Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4
skelters
QUOTE(alalummm @ Sep 22 2009, 00:26 ) *
ΔΑΦΝΗ - ΠΟΛΙΣ --------> 2

Βρισκόμουν στο γήπεδο στο παραπάνω παιχνίδι και έγιναν κάποια μικρο επεισόδια. Η φιλοξενούμενη ομάδα και πιο συγκεκριμένα ο βοηθός (μάλλον) προπονητής (ήταν πέρυσι στην αρμενική παίκτης) έσπρωξε τον προπονητή της Δάφνης στο τέλος του παιχνιδιού και έβριζε όλους τους παράγοντες της ομάδας και το Νο 7 από το Πόλις πάλι έβριζε συνεχώς τους παράγοντες της Δάφνης κ προσπάθησε να κινηθεί απειλητικά προς αυτούς (ενώ το παιχνίδι είχε λήξει με πολύ μεγάλη διαφορά). Όλα αυτά πρέπει να γράφτηκαν στο φύλλο αγώνος.
Απλά είναι κρίμα και δεν είναι προς τιμήν ειδικά των παικτών να μπαίνουν σε τέτοιες διαδικασίες.
(όσο πιο αντικειμενικά τα περιέγραψα και απλά αναφέρω ότι έτυχε να παρακολουθήσω το παιχνίδι)

όσο για το παιχνίδι φάνηκε η ανωτερότητα της φιλοξενούμενης ομάδας (όχι για τόσα πολλά όσα έχουν στόχους όμως)

Αφού θέλεις να μιλάς για αντικειμενικότητα θα πρέπει να παραθέτεις όλα τα γεγονότα.
Ημουνα και γω τυχαίως εκεί για να παρακολουθήσω τον αγώνα με κάτι φίλους , μιας και η άλλη ομάδα της Καλλιθέας , ο Αετός έπαιζε στη Σαρωνίδα .

Ο προπονητής της Δάφνης απο την αρχή του αγώνα ήτανε προκλητικός . Φώναζε συνέχεια στους διαιτητές σε στύλ <αυτό είναι βήματα, σε σένα το λέω > , < έχουμε διαφορά τριών κατηγοριών , άσε μας να παίξουμε όπως ξέρουμε> , χωρίς να του γίνει ούτε παρατήρηση. Εφτασε να τρέχει και μέχρι πίσω απο το καλάθι για να κάνει παρατηρήσεις στους διαιτητές.
Αποκορύφωμα στο α.δεκάλεπτο , αν δεν κάνω λάθος, να κάνει <παρατήρηση> στον διαιτητή γιατί δεν δίνει τεχνική ποινή στον προπονητή του Πόλις το γιατί δεν μπόρεσα να καταλάβω απο την θέση που ήμουνα. Γιατί φώναζε, γιατί μπήκε μέσα στο γήπεδο . Κάτι τέτοιο τέλος πάντων . Αποτέλεσμα ήτανε να δημιουργηθεί αντίδραση απο τον προπονητή του Πόλις , και μία ένταση ανάμεσα στους πάγκους. Και τελικά χρεώθηκε με τεχνική ποινή για το όλο σκηνικό ΜΟΝΟ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΣ. Βέβαια στο τέλος δεν απέφυγε ούτε ο προπονητής της Δάφνης την τεχνική ποινή σε άλλη φάση βέβαια , αλλά αφού είχε κάνει τα μύρια.
Οσο για τον βοηθό , που λές ότι έσπρωξε απ΄οτι άκουσα λέγανε ότι την στιγμή του χαιρετισμού , αυτός ο παράγοντας της Δάφνης που όπως λέει ο POLIS KALLITHEAS ήτανε ο έφορος της Δάφνης του είπε πρέπει να ντρέπεστε η κάτι τέτοιο τέλος πάντων και αρχίσανε τα σπρωξίματα και τα βρισίδια.
Οσο για τον παίκτη του Πόλις , χωρίς να τον δικαιολογώ κρατώ την δήλωση του POLIS KALLITHEAS σε προηγούμενη δημοσίευση περί βρισίματος του πατέρα του παίκτη , την στιγμή μάλιστα που έχει πεθάνει. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι κάποιοι αρχίζουν να βρίζουν έτσι αναίτια την στιγμή που η ομάδα έχει κερδίσει με 52 πόντους διαφορά!!!!!!!
Είναι πάντως λυπηρές τέτοιες συμπεριφορές , για μας τους αγνούς φιλάθλους του μπάσκετ που μας αρέσει να ερχόμαστε να βλέπουμε μπάσκετ σε αυτές τις κατηγορίες.
Οσο για αυτό που λες για ανωτερότητα της φιλοξενούμενης ομάδας αλλά όχι για τόσα πολλά όσα έχουν στόχους όμως , δεν το καταλαβαίνω . Μιλάμε για διαφορά 52 πόντων !!!! Πόση έπρεπε να είναι ???????

Το σκορ ήτανε Δάφνη Αγ.Δημητρίου- Πόλις Καλλιθέας 61-113 (Ημίχρονο 32-42) !!!!!!!!!
alalummm
Σε σύγκριση πάντα με τις άλλες ομάδες της κατηγορίας.
βιονικό αυτί έχεις μάλλον για να άκουσες όλα αυτά όταν όλοι στην εξέδρα απορούσαν.
κ δεν άρχισαν σπρωξίματα.., μόνο του ΠΟΛΙΣ έσπρωξε και έβριζε και της Δάφνης απλά ανταπέδωσαν στα βρισίματα.Και ο παίκτης με το Νο7 ήταν έξαλλος χωρίς να ακουστεί τίποτα περί πατέρα κλπ. και επειδή είχα πολύ καλή εικόνα και την διαμόρφωσα ακόμα καλύτερα πιο μετά ρωτώντας και παίκτη του ΠΟΛΙΣ καμία τέτοια βρισιά δεν ακούστηκε απλά το δηλώσαν έτσι για να μην έχει κυρώσεις ο παίκτης.
και για να μην με αμφισβητείς παίκτης του ΠΟΛΙΣ μου το ανέφερε...
Ας λήξει λοιπόν εδώ το θέμα
milspa
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Sep 22 2009, 02:21 ) *
Tού αθλήτη κυρομίτη γεωργιου ο κυριος μυλωνας εφορος της δαφνης αγ.δημητριου εβρισε το πατερα του κατα δηλωση του αθλητη καθως και αλλων αυτοπτων μαρτυρων ο οποιος εχει συγχωρεθει...ντροπη για την παρουσια τετοιων παραγοντων που δυσφημουν το αθλημα μας..απαιτουμε την δημοσια συγνωμη του ανωτερω..κατακρινουμε και την συμπεριφορα του αθλητη μας αλλα ολα εχουν και τα ορια τους...ντροπη....τιποτα αλλο

Αγαπητέ κύριε, φίλε του αθλητή Κυρομύτη Γεωργίου, καταρχήν, η ντροπή είναι δική σου οπού κρυμμένος πίσω από την ανωνυμία που σου παρέχει το φόρουμ προσβάλλεις δημόσια έναν άνθρωπό του basket, ο οποίος υπηρετώντας το σαν αθλητής αλλά και σαν παράγοντας δεν έχει δώσει ουδέποτε κάποιο τέτοιο δικαίωμα.

Ήμουν ακριβώς δίπλα κατά την εξέλιξη του περιστατικού και δεν ειπώθηκε σε καμία περίπτωση κάτι τέτοιο. Αυτό αποδεικνύεται, διότι ενώ όλη η διαμάχη έγινε δίπλα στους διαιτητές και στον κομισάριο του αγώνα, δεν αναφέρθηκε το παραμικρό στο φύλλο αγώνος για τον κύριο Μυλωνά.

Αν ο αθλητής του Πόλις για να δικαιολογήσει την απαράδεκτη και αντιαθλητική συμπεριφορά του καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, ανέσυρε από το χρονοντούλαπο τη μνήμη του πατέρα του, αυτό είναι δικό του πρόβλημα και ντροπή του συγχρόνως.
alalummm
QUOTE(milspa @ Sep 22 2009, 14:59 ) *
Αγαπητέ κύριε, φίλε του αθλητή Κυρομύτη Γεωργίου, καταρχήν, η ντροπή είναι δική σου οπού κρυμμένος πίσω από την ανωνυμία που σου παρέχει το φόρουμ προσβάλλεις δημόσια έναν άνθρωπό του basket, ο οποίος υπηρετώντας το σαν αθλητής αλλά και σαν παράγοντας δεν έχει δώσει ουδέποτε κάποιο τέτοιο δικαίωμα.

