Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑΝΑ 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4
leonkalf
QUOTE (sothrakhss13 @ Sep 26 2009, 20:23 ) *
Το φαξ γραφει αοριστα για τις ομαδες τις εσκανα.Οχι για ομαδες γ εθνικης.

Kαι οι ομάδες που παίζουν γ' εθνική (και συμμετέχουν στο κύπελλο εσκανα) είναι στο δυναμικό της εσκανα, εκεί ανήκουν "διοικητικά"..
blackpower33
QUOTE(jna23 @ Sep 26 2009, 22:19 ) *
Βουλιαγμενη - Παναιαπολικός 1 δύσκολα. Πολύ ασχημο παιχνίδι απο του γηπεδούχους που αν δεν ηρεμησουνε βλέπω να διαλύονται smile.gif

τοσες νικες γιατι να διαλυθουν?
hellenic
συγνωμη για το ασχετο ποστ αλλα εχει καποιος ισως επαφες με καποια ομαδα μικρης κατηγοριας;
ειμαι 20χρ,1,86 και θελω να παιξω εστω σε χαμηλη κατηγορια,αλλα δυστηχος δεν γνωριζω καποιον που να εχει επαφη με ομαδες.μπορει να με βοηδησει κανεις;
jna23
QUOTE(blackpower33 @ Sep 27 2009, 02:05 ) *
τοσες νικες γιατι να διαλυθουν?


Υπάρχει μεγάλη φαγομάρα στην ομάδα (μιλάω απο μέσα ) ποιος θα παίξει γιατί δεν έδωσες πασα πόσους πόντους έβαλε και τετοια γνωστά απο μερικούς και ο προπονητής ειναι πολύ λίγος για να τα σταματήσει. Ασε που ερχεται και το ντερμπι πρωτη αγωνιστική και εκει θα γελάσει καθε πικραμένος. Αυτά περισσότερα αργοτερα

traxonas
QUOTE(jna23 @ Sep 27 2009, 20:25 ) *
Ασε που ερχεται και το ντερμπι πρωτη αγωνιστική και εκει θα γελάσει καθε πικραμένος. Αυτά περισσότερα αργοτερα

Φιλε,jna23, οσον αφορα τα παραπανω, σου εχω ενα καλο και ενα κακο νεο: Λιζαρδος τελος απο Τραχωνες. fast.gif

jna23
QUOTE(traxonas @ Sep 27 2009, 23:19 ) *
Φιλε,jna23, οσον αφορα τα παραπανω, σου εχω ενα καλο και ενα κακο νεο: Λιζαρδος τελος απο Τραχωνες. fast.gif

Αρα πάτε για διπλό γιατί τον δικό μας δεν βλέπω να φευγει εχει έρθει με μέσο. 

Αν και βέβαια το νέο σου το ξέρω απο το πρωί δεν κατάλαβα ποιό είναι το καλό αν αυτό που είπες ήτανε κακό για εμάς ?
air mike
υπαρχει καποιο προγνωστικο για το αυριανο περα-πολις.?
leonkalf
Δραπετσώνα - Μανδραϊκός 2 (25π.)
dirk_
QUOTE(traxonas @ Sep 27 2009, 23:19 ) *
Φιλε,jna23, οσον αφορα τα παραπανω, σου εχω ενα καλο και ενα κακο νεο: Λιζαρδος τελος απο Τραχωνες. fast.gif


ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! δε μπορει να το χωρεσει ο νους μου πως αφησατε τετοια μπασκετικη θεοτητα να φυγει!!!! πραγματικα ο χωρος του μπασκετ πρεπει να αισθανεται φτωχοτερος αυτη τη στιγμη!!!! χαιρε τερας της προπονητικης!!!!!
paparazzi
2 μεγαλα παιχνιδια σημερα για το κυπελο

περα πολις
αρης πορφυρας

πρωγνοστικα περα πολις 2
αρης πορφυρας 1
Prankster
QUOTE(paparazzi @ Sep 28 2009, 13:13 ) *
2 μεγαλα παιχνιδια σημερα για το κυπελο

περα πολις
αρης πορφυρας

πρωγνοστικα περα πολις 2
αρης πορφυρας 1


ti wra einai shmera ta paixnidia?
leonkalf
ΔΕΥΤΕΡΑ 28/9

Κλ. Εθν. Αντίστασης 20.15 Αετός Καλλ. – Μίλωνας
κλ. Μεγάρων 21.00 ΝΕ Μεγαρίδος – Μέγαρα
κλ. Πλάτωνα 21.00 Άρης Νικ. – Πορφύρας
Νέο κλ. Ρέντη 21.45 ΑΕ Ρέντη – ΑΛΦ Αλίμου
κλ. Αγ. Δημητρίου 21.00 Αστέρας Αγ. Δημ.- Ιωνικός Νικ.
κλ. Βυζαντινό 21.00 Πέρα – Πόλις
κλ. Μοσχάτου 21.30 Λέων Μοσχ. – Εθνικός Πειρ.
ΕΑΚ Γλυφάδας 20.30 Τερψιθέα – Προοδευτική

