θυμήθηκα άλλο ένα μέρος - τα ανοιχτά του Προμπονά στα κάτω (ή άνω? πάντα μπερδεύομαι) Πατήσια. Μια φορά είχα πάει μόνο αλλά οι εντυπώσεις μου από την ομορφιά του μέρους ήταν πολύ καλές. Μέσα σε πάρκο 4 περιποιημένες μπασκέτες και καλό ταρτάν, με καλό κόσμο απ'όσο είχα προσέξει.
kotzito
QUOTE(gallistis @ Apr 16 2009, 22:10 ) *
καλα,οποιος δεν εχει παιξει κυπριαδου(απεναντι απο την ιταλικη σχολη-μητσακη και αγιας λαυρας στα πατησια)δεν εχει δει τιποτα.εχω παει σε πολλα μερη, το επιπεδο σε αυτα τα γηπεδα δε το εχω βρει.το παρκινγκ ειναι λιγο μυστηριο αλλα σε ανεκτα επιπεδα.αφηστε που απο πισω ακριβως εχει ενα ταβερνειο που μολις βραδιασει και αρχισει τα ψησιματα,μας τρεχουν τα σαλια biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Πολυ ωραια γηπεδα.Εχω βρεθει εκει 1-2 φορες και περασα μια χαρα.Μαζευει παικτες ολων των ηλικιων και επιπεδων και αρκετες φορες απ' οσο ξερω γινονται και τουρνουα και μονακια street basketball.Σιγουρα καλη επιλογη για οποιον θελει να παιξει το μπασκετακι του και να διασκεδασει κιολας+εχει και το ταβερνειο διπλα

QUOTE(a.n.r00u *n-e* @ Apr 16 2009, 23:55 ) *
ωραία γηπεδάκια έχει και στον πορτοράφτη εκεί προς Αγία μαρίνα μετα το καλουα νομίζω! Δηλαδή παίζεις μπασκετ δίπλα στη θάλασσα ειδικά το καλοκαίρι είναι τέλεια!!!

Καθε καλοκαιρι εκει βρισκομαι.Μαζευει αρκετα καλο κοσμο και καποιες φορες ερχονται και παικτες που παιζουν απο Β'-Γ' Εθνικη και πανω.Ειδικοτερα απο τις 6 το απογευμα μεχρι τις 11-12 το βραδυ δυσκολα βρισκεις μπασκετα.Οντως η αισθηση να παιζεις διπλα απο την θαλασσα ειναι φανταστικη.Μοναδικο μειονεκτημα ισως οτι δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση,με τον φωτισμο ωρες-ωρες να μην ειναι επαρκης και να υπαρχουν και σκισμενα συρματα.




Ντιζι λες αυτα που βρισκοντα κοντα σε μια εκκλησια;(Αγιος Ανδρεας νομιζω λεγεται)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.