Ήμουν ακριβώς δίπλα κατά την εξέλιξη του περιστατικού και δεν ειπώθηκε σε καμία περίπτωση κάτι τέτοιο. Αυτό αποδεικνύεται, διότι ενώ όλη η διαμάχη έγινε δίπλα στους διαιτητές και στον κομισάριο του αγώνα, δεν αναφέρθηκε το παραμικρό στο φύλλο αγώνος για τον κύριο Μυλωνά.

Αν ο αθλητής του Πόλις για να δικαιολογήσει την απαράδεκτη και αντιαθλητική συμπεριφορά του καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, ανέσυρε από το χρονοντούλαπο τη μνήμη του πατέρα του, αυτό είναι δικό του πρόβλημα και ντροπή του συγχρόνως.




χαίρομαι που τα είδαν κ άλλοι
gfpao13
QUOTE(skelters @ Sep 22 2009, 14:06 ) *
Αφού θέλεις να μιλάς για αντικειμενικότητα θα πρέπει να παραθέτεις όλα τα γεγονότα.


Να παραθεσω και εγω ενα γεγονος;
Βρεθηκα στο γηπεδο καθως παιζει ενας φίλος μου στη Δαφνη.
Ετυχε να δω ενα κυριο σε αναπηρικο καροτσακι εκει και οταν τον ρωτησα ποιος ειναι αυτος,μου απαντησε πως ειναι ο προεδρος της Δαφνης,με χρόνια αναπηρια.
Οσοι βρεθηκατε στο γηπεδο παρατηρησατε πως στο ημιχρονο αυτος ο κυριος αποχώρησε,καθως οταν ξεκινησε ενας μικρο-καβγας,πηγε εκει (ολα αυτα τα είδα ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ) και τους ειπε να ηρεμησουν τα πνευματα,ενας ανθρωπος απτον παγκο του Πολις απαντησε ευγενικοτατα "Ἁντε γ***σου!!!".
Αρκετα πρεπουσα συμπεριφορα σε αναπηρο ανθρωπο,δεν συμφωνειτε;;;



QUOTE(skelters @ Sep 22 2009, 14:06 ) *
Οσο για τον παίκτη του Πόλις , χωρίς να τον δικαιολογώ κρατώ την δήλωση του POLIS KALLITHEAS σε προηγούμενη δημοσίευση περί βρισίματος του πατέρα του παίκτη , την στιγμή μάλιστα που έχει πεθάνει


Συγγνωμη,αλλα πως γινεται καποιος να βρισει τον πατερα καποιου;
Δεχομαι να βρισει την μητερα του,το σπιτι του η τον ιδιο του τον εαυτο,αλλα εχει ακουσει ποτε κανενας ρε παιδια "γ**ω το πατερα σου" η κατι τετοιο?
Θεωρω πως ο φιλος milspa απο πανω εχει δικιο,καθως οπως λεει δεν αναφερθηκε κατι στο φιλο αγωνος..........και πραγματι ΟΛΗ η διαμαχη εγινε μπροστα ακριβως στη γραμματεια και τους διαιτητες.......
sothrakhss13
Ωραια πραγματα....
leonkalf
Παιδιά, ας μην συνεχιστεί όλο αυτό το πράγμα.

Δεν είμαστε εδώ αθλ. δικαστήριο να ρίξουμε ποινές. Εϊπε ο καθένας (και από τις 2 πλευρές) την άποψή του, ας τελειώσει εδώ.
Νομίζω ότι δεν βγαίνει άκρη, η κάθε πλευρά έχει τη γνώμη της.


ΤΕΛΟΣ εδώ!


Υ.Γ Για τον milspa που είπε περί ανωνυμίας του χρήστη Polis Kallitheas δεν ισχύει, έχει κάνει γνωστό το ποιος είναι. Δεν μιλάει ανώνυμα, είναι ο Αχιλλέας Μπογδανίδης. Οπότε αφού αναφέρεσαι κι εσύ για ντροπές κλπ. πες κι εσύ το όνομά σου για να μην είσαι ανώνυμος.
sothrakhss13
Γιατι να ονομαστει ο ανθρωπος?Αυτη ειναι η γοητεια του φορουμ καθως και ενα προνομιο.Η ανωνυμια υπαρχει και ειναι θεσμοθετημενη σ'αυτο το σαιτ.
Οσοι θελουν να λενε τα ονοματα τους για την οποιαδηποτε προβολη αυτων η των συμφεροντων τους,ειναι προβλημα τους νομιζω
magickaminia
QUOTE(sothrakhss13 @ Sep 22 2009, 16:08 ) *
Γιατι να ονομαστει ο ανθρωπος?Αυτη ειναι η γοητεια του φορουμ καθως και ενα προνομιο.Η ανωνυμια υπαρχει και ειναι θεσμοθετημενη σ'αυτο το σαιτ.
Οσοι θελουν να λενε τα ονοματα τους για την οποιαδηποτε προβολη αυτων η των συμφεροντων τους,ειναι προβλημα τους νομιζω

Η γοητεια του φορουμ ειναι οτι μπορει να εκφρασει αποψη ο καθενας ελευθερα ακομα και αν ειναι μυρουδιας με το αθλημα. Οταν ομως παμε σε προσωπικα δεδομενα και εξατομικευουμε προσωπα και καταστασεις , επειδη πιστευω οτι η ανωνυμια δεν ειναι ενδειξη ανδρισμου οταν ριχνεις κατηγοριες σε βαρος καποιου, τοτε πρεπει να προσδιοριζεις το ποιος εισαι για να υπαρχει σωστος αντιλογος και οχι κοκκορομαχιες αεναες εκ του ασφαλους. Τουλαχιστον εμεις στα Καμινια ετσι κανουμε . Οταν θες να παρεις μερος σε κοντρα πρεπει να εχεις ονοματεπωνυμο. Χωρις να εκφρασω αποψη για το συγκεκριμενο συμβαν εχοντας γνωρισει τον Αχιλλεα στα ξεκινηματα του Πολις οταν παιξαμε σαν Ατρομητος εχω να πω οτι τον θεωρω αρκετα φερεγγυο οπως δειχνει αλλωστε και η πορεια του Πολις ολα αυτα τα χρονια. blove.gif
leonkalf
Για να σου απαντησω Σωτηράκη (αφου κάνεις τον υπερασπιστή χωρίς αιτία), να πω ότι δεν είπα ότι είναι υποχρεωτικό να πει κάποιος το όνομά του εκτός των περιπτώσεων που έχουμε πει (καταγγελίες, αναφορά σοβαρών γεγονότων κλπ).

Όμως αφού ο milspa "κατηγορεί" τον Polis Kallitheas για ανωνυμία επειδή αναφέρει για ντροπή στον έφορο της Δάφνης (ονομαστικά), τότε αφού κι ο milspa λεει κάτι παρόμοιο για παίκτη (ονομαστικά) του Πόλις, γιατί το κάνει ανώνυμα???
Όχι 2 μέτρα και 2 σταθμά...