ΤΡΙΤΗ 29/9

Κλ. Σαλαμίνας 21.30 Τελαμώνας – Ελληνικό
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(makis7 @ Sep 26 2009, 17:12 ) *
Καλα ρε φιλε μου δεν ηθελα να σε προσβάλω κιολας επειδη ειπα να σε γνωρισω.καλο ειναι αφου συμετεχουμε σε μια κοινοτητα να ξερουμε εστω και φατσικα ο ενας τον αλλον,και ηθελα να σου δωσω και συγχαρητηρια για την ομαδα σου αλλα φαινετε οτι εισαι μαγκακος ...τελος παντων.καλη χρονια σου ευχομαι.


Με παρεξηγησες αγορινα..νομιζα οτι με ξερεις και οτι αστειευεσαι.προς θεοθ.με πολιτικα στο παγκο θα μαι εγω (μπογδανιδης)μαρκοπουλος τραυματιες και κυρομιτης τιμωριμενος..
sothrakhss13
Ρε παιδια....δεν τα φτιαχνετε να χαρουμε ολοι τελικα?το ψιλοσκισατε το φορουμ με τα προσωπικα σς.

το βραδυ εχει πολυ καλα ματσακια.

Κυριως γευμα την παρασκευη με την εναρξη της γ εσκανα,και απο βδομαδα με το υπολοιπο προγραμμα της...

Καλη επιτυχια σ ολους μας
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(sothrakhss13 @ Sep 28 2009, 18:30 ) *
Ρε παιδια....δεν τα φτιαχνετε να χαρουμε ολοι τελικα?το ψιλοσκισατε το φορουμ με τα προσωπικα σς.

το βραδυ εχει πολυ καλα ματσακια.

Κυριως γευμα την παρασκευη με την εναρξη της γ εσκανα,και απο βδομαδα με το υπολοιπο προγραμμα της...

Καλη επιτυχια σ ολους μας



Γεια σου βρε συναδελφε με τα ωραια σου......
sothrakhss13
Ξερεις εσυ!!!
Αν και μας κανατε μια λαμογια εκει με τον πιτσιρικα...
hellenic
συγνωμη για το ασχετο ποστ αλλα εχει καποιος ισως επαφες με καποια ομαδα μικρης κατηγοριας;
ειμαι 20χρ(1989),1,86 δεν εχω βγαλει δελτιο σε καποια ομαδα, μπορω να παιξω τις θεσεις 2,3,4 και θελω να παιξω εστω σε χαμηλη κατηγορια,αλλα δυστηχος δεν γνωριζω καποιον που να εχει επαφη με ομαδες.μπορει να με βοηδησει κανεις;
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(sothrakhss13 @ Sep 28 2009, 19:11 ) *
Ξερεις εσυ!!!
Αν και μας κανατε μια λαμογια εκει με τον πιτσιρικα...



