Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ευρωλιγκα 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
redglove
Τί ακριβώς πήγε να κάνει στο Ισραήλ η Ολίμπια με τέτοιο ποσοστό στα τρίποντα;

Πάντως νομίζω είναι πολύ άσχημο να έχουμε παιχνίδια τόσο νωρίς, το πρώτο δεκάλεπτο ήταν πολύ κακής ποιότητας.
Red.Emerald
Δεν ξέρω γιατί αλλά η Μακάμπι μου φάνηκε η κατώτερη Μακάμπι που έχω δεί τα τελευταία χρόνια. Η δε Ολύμπια είναι πολυ περιορισμένων δυνατοτήτων ... αν σκεφτείς πως ο Walsh είναι ο καλύτερος τους στην επίθεση ...

Σίγουρα όχι η καλύτερη πρεμιέρα Ευρωλίγκα το χθεσινό μάτς
Igor
Tι λετε για Παρτιζαν ? Πως την βλεπετε φετος ?
Green Warrior
QUOTE(Igor @ Oct 18 2009, 21:53 ) *
Tι λετε για Παρτιζαν ? Πως την βλεπετε φετος ?



Χάλια έφυγαν πολλοί παίκτες και δεν δεν έχει αντικαταστήσει ουσιαστικά κανέναν. Όλος ο βασικός κορμός (Τέπιτς, Τριπκοβιτς, Βελίτσκοβιτς, Λάσμε) έφυγε και δεν ξεκίνησαν καλά και στην Αδριατική Λίγκα
thrylos7
Φανερά αποδυναμωμένη, όπως και η Λιέτουβος Ρίτας, αλλά και (λιγότερο) η Μάλαγα. Είναι βέβαια ομάδες με παραδοσιακά ισχυρές έδρες. Ολυμπιακός και Εφές Πίλσεν θα καθαρίσουν εύκολα τις δύο πρώτες θέσεις του ομίλου.
colonel gomelsky
Ξέρει κάποιος φίλος από που θα μεταδοθούν οι αγώνες ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, Αμαρουσίου;
Basketikoc
O Ολυμπιακος στο ΣΚΑΙ,ο Παναθηναικος και το Μαρουσι στη ΝΟΒΑ
il postino
γιατι δεν το βαζαν και μεσημερι το αυριανο του ολυμπαικου? τεταρτη απογευμα ποιος δουλευει αλλωστε!!!!
mono maroussi
QUOTE(ilpostino @ Oct 20 2009, 22:03 ) *
γιατι δεν το βαζαν και μεσημερι το αυριανο του ολυμπαικου? τεταρτη απογευμα ποιος δουλευει αλλωστε!!!!

Τι να πουμε και μεις που μας εβαλαν 17 45.ουτε οταν παιζαμε στη φιμπα δεν ειχαμε αγωνες τοσο νωρις
polympoumpounas
Στο παιχνιδι της Barcelona με την Ulker o Rubio ειχε 9 ποντους, 9 ασσιστ, 2 κλεψιματα και κανενα λαθος σε 22 λεπτα.Εβγαλε 21 ranking.Ο μικρος βαλθηκε να αποδειξει απο νωρις οτι ειχαν αδικο οσοι μιλουσαν για φουσκα-Ricky, που αν δεν τον διαφημιζαν οι Ισπανοι θα ηταν απλως ενας καλος 19χρονος, και οτι απεχει μιλια απο τα κορυφαια pg της, και οτι η Barcelona θα φαει τα μουτρα της που τον επελεξε κ.α.Βεβαια γα οσους παρακολουθουσαν περσι ACB μονο εκπληξη δεν θα τους προκαλεσε αυτη του η εμφανιση.

Κατα τ αλλα η πρωτη μερα της ευρωλιγκας επιβεβαιωσε αυτα που υποπτευομασαν.Οτι η Cska πλεον ειναι αρκετα αποδυναμωμενη, οτι η Barcelona ειναι μαζι με τις ελληνικες ενα απο τα φαβορι για την κατακτηση του τροπαιου και οτι η Σιενα ακομα "το χει" και θα ειναι πονοκεφαλος για ολες τις ομαδες...
benchwarmer
Αυτο το 40 της Τσιμπονα θελει πολυ ψαξιμο... Δεν μπορω να θυμηθω κατι λιγοτερο unsure.gif
polympoumpounas
QUOTE(benchwarmer @ Oct 21 2009, 23:59 ) *
Αυτο το 40 της Τσιμπονα θελει πολυ ψαξιμο... Δεν μπορω να θυμηθω κατι λιγοτερο unsure.gif


Κι ομως δεν ειναι η χειροτερη επιδοση!Αυτη την εχει η Krka απο την περιοδο 2003-04.Τοτε ειχε χασει απο την CSKA με 89-35 στον πρωτο γυρο.Και η επιδοση της Τσιμπονα παντως ειναι αρκετα εντυπωσιακη.Α ρε Μαρκο Τομας που καταντησες, πριν 2-3 χρονια πιστευα οτι τωρα θα εισαι βασικος σε πρωτοκλασατη ομαδα της Ευρωπης rolleyes.gif
koutsou10
QUOTE(polympoumpounas @ Oct 21 2009, 23:56 ) *
Στο παιχνιδι της Barcelona με την Ulker o Rubio ειχε 9 ποντους, 9 ασσιστ, 2 κλεψιματα και κανενα λαθος σε 22 λεπτα.Εβγαλε 21 ranking.Ο μικρος βαλθηκε να αποδειξει απο νωρις οτι ειχαν αδικο οσοι μιλουσαν για φουσκα-Ricky, που αν δεν τον διαφημιζαν οι Ισπανοι θα ηταν απλως ενας καλος 19χρονος, και οτι απεχει μιλια απο τα κορυφαια pg της, και οτι η Barcelona θα φαει τα μουτρα της που τον επελεξε κ.α.Βεβαια γα οσους παρακολουθουσαν περσι ACB μονο εκπληξη δεν θα τους προκαλεσε αυτη του η εμφανιση.