Κατάλαβες? (Δεν θέλω απάντηση)


Και επίσης, παρακάλεσα πριν να μπει τέλος.. Θέλω να πιστεύω ότι δε θα επανέλθω.
skelters
QUOTE(alalummm @ Sep 22 2009, 14:36 ) *
Σε σύγκριση πάντα με τις άλλες ομάδες της κατηγορίας.
βιονικό αυτί έχεις μάλλον για να άκουσες όλα αυτά όταν όλοι στην εξέδρα απορούσαν.
κ δεν άρχισαν σπρωξίματα.., μόνο του ΠΟΛΙΣ έσπρωξε και έβριζε και της Δάφνης απλά ανταπέδωσαν στα βρισίματα.Και ο παίκτης με το Νο7 ήταν έξαλλος χωρίς να ακουστεί τίποτα περί πατέρα κλπ. και επειδή είχα πολύ καλή εικόνα και την διαμόρφωσα ακόμα καλύτερα πιο μετά ρωτώντας και παίκτη του ΠΟΛΙΣ καμία τέτοια βρισιά δεν ακούστηκε απλά το δηλώσαν έτσι για να μην έχει κυρώσεις ο παίκτης.
και για να μην με αμφισβητείς παίκτης του ΠΟΛΙΣ μου το ανέφερε...
Ας λήξει λοιπόν εδώ το θέμα
Ετσι σε συμφέρει να λες και έτσι λές!!!!!
Απο την αρχή σου είπα ότι δεν μ'αρέσει να γίνονται αυτά. Απο εκεί και πέρα με τίποτα δεν μπορώ να δεχτώ ότι κάποιος αρχίζει να βρίζει και να σπρώχνει στα καλά καθούμενα !!!!!!
Για να αντικρούσω το επιχείρημά σου , και μένα παίχτης του Πόλις μου είπε για τις βρισιές που δέχτηκε ο Νο 7 και έγινε έξαλλος !!!!!! Αυτό δεν ήτανε επιχείρημα που μου είπες !!!!!!
Οσο για τα σπρωξίματα , έτσι ελέγχθη . Οτι είπε ο έφορος της Δάφνης <πρέπει να ντρέπεστε> και αντέδρασε αυτός του Πόλις.!!!
Οσο για την ειρωνία σου κράτα την για τον εαυτό σου !!!!! Δεν χρειαζότανε βιονικό αυτί η μάτι για να ακούσεις πως μιλούσε και πως φώναζε ο προπονητής της Δάφνης στους διαιτητές.!!!!!! Και ο οποίος ήτανε ο ηθικός αυτουργός για ότι έγινε!!!! Αλλά εκεί δεν λές τίποτα!!!!!!
Επαναλαμβάνω πάντως ότι δεν είναι ωραίο να γίνονται όλα αυτά !!!!!! Και ο παίκτης δεν είχε καμμία δουλειά να πάει να τσακωθεί , και οι προπονητές και οι έφοροι το ίδιο. Πήγαμε να δούμε το ματσάκι , τελείωσε κάποιος νίκησε κάποιος έχασε και γυρίζουμε ολοι στο σπίτι μας ευχαριστημένοι!!!!!!
sothrakhss13
Απαντω μονο για να σου δωσω να καταλαβεις,οτι ο οποιοσδηποτε που κατηγορει καποιον μπορει να αναφερει αλλο ονομα απο το δικο του και να θεωρηθει οτι εχει ονομαστει και αυτος ο ιδιος και ου το καθ'εξης.Αρα το λαθος ειναι αυτου που φαινεται και οχι αυτου που συνεχιζει να κρυβεται.και οσον αφορα τον αχιλλεα απο τον πολις αν ειναι δυνατον να πω κακη κουβεντα για εναν ανθρωπο που αγαπα το αθλημα και εχει βοηθησει με τον τροπο του το σωματειο μου,αλλα χωρα καιμια διαφορετικη απαντηση στην μονοπλευρη επιθεση σε ενα ατομο που ακολουθει τους θεσμους του σιτε και του φορουμ
alalummm
QUOTE(skelters @ Sep 22 2009, 16:34 ) *
Ετσι σε συμφέρει να λες και έτσι λές!!!!!
Απο την αρχή σου είπα ότι δεν μ'αρέσει να γίνονται αυτά. Απο εκεί και πέρα με τίποτα δεν μπορώ να δεχτώ ότι κάποιος αρχίζει να βρίζει και να σπρώχνει στα καλά καθούμενα !!!!!!
Για να αντικρούσω το επιχείρημά σου , και μένα παίχτης του Πόλις μου είπε για τις βρισιές που δέχτηκε ο Νο 7 και έγινε έξαλλος !!!!!! Αυτό δεν ήτανε επιχείρημα που μου είπες !!!!!!
Οσο για τα σπρωξίματα , έτσι ελέγχθη . Οτι είπε ο έφορος της Δάφνης <πρέπει να ντρέπεστε> και αντέδρασε αυτός του Πόλις.!!!
Οσο για την ειρωνία σου κράτα την για τον εαυτό σου !!!!! Δεν χρειαζότανε βιονικό αυτί η μάτι για να ακούσεις πως μιλούσε και πως φώναζε ο προπονητής της Δάφνης στους διαιτητές.!!!!!! Και ο οποίος ήτανε ο ηθικός αυτουργός για ότι έγινε!!!! Αλλά εκεί δεν λές τίποτα!!!!!!
Επαναλαμβάνω πάντως ότι δεν είναι ωραίο να γίνονται όλα αυτά !!!!!! Και ο παίκτης δεν είχε καμμία δουλειά να πάει να τσακωθεί , και οι προπονητές και οι έφοροι το ίδιο. Πήγαμε να δούμε το ματσάκι , τελείωσε κάποιος νίκησε κάποιος έχασε και γυρίζουμε ολοι στο σπίτι μας ευχαριστημένοι!!!!!!


δεν αναφέρομαι σε όλα τα γεγονότα γιατί πολύ απλά και ο ένας προπονητής και ο άλλος μπήκαν στην θέση τους από του διαιτητές κατά τη διάρκεια του αγώνα.
αναφέρθηκα στα γεγονότα που έγιναν στο τέλος...
κ η μαγκιά είναι να αντικρούσεις τον άλλον με λόγια κ όχι με ξύλο
πατέρα πάντως δεν έβρισε κανένας και επαναλαμβάνω ότι ήταν για τα μάτια του κόσμου για να δικαιολογήσουν την αντίδραση. τέλος πάντων μεγάλη διάσταση δώσαμε αλλά να τα λέμε κ όπως έχουν κ όχι όπως θα θέλαμε να είναι.
skelters
QUOTE(milspa @ Sep 22 2009, 14:59 ) *
Αυτό αποδεικνύεται, διότι ενώ όλη η διαμάχη έγινε δίπλα στους διαιτητές και στον κομισάριο του αγώνα, δεν αναφέρθηκε το παραμικρό στο φύλλο αγώνος για τον κύριο Μυλωνά.
Και συ που το ξέρεις διάβασες το φύλο αγώνος ?????? Απο που και ως που ??????

QUOTE(alalummm @ Sep 22 2009, 16:45 ) *
δεν αναφέρομαι σε όλα τα γεγονότα γιατί πολύ απλά και ο ένας προπονητής και ο άλλος μπήκαν στην θέση τους από του διαιτητές κατά τη διάρκεια του αγώνα.
αναφέρθηκα στα γεγονότα που έγιναν στο τέλος...
κ η μαγκιά είναι να αντικρούσεις τον άλλον με λόγια κ όχι με ξύλο
πατέρα πάντως δεν έβρισε κανένας και επαναλαμβάνω ότι ήταν για τα μάτια του κόσμου για να δικαιολογήσουν την αντίδραση. τέλος πάντων μεγάλη διάσταση δώσαμε αλλά να τα λέμε κ όπως έχουν κ όχι όπως θα θέλαμε να είναι.

Ετσι θα ήθελες ΕΣΥ να είναι !!!!! ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!!!!
alalummm
wink.gif icon_drunk.gif
leonkalf
Κάτι έγραψα στα 2 τελευταία posts μου αλλά μάλλον "στου κουφού την πόρτα όσα θέλεις βρόντα..."


Εδώ ο χώρος λέγεται basketforum!! Εδώ μιλάμε -κυρίως- για μπάσκετ!
Το ξύλο, οι βρισιές και οι κάθε είδους αλητείες δεν έχουν χώρο σε αυτό που αγαπάμε και λέγεται μπάσκετ.
Γι' αυτό έχουμε πει να γράφουμε για μπάσκετ και ασφαλώς αν υπάρχει και κάτι που πρέπει να καυτηριάσουμε και να καταγγείλουμε (με στοιχεία και με σοβαρότητα) να το κάνουμε.