Γιατι βρε συναδελφακο μου?ο καραμπουλατ απο οτι εμαθα χτυπησε και ο λαμπροπουλος ειχε στραβωσει απο οτι εμαθα με το προπονητη σας που συνεχεια τον εβριζε κ το εκοψε...κοβωντας παραλληλα και την αναβολη του για το στρατο που πιστεψε με δε το ηξερα..τωρα για τον ερβις αφου εχουν εσενα στους ψηλους δεν χωραει...απογοητευτηκε και αυτος απο οτι μου λενε αφου ουτε στα φιλικα δε τον βαζατε και εφυγε.ισως δικαιως γιατι δεν εχω δει την υπολοιπη ομαδα σας για να κρινω..τωρα λαμογιά να σου παιξει μια ομαδα που σου εχει δωσει μεχρι τωρα σπανο κολιγιωτη ψαθακη που πρωταγωνιστουσανε σε εσας τον τρελο μπουγο που χε παρει παιχνιδια στη β εσκανα αλλα εσας δε σας εκανε και αυτος οπως κ ο μοσχοπουλος ισως σωστα για αυτον + και 3 μικρους φετος συνολο 8 ψυχες σε 4 χρονια..δε το θεωρω σωστο να μιλας ετσι.παντως θα ερχομαι να σας βλεπω οποτε θα το επιτρεπει και το προγραμμα μας
sothrakhss13
Πρωτα απ ολα διορθωσε αυτο που σ πα.
Εν συνεχεια,ο μικρος ο πλευ που λες ηταν φασαριας και αντιδραστικος.και μας την εκανε.
Ο ερβης ειχε να μαθει πολλα απο τρεις τεσσερις καλους ψηλους και να διεκδικησει τον χρονο του.
Εγω που περισυ επαιζα φετος εχω μπροστα μου δυο πολυ καλους και εμπειρους ψηλους και περιμενω τη σειρα μου...
Μονο ο λεωνιδας μας εμεινε που κατι καλυτερο απο το υπαρχον υλικο δεν εχει δειξει...
Και οσον αφορα τους υπολοιποιυς περαν του τασου δεν τους γνωριζω.Ο τασος ξεριες οτι εχει τοσες υποχρεωσεις που το μπασκετ ηταν πλεονεξια,αρα δεν ειναι το οτι δεν εκανε για εμας,αλλα το οτι ειχε γεματο προγραμμα.
Αν λοιπον το δεις λιγο καλυτερα μας δωσατε μονο τον λεωνιδα.Και σου ξαναλεω οτι δεν μιλας σε αχαριστο ανθρωπο,καθως σε παραπανω ποστ εχουμε ευχαριστησει υπυθυνους δικους σας και το σωματειο σας.
Πιστευω πως συνεννοηθηκαμε τωρα
jna23
QUOTE(traxonas @ Sep 27 2009, 23:19 ) *
Φιλε,jna23, οσον αφορα τα παραπανω, σου εχω ενα καλο και ενα κακο νεο: Λιζαρδος τελος απο Τραχωνες. fast.gif


Φιλε Τραχωνες τελικά φανήκατε τυχεροί. Εμείς περιμένουμε να μας μεταλαμπαδεύσει ο δικός μας μετα την προχτεσινή μας εμφανιση. Ευτυχώς που είναι και άσχετος και απο Pc

gfpao13
παιδια ξερει κανεις ποσο ηρθε το Αστερας Αγ.Δημητριου-Ιωνικος???
εφυγα απτο γηπεδο στο ημιχρονο οπου η διαφορα ηταν κατω των 5 ποντων μπροστα ο Ιωνικος...

ο Ιωνικος δεν με εντυπωσιασε,και οπως παιζει,το κοβω να πεφτει απτη Γ' Εθνικη........

Τελος,μου φανηκε παραξενη θα ελεγα η απουσια του κου Μουκοβίνα απτο παγκο του Αστερα και απτο γηπεδο γενικοτερα.
Επειδη κυκλοφορουν παραξενες φημες τελευταια,υπαρχει ενδεχομενο αποχωρησης του απτον Αστερα???
THERMOSIFWNAS
QUOTE(gfpao13 @ Sep 29 2009, 00:12 ) *
παιδια ξερει κανεις ποσο ηρθε το Αστερας Αγ.Δημητριου-Ιωνικος???
εφυγα απτο γηπεδο στο ημιχρονο οπου η διαφορα ηταν κατω των 5 ποντων μπροστα ο Ιωνικος...

ο Ιωνικος δεν με εντυπωσιασε,και οπως παιζει,το κοβω να πεφτει απτη Γ' Εθνικη........

Τελος,μου φανηκε παραξενη θα ελεγα η απουσια του κου Μουκοβίνα απτο παγκο του Αστερα και απτο γηπεδο γενικοτερα.
Επειδη κυκλοφορουν παραξενες φημες τελευταια,υπαρχει ενδεχομενο αποχωρησης του απτον Αστερα???