καλα συγνωμη φιλε αλλα απο την πρωτη εμφανιση του βγαζεις συμπερασματα?δεν εχει αποδειξει τιποτα μα τιποτα ουτε με τις εθνικες ειδικα φετος αλλα ουτε κ με την 1 του εμφανιση στην ευρωλιγκα για φετος(με την ουλκερ επαιξε οχι με κανενα μεγαθηριο της ευρωπης),αλλωστε δεν νομιζω να ειπε καποιος οτι δεν ειναι καλος,απλα δεν ειναι με τιποτα επιπεδου final 4 ακομα...σιγα την ομαδα που ειχαν αντιπαλο...αν ειναι ετσι θα καθομαστε σε καθε παιχνιδι να τον κρινουμε,ειναι μεγαλο λαθος αυτο...θα κριθει προς τα τελη της περιοδου αν ειχες δικιο η οχι...παντως εκει που επρεπε να αποδειξει αν ειναι σε κορυφαιο επιπεδο ηταν μετριος κ κατω κ οχι σε 1 παιχνιδι αλλα σε ενα ολοκληρο τουρνουα!!!
PARISINOS
QUOTE(polympoumpounas @ Oct 21 2009, 20:56 ) *
Στο παιχνιδι της Barcelona με την Ulker o Rubio ειχε 9 ποντους, 9 ασσιστ, 2 κλεψιματα και κανενα λαθος σε 22 λεπτα.Εβγαλε 21 ranking.Ο μικρος βαλθηκε να αποδειξει απο νωρις οτι ειχαν αδικο οσοι μιλουσαν για φουσκα-Ricky, που αν δεν τον διαφημιζαν οι Ισπανοι θα ηταν απλως ενας καλος 19χρονος, και οτι απεχει μιλια απο τα κορυφαια pg της, και οτι η Barcelona θα φαει τα μουτρα της που τον επελεξε κ.α.Βεβαια γα οσους παρακολουθουσαν περσι ACB μονο εκπληξη δεν θα τους προκαλεσε αυτη του η εμφανιση.

Κατα τ αλλα η πρωτη μερα της ευρωλιγκας επιβεβαιωσε αυτα που υποπτευομασαν.Οτι η Cska πλεον ειναι αρκετα αποδυναμωμενη, οτι η Barcelona ειναι μαζι με τις ελληνικες ενα απο τα φαβορι για την κατακτηση του τροπαιου και οτι η Σιενα ακομα "το χει" και θα ειναι πονοκεφαλος για ολες τις ομαδες...


Καταρχας απο ενα ματς δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα. Ουτε οτι ο ρουμπιο ειναι σαρας, ουτε οτι η ΤΣΣΚΑ ειναι αποδυναμομενη. Αλλωστε το μαρουσσι ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ομαδα στην εδρα της και εχω δει απειρες φορες τον πρωταθλητη ευρωπης παναθηναικο αλλα και τον εξαιρετικο ΟΣΦΠ να χανουν εκει η να δυσκολευονται αφανταστα να κερδισουν.

Τωρα για τον ρουμπιο, αν βλεπεις ισπανικο πρωταθλημα, σημαινει οτι βλεπεις αρκετα ισπανικες ομαδες, και αρα υπαρχουν αρκετες πιθανοτητες να ειδες την μπαρτσα σημερα.
Ε αν ειδες το ματς σημερα θα παρατηρησες οτι μεχρι το ημιχρονο ο ρουμπιο ειχε μολις 1 ασσιστ και 5 ποντους νομιζω.
Ολα του τα στατιστικα τα εφτιαξε στο δευτερο ημιχρονο με τη διαφορα στους 25 ποντους , χωρις ανχος , πιεση και με το παιχνιδι να εχει γινει χαβαλες.

Ο ρουμπιο ειναι παιχταρας αλλα σαρας, παπαλουκας, μητσος κλπ δεν ειναι και ουτε προκειται να γινει φετος. Οποτε το οτι η μπαρτσα μειονεκτει στον ασσο σε σχεση με ΟΣΦΠ, ΠΑΟ , αλλα και ΤΣΣΚΑ με πλανινιτς, ειναι αδιαμφισβητητο.

mrproedros
Euroleague 2010, week 1 : Μαρούσι - ΤΣΣΚΑ 65-66 , Ολυμπιακός - Ορλεάνς 94-72 (21-10-09) Highlights

Στο παιχνίδι του Μαρούσι με την ΤΣΣΚΑ είχαμε συγκλονισιτκό φινάλε. Ο Τράγιαν Λάνγκτον με 10’’ να απομένουν για το τέλος του αγώνα έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους (62-63), για να έρθει στα 3" το απίστευτο τρίποντο του Μπίλι Κις από την κορυφή (65-63) και να φέρει το Μαρούσι πιο κοντά από ποτέ το όνειρο της νίκης. Με 1.4’’ για το φινάλε όμως ο Γιώργος Μπαρτζώκας επέλεξε να μην κάνει φάουλ και δυστυχώς για την ελληνική ομάδα το πλήρωσε, καθώς ο Κριάπα στα 0.4" με τρίποντο έδωσε τη νίκη στην ΤΣΣΚΑ με 65-66.