ΑΛΛΑ πρώτα μιλάμε για μπάσκετ!!! Μην χάνουμε την ουσία!! Όλοι εσείς που είσασταν στο κλειστό του Αγ. Δημητρίου (και στο κάθε κλειστό και ανοιχτό γήπεδο μπάσκετ), πείτε μας για το παιχνίδι, για τους παίκτες που παίζουν στις 2 ομάδες, τι εφαρμόζουν οι προπονητές κλπ κλπ. Και σε παρέλθεση αναφερθείτε και στα γεγονότα στο τέλος αν το θέλετε τόσο (για καυτηρίαση)... Σαν παρένθεση ομως, κι όχι να γίνετε θέμα σε 2-3 σελίδες!!!

Και προτρέπω και όλα τα παιδιά που παίζουν και παρακολουθούν και το forum να συμμετέχουν, να γράψουν μπασκετικά, να ανέβει το επίπεδο των συζητήσεων γύρω από το μπάσκετ.
leonkalf
QUOTE (!and1! @ Sep 22 2009, 12:33 ) *
Θα μπορουσαμε να εχουμε ολα τα αποτελεσματα μαζι?

Α.Ε Ρέντη – Πρωτέας Βούλας 70-64
Γλυφάδα – Πέρα 66-76
Απρόβλεπτοι – Άρης Γλυφ. 25-64
Σούρμενα – Βουλιαγμένη 73-82
ΟΚΕ – Ελληνικό 49-63
Ιάσωνας Νικ. – Καστέλλα 62-54
Ν. Πέραμος – ΑΟΝΑ 54-74
Ερμής Πειρ. – ΕΑ Νικαίας 59-74
Ατρόμητος – Αστέρας Αγ. Δημ. 32-68
Φοίνικας Αγ. Σοφ. – Φάρος 63-94
Τράχωνες – ΝΕ Μεγαρίδος 53-71
Τελαμώνας – Σαρωνικός Αιγ. 62-46
ΓΑΣΕ - Βάρη 51-56
Κυρίαρχοι - Άρης Ν. 29-118
Πήγασος - Μέγαρα 61-67
Δραπετσώνα - Θεμιστοκλής 65-61
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(milspa @ Sep 22 2009, 14:59 ) *
Αγαπητέ κύριε, φίλε του αθλητή Κυρομύτη Γεωργίου, καταρχήν, η ντροπή είναι δική σου οπού κρυμμένος πίσω από την ανωνυμία που σου παρέχει το φόρουμ προσβάλλεις δημόσια έναν άνθρωπό του basket, ο οποίος υπηρετώντας το σαν αθλητής αλλά και σαν παράγοντας δεν έχει δώσει ουδέποτε κάποιο τέτοιο δικαίωμα.

Ήμουν ακριβώς δίπλα κατά την εξέλιξη του περιστατικού και δεν ειπώθηκε σε καμία περίπτωση κάτι τέτοιο. Αυτό αποδεικνύεται, διότι ενώ όλη η διαμάχη έγινε δίπλα στους διαιτητές και στον κομισάριο του αγώνα, δεν αναφέρθηκε το παραμικρό στο φύλλο αγώνος για τον κύριο Μυλωνά.

Αν ο αθλητής του Πόλις για να δικαιολογήσει την απαράδεκτη και αντιαθλητική συμπεριφορά του καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, ανέσυρε από το χρονοντούλαπο τη μνήμη του πατέρα του, αυτό είναι δικό του πρόβλημα και ντροπή του συγχρόνως.

Μαλλον δε διαβασες καλα το φυλλο αγωνος που επιβεβαιωνει οτι και κ.μυλωνας ειπε τα γαλλικα του σε παραγοντα της ομαδας μας.διαβασε το καλυτερα...με το κυριο μιλησα και λυθηκε μερος της παρεξηγησης αλλα και απο τη πλευρα του παιχτη ορκιζεται οτι τον εβρισαν..γιατι να μου λεει ψεμματα κ αυτος.?αρα η αληθεια ειναι καπου στην μεση..ειλικρεινα παντως κριμα γιατι με το εν λογω σωματειο θεωρουσαμε οτι ειχαμε αδελφικες σχεσεις και ηρθε ενας αναγνωστοπουλος να τις καταστρεψει μεσα σε 40 λεπτα...που αναμφισβητητα ηταν ο ηθικος αυτουργος του ολου επισοδειου.εμενα το ονοματακι μου το ξερεις,δε κρυβομαι...για πες μου και το δικος σου τωρα?μη το συνεχιζεις αλλο...

QUOTE(gfpao13 @ Sep 22 2009, 15:26 ) *
Να παραθεσω και εγω ενα γεγονος;
Βρεθηκα στο γηπεδο καθως παιζει ενας φίλος μου στη Δαφνη.
Ετυχε να δω ενα κυριο σε αναπηρικο καροτσακι εκει και οταν τον ρωτησα ποιος ειναι αυτος,μου απαντησε πως ειναι ο προεδρος της Δαφνης,με χρόνια αναπηρια.
Οσοι βρεθηκατε στο γηπεδο παρατηρησατε πως στο ημιχρονο αυτος ο κυριος αποχώρησε,καθως οταν ξεκινησε ενας μικρο-καβγας,πηγε εκει (ολα αυτα τα είδα ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ) και τους ειπε να ηρεμησουν τα πνευματα,ενας ανθρωπος απτον παγκο του Πολις απαντησε ευγενικοτατα "Ἁντε γ***σου!!!".
Αρκετα πρεπουσα συμπεριφορα σε αναπηρο ανθρωπο,δεν συμφωνειτε;;;





Συγγνωμη,αλλα πως γινεται καποιος να βρισει τον πατερα καποιου;
Δεχομαι να βρισει την μητερα του,το σπιτι του η τον ιδιο του τον εαυτο,αλλα εχει ακουσει ποτε κανενας ρε παιδια "γ**ω το πατερα σου" η κατι τετοιο?
Θεωρω πως ο φιλος milspa απο πανω εχει δικιο,καθως οπως λεει δεν αναφερθηκε κατι στο φιλο αγωνος..........και πραγματι ΟΛΗ η διαμαχη εγινε μπροστα ακριβως στη γραμματεια και τους διαιτητες.......




βρισαμε αναπηρο ανθρωπο?τι να σου πω και σενα...μετα μιλαμε ποιος σπιλωνει ποιον...βαρυα συκοφαντεια..εγω ο ιδιος αν επεφτε κατι τετοιο στην αντιληψη μου θα του επαιρνα το κεφαλι...και τα λετε σε εναν ανθρωπο σα κ μενα που χω περασει τοσα στο παρελθον με τους τραυματισμους και εχω ιδιαιτερη ευαισθησια σε αυτο το θεμα..σταματηστε το εδω
Σταχυοφόρος
Συγγνώμη που "μπλέκομαι" στη κουβέντα σας, αλλά φίλε POLIS KALLITHEA, μπορεί να έχεις και δίκιο, αλλά είσαι σίγουρος ότι δεν τον έβρισαν; Τα άκουσες και τα είδες όλα ό,τι έγιναν; Κράτα και μία πισινή... Δε μπορεί να ήσουν πανταχού παρών. Ίσως είμαι λάθος και να είναι όντως συκοφαντία, αλλά μια παροιμία λέει "απ'όσα ακούς μη πιστεύεις τίποτα, κι από όσα βλέπεις τα μισά".



Όσον αφορά τα περί ανωνυμίας, συμφωνώ 1000% με τον leonkalf.
tsoumi
ΠΟΛΙΣ-ΘΡΗΣΚΕΙΑ-ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ!
makis7
QUOTE(leonkalf @ Sep 22 2009, 18:05 ) *
Κάτι έγραψα στα 2 τελευταία posts μου αλλά μάλλον "στου κουφού την πόρτα όσα θέλεις βρόντα..."


Εδώ ο χώρος λέγεται basketforum!! Εδώ μιλάμε -κυρίως- για μπάσκετ!
Το ξύλο, οι βρισιές και οι κάθε είδους αλητείες δεν έχουν χώρο σε αυτό που αγαπάμε και λέγεται μπάσκετ.
Γι' αυτό έχουμε πει να γράφουμε για μπάσκετ και ασφαλώς αν υπάρχει και κάτι που πρέπει να καυτηριάσουμε και να καταγγείλουμε (με στοιχεία και με σοβαρότητα) να το κάνουμε.