κερδισε ο ιωνικος 24 ποντους... 62-86
themis7
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.... Ποντο ποντο το ματς ο Αρης εχασε την ευκαιρεια να καθαρισει το ματς στην κανονικη διαρκεια γιατι εχασε 3κρισιμες βολες...
Ευχαριστη εκπληξη οι πιτσιρικαδες των 2 ομαδων... Πολλα προσοντα οι πιτσιρικαδες και των 2 ομαδων ειδικα οι 3 του Πορφυρα....
ΠΕΡΑ - ΠΟΛΙΣ 57-65 Μεαγαλη νικη για τον ΠΟΛΙΣ που απ οσες ομαδες της Α εχω δει αυτην την περιοδο ειναι η πιο φορμαρισμενη....
leonkalf
Τερψιθέα - Προοδευτική 57-75
sothrakhss13
ΛΕΩΝ- ΕΘΝΙΚΟς 2
13 ποντοι διαφορα με τον εθνικο να ειναι μια ομαδα γ εθνικης που συνδιαζε εμπειρια κια σπιρταδα νεαρων με ταχυτητα(και ασ επαιξε φαιρ πλευ,αυτα φαινονται),και το λεων να παιζει δυνατα,να χανει με αξιοπρεπεια και να περναει στην επομενη φαση.καλη συνεχεια σε οσες ομαδες μενουν.
Για εμας μια καλη πορεια στη γ εσκανα.Να στε ολοι καλα
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(themis7 @ Sep 29 2009, 01:46 ) *
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.... Ποντο ποντο το ματς ο Αρης εχασε την ευκαιρεια να καθαρισει το ματς στην κανονικη διαρκεια γιατι εχασε 3κρισιμες βολες...
Ευχαριστη εκπληξη οι πιτσιρικαδες των 2 ομαδων... Πολλα προσοντα οι πιτσιρικαδες και των 2 ομαδων ειδικα οι 3 του Πορφυρα....
ΠΕΡΑ - ΠΟΛΙΣ 57-65 Μεαγαλη νικη για τον ΠΟΛΙΣ που απ οσες ομαδες της Α εχω δει αυτην την περιοδο ειναι η πιο φορμαρισμενη....


Καλησπέρα,

Πράγματι καλό αποτέλεσμα για την ομάδα του ΠΟΛΙΣ.

Ο Σιούτης μήπως γνωρίζεις αν αγωνίστηκε ?
taz4
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ 2
alalummm
QUOTE(ΘΗΡΕΥΤΗΣ @ Sep 29 2009, 02:24 ) *
Καλησπέρα,

Πράγματι καλό αποτέλεσμα για την ομάδα του ΠΟΛΙΣ.

Ο Σιούτης μήπως γνωρίζεις αν αγωνίστηκε ?


Δεν αγωνίστηκε.
QUOTE(gfpao13 @ Sep 29 2009, 00:12 ) *
παιδια ξερει κανεις ποσο ηρθε το Αστερας Αγ.Δημητριου-Ιωνικος???
εφυγα απτο γηπεδο στο ημιχρονο οπου η διαφορα ηταν κατω των 5 ποντων μπροστα ο Ιωνικος...

ο Ιωνικος δεν με εντυπωσιασε,και οπως παιζει,το κοβω να πεφτει απτη Γ' Εθνικη........

Τελος,μου φανηκε παραξενη θα ελεγα η απουσια του κου Μουκοβίνα απτο παγκο του Αστερα και απτο γηπεδο γενικοτερα.
Επειδη κυκλοφορουν παραξενες φημες τελευταια,υπαρχει ενδεχομενο αποχωρησης του απτον Αστερα???


έχει πάρει μεταγραφή στο ΠΟΛΙΣ
gorilakos
τα υπολοιπα αποτελεσματα τα ξερουμε?
gfpao13
QUOTE(alalummm @ Sep 29 2009, 03:03 ) *
έχει πάρει μεταγραφή στο ΠΟΛΙΣ



οχι οχι.....δεν εννοω τον παίκτη Μουκοβίνα,αλλα τον πατέρα του και χρηματοδότη του Αστερα (αν δεν κανω λαθος)....συνηθως καθεται στον πάγκο η εστω στη εξεδρα,αλλα χθες ηταν αδικαιολογητα (?) απων....
ξερει κανεις καμια φημη για αποχωρηση του?
κατι τετοιο περιεργο ακουω....
POLIS KALLITHEAS
QUOTE(ΘΗΡΕΥΤΗΣ @ Sep 29 2009, 02:24 ) *
Καλησπέρα,

Πράγματι καλό αποτέλεσμα για την ομάδα του ΠΟΛΙΣ.

Ο Σιούτης μήπως γνωρίζεις αν αγωνίστηκε ?


Πραγματικα αμα αγωνιζοταν ο σιουτης θα ηταν αλλο ματς αν και ο πιτσιρικας ο play το 14 ειναι μεγαλο ταλεντο μου αρεσαι παρα πολυ
makis7
QUOTE(themis7 @ Sep 29 2009, 01:46 ) *
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ.... Ποντο ποντο το ματς ο Αρης εχασε την ευκαιρεια να καθαρισει το ματς στην κανονικη διαρκεια γιατι εχασε 3κρισιμες βολες...
Ευχαριστη εκπληξη οι πιτσιρικαδες των 2 ομαδων... Πολλα προσοντα οι πιτσιρικαδες και των 2 ομαδων ειδικα οι 3 του Πορφυρα....
ΠΕΡΑ - ΠΟΛΙΣ 57-65 Μεαγαλη νικη για τον ΠΟΛΙΣ που απ οσες ομαδες της Α εχω δει αυτην την περιοδο ειναι η πιο φορμαρισμενη....