&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
almirosbc
για οποιον ειδε το φενερμπαχτσε-μπαρτσα σιγουρα ειδε τον ρικι ρουμπιο να κανει πραγματα και θαυματα

μοιρασε 9 ασιστ πετυχε 9 ποντους 2 κλεψιματα κ.α

ηταν μια καλη εμφανιση για να δειξει σε πολλους που αμφισβητουν την κλαση του
τι εστι ρουμπιο

(μην παρεξηγηθειτε δεν ειναι για κανεναν εδω μεσα) rolleyes.gif
apkat
Aν ο Ρουμπιο σε αυτο το ματς εδειξε την κλαση του ο Μακινταιρ τι εκανε με 6 ποντους 11 ασιστ και 7 κλεψιματα σε 20 λεπτα;;Αν επαιζε 30 δηλαδη πηγαινε για τριπλ νταμπλ..
polympoumpounas
QUOTE(koutsou10 @ Oct 22 2009, 01:38 ) *
καλα συγνωμη φιλε αλλα απο την πρωτη εμφανιση του βγαζεις συμπερασματα?δεν εχει αποδειξει τιποτα μα τιποτα ουτε με τις εθνικες ειδικα φετος αλλα ουτε κ με την 1 του εμφανιση στην ευρωλιγκα για φετος(με την ουλκερ επαιξε οχι με κανενα μεγαθηριο της ευρωπης),αλλωστε δεν νομιζω να ειπε καποιος οτι δεν ειναι καλος,απλα δεν ειναι με τιποτα επιπεδου final 4 ακομα...σιγα την ομαδα που ειχαν αντιπαλο...αν ειναι ετσι θα καθομαστε σε καθε παιχνιδι να τον κρινουμε,ειναι μεγαλο λαθος αυτο...θα κριθει προς τα τελη της περιοδου αν ειχες δικιο η οχι...παντως εκει που επρεπε να αποδειξει αν ειναι σε κορυφαιο επιπεδο ηταν μετριος κ κατω κ οχι σε 1 παιχνιδι αλλα σε ενα ολοκληρο τουρνουα!!!


Ποτε με ειδες να βγαζω συμεπρασμα οτι εχει αποδειξει κατι??? blink.gif

Ειπα οτι "βαλθηκε να αποδειξει απο νωρις", οτι εκανε την τελεια αρχη αν θελει να αποδειξει οτι οσοι ελεγαν για αυτον οτι ελεγαν ειχαν λαθος.Διαφωνεις?Ακομα και αν ειχε 20 ποντους 20 ασσιστ δεν θα μπορουσε να αποδειξει τιποτα απο ενα παιχνιδι.
Εχω ηδη εκφρασει την αποψη οτι ο Ρουμπιο αυτη τη στιγμη δεν ειναι στο επιπεδο των 3-4 κορυφαιων pg της ευρωλιγκας.Σε αντιθεση ομως με πολλους απο εδω μεσα, δεν πιστευω οτι η μεταξυ τους διαφορα ειναι χαωδης.Αντιθετως νομιζω οτι ειναι πολυ μικρη.

Σε ποιο τουρνουα αναφερεσαι, στο eurobasket?Κατω του μετριου?Κατω του αναμενομενου, ισως αλλα κατω του μετριου καποιο pg που ηταν πρωτος σε ασσιστ με διαφορα και δευτερος στα κλεψιματα στην ομαδα του με τιποτα.Ιδιαιτερα αν σκεφτουμε οτι αυτη η ομαδα ηταν η καλυτερη του τουρνουα

Πιο ασφαλες παντως απο ενα τουρνουα ειναι ενα πρωταθλημα και απο κει εγω εχω βγαλει το συμπερασμα οτι ειναι μεγαλος παιχτης.Εκει μια ολοκληρη σεζον μου απεδειξε οτι ειναι ετοιμος να πρωταγωνιστησει σε κορυφαιο επιπεδο οντας ο κορυφαιος pg του πρωταθληματος


QUOTE(PARISINOS @ Oct 22 2009, 03:10 ) *
Καταρχας απο ενα ματς δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα. Ουτε οτι ο ρουμπιο ειναι σαρας, ουτε οτι η ΤΣΣΚΑ ειναι αποδυναμομενη. Αλλωστε το μαρουσσι ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ομαδα στην εδρα της και εχω δει απειρες φορες τον πρωταθλητη ευρωπης παναθηναικο αλλα και τον εξαιρετικο ΟΣΦΠ να χανουν εκει η να δυσκολευονται αφανταστα να κερδισουν.


Αντε παλι.Ποτε ειπα οτι ο Ρουμπιο αυτη τη στιγμη ειναι Σαρας???

Για την Τσσκα πραγματι ειπα οτι ειναι αποδυναμωμενη και θα επιμεινω.Ο Λορμπεκ ειναι τερατια απωλεια γιατι (εκτος του οτι ειναι παιχαταρας) δεν εχουν απο πισω καποιον καλο να τον καλυψουν.Σκεψου και τον Σμοντις που δεν ξεουμε ποτε και αν θα επιστρεψει.Απο αυτα εβγαλα το συμερασμα οτι ειναι αποδυναμωμενη, οχι απο το παιχνιδι στο ΟΑΚΑ.Αν προσεξες ειπα οτι η πρωτη μερα απλως επιβεβαιωσε αυτα που ηδη υποπτευομασταν



koutsou10
QUOTE(polympoumpounas @ Oct 22 2009, 11:57 ) *
Ποτε με ειδες να βγαζω συμεπρασμα οτι εχει αποδειξει κατι??? blink.gif

Ειπα οτι "βαλθηκε να αποδειξει απο νωρις", οτι εκανε την τελεια αρχη αν θελει να αποδειξει οτι οσοι ελεγαν για αυτον οτι ελεγαν ειχαν λαθος.Διαφωνεις?Ακομα και αν ειχε 20 ποντους 20 ασσιστ δεν θα μπορουσε να αποδειξει τιποτα απο ενα παιχνιδι.
Εχω ηδη εκφρασει την αποψη οτι ο Ρουμπιο αυτη τη στιγμη δεν ειναι στο επιπεδο των 3-4 κορυφαιων pg της ευρωλιγκας.Σε αντιθεση ομως με πολλους απο εδω μεσα, δεν πιστευω οτι η μεταξυ τους διαφορα ειναι χαωδης.Αντιθετως νομιζω οτι ειναι πολυ μικρη.