ΑΛΛΑ πρώτα μιλάμε για μπάσκετ!!! Μην χάνουμε την ουσία!! Όλοι εσείς που είσασταν στο κλειστό του Αγ. Δημητρίου (και στο κάθε κλειστό και ανοιχτό γήπεδο μπάσκετ), πείτε μας για το παιχνίδι, για τους παίκτες που παίζουν στις 2 ομάδες, τι εφαρμόζουν οι προπονητές κλπ κλπ. Και σε παρέλθεση αναφερθείτε και στα γεγονότα στο τέλος αν το θέλετε τόσο (για καυτηρίαση)... Σαν παρένθεση ομως, κι όχι να γίνετε θέμα σε 2-3 σελίδες!!!

Και προτρέπω και όλα τα παιδιά που παίζουν και παρακολουθούν και το forum να συμμετέχουν, να γράψουν μπασκετικά, να ανέβει το επίπεδο των συζητήσεων γύρω από το μπάσκετ.

Βρέθηκα στο γήπεδο και θελω να πω και εγώ την γνώμη μου οχι για τα περιστατικα που δεν αφορουν το αγωνιστικο κομάτι
(που δεν ηταν και τοσο υπερβολικα οσο γράφονται..τουλαχιστον ετσι φαινόντουσαν απο την εξέδρα)..η Δάφνη στο πρωτο δεκαλεπτο μου αφησε τις καλυτερες εντυπώσεις,μια γεματη ομαδα με πολυ ψηλα παιδια και καλους μικρους και πιο πολυ φαινόντουσαν για ομαδα Β Εσκανα παρα για Δ,φαινόντουσαν φυσικα οτι δεν ειναι δεμενη αφου ολα τα σουτ ηταν απο πολυ μακρυα και μερικα τυχερα και απο κακη αμυνα του Πόλις,παιζανε πολυ παθιασμενα και να ειναι σιγουροι οτι αν παιξουνε ετσι θα ανεβουνε οχι μια αλλα δυο κατηγοριες με το υλικο και την οργανωση που εχουνε.δυστηχως μαυρη τρύπα ηταν ο προπονητης τους που ενω φαινετε ο ανθρωπος οτι εχει δουλεψει με την συμπεριφορα του τα χαλασε ολα και εξαιτιας του ισως εληξε με τοσο διαφορα το παιχνιδι,μελανο σημειο ηταν που ετρεχε κατω απο την μπασκετα να διαμαρτυρηθει ενω το σκορ ειχε φτασει στους +30,ισως ειχε καποια προσωπικα με το Πόλις (με καθε επιφλυλαξη).επισης μου αρεσε ο αρκετος κοσμος της Δάφνης οπως και οι παραγοντες του που δειχνανε μια οργανωμενη ομαδα.Το Πολις δεν ξεκινησε καθολου καλα.φανηκε οτι υποτιμήσανε την Δαφνη αλλα μετα την φασαρια μαλλον πεισμωσανε και φανηκε η διαφορα των 2 ομάδων,μου αρεσε παρα πολυ η φυσικη κατασταση του Πόλις αφου πιεζανε σε ολο το γηπεδο μεχρι το τελευταιο δευτερολοπτο και δεν κουραζοντουσαν (μηπως παιρνουνε τίποτα???..πλακα κανω),εχουνε φοβερη αμυνα και πιεζει την αντιπαλη ομαδα απο τον λαιμο και την πνιγει,επισης μου αρεσε που ο προπονητης χρησιμοποιουσε ολους τους παικτες και τους αλλαζε συνεχεια και η ομαδα του δεν εχανε την συνοχη της,δικαια πιστευω την εχουν ολοι σαν ομαδα που θα παιξει στην πενταδα,για ανοδο δεν την βλεπω γιατι οι ψηλοι του ειναι μετριοι.γενικα τωρα ηταν πολυ ομορφο παιχνιδι παρα την μεγαλη διαφορα και με ενταση και αγωνιστικα σε κραταγε σε ενδιαφερον.ΤΕΡΜΑ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΜΙΛΗΣΤΕ ΓΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ.
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(makis7 @ Sep 22 2009, 21:12 ) *
Βρέθηκα στο γήπεδο και θελω να πω και εγώ την γνώμη μου οχι για τα περιστατικα που δεν αφορουν το αγωνιστικο κομάτι
(που δεν ηταν και τοσο υπερβολικα οσο γράφονται..τουλαχιστον ετσι φαινόντουσαν απο την εξέδρα)..η Δάφνη στο πρωτο δεκαλεπτο μου αφησε τις καλυτερες εντυπώσεις,μια γεματη ομαδα με πολυ ψηλα παιδια και καλους μικρους και πιο πολυ φαινόντουσαν για ομαδα Β Εσκανα παρα για Δ,φαινόντουσαν φυσικα οτι δεν ειναι δεμενη αφου ολα τα σουτ ηταν απο πολυ μακρυα και μερικα τυχερα και απο κακη αμυνα του Πόλις,παιζανε πολυ παθιασμενα και να ειναι σιγουροι οτι αν παιξουνε ετσι θα ανεβουνε οχι μια αλλα δυο κατηγοριες με το υλικο και την οργανωση που εχουνε.δυστηχως μαυρη τρύπα ηταν ο προπονητης τους που ενω φαινετε ο ανθρωπος οτι εχει δουλεψει με την συμπεριφορα του τα χαλασε ολα και εξαιτιας του ισως εληξε με τοσο διαφορα το παιχνιδι,μελανο σημειο ηταν που ετρεχε κατω απο την μπασκετα να διαμαρτυρηθει ενω το σκορ ειχε φτασει στους +30,ισως ειχε καποια προσωπικα με το Πόλις (με καθε επιφλυλαξη).επισης μου αρεσε ο αρκετος κοσμος της Δάφνης οπως και οι παραγοντες του που δειχνανε μια οργανωμενη ομαδα.Το Πολις δεν ξεκινησε καθολου καλα.φανηκε οτι υποτιμήσανε την Δαφνη αλλα μετα την φασαρια μαλλον πεισμωσανε και φανηκε η διαφορα των 2 ομάδων,μου αρεσε παρα πολυ η φυσικη κατασταση του Πόλις αφου πιεζανε σε ολο το γηπεδο μεχρι το τελευταιο δευτερολοπτο και δεν κουραζοντουσαν (μηπως παιρνουνε τίποτα???..πλακα κανω),εχουνε φοβερη αμυνα και πιεζει την αντιπαλη ομαδα απο τον λαιμο και την πνιγει,επισης μου αρεσε που ο προπονητης χρησιμοποιουσε ολους τους παικτες και τους αλλαζε συνεχεια και η ομαδα του δεν εχανε την συνοχη της,δικαια πιστευω την εχουν ολοι σαν ομαδα που θα παιξει στην πενταδα,για ανοδο δεν την βλεπω γιατι οι ψηλοι του ειναι μετριοι.γενικα τωρα ηταν πολυ ομορφο παιχνιδι παρα την μεγαλη διαφορα και με ενταση και αγωνιστικα σε κραταγε σε ενδιαφερον.ΤΕΡΜΑ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΜΙΛΗΣΤΕ ΓΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ.