Συμφωνω φιλε themis 7.πηγα και το ειδα το παιχνιδακι,παρα πολυ ωραιο παιχνιδι,το πολις ειχε αμυνα απο σεμιναριο πολυ καλο παγκο,τον ειχα δει και με δαφνη αλλα επειδη η διαφορα ηταν τεραστια περιμενα να τον δω και τωρα,η πιεση που κανει ειναι φοβερη και παιζει πολυ γρηγορο και απλο μπασκετακι αυτο που αρεσει στον κοσμο να βλεπει,,παρα πολυ καλη δουλεια του coach που και δουλεμενη αφανταστα μοιαζει η ομαδα του και πολυ καλη φυσικη κατασταση εχει.αν συνεχισουν ετσι και αφου ελειπαν εμαθα και 3 παικτες θα παει παρα πολυ καλα και ειναι καλο για την ΕΣΚΑΝΑ να εχει ομαδες που παιζουν ωραια και φερνουν και αποτελεσματα.Το Περα μου αρεσε και αυτο και με την προσθηκη του Σιούτη θα δυναμωσει παρα πολυ εκει που ποναει στον 1.εχει παικταραδες αλλα ακομα μοιαζει ασυνδετος.Παικτικα τωρα μου αρεσαν απο το Πολις ο Κασπαριαν που δεν τον εχω ξαναδει να παιζει ετσι αμυνα,το 4αρακι ποου περσι επαιζε στον Φοινικα ηταν αψογος οπως και οι μικροι του Πολις ειναι καλοι και αν δεν κανω λαθος επαιζε και με 5 μικρους αν δεν κανω λαθος,τουλαχιστον ετσι ελεγαν στην εξεδρα,ενα ακομη πιο μεγαλο μπραβο στο Πολις.ο Καλαιτζακης ειναι μεγαλη παικταρα αλλα τα βρηκε σκουρα απεναντι στην αμυνα του Πολις αλλα με τον Σιουτη στο 1 μαλλον αυτος θα ειναι ο 1 σκορερ στην ομαδα και μπορει και στην κατηγορια,ο μικρος ο 14 ηταν σουπερ αλλα θελει βοηθεια.
ΘΗΡΕΥΤΗΣ
QUOTE(POLIS KALLITHEAS @ Sep 29 2009, 18:28 ) *
Πραγματικα αμα αγωνιζοταν ο σιουτης θα ηταν αλλο ματς αν και ο πιτσιρικας ο play το 14 ειναι μεγαλο ταλεντο μου αρεσαι παρα πολυ


Φίλε μου,

Το ότι δεν έπαιξε ο Σιούτης πάντως δεν μειώνει καθόλου την επιτυχία σας, γιατί το ΠΕΡΑ είναι έτσι και αλλιώς πολύ καλή ομάδα (όπως και εσείς άλλωστε).

Μπράβο για την καλή δουλειά που κάνεις στην ομάδα !
makis7
QUOTE(leonkalf @ Sep 28 2009, 02:08 ) *
Δραπετσώνα - Μανδραϊκός 2 (25π.)