Σε ποιο τουρνουα αναφερεσαι, στο eurobasket?Κατω του μετριου?Κατω του αναμενομενου, ισως αλλα κατω του μετριου καποιο pg που ηταν πρωτος σε ασσιστ με διαφορα και δευτερος στα κλεψιματα στην ομαδα του με τιποτα.Ιδιαιτερα αν σκεφτουμε οτι αυτη η ομαδα ηταν η καλυτερη του τουρνουα

Πιο ασφαλες παντως απο ενα τουρνουα ειναι ενα πρωταθλημα και απο κει εγω εχω βγαλει το συμπερασμα οτι ειναι μεγαλος παιχτης.Εκει μια ολοκληρη σεζον μου απεδειξε οτι ειναι ετοιμος να πρωταγωνιστησει σε κορυφαιο επιπεδο οντας ο κορυφαιος pg του πρωταθληματος

μαλλον δεν εδωσα την απαραιτητη προσοχη στα οσα εγραψες(βαλθηκε απο νωρις) κ εχεις δικιο... smiley.gif κ ναι συμφωνω σε αυτο...για μενα η διαφορα ειναι αρκετη με τους παικτες που αναφερεις(μιλαμε για αυτην την στιγμη)...
σε αυτο το τουρνουα ηταν σιγουρα μετριος κ ισως κατω απο αυτο γτ σπανιοτατα οργανωνε σωστα,δεν σκοραρε σε σημαντικα παιχνιδια κ δεν επαιρνε πρωτοβουλιες.στο μονο που ηταν καλος ηταν στους αιφνιδιασμους(ισα ισα επειδη επαιζε σε μια ομαδα με τουλαχιστον 2-3 παιχταραδες θα επρεπε μονο κ μονο απο αυτο να ηταν καλυτερος γτ την μπαλα την εδινε στον ναβαρο,στον γκασολ κ σε αλλους κ οχι σε παιχτες μετριους)...συγνωμη φιλε μου αλλα αν ηταν αυτος τραυματιας κ επαιζε ο καλντερον στην θεση του η ισπανια δεν θα εχανε ουτε ενα ματς κ θα ηταν 2 κλασεις καλυτερη ομαδα...απλα δεν ειναι ολοκληρωμενος παιχτης ακομα κ για αυτο δεν ειναι σε καμια περιπτωση στους κορυφαιους...

Υ.Γ μακαρι να διαψευστω αλλα ειμαι απο αυτους που θεωρει οτι δεν θα μπορεσει ευκολα να διαχειριστει μια τετοια ομαδα σαν την μπαρτσα κ με τετοιους συμπαιχτες...ειδωμεν...
almirosbc
QUOTE(koutsou10 @ Oct 22 2009, 12:37 ) *
μαλλον δεν εδωσα την απαραιτητη προσοχη στα οσα εγραψες(βαλθηκε απο νωρις) κ εχεις δικιο... smiley.gif κ ναι συμφωνω σε αυτο...για μενα η διαφορα ειναι αρκετη με τους παικτες που αναφερεις(μιλαμε για αυτην την στιγμη)...
σε αυτο το τουρνουα ηταν σιγουρα μετριος κ ισως κατω απο αυτο γτ σπανιοτατα οργανωνε σωστα,δεν σκοραρε σε σημαντικα παιχνιδια κ δεν επαιρνε πρωτοβουλιες.στο μονο που ηταν καλος ηταν στους αιφνιδιασμους(ισα ισα επειδη επαιζε σε μια ομαδα με τουλαχιστον 2-3 παιχταραδες θα επρεπε μονο κ μονο απο αυτο να ηταν καλυτερος γτ την μπαλα την εδινε στον ναβαρο,στον γκασολ κ σε αλλους κ οχι σε παιχτες μετριους)...συγνωμη φιλε μου αλλα αν ηταν αυτος τραυματιας κ επαιζε ο καλντερον στην θεση του η ισπανια δεν θα εχανε ουτε ενα ματς κ θα ηταν 2 κλασεις καλυτερη ομαδα...απλα δεν ειναι ολοκληρωμενος παιχτης ακομα κ για αυτο δεν ειναι σε καμια περιπτωση στους κορυφαιους...

Υ.Γ μακαρι να διαψευστω αλλα ειμαι απο αυτους που θεωρει οτι δεν θα μπορεσει ευκολα να διαχειριστει μια τετοια ομαδα σαν την μπαρτσα κ με τετοιους συμπαιχτες...ειδωμεν...



ειδες τι παιχνιδι εκανε με την μεγαλη βρετανια???
εννοειτε πως αν ηταν ο χοσε θα επαιζε βασικος αλλα για να διαλεξει αυτον ο σκαριολο παει να πει οτι αξιζει και με το παραπανω(εσυ τωρα θα μου πεις οτι δεν υπηρχαν ποιοτικα αλλα πλει μεικερ για να παρουν τη θεση του βασικου)

αμα βελτιωσει το σουτακι του να δεις οτι θα ειναι μεγαλη μορφη του ευρωπαικου μπασκετ(αν και για μενα ειναι απο τωρα)
δεν ηταν τυχαιο οτι πηρε στις πλατες του την μπανταλονα και πηρε το ουλεμπ καπ ουτε ειναι τυχαιο οτι ντεμπουταρε στα 14 του......