Ο καλυτερος του χωριου εισαι φιλε μου.πραγματι αν εξαιρεσεις τον εμπαθη χωρις λογο και αιτια προπονητη τους,το υλικο αυτο ειναι φουλ για πρωταθλητισμο στην δ εσκανα..με αθλητικα και νεα παιδια..
sothrakhss13
Εγω δεν εχω ιδεα για το μεταξυ σας παιχνιδι.Ο κυριος ομως που θεωρηται προπονητης της δαφνης ειναι οντως ατομο που συνεχως προκαλει και δημιουργει εντασεις.
Σε φιλικο μια βδομαδα πριν που του δοθηκε η ευκαιρια να διαιτητευσει το ματς καθως δεν ειχαμε διαιτητη,διαταραξε ολοκληρο το παιχνιδι και χαλασε ενα ωραιο φιλικο.
Αρα ισως να υπαρχει βαση στα οσα γραφονται γι'αυτον
kobe81
ελευθερια-προοδευτικη 62-63 με τριποντο του τζιωτη στο 1 δευτερολεπτο..κακο παιχνιδι,ανετοιμεσ καθαρα οι ομαδες..μεγαλο προβλημα το θεμα των μικρων...χαρακτηριστικο παραδειγμα οτι πανω που η ελευθερια γυρισε το ματς με μια 5αδα και βρηκε ρυθμο ο μικρος που επαιζε εκανε 4ο φαουλ,επρεπε να βγει,γινανε αλχημειες με 3 αλλαγες και ο ρυθμος χαθηκε ξανα,...
xontros7
QUOTE(kobe81 @ Sep 24 2009, 01:31 ) *
ελευθερια-προοδευτικη 62-63 με τριποντο του τζιωτη στο 1 δευτερολεπτο..κακο παιχνιδι,ανετοιμεσ καθαρα οι ομαδες..μεγαλο προβλημα το θεμα των μικρων...χαρακτηριστικο παραδειγμα οτι πανω που η ελευθερια γυρισε το ματς με μια 5αδα και βρηκε ρυθμο ο μικρος που επαιζε εκανε 4ο φαουλ,επρεπε να βγει,γινανε αλχημειες με 3 αλλαγες και ο ρυθμος χαθηκε ξανα,...



Ξερουμε τα αποτελεσματα στα υπολοιπα ματς?
leonkalf
Το υπόλοιπο πρόγραμμα

ΠΕΜΠΤΗ 24/9

2ο ΚΓΔ Νικαίας 21.30 Προφ. Ηλίας –Παννεαπολικός
Κλ. Κερατσινίου 21.30 Φάρος – Π. Φάληρο
1ο ΚΓΔ Νικαίας 21.30 ΕΑ Νικαίας – Κρόνος
Νέο κλ. Αργυρούπολης 20.00 ΑΟΝΑ – Βάρη


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25/9

Ε.Α.Κ. Γλυφάδας 20:30 'Αρης Γλυφ. – Φοίνικας Πειρ.
1ο ΚΓΔ Νικαίας 20.00 Ιάσωνας Νικ. - Ηλεκτρούπολη
κλ. Δραπετσώνας 21.00 ΔΑΣ Δραπετσώνα – Μανδραϊκός

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/9

κλ. St Laurence 19.00 Βουλιαγμένη – Προφ. Ηλίας ή Παννεαπολικός


ΔΕΥΤΕΡΑ 28/9

Κλ. Εθν. Αντίστασης 20.15 Αετός Καλλ. – Μίλωνας
κλ. Μεγάρων 21.00 ΝΕ Μεγαρίδος – Μέγαρα
κλ. Πλάτωνα 21.00 Άρης Νικ. – Πορφύρας
Νέο κλ. Ρέντη 21.45 ΑΕ Ρέντη – ΑΛΦ Αλίμου
κλ. Αγ. Δημητρίου 21.00 Αστέρας Αγ. Δημ.- Ιωνικός Νικ.
κλ. Βυζαντινό 21.00 Πέρα – Πόλις
κλ. Μοσχάτου 21.30 Λέων Μοσχ. – Εθνικός Πειρ.
ΕΑΚ Γλυφάδας 20.30 Τερψιθέα ή Εν. Αμφιάλης – Προοδευτική (Αν νικήσει η Αμφιάλη ο αγώνας θα γίνει στο κλ. Σιταποθηκών 21.30)

ΤΡΙΤΗ 29/9

Κλ. Σαλαμίνας 21.30 Τελαμώνας – Ελληνικό
themis7
ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΑΡΟ ΕΠΙ ΤΟΥ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ ΜΕ 10Π!!!!!!!!!!!
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΑΡΟΥ ΕΠΑΙΞΑΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΜΥΑΛΟ !!!!!!!!!!!!!
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(themis7 @ Sep 25 2009, 00:25 ) *
ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΑΡΟ ΕΠΙ ΤΟΥ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ ΜΕ 10Π!!!!!!!!!!!
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΑΡΟΥ ΕΠΑΙΞΑΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΜΥΑΛΟ !!!!!!!!!!!!!

Μπραβο ρε λεβεντες..........
eidikos%
QUOTE(themis7 @ Sep 25 2009, 00:25 ) *
ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΑΡΟ ΕΠΙ ΤΟΥ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ ΜΕ 10Π!!!!!!!!!!!
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΑΡΟΥ ΕΠΑΙΞΑΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΜΥΑΛΟ !!!!!!!!!!!!!

οντως με μεγαλη ψυχη και μυαλο αλλα ειχε βοηθεια και απο φαληρο οπου μαλλον πιστευε θα το παρει ευκολα και απ οτι μου ειπαν μπηκαν πολυ χαλαρα γιατι δεν ημουν απο την αρχη.μου εκανε μεγαλη εντυπωση το αποτελεσμα παντως!!το φαληρο απο οτι ειδα οχι κατι το ιδιαιτερο ειδικα στο δευτερο ημιχρονο που ειδα εγω δεν εκανε τιποτα επιθετικα ενω υπηρχε μια προσπαθεια στην αμυνα.πολυ πιτσιρικαρια! κατω απο τα καλαθια δεν ειδα καποιον ψηλο αν και ηταν τραυματιας μου ειπαν.γεματη περιφερια με καλους παιχτες αλλα μου φανικαν καπως σφιγμενοι δεν ξερω.πρεπει να προβληματισε η χθεσινη εικονα του φαληρου!!ο φαρος νομιζω οτι εδωσε το 100% που μπορουσε να δωσει πολυ ευστοχοι καλο κοουτσαρισμα απο τον παγκο δεν αφινε να ανοιξει το παιχνιδι και απλα κερδισε δικαια και παλι μπραβο στον φαρο!!απο κει που ελεγα παμε δεν εχω τιποτα να κανω να δουμε το ματσακι χαλαρα εσκασε το μπαμ.ωραια χεχεχεχε
leonkalf
ΑΟΝΑ - Βάρη 72-71

Παιχνίδι με ανατροπές, ο ΑΟΝΑ πέρασε μπροστά έως και 12π., η Βάρη επέστρεψε και πέρασε μπροστά 8π. και στο τέλος ο ΑΟΝΑ πήρε τη νίκη. Η Βάρη είχε την τελευταία επίθεση δική της, αλλά δεν την εκμεταλλεύτηκε.

Σημαντική νίκη για την Αργυρούπολη απέναντι σε μία ομάδα παραπάνω κατηγορίας (και με καλό ρόστερ).
paparazzi
QUOTE(eidikos% @ Sep 25 2009, 11:27 ) *
οντως με μεγαλη ψυχη και μυαλο αλλα ειχε βοηθεια και απο φαληρο οπου μαλλον πιστευε θα το παρει ευκολα και απ οτι μου ειπαν μπηκαν πολυ χαλαρα γιατι δεν ημουν απο την αρχη.μου εκανε μεγαλη εντυπωση το αποτελεσμα παντως!!το φαληρο απο οτι ειδα οχι κατι το ιδιαιτερο ειδικα στο δευτερο ημιχρονο που ειδα εγω δεν εκανε τιποτα επιθετικα ενω υπηρχε μια προσπαθεια στην αμυνα.πολυ πιτσιρικαρια! κατω απο τα καλαθια δεν ειδα καποιον ψηλο αν και ηταν τραυματιας μου ειπαν.γεματη περιφερια με καλους παιχτες αλλα μου φανικαν καπως σφιγμενοι δεν ξερω.πρεπει να προβληματισε η χθεσινη εικονα του φαληρου!!ο φαρος νομιζω οτι εδωσε το 100% που μπορουσε να δωσει πολυ ευστοχοι καλο κοουτσαρισμα απο τον παγκο δεν αφινε να ανοιξει το παιχνιδι και απλα κερδισε δικαια και παλι μπραβο στον φαρο!!απο κει που ελεγα παμε δεν εχω τιποτα να κανω να δουμε το ματσακι χαλαρα εσκασε το μπαμ.ωραια χεχεχεχε


πολυ ασυνδετη ομαδα το φαληρο. ολοι πηγανε να δουνε την πρωτη επισημη προπονηση τιυ φαληρου χθες αλλα ο φαρος ειχε αλλη γνωμη . απο τον φαληρο απογοητευσε ο εμμανουηληδης δεν επαιξε ο απεργης . ο φαρος ειχε εναν τρομερο πλει μεικερ που ετρεχε 40 λεπτα και ενα7αρακι πολυ καλο κι ολοι οι αλλοι ηταν μαχητικοτατοι και μπασκετικοι. πως παιζει αυτη η ομαδα β κατηγορια
το φαληρο τωρα πρεπει να συγκεντρωθει και να δουλεψει στην τακτικη το πρωταθλημα αρχιζει σε 3 εβδομαδες και υπαρχουν προσδοκιες
sothrakhss13
Τη δευτερα στις 9 στο κλειστο του μοσχατου λεων-εθνικος για να δουμε αλλη μια εκπληξη!