η Μανδρα θα ειναι πολυ καλη φετος αν και η Δραπετσωνα ηταν μετρια,το παιχνιδι ηταν ενας μονολογος την Μανδρας.πολυ καλη δουλει απο τουσ 1.
gorilakos
Λέων Μοσχ. - Εθνικός 45-59 (25-42)
Διαιτητές: Ντζαμάρας - Δημητρόπουλος
Λεων Μοσχ. (Πούγγουρας): Καρατζής 10, Παυλιάς 9 (3), Σονίδης 2, Λουκής 11 (3), Δημάκης 8, Κόλιας 1, Βασιλάκος 2, Λώλος 2, Αλεξίου, Θέρμος
Εθνικός (Κλιγκόπουλος): Συρόγλου 2, Παρίσος 8, Ζώτος, Παπαδημητρίου 14 (3), Φούκος 3, Χερκελετζής, Μακρής 12 (2), Φωτής 4, Ξιούρας, Διαμαντόπουλος 12 (2), Κονόμι 1, Αρώνης 3.
ΑΕ Ρέντη - Άλιμος 70-86 (32-38)
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης - Βίλιας
ΑΕ Ρέντη (Μανιάτης - Παπαδάτος): Τσαμπρούνης, Οικονόμου 10 (2), Πασπαλάς 17 (1), Σαββίδης 4, Σταυριανόπουλος, Ράδης 21 (1), Χρήστου, Βλίτσιος 8, Ρούτσιας, Σοκόλοφ, Λευκόπουλος 6, Μεντένης 4
Άλιμος (Ζωντός - Τριανταφύλλου): Αγγελόπουλος 9 (1), Σέϊφερ, Κοριζής 18, Ηλιόπουλος 16 (3), Καράμπαμπας 7, Μάνος 27 (5), Σακελλαρόπουλος, Μανωλάς 7, Χαλκιάς, Μελισσαράτος, Κάρδος, Ψυχογιός 2.
Τερψιθέα - Προοδευτική 57-75 (31-39)
Διαιτητές: Πόντας - Μότσος
Τερψιθέα (Ζλάτης - Λαμπρόπουλος): Γεωργούτσος 10, Γιαννακόπουλος, Μηλιώνης, Μαρκογιαννάκης 6, Χιουτακάκος 11 (1), Σταυρόπουλος 3, Βοσίκας 16 (1), Ψιακής 2, Μαθιουδάκης, Παπαδόπουλος 10 (2), Γιαχαλής.
Προοδευτική (Καρβούνης): Παπαδόπουλος 6, Πανόπουλος 17 (2), Τζιώτης 21 (3), Κουτσουμπάκος 7, Κυριακόπουλος 3, Παπαστυλιανός 3, Παργιανόπουλος 8 (1), Φωτόπουλος 7, Τσούνιας 3 (1), Πλατής, Κλιγκόπουλος, Σαραντίδης
Πέρα - Πόλις 57-65 (25-36)
Διαιτητές: Βαρούχα - Κάρδαρης
Πέρα (Αποστολίδης): Καλαϊτζάκης 10 (1), Αυγερινός, Μιχάλογλου 4, Ανδρεαδάκης 6, Καραγιάννης 3 (1), Ζαφειράκης, Χολέβας 15 (1), Φουφουδάκης 9, Μιχελάκος 10 (2)
Πόλις (Σίμος - Λούντζης): Μήτσου 1, Σιγλέτος 3 (1), Μουκοβίνας 3 (1), Ραλλάτος 4, Βαφειάδης 8 (1), Κωνσταντίνου, Κασπαριάν 26 (1), Κανέλλης 15, Αποστολάκης 5 (1), Κονιδάρης, Σαρρής
ΝEM - Μέγαρα 71-68 (35-44)
Διαιτητές: Σιώκας - Φασόλης
ΝΕΜ (Τσακίρης - Μαργέτης): Χρήστου 2, Τηγάνης 11 (3), Τσολάκος Λ. 2, Τσολάκος Κ. 4, Μετζελιώτης 11, Τσολιάκος 13 (2), Μαζιώτης 6, Κουλουριώτης 2, Θεοδόσης 20 (2), Μουστάκας, Κορώσης, Βρύττιας
Μέγαρα (Νίκου): Στεφάνου Δ. 11 (1), Αντωνίου 11, Ανθρακόπουλος 19 (3), Λυτόπουλος 10 (1), Κοντόπουλος 15 (3), Τουμπανιάρης, Νικολάου, Κοντομηνάς, Ραυτόπουλος, Κάλλιας, Κούρσος, Δομπρογιάννης.

Τα ζευγάρια της επόμενης φάσης:
NΕ Μεγαρίδος - Μίλωνας, Mανδραϊκός - Άλιμος, Φάρος - Εθνικός Πειραιά, Προοδευτική - Φοίνικας Πειραιά, Πόλις Καλλ. - Κρόνος, Πόρφυρας - Ιωνικός Νικαίας, Ηλεκτρούπολη - Ελληνικό, Βουλιαγμένη - ΑΟΝΑ
POWER_KF
QUOTE(traxonas @ Sep 27 2009, 23:19 ) *
Φιλε,jna23, οσον αφορα τα παραπανω, σου εχω ενα καλο και ενα κακο νεο: Λιζαρδος τελος απο Τραχωνες. fast.gif


Φίλε Τράχωνα, ο Λιζάρδος έφυγε ή τον φύγατε; Σπάσατε κάθε ρεκόρ. Είστε η πρώτη ομάδα που αλλάζει προπονητή στην προετοιμασία. Μάλλον ο dirk_ σας έπεισε..... Με Βουλιαγμένη πάντως είχε 1-1 πέρυσι. Ευρεία νίκη εκτός και ήττα εντός. Έπρεπε να δείτε τι θα κάνει και φέτος!!!! Να φανταστώ ότι θα πάρετε και τον dirk_ πίσω για playmaker????? smiley.gif
esperos2009
Admin,
Μήνες τώρα δεν έχει προσέξει κανείς, ότι o τίτλος του τόπικ έπρεπε να είναι
"ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑΝΑ 2009-10" και όχι "ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑΝΑ 2008-09"...
leonkalf
Σωστός.... wink.gif Ξέφυγε...