νομιζω οτι εχει τρομερο χειρισμο και πασα οταν δεσει το σωμα του και αντεχει στους κραδασμους θα μπαινει μεσα και θα τελειωνει τις φασεις πολυ πιο ανετα.....


polympoumpounas
koutsou10 συμφωνω απολυτα με αυτο που λες, οτι αν στην θεση του ηταν ο Καλντερον τα πραγματα για τους Ισπανους θα ηταν πολυ καλυτερα και μαλλον δεν θα καναν και ηττα.Την ηττα απο την Τουρκια π.χ. την κανανε επειδη οι Τουρκοι εκλεισαν την αμυνα τους αφηνοντας μεγαλυτερο κενο στη θεση του pg.Κατι τετοιο πηγαμε να κανουμε και εμεις αλλα ο λιγδας το καταλαβε και εριξε τον Καμπεθας που εχει πολυ καλυτερο σουτ.Απλως εγω πιστευω οτι δεν εκανε κακο τουρνουα.βεβαια το "κακο" ειναι κατι υποκειμενικο, δεν ξερω και πως το εννοεις

Οπως και δεν ξερω πως εννοεις οτι η διαφορα με του αλλους κορυφαιους ειναι μεγαλη.Ενα καλο κολπακι για να καταλαβεις ποσο κατω ή πανω τον εχεις ειναι να το αξιολογησεις σε σχεση με αλλα pg.Τον θεωρεις π.χ. χειροτερο του Ζηση ή του Λακοβιτς?Γιατι για εμενα ειναι ανωτερος.Απο τον Διαμντιδη?Κατωτερος.Απο Γεωργαλη?Λιγακι ανωτερος rolleyes.gif (Καπως ετσι παει, δεν ξερω αν το εδωσα καλα-κομπογιαννιτικο μεν, πιανει αρκετα δε)
almirosbc
απο τον γεωργαλη λιγακι ανωτερος ωπα ρε φιλε ειπαμε ηρεμησε λιγακι δεν μπορεις να τον συγκρινεις με τον γεωργαλη ειναι κατα πολυ ανωτερος.....


εκτος αν το θεωρεις ως παραδειγμα αλλα αν οχι ειναι σαν να μην ξερεις μπασκετ......

δεν συγκρινονται οι 2 παικτες........
koutsou10
QUOTE(almirosbc @ Oct 22 2009, 18:44 ) *
ειδες τι παιχνιδι εκανε με την μεγαλη βρετανια???

ελπιζω να κανεις πλακα ετσι?
almirosbc
δεν κανω πλακα πατα στο youtube και δες τον με την μεγαλη βρετανια το εχω γραψει και σε dvd επαιξε πολυ καλα...
koutsou10
QUOTE(polympoumpounas @ Oct 22 2009, 19:12 ) *
Οπως και δεν ξερω πως εννοεις οτι η διαφορα με του αλλους κορυφαιους ειναι μεγαλη.Ενα καλο κολπακι για να καταλαβεις ποσο κατω ή πανω τον εχεις ειναι να το αξιολογησεις σε σχεση με αλλα pg.Τον θεωρεις π.χ. χειροτερο του Ζηση ή του Λακοβιτς?Γιατι για εμενα ειναι ανωτερος.Απο τον Διαμντιδη?Κατωτερος.Απο Γεωργαλη?Λιγακι ανωτερος rolleyes.gif (Καπως ετσι παει, δεν ξερω αν το εδωσα καλα-κομπογιαννιτικο μεν, πιανει αρκετα δε)

ας τα παρουμε απο την αρχη λοιπον(παντα κατα την αποψη μου)οι καλες ομαδες της ευρωλιγκα εχουν τους εξης
λακοβιτς=ανωτερος του μικρου (-1)
διαμαντιδης=πολυ ανωτερος του (-2)
παπαλουκας=πολυ ανωτερος του (-3)
σπανουλης=πολυ ανωτερος του (-4)
γουιλι σολομον=ανωτερος του μικρου (-5)
τερελ μακινταηρ=πολυ ανωτερος του (-6)
ζησης=παροτι δεν ειναι ασος,δεν ειναι καλυτερος απο τον ρικυ (+1)
μαρκους μπραουν=καλυτερος ο ρικυ (+2)
μιλος τεοντοσιτς=καλυτερος ο ρικυ (+3)
τζεη αρ χολντεν=πολυ δυσκολη αποφαση-στα ιδια περιπου (χ) smiley.gif
πριτζιονι=πολυ ανωτερος του (-7)
ραουλ λοπεζ=ανωτερος του (-8)
γιασικεβισιους=πολυ ανωτερος του (-9)
τζααμπερ=καλυτερος ο ρικυ (+4)

οποτε φιλε μου μετα απο αυτο οπως ειπες κ εσυ εβγαλα οντως καποια συμπερασματα
α)ο μικρος μπαινει με το ζορι για μενα τουλαχιστον στους 10 καλυτερους pg της ευρωλιγκας
β)ειναι νομιζω ομως μετα απο τον παο που εχει 3 παιχταραδες ασους,ο καλυτερος αναπληρωματικος ασος(μην σας ξεγελαει που επαιξε τοσο εχτες,στα σημαντικα παιχνιδια δεν νομιζω να παιζει 20 λεπτα)
γ)εχει μεγαλη ευκαιρια φετος διπλα σε τετοιους παιχτες να παρει φοβερες εμπειριες κ να βελτιωθει σημαντικα
κ δ)κ τελευταιο πιστευω οτι καποια στιγμη θα φτασει σε κορυφαιο επιπεδο αλλα οχι φετος,απο του χρονου κ βλεπουμε...