Κερναμε σουβλακια!!!
Γιατι δε κωβω να υπαρχει αλλη εκπληξη
makis7
πήγα και ειδα το Ευρυάλη-Πορφύρας,μαγική εικόνα το αποτέλεσμα.ο Πορφύρας πολύ καλύτερος φυσιολογικα απο την Ευρυάλη το σκορ ηταν συνέχεια στο +20-24,ο Πορφύρας πολυ καλη ομαδα,δικαια συγκαταλέγεται ως φαβορι για να ανέβει,παρα πολυ καλη πεντάδα με καλούς μικρούς αλλα με μεγάλο πρόβλημα στις αλλαγες.δεν ξέρω αν λέιπανε παικτες αλλα δεν εχει πανω απο 6-7 παικτες ειδικα Φωτοπουλος-ΦράταςΑθανασούλας κανανε την διαφορά και παιζανε σβηστοί.,και φαινότανε οταν εκανε αλλαγες γιατι η Ευρυάλη μειωνε αμέσως,δεν εχει πολυ καλη φυσικη κατασταση αλλα εχει παικτες που μερικοι παιζουνε ανετα σε Β-Γ Εθνικη και με την ποιοτητα τουσ μπορουν να ανεβάσουν τηνομάδα μονοι τους.η Ευρυαλη συμπαθητικη με εναν Μακρυγιάννη φοβερο που επαιζε μονος του το Πορφύρα και ειναι αποροίας αξιο πως αυτο το παιδι δεν το πηρε κανενας στην Α κατηγορια.ηταν ενα πολυ καλο παιχνιδι.
makis7
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Sep 25 2009, 00:27 ) *
Μπραβο ρε λεβεντες..........

φιλε POLIS KALLITHEAS ποτε παιζετε και που να ερθω να σας δω γιατι μου αρεσε η ομαδα σας?,ποιο νουμερο ησουνα?να ερθω να σου μιλήσω κιολας.
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(makis7 @ Sep 25 2009, 21:29 ) *
φιλε POLIS KALLITHEAS ποτε παιζετε και που να ερθω να σας δω γιατι μου αρεσε η ομαδα σας?,ποιο νουμερο ησουνα?να ερθω να σου μιλήσω κιολας.

Δε παιζω φιλαρακι ειμαι οπως συνηθως τραυματιας..δευτερα στο περα 9.αλλα προς τι το ενδιαφερον να με γνωρισεις αγορινα?
win
iaswnas-ilektroupoli 2(+8)
sothrakhss13
Aπο δω και μπρος,μπαινουν στον θεσμο και οι ομαδες της γ εθνικης.
Η διαφορα που εχουμε με ον εθνικο ειναι τρεις κατηγοριες και μερικοι θεσμοι.
Για πρωτη φορα εχουμε καταργηση της ισονομιας.
Εμεις να χρησιμοποιουμε 1 μικρο σ'ολο τον αγωνα και η αντιπαλη ομαδα να παιζει οπως θελει και με οποιυς θελει και με 40αρηδες και με 35αρηδες και οτι θες μεσα.
Νομιζω πως η αδικια σ αυτο το αθλημα εχει αρχισει και ειναι ευδιακριτη.Καποια στιγμη πρεπει να μιλησουμε ολοι και να αντιδρασουμε.
Αυτο ειναι αλλο ενα καλο δειγμα αγνοιας αλλα και αδιαφοριας της οποιας διοικησης για την εν λογω διοργανωσοι που ολοι μας με τοσο αθος προσπαθουμε να βγαλουμε εις περας με το οσο δυνατον καλυτερο αποτελεσμα.
Περισσοτερα στοιχεια αναγραφονται απο τη γραμματεα του συλογου μου στο σαιτ μας,στο φορουμ με τις αποψεις
kobe81
κανεις λαθος..οι ομαδες της γ εθνικης στο κυπελλο,παιζουν με τους ορους της εσκανα...αναγκαστικα.περσυ αποκλειστηκε ο αρης η ο κρονος στο μεταξυ τους γι αυτο..μην βλεπεις παντου φαντασματα και οτι σας κυνηγανε..αλλωστε και με τους μικρους πιστευεις οτι θα κερδισετε τον εθνικο?
alpapamarin
Νομίζω ότι στο κύπελλο δεν είναι υποχρεωμένες οι ομάδες να χρησιμοποιούν μικρούς με τη λογική που εφαρμόζεται στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΝΑ. Έτσι δεν είναι Leonkalf?
kobe81
Από την αγωνιστική περίοδο 2009-2010, όλα τα Σωματεία που θα δηλώσουν συμμετοχή στο Κύπελλο Ανδρών, πρέπει στον αριθμό των αθλητών που θα δηλώσουν στο Φύλλο Αγώνα, υποχρεωτικά να περιλαμβάνουν τουλάχιστον τρεις (03) αθλητές μέχρι 20 ετών(γεννηθέντες το έτος 1989 και νεότερους). Ένας από αυτούς θα αγωνίζεται κατά τη κρίση του Προπονητή, υ π ο χ ρ ω τ ι κ ά στη πεντάδα που αγωνίζεται κάθε στιγμή, μέχρι εξάντλησης των δηλωθέντων στο Φ.Α. αθλητών. Οι ανωτέρω αθλητές, καθώς και όσοι δηλώνονται στο Φύλλο Αγώνα και είναι γεννημένοι το έτος 1989 και νεότεροι, θα φέρουν αριθμό φανέλας
υ π ο χ ρ ω τ ι κ ά από το νούμερο 13 έως και το νούμερο 15, με σκοπό τη καλύτερη αναγνώρισή τους, από τους Διαιτητές, τον Κομισάριο, τους Βοηθούς Διαιτητών και τους αντιπάλους. Εξυπακούεται πως σε περίπτωση που μια ομάδα διαθέτει περισσότερους από τρεις αθλητές γεννημένους το έτος 1989 και νεότερους, τα επιπλέον νούμερα στις φανέλες τους, μπορούν να διαφέρουν.
Για την εφαρμογή των ανωτέρω, αρμόδιοι είναι οι Διαιτητές, συνεπικουρούμενοι από τον Κομισάριο και τους βοηθούς Διαιτητών του Αγώνα.
*Σε περίπτωση μη τήρησης των ανωτέρω, ο αγώνας δεν θα δ ι ε ξ ά γ ε τ α ι και το υπαίτιο Σωματείο
θα μ η δ ε ν ί ζ ε τ α ι από το Διοικητικό Συμβούλιο
της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α., ύστερα από εισήγηση της Επιτροπής Πρωταθλήματος Ανδρών, εφαρμοζόμενων των όσων ορίζονται περί “αντικανονικής συμμετοχής αθλητή” .
Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α., επιφυλάσσεται για κάθε αλλαγή των ανωτέρω, για την αγωνιστική περίοδο 2010-2011.

οπως ειπα..οι αγωνες γινονται με τους κανονισμους των πρωταθληματων της εσκανα
gorilakos
QUOTE(alpapamarin @ Sep 26 2009, 15:46 ) *
Νομίζω ότι στο κύπελλο δεν είναι υποχρεωμένες οι ομάδες να χρησιμοποιούν μικρούς με τη λογική που εφαρμόζεται στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΝΑ. Έτσι δεν είναι Leonkalf?