Ευχαριστούμε!
leonkalf
Σήμερα

κλ. Κερατσινίου 21.30 Φάρος – Εθνικός Πειρ.
gate14

Ο Εθνικος κερδισε 12 ποντους τον Φαρο για το Κυπελλο ΕΣΚΑΝΑ
fair play
Μπραβο στον Εθνικο για τη νικη του εχθες.Δεδομενου οτι υπαρχουν καποια μικροπροβληματα με τραυματισμους .Καλη αρχη να εχουν τα παιδια την Κυριακη με το ψυχικο και χωρις προβληματα να ειναι ολοι εκει. Εχθες εγινε και το παιχνιδι του Μανδραικου με τον Αλιμο. Ο αλιμος ηταν αυτος που στο τελος βγηκε νικητης για 7-8 ποντους νομιζω. Αυτο ομως που ειδα απο τη μανδρα ηταν μια ομαδα με πολυ διαθεση να τρεχει και να πιεζει. Παρολο που ειχε 4 βασικους παιχτες της εκτος λογο τραυματισμου τα υπολοιπα παιδια που επαιξαν ηταν εκει στο υψος της περιστασης. Ειχε βεβαια 2-3 παιχτες που ξεχωριζαν μεγαλυτερους, και που σε συναρτηση με τους πολλους μικρους μπορεσαν και συνεργαστηκαν παρα πολυ καλα. Μπραβο γιατι δεν φανηκε πουθενα η διαφορα των δυο κατηγοριων που τις χωριζουν.....
gate14
Τα προβληματα δυστηχως φιλε μου δεν ειναι προβληματα μικροτραυματισμων
Ο Μπικουλης θελει κανενα μηνα να επιστρεψει ενω ο Παντελακης που ειναι ενας παικτης που ξερει πολλα κιλα μπασκετ και στηριζουμε και σε αυτον πολλα θα αργησει πολυ να επιστρεψει
Δυο ΨΗΛΟΙ παικτες εκτος συν τον Ξιουρα που δεν επαιξε
Το βαρος θα πεσει σε Χερκελετζη -Φωτη και στον νεαρο Διαμαντοπουλο
Ο Φαρος παντως θα ανεβει ΠΕΡΙΠΑΤΟ
ΦΩΣΤΕΡΗ - ΓΡΗΓΟΡΑΚΗ- ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ-ΤΣΕΛΕΜΠΗ -ΑΝΤΙΠΑΤΗ -ΜΠΑΡΔΑΚΟ δεν εχει καμμια ομαδα της κατηγοριας και πολλες ομαδες της Α ΕΣΚΑΝΑ θα ηθελαν να ειχαν καποιον απο αυτους , εχει καταφερει να μαζεψει και κοσμο και το αποτελεσμα με το ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ μονο εκπληξη δεν μπορει να χαρακτηριστει
Πιστευω πως οι διαφορες ομαδων της ΕΣΚΑΝΑ η της ΕΣΚΑ με ομαδες Γ ΕΘΝΙΚΗΣ ειναι μικρες
fair play
Συμφωνω μαζι σου φιλε gate14 οσο αφορα τις απουσιες σας και οτι το βαρος στους ψιλους αυτη τη στιγμη θα πεσει στην "ΑΡΚΟΥΔΑ" μεσα στο καλαθι.Τον λεω ετσι γιατι ο Χρηστος ειναι "αδερφος" και γιατι ξερω την κατασταση διοτι ημουν και εγω μελλος της ομαδας λιγο παλιοτερα.Αλλα απο την αλλη και η Μανδρα ειχε εκτος εχθες παικτες οπως ΜΠΟΥΡΒΑΝΗΣ,ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ,ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ κ.α. και ειδα αλλους οπως ΠΑΤΕΛΗΣ,ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ,ΠΕΤΡΟΥ.... να παιζουν τον αλιμο στα ισα,και που πιστευω οτι υπαρχουν ομαδες που θα τους ηθελαν η αν θες που δεν εχουν κατι αναλογο. Το θεμα ειναι οτι αυτες οι δυο ομαδες προς το παρον δειχνουν να δουλευουν και να εχουν τις περισοτερες πιθανοτητες να ανεβουν βεβαια ειναι αρχη και ολα θα φανουν ως το τελος εντος των γραμμων.....
koutsou10
Τεταρτη 14-10 κ ωρα 19.30 ΔΑΚ Κορυδαλού Προοδευτική – Φοίνικας Πειρ. (Μέλης , Βουράκης) κομ. Παπαδόπουλος
leonkalf
Ευκολη νικη της Προοδευτικης χθες, περασε στην επομενη φαση.