Υ.Γ φιλε με την μεγαλη βρετανια επαιζε ουτε καν με ομαδα που περασε απο την πρωτη φαση,ελεος δηλαδη...
almirosbc
QUOTE(koutsou10 @ Oct 22 2009, 19:24 ) *
ας τα παρουμε απο την αρχη λοιπον(παντα κατα την αποψη μου)οι καλες ομαδες της ευρωλιγκα εχουν τους εξης
λακοβιτς=ανωτερος του μικρου (-1)
διαμαντιδης=πολυ ανωτερος του (-2)
παπαλουκας=πολυ ανωτερος του (-3)
σπανουλης=πολυ ανωτερος του (-4)
γουιλι σολομον=ανωτερος του μικρου (-5)
τερελ μακινταηρ=πολυ ανωτερος του (-6)
ζησης=παροτι δεν ειναι ασος,δεν ειναι καλυτερος απο τον ρικυ (+1)
μαρκους μπραουν=καλυτερος ο ρικυ (+2)
μιλος τεοντοσιτς=καλυτερος ο ρικυ (+3)
τζεη αρ χολντεν=πολυ δυσκολη αποφαση-στα ιδια περιπου (χ) smiley.gif
πριτζιονι=πολυ ανωτερος του (-7)
ραουλ λοπεζ=ανωτερος του (-8)
γιασικεβισιους=πολυ ανωτερος του (-9)
τζααμπερ=καλυτερος ο ρικυ (+4)

οποτε φιλε μου μετα απο αυτο οπως ειπες κ εσυ εβγαλα οντως καποια συμπερασματα
α)ο μικρος μπαινει με το ζορι για μενα τουλαχιστον στους 10 καλυτερους pg της ευρωλιγκας
β)ειναι νομιζω ομως μετα απο τον παο που εχει 3 παιχταραδες ασους,ο καλυτερος αναπληρωματικος ασος(μην σας ξεγελαει που επαιξε τοσο εχτες,στα σημαντικα παιχνιδια δεν νομιζω να παιζει 20 λεπτα)
γ)εχει μεγαλη ευκαιρια φετος διπλα σε τετοιους παιχτες να παρει φοβερες εμπειριες κ να βελτιωθει σημαντικα
κ δ)κ τελευταιο πιστευω οτι καποια στιγμη θα φτασει σε κορυφαιο επιπεδο αλλα οχι φετος,απο του χρονου κ βλεπουμε...


οχι δεν συγκρινονται ετσι ειναι τελειως παθος νομιζω........
Basketikoc
Ειδα το ματσακι.Η Ρεαλ δεν φοβιζει.Δεν βγαζει την αυρα που λεμε.Ειναι πρωτη αγωνηστικη βεβαια,αλλα μην ξεχναμε πως εχει παραπανω παιχνιδια λογω ΑCB.Η Μπαρτσελονα ας πουμε ηταν πολυ καλυτερη χθες,και εδειχνε πως ειναι ομαδα φοβιτρο.Βεβαια εχει παρα πολλους παικτες προσωπικοτητες και ειναι παντα υπολογισιμη.Ο Γκαρμπαχοσα,ειναι η σκια του εαυτου του.Ουτε τα ελευθερα σουτ δεν βαζει.Αυτα ηταν ψωμοτυρι για αυτον πριν 2 χρονια.Εχει δε αρχισει και παιρνει αυτο το στυλ-πλαστικολουμπαγκοπροσπαθειαγιατρεξιμο του Βουισιτς.
Οσο για την Κιμκι τωρα,αξιοπροσεχτη ομαδα,με καλα παικτακια.

Αν του χρονου χρειαστει να παρουμε καποιον στο 5,σε περιπτωση που δεν ερθει ο Μιλισιτς,αυτος ο Μοζγκοφ,το εδειξε και στο Ευρωμπασκετ πως ειναι καλος,και δυνατος μεσα στο καλαθι.

apkat
Μεγαλη εμφανιση Πριντεζη στο ντεμπουτο του στην Ευρωλιγκα με Μαλαγα που φαινεται να κανει μεγαλο διπλο στο Βελιγραδι..
gallistis
QUOTE(Basketikoc @ Oct 22 2009, 21:56 ) *
Ειδα το ματσακι.Η Ρεαλ δεν φοβιζει.Δεν βγαζει την αυρα που λεμε.Ειναι πρωτη αγωνηστικη βεβαια,αλλα μην ξεχναμε πως εχει παραπανω παιχνιδια λογω ΑCB.Ο Γκαρμπαχοσα,ειναι η σκια του εαυτου του.Ουτε τα ελευθερα σουτ δεν βαζει.Αυτα ηταν ψωμοτυρι για αυτον πριν 2 χρονια.Εχει δε αρχισει και παιρνει αυτο το στυλ-πλαστικολουμπαγκοπροσπαθειαγιατρεξιμο του Βουισιτς.
Οσο για την Κιμκι τωρα,αξιοπροσεχτη ομαδα,με καλα παικτακια.


το ειδα κι εγω το παιχνιδι.ο γκαρμπαχοσα με τα κιλα που εχει παρει περισσοτερο με τον μιλισεβιτς της αεκ μοιαζει,παρα με τον παιχτη που θαυμαζαμε καποτε.καλα εχουν διπλοπιττα στην ισπανια;
xristos_metal
Η Εφες για αλλη μια φορα απογοητευτικη.Πολλοι την βαζουν στις καλυτερες ομαδες αλλα μη γινει καμμια εκπληξη και αποκλειστει κιολας οπως περσυ.Νομιζω η Σιενα εδειξε τα καλυτερα στοιχεια απολες τις ομαδες μεχρι τωρα,και μετα κολουθει η Μπαρτσα.
Razorblade Fish
QUOTE(apkat @ Oct 23 2009, 00:32 ) *
Μεγαλη εμφανιση Πριντεζη στο ντεμπουτο του στην Ευρωλιγκα με Μαλαγα που φαινεται να κανει μεγαλο διπλο στο Βελιγραδι..