Αποτι ακουσα οι ομαδες ειναι υποχρεωμενες να παιζουν με την λογικη που εφαρμοζεται στην ΕΣΚΑΝΑ.....ακομα και οι απαραδεκτες μπαλες!!!!
makis7
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Sep 26 2009, 00:36 ) *
Δε παιζω φιλαρακι ειμαι οπως συνηθως τραυματιας..δευτερα στο περα 9.αλλα προς τι το ενδιαφερον να με γνωρισεις αγορινα?

Καλα ρε φιλε μου δεν ηθελα να σε προσβάλω κιολας επειδη ειπα να σε γνωρισω.καλο ειναι αφου συμετεχουμε σε μια κοινοτητα να ξερουμε εστω και φατσικα ο ενας τον αλλον,και ηθελα να σου δωσω και συγχαρητηρια για την ομαδα σου αλλα φαινετε οτι εισαι μαγκακος ...τελος παντων.καλη χρονια σου ευχομαι.
sothrakhss13
Φιλε κομπε επειδη πρεπει να μιλησω σε κοσμια πλαισια,ανακοινωσα ενα γεγονος που μας ηρθε ως φαξ στα γραφεια της ομαδας.το ιδιο ποστ μπορεις να το διαβασεις στο σαιτ της ομαδας μας επωνυμα απο την γενικη γραμματεα της ομαδας μου.
Δεν εχω καποιο λογο να γραφω αοριστιες και να βλεπω μπροστα μου καποιο φαντασμα.
Τον εθνικο δεν θα τον κερδισουμε αλλα θελω ισονομια.
Δεν ξερω αν εχεις μαθει ο ισχυροτερος να επωφελειται απο την οποιαδηποτε διαδικασια,αλλα εγω θελω το παιχνιδι να γινεται επι ισης οροις ειτε χασω με 100 ειτε κερδισω με αλλους τοσους.
Ενταξει γκοστ μπαστερ?
nik-air
QUOTE(kobe81 @ Sep 26 2009, 13:58 ) *
Από την αγωνιστική περίοδο 2009-2010, όλα τα Σωματεία που θα δηλώσουν συμμετοχή στο Κύπελλο Ανδρών, πρέπει στον αριθμό των αθλητών που θα δηλώσουν στο Φύλλο Αγώνα, υποχρεωτικά να περιλαμβάνουν τουλάχιστον τρεις (03) αθλητές μέχρι 20 ετών(γεννηθέντες το έτος 1989 και νεότερους). Ένας από αυτούς θα αγωνίζεται κατά τη κρίση του Προπονητή, υ π ο χ ρ ω τ ι κ ά στη πεντάδα που αγωνίζεται κάθε στιγμή, μέχρι εξάντλησης των δηλωθέντων στο Φ.Α. αθλητών. Οι ανωτέρω αθλητές, καθώς και όσοι δηλώνονται στο Φύλλο Αγώνα και είναι γεννημένοι το έτος 1989 και νεότεροι, θα φέρουν αριθμό φανέλας
υ π ο χ ρ ω τ ι κ ά από το νούμερο 13 έως και το νούμερο 15, με σκοπό τη καλύτερη αναγνώρισή τους, από τους Διαιτητές, τον Κομισάριο, τους Βοηθούς Διαιτητών και τους αντιπάλους. Εξυπακούεται πως σε περίπτωση που μια ομάδα διαθέτει περισσότερους από τρεις αθλητές γεννημένους το έτος 1989 και νεότερους, τα επιπλέον νούμερα στις φανέλες τους, μπορούν να διαφέρουν.
Για την εφαρμογή των ανωτέρω, αρμόδιοι είναι οι Διαιτητές, συνεπικουρούμενοι από τον Κομισάριο και τους βοηθούς Διαιτητών του Αγώνα.
*Σε περίπτωση μη τήρησης των ανωτέρω, ο αγώνας δεν θα δ ι ε ξ ά γ ε τ α ι και το υπαίτιο Σωματείο
θα μ η δ ε ν ί ζ ε τ α ι από το Διοικητικό Συμβούλιο
της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α., ύστερα από εισήγηση της Επιτροπής Πρωταθλήματος Ανδρών, εφαρμοζόμενων των όσων ορίζονται περί “αντικανονικής συμμετοχής αθλητή” .
Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α., επιφυλάσσεται για κάθε αλλαγή των ανωτέρω, για την αγωνιστική περίοδο 2010-2011.

οπως ειπα..οι αγωνες γινονται με τους κανονισμους των πρωταθληματων της εσκανα

Δεν μπορω να καταλαβω σε τι θα χρησιμευσει αυτο..Ισως στα δυσαναλογα σφυριγματα κατα των μικρων και στην ασεβεια των διαιτητων προς το προσωπο τους...
alexas10
μπορει καποιος καλος ανθρωπος να με κατατοπησει πως παω στο κλειστο του αγ δημητριου...?(αν δεν βαριεται...)σε π.μ αν εχει τη καλοσυνη... Ευχαριστω..
leonkalf
QUOTE (alpapamarin @ Sep 26 2009, 14:46 ) *
Νομίζω ότι στο κύπελλο δεν είναι υποχρεωμένες οι ομάδες να χρησιμοποιούν μικρούς με τη λογική που εφαρμόζεται στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΝΑ. Έτσι δεν είναι Leonkalf?

Στο κύπελλο ισχύει ότι και στο πρωτάθλημα. Δηλ. 3 μικροί στη 12αδα και ένας τουλάχιστον εξ' αυτών να είναι στην 5αδα που παίζει σε όλο το ματς.
Επίσης, με μπάλες Baden.
Και τα 2, δυσχεραίνουν κάπως τις ομάδες από Γ' Εθνική αφού στο πρωτάθλημά τους φυσικά δεν ισχύει τίποτα από τα 2.. Ίσως κάποιες δεν έχουν καν 3 μικρούς και θα πρέπει να πάρουν από το εφηβικό και να τους βάλουν....
Και με τις μπάλες είναι πολύ διαφορετικό να σουτάρεις με Baden (68.gif) απ 'ότι με Molten..

Θυμίζω, τα 2 τελευταία χρόνια το κύπελλο το έχεουν πάρει ομάδες από Α εσκανα. Και δεν ίσχυε το μέτρο με τα 40' συμμετοχής μικρού. Απλά, 3 στη 12αδα..
kobe81
γτ σε προσεβαλλα ρε σωτηρακη και ηθελες να μου απαντησεις με ακομψο τροπο?ελεος δλδ..αποκλειεται να ηρθε εγγραφο στην ομαδα σας που να λεει οτι ο εθνικος δεν πρεπει να παιξει με μικρους αφου δεν ισχυει αυτο...κι επειδη μπηκα στο σαιτ σας η γενικη γραμματεας σας λεει οτι ρωτησαμε και δεν μας απαντησαν..αλλα ολα ειναι γραμμενα στην προκηρυξη..ιντερνε τοπως βλεπω εχεις..ας το ψαχνες πριν αρχισεις να μιλας αοριστα για αδικια και τα σχετικα..γτ οσο καιρο παρακολουθω το φορουμ παντα μια αδικια σε τρωει...
sothrakhss13
Το φαξ γραφει αοριστα για τις ομαδες τις εσκανα.Οχι για ομαδες γ εθνικης.
Και αυτο που απλα κανω ειναι να πληροφορω για την αυθορμητη αυτη ασαφια της εσκανα οσον αφορα τις ομαδες τις γ εθνικης.
Αυτο και ας το τελειωσουμε γιατι μαλλον δε νοιωθεις εσυ συγκεκριμενα τι υποννοω και τι εγραφε το φαξ το οποιο εχει αναρτηθει στο σαιτ μας,και σ ανελησα σε προηγουμενο ποστ
jna23
Βουλιαγμενη - Παναιαπολικός 1 δύσκολα. Πολύ ασχημο παιχνίδι απο του γηπεδούχους που αν δεν ηρεμησουνε βλέπω να διαλύονται smile.gif
kobe81
μα πας και μου παιζεις αγωνα σαββατιατικα?αφου οι φιρμες σου εχουν το μυαλο τους στις εξοδους τους το βραδυ...μπασκετ θα παιζουν.?χαχα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.