Μπραβο στην Προο, εδειξε οτι η διαφορα κατηγοριας που χωριζει τις 2 ομαδες
ειναι μαλλον.. πλασματικη.
leonkalf
απο το eskana.gr αναλυτικα αποτελεσματα αγωνων

Ν.Ε.Μ. –ΜΙΛΩΝΑΣ 80-78 (38-41)
Διαιτητές : Δημητρόπουλος , Λάτσης
ΝΕΜ (Τσακίρης - Μαργέτης): Χρήστου, Τηγάνης, Τσολάκος Ε. 4, Τσολάκος Κ. 6, Μετζελιώτης 26 (1), Τσολιάκος 19 (2), Μαζιώτης 10 (1), Κουλουριώτης 3 (1), Θεοδόσης 7, Βρυττιάς, Κορώσης, Φούκας 3 (1).
ΜΙΛΩΝΑΣ (Παπάς - Κουτσούρης): Ψυχόπουλος 2, Καραχοντζίτης 10 (1), Παπαδάκης 13 (1), Πολύζος, Χριστοφάκης 4 (1), Ζαχαρόπουλος, Βουρλίτης 8 (2), Τριανταφύλλου 23 (2), Χαλβατζής 11, Αντωνόπουλος, Κρασσόπουλος 7,

*ΦΑΡΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 60-72 (27-40)
Διαιτητές:Μαραβέλιας , Βρέντας
ΦΑΡΟΣ (Κωνσταντινίδης):Μπαρδάκος 3 , Φωστέρης 16(4) ,,Πουλέρης 1 , Τζαγγαράκης 11 , Τσελεμπής 12 , Δαλμυράς 5(1), Αντιπάτης 2 , Γρηγοράκης 5(1) , Σελίμης , Καλύβης 5(1)
ΕΘΝΙΚΟΣ (Κλιγκόπουλος , Κεφαλίδης): Συρόγλου 2, Παρίσος 11 , Σίνος 17(4) , Παπαδημητρίου 11(1) , Φούκος , Χερκελετζής 8(1) , Μακρής 17(3) , Φωτής , Διαμαντόπουλος 2, Αρώνης 4

*ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ –ΑΛΦΑ 54-63(28-27)
Διαιτητές: Φασόλης, Λάτσης
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας): Καραγιάννης 14, Πέτρου 11(3), Κυπριώτης , Κριεκούκης 4, Πατέλης 15(3),Πέππας , Λάσκος 2, Καμπερίδης 2, Καρράς 6
ΑΛΦΑ (Ζωντός , Τριανταφύλλου):Αγγελόπουλος , Σέϊφερ 3(1) , Κορίζης , Ηλιόπουλος 6(2), Μάνος 32(5) , Σακελλαρόπουλος 2 , Μανώλας 8, Καράμπαμπας 5, Μελισσαράτος , Λυκούδης ,Ψυχογιός 7(1)0
leonkalf
Την Πέμπτη 29/10

κλ. Σαλπέας 21.30 Πορφύρας – Ιωνικός Νικ.
themis7
Nικη προκριση του Πορφυρα επι του Ιωνικου με 20π......
dirk10
QUOTE(themis7 @ Oct 30 2009, 04:45 ) *
Nικη προκριση του Πορφυρα επι του Ιωνικου με 20π......

καβαδας επαιζε?
leonkalf
ΠΟΡΦΥΡΑΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. 69-49(32-20)
Διαιτητές; Μπίκας , Βίλιας

ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πεταλάς , Καλοίδης): Φράττας 6(1), Κεπενός , Φωκάς , Αθανασούλας 5(1), Γεροδήμος 8, Τζοβάρας 6(2), Φωτόπουλος 21(1), Αθανασάκης 9, Χρονόπουλος 3(1), Σχίζας 9(1), Καρυπίδης 2 , Γραμματικός

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. (Χατζηκυριάκος , Μισιακός): Αλεξίου 4, Αγγελινιάδης 2 , Μαναριώτης 2 , Γαλίτης 4, Κουρής 13(3), Ντακούλιας 4, Τσιρογιάννης 6(2) , Τσολάτος 5(1), Λουκάκης 2, Παπαγεωργίου, Καβαδάς 5, Μαλαφέκας 2


Tα ζευγάρια της Δ΄ φάσης :
Εθνικός - Ηλεκτρούπολη ή Ελληνικό
Βουλιαγμένη ή ΑΟΝΑ – Προοδευτική
ΝΕ Μεγαρίδος - Πορφύρας
ΑΛΦ Αλίμου – Πόλις ή Κρόνος
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.