Και μαλιστα με ανατροπη,εχανε 13 ποντους αρχες 3ου δεκαλεπτου.Ευτυχως το γυρισε και πηγαμε ταμειο.16 ποντοι με 8/8(!) διποντα.Το ψηλοτερο ranking του αγωνα.Πραγματι σπουδαια εμφανιση.
Anaz
Και ηταν ο κορυφαιος της ομαδας του και στο προηγουμενο παιχνιδι κοντρα στην Ρεαλ στην ACB.

Αυτο το 8/8 να το βλεπουν καποιοι Ολυμπιακοι που λεγανε οτι δεν εχει καλα τελειωματα..

Μπαρτσελονα, Σιενα τολμω να πω οτι ξεκινανε μπροστα απο τον Ολυμπιακο.. Η Ρεαλ θα χρειαστει χρονο..
Razorblade Fish
QUOTE(Anaz @ Oct 23 2009, 05:02 ) *
Και ηταν ο κορυφαιος της ομαδας του και στο προηγουμενο παιχνιδι κοντρα στην Ρεαλ στην ACB.

Αυτο το 8/8 να το βλεπουν καποιοι Ολυμπιακοι που λεγανε οτι δεν εχει καλα τελειωματα..

Μπαρτσελονα, Σιενα τολμω να πω οτι ξεκινανε μπροστα απο τον Ολυμπιακο.. Η Ρεαλ θα χρειαστει χρονο..


Αυτο για τα τελειωματα ειναι αστειο για μενα.Εχασε βεβαια εκεινο το κρισιμο και ευκολο Lay-up τοτε(αυτο εχει στοιχειωσει τους "καποιους" που λες,αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος πως ειναι πολυ αποτελεσματικος κοντα στο καλαθι και τα περισσοτερα του τελειωματα ειναι κοντινα και (για αυτο) ευστοχα.Και με τα 2 χερια,μεγαλο προσον.Χρησιμοτατος παικτης,τι να λεμε τωρα.Σιγουρα ομως οχι απαραιτητος.

Παντως οι Λιθουανοι γαζωσανε αυτες τις 2 μερες,και ειδικα τα αδελφια...Αυτος ο Νταριους...Ranking 49 δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει...Κλειζα,Καουκενας,ο mvp της Λιετουβος,μεχρι και ο Γιανκουνας της Κιμκι double-double...Μονο ο Πετραβιτσιους δεν τραβηξε(ο μονος αξιοπρεπης στην Πολωνια...)Ο Μπουταουτας πως να νιωθει???

Εντιτ:8ο καλυτερο ολων των εποχων το 49αρι του Λαβρινοβιτς...Πρωτος με 63(!!!) ο Τανοκα Μπεαρντ απο το 2003-2004...
almirosbc
ναι ρε παιδια τι εκανε ο τρελος ρε..............

αλλα και τα 2 αδερφια ηταν τρομερα



ο παναθηναικος δεν συσκολευτηκε στην αρμανι και πηρε το διπλο .....


μια χαρα.... smiley.gif smiley.gif
mrproedros
Euroleague 2010, week 1 : Αρμάνι Μιλάνο - Παναθηναϊκός 67-75 (22-10-09) Highlights - Review week 1

&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
6-0
QUOTE(Anaz @ Oct 23 2009, 05:02 ) *
Μπαρτσελονα, Σιενα τολμω να πω οτι ξεκινανε μπροστα απο τον Ολυμπιακο.. Η Ρεαλ θα χρειαστει χρονο..


Για Μπάρτσα συμφωνώ, αλλά για τη Σίενα πιστεύω ότι όσο προχωράει η Ευρωλίγκα θα της κοστίσει η απώλεια του Καουκένας ο οποίος ελάφρυνε λίγο τα επιθετικά βάρη του ΜακΙντάιρ. Ο αντικαταστάτης του ο Χώκινς μου φαίνεται μια ταχύτητα πίσω σε σχέση με την υπόλοιπη ομάδα.
Ο Ζήσης προσθέτει μια άλλη διάσταση στο παιχνίδι της, σε πιο κοντρολ μπάσκετ αλλά πρέπει να αρχίσει να βάζει τα σουτ που παίρνει. Ελπίζω και πιστεύω ότι ο Νικόλας θα βρει την ηρεμία του τώρα που ξαναγύρισε στην Ιταλία.
mrproedros
Euroleague 2010 - Week 1 : Review Night 1 & 2 All Games - Notable Nightly (21 & 22-10-09)



&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
mrproedros
Euroleague 2010 - Week 1 : Top 10 - Best Plays - MVP Darjus Lavrinovic (Real Madrid) (21 & 22-10-09)


&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
xristos_metal
Μολις χτυπησα τα εισητηριακια μου για το φαιναλ 4 στο Παρισι.Ειχα ειδικο κωδικο προσβασης και πηρα τα εισητηρια πιο νωρις.Μεχρι και την Τριτη οποιος θελει μπορει να αγορασει.Ελπιζω να βρειτε!
apkat
Και γω μολις εκλεισα..Με την Θρυλαρα στο Παρισι..!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xristos_metal
Εγω με Ασβελ χαχα.Ποια εισητηρια πηρες φιλε?Εγω 6 των 150Ε.
apkat
QUOTE(xristos_metal @ Oct 26 2009, 14:47 ) *
Εγω με Ασβελ χαχα.Ποια εισητηρια πηρες φιλε?Εγω 6 των 150Ε.


Ε ρε να κανει κανενα αστειο η Ασβελ να περασει tongue.gif ..Των 260 πηρα..Οταν μπηκα 150 δεν υπηρχαν διαθεσιμα για καμια ομαδα και ετσι για να μην ρισκαρω να χασω και τα επομενα πιο φτηνα πηγα για τα 260αρια..

Θα μαι τουλαχιστον κεντρικα..Περσυ Βερολινο την μια μερα την ειχα δει απο τα αντιστοιχα 260αρια και την αλλη απο τα 150αρια και ειναι γεγονος οτι υπαρχει μεγαλη διαφορα(βεβαια αυτο ισχυε στην αχανη Ο2-δεν ξερω τι παιζει στο Μπερσι).
xristos_metal
Εγω σκεφτομουν για τα 260αρια,αλλα μετα την περσυνη εμπειρια στο Βερολινο που ειχα παρει των 120 και ουσιαστικα δεν εκατσα πανω απο 10 λεπτα στη θεση μου αλλα στα κεντρικα,ειπα για ποιο λογο να πληρωσω τσαμπα λεφτα?Αφου και παλι αδειο θα ειναι το γηπεδο.....περσυ ηταν απελπιστικα αδειο.

Ασβελ εβαλα μπας και αποφυγω Ολυμπιακους και Παναθηναικους..θελω να παρακολουθησω τα ματσακια με την ησυχια μου.Ελπιζω να ειμαι τυχερος.
joi
Άντε να μαζευόμαστε.
Χτύπησε και η δικιά μου παρέα μια 6άδα.
150άρια, αλλά δεν έχω ιδέα τι ομάδα δηλώσανε.
Μάλλον κανάν Παναθηναικό, αλλά δεν με βλέπω να κάθομαι εκεί μέσα για πολύ. Ουδέτεροι με τα 1000...
mrproedros
Euroleague 2010 - Week 1 : Partizan - Unicaja Malaga 64-72 (22-10-09) - Highlights - η μεγάλη εμφάνιση του Γιώργου Πρίντεζη


&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />



Highlights από το συγκλονιστικό παιχνίδι Μαρούσι - ΤΣΣΚΑ 65-66 με το φινάλε θρίλερ στην πρεμιέρα της Euroleague (22-10-09)


&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />


Η ιστορική νίκη της Χίμκι Μόσχας επί της Ρεάλ Μαδρίτης με 84-81 στην παράταση (κ.α. 72-72) στην πρεμιέρα της Euroleague (22-10-09)


&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
giannis_
Exασε η τσσκα απο τη ρομα μεσα στη μοσχα 69-74!Δεν τους βλεπω καλα τους ρωσους φετος...Μετα τον εκτορα το χαος...
almirosbc
ο ολυμπιακος χθες στην ισπανια ηταν τραγικος.......

HLR CENATION
Παρακολουθησα κ χθες την τσσκ.Αυτη η ομαδα με ενα καλο προπονητη κ με την προσθηκη ενος ποιοτικου σεντερ θα ξαναμπει κατευθειαν στο τοπ των ομαδων που θα χτυπησουν κουπα.αλλα με σεντερ τον σοκολοφ κ προπονητη τον πασουτιν δυσκολο.μεγαλο ματς ο πλανινιτς ενω απο την ρομα μ αρεσε το κοουτσαρισμα του τζεντηλε ειδικα στην επιθεση.Ειδα σημερα στην επαναληψη κ το βιλερμπαν-ουλκερ κακιστο ματς καιστος ο γκριρ πηγε να το χασει μονος του ενω τιποτα κ ο σολωμον.πολυ καλος ο κινσει.επισης καλος πολυ καλος ο προπονητης της βιλερμπαν...
captain charisma
μια απορια.επειδη δν πολυασχολουμαι με ευρωλιγκα(οχι οτι δν βλεπω παο και οσφπ) ηθελα να ρωτησω το εξης. η ρωσια με μια ομαδα παιζει καθε χρονο ευρωλιγκα ε? φετος παρατηρω πως εκτος τσσκα παιζει και κιμκι... πως μπηκε στη διοργανωση?

οσο για τσσκα αν ειχε ενα καλο σεντερ τυπου μοζγκοφ και τον σμοντις υγιη ξαναμπαινει στα φαβορι για την ευρωλιγκα.
thrylos7
Με το νέο σύστημα πρόκρισης των ομάδων (που προβλέπει και 2+1 ομάδες για την Ελλάδα και όχι καθαρά 3)

QUOTE
Ειδα σημερα στην επαναληψη κ το βιλερμπαν-ουλκερ κακιστο ματς καιστος ο γκριρ πηγε να το χασει μονος του ενω τιποτα κ ο σολωμον.πολυ καλος ο κινσει.επισης καλος πολυ καλος ο προπονητης της βιλερμπαν...


Καλά, μόνο οι Γάλλοι τα κάνουν αυτά... Χάνουν με 3 πόντους ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν το τέλος ...και σουτάρουν δίποντο (λέι απ)! 24.gif
(OΚ, έκλεισαν στην αρχή το τρίποντο οι Τούρκοι, αλλά υπήρχε κάποιος λιγοστός χρόνος ακόμα... )

Η Φενέρ θα έχει πρόβλημα για να βρει ρόλους και χημεία στην αρχή και ίσως για αρκετό καιρό. Εφόσον τα καταφέρει όμως (Τάνιεβιτς είναι αυτός) θα είναι πάρα μα πάρα πολύ επικίνδυνη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.